slušné vychování | Nešťourej se v nose

Včera jsme se společně vypravili za kulturou a já děkuju za všechny komentáře. Vidím jak jste hezky rozesetí po celé republice a těším se, že v dalším roce podíváme s holkama zase do jiných koutů naší země 🙂 . Na dnešek jsem si pro vás přichystala další hru a knihu, obojí je ale s bonusem. Tím je přidaná hodnota, kterou vám hraní a čtení dá. Krom té legrace a společně stráveného času si totiž vtipnou formou ukážeme základy slušného chování. Dnešní výhry jsem vybrala v e-shopu Agátin svět, který mám čím dal radši. Víte proč? Jako jeden z mála se totiž nezasekl na sortimentu pro děti do 5 let, ale jde mnohem dál. To už maminky starších dětí určitě ocení 🙂 .

Nová generace her 4bambini

Není to tak dlouho, co dostaly dětské společenské hry 4bambini nový kabátek. Na světě je nyní jejich nová generace a je tak skvěle zpracovaná, že bude bavit nejen vaše dvouleťáky, ale i ty starší, školkou otrlé 🙂 A jak se těšily na výuku slušného chování moje holky? 😀 😀 😀

Lepší už by byla Julinka asi jen zapatlaná bahnem, s mobilem v jedné ruce a prstem druhé ruky v nose 😀

Nešťourej se v nose

Tak název hry je na jedničku. Trochu jsem se bála, aby to celé Julinka nepojala jako návod a nezačala všechny ty situace “jak ne” předvádět 😀 . Do té doby slušné dítko se ale nepřeměnilo v neslušného šťourala, takže tohohle efektu jsem se obávala zcela zbytečně.

Jde o karetní hru, díky které si s dětmi budete povídat o běžných situacích, se kterými se denně potkáváte. Při hře projdete 30 situací. Přesně tolik je karet, kterým přiřazujete správné odpovědi na pěti kartonových deskách. Děti si vemou kartu a správnou odpověď hledají na desce.

Ondra a Eliška nás naučí jak se chovat, aby nám spolu bylo hezky. Krom sourozenců máme v partě ještě dva rebelské kamarády Huga a Emila. Nechybí ani rodičové (tatínek je takový slušný moderní hipster 😀 ).

Jakmile hru projdete, budou děti vědět, že je správné pouštět starší lidi sednout v tramvajích, co a jak se špínou na sobě, když se chystáme k jídlu, jak na sladkosti, které jim nabídne cizák v parku. Jak zacházet s tím co není mé, jak zareagovat když někomu ublížím nebo dostanu dárek? A co teprve když nám teče ta nudle, že jo 😀 .

Hrajeme si na slušňáky

Hru jsme s holkama hráli v jednodušší verzi. Uzpůsobili jsme ji přesně na věk dětí a nehráli jsem jen tu přiřazovačku, ale snažili jsme se dávat vždy do vzduchu otevřenou otázku, na kterou se holky snažily odpovědět. Nejprve jsme si spolu každou kartičku přečetli, a pak se ptali stylem “A proč se mi nelíbí, že…situace na obrázku” nebo “Co myslíš, že mají udělat?” Odpovědi byly senzační 😀

Příklad:
Kartička, kdy venčíte pejska a k ní otázka
“Na co nesmím zapomenout, když venčím pejska?”
Julinka: Na vodítko.
Já: A proč mi vadí, když nebude mít pejsek vodítko?
Julinka: Utek by. Neměli by ho 🙂
Já: Aha, tak vodítko. A když budeme venku, tak co tam pejsek bude dělat.
Julinka: Čuchá. Čuááá, bobek děáá.
Já: Aha, ano. Tak co budu muset udělat, když bude pejsek kakat.
Julinka: Počkat na něj 😀
Já: A s tím bobkem?
Julinka: Ukidit. Koše hodit.

Vidíte sami, že jedna situace může být běh na dlouhou trať, takže netřeba hrát hru na jeden zátah. My se královsky bavili :-D.

Nele už šly situace mnohem líp, ale ani jí nebylo všechno úplně jasný 🙂 . Jedno varování pro vás. Jakmile tuhle hru doma vybalíte, stanete se terčem. Vychováte si malé strážníky a věřte, že se vám nepodaří snadno propašovat mobil na stůl, když budete večeřet, už si nepůjde bez povšimnutí zívnout, když nebudete mít ruku před pusou a rozhodně se neobejde bez komentáře, když někam přijdete pozdě 😀 . Jo, naše domácí gestapo 😀 .

“Od tří let” i pro dvouleté

Hra myslí a jde s dobou, takže mobily, hipsteři a tablety jsou součástí, ale s citem 🙂 . Karty jsou z pevného kartonu, takže je děti extra snadno neponičí a snesou i prstíky dvouleťáka. Hra je určena dětem od tří let, ale Julie ji s námi hrála bez nejmenšího problému.

Strašně totiž záleží, jakou zvolíte pomoc při hře. Kdyby hrály hru holky samy, tak ji správně nezahrají dokud nebudou umět číst. Pokud nás ale mají k ruce, dá se hrát od věku, ve kterém se děti dokáží nějakým způsobem už vyjádřit 🙂 .

Třicet karet dělíte na 5 takovýchto desek. My hráli hru postupně. Vždy jsme si vybrali jen jednu desku, k ní pak příslušných 6 karet. Ty jsme otočili obrázkem dolu a holky si losovaly na střídačku kartičky. Nejprve jsme nekoukali na kartu se řešením, ale jen jsme si povídali o dané kartičce.

Když jsme si ji vysvětlili, zeptala jsem se holek, jak si myslí, že by to bylo správně. Výmysly to byly peckový 😀 . Až pak jsme vzali k ruce kartu s řešením a tam si holky dvojici spojily.

A budeme rozdávat 

Z hry mám radost a děkuji Agátě, která má svůj svět, že nám tuhle hru věnovala i pro vás 🙂 . Hodí se všem předškoláčkům, může být veselým vánočním dárkem pro vaše kamarády anebo do školky, kde bude diskuze ještě vášnivější 😀 .

Ať tak či ona, určitě se při hře pobavíte. Dost dobře je možné, že už po prvním hraní budou děti chytřejší než vy. Minimálně vám vaše chyby budou dávat dost okatě najevo 🙂 . Hru zařazuji na blogu pod štítek “Společenské hry”, kde je momentálně třetím zástupcem. Líbí se vám?

A pak se to stalo! pro vás

Ale vy už asi dobře víte, že se snažím do článků dělat takové sladěné balíčky, takže dnes vyhrají v adventu hned dva z vás. První si od nás odnesete právě hru Nešťourej se v nose. Pro druhého jsem vybrala tématicky se hodící knihu A pak se to stalo!

Překrásně ilustrovaná kniha Ester Staré, kterou vydalo nakladatelství Albatros. Ilustrace se budou líbit nejen dětem, ale i vám a díky knize si projdete další zajímavá témata.

Vlasy, zuby, nosy, uklízení nebo třeba žalování

Musíte děti přemlouvat k čištění zoubků, holky vám zdrhají jen zmerčí kartáč na vlasy a s příchodem druhého dítka máte doma prvotřídní žalovníčky? 🙂 Ideální inspirace i pro vás. My ji máme teprve rozečtenou, protože tyhle lekce s péčí o sebe samé se nedají zhltnout naráz.

Dávkujeme ji postupně a je u ní legrace. Už z toho důvodu nedoporučuju jako čtení před spaním 😀 . Až na pohádku O nenošených bačkorkách se nám témata hodí všechna. U bačkůrek to máme dané jako nošení na chaloupce, kde máme hodně velkou zimu a bez botek to tam nejde. Pro školkáčky se to dá zase směřovat do školek. Tam si to ale jistojistě ošéfují vaše paní učitelky 😀 .

Žalovníček na ukázku

Chcete si kousek knihy přečíst? Tady je stránka O žalování. Ilustrace je úplně přesná 😀 Jako bych viděla Julinku. Ale teda nebojte, ony na sebe tak nějak donášej vzájemně, abych tady Julinku nedémonizovala 🙂 .

A to by mě zajímalo, jestli tuhle hru a knihu znáte. Nebo máte jinou vychytávku jak na tahle témata? Hry, knížky nějaké úplně vlastní hry? Klidně připište. Já mám radost, že se daří se vzájemně inspirovat v tolika komentářích pod soutěžema.

Už jste sepsaly přes 500 komentářů s tipy ke společenským hrám a já doufám, že si ty komentáře pročtete i navzájem. Je v nich moře inspirace přímo od vás a já sama si z nich budu brát doporučení a tipy 🙂 .

A trápí vás, že váš Pepa všude a všem všechno zničí? Bez obav. Je to i tématem v knize, což dokazuje fakt, že vaše dítě nebude v téhle disciplíně pantáta přebor a k dětství to prostě patří 🙂 . Tady dostanete šanci dětem zábavně ukázat, jaké to je mít v okolí Kazisvěta 🙂 .

Knihu i hru jsem vybrala v e-shopu Agátin svět. Prvně jsem se o něm dověděla dva roky zpět v Peleově vile, kde Maxipes Fík slavil své narozeniny. Tehdy mi nepřišel sortiment pro starší děti až tak velký bonus. Dnes už to vidím jinak.

Pro Nelu už hledám dárky věkově 5+ a není to až tak lehké, jako vybrat Julince něco 3+. Co teprve v době, kdy půjdou děti do školy. Tam už většina dětských e-shopů, které mám ráda, věkově končí úplně.

Na webu je navíc fajn sekce Můj milý Ježíšku, kde si můžete zvolit dárky přesně podle věku svých dětí. Kdo tedy hledá inspiraci co vaši dětem, doporučuju tyhle věkové filtry využít. Hned máte roztříděné hry, které s nejvyšší pravděpodobností budou mít úspěch nebo vaše děti něco naučí 🙂 .

Agáta vám rozdala. Soutěž ukončena

1.výhra: Společenská hra Nešťourej se v nose z nové generace her 4bambini
2 výhra: Krásná kniha  A pak se to stalo! o častých nešvarech, o kterých děti nechtěj ani slyšet a vy z nich šílíte 🙂

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co si vaše děti letos přeji? (Pozor, ne co jim Ježíšek vážně přinese, takže beru jako odpověď i živého jednorožce 😀 )

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

Míša

All posts

728 Comments

 • Hani 15.11.2017 at 11:03

  Moje dcera si pise Jeziskovi kazdy den, zel vse meni tak casto, ze uz dama nevim, co vlastne ma prinest…

 • Radka H 15.11.2017 at 11:06

  Starší dcera si přeje Barbie karavan, pak takovéto vajíčko jak se z něj vyklube pták nebo co to je 🙂
  Mladší nám to ještě neřekne ale za rok to už bude zajímavější 😀
  Sleduji na FB i IG(radulih)

 • Lucie Šitrová 15.11.2017 at 11:07

  Já mám dojem, že je to každý den něco jiného 🙂 Ale nejvíce často od staršího Štěpánka zaznívá auto na dálkové ovládání. Naštěstí je to celkem reálné přání, takže mu ho Ježíšek pod stromeček nadělí 🙂

 • Johana 15.11.2017 at 11:07

  Elinka všude hledá a objímá panenky a medvědy, protože ještě moc nemluví, tak předpokládám, že právě tohle si přeje ze všeho nejvíc…a to v jakémkoliv množství, barvách a velikostech…..

 • Kristýna Hury Hurychová 15.11.2017 at 11:08

  Pokud bych mela mluvit za nasi malou madam, tak by byla nejspokojenejsi za zmackany noviny, seslapnutou petflasku, nebo nejakou barevnou kasi, kterou by mohla vsude opatlat 🙂
  Hracek ma spoustu a vetsinou ji zabavi vyse zminovane 😀

 • Martina Šašurová 15.11.2017 at 11:08

  Kedže mame termín 17.11.2017 naša mala Šarlotka si tento rok ešte žiadny darček nevybrala. Samozrejme s ockom sme jej kúpili krásny overal s vianocnou tematikou a 3cd s rozprávkami od Dobšinskeho ktoré jej chceme púšťať ked uz bude trosku vacsia ☺️

 • Ivana Kroupová 15.11.2017 at 11:09

  Moje dcera si nepřeje na Ježíška nic. Jako vážně má 3,5 roku a těší na stromeček, na dárky a jak budeme všichni spolu, a pojedeme za prarodiči, ale je ji úplně jedno jaké dárky dostane hlavně že budou😁

 • Kateřina Mejtská 15.11.2017 at 11:09

  Dobrý den, tak letos si naši kluci přeji pod stromeček velké policejní auto. Když říkám velké, tak tím myslím veliké co mají policisté. Tak nevím jestli se nám vejde do pokojíčku. Sdílím Vás na Facebook. Hezký den Katka
  kaca.val@seznam.cz

 • Jana Herrmannova 15.11.2017 at 11:10

  Jeziska jsme jeste nasemu batoleti uplne nevysvetlovali, ale urcite by si pral nejakou mechanickou hracku, co idealne vubec nevypada jako hracka.. 🙂

 • Jana 15.11.2017 at 11:11

  Máme 2 kluky – 5 letý si přeje kytaru a Transformery, 3 letý si přeje klávesy – opravdové. Minulý rok si starší přál žehličku, pračku a šicí stroj 🙂 Je vidět, že tento rok nestrávil celý s maminkou tak jako minulý 🙂 Z dárků bych vybrala knížku A pak se to stalo!

  • Wennny 10.11.2019 at 12:31

   Naše pětiletá dcera si přeje robota na ovládání a pro mladšího brášku malé auto na ovládání,aby ji prý robota nebral

 • Lucie Humlová 15.11.2017 at 11:12

  Naše Ella si přeje princeznu Sofii, asi je jedno, v jaké formě, ale prostě něco se Sofií 😀

 • Karolína 15.11.2017 at 11:12

  Má dcera (3,5) má od září jasno: šachy, autodráhu a brusle. 😁

 • Veronika Švédová 15.11.2017 at 11:14

  Tak holky naštěstí letos mají jen samá splnitelná přání, lego, plyšový kůň atd. 🙂

 • Markéta Šmídová 15.11.2017 at 11:14

  No jelikož naší Terče je rok tak si zatím nepřeje nic. Ale nejkrásnější na co si vzpomínám byl synovec když mu byly tak 3. Když jsme se ho ptali co si od Ježíška přeje tak říkal: dárky. A já se ptam jaké? No a synovec povídá: zelené, červené a modré. A víc jsme z něho nedostali;)

 • Tereza 15.11.2017 at 11:15

  U nás je letos největší přání zakrsly kralicek 🙂

 • Petra Francová 15.11.2017 at 11:15

  Zdravím a děkuji za soutěž.
  Holky mají obě přání panenky, a protože každá opravdu má jen jednu, tak si myslím, že přání bude splněno.
  Sleduji i na FB.
  Petra

 • Simona P. 15.11.2017 at 11:16

  Syn si přeje tramvaj 😀

 • Eva S. 15.11.2017 at 11:16

  Nase deti si preji od jeziska auta a auta a taky by pry nebylo zle letadlo. A nase mala pry chce darek. 😊

 • Soňa Zemenová 15.11.2017 at 11:16

  Maxík si zatím nic nepřeje,..ještě z toho nemá rozum. A Amálka má občas takových napádů, až koukámkam na to hodí. Přála by si auto na dálkové ovládání a ráda bych nechala takový dárek, třeba až na příští rok až z toho bude mít i Maxík rozum. Jinak je naše Amálka docela skromná. Že by chtělá uměm létat, radši ani nepíšu 😀

  Sleduji a sdílím

 • Kateřina 15.11.2017 at 11:17

  Moje děti si přejí kombajn a Merkur. A pak taky ještě 10 sourozenců, ale to kupodivu ne od Ježíška, ale od mne 🙂

 • Marie 15.11.2017 at 11:17

  Dobrý den, opět hezké ceny. Můj starší 5, 5 letý si přeje vše okolo fotbalu a houpačku, mladší 3letý si přeje budík, vše okolo koní a párkovník (párkovač v rohlíku).

 • Dita 15.11.2017 at 11:18

  Hezke stredecni dopoledne !
  Krasne tipy na darky jako vzdy, uz si zacinam psat seznam na cely rok 🙂 hra i kniha by m9hla byt snad povinnou vybavou! Super zpracovani!
  A co si preje moje 4leta dcera od Ježíška?
  1. Novou velkou panenku a co nejdelsima vlaskama
  2. Parfem ? 🙂
  3. Velke kolo, chce se naucit jezdit !
  A pak asi milion dalsich polozek 🙂
  Dita
  xxx

 • Martina Svobodová 15.11.2017 at 11:18

  Naše Terezka si přeje auto pro maminku (aby jsme se každé ráno nemusely cestou do školy rozčilovat když nenastartujeme) a pak si přeje brášku 🙂 Bohužel Ježíšek není tak kouzelný aby mohl tyto přání splnit 🙁 Ikdyž já bych si taky přála aby dokázal splnit každé přání 😉

 • Lucie Skřejpková 15.11.2017 at 11:19

  Děkujeme za soutěž! Syn je ještě malý, ale pokud bych měla odhadnout, co by si opravdu přál, tak asi být rytířem, jako jeho táta. 🙂

 • Markéta 15.11.2017 at 11:20

  Holky sice ještě úplně neumějí říct, co si přejí (budou jim 2 roky), ale milujou Mášu a medvěda, takže k narozeninám dostanou tématický dort a k Vánocům trika s Mášou a určitě se Ježíšek ještě podívá po vhodných dárcích s touto tématikou. Nejradši by samozřejmě asi živého medvěda 😀

 • Bára M. 15.11.2017 at 11:20

  Krásné dopoledne, já se snažím z našeho 2,5 letáka už asi měsíc vypáčit, co by si teda pod stromeček přál (mám takovou představu, že k Vánocům bych mu chtěla dávat věci, které si on opravdu přeje, to, co se líbí mně kupuji průběžně během roku a dávám různě k svátku, dnu dětí apod.)… a zatím jsem z něj nic nedostala 🙂 přemýšlím, že ho vezmu na návštěvu nějakého hračkářství, ale zas nevím, jestli by tam nechtěl všechno nebo třeba hračky 10+ a podobně 😀 sleduji fb i instagram 🙂 Bára M.

 • Anna Nováková 15.11.2017 at 11:21

  Díky za další krásnou soutěž 🙂 zatím nevím, co by si holky přály, protože jsou ještě malé na to, aby to uměly říct, ale myslím, že by je potěšila další knížka, protože ty naprosto zbožňují 🙂 sdílím, lajkuju, odebírám 🙂

 • Petra Pětíková 15.11.2017 at 11:21

  Moc děkuji za další inspiraci, hra mě hodně zaujala, pokud se nám nepodaří jí vyhrát, tak určitě píšu na seznam co pořídit 🙂 U nás toho chce spoustu. Pokaždé přijde s něčím jiným co zrovna někde vidí, takže už proběhlo lego duplo vláček a teď nově velká pouť, Barbína, nové kolo (přitom na odrážedle jezdit nechce, protože jí to nejde a místo aby se snažila, tak se vzteká), sedačka pro panenku, novou dřevěnou kuchyňku, protože ta stará je už okoukaná a už se jí nelíbí… Nevím jestli to nebylo lepší, když si ještě neuměla říct co chce 😀

 • Petra 15.11.2017 at 11:23

  Filípkovi je 14 měsíců, takže co by si asi tak mohl přát, můžeme zatím jen odhadovat.. z chování posledních dnů bych to viděla na veeelkou krabici, která ho udrží a může si na ni vylézt a po chvíli se i postavit a balancovat.. a když bude ještě ke všemu žlutá, tak bude Ježíšek ten nejlepší chlap na světě ☺

 • Libka Smyčková 15.11.2017 at 11:24

  Starsi syn by chtel lyze. U nas vsak snih vetsinou neni, nebo ne tolik, aby se dalo lyzovat. A za rok mu budou male.. A mladsi to zatim neresi, ale rekla bych, ze by rad videl nosorozce. A oba by vlastne chteli psa. Hmm.
  Fb -Libka Ve Smycce

 • Andrea 15.11.2017 at 11:24

  Naše malá by si nejvíc přála psa a sourozence 😊
  sleduji i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Hana Nováková Flieger 15.11.2017 at 11:26

  Naší ještě moc nerozumím ale určitě to bude ta dřevěná kuchyňka co už ji Ježíšek objednal, protože s mámou vaří ráda 😉

 • Radka Csémi 15.11.2017 at 11:27

  Dcerka poprve letos projevila zajem a nejake to prani,jedem ted v princeznach a hrozne si preje nejaky velky zamek a jeste princeznovske saticky s Elsou

 • Zuzana Vacková 15.11.2017 at 11:27

  Naše dcera si přeje všechno. 😀 Když někde vidí něco, co se jí líbí, tak řekne: “To by bylo hezké, kdybysme to měli.” Naštěstí na tom zas až tak netrvá, takže má radost ze všeho. Zatím. Syn to v roce a půl ještě neprožívá. Možná by si nejvíc přál, abychom mu dovolili kramařit ve všech šuplíkách.

