DEN 17: Všem bude dobře

Výjimečně jsem udělala v kalendáři malou rošádu, ale jen maličkou, protože včerejší okýnko v kalendáři holek byl s úkolem. To asi není nic tak neobvyklého, ale konečně to byl úkol, který nás po šíleně dlouhé vlně nemocí dostal ven. Umíte si představit, že se doma zavřete na víc jak tři týdny? Ano, kolikrát už mi jemně pohrabávalo :-D. Včera jsme se vydali ven a udělali štědré dny i ptáčkům za okny. Jestli máte do kalendářů dětí přístup, byla to radost a určitě je společná výroba nějaké té ptačí mlsoty moc podaří, takže šup tam s ní :-).

Vše co má ta létající drobotina ráda, to jsme koupili v jednom pytlíku. Vlastně jsme ho za pár korun koupili už vloni a ještě se nám podařilo trochu uchovat, takže my měli doma na úkoly úplně všechno. Úkol zněl „Pojďme nakrmit i pár ptáčků“. Chvíli jsme s Nelinkou debatovaly jak to asi udělat, protože Kesinka nám doma olizuje prsty a bere granule z rukou, ale to u ptáčků asi nic extra. Pak jsme se shodly na tom, že bude potřeba nějaká ta mistička, a aby jim to nesnědl nějaký zrna-chtivý pes, musí to být vysoko, takže misku, která bude viset. Ok, jdeme na to :-).

Krmítko z domácích zásob

 

Co k tomu:

 • zrní – kupte směs dělanou přímo pro ptáčky nebo použijte jiné dobré mlsání
 • pomeranč – ten dá základ pro naši mističku, klidně i kus kokosového ořechu
 • provázek, díky kterému zob uchráníte před tím údajně hladovým psem 😀

Jak na to:

 

 • s mističkou jsem holkám pomohla
 • nejprve jsme seřízly vršek od pomeranče
 • lžící jsem vydlabala vnitřek – holky na mě mezitím bojovaly o život dužiny pro své nenasytné pupíky
 • když je pomeranč vydlabaný, po okrajích uděláme dvě díry pro provázek
 • provázek protáhneme skrze díry a zauzlujeme
 • mistička připravena pro naplnění 🙂
 • teď už přišly na řadu holky a dužinu pomeranče musely odmakat
 • směs pro ptáčky přendaly lžičkou do předpřipravené mističky
 • zbytečně nepřeplňujte, protože nějak ji musíte dopravit ven a my už tak měly zrní plnou chodbu v baráku (Nečtou to tu sousedi, že? 😀 ). Nooo na mou obranu, Nela se to snažila uklidit, ale v lyžařských rukavicích nezvedne ani botu ze země natož zrní.
 • hotové krmítko a teď rychle oblékat a dopravit na keřík v parku, kde asi budeme jen my a nějaký ten psík, tuším 😀
 • zimu mám jako roční období vcelku ráda, když pominu období šedivé čvachty, ale co na ní vážně nemusím je to nabalování a vrstvení oblečení na děti :-/ Nela už se strojí sama, ale to tempo. Punčochy, kalhoty, triko, nákrčník, kšandy a bunda. Žádný šlágr, a vychytat tempo kdy připravit Julču, aby nestála zpocená v chodbě 😀
Nelinky zimní spodnička
triko / H&M

 

Vždy se to ale nějak podaří a jak je jedna hotová, lifruju je za dveře na chodbu, která je už na zimní oblečení přijatelnější. Včera úplně prvně jsme vytáhli zimní oblečení a holky byly pěkně vykulené. Ani jedna totiž to své neznala. Nelinka se chtěla nejprve soukat do Julinčiných gatí, protože si je pamatuje ještě z loňské zimy, ale nakonec uznala, že vzít si ven zimní „capri gatě“ asi bude stylové, ale jí v tom extra fajn nebude :-D.
Julinky dědictví
bunda / Carters.com
oteplováky / Carters.com

 

Úkol splněn. Můžeme odškrtnout v našich úkolníčků z adventního kalendáře a teď čekat na ptáčky. Prý se to tak dělá, alespoň podle dětí. Nooo měla jsem si vzít rukavice. A kuklu. A přímotop. Nepřiletěl :-D.
Ale radost byla. To ne že ne. Ven s námi byl výjimečně i táta, který si vzal po všech zahraničních výletech dovču, takže holky měly o zábavu postaráno. V parku jsme sice byli vážně jen my, ale kdyby ne, bavil by se (a možná i přidal) každý.
Nejsem si úplně jista, jestli chce táta dostat holky na olympiádu už teď nebo počká až na následující, ale průpravu děvčice dostaly pořádnou :-D. Litovala jsem je, ale vzápětí jsem záviděla ty teplé ručičky, když přišla Nela, že se mnou chce jít za ruku. Asi by bylo víc mateřské říct „Nelinko já mám ledové ruce, byla by ti zima“, ale instinkt přežít mi velel jedinébože vem jí ruku a zkus poprosit o přístup do zimní bundy :-D. To byla kosaaaa!
Nebuď nejslabším článkem, řekla jsem si ve chvíli, kdy holky přiběhly, že chtějí ještě na hřiště :-D. Přes drkotající úsměv jsem přecedila milé „samozřejmě, ale jen na chvíli, aby VÁM nebyla zima“ :-D. Pár sklouznutí, pokus udělat bábovku z písečného ledu, jedno zhoupnutí a alou.
Obě holky letos prvně oblíkly zimní skafandry. Zatímco Julinka na sebe oblékla dědictví – podědila bundu Carters a kalhoty též – Nelinku na letošní zimu oblékl ZOOT. Když se zeptáte dětí, co by si na sebe vybraly, Nela by si rozhodně nejraději postavila skafandr z Lego kostek. Díky ZOOTu jsem jí mohla vyjít trochu vstříc a ona sama si letos poprvé vybírala oblečení a to z kolekce LEGO Wear.

Sice sama, ale řízené to bylo :-D. Necháváte děti vybírat oblečení? Já mám hodně ráda, když sobě barvy ladí a ještě raději jsem, když se k sobě pak hodí i holky. Nicméně jsem nechala čistě na Nelince, kterou zimní bundu si vybere. Podmínka jen byla, že do zbytku jí budu mluvit. Takže když vybrala tuhle květovanou fialovou Lego nádheru, do podvýběru na kalhoty jsem vyřadila veškeré červené či zelené kalhoty. Ze zbytku si zase sama vybírala. Ona má možnost volby a je spokojená 🙂
Nelinka
Boty LBL Tag black / Littleshoes.cz

Naprosto poprvé jsem se setkala se zimním oblečením od Lega a rovnou říkám, že levné není. Pro malé děti do dvou let bych i řekla, že pokud nejste horalové a nejezdíte do hor, kde děti válíte ve sněhu, tak na ty dětské krůčky bude zbytečné. Pokud už ale do hor jezdíte, na tohle oblečení vsázím, že vydrží celodenní Nelinčiny pády. Vzala jsem jí už velikost 116, i když teď nosí teprve 110 a určitě set oblékne ještě na další zimu. Co víc? Když to všechno vyjde, Julinka bude mít své „staré ještě lepší“ dědictví :-).

Líbilo se vám naše krmení? Pokud ano, a chcete nějaké přes zimu s dětmi vyrábět, mrkněte taky na to naše loňské, které bylo promakanější, ptáčky i nás bavilo mnohem dýl, ale letos to chtělo zase nějakou změnu. Návod na ptačí muffiny najdete tady.
A co k dnešnímu okýnku?
Na zimu už asi oblečení všichni máte, kdo ne tak jistě pořizujete pod Jedličku, takže krom doporučení na LEGO kolekci, kterou najdete u ZOOT bych vám dala možnost předzásobit si šatník pro děti na jaro plus něco málo milého k tomu.

Dnešní 17.okýnko je dárečkem od internetového obchůdku UNUO, kde jsem holkám nechala ušít softshellové oblečení a vážně vydrželo a vydrží i na jaro. Holky se v něm válí v mokru, tahají na písek i do lesa a komplet kalhoty i bundu tu pořídíte v rámci pár stovek.

Výhra je hned pro dva z vás.

1.výhra: 
2.výhra

V tuto chvíli je ještě aktivní

Soutěž o rostoucí židličku WOOD Partner od Proděti.cz z 11.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o Láskografiku z 12.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o Průzkumníka od Svojtky a bagr z Bruderlandu ze 13.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o osušku Lodger a smě Do plavek od Mixitu ze 14.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o iThermonitor z 15.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o Originální knihu z 16.okýnka (do 10.12.)

