Memonik | Když nám oči neposlouží

Jaký jste měli víkend? My sice unudlaný, protože Nelinka se ještě nevzpamatovala z minulého týdne ve školce, ale hlavu si s tím nelámeme. Stihli jsme toho dost i doma a vyzkoušeli si jednu novou hmatovou společenskou hru. Byla to úplná náhoda. Nedávno jsem totiž byla za maminkami v Karlových Varech, kde jsem učila první pomoc zaměřenou na děti 🙂 . Cestou na autobus jsem pak u nádraží potkala malou galerii, ve které byla výstava Designéři dětem. Tam byla. Moc hezká a taky originální společenská hra Memonik. A tu vám tu dnes nejen ukážeme, ale i rozdáme.

Jak už jsem psala, celé to byla dost náhoda. Hru jsem si ohlídla ve Varech, kde se mi líbila z celé výstavy úplně nejvíc. Pak jsem zabrousila na web Proprcky.cz, kde jsem holkám vybírala do adventních kalendářů FU.FO Vánoční příběhy a ona tam byla. Memonik hra je na dosah a díky Veronice, která tenhle vymazlený e-shop vlastní, jsme ji mohli zkusit a věnovat ji vám.

Jak už jste možná postřehli, hra vyzkouší především jeden z vašich i našich smyslů a tím je hmat. Takových her, kdy slouží k orientaci a poznání jen ruce, těch doma moc nemáme. Pro holky to byl zážitek a hlavně legrace, i když jsme si pravidla hry upravili podle svého.

Memonik je hmatovým pexesem nebo třeba Černým Petrem. Hrací sada obsahuje 18 párů hmatově originálních destiček. Jednotlivé destičky jsou vyplněny materiály, které děti ve svém okolí mohou snadno potkat a naučíte se je nejen rozlišovat pohledem, ale brzy i bez pohledu – pohmatem.

V téhle Memonik-krabičce je přidané ještě nádherné autorské kartonové pexeso a 4 škrabošky na oči. Ty si nasadí až 4 hráči, kteří se dají do hry 🙂 . Julinka měla ještě před půl rokem problém se zavázáním očí. Připravili jsme tehdy pro holky v lese pokladovku, kde si po splnění dobrodružných úkolů vybojovaly svůj poklad ke Dni dětí (článek s pokladovkou najdete tady: Den dětí – Zážitková hra na Rysí stezce)

V každém případě dnes už potíž nebyla a ač jsme na konci hry zjistili, že si Julinka dost poradila po svém, byla už s ní a škraboškou fakt legrace 😀 .

Jde se na hru

Všech 36 karet jsem vyskládala na stoleček před holky. Nejdřív si pěkně okoukly o co půjde a pak jsme si přečetli pravidla. Správně najít pohmatem stejné páry. My si prvně omrkli veškeré materiály a zjistili jsme, že v krabičkách najdeme různé druhy koberce, smirkl papír, alobal, plastovou fólii, kůži, korek nebo třeba dřevo a silikon. Je jich tam vážně dost a právě proto jsme si pravidla upravili.

Na tenhle stůl se mě v mailech často ptáte. Stejně jako celý koutek pro holky je z Ateliéru Girafa a je vážně praktický. Na lavici se vejdou holky vedle sebe a většinu her hrajeme právě u něj.

18 materiálů z našeho okolí

Dokud si nezkusil hru i náš táta, mysleli jsme si, že rozpoznání některých materiálů bude dost snadné a opak byl pravdou. Jako nejtěžší jsme vyhodnotili rozpoznat od sebe hmatem korek a kůži. Na fotce vidíte, že pexeso je krásné a různorodé i vizuálně, takže se dá hrát i bez škrabošky 🙂 .

A máme tady první kolo. Julince jsme vybrali prvně jen 4 destičky. Úkol zněl jasně. Vem všechny do ruky a zkus najít, jestli jsou tam dvě stejné 🙂 . Vidět ségru jako slepce se Nele nad míru líbilo 😀 . Možná vás děti v tomhle momentě hodně překvapí. Julinka, která je dračice a nezastaví se u ničeho, si s každou destičkou v prstech krásně pohrála. Opravdu pečlivě se snažila poznat každý kousek.

Není pak náhoda, že se jí zdařilo dvě stejné najít. V kole druhém už jsme jí do výběru přidali destiček víc. Úkol zůstal stejný. My jsme tedy nehráli klasické pexeso, ale spíš jsme si zkoumali, jestli se zadaří prstíkům najít ten správný kousek.

Hra se mi vážně líbí. Především bych ji uvítala v dětských klubech, rodinných centrech, dětských kavárnách nebo třeba školičkách. Děti jsou nadšené, když jejich kamarád nevidí a děti se najednou strašně soustředí, jakmile jim vyřadíme jeden z důležitých smyslů – zrak 🙂 .

Nelinka byla skvělá. Hned v první kole jsme jí nasadili destiček víc a Memonik zdolala dost hravě 🙂 . Asi nejoblíbenější destičkou holek byl umělý trávník, který poznaly na první dobrou a byl asi nejvýraznějším materiálem, co se hmatu týče 🙂 .

Memonik, ale i jiné společenské hry nejsou jen o tom, aby se cokoli procvičilo. Ano, vyzkoušíme si hmat, pozornost, trpělivost, jemnou motoriku, ale taky nás jako rodinu udrží na dost dlouhou chvíli spolu. Seděli jsme u hry všichni čtyři, občas dokonce přiběhla i kočka 😀 .

Vem Memonik k babi a dědovi

Cílovka tady nejsou zdaleka jen děti. Hra je určena velkým, ale taky seniorům, kterým by hra mohla pomáhat v udržování toho mentálního zdraví 🙂 . Ehm, mluvím tady o seniorech a na následující fotce je náš táta 😀 😀 😀 Tohle si slíznu, ne že ne 😀 .

