za poznáním | Objevujeme kulturu

za poznáním | Objevujeme kulturu

Jako malá jsem divadlo milovala. Pamatuju si na to vzrůšo, když se celá třída balila do divadla. Ráno jsme odevzdali 20 Kč, paní učitelka rozdala čísla a vyrazilo se do Naivního divadla v Liberci, kde jsem vyrostla a prošmejdila divadla všechny 🙂 . Taková to byla sláva, že jsem věděla a chtěla, aby děti okusily divadlo co možná nejdřív.

Jedna z mála výhod, které Praha má. Kdyby bylo čistě na mně, v Praze bych děti vychovávat nechtěla. Za pozitivní beru dobu, kdy děti jdou na školy. Tady je velká šance, že nám z domu “nezmizí do Prahy”. V tomhle věku bych ale uměla vybrat lepší místa pro život 🙂 . Ale šup k té výhodě. Kultury tu totiž máme habakuk.

Úplná premiéra v divadle

Poprvé jsme vyrazili do divadla a pojali to jako rodinný výlet, když bylo Julince 10 měsíců. Kam že se dá s tak malým dítětem? A mělo z toho vůbec něco? Mělo. Divadlo Minor, které najdete ve Vodičkově ulici (spojnice Václaváku a Karlova náměstí) má v repertoáru představení Brum – pro nejmenší medvědy.

Je to interaktivní hra, kdy každé dítě dostane svůj vlastní kufr plný zábavy. Do toho mezi vámi chodí účinkující, hrají na kytaru, zpívají a vy si spolu s nimi hrajete s interaktivním kufrem. Bylo to boží a Nela i Julinka si to užily 🙂 . Povoleno je hraní, ale i vztekání, kojení, přebalování a prostě se vším se počítá. Milé seznámení dětí s kulturou.

tip: Fotka, kterou vidíte je stránka z Project Life alba, které dětem lepím. Medvěda jsme dostali přímo na divadélku, takže má Brum čestné místo v albu. Veškerý materiál si momentálně objednávám z Papero amo, takže kdo plánuje od ledna začít dělat alba, tleskám takovému předsevzetí a já vás podržím, protože bude Project Life pravidelným čtením i u nás na blogu 🙂 . Už se těším na prosincové večery s rolátkem a rukama od lepidla 😀 .

divadlo, cirkus, humberto, slevomat, minor

Poprvé v loutkovém

Když byly Nelince tři, vyrazila si s kamarádkou Emmičkou do divadla loutkového. Zase něco jiného, ale ona v úplném tranzu. Pokusím se vám tu nahrát její první reakci na divadýlko 🙂 byla totiž senzační a já jsem strašně ráda, že ji mám chycenou. Do alba jsem pro video vytvořila QR kód a kdykoli si ho Nelinka bude chtít v budoucnu přehrát, má ho k dispozici 🙂 .

Loutkové divadlo máme v centru a dětská představení se hrají vždy dvě za sebou. My se vydali na Budulínka a pohádku O koblížkovi. Dvacet minut pohádky a po přestávce zase druhá hra. Moc se to líbilo nám oběma a za lidovku tak plánujeme chodit do loutkáče dál, pokud se vyhrabeme z těch školkových nudlanců 😀 .

Tak tady je 🙂 . To první setkání s loutkovým divadlem 🙂 Pozorní diváci si všimnou aktivnějšího dítka v popředí 😀 . Tehdy tříletá Nelinka si to umí užít. Kdyby někdo nepostřehl, tak vám komentuje že vidí veverku, houbu a ježka.

S Nelinkou do “opravdového” divadla

A když už máme v té Praze z čeho vybírat, nebyli jsme troškaři. V Národním divadle si pro děti připravili vážně krásný program. Seznámí vás nejen s pohádkou, ale vyzkoušíte dětskou činohru, operu nebo třeba balet. Záleží jen na vás. Už včera jsem vám psala o návštěvě představení Vidím, nevidím.

Velkou nevýhodou je tady bohužel cena. Ta je i pro dítě hodně vysoká. Když jsme jedno představení zmeškali kvůli nehodě na D1čce, Nelinka to oplakala a já ve vteřině nechala divadlu téměř 1000 Kč. Na pravidelné návštěvy je to dost drahý koníček, ale jednou za čas je to moc fajn.

Do toho velkého se ještě chystáme, ale bude to až po Novém roce. Teď mám totiž do konce roku nakoupíno 🙂 .

Cirkusová premiéra “na přání”

Zatímco já brala děti do divadel (přiznám se vám, že v kině jsme ještě nebyli), Nelinka přišla s tím, že by chtěla vidět cirkus. Nevím, možná se někdo zmínil ve školce nebo na hřišti. Pak ho holky uviděly v jedné knížce a od té doby to byla dabl-masáž 🙂 . A tak tedy dobře. Přesně teď je tady totiž sezóna cirkusů, tak jsme prvně vyrazili.

Sama o sobě bych je do cirkusu nevzala. Ne do toho, jehož součástí jsou divoká zvířata. Na druhou stranu tohle je příležitost si představením projít, a pak popovídat, zda to dětem přijde správné nebo ne. Říct holkám “”nepůjdete, protože maminka nechce” mi nepřišlo fér. Přirovnala bych to asi ke sladkostem, které dostává Nela ve školce. Já jí sladkým nekrmím. Čokoláda jí nedá vůbec nic dobrého, ale neřeknu paní učitelce “mé dceři nedávejte” jen proto, že s tím nesouhlasím já. U cirkusu věřím, že si povídáním o celém představení sama urovná, jestli je to správné nebo ne. S tou čokoškou jí to (že z toho tělo nic nemá) asi bude fuk, protože mňam 😀 .

Při hledání cirkusů mi strejček Gůglů vyhodil Slevomat. To byl po dlouhé době impuls se na něj zase podívat. Dřív jsme tam s tátou kupovali vouchery do restaurací, jednou pobyt a pak mi to přišlo, že rodinná sekce se plní věcma z Aliexpressu a chodit jsem tam přestala.

Druhou šanci ale dostal díky cirkusu. Ten mě totiž zavedl do celé sekce Divadel a výstav. Tuhle vám moc doporučuju si přečíst, protože já jsem slev do divadel zrovna moc nenašla. Probrala jsem jim představení a utratila cestou do Bratislavy dva tisíce za lístky 😀 . Joo 4 hodiny ve vlaku na první pomoc, co tam, no ne? Sice padlo korun dost, ale nutno říct, že jde o tři představení a pro celou čtyřčlenou rodinu. Za tu cenu bych šla s Nelčou do Národního jen dvakrát a sama.

A pak mě to napadlo. V adventním kalendáři vám chceme s holkama rozdat co máme rády a krom knih, her a užitečných vychytávek je to i kultura. Až na základě toho jsem oslovila Slevomat a jim se můj nápad moc líbil. Vy tak dnes máte šanci a výhodu, že si na kulturu budete moct vyrazit gratis 🙂 .

My máme za sebou Cirkus Humberto, kde se dětem strašně líbilo, i když já měla z cvičených zvířat hodně smíšené pocity. Jsem ráda, že holky cirkus zažily, mají zážitek a až bude ve školce někdo vyprávět o cirkusu, budou vědět, že byly a vědí o co jde.

tip: Představení bylo dost dlouhé (2,5 hodiny), ale přestávka uprostřed byla akorát a vydržela i Julinka ve 2,5 letech. Cirkus Humberto je momentálně proti Thomayerově nemocnici v Krči a krom slonů uvidíte i zebry, velbloudy, lamy, lvy nebo třeba šikovné akrobaty a nejbáječnějšího komika, který byl u nás top 🙂 .

Vstupenky za výhodnější cenu jsem koupila TADY.

Naše příští zastávka

A kam razíme dál? Ještě nás čeká jedno malé divadélko i s Julinkou ještě v listopadu (snad budeme zdraví), a pak na konci roku jdu já a Nelinka do Divadla Hybernia na dětské baletní představení Louskáček. Obě se na něj strašně moc těšíme a zase je máme ze Slevomatu. Tomu navíc děkuji, že někoho z vás pošle na tuhle událost a vstupenky na Louskáčka mi pro vás věnovali 🙂 .

Vstupenky za výhodnější cenu jsem koupila TADY.

Když do divadla je to dálka

A když nás trápí nemoc, ale do divadla by holky rády, můžeme si ho doma zahrát. Kvído řada od Albi má pirátské nebo princeznovské divadýlko, díky kterému se opona rozhrne i dětem doma. Takže kdo nemá divadla za rohem, může si doma vytvořit vlastní.

tip: A kdo z vás je ruko-schopný, zvládne si divadélko doma i vyrobit úplně sám. Pokud navíc uděláte stínové, budou děti mávat baterkou až do zavření víček 🙂 .

Součástí hry je pevné pódium, které si složíte jako puzzle. To má v sobě drážky, do kterých zasunete pozadí 😀 (podle nálady si vyměníte dva druhy) a také do drážek budete usazovat postavičky a další “figurky”.

Postavičky a jejich veškerý arzenál si vyloupete z kartonové desky. Zbytek se dá hezky recyklovat a použít jako obkreslovací nebo domalovávací obrázky 🙂 .

Co je u divadýlka trochu neobvyklé, budete si házet kostkou. Vlastně je jich v balení hned několik. Jsem zvědavá jak dlouho je udržíme všechny. Dost totiž baví i naši kočku a vyměnila je za podzimní kaštany 😀 .

Jedna z kostek je akční, tři zbylé pak obsahují postavy nebo rekvizity hry. Při každém svém kole hodíte všemi kostkami. Provedete akci podle kostky akční a podle obrázků hozených na kostkách začnete vyprávět příběh. U toho různě rozpohybujete dané postavičky na pódiu. Každý hráč tak v kole poví dvě až tři věty příběhu.

Pokud by to někdo úplně nepobral (je čtvrt na dvě ráno 😀 tak se omlouvám), přikládám vám ještě srozumitelný návod, podle kterého jsme to s dětmi pochopili i my 😀 . Princeznovské divadýlko je na úplně stejném principu, akorát je celé růžové a nehemží se to tam šavlema 🙂 .

Teda to bylo dnes kultury, že? My ji máme rádi a snažíme se, aby alespoň jednou do měsíce nějaká byla. A když ne divadlo, najdeme si nějakou tu výstavu nebo festival, kterých je v Praze vážně mraky. Tak tu výhodu alespoň pořádně využíváme. Další naší festivalovou zastávkou bude Dětský festival Mini 🙂 .

Dnes vás pošleme za kulturou: Soutěž ukončena

První z vás si odnese divadlo, které mi věnovalo Albi z edice Kvído. Můžete si vybrat své vlastní. Je jen na vás zda to budou Piráti nebo Princezny. Zvol si tady.

Druhý z vás se zajede do Prahy na Dětské baletní představení Louskáček. Divadlo Hybernia a vstupenky pro 2 dospělé a 1 dítě vám věnuje slevový portál Slevomat. Příběh o dvou jednáních se odehrává na Štědrý večer, kdy ve snu malé Klárky ožívají všechny hračky včetně Klárčina dárku od strýčka – dřevěné loutky louskáčka. K nočnímu životu se probouzí ale také svět myší s jejich králem – a ti proti oživlým vojáčkům vedeným Louskáčkem bojují. Poté, co Louskáček zvítězí v bitvě nad myší armádou, pozve Klárku do svého království, kde všichni vesele oslavují a tančí. Začíná nový den, Klárka se probouzí doma u vánočního stromečku a na jejím klíně leží hračka louskáček…

Třetí z vás si udělá výlet za kulturou do Čertoviny na Vysočině. Díky Slevomatu bude celá vaše rodina mít o program postaráno. Vstup na Čertovský program pro 2 dospělé a 1 dítěČerti pro vás připravili ďábelsky nabitý program. Vrátný Vytřas vás provede pekelnými chodbami, rozpustilý čertík Bertík vás zatáhne do pohádkového dobrodružství a při Pekelném víceboji poměříte s čerty sílu. Pokud máte opravdu pro strach uděláno, požádejte o audienci u samotného Lucifera.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Odkud nás čtete? Máte tam možnost divadel, cirkusu nebo jiné kultury? (pokud o některou z výher nechceš soutěžit, připiš to)

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

615 komentářů

 • Lenka Quintero 14.11.2017 at 9:21

  Bydlíme v Praze a často jsme na chatě v Českém středohoří (i tam vás čtu :-). Líbili by se nám Piráti a Čerty z Vysočiny nechceme. Díky.

 • Bara 14.11.2017 at 9:21

  Dobry den, urcite nechceme certy. Ne kvuli dostupnosti, ale kvuli obsahu. My jsme z Litovle u Olomouce, kde divadlo nabizi predstaveni pro deti, a i k nam do mesta jednou za cas zavita nejake to divadlo.

 • Lenka Dostálová 14.11.2017 at 9:21

  Bydlíme ve vesnici mezi HK a Pardubicemi (přednášela jste u nás první pomoc 😃). Cirkusy jezdí, divadlo s dětskými představení mi, kino i dětské muzikály mame kousek.

 • Ivana Kroupová 14.11.2017 at 9:23

  Čteme vás z malé vesnice půl hodiny od Brna 🙂 takže jezdíme do divadla tam, víceméně pravidelně do jednoho malého divadla pro děti 🙂

 • Michaela Teuchnerová 14.11.2017 at 9:23

  Jsme z Prahy a tak se moc těším, až budeme s Ellou obrážet všechnu tuhle kultuuuru 🙂 Zatím je pro máš aktuální to dětské představení v Minoru, i když zatím jsem v lovu na lístky nebyla úspěšná. Tak třeba se na nás usměje štěstí a zahrajeme si divadélko doma 😉

 • Jana Herrmannova 14.11.2017 at 9:24

  Nejradsi bychom soutezili o divadylko od Albi 🙂 ctu blog z Prahy, ale na divadlo je jeste brzo.. co ale urcite vyuzijeme, je tip na divadlo pro nejmensi medvedy, tam proste musime 🙂
  Mate krasne album Project Life, taky se na to chystam, tak i zde budu cerpat inspiraci, diky

 • Radka H 14.11.2017 at 9:25

  Jsem z Brna a možností kam za kulturou je tu někdy až moc 🙂 Se starší dcerou se někdy chystám konečně do kina a i to divadlo je v plánu. Jelikož jsme z toho Brna, tak bych nechtěla soutěžit o Dětské baletní představení Louskáček.
  Sleduji na FB i na IG (radilih).

 • Aneta 14.11.2017 at 9:25

  Jsme z Votic žádné divadlo nemáme. Nejblíž kam jezdíme je do Tábora nebo Praha.

 • Pavla 14.11.2017 at 9:25

  Kultury máme kolem sebe spoustu, jen najít čas je horší.

 • Barbora 14.11.2017 at 9:26

  Ctu Vas primo z vaseho krasneho blogu.Mela bych zajem o piratske divadlo.
  Se synem se take chystame do cirkusu a nalakala jste me do divadla Minor.To musime navstivit

 • Honza Kropáč 14.11.2017 at 9:28

  Dobrý den,
  jsme stejně jako vy z Prahy, takže možnosti na kulturní vyžití máme poměrně široké.
  V cirkusu jsme byli už několikrát (Jo, Berousek) a dceři se tam vždy moc líbilo.
  Rádi bychom vyhráli pirátské divadlo…

 • Zuzana Vackova 14.11.2017 at 9:31

  Jsme z Prahy, takže máme kulturní možnosti velké. Cirkus v Krči máme kousíček. Loni jsme si byli jen prohlédnout zvířátka, letos už jsme chtěli na představení, ale také se nemůžeme vyhrabat z podzimních nudlí. Chodíme občas na loutkové divadýlko, které je každý týden v obchodním centru a příští víkend se chystáme na loutkový festival.

 • Veronika Švédová 14.11.2017 at 9:32

  My vás čteme z jižní moravy ze Švábenic (kousek od Vyškova, cca. 50 km od Brna). A jít s dcerou na představení Louskáček je mé velké přání, už jsem po tom pokukovala loni, ale odradila mě dlouhá cesta do Prahy 🙁

 • Petra Pavlickova 14.11.2017 at 9:33

  Cteme vas z Ceskych Budejovic,mame tu divedlo,filharmonii i kino a detska centra.Kam jit je:-) Ale syn je zatim dost neposedny,takze to je spis za trest 🙂
  Libila by se nam hra divadlo princezny a vylet do certoviny.

 • Renata 14.11.2017 at 9:35

  sledujeme z Hostivice u Prahy. takze kulturu po ruce mame. ale ty ceny 🙂 vyhrat louskacek by byl opravdovy sen..

 • Dana K. 14.11.2017 at 9:39

  Jsme take z Prahy, prave si mapuji moznosti divadel, ze bychom nekam mohli vyrazit. Moc dekuji za dalsi inspiraci. Jinak doporucuji v lete detsky program na Krizikove fontane. Me jako malou balet nadchl, rada bych na nej brzy vzala nasi Klarku 🙂
  Nechci soutezit o Certovinu.

 • Tereza 14.11.2017 at 9:40

  My jsme z Jičína,takže minimálně jednou ročně se děti vyřadí na Jičín město pohádky 😀 Pak je tady i loutkové divadlo,plánujeme brzy vyrazit.

 • Eva S. 14.11.2017 at 9:40

  Bydlime v Praze, ale chodime i do divadla lampion na Kladne. Jinak klasika divadlo minor a vsechba mozna divadelka v okoli. V planu je i divadlo S+H. Hezky den.

 • Marie 14.11.2017 at 9:41

  Dobrý den, rádi jezdíme do Prahy, takže divadlo v Praze by bylo super. Kluci by se čertů báli, tak ty raději ne. Divadýlko od Albi vypadá také super. Díky

 • Kateřina Klimentová 14.11.2017 at 9:44

  Teda Míšo to je zase bezva článek. Již dávno jsem chtěla jít s dcerkou do divadélka, ale zatím jí nějak nemůžu donutit. na jednom malém vlastně byla, ale moc jí to nechytlo. Ve třech letech se jí moc nechce a hlavně netuší co jí tam čeká. Uvidíme příští rok to by jsme mohly dát i ten cirkus, letos se ještě bojí. 🙂 Jinak jsme kousek od Prahy takže tam je toho dostatek.
  Hezký den ,také zrovna marodíme , ten podzim.

 • veronika 14.11.2017 at 9:45

  My jsme z Mostu – je tu divadlo, kino, planetárium a muzeum. Nejúžasnější divadlo, které jsme kdy viděly je tohle http://www.milenajelinkova.cz/clanky/nana-divadelko/, pokud ho budete mít někde v okolí, tak určitě běžte. Už jsme viděly dvě pohádky a byly super. Další nás čeká v sobotu 18.11. a pak 1. 12. 2017, moc se na to těším i já. JInak by se nám líbilo divadlo piráti a výlet do Čertoviny. JInak s dcerou navštěvujeme divadlo od jejího roka a super.

 • Tereza 14.11.2017 at 9:45

  Čtu Vás z Jihlavy a možnost návštěvy divadla, kina, koncertů máme. Vstupenky na nějaký kulturní zážitek dávám mým chlapům jako dárek a zatím vždy udělal radost 🙂

 • Petra 14.11.2017 at 9:47

  Ctu vas z Chodova u Karlovych Var. Pro deti jsou tu filmy v kine a cirkus. O divadelnim predstavenim pro deti nevim, ale urco tadu neco bude. Mam zajem o divadlo od Albi o piratech.

 • Pavlína Rytířová 14.11.2017 at 9:47

  Já jsem z Liberce, ale teď už bydlíme všichni společně v Praze. Kultura nás ještě čeká, neboť je na to Adélka ještě hooodně malá. Tak bychom měli největší zájem o divadélko s princeznami. Ostatní se nám ještě nehodí.

 • Petra Němcová 14.11.2017 at 9:48

  Cteme vas z Prahy. Clanek je jako vzdy krasny a obsahly, kde teda ve dve rano na to berete energii netusim 😉 Jen by me zajimalo, kam chodite do toho loutkoveho divadla? Mame ho totiz v planu taky. Vynechala bych akorat soutez o certy, to by prcek asi nedal 😉

 • Tereza Čechová 14.11.2017 at 9:50

  Ahoj holky,čteme Vás z Kolína :)V Kolínkém divadle máme s klukama předplacené dětská představení cca 8 do roka,dále si hlídáme i jiné akce,jako cirkusy a ted v listopadu se těšíme na koncert Míši Růžičkové 🙂

 • Martina Eignerová 14.11.2017 at 9:50

  My z Prahy, skvělé typy na divadlo pro nejmenší oceňuju. Ten Míša mne zaujal. Čery určitě ne ani vysočinu. nejlépe divadlo piráty 🙂

 • Kacka 14.11.2017 at 9:52

  Ja ctu od sousedu z Nemecka, k rodicum na Sumavu to mame 2h, moznost loutkoveho divadla mame v zimnich mesicich, tak zvazujeme,zda se uz letos vypravime 🙂
  Sleduju

 • Lenka 14.11.2017 at 9:53

  Jsme z Liberce, takže kultury je tu dostatek. Místní DFXŠ a Naivní divadlo zrovna vám jistě nemusím představovat 🙂 I když top je pro nás teď nedělní divadýlko u Fryče… Určitě nechceme Louskáčka ani čerty, malá je na to bohužel ještě moc malá… Úplně mě nadchnul Minor, tam se jistě vypravíme. No a co se týká cirkusu, já jsem zarytý odpůrce, takže tam půjde dcera jedině s tatínkem nebo prarodiči, nechtěla bych jí svým názorem kazit zážitek.

 • Michaela 14.11.2017 at 9:53

  Já zírám, den ode dne krásnější okénko v kalendáři 🙂
  Jsme z Liberce, takže kultury je tu dost. Matýsek má rád loutkové divadlo, nejvíc hodí uchvátilo “O beránkovi, který spadl z nebe”. To teda koukal a ani nedutal. Pak jsme byli i v kině, na Mimoních, to usnul po dvaceti minutách a spal až do konce 😀 no a před radnicí se často konají akce, minifestivaly, takže chodíme koukat často 🙂

  • Michaela 14.11.2017 at 9:55

   Ještě IG: myskyyy.l

 • Jana & Dominik 14.11.2017 at 9:53

  My Vás čteme z malého města Lanškroun (podhůří Orlických hor). Nabídka kulturního vyžití je určitě omezenější než ve velkém městě … ale občas se tu konají zajímavé akce. Radost by nám udělali Piráti 🙂 Druhou a třetí výhru přenecháme dalším.

 • Radka 14.11.2017 at 9:54

  My jsme pražské naplaveniny, takže hltám každé Tvoje slovo o kultuře a děkuju moc opět za úžasné tipy!!!

 • MAR MAR 14.11.2017 at 9:55

  Čteme v Brně a je jasné, že ani tady není o ty kultůry nouze 🙂 Čertů se bojíme a na Louskáčkovi by hopkal jeden miniherec navíc, takže bychom si rádi zahráli divadlo doma, pokud se na nás usměje štěstí ❤

 • JANA Chichi 14.11.2017 at 9:56

  My čteme Váš blok z Brna, kultury je tu mnoho, což je super, a za mě teda i Brno by mohlo být čistější. Moc rádi bychom 1.(a prosím piráty) a 3 výhru (lístky na Louskáčka do Prahy prosim ne). Děkuji zase za příjemný tip ohledně divadýlek, začne to být i u nás aktuální 🙂

 • Natalia Tureková 14.11.2017 at 9:56

  Ráda vás čtu z Českých Budějovic. Kultury je tu hafo, jen čekám až mi holky dorostou a už se moc těším na divadla, kina i hudbu. Líbili by se mi Piráti. Hoky si na ně s taťkou moc rády hrají. Vstupenky na představení pro nás ještě nejsou aktuální…
  Sleduji tě na FB i IG a už běžím sdílet 🙂

 • Miru 14.11.2017 at 9:57

  Jsme z Teplic a čteme Vás rádi,v Ústí jsme se potkaly na kurzu 😎 Vysocina je pro nás bohužel z ruky,Tak to bychom přenechalypřenechaly někomu kdo to přeci jen má blíž 😎

 • Petra S 14.11.2017 at 9:59

  Na představení jsme byli v Sedlcanech, v Praze jeste ne 😉

 • Le 14.11.2017 at 9:59

  čtu kousek od pohádkového Jičína… a nejvíce by se nám asi líbilo pirátské divadélko:) Ostatní je pro nás (teď v zimě a s dětmi) z ruky..

 • Libka Smyčková 14.11.2017 at 9:59

  My bydlime ve vesnicce 10 km od Berouna. V lete k nam prijel cirkus, ale spis bych to oznacila za frasku, syn uz do cirkusu nechce. Jezdime spis do Prahy, i kdyz se v Beroune taky obcas nejaka kultura odehrava. Ale i tak vyrazime jen vyjimecne.
  FB – Libka Ve Smycce

 • Hana 14.11.2017 at 10:00

  Praha… Akce vyuzivame radi (kdyz jsme zdrave)… veskere typy potesi

 • D-žejn 14.11.2017 at 10:00

  Čtu Vás z Prahy, takže Louskáček by byl značka ideál. Humberto jsme zkoušeli s dětmi loni, nevydržely ani do půlky a popravdě já byla také ráda, že to nemusím přetrpět do konce 🙂 Takže raději vyrazíme do Minoru nebo Minaretu na dětské divadlo. A největší hit je teď u nás planetárium 🙂

 • Pavlína Suchánková 14.11.2017 at 10:00

  Čteme Vás z Opavy (máme zde divadlo i loutkové, jezdí zde cirkus a další vyžití je v nedaleké Ostravě) a jelikož to máme do Prahy i na Vysočinu daleko, vybrala bych si výhru č. 1 pohádkové divadlo – princezny. Hezký den, Pavlína

 • Dyba 14.11.2017 at 10:00

  Čteme z malé vesnice a vzhledem k obtížené dostupnosti by se nám nejvíc hodilo papírové divadélko Albi.

 • Michaela Novotna 14.11.2017 at 10:00

  Ahoj Miso, sledujeme z Hradce Kralove. A je tu docela dost moznosti na kulturu, jak divadlo, tak kino a obcas dalsi veci, jak pro dospele, tak pro prcky 🙂 koukame na FB i na INs

 • Adéla 14.11.2017 at 10:02

  Čteme z Prahy a moc rádi! Zase máš plno uzasnych tipů! ❤
  Sleduju na fb i na ig a ten emailovy odber novinek byl skvely napad, aspon nezapominam cist. 🙂

 • Naděžda 14.11.2017 at 10:02

  Hltáme vás z Matičky stověžaté! Jak sama víte, kulturního vyžití je tady víc než dost a teď, když jsou malému 3 roky, si to společně začínáme užívat. Před okamžikem jsem objednala lístky na krásné představení Ovečka betlémská, které se hraje v prosinci na Národní scéně – vím, že ji máte rádi.. nepotkáme se tam náhodou? :o) Pokud by se na nás usmálo štěstí a my v soutěži vyhráli, oželeli bychom ˇČerty – myslím,že na to máme ještě chvilku čas :o)

  Krásný den, Naděžda

 • Petra Hečová 14.11.2017 at 10:03

  Moc děkuji za tento článek, divadlo máme moc rády. Emmu jsem vzala poprvé když ji bylo rok a čtvrt. Trochu jsem se obávala, protože udržet ji na místě bývá někdy tvrdý oříšek. Ale zvládla to, seděla celou dobu s otevřenou pusou a nestačila zírat, zvládla se do divadla i zapojit (věděla, jak dělá koza :)) Byly jsme v Radosti v Brně na pohádce o kůzlátkách. Doma jsem ji ušila (tedy jsem stále ve fázi výroby, zatím máme jen oponu a zvládneme pohádku o Karkulce a Budulínkovi :(, mám plán, že bude dostávat další postavy v adventním kalendáři, ale nevím, kdy to ušiju 🙂 Zrovna dnes jely se školkou do divadla, bohužel Emma onemocněla. Asi mě to mrzí nejvíc 🙂 Výhra by se mi líbilo divadlo od Alby, možná raději piráty, princezny ji moc neberou. Do Prahy máme daleko a v Čertovině jsme byly loni a bylo to super. Dokonce si to pamatuje a vzpomíná, jak ji čert dal kokinko 🙂 Takže díky za další skvělý článek.

