OREA Hotel Špičák | bydlíme na Šumavě

Konečně. Poměrně na poslední chvíli jsme se rozhodli zvolit netradiční oslavu Velikonoc a utéct z Prahy za přírodou. Asi je vám jasné, že v tomhle období je poměrně vzácnost, když jsou čtyři děti pod jednou střechou zdravé, takže jsem neváhala ani chviličku, vybrala hotel a jedeme na šumavský Špičák.

Babyfriendly i pro velké rodiny

Rozhodně je třeba říct, že jsme měli převeliké štěstí, že vůbec bylo někde volno, protože nás už moc míst ubytovat neumí 😀 . Je nás celkem 2+4 a už i bez Beníka jsme to v hledání měli dost omezené. Vlastně jsme většinou volili místa, kde jsme si pronajali celý objekt / byt nebo chaloupku a měli se moc fajn.

Velkou nevýhodou pak ale je, že pro mě to úplně dovča není, protože to vaření a starání se, je stejné jako doma 🙂 .

OREA Hotel Špičák měl volno a na nově zrekonstruované pokoje byla všude samá chvála. Nasedli jsme a za dvě hodinky z Prahy jsme v pátek večer dorazili na Špičák 🙂 . Přivítání večeří, kde si „mamiii já chci nabírat“ Violka vybere očima, to je asi top našich dětí 😀 . Doufám, že nejsem jediná, protože po příjezdu domů je zas ta nuda „jedno jídlo“ 😀 .

OREA Hotel Špičák

Ubytovaní jsme tu byli vůbec poprvé, takže nedokážu ocenit velkou proměnu pokojů, ale byli jsme maximálně spokojení. Rekonstrukce proběhla v hotelu v červnu 2022 a je to na pokojích vidět. Navíc výhled z pokoje neměl chybu 🙂 .

Pobyt s polopenzí

Bydleli jsme ve dvou pokojích vedle sebe, ale pokoje byly vnitřně průchozí, takže z toho vlastně vznikl dvoupokojový byteček, kde i děti měly vlastní koupelnu. Vůbec poprvé spala Violka sama s holkama a ne u mě. Bylo to zvláštní, připadala mi každou noc tak daleko a tak velká 🙂 , ale měla jsem radost, že sama chtěla.

My tak vůbec poprvé od porodu Beníka měli v posteli jen jedno dítě 😀 . Sláva, redukujeme počet dětí mezi námi 😀 . Toho místa najednou, připadala jsem si jak královna. Další bod pro Špičák.

Animační program na Špičáku

Ráno jsme začali snídaní. Té se musí nechat, že byla maximálně dostačující. Pro nás je vždy zásadní, aby byla možnost obyčejného bílého jogurtu. Holky doma snídají kaši s nejrůznějšíma lupínkama, ovocem, hoblinkama čokolády a oříšky. Na dovče pak kaše neděláme, ale snažíme se na snídani najít jogurty a ovoce.

Asi by vás překvapilo, jak těžké je najít místo, kde jsou i jiné než sladké jogurty a tvarohy. Nechybělo nám z jídla vůbec nic.

Jakmile se holky najedly, odběhly do vedlejší herničky, kde probíhal animační program. Pokud OREA Hotel Špičák znáte z dřívějška, tak tohle je poměrně novinka.

Animační programy už netřeba využívat ve vedlejším hotelu, protože Špičák má svůj vlastnína Velikonoce, na Den dětí a nebo taky celé letní prázdniny. To si doporučuji při rezervaci ověřit.

Julinka se naučila plést pomlázku, Nelinka vybarvila každou omalovánku a Violka se rozhodla, že lišky rozhodně nebudou tak čisté, když běhají po lese a pojala lišku jako účastnici bahenních lázní 😀 .

Proč že je všude tolik lišek? Maskotem hotelu je LIŠKA ELIŠKA, kterou děti mohou potkat u večeře, na diskohrátkách ve vedlejším OREA Hotel Horizont nebo na programech pro děti v rámci hotelu. Violka se teda bála, protože plyšáka v životní velikosti ještě neviděla 😀 , ale Ben si s ní dal slušnýho placáka.

Ryzí příroda všude kolem

Co bych chtěla vypíchnout a za mě obrovský benefit hotelu, to je okolí. Umístění hotelu považuji za skvělé, protože máte na dosah vše, co s dětmi chcete. Přímo z hotelu vedou trasy pro kola a odrážela a v zimě je střídají běžkařské trasy.

Pro děti „neběžkařské“, které se snažíme učit na sjezdovkách, tak pro ty můžete využít 4 okolní kopce. OREA Hotel Špičák je zasazen do jižního svahu vrchu Pancíř (kam jsme s dětmi vyrazili na jarní výlet) v chráněné krajinné oblasti Šumava – přímo u zdejší sjezdovky.

Co by kamenem dohodil máte kolem menší lyžařská střediska (vypíšu níže 🙂 ), kde mají lyžařské školičky a vy tak nemusíte do velkých skiareálů.