 • Andrea S 15.11.2017 at 11:27

  Tak dneska budu první! U nás ve všem katalogem malý hledá Mašinku Tomáše. Tak myslím, že by ji chtěl mít i doma.

  Ale teda musím říci, že nevím co kupovat dřív! Ty hry jsou pěkné, pexeso taky, kvído od albi taky…nejde mi to díky skvělým recenzím selektovat 😀
  Na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Lenka 15.11.2017 at 11:29

  Pod stromečkem chce najít… stromeček 😀

 • Bara K. 15.11.2017 at 11:32

  Já: “Aničko, co si přeješ od Ježíška?” Ona: “Figurku koníka”. Já: “Vždyť už jich máš asi pět.” Ona: “Nemám, dala jsem je bráchovi….Dobře, tak opravdického koně.” Tak asi tak. 🙂

 • Kamila 15.11.2017 at 11:33

  Můj 20měsíční syn ještě nemluví a ani ještě nerozumí tomu, co jsou vlastně Vánoce. Myslím, že to pochopí až příští rok 🙂 Ale podle mě by si přál nějaký velký traktor nebo bagr. S těmi si doma nejvíc vyhraje. Kamča

 • Dana Charvátová 15.11.2017 at 11:33

  Tříletý syn si přeje záchranku, která houká a svítí. Pro roční sestřičku si přeje záchranku, která houká a svítí (umí si to prostě pojistit :))
  Hezký den. Dana

 • Jana 15.11.2017 at 11:34

  Mám ročního syna, takže dopis Ježíšovi ještě nenapsal, ale jelikož ho nejvíce baví voda a koupání , čtení před spaním a hraní na hřišti tak podle toho budu vybírat dárky. Takže určitě knížky s pohádkami na spaní, minipedie, sadu formiček na písek a taky hračky do vody. 🙂

 • Soňa R. 15.11.2017 at 11:34

  Vzhledem k tomu ze maly ma zatim jenom par mesicu, tak pozadavky na Jeziska zatim nema. 😀 Darek dostane jeden maly symbolicky. A jsem rada, ze zatim ty Vanoce tolik neproziva. Az podroste a vypukne to “ja bych chtel” bude to narocne.

 • Zuzana 15.11.2017 at 11:35

  U nás je hlavným prijaním loutkové divadlo, nakoniec sme vybrali to Gerlichovo.

 • Míša 15.11.2017 at 11:36

  Dcera 2r si přeje pejska a syn 5r si přejde skoro vše, co viděl v katalogu hraček 😀 (dostali ho velmi cíleně ve školce, děkuji paní učitelkám) Sleduji FB

 • Gisela 15.11.2017 at 11:36

  Na hry jsem se nedávno dívala a líbí se mi, že jdou právě i s dobou. Knížka pro mě byla ale po všech chvalozpěvech obrovským zklamáním a jsem ráda, že jsme si ji vypůjčili pouze v knihovně. Mně se nelíbí ten podtext vlastně výhrůžek a ani děti čtení nezaujalo. Jinak u nás děti chtějí nějaké knížky, potom autodráhu a šicí stroj.

 • Lenka Palmová 15.11.2017 at 11:38

  Opět krásná inspirace…Šárinka se zatím neumí vyjádřit co by si přála, ale ráda prohlíží knížky a hraje si s Duplem, tak to Ježíšek určitě přinese. Sleduji i na Fb.

 • Petra 15.11.2017 at 11:39

  Co si junior přeje netuším. Ještě nemluví. Ale tipuju to na něco dobrého, a pak něco, co může rozhazovat nebo máčet ve vodě, nebo nejlíp obojí zároveň.

 • Markéta Sližová 15.11.2017 at 11:39

  Když se dcery zeptám co by si přála tak je nejčastější odpověď banán:) byly by to levné Vánoce, kdyby ty banány skutečně jedla:)

 • GS 15.11.2017 at 11:39

  Dcera by určitě chtěla obrovskou louži plnou bláta. Nic víc teď nedělá větší radost! 🙂 A v případě výhry bychom chtěli Nešťourej se v nose. A pak se to stalo už máme a kniha je to skvělá! 🙂

 • Lenka 15.11.2017 at 11:40

  Naše malá si přeje kolo 🙂

 • Veronika 15.11.2017 at 11:41

  Zdravím! U nás je to letos jasný – máša, mašinka a autodráha 🙂

 • Barbora Dočkalová 15.11.2017 at 11:43

  M: Sebiku, co bys chtel od Jeziska?
  S: Traktor
  M: A jaky?
  S: Modry
  M: Modry traktor uz mas, nechces neco jineho?
  S: Cerveny

  Na zadni strane listopadoveho puntiku je stavebnice magformers. Chvili na to kouka a rika : libi, budeme stavet.. odpovidam, ale my ji nemame.. pohotova reakce : jezisek objedna 🙂
  (2r3m)

 • Marie 15.11.2017 at 11:43

  Dcera si přeje panenku a plyšového mamuta z Doby Ledové. A samozřejmě taky všechno co někde zahlédne v letáku nebo reklamě:-)

 • Zdeňka 15.11.2017 at 11:43

  Naše dcerka je maličká, takže asi ještě úplně nechápe, co to znamená, když si může něco přát a zrovna v tuto roční dobu. Ale když jsme si prohlíželi knihu Co se děje o Vánocích, přála si stromeček :-). A protože má staršího bráchu, který sleduje reklamy v televizi, tak si přeje všechno, co vidí. Dětský foťák, auto na dálkové ovládání, panenky, pejska na vodítku. Syn už je velký kluk, chodí do třetí třídy, takže bohužel už si přeje mobil. Odolávali jsme ale dlouho :-). Naštěstí si ale také přeje něco na hraní a má dilema, jak to napsat Ježíškovi, protože chápe, že ten mobil není levná záležitost. Protože on snad ještě věří :-). Přeje si navíc postavičky z Lega, nebo třeba Bunchems.
  P.S. Když byl syn malý, chtěl pořád dokola číst o Viktorce z knížky Dědečku, vyprávěj. A opravdu si v té dané situaci vzpomněl, co se naučil z knížky.

 • phn 15.11.2017 at 11:44

  Mala zeovna vcera psala-letos chce lyze,knizku a hlavne panenky a koniky:-)

 • Adéla 15.11.2017 at 11:45

  Náš prcek v bříšku si přeje, aby ti jeho prdlí rodiče konečně dokončili rekonstrukci bytu a ono aby mělo klid na spokojené převalování se a kopání mamky do břicha 😀

 • Zuzana 15.11.2017 at 11:49

  Retizkovy kolotoc.

 • Lenka Valová 15.11.2017 at 11:51

  Dcera ráno listovala letákem z nějakého hračkářství a říkala, že nejvíc si přeje, aby Vojtíšek (půlroční bráška) dostal velké auto 😃 Ta sourozenecká láska je opravdu úžasná. Jinak vím, že ona si přeje koloběžku, ale jestli ó tom ví Ježíšek…

 • Helča 15.11.2017 at 11:51

  Starší dcerka si letos obrázky sama namalovala (resp. maminka namalovala a ona vybarvila), takže už jsme se posunuli od varianty stříhání obrázků z časopisu a lepení. To budeme absolvovat ještě s mladší 🙂 Mladší si ještě nedokáže říct, co by chtěla, protože většinu “užitečných” věcí má právě po starší, takže se jí těžko hledá, co by se jí mohlo líbit. Ale většinou je to právě to, co má i starší 😀 Starší ale touží po hlubokém kočárku pro panenky a Albi tužce, což jí bude splněno (maminka měla tyto věci nakoupené dřív, než si je dcerka vymyslela, takže jsem ráda, že jsem se tentokrát trefila na 100 %) 🙂

 • D-žejn 15.11.2017 at 11:52

  Dcera si přeje Totora a syn je autofil až na půdu 🙂
  Sleduji na FB i na Insta

 • Karolina 15.11.2017 at 11:55

  Moje holcicka si preje kytaru a syn bagr. Hru nestourej se v nose mam v hledacku, treba se na me stesti usmeje 🙂

 • lucie 15.11.2017 at 11:55

  Dobrý den tak co se přání týká mám doma dva extrémy..holčička od malička andílek ta nechce nic pokaždé když se zeptám tak vymyslí něco pro někoho jiného co ví,že si přeje a náš malý loupežník ten je takový,že každý den jiné přání 😀 podle toho co ,kde uvidí 😀 ….

 • Lenka Kotroušová 15.11.2017 at 11:57

  Nad letošním dopise Ježíškovi se asi dost zapotím, dcera si přeje tužku, která umí psát úplně sama. Dva kouzelné prsteny, jeden pro ní a druhý pro maminku 🙂 a chodícího robota, co jí bude nosit věci 😀 No řekněte sami, není dětská fantazie úžasná 😀

 • Verča 15.11.2017 at 11:57

  Asi nosítko na panenku, aby mohla nosit jako maminka 🙂

 • Radka 15.11.2017 at 11:58

  Syn si letos poprvé (necelé tři) nakreslil do dopisu, že chce jeřáb. Zřejmě k vláčkodráha, kterou si začal krásné stavět. …a pak přišla otázka, ‘mami, kde bydlí Ježíšek?’ ☺️ Co byste odpověděli? Ale pošta mu tam určitě chodí.

 • Petra Pivoňková 15.11.2017 at 11:59

  Nas Kubicek si preje kopu vlacku a koleji…a je jedno jestli drevenych nebo duplo ..klidne by bral i zivej vlak 🙂 Petra

 • Michaela Teuchnerová 15.11.2017 at 11:59

  Dobrý den, dceři je zatím rok a půl, takže si vyloženě Ježíškovi nepíše, ale myslím, že by si přála, aby bylo pořád léto a nemusely se nosit čepice a kabáty 🙂

 • Blanka Nedvědová 15.11.2017 at 11:59

  Naše dcerka je velký jedlík a protože o Ježíškovi ještě nemá moc potuchy, tak si prý přeje hlavně ňaminku…. 🙂 Takže jeden z dárků bude zmrzlinárna od firmy Djeco a to ji podle mě udělá radost…
  Děkuji

 • Lucie Chmielova 15.11.2017 at 12:00

  Moje děti mají reálná přání, dcera chce mimo jiné Luk a šípy a syn pokladnu ( nemusí být opravdická :-D) Sleduji na FB instagramu a sdílím na FB Lucie Chmielová

 • jitka kubíčková 15.11.2017 at 12:00

  Opět super tipy a krásně napsaný článek, holky jsou rozkošný.
  U nás starší chce kombajn nebo traktor ale jako mami ten skutečnej a neeee hračku :)))) tak se hold bude muset smířit se zmenšeninou 🙂

 • Jana M. 15.11.2017 at 12:01

  Holka si přeje rozšíření zámku playmobil co už má-narozeninovou oslavu, svatbu… a kluk pirátskou lod super 4 taky z playmobilu. Oboje dostanou, jen manžel má smutek, protože moc chtěl aby si kluk přál hrad z playmobilu 🙂 Ráda bych soutěžila o neštourej se v nose. A pak se stalo už doma máme 🙂 Sleduji i FB

 • Martina 15.11.2017 at 12:01

  Dobré poledne Míšo, to vypadá obojí super 🙂 My máme oblíbenou knížku Draka je lepší pozdravit (a vyhrává pohádka O princezně, která čuňátkovala). Jinak dopis Ježíškovi bude prvním úkolem adventního kalendáře a starší dcerka si přeje knížku, lego a panenku (další). Mladší dcerka ještě neumí mluvit, ale se sestřiččinými panenkami si hraje tak pěkně, když to sestřička nevidí, že kdyby to uměla povědět, určitě by ji chtěla také. Pak diskutujeme o miminku, ale s tím přeci jen ještě chviličku počkáme 🙂 A co si přejí Vaše holčičky? 🙂

 • Monika 15.11.2017 at 12:02

  Tak u nás, když jsme se zkoušeli zeptat (to zda byla správně pochopena oblast z které může vybírat je nám záhadou), zněla odpověď CHLÉÉÉBA. Synovi jsou dva roky a pečivo se mu snažíme moc nedávat, tak uvidíme jestli pod stromečkem alespoň jeden bochník dostane 🙂

 • Petra Pavlickova 15.11.2017 at 12:04

  Lego city pozarnicka stanice a obri auto,co tahne lod 😀

 • Hana 15.11.2017 at 12:04

  Dobrý den, syn ještě pořádně nevi co to Vánoce znamenají, ale pri prohlížení katalogu s hračkami ho nejvíce zaujala veeelika patrovita garáž na auta. Hana

 • martina 15.11.2017 at 12:05

  Tuto hru mam v seznamu takze super :). Dcera porad sni o kridlech. 🙂

 • Bloud. Well Bloud. 15.11.2017 at 12:07

  Náš syn ještě nemluví, ale podle všeho by si přál vlastní kolostav.

 • Rienka 15.11.2017 at 12:07

  AHoj,
  krasny clanok :D, krasna inspiracia.
  Vidim, ze sa vyplatilo, ze pisem co nahodou spomenie, ze by chcela. Minuly rok, to mala v lednu 2roky, stale hovorila, ze chce: “prekvapenie”, takze i nas dopis pre Jeziska bol, ze si praje prekvapenie, zabalene ako balicek.
  Tohto roku, uz dva-krat povedala a ja som si zapisala :D, tak na prvy-krat to bol: “sladky kolacik, ktory bude pekne zabaleny a ja sa veeelmi potesim a prekvapim, mnam :D”.
  Druhy darcek uz bol jasnejsi, takze nasa knihomolka riekla: “knizku o mrozoch, o zvieratkach”. O mrozovy veru nemame, ale o zvieratkach nie jednu. Takze knihy pod stromcekom budu isto 😀
  Peny den
  Renka + fcb

  • Rienka 15.11.2017 at 12:21

   Renata Cvancigerová Chrenovská

 • Lucie 15.11.2017 at 12:08

  Kluci (5 a 4 roku) už umí přesně říct, co si přejí a letos si vybrali Lego Ninjago a Hot Wheels dráhu s drakem a protože se dětská přání mají plnit, tak jim to Ježíšek přinese. Nejmladší syn (3 měsíce) se ještě vyjádřit neumí.

 • Markéta Waas 15.11.2017 at 12:08

  Holky si přejí všechno, co momentálně vidí v reklamě v televizi nebo na plakátu venku 🙂 chtěly by zase nějaké lego, protože jim chybí nábytek, pak nějaká ta Barbie s obývákem a štěkacího pejska 🙂

 • Petra Chmelíčková 15.11.2017 at 12:10

  Dobrý den Míšo, starší dcerka si mooooc přeje panenku z Dráčika, jménem Sally, je vysoká 63 cm … chce ji jako svoji kamarádku na tancování a hraní …. Už se u nás ohřívá ve skříni 🙂 FB sleduji. Děkuji P.

 • Pavlína Suchánková 15.11.2017 at 12:11

  Hezký den Míšo, dcerka bude mít 3 roky a poprvé psala Ježíškovi. Miluje kočky, takže namalovala hračku – kočičku, vánoční stromeček a červené šaty. Zatím je hezky skromná…snad ji to vydrží ještě pár let 😀

 • Denisa 15.11.2017 at 12:12

  M je ještě malý na to, aby nám řekl, co si přeje. Kromě každodenního masa a avokáda by jistě chtěl kočku nebo králíka. Doufám, že jsem se trefila 🙂

 • Andrea 15.11.2017 at 12:13

  Dcera (tři roky) chce male autíčko, aby to autíčko, ktere dostala k narozeninám melo kamaráda. A krasne šaty do divadla. 😂

 • Katka 15.11.2017 at 12:14

  Dcera si přeje barbie karavan 🙂 Uvidime jestli ji Jezisek prani splni.

 • Petra M 15.11.2017 at 12:15

  Tak tyto knihy bychom opravdu potřebovali jako sůl, takže pokud nevyhrajeme, tak je jedu koupit :-)))
  Syn touží po další kuličkové dráze (jednu už má a asi je to málo) a dcera by ráda princeznu :-)))

 • Veronika 15.11.2017 at 12:16

  Nas syn si preje vlacky, je to jeho posedlost 🙂 Ma 3,5 a vlaky zna lepe nez ja 😀 Opet skvela inspirace, hra o chovani je skvela!

 • Marcela 15.11.2017 at 12:17

  Moje nejstarsi si preje triko s bobkem (rozumej hovinkem). Opakuje to uz tak dlouho, ze ji ho mozna necham i vyrobit 😀 zbyvajici dcery zatim zadna prani nevyslovily.

 • Honza Kropáč 15.11.2017 at 12:19

  Tomášek říkal něco jako “hu hů”, takže asi vláček. No a Terka má jasno -Barbie, stan pro Barbie, auto pro Barbie, cokoliv pro Barbie

 • Andrea 15.11.2017 at 12:19

  Tak náš tříleťák si přeje lupu, kaštany, šišky, žaludy a knihu o hmyzu 😂..Andrea

 • Bára 15.11.2017 at 12:21

  Náš Matyášek si zatím nepřeje nic, nemá z toho rozum a Ježíška zná jen z knížky České Vánoce ☺ ale moc děkuji za další krásné tipy, aspoň víme, co na příští rok ☺ sdílím na fb

 • Stepanka 15.11.2017 at 12:26

  Dcera si preje ruzovy stromecek, ne ruzove ozdoby,ale ruzovy stromek a pod nej tasku s Elsou, cepisci s Elsou…:-)

 • Lenka 15.11.2017 at 12:27

  Nas ctyrletak si preje seminko kyticky, aby ji mohl zasadit babicce a dedovi na zahradku. A jak k tomu dosel? Nedavno prisel s tim, ze by chtel napsat dopis Jeziskovi. Vytahla jsem tedy letak z bambule, papir, nuzky a lepidlo, at si vystrihne a nalepi, co se mu libi. Nejdriv si letak jen prohlizel a u toho ho chytlo kakani. Kdyz jsem pak za nim prisla na zachod, rekl mi, ze vystrihne i kyticku z toaletniho papiru a nalepi ji do dopisu Jeziskovi. Na otazku proc? odpovedel: “jen tak, abych si udelal z Jeziska srandu.” O par dni pozdeji dodal, ze by chtel od te kyticky seminko, aby ho mohl zasadit. Kazdopadne zatim ma na dopise pouze tuto kyticku 😀

 • Lenka Dundáčková 15.11.2017 at 12:29

  Matyášek je ještě malý,tak mi neřekne, co by si přál, ale líbí se mu mašinky, tak asi nakou Ježíšek přinese 🙂 sleduji i na IG

 • Hana Hospodková 15.11.2017 at 12:29

  Ahojky…:)
  Jelikož teď bude našemu Bertíkovi teprve pět týdnů, tak se ho ještě nemá smysl ptát. Kdyby ale mohl mluvit, tak snad by si mohl přát, aby ho přestalo trápit bříško. Jako větší by asi ujížděl na mašinkách a traktorech…:)
  Děkuji za soutěž.
  Hanka H.

 • Zuzka 15.11.2017 at 12:30

  U nás je malým MOMENTÁLNĚ chtěn lenochod z pohádky Croodsovi (“Ale mami ať mluví, jo?”). Maličkýmu zatím naštěstí stačí nonstop přístup k mléčnému baru 🙂
  Jinak kniha od Ester Staré je u nás v kurzu od dvou let a stále se k ní vracíme-líbila by se nám hra :))

 • Tereza Cechova 15.11.2017 at 12:30

  Moji kluci si preji traktory,kombajny,a nakladak co vozi klady😁
  Sleduji fcb I insta😊

 • Luci 15.11.2017 at 12:31

  Dcerce jsou 3 roky, takže když se jí zeptám, tak pokaždé odpoví něco jiného. Někdy je to koloběžka, jindy třeba klavír nebo i kamínky. Záleží, kde zrovna jsme a na jakou situaci si vzpomene. Jinak Vám děkuji za skvělé tipy na dárky (Ježíšek už pořídil Emušáky a nějaké Svojtkoviny). FB sleduji a sdílím

 • Mirka 15.11.2017 at 12:34

  Dobrý den, u nás by synové chtěli zvířátko, nejen syn, ale i manžel, takže uvidíme, jak dlouho vydržím vzdorovat. Hezké dny

 • Klára 15.11.2017 at 12:34

  Naše malá si jeste prat neumí, ale uz se naučila říkat, ze se těší na jeziska, jen nevi, co to je. A hlavne netuší, ze se jeste pred Ježíškem pujdem podívat na čerty 😁

 • Taťána 15.11.2017 at 12:43

  Syn by si přál velikou garáž pro všechna svoje autíčka.. 🙂 a vypadá to, že mu jí Ježíšek přinese.. 🙂 Díky za tip na knihu i hru, hra by syna mohla bavit.. 🙂 hezký den, Taťána

 • Martina Eignerová 15.11.2017 at 12:44

  Ačkoliv naše Maki ještě nemluví, až na pár slov, přesto, že už má 2r a 4m určitě by nejraději cokoliv s prasátkem Peppou, tu naprosto zbožńuje a máme doma vždy 3 díly jako večerník. Za mě příšerně kreslené, ale krásný přístup rodičů a pěkně vysvětlené určité životní situace. ŠKODA jen že originální hračky jsou ještě víc škaredé než samotný seriál. Tak jsem se rozhodla udělat vlastnoručně dekorace do pokojíčku. A naše téměř 4m Alžbětka, ta by nejspíš chtěla nonstop kojit 😀 pro ni vybrat dárek bude po čertech těžké, hraček máme po starší spousty.Asi by se nám při výhře líbila hra.