 • Lucie 14.11.2017 at 10:03

  Čteme vás z malé vesničky na severní Moravě asi 45 km od Ostravy. S kluky chodíme několikrát do měsíce do loutkového divadla, Divadlo loutek v Ostravě nebo Loutkové divadlo v Opavě. Dětem se tato loutková představení moc líbí, s naší pomocí si potom doma vytvářejí vlastní loutky z papíru a dřívek od nanuku a na kuchyňském stole nám hrají svoje malá představení. Takže by se mi určitě moc líbilo divadélko od Albi, do Prahy to máme daleko a čertů se kluci ještě pořád bojí.

 • Pavla 14.11.2017 at 10:03

  Moc ráda čtu vás blog a to z malého města u Hradce Králové. Nejvíc by nám udělalo radost pirátské divadlo a nebo Louskáček, čerty prosím ne, ty u nás nefrčí 😊

 • Irena Durdilová 14.11.2017 at 10:04

  My jsme z Prahy, takže si moc ráda zahraju o divadélko od Albi i o vstupenky na Louskáčka 🙂

 • Martina Jurkova 14.11.2017 at 10:04

  Čteme vás z jihu Moravy ..Naše vesnička se jmenuje Strachotín.Do divadla jezdíme do Brna.Ted nás ceka Popelka na lede. Vybrala bych dcerce divadlo s Princeznama.Mame už jedno divadlo(Č.Karkulku a O3 kuzlatkach)K narozeninám s Leontynka přeje velke loutky.Tak by ji to čekání na velký loutky zpříjemnilo. 🙂

 • Ivona 14.11.2017 at 10:05

  Jsme z Kladna, jedno dětské divadélko tu máme, ale jinak nic moc vyžití 😕. Vysočinu máme z ruky.,,Sleduji i na Insta (ivon_hr)

 • Irena Durdilová 14.11.2017 at 10:05

  My jsme z Prahy, takže si moc ráda zahraju o divadélko od Albi i o vstupenky na Louskáčka

 • Eliška Gřešková 14.11.2017 at 10:05

  Krásný den Míšo, Nelinko a Jůlinko. Čtu vás z pražských Vysočan :D. Zatím se synem nikam do divadel nechodíme, ale každé úterý navštěvujeme v OC Harfa divadélko v dětském koutku Bambule. Zrovna dnes hrají divadlo Paleček, Podzimní dobrodružnou pohádku. Myslím, že je to dobrá alternativa, než půjdeme do pořádného divadla. Určitě by se nám líbily všechny lístky. 😀 Sleduji fb i Instagram.

 • Kateřina Kolářová 14.11.2017 at 10:06

  Čteme Vás z Prahy, takže kulturní vyžití velké 🙂 Balet a princeznovské divadlo bychom rády. ČErtovinu přenecháme jiným…

 • Rienka 14.11.2017 at 10:08

  AHoj, zdravi Praha, moznosti su, Zvonecek tradicni loutkove divadlo je super, chystame sa navstivit Divadlo Říše Loutek.
  Potesilo by divadlo Pirati a sutazit mozme o vsetko (ak sa zadari Certovina, radi ju podarujeme dalej).
  Pekny den dievcata
  Renka
  +fcb tj. Renata Cvancigerová Chrenovská

 • Darina 14.11.2017 at 10:09

  Čtu vás ze Slovácka. Dětské divadelní představení nabízí Slovácké divadlo a loutkové divadélko hraje Sokol. Navštívili jsme také cirkus i kino, akorát výstavy trošku zanedbáváme a chci zkusit i koncert. Sleduju na FB i insta.

 • Renata Ševčíková 14.11.2017 at 10:10

  hezký den, čteme od Frýdku-Místku a se starším chodíme tak jednou za dva měsíce na dětské divadélko, jak to výjde (respektive když mají babičky čas) 😉 Jinak nejraději od Albi divadélko Piráti a maximálně Praha, tam máme babičku, tak to bychom zvládli 😉 Sdílím a sleduji pod jménem Renata Ševčíková

 • Bára 14.11.2017 at 10:10

  My jsme až z Třince, ale o kulturu se nám tady stará Městská knihovna, která dělá pro děti mnoho zajímavých programů ( noc v knihovně, pohádkový les, hrané večerníčky ..). Nám by se nelíbili čerti, ale na Louskáčka bychom hrozně rádi ☺ sdílím na fb

 • Alexandra Pavlíková 14.11.2017 at 10:11

  Ahoj, jsem z Vidovic (u Říčan), chodím do divadélka s vnoučaty občas 😉 A kromě Vysočiny máme zájem o vše (divadélko Albi Piráty). na fb sleduji a sdílím pod svým jménem Alexandra Pavlíková

 • Kristýna Hury Hurychová 14.11.2017 at 10:11

  Ja jsem Z Nove Vcelnice (u Jindrichova hradce) Na Vysocinu to mame par kilometru, takze bych rada soutezila o treti moznost.
  Jsme maly mestecko, obcas je tu divadlo, nejaka ta akce, tak si myslim, ze aspon nejaka kultura 😀 radi cestujeme autem, tak se snazime objizdet nejaky zajimavost v okoli

 • lucie 14.11.2017 at 10:13

  Dobrý den tak mi bydlíme 3 v měsíce v Praze předtím na Okoři.Často chodíme do loutkového divadélka Zvoneček naposledy jsme byli na Bajajovi.

 • Lenka Benesova 14.11.2017 at 10:13

  Čtu Váš blog v Brně. Možnosti kultury a divadelních představení i pro prťata zde jsou, zrovna teď v listopadu se chystám s mladšíma dcerkama 2,5 roku do divadla. Z výher bych asi nechtěla Peklo Čertovina, jinak výlet do Prahy by vůbec nevadil :).

 • TEREZA HOZÁKOVÁ 14.11.2017 at 10:15

  Krásný den holky 🌷🌷🌷
  Čteme Vás se Šimonem z Vašeho rodného Liberce 🏣🏡🏠🏥🏤❤ Kam tady za kulturou jistě víte 😊 Náš Šíma je živel, ale své první divadlo už má také za sebou – vyrazila jsem s ním do Malého divadla na představení Princové jsou na draka, které bylo u nás hostující a hraje se různě po Čechách….i v Praze! ❤ Za nás velké nadšení a mohu doporučit! Děkuji zároveň za poťukání na rameno a probuzení do divadelní sezóny. Jdu sjuknout program 😂😂 PS. Pro nás je nej divadýlko ❤❤❤ Máváme z Liberce🙇🙎👋

 • Renáta Hovoříková 14.11.2017 at 10:17

  Jsme z Jihlavy a tak není problém soutěžit i o Čertovinu, máme to za rohem 🙂

 • Petra 14.11.2017 at 10:17

  Ja vas ctu z Pribrami 🙂 Mame tu hodne dobry a vyhlaseny divadlo, ale priznam se,ze od te doby co jsem se nastehovala,jsem v nem byla jen jednou 🙁 Ale na leden mame vstupenky,tak si s manzelem uzijem fajn vecer. Se synem jsme jeste nebyli,jelikoz mma pocit,ze by nevydrzel sedet, ale jdou ke konci mesice se skolkou,tak uvidime 🙂 Cirkusy me nelakaji 🙁 O treti vyhru hrat nechci,to mame z ruky 🙂 PS: diky tvym album a PL jsem kdysi zacla tvorit to me 🙂 Petra

 • Michaela Pušová 14.11.2017 at 10:18

  Čteme z Prahy a na kulturu s dcerou se do budoucna moc těšíme ale zatím bychom radši zůstali u té domácí,na Louskáčka je moc malá a čertů z Vysočiny by se bála.

 • phn 14.11.2017 at 10:21

  Ahoj Miso,ja vas ctu z Benesova – kulturnich akci pro deti je tady relativne dost,hodne maji i ve skolce…my ale obcas vyrazime do Prahy,mame to kousek, naposled na koncert Trvalky-super to bylo!

 • Misa 14.11.2017 at 10:21

  FCB sdilim i sleduju. IG taky.

  Hrajem jen o princeznovske divadlo. S malým mimineme doma ted na Louskáčka nee… díky.

  Jsme z pidi vsi, čili za Kulturou kamkoliv do města..

 • Dita 14.11.2017 at 10:23

  Hlasi se HK 🙂
  Kulturni vyžití divadlo Drak pro deti super nabidka, pro rodice hlavni scena divadla hradec super +! Od 2 let u nas jede Hurvinek, takze divadlo Hurvinka v Praze! Takze za nas urcite listky na Louskacka nebo Certovina, kam se take chystame, jeste jsme tedy nebyli tak treba se zadari!
  Diky Dita
  xxx

 • Tereza Suková 14.11.2017 at 10:24

  Já vás čtu z Lázní Bohdaneč. Je to malé městečko, ze kterého se s MDH dostanete do Pardubic. Řekla bych, že kulturní využití máme jak tady v Bohdanči tak i v Pardubicích a je z čeho vybírat. Je pravda, že do klasického divadla jsem děti ještě nevzala, podle mě na to nemají ještě věk a nevydrží být tak dlouho v klidu. Zrovna dneska jedeme na výlet do Hlinska do pekla Čertovina. Jsem zvědavá, jak se nám tam bude líbit.

 • Alena Trechová 14.11.2017 at 10:24

  Bydlíme na vesnici mezi Brnem a Ivančicemi. Do divadla, kina apod. ještě nejezdíme, ale příští rok bych to ráda změnila. O kulturu ale syn ošizený není – u nás se pořád něco děje. Do konce roku nás čeká např. Rozsvícení vánočního stromu, na kterém účinkují i děti ze školky (takže i syn), a těsně před Vánoci Živý betlém.
  Protože mám ale ještě půlroční dvojčata, tak o Louskáček ani o Čertoviny nesoutěžím 🙂

 • Markéta 14.11.2017 at 10:25

  Žijeme v Liberci a milujeme místní Naivní divadlo. Měla jsem tu možnost vidět Budulínka a to byl zážitek i pro mě. S dcerkou jsme také zavítali do knihkupectví a antikvariátu Fryč, kde se snaží o přirozený společenský a kulturní program (ne jako v obchodních domech…) na tradiční nedělní pohádku Šípková Růženka. Malá nebyla ještě ani dvouletá a vydržela, loutky ji učarovaly. Pravidelně chodíme do nově vzniklé galerie Lázně. Už sama stavba je zážitek. Malá hltá obrazy od miminka :). Pokud možno, tak bychom moc rády divadélko Princezny.

 • Veronika Przybylová 14.11.2017 at 10:28

  Čtu Váš blog v Havířově a mám tedy zájem soutěžit jen o knížkové divadlo 🙂
  Máme ve městě kino, kulturní dům, ve kterém můžeme shlédnout představení hostujících divadelních souborů. Cirkus k nam jednou či dvakrát do roka také jezdí a sem tam se objecí i muzikály na ledě.

 • Kačka 14.11.2017 at 10:28

  Jsme z Veverské bítýšky kousek do Brna, takže za kulturou musíme do města. Cestování za divadlem není ideální, ale Praha nás zajímá. Taky divadélko piráti.

 • Katka Křechová 14.11.2017 at 10:30

  Pro nás by cesta do Prahy nebo na Vysočinu byla složitá. Takže pokud je možnost si vybrat, chtěla bych se zapojit pouze do soutěže o divadlo a vybíráme Piráááty 🙂 Sleduji na FB.

 • Katka 14.11.2017 at 10:31

  My jsme z jedné dědinky na jižní Moravě, takže až děti povyrostou máme v plánu jezdit do Brna. Jinak princeznovské divadýlko bysme využili 🙂
  (Nechcem soutěžit ani o jedno ze dvou představení. Bohužel to pro nás není reálné.)
  Sledujem i fb.

 • Markéta 14.11.2017 at 10:32

  Ahoj, my jsme s holkama z Táborska. Takže pro nás Vysočina je z ruky, ale Praha by šla 🙂 V místní divadle bývá program pro děti, ale ještě jsem se neodvážila. Zatím holky viděly loutkovou hru u nás na vesnici a seděly ani nedutaly, až jsem z toho byla v šoku, jak byly hodné.

 • Denisa Jenčovská 14.11.2017 at 10:34

  Prima soutěž – my bychom s dcerkou rády soutěžily o divadlo od Albi – o princeznách a rytířích. Na Louskáčka je ještě moc malá… Bydlíme na vesnici, kousek od Hradce Králové, takže za kulturou budem jezdit tam… Sleduji na FC jako Dendy Malá.

 • Eva Kmochová 14.11.2017 at 10:35

  My Vás čteme na Pelhřimovsku na Vysočině, a líbilo by se mi divadýlko od Albi 😉

 • Veronika 14.11.2017 at 10:37

  My bydlíme na východní Moravě, takže nejbližší divadlo máme ve Zlíně. Starší dcerka už byla a moc se jí líbilo. Bohužel, není úplně jednoduché se na dětské představení dostat. Soutěžíme o divadelko princezny a lístky do Prahy,. Vysočina je pro nás z ruky. Zároveň sledujeme i na FB.

 • Monika 14.11.2017 at 10:40

  Cteme Vas blog z Prahy, takze kulturni vyziti mame 🙂

 • Anna Nováková 14.11.2017 at 10:41

  Taky miluju divadlo a s manželem chodíme celkem pravidelně do Divadla Tramtárie u nás v olomouci 🙂 jeden rok jsem měla i předplatné do Moravského Národního divadla a těším se,až tam půjdu s holkama na nějakou pohádku 🙂 v Olomouci máme možnost kulturního vyžití,tal toho chci využít,ještě než se odstěhujeme někam na vesnici 🙂 soutěžit chci jen o první výhru od Albi,protože do Prahy to máme z ruky a holky jsou na to ještě malé 🙂 sdílím,lajkuju a odebírám 🙂

 • Jana M 14.11.2017 at 10:42

  Jsme z Prahy, jednou jsme si také dopřáli národní divadlo a vánočního louskáčka, ale ta cena je opravdu vysoká, pak jedíme 1x ročně do cirkusu, dětem se tam líbí. Soutěžila bych ráda o lístky nebo i o piráty.

 • Lenka Palmová 14.11.2017 at 10:43

  Čtu Vás z Liberce. Radost by nám udělaly Princezny, o ostatní výhry soutěžit nechceme. Sleduji i na Fb.

 • Iva Bidmonova 14.11.2017 at 10:48

  Zdravime vas z vesnicky nedaleko krasneho mesta Litomysl. Urcite stoji za navstevu! Je tu muzeum panenek a ruzne interaktivni vystavy. Divadlo tu byva pravidelne a k nam do vesnicky taky obcas zavita. Mox by se nam libila Certovina. O Louskacka zajem nemame. Syn je na to maly a ja jsem ho videla nedavno☺

 • Tři Mušketýrky 14.11.2017 at 10:49

  Při každém okénku si říkám, to je přesně, co řešíme nebo co se nám líbí. To už ani není možné 🙂 My jsme z Chomutova a bohužel kultury si tu moc neužijeme. A teď přes zimu to bude ještě horší, kromě advetních svátků, kdy hrají dětem aspoň krátká loutková divadélka. Proto mě nadchlo dnešní téma a starší Anežce by se líbilo představení Louskáček ( k Vánocům dostane knížku). Cirkus už od mala ráda nemám, tak uvidíme jak se k tomu jednou postaví moje holčičky….díky za skvělé tipy a jdu plánovat výlet do divadelní Prahy.

 • Danamazan@gmail.com 14.11.2017 at 10:52

  Bydlíme v Kroměříži kulturně pro děti je to fajn v kulturaku dělají pro děti divadlo a jiné představení,a do většího divadla jezdíme do Zlína. 😁

 • Veronika 14.11.2017 at 10:55

  Bydlime v mestecku za Prahou a s kultutou je to tu hrozna bida😔

 • Hanka 14.11.2017 at 10:59

  čtu vás ze středních čech, půl hodinky od Prahy 😉 u nás není nabídka kultury tak pestrá, ale když člověk brozdá po internetu, vždy se něco zajímavého objeví 😉 všechny ceny jsou krásné.
  sleduji a sdílím!

 • Nikol Horáková 14.11.2017 at 11:00

  Pro malého je momentálně vrcholem kultury sledování duct tv 😀 byli jsme s ním na svatbě švagrové a nevydržel v klidu ani půl hodiny, nedovedu si představit že by vydržel představení v divadle.. nicméně podomácku, to si hrajeme, máme různé prstové maňásky (postavičky – král, víla, princezna, šašek, ratíř atd.) a to se mu líbí 🙂 rádi bychom se zapojili do soutěže o Piráty, lístky ale nebudou nic pro nás 🙁 odebírám, sleduji, sdílím

 • Soňa R. 14.11.2017 at 11:00

  My jsem asi 80 km od Brna – Břeclav. Do divadla jsme zatim nevyrazili, ale v planu to je. Cirkus pravidelne zavita i k nam do mesta ale sama vnitrne bojuji jit se tam podivat na ty zvirata. ☹ Jinak by se nam libilo divaledko od Albi – pirati.

 • Eva Riesnerova 14.11.2017 at 11:02

  Zijeme v Brne, takze kultury je tady dost, ale s casom ej to horsie. Vyhovuju nam skor letne venkovni aktivity pres den v parkoch ci meste. To je super. 🙂

 • Martina 14.11.2017 at 11:04

  Dobré dopoledne Míšo, já jsem s Vámi teď na úplně stejné notě 🙂 Čteme Vás z Prahy s manželem oba, diskutujeme o cirkusu, jestli ho zvládneme i s mladší roční dcerkou a v Minoru jsem zjistila o víkendu, že jsou totálně vyprodaní… Kdybychom náhodou byli vylosovaní, nechceme čerty kvůli obsahu, starší dcerka se dost bojí. Krásný den 🙂

 • Lucka Chlupová 14.11.2017 at 11:05

  Líbili by se nám piráti divadýlko. Čerty nechceme kvůli obsahu, u nás se nikdy čertama nestrašilo. Za kulturou chodíme, ať už divadlo, kino, technické památky atd.

 • Sylvie 14.11.2017 at 11:06

  Dobrý den, sledujeme z Brna a rádi bychom soutěžili pouze o pirátské divadlo. Děkujeme.

 • Zuzana Vašíčková 14.11.2017 at 11:07

  Blog ctu teprve par dni a zatim vse z Prahy, proto me velmi zaujala informace o divadelku pro nejmensi 👍😊

 • Eva Hruba 14.11.2017 at 11:07

  Benesov! ,radi na tu Vysocinu 😉

 • Petra 14.11.2017 at 11:14

  Sledujeme vás z Orlové – asi 20 km od Ostravy. Sem tam se i do kulturního domu v naší malé obci dostane zajímavý divadelní kousek (pro děti, ale i pro dospělé) a až nám to nebude stačit, vyrazíme do nedaleké Ostravy, kde je nabídka nespočetně větší ☺ cirkusy sem jezdí dost často, ale popravdě vůbec nevím jaké, protože to nesleduji. Rádi bychom soutěžili o pohádkové divadlo Piráti, lístky přenecháme starším dětem a rodinám, co to mají blíže ☺

 • Michaela 14.11.2017 at 11:23

  Ctu Vas z male vesnicky nedaleko Hradce nad Moravicí (okr.Opava), chodíme tady do loutkového divadla, papírové loutkové divadlo mame vyrobené doma a také do kina, neterinky stepujou a zpívají ve sboru, takze i na jejich vystoupení a koncerty často vyrazime – malá tu kulturu proste miluje 😊 Jen čertu se strasne boji, takze tuto výhru bych raději někomu přenechala… 😉 A v národním se mnou uz vlastně také byla, 😉 akorát jeste v bříšku … do Prahy jezdíme často a radi, takze dekuju za skvěle tipy! 🎭🎪🎭

 • Lucie Humlová 14.11.2017 at 11:25

  My vás sledujeme kousek od Hořovic na berounsku, takže za kulturou do Prahy co by kamenem dohodil 😉 ale z výher bych vynechala Louskáčka, obávám se, že by ho naše Elli ve třech letech ještě moc nepobírala 😀

 • Jana 14.11.2017 at 11:25

  Dobrý den, čtu Vás na hranicích se Slovenskem, blízko Bílých Karpat a Kopanic. V našem městě bývají pravidelně v neděli divadelní pohádky a v okolí navštěvujeme muzea a výstavy. V cirkuse jsme byli v létě – poprvé a asi naposled, bylo spíš smutné než veselé. Máme to do Phy daleko a doma dva kluky, takže vybírám Divadlo Piráti 🙂

 • Lenka B 14.11.2017 at 11:31

  Cteme vás z Krušovic, po okolí je kultury dostatek, i kdyz pro tak malé diváky jako mám já, je to omezené. Ale nyní jsme byli v Rakovníku na představení brněnského souboru Cirkus Unikum, bylo to opravdu krásné. Bohužel, vzdávám se možností soutěžit o lístky na prestaveni,jsme v nestandartnim počtu, jeden dospělý a tři slečny. Tak přenecháme někomu kdo jde do počtu.

 • Petulla 14.11.2017 at 11:32

  Brno, Brno =》kultury plno 😎

 • Romana Navrátilová 14.11.2017 at 11:35

  Zdravíme z Ostravy, kulturního vyžití pro děti je tu mnoho, ať už loutková představení v divadle nebo i jen maličké divadelní představení v rodinném centru či knihovně. Rádi bychom divadlo Princezny. Bohužel jsou pro nás obě místa vzdálená, tak nechceme.

 • Radka Šebelová 14.11.2017 at 11:36

  Dobré dopoledne. Čteme z Brna. Kulturu jsme ještě pořádně nevyzkoušeli. Ale těším se na to. Vhodně vybrat, si říkám. Nechceme soutěžit o Louskáčka v Praze. Půjdeme na něj až malý povyroste tady v Brně :-). Díky.

 • Nikola Nekvapilová 14.11.2017 at 11:36

  Z Brna, takže kulturního vyžití je tu opravdu spoooousta.

 • Jitka Křížková 14.11.2017 at 11:37

  Bydlíme kousek od Olomouce, takže možnost divadel a nejrůznějších představení tu je. Stejně tak na jaře sem jezdí cirkus berousek a tam se nám nejvíc líbí venkovní zvířecí zoo, na to se každý rok těšíme 🙂 v cirkusu holky byly s babičkou a byly spokojené, já moc cirkusové vystoupení nemusím, ale ty zvířátka ano. Teď jsme zrovna viděli vystoupení malých baletech a úplně nás to nadchlo hlavně malou, tak asi budeme muset vyrazit na nějaké to představení 🙂 díky za další pěknou soutěž

 • Katka 14.11.2017 at 11:37

  My Vás čteme ze Vsetína. Jak jsem letos zjistila, už 24. rokem u nás v kulturním domě probíhá od října do března jednou za měsíc Divadlo dětem. Tak jsme se toho rozhodli využít. V říjnu jsme byli na Ferdu mravence. Kluci byli nadšení a už teď se nemůžou dočkat neděle a dalšího představení o Červené Karkulce. Není to sice Praha, ale upřímně jsem ráda, že je tu aspoň něco.

 • Bara 14.11.2017 at 11:40

  Krásný den, čteme vás z Kobeřic u Opavy 🙂
  A čerty bychom nechtěli .

 • Markéta Waas 14.11.2017 at 11:42

  My v Plzni taky nemáme moc nouzi o kulturu, je to pro děti hodně akcí, divadlo Pluto. Starší dcera už vydrží něco sledovat, mladší zatím nic moc. Ale zážitek to pro ně je 🙂

 • Ingrid 14.11.2017 at 11:43

  My jsme z okrajove casti Brna, ale zatim kulturni moznosti, co Brno nabizi, nevyuzivame. Na rok uz to planuji zmenit :). Do souteze se zapojuji jen na divadelko princezny.

 • Barbína 14.11.2017 at 11:51

  Zdravím 🙂 Já čtu vaše články z Pardubic, kde nějaké to kulturní vyžití taky máme 🙂 Zrovna teď tu nějaký cirkus je, ale my s manželem zrovna cirkusy moc nemusíme kvůli zvířatům, je nám jich líto. Ale jinak je tady toho pro děti taky dost a když ne, tak sedneme na vlak a tradá do Prahy a mám to i s výletem 🙂

 • Zuzana Till 14.11.2017 at 11:52

  Krásné poledne, čteme vás z vesničky nedaleko Brna, v divadle jsme ještě nebyli. Do Prahy to máme z ruky, ale divadlo doma či na Vysočině “zvládnem” 🙂 Cirkus bych nejraděi vynechala, občas tu nějaký je, ale snad bez zvířat – tak aspoň tak. Zatím z toho rozum nemá. Ani představení v rámci Dětského dne ji příliš nezaujalo (v necelém roce a půl) 🙂 Uvidíme, co přinese příští rok 🙂

  • Zuzana Till 14.11.2017 at 11:53

   A prosím raději princezny 🙂

 • Iveta 14.11.2017 at 11:58

  Zdravím z České Lípy – pokud bychom vyhráli, tak nechceme čerty – za a) jsou pro nás z ruky, za b) nás čeká http://www.sklarskepeklo.cz/ 🙂 a jak je to u nás s kulturou? Dokud byl Tomík menší, tak přímo v Lípě nebo v okolí fungují víkendová dětská představení – ale bohužel Tomík začíná spadat do kategorie kolem 10 let a tam se bohužel divadelní představení vybírají hůře :-(, začínáme uvažovat o muzikálech – Mauglího viděl a bavilo ho to, takže bychom ho asi vzali na nějaké představení pro dospělé …

 • Magdaléna Zemanová 14.11.2017 at 11:58

  Čtu vás z malé vesničky kousek od Rokycan, ve kterých toho pro děti moc není, nepočítám – li skolkove věci, které se nás zatím netýkají. Vyrostla jsem ale v loutkohereckem souboru, kam se jednou kluky chystám vzít…

 • Simona L. 14.11.2017 at 12:02

  My žijeme v Ostravě, táta malé žije na Slovensku, takže jednou za měsíc je tam. Já jsem jinak z Východních Čech, kde mám stále rodinu a bydlela jsem několik let v Praze. Takže co se týče kulturních akcí, naštěstí se nemusíme omezovat jen na Moravskoslezský kraj. Vzhledem k věku dcery( 1,5 roku), tak je to objevování kultury teprve před námi a neskutečně se na to těším:-) Jsem z takové lehce umělecké rodiny, táta a ségra hrají divadlo, já s mamkou zas zpívám, takže mám k tomu opravdu blízko 🙂

 • Daniela Mašková 14.11.2017 at 12:03

  My čteme z Jablonce nad Nisou. Abych pravdu řekla, ještě jsem takové věci moc neřešila.. 13měsíční by mi asi moc dlouho sledovat nevydržela. Ale co vím, tak třeba blízké rodinné centrum pořádá divadélka pro děti
  Já budu asi hodně skromná, kdyby se náhodou poštěstilo, tak bychom poprosili divadlo Princezny. Čerty máme hodně daleko a Louskáčka bychom si asi ještě pořádně neužili.
  (sleduju i na fb)

 • Jana 14.11.2017 at 12:07

  Momentálně čteme z Prahy. Líbilo by se nám vše. Sleduji i FB.

 • Eva 14.11.2017 at 12:09

  Jsme z Lanškrouna a máte tu kulturní centrum, kde se pořádají i divadelní představení jak pro děti, tak dospělé. V případě výhry prosíme o Albi piráty nebo návštěvu čertů. Divadlo v Praze bysme nezvládli, tudíž nechceme.