Tátovi jsme to doma pěkně osolily. Nešetřily jsme ho a vytáhly všech 32 destiček. Nandal škrabošku a holky podaly pomocné ruce. Nelinka si od něj najité dvojice brala, Julie je pak nosila a rovnala do krabičky 🙂 .

A jedno varování 😀 . Pokud se k Memoniku dostanete a budete ho někde zkoušet hrát, zpozorněte před Julinčinou taktikou. My to zjistili až dost pozdě, ale mělo nás to hned napadnout. Julie se v hledání moc často nemýlila 😀 .

Strkala si destičky do klína, a pak vynesla soud “ano jsou / ne nejsou, stejné”. Až po několika kolech nám poradila, že spodem škrabošky vidí 😀 , když si vsune destičky skoro do gatí.

Byla to fakt legrace. Veru, děkuju vám za možnost hru vyzkoušet. Moc krásně jsme ji zase zabalili a jednomu z vás ji dnes chceme darovat 🙂 . Věřím, že se u ní budete bavit a nezapomeňte zaškraboškovat i vaše tatínky. Když to nebude bavit je, tak jejich děti rozhodně ano. Těch xichtíků a posunků co něj budou dělat 😀 .

Hru vůbec nemusíte spojovat se zrakově postiženými, ale kdybyste náhodou chtěli dětem povědět i o kamarádech, kteří třeba nemají to štěstí, že si neprohlídnou krásu a barvy kolem nás, mám pro vás doporučení.

Vidím, nevidím z Národního

Minulý rok jsme s Nelinkou začali chodit do Národního divadla na Novou scénu, kde mají přímo program her pro děti a první návštěvou byla hra Vidím nevidím. Ta je o nevidomé dívce, která ale světlo a barvy světa v závěru spatří. Bylo to krásné a celý článek o tomhle našem divadle si můžete přečíst tady: Děti a emoce – poprvé v Národním.

Obě se dívají, ale spolu vidí

Do divadla v Praze to ale možná nemá každý úplně kousek, a tak doporučím i jednu moc krásnou knihu, která neskončí jen jedním dílem. Máme ji úplně krátce, takže nemáme přečtenou, ale už po kousku vím, že se bude líbit. Moc hezké ilustrace a srozumitelně ukázaný svět bez oček 🙂 .

Děkuju všem, kteří jste se účastnili prvního týdne našeho adventu na blogu a já díky vašim komentářům denně trávím večery na blogu. Nejen psaním 🙂 .

Nažhav prstíky na Memonik Soutěž ukončena

Memonik je unikátní společenská hra. Jde o hmatové pexeso, které mohou hrát stejně i plnohodnotně vidoucí i nevidomí, lidé hovořící různou řečí, zda senioři společně s dětmi. Memonik se dá použít i jako senzorická či výchovná pomůcka (například při Montessori výchově).

O univerzálním charakteru Memoniku svědčí nejen certifikáty od odborných porot, ale i běžných lidí. Tento výjimečný koncept byl oceněn cenami za design  –  slovenskou Národní cenou za design a českou cenou Talent designu.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jaké máte rádi deskové nebo společenské hry? Dětské, klidně i nedětské. 🙂 

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

Míša

All posts

790 Comments

 • Tereza 12.11.2017 at 20:37

  U nás právě frčí starý dobrý Dostihy a sázky… 🙂

 • Beata 12.11.2017 at 20:38

  Mame radi dostihy,klasicke clovece nezlob se, rozne kartove hry

 • Katka sramkova 12.11.2017 at 20:39

  Ahoj, ja zboznuji deskové hry, kdy hazis kostku a jdes pres Polička- na některém si vytahnes kartu- jdes vpřed, vzad, stojis, obcas trefis zkratku obcas skluzavku zpet… Nevim proc, ale mam to rada uz od mala a dokonce jsem ji pak vytvářela pro bratrance
  Dekuji, Katka (sleduji Fb i instagram)

 • Petra 12.11.2017 at 20:43

  Člověče, nezlob se – i varianta pro dospělé 🙂,Z pohádky do pohádky, Monopoly a Dostihy a sázky. U posledních dvou jsme se se sestrami vždy pohádaly až do krve, takže rodiče měli radost🙂.

 • Kateřina Kolářová 12.11.2017 at 20:43

  Za mě Sázky a dostihy 🙂 Nepřekonatelné 🙂 sleduji na FB.

 • Hanka 12.11.2017 at 20:44

  Super hra je Samaja 😉 sleduji na FCB i IG a sdílím

 • Hany 12.11.2017 at 20:44

  U nas frci pexeso. Ted jsme koupili cerneho Petra, ale hrajeme ho obracene. Komu zustane ten vyhraje 😉Pak mame balancni lodicku se zviratkama od PlanToys
  Sleduju F i I

 • Michaela 12.11.2017 at 20:44

  Naše dcera je zatím na společném hry malá. I když tohle mě dost nadchlo, protože myslím, že to můžou zkusit hrát i docela make děti. Jinak my máme moc rádi Dixit 🙂

 • Bohdana Pejchalová 12.11.2017 at 20:44

  jsme velmi hráva rodina,ale bohuzel se nestihame mic casto schazet ve vicero lidech a dcerka se teprve chystá na svoje první deskovky, každopádně máme stále velmi oblíbený bang a quoridor,který se skvělé hraje í ve 2;)

 • Lada 12.11.2017 at 20:46

  Jůů, to je ale krásná hra! Děkuji za další tip! Jinak my ještě dětské deskové hry ještě nemáme, ale s manželem máme rádi Evropu a Česko 🙂 A když je nás víc, tak Osadníky z Katanu. L.

 • Tereza 12.11.2017 at 20:46

  Já hrozně ráda hraji Dixit 🙂 a Jungle Speed 😉 ale nepohrdnu ani klasickým Člověče nezlob se 😀

 • Lucie Cizkova 12.11.2017 at 20:46

  U nás, dospěláků, frčí hra Mars. U dětí, dětské activity, pexeso, Zajíc v pytli a Double. A blog sleduji hlavně na fb.