 • Drahuše Poborska 15.11.2017 at 12:47

  Syn si preje auta a auta a auta s volantem 🙂 Jinak hra Nestourej se v nose, vypada suprove. Syn to obcas dela a kdyz rijam,aby to nedelal, rekl mi “ale me se to libi” 🙂 takze hra se nam bude hodit 🙂

 • Lenka 15.11.2017 at 12:49

  Dobrý den, starší dcera si zatím přeje puzzle (ostatní dárky si prý musí promyslet :o), a ta mladší panenku miminko, která by mohla vozit v kočárku a starat se o něj.

 • Lucka Chlupová 15.11.2017 at 12:50

  Synové si letos přejí další Lego duplo a nové hry od alby Kvido.

 • Monika 15.11.2017 at 12:50

  Naši kluci si přejí “plastového škvora”. Trochu oříšek 🙂 Jinak obě výhry vypadají skvěle, díky za tipy.

 • Lenka Quintero 15.11.2017 at 12:53

  4 letý syn si přeje buď Ford mustang, žlutý s otvíracími dveřmi, nebo Bugatti Veyron (ani nevím, jak se to píše :-). A pak nějakou knihu s “nápady, co dělat”. Když jsem se ptala, jestli ještě něco, tak děsně rozumně prohlásil, že toho přece nemůže chtít tolik, aby se dostalo na všechny!

 • Dasa Kovalova 15.11.2017 at 12:57

  Nas syn je ještě malý, aby nam to prozradil, ale myslím, že další lego mu snad udělá radost:-) a pak knížky.

 • Lenka 15.11.2017 at 12:57

  Syn (3,5) si přeje kuchyň a zetora 🙂 Díky za soutěž, sleduji i na fb a instagramu.

 • Tereza 15.11.2017 at 12:57

  Tak u nas mladsi (2) jeste nechape. Starsi (4,5) mi sbalila katalog, ktery jsem si prinesla z Draciku a porad si v nem krouzkuje, co by chtela od Jeziska…prvni kolo bylo kosmeticky stolek se zrcadlem, miminko, sici stroj a kasa. Druhe kolo bylo cokoli s Annou a Elsou (pomoooc!!!), treti kolo byl dalsi kosmeticky stolek a dalsi sici stroj, nekolk dalsich miminek a oblecky pro miminka a vanicka… Dalsi kola jsem prestala sledovat a ted si myslim, ze uz je zakrouzkovane uplne vsechno 😀 Sleduji tez na FB.

 • Karolína 15.11.2017 at 12:59

  Opět skvělé tipy na dárky:)
  Můj malej z toho ještě nemá moc rozum, ale kdyby rozuměl otázce, co by chtěl za dárek od Ježíška, určitě by odpověděl: BRRRMBRMBRRRRM 😀

 • Lenka 15.11.2017 at 13:00

  Syn si přeje LEGO vláček, a ten teda asi i dostane. Živým jednorožcem by jistě nepohrdl, jako ničím jiným živým 🙂
  L. (iG @farbakl)

 • Venduli 15.11.2017 at 13:01

  Malý má dva roky a zatím ještě přání neprojevil. Miluje rozbalování dárků a samotný dárek už je jen třešnička na dortu. 😉 Ježíšek mu ale neděli další dily k vlackodraze, což je jeho oblíbena hračka.

 • veronika horáčková 15.11.2017 at 13:03

  naše princezna ještě neví, že je ježíšek (1,5 roku) ale kdyby si něco mohla přát, tak pejska nebo živou mašinku…

 • Lenka Richterová 15.11.2017 at 13:04

  Dcera si zatím ještě nic nepřeje, ale snad ji udělá radost Duplo, se kterým si ráda hraje u kamarádů, a mrkací panenka 🙂

 • Veronika Kohoutová 15.11.2017 at 13:05

  Syn si přeje koleje (další výhybky k Lego Duplo vláčku)a další puzzliky.

 • Míša 15.11.2017 at 13:06

  Tak prý autíčko s panáčkem 😀 to řekl tříletý. Tříměsíční neříká nic 😉

 • hanca 15.11.2017 at 13:08

  Náš 4,5-letý si přeje Lego sopečnou rolbu. Asi to donesl ze školky, já musela o radu poprosit strejdu Gůgla 🙂 A mladší 2-letý si přeje kakůrek (traktůrek). Knihu ani hru neznáme, ale hned na to kouknu…opět zajímavé tipy!

 • Ivana R. 15.11.2017 at 13:08

  Pětiletá dcera si přeje vanicku s pěnou pro panenky, kytaru a lego friends ledové království. Tříletá ai přeje lego friends katamarán a flétnu. Obě si své darky vystřihly s bambule časopisu 😊

 • Květa Hanáková 15.11.2017 at 13:09

  Moje dcera si ze všeho nejvíc přeje panenku. I když už má doma aspon deset panenek, její přání bude vyslyšeno. Moc děkuji za další bezva soutěž, moc pěkné ceny :).

 • Sylvie 15.11.2017 at 13:10

  Dobrý den,mladší dcera zatím nemluví, ale starší tříletá mě každou chvíli informuje…to sem si měla koupit a pak maminko, kdy už budou Vánoce :-). Teď naposledy chtěla jezdit na traktoru, ne na malém, ale na tom velkém, opravdovém. Největší strach byl z toho, jak ho dostane k nám do domku. Takže už jen ty přání jsou velká zábava. Sleduji i na FB. Pěkný den.

 • Petra Němcová 15.11.2017 at 13:10

  Zase super tipy na krasne veci. Nas maly si preje, aby uz ty darky mel 😉 Pri prohlizeni knihy Zima, porad vykrikuje: “ja nemam darky?” Ted o vikendu budeme “psat” dopis Jeziskovi, tak uvidime, co vymysli.

 • Katka Weberová 15.11.2017 at 13:11

  Syn ma 4,5roku a jeste pred 2 mesici byla keho pranim od Jeziska rajska polevka a nafukovaci bakonek. Vloni chtel jen “darek”. Nevim cim to je, jinak je hrozne sikovny, chapavy, ale tohle nejak nepobira 😊 a rozhodne to neni tim,ze by meli doma vsechno. Spis naopak. Mozna je to tim,.ze nenavstevujeme hrackarstvi (ne proto aby jsme jim nic nemuseli koupit,ale proto, ze se prochazime vic v prirode a ne v obchodaku). Nevim
  Po te co videl reklamu, tak chce vystrelovaci drahu s autickem… a to si jinak s autama nehraje… tak nevim… pro me to neni uplne idealni darek, ale asi by byl zklamany, kdyby to pod stromeckem nenasel.
  Dcera 2,5let si preje mimi. Je to ted jeji nejoblibenejsi hracka.
  Dekuji za inspiraci na dalsi darky a i na navod, jak s hrou i jinak pracovat. Mate opravdu zajimave inspirace

 • Eva 15.11.2017 at 13:12

  Syn si rozhodně nejvíc přeje helikoptéru..

 • Katka 15.11.2017 at 13:14

  Zdravím, malá si ze všeho nejvíc přeje koloběžku. A prcek zatím neumí mluvit (10m) 🙂
  Sledujem i fb

 • Kateřina Horáková 15.11.2017 at 13:14

  Dobrý den Míšo,
  díky za další nápady, hlavně hra se mi moc líbí, protože naše za měsíc dvouletá princezna už vykládá od rána do večera a taky nás dost kontroluje co a jak děláme, tak myslím, že to za chvilku bude přesně pro ni. 🙂 Co se týče toho, co by si přála, neumí ještě říct, ale s babičkou malují pořád stromeček a pod ním dárky, tak říkala, že si přeje “dájek”, takže dobré pro nás, ještě můžeme vybírat cokoliv. 🙂 Přeju hezký den a těším se na další článek.

  Kateřina

 • Andrea 15.11.2017 at 13:15

  Zeleny autobus,rika to uz mesic takze poctive s Jeziskem googlujeme 🙂

 • Lucie 15.11.2017 at 13:16

  Dcera si přeje malého živého pejska na mazlení a nikomu by ho nepůjčila. Ale máme kočku a malý byt, tak to bohužel nejde

 • Katka 15.11.2017 at 13:17

  Předevčírem chtěla hromadu listí, aby se v ní mohla válet i v pokojíčku 🙂 Ale určitě ještě stihne změnit názor.

 • Gabriela L. 15.11.2017 at 13:17

  Dcera si přeje Lego Friends a syn auto monster truck.

 • Alena Trechová 15.11.2017 at 13:17

  Syn si vyloženě nic nepřeje, snad jen další koleje k vláčku. Tak věřím, že bude nadšený ze všeho, co mu Ježíšek přinese. A to i z měkkého dárku – pyžama s dinosaury, protože ty opravdu miluje 🙂 Hlavně má rád tu atmosféru kolem: když může rozdávat dárky a hlavně rozbalovat ty svoje.

 • lucie 15.11.2017 at 13:18

  starší dcera (3,5 roku) si přeje barbie šípkovou růženku (dvoje ušité růžové šatičky nestačí, prostě to není originál a s korunkou..) a bratříčka 😀
  mladší dcera (6 měsíců) si přeje, aby všechny dárky (hlavně ty zabalené) mohla ochutnat.

 • Barbora 15.11.2017 at 13:18

  Naša 8mesačná slečna sa ešte nevyjadrila:) Predpokladám však pri jej aktivite, že by si priala mamu na vesmírny pohon:)

 • Iva Sedláčková 15.11.2017 at 13:18

  Autíčka :-))))))) syn a holky dvojčátka jsou ještě malé…a neskutečně jedí..takže doufám že ty maliny co na něj byl nedávno tip na slevomatu 🙂

 • Klára 15.11.2017 at 13:19

  Malý v tom má jasno, Ježíšek koupi vláčky a odnese sestřičku 😀

 • Magda krejzova 15.11.2017 at 13:19

  Nase dite si preje zvire, idealne kone nebo klokana nebo mys, nemuzu se rozhodnout, ktere je pro nas nejschudnejsi:-)

 • Misa 15.11.2017 at 13:21

  FCB sleduji a sdilim na něm. IG tez.

  Dcera si přeje foták /6let/, ty dvě mladší se ještě nevyjadřují 😀

 • Míša Drozdová 15.11.2017 at 13:21

  Míšo, zrovna včera dorazila tato knížka a je super, jsem zvědavá, co na ní dcerka bude pod stromečkem říkat 😀 Jinak dcerka si přeje čůrací panenku Babyborn, už o ní mluví několik měsíců, tak to není chvilkova záležitost 🙂 u syna těžko říct, ale radost mu udělá cokoli s Burákem 🙂

 • Anna Dušková 15.11.2017 at 13:22

  Anetka si nejvíc přeje oranžového živého psa – důležité je to oranžového 🙂

 • Dyba 15.11.2017 at 13:22

  Naši malí kluci si po prázdinovém výletu na pevnosti přeji malý opravdový bungr (řopík) na hraní na zahradu 🙂

 • Soňa 15.11.2017 at 13:24

  Koleje, tramvaje, autobusy…. 🙂 no, jo, kluci, co nadělám 🙂

 • Makina 15.11.2017 at 13:24

  Syn to jeste nechape, takze si v klidu uzijeme nasi volbu – hra, kniha, stavebnice a neco vlastnorucne vyrobeneho. ☺

 • Eva Uldrichová 15.11.2017 at 13:24

  Dostat z za 3 měsíce 4 leté slečny, co si přeje od ježíška, je nadlidský úkol. Už i něco pro ježíška namalovala, ale dárky to jsou z říše její fantazie. A to jsem si myslela, že letos už bude ježíšek plnit dle rozkazu 😉 No asi ještě teda ne a o to lépe pro maminku. Krásných hraček je tolik, že by bylo škoda, aby byla o ně ochuzena díky nevyřčenému přání.
  Na IG sleduji jako uldrie.

 • Renata 15.11.2017 at 13:25

  Holky si preji: kocici skolu a ta druha barbie Elsu 🙂

  • Katka 18.11.2017 at 20:00

   Náš syn je ještě malý, takže výběr uděláme za něho. Má moc rád vláčky, tak nejspíš rozšíříme vláčkodráhu a u babičky jako správný pomocník dostane kuchyňku.
   Na fb Kateřina Štosková

 • Jana Stecová 15.11.2017 at 13:25

  Vzhledem k věku, tak u nás je to zatím bez jakýchkoliv přání. Resp. má naše malá slečna spoustu různých požadavků a přání, ale na minulé Vánoce si nepamatuje, takže je to letos ještě čistě v moji režii. Ale věřím, že bude nadšená 🙂 Ta hra vypadá opět úžasně. Sleduji i na fb.

 • Iveta 15.11.2017 at 13:25

  Připravujeme dceru na nového lednového přírustka, a vzhledem k tomu, že maminka vybírá “velký” kočárek, tak dcera ve vánočních katalozích hledá “malý” kočárek., ale pro velké mimino 🙂

 • Martina Jurkova 15.11.2017 at 13:27

  U nás si Leontynka přeje panenku s dlouhýma vlasama a větší kočárek na ni…protoze prý to miminko a menší kočárek necha už sestřičce (5mes.) A ještě by chtěla VÝTAH. ..jelikož kdo nemá v hlavě má v nohách a Lelis furt něco potřebuje z pokojíčku v patře 😀

 • Adéla Moravcová 15.11.2017 at 13:28

  Syn teď měl rok, takže ještě svá přání nevyslovil, ale myslím, že by to mohlo být něco jako “vyházet 100x po sobě všechny šuplíky, které jsou doma” 😀

 • Katka 15.11.2017 at 13:29

  Naši kluci chtějí všechno 😀 Ale opakovaně mluví o Brudrech (jeřáb, kombajn, tahač,…) a staršího ještě zaujal Magformers.

 • Jaroslava Malcová 15.11.2017 at 13:30

  Díky za “adventní” články a tipy, které na blog dáváte. Objevuji nové hry pro děti = skvělé dárky k vánocům! Dcera se na otázku, co si bude přát od Ježíška, zamyslela a pak řekla, že “aby se všichni měli rádi:-)”, no ale aby to nebylo jen v rovině Lennon, hipiess…, po chvíli dodala Lego Elves, takže tak.. sleduji Vás ráda také na FB 🙂

 • Aneta Šajtarová 15.11.2017 at 13:31

  Dvouletá dcerka si přeje ‘dajek’. Při prohlížení katalogu hraček však prohlásila,že by chtěla miminko, které I dostane a to dokonce dvakrát – hračku pod stromeček a chvíli na to I živé 🙂
  Z výher by se nám teď moc hodila hra Nešťourej se v nose, protože je to velmi aktulní tèma.

 • Lenka Otrubova 15.11.2017 at 13:31

  Muj ctyrlety syn si preje uplne nejvic opravdicke naradi…protoze ho opravdicky moc potrebuje 🙂

 • Tereza 15.11.2017 at 13:31

  Ha, to jsou krásné tipy na dárky, děkuju moc! Loni si dcera přála posolený chleba, což bylo jednoduché splnit. Doufala jsem, že si letos bude přát něco stejně zajímavého… Letos si teda přeje vanu a záchod pro panenky 🙂

 • Veronika 15.11.2017 at 13:31

  Nase mala porad rika, ze chce darecek 😁😁😁

 • Jana 15.11.2017 at 13:32

  Zadne vanocni prani u nas vysloveno nebylo. Kdyz jsem vzala dceru na vylet do hrackarstvi, tak se nechtela hnout od asi dvoumetroveho plysaka, ktery se k nam opravdu nevejde… Takze prani budeme plnit az pristi rok, letos bude vymyslet maminka… Sdilim na FB a sleduji na IG (malicek.vypravuje).

 • Zdenka Zavadilíková 15.11.2017 at 13:33

  Co si přeje má dvouletá dcera jsem se ještě nedozvěděla, ale její tříměsíční bráška prý od Ježíška nutně potřebuje batůžek s Annou a Elsou, říkala. 😉 Sleduji i přes FB a IG.

 • Magda 15.11.2017 at 13:34

  Starsi se preje auto.jakekoliv auto.auto je proste dobre v jakokoli podobe a v jakekoli variante 😃.mladsi jeste nemluvi ale pri jeho apetitu tusim ze by si pral neco k jidlu.

 • Efcza 15.11.2017 at 13:34

  Syn (5) všude vypráví, že mu Ježíšek nadělí tolik Lega, že mají přijít všichni kamarádi ze školky a každý si bude moct postavit, co bude chtít 😂 a dcera (22m) si nepřeje ještě nic (takže může dostat cokoli 🙂

 • Pavlína F. 15.11.2017 at 13:37

  Náš 2,5lety raubíř si už půl roku nepřeje nic jiného než jeřáb a kombajn:-) jen jednou při cestě autem vymyslel opravdu originální dárek- že by si přál televizní vysílač- tak ten mu Ježíšek asi nesplní:)

 • Lada 15.11.2017 at 13:37

  Syn by si nejvice přál pejska. Kazdeho, ktereho vidi, by chtel mit doma. Bohužel toto přání mu splnit nemuzeme, tak snad udelá radost to, co mu Ježíšek prinese.
  Jinak ta hra se nam mooc libi a pokud se štestí neusmeje, urcite ji Ježíšek objedna 🙂

 • Denisa Hruba 15.11.2017 at 13:39

  Mladší mi zatim nic nepovi. Ale ta starsi 3a pul roju si preje vsechno co vidi v reklame😂 takze kazdy den neco jineho…ale stale a stale mluví o tom ze chce jet zase na tu dovolenou do ty ZO Ó. 😂 Byli jsme totiz na zacatku září v Zoo DvurKralove vcetne ubytovani ve stanu ve vetvich stromů a tak nas to nadchlo ze o tom stale mluvime nejenom my ale i Deniska. Denne si vzpomene jak ji spadla bota k zirafam a jak tam tatinek musel tajne vlezt😊 Takze to by pry bylo nejlepsi…a aby jeli vsichni…o babi i deda… No tak snad ji tohle prani jeste nekdy splnime.

 • Irena Durdilová 15.11.2017 at 13:40

  Naše dvouletá dcera mi zatím prozradila, že si přeje motorku a vlak. Jestli skutečné, netuším 😂ta mladší se na nás začíná v 6tydnech teprve smát, takže si zatím nepřeje nic.

 • Katka 15.11.2017 at 13:41

  Moje mala skoro dvouletacka si jeste nic nepreje… ale vzhledem k tomu, ze u nas ted frci mysky, hledame je uplne vsude ve vsech knihach, povidame si o nich, kreslime, tak bych to tipla na nejakou peknou knizku o myskach, nebo mysku na hrani. Obcas se i bojim, aby neprisla z venku s zivou mysi 🙂 Zadnou vychytavku na tohle tema nemam, to nas teprve asi ceka 🙂

 • Hanka 15.11.2017 at 13:43

  u nás je to jednoznačně lego 🙂 sleduji a sdílím 😉

 • Petulla 15.11.2017 at 13:43

  Dcera má 3 roky čerstvě- dopis Ježíškovi už máme nalepený – chce pejska Flopyho a koloběžku nejvíc, a když jsem se ji teď zeptala, co by chtěla od Ježíška, řekla “nějakou kozu” tak nevím co si myslet 😂 Jinak ta Etiketa je úžasná! A eshop Agátin svět miluju.

 • Simona L. 15.11.2017 at 13:43

  Tak malá ještě nemluví (necelý rok a půl), takže spíš jen tipuji, co by jí udělalo radost. Aktuálně oblíbenou hračkou jsou dámské tampony (v barevných obalech), ráda šplhá po nábytku, leze na stůl a tablet, mobil a TV ovladač je první věc co musím hned ráno schovat. Takže předpokládám, že by se jí líbily prolézačky, ve kterých by byla zabudován tablet a cestou by jako úkol zatloukala tampony 😀

 • Veronika 15.11.2017 at 13:44

  U nás už se psalo Ježíškovi a vyhrálo to koťátko, tak jsme vysvětlovali, že živé by to u nás mělo těžké, tak prý alespoň plyšového Mourka. Hra je velmi zajímavá. Sleduji i na FB

 • Katka 15.11.2017 at 13:45

  Moje dvouletá dcera si přeje bonbóny 🙂

  Sleduji na FB i IG.

