hraju si a čtu | Dávej bacha a vyraž do světa

hraju si a čtu | Dávej bacha a vyraž do světa

Mám radost. Víte proč? Zdá se totiž, že společenské hry vás baví a nezáleží ani tak na tom, zda jsou to hry karetní nebo deskovky. V tomhle duchu totiž dnes pokročíme a na řadu přichází opět Agáta a její svět 🙂 . Právě Agátin svět totiž věnoval do hry další balíček, který jsem u nich na eshopu vybrala. Sama jsem oběma kousky uchvácená a zvlášť musím vyzdvihnout dnes i knihu, která mě neskutečně mile překvapila.

A bude se cestovat

Podíváme se na karetní hru Dávej bacha, která je sestřičkou té první – Nešťourej se v nose. Obě se trochu tématicky prolínají, ale Dávej bacha vám děti vyškolí k ostražitosti a zase se jí to povede formou zábavnou.

A až se vám děti naučí bezpečnosti, můžete je bez obav vypravit do světa. A aby se v tom velkém světě neztratily nebo aby věděly kam vyrazit, mám tu pro ně tenhle peckovní atlas světa.

Atlas světa pro děti

Atlas jsem vybrala na eshopu podle pár fotek a chvály, kterou jsem na něj slyšela. Všichni známe designovou knihu Mapy, o kterou tady v adventním kalendáři také soutěžíme. Už jsem vám ale zmínila, že kniha Mapy z nakladatelství Host je překrásná, ale její potenciál využije až školák. Tahle dnešní kniha je pro všechny zvídavé děti, které se o svět a mapy zajímají už ve věku předškolním a dostane ho i má Nelinka.

Čím je tak speciální? Jednak je strašně krásně ilustrovaný. Textu není málo, ale ani moc. Je psaný tak, že ho čtyrleťák pobere a hlavně 🙂 je obrovský! Finta spočívá v tom, že každou stranu si můžete ještě rozevřít na vážně velikou mapu daného kontinentu.

Otevři a rozevři

Jakmile si stránku rozevřete, leží před vámi mapa části světa. Na ní je pomocí obrázků znázorněno vše typické. Okolo mapy pak najdete další zajímavosti. Papír není úplně klasický, je trochu tvrdší, takže předpokládám, že rozevírání map u nás přežije a já se strašně těším, že se u nás kniha chytne.

Co na mapě ještě najdete jsou tyhle malé sešitky. Přečtete si ze tří sešitů něco o typické kultuře a architekruře. O lidech anebo třeba o místní fauně a flóře.

Zase je ta forma dost hravá a nebude děti nikdo zatěžovat obr podrobností. Když si ale chytne knihu dítko školní, rozhodně v ní najde spoustu informací. Takže tohle bude naše první encyklopedie světa. A až jednou narazím na dokonalý globus, přibude nám domů právě k téhle knize 🙂 .

Už se těšíte na sněhová iglů? Zimy v Praze jim extra nepřejí, ale já se moc těším, že s holkama vyrazíme někam na víkend do hor a letos ho určitě pokoříme. Jsme na to stavění už totiž čtyři 🙂 .

Sourozenci atlasovce

Tahle krásná kniha je nejen cenově hodně příznivá, hlavně má další dva super bráchy. Krom atlasu světa vyšel ze stejného nakladatelství B4U Publishing i brácha Atlas zvířat pro děti a třetí do party přibyl ještě Atlas vesmíru pro děti. Vše v podobném duchu a přesně pro věk dětí, který tu většinou všechny máme. Tak trochu mi připomíná vychytaností mé oblíbené Svojtkoviny 🙂 .

Tak co na něj říkáte? Snažila jsem se zase nafotit vše co kniha nabízí, abyste měli vážně obrázek o tom, jaká kniha je. Z jedné stránky se tohle prostě nepozná, takže se omlouvám, že je ten dnešní článek zase o chlupa delší 😀 .

Od té doby, co jsme doma přivítali eeBoo pexeso Děti z celého světa, jedeme si ten svět dost často. Pak dovolená na africkém kontinentu a k tomu zaměstnání našeho táty.

Holky téma zajímá, dokonce se víc zajímají o obyvatele než zvířenu a já se moc těším, až si ji Nela otevře a budeme listovat a cestovat prstem po papíře.

Tak do Asie my můžeme

Do Asie se s dětma asi jen tak nepodíváme, ale moc mě zaujaly vaše komentáře z posledního článku a zmiňovaný výlet rodinky do ZOO za medvíkem pandou 😀 . Děti si někdy vysní cestu za zvířátkem a třeba právě vy si za ní vyjedete do té Asie 😀 . Tak šťastnou cestu a nezapomeňte mapu!

Co kde roste, co tam žije, co pěstují a vaří si k jídlu. 🙂 To jídlo je u nás hodně propírané, protože holky jsou jedlice a třeba na rýži by mohly být obě nonstop. Obzvlášť když uvařím “pipinu” 😀 Rozuměj kuře na paprice. Takže do Asie my prej jako klidně jooo 😀

Polární oblasti jsou v knize takové suma sumárum z té naší celé planety a je to moc hezky zpracované. Zase je první přehled toho nej a po rozevření..

Tučňáka na severu nehledej

už nikdo nikdy nesplete pól, na kterém můžete potkat toho tučňáka 😀 . Prostě obrázky vedou, já to říkám pořád. Ani číst nemusíte umět, stačí to prostě vidět. Teda ne že by to bez toho čtení stačilo, ale jednou vidět je jako 10x přečíst. 🙂

Atlas světa pro děti je tak i pro vás dnes prvním dárečkem. Vybrala jsem ze světa milé Agátky a koho chytil za oko, můžete si o něj na konci dnešního článku zahrát.

Dávej bacha na druhou soutěž

Vy už víte, že já ráda dělám z výher balíčky, takže než se do toho světa pustíte a vypravíte děti na cestu, bylo by fajn mít jistotu, že se vám tam o sebe budou dobře starat. Trochu nápomocná by tak mohla být edukace v podobě hry Dávej bacha 🙂 . Je to sourozenec hry Nešťourej se v nose a je to hra z nové generace her 4bambini.

Zpracování i pravidla hry jsou úplně stejné jako u předchozí hry, o kterou tady v adventu stále ještě soutěžíme. Opět hra dětem nabídne třicet situací, ke kterým budete hledat správnou odpověď. Ilustrace jsou prostě božský a hlavně se u nich posmějete i vy s tátou 😀 .

Nevím jestli jste si toho všimli, ale hra zanechává úplně jasnou stopu e-shopu Agátin svět. Grafik téhle hry totiž “pomaloval” i Agáty web a mně se úsměvný styl zpracování moc líbí.

Všechny karty jsou na pevném kartonu, takže se nemusíte bát o hratelnost jako u klasických karet. Ke třiceti kartám vybalíte z balení 5 tvrdších destiček, na kterých jsou správné odpovědi k situacím. Děti si mají k dané kartě vždy odpověď najít na kartě a dvojici spojit.

Naše anarchi-pravidla

My hrajeme hru zase trochu po svém. Holkám jsou 2,5 a 4,5 roku, takže jsme pravidla trochu ulehčili a víc si o hře povídáme, stejně jako u dílu Nešťourej se v nose. Před holky vyložíme vždy jen jednu kartu s odpověďmi a k tomu příslušných 6 karet.

Postupně si vylosují jednu situaci, o které se pak bavíme. Zase doporučuju využívat otevřených otázek. Holky telefony nemají a v nejbližší budoucnosti je ani neplánují, ale záměrně jsem vám vyfotila otázku, která se hodí i dětem starším. Tenhle díl hry z edice 4bambini je určen i dětem o chlup větším a hra je zasazena do dnešní moderní doby 🙂 .

Doba si žádá modernizaci

I s Nelou už bychom ale mohli něco podobného probrat. Přiznám se ale, že spíš jsme tuhle část ještě přeskočili s tím, že mobil zatím nemá a ani vlastně netuší, že aplikace existují, natož že si je nějak instalujeme my 😀 .

Silvestr za rohem

Co je ale za rohem je Silvestr a nápady na rachejtle, petardy a prskavky už k vám od dětí možná chodí. Julinka si dokonce pamatuje na loňský rok, kdy jsme ji (tehdy 18 měsíců) probudili a koukali se na světýlka. Letos už se ptá i na detaily typu kdo je dělá, proč a proč je neděláme my. Kdy bude, odkud a jak? 😀 Takže tady už se to hodilo.

Prostě Dávej bacha. U všech kartiček je ta ostražitost na místě a super je, že děti si ty základy projdou takhle zábavnou formou. Do školek předškolákům úplně ideál. Karty baví, vymýšlení lumpáren ještě víc, ale stejně si z toho všichni ten správný závěr odnesou 🙂

Pokud se vám hra líbí, můžete si o ni zahrát právě dnes. Dokonce vám dáme zase vybrat a já jsem moc zvědavá, kolik z vás se přikloní ke knize a kdo by si raději doma zahrál tuhle hru 🙂

To nevymyslíš

A počkejte jaká bude legrace poslouchat děti, až se jich zeptáte “Proč se mi nelíbí, že si hrají právě tady?”. Dospělák by si řekl, že ani nejde vymyslet jiný důvod než je spojení s autem … 😀 no, děti myslí jinak 😀 .

Esemesky, telefony, ale i zvěř nebo třeba šikana. Na blogu už mám dost článků na neobvyklá témata jako je Děti a smrt, smutek, strach, emoce a tohle je další téma, které ač se zdá že sem nepatří, zařadím ho právě k nim.

Je to část výchovy, která je důležitá a v tomhle věku se dá s dětmi bavit o všem. Ještě vás vnímají, ještě nejsme “trapnej fotr” (snad ani nebudem 😀 ) a ještě se nestydí. Takže využijte tyhle milé hry na seznámení s tématy, o kterých se doma třeba tak běžně nebavíte.

Pravidla na později

Kdo by jel rád podle pravidel, zanechám je tady na blogu. Asi i pro sebe, až je jednou ztratíme a holky se rozhodnou, že už nechtějí naše anarchi-pravidla hry 😀 . I pro mě je blog občas takový debilníček, abych udržela všechny informace pod jednou střechou. Tady najdu vážně vše.

tip: Kdykoli si vzpomenete, že jste tady něco četli a nevíte kde, hoďte si to nahoře do lupy. Mám tu na blogu vpravo nahoře lupu, stačí zadat klíčové slovo a vyjednou vám všechny články, kde je použité 🙂 . Já sama to tu používám, když mi píšete maily, že něco nemůžete najít.

Pro malé milovníky map

A ať to tu není dnes jen představení k soutěžím, mám jeden tip. Taky milují vaše děti letáky? Nám přišel další od Lékařů bez hranic a v něm chodí tahle krásná mapa světa. A protože my ještě knihu o světě nevytáhli, přinese ji Ježíšek, ukájíme Nely dotazy letákem:-D .

Spousta hraček se dá totiž parádně využít, takže bereme k ruce Lego Duplo, saháme po pexesu Děti z celého světa a cestujeme po mapě. Kde kdo žije, co má rád nebo čím je jiný než já?

vylož to na stůl

Je strašně zajímavé, že jakmile to před děti vyskládáte, začnou si sami všímat detailů, které by si jinak nespojily. Že “nahoře” (na severu) jsou všichni nabalení jak medvědi. Že v jižní Americe po sobě rádi čmáraj a nosí zvláštní hadry nebo že u zeber jsou lidi černý 🙂 . Je to strašně milý.

A pak jsou tu ty vtipnější hlášky jako jééé indián, to bude Indie 😀 .

Cestujte, hrajte si a nebojte se pořizovat atlasy nebo glóbusy s tím, že to je pro “děti inťouše” 😀 . Není. Moc je to baví a když jim pomůžete a uděláte zábavu trochu interaktivní, strašně se začnou ptát, sami vymýšlet a poznávat zase něco víc než jen těch našich 90 metrů na Vinohradech, kde si spolu žijeme 🙂

Dvě ceny, dvy výherci – co si vybereš? Soutěž ukončena

Atlas světa pro děti je dalším přírůstkem do knihovniček, který najdete spolu s dalšími atlasy na e-shopu Agátin svět. Ze stejného místa pak vzešla nová generace her 4bambini, kde první z nich vám rozdáváme v dřívějším okýnku na blogu – Nešťourej se v nose – klik. Druhou (Dávej bacha) pak nabízíme dnes 🙂 Nezapomeň nám napsat, o co soutěžíš.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Každý víme, že děti musíme učit, aby nikdy s nikým cizím nikam neodcházely a nic si od nich nebraly. Mluvili jste o tom už ale v reálu s dětmi? Vědí to? Co vám odpoví děti, když se jich zeptáte jestli by si od úplně cizího pána vzali raději bonbón nebo čokoládu? 🙂 Pokud jste tohle doma nikdy neřešili, vemte si soutěžní otázku jako dobrovolný domácí úkol 🙂 .

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, napiš pod jakým jménem a zařadíme tvé jméno do losování zase 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

677 komentářů

 • Petra 21.11.2017 at 20:53

  Jeste jsem o tom s dcerou nemluvila, je ji jenom pul roku😉. A mimochodem, jiz druhy den mi nechodi upozorneni o novem clanku na blogu🙁

 • Soňa Zemanová 21.11.2017 at 20:55

  Ahoj.
  Zatím jsme to doma neřešili. Určitě do budoucna se o tom budeme bavit.

  Ten atlas je naprosto boží 🙂

  Sdílím na FB
  Instagram maminkarebelka

 • Tereza 21.11.2017 at 20:56

  Míšo, tato noční můra každého rodiče mě děsí každý den! 🙁 Na otázku nemohu odpovědět, protože máme doma dvouleťáka a rozhovor na toto téma nás teprve do budoucna čeká. Teď máme období, kdy ho nespouštíme z očí…. 🙂

 • Rienka 21.11.2017 at 20:57

  Ahoj,
  ano rozpravali sme sa o tom uz viac-krat, vie o tom, ale este len bude mat 3r, no a na otazku co by si zobrala by bolo “oboje” 😀 .. ma na to este svoj vlastny pohlad a uplne tomu nechce asi pochopit. ale ked jej poviem, ze je to nespravne, tak mi presne povie co sme sa bavili, takze asi tie sladkosti su velmi velkym lakadlom :/
  Atlas světa pro děti, urcite by knihomolku potesil
  Pekny vecer dievcata

 • Beata 21.11.2017 at 20:57

  moj syn je este maly a este som to s nim nepreberala, ale je prirodzene bojazlivy tak si myslim ze by si od cudzieho nic nevzal a nikam by s nim nesiel

 • Libka Smyčková 21.11.2017 at 20:57

  My jsme o tomto ještě nemluvili. Bydlíme na vesnici, ve městě jsme vždy spolu, tak to nebylo aktuální. Ale už brzy nastane čas a to bude pozdě, takže mám další domácí úkol.
  Na FB – Libka Ve Smyčce

 • Markéta K. 21.11.2017 at 20:58

  U nás se tato otázka ještě neřeší, jelikož dceři je teprve 1 rok a beze mě nedá ani ránu. Já si tedy domácí úkol aspoň o rok posouvám 🙂
  na IG sleduji jako marketakopackova

 • veronika horáčková 21.11.2017 at 20:59

  u nás jsme tohle ještě neřešili (1,5 roku), ale brzy začnu pomalu tyhle věci vysvětlovat

 • Iveta Chovancová 21.11.2017 at 21:00

  S dcerou tohle zatím neřeším (necelé 2,5 roku má), ale vzhledem k tomu, jak je ochotná si cokoliv vzít od cizích dětí, předpokládám že od cizího pána by též neváhala. Ale zkusím se jí zeptat, jsem zvědavá.. (V případě výhry prosím o Dávej bacha.)

 • Katka 21.11.2017 at 21:01

  S dcerou jsme zatim toto téma neprobiraly,ale možná uz je čas.
  😊 takže jsi to vezmu za domaci úkol 😉 rádi by jsme soutezili o hru davej bacha.

 • Hana 21.11.2017 at 21:01

  Tak prvorozeny uz spi, toho se zeptam zitra a jsem zvedava na odpoved, druhorozeny zatím neodpovi. Ale jednou babicka holcicky ze skolky davala synovi bonbon a nejdriv se podival na me. Musime to znovu probrat!
  Pokud by se na nas usmalo stesti, radost by nam udelal Atlas sveta 😊

 • Jana Bystroňová 21.11.2017 at 21:02

  Hezký večer, snažím se to dceři neustále opakovat, vysvětlovat…. jak by se ale zachovala v reálu?! To nevím, snad se s něčím takovým nikdy nesetká. A kdyby náhodou, snad si vybaví moje “rady”

 • jitka kubíčková 21.11.2017 at 21:03

  Nadherny Atlas!!!!!
  Diky vašim nápadám budou mít moje děti mraky dárků a to jsem se zařekla , že letos jen pár :))))
  Stařímu 4letému jsem toto téma už nadhodila a ví, že jsou zlí lidé, kteří by ho mohli unést pryč a že si nemá od někoho cizího nic brát, ale nevím nevím jestli by nenechal zlákat vidinou sladkosti 🙁

 • Barbara 21.11.2017 at 21:03

  na instagramu vas sledujeme pod nickem barusaatko.:) dceri je teprve 20mesicu, takze tuhle otazku jsme jeste neresily, ale urcite se na to chystame a budeme ji to do hlavicky tlouci 🙂

 • Iveta 21.11.2017 at 21:04

  Se starším synem jsme o tom už mluvili. Bavil se o tom i s mými rodiči. Vždy me ubezpeci, ze si od nikoho cizího nic neveme. ivcalaznicka

 • Michaela 21.11.2017 at 21:04

  Matýsek ví a zná teorii. Ví, že by to mohl být zlý pán, ale jak by se zachoval v práci, to opravdu nedokážu říct a ruku do ohně bych za to nedala, že by si nic nevzal 🙁 budeme na tom muset ještě zapracovat!
  IG: myskyyy.l

  • Michaela 21.11.2017 at 21:04

   V praxi*

 • Anna 21.11.2017 at 21:04

  Dcera je na podobné rozpravy ještě malinká (16 m), ale plánuji podobné povídání zařadit do našeho běžného denního provozu, až začne mluvit. A moc se na její odpovědi těším. Soutěžím o hru 🙂

 • Klára Hrábková 21.11.2017 at 21:04

  čtu článek a culím se jak malá…zrovna dnes jsem si byla v Agátině světě vyzvednou hu Nešťourej se v nose a prohlížela přesně tyhle knížky, o kterých se píše. Vybrala jsem ještě super domino a krámek parádní a budu tam chodit častěji. Paní říkala, že přes rok o hry moc zájem není a je to škoda, protože jsou krásné a hlavně se díky nim děti něco naučí a peníze za ně utracené se tak zúročí. Moc ráda bych si zasoutěžila o hru Dávej bacha…skvěle by se nám k tomu “šťourání v nose” hodila 🙂 díky a hezky odpočívejte 🙂

 • Lucie Humlová 21.11.2017 at 21:05

  Přiznám se, že s dcerkou 3 roky jsme zatím neprobírali, nějak mi přišlo, že to zatím nebylo nutné, byla doteď pořád s námi. Ale teď už vylétla z hnízda do školky a zrovna před pár dny jsem si říkala, že musím na tato témata zavést řeč…
  IG : lucie.humlova

  • Lucie Humlová 21.11.2017 at 22:00

   Soutěžím o Atlas 😉

 • Zuzana Bláhová 21.11.2017 at 21:06

  S Davídkem (3r5m) jsme to už probírali, ale tváří se na to tak nějak divně 🙂 Myslím, že tomu zatím moc nerozují. Jinak v soutěži bychom si rádi odnesli atlas světa. Díky.

 • Radka 21.11.2017 at 21:06

  Mame teprve rocniho syna, takze nas povidani na toto tema jeste teprve ceka. Jsem zvedava, jake to jednou bude, co mi odpovi 🙂

 • Olii 21.11.2017 at 21:07

  Taakze u nas – synove 2,5 a 8 – ten starsi toto tema zna od nas i ze skoly a vi, jak se chovat, bonbon nebo cokoladu by si od ciziho nevzal, verim, ze by tomu tak bylo, ikdyby mu nekdo nabizel Iphona ;). No a ten mladsi ma svuj svet, kde stredobodem vesmiru je maminka a vsechno jen s ni a od ni, ten si nechce vzit bonbon ani za odmenu u doktorky 😉

 • Eliška 21.11.2017 at 21:08

  se Šímou jsem už o tom zkoušela mluvit že jen tak s někým nemůže nikam jít a nikdy si nic od cizího brát…ale musim na něj pomalu koukal na mě jak na jelito 😀 😀 možná proto že jsem to špatně vysvětlovala nebo je to na něj prost ještě brzo 🙂
  vůbec nevim o kterou výhru soutěžit…obě jsou krásné ale ten atlas asi vyhrává 🙂 takže bych ráda soutěžila právě o ten supráckej atlas 🙂

 • lucie 21.11.2017 at 21:09

  Dobrý večer Miško tak tuto otázku jsem se starší holčičkou už rozebírala.Karolínka je moc rozumná holčička pokud by jsem se jí zeptala zda by si bombón vzala určitě by řekla ne,ale myslím podle své zkušenosti že pokud by se do této situace dostala a nabídl by jí ho slušně vypadající člověk,že by si asi vzala.I když vysvětlujeme tyto situace a taky připravujeme svoje děti na nebezpečí,nedávno jsme se spolu učili jak zavolat pomoc přes aplikaci Záchranka.,jistotu nemáme nikdy.Pořád učit a opakovat.

 • Vladka 21.11.2017 at 21:10

  Už som o tom so synom hovorila.. vybral by si asi čokoládu 😂

 • Hani 21.11.2017 at 21:10

  Tezko rici, jak by se dite zachovalo v realu… uz nekolikrat jsme to probirali a odpoved vzdy byla: “ja vim”

 • Le 21.11.2017 at 21:10

  hm..to se musím zeptat:)

 • Naděžda 21.11.2017 at 21:10

  Zatím se tomuto tématu vyhýbým, resp. se o tom snažím mluvit zlehka, bez velkého děsení. Ale vím, že tahle situace přijde :o( Mrzí mě, že je svět takový a že člověk musí brát dětem iluze :o(

 • Naďa 21.11.2017 at 21:12

  Zatím jsme doma takové otázky neřešili, děti jsou zatím venku vždy s námi, ale už se ta doba blíží, takže domácí úkol splníme 🙂 Sleduji na FB

 • Marketa Pravdová 21.11.2017 at 21:12

  Tý jo! Moje noční můra!Se synem (5let) už jsme o tom mluvili několikrát, rikali jsme ruzne varianty, co by se mohlo stat…ale vubec si nejsem jista, ze kdyby mu nekdo rekl treba ze tamhle za rohem je babicka, ze by nesel:-( Dcerce jsou necele dva, tak tu zatim nespoustime z očí:-)

  • Marketa Pravdová 21.11.2017 at 21:14

   Jsem se tak zamyslela nad otázkou, ze jsem zapomněla napsat oc soutezime – naše geograficka rodina, urcite o atlas!:-) Díky

 • Tereza 21.11.2017 at 21:12

  Ještě na to nepřišla řeč, synovi je 3,5 😉 Na IG jsem jako terezaba1

 • Anna Kočovská 21.11.2017 at 21:13

  My se o tom snažíme s holčičkama mluvit, ale zatím spíš stále spoléhám na to, že je máme pořád pod dohledem…
  Sleduji vás i na fb (jako Anna Ko)

 • Katerina Kmecova 21.11.2017 at 21:13

  Nas junior je na tohle jeste maly (1,5),takze zatim na to nedoslo,ale urcite tenhle instruktazni rozhovor nevynechame.
  P.S. Nadsena jsem z atlasu sveta,rada bych soutezila o nej.

 • Nikola 21.11.2017 at 21:13

  dcera 4,5 na pohádkovým lese odmítala na všech (asi 15) stanovištích bonbonky (divnej zvyk), ale nakonec si vzala perníček od čerta 🙂 že si nemá od nikoho nic brát jí učím, ale spíš o tom, že nevíme, jestli ten člověk není nemocnej nebo špinavej … všeobecně je dost bázlivá a mam vcelku strach, že bych ji pak nedostala moc ven …

 • Dana 21.11.2017 at 21:14

  Myslim, ze snad dcerka uz trochu vi…nicmene doufam, ze se s takovou situaci jen tak nesetka 🙈 IG: Svobodova Dvorakova Dana

 • JANA Chichi 21.11.2017 at 21:14

  Dobrý den, Míšo, zase super tipy na knížku a hru…no, a domácí úkol pro maminku, mladší synek ještě nechodí, takže je “z obliga”, staršího jsem se na to neptala….Upřímně řečeno, má nějaké bojovné období, takže kdybych mu řekla, že ten bude dacan, určitě by ho “pšepjal”, ale v reálu se bojím, že by si ten bonbónek vzal .-/ Obě dnešní výhry jsou úžasné….Raději bychom hru :- Děkuji

 • Katka 21.11.2017 at 21:14

  Dobry vecer, moje dcerka je jeste mala, toto tema jsme spolu jeste neresili. Spis ho jen tak natukavam pri vypraveni pohadek. Abych rekla pravdu, tak mam z toho strach, kdyz vidim, co se nekdy kolem nas deje. Doufam, ze dcerce predam jen to nejlepsi, nehodnotnejsi co ji spravne povede zivotem…

 • Zuzka 21.11.2017 at 21:14

  Dcerce jsou dva, tak prozatím jsme tuto otázku neřešili. Až na to dojde, rádi bychom měli hru Dávej bacha, o kterou dnes chceme soutěžit.
  IG Zuzapataky

 • Kamila 21.11.2017 at 21:15

  S malým jsem o tom nemluvila, je mu teprve 9měsíců. Ale jak začne rozum brát, ráda se poučím zkušenostmi ostatních.

 • Marcela Němcová 21.11.2017 at 21:16

  Rozhodně soutěžníme o atlas, moc se mi líbí. A náš malý by odpověděl zřejmě nenene….ne, že by znal správnou odpověď, ale je to poslední dobou to, co od něj slyším nejčastěji 🙂 …je ještě malinký, ale mám teď brouka v hlavě, že už je asi čas začít takové věci vysvětlovat.

 • Veronika 21.11.2017 at 21:16

  Dnes bych si vybrala hru, i přes to, že knih a zvlášť těch dobrých není nikdy dost 😉
  Se starší jsme už na téma cizích lidí zabrousili, ale když nad tím teď tak přemýšlím, tak určitě ne dostatečně. Na vaši otázku ohledně sladkého by se asi chytla, ale třeba ji podceňuji, hned zítra to vyzkouším 🙂 Každopádně hra by u nás našla uplatneni.
  Na IG sleduji pod jménem Vervila.

 • Martina 21.11.2017 at 21:17

  S nasim 4 rocnym synom som minule tu temu zacala a vobec nechapal co by sa mu mohlo stat,to ze ludia su nebezpecni a mozu druhym ublizit je pre neho uplne nepochopitelne.

  Pacil by sa nam atlas😉

 • Dana Farska 21.11.2017 at 21:17

  Dcera je jeste prilis mala na tuhle konverzaci, ale doufam, ze jednou to pro nas bude snadny ukol. Kazdopadne do moznosti nabizenych veci zahrnu i roztomila stenatka. V jednom videu, ktere se odehravalo na detskem hristi, bylo alarmujici, kolik deti odeslo s panem za ruku o tom, co jim slibil k pomazleni stene..

 • Petra S 21.11.2017 at 21:18

  Ted jsem zaskočena – zřejmě mluvili, starší asi ví, tříleťák ještě asi moc neví. Díky za podnět

 • Zuzana 21.11.2017 at 21:19

  Radi by sme si zasutazili o hru Davej bacha, atlas uz ma nase Nelca (tiez 4,5 roka) nachystany na kope knih od Jeziska 😀
  Co sa sladkosti od cudzich ludi tyka, vzdy tvrdi, ze by si nic nevzala. No ale pri realnom pokuseni by som za nu ruku do ohna nedala:-D hra Davej bacha by jej spravnu reakciu urcite pomohla nacvicit.

 • Jana Herrmannova 21.11.2017 at 21:19

  Ten atlas je krasny, to musime mit. Uz mam seznam knih, ktere budeme porizovat, a jsou tam i takove na pozdeji 🙂
  My tohle tema jeste neresime, ale je mi jasne, ze budeme muset. Aby syn vedel, ze s cizimi lidmi nema mluvit, sednout k nim do auta, brat od nich sladkosti.. a nenechal se ukecat ani na stenatko, kralicka nebo miniprasatko. Akorat budeme muset vymyslet, jak to udelat umerne veku, aby se pak nezacal bat zase moc.. neni to lehky 🙂

 • Jana 21.11.2017 at 21:20

  S malou jsem o tom mluvila v jejich 2.5 letech (nedavno),byly jsme v cizí zemi a občas tam unos je.Ona to myslím pochopila.Byla jsem durazna a i se v noci vzbudila z toho. Je zatím takova, že k cizím nejde,vždycky hned ke me.A to podporuju a jsem za to ráda.
  Instagram: janasbeading

 • Ingrid 21.11.2017 at 21:20

  Tak ted babo rad :D…knizky sice zboznujeme, ale hra me tak nadchla, ze soutezim prave o ni :). S dcerou jsem to zatim neresila, zatim jsem ji jen pochvalila, ze je opatrna. Na instagramu sleduju jako inka.mala

 • Vendula Sliwka 21.11.2017 at 21:20

  Jeste jsme nemluvili, přišlo že dcera 2 roky je malá. Ale možná je čas začít

  • Vendula Sliwka 22.11.2017 at 9:02

   Soutěžim o hru 🙂

 • Zuzana 21.11.2017 at 21:21

  Syna mame jeste maleho na toto reseni.. momentalne by za bonbon sel asi s kazdym.. vubec si neumim predstavit ze nekdy pujde nekde sam;/

 • Misa 21.11.2017 at 21:21

  NA fcb SDILIM A SLEDUJI. ig TEZ (Misha Tosha)

  Jo uz jsme o tom s holkama mluvili…vedi ze ani bonbon, ani čokošku, ani nic.. no jaka by byla realita by mne zajimalo..

