slušné vychování | Nešťourej se v nose

Včera jsme se společně vypravili za kulturou a já děkuju za všechny komentáře. Vidím jak jste hezky rozesetí po celé republice a těším se, že v dalším roce podíváme s holkama zase do jiných koutů naší země 🙂 . Na dnešek jsem si pro vás přichystala další hru a knihu, obojí je ale s bonusem. Tím je přidaná hodnota, kterou vám hraní a čtení dá. Krom té legrace a společně stráveného času si totiž vtipnou formou ukážeme základy slušného chování. Dnešní výhry jsem vybrala v e-shopu Agátin svět, který mám čím dal radši. Víte proč? Jako jeden z mála se totiž nezasekl na sortimentu pro děti do 5 let, ale jde mnohem dál. To už maminky starších dětí určitě ocení 🙂 .

Nová generace her 4bambini

Není to tak dlouho, co dostaly dětské společenské hry 4bambini nový kabátek. Na světě je nyní jejich nová generace a je tak skvěle zpracovaná, že bude bavit nejen vaše dvouleťáky, ale i ty starší, školkou otrlé 🙂 A jak se těšily na výuku slušného chování moje holky? 😀 😀 😀

Lepší už by byla Julinka asi jen zapatlaná bahnem, s mobilem v jedné ruce a prstem druhé ruky v nose 😀

Nešťourej se v nose

Tak název hry je na jedničku. Trochu jsem se bála, aby to celé Julinka nepojala jako návod a nezačala všechny ty situace „jak ne“ předvádět 😀 . Do té doby slušné dítko se ale nepřeměnilo v neslušného šťourala, takže tohohle efektu jsem se obávala zcela zbytečně.

Jde o karetní hru, díky které si s dětmi budete povídat o běžných situacích, se kterými se denně potkáváte. Při hře projdete 30 situací. Přesně tolik je karet, kterým přiřazujete správné odpovědi na pěti kartonových deskách. Děti si vemou kartu a správnou odpověď hledají na desce.

Ondra a Eliška nás naučí jak se chovat, aby nám spolu bylo hezky. Krom sourozenců máme v partě ještě dva rebelské kamarády Huga a Emila. Nechybí ani rodičové (tatínek je takový slušný moderní hipster 😀 ).

Jakmile hru projdete, budou děti vědět, že je správné pouštět starší lidi sednout v tramvajích, co a jak se špínou na sobě, když se chystáme k jídlu, jak na sladkosti, které jim nabídne cizák v parku. Jak zacházet s tím co není mé, jak zareagovat když někomu ublížím nebo dostanu dárek? A co teprve když nám teče ta nudle, že jo 😀 .

Hrajeme si na slušňáky

Hru jsme s holkama hráli v jednodušší verzi. Uzpůsobili jsme ji přesně na věk dětí a nehráli jsem jen tu přiřazovačku, ale snažili jsme se dávat vždy do vzduchu otevřenou otázku, na kterou se holky snažily odpovědět. Nejprve jsme si spolu každou kartičku přečetli, a pak se ptali stylem „A proč se mi nelíbí, že…situace na obrázku“ nebo „Co myslíš, že mají udělat?“ Odpovědi byly senzační 😀

Příklad:
Kartička, kdy venčíte pejska a k ní otázka
„Na co nesmím zapomenout, když venčím pejska?“
Julinka: Na vodítko.
Já: A proč mi vadí, když nebude mít pejsek vodítko?
Julinka: Utek by. Neměli by ho 🙂
Já: Aha, tak vodítko. A když budeme venku, tak co tam pejsek bude dělat.
Julinka: Čuchá. Čuááá, bobek děáá.
Já: Aha, ano. Tak co budu muset udělat, když bude pejsek kakat.
Julinka: Počkat na něj 😀
Já: A s tím bobkem?
Julinka: Ukidit. Koše hodit.

Vidíte sami, že jedna situace může být běh na dlouhou trať, takže netřeba hrát hru na jeden zátah. My se královsky bavili :-D.

Nele už šly situace mnohem líp, ale ani jí nebylo všechno úplně jasný 🙂 . Jedno varování pro vás. Jakmile tuhle hru doma vybalíte, stanete se terčem. Vychováte si malé strážníky a věřte, že se vám nepodaří snadno propašovat mobil na stůl, když budete večeřet, už si nepůjde bez povšimnutí zívnout, když nebudete mít ruku před pusou a rozhodně se neobejde bez komentáře, když někam přijdete pozdě 😀 . Jo, naše domácí gestapo 😀 .

„Od tří let“ i pro dvouleté

Hra myslí a jde s dobou, takže mobily, hipsteři a tablety jsou součástí, ale s citem 🙂 . Karty jsou z pevného kartonu, takže je děti extra snadno neponičí a snesou i prstíky dvouleťáka. Hra je určena dětem od tří let, ale Julie ji s námi hrála bez nejmenšího problému.

Strašně totiž záleží, jakou zvolíte pomoc při hře. Kdyby hrály hru holky samy, tak ji správně nezahrají dokud nebudou umět číst. Pokud nás ale mají k ruce, dá se hrát od věku, ve kterém se děti dokáží nějakým způsobem už vyjádřit 🙂 .

Třicet karet dělíte na 5 takovýchto desek. My hráli hru postupně. Vždy jsme si vybrali jen jednu desku, k ní pak příslušných 6 karet. Ty jsme otočili obrázkem dolu a holky si losovaly na střídačku kartičky. Nejprve jsme nekoukali na kartu se řešením, ale jen jsme si povídali o dané kartičce.

Když jsme si ji vysvětlili, zeptala jsem se holek, jak si myslí, že by to bylo správně. Výmysly to byly peckový 😀 . Až pak jsme vzali k ruce kartu s řešením a tam si holky dvojici spojily.

A budeme rozdávat 

Z hry mám radost a děkuji Agátě, která má svůj svět, že nám tuhle hru věnovala i pro vás 🙂 . Hodí se všem předškoláčkům, může být veselým vánočním dárkem pro vaše kamarády anebo do školky, kde bude diskuze ještě vášnivější 😀 .

Ať tak či ona, určitě se při hře pobavíte. Dost dobře je možné, že už po prvním hraní budou děti chytřejší než vy. Minimálně vám vaše chyby budou dávat dost okatě najevo 🙂 . Hru zařazuji na blogu pod štítek „Společenské hry“, kde je momentálně třetím zástupcem. Líbí se vám?

A pak se to stalo! pro vás

Ale vy už asi dobře víte, že se snažím do článků dělat takové sladěné balíčky, takže dnes vyhrají v adventu hned dva z vás. První si od nás odnesete právě hru Nešťourej se v nose. Pro druhého jsem vybrala tématicky se hodící knihu A pak se to stalo!

Překrásně ilustrovaná kniha Ester Staré, kterou vydalo nakladatelství Albatros. Ilustrace se budou líbit nejen dětem, ale i vám a díky knize si projdete další zajímavá témata.

Vlasy, zuby, nosy, uklízení nebo třeba žalování

Musíte děti přemlouvat k čištění zoubků, holky vám zdrhají jen zmerčí kartáč na vlasy a s příchodem druhého dítka máte doma prvotřídní žalovníčky? 🙂 Ideální inspirace i pro vás. My ji máme teprve rozečtenou, protože tyhle lekce s péčí o sebe samé se nedají zhltnout naráz.