 • Karolina 14.11.2017 at 12:11

  Beatka miluje hudbu, tak jako ja… nekolikrat se mnou byla na koncerte a jednou si i se mnou zazpivala v nositku, kdyz jsem nemela hlidani…tento tyden se chystame na detske predstaveni do HK, tak jsem sama zvedava, co na to rekne. Jinak bydlime u Pardubic. Nejsem fanda cirkusu se zviraty a tak budu doufat, ze se nam to bude co nejdele vyhybat…verim ale, ze deti jsou z neceho takoveho nadsene

 • hanca 14.11.2017 at 12:12

  My čteme ze Šumperska, takže dálka 🙂 …V malém cirkuse jsem byla loni s 4-leťákem a líbilo se mu. Rádi bychom divadýlko o pirátech. Výlet do Prahy bychom asi taky už zvládli, ale nevím, jestli by kluci balet ocenili….já teda určitě 😀
  Do kina i divadla se chystáme…jen tu moc možností není no.

 • Lucie Chmielova 14.11.2017 at 12:13

  Bydlíme u Ostravy, chceme soutěžit jen o divadélko, ostatní máme daleko. Cirkus nám stačil jen jednou a víckrát už ne. Loutkové divadlo máme v Ostravě nádherné. Sleduji na FB i instagram. Sdílím na FB Lucie Chmielova

 • Verča 14.11.2017 at 12:19

  Krásný den Míšo, bydlíme v Hradci Králové.. I za kulturou tu jde jít. Cenu bychom brali tu první..

 • Andrea 14.11.2017 at 12:20

  Sledujeme Vás od Pardubic, dětských akcí ke tu celkem dost a když nás nic nezaujme, není problém sednout na vlak 😀. Díky a čerty prosim ne. Andrea

 • Lenka 14.11.2017 at 12:20

  Zdravíme ze Znojma 🙂 Kultrního vyžití je tu bych řekla v poslední době celkem dost, celkem se snaží uspokojit jak malé, tak velké, takže já jsem spokojená. Ocenila bych hlavně to divadélko, protože Praha je z ruky a čerty moc nemusíme 🙂

 • jitka kubíčková 14.11.2017 at 12:22

  Opět krásný inspirativní článek, děkuji moc. Já bych tak chtěla na Louskáčka, ale obavám se že budu muset někdy sama, kluci zřejmě moje nadšení nesdílí 🙂 Ale s neteří by to šlo. Na šumperku moc příležitostí nemáme na kulturu s dětmi. Snažíme se alespoň chodit do kina a chystáme se na první dětské divadlo.

 • Markéta Šmídová 14.11.2017 at 12:23

  Já Vas sledují z Dobrušky. Možnost kultury tu je. Jak divadélka pro děti tak aspoň 3 x do měsíce i pro dospělé. A v okolí je toho taky dost. A já mám zájem jenom o papírové divadélko. Na velká divadla je naše dcera ještě mala.

 • Markéta Sližová 14.11.2017 at 12:28

  Čteme z malé vesnice Písečná na Severní Moravě, za kulturou to je celkem daleko, ale kdo hledá najde, v blízkém Třinci se sem tam objeví dětské představení a taky knihovna je hodně aktivní, kromě půjčování nabízí i různé kulturní akce.

 • Blanka Nedvědová 14.11.2017 at 12:28

  Jsme ze Slaného, kousek od Kladna. Kino, divadlo i cirkus u nás najdete. Národní Cirkus Berousek jsme navštívili ale v Praze a musím říct, že nás všechny mile překvapil. O víkendu se chystáme do divadla na Batosnění, tak uvidíme, jestli bude mít úspěch jako cirkus. Děkuji

 • Kateřina 14.11.2017 at 12:29

  Bydlíme v Praze, na divadla si ještě chvilku počkáme. Už jsme zkoušeli, ale synkovi se to vůbec nelíbilo a obrečel to, tak mu dáváme s kulturou ještě pohov 🙂 chystáme se ale do Minoru a trénovali bychom rádi už i doma s Piráty. Další dvě soutěžní šance jsou moc fajn, ale pro nás ještě ne. 🙂

 • veronika horáčková 14.11.2017 at 12:40

  jsme z Chrudimi, moc do divadla nechodíme, cirkus bojkotuju z přesvědčení (radši zajdem do zoo), ale příští ro zkusíme dát s malou loutkářskou chrudim

 • Adéla 14.11.2017 at 12:41

  Ahoj. Čtu z malé vsi v jižních Čechách, ale téměř všechny dny v týdnu jsme stále v pohybu: za tatínkem, který pracuje v hlavním městě, za babičkami, kroužky… Nic nám nechybí a ten venkov i za to věčné dojížďení prostě stojí.

 • Adéla 14.11.2017 at 12:43

  My z dálky, až z Jeseníků – takže nám by se líbil jen balíček 1, ty další by byly trochu z ruky 🙂

 • Barbora Veselá 14.11.2017 at 12:48

  Čtu vás z Rybníjů (takový pupíkov na Moravě) a docela si stýskám, že s prckem budem muset za kulturou jezdit do Brna a nebo j babičce do Prahy.

 • Mirjanka 14.11.2017 at 12:50

  Máváme z Litoměřic. Určitě si sem udělejte výlet. Je to krásné a kulturní město. Máme tu pravidelná představení pro děti např. Sváťovo loutkové divadlo.

 • Martina 14.11.2017 at 12:56

  Z Brna a kultury je tu dost. Ale vzhledem k tomu, že syn je dost hlučný a chvíli neposedi, se za kulturou ještě chvíli nepodivame. Ale rádi si zahrajeme divadlo piráti doma 😊

 • Luciš 14.11.2017 at 12:59

  Moje děti vyrůstají spíše na hudbě než na kině a divadle. Jelikož jsem aktivní muzikant, hraju na housle a flétny, doprovázím sbory v Pardubicích a Chrasti, moje děti jsou “postižené” sborovými koncerty 🙂 Ale i na jinou kulturu si čas najdeme, přestože ne tolik, kolik bych chtěla. V divadle v Pardubicích byl starší syn ve třech letech a od té doby se tam chystáme znovu. Letos mu bylo pět. Ale určitě zas někdy vyrazíme. Teď jsme byli poprvé v kině a týden na to v loutkovém divadle. Když to o víkendu dopadne, poprvé vyrazíme do cirkusu. Takže možnost vyrazit kamkoliv za kulturou mimo moje vlastní koncerty beru s obrovským nadšením. Jinak Vás čtu z Ústí nad Orlicí, ale na zimu se stěhujeme zase všichni do hor. Maminka učí v lyžařské škole a tatínek měří všechny možné i nemožné lyžařské závody po celých Orlických horách. Kluci (5 let a 1 rok) to s námi mají opravdu veselé 🙂

 • Haňulka 14.11.2017 at 12:59

  My vas cteme z vesnice kousek od Znojma ☺ Julinka byla uz v cirkusu (ja se neucastnila, nemam rada zotrocene zvirata. Byla s babickama), pak byla v loutkovem divadle, co k nam prijelo. Tam byla s tatinkem. Ja jsem jela v tu dobu na jogu. Byla poprve v kine toto leto. Do divadla s ni chci chodit, jen musime pockat, az trosku odroste Kristianek a budu ho moci nechat s tatinkem doma delsi dobu 😊 fb, Ig – Haneloore

 • Janka 14.11.2017 at 13:00

  My čteme z malé vesnice Traplice, hodinku od Zlína 🙂 Divadlo máme také moc rádi, máme jedno z nejlepších a to je Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. MILUJEME HO! Bohužel pro malé děti tam toho moc není. Aspoň teda pro dvouleté děti 🙂 Ale chodíme do kina. 1x za měsíc je v našem kině akce pro děti, je tam i hrací kout, velký, povoleno je kojení, přebalování, hraní, prostě vše co malé děti potřebují. Naposled jsme byli na nové animované Krásce a zvíře :)My bychom si rádi vzali divadélko na doma nebo čerty. Do Prahy je to pro nás teď bohužel nereálné. 🙂

 • Petra Chmelíčková 14.11.2017 at 13:00

  Dobrý den Míšo, čtu tě z Vysočiny, bydlíme na vesnici mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Zatím jsou dcerky ještě malé, proto soutěžím pouze o pohádkové divadýlko (Princezny). Sleduji a sdílím na FB. Děkuji P.

 • Kristyna 14.11.2017 at 13:02

  Zdravime Vás z Brna. Divadla zde máme, pro děti ma nejlepší program loutkové divadlo Radost a rádi chodíme do Městského divadla, které ale má pro děti jen jedno představení, zato bezvadny. Jelikož je pro nás doprava komplikaci, poprosila bych vyjmout ze soutěže o lístky 😞

 • Lucie Plšková 14.11.2017 at 13:04

  Zdravím Vás Míšo z Trutnova, mám dceru Julii (5) a syn Honzíka (2) a moc rádi vyrážíme za kulturou.Máme u nás pěkné nové moderní divadlo,kde je každých 14 dní divadýlko pro děti,tak si to hlavně s dcerou moc užíváme.Už jen ten proces hezky se obléknout,učesat,vytáhnout kabát a kozačky si Julinka moc užívá.Teď se v Trutnově těšíme taky na výstavu betlémů a vánoční trhy a zpívání koled.Mám zájem jen o první cenu.Děkuji a těším se na další článek.

 • Klára 14.11.2017 at 13:05

  My jsme z Litoměřic. Kulturního vyžití je tu díky bohu dost. Pravidelně tu hraje například loutkové divadlo. V podstate na všech větších akci jako vinobranni je zároveň i prichystany program pro deti 😉

 • Monika Mikulova 14.11.2017 at 13:06

  Jsme z Trmic, je to hnedle vedle Usti nad Labem. Sic krajske.mesto a sem tam kultura, ale tu prazskou vam zavidim 🙂
  My tu chodime na Svatovo dividlo z Litomeric, na vytvarne dilny a kino a i divadlo ma, ale pro vetsi nez je nase 3,5leta.
  nejradeji bych Albi divadelko 🙂 vstupenky prosim ne.

  • Monika Mikulova 14.11.2017 at 13:10

   Fb sdilim

 • Andrea 14.11.2017 at 13:09

  My bydlíme kousek od Ostravy, takze vyžití máme. Máme tady divadlo loutek, i jiná divadla nabízí dětská představení. Divadla u nás jezdi i do dětských center, což je super.
  Sledují i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Lucie 14.11.2017 at 13:11

  My jsme ze Znojma. A máme tu několik malých divadelních představení ve Znojemské besedě. A i cirkus už můj syn okusil. V necelých 3 letech šel sám s dědou, snad poprvé v životě po obědě nespal, jak se těšil, ale moc se mu to líbilo! Vydržel do 20.30 skoro 3 hodinové představení a pak týden nemluvil o ničem jiném. Ale myslím, že byl na dlouhou dobu naposled, mám z cirkusu a zvířat tam trochu úzko…

 • Marie 14.11.2017 at 13:11

  Milá Míšo. Čtu si Vás v Trhových Svinech, je to kousek od Č.Budějovic. Kulturní vyžití tu pro děti tu a tam je, více spíše v Č.B. Prďolka je neposledný čertík, máme v plánu jít do divadla pro děti v Č.B.a sama jsem zvědavá jak to zvládneme oba 🙂 Nebráním se jakémukoliv podívá ní se za kulturou. Ale zatím bych volila výhru v podobě pirátů. Děkuji

 • Kaca 14.11.2017 at 13:12

  Sledujeme z maticky Prahy.. a jak uz to tak byva, kovarova kobyla… jeste s detmi treba Brumlu neobjevila 🙂 . To vypada moc pekne, tak vyzkousime jako prvni divadlo (hned po letosnim mikulasskem 🙂 ). Z vyher by se nam libili Pirati nebo Louskacek.

 • Jitka Elicerová 14.11.2017 at 13:14

  Čteme vás kousek od Brna. Kulturu v Brně jsme zatím nevyužili, ale brzy začneme. Soutěžím jen o divadýlko Piráti. Sleduji na fb.

 • Eva Kalinová 14.11.2017 at 13:15

  Čtu Vás z Prahy přímo z blogu. Tak Louskáčka od Svojtky dostane starší syn k svatku ted v listopadu. Listky jsem chtela sehnat. Snad ho to bude bavit. Libi se mi Pirati od Albi a uvitali bychom listky na Louskacka. Sleduji na FB, Eva

 • Lenka 14.11.2017 at 13:18

  Dobrý den, se starší dcerou navštěvujeme Sváťovo dividlo, které je na Litoměřicku velmi známé, plánujeme i divadlo Minor. Z cen nemáme zájem o čerty z Vysočiny. Děkujeme za soutěž.

 • Mária Kružliaková 14.11.2017 at 13:18

  My by sme si zahrali divadielko – piráti – doma… Náš Filipko s poruchou autistického spektra nie je schopný vydržať divadelné predstavenie… Hoci s Matúškom i Samkom cestujeme za kultúrou do Banskej Bystrice, či Zvolena, mám rada chvíle, keď sa nemusíme deliť, keď sme všetci spolu.

 • Adéla Bělunková 14.11.2017 at 13:19

  My bydlíme v Lounech. Kulturního vyžití je tu akorát – máme loutkové divadlo, divadlo, kino a cirkus k nám taky občas zavítá 😊
  Dceři by se asi víc líbily princezny 😉
  Krásný den 😃

 • Sylva Sejpková 14.11.2017 at 13:21

  Sledujeme vás, holky, z Klatov. Máme tu celkem možnost kultury pro děti – jak divadlo, tak náš kulturák. Naše Sofi měla premiéru letos v září v divadle – po dlouhém váhání jsem ji vzala na Fíhu tralala… byla nadšená 🙂 Divadýlko od Albi bychom raději princezny a nemáme zájem o lístky do divadla na Louskáčka 🙂

 • Lenka 14.11.2017 at 13:22

  Blog čtu ze Šumperka a upřímně to tady na kulturní život s dítětem není žádná hitparáda…:)

 • Soňa Zemenová 14.11.2017 at 13:27

  Čteme vás z Kácova. Kultura je středně daleko. Ve vedlejší dědině máme ochotnický spolek, který párkrát do roka zahraje pohádku pro děti. Cirkus občas k nám zavítá ale nejsem zastáncem této zábavy. Jinak sama pořádám akce pro děti.
  Pražské divadlo máme z ruky, to prosím ne.
  Čerty bychom zvládli.
  A moc by se nám líbilo pirátské divadélko.

  Sleduji a sdílím na FB

 • Veronika 14.11.2017 at 13:27

  My jsme z Kyjova, Jižní Morava. Kultura nás teprve čeká. Cirkus se mi nezamlouvá, takže ten navštěvovat nebudeme. Balet by se mi moc líbil, čerti spíš ne. Asi by pro nás nejlíp byla hra.

 • Daniela Beckova 14.11.2017 at 13:28

  Zijeme v Praze a par kulturních zážitků take mame. Cirkus jsem se starsi dcerou zkusila, ale nevim nevim jestli tam jednou vezmu jeste tu mladsi. Pekna představení byla v divadle Minor, něco jsme zkoukly u Hurvinka, v divadle v Dlouhe doporucuji Myšku z bříška a O líné babičce. A v létě rozhodně festival Letní Letná! Pres den program pro deti, vecer parádní zazitek pro dospělé 😉 ted by se nam nejvic libil Louskacek.
  (sledujeme i fb)

 • Kateřina Mejtská 14.11.2017 at 13:30

  Dobrý den, v divadle jsem s těma našema divochama ještě nebyla! Chvilku neposedi, ale rádi budeme trénovat na pirátech. Snad se na nás usměje štěstí. Díky moc Katka
  Sdílím Vás i na Facebook
  kaca.val@seznam.cz

 • Martina 14.11.2017 at 13:30

  Jsme z Vysočiny, zúčastňujeme se nejrůznějších menších divadýlek, co přijedou za námi 🙂 O víkendu jsme byly s holkami (jsou jim 2 roky) na hrané pohádce Rumcajs (hrálo Divadlo z Nymburka), těšíme se v prosinci na loutkové a občas hrajeme i doma…vede Budka bouda a Červená Karkulka :-). Holkám se líbí i Hurvínek, příští rok bychom zajely za Hurvajzem do Prahy :-). Rádi bychom Piráty, ale i Minor je fajn a třetí výhra jakbysmet 🙂 Třeba se poštěstí…

 • Michaela Kratochvílová 14.11.2017 at 13:30

  Bydlíme také v Praze, takže je zde spousta kulturního vyžití nejen pro děti a dospělé. Moc děkuji za tip a na divadlo Minor určitě kouknu 🙂 jinak na slevomatu jsem hodněkrat kupovala listky do divadla Spejbla a Hurvinka, zatím tedy pouze na představení pro dospěle a bylo to super 🙂 Jinak ja do divadla chodím několikrat do roka, hodně navštěvuji muzikaly a oblíbila jsem si divadlo Palace a Studio dva 🙂 těším se az vezmu na nějaké dětské představení i Matyáše a snad se mu to bude také libit. zrovna vcera jsem u nas zahledla ceduli, že zde bude také cirkus. Tak jsem přemýšlela zda tam jít nebo ne, také to nemám moc ráda kvuli zviratum, takže asi pockam, jestli s tím někdy syn přijde sám 🙂 výhry to jsou krásné, divadélko bychom si hráli doma, na Louskáčka bych vzala neteřinky a do Pekla Čertovina se chystáme už delší dobu 🙂

 • Kateřina Vacková 14.11.2017 at 13:30

  My vás čteme z Českého Krumlova kulturní vyžití tu je, ale zážitky zatím nic moc, špatný výběr. 😒 Zatím nejlepší bylo Otáčivé hlediště.👍

 • Martina 14.11.2017 at 13:35

  Jsme z Mlade Boleslavi a deti chodi ze skolkou na detska predstaveni,je to tady fajn.Nechci soutezit o Vysocinu,je to moc daleko😉

 • Veronika 14.11.2017 at 13:37

  Míši, čteme vás z naší vísky Loukonosy. Kultůůůůůra v místě bydliště je nulová, nepočítám-li sledování slepiček, počítání králíků a krůt 🙂 Ale, do Prahy jezdíme docela často a taky do kulturního Hradce Králové to nemáme až tak daleko. Plánujeme taky návštěvu v Minoru, tak se moc těšíme, že nám to “jednou” vyjde a “jednou” bude dřív, než se bude Elinka fotit na občanku 🙂 Za PL výzvu jsem moc ráda, protože právě díky Tobě jsem s albem začala a díky Tobě bude mít Eloušek krásnou vzpomínku 🙂 Jen kdo a kdy bude dohánět ty resty, to teda nevím 🙂

 • Radka 14.11.2017 at 13:38

  Bydlíme v Brně, zatím jsme s dětmi nenavštívili klasické divadlo, jen pohádková představení v centru volného času.

 • Iva 14.11.2017 at 13:39

  Sledujeme vás z malé vesničky půl hodiny cesty od Prahy. Dcerka zatím jezdí nejčastěji na divadlo se školkou nebo mají divadlo přímo ve školce,

 • Lucie Šitrová 14.11.2017 at 13:39

  Jsme z Českých Budějovice. Máme tu dětské divadlo, ale nejvíc se vyřádíme v létě, kdy se koná akce Kultura ve městě, kde probíhají celé léto koncerty, divadla a výstavy a většinou pod širým nebem 🙂

 • Hana 14.11.2017 at 13:40

  My vás sledujeme z Olomouce, kultury pro deti je tady dost…divadlo, kino, kdyz do města přijede cirkus, výstavy a pod. Pokud mame volný vikend, snažíme se vždy nekam s dětmi podivat a třeba to spojit s příjemnou procházkou. Velmi me zaujala divadelní hra Piráti. Sleduji i FB. Hana

 • Martina Wágnerová 14.11.2017 at 13:42

  Dobry den Miso, my Vas zdravime ze Znojma. U nas ve meste, toho zdaleka neni tolik jak v Praze, ale zacina se to o hodne lepsit. V divadle se hraji predstaveni pro deti, cirkus taky sem jezdi, ten ja ale nemam rada… Mesto se snazi poradat programy pro rodiny s detmi, vzdy vetsinou spojene s nejakou rocni dobou a svatkami.

 • Petra Kadlecová 14.11.2017 at 13:43

  Bydlíme kousek od Brna,tak o kulturu máme postaráno, nejen tam,ale i v rámci našeho městečka – místní ZUŠ připravuje představení pro děti, nebudeme soutěžit o Louskáčka. Sleduji i FB

 • Aneta 14.11.2017 at 13:44

  Take jsme prazsky,moznosti spousta,na prosinec mame koupene listky do branickeho divadla na Katu a Skubanka,drive jsem mela strach chodit se starsi na ruzne podujati,byla to histerka,ty kukadla od ostatnych rodicu prijemna nebyli.
  Omlouvam se,asi bych nechtela tu certovinu:/

 • Lucie 14.11.2017 at 13:44

  Jsme ze Žďáru nad Sázavou. Bývají tu dětská představení v divadle i cirkus několikrát do roka.

 • Anna 14.11.2017 at 13:46

  Bydlime v Praze.

 • Hana 14.11.2017 at 13:48

  Ctu vas vsude, kde me prave zastihnete 🙂 Soutezit bychom chteli jen o divadelko Kvido Pirati.

 • Gabriela L. 14.11.2017 at 13:48

  My bydlíme na Jižní Moravě, 30 km od Brna. Kulturních představení pro děti tu moc není, ale dá se jet do Brna či Olomouce. Měla bych kdyžtak zájem o výhru č. 1 – Piráty.

 • Markéta 14.11.2017 at 13:52

  Čteme vás z Polné.. Divadlo máme docela z ruky ale 2x do roka u nas hrají pro deti loutkove divadlo tam se chystáme až budou hrát nějakou pohádku. Markétka 4 roky byla letos o prázdninách poprvé v kině na pohádce a cirkus s tatínkem navštívila už ve 2 letech. Julca 2 roky zatím nikde nebyla ale jakmile tu něco bude tak jde taky.

  • Markéta 14.11.2017 at 13:55

   Jo a cenu tu první Praha je od nas dost daleko a čertu se holky straně boji.

 • Martina 14.11.2017 at 13:54

  My mame uz druhy rok abonentku na detska predstaveni v divadle v Ml.Boleslavi a i kdyz me se nekdy zda predstaveni ” slabsi”,tak deti jsou nadsene. Radi bysme soutezili o princeznovske divadylko☺
  Martina

 • Tereza 14.11.2017 at 13:54

  My čteme z vesnice kousek od Českých Budějovic, takže kulturní scena je tu dost omezenější. Ale tři je malá mala, takže výlety za kulturou nás teprve budou čekat. Určitě budeme jezdit i do Prahy, tohle proste k detstvi patri a my jsme to tak doma take meli. Moc se na to uz tesim. Rádi bychom soutezili zatím jen o první výhru…a sledujeme vás všude!

 • Helena Kotrchová 14.11.2017 at 13:55

  Z Prahy. Moznosti je nepreberne,ale cas neni 😂

 • Zuzana Kudrnová 14.11.2017 at 14:00

  Jsem z Prahy a většinou i čtu váš blog z Prahy a myslím si, že je to nejkrásnější místo k žití i s dětmi. Kultura, příroda i vzdělávání za rohem. Je to takové malé velkoměsto, s dostatečnou anonymitou. Jenže u nás ještě čas divadel nedospěl a přiznám se, že krom Cimrmana a baletu také nejsem velkým příznivcem. Cirkusu už vůbec, leda toho s akrobaty. Ale až nastane ta pravá chvíle, určitě divadlo vyzkoušíme, člověk by měl ukázat dětem co možná nejvíce, ať si udělají názor samy.
  Pohádky miluju, takže určitě zajdeme na nějakou pohádku a Piráty bychom taky rádi vyzkoušeli :-).

 • Verča 14.11.2017 at 14:00

  My bydlíme v Praze, ale za kulturou zatím moc nejezdíme, i když bych chtěla zkusit s dcerou poprvé kino, tak snad ten hluk zvládne 🙂 Líbí se mi hra Princezny (kord, když budu mít na Vánoce doma už princezny dvě :), proto si ráda odpustím Louskáčka, s mým termínem porodu se to jaksi neshoduje, respektive shoduje až moc).

 • Barbara 14.11.2017 at 14:00

  Jsme z Poěbrad, takže to máme do Prahy kousek, zatím jsme byli jen na jednom představení Čiperků v Kutné hoře, dcera je na to ještě maličká, ale těšíme se, až budeme moc pořádně využít potenciál okolních měst a Prahy:)

 • Hana Dorociak 14.11.2017 at 14:03

  Zdravime z jihomoravskych Hustopeci. V lete tu mivame divadlo pod sirym nebem se sklenickou vina v ruce, taky je tu spousta ochotnickych predstaveni, kino je momentalne v rekonstrukci. Jinak se tu cas od casu poradaji autobusove zajezdy do divadel v okoli. Jinak potom jezdime do Brna. Vzdali bychom se souteze o certy. Z tech ma ted syn sileny strach

 • Lenka Dundáčková 14.11.2017 at 14:06

  Čteme Vás z Pardubic 🙂 kulturní vyžití tady máme, každou chvílí nějaký cirkus, jestli jsou i nějaká představení pro takhle male diváky v divadle, to nevim, ale zjistím, az bude syn větší urcite bych ho tam vzala 🙂 nám by se libili piráti 🙂 na představení i certy je jeste maly (13 měsíců). Sleduji i na IG

 • Zuzka 14.11.2017 at 14:09

  V Olomouci chodíme pravidelně na dětská představení do malých i velkého divadla. Ale uvítala bych toho i víc. A hlavně, aby se děti mohli zapojit. Domací divadlo i balet rádi, na čerty by jsme ale nechtěli. Děkuji

 • Adéla Vejvodová 14.11.2017 at 14:10

  My jsme z Olomouce – je tady mnoho kulturního vyžití, celkem 3 divadla, co pořádají představení pro děti, k tomu i loutkové představení. Myslím, že po novém roce zkusíme vyrazit. Cirkus s vystupovanim divokych zvirat bych mým dětem nikdy nepovolila, prostě jakkoliv nechci přispívat na tuto pro mě nechutnou záležitost a taky nechci, aby si myslely, že to je v pořádku a že je to věc k pobavení a smíchu. Doufám, že se již brzy připojíme k mnoha zemím v EU a cirkusy budou zakázány.
  Jinak bych ráda soutěžila o Loutkové divadlo pro princezny.
  Sleduji na FB jako Adéla Vejvodová a na IG jako vejvodova.adela

 • Zuzana Zárecká Kašparová 14.11.2017 at 14:14

  Ahoj, čteme tě z Ostravy,a proto nemáme zájem o Louskáčka, Prahu máme trošku z ruky 😊 možnost kultury ale tady máme dost 🙂 do divadla ještě nechodíme, ale chystáme se poprvé kouknout na loutkové divadlo 🙂 kino syn miluje, tak snad se mu budou líbit i loutky 🙂 a do cirkusů nechodíme, je mi tam líto těch zvířátek 🙁 jinak kdybychom vyhráli divadélko, tak bychom měli zájem o piráty 🙂

 • Jana Patočková 14.11.2017 at 14:16

  Jsme z Prahy a jak píšeš, kultury tu je dost. Julinka má divadlo moc ráda. Nad Louskáčkem přemýšlím, tak třeba se na nás usměje štěstí 🙂 Čerty moc v lásce nemáme.

