recyklujem rozdáváním | Mé létní čtivo v kostce

S napětím pozoruju, zda se spouští na blogu články, protože připojení k internetu je tady v Africe dost slabota 😀 a pustí mě vždy na chviličku, takže jásám, když zahlédnu novinky 🙂 . Dnešní článek je trochu mimo dětskou zónu, ale ráda bych zrecyklovala nějaké své čtení, které se mi líbilo a ještě může potěšit někoho dál.

Albatrosmedia.cz začalo v letošním roce plnit eshop vší možnou literaturou a já mám tu čest, že si čas od času můžu nějakou tu knihu vybrat. Pokud to jde, spolu s radostí pro sebe se snažím potěšit i vás a dělat tu o knížky třeba soutěže. A je jedno, zda se to týká dětských knížek, lega nebo třeba šikovných hraček.

Co děláte s přečtenou literaturou vy? Moc doufám, že už dnes většina z nás chodí do knihoven a doma si hromadíme jen ty knížky, které jsou to zlato rodinné knihovničky. I já to tak totiž dělám. Nabídku Albatrosmedia.cz ale přesto neodmítám a ráda vybírám každý kousek. Na tohle léto jsem přečetla pár knih, které posílám dál zájemcům z řad našich čtenářů 🙂 .

Napínavý tříler z Central Parku 

gratulujeme Alena Hájková 

V posledních letech mám nejraději thrillery a pohodové a humorné knihy. Noc v Central Parku patří do kategorie první 🙂 . Jde o příběh se svižným tempem, zajímavou zápletkou a překvapivým koncem. Kniha mi nedala moc spát, takže za dva dny byla přečtená  a závěr mi přichystal opět parádní překvapení 🙂 .

Co když jste mladá francouzská policistka Alice, která jde večer s kámoškama zapařit v Paříži a probudíte se v osm ráno nalavičce v Central Parku, který leží tisíce mil daleko, v New Yorku? A co teprve, když to není všechno. Na lavičce s vámi leží ještě jazzový muzikant Gabriel, který tu samou noc jako vy, hrál v klubu v Irsku. Neznáte se, máte u sebe zbraň, jste připoutaná ke Gabrielovi a vaše košile je od krve. Přes počáteční nedůvěru se Alice a Gabriel zorientují a je jen těžko k uvěření, že se přes noc dostali do New Yorku a ani jeden neví jak.

Aby se mohla dvojice pohnout z místa, musí spojit své síly a pomocí drobných vodítek zjistit co se stalo a jak se dostali tam, kde jsou. Proč ve zbrani chybí kulka, proč má Alice pocit, že Gabrielovi se nedá věřit a jak začít pátrání, když ani jeden nemá ani floka? Opět velmi čtivé, závěr naprosto nečekaný a příběh mladé Alice? Neskutečný.

 Knihu Noc v Central Parku najdete s 20% slevou  zde – klik

Číslo je jen věk aneb já a young adult trilogie 😀

gratulujeme  Lucie Johaníková

Oujéééé, občas si situace žádá pořádný úlet a mým vykolejením byla trilogie Dimily! Ale pozor, nenechte se mýlit, bylo to vykolejení příjemné, zas jsem u něj omládla a vrátila se do doby kdy jsem řešila úplně směšné problémy 🙂 . Rovnou vám prozradím, že tahle trilogie se mi četla strašně dobře a všechny knihy padly na hřištích během jednoho týdne 🙂 .

Eden je dívka, od které odešel otec, když byla ještě malá. V rámci napravení jejich vztahu se Eden rozhodne přijmout pozvání k tátovi a jeho nové rodině, se kterou dostává Eden tři nové nevlastní bratry. Nejdivočejším a nejvíc konfliktním je nejstarší Tylor, se kterým se Eden nedokáže vystát. Během tří dílů se jejich vztah a cesta různě schází a rozchází a čtenáře nepřekvapí, že v takové dívčí literatuře se najde i to „zakázané ovoce“ – vztah mezi nevlastními sourozenci, který je pobuřující, odsouzení hodný, ale zasluhuje si tajit od začátku až do konce?

Fandíte, přejete, nechápete, ale na konci každého dílu končíte spokojení. Čas od času si i takovou knížku dopřeju a zase jsem vsadila na to, že jde o nejprodávanější trilogii, která láme žebříčky, takže za pokus stála a u mě obstála. Není nutné, aby nám bylo -teen 😀 . Když můžu číst doma pohádky, rozhodně můžu sáhnout do young adult literatury 😀 .

Trilogii DIMILY najdete s 20% slevou  zde – klik

Tak jí fandíte, že jí přečtete jedním dechem

gratulujeme  Květa Hanáková

V červenci a srpnu letošního roku jsem si nějakým prapodivným způsobem vybrala tři knihy, které si základním „vybavením“ byly až neskutečně podobné. Všechny totiž spojuje žena a její americký sen. Na začátku každé z nich je totiž spokojenost, šťastný život, dokonalý manžel, ale ono se to všechno nakonec obrátí naruby a vy nemůžete přestat číst. Stejné rysy má i psychothriller od báječné B.A.Paris – Za zavřenými dveřmi. Tak strašně jsem fandila, až jsem ji přečetla témeř bez nádechu.