Dávkujeme ji postupně a je u ní legrace. Už z toho důvodu nedoporučuju jako čtení před spaním 😀 . Až na pohádku O nenošených bačkorkách se nám témata hodí všechna. U bačkůrek to máme dané jako nošení na chaloupce, kde máme hodně velkou zimu a bez botek to tam nejde. Pro školkáčky se to dá zase směřovat do školek. Tam si to ale jistojistě ošéfují vaše paní učitelky 😀 .

Žalovníček na ukázku

Chcete si kousek knihy přečíst? Tady je stránka O žalování. Ilustrace je úplně přesná 😀 Jako bych viděla Julinku. Ale teda nebojte, ony na sebe tak nějak donášej vzájemně, abych tady Julinku nedémonizovala 🙂 .

A to by mě zajímalo, jestli tuhle hru a knihu znáte. Nebo máte jinou vychytávku jak na tahle témata? Hry, knížky nějaké úplně vlastní hry? Klidně připište. Já mám radost, že se daří se vzájemně inspirovat v tolika komentářích pod soutěžema.

Už jste sepsaly přes 500 komentářů s tipy ke společenským hrám a já doufám, že si ty komentáře pročtete i navzájem. Je v nich moře inspirace přímo od vás a já sama si z nich budu brát doporučení a tipy 🙂 .

A trápí vás, že váš Pepa všude a všem všechno zničí? Bez obav. Je to i tématem v knize, což dokazuje fakt, že vaše dítě nebude v téhle disciplíně pantáta přebor a k dětství to prostě patří 🙂 . Tady dostanete šanci dětem zábavně ukázat, jaké to je mít v okolí Kazisvěta 🙂 .

Knihu i hru jsem vybrala v e-shopu Agátin svět. Prvně jsem se o něm dověděla dva roky zpět v Peleově vile, kde Maxipes Fík slavil své narozeniny. Tehdy mi nepřišel sortiment pro starší děti až tak velký bonus. Dnes už to vidím jinak.

Pro Nelu už hledám dárky věkově 5+ a není to až tak lehké, jako vybrat Julince něco 3+. Co teprve v době, kdy půjdou děti do školy. Tam už většina dětských e-shopů, které mám ráda, věkově končí úplně.

Na webu je navíc fajn sekce Můj milý Ježíšku, kde si můžete zvolit dárky přesně podle věku svých dětí. Kdo tedy hledá inspiraci co vaši dětem, doporučuju tyhle věkové filtry využít. Hned máte roztříděné hry, které s nejvyšší pravděpodobností budou mít úspěch nebo vaše děti něco naučí 🙂 .

Agáta vám rozdala. Soutěž ukončena

1.výhra: Společenská hra Nešťourej se v nose z nové generace her 4bambini
2 výhra: Krásná kniha  A pak se to stalo! o častých nešvarech, o kterých děti nechtěj ani slyšet a vy z nich šílíte 🙂

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co si vaše děti letos přeji? (Pozor, ne co jim Ježíšek vážně přinese, takže beru jako odpověď i živého jednorožce 😀 )

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

728 Comments

 • Hani 15.11.2017 at 11:03

  Moje dcera si pise Jeziskovi kazdy den, zel vse meni tak casto, ze uz dama nevim, co vlastne ma prinest…

 • Radka H 15.11.2017 at 11:06

  Starší dcera si přeje Barbie karavan, pak takovéto vajíčko jak se z něj vyklube pták nebo co to je 🙂
  Mladší nám to ještě neřekne ale za rok to už bude zajímavější 😀
  Sleduji na FB i IG(radulih)

 • Lucie Šitrová 15.11.2017 at 11:07

  Já mám dojem, že je to každý den něco jiného 🙂 Ale nejvíce často od staršího Štěpánka zaznívá auto na dálkové ovládání. Naštěstí je to celkem reálné přání, takže mu ho Ježíšek pod stromeček nadělí 🙂

 • Johana 15.11.2017 at 11:07

  Elinka všude hledá a objímá panenky a medvědy, protože ještě moc nemluví, tak předpokládám, že právě tohle si přeje ze všeho nejvíc…a to v jakémkoliv množství, barvách a velikostech…..

 • Kristýna Hury Hurychová 15.11.2017 at 11:08

  Pokud bych mela mluvit za nasi malou madam, tak by byla nejspokojenejsi za zmackany noviny, seslapnutou petflasku, nebo nejakou barevnou kasi, kterou by mohla vsude opatlat 🙂
  Hracek ma spoustu a vetsinou ji zabavi vyse zminovane 😀

 • Martina Šašurová 15.11.2017 at 11:08

  Kedže mame termín 17.11.2017 naša mala Šarlotka si tento rok ešte žiadny darček nevybrala. Samozrejme s ockom sme jej kúpili krásny overal s vianocnou tematikou a 3cd s rozprávkami od Dobšinskeho ktoré jej chceme púšťať ked uz bude trosku vacsia ☺️

 • Ivana Kroupová 15.11.2017 at 11:09

  Moje dcera si nepřeje na Ježíška nic. Jako vážně má 3,5 roku a těší na stromeček, na dárky a jak budeme všichni spolu, a pojedeme za prarodiči, ale je ji úplně jedno jaké dárky dostane hlavně že budou😁

 • Kateřina Mejtská 15.11.2017 at 11:09

  Dobrý den, tak letos si naši kluci přeji pod stromeček velké policejní auto. Když říkám velké, tak tím myslím veliké co mají policisté. Tak nevím jestli se nám vejde do pokojíčku. Sdílím Vás na Facebook. Hezký den Katka
  kaca.val@seznam.cz

 • Jana Herrmannova 15.11.2017 at 11:10

  Jeziska jsme jeste nasemu batoleti uplne nevysvetlovali, ale urcite by si pral nejakou mechanickou hracku, co idealne vubec nevypada jako hracka.. 🙂

 • Jana 15.11.2017 at 11:11

  Máme 2 kluky – 5 letý si přeje kytaru a Transformery, 3 letý si přeje klávesy – opravdové. Minulý rok si starší přál žehličku, pračku a šicí stroj 🙂 Je vidět, že tento rok nestrávil celý s maminkou tak jako minulý 🙂 Z dárků bych vybrala knížku A pak se to stalo!

  • Wennny 10.11.2019 at 12:31

   Naše pětiletá dcera si přeje robota na ovládání a pro mladšího brášku malé auto na ovládání,aby ji prý robota nebral

 • Lucie Humlová 15.11.2017 at 11:12

  Naše Ella si přeje princeznu Sofii, asi je jedno, v jaké formě, ale prostě něco se Sofií 😀

 • Karolína 15.11.2017 at 11:12

  Má dcera (3,5) má od září jasno: šachy, autodráhu a brusle. 😁

 • Veronika Švédová 15.11.2017 at 11:14

  Tak holky naštěstí letos mají jen samá splnitelná přání, lego, plyšový kůň atd. 🙂

 • Markéta Šmídová 15.11.2017 at 11:14

  No jelikož naší Terče je rok tak si zatím nepřeje nic. Ale nejkrásnější na co si vzpomínám byl synovec když mu byly tak 3. Když jsme se ho ptali co si od Ježíška přeje tak říkal: dárky. A já se ptam jaké? No a synovec povídá: zelené, červené a modré. A víc jsme z něho nedostali;)