 • Kateřina 21.11.2017 at 21:22

  Už jsme o to s dětmi doma mluvili, starší si to zda se i pamatuje… Vybrala bych si Atlas světa

 • Zdenka Hrubčíková 21.11.2017 at 21:22

  Uz jsme toto tema resili a naštěstí to resili i ve skole s detmi..ale prijde mi ze jsou jeste male úplně tu hrozbu nechapou…takze porad opakujeme a připomínáme❤❤❤

 • Sylvie 21.11.2017 at 21:22

  Dobrý večer, se starší dcerou (3,5 roku) už o tom mluvíme, ale obávám se, že by na položenou otázku bez váhání odpověděla čokoládu, ale těžko říct, zda by si ji vzala i v reálu. Je před cizími dost stydlivá, nemluví s nimi a většinou si nevezme obrázek ani u paní doktorky, takže pevně doufám, že by si nevzala ani bonbon ani čokoládu. V případě výhry prosíme hru :-). Pěkný večer.

 • Romana Kašpárková 21.11.2017 at 21:23

  Zatím jsme vůbec neresili, syn bude mit tři roky a zatím je všude se mnou 😊 ale co nevidět to přijde, takže se nechám inspirovat dal a domácí úkol si poznáčím 😊
  Sdílím na fb, instagram @romiqeu 😉

 • Monika 21.11.2017 at 21:23

  Zatím jsme tohlé téma s dcerkou vždy jen naťukly, ale nevím, jak hluboce to vnímá. Určitě ji na to, že svět není vždy bezpečný a nemůže důvěřovat všem chci postupně připravit.

 • Bára Jastrzembská 21.11.2017 at 21:24

  Soutěžíme o atlas světa. Dcerka 2 roky a 3 měsíce ví, že se má držet maminky a tatínka a cizích lidí se zatím bojí, ale určitě budeme v poučování pokračovat. Barajastrzembska@gmail.com

 • Ingrid Fikerlová 21.11.2017 at 21:25

  Děti jsou ještě dost malé, nicméně s dcerou, která bude mít za měsíc čtyři, už jsme toto téma lehce nadhodili. Ale zatím opatrně. Sama se s nikým cizím nebaví a drží se nás rodičů, prarodičů a ve školce učitelek. Nicméně vím, že nastává čas, kdy ji musíme začít připravovat na to, že nejsou všichni jen hodní, i když tak na první pohled vypadají.

 • Mirjanka 21.11.2017 at 21:25

  Zatím jsme toto téma neotvírali. Naše čtyřleťačka je dost bázlivá. Ale díky za dnešní článek. Určitě to s ní nějakiu vhodnou formou probereme.

 • Rosňa 21.11.2017 at 21:25

  Ještě jsme to neřešili. Co ten tučňák na severu? 🙂
  Ig, fb follower

 • Zuzana 21.11.2017 at 21:25

  Jeste jsme o tom s ditkem nemluvili, prece jen sotva chodi a z oka ji nespoustime. Ale za par mesicu uz to bude asi k reseni.. (vic bychom asi ocenili Atlas, diky 🙂

 • Michaela Kratochvílová 21.11.2017 at 21:26

  Musim se přiznat že jsem tohle zatím se synem neřešila(2 roky)
  Výhry jsou krásné obě, jak knížka,tak hra 🙂

 • Katka 21.11.2017 at 21:26

  Vzhledem k tomu, že syn je nadmíru kontaktní Asperger , řešíme tuto otázku neustále. Časem se synovo chápání zlepšuje, ale bohužel vím, že by se asi zlákat nechal. A tak nezbývá než vysvětlovat a vysvětlovat. Kdyby se na mě usmálo štěstí, prosila bych knihu ☺

 • Pavla Kašparová 21.11.2017 at 21:26

  Ano a to často a od útlého věku. Dcera se nikdy nebala lidí a byla a je extremne společenská. Od doby, kdy se naucila chodit, neustále chodí za cizími lidmi, bere je za ruku a chce jit s nimi… Vysvětlování nepomáhá… za sladkost udělá cokoliv.

 • Petra 21.11.2017 at 21:26

  S juniorem jsme ještě na toto téma nemluvili. Je moc malý a sám nikam nechodí. Ale časem samozřejmě dojde i na toto téma. Stejně by ho nějaký pán na bombon nebo čokoládu zatím neutáhl. To spíš na jablko nebo hrášek. Vyhrát bychom si přáli Atlas – vypadá uplně suprově a já miluju knížky (snad to malý podědil). 🙂

 • Venduli 21.11.2017 at 21:26

  Syn má dva roky a i když by si od cizího čokoládu nejspíš vzal, velmi dobře si hlida kde jsem já. Bohužel se u nás na maloměstě rozmohl takový nešvar, že prodavačky nabízí dětem bonbóny. Já odmítám, nechci aby malý jedl sladkosti, ale díky vaši otázce jsem si uvědomila i další rizika. Díky za otázku a kdybych si mohla vybrat výhru volim knihu. Děkuji

 • Jana Seidlová 21.11.2017 at 21:27

  O cizích lidech se se starším tříletým bavím, ale je to docela zapeklité, protože cizí je pro něj i paní doktorka a přitom od ní si bonbón vzít může. No, máme před sebou ještě dost práce. Líbila by se mi hra Dávej bacha.
  Sleduji i na fb.

 • Adéla 21.11.2017 at 21:27

  S touto otázkou zatím bojujeme. Odkyve že si nic nebereme od cizích, ale je vidět že mu to v hlavičce šrotuje…tak budeme cvičit dal, třeba i s hrou

 • Simona P. 21.11.2017 at 21:27

  Ehm, čokoládu (bonbóny nejí). Ale když na něj mluví cizí, začne na ně dělat “Ééééé” a odhánět je rukou.

 • Marie 21.11.2017 at 21:27

  Je velmi důležité s dětmi o tom mluvit a stále jim to připomínat, hlavně v době, kdy se už začínají někde vyskytovat sami a chodí do školky …

 • Lenka 21.11.2017 at 21:27

  Dneska mi uz druhy den neprisel email, ze vysel clanek 🙁 Predtim to chodilo bez problemu, tak nevin, kde je chyba…

  Doma jsme to zatim moc neprobirali, sem tam jsem synovi neco rekla, ale nepripominame mu to. Uz si ale rikam, ze je nejvyssi cas to poradne probrat a mluvit o tom casteji.

  Vybrali bychom si knihu. Hra vypada taky moc pekne, ale uz mame doma jejiho dalsiho bratricka Vadi? Nevadi?

 • Iva Pelikánová 21.11.2017 at 21:27

  Uffff,těžké téma,které nas teprve k vysvětlení prckum čeká,takže jsem hodně zvedava na vaše zkušenosti tady v komentářích….jinak opět peckoidni ceny,a jen o trosku se nám víc libi atlas:-)sleduji i na instagramu jako graffivick

 • Helča 21.11.2017 at 21:27

  Ráda bych soutěžila o hru 🙂

  Noo, u nás je to tím vysvětlovalním náročné. Samozřejmě mu to říkáme, spíš venku, když je příležitost, ale syn je velice a tím myslím extrémně komunikativní s cizími lidmi. Takže o to víc ho hlídám.

 • Soňa 21.11.2017 at 21:28

  Moc by se mi líbila hra Dávej bacha, pomocí kartiček by se nám ty situace krásně vysvětlovaly. A přiznám se, že sice mluvíme občas o tom, co by se mělo a nemělo, ale musíme na tom ještě více zapracovat a zkusím se pak staršího syna na tu otázku zeptat, jsem sama zvědavá, co odpoví.

 • Eliška Francová 21.11.2017 at 21:29

  No malému jsou teprve necelé 2 roky, takže zatím chodíme všude spolu. On by ale byl ochotný odejít s kýmkoli, takže nějaké vysvětlování už proběhlo, ale zatím to nemá moc efekt.

 • Adéla 21.11.2017 at 21:29

  Přijímám domácí úkol O:-) na tohle téma je ještě brzy, ale díky knížkám a hrám, které doporučujete, to pak půjde mnohem snáz 🙂

 • Vladimíra Hrňová 21.11.2017 at 21:29

  Nas to teprve ceka, ale je super, ze az toto tema bude aktualni, pomohou mi k tomu uzasne knihy a hry! Takze opet diky za skvely typ!!!
  Hodil by se nam do budoucna atlas 🙂

 • Jana 21.11.2017 at 21:30

  Tak já mam domácí ukol😊. Synovi je 3,5 a vlastně me ještě vubec nenapadlo tohle resit… Opět dekuju za krásné tipy. Soutezila bych o Atlas světa. Loni přinesl Ježíšek Atlas zvířat a frčí stále, takze jasná volba!

 • Yvette 21.11.2017 at 21:30

  “maminko ja bych si nevzala nic, aby ses nezlobila, ale pak si vezmu z naší krabičky radši gumový bonbonky” Sleduji na FB. Dekuji

 • Lucie Skřejpková 21.11.2017 at 21:31

  Syn je ještě malý, zatím nemluví, ale snažila jsem se mu třeba při nakupování vysvětlit, proč se mě má držet, neutíkat a nechodit za cizími lidmi. Každopádně nás to ještě čeká, tak doufám, že to zvládneme a vysvětlíme správně. 🙂

 • Kateřina 21.11.2017 at 21:32

  Tak dceři je dva a půl a je pravda, že to jsem s ní ještě neřešila. Je výřečná až běda a zdůvodňovat umí bravurně a to tak, že to kolem vždy každého totálně odzbrojí. Zatím je však stále s námi nebo s babičkami a dědečky, krom jednoho dne v týdnu, kdy chodí do miniškolky na dopoledne. Musím to hned při nějaké vhodné situaci na ní vytáhnout a jsem zvědavá, jak zareaguje. Jinak výběr je dnes velmi těžký 🙂 Miluji knihy a těším se, že s atlasy podobného rázu si konečně doplním mezery ve svém zeměpisném vzdělání, nicméně výběr za mne na hru! Těch není nikdy dost a právě tahle by Madlenku myslím, velmi bavila. Každopádně opět velmi děkuji za tipy!

 • Kateřina Pelikánová 21.11.2017 at 21:32

  Dcera je ještě moc maličká, ale rozhodně mám v plánu s ní toto téma probrat. Instagram sleduji jako Katerina Pelikanova. Děkuji

  • Kateřina Pelikánová 27.11.2017 at 14:31

   Pardon, jako kvakik na Instagramu

 • Eva Tomšovicová 21.11.2017 at 21:32

  Markét je ještě malá (18m) ale určitě ji budu tyto základní pravidla učit. Psa jsme to naučili, takže praxe už tam nějaká je 🤣 sleduji na instagramu jako eva.toms

 • Alena Trechová 21.11.2017 at 21:32

  Toto téma jsme ještě doma neřešili, ale už jsem si říkala, že bychom měli. Syn ale začal chodit teprve do školky a bez nás nikam nechodí.
  Ten atlas světa je super 🙂 My máme doma vytištěnou mapu kontinentů a stavíme si na ně zvířátka. Syna to moc baví.

 • phn 21.11.2017 at 21:32

  Jeee,akorat jsme dohraly Nestourej se v nose:) Maly jsem se neptala,zkusim zitra,ale doufam,ze odpovi,ze by si nevzala nic;-) Vyhry se mi libi obe dve, Atlas mozna malicko vic:-) Hezky vecer!

 • Kateřina Klimentová 21.11.2017 at 21:32

  Tak to máme tentokrát vážně asi domácí úkol. Zatím se hodně drží rodičů, ale určitě je to dobré dětem opakovat.
  Soutěžíme o atlas světa, nedávno nám přesně přišla stejná mapa jako plakát a pořád vyzvida kde co je.

 • Helena 21.11.2017 at 21:33

  Zajímavé, s naší dvouletou dcerou jsme se o tom takhle z příma nebavili, takže to bude určitě domácí úkol. Spoléhám se na to, že je zatím můj závisláček a jsme pořád spolu a je mi stále na očích, ale opravdu může stačit chvilka a bylo by neštěstí..

 • Míša 21.11.2017 at 21:34

  Já ani nevím, ale myslím, že poučení už proběhlo, jen bez téhle záludné otázky. Protože i přes poučování by byla jasná odpověď čokoláda, protože by zbytek otázky prostě neslyšel.

 • Hanka 21.11.2017 at 21:34

  O cizích lidech už jsme se bavili, starší (5 let) už to myslím celkem chápe, ale na tuhle záludnou otázku se jí bude muset teprve zeptat.. Přiznám se, že z toho mám docela hrůzu, že by se něco takového stalo 🙁 Moc by se nám líbila hra.. Díky, Hanka (sleduji FB)

 • Adela 21.11.2017 at 21:34

  Tyhle debaty nás teprve čekají a zatím nad tím po pravdě příliš nepřemýšlím. Ráda se inspiruji v komentářích.
  Atlas světa je boží. Mám tyhle knihy moc ráda.
  Ig schovanka

 • Míša Drozdová 21.11.2017 at 21:35

  S dcerkou jsem už na tohle téma mluvila. I když vždy je s někým, člověk prostě nikdy neví. Bydlíme v malé obci kousíček za Prahou a tak je tu tak nějak zvykem, že se tu lidé pozdraví, ať se znají či ne. Tudíž po tom, co jsem doma s dcerkou o tomto tématu mluvila, tak pak na procházce z toho byla zmatená, že cizí lidi zdravíme a přitom bychom se s nimi bavit neměli. Hlavně tedy nic si od nich nebrat, atd. Upřímně z toho byla dcerka zmatená. Ale pevně doufám, že když jsme si to vysvětlovaly následně několikrát, že to více vstřebala a pochopila. Čas od času se k tomu vracíme. Ale je to hodně těžké to vysvětlovat. Mám i pocit, že lákadlo ve formě sladkostí je prostě veliké :-/

 • Klara 21.11.2017 at 21:35

  Zatim jsem se synem neresila…je dost stydlivy a od cizich lidi by si nic nevzal a ani se s nima nebavil. Beru si to za ukol.Soutezim o atlas a sdilim na fb.

 • Kateřina Pelikánová 21.11.2017 at 21:35

  tak ne, instagram sleduji jako kvakik, pardon 🙂

 • Eva Kinclova 21.11.2017 at 21:35

  Nase Misa se zatim drzi maminy sukne,zatim je ostrazita,i kdyz si ma neco vzit od babicky 😀 urcite to je ale dulezite tema, doufam,ze Misu naucime,aby odpovedela,ze by si nevzala nic. Btw. Moc diky za tipy na darky 🙂

 • Lenka Benesova 21.11.2017 at 21:35

  O tomto jsem už se starším synem mluvila, ale je pravda že už to je delší dobu. Opakování matka moudrosti, beru si za domácí úkol probrat to znovu, tentokrát už i s těma mladšíma.
  Chtěla bych soutěžit raději o hru Dávej bacha. Ale i atlas vypadá krásně, takže ani tím bych nepohrdla. Těžká volba :).

 • Iva 21.11.2017 at 21:35

  Doma jsme mluvili o tom, že nesmí chodit nikam s cizími lidmi, ani si nic od nikoho brát. Naštěstí bydlíme na malé vsi a děti ještě nejsou tak velké, aby chodily ven samotné. Na Instagramu sleduji jako sallome13

 • Hana Tesařová 21.11.2017 at 21:35

  Míšo opět děkuji za inspiraci a pokud nic nevyhraji ( byla by to klasika, takže s tim počítám ;-)) vím, po jaké knize sáhnout. Tzn. Ráda bych vyhrála atlas světa pro děti. Na hry od agátky koukám už delší dobu a děkuji za pěknou recenzi… S cizimi lidmi u dětí zatím není problém ( malý se bojí a dcerka si už uvědomuje možné nebezpečí).

 • Martina Jurkova 21.11.2017 at 21:36

  Jednou se mi dcerka(3roky)ztratila(na tohle hrda nejsem, i ted po půl roce je mi z toho stále zle) v obchode s oblečením…jen sem se otočila a najednou byla pryc,myslela sem ze šla s dědečkem ven,ale tam nebyla…bylo to divne do Te doby by beze me neudělala ani krok.Zacla sem volat na celej obchod,ale nic…litala sem s našima po obchodech co byli i vedle ..přišlo mi to jako snad hodina.Uz sem vytáčela policii,když v tom se ukázala ..nechápala proc brečím. ..ona si jen hrála v tech otočných vesacich kde je oblečení az na zem přece na schovku!Musím říct že se schovala fakt dobře a přebíhala vzdy z pod jednoho otoč. Věšáku pod druhý. ..lidi v obchode,ja ani prodavačky sme ji nenašli a to sme to procházeli snad 100*!Po tehle lelci co mi dala sme si spolu večer promluvily…přiznám se ze sem ji v tu chvíli řekla co se vse mohlo stát,o zlich lidech…ted už ví co má dělat(když ji někdo cizí bude nabízet cukroví nebo ji lákat pryc tak musí hrozne nahlas kricet ,když dojdem do obchodu první co ji ukážu jsou informace …. takže ted na 99,9%vím že by neřekla nic jen by křičela a hodně nahlas 🙂 (teda doufám :-)) ať vyhraji či ne ,hru Dávej bacha urcite pořídime !moc děkuji za typ 🙂

 • Vanda 21.11.2017 at 21:36

  Ha! Tak toto jsme doma ještě neřešili. Žijeme na vesnici, kde na holky pořad někdo mluví, jednou je to paní v obchodě, po druhé paní na konci ulice, a holky většinou ze sebe s hlavou sklonenou a já malém padám jak se schovavaji za nohy, nic nedostanou. Musím se na to holek zeptat, ale tuším ze odpověď by byla “a pooč?”… proto by se nám líbila deskovka Dávej bacha ☺️☺️✨

 • Eliška Dadáková 21.11.2017 at 21:36

  My jsme toto téma doma ještě neprobirali. Ale myslím,ze už je nejvyšší čas. A k tomu by se nám skvěle hodila hra Dávej bacha.

 • Vanilka Bourbon 21.11.2017 at 21:37

  Dcera zatím bez dozoru nikam nechodí, takže nás toto téma teprve čeká. Právě proto by se nám určitě hodila hra Dávej bacha 🙂

 • Verca 21.11.2017 at 21:38

  Jeste jsem to s dcerou neprobirala a budu muset zacit. Je to hrozny zrout, takze kdyby nejaka sympaticka maminka nabidla jidlo, tak se obavam, ze by sla..

 • Martina Wágnerová 21.11.2017 at 21:38

  Krasny vecer Miso, s 2-letou dcerkou jsem na toto tema jeste nemluvila. Zatim to ma tak, ze pred lidma co nezna se hodne stydi a nic by si od nich nevzala. Obe soutezni ceny jsou opet super, volim ale hru davej bacha 😉

 • Markéta 21.11.2017 at 21:38

  Ten atlas je opravdu pecka 🙂
  Ohledně cizích lidí – holky to ví,samy o tom mluví,ale teda musím říct,že u té mladší si vůbec nejsem jistá,jestli by opravdu odolala. Opakovat se to musí pořád

 • Lucie 21.11.2017 at 21:39

  Ještě jsme doma na toto téma nenarazili.

 • Petra 21.11.2017 at 21:39

  Děti máme ve věku skoro 4, 2,5 a 3m a beru si otázku jako dobrovolný úkol 🙂

 • Dana K. 21.11.2017 at 21:39

  Se starsi (skoro 5) jsme to probirali, ale chci na tom prubezne pracovat, protoze se da do hovoru s kymkoliv, fakt s kymkoliv. A obcas i neco dostane, protoze je taaaak roztomila a ukecana, ze 🙂 Doufam, ze vse podchytime vcas. Ale zatim sama nikam nechodi.
  Vic by se nam hodila hra, atlas u nas maji, asi take poridime 🙂 A super tip na pexesi, dekuji!

 • Elizabeth Venkrbcová 21.11.2017 at 21:39

  Knížka je suprová, díky za inspiraci…musím mít všechny tři. 😉 Já mám doma v knihovničce na podobném principu od Albatrosu – Jak funguje svět. Je zaměřená na využití rostlin a živočichů, na nerostné suroviny a počasí. Na otázku teď neumím odpovědět, to je u nás doma hudba budoucnosti (cca za 3 roky), ale ráda se nechám inspirovat. Kdybych vyhrála, beru hru…knížky přinese Ježíšek mě (jako učitelka na mateřský o ně nesmím přijít :-))
  Fb – Eliška Venkrbcová
  Instagram – ElizabethVenkrbcova

 • Lucie Ketzerová 21.11.2017 at 21:40

  S dcerkou jsme toto tema probirali, ale ona nepotrebuje ani bonbon ani cokoladu a jde s kazdym. Nechape, ze ne kazdy clovek je hodny. Snazim se porad vysvetlovat, tak snad to k necemu bude…

  A soutezim o atlas 🙂

 • Luci 21.11.2017 at 21:41

  Probírali jsme, ale díky za připomenutí, tohle se může opakovat donekonečna… Sleduju na IG jako Culi.do i na fb.

 • Radka H 21.11.2017 at 21:41

  Zatím jsme s dcerou přímo o tom nemluvili, ale něco málo jsme jí už říkali….Takže máme domácí úkol. Díky za takovéto témata a hezké nápady na hry. Obě výhry jsou moc lákavé 🙂 Raději bych si ale zahrála o hru Dávej bacha.
  Sleduji i na IG (radulih).

 • Eva Kovaříková 21.11.2017 at 21:42

  Vybrala bych si Dávej bacha. Právě proto, že nevím jak na to. Malému jsou tři a nechci ho ani vystrašit ale zase ani zaspat ten správný čas.

 • Karolina 21.11.2017 at 21:42

  S Beatkou (20m) jsme toto jeste neresili, ale rozhodne tomuto tematu budu venovat dostatek energie a casu, az na to bude vhodny cas. Zaroven v ni ale nechci vyvolat pocit, ze se musi bat kazdeho nebo nemluvit vubec s nikym cizim, protoze je dulezite aby naopak umela oslovit ciziho cloveka napr. v nouzi, kdyz se nedejboze ztrati apod.
  FB: Karolina Böhmová

 • Petra M 21.11.2017 at 21:43

  Už jsem to dětem říkala a samozřejmě mi všechno odkývali 🙂 Ale když jsme na to pak narazili, tak dcera samozřejmě prohlásila: “Mňam bonbonek!”, tak kdo ví, jak by to bylo ve skutečnosti. Opakování je matka moudrosti.

 • Kateřina 21.11.2017 at 21:43

  Mám pocit, že jsem tohle téma se starší (4 letou) probrala důkladně, ale stejně se bojím, co se zítra, až položím Vaši otázku, dozvím…
  Takže by bylo asi fajn, tuhle hru vyhrát a trénovat častěji.

 • Katka Weberová 21.11.2017 at 21:43

  Tak pokud se takto zeptam, myslim, ze odpovi ze cokoladu. Kdyz by se to stalo, tak prvne by koukli na me, co ja na to. Aspon do nedavna by to tak bylo. 4,5letemu synovi jsme to uz rikali, ze ne kazdy je hodny a nesmi s nikym nikam jit nebo si nic vzit a doufam, ze by na to pamatoval. 2,5leta dcera je vic duverivejsi, u ni budeme muset probrat dukladneji. Zatim jsme porad s nima, ale az pujdou do skoly, budou uz vic samy, budeme probirat toto tema jeste vic nez ted.
  Rano jim toto otazku schvalne polozim. Samotnou me zajima odpoved.
  A moc by se me a troufam si tvrdit,ze i synovi, libil atlas sveta.
  Kazdopadne diky za dalsi inspiraci. Vasi lupu jsem pouzila prave vcera a moc se mi libi vase lampicky v pokojicku a pro dalsi inspiraci v podobe her si zajdu hned pri pristim svatku nebo narozenin.
  Instagram @katkaweberova

 • Monika Plonková 21.11.2017 at 21:43

  Dcerka je sice stále malá (20m), ale mám snahu ji říkat, s kým může jít pryc a od koho si může brát věci, ale zatím jí to vážně nedochází, klidně se chytne za nabízenou ruku cizí paní a jde s ní pryč :-/ jinak me, jakožto milovníka knih naprosto uchvátila kniha Atlas světa. Sledují vás i na IG. monika_plonkova

 • Bohdana Pejchalová 21.11.2017 at 21:44

  S dcerkou jsme o tom mluvila,ale těžko rict,co si ž toho v 18m vzala:)))fsichni jsou teď teta a strejda a na fsechny se směje a dělá pá.spon ze bonbon a čokoládu ještě nevi co je;) soutezime o hru.na inst pod tttrable

 • Hany 21.11.2017 at 21:44

  Bavili jsme se o tom, ale asi si to zopakujeme. Atas mame, ale se zviratkama a bavi nas. Chtela bych tu hru, asi se u Agaty rozhlidnu po darkach 😉
  Sleduji Fb i Inst(hanyjacko)

 • Blanka Nedvědová 21.11.2017 at 21:44

  Dobrý večer,
  ještě jsem danou otázku naší malé (2 roky) nepoložila, ale díky Vám asi brzo začnu :)! Samotnou by mě asi nenapadlo s tímto tématem už začít, proto velký dík! Proto by se mi líbila více hra “Dávej bacha”.

 • Lenka Quintero 21.11.2017 at 21:45

  No jo, asi jsme to neřešili. Asi tim, že ještě nikdy nejsou bez dozoru, tak mi to neprislo tak duležitý. Musim na tom zapracovat. Díky. A radši bychom hru.

 • Natalie Karasová 21.11.2017 at 21:45

  U nás zatím není moc aktuální, syn si nevezme nic ani od známých a přáteli – musím to udělat já.
  Pokud bych vyhrála, vybrala bych si hru pro děti. Atlas už máme a ne jen pro děti.
  Děkuji

 • Kateřina 21.11.2017 at 21:46

  Opět vypadají obě výhry nádherně 🙂 O hře Neštourej se v nose uvažuju, že jí koupím synovi na narozeniny, takže budeme určitě probírat dané nástrahy a nešváry…vzhledem k tomu, že mu budou teprve 4, tak jsme ještě cizí lidi neprobírali, ale určitě bychom už měli, takže děkuji za upozornění !!!

 • Adela Pudil 21.11.2017 at 21:46

  Toto téma nás ještě čeká a zanedlouho jej otevřeme, takže zatím domácí úkol. Soutěžím o Atlas světa, je nádherný, přesně pro našeho zvědavce 🙂 sdílím na fb.

 • Luci 21.11.2017 at 21:46

  Dceři jsou 3 roky, docela často už asi půl roku jí říkám, že nesmí chodit s nikým cizím a od nikoho si něco brát. Sladkost sinod nikoho cizího bez.mehondovoleni zatím nevzala. Dokonce když jsme byli na veletrhu a všichni ji nabízeli bonbóny, tak říkala, ne, já už jsem dneska jeden měla, ale to je spíš zas k tématu sladkosti. Přála bych si pro děti hru Dávej bacha. (FB sleduji a sdílím)

 • Jana 21.11.2017 at 21:47

  Ano, o tom, že s nikým cizím nesmí nikam chodit, jsme už doma mluvili. Výjimku jsem tedy udělila pánům policistům, že s těmi jít můžou, kdyby se někde ztratily (svoji adresu říct umí). Jen to braní věcí od cizích lidí musíme ještě dořešit.
  Obě dnešní ceny jsou krásné, o chlup víc se mi líbí atlas :-).

  • Jana 21.11.2017 at 21:52

   Beru zpět, v případě, že se na mě usměje štěstí a vyhraju, prosím o hru. Atlas se mi tak líbí, že nebudu čekat a koupím ho 🙂

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 21.11.2017 at 21:47

  Nám by se líbil atlas světa, hru už mám totiž schovanou pod stromeček 🙂 Jinak já o tom se starším synem ( 8 ) mluvím, u něj bych se nebála, už chodí sám ze školy někdy mi jde do obchodu, ale u mladšího ( 3,5 ) si nejsem jistá, poté co jsem shlédla video, jak natočili zkoušku na dětských hřištích, tak všechny děti bohužel s pánem šly, když jim chtěl ukázat štěnátko. Takže nezbývá mít do určitého věku děti pod stálým dohledem. Sleduji pod jménem Radka ramík.

 • Marie Horáková 21.11.2017 at 21:47

  Jak knizka, tak hra jsou uzasne. Moje dcerka sice zvidava je, ale nevydrzi dlouho nad knihou,takze bych preferovala hru. To ji chytne vzdy.
  A jestli jsme se bavily o nebezpeci cihajicim venku? Zatim jen okrajove, jsou ji necele ctyri roky. Mozna by to uz ale chtelo probrat vice!

 • Gabriela Juriga 21.11.2017 at 21:48

  Mám malé děti, takže jsme to ještě zevrubně nerozebírali, ale díky za připomenutí, zaměřím se na to:-)

 • Eliška Gřešková 21.11.2017 at 21:48

  Krásný večer Míšo, Nelinko,Jůlinko. Jelikož mám doma skoro 3,5 letého syna, tak jsme zatím toto téma brát nemuseli. A to z důvodu, že pokaždé, když mu někdo (myslím má kamarádka, kamarádky dítě) chtěl dát nějakou dobrotu, tak to vždy odmítl slovy: “maminka má pro mě koko”. Pokud šlo o vzdálené přátelé, vždy jsem si to musela vzít já a pak si to teprve ode mne vzal. Důvěřuje jen blízké rodině a blízkým přátelům. Jsem ráda, že si tedy od nikoho zatím nic nevzal, hlavně od cizích. Určitě tyto situace chci s ním probrat, protože jde zřejmě zatím jen o stud, který se může časem změnit. Proto mě velmi zaujala hra Dávej bacha o kterou mám v této soutěži zájem. Syn semnou rád hraje různé hry a tato by nás určitě moc bavila. Sleduji vás na Instagramu (elisakgresik) 😉🎄

 • Marcela 21.11.2017 at 21:49

  Priznam se, ze tohle tema jsme s holkama jeste neprobirali a uz by to chtelo (2,5 a 4r). Soutezim o hru, vypada to jako skvely zpusob, jak to probrat 🙂 na instagramu sleduji jako marcelaxurbanova.