 • Soňa R. 12.11.2017 at 20:47

  Deskove hry so synom zatim nehrame. Nas maly je jeste malicky ale uz po nejakych pokukujeme. A co sa tyka nas dospelych tak nejvic vedou Activity.

 • Aneta Šajtarová 12.11.2017 at 20:48

  Já mám moc rada Aktivity. S rodinou I s přateli jsme mnoho večerů strácili právě u této hry. S dcerkou teď hrajeme krtečkovu Moji první hru.

 • Anna Nováková 12.11.2017 at 20:48

  Jeee to je krásná hra! 🙂 já miluju deskovku “kamionem po evropě” 😀 a dcerky jsou na to zatím malé,ale doufám,že je bude bavit i double,a brzo si to zkusime 🙂 odebiram,lajkuju,sdilim! 🙂

 • Barbora Dočkalová 12.11.2017 at 20:48

  S detskymi hrami budeme teprve zacinat (syn 2r 3m), mam pripraven brainbox mini. No a z mladi, bavila me strasne hra soudruhu,nezlob se (a legendarni ukol : nosis dlouhe vlasy, jdi o 5 poli zpet :))

 • Verca 12.11.2017 at 20:48

  Dcera ma teprve dva a trictvrte roku, tak zatim hrajeme jen pexeso a clovece nezlob se s obrazky misto cislic 🙂

 • Pavlína Rytířová 12.11.2017 at 20:49

  Krása. 🙂 My jsme doma deskoví maniaci. Zimní večery trávíme u her. Z dětských her je výborná hra Ranč. A jinak máme Carcassone, Monopoly, 7 divů světa a velmi náročnou hru Civilizace.

 • Katka 12.11.2017 at 20:49

  U nás je oblibene hodne pexeso a dětské clovece nezlob se s obrázky.. z tech nedetskych mame rádi aktivity nebo dostihy..

 • lucie 12.11.2017 at 20:49

  Dobrý večer u nás se hraje často dětské loto a naše starší holčička miuje dostihy a sázky a monopoly.Kráný večer.

 • Bara Molkova 12.11.2017 at 20:49

  Detske zatim zadne nemame, jedeme max jednoduche puzzle nebo vkladacky, ja osobne mam rada Scrabble, Dostihy a sazky a Activity. Memonik se mi libi moooc!

 • Dana 12.11.2017 at 20:49

  Zatim se snazime a zaciname…vsechny spolecenske hry drive nebo pozdeji konci placem nebo so dcerka stanovi vlastni pravidla. Ale my to dame, uz se to zlepsuje, Jezisek urcite prinese nejakou dalsi hru a urcite to bude jen a jen lepsi 😉

 • zuzana fidlerová 12.11.2017 at 20:49

  Nejraději máme hry a hračky od djeca,mindok….a pak takovou tu klasiku ještě po nás už začleňujeme…jako pestrý šašek, smolíček pacholíček atd..

 • Helča 12.11.2017 at 20:50

  U nás se nejvíc hrají Berušky, ale i Clověče nezlob s@e už syn celkem chápe.
  Já mám ale nejraději karty, od prší, přes Žoliky až po Pasians (to když už se mnou nechce hrát nikdo jiný :D)

 • Adéla 12.11.2017 at 20:50

  Přiznám se, že na deskové hry jsem nikdy nebyla. Ani jako malá a ani teď se na ty nedětské netřesu. Dnes je ale v dětské sekci takový krásný výběr, že bych se zlákat dala a těším se až k tomu syn doroste. Tohle je teda opravdu hra krásná a poznamenal vám si ji na seznam hraček k zakoupení v příštích letech.

 • Ivana 12.11.2017 at 20:51

  DOma rádi hrajeme společenské hry. Už od dětství mám ráda dostihy a sázky. V posledních letech jsme si oblíbili Aktivity nebo hru Double. Hmatová hra ve vašem článku vypadá naprosto perfektně 🙂

 • Tess 12.11.2017 at 20:51

  Hrajeme pexeso klasicke i home made hmatove a obcas hry od Lucky Ernestove…ale synek spis ” divoci”, verim, ze cas zklidneni nas taky ceka:-))

 • Radka H 12.11.2017 at 20:51

  Hra vypadá úžasně a hned ji píšu na seznam tipů na dárky 🙂 Od kamarádky jsme nedávno dostali zase Pexeso pro uši a taky si při něm všichni užíváme 🙂 Mezi oblíbené společenské hry u nás momentálně frčí Monopoly junior, člověče nezlob se, pexeso, domino a pexeso pro uši.
  Sleduji na FB i IG(radulih).

 • Aneta 12.11.2017 at 20:52

  Můj manžel je Angličan a jeho celá rodina hraje karty, společenské hry pokaždé když se všichni sejdeme!
  S partou na horách jsme si dospělaci zahráli aktivity a byla to sranda. Teď se synem hrajeme monopoly Var 3 syna první společenská desková hra a vydrželo jsme u toho docela dlouho!

 • Michaela 12.11.2017 at 20:53

  Matýskovi jsou tři roky, takže u nás frčí pexeso. Máme i papírové i dřevěné a oboje má moc rád. K Vánocům bychom chtěli pořídit človíčku nezlob se nebo podobnou první deskovou hru 🙂 a z dospěláckých si rádi zahrajeme monopoly, cluedo, activity 🙂

 • LenkaK 12.11.2017 at 20:53

  S dcerou (17 měsíců) zatím zkoušíme jen pexeso. Pro mě největší vzpomínka z dětství je právě pexeso (ovoce a zelenina – to jsem naprosto milovala ), dále malované člověče nezlob se, které jsem nejvíc hrávala s dědou (hodně podváděl😉) a s kamarádkou jsme nejvíc hrály Smolíček Pacholíček a Kloboučku hop. Napsat tento komentář byl pro mě úžasný návrat do dětství a vzpomínka na nejlepší babičku s dědou (brečím jak želva)

 • Zuzana 12.11.2017 at 20:53

  U nas zatial vedie loto a domino, toto pexeso by urcite zabodovalo 🙂

 • Romana Kašpárková 12.11.2017 at 20:53

  No jeje, já jsem hrací člověk 😊 baví mě vše od pexesa až po schovavanou 😊 se synem zatím nic nehrajeme, bude mít tři roky a nevydrží u ničeho. Já jen tiše doufám, že ho hry budou za pár týdnů či roků bavit 😊 mám nějaké v záloze pod stromeček, co jsou od tři let, tak uvidíme. Ja mam nejraději hru Česko a Scrabble 😊
  Sdílení na fb, instagram @romiqeu 😉

 • Lucie 12.11.2017 at 20:53

  Pexeso,Dobble,Člověče nezlob se.

