za poznáním | Objevujeme kulturu

14.11.2017 in Výlety, Za kulturou - 615 Comments

Jako malá jsem divadlo milovala. Pamatuju si na to vzrůšo, když se celá třída balila do divadla. Ráno jsme odevzdali 20 Kč, paní učitelka rozdala čísla a vyrazilo se do Naivního divadla v Liberci, kde jsem vyrostla a prošmejdila divadla všechny 🙂 . Taková to byla sláva, že jsem věděla a chtěla, aby děti okusily divadlo co možná nejdřív.

Jedna z mála výhod, které Praha má. Kdyby bylo čistě na mně, v Praze bych děti vychovávat nechtěla. Za pozitivní beru dobu, kdy děti jdou na školy. Tady je velká šance, že nám z domu „nezmizí do Prahy“. V tomhle věku bych ale uměla vybrat lepší místa pro život 🙂 . Ale šup k té výhodě. Kultury tu totiž máme habakuk.

Úplná premiéra v divadle

Poprvé jsme vyrazili do divadla a pojali to jako rodinný výlet, když bylo Julince 10 měsíců. Kam že se dá s tak malým dítětem? A mělo z toho vůbec něco? Mělo. Divadlo Minor, které najdete ve Vodičkově ulici (spojnice Václaváku a Karlova náměstí) má v repertoáru představení Brum – pro nejmenší medvědy.

Je to interaktivní hra, kdy každé dítě dostane svůj vlastní kufr plný zábavy. Do toho mezi vámi chodí účinkující, hrají na kytaru, zpívají a vy si spolu s nimi hrajete s interaktivním kufrem. Bylo to boží a Nela i Julinka si to užily 🙂 . Povoleno je hraní, ale i vztekání, kojení, přebalování a prostě se vším se počítá. Milé seznámení dětí s kulturou.

tip: Fotka, kterou vidíte je stránka z Project Life alba, které dětem lepím. Medvěda jsme dostali přímo na divadélku, takže má Brum čestné místo v albu. Veškerý materiál si momentálně objednávám z Papero amo, takže kdo plánuje od ledna začít dělat alba, tleskám takovému předsevzetí a já vás podržím, protože bude Project Life pravidelným čtením i u nás na blogu 🙂 . Už se těším na prosincové večery s rolátkem a rukama od lepidla 😀 .

divadlo, cirkus, humberto, slevomat, minor

Poprvé v loutkovém

Když byly Nelince tři, vyrazila si s kamarádkou Emmičkou do divadla loutkového. Zase něco jiného, ale ona v úplném tranzu. Pokusím se vám tu nahrát její první reakci na divadýlko 🙂 byla totiž senzační a já jsem strašně ráda, že ji mám chycenou. Do alba jsem pro video vytvořila QR kód a kdykoli si ho Nelinka bude chtít v budoucnu přehrát, má ho k dispozici 🙂 .

Loutkové divadlo máme v centru a dětská představení se hrají vždy dvě za sebou. My se vydali na Budulínka a pohádku O koblížkovi. Dvacet minut pohádky a po přestávce zase druhá hra. Moc se to líbilo nám oběma a za lidovku tak plánujeme chodit do loutkáče dál, pokud se vyhrabeme z těch školkových nudlanců 😀 .

Tak tady je 🙂 . To první setkání s loutkovým divadlem 🙂 Pozorní diváci si všimnou aktivnějšího dítka v popředí 😀 . Tehdy tříletá Nelinka si to umí užít. Kdyby někdo nepostřehl, tak vám komentuje že vidí veverku, houbu a ježka.

S Nelinkou do „opravdového“ divadla

A když už máme v té Praze z čeho vybírat, nebyli jsme troškaři. V Národním divadle si pro děti připravili vážně krásný program. Seznámí vás nejen s pohádkou, ale vyzkoušíte dětskou činohru, operu nebo třeba balet. Záleží jen na vás. Už včera jsem vám psala o návštěvě představení Vidím, nevidím.

Velkou nevýhodou je tady bohužel cena. Ta je i pro dítě hodně vysoká. Když jsme jedno představení zmeškali kvůli nehodě na D1čce, Nelinka to oplakala a já ve vteřině nechala divadlu téměř 1000 Kč. Na pravidelné návštěvy je to dost drahý koníček, ale jednou za čas je to moc fajn.

Do toho velkého se ještě chystáme, ale bude to až po Novém roce. Teď mám totiž do konce roku nakoupíno 🙂 .

Cirkusová premiéra „na přání“

Zatímco já brala děti do divadel (přiznám se vám, že v kině jsme ještě nebyli), Nelinka přišla s tím, že by chtěla vidět cirkus. Nevím, možná se někdo zmínil ve školce nebo na hřišti. Pak ho holky uviděly v jedné knížce a od té doby to byla dabl-masáž 🙂 . A tak tedy dobře. Přesně teď je tady totiž sezóna cirkusů, tak jsme prvně vyrazili.

Sama o sobě bych je do cirkusu nevzala. Ne do toho, jehož součástí jsou divoká zvířata. Na druhou stranu tohle je příležitost si představením projít, a pak popovídat, zda to dětem přijde správné nebo ne. Říct holkám „“nepůjdete, protože maminka nechce“ mi nepřišlo fér. Přirovnala bych to asi ke sladkostem, které dostává Nela ve školce. Já jí sladkým nekrmím. Čokoláda jí nedá vůbec nic dobrého, ale neřeknu paní učitelce „mé dceři nedávejte“ jen proto, že s tím nesouhlasím já. U cirkusu věřím, že si povídáním o celém představení sama urovná, jestli je to správné nebo ne. S tou čokoškou jí to (že z toho tělo nic nemá) asi bude fuk, protože mňam 😀 .

Při hledání cirkusů mi strejček Gůglů vyhodil Slevomat. To byl po dlouhé době impuls se na něj zase podívat. Dřív jsme tam s tátou kupovali vouchery do restaurací, jednou pobyt a pak mi to přišlo, že rodinná sekce se plní věcma z Aliexpressu a chodit jsem tam přestala.

Druhou šanci ale dostal díky cirkusu. Ten mě totiž zavedl do celé sekce Divadel a výstav. Tuhle vám moc doporučuju si přečíst, protože já jsem slev do divadel zrovna moc nenašla. Probrala jsem jim představení a utratila cestou do Bratislavy dva tisíce za lístky 😀 . Joo 4 hodiny ve vlaku na první pomoc, co tam, no ne? Sice padlo korun dost, ale nutno říct, že jde o tři představení a pro celou čtyřčlenou rodinu. Za tu cenu bych šla s Nelčou do Národního jen dvakrát a sama.

A pak mě to napadlo. V adventním kalendáři vám chceme s holkama rozdat co máme rády a krom knih, her a užitečných vychytávek je to i kultura. Až na základě toho jsem oslovila Slevomat a jim se můj nápad moc líbil. Vy tak dnes máte šanci a výhodu, že si na kulturu budete moct vyrazit gratis 🙂 .

My máme za sebou Cirkus Humberto, kde se dětem strašně líbilo, i když já měla z cvičených zvířat hodně smíšené pocity. Jsem ráda, že holky cirkus zažily, mají zážitek a až bude ve školce někdo vyprávět o cirkusu, budou vědět, že byly a vědí o co jde.

tip: Představení bylo dost dlouhé (2,5 hodiny), ale přestávka uprostřed byla akorát a vydržela i Julinka ve 2,5 letech. Cirkus Humberto je momentálně proti Thomayerově nemocnici v Krči a krom slonů uvidíte i zebry, velbloudy, lamy, lvy nebo třeba šikovné akrobaty a nejbáječnějšího komika, který byl u nás top 🙂 .

Vstupenky za výhodnější cenu jsem koupila TADY.

Naše příští zastávka

A kam razíme dál? Ještě nás čeká jedno malé divadélko i s Julinkou ještě v listopadu (snad budeme zdraví), a pak na konci roku jdu já a Nelinka do Divadla Hybernia na dětské baletní představení Louskáček. Obě se na něj strašně moc těšíme a zase je máme ze Slevomatu. Tomu navíc děkuji, že někoho z vás pošle na tuhle událost a vstupenky na Louskáčka mi pro vás věnovali 🙂 .

Vstupenky za výhodnější cenu jsem koupila TADY.

Když do divadla je to dálka

A když nás trápí nemoc, ale do divadla by holky rády, můžeme si ho doma zahrát. Kvído řada od Albi má pirátské nebo princeznovské divadýlko, díky kterému se opona rozhrne i dětem doma. Takže kdo nemá divadla za rohem, může si doma vytvořit vlastní.

tip: A kdo z vás je ruko-schopný, zvládne si divadélko doma i vyrobit úplně sám. Pokud navíc uděláte stínové, budou děti mávat baterkou až do zavření víček 🙂 .

