E-book ke stažení | O očkování

E-book ke stažení | O očkování

Že si každá uděláme pořádek a vlastní názor v otázkách očkování, je určitě jasné. Věřím ale, že stále  většina novopečených maminek uvítá, když se snadno dostane k informacím, které mají věrohodný původ. Tleskám tak e-booku, který se dá volně stáhnout na internetu a sepsala ho kolegyně, dětská lékařka s mnohaletou praxí na nejlepších pracovištích dětské medicíny u nás. Paní doktorka Vančíková aktuálně působí na KDDL v Praze a její specializací jsou dětská pneumologie, alergologie a klinická imunologie.

 

 Pokud máte otázky ohledně očkování, neříkám, že tato brožura rozhodne za vás, zda očkovat či nikoli. Je psaná lékařkou, je v ní velká spousta informací a je zase dalším pohledem, který může pomoci v rozhodování, jak to budete chtít právě vy.

Brožura je rozdělena do několika kapitol a na téměř čtyřiceti stranách se dočtete vše od počátků a vývoje očkování, principu vakcinace, přes druhy a složení vakcín, možná rizika očkování až po ucelený přehled očkovacího kalendáře, který máme v České republice. Zajímavou kapitolkou jsou pak pro maminky i mýty spojené s očkováním.

Moc se mi líbí, že ač je brožura psaná odborníkem, je čtivá a psaná jazykem, který je srozumitelný všem. Stručně, ale velice jasně se tak dovíte a porozumíte jednotlivým tématům. Po přečtení e-booku si můžete sepsat své vlastní plusy a mínusy očkování, přidat informace čerpané z dalších zdrojů a třeba vám právě tenhle text doplní mezery v celé problematice.

Vzhledem k tomu, že sama jsem lékařkou, obě dcery jsem očkovala. Na celou situaci ale nahlížím i jako maminka dvou krásných dětí a též očkuji s rozumem a ne vše, co náš trh nabízí a umožňuje. Vždy jsem ale ráda, když mám možnost pročíst informace z více zdrojů a ujistit se tak, že mnou zvolená cesta je kompromisem, za kterým si stojím jako matka i lékařka.

Pokud se vám brožurka líbí, najdete ji na adrese www.o-ockovani.cz a můžete si ji stáhnout a celou prolistovat. Celý e-book je věnovaný především rodičům, kteří chtějí objektivní informace  a nechtějí hledat na internetu ze zdrojů, které neznají.

V brožuře se pak dovíte i o stránkách a publikacích, které můžete považovat na důvěryhodné a prolistovat si tak weby jako ockovanideti.cz, vakcinace.eu nebo vakciny.net, které můžu i za sebe doporučit.

A když už se pro očkování rozhodnete, co můžete očekávat a na co se připravit? I o tom se srozumitelně píše v textech e-booku.

Mějte se krásně a prosím všechny, kteří mají na očkování i jiný názor, aby braly tento článek jako další možnost a zdroj informaci pro maminky, které ho hledají. Nemá sloužit jako provakcinační tlačení a přemlouvání. Každá si přeci umíme udělat svůj vlastní názor.

Mávám a jdu vybalovat tašky z dovči – mimochodem taky tuhle část tak nesnášíte? 🙂

4 komentáře

 • Limetka 18.7.2017 at 6:35

  Díky moc za příručku. Názor odborníka je pro mě rozhodující. Instinkt je fajn, ale medicínu ten můj nestudoval, takže v tomhle ať se se mnou hádá 🙂

 • Simona Březinová 20.7.2017 at 7:09

  Mohu se zeptat? Proc dr. nechavaji ockovat tak brzy? Proc i dve vakciny najednou? Je to jen "pohodli" doktora nebo tp ma jiny vyznam? Chtela bych druhe dite take ockovat ale chtela bych jiny ockovaci kalendar. Dekuji

 • Jonášova velryba 21.11.2018 at 18:57

  Šedou melírovatou bundu se zeleným zipem, černé kaťátka a k tomu pořádnou beranicu ušanku! 🙂

 • Monika 7.12.2018 at 13:52

  Dobrý den, nelze mi ebook stáhnout….je problém u mě nebo už nejde stáhnout? Děkuji za odpověď.

 • Napsat komentář

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  Kam za námi

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Nejnovější příspěvky

  Na FB nechybíme, přihlaš se a nic Ti neunikne

  ×