 • Anna 12.11.2017 at 20:53

  Na dětské zatím nedošlo, z dospěláckých máme rádi hry založené na spolupráci, např. Robinson Crusoe. Akorát je to hra náročná na čas i pozornost, takže… naposledy jsme hráli ještě za bezdětna a na další hru si podle všeho ještě pár let počkáme 😀

 • Veronika Mlejnkova 12.11.2017 at 20:54

  To vypadá opravdu parádně 🙂 náš Maty ještě na společenské hry moc není, ale my s manželem máme rádi Brainbox od Albi, Activity, Ubongo a Ducha od Mindok 🙂 sleduji a sdílím na fb 🙂

 • Petra Pavlickova 12.11.2017 at 20:55

  Mame radi dospelackou hru Infarkt,Aktivity a Evropa Z detskych Double.

 • Radka 12.11.2017 at 20:56

  Syn je jeste moc maly, takze zatim hrajeme deskovky jen my s manzelem. Bohuzel vetsina je pro vice nez dva hrace, tak kdyz se nas sejde vic, velmi radi hrajeme Osadniky anebo Pictomanii.

 • Klara 12.11.2017 at 20:56

  Super inspirace, to asi musím mít;). Jinak u nás děti zahrají zatím člověče nezlob se a to se dost zlobí, kdyz je někdo vyhodí;). mě baví ubongo, vždy na chatě bych to mohla hrát pořád;).

 • Jana Herrmannova 12.11.2017 at 20:56

  Zatim s detmi v rodine pexeso, ale kamkoliv jsme mezi dospele privezli Dobble, tak jsme slavili velky uspech a vsichni se dobre bavili 🙂

 • Barbora 12.11.2017 at 20:57

  S manzelem mame moc radi Farmare a Logik 🙂 se synem zatim hrajeme jen pexeso se zviratky 🙂

 • Lenka Benesova 12.11.2017 at 20:58

  U nás momentálně frčí Dobble, dospělácká verze, ale 5ti letý v pohodě zvládá. Na Vánoce plánujeme pořídit Příšerky ze skříne, které by měly zvládnout i naše mladší děti. A také tanec s vejci. Memonik se mi líbí moc a věřím, že by se u nás u něj zabavili všichni.

 • Zuzana Vacková 12.11.2017 at 20:58

  Rádi hrajeme všechny možné hry. Máme zvládá klasické Člověče, nezlob se, když se soustředí, převálcuje nás v pexesu. Dospěláci si u nás rádi zahrají Česko nebo Párty alias.

 • Šárka 12.11.2017 at 20:59

  Hezký večer, jako dítě jsem milovala Z pohádky do pohádky, mám jí schovanou doma a občas vyprudím manžela:-) S dcerou zatím hrajeme pexeso:-)Šárka

 • Pavlína 12.11.2017 at 20:59

  Společenské hry máme v rodině moc rádi, zatím hlavně ty dospělácké (Activity, Osadníci z Katanu, …) , ale už se těším, až syn doroste do věku, kdy si budeme moci zahrát s ním – kromě těch klasických je teď takové množství her, že nebudu vědět, co dřív vybrat 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 20:59

  Dobrý večer Míšo, to je skvělá myšlenka 🙂 Zrovna jsme si vyrobily sluchové pexeso, hmatové by mohlo následovat 🙂 A vlastně by šlo hrát i “voňavé” pexeso 🙂 U nás se starší, tříapůlletou, dcerkou momentálně nejvíc hrajeme Z pohádky do pohádky a Carcassone – a docela často, všechny nás to moc baví. Krásný večer 🙂

 • Danca (na fb) Morningstar 12.11.2017 at 20:59

  Dobrý den,
  To vypadá úžasně! <3
  Společenské a deskové hry dětské mám mo ráda od Haba – Monza, Hoppe Reiter, Tier auf Tier… Ale náš junior to zatím úplně nedocenil 🙁
  Nedětské máme od Albi Svět, Evropu, Česko, Český film, I Know… Taky je skvělý Munchkin nebo Bang, ale to už jsme dlouho nehráli 🙁
  A šachy, v nich ale věčně dostávám klepec.
  Mějte se krásně!
  D.

 • Kateřina Bednářová 12.11.2017 at 21:00

  Tak tohle je pecka! Mám asi zatím favorita adventního kalendáře, tuhle hru prostě potřebujeme – nejen domů, ale využiju ji i v turistickém oddíle a myslím, že bude u dětí slavit velký úspěch 🙂 Jinak s naší osmiměsíčňandou hrajeme tak maximálně na schovku, ale s manželem milujeme hru Time’s up, kterou si v partě kamarádů taky trošku modifikujeme, resp. upgradujeme.. Sleduju na fb i ig (bednar_ka) a sdílím. Krásný večer!