Grace je dvaatřicetiletá žena, která se téměř vzdává nadějí, že najde svou spřízněnou duši a většinu svého času tráví se sestrou Millie, která trpí Downovým syndromem. Naprosto nečekaně však do jejího života vstoupí Jack. Krásný a šarmantní gentleman, který se do Grace zamiluje i přesto, že zná Millie a ví, že pro Grace je sestra doživotním závazkem. Jack Angel je pro ni andělem, do kterého se zamiluje a velice brzy se za něj i provdá. Ale světe div se, pohádka se nekoná.

Už v den svatby se Jack ukáže být někým úplně jiným. Manipulátorem, který drží otěže ve svých rukou tak pevně, že Grace nemá jedinou možnost úniku. Jack Angel se stane vším, jen ne andělem, za kterého se Grace provdala. Stává se vězněm v jejich domě, její pokoj není víc než postel a zamřížované okno a běda, pokud nesplní Jackovy požadavky do posledního puntíku.

Jak se Grace vypořádává s návštěvami, večeřemi a setkáními se sestrou Millie v internátu, když nemůže nikomu říct ani slovo? A co teprve když zjistí, že si ji Jack nevzal kvůli ní, ale od samého začátku mu jde o jeho sestru Millie? Podaří se Grace uniknout, zachránit Millie a opustit svět, ve kterém je vězněm? Fandila jsem do poslední stránky! Za měsíc červenec má nej kniha.

Knihu Za zavřenými dveřmi najdete s 20% slevou  zde – klik

A to já bych radši ani nevěděla…

gratulujeme Markéta Rudolfová

Další kousek z edice Motto thriller je kniha autorky, která dlouhá léta pracovala pro CIA a na základě své práce sepsala právě tuhle knihu. Už jen tím mě strašně lákalo ji přečíst a reálné základy příběhu pak dokážou nahnat hrůzu… minimálně postaví chlupy hrůzou 😀 . Konec knížky ale nebyl můj šálek kávy 😀 .

Vivian je žena, které nic nechybí. Má šťastný život, dokonalého manžela a krásné čtyři děti (ano opět a zase stejný základ 😀 ). V práci je ženou úspěšnou a jako analytička CIA se snaží odhalit ruské spící agenty, kteří žijí na území USA. Její pracovitost a kvality ji však doženou ve chvíli, kdy se jí podaří nabourat do počítače jednoho z ruských špionů a otevřít složku s názvem „Přátelé“.

Co když zjistíte, že jedna z peti fotografií je vám dobře známá? Že před sebou vidíte obrázek muže, se kterým už víc jak deset let sdílíte stejnou domácnost? Vivian stojí před velkým rozhodováním. Zachrání sebe, rodinu a manželství nebo splní slib, který dala své vlasti a obrátí se proti muži, se kterým má čtyři děti a až doposud snila svůj americký sen? A když už máte pocit, že se konečně vše vyřeší a vy máte ten svůj závěr, poslední věta vás shodí z útesu 😀 .

Knihu Musím to vědět najdete s 20% slevou  zde – klik

Právem nosí zlatou známku bestselleru

gratulujeme Petra Hlavackova

A do třetice je tu další manželský pár, který ma na začátku americký sen. Ten se ale rozpadne, když Richard Vanessu opustí a najde si mladší a atraktivnější ženu, kterou záhy promění ve svou snoubenku. Příběh poutavý, občas na hřišťové čtení náročný, ale o překvapení v něm rozhodně není nouze 🙂 .

Když už se v polovině knihy konečně zorintujete, která z žen je která, která má jaké rysy a vady na kráse, obrátí vše autorky vzhůru nohama a zase se hledáte v příběhu a rovnáte si vše, co jste doposud přečetli 🙂 . Kniha se čte velice dobře, protože máte pocit, že vše musíte zjistit a pochopit a ani konec nebyl marný. Opět si autorky chystají nějaký ten zvrat a v rozuzlení je až moc „záhad“, ale dojem z knížky mi to určitě nezkazilo. Já mám ráda konce, které příběh vyřeší a vysvětlí, takže otevřený konec je pro mě  opruz, kterým mě autoři akorát tak rozladí 😀 . Tady se nějakého toho závěru určitě dočkáte 🙂 .

Knihu Manželka mezi námi najdete s 20% slevou  zde – klik

Ráda je pošlu mezi vás aneb čtení z druhé ruky

Byly fajnové. Tenhle kus letních prázdnin se knižně podařil a až na knihu Podzim, na který nezapomenu, jsem byla maximálně spokojená 🙂 . Vím, že spousta z vás už má dneska čtečky, ale já si čtení v nich ještě pořád nedovedu představit.

Miluju, když mám v ruce knihu, která voní, ve které vidím posouvat záložku a naprosto propadám knihám na základě hezkého „knižního obalu“ 😀 . Naprosto mimo, já vím. Možná i proto jsem sáhla pro Dimily trilogii – všimli jste si, že má stejný font, který používám i na blogu? 😀 .

