výlet za zábavou| Dream park Ochaby

10.10.2018 in Výlety, Za sportem - 1 Comment

Holky už nám povyrostly z batolecích věcí a to značí jediné, zvládneme konečně i nějaké to cestování, aniž by ze mě byla cestovní pečovatelka zpocená až na zádech. Poprvé jsme tak během týdne zvládly projet kousek Slovenska, poznali další kus Beskyd a na závěr si dali polské dovádění v zábavních parcích. Co nám to ovšem maličko komplikovalo, to bylo počasí 🙂 .

Polský Dream park Ochaby 

Nedaleko od hranic se se nachází milý, vcelku rodinný zábavní Dream park Ochaby. Kdyby bylo modré nebe a sluníčko, asi bychom tady byli ještě mnohem déle. I tak jsme si ale návštěvu nenechali zkazit počasím a vrhli se na vše, co bylo za nepřízně počasí k dispozici (nafukovací atrakce to nebyly) 🙂 .

S vouchrem, který nikdo nechtěl

Když jsme k parku dojeli, už nám bylo jasné, že celodenní zábava bude v pláštěnkách. Nachystala jsem si vouchery ze Slevomatu, navlíkla holky a hurá k pokladně. Když nás paní viděla, z jejího výrazu bych řekla, že tam stojíme v plavkách nebo máme minimálně bundy naruby 😀 . Asi jsem to trochu dorazila tím, když jsem jí podala voucher, že chceme do parku 😀 .

Dnes už víme, že za nepřízně počasí je park bez obsluhy a bez vstupného, takže i nutnosti voucheru. Když už jsme ale tady, přeci neřeknu „tak mi přijedeme až bude svítit sluníčko“ 😀 . A tak jsme se do toho dali i tak a alespoň pěkně prověřili softshellové pláštěnky z Unua.

Pro větší děti a dospělé je tu hezký park plný miniatur, kde najdete nejznámější stavby světa. Tuhle část holky prolítly a nevěnovaly jí pozornosti tolik, jako jsme si je prošly my dva velcí 🙂 .

Všechno naruby tu je, všechno naruby tu je…

Co je takovou speciální kuriozitou polského Dream parku v Ochabech, to je tenhle dům „vzhůru nohama“ 🙂 . Ten je vtipný nejen zvenčí, ale hlavně uvnitř. Kuchyň nalepená na strop ještě ušla, ale stoupnout si tady pod záchod, to nechceš 😀 . Dům je navíc lehce skosený, takže chůze v něm je vážně legrační a děti občas vypadaly, že jsou lehce pod vlivem.

Část parku, která se nám líbila nejvíc, byla zadní část Dino-části. Tam najdete nejen velikou část k procházení, ale hlavně spoustu dinosauřích soch. Ta nás až tak nebere, protože jsme rodina se dvěma holkama (naštěstí) a nejsou dinosauři naší parketou 🙂 .

Musím ale i já uznat, že se jim ta zvěř vážně povedla. V životní velikosti, krásná a už ani ne tak strašidelná. Překvapilo mě, že Julinka nehla ani brvou. Čekala jsem nějaký klíštěcí úchop značící obavy z oživnutí 😀 .

I když se to nedá asi říct plošně na všechny sochy v parku 😀 . Obdovuju maminky chlapečků, které mají nastudované značky aut, názvy dinosaurů a ještě znají vlajky všech států a jejich hlavní města 😀 . To s holkama zatím neprobíráme a nejspíš se k tomu jen tak nedostaneme.

Na skok do prehistorického kina

Když projdete parkem, najdete na jeho konci veliké Prehistorické oceanárium. Tahle část je maličko strašidelná, takže dvouleťáky bych si asi držela u sebe. Dá se předpokládat, že ne každá rybka se jim zalíbí.

Do „kina“ si berete u vstupu brýle, aby byl ten požitek vážně 3D a projdete si uvnitř chodbičky, po jejichž stranách jsou plátna. Na plátnech pak vidíte prehistorické tvory v moři. Ač se mě Julinka (3 roky) držela jako klíště, k žádnému pláči ani smutku nedošlo.

Od oceanária si projdete například i pozemní část s terárky nejrůznějších plazů a pomalu, ale jistě, zamíříte k TOP části parku. Alespoň pro nás určitě.