Součástí hry je pevné pódium, které si složíte jako puzzle. To má v sobě drážky, do kterých zasunete pozadí 😀 (podle nálady si vyměníte dva druhy) a také do drážek budete usazovat postavičky a další „figurky“.

Postavičky a jejich veškerý arzenál si vyloupete z kartonové desky. Zbytek se dá hezky recyklovat a použít jako obkreslovací nebo domalovávací obrázky 🙂 .

Co je u divadýlka trochu neobvyklé, budete si házet kostkou. Vlastně je jich v balení hned několik. Jsem zvědavá jak dlouho je udržíme všechny. Dost totiž baví i naši kočku a vyměnila je za podzimní kaštany 😀 .

Jedna z kostek je akční, tři zbylé pak obsahují postavy nebo rekvizity hry. Při každém svém kole hodíte všemi kostkami. Provedete akci podle kostky akční a podle obrázků hozených na kostkách začnete vyprávět příběh. U toho různě rozpohybujete dané postavičky na pódiu. Každý hráč tak v kole poví dvě až tři věty příběhu.

Pokud by to někdo úplně nepobral (je čtvrt na dvě ráno 😀 tak se omlouvám), přikládám vám ještě srozumitelný návod, podle kterého jsme to s dětmi pochopili i my 😀 . Princeznovské divadýlko je na úplně stejném principu, akorát je celé růžové a nehemží se to tam šavlema 🙂 .

Teda to bylo dnes kultury, že? My ji máme rádi a snažíme se, aby alespoň jednou do měsíce nějaká byla. A když ne divadlo, najdeme si nějakou tu výstavu nebo festival, kterých je v Praze vážně mraky. Tak tu výhodu alespoň pořádně využíváme. Další naší festivalovou zastávkou bude Dětský festival Mini 🙂 .

Dnes vás pošleme za kulturou: Soutěž ukončena

První z vás si odnese divadlo, které mi věnovalo Albi z edice Kvído. Můžete si vybrat své vlastní. Je jen na vás zda to budou Piráti nebo Princezny. Zvol si tady.

Druhý z vás se zajede do Prahy na Dětské baletní představení Louskáček. Divadlo Hybernia a vstupenky pro 2 dospělé a 1 dítě vám věnuje slevový portál Slevomat. Příběh o dvou jednáních se odehrává na Štědrý večer, kdy ve snu malé Klárky ožívají všechny hračky včetně Klárčina dárku od strýčka – dřevěné loutky louskáčka. K nočnímu životu se probouzí ale také svět myší s jejich králem – a ti proti oživlým vojáčkům vedeným Louskáčkem bojují. Poté, co Louskáček zvítězí v bitvě nad myší armádou, pozve Klárku do svého království, kde všichni vesele oslavují a tančí. Začíná nový den, Klárka se probouzí doma u vánočního stromečku a na jejím klíně leží hračka louskáček…

Třetí z vás si udělá výlet za kulturou do Čertoviny na Vysočině. Díky Slevomatu bude celá vaše rodina mít o program postaráno. Vstup na Čertovský program pro 2 dospělé a 1 dítěČerti pro vás připravili ďábelsky nabitý program. Vrátný Vytřas vás provede pekelnými chodbami, rozpustilý čertík Bertík vás zatáhne do pohádkového dobrodružství a při Pekelném víceboji poměříte s čerty sílu. Pokud máte opravdu pro strach uděláno, požádejte o audienci u samotného Lucifera.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Odkud nás čtete? Máte tam možnost divadel, cirkusu nebo jiné kultury? (pokud o některou z výher nechceš soutěžit, připiš to)

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

615 Comments

 • Lenka Quintero 14.11.2017 at 9:21

  Bydlíme v Praze a často jsme na chatě v Českém středohoří (i tam vás čtu :-). Líbili by se nám Piráti a Čerty z Vysočiny nechceme. Díky.

 • Bara 14.11.2017 at 9:21

  Dobry den, urcite nechceme certy. Ne kvuli dostupnosti, ale kvuli obsahu. My jsme z Litovle u Olomouce, kde divadlo nabizi predstaveni pro deti, a i k nam do mesta jednou za cas zavita nejake to divadlo.

 • Lenka Dostálová 14.11.2017 at 9:21

  Bydlíme ve vesnici mezi HK a Pardubicemi (přednášela jste u nás první pomoc 😃). Cirkusy jezdí, divadlo s dětskými představení mi, kino i dětské muzikály mame kousek.

 • Ivana Kroupová 14.11.2017 at 9:23

  Čteme vás z malé vesnice půl hodiny od Brna 🙂 takže jezdíme do divadla tam, víceméně pravidelně do jednoho malého divadla pro děti 🙂

 • Michaela Teuchnerová 14.11.2017 at 9:23

  Jsme z Prahy a tak se moc těším, až budeme s Ellou obrážet všechnu tuhle kultuuuru 🙂 Zatím je pro máš aktuální to dětské představení v Minoru, i když zatím jsem v lovu na lístky nebyla úspěšná. Tak třeba se na nás usměje štěstí a zahrajeme si divadélko doma 😉

 • Jana Herrmannova 14.11.2017 at 9:24

  Nejradsi bychom soutezili o divadylko od Albi 🙂 ctu blog z Prahy, ale na divadlo je jeste brzo.. co ale urcite vyuzijeme, je tip na divadlo pro nejmensi medvedy, tam proste musime 🙂
  Mate krasne album Project Life, taky se na to chystam, tak i zde budu cerpat inspiraci, diky

 • Radka H 14.11.2017 at 9:25

  Jsem z Brna a možností kam za kulturou je tu někdy až moc 🙂 Se starší dcerou se někdy chystám konečně do kina a i to divadlo je v plánu. Jelikož jsme z toho Brna, tak bych nechtěla soutěžit o Dětské baletní představení Louskáček.
  Sleduji na FB i na IG (radilih).

 • Aneta 14.11.2017 at 9:25

  Jsme z Votic žádné divadlo nemáme. Nejblíž kam jezdíme je do Tábora nebo Praha.

 • Pavla 14.11.2017 at 9:25

  Kultury máme kolem sebe spoustu, jen najít čas je horší.

 • Barbora 14.11.2017 at 9:26

  Ctu Vas primo z vaseho krasneho blogu.Mela bych zajem o piratske divadlo.
  Se synem se take chystame do cirkusu a nalakala jste me do divadla Minor.To musime navstivit

 • Honza Kropáč 14.11.2017 at 9:28

  Dobrý den,
  jsme stejně jako vy z Prahy, takže možnosti na kulturní vyžití máme poměrně široké.
  V cirkusu jsme byli už několikrát (Jo, Berousek) a dceři se tam vždy moc líbilo.
  Rádi bychom vyhráli pirátské divadlo…

 • Zuzana Vackova 14.11.2017 at 9:31

  Jsme z Prahy, takže máme kulturní možnosti velké. Cirkus v Krči máme kousíček. Loni jsme si byli jen prohlédnout zvířátka, letos už jsme chtěli na představení, ale také se nemůžeme vyhrabat z podzimních nudlí. Chodíme občas na loutkové divadýlko, které je každý týden v obchodním centru a příští víkend se chystáme na loutkový festival.

 • Veronika Švédová 14.11.2017 at 9:32

  My vás čteme z jižní moravy ze Švábenic (kousek od Vyškova, cca. 50 km od Brna). A jít s dcerou na představení Louskáček je mé velké přání, už jsem po tom pokukovala loni, ale odradila mě dlouhá cesta do Prahy 🙁

 • Petra Pavlickova 14.11.2017 at 9:33

  Cteme vas z Ceskych Budejovic,mame tu divedlo,filharmonii i kino a detska centra.Kam jit je:-) Ale syn je zatim dost neposedny,takze to je spis za trest 🙂
  Libila by se nam hra divadlo princezny a vylet do certoviny.

 • Renata 14.11.2017 at 9:35

  sledujeme z Hostivice u Prahy. takze kulturu po ruce mame. ale ty ceny 🙂 vyhrat louskacek by byl opravdovy sen..

 • Dana K. 14.11.2017 at 9:39

  Jsme take z Prahy, prave si mapuji moznosti divadel, ze bychom nekam mohli vyrazit. Moc dekuji za dalsi inspiraci. Jinak doporucuji v lete detsky program na Krizikove fontane. Me jako malou balet nadchl, rada bych na nej brzy vzala nasi Klarku 🙂
  Nechci soutezit o Certovinu.