Ježíšek
MUDr. Michala Knězková

All posts

184 Comments

 • Míša 5.12.2016 at 23:44

  Instagram sleduji, na FCB sdílím. U nás byla jízda Mikulášským parním vlakem a "Skákal pes"…

  Michaela@tosovska.eu

 • Jana Zdvihalová 6.12.2016 at 0:01

  Instagram sleduji.. Mikuláš byl už v neděli, hromadný s dalšími spřízněnými rodinami. Obě děti ví, že to jsou lidé v kostýmu, čerty nestrašíme, takže to bylo spíš přátelské setkání s nadílkou 🙂 starší recitovala básničku o sněhové vločce, mladší se pokusil o veselé mašince. jana.zdvihalova()email.cz

 • Anet 6.12.2016 at 1:33

  U nás se Mikuláš na poslední chvíli odvolával, jelikož dcera ulehla s horečkou 🙁 takže jsme využily rad před včerejšího článku, jinak připraveny jsme byly 😉 Anet (patikova.aneta@seznam.cz – koukáme na FB i IG)

 • Veronika Fischerová 6.12.2016 at 5:16

  Nejdriv smich, pak nafucena tvar, pak se urazil a nakonec i par slzicek. Prvni setkani syna s certem u nas doma. Basnicku pripraveniu mel, ale nakonec na ni nedoslo. Verca.fischer@gmail.com, insta verca.fischerka

 • Veronika Fischerová 6.12.2016 at 5:17

  Nejdriv smich, pak nafucena tvar, pak se urazil a nakonec i par slzicek. Prvni setkani syna s certem u nas doma. Basnicku pripraveniu mel, ale nakonec na ni nedoslo. Verca.fischer@gmail.com, insta verca.fischerka

 • Irena Durdilová 6.12.2016 at 5:59

  Dobré ráno u nás ještě nikdo nepřišel, ale my si to oslavili po svém. Malá dostala svoji první mini nákupní tašku plnou dobrot pro mimina, k tomu instantní kaše a mlíčko Hami. My dospěláci jsme si dali chlebíčky a láhev vína večer u TV. Jinak skvělý tip na oblečení, díky podzimnímu článku jsem malé objednala kalhoty na lezení a jsou naprosto skvělé. Na jaro budeme pořizovat ještě bundu a pokukuji i po čepicích. Takže výhra by byla skvělá. irena.durdilova@seznam.cz

 • U lesa 6.12.2016 at 7:27

  Zdravím Míšo, instagram sleduji 🙂 Děti ví, že jsou to převlečení lidé. Dcera recitovala básničku o Paní Zimě, syn o Strašákovi. Čerty nestrašíme. "Opravodvý" Mikuláš přinesl dětem nadílku za okno 🙂 Přeji pěkný adventní čas. Vendy
  vendulinina@centrum.cz

 • Renata Šablaturová 6.12.2016 at 7:40

  U nás na vesnici se už tradiční v neděli před Mikulášem hraje divadlo a po něm přijde i Mikuláš. Básnička zatím nebyla,strach nám recitaci neumožnil 🙂
  renata.sablaturova@gmail.com

 • Monika Vágnerová 6.12.2016 at 7:44

  🙂 basnicka naucena ale nejak se 2,5lete dceri vytratila slova. A to se tesila, jeste volala z okna ahoj a at prijdou. Certem ji nestrasime, ale on a Mikulas se ji moc nezdali.

 • Markéta Beránková 6.12.2016 at 7:48

  U nás se na Mikuláše koukáme jen z okna, holky jsou moc malé. Ale nadílka byla štědrá( babička se vytáhla). Místo básničky zpíváme písničku o kočce a sněhové vločce. market.berankova@gmail.com

 • Petra Francova 6.12.2016 at 7:53

  Mikuláš ve školce si vyslechl, Dešťové kapičky, dostaly nožičky, běhaly po plechu, dělaly neplechu 🙂
  Insta sleduji. pp.artep_seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 8:01

  Jsem fanouškem na fb
  U nás ani nevím jak, ale i když malý zná z domu i ze školky spoustu písniček, básniček a i modlitbičku měl připravenou, přesto u něho zvítězila písnička z reklamy na okurky a zpíval jenom Znojmijó Znojmijó Znojmijó=))))) Čertů se nebál a moc se na ně těšil… marieskopikova@seznam.cz

 • Aneta Švábová 6.12.2016 at 8:03

  Tak oblečení není nikdy dost a jelikož jsem švadlena začátečník, poukaz by byl super, ostatně jako se opakuji každý den. 😁
  K nám chodí tady po vsi skupinka. Jsou báječní, jsou to tři chlapi a paráda. Sejdeme se celkem i s bratrance a jeho rodinou, strejda s rodinou a babičky a tak a včera nás na tři děti, jedno batole bylo 13 dospělých 😇 děti se bojí méně jak jsou spolu, ale respekt je. Básnička byla že školky, krásná a nádherná, já ji slyšela poprvé, prý si ji schovávala pro anděla a než trojice dorazila naše cacorka se vyfotila za andilka, ty čert do pekla prý sbírat nesmí 😁 probrali s dětmi hříchy každého z nich, děti sliboval, dostaly dárecky a bylo. No nevim, u nás bydlí čert v krbu, ale asi už to. Moc nepomaha.nejsem zastáncem prekotneho strašení, ale respekt at se naučí. Ne jen od nás, ale i jinak. A nejlepší byl náš malý, který v 18m nejdřív koukal a nevěděl, ale pak se začal u dedy v náručí smát a sklebil se skoro celou dobu. 😊 krásný den madlovaanet@gmail.com

 • Veronika Ševčíková 6.12.2016 at 8:03

  U nas byl Mikulas super, akce se konala ve skolce, tak mela dcera o zabavu a hracky postarano. Sama se rozhodla, ze dudlik na spinkani odevzda certovi. Joo napad super, ale noc desiva. Vubec nemohla usnout, nad ranem zacala pobrekavat a fnukat. Jsem zvedava na dnesni spanek v poledne..
  1veronika.sevcikova@gmail.com

 • Alice G. 6.12.2016 at 8:04

  Zrovna včera byla Nelinka snad nejvíc zlobivá za poslední dobu (pokoušela se o nás nějaká nemoc, která nás i dnes dostala), a to i venku, ale měli jsme štěští, že zrovna šel okolo čert s Mikulášem, tak pak byla pěkně vybobkovaná. Básničku z Pusíka měla připravenou o tom, jak se Čerta nebojí …

 • Bienvenue chez nous 6.12.2016 at 8:06

  dobré ráno, já mám ještě prcka, takže žádné recitování apod. u nás neprobíhalo, ale Mikuláš za oknem nechal i tak vánoční knížku a sušené ovoce 🙂 Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com, sleduji i instagram bara_bienvenue)

 • Radka H. 6.12.2016 at 8:06

  Přímo u nás MIkuláš s Andělem a Čertem fyzicky nebyli, ale tatínek byl se starší dcerou v sobotu na mikulášské akci a ve středu mají Mikuláše ve školce.
  Každopádně balíček si doma našla 🙂 Básničku nám recitovala i bez toho a to tuto: My se čerta neojíme, protože my nezlobíme. A když tak jen trošičku tatínka a maminku.
  r.harabisova(zavinac)gmail.com
  Sleduji i na Instagramu (RaduliH)

 • Nikola Vasickova 6.12.2016 at 8:06

  U nas zatim rikanky nejsou mozne,syn ma 1,5 roku.Ale vzali jsme ho na mikulasskou jizdu parnim vlakem,a to se mu libilo.
  N.i.k.y.s@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 8:11

  My sli za Mikulasem,mala ze sebe vytlacila Skakal pes,bradicka se ji klepala a upalovala pryc :-).Certi byli hodni,stali opodal,ale i tak meli jeji velikansky respekt.Al uska,helca.helik@seznam.cz

 • Petra Setničková 6.12.2016 at 8:13

  U nas jsme nemocni,takze na Mikulase jsme se letos divat nebyli. Na basnicky jsme jeste moc mali (22 mesicu). setnickova@centrum.cz

 • Markéta Bednaříková 6.12.2016 at 8:13

  Náš ještě Mikuláše nevnímá … ale už druhým rokem děláme pro starší děti v naší partě. Letos jsem byla zase za anděla. A slyšeli jsme skákal pes a modlitbičku pro Mikuláše.
  Na fcb pod jménem Koláčková:-).

  marketbednarikova@gmail.com

  Děkuji.