  Katka

 • Rosňa 15.11.2017 at 13:46

  Pěkný den, dcera si přeje stromeček a růžové korále, které jí roztrhl její brácha. Je skromná, k narozeninám si přála dort 🙂

 • Veronika Cejnarová 15.11.2017 at 13:46

  Naše dcera už delší dobu touží po mořské panně, která umí zpívat.

 • Le 15.11.2017 at 13:47

  Naše dcera si přeje želvu.. a když nebude živá, tak alespoň plyšovou 🙂

 • Hanka 15.11.2017 at 13:48

  Náš syn toho ješťe moc nenamluvi, ale libi se mu když jdou u vsemoznych dopravnich prostredku otevirat dvere, aby mohl koukat dovnitr. Teď viděl u kamaráda otviraci autobus a doma se furt divi, že mu nejdou otvirat dvere. Tak mu jezisek donese dalsi autobus do sbirky, ale tentokrat otvirací.

 • Adela 15.11.2017 at 13:48

  Syn je roční a bohužel mi nepoví ještě vůbec nic, škoda. Zatím se třese nadšením jen při pohledu na jídlo. Hlavně ovoce. Taková mísa hroznů či malin by ho jistě dostala do extáze.

 • Barbora Veselá 15.11.2017 at 13:49

  Syn si zatím přeje leda mlíko (i když podle jeho snahy ukousnout mi bradavky… 🙂 ). Ale miluju inspiraci a dobré hry/knihy shromažďuju s předstihem 🙂

 • Darina 15.11.2017 at 13:50

  Dcerka si přeje nejvic kolobezku. Jednou zaznelo i prani o zive prasatko. To urcite v byte neklapne. Když jsme si prohlizely katalog s hračkami, tak rikala, ze by chtela nejspis vse. Tak uvidime, co Jezisek nakonec prinese. Sleduju FB i insta.

 • Romana Kašpárková 15.11.2017 at 13:50

  Agatin svět je top!! Chystám se pořídit pár dárků na vánoce odtud.

  Jinak syn si přeje trampolinu a zupanek jako ma maminka (ale ruzovy bohužel nedostane 😁). Ale dopis budeme teprve psát, dáváme za okno az zároveň se svetylkama 😊
  Sdílím na fb, instagram @romiqeu 😊

 • Petra 15.11.2017 at 13:50

  Nase mala si zatim nepreje nic, jeste je ji jen pul roku. Ale uz se tesim na tu dobu, kdy bude psat dopis Jeziskovi.

 • Petra 15.11.2017 at 13:51

  Dcera si přeje sanitku, ale houkací, panenku která mluví a domeček pro panenky. A syn zatím nemluví, ale má rád náklaďáky, traktory, tak asi by si přál něco z toho… Hra i kniha vypadá skvěle, doufám že se poštěstí a jednu vyhrajeme 🙂

 • Aňa 15.11.2017 at 13:51

  V momente kedy sa v najbližšom obchode s hračkami objavil nový ponukový katalóg, tak sa u nás zahájilo “písanie Ježíškovi”. Keďže deti (4,5 a 2,5) zatiaľ neberú na vedomie, že Ježíšek neprinesie všetko a hlavne ešte nemajú pojem o cenách, tak v dopise pristálo aj keď nie veľa darčekov, ale finančne dosť náročných. U dcéry je už vidieť mediálna masáž, pretože si vybrala koníka, ktorého videla v reklame, ktorý rozpráva, tancuje, papá,……..Skúšala som vysvetliť, že Ježíšek nosí darčeky ešte ďalším deťom, tak neviem, či na koníka bude mať peniaze. Musela som to vzdať, pretože to proste odmietala. Každopádne už minulý rok nedostala jeden vysnívaný darček, takže to snáď nebude brať nejako tragicky. So synom to je jednoduchšie, síce nechápe, že všetky autá, traktory a vlaky z katalogu dostať nemôže, ale pod stromčekom ho uspokojí akékoľvek motorové vozidlo a keďže najčastejšie spomína popeláře, tak volba padne asi na nich :-).
  Pozn.: sledujem FCB a Instagram.

 • Superterik 15.11.2017 at 13:52

  Při otázce:”Vašíku, co by jsi chtěl od Ježíška?” Odpověď: “Velikááááánskou čokoládu” 😀

 • Maia 15.11.2017 at 13:53

  Priznam se ze nevim… syn by chtel asi bambilion hracek z letaku co si vzal z hrackarstvi a dcera… ta by byla asi nejstastnejsi kdyby dostala zdravi… a my take.

 • Lenka Červeňová 15.11.2017 at 13:53

  Náš skoro 5letý syn si přeje pistolku, co bude střílet banány, asi aby měl mladší bráška, co baštit. Jinak si přeje další doplňky k vláčkodráze, se kterou si s bráškou pěkně hrají. Mladší syn 17m si ještě sám neřekne, ale miluje plastová zvířátka a knížky se zvířátky a Krtkem.
  Z knížek o slušném chování doporučuji Neotesánka. Krátké příběhy o klukovi, kterého tatínek stvořil ze dřeva a pokaždé když se správně choval z něj opadala kůra a piliny, až už nebyl “neotesaný”. Moc se nám líbila.
  Sleduji a sdílím přes FB.
  Děkuji za super tipy ☺

 • Radka 15.11.2017 at 13:53

  Dcera (2) si přeje kočárky a panenky, syn (6) kolo. Už máme nakoupeno! 🙂

 • Andrea 15.11.2017 at 13:53

  Syn si přeje dřevěnou autodráhu s parkovacím domem a dcerka panenku s dudlíkem 🙂

 • Lucie Kurdiovská 15.11.2017 at 13:54

  Starší dcerka si vysloužila k narozeninám morčátko, no a od Ježíška by si přála další!….jinak by si holky přály všechno, co kde uvidí…takže seznam je opravdu dlouhý!

 • Jana 15.11.2017 at 13:54

  Musím říct, že hra vypadá naprosto úžasně, takže děkuji za tip! Jinak syn si vždy na Vánoce i jiné příležitosti přeje auto 😀

 • Natalie Karasova 15.11.2017 at 13:59

  Syn si preje garaz a to je vsechno :] Dcera si zatim nepreje nic, je moc malinka…
  Knizka i hra jsou bozi, nevim ani co bych si vybrala…

 • Irena 15.11.2017 at 13:59

  Nejstarší si přeje pegase , stáj. Mladší živou kočičku a miminku je to jedno, hlavně prso:-)

 • Shalva Tess 15.11.2017 at 13:59

  Muj synek si nejvic preje lego masinky, nadrazi a vse s tematikou vlacku…a sestricku, kterou uz pojmenoval Sofinka…:-)

 • Simona 15.11.2017 at 14:00

  U nas je nejvetsi prani tocna provlackodrahu.

 • Míša 15.11.2017 at 14:01

  Hlavně prsteny a šaty….

 • Proprepiaf 15.11.2017 at 14:03

  Ziza

 • Petra V. 15.11.2017 at 14:04

  Dobrý den, Míšo, našemu synkovi je 14 měsíců. Nicméně kdybychom měli vybírat z jeho aktuálních zájmů, určitě by se na prvním místě objevila vařečka, hrnce a poklice, které se velice rád tahá z kuchyňské linky :0). Vedle těchto “hraček” má moc rád knížky se zvířátky a baaalón. Jedno z jeho prvních slovíček :0). Mějte se hezky. Sleduji a sdílím na FB.

 • Proprepiaf 15.11.2017 at 14:04

  Žíža je asi nudný dítě, on chce Lego, jako že to ravdu chce 😀

 • Leni 15.11.2017 at 14:05

  miso, opravdu mate skvely vkus – to poznam, protoze je stejny jako muj 😀
  haha. louskacka jsem koupila stejne jako vy a tuhle hru mam pro dcerku schovanou k vanocum a jsem z ni nadsena.
  osobne jsem myslela, ze k ni jako druhou vyhru pridelite spis knihu dedecku, vypravej (etiketa pro deti od ladislava spacka – skvela!! me srdce ucitelky ms plesa!!!), ale tahle kniha vypada taky skvele – pripomina mi pani laryfary, ktera je moje srdcova zalezitost a kazdy den v ni doma listuju, jestli by uz naaaahodou pro dceru nebyla. ale bohuzel zatim ne, ma hodne povidani, to tahle od ester stare vypada, ze by mohla byt i pro mensi… kazdopadne ladislava spacka i pani laryfary velmi doporucuji.
  a k vanocum si dcerka preje vselicos – jako to tu pisi vsichni. kazdy den jine prani a ja uz se neptam 🙂 udela ji radost uplne vse, takze zatim jeste nechavam vyber na sobe.

  instagram: lenka.scholleova

 • Veru 15.11.2017 at 14:06

  Náš tříleťák chce každou chvilku něco jiného 🙂 teď naposledy chtěl novej dětskej vysavač😊👍

 • Kateřina Kolářová 15.11.2017 at 14:07

  Naše EMMA se nejvíc těší na světýlka na stromečku a na to, že dá “Ježečkovi” pusu 🙂 dárky moc neřeší …

 • Katka R. 15.11.2017 at 14:07

  Náš dvouletý Jeníček to zatím neřeší, takže ještě naposledy jsou letos dárky v naší režii 😉
  Sleduji FB i IG. Díky za krásné dárky!

 • Kaca 15.11.2017 at 14:08

  U nas syn (2,5r) by uvital urcite cokoli z aut, garazi.. a pak nejspis sadu maly chemik, kdyz vidim, s jakym zaujetim sleduje a hlavne napodobuje dil Krtek chemikem 😀 😀 .

 • Monika Plonková 15.11.2017 at 14:08

  Nas letos zatim dětská Vánocni přání nečekají, dcerka je malinka, tak snad až příští rok 🙂 sledují vás na IG

 • Aneta 15.11.2017 at 14:08

  Dobře jsem se pobavila u čtení, ta společ.hra vypadá perfektně. Malá píše Ježíškovi (Mikulášovi a pro jistotu i čertovi) každý den a dost to mění. Základ je ale stejný – pastelky, papír, knížky a hlavně plyšového mededa (medvěda). Akorát na medvědy má specifický vkus, tak snad se Ježíšek trefí 🙂 P. S. Sleduji FB a sdílím i tam 🙂

 • Eliška Gřešková 15.11.2017 at 14:10

  Krásný den Míšo, Nelinko a Jůlinko.
  Děkuji za další tipy ke hře a knížce. Zrovna v pondělí jsem byla v Agátiným světe vyzvednout dárečky pro syna. Mají tam opravdu spoustu skvělých věcí.
  Můj syn si letos přeje koleje, most, nádraží a mašinky. Nicméně celý pokoj je plný kolejí, asi 4 mostů, 10 mašinek… 😀 Tak zbývá už jen to nádraží.
  Sleduji fb i Instagram.

 • Jana Panáčková 15.11.2017 at 14:11

  Dcerka 3,5 neoblomně touží po koloběžce. Mluví o tom už asi měsíc. Takže už čeká schovaná ve sklepě na ten velký den. Jsem zvědavá, jaká bude pod stromečkem radost ze splněného přání.

 • Jana Patočková 15.11.2017 at 14:12

  Julinka si přeje mořskou vílu a potom asi dalších milion věcí 🙂 Matějovi to je zatím fuk, ten bude hotovej hlavně ze stromečku.
  Opět krásné tipy. Hru jsem viděla na kreativním festivalu co pořádala Agáta na Střeleckém ostrově. Knížku neznám a vypadá moc hezky.

 • Hana Beránková 15.11.2017 at 14:13

  Když se právě ptám staršího čtyřleťáka, tak jeho odpověď je, že si dycky na nic nespomene :-). Ale když se mu poštěstí něco vidět ve výloze, tak to ce. A mladší říká vak (čti vlak) a babr (bagr). A starší si teď rozpomněl a už mi tu diktuje: ” robotické auto, jako na ovládání, ale je jenom do ruky, neovládá se, jen hračka modelová, jako naše auta. 🙂

 • Pavlína Martinů 15.11.2017 at 14:13

  U nás vedou knížky, ale přeje si hlavně živého kapra. 🙂

 • jarcca 15.11.2017 at 14:13

  Syn ještě Ježíška moc nechápe, ale když jsem se ho zeptala co by si přál odpověděl, že babičku! 🙂 Takže já jsem v klídku, protože budeme na Vánoce u tchýně! 😀 Sleduji a sdílím na Fb Jarcca Jarunka

 • Alexandra Pavlíková 15.11.2017 at 14:13

  Vnuk si přeje vláčkomyčku k dřevěné vláčkodráze a taky ji dostane 😉 Sdílím a sleduji pod svým jménem Alexandra Pavlíková

 • Hana 15.11.2017 at 14:14

  Syn by rad autodrahu, uz ma i namalovany dopis Ježíškovi 😁 Hru i knihu znam, jeste je fajn kniha Dedecku, vypraveja Dedecku, jeste vypravej a kniha Draka je lepsi pozdravit aneb o etikete 😉

 • Jana 15.11.2017 at 14:15

  Naše holky zatím ještě moc přesně přání nevyjádřily, jen starší se zmínila o panence a kočárku.
  Knížka i hra z článku vypadají skvěle, líbilo by se mi obojí :-D. Víc možná ta kniha…
  Sleduju i na facebooku :-).

 • Lucie 15.11.2017 at 14:17

  Nas maly, i kdyz neni uz tak maly, jeste nemluvi a Vanoce a Jeziska snad bude trochu lepe vnimat az letos, takze od nej nevim, co by si pral, ale myslim si, ze cokoliv, co houka 🙂 Hasice, sanitku, policajty, vlacek … ale treba bych byla prekvapena 😉

 • Pavla 15.11.2017 at 14:18

  Letos dcery velmi překvapily, první věc co si přejí je, abychom byli všichni zdraví, pak si přejí dohromady lego a obě chtějí nové knizky a pak už jen drobnosti, mladší třeba ponožky a trika s dlouhým rukávem 😁 nejmladší synek (1,5) ukazuje na vsechno v časopise s hračkami a říká “nemám” takže to je jiná liga 😁😁

 • Renata Ševčíková 15.11.2017 at 14:19

  Tak mladší syn nevím, ještě si nepřeje a starší by rád něco k vláčkodráze a knížky, jo a potom ještě hodně dárků 😀 Knížku už máme zabalenou, tak bychom si přáli hru 😉 Slkeduji na instagramu Sevcikova.Renata a i na fb sdílím jako Ševčíková Renata

 • Michaela Novotna 15.11.2017 at 14:20

  Podle toho jakeho mame doma ctenare, tak predpokladam, ze prukazku do knihovnu a ziveho konicka 🙂 ale je mu zatim rok, takze nam to zatim nepovi a maminka zatim odhaduje 🙂 sledujeme na FB a INS a sdilime

 • Jeannette Tesařová 15.11.2017 at 14:22

  U nás se přání mění, ale máme jednu stálici a to je Kouzelné čtení, takže se už Ježíšek snaží ;). A další velké přání je nějaké živé zvířátko, ale vzhledem k tomu, že máme fenku, naštěstí velice trpělivou, už psí babičku a že naše malá dračice by s ní nejraději vyváděla “psí kusy”, tak říkám, že zvířátko pořídíme, až se bude umět chovat k Boniččce a nebudu se muset zlobit, že s ní nepěkně zachází. Zatím to zabírá jen na chvíli a musím hlídat psa před malou a ne malou před psem.
  Možná by nám k tomu mohla pomoci i hra nebo knížka, o které se soutěží. Takže děkuji za tip. Máme před sebou nejen vánoce, ale vzápětí i narozeniny, tak se hodí každá rada, čím obdarovat.

 • Jana Fraisova 15.11.2017 at 14:23

  Starsi syn prani kazdy den meni, dnes chtel opravdovy autobus 🙂 jinak jsou to ruzna auta, vlacky, saliny, odtahovka… Mladsi ma rok, nastesti jeste nic nechce 😉 Brala bych deskovku, hra vypada dost dobre.

 • Tereza Frieserova 15.11.2017 at 14:23

  To by me taky zajimalo, ale nas jednorocak nam to na(ne)stesti jeste nedokaze rici 🙂

 • Markéta K. 15.11.2017 at 14:25

  Sice děti ještě nemáme, ale naši synovci si přejí klasiku – nějakou hru na PC apod…to malá neteřinka by ráda Minnie, kterou miluje a dívá se na pořady s ní, tak jsme jí pořidili alespoň plyšovou…
  Jak kniha, tak i hra mě moc zaujaly a jsou krásně zpracované, tak snad se usměje štěstí.

  Sleduji a sdílím na FB a Instagramu.

 • Klára Zindulková 15.11.2017 at 14:25

  Syn by si přál cokoli co někde vidí 😀 A na otázku “Co chceš, aby ti přinesl Ježíšek?” odpovídá “Dárečky” 😀 Ale vymámila jsem z něj že by chtěl novou knížku ke kouzelnému čtení 🙂 Sleduji a sdílím 🙂

 • Eva Kalinová 15.11.2017 at 14:27

  Dekuji za pekne tipy na darky. Oboje neznam. Starsi syn si bohuzel kouse nehty a stoura se v nose. Nejsem schopna ho to odnaucit. Treba by neco z toho mohlo zabrat. Od Jeziska si kazdou chvilku preje neco jineho, napr. svicku, motorovou masinu, stihacku. Mladsi nam to zatim jeste nepovi, ale maminka vi, ze touzi po velikem autobusu. Ten uz ceka ve skrini. Sleduji na FB

 • Iva Bidmonová 15.11.2017 at 14:28

  Nas syn je jeste maly ale tusim co by si pral muj mobil nebo tablet, nebo cokoliv co mu nechceme pujcit. Vcera snedl cudlik z ovladace, tak snad to vyjde 🙂

 • Jana Petříková 15.11.2017 at 14:28

  Krasna hra 🙂 my se slusne chovani ucime ze serie knizek od pana Spacka Dedecku vypravej 🙂
  Nasi Sofince je letos pet let a ma plno prani – klasicke Lego friends, doplnky k miminkum a hudebni nastroje (nejlepe bici sestavu), doplnila jeste o prani dostat saty jako Elza z Frozen a pak velikou zahradu,kde by mela zivou kocku a kyticky 🙂
  Sleduji a sdilim na Fb.
  Krasny den 🙂

 • Míša M. 15.11.2017 at 14:29

  Dobré odpoledne, opět krásný článek a krásné tipy. Myslím, že někteří dospělí ( a není jich málo) by měli dostat tuto hru, aby věděli jak se správně chovat… U nás ještě přání nezaznívají, dcera má za pár dní rok a půl a myslím, že momentálně chce vše, co nemáme doma :), ale pravdou je, že asi vedou miminka. Přidávám se s tipem na paní Láryfáry, ta je opravdu skvělá 🙂 Hezký den. M.

 • Kateřina Kolářová 15.11.2017 at 14:29

  Letos máme ještě klid, protože je zatím malinkej, ale příští rok už určitě bude mít spoustu možných i nemožných přání.

 • Pavlína 15.11.2017 at 14:32

  Co si přeje můj chlapeček k Vánocům netuším, předpokládám, že ještě neví co ho čeká 🙂 loni z nich asi ještě moc nepobral, příští rok snad už vysloví své přání 🙂 ale pokud bych mohla mluvit za něj, určitě by to bylo opravdové hasičské auto, jelikož je miluje! A když ne auto, tak aspoň PET láhev, s tou je taky plno zábavy 🙂 sleduju FB i instagram, odběr mailem mám

 • Verča 15.11.2017 at 14:33

  Ten starší si přeje a mluví hlavně o autě Hrom z pohádky Cars 3. Už teď se na Vánoce těší a ten menší to zatím ještě neřeší. U něj to přijde příští rok ☺ Sleduji tě tu, na FB i na IG.. Sdílím

 • Bohdana Pejchalová 15.11.2017 at 14:35

  moje 18m dcera fšade chodí a povídá stromečééééék, stromečééééék..tak letos to máme asi vyřešené;)

 • Nikola 15.11.2017 at 14:35

  Tak u nás jsou to koleje a vlaky, no a občas i bagry 🙂

 • Zuzka 15.11.2017 at 14:35

  Syn je skromné ditko a řekl mi,ze by si přál houkaci červené auto a koko.

 • Hana Dorociak 15.11.2017 at 14:35

  Adamek v tom ma letos jasno – kufrik pro kutily i s akuvrtackou a sroubkama, povleceni s Mimonama, modely auticek Skoda Superb a Fiat, CD s pisnickama z vecernicku a hru s Krteckem

 • ZuzKa 15.11.2017 at 14:36

  Moje dvouletá Klárka si přeje kočárek pro panenky a fotbalový míč.