 • Tereza 14.11.2017 at 9:40

  My jsme z Jičína,takže minimálně jednou ročně se děti vyřadí na Jičín město pohádky 😀 Pak je tady i loutkové divadlo,plánujeme brzy vyrazit.

 • Eva S. 14.11.2017 at 9:40

  Bydlime v Praze, ale chodime i do divadla lampion na Kladne. Jinak klasika divadlo minor a vsechba mozna divadelka v okoli. V planu je i divadlo S+H. Hezky den.

 • Marie 14.11.2017 at 9:41

  Dobrý den, rádi jezdíme do Prahy, takže divadlo v Praze by bylo super. Kluci by se čertů báli, tak ty raději ne. Divadýlko od Albi vypadá také super. Díky

 • Kateřina Klimentová 14.11.2017 at 9:44

  Teda Míšo to je zase bezva článek. Již dávno jsem chtěla jít s dcerkou do divadélka, ale zatím jí nějak nemůžu donutit. na jednom malém vlastně byla, ale moc jí to nechytlo. Ve třech letech se jí moc nechce a hlavně netuší co jí tam čeká. Uvidíme příští rok to by jsme mohly dát i ten cirkus, letos se ještě bojí. 🙂 Jinak jsme kousek od Prahy takže tam je toho dostatek.
  Hezký den ,také zrovna marodíme , ten podzim.

 • veronika 14.11.2017 at 9:45

  My jsme z Mostu – je tu divadlo, kino, planetárium a muzeum. Nejúžasnější divadlo, které jsme kdy viděly je tohle http://www.milenajelinkova.cz/clanky/nana-divadelko/, pokud ho budete mít někde v okolí, tak určitě běžte. Už jsme viděly dvě pohádky a byly super. Další nás čeká v sobotu 18.11. a pak 1. 12. 2017, moc se na to těším i já. JInak by se nám líbilo divadlo piráti a výlet do Čertoviny. JInak s dcerou navštěvujeme divadlo od jejího roka a super.

 • Tereza 14.11.2017 at 9:45

  Čtu Vás z Jihlavy a možnost návštěvy divadla, kina, koncertů máme. Vstupenky na nějaký kulturní zážitek dávám mým chlapům jako dárek a zatím vždy udělal radost 🙂

 • Petra 14.11.2017 at 9:47

  Ctu vas z Chodova u Karlovych Var. Pro deti jsou tu filmy v kine a cirkus. O divadelnim predstavenim pro deti nevim, ale urco tadu neco bude. Mam zajem o divadlo od Albi o piratech.

 • Pavlína Rytířová 14.11.2017 at 9:47

  Já jsem z Liberce, ale teď už bydlíme všichni společně v Praze. Kultura nás ještě čeká, neboť je na to Adélka ještě hooodně malá. Tak bychom měli největší zájem o divadélko s princeznami. Ostatní se nám ještě nehodí.

 • Petra Němcová 14.11.2017 at 9:48

  Cteme vas z Prahy. Clanek je jako vzdy krasny a obsahly, kde teda ve dve rano na to berete energii netusim 😉 Jen by me zajimalo, kam chodite do toho loutkoveho divadla? Mame ho totiz v planu taky. Vynechala bych akorat soutez o certy, to by prcek asi nedal 😉

 • Tereza Čechová 14.11.2017 at 9:50

  Ahoj holky,čteme Vás z Kolína :)V Kolínkém divadle máme s klukama předplacené dětská představení cca 8 do roka,dále si hlídáme i jiné akce,jako cirkusy a ted v listopadu se těšíme na koncert Míši Růžičkové 🙂

 • Martina Eignerová 14.11.2017 at 9:50

  My z Prahy, skvělé typy na divadlo pro nejmenší oceňuju. Ten Míša mne zaujal. Čery určitě ne ani vysočinu. nejlépe divadlo piráty 🙂

 • Kacka 14.11.2017 at 9:52

  Ja ctu od sousedu z Nemecka, k rodicum na Sumavu to mame 2h, moznost loutkoveho divadla mame v zimnich mesicich, tak zvazujeme,zda se uz letos vypravime 🙂
  Sleduju

 • Lenka 14.11.2017 at 9:53

  Jsme z Liberce, takže kultury je tu dostatek. Místní DFXŠ a Naivní divadlo zrovna vám jistě nemusím představovat 🙂 I když top je pro nás teď nedělní divadýlko u Fryče… Určitě nechceme Louskáčka ani čerty, malá je na to bohužel ještě moc malá… Úplně mě nadchnul Minor, tam se jistě vypravíme. No a co se týká cirkusu, já jsem zarytý odpůrce, takže tam půjde dcera jedině s tatínkem nebo prarodiči, nechtěla bych jí svým názorem kazit zážitek.

 • Michaela 14.11.2017 at 9:53

  Já zírám, den ode dne krásnější okénko v kalendáři 🙂
  Jsme z Liberce, takže kultury je tu dost. Matýsek má rád loutkové divadlo, nejvíc hodí uchvátilo „O beránkovi, který spadl z nebe“. To teda koukal a ani nedutal. Pak jsme byli i v kině, na Mimoních, to usnul po dvaceti minutách a spal až do konce 😀 no a před radnicí se často konají akce, minifestivaly, takže chodíme koukat často 🙂

  • Michaela 14.11.2017 at 9:55

   Ještě IG: myskyyy.l

 • Jana & Dominik 14.11.2017 at 9:53

  My Vás čteme z malého města Lanškroun (podhůří Orlických hor). Nabídka kulturního vyžití je určitě omezenější než ve velkém městě … ale občas se tu konají zajímavé akce. Radost by nám udělali Piráti 🙂 Druhou a třetí výhru přenecháme dalším.

 • Radka 14.11.2017 at 9:54

  My jsme pražské naplaveniny, takže hltám každé Tvoje slovo o kultuře a děkuju moc opět za úžasné tipy!!!

 • MAR MAR 14.11.2017 at 9:55

  Čteme v Brně a je jasné, že ani tady není o ty kultůry nouze 🙂 Čertů se bojíme a na Louskáčkovi by hopkal jeden miniherec navíc, takže bychom si rádi zahráli divadlo doma, pokud se na nás usměje štěstí ❤

 • JANA Chichi 14.11.2017 at 9:56

  My čteme Váš blok z Brna, kultury je tu mnoho, což je super, a za mě teda i Brno by mohlo být čistější. Moc rádi bychom 1.(a prosím piráty) a 3 výhru (lístky na Louskáčka do Prahy prosim ne). Děkuji zase za příjemný tip ohledně divadýlek, začne to být i u nás aktuální 🙂

 • Natalia Tureková 14.11.2017 at 9:56

  Ráda vás čtu z Českých Budějovic. Kultury je tu hafo, jen čekám až mi holky dorostou a už se moc těším na divadla, kina i hudbu. Líbili by se mi Piráti. Hoky si na ně s taťkou moc rády hrají. Vstupenky na představení pro nás ještě nejsou aktuální…
  Sleduji tě na FB i IG a už běžím sdílet 🙂

 • Miru 14.11.2017 at 9:57

  Jsme z Teplic a čteme Vás rádi,v Ústí jsme se potkaly na kurzu 😎 Vysocina je pro nás bohužel z ruky,Tak to bychom přenechalypřenechaly někomu kdo to přeci jen má blíž 😎

 • Petra S 14.11.2017 at 9:59

  Na představení jsme byli v Sedlcanech, v Praze jeste ne 😉

 • Le 14.11.2017 at 9:59

  čtu kousek od pohádkového Jičína… a nejvíce by se nám asi líbilo pirátské divadélko:) Ostatní je pro nás (teď v zimě a s dětmi) z ruky..

 • Libka Smyčková 14.11.2017 at 9:59

  My bydlime ve vesnicce 10 km od Berouna. V lete k nam prijel cirkus, ale spis bych to oznacila za frasku, syn uz do cirkusu nechce. Jezdime spis do Prahy, i kdyz se v Beroune taky obcas nejaka kultura odehrava. Ale i tak vyrazime jen vyjimecne.
  FB – Libka Ve Smycce

 • Hana 14.11.2017 at 10:00

  Praha… Akce vyuzivame radi (kdyz jsme zdrave)… veskere typy potesi

 • D-žejn 14.11.2017 at 10:00

  Čtu Vás z Prahy, takže Louskáček by byl značka ideál. Humberto jsme zkoušeli s dětmi loni, nevydržely ani do půlky a popravdě já byla také ráda, že to nemusím přetrpět do konce 🙂 Takže raději vyrazíme do Minoru nebo Minaretu na dětské divadlo. A největší hit je teď u nás planetárium 🙂

 • Pavlína Suchánková 14.11.2017 at 10:00

  Čteme Vás z Opavy (máme zde divadlo i loutkové, jezdí zde cirkus a další vyžití je v nedaleké Ostravě) a jelikož to máme do Prahy i na Vysočinu daleko, vybrala bych si výhru č. 1 pohádkové divadlo – princezny. Hezký den, Pavlína

 • Dyba 14.11.2017 at 10:00

  Čteme z malé vesnice a vzhledem k obtížené dostupnosti by se nám nejvíc hodilo papírové divadélko Albi.