Každopádně. Kdo rád knihy papírovky, tak vám moc ráda pošlu tyhle. Stačí mi do komentáře napsat, která se vám líbí a já vám je po dovolené odešlu. Některé jsou čtené vícekrát, protože jsem si je prohazovala i s kamarádkama a tchýní 🙂 . Z některých se možná posype písek, protože jsem je četla na hřištích, ale všechny ještě poslouží 🙂 .

A pokud bude o knihy zájemců více než jeden, tak to klasicky vylosuju jako soutěž. Napiště si sem prosím do 17.9.2018. To už se totiž vracíme z dovči a budu vám moct knížky odeslat 🙂 .

Děkuji Albatrosmedia za poskytnutí recenzních výtisků a s radostí je posílám dál.

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

95 Comments

 • Jana 5.9.2018 at 8:15

  Ja by jsem si chtěla přečíst knížku Noc v Central Parku. Zajímalo by mě jak to všechno dopadne 🤔 recenze na knížka dobré

 • Barbora 5.9.2018 at 8:15

  Dobre rano Miso. Do knihovny chodim od 3.tridy, takze opravdu velice dlouho. A s dcerkou zhruba od roka. Take knihy miluje a nemuze se dockat, az si je bude moct cist sama. Vas system posilani dal praktikuji take, ale musim se priznat, ze jsou srdcovky, ktere proste „nedam“. Z vasich knizek me zaujala Manzelka mezi nami a take ta trilogie, uz jsem o ni slysela z vice stran. Uzijte si dovolenou! B.

 • Lucie Plšková 5.9.2018 at 8:17

  Míšo, super že myslíte taky na maminky!Tenhle článek “z jiného soudku” je fajn.Mně by se líbila ta trilogie Dimily.
  Jdu hlasovat a Vám hezkou dovču.

 • Petra Konečná 5.9.2018 at 8:18

  Miluju papirove knihy, zalezt si nekde do koutku a cist klidne az do rana:)) jen tedy na materske je toho klidu uz mnohem mene!:) ale jinak kdykoliv mam tu chvilku, rada sahnu po dobre knize-nejradsi mam thrillery a psychothrillery, takze bych mela zajem bud o knihu Manzelka mezi nami nebo Noc v Central Parku;) oboji zni moc dobre!;) jinak knihu Za zavrenymi dvermi jsem cetla a je super i ta dalsi v poradi V pasti lzi-doporucuji!:)

 • Monika 5.9.2018 at 8:20

  Pekne rano, ppkud by na.me.vysly, mela bych zajem o knizky Musim to vedet a Za zavrenymi dvermi 🙂 Krasnou dovolenou! 🙂

 • Petra 5.9.2018 at 8:22

  Navnadila jste mě tím nečekaným závěrem, takže teď už to Musím (to) vědět! 😀

  Na mateřské jsem si dala embargo na nákup beletrie, jak z finančních, tak prostorových důvodů v bytě (bohatě stačí, kolik místa nově potřebujeme pro tu dětskou literaturu, že :)),. Povolila jsem si pouze čas od času koupit nějakou odbornou knihu, kterou bych v knihovně nesehnala. No a pak se embargo samozřejmě nevztahuje na knihy darované, tak by se mi moc líbilo jednu zase po dlouhé době dostat. 🙂

 • Iva Sedláčková 5.9.2018 at 8:31

  Dobrý den. Akorát se dnes chystám do knihkupectví nakoupit pár dárků dopředu a moc děkuji. To se fakt hodí 🙂 pokud by bylo pro se bych měla zájem o Mussa a o trilogii. Moc děkuji Iva Sedláčková

 • Dana 5.9.2018 at 8:35

  Čtu vlastně všechno, co mi padne pod ruku, co se mi líbí podle obalu nebo co mi někdo doporučí 🙂 Vybírám v knihovně, málokdy si nějakou knihu koupím – to většinou až ve chvíli, kdy knihu znám a vím, že ji musím mít v knihovničce.
  Podle popisu mě zaujala „Za zavřenými dveřmi“.

  D.

 • Petra 5.9.2018 at 8:35

  Já jsem si dříve také nedokázala představit číst ve čtečce, ale jak si na to člověk jednou zvykne… Momentálně je to pro mě pohodlnější, skoro nic to neváží, vejde se tam mraky knih. Nestane se mi, že si zapomenu dát záložku a nevím, na jaké straně jsemm přestala číst. papírovky mám ale také ráda, takže když vím, že se kniha stane mou oblíbenou, tak ji kupuji do knihovny. Protože mám doma obří knihovnu a musí se zaplnit, že jo?? Některé z typů jsem četla, jiné mám připravené ke čtení.

 • Anna T. 5.9.2018 at 8:37

  Noc v Central Parku prosim.

 • Petra 5.9.2018 at 8:39

  Zdravíme do Afriky:) Míšo, taky dávám přednost tištěným knížkám. Z el. zařízeních mně bolí oči. Ale jak píšeš, chodíme si stále častěji půjčovat knížky do knihovny. Spíš ty dospělácké, dětských máme doma fůru a tam bohužel v knihkupectví neodolám. Děkuju za tipy ke čtení. No a pokud bych si mohla jednu vybrat, tak hned tu první Noc v Central parku. Užijte si krásnou dovolenou. P.