 • Klára Hrábková 14.11.2017 at 14:16

  Bydlíme krásné vesničce Pěnčín, vkousek od Turnova a je to tu krásný….má možnost divadel v Liberci,ale i cirkusů, nicméně s malým jsme ještě nikde takto za kulturou nebyly. Myslím, že první setkání s divadlem bude asi v rámci školky…uvidíme. Kdyby jsme vyhráli lístky do divadla do Prahy, tak bysme si určitě udělali rodinný výlet 🙂 trošku z ruky by pro nás byla Vysočina, takže toho se vzdávám 🙂

 • Kacka 14.11.2017 at 14:16

  Cteme z Prahy, kde jsme pres tyden, vikendy jsme obvykle u Domazlic. Zrovna v nedeli jsme byli na divadylku ve Vile na Stvanici (v ramci festivalu VilOmeniny) bylo to super, kluci koukali uplne s otevrenymi pusami 🙂

 • Lenka 14.11.2017 at 14:16

  My jsme z Brna. Kultury je tu myslim dost, jen ja ji asi poradne neumim hledat. Zatim jsme byli jednou v divadle, ale rada bych chodila casteji. Radi bychom vyhrali Piraty, nechceme certy.

 • Kateřina 14.11.2017 at 14:17

  Bydlíme na Praze 13. Se starší dcerkou jsem do divadla chodila od roka, byla pozorný divák, velice oblíbený byl právě Minor, chodili jsme pravidelně alespoň jednou do měsíce. (Pejska a Kočičku už jsme viděli šestkrát:-D Navíc má kouzelnou herničku. Občas také zajdeme na Buchty a Loutky do Švanďáku nebo do Divadla v Dlouhé. S narozením druhé dcerky se naše návštěvy divadla dost zkomplikovaly. Ale zase jsme objevily kouzlo dětských představení v Kulturním domě Mlejn – každou neděli od tří, vždy s dostatečnou kapacitou volných míst. Nemusím lístky kupovat předem (sedět 15. v 00:00 u počítače), nemusím pak řešit propadlé vstupenky a rozhodneme se až před představením podle situace doma.
  Zájem bychom měly o Albi divadélko s princeznami a lístek na Louskáčka.
  Výlet na Vysočinu by pro nás byl příliš komplikovaný – o ten soutěžit nechceme.

 • Veronika Mlejnkova 14.11.2017 at 14:18

  Bydlíme v Praze, takže kultury dostatek 🙂 malý má 20m, v létě jsme zkoušeli venkovní loutkové divadlo a vydržel asi 10 minut, pak ho to nudilo a potřeboval běhat 🙂 soutěžit chceme hlavně o pirátské divadlo, to by se určitě líbilo 🙂 další dvě výhry pro nás asi jeďte nejsou 🙂 sledujeme a sdílíme na fb 🙂

 • Kateřina 14.11.2017 at 14:23

  Čtu Vás z Beskyd. Takže pro nás jedině piráti 🙂

 • Marketa Juřicová 14.11.2017 at 14:28

  Ctu vas z Roznova pod radhoštem a kulturni vyziti je tady super jak pro deti tak pro nas ☺ sleduji vas na fb

 • Eliška Dadáková 14.11.2017 at 14:29

  Jsem z Hodonína a kulturního vyžití tu zas az tolik neni. Ale syn si to ted začíná užívat aspoň ve školce, různé divadla, loutkova divadla. Prahu máme docela z ruky,tak o tu bych zájem nemela.

 • Vendy 14.11.2017 at 14:31

  Bydlím se synem v malém měste na Vysočině – s kulturou je to tu docela dobré, samozřejmě to není Praha, ale jde to:) Navíc bydlíme naproti loutkovému divadlu, takže nedělní poobědový program zaručen. A v létě je spousta divadelních představení přímo pro děti u nás v parku díky jedné akční manželské dvojici, která k nám zve nejrůznější umělce. Léto je díky nim tedy ve znamení koncertů, dílen pro děti, divadel, přednášek apod. Naprosto úžasné. Občas ale samozřejmě vyrazíme i za hranice všedních dnů – syn byl unešený např. z výstavy Trnkova Zahrada. Přiznávám, že já možná ještě víc:) Z cen by nám udělal největší radost Louskáček – vánoční klasika, kterou zatím syn zná jen v knižní podobě:)

 • Míša M. 14.11.2017 at 14:32

  Dobré odpoledne, zdravím z vesničky od Ústí nad Orlicí. Možnost kulturního vyžití je tu krapet menší, ale něco se tu najde:-). Co se týče možnosti výher, loutkové divadlo s Piráty by bylo asi nejlepší. Děkuji za článek. M.

 • Karolína 14.11.2017 at 14:32

  Čteme vás z Hradce Králové. Těším se, až mrňous ještě trošku povyroste a vydáme se do zdejšího divadla Drak, kde jsou představení pro děti. V Praze mám babičku, takže tam míváme azyl, pokud se chceme vypravit i za nějakou tou pražskou kulturou. Takže děkuji za tipy 😉
  Nedávno jsem zápolila s jehlou a nití a vytvořila několik zvířátek z filcu na prstové divadélko. Malej z toho má velkou švandu, ale ještě neposedí, aby koukal, co s těma loutkama dělám, hned přiběhne a chce je taky na prstíky 😀 ale hlavně že je zábava.
  Myslím, že by určitě ocenil Piráty:)

 • Johana 14.11.2017 at 14:34

  Divadlo Mirror je super, rozhodně půjdem. Jsme kousek od Prahy, ale vzhledem k věku bychom využili jen divadélko Piráty.

  • Johana 14.11.2017 at 14:35

   MINOR..jistě, že Minor a ne Mirror 😀

 • Misa 14.11.2017 at 14:34

  Pekny den, Miso, my jsme z Prahy, diky za tip na divadlo Minor, rada bych si zasoutezila o divadelko Pirati a o vstupenky na Louskacka. Sleduji i na fb

 • Jindra 14.11.2017 at 14:36

  Teď aktuálně z jednoho pražského bytu v rámci šestinedělí. Určitě bych dala přednost pirátům.

 • Radka Csémi 14.11.2017 at 14:41

  čtu vás z Nehvizd, máme to kousek do Prahy, zatím máme za sebou jen akce pořádané místním dětským centrem, na něco většího ale konečně nastává čas, dcerce je 3 a půl a konečně si myslím, že by vydržela chvilku někde sedět a soustředit se

 • Zuzana 14.11.2017 at 14:44

  Divadlo by se nám libilo princeznovske a certi nas moc neoslovili.

 • Blanka Pavelková 14.11.2017 at 14:52

  Zdravíme z Brna! Tady je krásné divadlo Radost. Děti i ze školy i ze školky tam jezdí, takže za nás top.
  Každá výhra udělá kus radosti a nejsme vybíravý.

 • Petra Francová 14.11.2017 at 15:02

  Jsme z Brna, kultura bohatá, jen si vybrat 😉 Čerty a Prahu přenecháme ostatním soutěžícím 🙂
  Sleduji na FB.
  Petra

 • Tereza Vykydalová 14.11.2017 at 15:10

  Dobrý den, zase perfektní článek.
  Čtu vás z Prahy, zatím máme zkušenosti jen z malých maňáskových divadel (hlavně OC)…někdy se dcerce celkem líbilo, někdy míň. V prosinci jí bude 2,5 roku. (i z toho důvodu bychom,pokud možno volili divadélko od Albi).
  Moc děkuji za tipy. O tom představení Brum v Minoru už jsem slyšela, asi bychom to mohly vyzkoušet.
  Můžu se prosím zeptat, kam chodíte na loutkové divadlo v Praze (kromě Minoru)?
  Díky moc.

 • Tereza 14.11.2017 at 15:17

  Vase clanky ctu z mrasneho Slovacka. Uherske Hradiste je plne kultury a folkloru. Tak mame stesti,ze se tady tak krasne udrzuji tradice. Krome toho je tu uzasne Slovacke divadlo,ktere nezapomina na deti. Divadlo Pirati by byli skveli!!!!!!

 • Soňa Mašková 14.11.2017 at 15:23

  čtu z Králova Dvora, do Prahy tedy kousek, tam jezdíme za kulturou.. zatím tedy jen do muzea tramvají apod. 🙂 Ale do divadla bych někdy ráda kluky také vzala. Zatím se ale masek a převleků bojí. takže o výhru -výlet za čerty soutěžit nechceme. Ale divadélko Piráti by se nám líbilo 🙂

 • Michaela 14.11.2017 at 15:24

  Čtu vás z Moravskoslezského kraje a divadlo by se mi líbilo-Piráti.

 • Martina Teislerová 14.11.2017 at 15:32

  My jsme z Hradce, takže možností tu máme spoustu 😉a pocházím z Hlinska, kousek od Čertoviny-byli jsme tam jednou a zážitek super i pro dospělé,už se těším, až tam vyrazíme s malou😉

 • Alice 14.11.2017 at 15:34

  Z Brna, máme tu divadlo Radost a brněnská filharmonie pořádá koncerty i pro děti.. 😉 Líbí se mi piráti 😉

 • Iveta Holá 14.11.2017 at 15:35

  My jsme z Olomouce o kulturní program tu není nouze, ale zatím jsem ještě nesebrala odvahu. Ale do divadla rozhodně půjdeme, ať si to užijeme! v čertovině jsme byli minulý rok nadšení, byli jsme ubytovaní v hotelu, který k tomu patří a skvělé. No a 100%pirátské divadlo 🙂

 • Adéla Moravcová 14.11.2017 at 15:35

  Sledujeme vás z Horoměřic 🙂 Asi bychom se nedostali na čerty, ale jinak jsou výhry opět famózní <3

 • Lenka Ludinova 14.11.2017 at 15:36

  Ctu vas z Vysociny, u Bystrice nad Pernstejnem. Divadylko pro deti v kavarne, spousta akci pro deti u nas ve vesnici…
  Soutezim jen o piraty, zbytek prenecham ostatnim.
  Lenka

 • Tereza Meravá 14.11.2017 at 15:46

  Zdravím, my jsme také pražští a hojně kulturu využíváme. Naposledy jsem docela čučela, když moje 4,5 roku stará dcera zvládla v Národním v pohodě tříhodinovou operu Čert a Káča – nešlo o žádné speciální představení pro děti. Moc bychom si přáli vyhrát Louskáčka;) že sleduju na FB s IG už ani jako dlouhodobá fanynka nepíšu;)

 • Petra 14.11.2017 at 15:48

  Dobrý den,
  my jsme kulturu ještě neřešily, ale tak nějak samo si nás našlo babybio v Koline, i když to je hlavně pro mámu 😀
  Myslim, ze bychom zatím divadlo moc neocenily, tak bychom daly přednost Albi divadelku Piráti.
  Hezký den

  Petra

  • Petra 14.11.2017 at 15:49

   Ještě jsem zapomněla, že sledujeme IG: cllowie

 • Hany 14.11.2017 at 15:53

  Ctu vas z Kralup. Na divadle jsme byli loni tady v Kralupech. Slo o loutkove predstaveni a me ani malyho (tehdy2) moc nezaujalo, bylo tam moc prestavek kdy menili kulisy, tak jsme to v pulce vzdali. Tak bych snad radsi vyzkousela to divadylko v krabici.
  Sleduji F i I

 • Lenka 14.11.2017 at 15:56

  Žijeme v malém městečku Třemošná u Plzně. Místní Dům dětí a mládeže má vlastní loutkové divadlo, které hraje 2x měsíčně v sobotu. Na kratší představení chodí obě děti, delší nad hodinu chodí zatím starší dcera a moc ji to baví. Pohádky si tu sami píšou, loutky si sami vyrobili, včetně scény. Příběh má vždy poučný konec, o kterém si doma ještě pak i povídáme. Jednou byla starší dcerka v kině s tatínkem. Divadlo tady jezdí i za dětmi do školky. Od babičky jsme dostali papírové 3D omalovánky na 4 různá témata. Po vymalování s nimi hrajeme divadlo.

 • Tereza Frieserova 14.11.2017 at 16:20

  Vase prispevky ctu jednim dechem z jedne vesnice u Brna. V Brne mame kultury dost, jen ten muj synek je na to jeste moc maly (1 rok). Z tohoto duvodu bych tak rada soutezila jen o divadelko od Albi Pirati.

 • Martina 14.11.2017 at 17:00

  Čteme momentálně z Prahy, občas i z Vysočiny, takže možnosti je spousta. Za nás doporučuji Sverakovy Miniopery na Nové scéně ND.

 • Bára 14.11.2017 at 17:02

  Zdravíme z Podkrkonoší:) Párkrát jsme byli na dětském představení v Trutnově, ale po shlédnutí Minioper Zdeňka Svěráka na Nové scéně chce syn vždycky radši do ” Národního” – naštěstí to nemáme od babičky do Prahy daleko…. Udělali by nám radost Piráti a Louskáček, čerty případně přenecháme někomu jinému…

 • Marie Zikmundová 14.11.2017 at 17:09

  Sledujeme z Prahy, takže o kulturní vyžití není nouze. Na Minor si taky brousíme zuby, ale sehnat lístky je teda opravdu o štěstí, tak snad se časem zadaří.. Za rok se ale budem stěhovat, což mě právě z té kulturní stránky moc mrzí..naštěstí Praha nebude zas tak daleko:-)

  • Marie Zikmundová 14.11.2017 at 23:03

   Sleduji i na fb:-)

 • Karolína Dvořáčková 14.11.2017 at 17:12

  Dobrý den,
  nejraději bych vyhrála pro děti Pohádkové divadlo pro děti – Princezny a rytíři.
  Louskáček je určitě kouzelný, Čertovina na Vysočině mě příliš nezaujala ani obsahem. Ale hlavně. Starší dcera 2 a 1/4 roku, mladší syn 6 měsíců zatím plně kojen. Bez něj zatím nikam nevyrazím. No a je to pro nás momentálně daleko… Čtu Váš blog z malé vesnice u Dvora Králové nad Labem. Teď momentálně “od babičky” z Trutnova. Takže Louskáček a Čertoviny nejsou zrovna pro nás…
  Sleduji Vás na Instagramu i Facebooku a sdílím 🙂

  • Karolína Dvořáčková 14.11.2017 at 17:34

   A ještě jsem zapomněla dodat, kam chodíme ze kultůrou 🙂 Přes zimu toho moc není, ale nejraději v létě na různé hudební i nehudební festivaly, venkovní koncerty apod. S mužem i dětmi už od doby kdy byly ještě v bříšku 🙂

 • Marcela 14.11.2017 at 17:19

  S tim cirkusem vam naprosto rozumim. Jinak jsme z Prahy, takze jak rikate, kultury spousta. Chystam se s holkami na nejake predvanocni predstaveni take. Naposledy je nadchla Mala morska vila v Mestske knihovne, bylo to opravdu moc hezky udelane predstaveni 🙂

 • Kateřina Vítů 14.11.2017 at 17:36

  čteme vás z Vysočiny, konkrétně z Jihlavy. Kulturní vyžití tu celkem ujde. Zrovna teď tu byl cirkus Arlet 🙂 V divadle Na kopečku tu hrají hry pro děti takže už se těším, až s našim bobánkem začneme za kultůůrou chodit 😉 Asi bysme druhou výhru ještě nevyužili, takže zájem pouze o 1. a 3. výhru…

 • Jeannette Tesařová 14.11.2017 at 17:42

  Bydlíme kousek od Hlinska, takže i kousek od Čertoviny, kde jsme se byly letos o prázdninách s malou podívat. A můžu říct, že to stálo za to a to jsem se bála, jak to moje citlivka zvládne a dlouho jsem to odkládala. Zatím říká, že na čerty se už podívat nechce, ale kdykoli jedeme kolem, tak hlásí, že tam jsou ti čerti, které musíme ukázat tatínkovi, protože s námi o prázdninách nebyl.
  Divadélko zatm viděla jen dvakrát, takové to malé “cestovní”, jednou ve školce a jednou při akci v Chrasti na zámku. Na Louskáčka bych se podívala ráda i já, ale přece jenom to máme do Prahy dál, ale princeznovské divadlo Kvido by se nám doma líbilo.

 • Zdeňka 14.11.2017 at 17:53

  Čteme Vás v Českých Budějovicích, akcí pro děti je tu myslím dost. A když si nevybereme, pokukujeme po zážitcích u Vás v Praze 😉

 • Lenka 14.11.2017 at 18:07

  my právě čteme z Prahy. Všechno je super

 • Iva 14.11.2017 at 18:13

  My jsme z Prahy, takze to za kulturou nemame daleko, ale jul je jeste mala, takze bych rada soutezila jen o divadelko od albi.

 • Veronika Olejníková 14.11.2017 at 19:04

  Dobrý večer z Mnichovic, za kulturou jezdíme hlavně do hlavního 🙂 občas Říčany. Loni jsme měli koupené lístky do Národního divadla moravskoslezského, ale nemoc nám změnila plány, a taky jsme hned byli o docela slušnou sumu lehčí. Kromě Minoru doporučujeme vyzkoušet také Divadlo v Dlouhé, v prosinci tam jdeme hned na dvě loutkářská představení a jak u nás k Vánocům patří Louskáček, tak i Jak jsem se ztratil (právě v Dlouhé).
  Rádi budeme soutěžit o pirátské divadlo a lístky na Louskáčka, čerty prosím ne. Moc děkujeme

 • Petra 14.11.2017 at 19:05

  Jsme z kraje Prahy a se starší (skoro 4 roky) jsem byla v divadle již 2x. Tu mladší to teprve čeká, protože nejmladší jsou jen 3m, tsk si to ještě netroufnu. Za sebou máme loutková divadla a ráda bych v roce 2018 vzala tu starší právě na balet, aby si trochu rozšířila kulturní obzory 🙂
  Petra

 • Květa Hanáková 14.11.2017 at 19:09

  Dobrý den, čteme vás pravidelně z jedné malé vesničky asi hodinu od Brna. Do Brna jezdíme s dcerou často do divadla. Moc rády bychom si udělali výlet i jinam :).

 • Adéla 14.11.2017 at 19:22

  Pro nás brňáky existuje určitě taky spousta možností, ale ještě je nemám nastudované. Máme divadla i výstavy, takže časem vyrazime.
  Pokud bychom měli štěstí, tak chceme hrát jen o hru od Albi – piráti. Zbytek je dost daleko 🙁

 • Alena K. 14.11.2017 at 19:30

  Čteme vas z Prahy. Kulturu budeme teprve zařazovat do programu a velmi se těšíme. Zatím si vystačíme s hudbou z pohodlí domova 😊. Preferovali bychom piráty.

 • eva Suchomelova 14.11.2017 at 19:31

  My jsme z Brna a možnosti jsou tu podobné jako v Praze 🙂 FB:Eva Nějaká sdílím : IG:Evulineek

 • jarcca 14.11.2017 at 20:00

  Určitě máme zájem o cenu číslo jedna! 🙂 Já jsem z Pardubic a máme tu úžasné Východečeské divadlo! Dříve jsem měla předplatné, a chodila opravdu hodně! Byla jsem i týden před porodem! 😀 teď už je to s hlídáním složitější, ale i tak se snažím si ho jednou za čas užít! Jinak sleduji a sdílím na FB jako Jarcca Jarunka.

 • Hana Dlouhá 14.11.2017 at 20:06

  čtu Vás z Vysočiny. Moc kultury u nás není, hlavně takové, jakou bych si představovala. Ale za kulturou se dá vždy dojet, třeba zítra odjíždíme na 2 dny do Prahy. A zkusíme dílničku v Národní galerii a Zemědělské muzeum na doporučení 🙂 Jsem pro jakoukoliv výhru 🙂
  Hana

 • Nikola Šimková 14.11.2017 at 20:11

  Dobrý večer,
  jsme z Brna, takže velké meěsto nám poskytuje vše. Dceru by určitě nadchl Louskáček – dostane pod stromeček knížku, syna spíš Čertovina, tak třeba se na ná aapoň v jednom štěstí usměje 🙂
  Sleduji Vás na FB i IG, tak třeba i dvakrát 😀

 • Markéta K. 14.11.2017 at 20:18

  Pěkný večer,
  já Vás sleduji z Českých Budějovic. Různá kulturní vyžití tu máme v hojném počtu, ale jelikož je dcerka ještě malá, zatím na nic takového nechodíme. Ale příští rok už bych ráda na nějaké divadélko pro nejmenší 🙂
  Z výher by mne nejvíce potěšilo divadélko. Na balet nemá smysl naší dcerku brát a čertů si myslím, že by se ještě hodně bála 🙁

 • Katy 14.11.2017 at 20:19

  Děkuji za článek, začala jsem přemýšlet, že bych tu naší malou kočku taky někam vzala. Tak jsem hned začala hledat co máme tady v Olomouci a našla jsem samé od 4let, tak to budu muset začít víc sledovat, abych našla něco od 2 😉 Bylo by super kdyby tady bylo něco jako jste popisovala jako vaší první návštěvu divadla, protože Ani je dračice a míč dlouho neposedí. Za nás asi jen tu hru…

 • Věra 14.11.2017 at 20:21

  bydlíme na vesnici kousek od Olomouce, kde spoustu možností kultury. V letní sezónu se dá zajít i na venkovní divadla v bližším okolí 🙂

 • lucie 14.11.2017 at 20:25

  sledujem z jihovychodni moravy – uh. hradiste
  kultury tu mame more 🙂
  jsme holcici rodina, princezen mame spousty, tak bychom radi divadlo piratske.
  sleduji fb a ins
  diky lucie

 • Lenka 14.11.2017 at 20:33

  Vesnička na Zlínsku. Chodíme do kina a do loutkového divadla, několikrát jsme dali i ten rozporuplný cirkus. Dítě nadšené, mně bylo ze zvířat všelijak.

 • Lenka T. 14.11.2017 at 20:37

  čteme vás z jižní Moravy ze Zapadákova, kde není ani divadlo ani cirkus, jediná kultura je krásná příroda…
  l.tailorka@gmail.com

 • Zuzana Bláhová 14.11.2017 at 20:48

  Dnes opět kápnuto do mé noty. Už teď vím, že stejně jako loni mi bude adventní kalendář chybět. Každý den úžasné čtení. Sleduji blog z Jihlavy a dnešní ceny jsou přenádherné a vede Peklo čertovina 🙂

 • Lenka 14.11.2017 at 20:48

  Jsem od Mladé Boleslavi, zatím jsem si netroufla vzít to svoje šídlo do divadla či kina 🙂 V cikruse byl s tetou na půlce představení. Zkusím soutěžit o pohádkové divadýlko Piráti. Sleduji také na fb a instagramu.

 • Eliška 14.11.2017 at 20:49

  čtu Vás z blízkosti Vašeho rodného města …takže z Jablonce nad Nisou takže kultúry tady je pomálu :/ ale vynahrazujem si to krásnou přírodou tady 🙂 ráda bych soutěžila o pirátský divadýlko a o lístek do pražskýho divadla at se taky zas po dlouhý době kouknem do víru velkoměsta 😀 😀

 • Jana 14.11.2017 at 20:51

  Já jsem dnes jedině pro piráty. Protože jednoho malého mám doma, tak by se to krásné hodilo. Jinak čtu z Přerova.. O kulturu se nám tady stará a dědeček, který pracuje v městském domě a tím pádem můžeme na jakékoli představení, koncert nebo ples . 🙂

 • Veronika 14.11.2017 at 20:55

  Z Prahy. Myslela jsem, že na kulturu je brzy tak děkuji za doporučení Divadla Minor. Nechci soutežit o čerty a balet.děkuji

 • Míša 14.11.2017 at 20:56

  Test

 • Veronika 14.11.2017 at 20:57

  Jsme z malé obce u Brna, ale divadlo jsme ještě nepoškádlili. Rádi bychom piráty nebo i lístky na Louskáčka, čerty rádi nemáme. 🙂

 • Lucie 14.11.2017 at 21:02

  Čtu si vás 30km od Brna, divadlo máme na programu, zatím hlavní bod je, být zdraví. Naštěstí řešíme jen obvyklou situaci první rok školky. Louskáček vypadá krásně, ale je pro nás bohužel hodně z ruky. Přeji krásné zážitky ve zdraví.

 • M. Antonová 14.11.2017 at 21:07

  Blog čtu z malé vesničky na jihu, do Prahy i na čertovinu daleko. Domácí pirátské divadélko by se nám ale líbilo. Největší kultura je pro nás návštěva knihovny a i ta musí být, s naším rakeťákem, blesková. Snad časem zvládneme i něco víc. Sleduji FB.

 • Petra 14.11.2017 at 21:13

  Zacali jsme s kulturou v lete na Letni Letne (takze Prazaci;-). Bublinky se synovi hodne libily, ale cele predstaveni rikal, ze chce pryc..nakonec vyslo najevo, ze mu vadi hlucna hudba a smich. Od te doby do stanu nechce:) S divadlem zatim vaham, potrebovali bychom velmi komorni predstaveni pro mensi pocet deti.. Zdravim, Petra Fai (na fb i instagramu)

 • Books Of LadyBird 14.11.2017 at 21:15

  Hezký večer,
  sleduji Váš blog z malé vísky vzdálené asi 30 km od Brna, takže za divadlem do Prahy to máme daleko, čertoviny myslím zatím nejsou moc pro nás. Divadlo by se nám určitě hodilo, kouzelnou Albi sadu dostane Čmeláček od Ježíška 🙂 Zřejmě bychom dali přednost pirátům… Moc děkuji za možnost účasti. Sleduji fcb i instagram.
  Hezké dny, Peťka 🙂

 • Petra 14.11.2017 at 21:16

  Jsme z Plzne a kultura pro deti se tu da urcite najit. Divadlo jsme vyzkouseli zatim jen jednou a i kdyz ze zacatku to vypadalo, ze budeme muset odejit, dcerka byla najednou nesva z tolika lidi, jakmile zaclo predstaveni, byl klid 😉
  Tak to budeme muset co nejdriv zopakovat, jen co se budu moct na chvili vzdalit od nasi mladsi cacorky…
  (Nechtela bych prosim soutezit o certovskou vyhru, dcera se certu dost boji 🙂 )

 • VB 14.11.2017 at 21:18

  My čteme z Olomouce. máme tu Moravské Divadlo a taky divadlo Tramtárie, kam rádi chodíme na pohádky. <3
  Sledujeme FB i Instagram. První dvě výhry jsou top, třetí je trochu scary:D

 • Michaela Moravcová 14.11.2017 at 21:22

  Ahoj Miso, teda tip na to divadlo pro nejmensi je super, tam musim s klukama zajit. Jinak bydlíme kousíček za Prahou, takze kultura většinou probíhá v Praze. Je pravda, ze s klukama si tu divadelní kulturu jeste moc nedovedu představit, ale mozna je podceňuju 😆
  Jinak k cirkusu, obdivuju te, zes tam holky vzala, ja se zatim nad “matka nechce” nepovznesla. I jsem ted videla tu fotku slona a chce se mi z toho brecet. Takze u nas kluci cirkus asi jen tak neuvidí.
  A k soutěži, rada bych soutezila o divadylko nebo čerty.
  Dekuju, fb i Ins sleduju, Míša

 • Věra 14.11.2017 at 21:31

  Bydlíme v Boskovicích. V létě sem jezdí cirkus a pravidelně se tu pořádají divadelní představení pro děti. Do Prahy to máme trochu z ruky, na Vysočinu už je to lepší, ale každým dnem očekáváme narození miminka. Chvíli se asi nikam moc nedostaneme, proto by se mi nejvíc líbilo divadlo od Albi.

 • pravdova l. 14.11.2017 at 21:34

  Citam vas zo Zvolena- Stredne Slovensko, z nasej obyvacky….Terezka 3,5roka ma tiez za sebou divadelne predstavenie o Zajkovi vramci skolky, co sa jej velmi pacilo a prve kino nedavno Spievankovo, ktore doslova hltala, aby nie, na takej mega telke…. Cirkus formou zvieratiek neuznavam, takze tam s nou urcite nepojdeme… a babkove divadielko tiez videla aj hrane, u nas na Donovaloch Habakuky, pacilo sa jej tak velmi ( ze jej nestacili 3 predstavenia 🙂
  v pripade vyhry, by sme chceli len od albi princeznicky…. dakujeme

 • Šárka 14.11.2017 at 21:36

  My čteme z vesnice cca 10km od Berouna. Lístky do Minoru pro dceru sháním už půl roku a ještě se mi to nepovedlo:-(Líbilo b se nám divadlo z edice Kvido. Díky Šárka

 • Andrea D. 14.11.2017 at 21:37

  Čtu z Prahy, takže možnosti jsou široké. Jsem zatím omezená jen tím, co prcka baví a nebaví a dodržováním jeho postelových denních spánků. Většinou se počítá s tím, že děti spí jen jednou, a to po obědě, takže akce jsou v době, kdy Mrňous spí.
  Jsem ráda, že jsi zmínila, že bude na blog opět Project Life. Zrovna dnes jsem přemýšlela, že mi chybí číst si o těch vašich aktivních týdnech 🙂
  Sleduju na FB i na instagramu.