 • Vendula Janků 6.12.2016 at 8:16

  My jsme měli naučenou básničku ale jak se malá bála tak nakonec ani neodříkala 🙂 tak sme slíbili že příští rok bude básnička i písnička 🙂
  kutrovavendula@seznam.cz

 • Eliška Hrubá 6.12.2016 at 8:16

  jééé tak to jsou super nápady ty krmítka pro ptáčky 🙂 taky máme v kalendáři úkol nezapomenout na zvířátka tak se budem u Vás určo inspirovat 🙂 jinak u nás čert s mikulášem nebyl museli jsme my za nima 🙂 malej samozřejmě nevydal ani hlásku ale měl připravenou básničku: Mikuláši ani krok,hodný jsem byl celý rok,po bramborách netoužím,něco dobrého si zasloužím 🙂
  hruba.eliskaa@seznam.cz
  sdílím i na fb jako Kelishka Potramtaná

 • Martina K 6.12.2016 at 8:20

  U nas tobylo hezke, syn se poprve seznamil s Mikulasem pri pohadkove ceste v parku, kde plnil ukoly od Sv. Barbory, Martina, Ondreje, Lucie a od certu. Basnicku vsak Mikulasi jeste nerekl.
  kornoutek@centrum.cz

 • Eva Dudíková 6.12.2016 at 8:27

  U nás nebyli a ani básnička, ale i tak to bylo krásné. Balíčky pod polštářem udělaly velkou radost – letos bylo spoustu ovoce a samé zdravé mlsky 🙂 chs.mandarins@gmail.com

 • juji 6.12.2016 at 8:31

  Mikuláš u nás byl, dcera zazpívala kočka leze dírou 🙂 Sdílím na FB (Zuzana Černeková) a sleduji na instagramu (juji.life). zuzikcer@seznam.cz Děkuji

 • Anonymní 6.12.2016 at 8:33

  Živého Mikuláše měly holky ve školce, kde recitovaly s ostatníma dětma nějakou básničku, doma našly děti jenom balíčky na okně. 🙂 Vilma – Willhell@seznam.cz

 • Veronika Vecerkova 6.12.2016 at 8:34

  U nas cert a mikulas ani nebyl, maly mel 40horecky 🙁 verousekvecerkova@gmail.com

 • mala_janka 6.12.2016 at 8:35

  U nás byl krásný Mikuláš. Šli jsme za ním do rodinného centra Knoflík. Básničku nakonec recitovala maminka, protože naše stydlinka nechtěla. ale bylo to celé moc pěkné a příjemné, spojené s výrobou vánočních dekorací. Moc děkuji za pěkný tip na krmítko pro ptáčky, vyzkoušíme 🙂
  jana1bystronova@gmail.com

 • Anonymní 6.12.2016 at 8:38

  Letos u nás byl Mikuláš, dva andělé, tři čerti a holky (4 a 3 roky) se kupodivu nebály. Starší recitovala oblíbenou básničku o papírovém drakovi a mladší zpívala Okolo Frýdku… Z nadílky měly radost.
  sedlackova.kveta@gmail.com (na fb Květa Sedláčková)

 • Petra Hečová 6.12.2016 at 8:43

  Na čerty jsme čekali celé odpoledne, bohužel marně. Byli objednaní a stejně na nás zapomněli. Emma na ně byla připravena, básničku naučenou a nic 🙁 Původní plán byl, že i čertovi odevzdá dudlík, ale naštěstí již měsíc zpátky ho tak dobře uklidila, že jsme ho nenašli, tak to nebylo potřeba 🙂 Petra hecpet@post.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 8:45

  Já mám ještě prcky, takže Mikuláš jen nechal za dveřmi nadílku, ale stejně se nedůvěřivě koukali do večerní zahrady jestli tam někde není schovaný 🙂 FB: Eva Auerbachová
  Eva.Auerbachova@seznam.cz

 • Aneta Sajdok 6.12.2016 at 8:52

  U nas se zatim nerecituje, protoze syn jeste nemluvi. A nejvetsi radost udelaly jabka :D. A.saj@centrum.cz

 • Hana Jacková 6.12.2016 at 8:52

  U nas byla jen takova zkouska, v nedeli jsme je videli v jedne kavarne, tak jsem se malyho(2r8m) ptala jestli se chce podivat na mikulase, zajimal ho tam spis detsky koutek, ale pak prisel ze by chtel bonbonek, protoze jsem mu rikala ze kdyz rekne basnicku tak neco dostane, byl odhodlanej, ale nakonec ze sebe nic nedostal, stydel se, ze septal tak ze jsem ho skoro neslysela, ale za odvahu dostal. Vcera jsme na ne koukali z okna a to uz je nechtel. Jsem rada ze z nich nema hruzu, ja sama na to nemam vubec hezke vzpominky, domu je zvat nebudeme pokud si to malej nebude vylozene prat.
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Bara Zilova 6.12.2016 at 9:01

  Sli jsme za nimi ven do mesta,bydlime na samote..nelinka spustila mik mikilas a max jen koukal 🙂
  Baraz@seznam.cz

 • Miška Fettersová 6.12.2016 at 9:02

  U nás byl Mikuláš ve školce a odpoledne procházka a okukování čertíků za ruku s rodiči. Mikuláš ztratil plášť a tříleťačka zpívala holka modrooká. Ptáčkům dáváme slunečnici do krmítka a věšíme lojové koule na stromy po zahradě. Dcera by chodila dosypávat do krmítka každý den.
  Sdílím, m.fettersova@seznam.cz

 • Martina Tománková 6.12.2016 at 9:10

  My jsme si za Mikulasem zasli uz minuly tyden na besidku a bylo to zatim bez basnicek (vrchol mluvy je u nas zatim "ba" – rozumej "bac" 🙂 Tak snad pristi rok uz neco nacvicime 😉 Jinak krmitko bezva napad! ms.tomankova@gmail.com

 • Kateřina Šikýřová 6.12.2016 at 9:20

  Byli jsme venku na čertovském rojení a dcera tam recitovala básničku Anděl seděl na obláčku…
  katka.sikyrova@gmail.com
  na FB sdílím jako Katka KaTka
  na instagramu sleduji jako Kettr

 • Maťka Andelová 6.12.2016 at 9:23

  Tento rok ešte žiadny. Dcéra mala jedem rok, ale samozrejme tu balíček čakal aj na ňu. Mňa najviac potešil adventný kalendár plný čajov 🙂 matka.andelova@gmail.com

 • Viktorie Svobodová 6.12.2016 at 9:30

  k nám Mikuláš nechodí, nechává balíček za oknem 🙂
  svobodovazuza@centrum.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 9:49

  Nám schovává Mikuláš dárky na zahradu pod jabloň. A nezapomene zapálit svíčku, aby holky věděly, že "už tam byl".
  ba.ba.ba@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 9:56

  Naše děti jsou na Mikuláše a certiky malé, nechceme je zatím moc strašit, někteří čerti nám přijdou moc zle,ale syn to ještě moc nevnímá, tak na ně u babičky a u nas doma čekal v plysovem pytlícku nejake překvapení a dobrutka:-) Tereza – T.konvalinova@email.cz, FB – Tera bezinka

 • Anonymní 6.12.2016 at 10:00

  U nas chodil Mikulas v noci a do čižmičky za okno nadelil knižky, ovocie a nejaké mnamky…to je ten skutočný, ten prezlečený bude chodiť zajtra večer v práci a tomu je aj nachystana básnicka o zime.
  Slávka Púčková
  salvija@szm.sk

 • Anonymní 6.12.2016 at 10:02

  My Mikuláše neslavime.nicméně u nás se zpívá a recituje každý den cely den:-) nejvíc anglické dětské písně typu 10little monkeys apod. Ale i české klasiky skákal pes třeba:-)Anička, pacevova@email.cz. Instagram sleduji(anife13)

 • Iva Zahradníková 6.12.2016 at 10:24

  My jsme byli na společném Mikuláši u nás v obci a starší dcerka říkala Mikuláš ztratil plášť. Domů už jsme pak čerty nezvali, stačilo nám to jednou 🙂
  ivazahradnikova13@gmail.com

 • Anonymní 6.12.2016 at 10:37

  Na Mikuláše je u nás ještě brzy.. ale bohužel jsme ho neviděli ani za oknem.. naší ulicí žádní neprocházeli 🙂 A tak jsme si akorát my jako rodiče vyměnili nějakou tu dobrotu a prcek dostal novou hračku 🙂
  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová

 • Lenka Jerlingová 6.12.2016 at 10:38

  My jsem mikuláše zatím ještě moc neslavili, synovi je jedenáct měsíců, tak jen dostal kupu ovoce 🙂 Ale s jablíčky si hrál – pěkně je koulel po celém bytě 🙂
  Na instagramu sleduji jako moje_tvoreni_muj_relax.
  Na FB sdílím jako Lenka Jarošová.
  Lenka
  len.jarosova@gmail.com

 • Dadida 6.12.2016 at 10:41

  K nam prisla cela svata trojice, ale z nacvicene pisnicky Skakal pes nebylo nic. Elisa se tak bala, ze i kolem balicku co dostala chodila jeste 30 minut velkym obloukem 😉

 • Anonymní 6.12.2016 at 10:52

  U nas byl Mikulas poprvé. Cekala jsme rev, ale syn to zvladl bravurne. Zazpil Skakal pes přes oves.
  k.hubickova@seznam.cz
  FB: Kateřina Michlová