 • Martina P 5.9.2018 at 8:44

  Ráda bych si přečetla trilogii Dimily 🙂

 • Lenka 5.9.2018 at 8:44

  Krásný nápad. Je mi už po přečtení jasném, že se bude soutěžit 😀 Láká mě Musím to vědět, ale nepohrdnu ničím, čtu těď jen pohádky a už mi z toho občas hrabe 😀

 • Martina 5.9.2018 at 8:47

  Rada bych Za zavrenymi dvermi.Diky moc.mrodakova@gmail.com

 • Zuzana Landová 5.9.2018 at 8:50

  Dobrý den, mě by se asi nejvic libila knizka B.A.Paris – Za zavřenými dveřmi.
  Předem moc děkuji za šanci 😉!
  Hezký den!

 • Lucie 5.9.2018 at 8:54

  Jé, jak bych si ráda přečetla něco jiného než dětské knížky, ale nějak mi nejdou vybírat – vždy v knihkupectví skončím v ruce s dětskou knížkou :-). Zaujala mě trilogie Dimily, protože nemám moc ráda thrillery.

 • Radka H 5.9.2018 at 8:54

  Dobrý den Míšo, výběr knížek je velice zajímavý a je těžké si vybrat 🙂 Nejvíc by mě asi zajímala Noc v Central parku..

 • Lucka 5.9.2018 at 8:55

  Knizka musi šustit 🙂 Ted nastane jejich cas…v pet tma, sychravo, caj..a sestimesicni chlapecek co je neuspatelny a neodlozitelny 😀 Miluju ho i tak!
  Kdyby prece chvilku usnul MUSIM TO VEDET a ZA ZAVRENYMI DVERMI.
  Dekuju a hezke podzimni dny preju 🙂
  Lucka

 • Radka 5.9.2018 at 8:56

  Dobrý den Míšo, výběr knížek je velice povedený a je těžké si vybrat 🙂 Nejvíc by mě zajímala asi Noc v Central parku. Děkuji

 • Jana P. 5.9.2018 at 9:12

  Musím to vědět, Za zavřenými dveřmi nebo manželku bych brala hned!!! Už se mi tenší zásoby nepřečtených knih. Čtečku nevedu, miluju jak knihy voní a hlavně pohled na to, jak se mi plní knihovna 🙂

 • Lucie Košťálková 5.9.2018 at 9:13

  Dobrý den Míšo… To je tak úžasné, co děláte 😍, myslím si, že spoustu z nás toto moc potěší… 😉 Knížky miluju, ke čtečkám mám zatím averzi, ze stejného důvodu jako vy… Ta vůně a tak celkově 😍 Moc by mě potěšila Noc v Central parku a nebo Manželka mezi námi… Přeji krásnou dovolenou 🙂

 • Katka 5.9.2018 at 9:13

  To je super nápad! Mě by se líbila trilogie Dimily a pak kniha Za zavřenými dveřmi……..snad se na mě štěstí usměje 🙂 🙂

 • Veronika 5.9.2018 at 9:14

  Za zavřenými dveřmi by se mi libilo☺️

 • Aneta 5.9.2018 at 9:14

  Zadnou z knih jsem necetla, tak bych brala kteroukoliv. Ale kazdopadne si je pisu na seznam 🙂

 • Veronikap 5.9.2018 at 9:14

  Za zavřenými dveřmi by se mi libilo☺️

 • Monika 5.9.2018 at 9:27

  Mně by se líbila Manželka mezi námi 🙂

 • Petra 5.9.2018 at 9:29

  Dekuji za tipy. Na knizkach ulitavam a vzhledem k tomu, ze ted skoro nestiham cist nic krom pohadek pred spanim, ulitavam hlavne na tech detskych. Mam jich ve skrini peknou zasobicku 🙂
  Ale obcas potesim i sebe a nejaky kousek si poridim a dam ho na cekacku do knihovny. Mam i ctecku, na cesty je super, ale na papirovky zatim taky nedam dopustit. Libila by se mi Noc v Central Parku a Za zavrenymi dvermi. Uzijte si zbytek dovolene 🙂

 • Veronika 5.9.2018 at 9:33

  Teda Míšo, vy jste neskutečná… Kdy to všechno zvládáte? Máte můj obdiv, já stále válčím s časem, nechápu, jak toho tolik stíháte. Jedna z mála věcí, které se nevzdávám jsou právě knihy. Z vašich mě nejvíce zaujala Noc v Central Parku. Užívejte dovolenou 😉

 • Pavla 5.9.2018 at 9:41

  Ahoj, mě zaujala Noc v Centrál parku, přečetla bych si ji ráda 🙂 díky za giveaway, Pavla