 • Tereza 15.11.2017 at 11:15

  U nás je letos největší přání zakrsly kralicek 🙂

 • Petra Francová 15.11.2017 at 11:15

  Zdravím a děkuji za soutěž.
  Holky mají obě přání panenky, a protože každá opravdu má jen jednu, tak si myslím, že přání bude splněno.
  Sleduji i na FB.
  Petra

 • Simona P. 15.11.2017 at 11:16

  Syn si přeje tramvaj 😀

 • Eva S. 15.11.2017 at 11:16

  Nase deti si preji od jeziska auta a auta a taky by pry nebylo zle letadlo. A nase mala pry chce darek. 😊

 • Soňa Zemenová 15.11.2017 at 11:16

  Maxík si zatím nic nepřeje,..ještě z toho nemá rozum. A Amálka má občas takových napádů, až koukámkam na to hodí. Přála by si auto na dálkové ovládání a ráda bych nechala takový dárek, třeba až na příští rok až z toho bude mít i Maxík rozum. Jinak je naše Amálka docela skromná. Že by chtělá uměm létat, radši ani nepíšu 😀

  Sleduji a sdílím

 • Kateřina 15.11.2017 at 11:17

  Moje děti si přejí kombajn a Merkur. A pak taky ještě 10 sourozenců, ale to kupodivu ne od Ježíška, ale od mne 🙂

 • Marie 15.11.2017 at 11:17

  Dobrý den, opět hezké ceny. Můj starší 5, 5 letý si přeje vše okolo fotbalu a houpačku, mladší 3letý si přeje budík, vše okolo koní a párkovník (párkovač v rohlíku).

 • Dita 15.11.2017 at 11:18

  Hezke stredecni dopoledne !
  Krasne tipy na darky jako vzdy, uz si zacinam psat seznam na cely rok 🙂 hra i kniha by m9hla byt snad povinnou vybavou! Super zpracovani!
  A co si preje moje 4leta dcera od Ježíška?
  1. Novou velkou panenku a co nejdelsima vlaskama
  2. Parfem ? 🙂
  3. Velke kolo, chce se naucit jezdit !
  A pak asi milion dalsich polozek 🙂
  Dita
  xxx

 • Martina Svobodová 15.11.2017 at 11:18

  Naše Terezka si přeje auto pro maminku (aby jsme se každé ráno nemusely cestou do školy rozčilovat když nenastartujeme) a pak si přeje brášku 🙂 Bohužel Ježíšek není tak kouzelný aby mohl tyto přání splnit 🙁 Ikdyž já bych si taky přála aby dokázal splnit každé přání 😉

 • Lucie Skřejpková 15.11.2017 at 11:19

  Děkujeme za soutěž! Syn je ještě malý, ale pokud bych měla odhadnout, co by si opravdu přál, tak asi být rytířem, jako jeho táta. 🙂

 • Markéta 15.11.2017 at 11:20

  Holky sice ještě úplně neumějí říct, co si přejí (budou jim 2 roky), ale milujou Mášu a medvěda, takže k narozeninám dostanou tématický dort a k Vánocům trika s Mášou a určitě se Ježíšek ještě podívá po vhodných dárcích s touto tématikou. Nejradši by samozřejmě asi živého medvěda 😀

 • Bára M. 15.11.2017 at 11:20

  Krásné dopoledne, já se snažím z našeho 2,5 letáka už asi měsíc vypáčit, co by si teda pod stromeček přál (mám takovou představu, že k Vánocům bych mu chtěla dávat věci, které si on opravdu přeje, to, co se líbí mně kupuji průběžně během roku a dávám různě k svátku, dnu dětí apod.)… a zatím jsem z něj nic nedostala 🙂 přemýšlím, že ho vezmu na návštěvu nějakého hračkářství, ale zas nevím, jestli by tam nechtěl všechno nebo třeba hračky 10+ a podobně 😀 sleduji fb i instagram 🙂 Bára M.

 • Anna Nováková 15.11.2017 at 11:21

  Díky za další krásnou soutěž 🙂 zatím nevím, co by si holky přály, protože jsou ještě malé na to, aby to uměly říct, ale myslím, že by je potěšila další knížka, protože ty naprosto zbožňují 🙂 sdílím, lajkuju, odebírám 🙂

 • Petra Pětíková 15.11.2017 at 11:21

  Moc děkuji za další inspiraci, hra mě hodně zaujala, pokud se nám nepodaří jí vyhrát, tak určitě píšu na seznam co pořídit 🙂 U nás toho chce spoustu. Pokaždé přijde s něčím jiným co zrovna někde vidí, takže už proběhlo lego duplo vláček a teď nově velká pouť, Barbína, nové kolo (přitom na odrážedle jezdit nechce, protože jí to nejde a místo aby se snažila, tak se vzteká), sedačka pro panenku, novou dřevěnou kuchyňku, protože ta stará je už okoukaná a už se jí nelíbí… Nevím jestli to nebylo lepší, když si ještě neuměla říct co chce 😀

 • Petra 15.11.2017 at 11:23

  Filípkovi je 14 měsíců, takže co by si asi tak mohl přát, můžeme zatím jen odhadovat.. z chování posledních dnů bych to viděla na veeelkou krabici, která ho udrží a může si na ni vylézt a po chvíli se i postavit a balancovat.. a když bude ještě ke všemu žlutá, tak bude Ježíšek ten nejlepší chlap na světě ☺

 • Libka Smyčková 15.11.2017 at 11:24

  Starsi syn by chtel lyze. U nas vsak snih vetsinou neni, nebo ne tolik, aby se dalo lyzovat. A za rok mu budou male.. A mladsi to zatim neresi, ale rekla bych, ze by rad videl nosorozce. A oba by vlastne chteli psa. Hmm.
  Fb -Libka Ve Smycce

 • Andrea 15.11.2017 at 11:24

  Naše malá by si nejvíc přála psa a sourozence 😊
  sleduji i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Hana Nováková Flieger 15.11.2017 at 11:26

  Naší ještě moc nerozumím ale určitě to bude ta dřevěná kuchyňka co už ji Ježíšek objednal, protože s mámou vaří ráda 😉

 • Radka Csémi 15.11.2017 at 11:27

  Dcerka poprve letos projevila zajem a nejake to prani,jedem ted v princeznach a hrozne si preje nejaky velky zamek a jeste princeznovske saticky s Elsou

 • Zuzana Vacková 15.11.2017 at 11:27

  Naše dcera si přeje všechno. 😀 Když někde vidí něco, co se jí líbí, tak řekne: „To by bylo hezké, kdybysme to měli.“ Naštěstí na tom zas až tak netrvá, takže má radost ze všeho. Zatím. Syn to v roce a půl ještě neprožívá. Možná by si nejvíc přál, abychom mu dovolili kramařit ve všech šuplíkách.

 • Andrea S 15.11.2017 at 11:27

  Tak dneska budu první! U nás ve všem katalogem malý hledá Mašinku Tomáše. Tak myslím, že by ji chtěl mít i doma.