 • Učitelka Hanička 6.12.2016 at 10:57

  Sleduji na FB (hana kropáčková kolomazníková) a nově i na instagramu jako o.k.hanicka. Mikuláš u nás zatím za Rózou nechodí, ale tatínek měl od něj v advenťáku pívko a já kokosovou tyčinku 🙂 Jo a písnička? Pamatuju si, jak jsem hrdě zpívala Mikulášovi Dělání, dělání, když mi bylo asi osm 😀

 • Anonymní 6.12.2016 at 11:05

  U nás se letos ještě nestrašilo, syn má teprve 8,5 měsíce, tak aby se nebál. 🙂 Ale povykládala jsem mu všechno o Mikuláši, andělovi a čertovi. Kdo jsou, proč chodí po dětech, co říkají, kdo byl svatý Mikuláš, jak vypadají… Se zaujetím mě poslouchal. Ukázala jsem mu obrázky a večer byla menší nadílka od Mikuláše za oknem. Takže syn má zásobu ovoce. 🙂 Sdílím na facebooku jako Luci Es. Děkuji. Lucie Skřejpková (email: lucius.shine@seznam.cz)

 • Renata Pavlíková 6.12.2016 at 11:07

  Děti byly z čerta úplně ustrašené, takže 1,5letý nalepený na taťkovi, 3,5 letý na mamce a maminka zpívala prší prší 😉 PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Karolina bílková 6.12.2016 at 11:20

  Ahoj Miso, krasna krmitka jste vyrobili a jak to holkam sekne 😉 Me se teda hlavne libi, jak jsou dobre videt diky tem vyraznym barvam, jednak se ti neztrati a na přechodu je to taky vyhoda 😉
  U nas Mikulas stal za starou backoru, kluci.jsou nemocny a, ja lehla vcera vecer taky. A Janicka je sice.zdrava ale te je zatim Mikulas fuk. Tak snad pristi rok to bude lepsi.
  Mejte se fajn
  Kaja
  Kajabilkova@gmail.com

 • Lenka Pejšová 6.12.2016 at 11:53

  U nás nic moc, dcera se ráno probudila s teplotou a do večera nepřešla, takže se Mikuláš rušil. Zajímavé je, že jsem si večer před tím tady četla článek o teplotě a říkala si, že máme kliku, že se nás to celkem netýká. To jsem se teda sekla, nemůžem se jí zbavit. len.srb@post.cz instagram lenkapejsova

 • Sam 6.12.2016 at 12:00

  Tomášek si v minulosti užil čerty ve skalách, ve sklářeském pekle … a myslím, že stačilo … od jisté doby u nás nechává Mikuláš dáreček na okně … jen nenosí jen sladké, ale i třeba ponožky :-)- takže žádné básničky 🙂 ale vygruntovaný pokojíček, aby to měl kam Mikuláš donést / a gruntuje Tomík sám 🙂

 • Anonymní 6.12.2016 at 12:04

  U nás bohužel neproběhl 🙁 Mikuláš skončil v nemocnici, náhradu nesehnali a my skončily nemocní v posteli :-/ helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchová)

 • Anonymní 6.12.2016 at 12:13

  U nás žádný Mikuláš, mě se to moc nelíbí a navíc žijem v zahraničí.. jen punčocháče za oknem na Barborku:) Díky, Tereza (tereza236@gmail.com)

 • Jana Radová 6.12.2016 at 12:30

  Mikuláši a všem ostatním jsme šli naproti, protože jsem nechtěla aby k nám chodili těsně před spaní a pozdě večer (v 19:00). Nelinka byla nadšená, trošku vyděšená, ale okamžitě ze sebe vyklopila Koleda koleda Štěpáne, jak si trénovala celých 14 dní 😀 a čekala, co bude. Nakonec si ji i čert vzal do náruče a byla v klidu. Poznala, že jsou hodní a ne zlí a byla spokojená i když trošku strach tam určitě byl, ale byla zlatá. Pak jen čekala co dostane a ono nic, tak to trochu brblala, ale vysvětlila jsem jí,že jí to Mikuláš určitě nechal za oknem, tak se půjdeme hned domů podívat. A pak byla v sedmém nebi jak viděla svůj balíček plný dobrot a svou knížku kterou si mooooc přála 🙂 pospisilovaja@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 12:42

  Jelikož dcera teprv nedávno oslavila první narozeniny, tak u nás Mikuláš naděloval jen za okno a to její oblíbené ovocné tyčinky. A vypadala, že má pravdu radost, když z papírové tašky vyndavala jednu tyčku za druhou:)
  sport-girl@seznam.cz

 • Markéta Waas 6.12.2016 at 12:43

  Skvělý nápad, půjdeme určitě vyzkoušet 🙂 Holky měly Mikuláše ve školce a prý to bylo s takovým úžasem, že se na básničku ani nedostalo. Ale byly nadšené 🙂
  (marketa.waas@gmail.com)

 • Lenka 6.12.2016 at 13:02

  U nas sa vcera vo velkom pucovali cizmicky… Terka sa rozhodla ze umyje troje parov, vraj Mikulas viacej donesie 😁… Aj ked bola unavena(je chora a ma 6tu chorobu) nevzdala sa a pri pislednej zahlasila"stacilo, nevladzem" ale bola zlata… Rano si nasla knihu Vianoce z celeho sveta, ponozky a chrumky… Ja som si nenasla nic ale nevadi… Pre mna Mikulas pred 13rokmi pripravil stretnutie s mojou laskou (je to nas datum spoznania) takze mu odpustam… No napriek tomu verim ze tej moj mi pripravi prekvapko… Aspon o tyzden ked uz bude dcerka fit. Uvidim Lenka lpravdova@gmail.com

 • Jitka 6.12.2016 at 13:08

  My jsme byly na Mikuláše v našem klubu maminek a Kubík byl tak unesený, že jsem kontrolovala jestli vůbec dýchá 😀 básničku jsme měly modlitbičku Andělíčkovi 😍
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 13:18

  To je opravdu krásní výhra 🙂 Mladší dcera má také dědictví po starší a starší bude zrovna na jaře novou softshellovou souprau potřebovat 🙂 Dcera měla Mikuláše s andělem a čerty v kroužku, kde zpívali hromadně nějakou písničku. Ačkoli dceru čerty nestrašíme a naopak hledáme příběhy o hodných čertech, tak se čertů velmi bojí,… tak jsme si řekli, že jeden stres v kroužku už stačil a domů jsme žádného živého Mikuláše nedomlouvali,…Takže nám Mikuláš nechal nadílku za oknem. Při večerní procházce jsme přeci jen potkali místní dětskou verzi Mikuláše a těm dcera zazpívala Sluníčko, Sluníčko 🙂 Mladší se pokusila o Stojí vrba košatá (aktuálně nejoblíbenější koleda 🙂 ) Krásný advent Kristína (Tinka333@seznam.cz)

 • lucie 6.12.2016 at 13:19

  Nahodne jsme na horach, takze mikulas u nas nechal balicek driv, aby bylo co s sebou – susene ovoce a vanocni knizku. Takze u nas se zatim nerecitovalo. (mala 2,5)
  Lucie
  eiben@post.cz

 • cichulak 6.12.2016 at 13:24

  K nám ještě Mikuláš nechodí, rozhodla jsem se, že až od příštího roku, to už z toho bude mít dcerka víc. Letos ji bude bohatě stačit Ježíšek:)
  Článek sdílím i na FB jako Lenka Fořtová (Cichá)
  Na instagramu sleduji jako cichulak – Lenka F.
  lenka.cicha@email.cz

 • Barča a Míra 6.12.2016 at 13:29

  U nás letos ještě Mikuláš nebyl. Užijeme si to až od příštího roku. Zato inspirace na krmítka se nám hodí 🙂
  barcastiborova@seznam.cz

 • Michal V. 6.12.2016 at 13:55

  My jsme to s Mikulášem letos ještě moc nehrotili, chystáme se až příští rok 🙂 nadavymolova@seznam.cz

 • Adéla V. 6.12.2016 at 13:55

  Mikulase meli ve skolce a byla prekvapive nadsena a ptala se, jestli prijdou i k nam domu 🙂 Basnicku recitovali nejakou pro me neznamou o tom, jak cely rok nezlobili…
  adela.prsalova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 14:12

  Na Mikuláše jsme se byli podívat, ale básnička u nás zatím nehrozí… Marie Kubíková (mariezprahy@gmail.com)

 • Petra.PT 6.12.2016 at 14:19

  Dceři jsou dva, takže jsme včera jenom našli balíček za oknem 🙂 (Petra Sunshine / petra.pt@centrum.cz)

 • Anonymní 6.12.2016 at 14:40

  Kvuli dlouhodobe nemoci nam nechal Mikulas jen balicek, pisnicka byla vanocni koleda.gis-ela@seznam.cz

 • Daniela Šmelková 6.12.2016 at 14:42

  Miško je už 3 týždne chorý takže u nás Mikuláš nechal len balíček s pár sladkosťami a nalepovacími knižkami v topánkach na balkóne. d.smelkova@gmail.com

 • Anonymní 6.12.2016 at 14:55

  Ahoj! Čerty ani Mikuláše zatím domů nezveme, dcerka má 14 měsíců. Ale za dveřmi jí nechal ovocnou nadílku. Jestli se mezi básničky počítá i bababa, mamama, tatata, tak byla i básnička. 😀 k.petruzelova@seznam.cz

 • Lucie Tesařová 6.12.2016 at 15:17

  Ahoj, tak my jsme se letos zúčastnili Mikulášské besídky v RD Srdíčko, pak Mikulášskou nadílku v DM Drogerii, Čerty v Hamerským mlýně a nakonec v den D přišli i k nám domů. Většinou všechny tyto akce probíhaly stejně. Malej se náš držel okolo krku jako klíště a nechtěl se na Mikuláše (na čerty vůbec) ani podívat. I když mu Andílek dával nadílku tak se neotočil a mlčel jako pěna. Jinak je to velice aktivní dítě, ale čerty na něho platí. Ale když už nejsou na dosah, tak zase začal zlobit.