 • Lenka Štembírkova 5.9.2018 at 9:41

  Podle recenze se mi líbí Noc v Central Parku. Tu bych si ráda přečetla, s těma mýma cacorkama, už jsem dlouho žádnou knížku nečetla (kromě pohadek), tak třeba bych si konečně už našla čas. A pak bych ji zase poslala dal:). Je to super nápad 🙂

 • Veru Vala 5.9.2018 at 9:45

  Jé, ale to je parádní výběr! Určitě by se mi nějaká líbila. Zkusím štěstí 🙂 Brala bych kteroukoliv kromě Za zavřenými dveřemi a Manželka mezi námi. Obě jsem už četla a jsou výborné ! 🙂

 • Veronika 5.9.2018 at 9:48

  Dobry den, rada bych si precetla knizku Za zavrenymi dvermi. Preji pekny zbytek dovolene 🙂

 • Hanka Kju 5.9.2018 at 9:54

  Dobrý den ráda bych si přečetla knihu : Manželka mezi námi a velmi mě zaujala i uvedená Trilogie …..tak třeba budu mít štěstí a budu mít co sebou na procházky s kočárkem při babím létu 🙂 haanyy@seznam.cz

 • Mirka Vošická 5.9.2018 at 9:59

  Zdravím Miso,jednak děkuji za tip,žádná z knih se mi do rukou nedostala,tak bych přečetla jakoukoliv 😊konečně,mladší dcerce už je rok a konečně už i spinká déle než 30 minut a mohla bych si po roce zalezt ke knížce 😋podzim je ideální ke schlouleni ke knizce😊užívejte a mějte se krásně 😊Mirka Vosicka

 • Marketa Jahodova 5.9.2018 at 10:51

  Musím to vědět 🙂 Takže Musím to vědět. Knihu pak pošlu dal, neschraňuji, mám převážně jen ebooks. Díky 🙂

 • Marketa Jahodova 5.9.2018 at 10:51

  Musím to vědět 🙂 Takže Musím to vědět. Knihu pak pošlu dal, neschraňuji, mám převážně jen ebooks. Díky 🙂

 • Petra M 5.9.2018 at 10:52

  Noc v Central Parku vypada dobre! 🙂 Ale i Manzelka mezi nami, tak uvidime jestli se na me usmeje stesti. Jinak ja ctu snad uz jen detske knihy nebo knihy o vychove deti…

 • Eliška Dadáková 5.9.2018 at 11:43

  Už dlouho jsem nepřečetla žádnou knížku, ale na Noc v Central Parku bych si čas udělala.

 • Katka 5.9.2018 at 11:43

  Za zavřenými dveřmi 👍

 • Blańka Stastna 5.9.2018 at 11:49

  Zdravim, Miso! Za zavrenymi dvermi vypada skvele 🙂 diky za sdileni a krasny zbytek dovolene 🙂

 • ALENA 5.9.2018 at 12:02

  Já po dlouhé době měla šanci číst něco jiného než skřítka Medovnicka ,😁,byla to Hana,krásná knížka.v tomhle výběru mě zaujala Musím to vědět a Za zavřenými dveřmi.

 • Lenka 5.9.2018 at 12:17

  To je super nápad a děkuji za inspiraci 😉 Mě nejvíce zaujala kniha Za zavřenými dveřmi.

 • Ingrid 5.9.2018 at 12:35

  Recenze vypadaji moc dobre, nalakala jste me na utok na knihovnu :D…kde si teda posledni mesice pujcuji jen detske knizky (ale i ty jsou fantasticke 🙂 )… A tady bych si rada zasoutezila o Musim to vedet :).

 • Jana Morávková 5.9.2018 at 12:56

  ráda bych si přečetla kteroukoliv z těch knih 🙂 v invalidním důchodu mám na čtení čas

 • Zuzka T. 5.9.2018 at 12:58

  Dobrý den,
  kdybych měla chvilku času, což se občas i stane, tak bych si vybrala knihu Musím to vědět. Vypadá to hodně zajímavě 🙂 Děkujeme za možnost soutěžit.

 • Barbora 5.9.2018 at 13:09

  Dobrý den Míšo, je skvělé si občas přečíst článek jenom pro maminky. Nejvíc mě zaujala knížka Za zavřenými dveřmi. Děkuji a užívejte si společné chvíle na dovolené.

 • Katka 5.9.2018 at 13:10

  Hezký nápad!! 🙂 Já přes léto propadla spisovatelce Rachel Abbottové a jejím thrillerům 🙂
  Z této nabídky bych brala Musím to vědět.

 • Verča 5.9.2018 at 13:49

  Zaujala mě Noc v Central parku 🙂

 • Markéta K. 5.9.2018 at 14:06

  Podle toho co jste tu teď napsala bych si nejradši přečetla 75% těch knížek 😀
  Nejvíce mne zaujala Noc v central parku nebo kniha Za zavřenými dveřmi.
  Kdyby se poštěstilo, určitě bych knížky pak předala mojí mamince – tyhle napínavé příběhy máme rády obě 🙂

 • Martina 5.9.2018 at 14:24

  Diky moc za super tipy! Mam take moc rada klasicke knizky „papirove“ i kdyz mista na ne je malo, takze si knihy vetsinou pujcuji anebo dostavam jako darek. Zaujaly me knihy hned tri: Noc v Central Parku, Za zavrenymi dvermi a Musim to vedet.