 • Šárka 14.11.2017 at 21:42

  My jsme z České sibiře (vesnička Střezimíř) u nás žádné kulturní vyžití není, když nepočítám jednou za rok hasičský ples. 🙂 Tak jezdíme do Tábora. Třeba ted tam bude zajímavý festival hraček. 🙂

 • Petra Miková 14.11.2017 at 21:43

  Čtu z Děčína. Kultura, i pro děti, tu nějaká je. Ale občas zajedeme i do Prahy a to jsou jiné možnosti. Na Vysočinu by se nám však nechtělo.

  • Petra Miková 14.11.2017 at 21:43

   A divadélko bychom brali Pirátské. Johooohooo.

 • Verca 14.11.2017 at 21:43

  My jsme z Brna, tak kulturniho vyziti tu mame dost, jak ruzna divadelka pro deti, tak i treba cirkus ci ruzne festivali, radi by jsme soutezili o 3. vyhru certovina na Vysocine 🙂 sleduji na IG a FB

 • Sarka 14.11.2017 at 21:43

  Nelinka v divadle je úžasná :o) musela jsem si ji pustit dvakrát :o)) my čteme z městečka kousek od Prahy (takže na divadlo budeme jezdit nejspíš tam), ale i u nás se čas od času hraje loutkové divadlo pro děti…pro kluky je to zatím nepoužitelné, ale už se moc těším, až je někam budeme moct vzít. Děkuju za tip na Divadlo Minor. Určitě tam někdy zajdeme :o)

 • Katka 14.11.2017 at 21:47

  My to z Brna do Prahy nemáme moc blízko a syn je ještě malý. To stejné i s čerty. Líbilo by se nám domácí divadlo piráti. Na to zachvíli doroste. S kulturou začínáme, byli jsme v knihovně, technickém muzeu a plánujeme navštívit přírodovědné.
  na fb jako Kateřina Štosková

 • Helena 14.11.2017 at 21:48

  Čtu Vás z Nosislavi, malá vesnice 20km od Brna 🙂 Ráda bych si vysoutěžila pro dceru Pohádkové divadlo princezny, protože princezny a víly u nás těď fakt frčí :-))) Čerty pro nás ještě nejsou, dcera má z nich respekt a výlet do Prahy v tuto chvíli by jsme časově nezvládli 🙁

 • EL 14.11.2017 at 21:56

  Ahoj, my kultuře bohužel moc nedáme, naštěstí to holkám trochu vynahrazuje školka. Mám zájem soutěžit jen o číslo jedna, o princezny. EL

 • Radka 14.11.2017 at 21:56

  Čteme Vás z Prahy a moooc děkujeme za parádní tipy na kulturu. Určitě vyzkoušíme divadlo pro nejmenší a až syn trošku povyroste, tak i další.

 • Eva Lejsková 14.11.2017 at 21:58

  Čteme v Olomouci. Kultury tady máme naštěstí taky dost. Do divadla jsme už párkrát zavítali, úžasné Divadlo Tramtárie dokonce třikrát na přestavení O pračlovíčkovi, které má u dětí velký úspěch (starší ho viděl, když mu bylo 1,5 roku a pak 3; mladší ve 2 letech) … líbilo se vždycky. Zrovna teď o víkendu jsme byli zase v divadle na Klaunskou show a děti se při ní pořádně vyřádily 🙂 Párkrát už jsme byli i v kině, i výstavu jsme zkusili.
  Rádi bychom soutěžili o Divadélko Piráti, je totiž na seznamu pro Ježíška:) Peklo Čertovina ano, ale lístků na Louskáček se vzdáváme, je to trochu z ruky 🙁

 • Jana Radová 14.11.2017 at 21:59

  Bydlíme na Moravě takže by jsme určitě nevyužili divadlo v Praze, je to pro nás moooc daleko. Jedině, že by jsme to vzali na déle a konečně zašli někam na kafe a ty naše dětičky seznámili 😀 O Čertovině jsem letos 2x uvažovala, takže vstupenky by asi rozhodli v mé váhání, jestli by to bylo nebo nebylo vhodné pro naši Neli. Na cirkusu jsme byli letos v květnu v Olomouci na Berousek a naprostá bomba. Vřele všem doporučuji.

 • Tereza Spirhanzlova 14.11.2017 at 22:01

  Čtu Vás v Praze (a možná se i někdy potkáme na hřišti u kapličky ☺). Synovi je 2,5 roku, proto jsme zatím byli jen na 20 minutovém divadélku v rámci dětského festivalu. Nevím, zda by delší představení vydržel, je to neposeda. Zároveň bych ho ale ráda ke kultuře vedla (já divadlo miluju ☺). I cirkus jsme zvažovali, protože je teď na Hagiboru, ale nakonec jsme odložili na později.

 • Veronika Patočková 14.11.2017 at 22:02

  Blog čtu někdy u Kuřimi někdy z Brna a někdy ze Světlé. A mám se mi líbí a děkuji Vám za něj. Za kulturou ještě nevyrážíme, sny bude mít teprve dva. Nejvíce by se nám líbilo divadélko Pirati. Sleduji i FB a Instagram

 • Drahuše Poborska 14.11.2017 at 22:02

  Cteme vas z Usti n/L. Libila by se nam hra Pirati. V divadle jsem se synem jeste nebyla, ale byl s babickou v cirkuse, ja cirkusy rada nemam, uz tak se prekonavam k navsteve zoo 🙂

 • Klára 14.11.2017 at 22:05

  Čtu pár kilometrů od Prahy, za kulturou jezdíme většinou do Prahy nebo do Čelákovic a Brandýsa. Přála bych si Piráty, nemůžeme dojet na Vysočinu.

 • Zuzana 14.11.2017 at 22:11

  Citame blog z Olomouce, divadla milujeme. Moc radi by sme vyskusali balet, ale aj albi divadlo alebo certi potesia.

 • Zuza Vesela 14.11.2017 at 22:11

  Sleduji Vás z Pardubic a kultury je tady tak přiměřeně. Co nám tady chybí, dojedeme si za tím jinam. Sleduji vás i na facebooku.

 • IIveetaa 14.11.2017 at 22:12

  To jsou krásné výhry. Na vaše doporučení bychom chtěli navštívit Národní divadlo, tak snad se nám to po novém roce vydaří 🙂 bydlíme cca 110km od Prahy, obec Jirkov (Ústecký kraj). Máme tu malý kulturní dům, ve kterém v loňském roce bylo pravidelně představení 1x za měsíc. Letos bohužel téměř nic 🙁 dcera i já máme divadlo moc rádi.

 • Aneta Němečková 14.11.2017 at 22:16

  v září jsme byli v Brně na muzikálové pohádce Sněhurka, synovi se to moc líbilo..samozřejmě nejvíc legrační trpaslíci! do Prahy to máme daleko, bydlíme na jižní Moravě. Na vysočinu bychom si rádi zajeli a nejvíc máme zájem o pirátské divadlo. už máme i přichystaný kostým piráta na maškarní… 😀

 • Marcela 14.11.2017 at 22:18

  Ctu vas z Belgie 🙂 ale do CR jezdime pravidelne, takze vsechny tipy peclive ukladam. Zatim neustale nekomu v CR doporucuji neco z vaseho blogu a my se tesime az na to nase holcicka bude mit vek take! O vstupenky tedy nesoutezime, ale princeznovske divadelko se jednou urcite bude hodit 🙂

 • Yvette 14.11.2017 at 22:31

  Krásný večer, Vaše krásné články čtu z Berouna. Už rok máme nově zrekonstruované kultrní centrum, kde se teď snaží jednou za měsíc dávat divadélka. Je to pro nás vzácnost a tak chodíme zatím na všechna předtavení. Zároveň si ale s mou 5ti letou a našimi kamarádkami občas děláme výlet do Kladenského Lampionu a nedávno jsme ukořistily lístky do Divadla v dlouhé na Kvaka a Žbluňka. Divadlo mi nikdy nebylo cizí a měla jsme období, kdy jsem tam byla každý mesíc a ráda bych třeba dcerku vzala nekdy na balet.
  Výhra by se nám líbila – piráti a louskáček
  Sleduji na FB
  Děkuji

 • Jana 14.11.2017 at 22:37

  Bydlíme v Brně, kde je kultury také spousta, ale to nás vše teprve čeká. Dcera má 2 roky, takže myslím, že brzy začneme s loutkovým divadlem a potom nějaké výtvarné dílny. Sleduji i FB

 • Lenka Hermanová 14.11.2017 at 22:43

  Slaný, každý měsíc je divadlo pro děti a jezdí k nám i cirkus 😉 Kluci jsou ale zatím malí, možná příští rok, už se na to těším. Čerti jsou pro nás daleko a Louskáček by se zatím líbil jen mě, takže bych ráda soutěžila o divadlo Piráty 😉

 • Radka 14.11.2017 at 22:51

  Hezký večer, sleduji Váš blog z Brna a kulturního programu pro děti je zde bohatě. Ikdyž to divadlo pro nejmenší Vám do Prahy tiše závidím. pokud se na nás usměje štěstí, líbilo by se nám divadélko vlastní ! Děkuji za soutěž.Radka

 • Míša 14.11.2017 at 22:55

  čtu blog od Chebu, kam občas zavítáme do divadla, do divadla chodíme i u babičky v Kralupech, hlavně do loutkového. Soutěžit nechceme o čerty, máme to dost z ruky 🙂 sleduji FB

 • Jana Novackova 14.11.2017 at 22:56

  Čtu z Trutnova. Kulturu máme i pro děti. Malej chodí se školkou do divadla i do knihovny. Takže domácí divadélko by bylo fajn. To pirátské. Prahu ani Vysočinu nechceme. To je pro nás daleko.

 • Martina 14.11.2017 at 22:56

  Cteme z jednoho mensiho mestecka v Nemecku, cirkus sem jezdi, ale divadlo, i to loutkove, je az od 4 let, takze si budeme jeste muset chvili pockat. Radost by nam tedy udelalo divadlo od Albi Princezny. Sleduji i Fcb a IG @marmenpepa.

 • Majka 14.11.2017 at 22:56

  Jsme z male vesnicky pul hodiny od Olomouce. Nas dvoulety rarasek je na divadlo jeste maly, ale inspirovala jste me velice! Hned jdu zjistovat moznosti a tesim se, ze zanedlouho uz budeme moci vyrazit. Libili by se nam pirati, divadlo a certi zatim ne, dekujem.

 • Petra M 14.11.2017 at 23:00

  Jsme z Prahy, ale bydlíme na úplném – východním okraji, takže za kulturou celkem daleko. Do Čertoviny, bychom asi nejeli a to ne kvůli vzdálenosti, ale dcera se čertů bojí, i když nikde žádný nejsou, takže to raději ne.

 • Mirka 14.11.2017 at 23:02

  Ctu z Ostravska. Libilo by se i domaci divadlo i navsteva Prahy. Mame kousek prababičku, tak by to byla mila navsteva.

 • Verča S 14.11.2017 at 23:03

  Čteme z Kolína 🙂 tady u nás v divadle často hrajou pohádky a do Prahy je to coby kamenem dohodli. Už máme za sebou par představení a jsem moc rada, ze si nás syn divadlo oblíbil a krasne drží pozornost až do konce. S cirkusem jsme na tom stejně asi jako vy. Ja bych tam nejradši nesla, jsem stejného názoru na chudáky zvířata ale jelikož se u nás o cirkusu pořad mluví a na cirkus si hrajeme, budeme muset také vyrazit 🙂

 • marta 14.11.2017 at 23:16

  Čtu vás z vesnice kousek od Rožnova pod Radhoštěm, máme to hodinku do Ostravy, ale jinak máme kultury dost i u nás, loutkového i detske představení se hrajou každý měsíc, a cirkusy prijizdí pravidelne před prázdninami, hráli bychom o pirátského divadelko

 • Míša 14.11.2017 at 23:17

  Jsme z Prahy, takže kulturu z Vysočiny bychom asi vynechali…. díky

 • Shalva Tess 14.11.2017 at 23:23

  Cteme Vas ze samotneho cipu Cech…Frantiskovy Lazne…chodime na detska predstaveni, ted jich mame v planu dosti, tesime se…na Vysocinu by se nam asi moc nechtelo:-( ale divadylko nebo divadlo v Praze, to by se nam moc libilo:-)

 • Monika Rajňáková 14.11.2017 at 23:27

  Čteme z vesničky nedaleko Lovosic, určitě tu pár možností také je. My osobně už jsme viděli několik loutkových i hraných dětských představení v okolí. Naše školka dětem zajišťuje několikrát do roka nějaké to představení, dokonce děti vyjeli i do divadla v Mostě. Výhry jsou moc krásné, využili bychom určitě kteroukoliv z nich.

 • Bara Molkova 14.11.2017 at 23:35

  Jsme z Olomouce, divadlo s princeznami i vylet do Čertoviny by byla fantastická výhra, Louskáčka v Praze přenecháme někomu jinému.

 • Hanka 14.11.2017 at 23:49

  Zdravím Míšu,Neli i Juli. Bydlím v menším městě,ale možnost vyrazit i s dětmi za kulturou máme celkem často. A líbí se mi,že starší dcerka mají kulturní program ve školce nebo někam na divadlo vyrazí dvakrát do měsíce.Zatím naší 3,5 letou baví hlavně představení,kde se hodně zpívá.A moc se mi líbí dnešní výhra.Sama zvažuji,že divadélko Princezny pořídím.

 • Lucia 15.11.2017 at 0:13

  Som zo zvolena na strednom slovensku, v divadle sme boli viackrat, v banskej bystrici su dokonca aj predstavenia pre batolata od 10 mesiacov. Velmi radi chodime za kulturou, bohuzial ta praha aj vysocina je daleko.

 • Jana 15.11.2017 at 0:18

  Čteme vás z Pardubic, kulturních možností je tu dostatek :-). Obě starší holky mají pohádkové předplatné do divadla, nejmladší (1,5 roku) je to zatím fuk, i když ta se mnou vlastně už taky jedno divadelní představení absolvovala, ve věku 6 týdnů v šátku pod bundou, plenérové představení na Kunětické hoře :-). Z výher by se mi tentokrát líbilo jen princeznovské divadlo.
  Sleduju vás i na facebooku :-).

 • Míša Drozdová 15.11.2017 at 0:53

  Čtu vás kousek za Prahou, z Líbeznic 🙂 Líbilo si nám Pirátské divadlo 🙂 S dcerkou jsem už jednou v divadle byla (bylo to chviličku po jejích 4. narozeninách na muzikálu Ferda. Moc se jí to líbilo a mě též a to velmi mile. Měla jsem z toho hrůzu zda vůbec vydrží takto sedět. Bylo to dost dlouhé, ale dala to a fakt se jí to líbilo 🙂 Pak s tátou byla jednou v kině. Obecně však moc tyhle hlasité věci nemusí a tak to nenutíme. V obci máme Kožískovo divadlo. Vůbec jí to neláká a tak počkáme, až se jí samotné bude chtít 🙂

 • Andrea 15.11.2017 at 1:07

  Citam vas z Cadce (SR), kde je celkom dost kulturnych predstaveni, aj pre deti a obcas pride aj cirkus. Aj v okoli je viacero prilezitosti vyrazit za kulturou. Vzhladom na vzdialenost do Prahy aj Vysociny nemam zaujem o tieto dve ceny sutazit, i ked su velmi zaujimave. Rada by som teda sutazila len o divadlo od Albi – Princezne. Dakujem

 • Kačas 15.11.2017 at 6:26

  Miso, tak ja mam sice asi 4 adventni okynka skluz, ale snad to dozenu..po vecerech a nocich vas ctu z Budejovic..kulturu s 14mesicnakem zatim neresime, ale uz se tesim, az nam to taky zacne..mame tu Male divadlo a spoustu dalsich akci pro prdousky!😊 Na Fcb jako Katerina Jachnova Zakova

 • Beata 15.11.2017 at 6:35

  Citame vas z prahy a loukacka mame taky v plane navstivit tak byy nas vyhra listkov o to viac potesila 🙂

 • Lucka 15.11.2017 at 7:30

  My sme taky v Praze, ale zatim sme na zadnem divadle nebyli. I ten Louskacek by byl jeste asi brzo. Ale diky za tip na loutkove divadlo, tam urcite vyrazime.

 • Anna Michlová 15.11.2017 at 7:40

  Čteme Vás z Prahy. V divadle jsme, zatím, byli v Minoru, kde je to tedy boj o lístky 🙂 a pak Žižkovské vozovně. Z výher by se nám líbilo pirátské divadýlko.

 • Lenka Jarošová 15.11.2017 at 8:06

  Děkujeme za pěknou soutěž. Synovi jsou zatím necelé dva roky a proto bych ráda soutěžila jen o divadlo Piráti 🙂 Jsme z Prahy, takže až povyroste, určitě budeme mít možností kultury víc, než dost 🙂 Na FB sleduji jako Lenka Jarošová, na IG jako @moje_tvoreni_muj_relax. Přeji krásný den Lenka

 • Katka 15.11.2017 at 8:08

  My vás cteme z Melnika..😊 Divadlo tu máme a občas je tam i nejake to představení pro deti. Cirkus k nám také obcas zavita..zrovna teď tu jeden mame..dcera zatim v divadle nebyla,pouze jednou meli ve skolce loutkové divadelko a moc se jí libilo. Rádi bychom hru o kvida Princezny. Určitě nechceme Čerty z Vysociny

 • Markéta Kubánková 15.11.2017 at 8:22

  Jsme z kraje, jež je Vám blízký, jak jsem se dočetla v článku, bydlíme poblíž Liberce. Kultury je tu dost, zatím jen zkoušíme (synové 4roky a 18měsíců). Divadýlko od Albi by se nám líbilo 🙂

 • Alžběta 15.11.2017 at 9:20

  Čtu z Prahy. Náš prcek je zatím na divadlo malý, a na predstsvení Brum v Minoru jsem zatím neměla štěstí na lístky. A teď, když jste to poradila tolika maminkám, bude ještě větší umění lístky sehnat 😀 Nechci soutěžit o čerty na Vysočině. Balet bych kdyžtak věnovala neteři, která letos začala chodit na baletní kroužek 🙂 A dali bychom přednost pirátům.

 • Radka 15.11.2017 at 9:53

  Z Hradce Králové 🙂 zatím jsme zkoušeli divadlo jen jednou, v rámci divadelního festivalu, který se tu v červnu každoročně koná a nabízí spoustu představení pro děti i dospělé “na ulici, ve stanech” ale synovi byli v té době 2 roky a vydržel pouze 5 minut. Příští rok zkusíme zase 🙂 sleduji na FB

 • Eliška Rozšafná 15.11.2017 at 10:23

  Ahoj jsme z Prahy tak by se nám líbila ta první výhra 🙂 Vysočina je daleko z čertama tak tu ne 🙂

 • Martina Šašurová 15.11.2017 at 11:12

  Čítame Vas z Bratislavi a prvý krát sme sa stretli osobne na kurze pre novorodeniatka asi 2 mesiace dozadu. Odvtedy Vás pravidelne sledujem ☺️

 • LenkaK 15.11.2017 at 11:13

  čteme vás v Milevsku, je to malé městečko na jihu Čech. Občas sem zavítá cirkus a parkrát do roka je tu nějaká divadelní hra pro děti, jinak člověk musí za kulturou víc jezdit. Máme zájem o všechno a z divadélka o princezny.

 • Marie 15.11.2017 at 11:32

  Brno, byli jsme zatím jen na divadle pro děti, ale dvouletý syn ještě nevydrží tak dlouho v klidu sedět:-) Chtěla bych soutěžit jen o divadélko od Albi – kterékoliv.

 • Gisela 15.11.2017 at 11:42

  Tak a my sledujeme z Kladna, na kulturní vyžití tu jsou dobré možnosti. Určitě by se nám líbilo představení Louskáček.

 • Lenka Valová 15.11.2017 at 11:45

  My bydlíme poblíž Zlína. Divadel tu par máme, ale zatím jsme neposbírali odvahu vzít tam aspoň tu starší, teď bude mít 3 roky. Ale dostali jsme lístky do cirkusu a tam se jí líbilo, tak snad klapne i to divadlo. Vzhledem ke vzdálenosti bych ráda soutěžila jen ó Albi divadlo Princezny. Díky

 • Lenka Kotroušová 15.11.2017 at 11:55

  Ačkoli hledáme domeček na vsi, tak zatím stále bydlíme v Praze a je pravda, že co se kultury týče, tak vyžití i pro děti je velmi pestré. Ale i tak rádi jezdíme na výlety do všech koutů Čech:-)

 • Helča 15.11.2017 at 11:56

  Po několika letech strávených v Brně a okolí jsme se vrátili zpět do naší domoviny na Valašsko, kousek od Valašského Meziříčí. Divadélko tu nějaké je, je to kousek do Zlína, kam jsme jezdili jako malí, cirkus bývá několikrát ročně, takže o kulturu máme postaráno, ačkoliv jsme zatím ještě nezkoušely (holky jsou malé – 4 a 2 roky – a neudrží ještě tolik pozornosti). Možná příští rok vyrazíme na balet do Národního divadla v Brně na Louskáčka, protože tohle je moje srdcové představení. Holčičky jsou vedené k tanci, takže by se jim mohlo oběma líbit 🙂 Líbilo by se nám divadélko od Albi, o vstupenky soutěžit nebudeme 🙂

 • Petra Bartošová 15.11.2017 at 12:35

  Jsem z Ostravy, a tady je divadle více než dost, pro nejmenší je tu loutkové divadlo a taky se děti vyřádí ve světe techniky, který je velmi barevný. Přála bych si pro moji malou princeznu Divadýlko od Albi pro princezny. Děkuji

 • Mirka 15.11.2017 at 12:38

  Dobrý den, jsme z Vysočiny, ale nejraději bychom na divadlo do Prahy. Hezký dny

 • Míša 15.11.2017 at 12:59

  Bydlíme kousek od Brna, tak jakákoliv kultura není problém, ale ještě jsme popravdě žádné divadlo nevyzkouseli.

 • Dana Charvátová 15.11.2017 at 13:22

  My to máme hodně složité. Trvalý pobyt máme v Brně, kde jsme teď asi nejmíň, manžel pracuje v Praze, kam za ním jezdíme. Nejvíc jsme asi u babičky na Kyjovsku no a občas i u druhé babičky na Vysočině… V divadle s dětmi jsme ještě nebyli, pořád se chystám, ale vždycky, když jdu koupit lístky, tak je vyprodáno. Vzhledem k častým přesunům nemůžu plánovat moc dopředu… Jinak skvělé téma, divadla mám taky moc ráda 🙂

 • Eva Uldrichová 15.11.2017 at 13:36

  Čtu vás z Prahy a je neuvěřitelné, že jako pražanda jsem se do Malešického parku vydala právě díky tomuto blogu až letos v létě. 🙈 Takže ještě jednou díky!
  A prosím bez čertů.
  Na IG sleduji jako uldrie.
  Děkuji.

 • Zdenka Zavadilíková 15.11.2017 at 13:37

  Jsme z Brna, takže možností zajít si s dětmi do divadla je hodně, začali jsme právě minulý měsíc v loutkovém divadle Radost Sněhurkou a měla úspěch, takže jdeme v prosinci zase. A rádi bychom si zasoutěžili o pirátské divadélko. Sleduji i přes FB a IG.

 • Petra V. 15.11.2017 at 13:42

  Dobrý den, Mišo, posledních pět let bydlíme kousek za Prahou, ale jinak jsme byli s manželem od narození “čistokrevní” pražáci :0). Před narozením syna jsem s manželem každou zimu vyráželi za kulturou moc rádi a často. Přiznám se, že poslední rok, který patřil zejména našemu ročnímu synkovi jsme kulturu dost zanedbávali. Nicméně jsem se to rozhodli změnit a myslím, že pod stromečkem bude dárků na toto téma dost :0). Těšíme se až do těchto našich kulturních výletů budeme moci zapojit i našeho synka. Manžel dodnes rád vzpomíná na návštěvy loutkového divadla Kašpárek, kam vyrážel jako malý se svým dědou. Proto moc děkuji za tip na divadlo Minor. Nejraději bychom soutěžili o divadélko Piráti, nebo divadelní představení Louskáček, kam bych vzala své dvě neteře. Děkuji za krásnou soutěž a přeji krásný den. Sleduji a sdílím na FB. Petra

 • Romana Kašpárková 15.11.2017 at 13:45

  Zdravíme vás z Brna 😊
  Děkujeme za další inspirativní článek.
  My už máme první divadlo za sebou – byli jsem tady u nás, v Polárce na představení Jak dělá ryba. Malý vydržel, sledoval, ale bylo to opravdu krátké, snad 30 minut. Na další představení si zatím dáváme ještě čas, takže pokud by se nám postestilo a vyhráli jsme představení v Praze, rádi přenecháme jiným 😉
  Sdílím na fb, instagram @romiqeu 😊

 • Leni 15.11.2017 at 13:50

  miso, ja take koupila listky na louskacka do hybernie! treba se tam potkame, kdy jdete? budu vyhlizet krasne nacesane a upravene slecny 🙂
  ale stejne bych listky rada vyhrala – mohla bych na predstaveni pozvat nejake kamarady.
  ja byla dvakrat po sobe na louskackovi v narodnim divadle a tenkrat jsem se rozhodla, ze bych si prala, aby to byla takova nase kazdorocni rodinna tradice. miluji balet a moc doufam, ze se dceri bude take libit – mame doma pripravenou pohadkovou knizku louskacek (snad myslim, ze jste ji tu dokonce predstavovala i vy), tak ji vcas vytahnu, abychom dobre znali pribeh.

  a na predstaveni brum jdeme zrovna s dcerkama dnes od 16:30 🙂 a nemuzu se dockat, protoze shanim listky uz neuveritelny rok a pul!! podarilo se mi je ukoristit az diky nocnimu kojeni mladsi dcery – probudila se akorat o pulnoci, kdy zacinal prodej listku.
  takze pro vsechny, kteri tu pisi, ze by radi sli – rezervace a prodej listku do divadla minor zacina vzdy 15. dne v mesici od 0:00 a opravdu doporucuji zustat vzhuru nebo si naridit budik, protoze vsechna detska predstaveni jsou vetsinou jeste v noci rozebrana! brum je jen pro maly pocet divaku (myslim, ze 11), takze jindy nez hned o pulnoci listky nejsou.

  moc rada bych vyhrala louskacka, pripadne princeznovske divadlo. certy radeji ne 🙂
  instagram: lenka.scholleova

 • Markéta Němčanská 15.11.2017 at 13:52

  Čtu Vás z Jižní Moravy 🙂 Máme u nás skvělé Dětské kočovné divadlo Kyjov, které hraje krátké zpívané pohádky např. Budulínek nebo Šípková růženka od Svěráka a Uhlíře, ale i pohádky vlastní tvorby. Divadýlko doprovazí vynikající muzikanti a výkony hrajících dětí jsou neskutečné. Jejich vystoupení milují jak moje děti, tak já 🙂 Nechci soutěžit o Čertovinu – u nás se čerti moc nemusí. Ráda bych soutěžila o Pohádkové divadlo Princezny a rytíři.