 • Nikol Horáková 6.12.2016 at 16:04

  U nás nebyli, maličkému je teprve 14 měsíců, nevím jestli by pochopil, co se to děje, asi by se bál čerta a nemusel by to pro něj být příjemný zážitek 🙁 radši ještě počkáme… slunicko1321@seznam.cz budu i sdílet

 • My jsme zacali uz v sobotu ve starem mlyne, na jedne schovane mytine kousek za mestem. Certi señora nevydesili ani jeden. Dokonce jako jedinej dvouletak vlezl i do pekla a smal se na cely kolo. Neuveritelny. V pondeli jsem sli na certiky a mikulase jeste do nasi oblibene DMky a ani tam tomu nebylo jinak. Tahal svyho hysterickyho partaka za ruku, ze to je prece curyna. Byla jsem zvedava, co na ne rekne doma, kdyz nebude v otevrenym prostoru a mimo svoje hnizdo. No necekane rekl "certe vylez ven". Ja jim totiz nakazala nestrasit a to nas señor nebere, takze na certy jsme si posvitili, pohladili jsme si ocasky a jen tu pisnicku ani basnicku nedal, ptz se pred Mikulasem stydel :-D.

 • Petra Šebestová 6.12.2016 at 16:20

  Mikuláš s čertíky i andělem u nás byli, ale ničeho se nedočkali 😉 dcerka zůstala nalepená na tatínkovi a nevydala ani hlásku 😉 petra.sebestova1@gmail.com instagram Sebestovi

 • SpaceSusi 6.12.2016 at 16:31

  My jsme na pravého Mikuláše ještě celkem malí (26 měsíců), takže Sandra jen byla s babičkou na jedné firemní akci, kde byl plný kulturní dům dětiček a přišel tam Mikuláš s andělem a čertem. Na básničky nebyl prostor při tom množství dětí a Sandra by stejně ještě žádnou ani nezvládla 🙂 Maximálně by zazpívala "mickeyho klubík" 😀
  Sleduji na instagramu spacesusi.blog
  spacesusi.blog@gmail.com
  To krmítko je parádní nápad!

 • Anonymní 6.12.2016 at 17:07

  my jsme na certa jeste moc malickati, ale jednoho peknyho jsme aspon potkali 😉
  fb:lucie lesprix
  competluc@gmail.com

 • Hana Dlouhá 6.12.2016 at 17:36

  u nás se jen mlčelo a udiveně koukalo, ještě 15 minut po odchodu 🙂
  Hana a Magdalenka

 • Anonymní 6.12.2016 at 18:05

  Byli jsme za certama v detskem centru,mala ze sebe vydala jen slovo brambora :-D. Mate nadherne oblecene deti,uzasne barvicky ;-)Aja Perna

 • Lucie Procházková 6.12.2016 at 18:10

  Hezký večer,tak my jsme zatím Mikuláše vynechali,synovi bude příští měsíc rok a půl,myslím,že je na to ještě malý,tak dostal jen pár dobrůtek…:)
  lucie_prochazkova@centrum.cz

 • Jitka Křížková 6.12.2016 at 18:16

  U nás byl Mikuláš jen za okýnkem, ale i tak to bylo velké překvapení, jak se tam za to okno vlastně dostal 🙂 Ve školce prý byl Mikuláš, anděl a dva čerti (jeden prý měl pytel s nožičkama), a mikuláš se nějak moc podobal jednomu tatínkovi od kamarádky ze třídy 🙂 Děti recitovaly: Padá vločka za vločkou, už to voní vánočkou…no a dál prý už neví Jitka (smallion@seznam.cz)

 • Anonymní 6.12.2016 at 19:28

  Ahoj Míšo, tak my jsme absolvovali Mikuláše 2. Jednoho v karnevalovém dětském divadle a druhého dnes ve Vymazlené kavárně v Havlíčkově Brodě. Malý byl nadšený, pořád "Mikuláš de je". Básničku ani písničku neřekl, a to jich umí. Pěkný večer. Zuzka
  FB Zuzana Bláhová
  Instagram zubla111
  ZuzanaBlahova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 19:34

  Ještě jsme děti nechtěli děsit, jsou malinké, takže u nás nechal Mikuláš dárečky za dveřmi. (lucily@seznam.cz Lucie Cvetlerová)

 • saui.dj 6.12.2016 at 19:46

  Hezký večer, dcera je ještě malá, tak letos čerti nebyly a nejspíš ani příští rok nebudou,….uvidíme:-)Šárka

 • Veronika Patočková 6.12.2016 at 20:06

  U nás nechal jen za oknem pytlik, kde byly kostky na hraní a mandarinky. A pro pejska adventní kalendář.
  veronika.sleglova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 20:20

  Dobrý večer, u nás jsme letos ještě Mikuláše nevolali, malá bude mít teprve 2 roky, tak jsme nechali balíček jen za dveřmi. Děkuji za inspiraci na softshellové oblečení. Martina, makaface@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 20:22

  U nás Mikuláš nechává dobroty za oknem. Ale starší měl Mikuláše ve školce (bez čerta a bez anděla). Největší radost měli kluci z brambory. 🙂 A básnička byla jednoduchá: Mik miku mik miku Mikuláš, přišel s čertem na koláč …
  Pěkný den, ja.net.ka@seznam.cz, fb Jana Štěpánková

 • libie 6.12.2016 at 20:32

  Nechtěli jsme moc slavit, jen dát dobroty na okno, nakonec jsme šli ke kamarádům, kam přišel Mikuláš. Odrecitoval černou Máry. smyckova.lib@gmail.com, FB – Libka Ve Smyčce

 • Eva Macháčová 6.12.2016 at 20:44

  U nás byla po dlouhém mlčení a koukání do země pouze krátká básnička ze školky. A to jsme měli pouze Mikuláše, čert raději čekal za dveřmi 🙂 ev.ru@seznam.cz + také na FB a IG

 • Anonymní 6.12.2016 at 20:54

  U nás žádný čerti neproběhli a ani nikdy nebudou. Šli jsme se jen projít, prohlédnout vánoční výzdobu ve městě a Mikuláše a spol jsme jen zahlédli z takové dálky, z jaké dcera chtěla.
  endyna@sezanm.cz Andrea

 • Zuzana Černá 6.12.2016 at 20:58

  My jsme zhodnotili, že na strašení čertem je ještě času dost, takže Mikuláš jen nechal nadílku za oknem…ono s tou recitací by to asi taky moc slavné nebylo (slovní zásoba typu máma, táta, kuku, štěká a ham…:-)
  Sleduji FB i insta.
  zcernala@gmail.com

 • Anonymní 6.12.2016 at 21:02

  My jsme vyrazili do solné jeskyně, kde dětem předčítal anděl pohádku. Cestou domů jsme uviděli i skupinku Mikuláše v doprovodu andělů a čertů, takže i čerta dcera viděla, ale raději jen zpovzdálí, aby se nebála. Její 1,5 rok. verca.dolezalova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 21:04

  Syn je ještě malý, tak jsme se na trojici byli podivat jen na náměstí v našem městečku. Andele byli nadherni. vendulmarkova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 21:11

  U nás čert a Mikuláš nebyli, domů bychom je nepustili a tak se byla starší dcera podívat ve městě, kam přijeli na koních, doma jsme potom symbolicky zaklepali na okno a zůstali tam po nich jenom dárečky 🙂 (zuzkrm@seznam.cz)

 • Zupkova Karla 6.12.2016 at 21:28

  My jsme byli na Mikuláše v tělocvičně s dalšími asi 40 dětmi a rodiči, děti tančily, zpívaly a říkaly básničky podle paní cvičitelky, potom dostal každý balíček. Náš syn se mě sice držel celou dobu jako klíště a výše zmíněných aktivit se ani za nic nechtěl zúčastnit, ale pro dáreček k Mikulášovi si zašel a nakonec to bylo pěkné odpoledne pro nás všechny 🙂 kaja.zupkova@seznam.cz, na fb Karla Zupková