 • Kateřina Janků 5.9.2018 at 14:27

  tak to je přímo pro mě, jsem častou návštěvnicí knihovny a když se mi podaří nějakou knížku náhodou vyhrát, tak si ji s radostí přečtu a ještě s větší radostí ji věnuju dál, buď jako dárek komu by se líbila nebo do knohovny a nejčastěji jako ceny do tomboly na různé plesy a akce. Z vaší nabídky jsem unešená z knížek Víš, že…jsou na mém čtecím listu, ale není časík 🙁 kacenkajankuzavinacseznam.cz

 • Alena Hájková 5.9.2018 at 14:39

  Já bych chtěla přečíst NOC V CENTRAL PARKU. Vypadá to napínavě a já takové záhady miluju.

 • Iveta P. 5.9.2018 at 14:55

  Super nápad recyklace knížek 🙂 Škoda, že od té doby, co mám dcerku, tak na čtení už není tolik času, ale na knížku „Noc v Central Parku“ od Guillaume Musso bych si určitě čas udělala.

 • Veronika 5.9.2018 at 15:05

  Jeee, Miso, to je super napad! Sice na matersky cist moc nestiham, ale taky miluju thrillery, takze Noc v Central Parku bych si moc rada po chvilkach precetla. 🙂

 • SImona 5.9.2018 at 15:18

  Já bych ocenila oddechovou trilogii Dimily 🙂

 • Helena 5.9.2018 at 15:23

  Super tipy 😉 Do knihovny chodím už od základní školy a stíhám jich měsíčně celkem dost. Ráda bych Noc v Central parku nebo Musím to vědět a mohu dodat, že ode mne kniha půjde po kamarádkách a rodině a pak se posune zase o kus dál 😉

 • Ella Nová 5.9.2018 at 16:16

  Miluji papirove knizky, cely zivot 🙂 Ale prekvapive od te doby co jsem se stala maminkou jsem si zamilovala i ctecku. Pri neklidnych prokojenych nocich si jemne zapnu podsviceni a muzu cist aniz bych nekoho rusila. Diky tomu jsem precetla hodne knih i na materske. Z techto mne zaujala nejvic Manzelka mezi nami. Preji hezkou dovcu a tesim se na dalsi recenze 🙂

 • Květa Hanáková 5.9.2018 at 16:21

  dobrý den Míšo, mně by se líbily všechny knihy, ale vyberu Za zavřenými dveřmi. Mějte se pěkně a děkujeme 🙂

 • Martina 5.9.2018 at 18:59

  Děkuji za tvé recenze. Miluji knížky a jejich vůní. Ráda bych si přečetla sérii Dimily. ☺️

 • Katharina 5.9.2018 at 19:39

  Dobrý den, Míšo. Děkuji za typy na dospělácké knížky. S oblibou hltám ty dětské, tak jsem dnes byla mile překvapena z jiného soudku. Od dětství strašně ráda čtu a roční dcerka bude nejspíš po mně (jsem moc ráda). Přečetla bych knihy všechny. Ale jako první bych sáhla po knize Musím to vědět.
  Krásnou dovolenou přeji.

 • Michaela 5.9.2018 at 21:32

  Ahoj Míšo, krásný nápad recyklovat knížky 🙂 já miluju thrillery, Paris, Bryndza a teď jsem podlehla Chrisu Carterovi, doporučuju 🙂 a z tvé nabídky bych brala cokoli kromě trilogie Dimily, to mě moc nezaujalo a Za zavřenými dveřmi, to je teda dokonalost sama, ale trůni mi už v knihovně 🙂 mimochodem poslední 3 věty si pamatuju do teď a mám z nich pořád husinu…

 • Noemi Vankova 5.9.2018 at 21:33

  Mne nejvic nadchla knizka Noc v Central parku, tu bych si precetla moc rada, a to i proto ze ji nemaji u nas v knihovne treba jako knizky od B.A.Paris 🙂

 • Karla Zupková 5.9.2018 at 23:09

  Super článek! Já bych si ráda přečetla knihu Za zavřenými dveřmi. A tobě doporučím Pamatuji si vás všechny. Něco mezi thrillerem a hororem. Na hřiště to moc není, ale jinak super napínavé až do konce 😉

 • Zdenca 6.9.2018 at 4:44

  Dobry den, dekuju za krasnou ukazku. Zaujaly mě Musím to vedet. (Za zavřenými dveřmi znintql napinave) tak jednomu nich. A doporučuji knihu Hana, Vazka, Manzelovo tajemstvi, Ta předemnou, Manžele odvedle …

 • Viki Cervena 6.9.2018 at 11:07

  Skvely napad. Tiez mame v praci takyto knizny kolotoc. Takze urcite by som poslala dalej aj ja. A zaujala ma Za zavrenymi dvermi. Vikki

 • Martina 6.9.2018 at 13:32

  Bezva recenze, byla bych také ráda za knížku, líbila by se mi asi „Musím to vědět“