  Ale teda musím říci, že nevím co kupovat dřív! Ty hry jsou pěkné, pexeso taky, kvído od albi taky…nejde mi to díky skvělým recenzím selektovat 😀
  Na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Lenka 15.11.2017 at 11:29

  Pod stromečkem chce najít… stromeček 😀

 • Bara K. 15.11.2017 at 11:32

  Já: „Aničko, co si přeješ od Ježíška?“ Ona: „Figurku koníka“. Já: „Vždyť už jich máš asi pět.“ Ona: „Nemám, dala jsem je bráchovi….Dobře, tak opravdického koně.“ Tak asi tak. 🙂

 • Kamila 15.11.2017 at 11:33

  Můj 20měsíční syn ještě nemluví a ani ještě nerozumí tomu, co jsou vlastně Vánoce. Myslím, že to pochopí až příští rok 🙂 Ale podle mě by si přál nějaký velký traktor nebo bagr. S těmi si doma nejvíc vyhraje. Kamča

 • Dana Charvátová 15.11.2017 at 11:33

  Tříletý syn si přeje záchranku, která houká a svítí. Pro roční sestřičku si přeje záchranku, která houká a svítí (umí si to prostě pojistit :))
  Hezký den. Dana

 • Jana 15.11.2017 at 11:34

  Mám ročního syna, takže dopis Ježíšovi ještě nenapsal, ale jelikož ho nejvíce baví voda a koupání , čtení před spaním a hraní na hřišti tak podle toho budu vybírat dárky. Takže určitě knížky s pohádkami na spaní, minipedie, sadu formiček na písek a taky hračky do vody. 🙂

 • Soňa R. 15.11.2017 at 11:34

  Vzhledem k tomu ze maly ma zatim jenom par mesicu, tak pozadavky na Jeziska zatim nema. 😀 Darek dostane jeden maly symbolicky. A jsem rada, ze zatim ty Vanoce tolik neproziva. Az podroste a vypukne to „ja bych chtel“ bude to narocne.

 • Zuzana 15.11.2017 at 11:35

  U nás je hlavným prijaním loutkové divadlo, nakoniec sme vybrali to Gerlichovo.

 • Míša 15.11.2017 at 11:36

  Dcera 2r si přeje pejska a syn 5r si přejde skoro vše, co viděl v katalogu hraček 😀 (dostali ho velmi cíleně ve školce, děkuji paní učitelkám) Sleduji FB

 • Gisela 15.11.2017 at 11:36

  Na hry jsem se nedávno dívala a líbí se mi, že jdou právě i s dobou. Knížka pro mě byla ale po všech chvalozpěvech obrovským zklamáním a jsem ráda, že jsme si ji vypůjčili pouze v knihovně. Mně se nelíbí ten podtext vlastně výhrůžek a ani děti čtení nezaujalo. Jinak u nás děti chtějí nějaké knížky, potom autodráhu a šicí stroj.

 • Lenka Palmová 15.11.2017 at 11:38

  Opět krásná inspirace…Šárinka se zatím neumí vyjádřit co by si přála, ale ráda prohlíží knížky a hraje si s Duplem, tak to Ježíšek určitě přinese. Sleduji i na Fb.

 • Petra 15.11.2017 at 11:39

  Co si junior přeje netuším. Ještě nemluví. Ale tipuju to na něco dobrého, a pak něco, co může rozhazovat nebo máčet ve vodě, nebo nejlíp obojí zároveň.

 • Markéta Sližová 15.11.2017 at 11:39

  Když se dcery zeptám co by si přála tak je nejčastější odpověď banán:) byly by to levné Vánoce, kdyby ty banány skutečně jedla:)

 • GS 15.11.2017 at 11:39

  Dcera by určitě chtěla obrovskou louži plnou bláta. Nic víc teď nedělá větší radost! 🙂 A v případě výhry bychom chtěli Nešťourej se v nose. A pak se to stalo už máme a kniha je to skvělá! 🙂

 • Lenka 15.11.2017 at 11:40

  Naše malá si přeje kolo 🙂

 • Veronika 15.11.2017 at 11:41

  Zdravím! U nás je to letos jasný – máša, mašinka a autodráha 🙂

 • Barbora Dočkalová 15.11.2017 at 11:43

  M: Sebiku, co bys chtel od Jeziska?
  S: Traktor
  M: A jaky?
  S: Modry
  M: Modry traktor uz mas, nechces neco jineho?
  S: Cerveny

  Na zadni strane listopadoveho puntiku je stavebnice magformers. Chvili na to kouka a rika : libi, budeme stavet.. odpovidam, ale my ji nemame.. pohotova reakce : jezisek objedna 🙂
  (2r3m)

 • Marie 15.11.2017 at 11:43

  Dcera si přeje panenku a plyšového mamuta z Doby Ledové. A samozřejmě taky všechno co někde zahlédne v letáku nebo reklamě:-)

 • Zdeňka 15.11.2017 at 11:43

  Naše dcerka je maličká, takže asi ještě úplně nechápe, co to znamená, když si může něco přát a zrovna v tuto roční dobu. Ale když jsme si prohlíželi knihu Co se děje o Vánocích, přála si stromeček :-). A protože má staršího bráchu, který sleduje reklamy v televizi, tak si přeje všechno, co vidí. Dětský foťák, auto na dálkové ovládání, panenky, pejska na vodítku. Syn už je velký kluk, chodí do třetí třídy, takže bohužel už si přeje mobil. Odolávali jsme ale dlouho :-). Naštěstí si ale také přeje něco na hraní a má dilema, jak to napsat Ježíškovi, protože chápe, že ten mobil není levná záležitost. Protože on snad ještě věří :-). Přeje si navíc postavičky z Lega, nebo třeba Bunchems.
  P.S. Když byl syn malý, chtěl pořád dokola číst o Viktorce z knížky Dědečku, vyprávěj. A opravdu si v té dané situaci vzpomněl, co se naučil z knížky.

 • phn 15.11.2017 at 11:44

  Mala zeovna vcera psala-letos chce lyze,knizku a hlavne panenky a koniky:-)

 • Adéla 15.11.2017 at 11:45

  Náš prcek v bříšku si přeje, aby ti jeho prdlí rodiče konečně dokončili rekonstrukci bytu a ono aby mělo klid na spokojené převalování se a kopání mamky do břicha 😀

 • Zuzana 15.11.2017 at 11:49

  Retizkovy kolotoc.

 • Lenka Valová 15.11.2017 at 11:51

  Dcera ráno listovala letákem z nějakého hračkářství a říkala, že nejvíc si přeje, aby Vojtíšek (půlroční bráška) dostal velké auto 😃 Ta sourozenecká láska je opravdu úžasná. Jinak vím, že ona si přeje koloběžku, ale jestli ó tom ví Ježíšek…

 • Helča 15.11.2017 at 11:51

  Starší dcerka si letos obrázky sama namalovala (resp. maminka namalovala a ona vybarvila), takže už jsme se posunuli od varianty stříhání obrázků z časopisu a lepení. To budeme absolvovat ještě s mladší 🙂 Mladší si ještě nedokáže říct, co by chtěla, protože většinu „užitečných“ věcí má právě po starší, takže se jí těžko hledá, co by se jí mohlo líbit. Ale většinou je to právě to, co má i starší 😀 Starší ale touží po hlubokém kočárku pro panenky a Albi tužce, což jí bude splněno (maminka měla tyto věci nakoupené dřív, než si je dcerka vymyslela, takže jsem ráda, že jsem se tentokrát trefila na 100 %) 🙂

 • D-žejn 15.11.2017 at 11:52

  Dcera si přeje Totora a syn je autofil až na půdu 🙂
  Sleduji na FB i na Insta

 • Karolina 15.11.2017 at 11:55

  Moje holcicka si preje kytaru a syn bagr. Hru nestourej se v nose mam v hledacku, treba se na me stesti usmeje 🙂

 • lucie 15.11.2017 at 11:55

  Dobrý den tak co se přání týká mám doma dva extrémy..holčička od malička andílek ta nechce nic pokaždé když se zeptám tak vymyslí něco pro někoho jiného co ví,že si přeje a náš malý loupežník ten je takový,že každý den jiné přání 😀 podle toho co ,kde uvidí 😀 ….