 • Nikol Horáková 15.11.2017 at 14:37

  Syn toho zatím tolik nenamluví, ale je to momentálně velký fanda do autíček, takže mu asi nějaké zaparkuje pod stromečkem (možná i s dráhou a garáží). I když věřím, že by chtěl, aby nám v obyváku stálo to opravdové 😀 odebiram, sleduji, sdílím

 • Jana K. 15.11.2017 at 14:39

  Všechna živá zvířátka!!! 😀

 • Jana 15.11.2017 at 14:39

  Mala,necele 3 roky,ani neříká žádný přání. Samozřejme,když otevřeme katalog s hračkami, tak si přeje uplne všechny panenky a Lego a tak ruzne.Ale vylozene to není přání. Já spis sleduji, s čim si soustředěne hraje a co ji baví a podle toho něco koupím. Příští rok si myslím už bude psát pomalu seznam na velkou stranu, ale letos to ještě jde 😂

 • Lenka Benesova 15.11.2017 at 14:40

  Starší syn si přeje kombajn, traktor na dálkové ovládání nebo jakýkoliv jiný velký zemědělský stroj :). Holky ještě moc koncept Ježíška nechápou, ale když někde vidí panenku miminko, jsou z ní nadšené (ještě takovou nemají).

 • Ivana P. 15.11.2017 at 14:44

  Dcerka je ještě mrňous, takže jí jsou vánoce zatím jedno, ale nějaké dárečky budou:-) ona bude štěstím bez sebe, když budou všude světýlka a stromeček…díky za soutěž.i

 • Pavla Havlíčková 15.11.2017 at 14:45

  Tak já už mám děti dospělé, ale dcera si přeje lístky na muzikál nebo Colours of Ostrava a syn strunovou sekačku a koberec do dětského pokoje 😀 vnoučátka jsou malá 3mesice a 18mesicu a tak si zatím nic nepřejí. Sledují vás na FB

 • Věra 15.11.2017 at 14:46

  To je celkem těžká otázka. Dcera si každou chvíli přeje něco jiného, stačí projít kolem obchodu nebo když si prohlíží nějaké letáky, katalogy s hračkami 😀 Naposledy říkala, že by chtěla magnetickou stavebnici

 • Jana Gerlická 15.11.2017 at 14:46

  Náš 4 letý syn Ondra si přeje “to velký auto, co má přeci Kubík, jak si do něj můžeš sednout a volantem řídit. Nejmenuje se Hot Wheels, ale MiniCooper přeci!” 🙂

 • Anna Antalova 15.11.2017 at 14:50

  Syn (2r9m) si praje velmi originalne nejake auticko 😀 Dostane vsak huslicky, tak sme zvedavi na reakciu 😀

 • Veronika 15.11.2017 at 14:52

  Naše holky se zamilovala do magformers a Ježíšek slyší. Raději bych hru, knížku už máme.

 • Zuzana Zárecká Kašparová 15.11.2017 at 14:53

  Syn si přeje toho bláznivého psa Floopyho co je v reklamě 😂 a nejvíce ze všeho chce plastelínu Play doh, to je jeho největší záliba 😊❤

 • Laduš Sojková 15.11.2017 at 14:58

  Tak můj syn by si bezesporu přál opravdový traktor, samozřejmě s vlekem (dle jeho kára) 😀 Sleduji na FB i Insta.

 • Sarka 15.11.2017 at 14:59

  super článek :o)) to musíme mít doma :D:D jinak, když jsem se našeho dvouleťáka ptala, co chce od Ježíška, tak řekl:” všechno” :D:D ale do užšího výběru se nakonec dostala panenka, protože má čerstvě mladšího bráchu a když u nás byla naposledy malá neteř, tak jí bral panenku a chodil ji kojit na můj kojící polštář :D:D:D

 • Lucie 15.11.2017 at 14:59

  Dcerka (28 měsíců) si přeje nějaké Lego duplo, knížky a puzzlíky 🙂

 • Jana 15.11.2017 at 15:01

  Syn (3,5 roku) potřebuje traktor s pluhem, kombajn a nákladní mašinky. Snad si to do Vánoc nerozmysli,protože Ježíšek uz nakoupil. Mladší mi to zatím nepoví, ale dle zájmu soudím na kuchynku… Moc dekuju za další super tipy. Sledovat se vyplati😉.

 • Lucie L. 15.11.2017 at 15:02

  Dceři je rok a čtvrt, takže si ještě nepřeje nic. Ale já si toho pro ní přeju až moc 🙂 Ale už mám i nakoupeno (bohužel ne všechno, co bych chtěla, finanční rozpočet je nesmlouvavý). Takže letošní Ježíšek bude: lego Duplo, zatloukačka, nasazování, vkládačka, batůžek, hodně knih, něco na malování, krájecí dřevěné ovoce.

 • Lenka F. 15.11.2017 at 15:04

  Naše dvouletá dcera na otázku, co si přeje od Ježíška, odpovídá dárky :D…případně hračky 😀
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá), na IG jako cichulak – Lenka F.

 • Monika 15.11.2017 at 15:05

  Nejlepší by bylo vše z kteréhokoliv katalogu hračkářství :D. Avšak teď se nám pokazil vláček na legokoleje, takže momentálně vede vlak :).

 • Kateřina Vítů 15.11.2017 at 15:06

  Synáček má jen 7. měsíců, takže si ještě neřekne, co si přeje. Ale kdyby uměl mluvit, tak si řekne o ovladač na TV, kabely k notebooku , nejrůznější nabíječky a podobné hračičky 😀

 • Kačka Kunčická 15.11.2017 at 15:06

  Rostoucí židli, puzzle a život bez velmi obtěžujícího ekzému.
  FB: Kačka Ku

 • Jana & Dominik 15.11.2017 at 15:07

  Těším se, až se synem budeme psát Ježíškovi … Dominik si přeje doplnit vláčkodráhu o další koleje a příslušenství. A touží po sanitce Bruder 🙂

 • Zuzana Till 15.11.2017 at 15:07

  Dcerka (19 m) zatím smysl Vánoc a přání úplně nevnímá, takže se snažím sledovat, jaké hračky a hry ji nejvíc baví a podle toho vybrat dárky. Kupodivu ji nesmírně baví vláčky, takže dostane rozšíření vláčkodráhy, taky ji baví uspořádávat všemožně věci v kuchyni a točit čudlíkama u sporáku (i když se to zrovna nehodí :D), tak bude mít i vlastní kuchyňku. No a v neposlední řadě také podkladovou desku ke skládačce vafle, do které ji hrozně baví zapichovat zvířátka (ale teď je složená ze tří částí a je tam méně místa) – a možná přikoupíme i některá zvířátka, která jí chybí 🙂
  Hned jdu sdílet 🙂

 • Monika Sahebová 15.11.2017 at 15:08

  Zatim.jeste nic, vanoce jsou daleko 🙂 dvoulete dcerce budeme.teprve o vanocich povidat a rocni to jeste nebere 🙂

 • lucie 15.11.2017 at 15:08

  Nase mala zatim netusi co je jezisek a vanoce, tak nic… mami musi sama 😉
  Diky za neotrele tipy!
  Lucie
  Na fb: lucie lesprix, sleduji mailem tez

 • Anna Michlová 15.11.2017 at 15:10

  Tříleťák si přeje nářadí jako má táta, ale protože je fakt zručnej (za asistence táty smontoval pro ségru postýlku) a byl by schopnej doma vše rozmontovat, tak dostane jen dřevěné 😀 Dál si přeje bagra, prskavky a světýlka na stromeček.

 • Denisa Jenčovská 15.11.2017 at 15:14

  Tak malá teď právě “ujíždí” na plyšových mazlíčcích a panenkách, tak předpokládám, že by ji udělalo radost něco z toho. Taky má moc ráda knížky 🙂 Starší syn asi nejvíc touží po mobilu, ale knížky má rád taky 🙂

  • Denisa Jenčovská 15.11.2017 at 15:41

   Sleduji na FC jako Dendy Malá 🙂

 • Veronika Mlejnkova 15.11.2017 at 15:15

  Malý ještě neumí mluvit, takže žádné konkrétní přání nám nesdělil 😀 ale má moc rad knížky a auta, takže ty samozřejmě nebudou chybět 🙂 líbí se nám hra Nesrourej se v nose 🙂 sledujeme a sdílíme na fb 🙂

 • Veronika 15.11.2017 at 15:19

  Tak naše děti nebudou moc originální (ten Julinčin jogurt mě pobavil 🙂 ) Přeji si Play-Doh zubaře a červené auto. Akorát nevím zda to auto chtějí malé na hraní nebo na cestování 🙂
  Sleduji i na FB.

 • Katka Röslerová 15.11.2017 at 15:20

  Čtyřletý syn nějakým omylem shlédl reklamu na auto, které samo sbírá Lego kostky a o ničem jiném teď nemluví 😀 Dcerka (2,5) to má jednodušší, chce dárek, který bude žlutý 🙂
  na fb sleduji

 • Janka 15.11.2017 at 15:21

  Agátin svět také miluju a přiznávám, že zde každé Vánoce Ježíšek nakupuje 🙂 Musím uznat, že i tyto dva dárečky jsou úžasné 🙂 Naše dvouleťačka toho ještě moc nenamluví, a tak jen odhadujeme ,co by si asi přála, ale podle toho, jak si hraje u synovce s legem a pořád se o to doslova “rvou”, to byla jasná volba. Takže u nás Ježíšek přinese lego duplo. Naše první 🙂

 • Monika 15.11.2017 at 15:21

  Na otázku, co si naše dcerka přeje, odpověděla, že stromeček a dárky :-D.
  Tak uvidíme :-D.

 • Lenka Pejšová 15.11.2017 at 15:22

  Dceři to zatím asi není s přáním úplně jasné, takže nejdřív řekla, že by chtěla červený dárek., takže nám asi stačí zabalit krabici do červeného papíru. Po chvíli vysvětlování, ale už začala říkat, že by chtěla knížku, co má její bratranec, tedy Kouzelné čtení.

 • Kateřina 15.11.2017 at 15:25

  Náš 2 a čtvrt starý ještě princip Ježíška nechápe, ale vždycky mi řekne důležité “aňó, mamí”. Takže mi často říká, že chce všechno, často, že nic, ale nejčastěji padlo “mimi”… tak já nevím 😀

 • Andrea 15.11.2017 at 15:28

  My sme Jeziskovi pisali prave vcera 😀 : Tlapkovu patrolu, gulockovu drahu a plastelinu – zubara a vela vela kniziek 😀

 • Dari 15.11.2017 at 15:32

  Moje deti vyrustaji v zahranci, cesky je ucim, ale bude to pro ne vzdy ten druhy jazyk. Knizku uz doma mame a moc radi si ji cteme, hra by nas velmi potesila. Moje dcerka si preje panenku Winx a syn cokoli od Harry Potter 😊

 • Eva Přibylová 15.11.2017 at 15:33

  Ahoj Miso, u nas je to jasne :-). Honzik si preje, jako kazdy rok, autobus a letos ho okouzlil ve skolce kramek a prodavani potravin, takze ten. Sleduji i na Fb a IG

 • Petra 15.11.2017 at 15:37

  Syn uz v zari napsal dopis Jeziskovi😉 Pral si stromecek velikej a na nem zvonky (to teda nevim jaky:) a pak, mami, pistoli veeelikou. Tak u nas to Jezisek zmakne hrave..teda jeste nejaky zvonky musi splasit;-) Sleduji fb i instagram jako Petra Fai.

 • Michaela Pušová 15.11.2017 at 15:46

  S dcerou nas jeste pred Vanoci ceka oslava druhych narozenin a kdykoli mluvime o tom, ze na oslave budou darecky zacne kricet jedine slovo LEGO 🙂 to je proste top

 • Radka 15.11.2017 at 15:47

  Nás doma čeká první přání od ježíška až příští rok, hádám 🙂 takže výběr dárků prozatím zůstává v dospělácké režii. Syn zatím nejvíce touží po zážitkách, neustále doma posloucháme, že chce jít do bazénu, jet vlakem nebo autobusem 🙂

 • Markéta 15.11.2017 at 15:47

  Díky za super prezentací pro mě nových a moc užitečných pomůcek! 2,5 letá dcera by chtěla: “ňáký zivý zvízátko, maminko” a to je jedno jestli od Ježíška, je to její sen. Protože nelze úplně splnit, tak chodíme do zoo a útulků, ekodvorů, ekocenter, ekoparků, farem a jiných zvěřinců…aspoň na chvilku si zvířátka užít.

 • Hanka 15.11.2017 at 15:48

  Tak naše Emi si přeje sluníčko a deštík😂.A z těch reálných nutně ale opravdu nutně potřebuje další panenku.
  Jinak jí Ježíšek letos donese i lyže,tak snad bude mít radost.

 • Beata 15.11.2017 at 15:51

  Moj maly chce kamion,policajne auto,traktor,vrtacku a kosacku 🙂

 • Lucie Vaňková 15.11.2017 at 15:52

  Syn strašně touží po koloběžce, Zvířatech z Kouzelného čtení a kašpárkovi v krabičce 😀

 • Ingrid Fikerlová 15.11.2017 at 15:57

  Syn ještě nemluví, takže těžko říct. Dcera si dnes zrovna kreslila dopis Ježíškovi a nakreslila druhou houpačku, plyšové prasátko, kytičku a sluníčko, nové voskovky a pastelky, řetízek, lyže, nové brýle pro sebe na plavání a brýle pro bráchu (ona brýle nosí, bráška zatím ne). Tak uvidíme, co z toho Ježíšek zvládne 😀

 • Martina Wágnerová 15.11.2017 at 15:57

  Dobry den Miso, tak moje 2-leta dcerka mi na otazku co si preje dostat od Jeziska odpovedela rybu 😁 takze u nas takto. Chci koupit nejake Lego duplo, kde bude zminena ryba 😀. Preji hezky den…

 • Pavlína 15.11.2017 at 15:59

  Téměř dvouletý syn zatím konkrétní přání nemá, ale baví ho auta a lego, takže odhaduji, že by to mohlo být i jeho přání, dostat další do sbírky 🙂 Tak uvidíme, co Ježíšek přinese…. Sleduji i na FB a IG

 • Zuzana Kudrnová 15.11.2017 at 16:02

  Můj prcek zatím teprve začíná mluvit,takže těžko říct, co by si přál, ale určitě něco vymyslíme. Každopádně díky za inspiraci :-). Moje ségra si jednou přála rovnátka, což nás všechny dost pobavilo.

 • Zuzana 15.11.2017 at 16:03

  Děti zatím neví, že by si něco měly přát (tak pssst), starší syn jen poukazoval na stromeček, že snad zase bude a světýlka na něm 😀
  Sleduji FB i IG (zuzanacerna)

 • Vlaďka 15.11.2017 at 16:04

  Davídek si přeje tú hru nešťourej se v nose..:D

 • Hany 15.11.2017 at 16:06

  U nas prani Lego, uz ceka ve skrini, dalsi napady nacerpam asi od vas 👍🏻
  Sleduji F i I

 • Veronika 15.11.2017 at 16:14

  Dcera jeste rict bohuzel neumi takze jen budeme odhadovat. Rada tancuje tak dostane tocici sukynku La Pet. Suz.

 • Petra 15.11.2017 at 16:17

  Starší dcera si nejvíc přeje modelínu Play Doh, s tou si vyhraje denně. A pak robotického pejska. Mladší je to hádám ještě fuk, dokud má neomezený přísun mléka a mámu k ruce/puse 🙂
  Jinak Agátin svět mám taky ráda, bohužel mám problém, že bych vždycky nejradši skoupila polovinu nabídky…

 • Sylva Sejpková 15.11.2017 at 16:17

  Sofi si přeje domeček pro panenky (nutně musí mít aspoň otvírací dveře) a pak je už přes rok zamilovaná do (pro mě příšerného) velkého My little pony se sukní, co mluví, hýbe se… Ježíšek to má věru jednoduché – tohoto poníka již nikde neprodávají 😀 a Juli se nám bezmezně zamilovala do Poppy z Trolls 😀

 • Pavla 15.11.2017 at 16:22

  Zatím v zásadě skoro všechno, co někde uvidí a líbí se to, je to ještě skoro “mimčo”. 😉

 • Tana S. 15.11.2017 at 16:24

  Maly si jeste od “jeziska” nic nepreje, protoze tomu jeste moc nerozumi. Ale tesi se na snih a mluvime o stromecku, tak na ten se uz tesi moc 🙂

 • Haňulka 15.11.2017 at 16:34

  Dcera si preje My litle ponny a to je vse 😁 vlastne jeste sovicku (zazu lampicku). Obe jsou splnitelne prani. Syn jeste nemluvi, tak jsem zvedava za rok, spis asi za dva. Fb, Ig – Haneloore

 • Helča 15.11.2017 at 16:36

  Ta společenská hra je opravdu skvělá! 🙂

  Syn si moc přeje “zeleného tereňáka s oranžovým výfukem”… zeleného tereňáka asi i dostane, a ten výfuk se nějak dobarví 😀
  A pak si tedy přeje pejska, ale to je takové přání, které zatím zůstane nevyslyšeno (je moc malý, aby chápal zodpovědnost vůči zvířátku).

 • Markéta K. 15.11.2017 at 16:36

  Madlenka nám toho ještě moc neřekne a myslím, že jí bude stačit i prázdná krabice 😀 Ale kdyby už z toho měla rozum. určitě by si řekla o míčky do bazénu 🙂

 • Martina Barnikova 15.11.2017 at 16:42

  Nas este nehovori, takze neviem co by si prial, no ked ho tak pozorujem, prial by si dom plny usmievavych ludi, to ho robi najstastnejsim 😍🍀🤷🏻‍♀️

 • Marie Linhartová 15.11.2017 at 16:46

  Pětiletý syn si kromě mobilu přeje kávovar, pračku, kytaru, housle a basu… a tabletky proti kašli. A pak všechno možné, co zrovna vidí 🙂 Dcera má 2 roky a chce hlavně mašinku k vláčkodráze.
  Sleduji na fb.
  Ps: Agátin svět je také můj oblíbený, dárky z něj už mám doma 🙂

 • Eva 15.11.2017 at 16:53

  Starší dcerka chce panenku balerínu, a mladší včera prohlásil, že chce krokodýla 🙂
  Sleduji na IG i FB.

 • Lenka T. 15.11.2017 at 16:54

  dcera by chtěla živého koně a jinak má zakroužkovaný celý katalog hraček, syn hlavně vlaky:-)))) ale zatím berou vše, co Ježíšek přinese…
  l.tailorka@gmail.com

 • Romana Navrátilová 15.11.2017 at 17:00

  Naše tříletá princezna uzmula v hračkářství katalogy, chce vše…Jinak by chtěla sestřičku nebo bratříčka, to jí bohužel letos nesplníme, uvidíme příště.

 • Marketa Juřicová 15.11.2017 at 17:03

  Do opravdu ku bagr ☺ no asi to letos nevyjde ☺ sleduji vas na fb

 • Petra 15.11.2017 at 17:04

  Mladší to ještě neřeší a starší si přeje kytaru (takže bych ráda pořídila ukulele a možná nějaký dobrý xylofon). A nejmladší jsou 3m 🙂 Inspiraci tedy asi úplně nepřináším.
  Petra

 • Eva Kmochová 15.11.2017 at 17:07

  Půlroční Sára tomu ještě nerozumí a 2,5leťákovi jsme ještě ježíška nevysvětlovali, takže přání zatím žádná 😉

 • Tereza Spirhanzlova 15.11.2017 at 17:09

  Protože u nás frčí vláčkodráha, syn si přeje tři nové mašinky. Dostal se k nám nějaký letáček, kde si přesně ty 3 vybral. A Ježíšek mu přesně ty tři přinese 🙂 P.S: Už jsou schované ve skříni 😀 A já se těším na tu radost, až je pod stromečkem rozbalí.

 • Soňa 15.11.2017 at 17:11

  Náš syn si ještě nepřeje nic. Ještě neví, co ho čeká. První Vánoce zažil v 3 měsících, letos to budou druhé. Ale mohl by si přát třeba pejska, ty má totiž moc rád :-).

 • Jana 15.11.2017 at 17:16

  Náš malý rošťák by si přál opravdový vrtulník 😀

 • Lenka 15.11.2017 at 17:20

  Tak dcerka si přeje Vánoce…. 🙂 Jsou jí 2,5 roku a tak nějak neví, co to přesně obnáší a asi by nerada na něco zapomněla, tak to bere dost obšírně 🙂 sleduji i na FB a IG

 • JANA Chichi 15.11.2017 at 17:20

  My máme jasno, prý bagra, protože ty, co máme doma, jsou staré, zelenou a modrou knížku, kterou bude umět Tomášek číst sám a židličku pro maminku . 🙂
  Prosím raději hru Nešťourej se v nose 🙂 Děkuji

 • Katka 15.11.2017 at 17:20

  Syn chce každý den něco jiného – jednou chce autodráhu jako měl tatínek, když byl malý, podruhé chce být hasičem, ale spolehlivě vždy vyhraje nějaka krásná drevena mašinka. Trileta dvojčátka nám ještě moc neřeknou svoje přání, takže máme v plánu kuchyňku a cokoli se včelkou Májou. ☺

 • Michaela Kratochvílová 15.11.2017 at 17:23

  Syn chce jeden den jeřáb, druhý den zase hasiče ( kdyz si prohlížíme katalog z Brudrem) takže uvidime co mu ježíšek doopravdy přinese :))
  Sleduji FB i IG

 • Iveta Holá 15.11.2017 at 17:29

  Krásná inspirace! U nás už je dlouho přání kuchyňka, takže zvítězila IKEA dřevěná a k ní i různé věci. Starší si moc přeje i panenku, protože svou před pár měsíci ztratila. Obě mají i moc rády vláčky , takže další koleje, mosty atd k tomu co mají. A abych nezapoměla, tak už si od září přejí ty plyšáky z Billy, takže už čekají ve skříni.