 • Iva 6.9.2018 at 14:45

  Míšo, to je super myšlenka, děkujeme 🙂 Já jsem se do čtení více vrhla až vloni, do té doby jsem moc knihomol nebyla…. dala jsem si plán, jedna knížka na měsíc, tedy 12 za rok. Vloni jsem jich dala 16, letos čtu 14. Chodím si tedy knížky půjčovat do knihovny. V plánu mám přečíst si Za zavřenými dveřmi, ale v knihovně je na ní velká „fronta“ k rezervaci…. takže pokud bych měla štěstí, vybrala bych si tu. Z vašeho popisu mě zaujala i Noc v Central parku (dřív jsem o nich neslyšela, zapisuji si ji do seznamu knih ke čtení). Díky

 • Lucie Johaníková 6.9.2018 at 21:46

  Míšo, super článek. Děkuji za tipy. Všechny knihy vypadají lákavě, ale nejvíce by mě lákala odpočinková trilogie Dimily.
  Přeji vám krásnou dovolenou.
  Lucka

 • Zuzana 6.9.2018 at 22:36

  S dcerkami chodime do knihovny asi pul roku a hodne jsme si to tam oblibily,ale u nas na vesnici je to malinka knihovna,tak budeme mit za chvili vse prectene:) Libila by se mi kniha Noc v central parku 🙂

 • Lenka Hermanová 6.9.2018 at 23:02

  Vždycky jsem byla knihomol a od narození kluků skoro nečtu… Tedy čtu, pohádky, recepty, váš blog. Až teď si uvědomuji, jak mi čtení chybí. Zaujala mě kniha Manželka mezi námi, tak třeba budu mít štěstí 😉

 • Alexandra Pavlíková 6.9.2018 at 23:23

  Lákala by mne asi každá, čtu podobné žánry a ani jednu jsem zatím nečetla a navíc to vypadá na soutěž 😉

 • Renata Ševčíková 6.9.2018 at 23:24

  Ráda čtu trillery a detektivky, tak bych volila něco z toho 😉 A určitě bych ji taky pak půjčila mamce a pak poslala dál 😉

 • Tereza Vykydalova 7.9.2018 at 8:31

  Moc děkuji za zajímavé tipy na knížky! Tenhle druh knih mám moc ráda, přes prázdniny Někdo cizí v domě. Nejvíce mne zaujala asi Noc v Central Parku. Jinak já to kombinují, ráda čtu papírové knížky i knížky ve čtečce. A strašně ráda chodím do knihovny a teď už i rok s tříletou dcerou.

 • Katka 7.9.2018 at 9:07

  Já mám moc ráda papírové knihy, rada si je kupuji, ráda je pak půjčuji dál v rodině a přátelům.. za mě jsou knihy ideální dárek pro mne, teď sním o velké knihovně.. 😊 aktuálně mám ráda spíš oddychovky P. Hartl Okamžiky štěstí a Šampon prvok tečka a Karel, pak M. Formanová Případ Pavlína a Povídky na tělo, to se mi líbilo, ale asi je to trochu jiný žánr než máte ráda Vy.. od Vás mě zaujala Young trilogie.. 😉

 • Sona F. 7.9.2018 at 14:02

  Ted marne premyslim kdy jsem cetla naposled neco dospelackeho…na rozjerd bych si vybrala tu teen trilogii 😀

 • Zuzka 7.9.2018 at 15:30

  Super článek ☺ Hned bych si přečetla Noc v Central Parku a Za zavřenými dveřmi. Sice není moc času, ale na jednu tuhle krásku bych si ho jistě našla, tedy pokud se na mne usměje štěstí.
  Děkuji za Váš blog, je nejlepší. Rozmanitý, čtivý, nápaditý a tak odhlasováno 😉

 • Tereza 7.9.2018 at 20:55

  Já knížky zbožňuju a v knihovně jsem skoro každý týden. Nicméně doma mi taky knihovna praská ve švech a tak zhruba 2x ročně posílám knížky dál, abych uvolnila místo novým kouskům. Podle vašich recenzí by se mi líbila Noc v Central Parku i Za zavřenými dveřmi.

 • Pavlína Nedvědová 8.9.2018 at 0:16

  Ke čtení se teď dostanu málo, ale když čtu váš článek, úplně jsem se nechala nadchnout, že už jsou kluci starší a mohlo by to klapnout. Trilogie by mi udělala radost.;-)
  Díky, krásnou dovolenou.

 • Evka 8.9.2018 at 12:27

  Já do knihovny chodím už od základky, v poslední době většinou pro dětské knížky protože mě doprovází moje 2 mláďata 🙂 Z Vašeho výběru mě zaujala Noc v Central parku nebo Musím to vědět.

 • Markéta Rudolfová 8.9.2018 at 13:32

  Za zavřenými dveřmi a Musím to vědět vypadají moc zajímavě. Také jsem pro papírové knihy, voní, mají svůj vlastní příběh. Mám doma plno krásných záložek, které pravidelně střídám.