 • Michaela Dostálová 21.11.2017 at 21:49

  Už jsme se o tom bavili,ale buď by se styděl a nemluvil by s cizím člověkem nebo by si ten bonbon vzal,což si myslím,že je pravděpodobnější.

 • Dita 21.11.2017 at 21:49

  Hezky podvečer, opet velmi zajimave a prinosne!!! Jsem urcite pro hru Davej bacha! Uprime se priznam, ze rozhovor na toto tema jsem zatim odsouvala, ale vubec nevim proc…mozna si nejsem jista jak a kde zacit! No tato uzasna hra by mi tedy sla do kramu! Kazdopadne i kdyz ji nevyhraju, je cas zavest rozhovor na toto tema! Diky za upozorneni!
  Dita
  xxx

 • LadyBird 21.11.2017 at 21:50

  Pěkný den, děkuji za možnost účasti. Vybrala bych knihu, hra je taky skvělá, ale tu pořídíme zase jindy. Čmeláček je zatím ve fázi, že se cizích lidí “bojí” a jak se k němu jen někdo cizí přiblíží, křičí…téma jsme teprve začali “naťukávat”…
  Pěkné dny, Peťka
  Instagram sleduji jako booksofladybird.

 • Petra V. 21.11.2017 at 21:51

  Dobrý večer, Míšo, doma máme 14ti měsíčního synka, takže výše zmíněná otázka bude ještě muset pár měsíců počkat. Děkuji za skvělé ceny do soutěže, vybrala bych Atlas světa pro děti. Hezký zbytek večera. Sleduji a sdílim na FB. Petra.

 • Veronika 21.11.2017 at 21:51

  Bydlime na vesnici kde kazdy kazdeho zna cili tuto otazku jsme jeste neresili, ale je urcite dobry napad to probrat

 • Kateřina Mejtská 21.11.2017 at 21:51

  Dobrý večer, tak klukům budou za chvilku 4 roky a ještě mě ani nenapadlo, že bych to měla řešit. ale je pravda, že budu muset, mám domácí úkol. Ráda bych soutěžila o Atlas, děkuji. Sdílím a komentuji na facebooku.
  Katka

 • kristýna severová 21.11.2017 at 21:52

  Tak já budu první? Inu proč ne… Odpověď na položenou otázku není pro mne vůbec jednoduchá. Schodou okolností jsme na tohle téma narazily s kamarádkami letos o prázdninách a byla to diskuze asi na tři hodiny. Šlo zhruba o to, že když bude dospělý chtít dítě prostě vždycky může nějak oblafnout (viz. tisíckrát citované video na youtube s mladíkem a pejskem, s kterým odešlo 100% dětí, přestože všechny maminky si byly zcela jisté, že jsou jejich děti dostatečně poučené) a jak moc vtloukat dětem do hlavy, že svět je v první řadě nebezpečné místo, kde se jim na každém kroku snaží někdo ublížit. Veliký otazník. Ale za mne: ano s dětmi jsem o tom mluvila, ale především se snažím předejít situacím, kdy by mohly být potenciálně ohrožené. Nicméně Mikuláš teď chodí s tím, že by moc rád zkusil jít sám ze školy domů. Tak se k tomu taky budu muset nějak postavit (…ještě nevím jak). PS: Jako výhra by se mi líbila knížka. Kristee

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 21.11.2017 at 21:53

  Se starším osmiletým synem jsem se dívala na film Lion, je to o 5letém chlapečku, jak se ztratil v Bombaji, jak se pak snaží přežít a čelit různým lidem, nakonec to dobře dopadne, adoptují jej australští manželé…..doporučuji shlédnout….. a starším dětem to možná utkví v srdci a budou si dávat pozor.

 • Petra Miková 21.11.2017 at 21:54

  Hráli jsme na tohle téma super hru, v létě, na chatě, ve společnosti asi 10 dětí ve věku od 4 do 10 let, když zrovna pršelo. Jedna teta hrála různé situace a pokoušela děti jedno po druhém na různé situace (sladkosti, ale i mnohem záludnější, pojď si pohladit štěňátko či mamince se něco stalo, musíš jet se mnou) a pak jsme si vždy situaci rozebrali. Hráli jsme jí pak několikrát i doma;) Děti to hrozně bavilo.

  • Petra Miková 21.11.2017 at 21:56

   A soutěžím o hru. Vždy zcela zaujata píšu odpověď na otázku, že úplně zapomenu, že vlastně chci i o něco soutěžit.

 • Lenka Hermanová 21.11.2017 at 21:54

  Staršímu budou dva a vysvětluji mu to často. Ještě nedávno měl období, kdy jsme na ulici potkali někoho cizího a on mu dal ruku a šel s ním. Ze cvičení a plavání je zvyklí, že si od ostatních dětí bere jídlo. Zatím nerozlišuje, od koho může a od koho ne, takže v cukrárně běžně přijde k cizímu dítěti a prosí ho, aby mu něco dal 🙂 Snad to brzo pochopí. Instagram: herminaeleonora, přála bych si vyhrát Atlas 😉

 • Mirka 21.11.2017 at 21:55

  Dcera ma pred 3.tim rokem, je hodně rozumna a vyrecna ale tohle tema jsme ještě neprobiraly. Ona je hodne bojava jakehokolov ciziho muze. Ale k zenam az tak vystrazna neni. Diky za vnuknuti, tohle je tema, ktere by se melo probirat casteji.
  Ig: miroslavamirec

 • Katka Röslerová 21.11.2017 at 21:55

  juu, zase krásná hra!
  Mám stejně staré děti a párkrát jsem jim o cizích lidech říkala. Těžko říct, jak by reagovaly. Oba mají alergii na bílkovinu kr.mléka, tak starší je celkem “vycvičený” se ptát, jestli je nabízené jídlo OK, ale jestli by si něco vzal od úplně cizího, to nevím.

 • Aneta Šajtarová 21.11.2017 at 21:55

  S dvouletou dcerou jsme toto téma zatím neřešily.Naopak jí učìm, že musí všechny slušně pozdravit(bydlíme v malé vesnici, kde se všichni navzájem znají). Zatím se ještě před cizími stydí, ale určitě jí neuškodí, když s prevencí začneme.
  Z výher by se nám líbil atlas, abychom mohly cestovat alespoň prstem po mapě 🙂

 • Katka 21.11.2017 at 21:56

  Zatím jsem to s klukama neprobírala. Myslím, že je potřeba, aby dítě dospělo do stádia, kdy je schopné rozeznat cizího (potencionálně nebezpečného) a cizího (dr, prodavačka, řidič autobusu apod), aby nebylo zbytečně vyděšené. Protože to by byl zrovna případ našeho staršího, který bere věci velmi svědomitě a doslova, takže by měl pak strach jít i do obchodu, protože je tam cizí prodavačka… Takže až budu vědět, že jsou schopní toto rozeznat, budeme o tom mluvit. Je taky pravda, že tím, že bydlíme na samotě u lesa a do města se s klukama dostaneme jen málo a o to víc je tam střežíme, není to pro nás úplně aktuální a top téma.

 • Veronika Mlejnkova 21.11.2017 at 21:58

  Doma jsme o tomto tématu ještě nemluvili, protože malému je 20 měsíců a ještě nemluví 🙂 ale časem by se nám hra hodila, vypadá moc pěkne a určitě je to pro tyto situace skvělý pomocník 🙂 sleduji a sdílím na fb 🙂

 • Lucie Šitrová 21.11.2017 at 21:59

  Jeste jsme o tom nemluvili a pisu si jako domaci ukol,syn ma 4,5 roku.

 • Bara 21.11.2017 at 21:59

  U starsi (5let) jsme uz resili,vi,ze si od ciczich namema nic brat,je rozumna,ale stejne teorie je jedna vec a praxe druha… a u mladsiho (3) bych mela uz urcite zacit.. u neho to bude orisek,miluje sladkosti a je schopny udelat vse…jen aby dostal bonbonek! Obe vyhry jsou uzasne,tezke rozhodovani… meli bychom zajem o hru 🙂

 • Verca 21.11.2017 at 22:00

  My jsme to jeste s nasim Ondraskem neresili je na to moc maly, ma 1,5 roku a venku je zatim porad vsude s nami 🙂 ale ani se nenadejem a budeme to s nim muset probirat taky 🙂 prala bych si vyhrat atlas sveta pro deti

 • Tereza Beza 21.11.2017 at 22:00

  Tuším, že toto jsme s detmi neresili, zkusím se dcerky (skoro 3.roky)zeptat. Syn n3davno dostal cokoladku od prodavačky, lehce s nedůvěrou přijímá a kouká na me, ale Tuším, že ještě úplně nepochopí význam, kdo vi, také se zkusím zeptat, vysvetlit přes nejake piktogramy. Bohužel deti mají rády koko, tak to bude zajímavé.. . Líbí se mi obě výhry, ale asi by více u nás byla praktičtější ta hra:-) Tereza

 • Pavla T. 21.11.2017 at 22:00

  Zatím jsem se synem mluvila jen o tom, že nesmí nikam chodit s cizími lidmi, a že mi nesmí nikam utíkat. Jelikož se mi již několikrát stalo (v obchodě, v zoo), že mi prostě utekl, schovával se za regály a bral to jako hru.

  • Pavla T. 21.11.2017 at 22:02

   Ráda bych vyhrála “Dávej bacha” 🙂

 • Verca 21.11.2017 at 22:01

  sleduji i na IG jako @vachovaverca

 • Petra Němcová 21.11.2017 at 22:01

  My jsme toto jeste neresili, obavam se ze za bonbon by sel doposud s kazdym. Ale az zas trochu povyroste bude cas na vysvetlovani. Zatim bychom tedy brali mapy.
  Facebook i Instagram follower: petullan

 • Jana 21.11.2017 at 22:02

  U nás tohle téma taky ještě nebylo na pořadu dne a snad ještě chvíli nebude. Ale až přijde čas, určitě budeme mluvit a vysvětlovat. Jinak opět moc děkuji za úžasné tipy. Atlas vypadá luxusně. Mám pocit, že bych nejraději vyhrála všechno a ne pro děti, ale pro sebe 🙂 🙂

 • Zuzana Vackova 21.11.2017 at 22:02

  Beru si to jako domácí úkol. Trochu se stydím, že jsem tohle téma s naší čtyřletou jen málo naťukla. Zatím se setkává se samými milými lidmi a vždy ji máme v dohledu. Ale i nebezpečný člověk se na první pohled chová mile. Jsem vážně zvědavá, co mi odpoví. Protože dnes jsem se třeba dozvěděla, že se nám narodila první, aby se mohla starat o mladšího brášku. 🙂

 • Tereza Kohoutková 21.11.2017 at 22:03

  Vybrala bych si knihu Atlas světa, protože je nádherná. Ale hra mě zaujala také, protože hry mám moc ráda, ale děti ještě malé. 🙂 Jinak se starším synem (2 roky) jsme o tom, že si nemá brát nic od cizích lidí už mluvili, ale zatím odpoví jen “NE”, ale proč, to ještě neřekne. 🙂

 • Erika Pilařová 21.11.2017 at 22:03

  Jelikož mám doma malého školáčka, co touží chodit alespoň občas ze školy sám, tak povídání o cizích lidech, o tom, že si od nich nesmí nic brát, co má dělat, když ho osloví někdo cizí, je u nás celkem časté. A co mě prvně odpověděl, když jsem se ho zeptala, zda by si od někoho vzal bonbon – bylo ne. A pro něj bych si přála knížku, miluje zvířátka z celého světa

 • Jana & Dominik 21.11.2017 at 22:03

  S naším čerstvě tříletým mláďátkem jsme na toto téma prozatím nemluvili. Vždy a všude má doprovod. Před nástupem do školky určitě probereme 🙂 Zaujala mě hra.

 • Lenka Palmová 21.11.2017 at 22:03

  Líbí se mi Atlas, už jsem ho prohlížela i v knihkupectví. Dcerce budou po Vánocích teprve dva, zatim je všude s dozorem.

 • Lucie L. 21.11.2017 at 22:04

  Mám teprve 15-ti měsíční dceru, takže toto téma se zatím u nás ještě neřeší.

 • Zuzka 21.11.2017 at 22:05

  Zrovna nedávno jsme to OPĚT s Jáchymem řešili a po menší odmlce J.říká : “Mamko, tak já si ten bonbon vezmu jenom když bude zdravej (občas kupuju ve zdravé výživě), neboj”. No, musíme ještě pilovat :)).
  Líbily by se nám mapy!

 • Andrea 21.11.2017 at 22:05

  Zatim jsme neresili ale zrovna me to minule napadlo ,kdyz synovi (2,5roku)nas soused ve vytahu daroval Haslerku :)soutezime o atlas

 • Renata P-ova 21.11.2017 at 22:06

  My uz o tom asi mluvily,ale bude to nejakou dobu zpatky. Holky jsou ale nastesti docela bazlive a cizich lidi se boji. Hra davej bacha by se nam moc libila.

 • Martina 21.11.2017 at 22:07

  Zrovna nedavno jsem nad tim premyslela, jak to jednoduse, prirozene a pochopitelne nasi male zacit vysvetlovat..Tak aby z toho nebyla zmatena jak stado slonu:)) Jeste nema 3 a vsude je zatim s nami, ale pomalounku bych uz to chtela nadhazovat..A ta hra mi v tom prijdeprijde fajn) Tak bychom radi zasoutezili o ni;) I kdyz knihy miluji…

 • Pavlína Rytířová 21.11.2017 at 22:07

  Domácí úkol bohužel splnit nemůžeme, jelikož Adélka ještě ani nemluví. Ale určitě je to velmi důležité téma, na které rozhodně v budoucnu dojde. Moc by se nám líbil Atlas. Jinak mapa nám do schránky dorazila taky.

 • Michaela Novotna 21.11.2017 at 22:08

  Zatim nastesti takova temata neresime, ale trovhu me to desi, jelikoz nas prcek je pekny jedlik a sporada na co prijde 🙂 tak snad v budoucnu bude vedet, ze od cizich si nesmi nic vzit. Libil by se nam Atlas sveta pro deti 🙂 sdilime a koukame na FB i INs 😉

 • Lucie Cizkova 21.11.2017 at 22:08

  Se starší dcerou už tohle téma taky řešíme. Je to prostě o chvílích, kdy už většinu času začne trávit beze mě, musí si umět poradit. Budu se snažit, co bude v mých silách. A soutěžím o atlas 🙂

 • Lenka Pejšová 21.11.2017 at 22:12

  Zatím jsme o tom ještě moc nemluvili. Naštěstí dcera je celkem dost citlivá, takže s cizím člověkem zatím vůbec nepromluví. Moc a moc by se mi líbil Atlas světa.

 • Katka 21.11.2017 at 22:12

  Pěkný večer! Dcerce je dva a půl a přiznám se, že jsme s ní tyhle věci zatím neprobírali. Ale obecně je k cizím lidem hodně nedůvěřivá. Většinou jí dlouho trvá se skamarádit i s babičkou, kterou vidí jednou za měsíc.
  Rádi bysme vyhráli ten krásný atlas.
  Sleduji i Instagram (katkubal)

 • Andrea 21.11.2017 at 22:12

  Už jsem to s ní řešila, ale stejně si myslím, že lstivý člověk by ji mohl “ukecat”. No raději si to ani nepředstavovat.

 • Katerina Pipalova 21.11.2017 at 22:13

  Zatim jsme to doma neresili. Deti jsou moc male. Atlas je naprosto bozi.
  Sdilim na FB
  Instagram katerina_pipalova

 • Bára 21.11.2017 at 22:13

  Syn bude mít teprve 2 roky a jelikož jsem s ním opravdu 24hodin denně, tak jsme zatím nic takového neřešili. Navíc bydlíme na vesnici, kde se s moc cizima lidma nesetkáváme a do města moc často nejezdime. Výhry jsou obě nádherné, ale dnes asi upřednostním hru Dávej bacha, jelikož Atlas právě objednávám! A jak píšou ostatní maminky, díky Vaším článkům náš malý dostane mnohem víc dárků než jsme plánovali. Dnes jsem projížděla Vaší sekci s knihami a už mám plný internetový košík. Sekci s hračkami radši projedu až po Vánocích 😂 dekuji 💙
  sdílím na fb

 • Pavlína Lolloková 21.11.2017 at 22:14

  Zajímavá otázka. Na ni mi 19měsíční dcerka ještě nedovede odpovědět. Ale je to zvídavé sociální dítko, z hřiště se klidně nechala odvést spolu s novou rodinkou se sympatickými dětmi 😁. Soutěžím o hru.

 • Šárka 21.11.2017 at 22:15

  Hezký večer, dcera je ještě malá, zatím se cizích lidí bojí, ale určitě nás to čeká, myslím že by si ted od kohokoli vzala cokoli, zatím je to na rodičích uhlídat to:-)Šárka

 • Blanka Pavelková 21.11.2017 at 22:16

  Rádi bychom hru.
  Určitě se o tom bavime a starší má maximální přehled. On dobrovolně nepůjde, o tom jsem přesvědčená. No horší je násilí. Toho se boji víc, že by ho někdo třeba vtáhl do auta.

 • Veronika 21.11.2017 at 22:18

  Zdravím! 🙂
  Vzhledem k tomu, že nám je teprve 22m tak jsme tuhle otázku ještě neřešili.
  Rádi bychom soutěžili o atlas 🙂

 • Aneta 21.11.2017 at 22:20

  jj, řešily, naposled dnes (malá bude mít tři), kdy kolem procházel cizí pán, podával jí ruku a říkal jí pojď, pojď. Teoreticky ví, co by měla dělat (co bych chtěla slyšet), ale praxe se bojím. Myslím, že by to bylo jak v tom klipu na FB, kde kluk lákal děti na štěnátko. Už jsem si i říkala, že by měla být možnost zaplatit si figuranta, kt bude v reál situacích děti testovat.A já pak budu mít možnost zpětně s ratolestí řešit, jak situaci zvládlo. Taková prevence pro MŠ 🙂

 • Petra Hečová 21.11.2017 at 22:20

  Díky pohadkam o karkulce, budulinkovi a smolickovi jsme probiraly, že se nesmí bavit s cizími lidmi a doma nikomu neotvirat. O situaci lakani na bonbóny jsme zatím nemluvily. Atlas je boží, ten bychom si přály vyhrát. Instagram Petra.hecova

 • Iveta Ptáčková 21.11.2017 at 22:20

  S dcerkou jsme toto téma ještě nějak extra neprobírali (čerstvě 3 roky), říkali jsme si, že je ještě dost času, ale beru si domácí úkol k srdci a už se o tom zkusíme s dcerkou pobavit. Sleduji na IG (ivetaptackova) i na FB (a sdílím) 🙂

 • Lenka 21.11.2017 at 22:21

  Dceři je 2,5 a je hodně nesmělá… zatím jsme neřešili, protože tak nějak (asi úplně blbě a přehodnotím)stále předpokládám, že je ještě malá… Z toho důvodu by se nám hra Dávej bacha líbila určitě o chlup víc

 • Lenka 21.11.2017 at 22:22

  U nás už se toto téma otevřelo a to nejednouk krát. Máme syny 9let a 5let. Starší již jezdí domu sám busem, čili často připomínáme a téma otevíráme. Nicméně nám v tomto hodně pomohla i školka, kde si podobné situace hráli i reakce na ně čili s naší součinností šel do školy poučený. Mladší je stydlivý a drží se vždy poblíž někoho komi důvěřuje. Starší nám před časem říkal, že mi nabídla bonbón kamarádka jeho spolužáka,-ale že se neznali tak si ho nevzal..takže jsme mu vysvětlovali co znamená znát a neznat:-) sdílím na FB: Lenka Nosková Borecká
  V případě výhry: Dávej bacha
  P.S. Doporučovaný atlas máme již několik let a nemůžu než taktéž doporučit.

 • Eva Kmochová 21.11.2017 at 22:23

  U nás jsme tuto otázku ještě neřešili, a vybraa bych si Atlas světa pro děti. Eva

 • Klára 21.11.2017 at 22:24

  Zatím jsme o tom s dcerou mluvili jen maličko, je jí 3,5 roku. Snažím se jí to vysvětlovat na reálných příkladech, ne jen “virtuálně”, to mám pocit, že nepobírá. Takže zatím jen pomalu, ale jistě. Soutěžím o atlas, vypadá krásně.

 • Veru 21.11.2017 at 22:25

  Tohle jsme zatím neřešili, chodíme s dětmi (3r a 1r) všude společně, tak nebyl důvod. Samozřejmě před nástupem do školy už budou vědět co a jak, ale teď je asi ještě nechci děsit, co vše hrozí tam venku. Myslím, že nám v tomhle pomůže i školka. Moc se mi líbí hra 🙂

 • Simona L. 21.11.2017 at 22:25

  Dcera je sice svérázné, tvrdohlavé nemluvně, co si dělá co uzná sama za vhodné, ale i tak, jsem o tomto tématu již mluvila. Malá je totiž tak komunikativní a extrovertní, že ji nedělá vůbec problém být a jít s kýmkoli. Separační úzkost u nás byla cizí slovo 🙂

 • Martina Krhutová 21.11.2017 at 22:25

  Dceruška je zatím malá, ale jakmile ji budu muset dát do školky, určitě si o tom budeme povídat.

 • Dana Schmittová 21.11.2017 at 22:25

  Mluvili jsme o tom několikrát, ale obávám se, že sladkost nebo nějaké štěnátko, koťátko, králíček a podobně by na dceru zabral. Líbí se mi atlas.

 • Verča S 21.11.2017 at 22:25

  Už jsem tohle téma v rámci hovoru parkrat nadhodila ale co si z toho vzal zatím nevím. No ještě par let asi sám bez dozoru nebude, takže až se bude blížit do tuhého a začne osamostatnění myslím, ze bude tohle téma u nás častější. A co se tyče výhry, to je tentokrat tak těžke Obě věci mi připadají úžasné, ale jestli musím vybrat tak třeba hru, ale nepohrdli vy jsme ani atlasem

 • Kateřina Jaklová 21.11.2017 at 22:26

  Se čtyřletým synem jsme o tomhle mluvili už několikrát. Připomínám mu to prakticky při každém “výletu” do města. Žijeme také v Praze, všude je mnoho lidí a když teď musím dávat pozor i na mladšího syna, tak je snaha uhlídat je náročná. Navíc starší syn má tendece se “utrhávat”. Když si o tom říkáme, chápe to, ale jak by se zachoval v reálu, to je otázkou. Se všemi je kamarád, od malička se nebojí cizích lidí. Hra by tedy byla skvělou pomůckou 🙂 Na instagramu Vás sleduji jako katerina.jakl.

 • Pavla 21.11.2017 at 22:27

  Se staršími dcerami jsme již na toto téma mluvili a pevně doufám a věřím, že by si nic nevzaly, ale nedávno jsem viděla video z ciziny, kde šli na děti přes pejska a všechny děti by s nastrčeným pánem odešly, tak to mě teda šokovalo 😱 hold je nutné, mluvit, mluvit a mluvit. Nejmladší člen rodiny by zatím šel s tím, kdo se mu líbí i zadarmo 😁 Jinak dcery by byly nadšené určitě z atlasu, vypadá úchvatně, jako ostatně všechny věci, co se zde na blogu objevují, jen mít tiskárnu na peníze 😀

 • Kristyna 21.11.2017 at 22:27

  S dcerou jsme o tom zatím nemluvili, je ji rok, ale až přijde čas, určitě si o tom promluvime.
  Ig: krissponer

 • Zuzana Till 21.11.2017 at 22:27

  Teda, tak tohle mi dalo zabrat, vůbec jsem se nemohla rozhodnout, ke které výhře se přiklonit, obě jsou super! Nakonec tedy nejspíš ten Atlas světa pro děti 🙂
  Bonbóny ani čokoládu zatím dcerka nejí, ale v budoucnu se jí na to můžu zkusit zeptat, až mi bude umět odpovědět :))
  Sdílím na FB 😉

 • Andrea 21.11.2017 at 22:28

  Zatial som s detmi na tuto temu nerozpravala, nakolko mi na to prisli este male. A su v podstate stale len s nami a pod dozorom. Ale v blizkej buducnosti uz planujem. A rada by som sutazila o knihu – atlas.

 • Pavlína Martinů 21.11.2017 at 22:30

  Ano, o tom, že s nikým cizím nesmí nikam chodit, jsme už doma mluvili, zatím se cizích lidí bojí. Soutěžíme o hru, Atlas je ale taky boží.

 • Míša 21.11.2017 at 22:30

  Ještě jsme to neřešili, ale asi už je na čase…. Jinak bychom radši hru, atlas už máme a je super!

 • zuzana fidlerová 21.11.2017 at 22:30

  Hrozně se mi líbí ten atlas….Jinak já mám doma anio né 3 leťáka…ještě jsme toto téma nenadhodily…Jen to že musí poslouchat držet se za ruce atd…když někde jsme aby se neztratil…Jinak na toto téma už hovořily ve školce co vím..

 • Helena Kotrchová 21.11.2017 at 22:32

  Mluvili,mluvíme a mluvit budeme! Takze tipy,jak na to,se hodi 😉 (IG charmed_hell)

  • Helena Kotrchová 21.11.2017 at 22:41

   Prosim atlas 😉

 • Dyba 21.11.2017 at 22:33

  Když jsme si povídala s naším prvňáčkem na toto téma, tak jsme zjistila, že moc dobře ví, že si nemá brát žádné dobroty, ale když jsme se ho zeptala, kdyby ho někdo poždál ať mu jde ukázat kde je tady park, tak s ním půjde … Děti rádi pomáhají, rádi ukážou, doprovodí ….
  Obě hry jsou krásné, ale vybrala bych Dávej bacha.

 • Lenka Kovařčíková 21.11.2017 at 22:34

  Líbí se mi hra Dávej bacha. Jinak o tom mluvíme pořád, ale stejně se bojím, že by si ten bonbon vzal.

 • Marie Zikmundová 21.11.2017 at 22:38

  Náš syn je na todle ještě malý, takže jsme to s ním ještě neřešili.. Ale musím se přiznat, že už sem nad tím párkrát přemýšlela. Viděla jsem totiž na netu nějaký experiment, ve kterém se v podstatě všechny děti nechaly odvést (záminka třeba že má někde malé koťátko, jestli by se na něj dítě nechtělo jít podívat..), přestože poté maminky říkaly, že to s nimi probíraly.. Dost mě to děsí.. Doufám, že až nastane ten správný čas, budeme schopni mu to dostatečně vysvětlit, aby pochopil..Sleduji fb i instagram (unholly.polly).

 • Petra Kadlecová 21.11.2017 at 22:39

  No vzhledem k tomu, že jedna z našich drahých babiček je zubařka, asi by syn na takto položenou otázku odpověděl, že bonbony kazí zoubky a čokoládu nemá rád. Rozhovory o tom, že nemá chodit s cizím pánem nebo paní NIKDY NIKAM jsme už absolvovali a opakovaně, ale vlastně nevím, jak to chápe, přece jen to pro čtyřletého chlapce asi větší stupeň abstrakce, než silnice a auta, zásuvky, dráty, otevřený oheň a podobné názornější případy….

 • Klára Toša 21.11.2017 at 22:40

  Nooo.. nejsou úplně mentálně “na svým”, takže by kluci odešli s kýmkoliv milým za zmrzku.. musím je mít všude na očích. Rádi bychom si zahráli o Atlas světa pro děti, ať se máme z čeho učit zajímavosti 🙂

 • Eva Hruba 21.11.2017 at 22:41

  No dnes se mi toto tematem otevrelo samo. Jela sem s detma na nadrazi a cestou me obtezoval jeden hnusak. Kricela sem a utikala pryc. Syn 2,5r pekne vyklunej rikal moc zlej pan. Probirat budem ihned.

 • Radka Csémi 21.11.2017 at 22:43

  Tuto otazku nemame uplne vyresenou, budeme muset na ni jeste zapracovat, parkrat jsme toto tema resili, ale v realu uplne nevim jak by se zachovala, obavam se ze by si sladkost vzala, jako vyhru bychom vzali hru a po vanocich ji nejspis poridime domu

 • Markéta 21.11.2017 at 22:43

  S starší dcerou 4 roky povídame pohádky typu Červena Karkulka a Kůzlátka kde kladu důraz kde udělali chybu a pak to spolu rozebíráme. Tak to snad k něčemu bude a trochu mě utěšuje , že je starší dcera bojácná to u ty dvouletý to bude horší ta odejde s každým.
  Moc se mě líbí knížka

 • Markéta Kocurová 21.11.2017 at 22:44

  Syn má tři a půl. Doma jsme to probírali i několikrát opakovali. Ale zkusím položit tuto otázku. Sama jsem zvědavá, na odpověď 🙂
  Atlas by mu udělal velkou radost 😉

 • Petra Krejčí 21.11.2017 at 22:46

  Jedna z mnoha nočních můr rodičů, nás toto téma zatím čeká, Záza má 19měsíců a myslím, že formou hry, je bezva přístup než dítěti něco omílat a vtloukat do hlavy.

 • Dasa Kovalova 21.11.2017 at 22:47

  Hra by se nám mooooc líbila. Atlas poridime příští rok. A téma cizích lidi jsme ještě neresili. Zatim syna (nedávno 2 roky) nenecháváme nikdy bez dozoru:-) brzy to ale resit začneme.