 • Klára Hrábková 12.11.2017 at 21:00

  tak s prckem teď nejvíc hrajeme domino….se zvířátkama a taky dopravní prostředky..máme dřevěné a je super…a já měla jednu dobu odně ráda Activity, s partou jsme se u toho dokonale zabavili na x hodin…skoda, snad se k tomu zase nekdy vrátime 🙂

 • Michaela 12.11.2017 at 21:00

  U nas ted vede domino, černý Petr, tam je problem, ze malá toho cerneho Petra proste chce mít i když ví, ze prohraje 😅 Pexeso, loto… a brain boxy od Albi 😉

 • Petra Vraníková 12.11.2017 at 21:00

  U nás momentálně vede pexeso a domino 🙂 jinak se mi moc líbí zvířátkové hry od Lucky Ernestové 🙂 a z těch dospěláckých Dostihy a sázky a Aktivity 🙂

 • Hana 12.11.2017 at 21:00

  Memonik vypada moc dobre, vubec jsem hru neznala. Doma konecne zaciname hrat spolecenske hry se starsim, zatim klasicke jako clovece, pexeso, zizalky a podobné. Konecne, protože ja miluju deskovky, tak mam konecne s kym hrat 🙂
  Sleduji i na FB.

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 12.11.2017 at 21:00

  Máme rádi : Hádej kdo jsem!, Člověče nezlob se…., Dobble, Samaja (doporučuji), Čtyři roční období,
  starší syn mám rád Autoevropu, Dostihy a sázky, Dixit, Ubongo, Vlajky Od Albi, Černý petr….

 • Markéta 12.11.2017 at 21:00

  Zatím jedeme dřevěné pexeso se zviratky, ale moc už se těším, až Mája ještě trochu povyroste a budu mít parťáka na celou radu dalších her.

 • Petra_JD 12.11.2017 at 21:01

  My s manželem jsme v době bez dětí hráli s partou všechno, co jsme sehnali. Klasiku – Osadníky, Dixit, a pak jsme zkoušeli plno her, u kterých už nevím názvy, chodili jsme pravidelně na týden deskových her :). S dětmi jsme si teď oblíbili vyprávěcí kostky a Brain box.

 • Jana Bystroňová 12.11.2017 at 21:01

  Hezký večer,
  moc ráda hraju Activity a člověče 🙂 A tahle vypadá úžasné. I když ji nevyhrajeme, tak by šlo něco podobného vyrobit z domácích zásob 🙂

 • Petra 12.11.2017 at 21:01

  Opět nádherná inspirace, kam vy na to chodíte? 😀
  U nás teď holky baví hra podobná, jen poslechová (zvukové pexeso).
  Petra

 • Marie Zikmundova 12.11.2017 at 21:02

  Se synem hrát deskové hry zatím nejde, takže znám zatím jen ty dospělácké. Oba s manželem nás společenské hry moc baví, naštěstí i zbytek rodiny a kamarády, takže hrajeme poměrně často.. nejradši máme asi teď už klasiku – Osadníky, nebo třeba Zeměplochu, Carcassonne, Dixit… Jinak moc děkuju za tip na “pexeso”, pokud nevyhraju, určitě napíšu Ježíškovi, protože syn teď strašně rád zkoumá různé materiály a z tohoto by mohl být opravdu nadšený..😊Sleduji i fb😊

 • Renata P-ova 12.11.2017 at 21:02

  nase deti miluji hru Pirati z karibiku, nejakou starou, kterou jsme dostali jeste za bezdetna a vubec nas nebavila. jen se hazi kostkou a sbiraji zlataky, otaceji karty. je jednoducha a deti se na ni naucily pocitat 🙂

 • Petra 12.11.2017 at 21:03

  My máme moc rádi Dixit pro krásné ilustrace a netradiční způsob hry.. 🙂

 • Gisela 12.11.2017 at 21:04

  U nás děti zbožňují pexeso a šachy.

 • Hani 12.11.2017 at 21:04

  Deskove hry mame moc radi, jen to dodrzovani pravidel je horsi… Meli jsme moc radi od Haby – Millys Lernzoo. Dnes uz spise klasika Clovece nezlob se a samozrejme pexesa.

 • Nikola Šimková 12.11.2017 at 21:05

  Dobrý večer,
  z dětských her u nás frčí pexeso, aktivity pro děti a Dobble.
  A my s manželem rádi hrajeme Carcassonne, Scrabble, Bang, Infarkt – což je fakt sranda – a z těch, co jsou nadýl, třeba Shoguna.

  Sleduji Vás na FB i IG, pěkný večer, Nikola.

 • Radka 12.11.2017 at 21:05

  Krasne pexeso. I nápad využít třeba se seniory.
  Se synem(3 roky) zatím hrajeme taky pexeso, domino, kloboučku hop. A já se těším třeba na Carcassonne.

 • Kateřina Horáková 12.11.2017 at 21:05

  Dobrý večer Míšo,
  díky za další bezva tip, někdy už vážně nevím, co za zábavu vymýšlet a vaše články jsou vždycky super inspirace. Jinak já mám od malička nejradši staré dobré Dostihy a sázky. 😊
  Tak ještě jednou díky a těším se na další článek. 😊

 • Monika 12.11.2017 at 21:05

  My s manželem rádi hrajeme Carcassonne nebo Agricolu. S dcerkou zatím jen pexeso a obrázkové loto.

 • Luci 12.11.2017 at 21:05

  My deskové hry milujeme, teď nedávno jsme jich zas několik pořídili, už se těšíme, až budou děti větší a budou moct hrát s námi. Dcera se teď učí hrát pexeso a začíná jí to dost bavit. Pamatovaka má teda dobrého. (FB sleduji a sdílím)

 • Veronika 12.11.2017 at 21:06

  Tak zrovna pexeso (tedy to klasické) patří mezi naše oblíbené hry, tohle by byla super obměna. Jinak máme rádi i klasiku – dětská verze Člověče, nezlob se a z novějších pak dětské Dobble 🙂

 • Markéta Ž. 12.11.2017 at 21:06

  Opět vydařený tip na další dárek…:) děkujeme moc. U nás frčí – karty – černý petr, prší, kvarteta a potom montessori – mohu doporučit: http://montessorihracky.cz/cs/stavebnice/1482-zabavna-hra-vratka-vez-jenga-barevna-4013594099738.html a tuto: http://montessorihracky.cz/cs/motoricke-hracky/1619-balancni-zaba-4020972073570.html. Určitě se chystáme i na další. sleduji vás i na fcb.