 • Lenka Kotroušová 15.11.2017 at 11:57

  Nad letošním dopise Ježíškovi se asi dost zapotím, dcera si přeje tužku, která umí psát úplně sama. Dva kouzelné prsteny, jeden pro ní a druhý pro maminku 🙂 a chodícího robota, co jí bude nosit věci 😀 No řekněte sami, není dětská fantazie úžasná 😀

 • Verča 15.11.2017 at 11:57

  Asi nosítko na panenku, aby mohla nosit jako maminka 🙂

 • Radka 15.11.2017 at 11:58

  Syn si letos poprvé (necelé tři) nakreslil do dopisu, že chce jeřáb. Zřejmě k vláčkodráha, kterou si začal krásné stavět. …a pak přišla otázka, ‚mami, kde bydlí Ježíšek?‘ ☺️ Co byste odpověděli? Ale pošta mu tam určitě chodí.

 • Petra Pivoňková 15.11.2017 at 11:59

  Nas Kubicek si preje kopu vlacku a koleji…a je jedno jestli drevenych nebo duplo ..klidne by bral i zivej vlak 🙂 Petra

 • Michaela Teuchnerová 15.11.2017 at 11:59

  Dobrý den, dceři je zatím rok a půl, takže si vyloženě Ježíškovi nepíše, ale myslím, že by si přála, aby bylo pořád léto a nemusely se nosit čepice a kabáty 🙂

 • Blanka Nedvědová 15.11.2017 at 11:59

  Naše dcerka je velký jedlík a protože o Ježíškovi ještě nemá moc potuchy, tak si prý přeje hlavně ňaminku…. 🙂 Takže jeden z dárků bude zmrzlinárna od firmy Djeco a to ji podle mě udělá radost…
  Děkuji

 • Lucie Chmielova 15.11.2017 at 12:00

  Moje děti mají reálná přání, dcera chce mimo jiné Luk a šípy a syn pokladnu ( nemusí být opravdická :-D) Sleduji na FB instagramu a sdílím na FB Lucie Chmielová

 • jitka kubíčková 15.11.2017 at 12:00

  Opět super tipy a krásně napsaný článek, holky jsou rozkošný.
  U nás starší chce kombajn nebo traktor ale jako mami ten skutečnej a neeee hračku :)))) tak se hold bude muset smířit se zmenšeninou 🙂

 • Jana M. 15.11.2017 at 12:01

  Holka si přeje rozšíření zámku playmobil co už má-narozeninovou oslavu, svatbu… a kluk pirátskou lod super 4 taky z playmobilu. Oboje dostanou, jen manžel má smutek, protože moc chtěl aby si kluk přál hrad z playmobilu 🙂 Ráda bych soutěžila o neštourej se v nose. A pak se stalo už doma máme 🙂 Sleduji i FB

 • Martina 15.11.2017 at 12:01

  Dobré poledne Míšo, to vypadá obojí super 🙂 My máme oblíbenou knížku Draka je lepší pozdravit (a vyhrává pohádka O princezně, která čuňátkovala). Jinak dopis Ježíškovi bude prvním úkolem adventního kalendáře a starší dcerka si přeje knížku, lego a panenku (další). Mladší dcerka ještě neumí mluvit, ale se sestřiččinými panenkami si hraje tak pěkně, když to sestřička nevidí, že kdyby to uměla povědět, určitě by ji chtěla také. Pak diskutujeme o miminku, ale s tím přeci jen ještě chviličku počkáme 🙂 A co si přejí Vaše holčičky? 🙂

 • Monika 15.11.2017 at 12:02

  Tak u nás, když jsme se zkoušeli zeptat (to zda byla správně pochopena oblast z které může vybírat je nám záhadou), zněla odpověď CHLÉÉÉBA. Synovi jsou dva roky a pečivo se mu snažíme moc nedávat, tak uvidíme jestli pod stromečkem alespoň jeden bochník dostane 🙂

 • Petra Pavlickova 15.11.2017 at 12:04

  Lego city pozarnicka stanice a obri auto,co tahne lod 😀

 • Hana 15.11.2017 at 12:04

  Dobrý den, syn ještě pořádně nevi co to Vánoce znamenají, ale pri prohlížení katalogu s hračkami ho nejvíce zaujala veeelika patrovita garáž na auta. Hana

 • martina 15.11.2017 at 12:05

  Tuto hru mam v seznamu takze super :). Dcera porad sni o kridlech. 🙂

 • Bloud. Well Bloud. 15.11.2017 at 12:07

  Náš syn ještě nemluví, ale podle všeho by si přál vlastní kolostav.

 • Rienka 15.11.2017 at 12:07

  AHoj,
  krasny clanok :D, krasna inspiracia.
  Vidim, ze sa vyplatilo, ze pisem co nahodou spomenie, ze by chcela. Minuly rok, to mala v lednu 2roky, stale hovorila, ze chce: „prekvapenie“, takze i nas dopis pre Jeziska bol, ze si praje prekvapenie, zabalene ako balicek.
  Tohto roku, uz dva-krat povedala a ja som si zapisala :D, tak na prvy-krat to bol: „sladky kolacik, ktory bude pekne zabaleny a ja sa veeelmi potesim a prekvapim, mnam :D“.
  Druhy darcek uz bol jasnejsi, takze nasa knihomolka riekla: „knizku o mrozoch, o zvieratkach“. O mrozovy veru nemame, ale o zvieratkach nie jednu. Takze knihy pod stromcekom budu isto 😀
  Peny den
  Renka + fcb

  • Rienka 15.11.2017 at 12:21

   Renata Cvancigerová Chrenovská

 • Lucie 15.11.2017 at 12:08

  Kluci (5 a 4 roku) už umí přesně říct, co si přejí a letos si vybrali Lego Ninjago a Hot Wheels dráhu s drakem a protože se dětská přání mají plnit, tak jim to Ježíšek přinese. Nejmladší syn (3 měsíce) se ještě vyjádřit neumí.

 • Markéta Waas 15.11.2017 at 12:08

  Holky si přejí všechno, co momentálně vidí v reklamě v televizi nebo na plakátu venku 🙂 chtěly by zase nějaké lego, protože jim chybí nábytek, pak nějaká ta Barbie s obývákem a štěkacího pejska 🙂

 • Petra Chmelíčková 15.11.2017 at 12:10

  Dobrý den Míšo, starší dcerka si mooooc přeje panenku z Dráčika, jménem Sally, je vysoká 63 cm … chce ji jako svoji kamarádku na tancování a hraní …. Už se u nás ohřívá ve skříni 🙂 FB sleduji. Děkuji P.