 • Katka sramkova 15.11.2017 at 17:38

  Ahoj, syn chce vesmírnou raketu a astronauta 😀 Rak nevim ci Ježíšek vymysli 🙂
  Dekuji, Katka (sleduji Fb i instagram)

 • M. Antonová 15.11.2017 at 17:54

  Zatím nevíme, co by si syn přál, možná, abychom měli doma víc šuplíků a věcí na krámování =). K Vánocům dostane figurky zvířátek, co se mu líbí. Hra i kniha vypadají suprově, i když u nás na to zatím není věk. (Sleduji FB)

 • Markéta 15.11.2017 at 18:12

  Markétka 4 roky si přeje Barbii auto na dálkové ovládání a julinka 2 roky si přeje panenku Mášu z pohádky Máša a medvěd.

 • Veronika 15.11.2017 at 18:24

  Tak u nás je letos vedle těch klasických i jedno originální přání. Dcera si přeje sněžítko s chaloupkou. Což o to, přání je to hezké, ale sehnat takovou kouli, aby to nebyl kýč se jeví nad naše síly. Všude nacházím jen hrozné barevné hrůzy se Santou a jemu podobnými… Žádnou pěknou zimní chaloupku jsem neobjevila, vlastně jsem našla jen jedno jediné sněžítko s domečkem, takže ač taky úplně nesplňuje predstavy, byla jsem nucena vzít zavděk aspoň tím. Tak doufám, že jejím dětským představám bude vyhovovat 🙂

 • Ludmila 15.11.2017 at 18:31

  Roční syn moc přání neprojevil, dle jeho zájmu o kočárek dcery bychom měli asi uvažovat o rozšíření vozového parku. A čtyřletá dcera si už druhý rok přeje housle… jen Ježíšek ještě nesebral odvahu ji je pořídit.

 • Bára 15.11.2017 at 18:34

  Agátin svět je fajn:) Syn si přeje svítící globus:)

 • Renáta Hovoříková 15.11.2017 at 18:52

  Něco na rybaření (syn 7 let – nerybaří, nerybařil, ale mluví o tom už dva roky a nemůže se dočkat osmi let, až vstoupí do rybářského kroužku). Dcerka jeden rok nejvíc touží po všem, co dělá pořádný rachot :))

 • Lenka 15.11.2017 at 19:00

  u nás zatím nic, všechno se líbí ale nechce nic :_) asi ji to dlouho nevydrží :-)sdílím FB,IG

 • Vanilka Bourbon 15.11.2017 at 19:12

  Dcera by byla nejšťastnější, kdyby k Vánocům dostala pytel pistácií, mrazem sušeného ovoce a čokolády (té nejvíc hořké) 🙂
  Sleduji na FB a doufám, že na mě los padne s hrou Nešťourej se v nose 😉

 • Lucie 15.11.2017 at 19:19

  Syn si k vánocům moc přeje brontosaura a dcera si zase moc přeje Buzze Rakeťáka z pohádky Toy story 😀
  Po hře Nešťourej se v nose už nějakou chvíli pokukuji. U nás aktuálně čteme knížku o etiketě pro děti Dědečku, ještě vyprávěj a syna moc baví. Knížka A pak se to stalo u nás také měla úspěch.

 • Tereza 15.11.2017 at 19:26

  Syn (3,5) si přeje šlapací traktor 😀

 • EL 15.11.2017 at 19:33

  Přejí si nějaké princeznovské šaty. 🙂

 • Věra 15.11.2017 at 19:37

  kolo, kostičky, trakturek, kaši a kufirek 🙂

 • Nelka 15.11.2017 at 19:39

  Syn si přeje aby brácha (2 měsíce) rychle vyrostl a mohl si s ním hrát 🙂 a z těch splnitelných lego Duplo a hromady knížek. (sleduju i instagram)

 • Adéla Bělunková 15.11.2017 at 19:42

  Máme doma skromnou 2,5letou dceru. Na otázku, co by si přála od Ježíška, odpověděla: “nic”. Na druhý pokus jsme z ní vydolovali: “medvídka”. 🙂

 • Buroška 15.11.2017 at 19:49

  Letos budou naše první Vánoce, takže si zatím o nic neříká, ale věřím, že i tak bude mít z dárků radost 😉

 • Monika Rajňáková 15.11.2017 at 19:49

  Naše 4-letá si přeje živého tučňáka, prý ho dáme do ledničky, tam mu bude dobře 😀. A z reálnějších přání je to třeba panenka, které má asi tři, s kterými si skoro nehraje, ale nutně potřebuje další..
  Jinak moc krásné typy na dárky, knih mám ve výběru už asi 20, takže musím redukovat 😀.
  A ještě tip k tématu.. my máme doma knihu Pohádky o princeznâch od Františka Zacharníka, na kterou jsem náhodou natrefila v levných knihách a jsou to moc hezké pohádky např. O princezně Nespalíně, Žalobíně, Nejedlíně, Bojínce,… a nakonec i o Hodníně. K Vánocům bych chtěla pořídit i druhý dil A zase ty princezny… ☺️

 • LenkaK 15.11.2017 at 19:56

  Dceři je 17 měsíců a ještě moc nemluví, ale podle jejiho přístupu bych řekla, že všechno počínaje vším živým a konče jejím milovaným “žrádýlkem”. Protože mňam je její nejčastější slovo.

 • Marie Zikmundová 15.11.2017 at 19:59

  Náš chlapeček ještě nemluví, takže těžko říct:-) Řekla bych, že by si přál, aby si s ním pořád někdo hrál a nebo ho nosil a nosil a nosil, to by byl uplně nejspokojenější:-) Ale například děti od nás z rodiny (5 let) by chtěli od Ježíška “Magic tracks”. Sleduji i na fb:-)

 • Mirka Matuskova 15.11.2017 at 20:11

  Naše holky pořád neví…Ježiškovi jsme jeste nepsali. Ale myslim, ze to bude nejaka panenka nebo zase cokoli ruzoveho😝

 • Lucka Procházková 15.11.2017 at 20:17

  Hezký večer,tak syn (2,5) zatím nemá nereálná přání 🙂 zatím to jsou převážně autíčka,bagry,traktory a mašinky..takže něco z toho mu i Ježíšek opravdu přinese 🙂

 • Klára Hrábková 15.11.2017 at 20:18

  Ta hra je naprosto skvělá, jdu ji objednat 🙂 dííííky 🙂 syn si přeje od Ježíška klučičí kuchyňku a špinosaura….to je spinosaurus po našem 😀

 • Aneta 15.11.2017 at 20:23

  Fuch,tezka otazka,kazdou chvili neco jineho:)Bara(2,5)by chtela Pepa domecek a Ema(4)maleho plisoveho pejska anebo cokoliv s Elzou,co nejvice ,gicoviteho,:)

 • Tereza 15.11.2017 at 20:26

  U nás se ještě Vánoce nechápou a nemluvi, takže o přání nic nevíme. Líbila by se nám ta společenská hra, sledujeme všude.

 • Petra 15.11.2017 at 20:26

  zaujaly mě obě dvě ceny, emma na otázku, co si přeje od Ježíška nejčastěji odpovídá dáreček a stromeček. Tak to se jí určitě vyplní 🙂

 • Věrka 15.11.2017 at 20:28

  Neskutečné, kde Míšo berete takové super typy? Boží to musíme mít 🙂 Naše starší si letos přeje kytaru a stojan na noty – začala chodit od září do ZUŠky do sboru a teď prostě miluje hudbu všemi deseti 🙂 Mladší chce zas duhovou sukýnku – no to bude asi oříšek:-D

 • Zuzana 15.11.2017 at 20:29

  Kdyz se zeptam naši Anetky, co by chtěla, tak pokazde řekne něco jinýho, naposledy to bylo tričko a žluté kalhoty:-)

 • Kateřina 15.11.2017 at 20:29

  Náš malý v tom má jasno…Celý rok si nepřeje nic jiného než autobus…jakýkoliv 😀

 • Barbora 15.11.2017 at 20:40

  Nas 19ti mesicni syn Krystufek z Jeziska nema jeste moc rozum 🙂
  Kdyz jsem mu ukazala letak od Lidlu s hrackama a ptala jsem se ho co by si pral od Jeziska,tak jen ukazoval na obrazky a rikal taky a na dalsi zase taky 🙂

 • Věra 15.11.2017 at 20:40

  U nás je to letos jednoduché – sáně a brýle na lyže

 • Oznam 15.11.2017 at 20:40

  U nás si malá ještě dlouho neřekne. Zatím by ji udělal radost možná karton mléka 🙂 Ale do budoucna bu se určitě hra hodila(i když snad ji to naučíme i bez hry). Sleduju na fb i Ig.

 • Marzb 15.11.2017 at 20:42

  Jak to tady pročítám, tak se tedy máme na co těšit.. 😀 Zatím dcera Vánoce neřeší, bo z toho nemá rozum, ale příští rok už to bude o něčem jiném… Ale obecně vzato si myslím, že by si přála třeba bubínek…. prostě, co vydává rachot, tak je TOP :o)

 • Anna 15.11.2017 at 20:42

  Letos nás čekají asi poslední Vánoce, kdy si dcera zatím nic nepřeje, protože ještě neví, že by mohla 🙂

 • Ivana 15.11.2017 at 20:44

  Starsi ditko v tom ma jasno.. teda temer 🙂 chce kamion a vysokozdvizni vozik. Mladsi dcerka to jeste nerekne ale uz v 1,5 roku se uz tolik fintí, že ji určite poteší i šatičky, sponky a podobné dekorace…

 • Klára D. 15.11.2017 at 20:45

  Naše dvouletá vlastně ještě ježíška moc nechápe a vždycky chce něco jiného, podle toho co jí zrovna napadne;-) ale všude má úspěch vaření a doma vaří jen na stole, takže letos to vyhrála kuchyňka a něco s princeznou sofií, kterou miluje (našla jsem samolepkový blok, kde se může obléknout dle fantazie). Knížku od Ester Staré už mám asi rok doma ve skříni schovanou a neuvěřitelně se těším, až Eli pochroupe více textu a dojde na ní.. Věřím, že bude nadšená.. Hru mám v hledáčku taky;-) Sleduji vás na fb i ig;-)

 • Monika Mikulova 15.11.2017 at 20:50

  Kdyz budu psat za rocni, tak krabicka papirovych kapesniku, ktere ji opravdu zabalim 😀 to bude radosti.
  A 3.5leta by chtela kamaradit se Ctyrlistkem a podivat se do pohadky. Coz ji doufam nekdy splnime a vymyslime. A realnou vec si preje plysovou Fifinku a jinak vlastne vse, co vidi v (bohuzel) donesem katalogu hracek. babickou.

  • Monika Mikulova 15.11.2017 at 20:50

   Sdilim na fb (plus komentar i tam)

 • Lucie 15.11.2017 at 20:50

  Máme deti 15 měsíců po sobě a je legrace pozorovat, kam se za ten rok posunuly. Zatímco dnes L tříletý (syn) vloni vůbec neřešil, co dostane (resp. říkal, že dostane “dárek”), letos je to mistr letáku s hračkami, kde neomylně ukazuje stále stejnou mašinku a vláčkodráhu. Dcera, která má rok s třičtvrtě, tvrdí, že dostane “dárek”. Těším se, co bude za rok!

 • Zuzana Bláhová 15.11.2017 at 20:55

  Náš Dádík (3 roky a 4 měsíce) ví přesně, co chce. Miluje Cars, takže nej nej vysněný dárek je kamion Mac. Dále si u kamaradky na návštěvě vyhlídl auta Bruder, takže chodí a řiká, že potřebuje brudry a nejlíp dva nebo pět 🙂 A poslední jeho přání jsou lyže – “bude jezdit jako víííítrrr” pěkný večer

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 15.11.2017 at 20:56

  Můj tříletý syn si přeje auto na dálkové ovládání a domeček a starší osmiletý chce Encyklopedii dinosaurů a nové kolo.

 • Lenka H. 15.11.2017 at 21:01

  Naše dospělé děti nám ještě svá přání neřekly. Teda Kuba si přeje znovu se podívat do Austrálie, tentokrát nepracovat a nestudovat, ale jen cestovat. Přání si s přítelem i splní, odlétají v prosinci, takže Vánoce budou trávit u protinožců.

 • MAR MAR 15.11.2017 at 21:02

  U nás se kouzlo Ježíška i s příběhy letos zavádí poprvé, takže syn ještě moc neví. Nicméně zkusila jsem se zeptat: “Mikulajdo, co by sis přál od Ježíška k Vánocům?” Odpověď : “dáreček”. Takže by bychom prosili o jeden dáreček 🙂

 • Kateřina Klimentová 15.11.2017 at 21:05

  U nás je poslední dobou velké prání o sourozence “prý bratříčka by potřebovala ” a to si teda myslím , že Ježíšek nepřinese. Jinak klasika kočárek, kuchyňka a plno dalších věcí co kde vidí. 🙂 🙂 🙂

 • Kateřina Valdmanová 15.11.2017 at 21:16

  Tak dceři je 2 a půl a letos jsme psaly první dopis Ježíškovi 🙂 Přeje si “myšku, koupelnu pro miminko, věci pro doktorku, nové pastelky a foťák” 🙂

 • Hanka 15.11.2017 at 21:19

  Starší je předškolačka, takže hlavně si přeje aktovku a mladší by chtěla barbínu 🙂 A obě mooooc touží po té sově ve vajíčku, to jim budu muset vymluvit.. Knížku A pak se to stalo už vlastníme, a čteme často, holky moc baví 🙂 Díky, H. (Sleduji na FB)

 • Eva 15.11.2017 at 21:26

  Má čtyřletá si přeje opět princeznovské šatičky: Ne, že by jich neměla plnou skřínˇ:)))

 • Veronika Mildnerová 15.11.2017 at 21:26

  Viktorka je ještě malá, tak že si zatím k Vánocům nic nepřeje. Tuším, ale že příští rok už to bude jiné. A kdyby bylo na asi podle ní, tak si přeje mít u nás dědu asi celý rok 🙂

 • Helena Kotrchová 15.11.2017 at 21:29

  Dinosaura,nejlepe T-Rexe nebo triceratopse 😂 a pak strasne moc Lego Friends.

 • Klara 15.11.2017 at 21:29

  Samozrejme vse, co ho v danou chvili zaujme, alevnejvic kolobezku a lego 🙂

  Fb Claire de Lune, Ig Yeemanjaa

 • Eva 15.11.2017 at 21:31

  Nás triletak si přeje patrovou garáž a pak každý den něco jiného, co zrovna někde vidí…

 • Daniela Beckova 15.11.2017 at 21:33

  Tak nám na okne pristal dopis pro “Ježíškovou mámu” 😁 Letos je to poprve, co starsi dcera ví, odkud se ty dárky opravdu berou… Jako každý rok prostříhala katalog z hračkárny a mixla to důležitostmi hodnými školačky, jako je mobil, sluchatka a kulma na vlasy… Těším se, až přijde ježíškovské období té mladší, ta ještě nemluví a nejspíš by si ted přala dudlíky, hooooooodně dudlíků 😀

 • Ingrid 15.11.2017 at 21:37

  Dcera má 16 měsíců, tak budeme letos teprve ty Vánoce nějak prožívat :). A myslím, že bude brát cokoliv, co bude mít spoustu balícího papíru :D… I když miluje knížky, tak ty by jí určitě udělaly také radost :)… Jinak sleduji i na fb i na instagramu :).

 • Misa 15.11.2017 at 21:47

  Pekny vecer, Miso, nas maly jeste nema ani 2 roky, tak se darky vybiraji lehce. Horsi bude, az do toho bude mluvit :-)..Myslim, ze ho potesi knizka Rok v lese ci krtecek. Par hracek objednam z Agatina sveta. Diky za pekne souteze

 • Mishi fufu 15.11.2017 at 21:49

  Bubny! Asi je Ježíšek i přinese. Užt takhle se u nás bubnuje do všeho možnýho. Brala bych hru. my sice nejsme tak daleko, ale zásoba do budoucna se hodí.

 • Adéla Hřebíková 15.11.2017 at 21:53

  Eminka si přeje lahvičku s jednorožcem. Je docela skromná. Vloni si přála orezavatko a měla z něj opravdu velkou radost

 • alice 15.11.2017 at 21:54

  Letos máme jasno;) Modrý kůň. Živý modrý kůň. Paní učitelka takového prý má..Hmmm a teď se ukaz Ježíšku 😀

 • Karolína Dvořáčková 15.11.2017 at 22:50

  Synovi je 6 měsíců a ještě si neřekne, co by si přál. Dceři jsou 2 a 1/4 a já se ji neptala, co by si přála… Snad za rok? 🙂 Ona má vždy ohromnou radost z čehokoliv… Vlastně už jen z toho, že je co rozbalovat a že jsou dárečky 🙂 Mám pro ni pod stromeček vybrané dětské plastové opravdově vypadající housle (Legler)… Ona je obrovsky nadšená pokaždé když nějaké vidí. Několikrát už i předváděla, že na ně hraje, tak věřím, že ji potěší 🙂
  Sleduji Vás na Instagramu i Facebooku a sdílím 🙂

 • Michaela Moravcová 15.11.2017 at 22:57

  Ty nasi kluci jsou dneska za strasne skromný a dnešním přáním bylo nové puzzle 😁 Jindy toho vyjmenuji hromady, ale zatim je vsechno reálný (takze my zatim jednorožce shánět nemusíme 😊).
  Fb i Ins sleduju, diky, Míša

 • Aneta 15.11.2017 at 23:00

  Muj syn si přeje lego:-) a dcera ta se ještě neumí vyjádřit ..

 • Tereza Vykydalová 15.11.2017 at 23:07

  Naše 2-letá dcera si prý nejvíce přeje čokoládový dort (včera jsme poprvé psaly Ježíškovi a tohle bylo první, co jí napadlo….má teď období dortů a koláčů…snažím se dělat domácí a zdravější varianty, když už) a pak nějaké malování s Prasátkem Peppou 🙂
  Tak uvidíme, co jí Ježíšek přinese.
  Moc děkuji za soutěž.

 • Michala 15.11.2017 at 23:07

  Zajda nam zatim nerekne, co by si pral, ale tusim, ze nafukovaci mic nebo nejaka rehtacka sklidi uspech. V pripade vyhry bychom meli zajem o knizku. Dekuji za super tipy, pridavam je na nastenku do budoucna.