 • Klára Zindulková 15.11.2017 at 13:59

  Jsme ze Skutče na Chrudimsku 🙂 Zatím jsme zvládli jen koncert pro děti a koncerty našeho sboru 🙂 Divadla pro děti jezdí do školky, ale syn je zatím víc nemocný než ve školce, takže je všechny propásl 🙁 Nechtěli bychom vzhledem k mladší kojené dcerce vyhrát výjezdy 😉

 • Veronika Cejnarová 15.11.2017 at 14:02

  My jsme z Hradce Králové. Pravidelně chodíme na dětská divadelní představení do rodinného centra. Jak přijede cirkus, vyrážíme. Už jsme byli i v kině, divadle, na muzikálu a dětských koncertech Fíha tralala a Čiperkové. Líbí se nám divadlo Princezny.

 • Lenka Červeňová 15.11.2017 at 14:03

  Zdravím Vás z Vysočiny. Za kulturou chodíme do knihovny, do muzea a na výstavy. V divadle jsme zatím nebyli, tak si starší syn musí vystačit s divadelními představeními ve školce, než bráška doroste. Zájem máme pouze o divadélko Piráti od Albi.

 • Katka R. 15.11.2017 at 14:12

  Zdravím ze Slaného. Kulturních možností je u nás díky knihovně a divadlu vcelku dost a případně je tu nedaleké Kladno a Praha. Líbí se mi výhry č. 1 a 2. Sleduji FB i IG. Díky!

 • Jana Panáčková 15.11.2017 at 14:20

  Zdravíme z Brna, kde je kulturního vyžití pro děti celkem dost. I když musím přiznat, že jsem to zatím celkem zanedbávala. Aź váš článek mě nakopnul a někam určitě vyrazíme. Dcerka 3,5 r zatím byla v cirkuse a ve školce v divadle. Kdybychom něco vyhráli, asi bychom klidně vyrazili na výlet i do Prahy.

 • Hanka 15.11.2017 at 14:23

  My jsme z blízkého okolí Prahy takže máme spoustu možností. Zatím jsme zkoušeli ale jen cirkus a putovní loutkové divadlo. Syn přestože normálně moc neposedí byl zaujatý, ale svým nadšením možná občas trošku rušil. Chtěli bychom hrát o louskacka, pripadne pirátské divadlo. certy radeji ne.

 • Helena K. 15.11.2017 at 14:33

  Čteme vás ze středočeského Berouna, kde se konečne kulturní nabídka hlavně pro děti zlepšuje 🙂 S dcerou 6 let jsme už navštívily pár pohádek, 2 cirkusy a jelikož letos dcera začala dělat balet, Louskacek by byl splněny sen 🙂 Mám doma ještě mladší, takže princeznovske divadlo by bylo také krásné.

 • Kateřina Kolářová 15.11.2017 at 14:33

  Zdravim z Prahy. Divadel je tu hafo, ale malý je ještě malý. Ale za 2-3 roky doufám, ze tipy využiju. Ze stejného důvodu bychom měli zájem jen o Divadlo.

 • Kateřina Kolářová 15.11.2017 at 14:35

  Zdravim z Prahy. Divadel je tu hafo, ale malý je ještě malý. Ale za 2-3 roky doufám, ze tipy využiju. Ze stejného důvodu bychom měli zájem jen o Pohádkové divadlo s piráty.

 • Jana 15.11.2017 at 14:44

  Čtu vás všude, kde mám momentálne internet 🙂 ted ve školce mezi spicimi dětmi :)) jinak Praha,Trutnov,Milovice (miste, kde se pohybuji )
  Z výhry bych nechtěla čerty a představení v Praze.
  Dekuji

 • Ivana P. 15.11.2017 at 14:49

  zdravím z Uherského Hradiště, kde je kulturního vyžití nejen pro děti, ale i pro dospěláky dost:-) divadlo, kino, muzea, galerie, akce na náměstí, v období adventu či velikonoc trhy, slavnosti vína..je toho moc! brali bychom Divadlo – Piráty.

 • Lucie L. 15.11.2017 at 14:58

  My čteme ze severu Čech z Loun – máme tu kino, klasické divadlo a loutkové divadlo. A dostupnost do Prahy přijatelná.

 • Lenka Pejšová 15.11.2017 at 15:08

  My jsme z Prahy, takže kulturní vyžití je. 😀 Líbily by se mi všechny výhry.

 • Jana 15.11.2017 at 15:19

  Čtu vás od Plzně, takze když se chce, za kulturním vyzitim se dá dojet. Doporučuji Divadlo Alfa, loutkové, absolvovala jsem několik představení se školními dětmi a vždy super. S vlastními se tam teprv chystám. Ale i u nás v obci se snaží, mame divadelni představení v místní sokolovně, loni u nás byl malý cirkus! Dnes bychom soutěžili jen o divadelko s piráty od Albi, vstupenky bychom nejspíš nevyuzili. Děkuji.

 • Ingrid Fikerlová 15.11.2017 at 15:48

  Když bylo dceři půl roku, odstěhovali jsme se z Prahy do malé vesnice na Valašsku, protože mi Praha pro život s malými dětmi nepřišla moc vhodná. Naše vesnice je velmi kulturní a okolí také. Loni jsme s dětmi jezdívali na loutkové divadlo do blízkého města, letos má dcera každý měsíc divadlo ve školce. Syn ještě do školky nechodí, ale chodí s nimi na to divadýlko. Za čtrnáct dnů jdeme s babi a dcerou na pohádku, kterou pro celou rodinu připravili ochotníci z blízké vesnice. Co se týče výhry, čerty bychom určitě nevyužili, Prahu ano, ale až na jaře, v lednu totiž čekáme třeťátko, tak nějaký čas do Prahy cestovat nebudeme. Z domácího divadla bychom asi raději Princezny.

 • Soňa 15.11.2017 at 17:15

  Čtu Vás z Prahy, vyžití je tu velké (sama víte :-)). Ale jako přistěhovalec mi spíš chybí více dětí na hřištích. Většinou tam jsme sami nebo max. s jednou maminkou :-(. Pokud bychom vyhráli, tak mám zájem o Prahu.

 • Bara M. 15.11.2017 at 20:01

  My jsme z Havirova a za kulturou zatim nejezdime (prcek je jeste maly), tak nemam uplne prehled, ale az to bude aktualni, tak v Ostrave urcite neco zajimaveho objevime 🙂 vzhledem k dojezdu mam zajem pouze o albi divadelko, nejlepe piraty 🙂 sleduji i fb a instagram. Bara

 • Marzb 15.11.2017 at 20:31

  Pročítám a kochám se vámi z moravského severu – Jeseníků. Já si momentálně jako rodič odskakuji na divadelní předplatné, sem tam nějaká výstava a kino. Co se týče kultury dětské, tu teprve začneme v naší dolině mapovat – ale myslím, že na tom nejsme až tak špatně. V soutěži bych měla zájem pouze o divadélko Princezny a rytíři.

 • Věrka 15.11.2017 at 20:35

  My jsme z Prahy a už jsem tu starší taky vzala do ,,Velkého” divadla – v Národním jsme byli na kouzelném cirkusu a teď před měsícem v divadle v dlouhé na ,,Jak jsem se ztratil” Výhry jsou krásné, ale my bychom rádi soutěžili o Louskáčka to by bylo něco! Na moravu se určitě nepoženeme 😀

 • Klára D. 15.11.2017 at 20:54

  Čtu vás z Kladna, zatím jsem nenašla odvahu zkoušet divadlo, ale hrozně se těším;-) určitě si najdeme cestu i do Prahy, ale první asi bude divadlo Lampion u nás;-) jsem pro divadlo Piráti a na Vysočinu jet asi nezvládneme, takže tuhle výhru přenechávám;-) Sleduji vás na fb i ig:-)

 • Hanka 15.11.2017 at 21:12

  Čtu vás z Brna, myslím, že jsme na tom s kůltůůůrou stejně dobře, jako vy v Praze 😉 Moc by se nám líbilo princeznové divadlo.. A určitě nechceme čerty, to bychom se ještě dlouho báli.. Díky, H. (sleduji FB)

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 15.11.2017 at 21:35

  Mi jsme z Prahy západ, dokud byl syn malý, netroufla jsem s ním jít do divadla, ale nyní je mu 3,5 ,
  tak to rádi vyzkoušíme.

 • Veronika Mildnerová 15.11.2017 at 21:42

  Dobrý den,
  jsme z Prahy a opravdu velice ráda čtu Váš blog. Jsou zde skvělé tipy na dárky a aktivity. Možnosti kultury v Praze jsou opravdu bohaté. Mám v plánu loutkové divadlo v nedalekém obchodním centru a nebo v sokolovně. Bohužel se stále nemůžeme zbavit rýmy, proto ti budeme ještě muset nějaký pátek oželet.

 • Eva 15.11.2017 at 21:51

  Tak my jsme asi 20 km od Olomouce. Syn je zatím na divadlo i cirkus malý. Za kulturou momentálně moc nechodím. Ale moc bych si přála jít na nějaké představení i do cirkusu. Přeji si soutěžit pouze o Pohádkové divadlo – piráti. Ostatní ceny bychom bohužel nevyužili.

 • Sabina 16.11.2017 at 0:11

  Mila Miso! Vy mi snad ctete myslenky. Asi tyden hledam predstaveni,na nehoz bych syna (2.5 roku) vzala. Jeste nidky v divadle nebyl a je trochu neposeda,tak mam strach,aby prestaveni zvladl. Ale ma to byt jeden z ukolu a darku adventniho kalendare a uplne nejvic jsem jej chtela vzit na Louskacka,protoze jsme si knizku ted cetli kazdy den. Takze mam hned jasno. Bydlime v Praze,ale puvodem jsem z Brna,kde jsou krasne balety v Janackove divadle (ktere se ovsem rekonstruuje) a na cinohru chodime do Husy na provazku. Opravdu děkuji za clanek. Jdu nakuovat lístky.

 • Silvia 16.11.2017 at 1:19

  Bydlíme v menším městečku kousek od Přerova, pořádají se tedy max nějaké čtení v knihovně. Za kulturou zatím nejezdíme. Ale u čertů by se nám nejspíš líbilo všem 😀
  Lístky na Louskáčka bychom nevyužili

 • Jana 16.11.2017 at 8:47

  Sledujeme vas z Opavy a radeji bychom Piraty.

 • Míša Štr. 16.11.2017 at 9:11

  Čteme Vás z malé vesničky a bohužel zrovna v našem případě, se nedá o kultuře moc hovořit. Naštěstí to máme do města kousek a tam je divadlo i kino. Starší dcerka jezdí pravidelně do divadla se školkou, mladší ještě nebyla. A teď se nám narodil synek, tak nejspíš holky vyrazí o adventu jen s tátou, ale to je myslím taky zážitek . Nevyužili bychom tedy lístky na čerty ani na Louskáčka, bohužel 🙁 Pěkné dny a sledujeme Vás i na FB!

 • Kristýna 16.11.2017 at 9:23

  z Plzně…takže divadlo…žongléros ansámbl a letní živá ulice…..atd

 • Jana Holubcová 16.11.2017 at 9:55

  Momentálně vás sleduji z Lipska, kde na nějakou dobu jsme, jinak jsme z Litoměřicka. Občas chodíme na loutkové divadlo, takže výhra v podobě pirátského divadla by nás velmi potěšila.

 • Eva 16.11.2017 at 10:05

  Dobrý den, čteme Vás kousek od Prahy a zde na malém městečku občas nějaká akce proběhne (koncert, divadlo, různé akce pro děti) a Prahu máme kousíček, takže na výstavy apod. jezdíme tam. Z výher bych upřednostnila divadélko, ty zbylé dvě bychom ještě vzhledem k věku malé nevyužili. Hezký den 🙂

 • Marcela Němcová 16.11.2017 at 11:53

  My Vás čteme z Olomouce, takže kultury tu máme spoustu, jen ten čas nekam se vypravit jaksi nebývá moc často. Výhry se nám líbí všechny, aspoň bychom měli výlet a nebo si zahráli doma, nejlépe s piráty 😉

 • Blanka 16.11.2017 at 13:43

  Dobrý den, Míšo,

  my jsme z Prahy, takže tady máme možnost úplně všeho, a za to jsme rádi.
  Ty lístky na Louskáčka, ty by se mi tedy líbily moc, už jsem ho sama několikrát chtěla vidět …

  Mějte se krásně,
  Blanka

 • Katarína Pavličová 16.11.2017 at 13:57

  Citame v Prahe 🙂 moznosti kultury kopec..

 • Vasia 16.11.2017 at 15:39

  Cteme vas z prahy, takze se moc moc tesime az budeme moc vyuzit nejakou z moznosti.

 • Kateřina Pelikánová 16.11.2017 at 15:45

  Čtu vás z Prahy, takže kulturního vyžití opravdu dostatek 🙂 doufám, že na to představení Brum se brzy dostaneme, zatím je vždy beznadějně vyprodané.

 • Alice 16.11.2017 at 18:29

  Váš blog sleduji ze Svatavy (karl.kraj). Zatím jsme s dcerkou nikde nebyly. Je ve věku Vaší Julinky, ale je hrozná neposeda, tak se bojím, že by to nedala. Takže popravdě jsem ještě ani nekoukala na možnosti tady u nás. Souhlasím s Vaším názorem co se týče cirkusů. Ráda bych soutěžila o hru od Albi Princezny. Sleduji i na FB.

 • Martina H. 16.11.2017 at 19:10

  Zdravím z Karlových Varů! Moje domovina je na Vysočině, ale okolnosti a manželova práce nás zavála až na západ…Na návštěvy divadel a cirkusů máme ještě pár let čas, ale princezny od Albi bychom brzy využily ;-)) PS: na instagramu sleduji jako “mufinkovo”.

 • Verča 16.11.2017 at 20:34

  Jsme ze Šternberka, kde se toho, až na nějaké výjimky, zas tak moc neděje, ale máme blízko Olomouc a tam už je to lepší. S dcerou (3 roky) jsme zatím žádné kulturní akce nenavštívily, nějaká představení zná jen ze školky, ale brzy bychom s něčím chtěli začít, třeba s cirkusem. Jinak vzhledem k tomu, že nabízené kulturní zážitky máme z ruky, uvítaly bychom pouze princeznovské divadlo 😉

 • Katka 16.11.2017 at 20:54

  Jsme z Brna, takže moznosti kulturního vyziti je tu dost.Synovi bude 14 m, tak už se pomalu začínám rozhlížet po akcích pro děti.

 • Petra 16.11.2017 at 21:26

  Měli bychom zájem o Pohádkové divadlo Princezny .. pro naše princezny 🙂
  Odběr přihlášen
  FB Petra Vojtěch
  Instagram Sebinka1316

 • HANA 16.11.2017 at 21:42

  My jsme z Litoměřic, kde je to s kulturou obstojné-divadlo, kino, pro děti pravidelné loutkové představení. Do Prahy to nemáme daleko, kam občas zavítáme na nějaký ten muzikál a zrovna plánujeme nějaký balet, či operu 😉

 • Alžběta Žižková 16.11.2017 at 22:12

  Ctu vas z druheho konce republiky, z Frydku. Proto soutezim pouze o divadlo od albi. Na certy bychom stejne nesli…

 • Katka Weberová 16.11.2017 at 22:22

  Svitavy ☺ menší město, takže takové možnosti jako máte v Praze nemáme, na druhou stranu zatím oceňuji, že své děti můžu relativně v klidu vypustit na hřišti, do příroda za rohem…
  Kulturu tu také nějakou máme, kino, “divadlo”, cirkus. Nejvíc máme rádi divadelní a loutková představení pro děti, které se u nás v létě o prázdninách konají. Tak představení Louskáček by se synovi určitě také moc líbilo

 • Hanka S. 16.11.2017 at 23:02

  Zdravím vás z Litomyšle! V našem městě se toho koná pro děti opravdu hodně. Rodiče si mohou vybírat z pestrého programu, kultura nám nechybí 🙂

  • Hanka S. 16.11.2017 at 23:02

   Líbilo by se nám princeznovské divadlo 🙂

 • Jana 16.11.2017 at 23:15

  My jsme z Prahy, zatím chodíme jen na minidivadýlka, ale už se taky těším na první opravdové divadlo.

 • Petra Kopecká 16.11.2017 at 23:20

  Čteme Vás z Brna- Možností je tady spousta, ale vzhledem k věku a povaze dcery je zatím jediná naše kultura navštěvování knihovny. A právě vzhledem k té povaze se neodvažuji soutěžit o Louskáčka.

 • Iva Pelikánová 17.11.2017 at 1:39

  My blog hltáme z Brna. Na nabídku kulturního vyžití si tu také stěžovat nemůžeme, ale pokud máme vybrat top, tak Loutkové divadlo Radost. Do představení částo zapojují i děti, navic se to dá spojit s návštěvou muzea loutek :_)

 • Jana 17.11.2017 at 7:36

  My vás holky čteme z Ostravy. Divadel i dalších příležitostí je tu přehršel. Kolikrát ani nevíme, kam se vydat dřív – jestli na hrad nebo do loutkového nebo na náměstí. Město začíná znovu ožívat a opravdu se snaží pro děti dělat maximum.

 • Radka 17.11.2017 at 7:49

  Cteme vas ze severni moravy. A ted v prosinci se chystame poprve do loutkoveho divadla v ostrave.

 • Katka sramkova 17.11.2017 at 8:11

  Ahoj, jsme z Brna a možnosti tu je spoustu, syn konečně začíná byt ve veku, ze akce typu divadlo a kino půjdou zařídit do našeho programu, tak uz se tesim, ze mame pres zimu nejakou zmenu 🙂

  • Katka sramkova 17.11.2017 at 8:11

   Jo a sleduji Fb i instagram 🙂

 • Hana Beránková 17.11.2017 at 8:24

  My Vás čteme z Litoměřic. Líbili by se nám Piráti. Určitě bychom nevyjeli za čerty do Vysočiny, máme to dost z ruky.

 • Tereza 17.11.2017 at 8:26

  Ctu Vas z Ostravy a pravidelne s dcerou do loutkoveho divadla chodime od jejich dvou let (nyni 3r3m). Pobavime se tam obe 😉
  Dekuju za Vase clanky, je to super inspirace! ❤

 • Pavla 17.11.2017 at 8:31

  My bydlime v olomouci a tady je kulturniho vyziti dost (divadla, kina, bohuzel i ty cirkusy…) manzel vzal nasi tehda dvoletou na 30 min predstaveni o masinkach do parku a byla nadsena. Sleduju fb pavla konecna i ig papaja7828

 • Jana V. 17.11.2017 at 8:46

  Sleduji z Plzně, možnost kulturního vyžití je velká, je to přece město kultury 2015…Moc by se mi líbila sada divadlo.

 • Petra 17.11.2017 at 8:53

  Čtem z Brna, zatím jsme sledovali divadla jen venku v rámci akcí pro děti, máme malého neposedu. Jinak balet by asi zatím nevydržel…

 • Kateřina Blažková 17.11.2017 at 9:11

  Čteme Vás z Chocně, něco málo tu pro děti je divadlo, cirkus … ale jako ve větších městech to není. Výhru čerti bychom přenechali někomu dalšímu. Divadélko samozřejmě princezny 🙂

 • Simona P. 17.11.2017 at 9:34

  Čteme s Hradce Králové, líbí se nám Piráti, ale ostatní zážitky bychom nechali ostatním, to by syn neocenil.

 • Jana Gerlická 17.11.2017 at 9:39

  Po dobu studia na vejsce a roky po tom, jsme zili v Praze. Nadherne misto plne moznosti, ale take ruchu a spousty lidi. S druhym ditetem se v nas stale silneji probouzel pocit, potreba, vratit se do rodneho kraje… Ctu vas rok z Ceskeho stredohori, Usteckeho kraje, litomerickeho okresu, z krasneho mista pod Hazmburkem 🙂 Nicmene Praze jsme stale verni a pravidelne tam s detmi dojizdime na vylety a za prateli.

  Rada bych soutezila o 2. a 3. vyhru.

 • Kamila 17.11.2017 at 9:40

  Jsme z Prahy, tak je možností dost. Jen teď s malým se nedostaneme. Už se ale těším, až povyroste, na dětská představení 🙂

 • alice 17.11.2017 at 9:40

  Milujeme kulturu a tak jsme zůstali pražští 🙂 Ale to samozrejme nevylučuje ze i jinde by nám bylo kulturně fajn 🙂

 • Vendula Sliwka 17.11.2017 at 9:46

  Čteme vas z Prahy a možnosti je tu spousta. Mám však doma malého novorozence a tak není moc čas ani možnost. Proto bych soutěžily pirátské divadlo 🙂

 • Lucie Bočková 17.11.2017 at 10:00

  Ahoj,zdravíme z Nýrska. Jsme menší městečko,ale i u nás se najde dost akcí pro děti. Do opravdového divadla pak musíme popojet do Klatov nebo do Plzně.

 • Simona 17.11.2017 at 10:35

  Ahoj, zdravíme z Loučky, malé vesničky ve Zlínském kraji. Dcerka je ještě na kulturu malá, ale už se těším, až spolu poprvé vyrazíme do divadla. Mám v plánu divadlo ve Zlíně, které nabízí i dětská představení. V soutěži máme zájem jen o variantu č.1. Děkujeme.

 • Vladka 17.11.2017 at 10:46

  Potešilo by nás pirátske divadielko 😁 ďakujemeeee

 • Helena Pandulova 17.11.2017 at 11:19

  Zdravíme z Moravské Chrastové 😉
  Máme tady spoustu akci : Mikuláše, divadlo, letní kino, Halloween, besidky, Vánoční tvoření …. 🎄🎄🎄
  A moc by se nám líbilo divadlo piráti ⚓⚓⚓

 • Martina Krhutová 17.11.2017 at 11:55

  Jsme z městečka pod Radhoštěm
  Na kulturu se teprve chystáme a moc se těším, až vyrazíme do divadla loutek v Ostravě.
  Máme to do Čech daleko, takže by jsme si moc přáli pirátské divadlo na doma.

 • Andrea 17.11.2017 at 11:59

  Ahojky, jsem ze Severní Moravy. Ve městě máme kino i divadlo. Naše 4,5 letá dcera již byla několikrát v kině na pohádkách a líbí se jí to. V divadle jsme s ní ještě nebyli. Jinak se snažíme využít různých akcí pro děti, které se v našem městě konají. Líbilo by se nám od Albi divadlo Princezny. O lístky na balet do Prahy bych momentálně neměla zájem, máme měsíční miminko.

 • Lenka Hajnová 17.11.2017 at 12:15

  Vrchlabí, máme divadelní klub. A cca 2x jsou u nás divadelní představení pro děti.

 • Katka 17.11.2017 at 13:10

  Jsme z Ostravy a syn zde chodi do kina na pohadkove predstaveni, chysta se na koncert, do hvezdarny i na divadelko pro deti.

 • Vendy 17.11.2017 at 13:33

  Čtu Vás z Blatnice pod Sv. Antonínkem. Úžasné divadlo máme v Uherském Hradišti. Ráda se zúčastním soutěže o divadlo piráti a za čerty na Vysočinu 🙂
  Děkuji V.
  Sleduji Vás na FB i IG

 • lucie 17.11.2017 at 13:35

  My cteme z Prahy 😉
  Soutezit budu jen o Albi, na divadlo jsme jeste moc mali 😉
  Sleduji pres mail a fb ( lucie lesprix)
  Lucie

 • Kateřina 17.11.2017 at 13:38

  protože jsme z Vratimova (kousek od Ostravy) tak by nás potěšila nejvíce hra Divadlo od Kvída, už dlouho na ní koukám 🙂 … s malýma prckama se do Prahy ani jinde daleko bohužel nedostaneme..jinak u nás máme kino, kde jsou každý měsíc pořádány divadýlka pro děti a je to moc fajn 🙂 !!!

 • Pavla 17.11.2017 at 13:53

  Čtu z Berouna, divadlo pro děti tu míváme pravidelně, ale přes školní rok toho moc nevyužíváme kvůli poměrně nabitému programu přes týden. Ale přes prázdniny tu máme Berounské kulturní léto a to jsou pravidelně divadla i koncerty venku, na ty se chodit snažíme a je to super zpestření.
  na fb i ig (pavla_rennfri) sleduji

  • Pavla 17.11.2017 at 13:54

   jo a divadélko bych případně brala pirátské

 • Magda 17.11.2017 at 14:04

  My jsme kousek od Prahy, takže za kulturou to daleko nemáme, Nám by se hodilo divadélko Piráti.

 • Lucie Kurdiovská 17.11.2017 at 14:30

  Jsme z Ostravy!…kultury je zde jistě dost, divadélka mají děti ve školce každý měsíc, byli jsme na promítání pohádky s Jarkem Nohavicou , jinak zatím moc nechodíme…
  …přáli by jsme si piratske divadlo😊

 • Jana (Málková) Morávková 17.11.2017 at 15:23

  bydlíme v dojezdu k Praze, takže za půl hodiny jsme tam a divadel je tam spousta, my máme u nás jen kino

 • Hanka 17.11.2017 at 19:29

  Jsme z Kolína, divadlo máme, kino také, ale do Prahy to máme kousek a vlakem je to mimo cestování i zážitek. Takže to problém není.

 • Zuzana Landová 17.11.2017 at 20:00

  My Vas sledujeme z Pisku a v soutezi se radi zucastnime vseho 😉

 • Michaela Hofericová 17.11.2017 at 20:05

  Z Liberce. 🙂 Takže u nás tak to naivní divadlo. 🙂 Chtěla jsem je vzít do F.X.Šaldy, dělají jednou za čas pohádku a oni by tak chtěli vidět to divadlo, kam chodí máma s tátou! Jenže lístky jsou brzo pryč a já se na to budu muset víc zaměřit a pohldat si to… Sleduji na instagramu a facebooku.

 • Verča 17.11.2017 at 20:27

  Jsme kousek od Ústí nad Labem, takže možnost kulturního vyžití tu máme. Jediné, co nepodporujeme jsou cirkusy.
  Moc rádi bychom soutěžili o divadýlko pirátů. 🙂

 • Aneta 17.11.2017 at 20:31

  Ostravaaa 🙂 je to malý píseček, každý zná každého a na kult.akcích potkáváte stejné lidi. Prostě maloměsto 😉 Ale kulturně kvalitní zázemí. P.S. výhra č.2 a 3. pro nás je pasé, Praha daleko a čertům nefandíme

 • Zuzka Hájková 17.11.2017 at 21:05

  Čteme Tvůj blog z Jablonce nad Nisou a divadlo tu máme, občas přijede i cirkus, akorát Matýsek je na to ještě malý… líbilo by se nám divadlo Piráti, na divadelní představení jsme ještě malí, takže to přenecháme ostatním a soutěže o lístky se nezúčastníme. Sledujeme Vás i na FB (Zuzana Hájková).

 • Martina Svobodová 17.11.2017 at 21:42

  Čtu Vás z Roupova. Je to malá vesnička v západních Čechách, v Plzeňském kraji. Za kulturou nemusíme daleko, stačí dojet do 8km vzdáleného města Přestice, kde má dcera nejraději muzeum a s babičkou navštěvuje i místní kino. Jinak my společně jezdíme hodně do Plzně, kde o kulturu není nouze 😉 Moc by se nám líbilo divadélko, popř. baletní vystoupení 😉

 • Michaela Dostálová 17.11.2017 at 22:08

  Čteme vás z Vysočiny, z města Chotěboř. Cirkus k nám jezdí, ale zatím jsme ještě nebyli a co se týče další kultury, tak se snažíme navštěvovat všechna divadélka, která se u nás konají, ať jsou loutková nebo hraná.

 • Andrea Šustrová 17.11.2017 at 22:44

  My jsme z Prostějova. Máme tu divadlo, loutkové divadlo, kino, různé koncerty, cirkus sem také jezdí. Líbilo by se nám divadélko a Piráty a nechceme soutěžit o Čertovinu, dcerka nemá čerty a strašidla ráda. Sleduji na FB a sdílím.

