Ovoce a zelenina…třiď, nakup, bav se!

Není to tak dlouho, co probíhal Food revolution day a Světový den za lepším stravováním dětí. Ten den jsme doma vařily všechno společně a povídaly si o jídle. Proč tohle jíme, jiné zase méně nebo vůbec. Tehdy jsem zjistila, že Nelinka už toho zná opravdu hodně, ale v některých věcech se vůbec nechytá. Na čase vyrobit pomůcku a hru v jednom. Ke stažení i pro Vás.

Nákupníček pro malé zákazníky

Jednou chtěla ke svačině PEČIVO. Já jí tedy nabídla rohlík, toust, housku, co dům dal, ale vše bylo špatně, protože Nelinka chtěla PEČIVO! To jsme překonaly, podařilo se to časem vysvětlit a dnes už ví 🙂 . To samé ale přišlo s ovocem a zeleninou. Naše holky jedí z ovoce a zeleniny snad vše, takže Nela pozná hodně, ale co je zelenina a co ovoce už neví.

Tak jsme si vyrobily vlastní kartičky, které si doma z jedné hromady třídíme na dvě a skvěle poslouží jako malý „nákupníček“ do krámu. Vesele stahujte a konci článku.

Opět jsem se snažila použít všemožné ovoce a zeleninu, které doma jíme a obrázky vybrat takové, aby co nejvíce odpovídaly reálu, v lepším případě aby byl na obrázku i detail rozkrojené potraviny či jiná typická forma. Udělala jsem zatím 24 kousků od každé skupiny a nechala vytisknout na papír vyšší gramáže.

Každou kartičku jsem proděravěla, abychom ji mohly navléknout na knihařský kroužek, když půjdeme nakupovat. Vždy vyberu Nelince co může sama nakoupit, kartičky schová snadno do kapsy a hurááá… jen asi bude třeba kontrolovat před zaplacením, jestli madam místo jablka nekoupila ananas nebo nevybrala nejčernější banán ze všech 😀 .

A jde se nakupovat!

A protože bylo po dešti, na hřiště se jít nedalo, daly jsme si za cíl procházky právě trhy a krámek s ovocem a zeleninou. Doma jsme na kroužek navlékly jahůdky, jablíčko a mrkev a vyrazily lovit.

Ten pocit, kdy může dítě nakupovat je k nezaplacení. Šťastná, důležitá, chytrá, zadumaná…všechno v jednom 🙂 .
Koupily jsme něco málo k svačině, a protože nákup je přeci povinnost, musíme se ještě něčím odměnit 😀 . Klasika ženská, že?

A po práci legraci 

A co je větší odměnou, když na hřiště se nedá? 😀
I vám krásné slunečné mokro 🙂 a pokud možno sucho v botách. My neseme domů dvoudecku v každé 🙂 .
 Pokud máte zájem o kartičky, můžete si je stáhnout.

Kartičky stahujte  ZDE.

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Tak to je bezva…udelam si kosik a na nem bude "podle Misi" a z toho budeme lovit jedno eso za druhym…asi bych potrebovala tak 40 ti hodinovej den 😀

  • Míša 2.6.2016 at 21:29

   😀 Jee Veru a az k Vam prijedu s holkama na navstevu, tak jim ale vytahnes ten vas bagr, pac "jejich hracky" je nikdy nebavi 😀

 • Diana Majerová 8.6.2016 at 13:12

  Tak tohle mi přijde hodně dobrý, to si snad vyrobím i pro sebe 🙂

  • Míša 8.6.2016 at 18:34

   😀 chachaaa už vidim pohled prodavačky jak kouká na Di listujici seznamem 😀

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×