 • bojko 6.12.2016 at 21:38

  Mikulas bol v skolke s druzinou. Badnicka tam bola spolocna. Doma chodi Mikulas v noci a nadeluje do boticiek polozenych za oknom. V Balicku okrem dobrot dcera nadla i brambory. AndteaAwdwa@post.sk

 • Vik R 6.12.2016 at 22:09

  My sme podla slovenskej tradicie vecer vycistili boticky a dali ich na okno. V ooci sa Miki zastavil a nieco tam nechal. 🙂 Mamke a tatikovi tiez. My mame krmitko priamo na balkone a teda v nasom Straciom dole pod Kavicimi horami mame nalety kazdy den, sykorky, cervenky, sojky a teda obcas aj holuby, ktore plasime. A inac cierna slnecnica je top. Uz kupujeme len tu. viktoria133@hotmail.com

 • Iva Fadrna 6.12.2016 at 22:17

  Malej je jeste moc malej, ale za basnicku od velkyho se u nas nadeloval Mixit 🙂

  cafebabalu@gmail.com

 • EvaHav 6.12.2016 at 23:31

  Tak u nás ještě nikdy Mikuláš s čertem nebyl… jen nosí dárečky, když nejsme doma.
  Do školy a školky učíme Mik, mik, Mikuláš…
  ev.havlickova@gmail.com

 • Anonymní 6.12.2016 at 23:46

  U nás nebyli. Syn se bál. Mikuláš nechal balíčky za oknem.
  pooky@mujmail.cz

 • Dida 6.12.2016 at 23:54

  Pravidelně chodíme na Mikuláše do mé práce, kde je příjemná atmosféra bez stresu. Malá začala pejsku náš co děláš a jelikož je ještě prďka malá, tak mě požádala o pomoc.Takže jsme to daly spolu, ale s balíčkem odkráčela hrdě sama :-).
  dita.brezinova@seznam.cz

 • Michaela Kratochvílová 7.12.2016 at 6:36

  Synovi je 13 měsíců a na Mikuláše a čerty jsme jeli ke kamarádce.meli domluvenou akci se sousedy z ulice,byli tam všechny děti a bylo to moc hezky.za andělem pro balicek si šel sám a dokonce šel se mnou i za čertem 🙂 tak uvidíme jak to bude probíhat za rok 🙂

 • Anonymní 7.12.2016 at 6:40

  K nám Mikuláš s čertem nechodí a zatím je ještě ani nevyhledáváme. Zapálili jsme na balkéně svíčky, aby nás našel a balíčky nechal tam. Při vyhlížení z okna jsme recitovali Mikuláš ztratil plášť. Krásný advent. Tereza (tereza.vraspirova@seznam.cz, FB Tereza Vraspírová)

 • Lenka Rehorová 7.12.2016 at 7:06

  Mi sme na Mikuláše byly propuštění z nemocnice a tak na naše zlaricka doma čekal jen připraveny balíček.

 • Lenka Adoltová 7.12.2016 at 7:30

  U nás Mikuláš ještě nebyl, syn má rok a půl, tak ani básničku ještě odříkat neumí 😊 možná za rok 😊
  adoltovalenka@gmail.com

 • Anonymní 7.12.2016 at 7:35

  My jsme byly za nimi, čerti Teda ošklivý ale dcerka 7 přednesla čert seděl na silnici, chytil Čendu za čepici………. �� moc se jim to líbilo zdeniada@seznam.cz

 • Kristýna Jeništová 7.12.2016 at 9:14

  Byli jsme na Mikuláše u známých, kde s námi byli dvě stejně staré holčičky jako nás dvouletak. Přišel jen Mikuláš a Anděl a holky si pak vyprosili, ze chtějí vidět i čerta. 🙂 nás mrnous odevzdal po předchozích domluvach dudlika Mikuláši a zatim, tuk tuk, funguje bez něj. 🙂 Budu sdílet i na FB: Kelnarová mail: kristyna.jenistova@gmail.com

 • Lucie Kučerová 7.12.2016 at 10:37

  Tak krmítko musíme vyzkoušet, dostali děti hodně pomerančů, tak zkusím. Mikuláš u nás chodili kluci a holky převlečení. Je tu malá vesnice, tak se přijdou zeptat, kdo bude chtít. Básničku říkal 4letý syn kratičkou:
  Mikuláši, Mikuláši ať mě čert nevystraší.
  Někdy zlobím, někdy pomáhám. Vím, že radost dělat mám.
  Potom říkal i za sestřičku, která neumí mluvit.
  luciekucerov@gmail.com

 • Anonymní 7.12.2016 at 10:43

  U nás byl Mikuláš ve znamení vysokých horeček….(a to jsem den předtím komentovala adventní soutěž o thermomonitor, s tím že jsme naštěstí vysoké horečky nemuseli dlouho řešit 😀 )…. Mikuláš jen zaklepal na dveře a balíčky nechal tam aby náhodou neonemocněl, takže básničky si necháme snad za rok 😉
  shine7@seznam.cz

 • Anonymní 7.12.2016 at 13:00

  tak my meli stinové divadlo v lk zvonek opava a pak prisel mikulas a deti si odnesly sve vyrobene misky z keramiky

 • Romana 7.12.2016 at 14:56

  U nás se Mikuláš s čertem stavili jen na skok a za oknem nechali nadílku, prý se zastaví až za rok, až budeme umět i nějakou tu básničku 😀
  Email: ducky123@seznam.cz

 • Martina Šlapáková 7.12.2016 at 16:06

  Ja jela s Tadeáškem k bábí a dědovi. Odoledne jsme šli na prochazku okouknout vánoční světélka. Pak jsme na zahradě prskali prskavkama a doma si dali čajik s dezertikem. Pustili jsme pohádku s čerty nejsou žerty na dvd. V tv nic nebylo. A pak dostal nadílku která byla za oknem. Nebudu na dvouleťáka zvát čerta 😂😂😎🎄 Na básničku je u nás ještě brzy.

 • Michaela 7.12.2016 at 19:43

  Ahoj, u nas byl M+C+A letos poprve. Mladší jen sedel u maminky a zmoulal si miláček triko, starší se po chvili otrkal, zazpíval prodlouženou verzi písničky Běží liška k táboru a nakonec všem podal ruku 🙂 meli jsme ale moc hodneho certika, nic strasidelneho jsme nechtěli 🙂

  Instagram sleduji
  FB Michaela Moravcová
  michaela_moravcova@centrum.cz

 • Adéla Honcová 7.12.2016 at 20:01

  Mikuláše stavíme vždy s partou kamarádů, někdo z nas či ze širší rodiny se převleče za čerta, anděla a Mikuláše. Připravíme všem detem stejné balíčky a Mikulasovi napíšeme, za co každé dítko pochválit a za co pokárat. Každy přinese nějaké pohoštění a vždy je z toho správná párty 🙂
  A mladší syn (2) řekl a ručně doplňoval básnicku Kutáli se brambora, starší syn (5) je velký stydlin, ale moc mile mě překvapil, jak krásně zazpíval koledu naučenou ve školce.
  adela.honcova@seznam.cz

 • pavla beníšková 7.12.2016 at 21:13

  Mikuláš byl v jesličkách, takm malej chodí. Malej se těšil na čerta (zná jen toho z princezny ze mlejna), tak byl tak v šoku, že má 2 metry a řetěz a pytel, že za balíček ani nepoděkoval, natož aby recitoval 🙂 ale učili se v jesličkách takovou hezkou ukazovací básničku. Pak okukoval čerta a nakonec mu sáhl i na rohy, tak snad zkalmání nebylo tak velké. beniskova.pavla@gmail.com

 • Efka 7.12.2016 at 21:18

  Mikuláše jsme tentokrát měli trochu dříve, už v neděli u babičky, společně s neteří a synovcem. Žádný Mikuláš s andělem ani čertem tedy nechodil. Místo básniček jsme trochu potrénovali koledy u piana 🙂 elfka@email.cz

 • Anonymní 7.12.2016 at 21:19

  My jsme na Mikuláše ještě malý.Ale dostal od babičky a dědy i od nás nějaké dárečky a zdravé pochoutky a básničku musela řict samozřejmě maminka :D.Romča Malinová(malinovaRomca@seznam.cz)

 • Zuzana Dawson 7.12.2016 at 21:23

  Mikulas byl hodny a stedry. Certy nechal domal. zd2231@gmail.com

 • Veronika Kulichová 7.12.2016 at 22:02

  Mikulas byl u nas tradicni. Dorazili vsichni, jen certik musel zustat trochu stranou. Deti mely pripravenou rikanku, Koleda, koleda Stepane.