 • Lenka Šišková 8.9.2018 at 23:47

  Já bych měla zájem o trilogii..nikdy jsem nic takového nečetla…ale je čas říct si: Proč ne 🙂

 • yansanm 9.9.2018 at 20:07

  Ahoj Míšo, tenhle článek mi padl do noty, zbavila jsem se nedávno většiny knih, že jsem je dotáhla do knihovny, ať si je lidi rozeberou a nechala si jen perly, jen u tech detských knizek nejsem schopná přestat syslit. Od malička jsem zvykla chodit do knihovny a s nejstarsim jsem zacali ve trech letech,druhy dvoulety syn uz chodi s nami od miminka a knihovnice z nej maji radost, vetsinou ho nahanim mezi ulickami,prerovnava knihy, uz ho tam chtely i na brigadu,co 3tydny jsme v knihovne a půjcujeme hlavne pohadkove knizky,deskove hry a audioknihy, ráda bych soutezila o trilogii dimily, docela to dejem pripomina trilogii od erin watt royalove, ne, že by to byl muj zanr (mam rada odborne a zivotopisy),ale presne tuhle literaturu vyhledavam po porodu,kdyz kojim, to jsou ty hormonalne precitlivele matky:-) moje mama pry zase cetla v tomhle obdobi vsechny dily Angeliky:-) jinak normálně cte ezoterickou a duchovní literaturu:-) a vzhledem k tomu,ze za tri tydny porodim tretiho chlapecka, tak hormony zatouzi opet po romantice 🙂 Jo a knizky bych zase predala dal, jinak si v knihovne totiz nechavam predevsim knihy o vychove a o zdraví-jak jinak,ze 🙂

 • Misa 10.9.2018 at 1:09

  Noc v Central parku, Za zavřenými dveřmi nebo Musím to vědět….je to jedno, jednu z nich bych ráda…Díky.M

 • Blondie 10.9.2018 at 18:12

  Ja bych si rada precetla knihu Za zavrenymi dvermi…Jelikoz mi to hodne pripomina i muj pribeh, ktery chci mimochodem napsat take knizne, ale jsem teprve na zacatku.

  Pak mi jeste prijde zajimava kniha Musim to vedet

 • Simona 10.9.2018 at 18:53

  Mě by se líbila trilogie Dimily, nebo Manželka mezi námi. Do knihovny chodíme naší malé místní, pro sebe tam čtení vždycky najdu, ale pro děti moc ne, takže teď kupuju hlavně jim. Já si taky knížku přečtu jednou, max. dvakrát, ale děti je čtou pořád dokola, takže se určitě víc využijí.

 • Michaela 10.9.2018 at 19:25

  Já už mám odhlasováno, abych na to nezapomněla a nepřišly mé hlasy vniveč. Jinak moc bych si chtěla přečíst Za zavřenými dveřmi. Zbytek už jsem četla a všechno super!

 • Veronika Vrabcová 10.9.2018 at 19:41

  Skvělá myšlenka ☺️ Mně by se moc líbila Noc v Central parku, či kterákoliv jiná. Já jsem velká milovnice knih 🙂

 • Markéta 10.9.2018 at 19:42

  Já bych měla zájem o knihu Za zavřenými dveřmi. Vypadá hodně zajímavě 🙂

 • Petra Chmelickova 10.9.2018 at 20:14

  Dobry den Míšo, uz nějakou dobu pokukuji po knížce Za zavřenými dveřmi, tak zkusim stesti😀 Dekuji a hezkou dovolenou!Petra Chmelickova

 • Blanka 10.9.2018 at 20:59

  Vyborny napad, take posilame knihy dal. Dcera cte jak o zavod, kdyz ji to chytne, precte knihu za dva dny.
  Ja na cteni moc casu nemam,ale uz nejakou dobu zvazuju, ze bych mela zacit a tak treba by me k tomu primela prave nektera z zech vasich 😉 lakala by me noc v central parku nebo trilogie. Tak treba to vyjde 😉

 • Alice Gažarová 11.9.2018 at 7:56

  Parádní recenze knih, určitě si bude z toho něco přát na Ježíška a pokud bych mohla soutěžit, tak o tu Trilogii Dimily, protože i já se ráda vrátím k tomuto typu knížek, zvláště když jsem vyrostla na Lanczovkách 🙂

 • Lenka 11.9.2018 at 13:21

  Dobrý den, mně by se líbila knížka Noc v Central parku nebo trilogie Dimily. Děkuji a přeji hezkou dovolenou.

 • Lenka F. 14.9.2018 at 13:41

  Brala bych trilogii Dimily, něco takového YA nenáročného teď potřebuju 😀

 • Peta 16.9.2018 at 7:58

  Teeeda koukam, Misi, ze mame hodne podobny knizkovy vkus 😉 hned by si pocetla vse! Tak vyberu Aspon 3 a treba se n.a. me usmeje stesti 😉 za zavrenymi dvermi, manzelka mezi nami, noc v central parku ;))))

 • Věra Bastlová 16.9.2018 at 21:48

  Dobrý den, zaujaly mě knížky Za zavřenými dveřmi a Musím to vědět.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×