 • zuzka 12.11.2017 at 21:06

  S malym zatim hry nehrajeme,ale jezisek uz letos donese zviratkove hry od l.ernestove. zkousime djeco domino. Ja jsem minovala sazky.pekny vecer

 • Eva Šírová 12.11.2017 at 21:06

  Zatim toho moc neni. Spis karetni hry. Pexeso, dobble, cerny petr…..

 • Martina Jurkova 12.11.2017 at 21:06

  Od roku a půl hrajem s Leontynkou pexeso,ted má 3,5 let a frčí všechny kartičky a většinou i vyhrává :-/ 🙂 Má ráda i kloboučku hop …ted ji baví počítat tak zkoušíme Člověče nezlob se.Hledam po bazarech deskovou hru Perníkova chaloupka a Dlouhý, Široký a Bystrozraky …tyto si pamatuji z dětství.Bohuzel doma už je nemáme 🙁

 • Lucie 12.11.2017 at 21:06

  Jako male jsme se segrou a babickou hravaly klasicke deskovky jako mlynek, dama, halma …. ted hrajeme s prateli obcas Dixit 🙂 S detma zatim nic, zacneme asi s Clovece, nezlob se. A s muzem obcas hrajem neco jako scrabble.

 • Vendy 12.11.2017 at 21:07

  U nas vede carcassoonne, jak pro mensi, tak i pro vetsi deti 🙂
  Sleduju FB i IG 🙂
  Dekuju V.

 • Veronika 12.11.2017 at 21:07

  .Skvělá párty hra je Time´s up! Pro děti Dobble:-)

 • Vanilka Bourbon 12.11.2017 at 21:09

  Moje první oblíbené hry byly pexeso a Pochlub se (obrázkové Čověče nezlob se). Už se těším, až dcera ještě kousek povyroste a budeme je hrát spolu! Hmatové pexeso by byl krásný začátek 🙂
  Sleduji FB.

 • Markéta Waas 12.11.2017 at 21:09

  U nás nejvíce jede Člověče, nezlob se! a nebo Velká malá myška (hra o protikladech), tu holky hrají moc rády

 • Kateřina Vacková 12.11.2017 at 21:10

  U nás Monopoly, Sázky a dostihy, Česko, Smolíček Pacholíček.

 • Marie 12.11.2017 at 21:10

  U nas se snazime hrou vzdy neco rozvijet. Proto tedy moc dekujeme za tip. Pokud se nepostesti, urcite hru koupime. Ted nej jsou u nas vypraveci kostky – spousta fantazie a srandy. Jinak jenga vez na jemnou motoriku a mikado. Na slozitejsi hry jeste nemame vek.😂 dekujeme za clanek. sledujeme na fb a sdilime.

 • Bára 12.11.2017 at 21:10

  Osobně mám hrozně ráda snad všechny hry, které se mi kdy dostaly pod ruku, s rodinou na chatě vždycky všichni (verze pro 6 lidi a k tomu aspoň další 4 divaci 😀) hrajeme Člověče, nezlob se a strašně se u toho bavime. Už se moc těším až bude náš malý zralý na (nejen) deskové hry ☺ zatím máme pouze hru Chytání rybiček, která má velký úspěch a pod stromečkem bude čekat Balanční želva ☺

 • Lenka debbie 12.11.2017 at 21:11

  Mame radi Osadnici z Catanu anebo Deti z Carrcanssone apod. Rady vyzkouzime i tuto novou hru.:-) fb debbie debbiova

 • Monika K 12.11.2017 at 21:11

  Ta hra vypadá opravdu dost dobře 🙂
  U nás je nejoblíbenější Moje první obrázky od Albi (zatím máme ale svá pravidla ) a Dobble 🙂

 • Bára 12.11.2017 at 21:11

  Osobně mám hrozně ráda snad všechny hry, které se mi kdy dostaly pod ruku, s rodinou na chatě vždycky všichni (verze pro 6 lidi a k tomu aspoň další 4 divaci 😀) hrajeme Člověče, nezlob se a strašně se u toho bavime. Už se moc těším až bude náš malý zralý na (nejen) deskové hry ☺ zatím máme pouze hru Chytání rybiček, která má velký úspěch a pod stromečkem bude čekat Balanční želva ☺ sdílím na fb

 • Marzb 12.11.2017 at 21:12

  Dnes je tooolik vizuálně krásných a nápaditých deskových či společenských her… jen mít více těch korunek 🙂 Moc se těším, až dcera doroste do tohoto období (děkuji za tip na Little circuit od Djeco). Klasikou pro nás zůstává Člověče nezlob se!, ale v poslední době v rodině jede Activity!. U babičky jsme hodně hrávali Ovečky a vlka… Prostě soudržnost při hraní takových her je jejich nedocenitelný benefit a není nad to tyto chvíle vyhledávat a užívat si jich :o)

 • Markéta Chovancová 12.11.2017 at 21:12

  Naše 3 letá Pavlínka má ráda deskovku Ovocný sad od firmy Haba a Červenou karkulku od Mindoku. 🙂 tahle “hmatovka” vypadá skvěle!

  sleduji profil i na Facebooku, díky za to, že jste 🙂

 • Dyba 12.11.2017 at 21:14

  Carcassonne Junior a v tuto chvíli milují prší, děti objevily kouzlo karet 🙂

 • Eliška 12.11.2017 at 21:16

  Hezký večer Míšo, Nelinko, Jůlinko. Vy jste tak úžasná a nádherná rodinka. Hra memonik mě díky článku velmi zaujala. Jelikož syn chodí do školky, kde je max. 13dětí a mají individuální přístup, hru bych jim ráda zapůjčila. Ono, když je venku nepříznivé počasí, tak by se mohly zabavit. S mým 3letým synem docela často hrajeme hru Duha a Kloboučku hop.
  Sleduji fb a Instagram.