 • Pavlína Suchánková 15.11.2017 at 12:11

  Hezký den Míšo, dcerka bude mít 3 roky a poprvé psala Ježíškovi. Miluje kočky, takže namalovala hračku – kočičku, vánoční stromeček a červené šaty. Zatím je hezky skromná…snad ji to vydrží ještě pár let 😀

 • Denisa 15.11.2017 at 12:12

  M je ještě malý na to, aby nám řekl, co si přeje. Kromě každodenního masa a avokáda by jistě chtěl kočku nebo králíka. Doufám, že jsem se trefila 🙂

 • Andrea 15.11.2017 at 12:13

  Dcera (tři roky) chce male autíčko, aby to autíčko, ktere dostala k narozeninám melo kamaráda. A krasne šaty do divadla. 😂

 • Katka 15.11.2017 at 12:14

  Dcera si přeje barbie karavan 🙂 Uvidime jestli ji Jezisek prani splni.

 • Petra M 15.11.2017 at 12:15

  Tak tyto knihy bychom opravdu potřebovali jako sůl, takže pokud nevyhrajeme, tak je jedu koupit :-)))
  Syn touží po další kuličkové dráze (jednu už má a asi je to málo) a dcera by ráda princeznu :-)))

 • Veronika 15.11.2017 at 12:16

  Nas syn si preje vlacky, je to jeho posedlost 🙂 Ma 3,5 a vlaky zna lepe nez ja 😀 Opet skvela inspirace, hra o chovani je skvela!

 • Marcela 15.11.2017 at 12:17

  Moje nejstarsi si preje triko s bobkem (rozumej hovinkem). Opakuje to uz tak dlouho, ze ji ho mozna necham i vyrobit 😀 zbyvajici dcery zatim zadna prani nevyslovily.

 • Honza Kropáč 15.11.2017 at 12:19

  Tomášek říkal něco jako „hu hů“, takže asi vláček. No a Terka má jasno -Barbie, stan pro Barbie, auto pro Barbie, cokoliv pro Barbie

 • Andrea 15.11.2017 at 12:19

  Tak náš tříleťák si přeje lupu, kaštany, šišky, žaludy a knihu o hmyzu 😂..Andrea

 • Bára 15.11.2017 at 12:21

  Náš Matyášek si zatím nepřeje nic, nemá z toho rozum a Ježíška zná jen z knížky České Vánoce ☺ ale moc děkuji za další krásné tipy, aspoň víme, co na příští rok ☺ sdílím na fb

 • Stepanka 15.11.2017 at 12:26

  Dcera si preje ruzovy stromecek, ne ruzove ozdoby,ale ruzovy stromek a pod nej tasku s Elsou, cepisci s Elsou…:-)

 • Lenka 15.11.2017 at 12:27

  Nas ctyrletak si preje seminko kyticky, aby ji mohl zasadit babicce a dedovi na zahradku. A jak k tomu dosel? Nedavno prisel s tim, ze by chtel napsat dopis Jeziskovi. Vytahla jsem tedy letak z bambule, papir, nuzky a lepidlo, at si vystrihne a nalepi, co se mu libi. Nejdriv si letak jen prohlizel a u toho ho chytlo kakani. Kdyz jsem pak za nim prisla na zachod, rekl mi, ze vystrihne i kyticku z toaletniho papiru a nalepi ji do dopisu Jeziskovi. Na otazku proc? odpovedel: „jen tak, abych si udelal z Jeziska srandu.“ O par dni pozdeji dodal, ze by chtel od te kyticky seminko, aby ho mohl zasadit. Kazdopadne zatim ma na dopise pouze tuto kyticku 😀

 • Lenka Dundáčková 15.11.2017 at 12:29

  Matyášek je ještě malý,tak mi neřekne, co by si přál, ale líbí se mu mašinky, tak asi nakou Ježíšek přinese 🙂 sleduji i na IG

 • Hana Hospodková 15.11.2017 at 12:29

  Ahojky…:)
  Jelikož teď bude našemu Bertíkovi teprve pět týdnů, tak se ho ještě nemá smysl ptát. Kdyby ale mohl mluvit, tak snad by si mohl přát, aby ho přestalo trápit bříško. Jako větší by asi ujížděl na mašinkách a traktorech…:)
  Děkuji za soutěž.
  Hanka H.

 • Zuzka 15.11.2017 at 12:30

  U nás je malým MOMENTÁLNĚ chtěn lenochod z pohádky Croodsovi („Ale mami ať mluví, jo?“). Maličkýmu zatím naštěstí stačí nonstop přístup k mléčnému baru 🙂
  Jinak kniha od Ester Staré je u nás v kurzu od dvou let a stále se k ní vracíme-líbila by se nám hra :))

 • Tereza Cechova 15.11.2017 at 12:30

  Moji kluci si preji traktory,kombajny,a nakladak co vozi klady😁
  Sleduji fcb I insta😊

 • Luci 15.11.2017 at 12:31

  Dcerce jsou 3 roky, takže když se jí zeptám, tak pokaždé odpoví něco jiného. Někdy je to koloběžka, jindy třeba klavír nebo i kamínky. Záleží, kde zrovna jsme a na jakou situaci si vzpomene. Jinak Vám děkuji za skvělé tipy na dárky (Ježíšek už pořídil Emušáky a nějaké Svojtkoviny). FB sleduji a sdílím

 • Mirka 15.11.2017 at 12:34

  Dobrý den, u nás by synové chtěli zvířátko, nejen syn, ale i manžel, takže uvidíme, jak dlouho vydržím vzdorovat. Hezké dny

 • Klára 15.11.2017 at 12:34

  Naše malá si jeste prat neumí, ale uz se naučila říkat, ze se těší na jeziska, jen nevi, co to je. A hlavne netuší, ze se jeste pred Ježíškem pujdem podívat na čerty 😁

 • Taťána 15.11.2017 at 12:43

  Syn by si přál velikou garáž pro všechna svoje autíčka.. 🙂 a vypadá to, že mu jí Ježíšek přinese.. 🙂 Díky za tip na knihu i hru, hra by syna mohla bavit.. 🙂 hezký den, Taťána

 • Martina Eignerová 15.11.2017 at 12:44

  Ačkoliv naše Maki ještě nemluví, až na pár slov, přesto, že už má 2r a 4m určitě by nejraději cokoliv s prasátkem Peppou, tu naprosto zbožńuje a máme doma vždy 3 díly jako večerník. Za mě příšerně kreslené, ale krásný přístup rodičů a pěkně vysvětlené určité životní situace. ŠKODA jen že originální hračky jsou ještě víc škaredé než samotný seriál. Tak jsem se rozhodla udělat vlastnoručně dekorace do pokojíčku. A naše téměř 4m Alžbětka, ta by nejspíš chtěla nonstop kojit 😀 pro ni vybrat dárek bude po čertech těžké, hraček máme po starší spousty.Asi by se nám při výhře líbila hra.

 • Drahuše Poborska 15.11.2017 at 12:47

  Syn si preje auta a auta a auta s volantem 🙂 Jinak hra Nestourej se v nose, vypada suprove. Syn to obcas dela a kdyz rijam,aby to nedelal, rekl mi „ale me se to libi“ 🙂 takze hra se nam bude hodit 🙂

 • Lenka 15.11.2017 at 12:49

  Dobrý den, starší dcera si zatím přeje puzzle (ostatní dárky si prý musí promyslet :o), a ta mladší panenku miminko, která by mohla vozit v kočárku a starat se o něj.

 • Lucka Chlupová 15.11.2017 at 12:50

  Synové si letos přejí další Lego duplo a nové hry od alby Kvido.