 • Michaela Novotna 14.11.2017 at 10:00

  Ahoj Miso, sledujeme z Hradce Kralove. A je tu docela dost moznosti na kulturu, jak divadlo, tak kino a obcas dalsi veci, jak pro dospele, tak pro prcky 🙂 koukame na FB i na INs

 • Adéla 14.11.2017 at 10:02

  Čteme z Prahy a moc rádi! Zase máš plno uzasnych tipů! ❤
  Sleduju na fb i na ig a ten emailovy odber novinek byl skvely napad, aspon nezapominam cist. 🙂

 • Naděžda 14.11.2017 at 10:02

  Hltáme vás z Matičky stověžaté! Jak sama víte, kulturního vyžití je tady víc než dost a teď, když jsou malému 3 roky, si to společně začínáme užívat. Před okamžikem jsem objednala lístky na krásné představení Ovečka betlémská, které se hraje v prosinci na Národní scéně – vím, že ji máte rádi.. nepotkáme se tam náhodou? :o) Pokud by se na nás usmálo štěstí a my v soutěži vyhráli, oželeli bychom ˇČerty – myslím,že na to máme ještě chvilku čas :o)

  Krásný den, Naděžda

 • Petra Hečová 14.11.2017 at 10:03

  Moc děkuji za tento článek, divadlo máme moc rády. Emmu jsem vzala poprvé když ji bylo rok a čtvrt. Trochu jsem se obávala, protože udržet ji na místě bývá někdy tvrdý oříšek. Ale zvládla to, seděla celou dobu s otevřenou pusou a nestačila zírat, zvládla se do divadla i zapojit (věděla, jak dělá koza :)) Byly jsme v Radosti v Brně na pohádce o kůzlátkách. Doma jsem ji ušila (tedy jsem stále ve fázi výroby, zatím máme jen oponu a zvládneme pohádku o Karkulce a Budulínkovi :(, mám plán, že bude dostávat další postavy v adventním kalendáři, ale nevím, kdy to ušiju 🙂 Zrovna dnes jely se školkou do divadla, bohužel Emma onemocněla. Asi mě to mrzí nejvíc 🙂 Výhra by se mi líbilo divadlo od Alby, možná raději piráty, princezny ji moc neberou. Do Prahy máme daleko a v Čertovině jsme byly loni a bylo to super. Dokonce si to pamatuje a vzpomíná, jak ji čert dal kokinko 🙂 Takže díky za další skvělý článek.

 • Lucie 14.11.2017 at 10:03

  Čteme vás z malé vesničky na severní Moravě asi 45 km od Ostravy. S kluky chodíme několikrát do měsíce do loutkového divadla, Divadlo loutek v Ostravě nebo Loutkové divadlo v Opavě. Dětem se tato loutková představení moc líbí, s naší pomocí si potom doma vytvářejí vlastní loutky z papíru a dřívek od nanuku a na kuchyňském stole nám hrají svoje malá představení. Takže by se mi určitě moc líbilo divadélko od Albi, do Prahy to máme daleko a čertů se kluci ještě pořád bojí.

 • Pavla 14.11.2017 at 10:03

  Moc ráda čtu vás blog a to z malého města u Hradce Králové. Nejvíc by nám udělalo radost pirátské divadlo a nebo Louskáček, čerty prosím ne, ty u nás nefrčí 😊

 • Irena Durdilová 14.11.2017 at 10:04

  My jsme z Prahy, takže si moc ráda zahraju o divadélko od Albi i o vstupenky na Louskáčka 🙂

 • Martina Jurkova 14.11.2017 at 10:04

  Čteme vás z jihu Moravy ..Naše vesnička se jmenuje Strachotín.Do divadla jezdíme do Brna.Ted nás ceka Popelka na lede. Vybrala bych dcerce divadlo s Princeznama.Mame už jedno divadlo(Č.Karkulku a O3 kuzlatkach)K narozeninám s Leontynka přeje velke loutky.Tak by ji to čekání na velký loutky zpříjemnilo. 🙂

 • Ivona 14.11.2017 at 10:05

  Jsme z Kladna, jedno dětské divadélko tu máme, ale jinak nic moc vyžití 😕. Vysočinu máme z ruky.,,Sleduji i na Insta (ivon_hr)

 • Irena Durdilová 14.11.2017 at 10:05

  My jsme z Prahy, takže si moc ráda zahraju o divadélko od Albi i o vstupenky na Louskáčka

 • Eliška Gřešková 14.11.2017 at 10:05

  Krásný den Míšo, Nelinko a Jůlinko. Čtu vás z pražských Vysočan :D. Zatím se synem nikam do divadel nechodíme, ale každé úterý navštěvujeme v OC Harfa divadélko v dětském koutku Bambule. Zrovna dnes hrají divadlo Paleček, Podzimní dobrodružnou pohádku. Myslím, že je to dobrá alternativa, než půjdeme do pořádného divadla. Určitě by se nám líbily všechny lístky. 😀 Sleduji fb i Instagram.

 • Kateřina Kolářová 14.11.2017 at 10:06

  Čteme Vás z Prahy, takže kulturní vyžití velké 🙂 Balet a princeznovské divadlo bychom rády. ČErtovinu přenecháme jiným…

 • Rienka 14.11.2017 at 10:08

  AHoj, zdravi Praha, moznosti su, Zvonecek tradicni loutkove divadlo je super, chystame sa navstivit Divadlo Říše Loutek.
  Potesilo by divadlo Pirati a sutazit mozme o vsetko (ak sa zadari Certovina, radi ju podarujeme dalej).
  Pekny den dievcata
  Renka
  +fcb tj. Renata Cvancigerová Chrenovská

 • Darina 14.11.2017 at 10:09

  Čtu vás ze Slovácka. Dětské divadelní představení nabízí Slovácké divadlo a loutkové divadélko hraje Sokol. Navštívili jsme také cirkus i kino, akorát výstavy trošku zanedbáváme a chci zkusit i koncert. Sleduju na FB i insta.

 • Renata Ševčíková 14.11.2017 at 10:10

  hezký den, čteme od Frýdku-Místku a se starším chodíme tak jednou za dva měsíce na dětské divadélko, jak to výjde (respektive když mají babičky čas) 😉 Jinak nejraději od Albi divadélko Piráti a maximálně Praha, tam máme babičku, tak to bychom zvládli 😉 Sdílím a sleduji pod jménem Renata Ševčíková

 • Bára 14.11.2017 at 10:10

  My jsme až z Třince, ale o kulturu se nám tady stará Městská knihovna, která dělá pro děti mnoho zajímavých programů ( noc v knihovně, pohádkový les, hrané večerníčky ..). Nám by se nelíbili čerti, ale na Louskáčka bychom hrozně rádi ☺ sdílím na fb

 • Alexandra Pavlíková 14.11.2017 at 10:11

  Ahoj, jsem z Vidovic (u Říčan), chodím do divadélka s vnoučaty občas 😉 A kromě Vysočiny máme zájem o vše (divadélko Albi Piráty). na fb sleduji a sdílím pod svým jménem Alexandra Pavlíková

 • Kristýna Hury Hurychová 14.11.2017 at 10:11

  Ja jsem Z Nove Vcelnice (u Jindrichova hradce) Na Vysocinu to mame par kilometru, takze bych rada soutezila o treti moznost.
  Jsme maly mestecko, obcas je tu divadlo, nejaka ta akce, tak si myslim, ze aspon nejaka kultura 😀 radi cestujeme autem, tak se snazime objizdet nejaky zajimavost v okoli

 • lucie 14.11.2017 at 10:13

  Dobrý den tak mi bydlíme 3 v měsíce v Praze předtím na Okoři.Často chodíme do loutkového divadélka Zvoneček naposledy jsme byli na Bajajovi.

 • Lenka Benesova 14.11.2017 at 10:13

  Čtu Váš blog v Brně. Možnosti kultury a divadelních představení i pro prťata zde jsou, zrovna teď v listopadu se chystám s mladšíma dcerkama 2,5 roku do divadla. Z výher bych asi nechtěla Peklo Čertovina, jinak výlet do Prahy by vůbec nevadil :).