 • Martina 17.11.2017 at 23:45

  Sledujeme vás z Domažlic na Chodsku a moc by se nám líbilo Divadlo piráti. Soutěžit nechceme o Čertovinu (kvůli vzdálenosti a čerti se nám nelíbí) ani Louskáčka (je na to ještě malý)..

 • Dana Schmittová 17.11.2017 at 23:55

  Jsem z Prostějova, je tu divadlo, každou neděli loutkové divadlo, občas maňáskové divadlo, kino. Sem tam zavítá cirkus. Líbí se mi divadlo s piráty – piráti jsou teď u nás aktuální téma 🙂

 • Adela B. 18.11.2017 at 0:00

  Bydlíme na okraji Prahy, takže do divadel už se s dcerami také vydáváme a menší cirkus máme také za sebou :). A odtud Vás čtu. Z výher bychom nejraději Louskáčka nebo domácí divadlo. Sleduji na FB.

 • Andrea 18.11.2017 at 0:29

  sledujem z Prahy. u nás doma je cez kultúru tatínek. s dcérou navštěvuju divadlo,výstavy , minule boli i v rudolfínu… Do cirkusu sa tiež chystáme na 5-te narodeniny dcery. Páčia sa mi ( nám) obe divadielka, takže je to jedno… a ráda by som aj ja vyrazila s dcerou niekam za kulúrou taže louskáček by bol fajn 🙂 sledujem na fb a istg,

 • Veronika 18.11.2017 at 1:18

  Bydlime kousek od Ceskych Budejovic. Tam je kultury spousta. U nas na malomeste je jen kino, obcas pry i nejake divadlo. Deti jsou ale jeste male, tak zatim jezdime hlavne do zoo. Kino se starsi dcerou vyhledove zkusi asi manzel a ja budu doma kojit prcka. 🙂
  S ohledem na miminko by u nas prichazelo v uvahu pouze to divadlo od Albi a idealne pirati.

 • Hanka 18.11.2017 at 6:35

  Zdravíme z Prahy. Za 14 dní se chystáme do divadla Minor, díky vašemu doporučení 🙂

 • Eva Tomšovicová 18.11.2017 at 8:25

  Ahoj, čteme vás z Českých Budějovic. Tady o kulturu myslím není nouze. Jen samotné Jihočeské divadlo nebo divadlo Metropol zaručí kvalitní a světové žánry s hvězdným obsazením. S mamkou chodíme celkem pravidelně. Taťku a mého přítele musíme k tomu přemlouvat, tak raději vyrážíme s mamkou sami.

 • Karla Zupková 18.11.2017 at 9:50

  Ahoj, jsme ze severní Moravy, kousek od Ostravy. Kultury tady máme myslím dost. Ale zatím jsme v divadle nebyli. V cirkusu letos na jaře poprvé a bylo to na syna (3roky) dost dlouhé. Sleduji vás i na fb jako Karla Pyszková.

 • Veronika 18.11.2017 at 10:09

  My jsme z Brna, takze moznosti mame celkem dost. 😌

 • Ivana 18.11.2017 at 10:50

  Jsme z Prahy, takže kultury je tu spousta 🙂

 • Misa 18.11.2017 at 13:19

  Cteme blog ze Slaneho, divadlo hraje kazdy mesic detska predstaveni ceho radi vyuzivame.A jelikoz Prahu mame kousek mam.zajem o vyhru cislo 2-Louskacka.Dcera by byla z baletu určite nadsena

 • Martina 18.11.2017 at 13:32

  Jsme z Hradce Králové, kde je skvělé loutkové divadlo (nejen) pro děti Drak. Naposledy tam byla dcera se školou. V kině jsme byly spolu na Lichozroutech. Máme kousek od domu takove to klasicke, zadne multi-hyper-cine:-). Cirkus zatim 2x, nastesti se obetoval deda a ja tam nemusela. Snad to uz stacilo… V Praze jsem žila 10 let, musím souhlasit, ze možnosti jsou tam skvělé, ale kvůli dětem jsme se vrátili zpět do Hradce. Zácpy, dojizdeni, davy lidi a smog mi čím dal vice vadily. Ale někdy se člověk musí přizpůsobit práci, rodině, financím atd…

 • Aneta 18.11.2017 at 13:43

  Jsme z Prahy, zrovna minulý týden jsme byli s holkami v divadle na Kvak a Žbluňk. Ráda bych si zasoutěžila o Louskáčka nebo o divadélko od Albi.

 • Eva Přibylová 18.11.2017 at 14:29

  Zdravime z Jablonce nad Nisou, brany Jizerek. Za pohadkou jezdime pravidelne do Naivniho divadla v Liberci a kulturniho centra ve Vratislavicich.

 • Mirka Š 18.11.2017 at 14:37

  Čteme ze západu Čech, konkrétně v naší obci kultura nic moc. Vstupenky bych nechtěla, radši divadlo Piráti.Kdyby náhodou. Na FB sleduji, i tím emailem 🙂

 • Jolana 18.11.2017 at 15:08

  Ahojda, jsme z jihu Moravy a cca 30 km od nás máme jak divadlo, tak i kina a občas tam zavítá i cirkus. V naší vísce nic není, takže za kutlurou dojíždíme, ale to nám nevadí. Moc by se nám líbila návštěva divadla Hybernia, ale o štědrým dnu chceme být ještě letos doma, takže tuto nabídku poštíme, ale o ostatní si rádi zahrajeme. Děkujeme 🙂

 • Karla 18.11.2017 at 15:10

  Poděbrady – divadlo je, ale spíš do Prahy 🙂
  Princezny

 • Martina Novackova 18.11.2017 at 15:51

  Zatim sledujeme z Ostravy, takze o kulturu neni nouze, ale zatim je na to Eli moc maly. Stehujeme se vsak na Vysocinu, tak yam tech moznosti zas asi tolik nebude, ale uvidime 🙂 zatim bychom vyuzili spis divadlo od Albi nez kulturni zazitek 🙂
  Sleduji a sdilim

 • Táňa R 18.11.2017 at 16:02

  čteme z Bučovice (kousek od Brna), možnost kultury tu je – právě ono Brno. Rodinu máme na Vysočině, takže krom Prahy bychom využili všechny výhry

 • Marie Vágnerová 18.11.2017 at 16:14

  Ústí nad Labem, dcera s vnučkou navštěvují hodně akcí a společeně chodíme do muzea na akce a do zoo. Občas do vedlejšího města do botanické. Sdílím.

 • Lenka H. 18.11.2017 at 16:51

  Míšo, mávám z Jasenné – vesničky kousek od Hradce Králové, tam je skvělé divadlo pro děti DRAK, doporučuji si udělat výlet, stojí to za to!. Jinak pravidelně chodíme do Klicperova divadla, ale to je spíše pro nás, dospělé.

 • Lucie Johaníková 18.11.2017 at 20:35

  Pro syna(2,5 roku) je zatím největším kulturním zážitkem nedávný koncert Svěráka a Uhlíře, který si maximálně užil. V divadle ještě nebyl, ale máme to určitě v plánu.
  Sleduji na fb i na instagramu.

 • Alice Nováková 18.11.2017 at 21:14

  Blog čtu z Prahy – zatím se synem (2, 5 roku) obrážíme různé výstavy- doporučuji Noemova archa a Světlo a život v Nové budově Národního muzea. Chystáme se do zemědělského muzea. Děkuji za tip Divadla Minor.

 • Pavla Kašparová 18.11.2017 at 21:21

  Sleduji vas na blogu, ktery čtu ve svém rodnem meste Zlín. Cirkusy sem pravidelne pres leto jezdí, ale nejsem si uplne jistá, zda chci takto ukazovat dceři zvířata, takze zatim jsme se byli divat jen ve zverinci. Kulturního vyžití tu mame spoustu staci jen hledat. Moc rada bych si zahrala o divadlo od albi, vypada super.
  Hezky den

 • Petra 18.11.2017 at 21:38

  Rakovnicko 🙂 Děti navštěvují divadlo pravidelně, se školkou v Rakovníku nebo s pražskou babičkou. Dcera by měla velkou radost z Louskáčka. Čerty určitě ne.

 • Misa 18.11.2017 at 22:29

  Jsme z Mělníka, takže Prahu máme za rohem. O kulturu máme dobře postaráno i doma. A představení, výstavy i muzea obrážíme všude,kam přijedeme.

 • Zdenka B. 18.11.2017 at 22:57

  Děkuji za pěkné tipy. Jsme z Kutné Hory a bydlíme kousíček od divadla 🙂 Na divadelní představení jsem jezdila i do Prahy. Syn je malinký, ale už se těším, až budeme vyrážet za kulturou spolu. Líbilo by se nám Pirátské divadélko.

 • Kamila 18.11.2017 at 23:50

  My jsme přímo z Prahy, s divadly jsme ale zatím ještě ve velkém moc nezačali. Když čtu vaše zážitky, taky se po něčem poohlédnu, loutkové divadlo by se určitě líbilo moc 🙂
  Sleduju na fb jako Kamila Hájková, na IG jako kamisshka

 • Nela 19.11.2017 at 0:34

  Jablonec n/N. .do divadla cas od casu do Prahy na nejaky muzikal.. Sesynem zatim jeste nee;)

 • Lucie Vytisková 19.11.2017 at 7:51

  Čtu Vás z Náméště nad Oslavou . Pro nás by zatím nebylo vhodné divadlo. Dcerka by v něm ještě nevydržela.

 • Eliška 19.11.2017 at 8:37

  Momentálně Vás čtu z Prahy a shodou okolností jsem zrovna včera v divadle byla. Šla jsem do národního na Prodanou nevěstu a byla to nádhera. Se synem zatím nechodím, je na to ještě malý, ale starší neteř by jakákoli výhra jistě potěšila.

 • Eva Kovaříková 19.11.2017 at 11:06

  Ahoj 🙂 čteme Vás ve Zlíně, někdy vám tu Prahu závidíme, ale jinak jsme velice spokojení tady…divadel pro děti i různých výstav tu máme dost, kdo hledá najde a zábavy v blízkém lese taky 🙂 a děkuju za to psaní o cirkuse, taky je mi proti srsti, ale nechci být jako moje máma, co se jí nelíbilo zakázala a kolikrát jsme byli jediní, kdo prostě nemohl..což dítě nikdy nepochopí. Ted u sebe sleduju ty samé sklony a tak jsem se díky Vám trochu chytla za nos. Cirkus bude a at si názor udělá sám.

 • Klára Hošáková 19.11.2017 at 11:57

  čteme vás od Olomouce a z kultury se tu dá určitě vybrat dost 😉 my letos na jaře byli s dcerkou v Cirkuse Berousek,kde se jí moc líbilo a nedávno byla s babičkou na hudebním představení,které mělo také veliký úspěch. Ráda bych s ní i na divadelní pohádky,jen musíme malinko počkat až nám druhé miminko povyroste a nechá mámu a zdroj jeho obživy odejít na dýl jak 30minut 😂 Sledujeme na FB i IG

 • Pavlína F. 19.11.2017 at 17:03

  Zdravíme z Brna. Je zde skvělé dětské divadlo Radost, kteří měli tuto sezónu prvně speciální představení pro děti od 1,5roku- bohužel neustále beznadějně vyprodáno.

 • Ilona 19.11.2017 at 17:19

  Čtu vás z malé vesnice ve středočeském kraji.. kultura v obci nulová. Protože máme děti 4, z toho nejmenší dvojčátka co neměli ještě ani 2 roky tak za kulturou ještě nevyjíždíme…nemůžu se dočkat až nám to všechno povyroste a budeme moct podnikat různé kulturní dobrodružství. Dřív jsem bydlela v Brně a divadla jsem milovala… Děti by asi ocenily piráty 🙂

  • Ilona 28.11.2017 at 22:49

   (ig: ilke2015)

 • Katka Lichtenbergová 19.11.2017 at 18:34

  Jsme z Hradce Králové, kde pro děti působí domácí Divadlo Drak a k němu ještě pár aktivních skupinek, to je pro děti bezva! občas zajdem se starším do kina,ale vybíráme na co, v současné době, mi přijde, ty dětské filmy často obsahují dost nevhodných prvků…

 • MP 19.11.2017 at 19:47

  Čtu z malé vesničky na samém východě republiky až od hranic se Slovenskem. Kultury tu máme překvapivě hodně. Pravidelně s tříletou dcerou chodíme už rok na loutkové divadélko, které se hraje každou sobotu. Uvítáme divadélko Princezny. Sleduji přes FB.

 • Anička B. 19.11.2017 at 20:16

  My čteme z Moravy z dědinky u Uherského Hradiště a za kulturou jezdíme právě tam,ale klidně bychom vyrazili i za váma do Prahy:-)

 • Ivana 19.11.2017 at 21:14

  My vás čteme ze Zlína. Na kulturu s malým zatím nechodíme. Je ještě malý, ale až trochu povyroste, tak určitě do divadla vyrazíme 🙂

 • Anna Kočovská 19.11.2017 at 21:36

  My vás čteme z Prahy a vyžití je tu spousta… Jen jsou děti zatím dost nesourodá skupinka, těším se až všechny budou schopné vydržet koukat na celé představení… (nechceme čertoviny, díky!)
  A sleduji vás na fb. 😉 (jako Anna Ko)

 • Petra Vraníková 19.11.2017 at 22:48

  Čtu Vás a inspiruji se z Chebu 🙂 se synem jsme zatím v divadle nebyli, byl pouze se školkou…. do kina chodíme častěji a v cirkuse jsme byli dvakrát (synovi je 5 let). Poprvé asi před dvěma lety ho to přestalo v půlce představení bavit a letos v říjnu už vydržel celou dobu, ale jinak cirkusy nemám ráda, ale kvůli synovi tam jdu 🙂

 • Ter 19.11.2017 at 23:19

  TEDA! opět parádní typy, úplně mě uchvátil Čertovský program, dcera má období “Čerty nesou žerty” bohužel je to pro nás hodně z ruky:) jsme z Otrokovic u Zlína:)) Chodíme do Zlínského divadla nebo také Hvozdenské divadlo, to je pecka:) Cirkus ze zásady s manželem odmítáme, dle mě je to týrání zvířát:) Ale tanec, divadlo, koncerty rádi navštěvujeme. Malá má necelé tři a krásně si vše užívá:))

 • Petra Grof 19.11.2017 at 23:26

  Cteme te z Prahy. Neprejeme si vyhrat certy. V jakem divadle jste byli na loutkovem predstaveni? Zatim jsem s Tobikem (4,5) nebyla ani v kine, ale na loutkove predstaveni bych s nim sla rada. sleduju na fb i instagramu.

 • Olga Salvanou 19.11.2017 at 23:54

  My vas cteme z Prahy, ale i presto, ze odtud, jeste jsme nikde s holkama nebyly, asi ze strachu, ze by mladsi nevydrzela. Ale vyhra by nas strach urcite premohla. Certy nechceme, zatim s nima nekamaradime. Dekujeme!

 • Karolina 20.11.2017 at 0:20

  My jsme z Brna a starší dcera už byla v divadle i kině s babičkou, ale doufám, že vyrazíme i spolu 🙂

 • Šárka 20.11.2017 at 0:51

  skoro od hranic se slovenskem, tak soutežím jen o divadýlko na hraní.

 • zuzana fidlerová 20.11.2017 at 8:25

  Čtu ,čteme tady na blogu ….A jinak bydlíme 25 km od Poděbrad v takové pidi vesničce kde nic tu nic…ale když je možnost tak vyrážíme za divadlem, cirkusem…Měli jsme tu cirkus Happy kids kde účinkovala dcera…super zážitek..

 • Eliška Francová 20.11.2017 at 9:17

  My vás čteme z městečka mezi Hradcem Králové a Rychnovem nad Kněžnou. Loni nám tu hráli nějaké dětské představení, ale malému byl jen rok, tak jsme ho nenavštívili

 • Kateřina 20.11.2017 at 10:56

  Ahoj! Jsme z Valašské Bystřice. zatím jsme byli jen na loutkovém divadle. Vzhledem ke vzdálenosti Prahu ani Vysočinu nechceme, soutěžíme pouze o hru. 🙂

 • Kateřina 20.11.2017 at 11:01

  Ahoj! béžový chameleon.

 • Miška Roušarová 20.11.2017 at 11:56

  Jsme z Chrudimi, máme zde Muzeum loutek, hrají krásné loutkové divadlo. Kino, cirkus a Městské divadlo kam rádi zavítáme na Michala z Kouzelné školky, Míšu Růžičkovou, Vánoční koncert. Jezdíme do Divadla do Pardubic, hostují tam divadla z jiných měst a dětská představení mají moc pěkná. A naše děti i každý rok vystupují se školkou i školou při rozsvěcení vánočního stromečku – zpívají koledy a každý rok také hrají v kostele v dětské vánoční hře. Letos to bude o Noemově arše.
  Peklo Čertovina máme kousíček, ale čerti nemáme rádi a nechceme se s nimi setkat.

 • Zuzka T. 20.11.2017 at 12:49

  Ahoj, čteme Vás z Nového Jičína 🙂 Máme tu kultury celkem dost, kino, divadlo a dokonce i ty cirkusy (které teda taky v lásce nemám) se tady poměrně často vyskytují. Naše holčička je na to všechno ještě malá, ale už se těším, až s ní vyrazíme do divadla 🙂 Přáli bychom si princeznovské divadlo!
  Fb – Zuzka Tesarčíková, ig – zuzztesa

 • Zuzana 20.11.2017 at 13:32

  Jsme z Hlucina pravidelne jsou u nas cirkusy ale syn je jeste maly ale snad pristi rok uz se zucastnime nedaleko mame i Ostravu kde je loutkove divadlo na ktere musi take dorust

 • Hana 20.11.2017 at 13:49

  My čteme z Loun a máme tu pro děti bezva loutkové divadlo:)

 • Aneta H. 20.11.2017 at 15:24

  Hradec Králové. I u nás jsou skvělé možnosti vyžití – akce pro děti, kino a vše potřebné.

 • Jaroslava 20.11.2017 at 16:52

  Sledujeme Vas kousek od Jihlavy,takže se tu také nějaká kiltura najde.Cirkusy,divadla,kina atd.😊 Ve vesnici kde bydlime mivame i akce pro deti a obcas divadlo😊
  Sledujeme i FB (Jaroslava Rychtecká)

 • Vendula 20.11.2017 at 17:53

  My Vás čteme kousek za Prahou. Za kulturou chodíme, uvítala bych ale častější frekvenci 😉 Urcite se vypravime na Novou scénu, díky za tip 😉
  P.S. Sleduju Vás i na FB 😉

 • Veronika 20.11.2017 at 22:14

  Čteme z Prahy…. S kulturou se sem tam potkáme:) Čerti nás nelákají, zbytek ano.. a sleduji všude…ig- bohybohous

 • Lenka S. 20.11.2017 at 22:20

  Sledujeme vás z malé vesničky u Kolína. Přímo u nás moc kultury jako takové není, nejlíp jsou na tom školkové děti, které mají loutkovou pohádku každý měsíc. Kino a divadlo je v Kolíně, ale kvůli dojíždění, časům představení a absencí hlídání maldší dcery jsme se ještě nedostali. S cirkusem mám podobný problém jako vy, holky by rády, já nechci, ale někde jsem narazila na tip, že existují akrobatické cirkusy bez zvířátek, tak to by šlo.
  PS. Nechci soutěžit o Louskáčka.

 • Muška 20.11.2017 at 22:25

  Z prahy Bohnic, naštěstí té přírody je tady na Prahu hodně, a nejenom park nebo upravená plocha. V ostatním co se týká života v Praze souhlasím. Snažím se také hledat ty pozitiva, spříjemnit si to tady sobě i dětem

 • Lenka K. 20.11.2017 at 23:01

  z Prahy, takže vše je nadosah ruky .-)

 • Markéta Rudolfová 21.11.2017 at 1:08

  Bydlím v malé vesnice kousek od HK. Káje by se moc líbilo princeznovské divadlo.

 • Radka 21.11.2017 at 1:45

  Čteme z Jablonce nad Nisou. Do cirkusu nechodíme, ale pravidelně jsou v Jablonci i Liberci dětská představení v divadle,

 • Helena 21.11.2017 at 9:02

  Dobry den, jsme kousek od Prahy, tak dobry , navic mame dobrou skolku, kde maji kulturu dvakrat do mesice 🙂 prosim ale vylet na Vysočinu by pro nas zatim uplne nebyl..
  hezky den,
  Helena,

 • Tereza 21.11.2017 at 9:39

  Dobrý den Mišo a holky
  U nás je nejbližší divadlo v Brně ale po celé léto jsme měli “za humny” u Aqualandu Moravia cirkus. Jednou jsme byli ale upřímně, asi už nikdy více… Příště raději do ZOO 😉

 • Katka 21.11.2017 at 9:45

  Čtu vás z vesnice kousek od Ostravy. Ostrava nabízí poměrně dost kulturního vyžití pro děti. Se synem máme v plánu navštívit místní loutkové divadlo.
  V případě výhry bych ráda pirátské divadlo. Další výhry jsou skvělé, ale pro nás dost vzdálené, účastnit soutěže o ně se proto nebudu.
  Sleduji vás na FB a IG

 • Petra 21.11.2017 at 10:17

  My čteme ze severu, z Malenovic u Lysé Hory 🙂 A nechtěly bychom čerty, kvůli obsahu.

  • Petra 21.11.2017 at 10:17

   Ještě jsem zapomněla připsat, že sleduji i IG (PetraSpl)

 • Martina 21.11.2017 at 11:43

  My čteme z Vysočiny. V případě výhry se nám líbí vše, nemáme problém vyrazit kamkoliv. U nás v městečku kultura je, 3.12. vyrážíme na Čertovskou pohádku. 1.12 do Jihlavy na představení medvídci Mioli. Když nám to časově vychází, tak každou sobotu dopoledne jezdíme do Hudebního divadla Ježek, kde bývají super představení pro děti včetně soutěží.

 • Lenka A. 21.11.2017 at 13:17

  Divadlo Minor zní skvěle! Až budeme plánovat výlet do Prahy, určitě se necháme inspirovat 🙂 A protože jsme z druhé strany republiky (Frýdek-Místek), chceme soutěžit jen o pirátské divadlo 🙂 Možnost tu máme, jen většina představení je v době odpoledního spánku…:)
  Sleduju FB i IG

 • Iva 21.11.2017 at 13:47

  Čtu Vás z Hradce Králové 🙂 Máme tu Divadlo Drak, které máme v brzké době v plánu, zatím tam dcera byla jen se školkou. V cirkusu byla jednou s tatínkem a byla spokojená, líbilo se jí tam. Výhry jsou lákavé všechny 3, takže se případně nechám překvapit 🙂 Sleduji i na FB (Iva Heringová)

 • Petra Z. 21.11.2017 at 13:51

  Čteme Vás z Nespek, za kulturou musíme do Prahy.

 • Jája Juraitos 21.11.2017 at 14:26

  Zdravím vas z Opavy. Tady máme možnosti kulturního vyžití veliké – Loutkové divadlo každou neděli, Slezské divadlo s vybraným předplatným pro malé děti a různá muzea a jiné akce pro děti. Malé město, ale velká kultura:-)

 • Tereza 21.11.2017 at 14:33

  Brno – takže kultury dost
  zaujali mě Piráti, tak si ráda zasoutěžím jen o ně. Děkuji

 • Anca 21.11.2017 at 14:37

  Cteme nekdy z Prahy nekdy z Jicina, takze kultura na dosah:-)Na divadlo jsme jeste dost mlady proto bychom radsi divadylko na doma:-)

 • Kateřina Nogolová 21.11.2017 at 16:55

  Jsme z pěti-tisícového města na severní Moravě, takže takovou tu klasickou kultůůru sice zase tolik nemáme, ale o to víc máme té pravé vesnické 😉

 • Nikola 21.11.2017 at 21:37

  Čteme vás z Prahy.. Díky za tip na Minor, určitě něco vybereme.. 🙂 fcb: Nikola Svobodová, Inst: Nicol7717

 • Milka 21.11.2017 at 21:39

  Jsme z vesnice u Hodonína. Divadlo pro děti se u nás koná jedenkrát měsíčně v kulturním domě, cirkus jsme navšívili v létě v Hodoníně. Do Prahy i na Vysočinu to máme trochu z ruky a tak nám zbývá divadýlko od ALBI, je jedno jestli Piráti nebo Princezny, oboje by bylo super

 • Zuzana 21.11.2017 at 21:53

  Sledujem vas z Prahy. Tady je spousta moznosti i pro batolata, coz si uzivame 🙂 Vyhrat bychom nechteli Certovinu, vyletu se sice nebranime, ale ditko opravdu nechceme strasit certy.

 • Marcela Jonáková 21.11.2017 at 21:58

  Slaný, tady v okolí toho moc není ale zase to máme kousek do Prahy

 • Tereza Kohoutková 21.11.2017 at 22:17

  Já čtu blog z Telče 🙂 Kulturní akce u nás máme, pro děti sice poskrovnu, ale něco se najde. Škoda jen, že kino ani divadlo zde není, nejbližší je 30 km. 🙂

 • Pavla T. 21.11.2017 at 22:37

  Zdravím ze Slezska, z Velkých Heraltic, obce 15km vzdálené od Opavy. Takže za kulturou to nemáme daleko. Já jsem byla “za kuturou” naposledy když jsem čekala staršího syna, takže 2 roky zpět na Deštivé dny. V Opavě je divadlo, kino, loutkové divadlo, a mnoho dalšího. Chystám se vzít syna na nějakou pohádku do loutkáče 🙂

 • Lenka 21.11.2017 at 22:46

  V Plzni máme možností naštěstí dost. Máme tu Divadlo Alfa, Divadélko Jonáš, i velké divadlo JKTyla hraje dětská představení (i když málo) Na Vysočinu to máme daleko, takže o tuto výhru ať usilují jiní.
  (iG @farbakl)

 • Katka 22.11.2017 at 1:25

  Váš blog doslova hltám z Brtnice – Vysočina. Pravidelně cca od dvou let jezdím s malou každou sobotu na divadelní představení. Rádi bychom soutěžili o Princezny a Čertovinu. Čerty má malá ráda! Už od loňského prosince, kdy viděla divadelní pohádku Jak čert vyletěl z kůže. Jedna z hlavních rolí byl čert Kudrnáč a ten zůstal jejím kamarádem doteď. Jo, imaginární kamarád, člen naší rodiny 🙂 pravidelně voláme do pekla 🙂 čerti, to je srdeční záležitost!!

 • Pavla Netíková 22.11.2017 at 13:49

  U nás v Pardubicích je skoro každý víkend pohádka v divadle (na různých scénách) a také navštěvujeme dětská představení místní filharmonie. V knihovně mají připravené programy pro děti. Prostě každou chvíli něco a když se nám nic nelíbí, tak do Prahy je to jen hodinka vlakem.

 • Barbora 22.11.2017 at 16:56

  Zdravím Míšo, sleduji Váš blog z Prahy. Se synem jsme zatím cíleně na žádném představení nebyli, je to neposeda, teprve dvouleťák, tak nevím, jak by vydržel celou dobu, ale když někde vidíme třeba pouliční představení, vždy se chvíli zastavíme. Tak snad naše chvíle ještě přijde. Ráda bych soutěžila o pirátské loutkové divadlo. Díky, Bára

 • Kateřina Bednářová 22.11.2017 at 21:11

  Já čtu z různých koutů republiky/světa, ale nejčastěji z Liberce – už se strašně těším, až nám Terka doroste do Naivnědivadelního věku 🙂 A do té doby bych ráda soutěžila o divadélko od Albi, to nám vydrží než trochu povyroste 🙂 Sleduju na fb a ig.