 • Monika 15.11.2017 at 12:50

  Naši kluci si přejí „plastového škvora“. Trochu oříšek 🙂 Jinak obě výhry vypadají skvěle, díky za tipy.

 • Lenka Quintero 15.11.2017 at 12:53

  4 letý syn si přeje buď Ford mustang, žlutý s otvíracími dveřmi, nebo Bugatti Veyron (ani nevím, jak se to píše :-). A pak nějakou knihu s „nápady, co dělat“. Když jsem se ptala, jestli ještě něco, tak děsně rozumně prohlásil, že toho přece nemůže chtít tolik, aby se dostalo na všechny!

 • Dasa Kovalova 15.11.2017 at 12:57

  Nas syn je ještě malý, aby nam to prozradil, ale myslím, že další lego mu snad udělá radost:-) a pak knížky.

 • Lenka 15.11.2017 at 12:57

  Syn (3,5) si přeje kuchyň a zetora 🙂 Díky za soutěž, sleduji i na fb a instagramu.

 • Tereza 15.11.2017 at 12:57

  Tak u nas mladsi (2) jeste nechape. Starsi (4,5) mi sbalila katalog, ktery jsem si prinesla z Draciku a porad si v nem krouzkuje, co by chtela od Jeziska…prvni kolo bylo kosmeticky stolek se zrcadlem, miminko, sici stroj a kasa. Druhe kolo bylo cokoli s Annou a Elsou (pomoooc!!!), treti kolo byl dalsi kosmeticky stolek a dalsi sici stroj, nekolk dalsich miminek a oblecky pro miminka a vanicka… Dalsi kola jsem prestala sledovat a ted si myslim, ze uz je zakrouzkovane uplne vsechno 😀 Sleduji tez na FB.

 • Karolína 15.11.2017 at 12:59

  Opět skvělé tipy na dárky:)
  Můj malej z toho ještě nemá moc rozum, ale kdyby rozuměl otázce, co by chtěl za dárek od Ježíška, určitě by odpověděl: BRRRMBRMBRRRRM 😀

 • Lenka 15.11.2017 at 13:00

  Syn si přeje LEGO vláček, a ten teda asi i dostane. Živým jednorožcem by jistě nepohrdl, jako ničím jiným živým 🙂
  L. (iG @farbakl)

 • Venduli 15.11.2017 at 13:01

  Malý má dva roky a zatím ještě přání neprojevil. Miluje rozbalování dárků a samotný dárek už je jen třešnička na dortu. 😉 Ježíšek mu ale neděli další dily k vlackodraze, což je jeho oblíbena hračka.

 • veronika horáčková 15.11.2017 at 13:03

  naše princezna ještě neví, že je ježíšek (1,5 roku) ale kdyby si něco mohla přát, tak pejska nebo živou mašinku…

 • Lenka Richterová 15.11.2017 at 13:04

  Dcera si zatím ještě nic nepřeje, ale snad ji udělá radost Duplo, se kterým si ráda hraje u kamarádů, a mrkací panenka 🙂

 • Veronika Kohoutová 15.11.2017 at 13:05

  Syn si přeje koleje (další výhybky k Lego Duplo vláčku)a další puzzliky.

 • Míša 15.11.2017 at 13:06

  Tak prý autíčko s panáčkem 😀 to řekl tříletý. Tříměsíční neříká nic 😉

 • hanca 15.11.2017 at 13:08

  Náš 4,5-letý si přeje Lego sopečnou rolbu. Asi to donesl ze školky, já musela o radu poprosit strejdu Gůgla 🙂 A mladší 2-letý si přeje kakůrek (traktůrek). Knihu ani hru neznáme, ale hned na to kouknu…opět zajímavé tipy!

 • Ivana R. 15.11.2017 at 13:08

  Pětiletá dcera si přeje vanicku s pěnou pro panenky, kytaru a lego friends ledové království. Tříletá ai přeje lego friends katamarán a flétnu. Obě si své darky vystřihly s bambule časopisu 😊

 • Květa Hanáková 15.11.2017 at 13:09

  Moje dcera si ze všeho nejvíc přeje panenku. I když už má doma aspon deset panenek, její přání bude vyslyšeno. Moc děkuji za další bezva soutěž, moc pěkné ceny :).

 • Sylvie 15.11.2017 at 13:10

  Dobrý den,mladší dcera zatím nemluví, ale starší tříletá mě každou chvíli informuje…to sem si měla koupit a pak maminko, kdy už budou Vánoce :-). Teď naposledy chtěla jezdit na traktoru, ne na malém, ale na tom velkém, opravdovém. Největší strach byl z toho, jak ho dostane k nám do domku. Takže už jen ty přání jsou velká zábava. Sleduji i na FB. Pěkný den.

 • Petra Němcová 15.11.2017 at 13:10

  Zase super tipy na krasne veci. Nas maly si preje, aby uz ty darky mel 😉 Pri prohlizeni knihy Zima, porad vykrikuje: „ja nemam darky?“ Ted o vikendu budeme „psat“ dopis Jeziskovi, tak uvidime, co vymysli.

 • Katka Weberová 15.11.2017 at 13:11

  Syn ma 4,5roku a jeste pred 2 mesici byla keho pranim od Jeziska rajska polevka a nafukovaci bakonek. Vloni chtel jen „darek“. Nevim cim to je, jinak je hrozne sikovny, chapavy, ale tohle nejak nepobira 😊 a rozhodne to neni tim,ze by meli doma vsechno. Spis naopak. Mozna je to tim,.ze nenavstevujeme hrackarstvi (ne proto aby jsme jim nic nemuseli koupit,ale proto, ze se prochazime vic v prirode a ne v obchodaku). Nevim
  Po te co videl reklamu, tak chce vystrelovaci drahu s autickem… a to si jinak s autama nehraje… tak nevim… pro me to neni uplne idealni darek, ale asi by byl zklamany, kdyby to pod stromeckem nenasel.
  Dcera 2,5let si preje mimi. Je to ted jeji nejoblibenejsi hracka.
  Dekuji za inspiraci na dalsi darky a i na navod, jak s hrou i jinak pracovat. Mate opravdu zajimave inspirace

 • Eva 15.11.2017 at 13:12

  Syn si rozhodně nejvíc přeje helikoptéru..

 • Katka 15.11.2017 at 13:14

  Zdravím, malá si ze všeho nejvíc přeje koloběžku. A prcek zatím neumí mluvit (10m) 🙂
  Sledujem i fb

 • Kateřina Horáková 15.11.2017 at 13:14

  Dobrý den Míšo,
  díky za další nápady, hlavně hra se mi moc líbí, protože naše za měsíc dvouletá princezna už vykládá od rána do večera a taky nás dost kontroluje co a jak děláme, tak myslím, že to za chvilku bude přesně pro ni. 🙂 Co se týče toho, co by si přála, neumí ještě říct, ale s babičkou malují pořád stromeček a pod ním dárky, tak říkala, že si přeje „dájek“, takže dobré pro nás, ještě můžeme vybírat cokoliv. 🙂 Přeju hezký den a těším se na další článek.