Weissova louka
Alpa louka
Goldhoff
Skiareál Nad nádražím

To jsem s holkami vždy ocenila a i dnes jezdíme v rámci Čech do středisek menších, abychom byli všichni víc spolu.

První výjimkou bylo letošní lyžování v Rakousku a o tom bych mohla sepsat článek samostatný 🙂 .

Šlapeme po svých

Každý den jsme si hezky vyplnili velikonočním tvořením v dětské herničce, obědem na nedalekém hotelu OREA Hotel Horzont (náš hotel obědy nevařil) a pak hurá ven.

No a co si budem, jedeme v dubnu a divíme se, že ze slunečného pátka se stala zasněžená sobota 😀 . No bez legrace.

Naštěstí pro nás už jsme za 10 let našeho rodičovství poměrně zdravě paranoidní a z dubnových 16 stupňů počítáme i s minusovou teplotou v dalším dni. Takže obléct termospoďáry a můžeme vyrazit 🙂 .

Pro výlet jsme zvolili výstup na Pancíř. Byl to první výšlap tříleté Violky a já byla pyšná, že skejtík potřebovala až na posledních 100 m, kde je stoupání prudké.

Nutno ale podotknout, že nám cestou dolu už na skejtíku usínala a tak tak jsme jí dovezli při vědomí 😀 . Umíte si ale představit ten večer? To vám bylo klidu 😀 .

Další výletní tipy

Pokud byste se na Šumavu směr Železná Ruda vypravili, uložím sem i nějaké své výletní tipy. My využili Pancíř na základě nálady a dostupnosti, vám se možná bude hodit něco jiného 🙂 .

Venkovní aktivity

ČERNÉ JEZERO – výlet, který hravě zvládnete s kočárkem. Trasa vede po asfaltce. Na blogu už tenhle výlet najdete 🙂
SRNÍ – VLČÍ VÝBĚH – pozor přístup k vlčímu výběhu není zrovna vhodný pro kočárek
PANCÍŘ (1214 m.n.m.) – výstup zvládnete s kočárkem, doporučuji skejtík s sebou, možnost historické lanovky
VELKÉ JAVORSKÉ JEZERO Arbersee – zvládnete s kočárkem, cestou i restaurace, jezero se dá obejít

Vnitřní aktivity

BAVORSKÁ RUDA – VÝTOPNA
ALŽBĚTÍN – VÝSTAVY
CUKRÁRNA CHARLOTTA – zde u stropu jezdí vláček
MUZEUM ŠUMAVY
WELLNES JAVOR – koupání v Železné Rudě
INFOCENTRUM – výstavy, kabinety
MUZEUM HISTORICKÝCH MOTOCYKLŮ

Krásné Velikonoce na Špičáku

Povedly se báječně. Vždy když se vypravíme společně mimo domov, jsme mnohem víc všichni spolu. Máme stejný program, plánujeme spolu dny a velkou výhodou našeho ubytování byl fakt, že ONO SE TO – SAMO SE TO 😀 , což každá máma ocení.

Už jen fakt, že po výletě přijdete a máte uklizeno, navařeno a jedinou starostí je si vybrat, co že si na ten talíř dáte 🙂 . Večeře formou bufetu, to je prostě něco, co milují i děti, protože očima se vybírá lépe, když to vidíte uvařené, než napsané v jídelním lístku.

A že večeře jsou na Špičáku moc fajn! Těstoviny s boloňskou nechybí ani tady. Vždy byl ale dostatek příloh, nejrůznější masa a já moc ocenila, že se každý den (od pátku do pondělí) ukázala na večeři ryba 🙂 . Děkuju za to, protože to taky není zrovna časté.

Z dezertů za mě zase strašně ocením, že byl dostatek krájeného ovoce. Ve chvíli, kdy přijede nedortíková rodina, tak ovoce je prostě top dezert, který může téměř každý a děti po večeři prostě moc potěší. Alespoň ty naše rozhodně 🙂 .

Nemusela jsem uklízet. Nemusela jsem vařit. Večer jsme si mohli zalézt prohřát kosti do finské sauny. Mohli jsme si sednout do dětské herničky a mít o děti na chvilku postaráno 🙂 . Naučily se plést pomlázky, zprznit lišku bahnem 😀 , vyrábět velikonoční masku na karneval a pak s námi ochotně vyrazit ven. A to je servis, který já považuju za dovolenou i pro nás mámy.

Mimochodem vedle v OREA Hotel Horizont mají i bazén, SPA a masáže, takže to pro nás mámy může být ještě víc v TOPu 😀 .

A pro děti tam před hotelem doporučuji lamy Zorku a Horku…

…nebo třeba minigolf 🙂 . Takže vaše oblíbené suma sumárum na závěr, ať máte kontakty na jednom místě..

Praktické info – OREA Hotel Špičák

webové stránkyhttps://www.orea.cz/hotel-spicak
Facebook funpage – https://www.facebook.com/oreahotelspicak
adresa OREA Hotel Špičák: Špičák 5,
340 04 Železná Ruda, Česká republika
telefon +420 376 365 111
email rezervace.spicak@orea.cz

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×