 • TEREZA HOZÁKOVÁ 14.11.2017 at 10:15

  Krásný den holky 🌷🌷🌷
  Čteme Vás se Šimonem z Vašeho rodného Liberce 🏣🏡🏠🏥🏤❤ Kam tady za kulturou jistě víte 😊 Náš Šíma je živel, ale své první divadlo už má také za sebou – vyrazila jsem s ním do Malého divadla na představení Princové jsou na draka, které bylo u nás hostující a hraje se různě po Čechách….i v Praze! ❤ Za nás velké nadšení a mohu doporučit! Děkuji zároveň za poťukání na rameno a probuzení do divadelní sezóny. Jdu sjuknout program 😂😂 PS. Pro nás je nej divadýlko ❤❤❤ Máváme z Liberce🙇🙎👋

 • Renáta Hovoříková 14.11.2017 at 10:17

  Jsme z Jihlavy a tak není problém soutěžit i o Čertovinu, máme to za rohem 🙂

 • Petra 14.11.2017 at 10:17

  Ja vas ctu z Pribrami 🙂 Mame tu hodne dobry a vyhlaseny divadlo, ale priznam se,ze od te doby co jsem se nastehovala,jsem v nem byla jen jednou 🙁 Ale na leden mame vstupenky,tak si s manzelem uzijem fajn vecer. Se synem jsme jeste nebyli,jelikoz mma pocit,ze by nevydrzel sedet, ale jdou ke konci mesice se skolkou,tak uvidime 🙂 Cirkusy me nelakaji 🙁 O treti vyhru hrat nechci,to mame z ruky 🙂 PS: diky tvym album a PL jsem kdysi zacla tvorit to me 🙂 Petra

 • Michaela Pušová 14.11.2017 at 10:18

  Čteme z Prahy a na kulturu s dcerou se do budoucna moc těšíme ale zatím bychom radši zůstali u té domácí,na Louskáčka je moc malá a čertů z Vysočiny by se bála.

 • phn 14.11.2017 at 10:21

  Ahoj Miso,ja vas ctu z Benesova – kulturnich akci pro deti je tady relativne dost,hodne maji i ve skolce…my ale obcas vyrazime do Prahy,mame to kousek, naposled na koncert Trvalky-super to bylo!

 • Misa 14.11.2017 at 10:21

  FCB sdilim i sleduju. IG taky.

  Hrajem jen o princeznovske divadlo. S malým mimineme doma ted na Louskáčka nee… díky.

  Jsme z pidi vsi, čili za Kulturou kamkoliv do města..

 • Dita 14.11.2017 at 10:23

  Hlasi se HK 🙂
  Kulturni vyžití divadlo Drak pro deti super nabidka, pro rodice hlavni scena divadla hradec super +! Od 2 let u nas jede Hurvinek, takze divadlo Hurvinka v Praze! Takze za nas urcite listky na Louskacka nebo Certovina, kam se take chystame, jeste jsme tedy nebyli tak treba se zadari!
  Diky Dita
  xxx

 • Tereza Suková 14.11.2017 at 10:24

  Já vás čtu z Lázní Bohdaneč. Je to malé městečko, ze kterého se s MDH dostanete do Pardubic. Řekla bych, že kulturní využití máme jak tady v Bohdanči tak i v Pardubicích a je z čeho vybírat. Je pravda, že do klasického divadla jsem děti ještě nevzala, podle mě na to nemají ještě věk a nevydrží být tak dlouho v klidu. Zrovna dneska jedeme na výlet do Hlinska do pekla Čertovina. Jsem zvědavá, jak se nám tam bude líbit.

 • Alena Trechová 14.11.2017 at 10:24

  Bydlíme na vesnici mezi Brnem a Ivančicemi. Do divadla, kina apod. ještě nejezdíme, ale příští rok bych to ráda změnila. O kulturu ale syn ošizený není – u nás se pořád něco děje. Do konce roku nás čeká např. Rozsvícení vánočního stromu, na kterém účinkují i děti ze školky (takže i syn), a těsně před Vánoci Živý betlém.
  Protože mám ale ještě půlroční dvojčata, tak o Louskáček ani o Čertoviny nesoutěžím 🙂

 • Markéta 14.11.2017 at 10:25

  Žijeme v Liberci a milujeme místní Naivní divadlo. Měla jsem tu možnost vidět Budulínka a to byl zážitek i pro mě. S dcerkou jsme také zavítali do knihkupectví a antikvariátu Fryč, kde se snaží o přirozený společenský a kulturní program (ne jako v obchodních domech…) na tradiční nedělní pohádku Šípková Růženka. Malá nebyla ještě ani dvouletá a vydržela, loutky ji učarovaly. Pravidelně chodíme do nově vzniklé galerie Lázně. Už sama stavba je zážitek. Malá hltá obrazy od miminka :). Pokud možno, tak bychom moc rády divadélko Princezny.

 • Veronika Przybylová 14.11.2017 at 10:28

  Čtu Váš blog v Havířově a mám tedy zájem soutěžit jen o knížkové divadlo 🙂
  Máme ve městě kino, kulturní dům, ve kterém můžeme shlédnout představení hostujících divadelních souborů. Cirkus k nam jednou či dvakrát do roka také jezdí a sem tam se objecí i muzikály na ledě.

 • Kačka 14.11.2017 at 10:28

  Jsme z Veverské bítýšky kousek do Brna, takže za kulturou musíme do města. Cestování za divadlem není ideální, ale Praha nás zajímá. Taky divadélko piráti.

 • Katka Křechová 14.11.2017 at 10:30

  Pro nás by cesta do Prahy nebo na Vysočinu byla složitá. Takže pokud je možnost si vybrat, chtěla bych se zapojit pouze do soutěže o divadlo a vybíráme Piráááty 🙂 Sleduji na FB.

 • Katka 14.11.2017 at 10:31

  My jsme z jedné dědinky na jižní Moravě, takže až děti povyrostou máme v plánu jezdit do Brna. Jinak princeznovské divadýlko bysme využili 🙂
  (Nechcem soutěžit ani o jedno ze dvou představení. Bohužel to pro nás není reálné.)
  Sledujem i fb.

 • Markéta 14.11.2017 at 10:32

  Ahoj, my jsme s holkama z Táborska. Takže pro nás Vysočina je z ruky, ale Praha by šla 🙂 V místní divadle bývá program pro děti, ale ještě jsem se neodvážila. Zatím holky viděly loutkovou hru u nás na vesnici a seděly ani nedutaly, až jsem z toho byla v šoku, jak byly hodné.

 • Denisa Jenčovská 14.11.2017 at 10:34

  Prima soutěž – my bychom s dcerkou rády soutěžily o divadlo od Albi – o princeznách a rytířích. Na Louskáčka je ještě moc malá… Bydlíme na vesnici, kousek od Hradce Králové, takže za kulturou budem jezdit tam… Sleduji na FC jako Dendy Malá.

 • Eva Kmochová 14.11.2017 at 10:35

  My Vás čteme na Pelhřimovsku na Vysočině, a líbilo by se mi divadýlko od Albi 😉

 • Veronika 14.11.2017 at 10:37

  My bydlíme na východní Moravě, takže nejbližší divadlo máme ve Zlíně. Starší dcerka už byla a moc se jí líbilo. Bohužel, není úplně jednoduché se na dětské představení dostat. Soutěžíme o divadelko princezny a lístky do Prahy,. Vysočina je pro nás z ruky. Zároveň sledujeme i na FB.

 • Monika 14.11.2017 at 10:40

  Cteme Vas blog z Prahy, takze kulturni vyziti mame 🙂

 • Anna Nováková 14.11.2017 at 10:41

  Taky miluju divadlo a s manželem chodíme celkem pravidelně do Divadla Tramtárie u nás v olomouci 🙂 jeden rok jsem měla i předplatné do Moravského Národního divadla a těším se,až tam půjdu s holkama na nějakou pohádku 🙂 v Olomouci máme možnost kulturního vyžití,tal toho chci využít,ještě než se odstěhujeme někam na vesnici 🙂 soutěžit chci jen o první výhru od Albi,protože do Prahy to máme z ruky a holky jsou na to ještě malé 🙂 sdílím,lajkuju a odebírám 🙂

 • Jana M 14.11.2017 at 10:42

  Jsme z Prahy, jednou jsme si také dopřáli národní divadlo a vánočního louskáčka, ale ta cena je opravdu vysoká, pak jedíme 1x ročně do cirkusu, dětem se tam líbí. Soutěžila bych ráda o lístky nebo i o piráty.

 • Lenka Palmová 14.11.2017 at 10:43

  Čtu Vás z Liberce. Radost by nám udělaly Princezny, o ostatní výhry soutěžit nechceme. Sleduji i na Fb.