 • Markéta Kubánková 21.11.2017 at 22:48

  S Kryštofem (4r) jsme už o tom mluvili, koukal na mě, jak by spad’ z višně. Je stydlivý, obvykle s nikým cizím nemluví, ale obávám se, že sladkost by byla silná zbraň 😉 Pokud by se štěstí usmálo, tak ať nám ukáže cestu ..prohlédli bychom místa, kam se nejspíš nikdy nepodíváme 🙂

 • Zuza Vesela 21.11.2017 at 22:50

  Děti jsou stydlivé, takže by se to nejspíše nestalo. Ale starší to už rozbíral v rámci výuky ve školce, takže jsme si o tom povídali i doma. Samozřejmě, že to děti pochopily správně a nechtěly si vzít bonbonek ani v potravinách, kam chodíme denně a paní majitelka jim občas dá lízátko nebo bonbon. Takže jsme to probírali znovu 😀

 • Janka 21.11.2017 at 22:51

  Děkuji za pěkný článek, za nás by to byl tentokrát atlas. Sice by byl asi ještě chvíli ve skříni, ale to těmhle knížkám vubec neuškodí 🙂 Co se týká dnešní otázky, tak naše dvouleťačka toho ještě moc nenamluví a pochopení celé této situace je pro ni asi ještě opravdu těžké. Ale napadlo mě něco jiného. Posledních pár měsíců jí opakuji, že se děkuje za věci, které dostane a tak….. Nijak násilně samozřejmě, a hlavně jí i já za vše možné v průběhu dne děkuji. Tento týden jí to v hlavičce asi nějak samo “docvaklo” a všimla jsem si, že sama od sebe říká “dík”. A to nejen mě, dnes třeba přišla sestra a přinesla jí jogurt a naše malá hned “dík teto” 🙂 Tak z toho mám fakt radost. Až bude více komunikovat, určitě se dostaneme i k výše zmíněnému tématu 🙂 Díky Janka

 • Lenka 21.11.2017 at 22:54

  Mluvili jsme a občas to i opakujeme. Modlím se, ať si to vezme k srdci!
  iG @farbakl

 • Markéta 21.11.2017 at 22:54

  Dobrý večer, zatím toto téma je u nás zavřeno. Dcerku máme stále pod dohledem – 2,5 roku. Ale čeká nás to taky….

 • Soňa R. 21.11.2017 at 22:55

  Syn je jeste malej. Ale jiz ted se nad tym zamyslim. Bude to urcite boj. 😁 Monzna pomoci hry by to bylo srozumitelnejsi.

 • Drahuše Poborská 21.11.2017 at 22:55

  Synovi jsou 3 roky, mladsimu 3 mesice,zatim jsem s nim o tom nemluvila jelikoz s cizima lidma nemluvi 🙂 natoz aby si od nich neco vzal 🙂 ale urcite se na to pomalu zamerime. Jinak ja jsem knihomilovnik a podporuju v tom i syna, takze za nas atlas, ale hra Davej bacha bude na seznamu 🙂
  Instagram drahusepoborska

 • Vendy 21.11.2017 at 22:55

  Díky za připomínku, už je to dlouho co jsme se o tom s dětma bavili. S cizími lidmi se nebaví, od prodavačky v obchodě si nevezmou bonbon, bez mého “svolení”. I když pokud bych u toho nebyla já, nebo někdo z rodiny, nevím, jak by se zachovali… :-/
  Líbil by se mi pro děti Atlas světa. V.
  I: vendulkahouskova

 • EL 21.11.2017 at 22:55

  Ahoj, opět zajímavé věci. Moje holky by prý s nikým nešli a od nikoho cizího si nic nevzali, ale trochu se bojím, jaká by byla realita, protože přesvědčovací schopnosti některých lidí bývají velké…

 • Lenka 21.11.2017 at 22:57

  Poslední výlet byl asi do nedalekých Konstantinových Lázní. Poslední záchvěvy babího léta jsme si tam fakt užili
  iG @farbakl

 • Vasia 21.11.2017 at 23:00

  Zatim jsme toto dulezite tema se synem neprobirali, protoze jsou mu jen 2 roky a teprv zacina vic mluvit :), ale urcite to budeme probirat v budoucnu.
  IG: vasianikolaeva

 • Eva S. 21.11.2017 at 23:01

  Zatim neresime, deti jsou male a zatim docela veci od cizich bereme. Takze by to mohlo byt poucne pro vsechny.

 • Marie 21.11.2017 at 23:03

  S dcerou (4roky) jsme se už o tomto tématu bavili, teoreticky ví, že si od cizích lidí nemá nic brát ani se s nimi bavit, ale prakticky….Bydlíme ve velkém paneláku a už několikrát se nám stalo, že jsme potkali na chodbě, ve výtahu někoho z našeho domu, kterého já znám jen od vidění (a vzhledem k tomu, že je tu hodně bytů, tak dcera si ty lidi určitě nepamatuje skoro vůbec) a nabízeli jí třeba bonbon nebo se jí ptají jak se jmenuje a chtějí si s ní povídat apod. Tak dcera je pak zmatená a já mám pak problém zejména starším lidem vysvětlit, že ikdyž bydlíme např. o patro výš, tak dcera je nezná a jsou pro ni cizí (tzn. nemá si od nich nic brát ani se s nimi bavit), když oni to myslí dobře a jen chtějí být milí. Vyhrát bych chtěla hru Dávej bacha.

 • Markéta 21.11.2017 at 23:03

  Naše 6letá prvňačka po měsíci doprovázení začala jezdit sama do školy a po dalších 14dnech i většinu cest ze školy a po dalších 14dnech nastavila pravidelný režim odchodů na autobus, a tak jsem se samozřejmě pokusila o proslov a dotazy. 😀 Byla vtipná, když mě asi v půlce věty uzemnila “Jooo, vím, že si nemám nic brát a nenastupovat k nikomu do auta, i kdyby říkal, že mě veze za tebou nebo taťkou.” 😀 Následně ji minulý týden autobusák nezastavil v obci na zastávce a ona si statečně řekla, že chtěla vystoupit. Domů přišla s pláčem a já mám zas každý den co dělat ji samotnou pustit, ale chce jezdit dál sama, tak ten prostor potřebuje a když je připravená, tak potřebuje i naši důvěru, že to zvládne. Otevřený otázky mi ale moc nejdou a rozhodně se plánuju zeptat na čokoládu vs. bonbon. 🙂 I mladšího 4leťáka.

 • HANA 21.11.2017 at 23:07

  S vlastními dětmi ještě ne, ale s “půjčenymi” v 1.třídě ano a často. Jen mě nenapadlo položit otázku takto fikaně axb. Odpovědi byly buď rezolutní ne, nebo ano, ale za rohem bych ho vyhodil 😊. Většinou jsme probírali proč ne, co by se mohlo stát a to byly odpovědi od nemoci až po únos. Brala bych právě tu hru Dávej bacha.

 • Johana 21.11.2017 at 23:09

  Zatim rozhovor neprobehl, protoze El je mala (zatim se uspesne na vsechny cizi lidi mraci), ale jakmile to pujde, tak to bude nekolikrat opakovane tema.

  Rada bych soutezila o hru.

 • Nikola Nekvapilová 21.11.2017 at 23:10

  Zatím jsme se k tomuto tématu nedostali, ale pravdou je, že nikdy není příliš brzy. Čím dřív to budeme dětem vysvětlovat, tím spíš si to zafixuji.
  IG nikolson_n

 • Martina 21.11.2017 at 23:11

  Pěkný večer, zatím jsme toto téma s naší dvouleťačkou neprobírali, venku za ní pořád běháme a když se jí někdo cizí nelíbí, snaží se schovat u nohy.
  Zaujal mě Atlas pro děti. *M*

 • Darina 21.11.2017 at 23:13

  Na toto tema jsme uz z casti mluvily. Zatim nijak moc do hloubky. Soutěžím o Atlas sveta. IG: darina_j_

 • Markéta Chovancová 21.11.2017 at 23:13

  Včera jsem právě četla článek ve zprávách, že se to děje! Zeptala jsem se dcerky: ” jestli by si od úplně cizího pána vzali raději bonbón nebo čokoládu”, řekla “vůbec, stejně bych se tě musela zeptat jestli můžu”. Říkala jsem jí, že všeobecně, i kdyby ju někdo lákal do auta nebo tak, že má utíkat pryč a říct mi to.

  Jinak dcerka by ocenila atlas :-)) Je blázen do toho kde které zvířátko žije a podobně.

  Sleduju i na FB, děkuju za veškerou inspiraci <3

 • Zuzana 21.11.2017 at 23:15

  Tahle nocni mura,me obcas strasi,ze by holky s nekym odesly a tak se jim to snazim vysvetlovat a vypada,ze me i chapou (teda ta starsi 5 let) a doufam,ze se cizim lidem bude vyhybat.

 • Karolína 21.11.2017 at 23:16

  Zatím malému není moc co vysvětlovat, je mu teprve 17 měsíců. Ale je hrozně společenský, takže tohle téma bude určitě potřeba pořádně probírat, aby někdy s někým neodešel:)
  Sleduji a sdílím na FB. Na Instagramu sleduji: Karca.drnovska

 • Hanulka Salátová 21.11.2017 at 23:17

  Soutěžím nejlépe o obě 😁 no dobře, asi o něco víc o Atlas ☺ Julince (3,5) vykládám, jak nesmí s někým sama odejít, že se nesmí zaběhnout, kde je více lidí, atd. Na vše mi říká “ano”, “neboj se maminko”. Je hodně společenská, že si nejsem jistá o tom, že by si na moje varování vzpomněla. Třeba se mýlím a kdyby nastala ona situace, věděla by, jak se zachovat. Fb, ig- Haneloore

 • Radka 21.11.2017 at 23:21

  Máme doma předškoláka, takže jsme to už párkrát naťukli. Dušoval se, že by se nenechal zlákat….Je to noční můra a určitě o tom budeme doma ještě mluvit, vysvětlovat…

 • Andrea 21.11.2017 at 23:23

  Uz sme na tuto temu hovorili, sice mi dcera odkyvala, ze by si nic nevzala ale tazko povedat ako by to dopadlo v realu. Tajne dufam, ze by to naozaj tak urobila a nevzala si nic. Rada by som atlas.

 • Hanka 21.11.2017 at 23:24

  Se svou dcerou to ještě obzvlášť neřeším, je jí 20 měsíců. Ale ve školce je to určitě pravidelné téma, většinou si na pomoc beru klasickou pohádku – Smolíčka, nebo Budulínka… Zahraju divadýlko a můžeme rozjet diskusi. Ale většina dětí ví už od rodičů co se má a nemá, ale i když děti mají zautomatizované odpovědi. Je fajn to připomínat, protože se obávám, že u mnohých by reakce v reálu byla jiná, páč ty děti si představují, že na těch zlých to bude poznat. Když jim bude nabízet něco někdo, kdo je milý, hezký a ještě nadhodí nějakou tu frázi ze které to může vypadat, že zná maminku… I o tom je třeba mluvit, že lidé mohou působit jako rodinní známí a přitom jimi nebýt..
  Zaujalo mě dávej bacha. Na insta jako o.k.hanicka
  hezký večer 😉

 • D-žejn 21.11.2017 at 23:24

  Naše děti mají 5,5 a 3 roky, o tom, jak se mají chovat k cizím lidem, vědí. Už jsme si o tom doma často povídali, především protože, že bydlíme v Praze. Na druhou stranu jsou oba velcí introverti, že když na ně někdo promluví, otočí se a utíkají ke mě 🙂 A že by si od někoho něco vzali? Tak to je zatím s jejich povahou nemyslitelné. Atlas světa vypadá krásně, ale u nás by se momentálně víc užila hra.
  Sleduji na instagramu jako d_zejn

 • Renata 21.11.2017 at 23:27

  Náš malý je ještě malý (2,5 roku) a zatím ho nespustíme z očí. Ale jak se začne blížit školka, tak se do osvěty taky pustíme. Jelikož je to nejedlík, tak je k jídlu nedůvěřivý a nevezme si nic ani od babiček, to je velké přemlouvání, i když jde o nějakou ňamku. Jinak je ale až dost společenský, lidí se nebojí, takže by možná ani sladkosti nebyly potřeba 🙁 Je to hrozné, že vůbec takové věci musíme řešit a nechci ani domýšlet jaké finty začnou tihle lidé používat, až bude většina dětí proti sladkostem obrněná (mobily, hry, hračky,..) uff. Tak snad nás nikoho nic podobného nikdy nepotká! Jinak, když se usměje štěstí, tak by se nám moc líbil Atlas. Sleduji i IG (kasitchka)

 • Eva Riesnerova 21.11.2017 at 23:30

  Táto situacia ma stále desí, ale verím, že by moj syn nešiel s cudzím nikam. Prizvukujeme mu to a navyše vidíme, že ked syn sám vidí, že to nie je nejaký kamarát, tak sa s nikým nebaví a a ni k nemu nejde. V situaciach, ked pride nejaká teta, pre neho cudzia so slovami daj mi ruku, tak sa vzdy schova “pod moju suknu”, a ja som za to rada. Syn je chytrý a ja mu verím.

 • Michaela 21.11.2017 at 23:41

  Dceři jsme uz říkali, ze s cizími lidmi nikam chodit nesmí, ale je pravda, ze bonbonkovou situaci jsme jeste nezaradili, takze si to dávám jako velký domácí úkol 😉 A dnes je to moooc težké, protože miluje společenské hry, ale nejvíc ted u nas vedou mapy – 🔝🔝 každy den nosí ze školky jednu, kterou si sama namaluje a dnes me upozornila, ze tam ma i ten kruháč, což me zase dostalo… 😊 A jelikož ma i par “tet” v zahraničí, tak ji mic zajímá, která kde žije… 😉

 • Ingrid 21.11.2017 at 23:46

  Ano, řešíme to doma i ve škole to řešili a jsem za to ráda. Dětem to treba neustále připomínat. Moc se mi líbí ty mapy.

 • Petra Grof 22.11.2017 at 0:06

  Obe vyhry jsou zase uzasne! Pokud bych si mela vybrat tak Atlas sveta. S Tobikem o tom mluvime, protoze bydlime v Praze a potkavame denne spoustu lidi. Ale na druhou stranu v nem nechci nejak vypestovat strach z cizich lidi.

 • Renata Ševčíková 22.11.2017 at 0:20

  Starší má 4 a půl a už jsme to nakousli, přišlo mu to spíš legrační tohle řešit, tak nevím moc co si z toho odnesl 😉 Budu na tom muset ještě zapracovat. Jinak na fb komentuji i sdílím (Renata Ševčíková) a zase vyhraje kniha 😉

 • Alexandra Pavlíková 22.11.2017 at 0:22

  Já už jsem tedy babička, ale nějak mě tohle téma nenapadlo, a přitom dědi na na babičky tolik dají…takže se určitě poslepším! Sleduji a komentuji na fb pod svým jménem Alexandra Pavlíková a měli bychom zájem o hru, ať můžeme u baičky hrát se všemi čtyřmi vnoučaty 😉

 • Petra 22.11.2017 at 0:34

  Priznam se, ze jeste ne, ale ve 3 letech uz je asi vhodna doba o tom zacit. Hra Davej bacha by nam s tim mohla pomoct 🙂

 • Zdeňka 22.11.2017 at 0:37

  Syn uz je starsi, proto doufam, ze uz pochopil, co se mu snazim vysvetlit. Ucim ho, ze si nema od nikoho nic brat a s nikym nikam chodit, musi verit jenom tomu, na cem jsme spolu domluveni, tedy ze pokud ja mu nereknu, nikdy nikdo cizi ho nikde nebude vyzvedavat ani vodit domu. O situacich, ktere mohou nastat, si porad povidame. Polozila jsem mu danou otazku a i kdyz zavahal, odpovedel nakonec spravne.

 • Iveta Holá 22.11.2017 at 0:39

  Dcerce skoro 4roky už jsem vysvětlovala , že jsou i cizí lidé kteří by ji mohli chtít ublížit, nebo ji odvést. Ale popravdě to že by ji něčím mohli nalákat jsme neprobrali, takže si to beru k srdci a řádně to s ní proberu. Zatím je totiž dost přátelská pokud jsem v dohledu, takže to není úplně 100% centní. Jinak mě se nejvíc líbí atlas, je opravdu nádherný!

 • Radka 22.11.2017 at 1:30

  Hm, máme domácí úkol. Že by neměli chodit s cizími lidmi, to vědí, ale obávám se, že čokoláda by je i tak nalákala. Budeme se na to muset zaměřit. A proto volíme cenu b – Dávej bacha 🙂

 • Irena 22.11.2017 at 2:15

  S dcerkou 7 let, už jsme to probíraly, ale dobrá otázka, ještě ji položím. Ona už se se mnou ráda dívá na Rexe, tak ví, že existují i zlí lidé. Mě by se líbil atlas světa. Irena.myslikovjanova@seznam.cz

 • Verča 22.11.2017 at 2:31

  O cizích lidech jsme mluvili.. Takže kdybych mu položila tuto otázku, tak by odpověděl, že ne. A ten Atlas je úžasný.. ☺

 • Milada 22.11.2017 at 4:20

  Tak teorii máme zmáknutou, nikam nechodit s cizími lidmi, nic si od nich nebrat apod. Ale co by udělala ta naše prďolka v konkrétní situaci, těžkoo říct. Nezbývá než neustále opakovat. Nejhorší je, že ve spoustě případů ublíží dítěti ti které děti znají nejsou cizí, dokoncr i ti nejbližší 😟.
  Emince by udělal velkou radost Atlas světa.

 • Stepanka 22.11.2017 at 5:07

  Dekuji za podmet, hra by nam mohla otevrit dalsi temata pro podmety k diskuzi.

 • Gisela 22.11.2017 at 5:44

  S detmi jsme to uz take probirali,ale jejich reakci na takovou opravdovou situaci nedokazu odhadnout.No a protoze knizku uz mame pres 2 roky doma,vybrali bychom hru.

 • Pavla Havlíčková 22.11.2017 at 6:04

  A dětmi jsem vždy probírala ať jsou na sebe opatrní, s cizími nikam nechodi, pokud s nimi nebudu ať si od neznámých lidí nic neberou a také ať mi nikdy nelžou. Teď už jsou dospělí a nikdy žádný problém nebyl. Ráda bych soutěžila ó Atlas světa. Sledují vás na FB – Pavla Havlíčková

 • Pavlína F. 22.11.2017 at 6:13

  Tak u nás ve 2,5letech zatím převládá stydlivost a nerad s cizími komunikuje, tak je tohle téma složitější, aby se nezaseknul v komunikaci úplně .

 • Hanka 22.11.2017 at 6:16

  My to doma zatim takhle naprimo neresili. Ale budeme muset.
  Prosim v pripade vyhry hru. Atlas je super a pod stromeckem byl loni a rok pred tim Atlas zvirat pro deti. O Vesmiru jsem nevedela. Diky za tip. Ja zase doplnim, ze je i atlas Evropy.

 • Klára 22.11.2017 at 6:30

  Jeste jsme tohle neřešili, dcera je na to moc malá a nemá z toho jeste rozum. Vyhrát by jsme chtěli Atlas a sleduji i na IG jako k.kubatova

 • Veronika 22.11.2017 at 6:33

  Mam doma skoro 4letou a uz jsme se o tehle situaci bavily, takze vi, ze by od cizich nic vzit nemela…snad by to tak dopadlo i v realu
  Obe veci jak knizka tak i hra by te moji zvidave opici udelala radost, ale za sebe se priklanim ke knize

 • Marie Gregorová 22.11.2017 at 6:36

  Zatím jsme se synem tohle téma neprobírali, ještě nemá ani 2 roky, ale je šikovný, už mluví a bavíme se o různých věcech a hodně se vyptává, chce všemu rozumět, takže je pravda, že bysme tohle téma už mohli nakousnout. Obě výhry jsou skvělé, obě by nám udělaly radost. Sdílím na fcb…

 • Barbora Veselá 22.11.2017 at 6:40

  Prcek je zatím na takový rozhovor malý, ale jsem zvědavá, jak to jednou dáme. Bydlíme na malé vesnici, kde je každý teta nebo strýc… No, bude to oříšek, vysvětlit rozdíl.
  Instagram – barca.ves

 • Daniela 22.11.2017 at 6:49

  Našemu malému synkovi tuto věc vysvětluji snad od 1 roku. Je živý a hned ke každému běží, s každým chce kamarádit. Vysvetluji mu, že si musí hlídat maminku, tatínka, dědu a babičku. Je ještě maličký (2 roky), takže neodpovídá. Ale občas se stane situace, že nějaká paní mu říká, že si ho vezme. A to už jen pozoruji, jak nezjistí, začne couvat a vyhledávat mě☺ Jsme cestovatelska rodina, takže atlas světa pro děti by našemu malému udělal určitě radost.

 • Lucie 22.11.2017 at 6:55

  Starší syn je hodně společenský a na ulici měl dlouho potřebu si s lidmi povídat. Naštěstí bydlíme v malé vesnici,takže jsme těch lidí nepotkali na procházce moc. Ano, jemu jsme vysvětlovali velmi brzo, že nemá s nikým cizích nikam chodit. S mladším už jsme to probírali taky.

 • Lada 22.11.2017 at 7:11

  Již jsme zkoušeli vysvetlit synovi asi ve 3 letech, rekla bych, ze to vůbec nepobral. Ted je o neco starší, takze děkuji za pripominku a zkusime znovu. Jinak ten atlas je vázně krásny! Mame mapy, ale jak pisete, ocení spise skolak.

 • Petra Pavlickova 22.11.2017 at 7:16

  Syn je zatim sam.od sebe opatrny,moc se s cizimi nebavi a ikdyz mu nekdo neco nabizel,treba v cekarne u lekare,tak si nevzal.Ale jak roste,tak je vic komunikativni,takze uz to musime resit.
  Atlas je nadherny,ale hra bude poucnejsi a pro syna prinosnejsi.Takze bych rada soutezila o hru.

 • Radka 22.11.2017 at 7:18

  Zatím jsme nemluvili, ale beru to jako velmi dobrý postřeh, že už je čas. Odpověď byla, že oboje (triletak, co miluje sladké).
  Rádi bychom soutěžili o knihu.

 • Romana Navrátilová 22.11.2017 at 7:25

  Párkrát jsme se o tom bavili, ale zatím to nějak vyšumělo do ztracena. Určitě budeme opakovat, malá je hodně společenská, tak budeme muset, baví se spontálně (ale zatím jen s doprovodem). Nevím, jak by reagovala sama. Jsou jí tři.
  Moc se mi líbí hra, i když atlas je super.

 • Hana Hospodková 22.11.2017 at 7:29

  Ahojky…:)
  Náš Bertík zatím papá mlíčko, takže tato problematika je pro nás ještě na hony vzdálená. Ve škole při suplované hodině jsem však měla příležitost se o tomto tématu s dětmi bavit. Dalo by se říct, že všechny děti ví co mají a nemají dělat, ale ne všichni rodiče s nimi o tom doma mluví.
  Zájem bychom měli o atlas. Děkuji za soutěž.
  Hanka H.

 • Aneta 22.11.2017 at 7:51

  Syn by si vzhledem ke sve povaze nevzal od ciziho nic. Ale az bude větší budu mu to ještě muset vysvětlit pořádne. Moc se mi libi ten atlas. Na ig ancia_bajcia

 • Radka 22.11.2017 at 7:52

  U nás to bude teprve domácí úkol. Synovi je 2,5 roku, uvidíme, za jak dlouho to bude aktuální. V článku mě více zaujal atlas, je krásný!!

 • Zuzana Vardanová 22.11.2017 at 7:55

  Bavíme se o tom docela pravidelně. Dcerka (4 roky) je hodně společenská, nestydí se, je zvyklá trávit čas s dospělými. Je docela těžké jí vysvětlit, že někteří lidé jsou zlí, protože ona vidí svět očima dítěte velmi pozitivně. Pomáháme si občas různými pohádkami. Jako mámě mi nezbývá doufat, že to chápe a že se, když to bude třeba zachová správně.

 • Hanka Achsová 22.11.2017 at 7:57

  Zatím jsme to neřešili,ale asi už by bylo načase.

 • Martina Machková 22.11.2017 at 8:02

  Teda, to jsou promakané hry! A ten atlas! Ten musíme pořídit! Vy dáváte tak nádherné tipy na hračky a knížky, že je to až neuvěřitelné! 🙂 O cizích lidech občas mluvíme, hustila jsem to do prvního syna odmalička, druhý je ještě opravdu prďolka, toho to teprve čeká. Když jsem se staršího zeptala, co by raději, tak se zarazil, podíval se na mě stylem “co je to za podivnou otázku” a pak řekl, že úplně nejraděj tu čokoládu, ale že mu přece říkám, že si nikdy nic brát nemá, tak proč se takhle ptám. Udělal mi radost 🙂 Z dnešních dárků, ač se nám doma líbí oba dva, bych dala přednost asi té hře, přece jen… Což neznamená, že ten atlas nepořídím (ba jo, bude náš! 🙂

 • Tereza Cechova 22.11.2017 at 8:04

  Tihle tema se u nas probira dost casto,starsi 6 let uz je rozumny a verim,ze by nikam s nikym nesel,druhy ctyrlety je snilek a trestidlo,takze tomu to opakuji casteji a nejsem si vubec jista,jestli by ho nekdo nezlakal..

 • Anna Michlová 22.11.2017 at 8:07

  Na tomhle tématu budeme muset doma ještě zapracovat. Ten náš mlsoun by za jídlo šel s kýmkoliv, kamkoliv. :-/ Jsou mu 3 a nějaké nebezpečí si vůbec nepřipouští.

 • Markéta Sližová 22.11.2017 at 8:10

  I u nás je ještě na tohle téma brzo, ale určitě se k tomu budeme věnovat, sama mám negativní zkušenost z dětství a nechci, aby něco takového prožila dcera.

 • Veronika Przybylová 22.11.2017 at 8:17

  S naší 4,5letou už jsem o tom mluvila několikrát a taky ji učíme, aby věděla kde bydlí a jak se všichni doma jmenujeme (příjmení nám dělá trošku problém). Otázku na bonbon či čoko určitě večer vyzkouším. Snad se nenechá nachytat 😎

 • Jana 22.11.2017 at 8:21

  Otázku beru jako úkol do budoucna. Zatím je ještě brzy to u nás probírat.
  Jinak bych ráda soutěžily o Atlas, protože je nádherný.
  Sleduji FB i IG.

 • Hanka 22.11.2017 at 8:22

  Ahoj Míšo,ráda bych vyhrála Atlas,je krásně zpracovaný a knihy tohoto typu miluju.Emi má 3,5 a má hodně sociální cítění-chápáno tak,že čím víc špinavý a otrhaný “týpek” stojí za námi v řadě,tím víc se s ním dává do řeči a podává ruku.O bavení se s cizími lidmi jako takovém jsme ještě nemluvily.Ale podobné situace řeší ve školce.

 • Jana 22.11.2017 at 8:22

  Upřímně doufám, že by si syn nic nevzal.už jsme o tom mluvili a má trochu respekt z cizích lidí, ale sám ještě nikam nechodí, protože je ještě v mš.Atlas vypadá úžasně!

 • Alice 22.11.2017 at 8:23

  Mám domácí úkol 😉 Naše dítě je tak společenské, že se někým bojím, že mi s někým cizím i odejde:(. Moc se mi líbí atlas 🙂

 • Michaela Moravcová 22.11.2017 at 8:23

  Ahojky, tak tohle byla pro me teda vyzva, s klukama (2,5 a 4,5) jsme tohle tema zatim neprobírali. Takze s velkým napětím jsem cekala na odpověď (tipem bylo, ze odpoví bonbon 😁) a zeptala se staršího a jaké překvapeni bylo, kdyz odpověděl NIC! Teeeda, klobouk dolu chlapecku, fakt me velmi mile překvapil 😊
  Jinak Ins sleduju pod michaela_moravcovaa
  Hezky den, Míša

  • Michaela Moravcová 22.11.2017 at 8:26

   A co se výhry týká, obě jsou bozi! Takze o chlup vic by se mi asi líbil atlas, ale hra by nam také udelala radost 😊

 • Lenka 22.11.2017 at 8:23

  Toto téma jsme doma ještě neprobíraly, malé jsou 2, tak toještě není asi úplně aktuální – ale nikdy není asi dost brzo, že? A vzala by si bonbon, čokoládu ještě nikdy neměla, tak neví, co ji čeká 😉
  Z dnešních výher bych si vybrala atlas světa 🙂

 • Simona 22.11.2017 at 8:23

  Se starším synem jsem o tom zkoušela mluvit, ale zatím to moc nechápe…říkám, že by to mohli být zlí lidé a on mi říká, no ale kdyby byli hodní, tak můžu, viď
  ….mladšímu jsou 2 roky,takže tam zatím nic

 • Tereza 22.11.2017 at 8:24

  Ikdyz bydlime na venkove, kde se kazdy s kazdym zna, toto tema neopomeneme a budeme dbat na neustale pripominani, protoze se muze stat, ze nekdo zastavi s autem, zepta se na neco a pak nabidne odmenu. To dite to nepozna, protoze to bere jako vdek za radu. Syn je jeste maly, ale sestrence (9let) to rodice neustale pripominaji a je to spravne. Ikdyz pro ni trochu opruz. Na fb i inst. terezakrestova. Ceny jsou opet krasne obe, tezko vybrat.,,Budeme radi za atlas 🌏🗺🏔🏖🏜🏞🌇🌄🏯🕌🗽🗼

 • Hanka 22.11.2017 at 8:26

  Syn je rozumný a ví jak se zachovat, dokonce si nevezme bonbon ani když je se mnou na úřadě, v bance, nebo nějakém obchodě a nabízí mu odměnu, že to tam vydržel! A to sladké miluje. Sdílím na FCB (Hanka Kju) ina ICG (Hani Kju)

 • Jana K. 22.11.2017 at 8:29

  Dobrý den Míšo,
  zájem bych měla o atlas… Je překrásný a myslím, že malému by určitě udělal velkou radost… Ještě jsem tuto tématiku s malým neprobírala, ale je pravda, že už bych měla asi začít… Vezmu vás za slovo a vypracuji váš domácí úkol.
  Mějte se pěkně J.