 • Tereza 15.11.2017 at 23:09

  Zdravím Míšo, je zajímavé, jak děti uvažují a smýšlí…Když jsem se dneska Šímy zeptala, tak řekl, že si přeje, aby tatínek nepracoval tak dlouho a byl doma…Co víc potřebuje dítě, než lásku a rodiče…? 🙂

 • Šárka 15.11.2017 at 23:15

  U nás je to zpívající čmelák z Včelích medvídků:-)Sárka

 • Eva 15.11.2017 at 23:24

  U nás vede Ledové království, takže tříleťačka si přeje šaty a vlasy jako má Elza 😀 a její mladší brácha by si přál další traktor, tentokrát žlutý! No, jednorožce by Ježíšek sháněl hůř 😀

 • Verča S 15.11.2017 at 23:33

  Když jsme v hrackarne tak si přeje všechna auta, co tam jsou. V katalogu si zaskrtl nedávno růžovou tašku s civavou, ze je to dobrý, ze tam by si mohl dávat i pití 🙂

 • Petra S 15.11.2017 at 23:41

  Dcerka si preje nejakou panenku (jako barbie, ten styl), plysoveho My Little Pony, věci do první třídy do školy 🙂
  Syn nerekne, ale je rád za jakýkoliv stavební stroj 😀

 • Martina 15.11.2017 at 23:46

  Muj mladsi syn (temer 2 roky) miluje Mickey klubik, takze kdyz se zeptam co by si pral, tak jeho odpoved je “Mikiiii” :-D. Starsi uz si preje trosku vice. Zacal koukat na Tlapkovu patrolu, takze neco z toho, potom Transformera co se meni v auto, a do toho jeste dalsi veci, ktere se meni podle toho co vidi v katologu z hrackarstvi nebo v reklame. 😀

 • Helena 16.11.2017 at 0:09

  Takže pozor, dcerka 2,5let chce jen doopravdické miminko, tedy sourozence, o kterého se bude starat 😀 Tak na příští Vanoce to stihneme 🙂 Snad 🙂

 • Zuzana 16.11.2017 at 0:17

  Starsi dcera si preje kuchynku a panenku chlapecka (mame same holcicky a pry zadneho kluka). Mladsi je to jedno,ale kdyz ji dam katalog,tak se ji libi vse 🙂

 • Silvia 16.11.2017 at 1:12

  Tak u té naše se musíme zatím spoléhat že se ji bude líbit to co vybere ježíšek 😀

 • Katka 16.11.2017 at 6:42

  Syn mě překvapil-očekávala jsem že jeho přání bude nějaké auto, ale ne, přál by si postavičku Mickeyho mouse a Daisy 🙂
  Sleduji na FB a IG

 • yansanm 16.11.2017 at 6:46

  Starší chce pirátskou loď a mladší ještě nemluvi:-)

 • Lucie 16.11.2017 at 7:27

  Náš tříletý Maty v tom ma jasno. Je to velky obdivovatel Pata a Mata a tak by si pro své kutilske chvilky přeje tři desky a tři krabice 😀 při sepisovani dárků do dopisu pro Ježíška mě pak dostal přáním, že by rád motyku na žížaly 🙂

 • Martina Machková 16.11.2017 at 7:37

  Starší, sedmiletý, by chtěl neomezené hodiny strávené u počítače, což mu tedy rozhodně Ježíšek nesplní, a mladší tomu zatím vůbec nerozumí 🙂 Ale jedničkou je u nás určitě lego…

 • Adéla 16.11.2017 at 7:40

  Syn si přeje mít svoji vlastní velkou garáž (asi ne? :-)) a menší mládě si přeje všechno co má v ruce pravě ten starší 😀

 • Alena 16.11.2017 at 7:49

  Náš starší syn si letos pod stromeček přeje všechno lego světa 😀,prostě prý čím víc, tím líp a pak prý nějaké překvapení. Mladší syn by nejraději pod stromečkem našel koleje a mašinky.

 • Alena K. 16.11.2017 at 8:08

  Naše mimčo si ještě nedokáže říct, co by chtělo. Ale vše, co se dá montovat nebo knížka vždy vítězí 😊.

 • Maria KUČEROVÁ 16.11.2017 at 8:20

  Jednoznačně panenka.

 • Andrea 16.11.2017 at 8:25

  Naše mladší dcerka, skromně- balónky( má je moc ráda).
  A starší syn bohužel notebook.
  S pozdravem Klimková

 • Lucie 16.11.2017 at 8:34

  Honzík si ještě neuvědomuje že by si mohl něco přát, ale kdyby věděl, tak by určitě chtěl Krtka, vlak, autobus.. 🙂
  (Fb Amálka Veverka)

 • Markéta 16.11.2017 at 8:40

  Můj syn si neustále přeje Lego..

 • LadyBird 16.11.2017 at 8:43

  Pěkný den, moc děkuji za možnost účasti. Hra i kniha vypadají skvěle a v Agátině světě nakupuji pravidelně a ráda. Čmeláček má dva a půl roku a Ježíškovi nakreslil letos velké hasičské auto a závory k vláčkodráze a “nějakou” hezkou knížku… 😉
  Mějte pěkné dny, Peťka

 • Jana 16.11.2017 at 8:44

  Zatim neumi moc mluvit takze si neumi rict 🙂 ale v letacich se mu libi vse 🙂

 • Petra Kadlecová 16.11.2017 at 8:51

  Náš synek chce hasiče, letadla, lodě, vlaky – v jakékoli podobě, velikosti a množství. díky množství babiček a tet bude asi pod stromečkem od každého něco. Sleduji i FB

 • Veronika 16.11.2017 at 9:04

  Vasik si nejvic preje ptaci budku a chce si ji sam pridela na strom a pry ze to zvladne, ze je sikovnej.

 • Miru 16.11.2017 at 9:19

  Starší dcerka tříletá by chtěla’obrovský domek pro panenky ” 🙂 a ta mladší 4měsíční si postačí určitě s mlickem 😉 ale samozřejmě ji tam Ježíšek přinese i něco na hraní 😃i když po pravdě spoustu hraček ma po starší a v tom je to teď horší s výběrem ☺

 • Míša Štr. 16.11.2017 at 9:20

  Pěkný den! Zrovna se Vám podařilo trefit do tématu, když se tak koukám po dvou dcerkách sedících vedle mě, navlečené v princeznovském a obě svorně prsty v nose! Ta starší si přeje rýč, aby prý s námi mohla sázet na zahradě. Mladší asi ještě úplně neví, ale prý by si přála sníh.. Tak snad nějaký bude! A nejmladší si přeje neustále chovat a kojit, víc prý nepotřebuje 🙂 Sledujeme i na FB /m. Štroufová/

 • Kristýna 16.11.2017 at 9:22

  živou kočičku

 • Jitka Křížková 16.11.2017 at 9:57

  Malá si už napsala několik seznamů a pořád přepisuje, ale myslí na nás všechny, všem tam vždy něco připíše.
  Ale rozhodně chce lego, doplňky pro petshopáky, nějakou hru chameleon. Dnes ale překvapila, bavily jsem se u snídaně, když nechtěla sníst chleba, o jídle, jak jsou děti, co ani ten chléb nemají a sama řekla, že pošle penízky z pokladničky dětem, co nic nemají, aby si koupily rohlíky 🙂 Mám radost, že pochopila a že se ráda podělí

 • Jana Holubcová 16.11.2017 at 9:59

  Tříletý syn si přeje pro sebe limonádu s brčkem a pro mladšího bráchu, který si ještě neumí říct, nějaký obrovský dárek a knížku ;o)

 • Zuzana Brňová 16.11.2017 at 10:10

  Nelinka si přeje velký domeček pro panenky, Lukášek sluchátka a Davídek hru na PS4

 • Lenka Jarošová 16.11.2017 at 10:27

  Děkujeme za pěknou soutěž 🙂 Sny si přeje velkou motorku a lopatu – takže je to zatím vtipný 🙂 Na FB sleduji jako Lenka Jarošová, na IG jako: @moje_tvoreni_muj_relax Přeji krásný den Lenka

 • Vendy 16.11.2017 at 10:37

  Dcera si přeje, aby jí Ježíšek přinesl schopnost umět kouzlit a syn si přeje autodráhu (největší na světě, minimálně přes celý dům) 🙂 tak uvidíme jak se s tím Ježíšek “popere” 🙂 Vendy
  Sleduji Vás na FB i IG.

 • Petra 16.11.2017 at 10:59

  Kluci si přejí koloběžky a pak hry…Ty zatím nespecifikovali, takže Ježíšek může vybírat 😉 sleduji i Fb a instagram 😉

 • Sabina 16.11.2017 at 11:42

  Dobry den. Syn 2.5 si preje skateboard (jezdi na cizich v sede) pred domem. Skryte si preje bubinek,proroze neustale do neceho busi:). Jezisek snad prinese oboji a jeste knizky a pexeso. Dceri jsem vybrala kvalitni xylofon. Tak hezky den

 • Marcela Němcová 16.11.2017 at 11:43

  Zase skvělá inspirace, díky. Ani nevím jestli se mi vic líbí hra nebo kniha. My dostali letos od kamaradky knihu O princi, který se vrtal v nose. Je napsaná pohádkově…princové, princezny, draci, ježibaby, ale je také takto výchovná. Určitě doporučuji. Autorka se jmenuje Tereza Igazová a kniha je moc pěkně ilustrovaná.
  A s těmi Vánoci u nás? No nevím, syn ještě nemluví (kromě máma, táta a podobně) ale tuším, že pokud by to uměl, chtěl by aby fungovala televize….my ji totiž tento týden odpojili od antény, protože se ji naučil sám zapínat a nedělal skoro nic jiného, takže než nešťastní rodiče vymyslí jak na to, tak nefunguje…

 • Lucie 16.11.2017 at 11:58

  Krásný den, naše dcera 2,5 roku, sice pořád křičí ať už jako udělám Vánoce 🙂 , ale myslím, že to nemá spojené vyloženě s dárky a dnes jsem si všimla, že to asi pochytila z jedné reklamy, ale jediné, co teď pořád všude vidí, přijde mi kolikrát, že i na 10 km daleko 🙂 🙂 🙂 jsou jeřáby a neustále opakuje, že přesně takový by potřebovala domů. Takže, až se pokusíme malovat Ježíškovi, co by si přála, bude to právě jeřáb. 🙂 tím jsem si jistá 🙂

 • Zuzka 16.11.2017 at 12:08

  Naše princezna zatím neví, že Ježíšek nosí dárky a může si i něco přát. Nejvíc jí teď ale rozveselí, když jí hledáme poté, co se přilepí ke zdi se slovy “schovaná”, nebo když spolupracujeme a necháme se honit dcerkou výskající “honí zadulku”. 😁 Jen z potřeby nás všechny léčit jsme vyvodili nutnost lékařského kufříku, snad nám její rozzářené oči náš výběr potvrdí 🤗

 • Tereza Müllerová 16.11.2017 at 12:24

  Mladší dcera (2 3/4)uviděla v knihkupectví nějakého plyšáka s duhovejma očima a o tom mluví v souvislosti s Ježíškem a ta starší (5) mlží, že prý nic,ale už to přešlo do verze, že je to tajné…. A pak se to stalo! je vátečná, máme ji v plánu…Dcerky byly na divadýlku na motiuvy této knihy a jak si panečku poctivě mejou uši:)Sleduji i sociální sítě:)

 • Michaela 16.11.2017 at 12:40

  Dcera se nějak konkrétně nevyjádřila, jen, že by chtěla dárečky 🙂

 • Petra Bartošová 16.11.2017 at 12:57

  Mala ma teprve rok takze si jeste sama rict neumi copak by chtelo. Ale mam pro ni nachystane houpaci prkno tak doufam ze zaujme

 • Alžběta 16.11.2017 at 13:18

  Synek je zatím malinký. A ani my moc nevíme, asi pořídíme knížky, abychom mu měli co číst. Hraček má spoustu. U neteře frčí Elsa ve všech podobách a u synovce vláčky.

 • Radka 16.11.2017 at 13:23

  Naše malá rošťanda už sice bude mít brzo 3 roky, ale do mluvení se jí moc nechce. Takže, spíše podle toho jak si hraje, i s pujčenými hrackami, bych řekla nějakou hezkou panenku, vytuněný kočárek ….ať jí má v čem vozit , no a samozřejmě kuchyňku aby mohla vařit jako maminka.

 • Blanka 16.11.2017 at 13:46

  Dobrý den, Míšo,

  co si Hugo přeje mohu zatím jen hádat, protože ještě tak dobře nemluví.
  Ale když ho tak pozoruji, tak by mu největší radost udělal živý pejsek. Což má smolíka, protože já nejsem zastánkyně zvířátek v pražském bytě. Možná mě ukecá za pár let, až bude výřečnější… 🙂

  Mějte se pěkně,
  Blanka

 • Katarína Pavličová 16.11.2017 at 13:53

  Olivia to este nedokaze povedat, co je mozno aj dobre ☺ o rok to uz bude zaujimavejsie..

 • Mužiková Karolína 16.11.2017 at 14:01

  Syn ma cerstve dva roky, takze letos si jeste moc nerekne, co by si vlastne pral. Myslim, ze nejvetsi radost bude mit z rozsviceneho stromecku a vanocni vyzdoby 🙂

 • Eliška Dadáková 16.11.2017 at 14:18

  U nás neustále dokola zaznívá bagr a náklaďák. Takže letos ma Ježíšek jasno 🙂

 • Eliška 16.11.2017 at 15:00

  náš malej raubíř chce všechno co se týče vláčku a vláčkodráhy ( což nejsem vůbec štastná protože jsem úplně stejný fanda stavění vláčkodráhy jako Vy :D) potom si přeje lego a nakonec mi řekl že by si přál pro nás velkej dům 🙂 tím mě úplně dojal 🙂

 • Martina 16.11.2017 at 15:02

  Dcera kočičku a syn dinosaura, živého samozřejmě 😉

 • Veronika Olejníková 16.11.2017 at 15:07

  Starší dcera 4,5 che už druhým rokem spoustu dinosaurů, nejlépe, aby alespoň jeden byl živý. Mladší 2,5 si přeje živé miminko. Díky za soutěž.

 • Eva Lejsková 16.11.2017 at 15:23

  Starší syn (4,5 roku) si přeje velké kolo bez postranních koleček. V létě se naučil jezdit (díky Prasátku Peppě, protože ta už taky jezdí bez postranních koleček:) a tak Ježíšek přinese kolo a novou helmu. Kromě toho by chtěl téměř každou autodráhu nebo vláčkodráhu, tak možná něco malého k tomu Ježíšek přidá. Dcerka (2,5 roku) chce prostě dárek:) tak jí Ježíšek přinese kuličkodráhu 🙂

 • Adéla 16.11.2017 at 15:24

  U nás už nějakou dobu vedou stroje: traktory, nakladače, třídiče…. Syn se zatím spokojil s modely různého druhu či s knížkami o nich. Ale čím více se blíží Vánoce, tím více začíná chtít všechno řídit a to naživo. Takže pokud by se pod stromečkem objevil traktor v životní velikosti s klíčky a řidičákem, tak by to bylo přesně podle jeho přání. Bohužel jsou mu zatím jen 3 roky.

 • Vasia 16.11.2017 at 15:35

  Muj syn si preje vrtacku 🙂

 • Kateřina Pelikánová 16.11.2017 at 15:44

  Dceři je rok a třičtvrtě, takže ještě žádné přání nemá, nemá z toho moc pojem, ale když jsem se jí z legrace nedávno ptala, odpověděla cottage, který prostě miluje a nejraději by ho jedla celé dny 😀 Možná jí tam jeden kelímek z legrace podstrčím mezi ostatní dárky.

 • Eva 16.11.2017 at 16:02

  Naše dcera si moc přeje sníh, aby už mohla jít sáňkovat 🙂

 • Nikola 16.11.2017 at 16:35

  3,5 dcera říká, že neví, co jí ježíšek přinese a co si má přát ještě neví …
  1,5 dcera neříká nic 🙂

 • eva Suchomelova 16.11.2017 at 16:37

  Dcerka 3 roky si přeje živého pejska (jestli dostane to by musel fakt přinést ježíšek:) ona o něm mluví už půl roku a vždy když deme na poštu tak jde natěšeně semnou že nám třeba posílají toho živého pejska kterého si moc přeje 🙂 Letos teda dostane plyšového živého 🙂 ale vybrat nějakého pěkného byl teda oříšek, děsně ted frčí ten floppy, ale to at se na mě nikdo nezlobí je fakt obludka a ještě s epileptickým záchvatem 🙁
  IG:Evulineek FB: Eva Nějaká sdílím 🙂

 • Any Vodrazkova 16.11.2017 at 17:13

  Vánoční stromeček. Kéž by u toho šlo zůstat 🙂 jsme na fb i ig.

 • Marie 16.11.2017 at 17:17

  Míšo, náš prďolka by si nejspíše přál samo jezdící traktor. Traktory jsou jeho srdeční záležitostí. Kdekoliv nějaký vidí, říká hačí. A protože má období šám (já sám) určitě by jej chtěl řídit i sám 🙂 Zatím z Ježíška moc rozumu nemá. Ale hračky Bruder budou určitě trefené, myslí si máma s tátou :-))) Líbila by se nám hra nešťourej se v nose. Začínáme tuto neřest dosti řešit. Děkuji Marie

 • Veronika 16.11.2017 at 17:46

  Je krásné když děti věří na Ježíška a my dospělí jim přání můžeme splnit. Julinka bude mít 24.12. ráno / roky,už krásně mluví a vede u ní plastelína 🙂 Honzík je předškolák a přeje si Hot Wheels dráhu na triky a kraby a ostatní havěť,pavouky,šťíry a hady,naštěstí živé jsme mu rozmluvili.

 • Lenka 16.11.2017 at 18:06

  Starší holčička si přeje MagFormers a deštník s myškou Minnie 🙂 Z prvního mám radost a rádi splníme my nebo babičky. Z deštníku mám menší radost, už vidím ty vypíchnuté oči a jiné “tragédie”. Mladší holčička si ještě neumí říct co by si přála.

 • Tereza 16.11.2017 at 18:23

  Nas teprve cekaji prvni Vanoce a spis se tesim ja, jak maly uvidi vsechny ty svetylka apod. Maly si teda zatim nic nepreje, ale ja si preji, aby ty nase prvni spolecne Vanoce byly nezapomenutelne. 🎄🎁💓

 • Nikol 16.11.2017 at 18:28

  Nase batole jeste nemluvi,ale myslim,ze od jeziska oceni vse co neni hracka a co do rukou maleho ditete urcite nepatri.Sleduji na fcb i na IG (nikolik22)

 • Pavlína Mézlová 16.11.2017 at 18:58

  Děti si přejí kuchyňku.

 • Nikola Šimková 16.11.2017 at 19:20

  Dcera by moc chtěla koloběžku s Elsou a syn především vláčky, případně lego.
  Sleduji Vás na FB i IG a přeji pěkný večer. Nikola

 • Zuzana 16.11.2017 at 19:58

  U nás sice syn ještě moc nemluví ale myslím že by ocenil hlavně nějaký bagr či auto 🙂 to je snad jediné co ho momentálně zajimá 🙂

 • Verča 16.11.2017 at 20:22

  Dcera chce v podstatě všechno, co někde zahlédne…klasika 😀 Jinak teď nejčastěji zmiňuje miminko (panenku), aby by prý měla ta její kamarádku 🙂

 • Jana 16.11.2017 at 20:28

  Dcerka ještě asi moc neví, co je Ježíšek, ale myslím, že by měla radost z nějaké knížky, což jí díky Vám a Roce v lese Ježíšek splní. Sleduji FB

 • Eva Hrubá 16.11.2017 at 20:33

  Adámek denně opakuje, že přinese Gordona (postava z mašinky Tomáš) jednoho pro něj a druhé pro brachu.

 • Marie Horáková 16.11.2017 at 20:33

  Tak naše malá Elis si preje kazdou chvilku neco jineho. Ale zrovna vcera ji padl pohled na kocar tazeny konem s panenkou Stefi. “Ten moc chci,mami”. Tak uvidime,co ten Jeza nakonec vsechno prinese😆

 • Adéla 16.11.2017 at 20:35

  Letos jsem ji jeste nedonutila k tomu, aby napsala Jeziskovi…zároveň dost uvazuju o tom, jestli tuto mytickou postavu uz neodtajnit…v podstate rika,ze je ji jedno co bude pod stromeckem za darky…no, takze mi to mocneulehcuje 🙂 jedine, co uz nekolikrat zopakovala je amulet princezny Sofie 🙂

 • Ivona 16.11.2017 at 20:38

  Syn má naprosto jasno – Lego a Playmobil, když to má ale specifikovat, potřebuje všechno Lego a všechen Playmobil :). Ale je jasné, že Ježíšek ty neobdivovanější kousky dotáhne (z Lego momentálně Minecraft, i když je na to ještě poměrně malý, z Playmobilu dva rytířské hrady). Dcerka (20 m) si prý přeje mimi. Nevím, jestli živé, nebo panenku, ale panenka bude muset stačit. Sleduji vás i na IG (ivon_hr)

 • Katka 16.11.2017 at 20:56

  Synovi bude 14 m, takže si ještě nic nepřeje.Ja bych si toho pro něj přála hodně, tak se musím trochu krotit, aby to bylo vsrchno kam davat.

 • Lenka 16.11.2017 at 20:57

  Čtyřměsíční dcerka je na ježíška, aby si řekla/namalovala co chce, ještě moc malá, ale s tím jak nadšeně kouká na světýlka a lustry, lampičky, svíčky, myslím že by jí udělalo radost cokoli svítícího… Takže letos to bude mít ježíšek dost snadné 🙂 a nevlastní dcera by si přála Mášu s medvědem – prosím pěkně živé, tak to už zařídit neumím 😀 sleduji vás na ig: _smidova

 • Martina 16.11.2017 at 20:58

  Syn si přeje už asi 6.meč v řadě, brnění, helmu a štít 🙂 a potom poklad a pro maminku naušnice:) A vždycky dodá, že víc nic nepotřebuje 🙂 je to zlato! Jak dlouho mu to vydrží?:)

 • Michaela 16.11.2017 at 21:06

  Bez legrace jste to trefila – jednorožce 🦄 Chce ho všude a na všem, posledně jsem ji neuměla odtrhnout od mikiny, strasne ji počebovala – co na tom, ze byla asi o deset velikosti vetsi 😂😂

 • Martina 16.11.2017 at 21:12

  Eliška (2,5 roku) si přeje banány 🙂 a počítač – černý jako táta, dvojče Štěpánka si přeje také banány, také počítač a k tomu ještě knížku o medvídkovi. Mimochodem vloni si přály holky také banány a tak jim je Ježíšek nadělil 🙂 🙂

 • Radka 16.11.2017 at 21:21

  Syn má teorve jeden rok, takže je na to moc malý, ale už se moc těším, až bude psát Ježíškovi. Moje maminka má ještě dodnes schované dopisy ode mě a je sranda je po letech číst.