 • Veronika Trpišovská 7.12.2016 at 22:15

  Mikulas nechal certy venku a ke dverim nadelil darecky 🙂 Basnicku holky nemely,ale podekovaly jsme z okna na celou ulici :)))
  avionka@gmail.com

 • Adéla B. 7.12.2016 at 22:28

  U nás byl letos Mikuláš poprvé, starší dcera (4 roky) si ho přála. Místo básničky byla písnička – bylo jich více (většinou jen část) – Holka modrooká, Prší prší, Půjdem spolu do Betléma. Adéla Bachová adelap@atlas.cz

 • Katka 7.12.2016 at 22:36

  Protože prcek od víkendu marodí, tak nakonec Mikuláše prospal 🙁 I když se k nám chystal parádní Mikuláš s hrozivým, ale milým čertem…
  Katka (Katka.1982@seznam.cz)

 • Martina Hradzka 8.12.2016 at 7:31

  My jsme se šli podívat na Mikuláše a čerty u nás na vesnici a malý se tak bál, že jsem neměla to srdce je pozvat k nám domů. Pak jsme jen nadělili dobroty do punčochy a řekli, že mu tam Mikuláš nechal nadílku. Měl ohromnou radost, akorát ji teď čeká každý den. Pořád se kouká, jestli něco náhodou nevisí na okně:) Jinak Unuo je super, máme jedny softsheelové gatě a jsem moc spokojená. Druhé by se hodily na střídačku do školky:) Hradzka@seznam.cz

 • Libuška Křížová 8.12.2016 at 7:58

  Dceři jsou 2 roky, takže Mikuláše necháme až na příští rok 🙂 Ale zvát je k nám domů ani do budoucnosti neplánuji 🙂 Spíš se někam podívat na vystoupení. Letos ale dcera dostala svůj první adventní kalendář, do kterého jsem jí poschovávala různé drobnosti. Gumičky, sponky, i Lego Duplo 🙂 Sleduji a SDÍLÍM na fb jako libuska.krizova, na IG jako marcrazy.marcrazy a mail je marcrazy@centrum.cz

 • Lucie 8.12.2016 at 8:15

  Mám dvě děti, staršímu jsou přesně 2 roky, mladší bude 10 měsíců a směle se přiznám, že jsme Mikuláše domů pozvali (i když děti jsou ještě hodně malé). A dopadlo to skvěle, ze začátku mírný ostych, pak zazpíval kousek prší prší, poděkoval za tašku s dobrotami (ovoce, kindervajíčko, knížka o vánočním příběhu a křupky) a projistotu ji odtáhl do obýváku, aby si to Mikuláš s Andělem nerozmysleli a neodnesli. Čert u nás nebyl. Za rok v podobném duchu zase.

 • Denisa Vašourková 8.12.2016 at 10:08

  Mikulas u nas probihal v poklidu, certi k nam maji zakaz, takze bxla jen nadilka a pohoda:) recitovat zatim neumi, tak snad pristi rok 🙂 denisa.vasourkova@gmail.com

 • Kacka 8.12.2016 at 10:36

  Deticky jsou zatim malinky,tak u nas probehla nadilka za oknem,pristi rok uz domluvime Mikulase 🙂 k.kata@centrum.cz

 • Anonymní 8.12.2016 at 15:11

  U nás holky ví, že jsou to převlečení lidé, co jsme venku potkali. Přímo k nám žádný nechodí, že by musely říkat nějakou básničku, ale ten "opravdický" nám tu nějaké dobroty nechal.

 • Petra Hladká 8.12.2016 at 20:15

  Mikuláš u nás byl poprvé, starší dceři je 2,5 roku, bylo to kouzelné. Zuzanka si s ním nejdříve povídala jak se jmenuje, jestli chodí do školky a jestli se tam za rok těší … vůbec se nebála. Pak došlo na básničku/písničku … tady Mikuláše rozesmála prý si musí nejdřív utřít soplik a uklidit smetičko z vlasů:) a pak zazpívala Mikmiku Mikuláš přišel s čertem …, následovalo předání darecků, pohladila anděla a rozloučila se s čerty. No a mě málem slza ukápla jak jsem byla hrdá … přeci jen je jí 2,5roku:) hladkpe@gmail.com

 • Ziii 8.12.2016 at 20:38

  Zacalo to "certim dnem" ve skolce, pak jsme dvakrat potkali silnou trojku v nakupaku a nakonec certi tramvaj, ktera ale byla az mooooc desiva, tak jsme skoncili u stromecku pred radnici. No a recitovala se Certi sarada (puvodne chtela zpivat hymnu 😀 – tu ma moc rada, naucila se ji na hokeji). ziz.ala@seznam.cz

 • Anna Blažková 8.12.2016 at 20:53

  Tak Mikuláš k nám přišel i s Andělem a čertem, dětičky se snažily vycouvat zpátky z předsíně do kuchyně,ale nakonec se osmělily a Honzík dokonce zaspíval Mik miku…. a udělal křížek. Zuzanka toho ještě moc nenapovídá,tak jen kukala:-)

 • Anonymní 8.12.2016 at 21:04

  Mikuláše jsme zatím neslavili, syn je ještě malý, tak by to bylo zbytečné, ale na rok už ho možná seznámíme:)
  horakkatka@seznam.cz
  Katka Štosková

 • Klára Hošáková 8.12.2016 at 21:31

  U nás letos mikuláš ještě nebyl,necháváme až na další rok..Ale i přesto malá dokonale uměla čerta napodobit a lítat s vyplazeným jazykem celý den ;)) Jinak jsme si samy pro sebe mikulášské básničky předčítaly a zpívaly písničky 🙂
  (krutovaklara@gmail.com)
  (insta : klarus_h)

 • Anonymní 8.12.2016 at 21:59

  U nás Mikuláš proběhnul zatím bez básničky, syn je malý, začínáme s prvními slovy. Přesto náš Mikuláš s čertem a andělem navštívili, již v neděli. Synovi se líbil ze všech nejvíc čert, hlavně jeho velký zvon, rohy a pytel. Docela nás překvapil, pro zatím má pro strach uděláno 🙂
  Karolína Mužíková

 • Soňa Mašková 8.12.2016 at 23:48

  Synovi jsou tři a bojí se všech lidí v převleku, takže na Mikuláše a čerta jsme se venku byli podívat, ale hodně z dálky a to pro jistotu začal hned říkat – už jdeme domů, takže básnička bude snad až příští rok 🙂
  sonka.maskova@seznam.cz

 • Míša Drozdová 8.12.2016 at 23:56

  U nás, respektive u kamarádů, byl pro naše děti, Mikuláš úplně poprvé. Asi jsme se báli víc než dcerka (synovi je ještě málo), jelikož víme, jak na čert y reaguje. Domluvili jsme se s kamarády a udělali Mikuláše společně, celkem pro 7 dětí. Bylo to úžasné díky naší dcerce, jelikož básničkou Pepa od Jarka Nohavici odzbrojila všechny, i čerti se smáli 😀
  DROZDOVA.MISA@GMAIL.COM

 • Lenka Svobodová 9.12.2016 at 6:17

  Letos jsme nechali Mikuláše jen na školku, kde se dokonale s čertem doplňovali a domů už jen uložil nadílku za okno. ale básničku říct musely, jinak by nebyla nadílka.
  Anděli a Mikuláši,
  proč ten čert ty děti straší ?!
  Řetězem štěrchá, jazyk vyplazuje,
  na pytel co sirou smrdí stále ukazuje.
  Anděli tebe zlaté vlásky zdobí,
  vedle tebe čert co bere děti které zlobi.
  A ty Mikuláši krásné bílé vousy máš a jsi čistý,
  čert je i za ušima umouněný to jsem si jistý.
  U nás nikdo ale nezlobil,
  tak prosíme tě, abys dobroty nám nadělil.
  lenboda@centrum.cz

 • Michaela Strnadová 9.12.2016 at 7:13

  K nám domů Mikuláše s družinou nezveme, čertem nestrašíme, od začátku adventu o nich čteme, takže holky je znají a ví, že se čerta zase není třeba až tak bát, ale domov je prostě nedotknutelný 😉 Každý rok si vpodvečer zazpíváme nějaké koledy a pak se za oknem objeví dvě bedýnky plné ovoce, dobrot a nějaké malé dárky. Letos měla Elí premiéru ve školce, kam přišel Mikuláš s andělem a čertem, vůbec se nebála, vystřihla Koleda, koleda Štěpáne a měla z toho opravdu hezký zážitek 🙂 Míša (mischa.strnadova@gmail.com)

 • Anonymní 9.12.2016 at 8:21

  Mala je na to podle me jeste mala:-D takze letos nic, jen dostala nejake ovoce od babicek a od nas novou knizku.. Ale duvod nechapala:-D za rok uz bych chtela nekde mrknout, ale k nam take jeste nepujdou. A strasit zbytecne nechci.. Klara Drdova, klarkaa.k@seznam.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 8:50