 • Lenka Pravdova 22.11.2017 at 8:34

  Misu ja tie vase hranie s babami zeriem….stale cakam kedy Terka vydrzi pri niecom kus dlhsie….no ale k otazke….Ano bavili s,e sa o tom aj na zaklade knihy Terka(seria knih a jednou js ze Terka sa nerozprava s cudzimi ludmi). Teoriu ovlada otazna je prax. Kdesi na nete som videla video prieskum kedy chlap na ihrisku oslovoval deti,mal bieleho psika a kazde si za ruku odniesol prec….skratka deti podlahli…ich maminy tvrdili ze sa o tychto veciach s detmi bavili.
  Vdaka za dalsiu super sutaz a ak sa postasti vyberam si HRU

 • Bára M. 22.11.2017 at 8:45

  Dobré ráno, zatím jsme na toto téma nemluvili, ale už asi brzy budeme muset 🙂 ráda bych soutěžila o atlas, je nádherný… a článek mě opět přesvědčil o tom, že potřebujeme pexeso dětí světa 🙂 sleduji i instagram (bara_bienvenue)

 • Jitka Elicerová 22.11.2017 at 8:46

  Zatím jsem o tom také nemluvila, ale ten starší je hodně opatrný a i když mu paní v obchodě něco nabídne, bez mého souhlasu si nic nevezme. Mám zájem o atlas. Sleduji fb

 • Karolina 22.11.2017 at 8:47

  Tak jsem se dcery zkusila zeptat a prý by si nevzala nic. A já jen doufám, že by to tak bylo i ve skutečnosti. Ona má na čokoládu alergii, takže tu stejně nesmí. Ale kdyby měl pán malého pejska, tak nevím nevím … Jako výhru by dcera určitě volila Atlas světa pro děti, má knihy tohoto typu moc ráda.

 • Petra Kopecká 22.11.2017 at 8:48

  Ještě jsme tohle téma neprobírali, ale myslím, že už je čas tak akorát. Takže si píšu do deníčku a domácí úkol splním :-). S novou hrou by to bylo snadnější, tak si o ni zahrajeme :-). Děkuji za tu možnost.

 • Aneta 22.11.2017 at 8:49

  Dcerka je ještě malá, takže do budoucna určitě vysvětlovat budeme.

 • Pavla 22.11.2017 at 8:49

  ahoj, už jsme to různě naťukli, ale zjevně to nepadlo na úrodnou pudu 😀 právě jsem se dozvěděla, že by si mlsku vzal a s dospělákem se skamarádil. achjo, já mu to vlastně ani brát nechci 😀
  na ig sleduji jako pavla_rennfri

  • Pavla 22.11.2017 at 9:09

   a ráda bych soutěžila o ten atlas, je překrásný

 • Lenka Dundáčková 22.11.2017 at 8:51

  Synovi je rok, tak jeste mame čas, ale rada se inspiruji podle komentářů maminek starších ditek:-) mne by se líbila pro Matyho knížka Atlas světa:-) sleduji i na IG dundackovalenka.

 • Pepe Peťula 22.11.2017 at 9:00

  Se starsim to bylo probrano,ale on sam ma povahu,ze se s cizimi ani nebavi.Takze by nevzal nic..za to smladsim to bude orisek az doroste do veku,kdy zacne chapat 😀

 • Radka 22.11.2017 at 9:03

  Dcerka je ještě na toto téma malá, proto se u nás ještě neřeší. Zatím chodi vsude za rucicku s maminkou. Musím ale přiznat, že se toho trochu bojím. Bohužel máme v rodině špatnou zkušenost a tak budu používat jako odstrašující příklad onu událost. Snad jsme si to již vybrali a nic podobného, se opakovat nebude.

 • Pavla 22.11.2017 at 9:03

  zatím jsme úplně neřešii, ale už se to blíží

 • Kateřina Vítů 22.11.2017 at 9:16

  Ahoj.
  Zatím jsme to doma neřešili a pár let ještě nebudeme, synátor je ještě maličý. Určitě do budoucna se o tom ale budeme bavit.
  A ten atlas je naprosto super, početla bych si v ně, ráda i sama 🙂

 • Andrea 22.11.2017 at 9:24

  Zatím jsme se o tom doma nebavili, obě děti jsou ještě malé, ale děkuji za připomínku 🙂 Líbí se nám Atlas světa pro děti.

 • Monika Mikulova 22.11.2017 at 9:27

  Starsi dceri je 3,5 a uz jsme o tom v lete mluvily. A diky tomu se pak nejakou dobu bala chlapu a kdyz nejaky sel po chodniku, tak se schovala za mnou. Ted, kdyz jsem se ji zeptala, tak pry by utikala za mnou a hned na to, ze pry sama nikam nechodi.
  Jinak tuto mapu tez vyuzivame 🙂 a vzhledem k mapovemu obdobi – knizku.
  Sdilim FB

 • Verča 22.11.2017 at 9:28

  Zatím jsme o tom moc nemluvily – dcerce jsou teprve 3 roky, tak zatím nikam nechodí sama. Ale co tak pozoruji, když jsme spolu a někdo ji něco nabídne, vždycky nejdřív koukne na mě, jestli může, tak možná tuší, že si od těch cizích lidí jen tak něco brát nemůže.

 • Veronika 22.11.2017 at 9:31

  Je smutné, že se takové věci dějí nevinným dětem, syn je předškolák, takže už jsme toto téma nakousli a rozhodně na něm ještě zapracujeme, ví, že s nikým cizím chodit nemá, ale člověk nikdy nemá jistotu, přesto věřím, že je chytrý a rozumný.
  Opět krásné ceny do soutěže, snad se alespoň jednou na mě usměje štěstí a Ježíšek bude ještě bohatší 🙂 pěkný den

 • Táňa S. 22.11.2017 at 9:37

  Jeste jsem o tom se synem nemluvila, je mu teprve rok a pul. Ale urcite az prijde cas, skoleni bude.

  • Táňa S. 22.11.2017 at 9:39

   Jo a libil by se nam Atlas sveta;)

 • Pavlína Mézlová 22.11.2017 at 9:39

  Toto téma jsme zatím s dětmi neprobírali.
  Jako výhra by pro nás byl super Atlas světa pro děti, ale ani hra nevypadá špatně 😉

 • Zuzana 22.11.2017 at 9:47

  Dobrý den, dneska bych ráda soutěžila o Atlas, na IG sleduji pod @zuzvil a na FB budu sdílet. Toto téma jsem z dcerou již probírala (4 roky), kromě bonbonu, sladkostí jsem zmiňovala i “lákání” třeba na ukázku štěňátka, koťátka, atd. Řekla by, že by nikam nešla a nic si nevzala, ale upřímně, úplně tomu nedůvěřuji, takže ji to čas od času zopakuji a přiznám se, že přidám i trošku postrašení, že by ji takové člověk mohl někam odvézt a my ji nenašli, snažím se jemně, ale zároveň chci, aby pochopila jasný a zřejmý důvod, proč NE.

 • Jana 22.11.2017 at 9:50

  Ač má teď syn v oblibě všechny možné mapy, vybrala bych Dávej bacha!. Přijde mi, že autoři zvolili velmi vhodný a dobře čitelný způsob sdělení pro hlavičky dětí. Doma se bavíme o tom, co je a není bezpečné přiměřeně věku. 5 letý ví, že s nikým cizím nemá nikam chodit. S bonbonem by to bylo horší… asi 50 na 50. Děkuju za impulz, dneska to probereme 🙂

 • Jeannette Tesařová 22.11.2017 at 9:50

  Zrovna o víkendu jsem četla před spaním Honzíkovu cestu. Tu starou, ještě z mého dětství. Nová je prý změněná, ale nením přesně jak, protože jsem ji ještě neměla v ruce.
  Honzík cestuje sám vlakem, přistoupí k němu pán a vyptává se, kam Honzík jede… Tak jsem si říkala, že pro dnešní svět to moc výchovné není a že podobné situace budu s malou muset rozebrat. Zatím ji skoro nespustím z očí, ale co kdyby…
  Jenže jak na to, když je malá už tak docela ustrašená, ale na druhou stranu velice společenská a do řeči se dá skoro s každým :/.

 • Nikol 22.11.2017 at 9:54

  Jeste je kluk moc maly,ale urcite to jednou nastane.O to vic,ze mi prijde,ze dnesni doba je takova vice zakernejsi a vsude cihaji vetsi nastrahy nez za naseho detstvi.Sleduji na fcb i na IG (nikolik22) a nechodi mi upozorneni na email o novych clancich :-/

  • Nikol 22.11.2017 at 9:56

   A moc se nam libi atlas,ale i kniha,ale na oboji mame jeste hodne casu.

 • Monika K 22.11.2017 at 10:00

  Toto tema jsme popravde jeste neresili ale mozna uz je opravdu spravny cas (dcera 3roky)
  V pripade vyhry mam zajem o hru davej bacha, i kdyz i ten atlas je moc krasny

 • Bára 22.11.2017 at 10:04

  S klukama (5,5let,4roky a 1.5) o tom mluvime.Ti dva starší už ví,že s cizími lidmi se nemají bavit a nic si od nich brát a je pravda,že i když jim nabizi bonbon někdo známý tak se nejdřív podívají na mě,jestli můžou.A na otázku,co mají dělat kdyby po nich chtěl něco někdo cizí tak mi řeknou že by začali utíkat a hodně nahlas křičet.Ja jen doufám,že se do takové situace nedostanou.

 • Zuzka T. 22.11.2017 at 10:05

  My jsme o tom doma ještě nemluvili, takže beru si to za domácí úkol a dnes o tom zkusím se svou čtrnáctiměsíční holčičkou pokecat 😀 🙂 Uvidíme, co ona na to..
  Jo a líbil by se nám atlas světa 🙂
  Fb – Zuzka Tesarčíková, ig – zuzztesa

 • Jitka Křížková 22.11.2017 at 10:10

  Konkrétně tento problém jsem s malou řešila, ona ví, že nemá s nikým cizím mluvit, když zastaví cizí auto vzdálit se, nebrat bonbony…říká mi: “mami já přece vím”
  no ale stejně mi přijde, že těch situací by mohlo nastat tolik a stejně kolikrát ty děti zareagují úplně jinak, i když to s nimi tisíckrát probíráte. Viděla jsem na netu i video z dětského hřiště, děti lákaly na štěňátko, přitom rodiče o “testu” věděli a byli v klidu, že přece to jejich dítě ví, že nesmí…jak se pak divili, když děti s pánem a štěňátkem rychle odešli. Je to těžké, dřív jsme jako školáci už chodili domů ze školy sami a venku byli do večera, nebyly mobily…Dnes sama nevím, kdy u nás přijde ten správný čas, abyhc malou někam pustila samu….není to jednoduché
  atlas je krásný :))díky za soutěž

 • Tereza Müllerová 22.11.2017 at 10:12

  Bydlíme na samotě a tak to máme za domácí úkol…pomalu ale jistě…starší dcera ví, že se nemá bavit s cizími lidmi,ale tak nějak spoléháme,že se svojí introvertní povahou by jí to ani nenapadlo…Krásné tipy!
  Terka

 • Helena Pandulova 22.11.2017 at 10:13

  My to s naším Dominičkem (7) doma samozřejmě probírali. Povídali jsme si ó tom, že kdyby někdy k němu přišel a něco mi nabízel nikdy od nikoho nesmí nic brát, nikam s nikým chodit… A kdyby ho někdo třeba chtěl někam vzít násilím, tak že má začít s sebou házet a hooodně křičet !!!
  Dominicek je hodně citlivý, tak byl z toho napřed takovej vyjukanej že by se něco takového mohlo stát ale je to rozumný kluk naštěstí a vím že by s nikým nikdy nikam nesel ani za všechny hračky na světě…že jsme si to pěkně vysvětlili a popovídali si o tom… Kéž by nic takového na světě nebylo no…. ❄❄❄

 • Martina 22.11.2017 at 10:15

  U nás toto ještě neřešíme, dcera má 1 rok., navíc bydlíme na malé vesničce. Ale určitě do budoucna řešit budeme. Atlas je boží, i když je dcera malá, byl by fajn. 🙂

 • Šárka Kopelentová 22.11.2017 at 10:18

  Ahoj 🙂
  s dcerou (3R) jsem se o tom již bavila. Řekla, že by si od nikoho nic nevzala a s nikým neodešla, ale v reálu by to byl pravý opak. V obchodě se jí někdo zalíbí a odešla by hned. Musím ji pořád hlídat a pořád jí to opakovat. Doufám, že si to jednou zapamatuje. Měly bychom zájem o atlas. 🙂

 • Petulla 22.11.2017 at 10:21

  Malá má 3 roky a říká, že bonbony-těžká otázka když se dá dítěti na výběr, jen málo které odpoví správně – takže určitě by se nám hra Dávej bacha hodila! 🙂

 • Buroška 22.11.2017 at 10:22

  Ahojky Míšo, s Cipískem jsme si o tom zatím nepovídali, bude slavit teprve první narozeniny (vážně to tak hrozně letí?!). Ráda bych si zasoutěžila o Atlas světa pro děti, je nádherný! Krásný den přeji 🙂

 • Petra 22.11.2017 at 10:23

  No to je otázka…myslim, že dcera by chtěla čokoládu. Hned jak přijde ze školky to zkusíme :-).. libila by se nám hra i kdyz atlas je taky super. Sledujina FB i IG

 • Andrea 22.11.2017 at 10:24

  Ahojky, zatím jsem jen naší 4,5 leté dceři říkala, že v obchodě musí zůstat při mě či tátovi. Např. v Ikei se nám ráda ztrácí, má radost, že tam “může” běhat a schovávat se. Samozřejmě, že to bere jako zbytečnost, že jí něco říkáme …

 • Jája Juaritos 22.11.2017 at 10:25

  Takže v rámci dbrovolného DÚ- jedna odpověděla nic a druhá by si vzala čokoládu:-) Je to moc důležité téma, nedávno tohle reálně řešil synovec a zvládl to moc dobře, prostě se s pánem nebavil a odešel…ale stojí za tím hodně diskuzí s rodiči….
  Vyhrát bychom chtěli hru Dávej Bacha!

 • GS 22.11.2017 at 10:37

  Zatím naše dítko sotva mluví, ovšem až z toho “bude mít trošku rozum” budeme si o tom často povídat…
  Ráda bych soutěžila o krásnou knihu.

 • Šárka 22.11.2017 at 10:38

  zatím neřešili, nemá ani rok, ale jak se znám, tak jí to budu “učit” už při povídání v knížkách, tak snad to bude brát jako automatickou věc hned jak začne chápat význam těch slov… a soutěžila bych o knihu- Atlas

 • Kacka 22.11.2017 at 10:38

  Jeste jsme se na tohle tema nebavili, ale zacneme brzy, libila by se nam hra 😉

 • Jana Fraisova 22.11.2017 at 10:45

  Dobry den. Miluju hry, takze vyhra jasna 🙂 Mladsimu je to sumak, ma rok a zbodne cokoliv vidi, at od cizich nebo na zemi 🙂 Se starsim zatim pouze stylem pohadek probirame, ze se nesmi s cizimi lidmi nikam chodit. S tim jidlem to budeme trenovat 😉 Zatim jen rikame, ze maminka nebo tatinek se podivaji, jestli to muze (ma silnou alergii na orechy, tak aby nemel puntiky a nemusel do nemocnice). .hezky den

 • Miška Roušarová 22.11.2017 at 10:46

  Na toto téma jsme se s dětmi hodně krát bavili, ale nevím jak by ve skutečnosti reagovali. Jsou ostýchavé a bez nás se nikam nehnout a s cizími lidmi se nebaví.
  Hodně jsme to probírali před dovolenou, byli jsme v Chorvatsku v kempu a měla jsem strach aby s nikým nikam nešli. A další velký problém je ztracení se dětí v davu.
  Myslela jsem si, že mě zkušené matce se to nemůže stát a stalo. Ale děti jsou poučené a vše dobře dopadlo. V přírodě se vracíme na místo, kde jsme se naposledy viděli a nikam daleko nechodit, my si Vás děti najdeme. V novém obchodáku ukážeme vždy informace nebo pokladnu a tam se když tak setkáme, nikam s nikým nechodďte, čekejte. najdeme si vás. A to samé jsme děti poučili o tom co dělat, kdyby se nám doma něco stalo, nebo babičce když je hlídá.
  Líbil by se nám Atlas, hru už máme koupenou. Díky

 • Adéla Šimková 22.11.2017 at 10:48

  Vzal bych si čokoládu zněla odpověď mého 4 léto syna. Když jsem mu řekla, že ten člověk by byl cizí. Řekl, že ví, že by si neměl nic brát. Ale prý když jsem se ptala. Ruku bych za něj do ohně rozhodně nedala. Určitě je důležité s dětmi o těchto problémech mluvit.

 • Honza Kropáč 22.11.2017 at 10:50

  S dcerou (skoro 6 let) jsme to už mnohokrát řešli. Vždy se tváří, že jí je všechno jasné a že by nikdy s nikým cizím nikam nešla. Ale trochu se bojím, že v praxi by to mohlo dopadnout všelijak. Jednou jsem viděl video, kde se figurant snažil odlákat děti z pískoviště (po dohodě s jejich rodiči) s tím, že jim ukázal malé štěně a slíbil jim, že jich má doma ještě nekolik. Rodiče jen udiveně sledovali, jak jejich děti odcházejí a ani se neotočí…
  Ale zpátky k soutěži – moc by se mi líbil atlas…

 • Marketa 22.11.2017 at 11:00

  Zatím jsme ještě neřešili, ale skvěle by se tohle téma otevřelo u hry Dávej bacha 😉

 • Alžběta 22.11.2017 at 11:04

  Synovi ještě není ani rok, ale až přijde čas, určitě s ním toto téma probereme! Chci soutěžit o atlas 🙂
  insta dabetule

 • Michaela Pušová 22.11.2017 at 11:07

  Překvapily mě komentáře že s dětmi do 2,5 či 3 let zatím rodiče tento problém neresili, my na to dceru upozorňujeme cca od roka a učíme jí rozlišovat kdo je cizí a kdo jsou její lidi.

 • Veronika Mildnerová 22.11.2017 at 11:07

  Zatím jsme doma toto téma nerozebírali.
  Viktorce je 2,5 roku a mám v plánu toto téma v brzké době otevřít, protože v tom vidím problém. Malá je hodně společenská a nebojí se cizích lidí. Již mě to několikrát napadlo, ale čekám až bude víc vnímat podstatu toho, co jí říkám.
  Líbil by se mi atlas.
  Děkuji opět za krásný tip na dárek
  Verča

 • Lucie 22.11.2017 at 11:24

  Noo po pravdě mě Váš článek donutil k opětovnému zamyšlení nad tímto problémem, dceři jsou 2,5 roku a už jsem jí to při nějakých příležitostech vysvětlovala, hlavně loni v létě, kdy se chytla kdejaké maminky na hřišti a táhla ji na nějakou prolézačku, na opačném konci, než sama maminka měla své dítko. No v současné době dělá před lidmi stydlína, což ale neznamená, že by ji někdo nemohl ukecat, aby s ním šla. Děkuji proto za článek a recenze na hry, díky kterým půjdou různé životní situace hezky vysvětlit. 🙂 proto bych dnes v případě výhry vybrala Dávej bacha 🙂

 • Petra 22.11.2017 at 11:24

  Také jsme zatím neřešili, je celkem ještě malý, ale už začneme. Bohužel v dnešní době je to víc než třeba.

 • Jana Holubcová 22.11.2017 at 11:28

  Máme doma tříletýho, zatím jsme tohle neřešili, ale už brzy asi začneme….na otázku, co by si od pána vybral, je mi jasný, co by odpověděl…oboje…sladkého moc nedostává, tak by to bylo velký lákadlo….v případě výhry by se nám líbil atlas.

 • lucie 22.11.2017 at 11:30

  řekla bych, že odpoví ‘čokoládu’, ale třeba překvapí a odpoví něco úplně jiného 😉 probereme po návratu ze školky.
  soutěžíme o hru.. atlasy máme (ale máme je moc rádi)
  sleduji fb, komentuji. sleduji inst (lucie.eiben.cz)

 • Lucie 22.11.2017 at 11:30

  S dcerkou (28 mesicu) jsme o tom jeste nejak zasadne nemluvili. Ale ona je vuci cizim lidem hodne ostrazita a v me pritomnosti si nikdy nic od ciziho nevzala.
  Atlas je perfektni.

 • Katka 22.11.2017 at 11:31

  Na tohle téma jsme ještě nemluvili, dcera je na tohle ještě malá, ale určitě nás to čeká. Moc se nám líbí atlas světa 🙂

 • Hanka 22.11.2017 at 12:07

  Tak náš 3,5letý by si vzal jen Kinder čokoládu:( myslím, že je na čase tyto témata nadhodit. Zatím jsme mu jen vysvětlovali, co dělat, kdyby se nám náhodou někde ztratil. Vysvětlit mu to v rámci hry bude ideální, takže děkuji za tip na dárek k narozeninám. Atlas by byl ale v tuto dobu aktuálnějšíl, doplnil by dětský globus, který už mám koupený. Žádná mapa mu teď neunikne, pořád se ptá: “A kde jsme my?”
  Sdílím na fb

 • MAR MAR 22.11.2017 at 12:07

  Už jsme museli začít. Syn (28m) je až moc společenský typ, takže se už mockrát stalo, že vzal za ruku cizího dospěláka, aby mu umožnil dělat lumpárny, které jsem mu v tu chvíli zakázala. Rádi bychom vyhráli atlas.

 • Katka 22.11.2017 at 12:09

  Dceři jsou dva roky, takže s ní už mluvíme o tom, že se s nikým cizím nesmí nikam chodit, ani si od nich nic brát. Ale myslím si, že na otázku, jerstli by chtěla spíš bonbon nebo čokoládu by si ještě vybírala, na co má chuť..
  Chtěla bych soutěžit o atlas.
  Na IG sluduji jako kacahorova.

  Děkuji za skvělé soutěže a tipy 🙂

  Katka

 • Soňa Novotná 22.11.2017 at 12:21

  Ještě jsme to neřešili, aktuálně se bavíme o nešťourání v nose 😉
  Rádi bychom soutěžili o Atlas.

 • Pavla 22.11.2017 at 12:36

  Syn je jeste malej ale určitě se o tom zacneme bavit až to zacne chapat 🙂 Nam by se libil Atlas 🙂

 • Kamča 22.11.2017 at 12:36

  Zatím jsme o tom nemluvili, nebylo potřeba, syn má necelé 2 roky. Ale do budoucna by se nám hra hodila 🙂 Kamča

 • Tereza 22.11.2017 at 12:41

  Dobrý den, tohle téma jsme ještě neresili ale díky vašim stránkám to rychle napravím. Má 2 roky a už by to mohl krásné chápat. Rada bych soutěžila o atlas vypadá úžasně.

 • Ivana 22.11.2017 at 12:55

  Syn je zatím na podobné rozmluvy malý (9m), ale určitě se budeme snažit zařadit tato témata hned jak začne trochu souvisleji mluvit :)….Momentálně je spokojený u každého kdo si s ním povídá :D…Atlas i hra jsou přenádherné – už se těším na osobní návštěvu obchůdku….Upřednostnila bych knížku 😉

 • LenkaK 22.11.2017 at 12:58

  Soutěžíme o Atlas světa. Dceři je 17 měsíců, takže jí sice říkáme, že musí jít s námi a ne cizími lidmi, ale je nám to zatím prd platné 😊

 • Maia Soukupová 22.11.2017 at 13:04

  Takže jsem se jich zeptala a oba dva by si vzali bonbon 🙂 No… takže jsem jim to vysvětlovala znovu. Líbí se mě Atlas ale i Dávej bacha, ale asi víc ten atlas bychom využili. Děkuji za tipy.

 • Dana 22.11.2017 at 13:04

  Prcek je ještě moc malý.. ale cizí lidi budeme jednou určitě probírat. Atlas je krásný.

  D.

 • Irena Durdilova 22.11.2017 at 13:15

  Zatím jsme to neřešili….dcera má 2 a zatím se cizích lidí dost bojí, že hlavně chlapů. Děti ji nevadí, dospělí mimo rodinu ano. Rádi budeme soutěžit o knihu, je krásná.

 • Jana K. 22.11.2017 at 13:22

  Dobrá připomínka!!!
  Děkuji..

 • Tana S. 22.11.2017 at 13:25

  Zatim sme neprobirali, zda se mi ze je jeste maly. Ale je to napad k zamysleni, jestli uz pomalu nezacit.

 • Veronika 22.11.2017 at 13:26

  Teprve nás to čeká. Dcerka je ještě maličká =)

 • Pavla Netíková 22.11.2017 at 13:29

  My jsme to doma už několikrát s dcerou (4) probírali a vždy nám odpoví, že ví, že si nic vzít nesmí. V realitě je to však jiné, a když byla na hřišti s dětmi bez nás a cizí tatínek, kterého jsme vůbec neznali, tam začal rozdávat sušenky, tak byla první, kdo si vzal a ještě donesla i nám. Tak myslím, že opakování asi nikdy neuškodí a Dávej bacha je pro nás jako dělaná.

 • Misa 22.11.2017 at 13:35

  Mluvime a opakujeme kdykoliv se maji deti nekde pohybovat samy. A v pondeli prisla dcera ze skolky s “novinkou” – vis mami, nikdy nemam sedat cizim lidem do auta. Byli na pohadce o pejskovi a kocicce. Takze vidim, ze je potreba opakovat porad donekonecna a doufat, ze si na to vzpomenou ve spravnou chvili.

 • Aneta 22.11.2017 at 13:38

  Se svým synem jsem o tom mluvila.. a jsem si jista ze do té doby by si ho vzal.. teď se o tom bavíme víc a víc a už si myslím ze by odmítnul.
  Hrozné rada bych soutezila o ten krásný Atlas..
  sledujeme na fb a insta

 • Kamila 22.11.2017 at 13:39

  S holkami o tom mluvím cca od 2,5 let. Starší (skoro 6 let) už ví. Mladší (skoro 3 roky ) by si určitě vzala čokoládu 🙂 Starší by mi odpověděla v tom stejném věku, že si nic od cizích brát nemůžeme, mladší je prostě zcela jiná osobnost. I když toto téma probíráme často, ona by se nechala nalákat 🙁
  Hrajeme vždycky “hru” Co ještě nám mohou cizí lidi nabízet a my si je nevezmeme ani s nimi nikam nepůjdeme. Zjistila jsem totiž, že když byla dcerka mladší chápala to asi takto : “Maminka říkala, že si nemůžu brát od cizích sladkosti a hračky. No ale o štěňátku nic neříkala, tak to asi můžu.” Takže si říkáme o různých situacích a zkoušíme na ně reagovat.

 • Míša Štr. 22.11.2017 at 13:41

  Dobré odpoledne!
  Se starší pětiletou jsme již probíraly, tak snad to aspoň trošku pobrala. Máme pěknou knížku Cesta na svět a na konci je právě část o o tom, co si může a nemůže cizí či blízký člověk dovolit. Líbí se mi Dávej bacha A SDÍLÍME I NA fb /M.Štroufová/

 • Jana 22.11.2017 at 13:46

  Tak jsem to kontrolovala a bonbon by si nevzala, to má naučené. Ale když jsem se ptala dál, tak hračku by si prý vzala moc ráda. Budeme na tom muset ještě zapracovat… Líbí se mi oboje, ale jako bláyen do knih musím volit atlas 🙂
  Sleduji na FB (okomentovano a sdileno) a na IG (malicek.vypravuje)

 • Katka sramkova 22.11.2017 at 13:51

  Atlas je moc krásný…. Syn bude mít 3 roky a nějaké vysvětlování zatím moc nebere 🙁
  Děkuji, Katka (instagram ta_kacka)

 • Míša 22.11.2017 at 13:56

  Syn mě dnes potěšil, pověděl by, že nic nechce. Je to již nějakou dobu, co jsme toto téma probírali, tak mi udělalo radost, že si to zapamatoval 🙂 Ale jaká by byla realita, těžko říct.. Líbí se mi atlas i hra a vyloženě mě nadchlo pexeso. Díky za tipy.

 • Martina 22.11.2017 at 14:01

  Syn je ještě malý, tak jsme to zatím neřešili. Až bude starší, tak se o tom budeme určitě bavit.
  Atlas je boží 🙂
  Instagram: mar_tina_ha

 • Barbora 22.11.2017 at 14:02

  Dobrý den Míšo, díky za skvělou inspiraci na hru s mapou, taky jí doma od Lékařů máme. Soutěžím o atlas, syn už teď ve 2 letech cestuje s námi, nejdál zatím do Japonska, a zvládá to s přehledem. Vzhledem k věku jsme s ním ještě téma cizích lidí neřešili, dosud neměl příležitost s někým cizím sám být bez naší přítomnosti. Ale asi pomalu a jistě začneme tohle téma otvírat. Pěkný den, Bára

 • Gabriela L. 22.11.2017 at 14:03

  Dcera “ví”, co by měla dělat, ale otázkou je, zda by to tomu opravdu tak bylo. Přeci jen má šest let a lákadlo sladkostí je veliké. S mladším synem jsem to zatím neřešila.
  Soutěžím o atlas.

 • Lenka K. 22.11.2017 at 14:05

  My už jsme o tom mluvily, dceři je 5let. Snad to chápe, ale nedokážu jí odnaučit, aby mi neutíkala při cestě ze školky domů. Často na ní nevidím, protože se mi po cestě schovává nebo běží napřed. Před přechodem čeká, ale jakmile přejdeme, už je zas za nějakým stromem. Mám z toho blbý pocit, ale na druhou stranu jí chci dopřát trochu volnosti (jako malá jsem běhala po vesnici s ostatními dětmi). Jako výhru bych vybrala právě tu společenskou hru.

 • Michaela 22.11.2017 at 14:26

  Na nás jsou takové rozhovory ještě brzy, ale jak čas nastane, tak jdu na to 😉 zamilovala jsem se do atlasu 😉 sdílím

 • Veronika 22.11.2017 at 14:26

  Zijeme na male vesnici, kde se “kazdy zna”, takze se priznam, ze jsem na tohle tema jeste nepomyslela. Navic deti jsou jeste stale pod rodicovskym dohledem, jeste nenastala situace, ze by starsi 3 r.sla nekam sama.. Nicmene dobry namet k diskusi, ukol splnim:-) jen je smutne, ze v dnesni dobe musime detem brat iluze kvuli jejich ochrane tak brzy..