 • Lucie Skřejpková 12.11.2017 at 21:17

  Děkujeme za soutěž a inspiraci! Dětské stolní hry u nás ještě moc nehrajeme, syn je ještě malý. Ale s manželem máme třeba moc rádi BANG! a Munchkin. 🙂

 • Klára Zindulková 12.11.2017 at 21:17

  Z dětských her zatím začínáme s pexesem a krtkovým Člověče, nezlob se! s obrázky… Já jako dospělá miluju hru Activity a Krycí jména 🙂 Ale ve finále si vystačíme s kartami 😉 Sdílím a sleduji 🙂

 • M. Antonová 12.11.2017 at 21:17

  Jako dítě jsem milovala hru Z pohádky do pohádky, ale momentálně nic nehrajeme. Čekáme, až syn doroste a myslím, že zrovna tahle hra by ho již nyní zaujala. (Sleduji FB)

 • Veronika 12.11.2017 at 21:18

  To je naprosto skvělá hra! Miluji Scrabble, to zatím s prcky nejde :-). tak válčíme Pexeso, to od Djeca je skvělé.

 • Tereza Frieserova 12.11.2017 at 21:19

  Jeeje, tech je 🙂 Stalici jsou u nas ale Osadnici z Katanu a Bang. Kdyz hrajeme s muzem jen dva, pak vytahneme treba Rim, Draci srdce nebo Patchwork. Herni vecery mam moc rada a tesim se, az synek doroste do deskovych her.

 • Ingrid 12.11.2017 at 21:19

  Aa, to je úžasná hra! Ještě si na ni (jako i na ostatní hry) asi rok počkáme, ale už teď se mi líbí :). Doma jsme si vytvořili svým způsobem podobné “zvukové” pexeso. Z 8 malých flaštiček vznikly 4 dvojice, v jedné dvojici jsou kamínky, v jedné mince, v jedné dřevěná korálka a jednu dvojici zatím stále obměňuji – naposled tam byly vršky, teď tam jsou od podzimu kaštany :). Zabaví nás doma každá taková “blbina” :).

 • Sylvie 12.11.2017 at 21:19

  Dobrý večer, jako bezdětná sem měla asi nejraději hru Aktivity s kamarády. Teď s malými dětmi začínáme pexeso, obrázkové domino a Člověče, nezlob se. Máme také hmatovou hru, kdy se podle obrázku na kartičce hledá v pytlíku dřevěná figurka. Je to sranda, ale velmi těžké. Sleduji i na Fb. Děkuju za Váš čas.

 • Veronika N. 12.11.2017 at 21:20

  Moc ráda si zahraji Dostihy a sázky, bohužel skoro nikdy nevyhraju ( proč??? ). S dcerkou ještě deskovky nehrajeme, ale Ježíšek ji jednu donese, tak jsem zvědavá, zda se jí bude líbit 🙂

 • Renáta Hovorikova 12.11.2017 at 21:20

  Milujeme Osadníky z Katanu,Carcassone,Střelené kachny,Dobble,Bang, Farmáře…Syn s námi hraje snad od čtyř let a dětské verze nebyly nikdy třeba 😊

 • Petra Miková 12.11.2017 at 21:20

  Máme doma hrozně moc deskových her a každou chvíli nějakou novou pořídíme. Přes legendární dostihy, různé vědomostní (Svět, Film, Česko) až po strategické (Osadníci z Katanu, Hra o trůny). Pro syna jsem letos objevila kooperativní hry – vlastní výroby, kde se na konci nemůže stát, že se zlobí, že nevyhrál.

 • Darina 12.11.2017 at 21:22

  S dětmi máme rádi klasické hry jako je ČLověče, nezlob se!, pexeso nebo Kloboucku, hop! Nejnověji jsme přidali karetni hru Černý Petr. Ta nás moc baví, zvlášť když se čtyřletá dcerka na konci hry raduje, že “vyhrála”, protože jí v ruce zůstal Černý Petr😁

 • Simona P. 12.11.2017 at 21:23

  Vtipná je hra Soudruhu, nezlob se – od Ivana Mládka. A zábavné je třeba Ubongo 🙂

 • Karolína 12.11.2017 at 21:23

  Náš Vašík je ještě malý na deskovky, ale už se těším, jak společně budeme hrát. Já jsem jako děcko zbožňovala Dostihy a sázky, pexeso s obrázky z Večerníčků a klasické Člověče. Později pak Česko, Aktivity, Osadníci z Katanu a Carcassone:)

 • Tereza Cechova 12.11.2017 at 21:23

  Minuly rok,jsem byla s klukama v nemocnici,takze jsme si udelali zasobu her a nejvic jsme si tam uzivali Kurnik,1,2,3,Orech,Dooble,Tik,tak Bum,ty jsme mohli hrat porad dokola😊

 • Lenka Pejšová 12.11.2017 at 21:23

  U nás zatím hrajeme hlavně pexeso a domino. Tohle by se nám určitě líbilo.

 • Blanka Pavelková 12.11.2017 at 21:24

  Tak momentálně u nás frčí Double všech typů (star wars, Dory, klasika i pro malé ). V práci jsem si kdysi ď kolegy užívala hru Osadníci z Katanu. To byly časy, že jsme se i do práce těšili . A teď máme rádi i například Carcasone. Taky pexesa, chytání rybek . Hry prostě milujeme !

 • Martina Novackova 12.11.2017 at 21:24

  Tak pokud mám vybrat jednu nejoblíbenější pak Talisman 🙂

 • Soňa 12.11.2017 at 21:25

  Hrajeme moc rádi deskové hry, tedy spíš jsme hráli před dětma 🙂 a ted se těšíme, až povyrostou a zahrajeme si s nima. Starší má rád počítání, takže s ním od 3,5 let hrajeme klasické člověče nezlob se. Pexeso, domino nebo Dobble ho zatím moc nezaujaly , doufám, že časem jim přijde na chuť a mám v plnu koupit nějaké dětské deskové hry, tak snad ho to bude bavit!