 • Iva Bidmonova 14.11.2017 at 10:48

  Zdravime vas z vesnicky nedaleko krasneho mesta Litomysl. Urcite stoji za navstevu! Je tu muzeum panenek a ruzne interaktivni vystavy. Divadlo tu byva pravidelne a k nam do vesnicky taky obcas zavita. Mox by se nam libila Certovina. O Louskacka zajem nemame. Syn je na to maly a ja jsem ho videla nedavno☺

 • Tři Mušketýrky 14.11.2017 at 10:49

  Při každém okénku si říkám, to je přesně, co řešíme nebo co se nám líbí. To už ani není možné 🙂 My jsme z Chomutova a bohužel kultury si tu moc neužijeme. A teď přes zimu to bude ještě horší, kromě advetních svátků, kdy hrají dětem aspoň krátká loutková divadélka. Proto mě nadchlo dnešní téma a starší Anežce by se líbilo představení Louskáček ( k Vánocům dostane knížku). Cirkus už od mala ráda nemám, tak uvidíme jak se k tomu jednou postaví moje holčičky….díky za skvělé tipy a jdu plánovat výlet do divadelní Prahy.

 • Danamazan@gmail.com 14.11.2017 at 10:52

  Bydlíme v Kroměříži kulturně pro děti je to fajn v kulturaku dělají pro děti divadlo a jiné představení,a do většího divadla jezdíme do Zlína. 😁

 • Veronika 14.11.2017 at 10:55

  Bydlime v mestecku za Prahou a s kultutou je to tu hrozna bida😔

 • Hanka 14.11.2017 at 10:59

  čtu vás ze středních čech, půl hodinky od Prahy 😉 u nás není nabídka kultury tak pestrá, ale když člověk brozdá po internetu, vždy se něco zajímavého objeví 😉 všechny ceny jsou krásné.
  sleduji a sdílím!

 • Nikol Horáková 14.11.2017 at 11:00

  Pro malého je momentálně vrcholem kultury sledování duct tv 😀 byli jsme s ním na svatbě švagrové a nevydržel v klidu ani půl hodiny, nedovedu si představit že by vydržel představení v divadle.. nicméně podomácku, to si hrajeme, máme různé prstové maňásky (postavičky – král, víla, princezna, šašek, ratíř atd.) a to se mu líbí 🙂 rádi bychom se zapojili do soutěže o Piráty, lístky ale nebudou nic pro nás 🙁 odebírám, sleduji, sdílím

 • Soňa R. 14.11.2017 at 11:00

  My jsem asi 80 km od Brna – Břeclav. Do divadla jsme zatim nevyrazili, ale v planu to je. Cirkus pravidelne zavita i k nam do mesta ale sama vnitrne bojuji jit se tam podivat na ty zvirata. ☹ Jinak by se nam libilo divaledko od Albi – pirati.

 • Eva Riesnerova 14.11.2017 at 11:02

  Zijeme v Brne, takze kultury je tady dost, ale s casom ej to horsie. Vyhovuju nam skor letne venkovni aktivity pres den v parkoch ci meste. To je super. 🙂

 • Martina 14.11.2017 at 11:04

  Dobré dopoledne Míšo, já jsem s Vámi teď na úplně stejné notě 🙂 Čteme Vás z Prahy s manželem oba, diskutujeme o cirkusu, jestli ho zvládneme i s mladší roční dcerkou a v Minoru jsem zjistila o víkendu, že jsou totálně vyprodaní… Kdybychom náhodou byli vylosovaní, nechceme čerty kvůli obsahu, starší dcerka se dost bojí. Krásný den 🙂

 • Lucka Chlupová 14.11.2017 at 11:05

  Líbili by se nám piráti divadýlko. Čerty nechceme kvůli obsahu, u nás se nikdy čertama nestrašilo. Za kulturou chodíme, ať už divadlo, kino, technické památky atd.

 • Sylvie 14.11.2017 at 11:06

  Dobrý den, sledujeme z Brna a rádi bychom soutěžili pouze o pirátské divadlo. Děkujeme.

 • Zuzana Vašíčková 14.11.2017 at 11:07

  Blog ctu teprve par dni a zatim vse z Prahy, proto me velmi zaujala informace o divadelku pro nejmensi 👍😊

 • Eva Hruba 14.11.2017 at 11:07

  Benesov! ,radi na tu Vysocinu 😉

 • Petra 14.11.2017 at 11:14

  Sledujeme vás z Orlové – asi 20 km od Ostravy. Sem tam se i do kulturního domu v naší malé obci dostane zajímavý divadelní kousek (pro děti, ale i pro dospělé) a až nám to nebude stačit, vyrazíme do nedaleké Ostravy, kde je nabídka nespočetně větší ☺ cirkusy sem jezdí dost často, ale popravdě vůbec nevím jaké, protože to nesleduji. Rádi bychom soutěžili o pohádkové divadlo Piráti, lístky přenecháme starším dětem a rodinám, co to mají blíže ☺

 • Michaela 14.11.2017 at 11:23

  Ctu Vas z male vesnicky nedaleko Hradce nad Moravicí (okr.Opava), chodíme tady do loutkového divadla, papírové loutkové divadlo mame vyrobené doma a také do kina, neterinky stepujou a zpívají ve sboru, takze i na jejich vystoupení a koncerty často vyrazime – malá tu kulturu proste miluje 😊 Jen čertu se strasne boji, takze tuto výhru bych raději někomu přenechala… 😉 A v národním se mnou uz vlastně také byla, 😉 akorát jeste v bříšku … do Prahy jezdíme často a radi, takze dekuju za skvěle tipy! 🎭🎪🎭

 • Lucie Humlová 14.11.2017 at 11:25

  My vás sledujeme kousek od Hořovic na berounsku, takže za kulturou do Prahy co by kamenem dohodil 😉 ale z výher bych vynechala Louskáčka, obávám se, že by ho naše Elli ve třech letech ještě moc nepobírala 😀

 • Jana 14.11.2017 at 11:25

  Dobrý den, čtu Vás na hranicích se Slovenskem, blízko Bílých Karpat a Kopanic. V našem městě bývají pravidelně v neděli divadelní pohádky a v okolí navštěvujeme muzea a výstavy. V cirkuse jsme byli v létě – poprvé a asi naposled, bylo spíš smutné než veselé. Máme to do Phy daleko a doma dva kluky, takže vybírám Divadlo Piráti 🙂

 • Lenka B 14.11.2017 at 11:31

  Cteme vás z Krušovic, po okolí je kultury dostatek, i kdyz pro tak malé diváky jako mám já, je to omezené. Ale nyní jsme byli v Rakovníku na představení brněnského souboru Cirkus Unikum, bylo to opravdu krásné. Bohužel, vzdávám se možností soutěžit o lístky na prestaveni,jsme v nestandartnim počtu, jeden dospělý a tři slečny. Tak přenecháme někomu kdo jde do počtu.

 • Petulla 14.11.2017 at 11:32

  Brno, Brno =》kultury plno 😎

 • Romana Navrátilová 14.11.2017 at 11:35

  Zdravíme z Ostravy, kulturního vyžití pro děti je tu mnoho, ať už loutková představení v divadle nebo i jen maličké divadelní představení v rodinném centru či knihovně. Rádi bychom divadlo Princezny. Bohužel jsou pro nás obě místa vzdálená, tak nechceme.

 • Radka Šebelová 14.11.2017 at 11:36

  Dobré dopoledne. Čteme z Brna. Kulturu jsme ještě pořádně nevyzkoušeli. Ale těším se na to. Vhodně vybrat, si říkám. Nechceme soutěžit o Louskáčka v Praze. Půjdeme na něj až malý povyroste tady v Brně :-). Díky.

 • Nikola Nekvapilová 14.11.2017 at 11:36

  Z Brna, takže kulturního vyžití je tu opravdu spoooousta.

 • Jitka Křížková 14.11.2017 at 11:37

  Bydlíme kousek od Olomouce, takže možnost divadel a nejrůznějších představení tu je. Stejně tak na jaře sem jezdí cirkus berousek a tam se nám nejvíc líbí venkovní zvířecí zoo, na to se každý rok těšíme 🙂 v cirkusu holky byly s babičkou a byly spokojené, já moc cirkusové vystoupení nemusím, ale ty zvířátka ano. Teď jsme zrovna viděli vystoupení malých baletech a úplně nás to nadchlo hlavně malou, tak asi budeme muset vyrazit na nějaké to představení 🙂 díky za další pěknou soutěž

 • Katka 14.11.2017 at 11:37

  My Vás čteme ze Vsetína. Jak jsem letos zjistila, už 24. rokem u nás v kulturním domě probíhá od října do března jednou za měsíc Divadlo dětem. Tak jsme se toho rozhodli využít. V říjnu jsme byli na Ferdu mravence. Kluci byli nadšení a už teď se nemůžou dočkat neděle a dalšího představení o Červené Karkulce. Není to sice Praha, ale upřímně jsem ráda, že je tu aspoň něco.