  • Veronika 22.11.2017 at 14:27

   Sleduji IG @veronika.stojaspalova

 • Šárka 22.11.2017 at 14:40

  Máš syn 2 roky je zatím na to malí. Určitě až povyroste tak cizí lidi budeme řešit. Nám se libí Atlas.

 • Karolina 22.11.2017 at 14:41

  Se starší dcerou jsme toto téma již probírali a také další bezpečnostní témata. Atlas světa je parádní, ten bych si přála pro děti 🙂

 • Věra 22.11.2017 at 14:45

  ještě nemluvili, Dcerka má nyní 21 měsíců, je ještě snad čas, Hra se nám bude v budoucnu určitě hodit 🙂

 • Eva 22.11.2017 at 14:45

  Na toto téma jsme doma ještě nemluvili, protože malá je fakt malá a zatím je vždy jen s maminkou nebo s tatínkem 🙂 V budoucnu to s ní samozřejmě probereme!

 • Zuzana Kudrnová 22.11.2017 at 14:52

  Malému budou teprve dva roky a má dost zdrhací období, takže dostal identifikační náramek. Čokoládu ani bonbón vlastně zatím neměl, a myslím, že by si ho od cizího vzal, ale nevím, jestli by otázku vůbec pochopil. Ale vzhledem k tomu, že si je tím jak všude vleze trochu nebezpečný, přijde mi výborný nápad hra dávej bacha, takže moc děkuji za skvělý nápad.

 • Veronika Mikuskova 22.11.2017 at 14:56

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Pro me jako zemepisarku je atlas sveta jasna volba!! Jako mala jsem milovala prejizdet prstem po mape a navstevovat aspon takhle po mape ruzna mista!! A doufam, ze to malou bude bavit taky. Zatim je na to mala a hlavne nam chybi takovyto atlas! Takze tfuj tfuj tfuj at se na nas usmeje stesti🍀🍀🍀

  1) Sleduji blog pres email ✔️
  2) Jeste je malinka, takze zatim jsme o tom nemluvili, ale ten cas prijde ☝️
  3) Sleduji facebook i instagram ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 • Marie 22.11.2017 at 15:18

  Malému jsou dva roky a kousek, všichni jsou pro něj títa (teta) a vzal by si vše a odešel by s kýmkoliv kdo se mu líbí. Už o tom mluvíme a často, ale prozatím to moc chápat nechce. Doufejme, že se to zlepší. Atlas jako výhra by byl krásným kouskem do knihovny pro našeho knihomolka 🙂

 • M. Antonová 22.11.2017 at 15:31

  Syn je ještě na taková témata malý, kromě cizích lidí určitě plánuji probírat bezpečnost na silnici/železnici a spadlé dráty vysokého napětí. (bydlíme u kolejí). Atlas by se nám do budoucna určitě líbil v knihovničce.

 • Nikol Horáková 22.11.2017 at 15:32

  Zatím mi asi moc nerozumí, ale to že si má dávat pozor na cizí lidi asi pochopil (i když mu je to asi k prdu protože jsme snad pořád spolu :D) Moc by se mi líbila hra Dávej bacha, je edukativní a zábavná. sleduji, odebiram, budu sdilet

 • Zdenka Zavadilíková 22.11.2017 at 15:38

  Rádi bychom soutěžili o atlas. A téma “cizí lidé” je vcelku aktuální, dvouletá dcerka to sice ještě plně nechápe, ale je natolik vstřícná a komunikativní ve vztahu k cizím lidem, že ji musíme brzdit a hlídat. IG sleduji pod stejným jménem.

 • Lenka F. 22.11.2017 at 16:31

  Ráda bych soutěžila o Atlas:) Dceři jsou dva a od cizího by si nic nevzala, protože když na ni někdo cizí promluví, tak se ještě stále běží schovat k mámě:) Přiměřeně věku s ní tyto otázky řeším, ale zda to už padá na úrodnou půdu, těžko říct:D
  Soutěžím také na FB.
  Na IG sleduji jako cichulak – Lenka F.

 • Lenka T. 22.11.2017 at 17:15

  velice užitečné témata v dnešní době, s šestiletou dcerou jsem o tom mluvila mockrát, odkývala mi, že by s nikým cizím nikam nešla, ale kdyby potkala někoho cizího s roztomilým štěňátkem, nevím, jak by to dopadlo….soutěžím o Dávej bacha, kartičky by se nám moc hodily pro menšího syna….l.tailorka@gmail.com

 • Adéla Moravcová 22.11.2017 at 17:24

  Syn má teprve rok, zatím si nás hlídá 🙂 Atlas je krásný! sleduji na instagramu jako adellines.

 • Martina 22.11.2017 at 17:37

  Ted me dcera mile překvapila, když mi na otázku, co by si od cizího pána vybrala, odpověděla, že nic. Nicméně opakování matka moudrosti, takže toto téma ještě otevřeme.

 • Nikola 22.11.2017 at 17:48

  Raději bych hru, knihu totiž už doma máme 🙂 toto jsme ještě vysloveně neřešili, zatím jsem jen párkrát řekla, že s cizími lidmi nikam nechodíme, ale syn (2,5) to asi moc nevnímal.

 • Sylva Sejpková 22.11.2017 at 18:12

  Jakože kdybych se zeptala, jestli by si radši vzala (starší, 3 roky) bonbon nebo čokoládu, tak mi řekne “bonbon”, neb miluje gumové medvídky a skoupá matka jí je dává na příděl… nicméně je zatím ve věku, kdy se k cizím lidem moc nežene a obzvlášť k chlapům… bohužel ale nic netrvá věčně a tohle téma přijde asi dřív než bysme chtěli 🙁 za nás je top Atlas světa 🙂

 • Květa Hanáková 22.11.2017 at 18:46

  S dcerou 4 roky si o takových situacích často povídáme. Jednou jsem potřebovala něco donést ze zahrady. Říkám jí, kdyby někdo zvonil, at nikomu neotevírá. Dcera mi na to odpověděla, že nemusím mít strach, že se jen podívá, kdo zvonil a pak zavře dveře 😀 Od té doby radši zamykám. Na IG jsem kvetoslavahanakova.

 • Lenka 22.11.2017 at 18:52

  Atlas je moc hezký,nejradej bych si se vším hrála sama 🙂 malá to ví, ale myslím, že kdyby se jí to stalo touha po bonbonku by byla silnější 🙂 tak snad brzy zmoudří je ještě malá

 • Lucie Kurdiovská 22.11.2017 at 18:55

  Už jsme řešili, párkrát jsem se dcerky nenápadně ptala, a vždy mi tvrdí, že by s nikým nikam nešla, ani za bonbonky, ani se podívat na zvířátko, chtela bych to ještě vyzkoušet v reálu.
  Líbila by se nám hra Davej bacha!

 • Eva 22.11.2017 at 18:57

  Soutěžím o atlas 🙂 Mé děti (5 r a 3 r) by bez maminky s nikým cizím nešly a pokud to není velmi známá osoba, tak si ani nic nevezmou… A to není jen tím, že se o tom bavíme, ale jsou prostě takoví. E.

 • Veronika 22.11.2017 at 19:07

  Dcera 2r nemluvi, takze jsme to jeste neprobiraly, je porad pod dohledem. iG Veronika Veškrnova. Obe ceny jsou super, ale vice zatim vyuzijeme atlas.

 • Renáta Hovoříková 22.11.2017 at 19:09

  Starší sedmiletý už ví, co může a co ne, takže by si nevzal a neodešel by (navíc se pořád dost bojí). Zato roční, ta by šla s kýmkoliv a vzala by si cokoliv k jídlu – to asi ještě potrvá, než to pochopí 🙂 Líbí se mi moc atlas.

 • Veronika Vávrová 22.11.2017 at 19:20

  Asi jste byla zrovna dneska s námi venku. Šli jsme po schodech a já sledovala, jestli pán s holí vedle nás potřebuje pomoc nebo zda to zvládne. Dole jsem se trochu uklidnila, že je v pořádku dole. A jeho během dalších 20 metrů nenapadlo nic lepšího než nás s dcerkou a kamarádkou zastavit. A začít nabízet mé čtyřleté dceři bonbon. Jen tak s někým se nebaví, takže se mi zabořila hlavou do stehna a já pánovi začala vysvětlovat, čemu ji učíme. Asi to pochopil, ale nenapadlo ho nic lepšího než ten bonbon dávat mě….. Takže vzorový příklad toho, co se nemá….. Soutěžíme o atlas. Jsem i na FB.

 • Jana 22.11.2017 at 19:21

  Dobrý večer, tohle téma jsme doma už probírali, ale myslím si, že tohle je zrovna to téma, které by se mělo čas od času připomenout. Bohužel je hodně variant, jak může cizí člověk malé dítě zlákat. A dalším aktuálním tématem je u nás rozlišování pojmů: “cizí člověk”, “známý”, “kamarád”, “člen rodiny” a kdo všechno do těchto kategorií spadá. 🙂 A co bych si vybrala? To je dost těžké. Líbí se mi obě ceny a obě by našly uplatnění. Ale když se mám rozhodnout, tak bych asi volila hru. 🙂 Sdílím na facebooku jako Anaj MA.

 • Verča 22.11.2017 at 19:22

  I když se o tom bavíme doma, že s cizími lidmi se nesmí bavit a už vůbec si nesmí nic brát. Tak jsem teď holkám položila otázku co by si vzaly raději jestli bonbón nebo čokoládu a starší dcerka (7let) řekla, že nic, že by utekla a mladší (4,5roku) řekla čokoládu (takže zavírám noťas a jdu opět vysvětlovat. Verča S.

 • Zuzka Kovářová 22.11.2017 at 19:40

  Jeste jsme to doma neresili. Mala teprve zacla chodit, tak nejake uteky za cizimi moc nehrozi. Ale je to urcite dobre poresit. Radost by nam urcite udelal atlas 😃

 • eva Suchomelova 22.11.2017 at 19:43

  My jsme toto řešily s dcerkou ale zatím to moc nechápe mi přijde:( Ona prostě má ráda lidí každého zdraví, když si k ní někdo přisedne v autobuse je na vrcholu blaha. FB:Eva Nějaká sdílím 🙂 IG:Evulineek

 • Lucie 22.11.2017 at 19:43

  Jeste jsem to se synkem neresila, upozornuju zatim spis na pejsky, ze se nesmi ke kazdymu hnat a na kazdeho sahat, ale asi brzo zacnu i s tema lidma, protoze kdyz uvidi starsi pani, hned se roznezni, ze mu pripomina babicku, takze kdyz by mu nejaka takova nabizela kokino, asi by neodolal 😮

 • Lucie 22.11.2017 at 19:44

  Jo a soutezim o Atlas ! 🙂

 • Katy 22.11.2017 at 19:52

  Dcerka má 23m a syn 1m, takže to ještě není tak aktuální. Ale jak Ani znám, tak by si vzala cokoli a byla by ochotná pod vidinou sladkosti, zvířátka, hraček odejít skoro s každým, takže ji hlídáme o 106… Rádi bysme vyhráli knížku;-)

 • Claire 22.11.2017 at 19:59

  Knizka i hra jsou uzasne, tezke rozhodovani 🙂 tak to v pripade vyhry necham nahode. Urcite musime tema cizi lidi a sladkosti apod. zacit resit, davam si to za ukol co nejdriv. Kez bychom to nemuseli vubec resit 🙁
  Fb Claire de Lune, Ig yeemanjaa

 • Jindra 22.11.2017 at 20:03

  Nemluvili, ne prvoplánově. Jen jsme to zahlédli v knize o Chrochtíkovi, tak jsme si povídali o tom, co tam ten vlk chce a proč nabízí prasátku Chrochtíkovi bonbony.

 • Michaela Hofericová 22.11.2017 at 20:14

  Probírali a často opakujeme. Věřím tomu, že starší předškolák by si nic od cizích nevzal, obecně je bojácný a s cizími lidmi nemluví. Ale mladší dcera by se asi na bonbon ukecat nechala… Tu naštěstí nikde nenechávám bez dozoru… Sleduji na instagramu jako michaelahofericova

 • Martina 22.11.2017 at 20:33

  Ještě jsem se holek neptala, ale zkusíme téma probrat (2 roky). Jinak bonbonek si od známých vezmou, ale jsem ráda, že se jdou zeptat, zda to maminka dovolí 🙂 Zasoutěžíme si rády o hru 🙂

 • Jana Patočková 22.11.2017 at 20:38

  Doma už jsme to probírali, ale kdyby Juli někdo nabídl bonbony, ruku do ohně bych za ni nedala. Obě výhry jsou hezké, ale asi bychom teď víc využili Dávej bacha.

 • Oznam 22.11.2017 at 20:40

  Máme zatím mimčo, ale určitě takovéhle věci budeme řešit. Bydlíme v Praze, ale chceme aby jezdila taky někdy sama, tak to bude nutnost. Rádi bychom soutěžili o atlas.

 • Jolana 22.11.2017 at 20:44

  Tak toto bude u nás dlouhodobý otazník, páč obě děti jsou proměnlivé jak počasí. Jednou nevezmou ani od známého a podruhé s úsměvem natáhnou ruku i k cizímu. Vysvětlujeme, ale hlavičky si dělají co chtějí, a proč mami……????? Líbí se mi obojí, rozhodnout se je těžké. Nechám náhodě 😀

 • Iva Bidmonová 22.11.2017 at 20:46

  Soutěžíme o Atlas světa, vypadá úžasně. Syn je zatím malý, ale vím, že děti lze odlákat lépe na zvířátka než na bonbony, je to strašák každého rodiče…

 • Lenka 22.11.2017 at 20:47

  Zatím jsem o této problematice nemluvili, v nejbližší době nás to, ale čeká. Soutěžím o Atlas světa, je nádherným. Sleduji na fb i instagramu.

 • Kateřina 22.11.2017 at 20:53

  Ahoj! Zatím jen tak mezi řečí zmiňuji, že s cizími lidmi se nikam nesmí apod, ale dcerka zatím moc nemluví, tak nevím, jak by zareagovala. Doufám, že dle mého očekávání. 😀 Soutěžíme o atlas!

 • Adéla Vejvodová 22.11.2017 at 20:54

  Zatím jsem s dcerou (3roky) na toto téma vůbec nemluvila, nejak mě to nenapadlo a možná je na čase, ještě nějak citlivě zavést téma. .. líbil by se nám atlas. Na IG sleduji jako vejvodova.adela

 • Martina 22.11.2017 at 21:02

  S dcerkou jsme tohle tema jeste neresily, jeste ji nejsou ani dva. Radost by nam udelala jak atlas tak hra :
  Davej bacha. Sleduji i Ig @marmenpepa.

 • Míša M. 22.11.2017 at 21:02

  Dobrý večer, opět děkuji za pěkný článek. Máme rok a půl starou holčičku a už jsme ji to jednou říkali, ale asi to zatím nepadlo na úrodnou půdu 🙂 každopádně to je a bude velké téma. Obě výhry jsou moc lákavé, ale tentokrát bych si vybrala hru :). Krásný večer. M.

 • Kateřina Pružinová 22.11.2017 at 21:05

  Ještě jsme to doma neprobírali, ale asi brzy začneme.
  Atlas je úžasný, u nás by sklidil daleko větší úspěch než hra.

 • JancaWilli 22.11.2017 at 21:10

  Mam jeste dost male deti, ale myslim, ze je treba na toto tema myslet jiz od zacatku. Jde o to, jak pomoci jiz od mala svym detem chapat, co je to cizi clovek, co od koho prijmout a kdy radeji jen slusne podekovat a odejit. Snazim se ve sve dceri budovat duveru, at se sveri a podporuji ji v tom, at je ke mne otevrena. Je pro mne totiz velmi dulezite, at vi, ze kdykoli ma pochuby, muze se sverit.

 • Veronika 22.11.2017 at 21:23

  Slovní varování moc nepomáhá. Je potřeba to s nimi (inscenovaně) prožít. Holkám stále opakuji, že bobule z keříků se nejedí, a dnes je ve školce na vycházce ozobávaly. Naše naštěstí ne…

 • Sarka 22.11.2017 at 21:28

  tak jsem se dneska zeptala naseho 2,5 letaka…misto bonbonu mu cizi pan nabidl lizatko, ktere zna jen z krtecka, a o kterem uz dlouho basni…a hned by ho bral :D:D pritom pred cizima lidma se schovava:D:D tak jsem mu to pak vysvetlila a moudre prikyvoval, ze teda chape, ze od cizich nic nebrat:D nam se moc libi Atlas:)

 • Petra 22.11.2017 at 21:30

  Ukol si beru dobrovolne k srdci, probereme:-) Obcas vsak potrebuji vychovat dospeli, dvakrat se nam stalo, ze cizi clovek dal synovi sladkost i pres me protesty.. Syn samozrejme nic nechapal a podanou vec si vzal.. Toz co s tim? Petra Fai (na fb i instagramu)

 • Zuzka Hájková 22.11.2017 at 21:31

  Ještě jsem o tom s Matýskem nemluvili, ale už nás to bude brzy čekat.. pokud by se na nás usmálo štěstíčko, ten atlas je skvělý..

 • Marzb 22.11.2017 at 21:36

  Dcera je ještě malá, ale jelikož není žádné suknicové dítě, ale cérka do světa, tuto otázku budeme muset brzy řešit. Proto by se nám líbila desková hra :o)

 • Simona 22.11.2017 at 21:38

  Dcerka je zatím malá na tento typ rozmluvy. Ale zatím se cizích lidí spíš bojí, tak uvidíme, jak to bude dál.
  Jako výhra se nám víc líbí Atlas světa pro děti.

 • Martina Skočovská 22.11.2017 at 21:45

  Naše starší bude mít teprve 3 roky tak jsme s ní tuhle otázku ještě neprobírali, zatím je pod dohledem. Ale myslím, že příští rok už to budeme moct začít probírat už by to mohla začít chápat. Sdílím a soutěžím na fb Na instagramu sleduji jako makaface.

 • Věra 22.11.2017 at 21:49

  Zatím jsem o tom s dcerou nemluvila, ale brzy to budu muset napravit. Už dlouho má stydící se období. Předpokládám, že ji to brzy přejde, proto by se nám asi více hodila hra.

 • Lenka Hajnová 22.11.2017 at 21:52

  Bavíme se často, tak snad to má vliv. ☺

 • Petra Jedličková 22.11.2017 at 21:52

  Tak u domácího úkolu bych propadla. Nad odpovědí ani nepřemýšlel: “čokoládu a pak bych utekl” . Tak jsme měli večerní diskuzi…

 • Petra Bemová 22.11.2017 at 21:54

  Zatím jsme to s holkama neprobírali. Jedna je ještě malá (8m) a u druhé tak nějak cítím, že ještě nenadešel čas (2,5) Ale brzo by mohl. Zatím, když na ni někdo natáhne ruku nebo po ni něco chce, tak se stydí a nic si nevezme. Případně se nejdřív podívá po mě, co na to říkám. Taky se stává, že si to vezme a hned to dá mě. Tak snad ji to vydrží. Líbil by se nám Atlas světa pro děti a na Instagramu jsem jako petromilabem 😉

  • Petra Bemová 22.11.2017 at 21:59

   Mimochodem na toto téma jsem viděla video z USA. Pán se ptal rodičů na hřišti, jak svým dětem věří, že neodejdou s cizím člověkem a všichni rodiče se shodli na tom, že jejich dítě neodejde. Tak se jich zeptal, jestli by to mohl zkusit. Rodiče souhlasili a tak chodil za dětmi a vzal si sebou štěně. Pokud si dobře vzpomínám, tak s ním všechny děti odešly…

 • Ter 22.11.2017 at 22:00

  Hezký večer:) Agatin svět je skvělý, děkuji za inspirace! U nás doma jsme to zatím neřešili, nemá ještě tři, ale možná by to už bylo vhodné:)

 • Tereza Válková 22.11.2017 at 22:03

  Dobrý večer, starší syn se s cizími lidmi nebaví vůbec, takže tam bych byla vcelku v klidu. U mladšího už je to horší, asi by odešel s kýmkoliv, ale na rozmluvu je ještě malý.

 • Kristýna 22.11.2017 at 22:08

  Zatím jsou děti malé, ale začínám o tom s nimi mluvit….čím dřív tím líp

 • Marcela Jonáková 22.11.2017 at 22:12

  Malé (necelé 2 roky) už jsem to několikrát zkoušela vysvětlit, ale myslím že z toho zatím moc nemá, ale třeba by si na to vzpomněla. Na instagramu sleduji jako jonakovamarcela

 • Veronika 22.11.2017 at 22:13

  Syn je na to ještě malý, ale hra se mi zdá velmi vhodnou pomůckou 🙂

 • Iva Cyrany 22.11.2017 at 22:15

  Moc se mi líbí atlas světa.. zatímco zeměpisu jsem nikdy moc neholdovala, z dětských atlasů jsem nadšená ☺ Promluvu o zlych pánech s bonbóny jsme doma také zatím nevedli, ale hlavně proto že je syn ke všem cizím lidem velmi nedůvěřivý..

 • Eva 22.11.2017 at 22:27

  Nejstarší už je poučený a nevzal by nic. S mladšíma to budeme muset ještě důkladně probrat, ti by určitě na sladkost skočily.

 • Lenka Láníková Košťálová 22.11.2017 at 22:30

  Synovi je 2,5… asi bychom mohli začít něco o zlých lidech naznačovat…

 • Martina Novackova 22.11.2017 at 22:36

  Míšo ta mapa a využití všech věcí dohromady je super! Já už se taaak těším až to naše mrně povyroste! Tvá otázka u nás tedy ještě není na pořadu dne.
  Sleduji a sdílí, IG beelzebub103

 • Martina 22.11.2017 at 22:41

  Tema uz jsme doma meli. Dokonce synovi jednou dal nejaky socialne slabsi pan(nechci napsat primo bezdomovec, jelikoz nevim jestli byl) chipsy. Vypadalo to, ze to myslel hezky, ale podekovala jsem mu a rekla, ze NE dekujeme. Synovi jsem pak rekla, ze si od cizich nic nebereme. Ale budu mu to klast neustale! At si to pripomina 🙂
  Ale takhle polozenou otazku jsem nezkousela. Urcite ji vyzkousim. Díky 🙂

 • Jana Mizerová 22.11.2017 at 22:55

  Dobrý večer, myslím, že by si dcerka (3,5) nejspíš vybrala čokoládu… Několikrát jsme o těchto situacích mluvili, hrajeme si na tyto situace s panáčkama z Lega, ale bohužel si myslím, že by s někým cizím klidně odešla. Ráda bych soutěžila o hru. Sleduji na IG bukova.jana.

 • Martina 22.11.2017 at 23:00

  Se starší dcerou jsme na toto téma už mluvili a určitě to brzy zopakujeme. Atlas by nám určitě udělal velkou radost.

 • Kaca 22.11.2017 at 23:06

  Zatim jsme doma neprobirali, mame 2,5 leteho kluka a k cizim je spis stydlivy. Nicmene urcite na tohle brzy dojde, a stejne tak to pak plati na otazky typu.. mam doma zviratko/auto na dalkove ovladani/hry na mobilu…, nechces se podivat…

 • IvetaDekanova 22.11.2017 at 23:08

  Dcerka je zatím malá ale ví že si nemá nic od nikoho cizího brát…Sdílím na FB
  Instagram Ivetadekanova

 • Lucia 22.11.2017 at 23:18

  Uz sme sa o tom s detmi bavili, 5 rocny syn po vysvetleni zda sa pochopil, ze ani pre neho najmilsie lego nie je dovod na odchod s cudzim clovekom, 3rocna dcera by nevahala a zobrala oboje, cokoladu aj cukrik
  Knizka ma uputala viac

 • Jaroslava 22.11.2017 at 23:20

  Tento rozhovor nas doma teprve čeká,máme dvouletacku,která zatim sama nikam nechodí,ale jak se bude osamostatnovat téma rozhodně proberem.
  Zběžně jsem cetla par komentářů a i já videla video,kde pan nabizel stěně k mazleni,odeslo s nim temer každé dítě.Byl to test co mel na problem upozornit…
  Sleduji i FB Jaroslava Rychtecká

 • Bara Molkova 22.11.2017 at 23:23

  Dcera ma 20m, zatim jsem se dostala jen k tomu, ze se nehladi cizi pejsci. Z cizich lidi ma narozdil od psu strach, ale urcite se k tomu dostaneme

 • Majka 22.11.2017 at 23:25

  Syn ma teprve dva roky, takze jsme o tomto jeste nemluvili. Do budoucna to ale povazuji za samozrejmost.

  • Majka 23.11.2017 at 0:15

   IG maruunzeitigova

 • Barbora 22.11.2017 at 23:29

  S nasim synem jsem o tom nemluvila,protoze je jeste mali.V budoucnu mu to samozrejme vysvetlim a budu rada kdyz se podle toho bude ridit.Rodic ma o sve dite v dnesni dobe velky strach 🙁

 • Martina Krehelova 23.11.2017 at 0:04

  Par krat som sa s dcerkou 3roky na toto tema bavila a vie, ze su zli ludia, ktori by jej mohli ublizit. Od cudzich ludi ma prirodzene odstup a na sladkost i babke povie “nemozem, len obcas” :). Momentalne dcerku tiez zaujima svet takze sutazim o atlas.
  Sledujem aj na FB

 • Radka Eliasova 23.11.2017 at 0:08

  My jsme toto tema rozebiraly v lete kdy 3 leta dcerka stala na zahrade u plotu a volala na prochazejici turisty ze chce jit s nima. Tehdy dostala velke pouceni a opakuju ji to dodnes.
  Sleduji i na IG jako raduelias

 • Veronika Závodná 23.11.2017 at 0:47

  Naše Eli je na podobné rozhovory ještě malá a zatím je to taková mámina a tátova sukně, že by se za nikým cizím ne(s)pustila 🙂 ale určitě nás čeká bezpečnostní rozprava. Z her se namr líbí Dávej bacha 🙂

 • Moni 23.11.2017 at 4:38

  Mrnousovi je zatim 2,5roku, od nikoho ciziho zatim nic nedostal a myslim, ze jsme na tuto otazku jeste nenarazili.
  Zatim mu rikam a povidame ai o tom, ze se s cizimi lidmy moc nebavime..jen podzravime..
  Ale.je pravda, ze on nema cizi lidi ,,rad” a boji se jich.
  Ale.nad otazkou se zamyslim a probereme to.
  Protoze nevim, jak by mrnous zareagoval, kdyby mu nekdo chtel neco dat:(

 • Barbora Dočkalová 23.11.2017 at 6:48

  zatim jsme o tom jeste nemluvili, syn ma neceleho 2,5 roku..nicmene vim, ze to je nocni mura kazdeho rodice..ukolem mi vsak bude, debatu zahajit.. dekuji za pripomenuti:) dnesni ceny jsou moc krasne obe 🙂

  • Barbora Dočkalová 23.11.2017 at 6:51

   IG : barbaradockal

 • Hana 23.11.2017 at 6:57

  Dceři jsou 2 a pravdou je, že jsme to ještě neřešili, možná s tím ale začneme, hned jak pochopí, že u silnice se musí zastavit a počkat na maminku….

 • Lenka debbie 23.11.2017 at 7:26

  Dekujeme moc za zamysleni. Obe vyhry vypadaji super! Snazim se dceram vysvetlovat a vysvetlovat, tak uvidime v realu:-) sdilim fb debbie debbiova, obe vyhry jsou super, takze kteroukoliv, kdybych si mohla vybrat tak treby tu hru:-) dekuji

 • Dana Charvátová 23.11.2017 at 8:52

  Atlas máme už dlouho, je skvělý, takže soutěžíme o tu hru. Ohledně otázky, syn se hodně bojí cizích lidí, takže jen na něho někdo promluví, už utíká. Nevím, čím to vzniklo, asi kopíruje to, že já sama s cizími lidmi mluvím nerada a on to ze mě vycítí… Do budoucna ale moc nevím, jak mu to budu vysvětlovat….

 • Irena 23.11.2017 at 9:10

  Tohle téma jsme ještě úplně neřešili, náš tříleťák toho ještě moc nenamluví, i když mu občas vysvětlujeme, aby se nás držel a nechodil nikam s cizími lidmi. Větší promluva nás teprve čeká.

 • Natalia Tureková 23.11.2017 at 9:11

  Tohle je moc důležité téma, ale pro mě tak děsivé. Dceři jsou tři. Už několikrát jsme o tom mluvili. Začíná chápat, že všichni lidé nejsou jen hodní. Nevím co by udělala, když by jí někdo nabídl nějakou mlsku….
  Na odrážedlo jsme jí pořídíli zámek. Sama už rozumí tomu, že když by si kolo nezamkla, tak by jí ho mohl někdo ukrást.
  Také se jí snažím vysvětlit, že když by se stratila a nemohla nás najít, tak má říct nějaké PANÍ kterou uvidí, že se ztratila a na bundě má na mě telefon. Naučila se jak se jmenuje, kde bydlí a jak se jmenujeme my s taťkou. Těžko říct, jestli to bude vědět i v nějaké stresové situaci.
  Jen věřím, že stálým opakování a probíráním bude vědět, že si nic od nikoho nemá brát, s nikým cizím nikam nechodit a kdyžtak začít křičet…
  Milujeme knížky, nikdy jich není dost. Atlas světa by jí udělal obrouvskou radost. Zrovna je v období, kdy ji zajímá kde kdo žije, jaká je kde kultura, kde žijí zvířátka…
  Sleduji tě na FB i IG (turenatty) a upaluji sdílet 😀

 • Jana 23.11.2017 at 9:14

  Já jsem si dlouho myslela, že jsou na to holky ještě malé, že je mám stále na dohled, takže jsem neřešila. Když ale měla starší necelé 3, utíkala od metra k výtahu, byla tak 2m přede mnou a kočárem, a když se výtah otevřel a cizí pánové jí řekli, ať nastoupí, tak klidně nastoupila. Takže řešíme často, prý za bonbonama by nešly, za pejsem by nešly, nad trampolínou už se trochu zarazily 😉
  Protože rádi cestujeme, hodil by se nám Atlas světa.