Lanová cachtačka i za deště

Domácí ZOOlogická zahrada, nad kterou je umístěný lanový park. Konečně tu berou ohledy i na malé děti (2-6 let), protože najdete i dost velkou část, která je určena právě těmto malým dětem. Do většiny lanových parků kde jsme byli, malé děti v předškolním věku nesmí.

Že nebylo úplně fajn počasí? No, raději vám dám fotku jí než sebe, ale věřte, že účes máme stejný 😀 . Zvířátka se statečně držela pod stromy, ale díky lanovému parku jsme se dostali částečně i nad ně a mávali jim z prolézaček.

Za lanovým parkem si pak děti užily vodu i na druhou, takže za deště vlezly i do místních loděk na ruční pohon. Po malém bazénku se pak dá hezky jezdit a ta radost, že si řídíte svoji vlastní loď, ta byla k nezaplacení.

Zorbing, místo kde neprší

Na stejném bazénku kde jezdíte s lodičkou, tam je i veliký zorbingový válec. Super je, že se do něj vejdou děti obě a hlavně, má to střechu 😀 . A tak se nám děti usušily v zorbingovém válci, vyčerpaly v něm většinu energie a ten zbytek, ten ze sebe dostaly v lanovém parku na prolézačkách 🙂 .

Tyhle lanové „koutky“ jsou boží záležitost. Děti si v nich totiž vydrží hrát věčně, příjemně se unaví a vy si vedle můžete dát kafe. Pokud ovšem nejste já, to si pak totiž kvůli fotkám musíte celé hřiště prolézt s dětma 😀 .

Zase vedou části prolézaček i nad místní miniZOO, tak děti stihnou cestou i zamávat nějaké té lamě nebo koníkovi.

A že tohle není v dešti žádný šlágr, to vám teda rozhodně můžu říct 😀 .

Plastový svět pro nejmenší

Úplně těm nejmenším návštěvníkům se bude líbit mezi klouzajdama, prolejzkama a nejrůznějšími tobogánky. Doporučuju s sebou raději vzít pláštěnku, aby děti mohly na vše jít i přesto, že se počasí rozhodlo nemít úplně náladu. I když vás totiž chytne jen malá přeháňka a je rychle po ní, dost dlouho ještě zůstane vše mokré. S pláštěnkou jste na tom pak v pohodičce.

Pokud budete chtít využít možnost občerstvení přímo v parku, je tam k dispozici jedna jídelna, ve které najdete ale jen smažená jídla jako hranolky, řízky, hamburgry nebo třeba párky v rohlíku. Určitě tedy menším dětem vezte i něco z jejich jídelníčku s sebou.

My si raději poodjeli o vesnici dál a zašli si do místní restaurace. Hodně mile nás překvapily ceny, kdy se celá rodina s hlavním jídlem, pitím a salátem najedla za cca 350 Kč 🙂 . Ohřáli jsme se a na holkách už bylo jasné, že cesta z Polska domů bude pohodová.

A ona byla. Já zavřela oči a probudila se v autě za 2 HODINY (neumím spát v ničem co jede 😀 , takže nechápu co mi kdo dal do pití).

Větší a boží zábavní park na poslké straně je INWALD – pro článek tady klik

Nebýt tak ošklivého počasí, byla by to krásná zábava nedaleko od hranic a až budeme příště zase projíždět, dáme parku další šanci 🙂 . Na druhou stranu jako výlet jen tak z Prahy do parku to není, protože u nás jsou blíž parky větší (př. Mirakulum,…). Kdo je ale ze západu nebo jede pobíž, rozhodně to je  fajn místo 🙂 .

NEZAPOMEŇTE SOUTĚŽIT A POHOUPAT SE S UTUKUTU

Díky, že jste s námi dnes vyrazili a nezapomeňte se s námi i pohoupat. V článku o houpacích prknech a houpačce od Utukutu totiž najdete soutěž 🙂 . A k tomu přidáváme i slevový kód na nákup do e-shopu. Slevy se u Utukutu běžně nevidí, takže do 15.10.2018 ji můžete vy, naši čtenáři, s radostí využít 🙂 .

SLEVOVÉ KÓDY DO UTUKUTU | HOUPACÍ PRKNA, HOUPAČKY A SPOUSTA DALŠÍHO – TADY KLIK

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

 • Misa 11.10.2018 at 1:15

  Míšo, až budete někdy v PL, tak těsně nad Harrachovem v prvním městečku je taky pěkný Dinopark a nad Pomezníma boudama se dá zase pak dojez do Kowar, kde jsou opět Miniatury a pak zase zábavný park..

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×