 • Bara 14.11.2017 at 11:40

  Krásný den, čteme vás z Kobeřic u Opavy 🙂
  A čerty bychom nechtěli .

 • Markéta Waas 14.11.2017 at 11:42

  My v Plzni taky nemáme moc nouzi o kulturu, je to pro děti hodně akcí, divadlo Pluto. Starší dcera už vydrží něco sledovat, mladší zatím nic moc. Ale zážitek to pro ně je 🙂

 • Ingrid 14.11.2017 at 11:43

  My jsme z okrajove casti Brna, ale zatim kulturni moznosti, co Brno nabizi, nevyuzivame. Na rok uz to planuji zmenit :). Do souteze se zapojuji jen na divadelko princezny.

 • Barbína 14.11.2017 at 11:51

  Zdravím 🙂 Já čtu vaše články z Pardubic, kde nějaké to kulturní vyžití taky máme 🙂 Zrovna teď tu nějaký cirkus je, ale my s manželem zrovna cirkusy moc nemusíme kvůli zvířatům, je nám jich líto. Ale jinak je tady toho pro děti taky dost a když ne, tak sedneme na vlak a tradá do Prahy a mám to i s výletem 🙂

 • Zuzana Till 14.11.2017 at 11:52

  Krásné poledne, čteme vás z vesničky nedaleko Brna, v divadle jsme ještě nebyli. Do Prahy to máme z ruky, ale divadlo doma či na Vysočině „zvládnem“ 🙂 Cirkus bych nejraděi vynechala, občas tu nějaký je, ale snad bez zvířat – tak aspoň tak. Zatím z toho rozum nemá. Ani představení v rámci Dětského dne ji příliš nezaujalo (v necelém roce a půl) 🙂 Uvidíme, co přinese příští rok 🙂

  • Zuzana Till 14.11.2017 at 11:53

   A prosím raději princezny 🙂

 • Iveta 14.11.2017 at 11:58

  Zdravím z České Lípy – pokud bychom vyhráli, tak nechceme čerty – za a) jsou pro nás z ruky, za b) nás čeká http://www.sklarskepeklo.cz/ 🙂 a jak je to u nás s kulturou? Dokud byl Tomík menší, tak přímo v Lípě nebo v okolí fungují víkendová dětská představení – ale bohužel Tomík začíná spadat do kategorie kolem 10 let a tam se bohužel divadelní představení vybírají hůře :-(, začínáme uvažovat o muzikálech – Mauglího viděl a bavilo ho to, takže bychom ho asi vzali na nějaké představení pro dospělé …

 • Magdaléna Zemanová 14.11.2017 at 11:58

  Čtu vás z malé vesničky kousek od Rokycan, ve kterých toho pro děti moc není, nepočítám – li skolkove věci, které se nás zatím netýkají. Vyrostla jsem ale v loutkohereckem souboru, kam se jednou kluky chystám vzít…

 • Simona L. 14.11.2017 at 12:02

  My žijeme v Ostravě, táta malé žije na Slovensku, takže jednou za měsíc je tam. Já jsem jinak z Východních Čech, kde mám stále rodinu a bydlela jsem několik let v Praze. Takže co se týče kulturních akcí, naštěstí se nemusíme omezovat jen na Moravskoslezský kraj. Vzhledem k věku dcery( 1,5 roku), tak je to objevování kultury teprve před námi a neskutečně se na to těším:-) Jsem z takové lehce umělecké rodiny, táta a ségra hrají divadlo, já s mamkou zas zpívám, takže mám k tomu opravdu blízko 🙂

 • Daniela Mašková 14.11.2017 at 12:03

  My čteme z Jablonce nad Nisou. Abych pravdu řekla, ještě jsem takové věci moc neřešila.. 13měsíční by mi asi moc dlouho sledovat nevydržela. Ale co vím, tak třeba blízké rodinné centrum pořádá divadélka pro děti
  Já budu asi hodně skromná, kdyby se náhodou poštěstilo, tak bychom poprosili divadlo Princezny. Čerty máme hodně daleko a Louskáčka bychom si asi ještě pořádně neužili.
  (sleduju i na fb)

 • Jana 14.11.2017 at 12:07

  Momentálně čteme z Prahy. Líbilo by se nám vše. Sleduji i FB.

 • Eva 14.11.2017 at 12:09

  Jsme z Lanškrouna a máte tu kulturní centrum, kde se pořádají i divadelní představení jak pro děti, tak dospělé. V případě výhry prosíme o Albi piráty nebo návštěvu čertů. Divadlo v Praze bysme nezvládli, tudíž nechceme.

 • Karolina 14.11.2017 at 12:11

  Beatka miluje hudbu, tak jako ja… nekolikrat se mnou byla na koncerte a jednou si i se mnou zazpivala v nositku, kdyz jsem nemela hlidani…tento tyden se chystame na detske predstaveni do HK, tak jsem sama zvedava, co na to rekne. Jinak bydlime u Pardubic. Nejsem fanda cirkusu se zviraty a tak budu doufat, ze se nam to bude co nejdele vyhybat…verim ale, ze deti jsou z neceho takoveho nadsene

 • hanca 14.11.2017 at 12:12

  My čteme ze Šumperska, takže dálka 🙂 …V malém cirkuse jsem byla loni s 4-leťákem a líbilo se mu. Rádi bychom divadýlko o pirátech. Výlet do Prahy bychom asi taky už zvládli, ale nevím, jestli by kluci balet ocenili….já teda určitě 😀
  Do kina i divadla se chystáme…jen tu moc možností není no.

 • Lucie Chmielova 14.11.2017 at 12:13

  Bydlíme u Ostravy, chceme soutěžit jen o divadélko, ostatní máme daleko. Cirkus nám stačil jen jednou a víckrát už ne. Loutkové divadlo máme v Ostravě nádherné. Sleduji na FB i instagram. Sdílím na FB Lucie Chmielova

 • Verča 14.11.2017 at 12:19

  Krásný den Míšo, bydlíme v Hradci Králové.. I za kulturou tu jde jít. Cenu bychom brali tu první..

 • Andrea 14.11.2017 at 12:20

  Sledujeme Vás od Pardubic, dětských akcí ke tu celkem dost a když nás nic nezaujme, není problém sednout na vlak 😀. Díky a čerty prosim ne. Andrea

 • Lenka 14.11.2017 at 12:20

  Zdravíme ze Znojma 🙂 Kultrního vyžití je tu bych řekla v poslední době celkem dost, celkem se snaží uspokojit jak malé, tak velké, takže já jsem spokojená. Ocenila bych hlavně to divadélko, protože Praha je z ruky a čerty moc nemusíme 🙂

 • jitka kubíčková 14.11.2017 at 12:22

  Opět krásný inspirativní článek, děkuji moc. Já bych tak chtěla na Louskáčka, ale obavám se že budu muset někdy sama, kluci zřejmě moje nadšení nesdílí 🙂 Ale s neteří by to šlo. Na šumperku moc příležitostí nemáme na kulturu s dětmi. Snažíme se alespoň chodit do kina a chystáme se na první dětské divadlo.

 • Markéta Šmídová 14.11.2017 at 12:23

  Já Vas sledují z Dobrušky. Možnost kultury tu je. Jak divadélka pro děti tak aspoň 3 x do měsíce i pro dospělé. A v okolí je toho taky dost. A já mám zájem jenom o papírové divadélko. Na velká divadla je naše dcera ještě mala.

 • Markéta Sližová 14.11.2017 at 12:28

  Čteme z malé vesnice Písečná na Severní Moravě, za kulturou to je celkem daleko, ale kdo hledá najde, v blízkém Třinci se sem tam objeví dětské představení a taky knihovna je hodně aktivní, kromě půjčování nabízí i různé kulturní akce.