 • Petra Vraníková 23.11.2017 at 9:20

  Já si tuto soutěžní otázku beru jako domácí úkol 🙂 A líbí se nám hra “Dávej bacha”.

 • Veronika 23.11.2017 at 10:12

  Jo, se starší dcerou jsme to probírali. Ví, že se nemá s nikým cizím bavit a nic si od nikoho nebrat. Když se ji tak cvičně zeptám, vždycky tvrdí “Nebudu se s nikým bavit a budu utíkat pryč.” Tak snad to má v hlavičce fakt srovnané 🙂
  Moc by se nám líbíl ten atlas.
  V.

 • silvia 23.11.2017 at 10:39

  Já to musela řešit během léta, malá měla rok a půl, a straší generace s oblibou používala, pojď se mnou a nastavila ruku, malá nelenila a klidně by s nimi do světa vyrazila, no vysvětlovala jsem ji to pokaždé. Vím teď v článku to bylo myšleno na starší děti, ale já stejně z toho byla úplně nešťastná. Teď má dva roky a drží se u nás jako klíště 😀 Naštěstí ale bydlíme v malém městečko, takže do budoucnu z toho až takovou hrůzu nemám 🙂

 • Zuzka 23.11.2017 at 10:41

  Tohle téma jsme zatím ještě neřešili,už začal chodit do školky,takze už se ani na čase.

 • Guna 23.11.2017 at 10:43

  Skvělé výhry, oba dva! Zatím bych zasoutezila o atlas, ale odkaz na druhou hru ukládám, později se bude hodit. Ještě zatím jsme o sladkostech od cizích lidí nebavili, staršímu synovi ještě nejsou ani 3 a k cizím lidem se chová až moc podezrele i tak. Ale občas přemýšlím, jak tohle téma později pojmout. Instagram -gunaleite.

 • Petra 23.11.2017 at 10:46

  Tak 14m Filípek mi zatím nic neodpoví (neví ani, co je to čokoláda 😂), ale rozhodně je to věc, na kterou se s ním hravou formou v budoucnu zaměřím. Nicméně ten nádherný atlas ta hra asi netrumfne, takže bychom rádi ten 😊

 • Lucie vytiskova 23.11.2017 at 10:46

  Ještě jsme to doma neřešil. Dcerka je ještě malá ale takových situací se celkem děsím. Děti jsou tak důvěřivé. A určitě jste narazila na video se stenatkem. Rodiče jen koukali jak jejich děti úplně v klidu odchází s cizím člověkem, i kdyz říkali že je poucili. No jsem na to zvědavá.

 • jarcca 23.11.2017 at 10:54

  Syn je ještě dost malý, takže uhlídat ho je stále na mě! 🙂 Ale už od začátku mu vysvětluji, že si mě musí hlídat a ne lítat za cizími! 🙂 A moc se nám Líbí Atlas světa. 🙂 Na fb sleduji a sdílím jako Jarcca Jarunka.

 • Lenka 23.11.2017 at 10:57

  Zatím jsem se od dětí nehnula, takže nás to teprve čeká… Dcera má 6 týdnů a dvouletý syn se naštěstí cizích lidí stydí, takže jsem zatím v klidu… Jen doufám, že by mé děti odpověděli, že ani jedno nechtějí 🙂

 • Kateřina Kolářová 23.11.2017 at 11:43

  Zatím jsme o tom nemluvili, má jen 14 měsíců. Ale je to moje noční můra – určitě na to dojde. A líbila se mi hra Dávej bacha.

 • Hana Dlouhá 23.11.2017 at 11:54

  Ještě jsem to neřešila a dlouho nebudu raději je budu hlídat jako ostříž než je předčasně strašit. 🙂

  • Hana Dlouhá 23.11.2017 at 11:56

   raději bych atlas světa 🙂

 • Denisa Jenčovská 23.11.2017 at 12:06

  Hru už máme, takže volba je jasná: atlas světa 🙂 Ještě jsem to dceři nevysvětlovala, jsou ji necelé dva roky, ale brzy se chystám to nějak začít pomalu rozebírat… Na FC jako Dendy Malá

 • Pavla 23.11.2017 at 12:15

  Beru si jako domácí úkol, zatím chodíme všude spolu…ale musím to téma už otevřít. Líbí se mi moc hra ” Dávej bacha” 🙂

 • Lenka Jarošová 23.11.2017 at 12:51

  Ahoj, synovi budou na vánoce teprve dva, takže jsme to ještě neřešili, ale brzy budeme muset. Bez okolků totiž chytne cizí paní nebo pána na ulici za ruku a vede si je na hřiště… Moc se mi líbí ten atlas, ten je opravdu boží.
  Sleduji na FB jako Lenka Jarošová a na IG jako moje_tvoreni_muj_relax

 • Zuzana 23.11.2017 at 13:02

  Syn (2 roky) zatím tohle úplně nechápe, ale už jsme začali – nejdřív s cizími pejsky ve stylu” toho neznáme, tak ho nebudeme hladit”. Plánuji to v obměněné formě aplikovat i u lidí. Ale děti zatím nepouštím z dosahu.
  Odebírám, sleduji FB i IG (zuzanacerna)

 • Táňa R 23.11.2017 at 13:25

  zatím akorát ví, že s cizími nemá nikam chodit a že se má zeptat nás, než si něco vezme. Ale dobrý tip, asi se na to zaměříme důkladněji instagram: tanarohlikova

 • Lenka 23.11.2017 at 13:48

  Dobrý den, se starší dcerou jsme o tom už mluvili a ví, že se nemá s nikým cizím bavit, nic si od nikoho nebrat a nehladit cizí pejsky. Líbil by se nám atlas.

 • Martina Svobodová 23.11.2017 at 13:59

  Dcera 6 let mi odpověděla : “NIC”. Teď chodí do školy, vozíme jí tam i vyzvedáváme, ale až začne chodit sama a dojíždět sama autobusem, tak mám připravenou domluvu. Budeme mít mezi sebou “tajné heslo”. které budeme znát jen my, a pokud by se jí někdo snažil nalákat i třeba na to, že ho posíláme, musí se zeptat na heslo a podle reagovat. Vím, že takhle to zní jednoduše, ale nevím jak by se ve skutečnosti zachovala. Ve školce jim říkali, že jim někteří lidi můžou nabízet sladkosti aby je nalákali do auta a pod, a musím říct, že jsme na dceru pyšná, protože jako jedna z mála hned upozorňovala, že se to nemá, protože by to mohlo být buď otrávené nebo jim mohl ten člověk ublížit. Paní učitelka jí také chválila. Doufám, že se nebudeme muset nikdy řešit takovou situaci, ale kdyby jo, tak doufám, že si vzpomene jak se má zachovat.

 • Zuzana 23.11.2017 at 14:01

  Ano, resili a snazim se to tema dat i do pohádek, které dceri vykladam:-) Atlas by se nam moc libil.

 • Marie Vágnerová 23.11.2017 at 14:35

  Už jsme o tom mluvili, vnučka by na sladké nešla, ale viděla jsem video se štěňátkem a obávám se, že i sebelépe “vychované” dítko by v tomto případě šlo 🙁
  sdílím na FB, Atlas je fajn.

 • Tereza Vykydalova 23.11.2017 at 14:53

  Zatim jsme to jeste s 2,5 letou dcerou neresili. Spis ji ted ucim davat pozor na ulici, na auta,…Docela to zacina fungovat a i sama mi rika pri prechazeni, ze mam jit opatrne. Casem ji chci ucit i o cizich lidech. Pokud bych nahodou vyhrala, tak bych chtela spise hru Davej bacha. Dekuji.

 • Rita 23.11.2017 at 15:12

  Ano, povídáme si o tom, syn ví jak reagovat a jak se zachovat. Ale jak by se zachovalo dítě v dané situaci to je otázka. Viděla jsem myslím na FB video kdy maminky byly přesvědčené, že dítě s nikým cizím nepůjde a na štěňátko se nechali nalákat 🙁
  Alas je opět skvělý.

 • Blanka 23.11.2017 at 15:20

  Zdravím,

  Hugo je na tohle ještě hodně malý, ale já už přemýšlím, jak ho budu tyto věci učit…
  Je totiž pravda, že bych to nerada vyhnala do úplného extrému – byli jsme nedávno na dětském hřišti, Hugo se chtěl podělit o sušenky, protože on je prostě taková prdelka hodňounká, a žádné z dětí si tu sušenku nevzalo, protože si přece od cizích nesmí nic brát… tak to už mi přišlo docela moc.
  B.
  IG @blanchettka

 • Lenka Červeňová 23.11.2017 at 16:08

  Se starším synem jsme toto téma už naťukli, zatím chodíme víceméně všude spolu. Ví, že si nemá od cizích lidí nic brát, ani s nimi někam odcházet… díky za toto téma, je potřeba ho probrat hlouběji a třeba si i sehrát scénky.
  Rádi bychom si zasoutěžili o hru “Dávej bacha”
  Sdílím a sleduji přes FB

 • Barča 23.11.2017 at 16:55

  Zkušebně jsem se dcery (2 roky) zeptala, i když jsme to ještě nijak významně neřešili. A odpovědí na otázku, jestli by si vzala čokoládu nebo bonbon, bylo: “Ne.” – “Co ne?” – “Ne čokoládu. Ne bonbon. Ne pán.” K mému příjemnému překvapení 🙂 Tak jsme si o tom rovnou promluvily.
  instagram – barcakovarikova

  • Barča 23.11.2017 at 16:59

   Jo a chtěla bych vyhrát Atlas světa 🙂

 • Barbora 23.11.2017 at 17:25

  Toto sa u nás ešte neriešilo, dcéra má iba 8mesiacov. Zatiaľ sa na túto záležitosť pripravujem psychicky:)

 • Lenka 23.11.2017 at 19:11

  Doma je ještě brzo to probírat, dcera je zatím malinká. Ale už teď vím, že to bude jedno z témat, které je třeba nezanedbat. Před lety jsme hrály se sestrou (o 12 let mladší) modelové situace na taková témata, a osvědčilo se to lépe než jen povídání si. Líbil by se nám atlas.

 • Jana Povazska 23.11.2017 at 20:21

  Zatim jsme neresili, syn jeste nemluvi. Ale nastesti nema rad cizi lidi, takze by s nikym neodesel 🙂 a ani bonbony neji 🙂

 • Katka Lichtenbergová 23.11.2017 at 20:32

  JJ i my staršímu opakujeme, že s cizími lidmi nikdy nikam…ale když vidím, jak se pak bezprostředně vybavuje s popelářema, paní co venčí pejska a kdekým, kdo jen projde kolem, nejsem si úplně jistá 😀

 • misa 23.11.2017 at 20:45

  s dcerou jsme o tom uz parkrat mluvily, vzdy se ptam jestli by sla s panem co by ji rikal ze ji ukaze stenatka :)…vzdycky rika ze ne, ale mam podezreni ze to je takova “naucena” odpoved….doufam ze by byla tak sikovna i doopravdy….

 • Lenka 23.11.2017 at 20:54

  Dceři jsme to vysvětlovali. Když se jí zeptáme, papouškuje po nás, že s cizí paní (cizím pánem) nesmí odejít ani si nic vzít a kdyby ji chtěl/a někam odtáhnout, tak musí moc křičet a kousat. Doufám, že to nebude nikdy potřeba.
  Soutěžíme o “Dávej bacha” hru. Děkuji.

 • Andrea S 23.11.2017 at 21:05

  Se synem jsme toto téma ještě neřešili. Zatím ho hlídám já, protože má 27m. Od cizích a defakto ani babiček se moc pochovat nenechá…tak snad mu to vydrží. Na ten atlas jsem koukala o víkendu v tescu myslím. Myslíte, že bude vhodný i pro 3letou holčičku, která chodí do monte školky? pořád váhám, kterou knihu ji pořídit a ten atlas byl jeden z tipu….
  takže bych soutěžila asi o něj, na IG ajasalvetova na FB ANdrea Ajca Salvetova

 • Tereza Spirhanzlova 23.11.2017 at 21:06

  Synovi je 2,5 roku a toto téma jsme ještě neprobírali. Ale už teď přemýšlím, jak mu vysvětlit, jak má reagovat například na lidi v autobuse. Hodně lidí se na něj směje nebo s ním začnou mluvit. Hlavně senioři. A on jim hend odpovídá. Nechci ho učit, že nemá s nikým mluvit. Jak mu ale vysvětlit, s kým může a s kým ne?

 • Pavla Konečná 23.11.2017 at 21:16

  Tak mám na zítra domácí úkol 🙂 Pavla Konečná na FB a papaja7828 na IG.

 • Adéla Bělunková 23.11.2017 at 21:28

  Dceři je 2,5 a ještě jsme toto téma neprobírali, popravdě mě to ani nenapadlo. Před neznámými lidmi se stydí a schovává se za mě. Ale určitě nebude na škodu pomalu začít. K tomu by se nám hodilo “Dávej bacha” 😉

 • Lenka K. 23.11.2017 at 21:43

  Mluvili jsme a tvrdí, že by “rychle od něj utekl” 😀

 • Milka 23.11.2017 at 21:47

  Už jsme o tom mluvili. Mirdýsek a Neli jsou zatím čtyřleťáci a tak se k tomuto nebezpečí ještě musím vracet. Protože, jak Nelinka prohlásila, “Já bych si tu čokoládu vzala, ale nikam bych s tím cizím strejdou nejela!! ” V případě výhry bychom volili hru „Dávej bacha“

 • Míša 23.11.2017 at 22:05

  My jsme doma tohle téma také ještě neprobírali. 3.5 leťáci se zatím nevyskytují sami venku bez dohledu. Ale vzhledem k jejich stydlivosti, by asi šli hledat maminku…

 • Míša 23.11.2017 at 22:06

  Aha a ještě – líbil by se nám atlas světa.

 • Viki 23.11.2017 at 22:07

  Na tohle povídání máme ještě dost času. V případě výhry by se mi líbil atlas. Sleduji na fb.

 • Patockova 23.11.2017 at 22:29

  Na tato témata se vůbec netěším. Ale syn má teprve dva, takže ještě je chvíli čas. Atlas by nás moc potěšil. Krásné obrázky. Instagram: veronikapatockova

 • Týna 23.11.2017 at 22:34

  Máme dvouleťáka, tak nás toto téma teprve čeká.

 • Karla Zupková 23.11.2017 at 22:36

  Starší syn má 3 roky a zatím jsme to ještě neřešili, ale když to tak čtu, měla bych s ním promluvit. Díky za skvělý tip. Mně se asi více líbí hra 🙂

 • Barbora 23.11.2017 at 22:39

  Ještě jsme toto téma doma neřešili, dcerce je 15 měsíců..děkuji ale za popud k zamyšlení.
  A vybrali bychom si atlas, je super!
  Sleduji FB i Insta jako Barbora Nétková

 • Kateřina Kolářová 23.11.2017 at 23:03

  Ještě jsme neřešili, ale malé budou tři, tak bychom asi měli začít…otázku zkusím 🙂 líbí se mi Dávej bacha. Sleduji na FB.

 • Zdenka B. 23.11.2017 at 23:20

  Na toto téma máme ještě čas. Ale mám zkušenost s nácvikem podobných situací s dospělými lidmi s lehčím mentálním postižením (tam se teda třeba nabízí cigarety). Ti také často mají nacvičenou obdpověď. V reálu jsme udělali “zkoušku” s domluveným figurantem a situaci pak rozebrali. No, u dětí to asi tak úplně nepůjde…
  Rádi bychom si zasoutěžili o Atlas světa.

 • Tess 23.11.2017 at 23:20

  Mluvili, ale obávám se, že by to v reálu vypadalo jinak.. synek je velmi kontaktní a rád navazuje sám s ostatními kontakt…v tramvaji a metru nikdy necestujeme “sami”:-)

 • Anička B. 23.11.2017 at 23:22

  Ahoj ,Míši tak toto téma už jsme naťukly, i když mladší Zuzka by se asi nechala na kokinko zlákat.. Pohádly typu: Budulínek, Smolíček s Jezinky a Sedum kůzlátek vykládáme dětem často, tak snad si z toho něco vezmou

 • Alžběta Žižková 23.11.2017 at 23:50

  Dcerka nema jeste ani dva roky, takze zatim jsme to neresili. Ze je nekdo znamy, z rodiny a nebo cizi rikame a rozlisujeme, ale vic zatim nebyla prilezitost

  • Alžběta Žižková 23.11.2017 at 23:51

   Jo a soutezime o paradni atlas 🙂

 • Jolana 24.11.2017 at 1:12

  Mluvíme o tomto tématu docela často. Především se synem.

 • Markéta 24.11.2017 at 7:00

  Tohle jsme doma ještě neřešili, ale až bude ten správný čas určitě si ó tom popovídáme.
  Vybrali bychom si hru Dávej bacha.

  Na Instagramu jsem jako marketasmejova

 • Kateřina Bednářová 24.11.2017 at 7:52

  Ten atlas je super! Ráda bych ho pořídila kamarádce, má prcka ve věku, kdy by ho už mohli využít, takže zkusím soutěžit o něj 🙂 My máme ještě malé škvrně, které se sotva postaví na nohy, takže dobrovolné odcházení s cizím člověkem ještě nepřipadá v úvahu, ale rozhodně to bude u nás jednou důležité téma. Sleduji na fb i ig (bednar_ka).

 • Jitka Ježková 24.11.2017 at 8:23

  Dobrý den, se staršíma dcerama celkem často a s tou nejmladší zatím ne, ale já mám stejně často strach co kdyby je oslovil někdo koho třeba znají od vidění apod., nevím. Hezký den Jitka

 • Klára 24.11.2017 at 10:39

  Snažím se o tom s nimi mluvit sem tam, když se naskytne příležitost, někdo cizí nás osloví apod. Jak by to bylo ale v reálu ani nechci raději vědět…
  Soutěžím hlavně o tu karetní hru

 • Hana S. 24.11.2017 at 10:40

  Téma “cizí lidi” jsme se synem (20 m.) zatím ještě neřešili, cizí je pro něj kolikrát i táta 🙂 Jinak by nás potěšil Atlas – je nádherný!

 • Marketa Juřicová 24.11.2017 at 11:00

  Na tuto otazku jeste neprisla rada, ale Davej bacha by mi k tomu mohlo pomoct, tak bych rada soutezila a ni ☺

 • Laduš Sojková 24.11.2017 at 11:29

  Synovi je 20 měsíců, takže u nás zatím toto téma ještě má čas, ale určitě toto nevynechám. Sleduji na insta.

 • Laduš Sojková 24.11.2017 at 11:30

  Jako ladussojkova a vybrala bych si v případě výhry atlas 🙂

 • Klára Hošáková 24.11.2017 at 13:21

  Zatím jsme se na toto téma moc nebavili,a bohužel mám pocit,že na to kokino by nakonec stejně slyšela,😐je to pro děti lákadlo,takže to co nevidět příjde na řadu. 😁Hra by se určitě hodila,jako dobrý pomocník 🙂 A nejen k tématu s cizími lidmi 👍
  Sledujeme na FB i IG

 • Zuzka 24.11.2017 at 14:20

  Moj syn ma 5 rokov a ma “fobiu” s cudzich ludi. Nerozprava sa s nimi. dokonca aj ked ich pozna, tak s nimi nechce komunikovat. Situacie s cudzimi ludmi sme preberali. A viem, ze by sa ma prisiel spytat, ci si moze zobrat cukrik, cokoladu, alebo nieco podobne. S cudzim clovekom by nesiel. Atlas je krasny. Ak sa nepostasti vyhrat, zaradujem ako tip na darcek.

 • Katarina 24.11.2017 at 14:25

  Hovorili sme uz o tom a nas syn je celkovo velmi opatrny voci cudzim ludom, ale opakovania si myslim nie je nikdy dost a treba neustale pripominat a vysvetlovat preco.

 • Michaela 24.11.2017 at 15:26

  Ještě jsem s dcerou neřešila a líbí se mi atlas.

 • Ivana P. 24.11.2017 at 16:40

  Dobrý den, s naší roční dcerkou jsme o tomto tématu ještě doma nemluvili, ale určitě budeme! a chtěli bychom atlas:-)

 • Hanka 24.11.2017 at 16:48

  Tohle jsem se svoji čtyřleťačkou už lehce řešila, sama mi odpovídá tak, jak by to mělo být, ale otázkou je, jak by reagovala ve skutečnosti. S těmi sladkostmi jsme to měli dlouho vyřešeno tak, že dcera věděla, že si nemůže nikdy nic vzít ani od někoho známého, pokud nedovolím. Trpěla totiž donedávna alergií na kravskou bílkovinu a vejce, ale alergie vyhasla a trošku si tím popustila uzdu. Schválně ji zkusím položit otázku tak, jak je výše napsána, je to tak trošku chyták. 😀 Sleduji a sdílím na FB Hana Svobodová.

 • Lenka Kotroušová 24.11.2017 at 19:01

  S dcerkou jsme tohle ještě moc neřešily, takže přijímám výzvu a beru si to jako domácí úkol:-) Soutěžím o Atlas světa, je nádherný.

 • Katarina N. 24.11.2017 at 21:28

  priebežne to deťom stále hovoríme, j cudzím ľudom sa veľmi nemajú, tak verím že by odmietli oboje.
  ako výhru by sme si vybrali atlas sveta
  Instagram: katchenkas

 • Zuzana Bystřičanová 24.11.2017 at 22:09

  Doma jsme zatím o tom nemluvili, ale myslím že už bych měla. Díky za tip. Pokud bych vyhrala brala bych atlas ten je parádní.

 • Hanka S. 24.11.2017 at 22:10

  S dcerkou toto téma budeme řešit do budoucna, teď má 13 měsíců. Líbil by se nám Atlas světa 🙂 Na IG jako hanci.st

 • Katka Křechová 24.11.2017 at 22:27

  Na neustálé opakování s nikým cizím se nebav, nikam s ním nechoď je ještě brzy. Mám málého syna. Ale rozhodně mu to budu neustále připomínat, opakovat. Přijde mi to jako velice důležitá věc. Soutěžím na blogu.

 • Adela B. 24.11.2017 at 23:29

  Já už toto téma trochu naťukla, ale nevím, jestli si z toho něco vzaly. Nechtěla jsem je zatím vyloženě strašit, co vše se může stát. Ale ráda bych to vysvětlila nějakou zábavnější formou k zapamatování, proto bych si vybrala výhru Dávej bacha.

 • Ivana 24.11.2017 at 23:36

  Zatím jsme pouze řešili, že si nemá sedat s nikým cizím do auta, ani s nikým cizím někam odcházet. Doufám, že si to pamatuje. Co nejdříve toto téma probereme znovu. Vybrala bych si hru.

 • Hanka 24.11.2017 at 23:37

  Zatím toto doma neřešíme, zatím je malý a odmítá se od mámy v cizím prostředí vzdálit. Vybrala bych si Atlas světa

 • Leni 25.11.2017 at 3:05

  vthledem k tomu, ze dcera se rozbreci kdykoli se na ni nekdo podiva, nedejboze sahne, tak mam jistotu, ze by s nikym cizim neodesla – jsou ji tri roky a doted nedala ruku ani svemu dedovi 🙁 nekdy me to mrzi, ale jindy sd zase uklidnuji prave tim, ze alespon nam ji nikdo cizi neodvede.
  spis mam problem vysvetlit, ze nekdo saha muze (cvicitelka v sokole, ucitelka atd.), resim prave spis opacny problem, ze neduveruje nikomu. ale kdyby ji nekdo nabidl neco dobreho, tak si to urcite vezme, takze taky zapracuju pri rozhovoru, ale musim si nejak utridit myslenky, protoze nejak nevim, jak to vysvetlit.
  instagram: lenka.scholleova

 • Mili 25.11.2017 at 7:08

  Doma jsme to zatím neřešili, kluci jsou ještě malí. Ale za chvíli už to bude potřeba. Hra je skvělá a vypadá zábavně. To by mohlo parádně pomoct rodičům i dětem. 🙂

 • Petra Kocourková 25.11.2017 at 8:21

  Mluvíme o tom částečně. Starší se ráda vybavuje, bydlíme na vesnici a hodně lidí zna. Když jdeme do školy, ze skoly- vyzvedávám ju tak se občas zastavíme. Ale když jedeme do města, tak jí taky říkám, že nemá všechno ošahávat a s každým se bavit. Ale asi ne až tak do hloubky.
  A soutěžíme o atlas – holky jsou cestovatelky.

 • Monika Bokišová 25.11.2017 at 8:42

  Se starsi uz jsme to resili. Potesila me odpoved, ze nic. S mladsi nas to teprve ceka, ta by asi momentalne brala oboje.

 • Monika 25.11.2017 at 11:06

  Za nás ještě neřešeno. Vím, že na takovéhle věci není nikdy dost brzy, ale nějak se mi nechce ničit, ten jeho nevinný pohled na svět. Budu muset ještě nějak formu sdělení promyslet. Nás by potěšila hra Dávej bacha.

 • Michaela Mazálková 25.11.2017 at 11:25

  To je dost dobrá otázka k zamyšlení. ČÍm dýl jsem máma, tím víc mě podobný věci napadají a děsí 😀 zatím mám teda dost čas, ale už teď mám problém koukat v televizi třeba na film, kde někdo ublíží miminku 🙁 IG:maxi.mys (jo a za nás určitě Atlas světa)

 • Jarmila N. 25.11.2017 at 13:23

  Syn ma 3roky a obcas se to doma natukne, pripomene. Postupne to ted zacneme resit vic. Prozatim mame dobre ze malej se cizich boji a od rodicu se vzdalovat nechce, nemluvi ani se sousedy z panelaku a co se tyce uplatku, tak sladkosti a zviratka by ho nikdo neutahl 🙂 jooo kdyby mu rekli ze ho povozi v dodavce tak to by bylo jine kafe 🙂
  Sam nikde nebyva, ale zacneme to prirozene vic probirat s pribyvajicim vekem.
  Radeji bych vyhrala ten Atlas 🙂
  Insta jarmilanovackova, sleduji vsude. Preji krasny vikend

 • Eva Uldrichová 25.11.2017 at 14:01

  Se skoro čtyřleťačkou jsem o tom mluvila a první odpověď byla ano vzala bych si a smích. Dětský svět. Takže o tom budem mluvit ještě hodně dlouho. A přát si, aby i tak na to v reálu nedošlo.
  A přála bych si Atlas. Zatím schovávám Mapy, ale ty přijdou na řadu později a prstem po mapě cestujem už teď.
  Na IG sleduji jako uldrie. Díky.

 • Monika 25.11.2017 at 14:21

  Zatim jsme o tom s dvouletakem nemluvili, zacina u nas obdobi kdy se pred cizimi lidmi schovava za mamu. Ale později to urcite proberem. Atlas by byl super, babička je geograf tak by s vnoucaty tohle uzila s velkym nadsenim.

 • Lucia 25.11.2017 at 15:24

  S dcerou jsem to neresili a odpoved byla bonbon

 • Anna Nováková 25.11.2017 at 16:35

  Ahoj! toto téma jsem s holkama ještě neotevírala, jsou na to dost malé (7 a 20m), ale se starší Majdi už na to řeč brzy přijde, takže to beru jako výzvu! 🙂 sdílím, lajkuju, odebírám! díky .) na insta jako anna.ema.novakova

 • Tereza Frieserova 25.11.2017 at 16:57

  Vsechna takovato dulezita temata nas teprve cekaji, mame doma jeste nemluvne. Nicmene urcite nas neminou. Libi se mi Atlas sveta.

 • Alice 25.11.2017 at 17:05

  S dcerkou jsem se o tom bavila, když dostala v krámu bonbon od cizího člověka. Seděla v košíku, já vybírala zeleninu, takže jsem to neviděla. V tomto případě to bylo myšleno dobře, ale chci aby věděla, že to taky může být se špatnými úmysly. Je jí ale 2,5, takže je jasné, že to s ní budu muset ještě několikrát probrat.

 • Klára 25.11.2017 at 17:07

  Ano, mluvili jsme o tom a je třeba o tom mluvit stále. Atlas máme, chtěla bych hru, mám na ni spadeno 🙂

 • Alena K. 25.11.2017 at 19:49

  Zatím je naše mimco jeste malé na pochopení :). Ig: alenak1024

 • Markéta Šmídová 25.11.2017 at 20:27

  My o tom nemluvili, dcera je ještě mala. Ale určité budem protože už i u nás ve městě někdo lákal děti do auta na bombon. Naštěstí se to nepovedlo. Děti jsou o tomto tématu asi dost informované a to je dobře. A já bych brala ten atlas

 • Lucka Procházková 25.11.2017 at 20:55

  Hezký večer,zatím jsme toto téma s malým (2,5 roku) nemluvili ,ale určitě na toto téma přijde čas. Teď se syn celkově cizích lidí celkem bojí, takže jsem v klidu..

 • Eva K. 25.11.2017 at 21:07

  Zatím jsme s dcerkou mluvily jenom o tom ať se drží u mě, protože by se mohla ztratit nebo by ji někdo mohl odnést pryč (budou ji 3 roky), ale každým dnem už bude asi čas začít mluvit o takových věcech víc detailně. Nás by potěšila hra Dávej bacha.

 • Helena 25.11.2017 at 22:17

  Máme roční dceru, takže ještě tyto problémy neřešíme.