 • Tereza Válková 22.11.2017 at 21:53

  Dobrý večer, z České Třebové. Se starším synem chodíme do divadla na pohádky, případně do kina.

 • Markéta 22.11.2017 at 22:53

  Zdravím, Míšo, sleduji blog z Příbrami. Máme tu divadlo, ale s dcerou jsem byla v divadle v Praze na baletu (v Hybernii :). Do místního divadla se teď chystáme před Vánoci i s mladším synem.

 • Lenka Láníková Košťálová 22.11.2017 at 23:09

  U babičky vás sledujeme v Hradci Králové. Tady máme v létě I divadelní festival, děti jsou ale zatím ještě na divadlo moc malé.

 • Moni 23.11.2017 at 4:04

  Ctu vas blog z Hradce Kralove:)
  To divadylko s kufirkem a zapojem deti by se mi u nas taky libilo.
  U nas je divadlo Drak..pro.deti.od 3let. Uz se tesim, az s mrnousem vyrazime:)

 • Irena 23.11.2017 at 8:55

  Jsme z Prahy a divadélko si malý zatím užívá ve školce 🙂

 • Zuzana 23.11.2017 at 12:49

  Já čtu z Prahy a tady je kultury spousta, ale syn je zatím na takové akce malý (vyzkoušeno), tak musíme počkat.
  Odebírám, sleduji FB i IG (zuzanacerna)

 • Katka Dušková 23.11.2017 at 13:43

  Čteme z takového kraje Prahy, že to už skoro není Praha. Máme tu ale kino 😉
  Sice kraj Prahy, ale lístky na Vysočinu si asi necháme ujít 🙂

 • Simona M. 23.11.2017 at 20:58

  Jsme z Prahy a nabídka je širší než naše časové možnosti, tak snad se polepšíme 🙂

  Sleduji na Facebooku i na instagramu jako smarkova.

 • Týna 23.11.2017 at 22:30

  My vás čteme z malé vesničky z Krkonoš, kde je kultury opravdu pramálo. Ráda bych se přestěhovala do nějakého středně velkého města.

 • Lenka Kralova 24.11.2017 at 8:33

  Jsme z vesničky u Slaného a do divadla jsem jezdila do Prahy. Moc mi to už chybí, ale dcerka je moc akční a celé představení by nevydržela. Těším se, až budeme spolu vyrážet do divadel.

 • Hana S. 24.11.2017 at 9:56

  Sledujeme blog z Prahy, takže na nedostatek kultury si nemůžeme stěžovat. Těším se, až o ni projeví syn zájem.

 • Klára 24.11.2017 at 10:12

  Jsme se severních Čech, lístky na Louskáčka máme už koupené do Ústeckého divadla. Soutěžím jen o Piráty od Albi

 • Jana Kemrová 24.11.2017 at 14:19

  Čtu Vás z Kladna 🙂 a máme tady dokonce přímo dětské loutkové divadlo, kina a všeho dosti.. ale když nás náhodou přepadne chuť na něco jiného či většího, Prahu máme tzv. za humny, takže dost často tuto možnost využíváme….

 • Zuzka 24.11.2017 at 15:09

  Ja som na tento blog natrafila uplne nahodou a neviem sa odtrhnut 🙂 Som z Bratislavy a preto v tejto sutazi by sme sutazili iba o divadielko Princezny.

 • Lenka K. 24.11.2017 at 17:42

  Čteme vás z Brandýsa nad Labem. Sice Praha blízko, ale raději využíváme kulturní možnosti u nás – kino, hostující divadla, v mateřské centru čtení pohádek s následným tvořením. V létě je spousta akcí i venku včetně loutkových pohádek. Nemusíme ale čerty, těch se trochu bojíme, takže na Vysočinu bychom asi nejeli.

 • Marťa 24.11.2017 at 21:40

  Za kulturou tady u nás na severní Moravě musíme trošku popojet. Divadlo je v Bruntále, Opavě – to máme tak nejblíž. V Opavě je i loutkové divadlo. V loutkovém divadle občas hraje i amatérský soubor složený z lékařů a sester dětského oddělení opavské nemocnice. Byla jsem na jejich zpracování Mrazíka ještě jako bezdětná a lámala jsem se smíchy. Pan doktor zahrál Nastěnku naprosto dokonale. Jednou za rok k nám zavítá i cirkus. Zatím se synem nikam za kulturou nevyrážíme – sedět v klidu déle než minutu by ho snad zabilo 😂
  Soutěžit bych chtěla pouze o princeznovské divadélko.
  Sleduji a sdílím na FB

 • Veru 24.11.2017 at 23:08

  Dcerku by určitě moc potěšilo divadélko princezny 🙂 zatím jsou holčičky malé, takže na výlety za kulturou ještě chvíli počkáme

 • Andrea Čížková 24.11.2017 at 23:55

  Bydlíme v Hradci Králové a kulturní vyžití tady máme veliké. Divadlo Drak můžu vřele doporučit pro všechny děti a pravidelně sem jezdí cirkusy. Moc si cením i víkendových akcí, které jsou často zaměřeny na rodiny s dětmi. Se synem teprve všechno postupně objevujeme.

 • Kristýna 25.11.2017 at 1:01

  Jsme z Brna a líbilo by se nám Divadlo princezny 🙂

 • Jolana 25.11.2017 at 1:13

  Bydlím s dětmi na jihu Čech, kousek od Slavonic. Možnost divadel a kin máme, do cirkusu nechodíme.

  • Jolana 25.11.2017 at 1:15

   Rádi hrajeme divadlo, zatím máme klasické loutkové. Takže volba by byla – Divadlo – piráti.

 • Michaela 25.11.2017 at 4:04

  Já čtu ze Zlína, kulturního vyžití je tu dost. IG:michaela.vyoralova.mv

 • Lucia 25.11.2017 at 13:57

  Z prahy, možností máme hodně, ale dcera zatím nejvíce oceňuje zoo

 • Monika Bokišová 25.11.2017 at 16:57

  Čteme vás z Opavy a možností tady máme moc, kino, divadlo, loutkové divadlo a spousta dalšího.

 • Eva K. 25.11.2017 at 20:40

  Z Prahy, ale děti jsou ještě malé, tak bychom využili jenom pirátské divadélko.

 • Martina K. 25.11.2017 at 20:41

  Čtu vás z menšího města ve východních Čechách, možností tu možná není tolik jako v Praze, ale jsou tu, zrovna dnes jsem byla se synem na loutkovém divadle v naší knihovně. Pokud by se na mne usmálo štěstí, tak bych si přála vyhrát pro děti to divadlo Piráty, vstupenky do divadel ne.

 • Alena M. 25.11.2017 at 21:07

  My jsme z Prahy. Dcerka u kultury zatím moc nevydrží, ale už se těší na cirkus , kdy několikrát sama řekla, že by do cirkusu ráda. Tam ji ale vezeme až příští rok. Minulý týden měla jít do loutkového divadla na Pejska a kočičku, ale bohužel nám onemocněla. Do konce roku má plánované ještě dvě divadla, tak snad alespon jedno vyjde a nebude nemocná. Rádi bychom Pirátské divadlo, aby si mohl jednou hrát i mladší bráška. Děkuji,

 • Zuzana Bystřičanová 25.11.2017 at 22:11

  Čteme z Olbramic kousek od Ostravy a chodíme do Ostravského divadla loutek
  IG zuzkabystricanova

 • mirka 26.11.2017 at 11:08

  Brno, divadlo Polarka, takze prosim kdyztak prvni vyhru

 • Veronika Tomanová 26.11.2017 at 19:17

  My Vás čteme z Prostějova a máme tu divadlo 🙂 A potěšilo by nás divadélko pro princezny.

 • Ziii 26.11.2017 at 20:49

  Libe a Libe a Liberec 🙂 do divadla chodíme, máme za sebou i muzikál. sleduji IG (kackins_ziii) i FB a sdilim

 • Gabriela Juriga 26.11.2017 at 21:05

  Jsme z Brna a kulturně si tu dost rochníme:.-)

 • Veronika Camfrla 26.11.2017 at 22:20

  My zdravíme z MINI – PIDI – VESNIČKY s název ŽIVOTSKÉ HORY (Kdyby to někoho zajímalo, není ani na mapě, jen LHOTKA U LITULTOVIC 😀 Ale je tady krásně! Ikdyž tedy nemáme tady nic kromě hřbitovu, kostelu, hasičárny.. Rádi bychom vyhráli Divadlo PIRÁTY :-*

 • Jana 26.11.2017 at 22:32

  Jsme z Prahy ze Stodůlek, občas se vydáme na nějaké divadélko, kousek od nás v nákupním centru bývá každou neděli nějaká pohádka, každý týden jiný soubor. Dcerku jsem vzala na koncert pana Svěráka a pana Uhlíře a byla nadšená. Vybrala bych si princeznové divadlo Albi nebo představení Louskáček. Sleduji i na IG bukova.jana.

 • Svatava Štefanová 27.11.2017 at 15:23

  Dobrý den, čteme z Horních Věstonic, kde je největší cirkus sousedovic kočky, ovce a kozy :)))) Za kulturou musíme jezdit, ale nevadí nám to 🙂

 • Nadja 27.11.2017 at 21:35

  Aktuálně z gauče v Jizerskohorském podhůří 🙂 Za nás připadá aktuálně v úvahu pouze č. 1, 2 a 3 bychom bohužel nedali…

 • Lada 27.11.2017 at 21:52

  Čtu Vás z Hostivic, takže do Prahy kousek. Louskáček je moc krásný,ale dcerka 2 roky by ho ještě nedala. Tak by se mi líbilo pohádkové divadélko Princezna (pokud teda není v soutěži i divadélko Život na farmě, dcerka miluje zvířátka). Za kulturou chodíme zatím do mateřského centra.

 • Romča 27.11.2017 at 23:10

  Tak tady se hlásí střední morava 🙂 a ráda bych prosím Pohádkové divadlo č.1. Divadlo i cirkusy jsou nejbližší v Olomouci a tam je kulturního vyžití dostatek 🙂

 • Ludmila 28.11.2017 at 11:54

  Cetli jsme Vas pres rok z NYC v USA a ted uz zase z moravskych luhu a haju, tedy z velkomesta Brna 🙂 A ano, tady kulturni vyziti mame, v NYC to bylo horsi.

 • Peta 28.11.2017 at 12:39

  Čtu vás z hlavního města, takže kultury všude kolem je dost, jen stačí vybrat na co má člověk zrovna chuť a čas. Nechci soutěžit (kvůli dítku) o Čerty.

 • Martina 28.11.2017 at 15:03

  jsme na male vesnicce ve strednich cechach, ale uz se tesim, az syn povyroste a vyrazime do blizkeho mesta nebo do prahy za kulturou, driv jsem chodila dost do divadla

 • Martina Skočovská 28.11.2017 at 15:16

  Váš blog čtu z vesnice kousek od Uherského Brodu. Nějaké to divadlo se pořádá občas i u nás ve vesnici a když by jsme chtěli do kina nebo do cirkusu tak stačí zajet do některého většího města v okolí. Ráda bych soutěžila o pohádkové divadlo piráti, protože obě akce jsou pro nás bohužel dost daleko.

 • Pavlína 28.11.2017 at 22:18

  Já teda pocházím z malého městečka v Jeseníkách, ale teď už nějaký pátek bydlíme v Krnově. Možnost divadla v obou místech je, ale ne pravidelně. Cirkus rovněž jezdí. Hudbeních koncertů tady bývá již více, ale pokud člověk prahne po kultuře, může si zajet do Olomouce, či Ostravy 🙂
  Odebírám, sleduji FB a sdílím

 • Monika Nešverová 28.11.2017 at 22:32

  My jsme z Prahy. I proto vždy s nadšením hltám všechny tipy na výlety, o kterých se na blogu dočtu, a zařazuji mezi naše plány. Za to moc děkuji. Za kulturou jsme dceru ještě nevzali, přišla mi moc malá, ale mám to brzy v plánu a za tento článek jsem moc vděčná.

 • Petra 28.11.2017 at 23:18

  Čtu vás z malé vesnice z Moravskoslezského kraje, za kulturou musíme dojíždět a proto by se nám hodilo pohádkové divadélko Princezny.

 • Dita 28.11.2017 at 23:54

  Míšo, pravidelně čtu z Prahy a případně i odjinud kam se vrtnu s notebookem. Malé jsou 4, ale již dlouho a často podnikáme vše možné. V Národním jsme ještě spolu nebyly, ale ostatní divadélka navštěvujeme amoooooc si to užívá. V cirkusu jsme byly již třikrát a letos to bylo zatím nej. Již si to plně vychutnala, tleskala jak divá a očka ji zářila. ins. ditule_b

 • Julie 29.11.2017 at 9:43

  Jsme z Jablonce. Soutěžím o piráty a Louskáčka.

 • Natalie Karasova 29.11.2017 at 13:51

  Z Prahy … chodime do stejnych divadel jako vy >

 • Alice Gažarová 29.11.2017 at 14:35

  Olomouc, je super město pro rodinu s dětmi. Do divadla se s dcerou chystáme, myslím, že by se ji to už mohlo líbit.
  Vylety jsou teď bohužel pro nás daleko, ale divadlo s princeznami by nám určitě udělalo ohromnou radost.
  Sleduji na FB (Alice Gažarová) a IG (AG_Alice)

 • Linda 29.11.2017 at 14:50

  V Brne mame plno moznosti na kulturu i pro male…teprve ale s dcerou zaciname (2,5roku). I proto ten vek bychom uvitali divadlo (ostatni dve vyhry jsou na nas jeste velke).

 • Veronika 29.11.2017 at 15:55

  Cirkus u nas fakt ne!Divadlo tu mame uplne luxusni japonske Kjogen,to je vazne zaslouzena masaz branice:)

 • Kamila 29.11.2017 at 20:17

  Jsme z překrásného moravského města Kroměříže. Synovi je sice pouze rok, ale snažíme se chodit ven často. Takřka celé léto jsme strávili v naší úžasné podzámecké zahradě, což je park o rozloze téměř 50 ha a dá se tam toho zažít spoustu. Teď když je venku nevlídně, tak nejčastěji chodíme do naší úžasné městské knihovny, která má překrásné dětské oddělení a super knihovnice (já to musím vědět, před mateřskou jsem tam jednou z těch super knihovnic byla taky :D). Knihovna pořádá spoustu akcí nejen pro děti, ale i pro dospěláky. A navíc je tam skvělý prostor, kde si ten můj malý miláček může procvičovat chůzi.

 • Katka Jandíková 29.11.2017 at 20:50

  Sledujeme vas ze Žatce, dcera je na divadlo jeste malá ale snad az bude větší se ji to zalibi

 • Lucie Vasilová 29.11.2017 at 21:56

  Čteme vás z Velkého Meziříčí, kultury tu máme v rámci možností dost, případně vyjedeme směr Brno či Praha. Z výher bychom stáli o č. 1 Pohádkové divadlo Princezny.

 • Magdaléna Vlachová 29.11.2017 at 22:01

  Čtu vás z Vysočiny. Možnost divadel tu občas je, cirkus občas taky přijede, ale holky jsou na to pořád dost malé. Zatím jsme byli párkrát na vánoční pohádce pro děti, která byla přímo u nás ve vsi.. ale už začínáme pokukovat třeba i po loutkovém divadle.. 🙂 Jinak bych chtěla soutěžit pouze o divadlo od Albi.

 • Olga Horáková 29.11.2017 at 22:26

  Bydlíme kousek od Ostravy, kam se dá zajet ať už na super divadlo, koncert či jiné kulturní akce.

 • Romana Nedvědová 29.11.2017 at 22:36

  Z Tábora, je tu divadlo a celkem dost kulturního vyžití

 • Ivana Křížová 29.11.2017 at 23:03

  Náš roční brouček je na kulturu ještě malinkej, takže bysme si rádi zahráli o kulturu do domu v podobě divadélka princezny

 • Alena Baltasová 29.11.2017 at 23:10

  z Prahy 🙂

 • Vlasta 29.11.2017 at 23:41

  Sleduji vás z Olomouce. Možnosti tu jsou. Různá divadla, kina i jiné akce pro děti. 🙂 Kdyby to klaplo, ráda bych vyhrála Divadlo piráti.

 • Jitka 29.11.2017 at 23:59

  So divadla s dětmi chodíme a užívají si jej i ve školce. Líbila by se nám sada divadlo

 • Martina B. 29.11.2017 at 23:59

  Borovany. Divadlo loutkové od místních hasičů, v Třeboni festival Pohádková Třeboň, v Č. Budějovicích jsme byli v Malém divadle, U Kapličky, v Jihočeském, v Metropolu, tam dokonce i na dětské opeře… no nebude to náš žánr, kostýmy byly ale krásné…
  nesoutěžím o Prahu
  sleduji i na FB

 • Kateřina Burešová 30.11.2017 at 0:16

  Čteme vás ze Svitav, kultury tady máme dost, peklo Čertovina máme kousíček od chalupy:) A nejraději bychom vyhráli divadlo princezny:)

 • Petra Benešovská 30.11.2017 at 1:23

  My čteme ze záp.Čech, kousek za Sokolovem, směr Kraslice.. Divadlo, kino musíme do Sokolova nebo Karlových Varů, cirkus také vůbec nemusim, byla jsem naposledy na základce a hrůzné vzpomínky mám ještě teď.. na to jsme využili známých, takže dcera se mohla podívat. Naposledy jsme viděli muzikál Kapka medu pro Verunku, který přijel v létě do krásného loketského amfiteátru, Eliška byla nadšená.. Lístky na Louskáčka jsme přemýšleli pořídit na Vánoce, jen se bojíme počasí, aby nenapadlo moc sněhu na cestu do Prahy;)

 • Iva 30.11.2017 at 4:17

  Čteme Vás z Brna, možnosti kulturního vyžití pro děti tu jsou velké. Zatím vede divadlo pro děti.

 • Lucie 30.11.2017 at 8:19

  Prostějov. Máme tu divadlo, kino, sobotní promítání v kině pro děti, několikrát do roka přijede Cirkus. Určitě nechceme lístky na představení do Prahy je to pro nás daleko 🙁

 • Šimon Suchomel 30.11.2017 at 8:33

  Nejraději bychom pirátské divadélko od Albi 🙂 IG:Simon.suchomel S dcerou jsem byl na “koncerte/divadle/ Fíhy, obecně v Brně je velké využití, ale chtělo by to trochu domyslet, například když v první řadě seděl chlapeček a vedle babička děda a z druhé strany rodicě tak ěti za něma ve druhé řadě neviděli takřka nic 🙁

 • Bara 30.11.2017 at 11:00

  Moc zdravime z Brna, kde vas cteme. Na divadlo se teprve chystame, ale uz se nemuzeme dockat. Sleduji na FB.

 • Martina P. 30.11.2017 at 11:56

  Čtu Vás z Kolína…….máme tu nádherné dětské předplatné do divadla ( 1x měsíčně představení v cenách 50-70,-Kč, takže když to nevyjde, zase tolik to nebolí), kino včetně 2 sálů, společenský dům, kam dojíždí spousty jiné zábavy…..a do Prahy to vlakem/autem nemáme daleko 🙂

  • Martina P. 30.11.2017 at 11:57

   první dvě výhry by byly fajn….. jen Čertovina by pro mé bojavé holky nebyla

 • Dita 30.11.2017 at 11:59

  Čteme z Valašska – máme tady toho spoustu 🙂 Ochotnické divadlo, vystoupeni folklorního souboru, místní pobočky ZUŠ a v létě kolotoče 🙂
  Nejvíc by se nám líbilo divadélko od Albi.

 • Inka D 30.11.2017 at 13:17

  Jsme ze Zlina a kulturni vyziti pro deti je tu skvele, o vikendech se v divadle hrava detske predstaveni.

 • Jana K. 30.11.2017 at 13:55

  Projíždím jednotlivé dny a koukám, že jsem pár asi vynechala 🙁
  Tu je nejblíže východočeské muzeum, jinak jezdíme do Prahy. Já miluju balet a dcera se asi pomamila, zatím..

 • Bára K. 30.11.2017 at 14:05

  Jsme v Praze. Objevujeme divadylka a muzea a syna to moc bavi!
  Instagram anais_the_fish ☺

 • Nikola F. 30.11.2017 at 14:37

  Sledujeme vás z Pardubic…máme tady všechno, co kulturní hrdlo ráčí 🙂

 • Lenka Jirková 30.11.2017 at 14:45

  Jsme z Prahy, kde je moznosti kultury spousty, ale zatim je na ne dcera mala. Nechceme vyhrat Certoviny, dcera by se certu bala..

 • Jitka Ježková 30.11.2017 at 15:49

  Sledujeme vás z Hané, kino je u nás pravidelně, divadlo občas, ale s holkama vyrážíme do Brna nebo Prostějova, teď nás čeká Marry Poppins a už se moc těšíme.

 • Markéta 30.11.2017 at 16:18

  Jsme z Plzně a je tu opravdu hodn kultury pro děti. V prosinci se se starší dcerou chystáme do loutkovéhé divadla

 • Markéta 30.11.2017 at 16:38

  Jižní Čechy 🙂 Za výhrou klidně pojedeme do Prahy nebo na Vysočinu…nebo Kvído přijede za námi :-))

 • Hanka 30.11.2017 at 17:11

  Žijeme v docela velké vesnici na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Kulturní vyžití tu je a když není dá se kousek dojet autem :).

 • Martina 30.11.2017 at 18:28

  My zatím bydlíme v Praze, kde je možností plno, časem to na Moravě bude asi trochu horší. Sleduji na fb i ig. Díky.

 • Ludmila Syrůčková 30.11.2017 at 19:54

  Bydlíme v Hradci Králové, ale rádi cestujeme nejen za kulturou po celé České republice:-)

 • Petra 30.11.2017 at 20:03

  četeme vás z Uherského Hradiště aač by obě představení mohli být fajn,tak vzhledem k lokalitám by jsme rádi soutěžili jen o divadýlko od albi

 • Milada 30.11.2017 at 20:39

  Sledujeme z Mikulova 😆. Do Brna to máme 50km, máme tam babi a dědu, ale v divadle jsme ještě nebyli. Jen příležitostná malá dětská divadýlja. Je to ostuda.😉. Tak to brzo napravíme v divadle Polárka. Nabídka cirkusů byla v Mikulově dost zoufalá, ale Emička poučena ze školky byla samozřejmě natěšená. Štěstí nám přálo a vyhráli jsme lístky na Nový cirkus v Brně, excelentní francouzsko-belgický soubor Collectif Malunés. Bez zvířat, úžasnéá akrobacie, ale i divadlo, ač určené od 8 let, nadši 5-ti letou cácorku to naprosto nadchlo😊. Novoroční předsevzetí nemám ráda, ale do příštího roku si slibuju, že tu naši společnou kulturu rozšíříme. Jinak co jsme si skvěle užili a můžeme všem doporučit, je úžasný baby punkový festival Kefír na Kačině u Kutné Hory. Pokud se nám poštěstí vyhrát divadlo, preferujeme Piráty, protože naše Emča je miluje. Pak asi Čertovinu, Praha je daleko a Louskáčka umí skvěle i v Brně.

 • Katka K. 30.11.2017 at 21:16

  Jsme z Ostravy. A chystame se s triletakem poprve do divadla. Hraji ted u nas Pernikovou chaloupku a tu ma on moc rad. Driv jsem na to nemela odvahu. Z vyher se vzdavam Louskacka, Praha uz je daleko.

 • Martina 30.11.2017 at 21:33

  My teď mám skoro půlnoc a venku 19stupňů. Jsme na jižní polokouli v Africe, kulturní vyžití minimální.

 • Lenka Hladíková 30.11.2017 at 21:37

  čteme vás z blízkého okolí Hradce. Až bude dcerka starší, už se moc těšíme na kulturní zážitky v podobě koncertů, divadelních představení apod. Ráda bych soutěžila o Piráty 🙂

 • Peta 30.11.2017 at 21:40

  Cteme a sledujeme pravidelne z Francie, konkretne z krásného podhorskeho Grenoblu 🙂 kultury a akci tu mame spousty, jen toho zatím s malymi dětmi nejde mc využívat. Sledujeme na FB a mavame 🙂

 • Petra 30.11.2017 at 21:43

  Ctu z male vesnicky na rozhrani strednich Cech, jiznich Cech a Vysociny. Nejblizsi divadla jsou tak kolem 25 km daleko. Zatim jsme jenom parkrat byli v lete na predstaveni pro deti, ruzna divadelni pohadkova leta se tu ve Voticich nebo ve Vlasimi docela rozjela. Rada bych s detmi casem zacala chodit i na predstaveni do “normalniho” divadla treba v Tabore nebo i v Praze. A nebo i koncerty na tema klasicke hudby. Jsem na FB v jedne skupince, kde davaji maminky uzasne tipy… tak snad nam to nekdy vyjde 🙂
  Jinak detem do skolky cca jednou do mesice prijede nejake divadelni nebo zabavne predstaveni. Male”cirkusy” pobliz byvaji cas od casu take, ale podle recenzi to byvaji dost hruzna predstaveni, takze zatim jsem rada, ze o to deti nejevi zajem, byt “umelci” nezapomenou do skolky donest vstupenky pro deti zdarma – kdyz s nimi pujde platici dospely…

 • Romi Zvonařová 30.11.2017 at 21:52

  Brnisko 🙂 Sleduji fb (romi zvon) i ig (momentumvideo)

 • Martina 30.11.2017 at 22:22

  Tábor. Vyžití tu nějaké je. Chodíme hlavně do divadla. Moc se mi líbí Váš přístup k cirkusům. Skvěle vyřešeno.

 • Katy Maky 30.11.2017 at 22:28

  U nás je často cirkus, ale pořád mám pocit že malá tam nevydrží – jí zajímají ty kolotoče okolo…
  Syn ten si za kulturou jezdí s Klubem mladého diváka 🙂
  Cacorka83 (IG)
  Katy Maky (FB)

 • Iveta 30.11.2017 at 22:33

  Jsme z Prahy, takze moznosti mame hodne. Radi bychom si zasoutezili o Kvido Pirati. Na IG sleduji jako twistila.

 • Jitka 30.11.2017 at 23:20

  Jsme z Ústí a rádi chodíme do divadla. Moc ráda si zahraji o divadélko od Albi i o vstupenky na Louskáčka.

 • Jaroslava Malcová 30.11.2017 at 23:23

  Jsme z Prahy a je to podle mého jedna z největších vyhod našeho hlavního města (a vždycky jsem to rikala), i když i velka krajska města mají take velkou nabidku divadel a další kultury. Snazime se chodit, tak aby holky znaly od každého trochu (alespoň ochutnaly), jenom cirkusu se zatím uspesne branim. Male divadlo doma mame a certy rady nemame, takze u nas je to jenom o Louskackovi:-) Ale “jenom” není namiste, protože to predstaveni (ještě jsme nevidely) bude urcite nadherne.

 • Michaela Hanáková 30.11.2017 at 23:32

  My jsme z Plzně. Je tu mnoho kulturních možností, nová scéna divadlo i malá, tam se chystáme jít, pak kino Atd. V cirkusu jsme byli jednou, protože dcerka si to přála, ale nefandíme tomu. 🙂

 • Martina Krehelova 30.11.2017 at 23:33

  Byvame v Kosiciach, takze kulturneho vyzitia je tu celkom dost – divadlo, babkove divadlo, kina, rozne podujatia, festivaly. sutazime o Piratov 🙂

 • Katka 30.11.2017 at 23:38

  My kousek od Zlína, akce pro děti tu jsou, na představení jsme zatim nebyli. Čerstvě dva roky a k tomu neposeda, tak ještě vyčkávám. Líbilo by se mi divadélko Piráti, ostatní je bohužel daleko. Sleduju FB i IG (navidlickublog).

 • Napsat komentář

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  Kam za námi

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Nejnovější příspěvky

  Na FB nechybíme, přihlaš se a nic Ti neunikne

  ×