  Staršímu synovi jsou tři, mladšímu rok, takže domů jsme nikoho nezvali, ani nevím, jestli do budoucna budeme. Starší syn měl Mikuláše s malou nadílkou ve školce a podle mě to stačí. Na FB Monika Kohutová, mail tonia@centrum.cz

 • Lucy V. 9.12.2016 at 8:59

  U nás Mikuláš s čertem a andělem přímo nebyli, byli jako za oknem 😉 Ale i tak u plných mis děti museli zarecitovat básničku Mik mik mikuláš přišel s čertem na guláš 😀
  va.lucinka@seznam.cz

  • Lucy V. 9.12.2016 at 9:00

   Sleduji na IG jako lusyvaclavikova

 • Martina Novackova 9.12.2016 at 9:16

  Jsem od dítěte naučená, že Mikuláš nechá dáreček za oknem, žádné strašení čerty, takže v této tradici pokračujeme 🙂
  sdílím a sleduji (beelzebub103)
  beelzebub@centrum.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 9:52

  Byl u nás Mikuláš i s čertem a andělem. Básnička se nakonec nerecitovala, ale děti ukázaly, že umí udělat kříž 🙂
  linhartova.marie@gmail.com
  Na fb: Marie Linhartová

 • Anonymní 9.12.2016 at 12:15

  u nás čert s mikulášem nebyli.. ale udělali jsem "hru", kde jakože schovali balíčky a Jiřík hledal… mělo to obří úspěch 😉

  k.becvarova@seznam.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 12:54

  U nás vychází každoročně Mikuláš s andílky z naší kapličky, čerti se rojí pod mostem a vaří v kotli. Místní událost pro všechny… Děti dostávají malou odměnu, nadílka čekala doma u okna. U Mikuláše to bylo bez slziček, ale víc jak jméno ze sebe naše dítko nedostalo :-).
  Hana Ondriková (fb) hana.ondrikova@email.cz

 • Ivka 9.12.2016 at 13:05

  U nás bol Mikuláš už cez víkend na námestí, v rámci rozsvecovania stromčeka. Básničky zatiaľ recitujem iba ja, ale anjel dostal za balíček vzorové "ďakujem".
  zdieľam na FB, sledujem na IG

  igrigelova@gmail.com

 • Anonymní 9.12.2016 at 13:26

  K nám Mikuláš prostě nedorazil, tak doufám že výhra v této soutěži to napraví:)
  Insta sleduji a zdílím 🙂
  Kontakt na mě: ludmila.pavelkova1@gmail.com

 • Anonymní 9.12.2016 at 13:30

  Mikuláš byl ve školce a určitě bylo ještě bez recitace, ale taky bez slziček a strachu, takže vlastně super:-) Petra Kulhanová, pedou@email.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 13:33

  u nás čert s mikulášem nebyli 🙁 dceři je 3,5, měli Mikuláše ve školce, ale domů se mi nepodařilo sehnat někoho s doporučením a tím, že bydlíme ve velkém městě, tak se mi nechtělo jen tak někoho na blind, takže jsem letos Mikuláše vzdala… Iva Heringová, hering.iva@post.cz

 • Míša L. 9.12.2016 at 14:07

  u nas byl letos jen balicek za oknem
  michaela.larruchon@centrum.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 17:29

  První část Mikuláše měly holky u v neděli u babičky a dědy, děda se hádal ve dveřích s čertama a zatímco malá se neohroženě chtěla jít podívat, velká se mě držela za kalhoty a nechtěla ani za nic, tak je děda vyhnal, ale Mikuláš ještě stihl předat nadílku. Druhá část pak večer doma, nechali překvapení za dveřma.
  Mikuláše si zatím domů nezveme, hlavně mladší dcera mi na to ještě přijde malá, časem uvidíme.
  Lenka Svobodová (lenka.sim@centrum.cz)

 • Anonymní 9.12.2016 at 22:56

  Naše děti se modlí modlitbičku – to čerti nemají rádi.. Eva Tulisová, kamtam@centrum.cz, IG:evatulisova

 • Lenka Tesařová 10.12.2016 at 6:15

  Básnička se nerecitovala, Mikuláš něchal trochu dobrůtek za oknem. (tesarova.lenka@gmail.com)

 • Anonymní 10.12.2016 at 9:23

  Byli jsme na mikulasske v praci a jako vzdy nase holcicka nechtela vubec mluvit, vzdy dopredu uz hlasi, ze zase nerekne nic:-) zuzankat@seznam.cz fb Zuzana Zuntova Tymlova

 • Alena Nohejlová 10.12.2016 at 9:29

  U nás se bohužel Mikuláš na poslední chvilku rušil. Kryštůfek chytil nějakou virózu, tak jsme Mikuláše trávili v posteli s čajem 🙁
  Nohelova@post.cz

 • Lenka Mužíková 10.12.2016 at 9:41

  Našemu Mikuláši to sice trvalo, než za námi se svou družinou přišel… ale holky se dočkaly… čerti u nás stáli v pozadí…prim hraje přece Mikuláš… starší (4 roky)z něj měla překvapivě velký respekt a písničku Čertíci ťukají na dveře, kdopak jim asi otevře ze sebe soukala dlouho, což nás překvapilo, mladší (20 měsíců) byla bezprostřední, celou dobu se culila a pokoušela se o Mik, miku, Mikuláš.. 🙂 Mikuláš měl kromě nadílky pro holky i překvapení, utíkali jsme ven a děvčata se povozila na poníkovi.. Lenka (blahuskablue@seznam.cz, sdílím na fb Lenka Mužíková)

 • Barbora Jastrzembská 10.12.2016 at 10:38

  Jelikož máme 15m,tak Mikulášek dorazil ve formě mlsek a ovoce.Mikuláše,čerta jsme zatím nezvali,tudíž jsme ani nerecitovali,ale dcerka oblečená jako andělíček udělala radost prarodičům.
  Věci od unuo máme moc rádi.
  barajastrzembska@gmail.com

 • Štěpánka Čechová 10.12.2016 at 10:39

  My měli domluvenou moji mamku ( holek babičku), že přijde jako čert a vezme s sebou Mikuláše a anděla. Starší dcerka měla od rána trochu čertí virozu,ale ve finále byla statečná. Zazpívala Půjdem spolu do Betléma. Mladší dcera 1,5 roku to zatím nějak neřešila 🙂
  stepi.l@seznam.cz

 • Martina Hepnerová 10.12.2016 at 10:49

  Hezký nápad s vydlabaným pomerančem (my ho známe ze školky a letos určitě zopakujeme). Mikuláše si děti užily, předával jim vzkazy od anděla (chválil) i od čerta (musel trochu i pokárat). Dcera zazpívala My jsme žáci 3B a za bráchu ještě Skákal pes. fejlkova@seznam.cz

 • Anonymní 10.12.2016 at 10:57

  Mikuláša sme viděli v skanzene a zaspievali mu. Alena huhy@centrum.sk

 • Anonymní 10.12.2016 at 15:22

  U nás se letos konečně recitovala CELÁ básnička a na to, že tvrdil, že se čertů nebojí, recitoval div ne schovanej za tátou 😀 kilianova.lucie@centrum.cz

 • Anonymní 10.12.2016 at 15:30

  K nám domů zavítal pouze Mikuláš a anděl, čerti zůstali venku. Syn 3,5 roku řekl básničku Měla babka čtyři jablka. Petra Jelínková, jelus@seznam.cz

 • Anonymní 10.12.2016 at 17:54

  Syna bereme na Mikulášskou besídku s pohádkou, domů si Mikuláše nezveme. Ale najde doma balíček s ovocem a nějakou zdravou dobrůtkou (letos to byly mixit tyčinky a oříšky).
  Sdílím na FB: Štěpánka Bohutínská
  Email: StepankaN@email.cz

 • Iva 10.12.2016 at 18:48

  Mikuláše jsme "slavili" poprvé, byli jsme v neděli na místní mikulášské besídce, která je vyhlášená. Všem se to moc líbilo, Johanka měla už dlouho připravenou básničku. Tak když jsme se dostali na řadu, Johanka hned spustila, a Mikuláš, protože jsme byli mezi posledními a byl taky unavený, zase ihned začal číst zápis ze své knihy, tak se navzájem vůbec neslyšeli. Tak mě to trochu mrzelo, ale co se dá dělat. 🙂 Iva iva.kanarkova@seznam.cz, na Instagramu Vás sleduji jako https://www.instagram.com/ivakanarkova/

 • Libor a Petra 10.12.2016 at 19:03

  Mikuláše viděla, ale rozum jí to ještě nebere, ale jednou to přijde!
  Na Instragramu sleduji pod PetraSpl.
  petra.spacilova(at)gmail.com