  Kateřina

 • Andrea 15.11.2017 at 13:15

  Zeleny autobus,rika to uz mesic takze poctive s Jeziskem googlujeme 🙂

 • Lucie 15.11.2017 at 13:16

  Dcera si přeje malého živého pejska na mazlení a nikomu by ho nepůjčila. Ale máme kočku a malý byt, tak to bohužel nejde

 • Katka 15.11.2017 at 13:17

  Předevčírem chtěla hromadu listí, aby se v ní mohla válet i v pokojíčku 🙂 Ale určitě ještě stihne změnit názor.

 • Gabriela L. 15.11.2017 at 13:17

  Dcera si přeje Lego Friends a syn auto monster truck.

 • Alena Trechová 15.11.2017 at 13:17

  Syn si vyloženě nic nepřeje, snad jen další koleje k vláčku. Tak věřím, že bude nadšený ze všeho, co mu Ježíšek přinese. A to i z měkkého dárku – pyžama s dinosaury, protože ty opravdu miluje 🙂 Hlavně má rád tu atmosféru kolem: když může rozdávat dárky a hlavně rozbalovat ty svoje.

 • lucie 15.11.2017 at 13:18

  starší dcera (3,5 roku) si přeje barbie šípkovou růženku (dvoje ušité růžové šatičky nestačí, prostě to není originál a s korunkou..) a bratříčka 😀
  mladší dcera (6 měsíců) si přeje, aby všechny dárky (hlavně ty zabalené) mohla ochutnat.

 • Barbora 15.11.2017 at 13:18

  Naša 8mesačná slečna sa ešte nevyjadrila:) Predpokladám však pri jej aktivite, že by si priala mamu na vesmírny pohon:)

 • Iva Sedláčková 15.11.2017 at 13:18

  Autíčka :-))))))) syn a holky dvojčátka jsou ještě malé…a neskutečně jedí..takže doufám že ty maliny co na něj byl nedávno tip na slevomatu 🙂

 • Klára 15.11.2017 at 13:19

  Malý v tom má jasno, Ježíšek koupi vláčky a odnese sestřičku 😀

 • Magda krejzova 15.11.2017 at 13:19

  Nase dite si preje zvire, idealne kone nebo klokana nebo mys, nemuzu se rozhodnout, ktere je pro nas nejschudnejsi:-)

 • Misa 15.11.2017 at 13:21

  FCB sleduji a sdilim na něm. IG tez.

  Dcera si přeje foták /6let/, ty dvě mladší se ještě nevyjadřují 😀

 • Míša Drozdová 15.11.2017 at 13:21

  Míšo, zrovna včera dorazila tato knížka a je super, jsem zvědavá, co na ní dcerka bude pod stromečkem říkat 😀 Jinak dcerka si přeje čůrací panenku Babyborn, už o ní mluví několik měsíců, tak to není chvilkova záležitost 🙂 u syna těžko říct, ale radost mu udělá cokoli s Burákem 🙂

 • Anna Dušková 15.11.2017 at 13:22

  Anetka si nejvíc přeje oranžového živého psa – důležité je to oranžového 🙂

 • Dyba 15.11.2017 at 13:22

  Naši malí kluci si po prázdinovém výletu na pevnosti přeji malý opravdový bungr (řopík) na hraní na zahradu 🙂

 • Soňa 15.11.2017 at 13:24

  Koleje, tramvaje, autobusy…. 🙂 no, jo, kluci, co nadělám 🙂

 • Makina 15.11.2017 at 13:24

  Syn to jeste nechape, takze si v klidu uzijeme nasi volbu – hra, kniha, stavebnice a neco vlastnorucne vyrobeneho. ☺

 • Eva Uldrichová 15.11.2017 at 13:24

  Dostat z za 3 měsíce 4 leté slečny, co si přeje od ježíška, je nadlidský úkol. Už i něco pro ježíška namalovala, ale dárky to jsou z říše její fantazie. A to jsem si myslela, že letos už bude ježíšek plnit dle rozkazu 😉 No asi ještě teda ne a o to lépe pro maminku. Krásných hraček je tolik, že by bylo škoda, aby byla o ně ochuzena díky nevyřčenému přání.
  Na IG sleduji jako uldrie.

 • Renata 15.11.2017 at 13:25

  Holky si preji: kocici skolu a ta druha barbie Elsu 🙂

  • Katka 18.11.2017 at 20:00

   Náš syn je ještě malý, takže výběr uděláme za něho. Má moc rád vláčky, tak nejspíš rozšíříme vláčkodráhu a u babičky jako správný pomocník dostane kuchyňku.
   Na fb Kateřina Štosková

 • Jana Stecová 15.11.2017 at 13:25

  Vzhledem k věku, tak u nás je to zatím bez jakýchkoliv přání. Resp. má naše malá slečna spoustu různých požadavků a přání, ale na minulé Vánoce si nepamatuje, takže je to letos ještě čistě v moji režii. Ale věřím, že bude nadšená 🙂 Ta hra vypadá opět úžasně. Sleduji i na fb.

 • Iveta 15.11.2017 at 13:25

  Připravujeme dceru na nového lednového přírustka, a vzhledem k tomu, že maminka vybírá „velký“ kočárek, tak dcera ve vánočních katalozích hledá „malý“ kočárek., ale pro velké mimino 🙂

 • Martina Jurkova 15.11.2017 at 13:27

  U nás si Leontynka přeje panenku s dlouhýma vlasama a větší kočárek na ni…protoze prý to miminko a menší kočárek necha už sestřičce (5mes.) A ještě by chtěla VÝTAH. ..jelikož kdo nemá v hlavě má v nohách a Lelis furt něco potřebuje z pokojíčku v patře 😀

 • Adéla Moravcová 15.11.2017 at 13:28

  Syn teď měl rok, takže ještě svá přání nevyslovil, ale myslím, že by to mohlo být něco jako „vyházet 100x po sobě všechny šuplíky, které jsou doma“ 😀

 • Katka 15.11.2017 at 13:29

  Naši kluci chtějí všechno 😀 Ale opakovaně mluví o Brudrech (jeřáb, kombajn, tahač,…) a staršího ještě zaujal Magformers.

 • Jaroslava Malcová 15.11.2017 at 13:30

  Díky za „adventní“ články a tipy, které na blog dáváte. Objevuji nové hry pro děti = skvělé dárky k vánocům! Dcera se na otázku, co si bude přát od Ježíška, zamyslela a pak řekla, že „aby se všichni měli rádi:-)“, no ale aby to nebylo jen v rovině Lennon, hipiess…, po chvíli dodala Lego Elves, takže tak.. sleduji Vás ráda také na FB 🙂

 • Aneta Šajtarová 15.11.2017 at 13:31

  Dvouletá dcerka si přeje ‚dajek‘. Při prohlížení katalogu hraček však prohlásila,že by chtěla miminko, které I dostane a to dokonce dvakrát – hračku pod stromeček a chvíli na to I živé 🙂
  Z výher by se nám teď moc hodila hra Nešťourej se v nose, protože je to velmi aktulní tèma.

 • Lenka Otrubova 15.11.2017 at 13:31

  Muj ctyrlety syn si preje uplne nejvic opravdicke naradi…protoze ho opravdicky moc potrebuje 🙂

 • Tereza 15.11.2017 at 13:31

  Ha, to jsou krásné tipy na dárky, děkuju moc! Loni si dcera přála posolený chleba, což bylo jednoduché splnit. Doufala jsem, že si letos bude přát něco stejně zajímavého… Letos si teda přeje vanu a záchod pro panenky 🙂