 • barbush@seznam.cz 25.11.2017 at 22:22

  Syn je na to ještě prtě, ale jako učitelka v MŠ jsem tohle s dětmi samozřejmě často řešila a hráli jsme na tohle téma i různé scénky, což děto bavilo a dalo jim to více, než jen povídání si. Rozhodně doporučuju 🙂 Soutěžím o Atlas i když obě výhry vypadají super 🙂

 • yansanm 25.11.2017 at 22:25

  Tak u starsiho bych se nebala,ten by si bonbon mozna vzal ale s nikym cizim by nikam nesel, libila by se nam hra Davej Bacha,sleduji na instagramu yansanm

 • Ilona 25.11.2017 at 22:26

  Už jsem párkrát s Ani na téma cizí lidi mluvila (půjde příští rok do školy) a doufám že si z toho něco v hlavičce uloží…no budeme o tom mluvit zas a pořád…pak mě to čeká ještě třikrát…moje nervy 😀 Soutěžíme o knížku

  • Ilona 28.11.2017 at 22:42

   (ig: ilke2015)

 • Klára Zindulková 25.11.2017 at 23:14

  Se synem (tři a půl roku) o tom mluvím často… Nejen o tom, že si nemá brát nic od cizích lidí, ale ani s nimi někam chodit a kamkoli jdeme, tak si říkáme, co má dělat, kdyby se nám ztratil nebo my jemu (dáváme na něj maximální pozor, ale stačí kouknout třeba na datum spotřeby jogurtu a malý průzkumník je pryč)… Podle mě je mnohem lepší, když se o věcech bezpečnosti mluví často (ano, jsem trochu postižená svým učitelským povoláním 😉 ).
  na IG klarkakrejcova

 • Lenka Králová 26.11.2017 at 0:11

  Zatím jsme toto téma nerozebírali. dcerce je 2,5 a je na mě úplný závislák. ještě tak s tatínkem někam jde, ale tomuto musí být. Ten Atlas je nádherný. Do nedávná jsem nevěděla co odpovědět rodině, co by dcerka potřebovala. Myslím, že za chvíli budu mít seznam až do puberty.

 • Marti 26.11.2017 at 11:07

  Míšo, naše starší dcerka s cizími lidmi prostě nemluví, Jednou jí nějaký pán v metru nabízel bonbon a ona se napřed hrozně bránila a když jsme ji tedy přesvědčili docela dlouho jsme se tehdy zapovídali), tak ho vzala do pusy a hned ho vyplivla :-)) Takže myslím, že v tomhle ohledu zatím nemusím mít moc strach. Navíc ji máme pořád na očích a je to ještě pořád dost mamánek 🙂 A pokud jde o výhry, kdyby náhodou, tak atlas světa mne tuhle nadchnul v knihkupectví, ale udržela jsem se (zatím) a nekoupila… Krásný den!

 • Veronika O. 26.11.2017 at 11:10

  Moc dobre polozena otazka, zeptala jsem se dcerky presne tak (4,5 roku, mluvili jsme o tom kdysi davno, jsme stale spolu, ale diky za postrceni, uz je to na miste).
  Ja: Vzala by sis od ciziho cloveka coko nebo bonbon?
  M: Nic!
  Ja: A proc?
  M: Protoze v obojim je cukr! Nechci mit zkazene zuby.
  Ja: A kdyby ti dal na vyber jablko nebo mrkev?
  M: Jabko.
  A bylo to. Dekuji vazne. Nasledovala prijemna i kdyz pro Marusku v mnohem hodne prekvapiva chvilka rozhovoru o ruznych cizich lidech a jejich motivech pro povidani s detmi. Budeme to ted pravidelně s manzelem “kontrolovat” fornou ruznych her “predstav si, kdyby”.
  Priznavam ale, ze me ta odpoved i hodne pobavila 😀 Odppvidam tak pozde, protoze jsrm se chtela opravfu zeptat primo dcerky a to chtelo spravny cas.
  Dekuji za soutez. Rady si zasoutezime o hru Davej bacha! Knizka je prekrasna, ale pod stromkem bude globus, mapy doma mame na zdech i ty Mapy v knihovne.

 • mirka 26.11.2017 at 11:21

  Ztratit se dite muze ne jen s cizim panem. Koukam se po GPS trackeru, na mobilu lze pak videt, kde zatoulane dite je (podobne jako zatoulany pes)

 • Jolana Niemczyková 26.11.2017 at 11:59

  Se starší jsme už řešili, ale nevím jak by se ve skutečnosti zachovala, soutěžíme o hru. Hezký den 🙂 IG yolcza

 • Martina 26.11.2017 at 15:31

  Dceři je 6 a nějaké informace už má od nás i ze školky. Zatim nikde sama nechodí, i když už to asi brzo nastane. Tohle téma je pro mě těžký, protože naši mě hodně strašili (asi v dobré víře, ze si pak budu “dávat bacha”). Mám ty věty v hlavě dodnes… že mě něco přejede, někdo zatáhne do výtahu, znásilní, zabije a zakope v lese. Brala bych hru.

 • Petra 26.11.2017 at 20:23

  Dobrý večer,

  ještě nebylo potřeba toto téma řešit, holčičce je teprve 10 měsíců, ale už jsem nas tim přemýšlela, jak tato témata pojmout a zároveň neděsit.

  Tentokrát je volba extrémně těžká! 😀 Moc se mi líbi obě výhry, takže musím uplatnit pravidlo “knihy především” a vybrala bych atlas.

  Hezký začátek nového (jaktože už to přišlo, že posledního soutěžního?!) týdne

  Petra

  PS. Posílala jsem e-mail ohledně zmatků s přihlášeným e-mailem a moc bych chtěla poprosit o odpověď.

  Petra

  • Petra 26.11.2017 at 20:25

   Dodatek: instagram: cllowie

 • Petra Chmelíčková 26.11.2017 at 20:29

  Dobrý den Míšo, zatím jsme to se starší dcerkou neřešili (je jí 3,5, mladší je 1,5 roku), ale poslední dobou chodí ze školky s podobnými tématy takže myslím, že tam asi něco proběhlo. Určitě nás to čeká i doma, ale myslím, že zatím je malá a nechci ji zbytečně zatěžovat. Soutěžím o knížku, je krásná!! Komentuji a sdílím na FB. Děkuji P.

 • Lucie Johaníková 26.11.2017 at 20:47

  Syn má 2,5 roku, zatím jsme to s ním neřešili, ale asi bychom měli co nejdříve. On je hned s každým kamarád a na jídlo se nechá nalákat velice snadno. Rádi bychom hru 🙂

 • Ziii 26.11.2017 at 21:03

  Ještě jsme to úplně detailně neřešili, ale následky starší dcerce známé jsou. Ale jak by odpověděla, to netuším… sleduji IG (kackins_ziii) i FB a sdilim

 • Katka R. 26.11.2017 at 21:13

  My doma máme ještě malého skřítka, který ještě venku musí být pod neustálým dohledem…ale myslím na to, že je třeba s prevencí včas začít a pomocí nějaké hry se mi to zdá ideální – člověk se dozví, jak se k tomu vlastně staví samy děti a může na to nějak reagovat . Jako výhra by se mi líbil Atlas světa pro děti. Na IG sleduji jako k.fleky.

 • Katka 26.11.2017 at 21:41

  Líbí se mi Atlas světa. Syn je ještě malý, nepouštím ho zatím z očí, takže zatím na podobné rozhovory čas.
  Kateřina Štosková

 • Monika taušová 26.11.2017 at 22:33

  Synovi budou v lednu čtyři roky, snažím se mu to vysvětlovat ale nevím jak by se ve skutečnosti zachoval. Hrajeme o tu úžasnou knížku a na facebooku sledujeme 🙂

 • Veronika Camfrla 26.11.2017 at 22:53

  Zatím máme jen 2,5 letého cvrčka, který nebyl ani hodinu bez maminky a nemluví, takže tato debata nás teprve čeká v budoucím čase 🙂
  Jméno na Instagramu: verunkacamfrla (Veronika Camfrla)

 • Klára D. 26.11.2017 at 22:55

  Jeste jsme to neresili, ale uz se to blizi.. Zatim jsem nevymyslela jak to pojmout, protoze ted ji davam sem tam hlidat k znamym, ktere nevida moc casto a podle me si je extra nepamatuje.. a ona vidi, ze je to v poradku a ze ma cizi lidi zdravit a tak.. jak proste spravne nastavit tu hranici;-) kazdopadne to nejak zmakneme;-) a libila by se mi hra Davej bacha.. a na ig vas sleduji jako klarkaad

 • Dita 27.11.2017 at 0:57

  Atlas je krásný, ale nějaké už máme, tak by u nás možná víc potěšila hra.
  NA tohle téma se bavíme často, i když takovouto otázku jsem zatím nezkoušela, uvidím, co se zítra dozvím.

 • Lucík 27.11.2017 at 7:36

  Honzík se cizích lidí zatím bojí, ale asi to budeme muset nějak pořešit:-)

 • Jasna Valentovicova 27.11.2017 at 9:30

  Na taky rozhovor sa mi zda moj 2,5 rocny este maly, ale asi by som uz tuto temu mohla trosku nacrtnut.
  Sutazim o atlas, maly je posadnuty mapami 🙂

 • Hanka 27.11.2017 at 10:10

  Zkoušela jsem navázat popovídání na toto téma po klasických pohádkách (Tak co ty, Barunko, otevřela bys dveře cizím lidem, tak jako Smolíček? apod.), protože mi to připadá důležité. U manžela jsem se ale setkala překvapivě s reakcí, že nechtěl dítě strašit tím, jak mohou být někteří cizí lidé nebezpeční. Rozhodně si ale myslím, že rozhovory s dítětem na toto téma jsou namístě.
  S výher bych preferovala právě hru Dávej bacha.

 • Olga Salvanou 27.11.2017 at 11:05

  Se starší dcerou už jsme toto téma nakously, ale opakování matka moudrosti, myslím, ze je cas to znovu probrat. Diky za tip. Moc se nam líbí atlas, ještě žádný doma nemáme, tak by se hodil. 😊

 • Zuzka 27.11.2017 at 15:21

  Beru za domácí úkol 🙂

 • Svatava Štefanová 27.11.2017 at 20:52

  Naše malá bude mít čerstvě 3 … ještě jsme se o to nebavily, ale jak nad tím přemýšlím, tak už bychom měli…protože kdybych se jí zeptala jestli bonbon nebo čokoládu…určitě odpoví čokoládu!!!! Takže bereme domácí úkol …

 • Markéta Němčanská 27.11.2017 at 20:53

  Jednou už jsme toto téma se synem nakousli, ale vůbec nevím, jak by doopravdy reagoval. Ted jste mi nasadila brouka do hlavy a budeme na tom muset zapracovat 🙂 Proto bych ráda soutěžila o hru Dávej bacha.

 • Eva Padrtová 27.11.2017 at 21:33

  O cizích lidech už jsme mluvili, ale takhle se zeptat mě nenapadlo. děkuju za tip, dobrý domácí úkol pro mě. Eva

 • Helena 27.11.2017 at 21:43

  Ahoj, zatím 3letý nemluví ani s logopedem a to mu nabízí lízátek a bonbon haba děj.. teprve nás to tedy čeká. Prosili bychom Dávej bacha! Hezký den, Helena

 • Nadja 27.11.2017 at 21:47

  Děti jsou ještě malé, takže ještě nejsou nikde nikdy samy, ale samozřejmě to jednou přijde… Zatím tomu ale nerozumí….
  Zatím by se nám hodil spíš Atlas.

 • Nikola Šimková 27.11.2017 at 22:03

  Dobrý večer,
  o tomto už jsme mluvili, ale toho není nikdy dost, zase to na děti vytáhnu, kontrola musí být 😀
  Sleduji Vás na IG (ID bedlicka) i na FB.

  Moc zdravím z Brna.

 • Nikola Šimková 27.11.2017 at 22:07

  Zapomněla jsem vybrat v ýhru, děti by určitě ocenily Atlas světa, to je moc baví.

 • Veronika Bohouš 27.11.2017 at 22:11

  No děkujeme za domácí úkol…sem tam si to řekneme..ale nejsem si jistá zda by si nic nevzala….výhry jsou hezké obě:) trochu více se mi líbí hra… na IG bohybohous

 • Marťa 27.11.2017 at 23:58

  S tříleťákem jsme to ještě hlouběji neprobírali, jen tak naťukli. Ale než půjde do školky, určitě se tomu budeme muset věnovat více, protože na čokošku a bonbóny se nechá utáhnout raz dva.
  Atlas světa už jsem měla jednou hozený v košíku, ale partner mi ho vymluvil, že je na to syn ještě malý. Ale je krásný, to se mu musí nechat. A nemůžu se rozhodnout, o co soutěžit, tak možná o oboje 😁
  Sleduji a sdílím na FB

 • MP 28.11.2017 at 12:18

  U nás je toto téma aktuální protože se nám stalo, že v létě dcera odešla se skupinou cizích dětí a jejich otcem se podívat na koníky (byli jsme v konírně s restaurací a dcera odešla z restaurace. otec těch cizích dětí na svoje děti volal ať se jdou podívat na koníky a ona si s nimi zrovna hrála na písku a jakmile se zvedly, odešla s nimi). Naštěstí jsem to viděla a vyrazila za dcerou. Ale lekla jsem se. Mluvily jsme o tom hodně. Má 3 roky, nevím co všechno z toho pochytila.

 • Ludmila 28.11.2017 at 12:33

  Trilety syn by asi s nekym cizim sam nesel, je hodne fixovany na nas a nesel by ani s prarodici. Nicmene bonbon nebo cokoladu nevim…to by bylo asi velke lakadlo… Urcite v budoucnu musime toto tema zaradit do diskuze. A vyhrat bychom chteli radeji atlas sveta, je krasny, frci u nas Mapy, takze toto by urcite taky bylo velmi oblibene.

 • Martina 28.11.2017 at 15:22

  s batoletem toto tema u nas neni na poradu dne, a zatim mam hodne mamanka – nez se pred cizimi rozkouka, je schovany za maminou sukni..

 • Julie 28.11.2017 at 20:36

  Syn 6 let mi dává najevo, že to je samozřejmé, nic si od nikoho nebrat a s nikým cizím nechodit.
  Atlas i hra se mi moc líbí. Děkuji.

 • Alice Nováková 28.11.2017 at 22:21

  Se synem necelych 2 a pul roku jsme o tom nemluvili ale asi bychom měli začít, děkuji za domácí úkol 🙂 a za super tipy – Atlas světa by se určitě libil

 • Dita 28.11.2017 at 23:06

  No musím přiznat, že jsme doposud neřešili, takže domácí úkol na zítra :-), inst. ditule_b

 • Monika Nešverová 28.11.2017 at 23:10

  Zatím je dcera ve věku, kdy ji nespouštím z očí, ale brzy tohle téma bude aktuální, takže se začínám pomalu chystat na domácí úkol. Ráda bych soutěžila o hru.

 • Pavlína 28.11.2017 at 23:13

  Zatím jsme neprobírali, syn je ještě malinký (rok a půl), ale určitě si budeme vysvětlovat.
  Odebírám, sleduji FB a komentuji, sleduji Instagram (pauline_h1) a sdílím

 • Petra 28.11.2017 at 23:39

  Zatím jsou holky ještě malinké, takže jsme to doma ještě neřešili.

 • Jani 29.11.2017 at 8:07

  Starší dcerka 4 roky to všechno ví a odkyva,mluvime o tom casto.otazkou je, jak by se zachovala v reálné situaci. Soutěžila bych o krásný atlas.

 • Miroslava Cichá 29.11.2017 at 9:21

  Zatím jsme o tom nemluvili…

 • Lenka 29.11.2017 at 10:26

  Nedávno mi dcera 4r ujela na odrážedle. Čekala před hlavní silnicí u přechodu až ji dojdu. Když jsem vykoukla zpoza rohu, už s ní mluvila cizí paní. Myslela to dobře, bála se, aby dítě nevjelo do silnice. Dcera ale na ni nereagovala. Vůbec se na ni neotočila, neodpovídala. Čekala na mě. Já ji doběhla a vše vysvětlila. Jak paní tak dceři. Ukázalo mi to, že rozhovor na téma “s cizími lidmi nemluvíme, nic si od nich nebereme, nikam s nima nechodíme” zabral. I přesto by karetní hra pomohla s vysvětlením dalším situací, soutěžíme o tuto hru.

 • Veronika 29.11.2017 at 10:42

  Uplne nejvic Davej bacha 🙂
  Samozrejme,ze s detma je to velky tema pri setkavani se spolecnosti…

 • Alena Přerostová 29.11.2017 at 10:46

  Tak jsem se zeptala holek, starší už mi odpověděla dobře, ale ta mladší sice řekla že nic, a když jsem se zeptala, proč ne, tak mi odpověděla, že by byla tlustá :-). Děkuji za připomenutí, že je čas to s nimi opět probrat.

 • Petra 29.11.2017 at 11:39

  S cizíma se zatím ani nebaví, tak snad by si ani nic nevzal, vysvětlujeme, určitě. Hru Dávej bacha.

 • Alice Gažarová 29.11.2017 at 14:07

  Už jsme to s mou 3,5 letou dcerou řešili. Když si ji znovu někdy náhodně zeptám, ví co má dělat. Teď doufám, že by to tak opravdu udělala v reálu … snad k takové situaci, ale nikdy nedojde.
  Sleduji na FB (Alice Gažarová) a IG (AG_Alice)

 • Helena K. 29.11.2017 at 14:44

  Se starší dcerou jsme to už probírali a když ji někdo venku něco nabízí, nejdříve mrka na me, co ja na to, ale ruku do ohně bych za ni asi nedala. že by jsi nic od někoho cizího nevzala.

 • Iva 29.11.2017 at 15:38

  Díky za další super tipy. A hlavně díky za zamyšlení. Napřímo jsme s dcerou (4 r) ještě asi neřešili, i když často se zmíním jen tak mezi řečí, ale každopádně si beru za domácí úkol na nejbližší dny. Sleduji i na FB – Iva Heringová. Líbí se mi obě ceny, takže v případě, že by se na mě štěstí usmálo, tak se nechám překvapit 🙂

 • Kateřina Volná 29.11.2017 at 16:34

  Syn je ještě malý, tudíž jsme to s ním ještě neprobírali. V případě výhry bych ráda hru Nešťourej se v nose.
  sleduji vás na IG(vovo.ka)

 • Romča 29.11.2017 at 19:31

  My máme zatím malé dítě, takže z toho ještě nemá rozum a cizích lidí se zatím bojí, ale určitě bych brala hru Dávej bacha, do budoucna se bude určitě hodit.

 • Tereza 29.11.2017 at 19:43

  Zatim jsou mali.
  Jinak se mi moc libi ten Atlas sveta!
  Sleduji na fb

 • Terka 29.11.2017 at 20:21

  Nás malý má zatím i problém vzít si od doktorky obrázek, vždycky ho tam nechá položený, takže tohle téma nás čeká později. A vybrala bych si hru. Sleduji i FB

 • Kamila 29.11.2017 at 20:30

  Ahoj, synovi je zatím jeden rok, takže se soustředíme na vysvětlování typu – sporák je horký a pod. Ale tohle nás rozhodně taky čeká.

 • Magdaléna Vlachová 29.11.2017 at 20:53

  Starší dcera (2roky) sledovala Krtka a příběh Krtek ve městě. V jedné scéně je tam nějaký úředník, který nejprve krtkovi, zajíčkovi a ježkovi nabídnul doutníky a oni odmítli a tak jim nabídnul bonbony.. A přistihla jsem se, jak říkám, to je ale hodnej pán, že jim dal bonbony.. A hned jsem se opravila a začala vysvětlovat, že od cizích lidí si nic nesmí brát.. Takže úkol splněn.. 🙂
  Jinak mě více zaujal Atlas světa.

 • Katka Jandíková 29.11.2017 at 20:55

  Dcera z toho jeste nema rozum ale urcite az bude vuv1 vnimat ji to budem vtloukat do hlavy, ale ona se cizích lidi stejne bojí. Jinak ten atlas ie krásný

 • karolina N. 29.11.2017 at 21:32

  1. odebírám

  2. Doma mám dvouleťáka a snažím se mu už od začátku chození na dětské hřiště vštěpovat, že s lidma, které nezná nesmí nikam chodit

  3. sleduji fb pod stejnym emailem, instagram : wiiewiorka

 • Lucie Vasilová 29.11.2017 at 21:35

  Ano, loni se začal náš předškolák vyptávat na cizí lidi a jak se k nim chovat a že se s nimi raději nebavit atd. A letos, když už jde občas ze školy domů sám mu to ještě občas mezi řečí připomínáme. Ale ne moc, aby z toho nebyl cestou příliš ve stresu.

 • Marie Linhartová 29.11.2017 at 21:43

  s pětiletým synem jsem o tom mluvila několikrát…. vzal by si prý bonbon.
  soutěžíme o hru:)
  Na ig sleduji jako annieli8.

 • Olga Horáková 29.11.2017 at 21:54

  Se synem jsme probírali, když měl 3 roky, teď je mu 5 a je asi na čase zase oprášit téma, moc díly za připomínku! Z výher volíme Atlas světa.

 • Ivana Křížová 29.11.2017 at 22:41

  Nelince je teprve rok a tohle nás teprve čeká a už teď se modlím, aby to respektovala… Situací, kdy někdo láká děti do auta, přibývá a je to dechberouci představa…
  Atlas světa je top

 • Alena 29.11.2017 at 22:44

  O tejto téme sme sa už rozpravali a obcas jej to pripomeniem. Je velmi spoločenská a sladkosti by boli veľkým lákadlom. Atlas by starsiu dcéru potesil.

 • Jana Dřevjaná 29.11.2017 at 23:01

  S dcerou (2roky a 8 měsícú) jsme na toto téma ještě nemluvili…Asi z toho důvodu, že ji mám pořád “na očích”, i na hřišti vždy pokukuju kde je a co dělá… Každopádně dcera má strach z cizích osob, takže před úplně neznámýma utíká mým směrem nebo se rovnou rozbrečí… a když je to někdo trochu známý (sousedka, bratrancova teta atp. vždy se na mě obrátí, jestli si “to” může vzít)…

 • Monika Škaloudová 29.11.2017 at 23:30

  Dcera je dost stydliva,s cizimi lidmi se boji mluvit,presto jsme to doma uz probiraly. Zatim jen odkyvala a pak si pro sebe zopakovala.

 • Martina Teislerová 29.11.2017 at 23:37

  Miluju cestování, tak mě zaujal Atlas 😉a jelikož dcerce je teprv rok, tak nás zmíněný rozhovor teprve čeká 😉

 • Vlasta 30.11.2017 at 0:06

  Zatím je můj syn hodně maličký, abychom to řešili, ale mluvila jsem o tom se svým synovcem. Nic by si nevzal, aspoň to říká, tak doufám, že by to neudělal!

 • Kami 30.11.2017 at 0:21

  S prckem jsme o tom zatím nemluvili, ještě je na to malý. Ale jsem opravdu ráda, že zatím má vlastní obranný mechanismus, kdy se raději “parkuje” u našich noh nebo v naší náruči, když na něj někdo cizí promluví.
  Pokud bych vyhrála, líbil by se mi víc ten atlas.
  Sleduju na Fb, okomentovala jsem a sdílím.

 • Markéta Rudolfová 30.11.2017 at 0:23

  Na tohle téma jsme s dcerou zatím nemluili. Jsou jí 2 a půl roku takže ven chodí vždy s někým dospělím. Velkou fusšku nám dalo abychom jí vysvětlili, že si nemůže hladit každého psa, kterého potká.

  • Markéta Rudolfová 30.11.2017 at 0:23

   Líbil by se mi atlas.

 • Martina B. 30.11.2017 at 0:24

  Vysvětluji při každé příležitosti, pořád doufám, že je rozumná … vybrala bych hru, sleduji i na FB

 • julka 30.11.2017 at 3:00

  hovorili sme o tom len velmi zlahka (dcera 4 roky),
  pacia sa mi hry od 4bambini…tak si vyberame davaj bacha hru
  instagram: julkacizmarikova

 • Lenka H. 30.11.2017 at 3:19

  Tak tohle jsme s dětmi řešili často, brali jsme to jako hru, ale prověřovali jsme děti, když byly doma sami, poprosila jsem kamarádku aby zazvonila, jako cizí paní, no neotevřely, ani venku s tím nebyl problém, ale je fakt, že jsme si to opakovali denně.

 • Iva 30.11.2017 at 3:53

  Téma jsme zatím doma neřešili, děti jsou malé a zatím je nespouštíme z očí. Vybrala bych si hru.

 • Martina P. 30.11.2017 at 9:48

  Holky jsou hodně bojavé, kor cizích lidí…. ani od známých si nevezmou nic dokud jim neřeknu, že můžou….. takže naštěstí tohle u nás problém není

 • Marie 30.11.2017 at 10:18

  Dobrý den, kluci jsou poučeni ode mne i ze školky.. tak snad… Soutěžíme o atlas. Děkuji a hezké dny

 • Zuzka 30.11.2017 at 11:41

  Tak já se přiznám, že jsem se s touto situací ještě nesetkala, protože se synem vždy někdo je. Má dva a půl roku, ale člověk nikdy neví. Zrovna jsem se ho ptala, tak prý by si raději vzal čokoládu 🙂 jak jinak že? Tak jsem mu to vysvětlila asi to budeme muset trochu potrénovat, aby si to více osahal a uměl v takové situaci zareagovat. Sdílím a sleduji fb! Zuzana Kratinová
  PS: Jo a líbil by se nám atlas světa! To je vždy tak těžké si vybrat, když vymýšlíš tak nádherné výhry!!!

 • Pavlína 30.11.2017 at 13:59

  Tohle je věc, která by se s dětmi určitě řešit měla, vůbec v dnešní době. Náš syn je zatím malý, takže nás to teprve čeká.
  Na IG sleduji jako pav_slez a moc se mi líbí atlas 🙂

 • Natalie K. 30.11.2017 at 14:06

  Dobry den!
  Deti to ucim, prozatim uspesne… Jinak by se nam libil spis atlas, hra ma hodne karticek s mobilem a to je spis pro starsi deti nez ty moje :0

 • Pavla 30.11.2017 at 14:06

  Se starší dcerou skoro 5let už jsme to rozebírali a kdybych se jí zeptala jestli si od někoho cizího vezme bonbon nebo čokoládu tak by řekla, že bombon..ale ve skutečnosti by si nevzala nic, na to se cizích lidí až moc bojí 🙂
  A líbil by se nám určitě atlas světa 🙂

 • Gabka 30.11.2017 at 14:46

  Zatím jsme to neřešili, děti máme malé, ale brzo nás to čeká taky.
  Atlas vypadá dobře 🙂

 • Nikola F. 30.11.2017 at 14:47

  Se starší dcerou (5let) jsme již toto téma rozebírali několikrát. V hovoru ví, co má dělat. Otázkou je, jak by se zachovala v reálu. Nezbývá než věřit, že tak jak jí to učím. Zatím je natolik malá, že nikde nezůstává sama, ale ta doba jednou přijde a je dobré připravit děti na všechny možné situace, které je mohou nepříjemně zaskočit. Ale vždy citlivě, intuitivně. Zbytečně děti nestrašit a nestresovat 🙂 A jelikož se teď dost bojím cestovat já…vzhledem k tomu, co se všude ve světě děje, tak si hodně čteme v mapách a atlas by byl pro nás ideální 🙂

 • Lenka 30.11.2017 at 14:58

  Atlas je krasny a pacil by sa nam v nasej knihovnicke. Este dme takuto temu nerozoberali. Mame dva rocky a sme pod dohladom.

 • Lenka 30.11.2017 at 15:03

  Na toto téma zatím máme čas, ale často o tom přemýšlím, jak to správně podat. Zvolila bych si Dávej bacha:)

 • Lenka Jirková 30.11.2017 at 15:19

  Dcera je na podobnou osvětu zatím malá, ale jakmile to bude aktuální, budeme se jí vše snažit přiměřeně k věku vysvětlit..

 • Markéta 30.11.2017 at 15:50

  Zatím jsme se na toto téma nebavili…jednou určitě budeme muset… 🙁 🙂 Líbil by se nám atlas 🙂

 • Jana Panáčková 30.11.2017 at 15:58

  Zatím jsme to doma neřešili. Holky jsou dost stydlivé a s nikým se nechcou ani bavit. Ale určitě to do budoucna probereme. Radost by nám udělala raději knížka.

 • Pavla Stastna 30.11.2017 at 16:20

  Zatim spis mluvime o tom, aby se drzel maminky nebo tatinka, kdyz jsme v houfu lidi a aby si nas hlidal a neodchazel s nikym jinym. Ale ve dvou a pul letech si asi jeste neuvedomuje, co by se mohlo stat.. Cokolada je velke lakadlo, urcite by neodmitl 🙁

 • Peta 30.11.2017 at 16:43

  Tuhle otázku jsme jiz trochu resili, ale zatím vypada, ze se ještě nepochopila presne podstata problemu 🙁 musíme intenzivne pokracovat! Moc se nam libi Atlas . Sledujeme na FB a maveme 🙂

 • Petra 30.11.2017 at 17:19

  Já se obávám, že v malém věku by si asi vzala, ale určitě ji chci vést k tomu, že to nesmí dělat. Jestli však budu úspěšná, to nevím. V případě výhry bychom chtěly hru 🙂 Sleduji na IG i FCB.

 • Hanka 30.11.2017 at 17:30

  Žijeme sice na vesnici a děti jsou stále s námi, není dobré to ale podceňovat, určitě to v nejblížší době se starším synem proberu. Díky

 • Martina 30.11.2017 at 18:59

  Prcek je malý, tak zatím neřešili, ale určitě nás to brzy čeká, jsem zvědavá, jak to pude. Sleduji na fb i ig. Díky.

 • Lenka 30.11.2017 at 20:15

  Ještě jsem se neptala, je zatím stále se mnou, ale určitě se zeptám. Zatím jsem jen říkala, že nikam s nikým cizím nesmí. On by stejně řval jak na lesy. Aspoň zatím. 🙂

 • Linda 30.11.2017 at 20:17

  Dcerka je jeste mala takze jsme se o tom jeste nebavili…..v planu zo ale samozrejmne casem je.

 • Tereza 30.11.2017 at 20:46

  dcerce je zatim rok,takze zatim jsme to nemusely resit ale jednou nas to nemine :). Na IG jako terezaka

 • Radka 30.11.2017 at 21:02

  Máme miminko, neřešili jsme to.

 • lucie 30.11.2017 at 21:33

  Mala je jeste mala 😉 ale ceka nas to…
  Vybrala bych hru Davej bacha

  Lucie (fb: lucie lesprix)