 • Vendula 16.11.2017 at 21:21

  Starší dcera si přeje klavír a mladší to samé, co starší…dva nebudou, tak snad se nepoperou…

 • Kateřina Vacková 16.11.2017 at 21:25

  U nás teď hodně frčí My Little Ponny a teď je na řadě princezna Celestia.

 • Veronika 16.11.2017 at 21:50

  Elinka by nejradši nekonečnou misku jídla a la nekonečný nápoj z Ikey :-))) To by byla spokojená. A pak taky miluje svíčky, na svou si ale musí v rodině hasičů ještě nějakou chvilku počkat 🙂

 • Alžběta Žižková 16.11.2017 at 21:58

  Dcerka je mala, takze kdykoli se ji na neco zeptam a nerozumi mi, odpovida “papani”

 • Jana 16.11.2017 at 21:59

  U nás je to zcela jasné: velký náklaďák s řidičem. Babička má autodopravu a vzala kluky na okružní jízdu a od té doby je to jako na kolovrátku 🙂

 • Katka Křechová 16.11.2017 at 22:04

  Naše dítko ještě netuší, že budou vánoce, ale podle toho, co furt žvatlá bych řekla že chce furt jen mámu a tátu. Ty má takže má všechno co si jen může přát 😀 😀

  • Katka Křechová 16.11.2017 at 22:04

   Sleduji FB.

 • Adéla Vejvodová 16.11.2017 at 22:11

  Překvapive si přeje knížku 🙂
  Sleduji jako vejvodova.adela na IG

 • Veronika 16.11.2017 at 22:49

  Zatim je malinka na prani,hlavne ze je mama a tata neustale na blizlu.Nejradeji ani na krok 😀

 • Martina Skočovská 16.11.2017 at 22:57

  Tak u nás vede zatím lékařský kufřík. Fonendoskop už je schovaný ve skříni, tak ještě nějak vyřešit zbytek :). Sleduji a sdílím na fb jako Martina Skočovská.

 • Hanka S. 16.11.2017 at 23:10

  Naše dcerka je ještě malá a nemluví, tak si sama neřekne, co by si přála. Dostane tedy od Ježíška to, co si rodiče myslí, že jí udělá radost 😀

  • Hanka S. 16.11.2017 at 23:11

   Moc by se nám líbila hra Nešťourej se v nose 🙂

 • Petra Kopecká 16.11.2017 at 23:14

  My už se o Vánocích začínáme bavit. A když mezi se mezi letáky objevil “dopis Ježíškovi”, tak na otázku “co to je?” jsem vysvětlila co a jak a zeptala se, co by chtěla, aby jí Ježíšek přinesl. “Dáečky.” Hádám, že letos to bude poslední rok takto snadné.

 • Pavlina 16.11.2017 at 23:16

  Přeje si kočárek 🙂

 • Petra Grof 16.11.2017 at 23:33

  Čtyřletý syn si přeje netopýra, který umí různé melodie, hračka je to zajímavá,ale stojí asi 2000. 🙂 Pak obrovskou sadu autodráhy Hot Wheels, za 7000 🙂 Ježíšek má teda chudák co delat 🙂 🙂 sleduju te na fb i na instagramu.

 • Jindra 17.11.2017 at 2:25

  Panenku s bílými vlasy a Rakytnicky.

 • Martina Krhutová 17.11.2017 at 6:22

  Naše holčička zatím nezjistila, že něco chce.
  Takže Ježíšek přinese Duplo a svítící písmeno tady od Vás s hromadné objednávky

 • Bara Molkova 17.11.2017 at 6:55

  Rok a pul stara dcera mi jeste sve prani nepovi, tak vychazim z toho, co ma nejradsi, snad se zavdecim 🙂

 • Hana Dlouhá 17.11.2017 at 7:16

  Zatím jsme ó tom nemluvili. Ale myslím že to bude svůj pokojíček což mě mrzí, protože ten bude nejdříve v létě. Hana

 • Ivana U. 17.11.2017 at 8:47

  Nas trilety syn si preje darecky. Kdyz se zeptam co by chtel v tech dareccich najit, tak opet odpovi darecky. Takove prani mu urcite Jezisek vyplni. Kniha nestourej se v nose u nas pod stromeckem urcite nebude chybet, protoze je to momentalne kazdodenni tema. 🙂 Sleduji vas na insta i fcb.

 • Dana Farska 17.11.2017 at 8:50

  Dceri je 18 mesicu takze kdyz bych posuzovala podle projevu radosti vyhral by nejaky syr 😀

 • Lubica 17.11.2017 at 9:08

  Nasa starsia 3,5 rocna v tom ma jasno ona totiz potrebuje vsetko co sa nachadza v akomkolvek vianocnom katalogu:) je jej jedno aka vekova kategoria ale potrebuje zasadne nutne vsetko. Pri kazdej veci nasleduje smutny pohlad a veta: Vis, maminka ale ja toto ozaj surne potrebujem. 😉 Esteze druha ma len pol roka a ta ma len jednu poziadavku aby to slo strcit do pusy:)))

 • Vendula Sliwka 17.11.2017 at 9:50

  Dcera si přeje hlavně zvířátko a kdyz se jí zeptám jaké tak řekne moc 🙂

 • Elizabeth Venkrbcová 17.11.2017 at 9:53

  Oba výhry jsou krásné, potěšily by obě. Mému synovi bude letos o Vánocích rok, takže si zatím nepřeje. Ale moc ho baví všechny dřevěné hračky (kostky, puzzlíky, magnetky) a knížky s posuvnými okénky. 😉

 • Eva 17.11.2017 at 9:53

  Muj patnactimesicni syn se jeste neumi verbalne vyjadrit, ale urcite si preje jeste hodne mlicka od maminky 😀
  Sleduji na FB 😉

 • Dana DS 17.11.2017 at 10:02

  Mimo segry, brachy, psa a kocicky si nase Barbucha preje bohuzel cely katalog sparkysu 🙈 Bohuzel Agatin svet, Hrackoteka apod.katalogy nevydavaji….je to tak nefer! Prijde mi, ze deti ani nemaji poradne sanci zjistit, ze existuji tak krasne hracky, jake napr.v techto obchodech prodavaji, kdyz je mame z ruky a na deti vsude utoci reklamy a katalogy plastovych silenosti 😱

 • Simona 17.11.2017 at 10:36

  Dcera ještě neumí mluvit, ale myslím, že největší radost jí udělá samotné rozbalování dárků a trhání papíru 😀

 • Kačka 17.11.2017 at 11:13

  Viktorek si nejvíc přeje další autíčka je to prostě klasický chlap, nicméně cokoliv co patří k vaření je taky v kurzu.

 • Helena Pandulova 17.11.2017 at 11:16

  Tak největší přání našeho Dominička je Lego Policie a naší Simonky živou kočičku 🐈🐈🐈
  🎄🎄🎄 Tak se necháme překvapit 🎄🎄🎄

 • Jana Seidlová 17.11.2017 at 11:37

  Starší syn by chtěl kolo se šlapkami, mladší ještě nemluví, tomu zatím dělá radost i kousek papíru, který může ožužlat 🙂
  Sleduju i na fb

 • Andrea 17.11.2017 at 12:06

  Ahojky, naše 4,5 letá dcera ještě moc nemluví, takže si neřekne, co by chtěla. Nemá zatím zájem ani Ježíškovi namalovat, co by chtěla. Od Ježíška dostane kuchyňku z Ikee a šiju jí z filcu další zásobu potravin, ať si má s čím hrát. Dále plánujeme el. tužku od Albi s knížkou a doufáme, že jí to pomůže s rozvinutím slovní zásoby. Jinak jakmile vidí reklamy na hračky, chce všechno .. od panenek až po autodráhu.

 • Lenka Hajnová 17.11.2017 at 12:17

  ŠATY. 😄

 • Klára 17.11.2017 at 13:01

  Lego Star Wars – jasná volba pro syna, kočička plyšová – volba od cery 🙂

 • Pavla 17.11.2017 at 13:41

  ahoj, odpověď mladšího by teď byla zřejmě auto, jelikož to je tak nějak to co chce furt teď. Ze staršího se mi nějak ještě nepovedlo letos odpověď dostat 🙂
  na fb i ig (pavla_rennfri) sleduju

 • Miroslava Cichá 17.11.2017 at 13:51

  Vláček, který jezdí sám….

 • Magda 17.11.2017 at 14:14

  Starší syn miluje všechno kolem vlaků, takže cokoliv co se vlaků týče se mu bude líbit, a ten mladší je ještě moc malý, aby si něco přál. Většinou chce to, co má bráška 🙂

 • Dag Mar 17.11.2017 at 14:18

  Doma máme teprve 7měsíční Simonku, takže si letos Ježíška užijeme hlavně s kupami šustícïho papíru😊,které Simču baví už teď.

 • Lucie Bočková 17.11.2017 at 15:10

  Ahoj, naše 3letá princezna si přeje hned několik dárků, ale nejčastěji mluví o miminku 🙂 Prozatím jí snad uspokojí panenka a budu doufat, že tohle přání bude mít i příští rok 😀

 • Kateřina Drongová 17.11.2017 at 15:14

  U nás kolo, švihadlo a pastelky. A samozřejmě, že to i donese 😁

 • Misa 17.11.2017 at 17:40

  Nejstarší si přeje foták,….

  FCB sdilim i sleduji…IG tez

 • Káťa 17.11.2017 at 17:45

  Dalšího pejska 😀

 • Lenka Rybackova 17.11.2017 at 18:12

  Zapojuji se do souteze: syn si velmi preje mit doma zive zviratko, konkretne nosala a male selatko! 🙂

 • Lenka 17.11.2017 at 19:14

  Tak na to jsem se raději ještě neptala. Ale určitě vím jaká by byla odpověď. Protože tak mi odpoví vždy, když se na něco zeptám znovu, když jsem mu nerozuměla. ,,pavouka,, 🙂

 • Hanka 17.11.2017 at 19:19

  Ta deskovka vypada zajímavě. Asi si ji budu přát od Ježíška 🙂 Naše pachole si přeje skateboard. Pořád zvažuju, je-li to pro 3,5 leteho chlapecka idealni, ale asi to budu muset zkusit. Přeje si ho vážně moc.

 • Zuzana Landová 17.11.2017 at 20:05

  Nas dvouletak Vojta by si pral kazde auto, ktere vidi u nejakeho jineho chlapecka…

 • Viki Cervena 17.11.2017 at 20:25

  Obrazok Mozarta. 😂 Sledujem aj na FB.

 • Michaela Hofericová 17.11.2017 at 20:28

  Na hru jsem už koukala a mám jí na seznamu… Je tolik zajmavých her! Něco jsem měla možnost vyzkoušet ve školce, něco máme doma, ale jde to postupně… Ještě před půl rokem jsme hráli jen větší bere, černýho petra a obrázkový člobrdo… Teď jedeme na střídačku Hádej, kdo a ubongo (s předškolákem). Mladší pořídíme k vánocům duhu od granny a ráda bych i strašidla ze skříně. Ještě nás bavila bim bam, měli jsme jí půjčenou ze školky…
  Jinak malá si přeje auto na ovládání a předškolák autobus na ovládání. A oba společně si vysnili sonický zubní kartáček, co má tatínek…
  Sleduji na fb i instagramu.

 • Zuzana 17.11.2017 at 20:41

  Můj syn (3r) chce už nějakou donu od Ježíška šunku. A pak teda Buráka,protože se zamiloval poslední dva týdny do Cars. Dopis psát nechce, ale prý Ježíškovi rovnou zavolá mobilem 😀

 • Alice 17.11.2017 at 21:26

  Hra vypadá moc dobře, děkuji za tip. Na Vaši otázku malá odpověděla, že chce Dárečky…. Myslím, že vše co dostane od nás a babiček, jí udělá radost – knížky, pexeso, kouzelné čtení, xylofon, duplo. Sleduji na FB

 • Michaela Dostálová 17.11.2017 at 22:20

  Malý si přeje od Ježíška mašinky z pohádky Mašinka Tomáš a všechno co se týká autíčka Mc Gwenna..:)

 • Petra 17.11.2017 at 22:51

  Naše dcerka 3 roky chce od Ježíška čokoládu. Dnes kreslila dopis Ježískovi a spsala velké písmeno Č, spoustu čtverečků a nalepila obal od Lentilek a vystřižený kocičí jazýčky 🙂 …sleduji na FB i IG

 • Andrea Šustrová 17.11.2017 at 23:05

  Starší dcerka si přeje každý den něco jiného. ☺ Ale nejvíc by si přála Lego Duplo Velká pouť a Kinder vajíčko. Malá z toho ještě nemá rozum. Sleduji na FB a sdílím.

 • Dana Schmittová 18.11.2017 at 0:12

  Jula si přeje raketu jako loni, pro mě nesehnatelný dárek 🙁

  • Dana Schmittová 18.11.2017 at 0:12

   raketu na klíček 🙂

 • Andrea 18.11.2017 at 0:35

  Syn si nepraje nič, pretože nevie, že budu vianoce a darčeky pod stromčekom, No dcera si praje aj za neho:)…. no najčastejšie som počula, že by ráda lego ( s kterým sa nehraje) a miu s jednorožcom 🙂 sledujem na fb a istg.

 • Adela B. 18.11.2017 at 1:22

  Naše dcera si přeje hodinky s Annou a Elsou. Čas ještě neumí, ale nechce si to nechat rozmluvit, tak uvidíme, jak se k tomu postaví Ježíšek :). Sleduji FB.

 • Hanka 18.11.2017 at 6:37

  Nějaké pořádné auto 🙂

 • Lenka 18.11.2017 at 7:16

  Tak nejstarší syn si většinu věcí kupuje sám, takže u něj moc nevím, mladší dcera by chtěla živého koně (a ano, kdyby to mohl být ten zmíněný jednorožec, to by byla štěstím bez sebe) už několik let je to její největší přání a pak tu mám dva prcky. Syn by určitě měl radost z vlaků a ještě mladší dcerka miluje Zvukostrom.

 • Lucie 18.11.2017 at 8:25

  Tak naše Juli(5) se tak těší na Vánoce,že už musíme týden vyrábět vánoční dekorace😊A od Ježíška si aktuálně přeje ledovou plochu na zahradě,tak se už s tatínkem těšíme na další přání😊

 • Eva Tomšovicová 18.11.2017 at 8:37

  Tak u nás ještě nějaká konkrétní přání nepadla. Markét je 1,5 roku, takže tyto Vánoce dostane dárky, které si myslíme, že by se jí mohly líbit. A už se těším a zároveň i děsím dalších let, kdy si otevře ten katalog hraček a bude říkat co by chtěla 🙈 kamarádky 7letá dcera si v dopise pro Ježíška napsala o Iphone s jabkem 🤣 a když sečetla ceny všech položek v dopise, tak to dělalo 25tis 💸 a to tam nebyl ještě ten telefon s 🍎 😂😂

 • Pavla Konečná 18.11.2017 at 9:14

  Tak naše mluvící dcera 2,5 let si přeje vláček, knížku a cumílek 😀 Je na něm závislá, no tak jsem zvědavá, do kdy ho bude nosit… Nemluvně 5 měsíců si bude přát asi dostatek mléka, náruče rodičů a suchou plínku. Pavla Konečná na FB, Papaja 7828 na IG

 • Karla Zupková 18.11.2017 at 9:39

  3 letý syn si přeje modrou koloběžku a pro svého půlročního brášku kousátko dinosaura 🙂 Sleduji vás také na fb jako Karla Pyszková.

 • Veronika 18.11.2017 at 10:13

  Malemu je rok a pul, takze bych to tipla na auta nebo vlaky vsecho druhu..nebo na klubicka, ty ma rad, akirat ja z jejich rozmotavani po byte moc nejasam.

 • Jana H. 18.11.2017 at 10:43

  Mám pocit, ze každý den něco jiného… Ale vesměs nic nesplnenitelneho; dcera mluvící panenku, syn vlak a autobus (snad ne opravdicky 🙂 sleduji i na fb.

 • Ivana 18.11.2017 at 10:46

  Dcera si letos přeje kolo, ne odrážedlo, ale opravdové kolo 🙂

 • Ivana 18.11.2017 at 12:25

  Zatím je syn na přání malý, ale myslím, že budou mít největší úspěch světýlka, balící papír a mašle…hodně mašlí :D!

 • Aneta 18.11.2017 at 13:50

  Moje starší dcerka si přeje dinosauří vejce. Mladší si přeje snad všechny hračky, které vidí. 😀

 • Pavlína 18.11.2017 at 15:09

  Dceři je teprve rok a půl, tak ještě neví, že si má něco přát. Ale kdyby to věděla, určitě by si přála psa, plastovou motorku a víc času s tátou.
  Líbila by se nám hra.

 • Karla 18.11.2017 at 15:14

  Nelinka ještě neví, že Ježíšek přinese dárky, ale moc ráda si prohlíží knížky s okýnky, pojmenovává zvířátka 🙂
  Nešťourej se v noce

 • Martina Novackova 18.11.2017 at 15:56

  Eli jeste o vanocich a Jeziskovi moc netusi, budou jeho druhe, ale u nas vedou knizky, hlavne o stavbe, bez lopatky nezije, tech neni nikdy dost 😁 a pak jakekoliv modely stavebnich stroju
  Sdilim a sleduji 🙂

 • Táňa R 18.11.2017 at 16:03

  Nejvíc si přeje kuchyňku, kterou i dostane 🙂

 • Marie Vágnerová 18.11.2017 at 16:16

  Děti jako vždy nic, ale vnučka Fifinku a skoro vše v letácích 🙂 sdílím

 • Yvette 18.11.2017 at 16:40

  Dcerka (5let) si preje samozrejme ruzne veci s Annou a Elzou a k tomu bílého jednorožce se zlatými kopýtky a duhovou hřívou, kolečkové brusle a svůj vlastní maličký vánoční stromeček. No a synek miluje medvídka Pú, dinosaury, ovečky a autíčka.Sleduji i na FB

 • Martina 18.11.2017 at 18:23

  Dcera (6,5) si přeje JoJo a sliz (nějaká nechutna hmota v krabičce) a pak takové ty normální věci jako mobil, lego, kolečkové brusle, hodinky apod. Pro brachu (2,5) nakreslila do dopisu lego, kuchyňku a nábytek pro panenky:-)

 • Kamila 18.11.2017 at 19:58

  Zatím si nepřeje nic, je ještě malinkej 🙂 Ale kdyby si přál, bylo by to nepochyně nějaké kuchyňské náčiní, které by znárodnil 😀 Dostane Sensory blocks a nosítko a židlo Jitro 🙂

 • Verca 18.11.2017 at 20:09

  Nas maly 1.5 roku stary Ondrasek toho jeste moc nenamluvi, ale miluje dinosaury a RRrrr je jedna z mala veci, ktere zatim rekne, tak asi nejakeho dinosaura 😀

 • Jitka Tykalová 18.11.2017 at 20:13

  Syn si přeje robota 🙂

 • Lucie Johaníková 18.11.2017 at 20:38

  Syn si přeje jahodovej dárek, někdy to změní na malinovej a ještě nedávno si přál banán a jogurt 🙂
  Sleduji na fb i na instagramu.
  Lucka

 • Alice Nováková 18.11.2017 at 21:10

  Kuba si přeje nářadí – hlavně pilku, která se mu v létě rozbila. Jinak už má ponk s nářadím (od loňského Ježíška 🙂

 • Pavla Kašparová 18.11.2017 at 21:24

  Dcera si oreje živé štěně
  Hezky den
  Pavla

 • Petra 18.11.2017 at 21:26

  Syn (6let) si přeje Lego-jak jinak, už není kam dávat 🙂 A dcera (3 roky) panenku – má asi 4 různě velké panenky a stejně tahá a hraje si pouze s tím nejmenším, nejlevnějším, stále nejušmudlanějším miminkem 🙂

 • Misa 18.11.2017 at 22:11

  Letos to maji moje deti dobre vymyslene. Obe si preji kouzelnou hulku a pak uz si vykouzli, co je napadne. Jezisek se poti uz mesic a stale neprisel s resenim, jak takovou hulku vykouzlit.

 • Klára 18.11.2017 at 23:47

  Dcera si přeje miminko. Živé, něco jako je bráška, ale toho ne, jiné miminko. Tak se asi v prosinci poohlédnu v parku nebo v herně… 😀