 • Blanka Nedvědová 14.11.2017 at 12:28

  Jsme ze Slaného, kousek od Kladna. Kino, divadlo i cirkus u nás najdete. Národní Cirkus Berousek jsme navštívili ale v Praze a musím říct, že nás všechny mile překvapil. O víkendu se chystáme do divadla na Batosnění, tak uvidíme, jestli bude mít úspěch jako cirkus. Děkuji

 • Kateřina 14.11.2017 at 12:29

  Bydlíme v Praze, na divadla si ještě chvilku počkáme. Už jsme zkoušeli, ale synkovi se to vůbec nelíbilo a obrečel to, tak mu dáváme s kulturou ještě pohov 🙂 chystáme se ale do Minoru a trénovali bychom rádi už i doma s Piráty. Další dvě soutěžní šance jsou moc fajn, ale pro nás ještě ne. 🙂

 • veronika horáčková 14.11.2017 at 12:40

  jsme z Chrudimi, moc do divadla nechodíme, cirkus bojkotuju z přesvědčení (radši zajdem do zoo), ale příští ro zkusíme dát s malou loutkářskou chrudim

 • Adéla 14.11.2017 at 12:41

  Ahoj. Čtu z malé vsi v jižních Čechách, ale téměř všechny dny v týdnu jsme stále v pohybu: za tatínkem, který pracuje v hlavním městě, za babičkami, kroužky… Nic nám nechybí a ten venkov i za to věčné dojížďení prostě stojí.

 • Adéla 14.11.2017 at 12:43

  My z dálky, až z Jeseníků – takže nám by se líbil jen balíček 1, ty další by byly trochu z ruky 🙂

 • Barbora Veselá 14.11.2017 at 12:48

  Čtu vás z Rybníjů (takový pupíkov na Moravě) a docela si stýskám, že s prckem budem muset za kulturou jezdit do Brna a nebo j babičce do Prahy.

 • Mirjanka 14.11.2017 at 12:50

  Máváme z Litoměřic. Určitě si sem udělejte výlet. Je to krásné a kulturní město. Máme tu pravidelná představení pro děti např. Sváťovo loutkové divadlo.

 • Martina 14.11.2017 at 12:56

  Z Brna a kultury je tu dost. Ale vzhledem k tomu, že syn je dost hlučný a chvíli neposedi, se za kulturou ještě chvíli nepodivame. Ale rádi si zahrajeme divadlo piráti doma 😊

 • Luciš 14.11.2017 at 12:59

  Moje děti vyrůstají spíše na hudbě než na kině a divadle. Jelikož jsem aktivní muzikant, hraju na housle a flétny, doprovázím sbory v Pardubicích a Chrasti, moje děti jsou „postižené“ sborovými koncerty 🙂 Ale i na jinou kulturu si čas najdeme, přestože ne tolik, kolik bych chtěla. V divadle v Pardubicích byl starší syn ve třech letech a od té doby se tam chystáme znovu. Letos mu bylo pět. Ale určitě zas někdy vyrazíme. Teď jsme byli poprvé v kině a týden na to v loutkovém divadle. Když to o víkendu dopadne, poprvé vyrazíme do cirkusu. Takže možnost vyrazit kamkoliv za kulturou mimo moje vlastní koncerty beru s obrovským nadšením. Jinak Vás čtu z Ústí nad Orlicí, ale na zimu se stěhujeme zase všichni do hor. Maminka učí v lyžařské škole a tatínek měří všechny možné i nemožné lyžařské závody po celých Orlických horách. Kluci (5 let a 1 rok) to s námi mají opravdu veselé 🙂

 • Haňulka 14.11.2017 at 12:59

  My vas cteme z vesnice kousek od Znojma ☺ Julinka byla uz v cirkusu (ja se neucastnila, nemam rada zotrocene zvirata. Byla s babickama), pak byla v loutkovem divadle, co k nam prijelo. Tam byla s tatinkem. Ja jsem jela v tu dobu na jogu. Byla poprve v kine toto leto. Do divadla s ni chci chodit, jen musime pockat, az trosku odroste Kristianek a budu ho moci nechat s tatinkem doma delsi dobu 😊 fb, Ig – Haneloore

 • Janka 14.11.2017 at 13:00

  My čteme z malé vesnice Traplice, hodinku od Zlína 🙂 Divadlo máme také moc rádi, máme jedno z nejlepších a to je Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. MILUJEME HO! Bohužel pro malé děti tam toho moc není. Aspoň teda pro dvouleté děti 🙂 Ale chodíme do kina. 1x za měsíc je v našem kině akce pro děti, je tam i hrací kout, velký, povoleno je kojení, přebalování, hraní, prostě vše co malé děti potřebují. Naposled jsme byli na nové animované Krásce a zvíře :)My bychom si rádi vzali divadélko na doma nebo čerty. Do Prahy je to pro nás teď bohužel nereálné. 🙂

 • Petra Chmelíčková 14.11.2017 at 13:00

  Dobrý den Míšo, čtu tě z Vysočiny, bydlíme na vesnici mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Zatím jsou dcerky ještě malé, proto soutěžím pouze o pohádkové divadýlko (Princezny). Sleduji a sdílím na FB. Děkuji P.

 • Kristyna 14.11.2017 at 13:02

  Zdravime Vás z Brna. Divadla zde máme, pro děti ma nejlepší program loutkové divadlo Radost a rádi chodíme do Městského divadla, které ale má pro děti jen jedno představení, zato bezvadny. Jelikož je pro nás doprava komplikaci, poprosila bych vyjmout ze soutěže o lístky 😞

 • Lucie Plšková 14.11.2017 at 13:04

  Zdravím Vás Míšo z Trutnova, mám dceru Julii (5) a syn Honzíka (2) a moc rádi vyrážíme za kulturou.Máme u nás pěkné nové moderní divadlo,kde je každých 14 dní divadýlko pro děti,tak si to hlavně s dcerou moc užíváme.Už jen ten proces hezky se obléknout,učesat,vytáhnout kabát a kozačky si Julinka moc užívá.Teď se v Trutnově těšíme taky na výstavu betlémů a vánoční trhy a zpívání koled.Mám zájem jen o první cenu.Děkuji a těším se na další článek.

 • Klára 14.11.2017 at 13:05

  My jsme z Litoměřic. Kulturního vyžití je tu díky bohu dost. Pravidelně tu hraje například loutkové divadlo. V podstate na všech větších akci jako vinobranni je zároveň i prichystany program pro deti 😉

 • Monika Mikulova 14.11.2017 at 13:06

  Jsme z Trmic, je to hnedle vedle Usti nad Labem. Sic krajske.mesto a sem tam kultura, ale tu prazskou vam zavidim 🙂
  My tu chodime na Svatovo dividlo z Litomeric, na vytvarne dilny a kino a i divadlo ma, ale pro vetsi nez je nase 3,5leta.
  nejradeji bych Albi divadelko 🙂 vstupenky prosim ne.

  • Monika Mikulova 14.11.2017 at 13:10

   Fb sdilim

 • Andrea 14.11.2017 at 13:09

  My bydlíme kousek od Ostravy, takze vyžití máme. Máme tady divadlo loutek, i jiná divadla nabízí dětská představení. Divadla u nás jezdi i do dětských center, což je super.
  Sledují i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Lucie 14.11.2017 at 13:11

  My jsme ze Znojma. A máme tu několik malých divadelních představení ve Znojemské besedě. A i cirkus už můj syn okusil. V necelých 3 letech šel sám s dědou, snad poprvé v životě po obědě nespal, jak se těšil, ale moc se mu to líbilo! Vydržel do 20.30 skoro 3 hodinové představení a pak týden nemluvil o ničem jiném. Ale myslím, že byl na dlouhou dobu naposled, mám z cirkusu a zvířat tam trochu úzko…

 • Marie 14.11.2017 at 13:11

  Milá Míšo. Čtu si Vás v Trhových Svinech, je to kousek od Č.Budějovic. Kulturní vyžití tu pro děti tu a tam je, více spíše v Č.B. Prďolka je neposledný čertík, máme v plánu jít do divadla pro děti v Č.B.a sama jsem zvědavá jak to zvládneme oba 🙂 Nebráním se jakémukoliv podívá ní se za kulturou. Ale zatím bych volila výhru v podobě pirátů. Děkuji

 • Kaca 14.11.2017 at 13:12

  Sledujeme z maticky Prahy.. a jak uz to tak byva, kovarova kobyla… jeste s detmi treba Brumlu neobjevila 🙂 . To vypada moc pekne, tak vyzkousime jako prvni divadlo (hned po letosnim mikulasskem 🙂 ). Z vyher by se nam libili Pirati nebo Louskacek.

 • Jitka Elicerová 14.11.2017 at 13:14

  Čteme vás kousek od Brna. Kulturu v Brně jsme zatím nevyužili, ale brzy začneme. Soutěžím jen o divadýlko Piráti. Sleduji na fb.

 • Eva Kalinová 14.11.2017 at 13:15

  Čtu Vás z Prahy přímo z blogu. Tak Louskáčka od Svojtky dostane starší syn k svatku ted v listopadu. Listky jsem chtela sehnat. Snad ho to bude bavit. Libi se mi Pirati od Albi a uvitali bychom listky na Louskacka. Sleduji na FB, Eva