 • Gabriela L. 12.11.2017 at 21:26

  Dobrý večer, u nás se momentálně hraje Člověče nezlob se, Žebříky a Pexetrio.

 • Katy 12.11.2017 at 21:26

  Dětských her zatím moc nemáme – jen Carcassonne pro děti (ten je super) a
  Lotto s krtečkem, ale té naší kočce budou teprve dva a moc trpělivá není, tak Lotto jen hledáme dvojici a skládáme. a Carcassone začínáme stavět cesty a najít stejně barevného panáčka. Dříve jsme hodně hráli a karetních i deskových her máme doma aspoň 30, tím že jsem i nějakou dobu pracovala v obchodě s deskovými hrami, tak máme toho hodně vyzkoušeného a to podle nás nej i doma. Z her nejen pro děti jsou u nás nejvíc hrané hry: Dobble (postřehovka, hledání dvojic), Túry můry (zábavná podváděcí), Samurajský meč (Bang v eastwern stylu a lepším systémem hry), Citadela (strategická), Timeline (vědomostní tipovací), Záchranáři (kooperativní hra) a pak až v závěsu jsou klasiky typu Osadníci z Katanu, Carcassonne, člověče nezlob se atd.

 • Martina Svobodová 12.11.2017 at 21:26

  Rádi hrajeme jakoukoliv hru, od člověče nezlob se, přes různé karty a pexeso, activity, logické hry, povídací hry až po dcerou vymyšlené hry. A jsou to ty nejhezčí okamžiky, protože jsme spolu a užíváme společný čas, ikdyž někdy se dcera (teď už 6 let) rozzlobí, že nevyhrává. Ale i to k tomu patří 😉

 • Lenka Hermanová 12.11.2017 at 21:27

  Z nedětských jsou to vědomostní – Česko, Evropa… Milujeme klasické dětské hry jako je Člověče nebo Z pohádky do pohádky nebo pexesa 😉

 • Radka 12.11.2017 at 21:28

  S naší tříleťandou začínáme hrát pexeso a člověče, ale už těším, až povyroste a budeme hrát třeba sázky a dostihy, což byla pro mě v dětství top hra…

 • Míša Drozdová 12.11.2017 at 21:29

  Teda, to je krásná hra to pohmatové pexeso 🙂 Jinak my máme rádi Bang a kamarády večer u vína 😀 Sami ve dvou je skvělá hra Ticket to Rudé Nordic Countries. Jinak dcerka ráda hraje Pojď si hrát (forma člověče nezlob se), Dobble a nové jsme v pátek vybalili Kloboučku hop a to mě překvapilo. Oční hra, kterou snad líp zvládá náš dvouleťák. Tak jsem ráda, že máme hru pro oba 🙂

 • Markéta Sližová 12.11.2017 at 21:29

  Já mám ráda Aktivity, akorát se při hraní někdy vynoří soutěživá část mé osobnosti a není to pěkné:D ale pracuju na tom:)

 • Míša Drozdová 12.11.2017 at 21:29

  Teda, to je krásná hra to pohmatové pexeso 🙂 Jinak my máme rádi Bang a kamarády večer u vína 😀 Sami ve dvou je skvělá hra Ticket to Rudé Nordic Countries. Jinak dcerka ráda hraje Pojď si hrát (forma člověče nezlob se), Dobble a nové jsme v pátek vybalili Kloboučku hop a to mě překvapilo. Konečně hra, kterou snad líp zvládá náš dvouleťák. Tak jsem ráda, že máme hru pro oba 🙂

 • Hanka 12.11.2017 at 21:29

  Dětské i nedětské společenské hry milujeme.Ty nej dospělácké jsou Aktivity.A s naší Emi(3,5 letou) hrajeme nejčastěji pexeso,loto,rybičky na magnet,Den a noc.A chystáme se do budoucna určitě kupovat další.Tuto hru Memonik jsem teď viděla poprvé a moc se mi líbí.

 • Monika 12.11.2017 at 21:30

  Tak koupi MEMONIKu už jsem i zvažovala, úplně mě nadchla a to jen z obrázků, bez recenze . Jen to pro nás byla velká investice. Pokud vyhrajeme budeme nadšeni. Z deskových her manžela přemluvím jen k Aktivitám a z dětských se nám líbí Hra s barvami DUHA, kterou jsem pořídila po přečtení recenze na blogu. Byl to bezva tip.

 • Kristyna 12.11.2017 at 21:31

  Máme rádi Aktivity a klasiku Clovece nezlob se.

 • Lucík 12.11.2017 at 21:31

  Zatím se synem hrajeme maximálně “otočené” pexeso, ale s manželem zbožňujeme deskové hry,!
  (fb: amalka veverka)

 • Helena Kotrchová 12.11.2017 at 21:32

  Miluju Clovece,pochlub se 😍 Hrali jsme ho jako mali a podarilo se mi ho dostat do pucu,tak uz pomalu zkousime hrat i s dcerou.

 • Verča S 12.11.2017 at 21:32

  Když jsme byli ještě bezdětný hráli jsme po večerech rádi různé hry. Carcasone, Agricolu. Teď se postupně ke hrám vracíme, zatím vede domino, u pexesa se ještě trochu svindluje 😀

 • Dasa Kovalova 12.11.2017 at 21:32

  Rádi hrajeme pexeso se synem. Jsou mu čerstvého 2 roky, tak pomalu pokukuji, co by ho mohlo oslovit nyní. Hra vypadá úžasne! Děkuji za tip☺

 • phn 12.11.2017 at 21:34

  Já miluju Activity a Scrabble a a malou hrajeme hodně Člobrdo,ale ne klasický,mám po nás obrázkové:-)

 • Lenka 12.11.2017 at 21:34

  Postupně se vracíme do mého dětství a se synem hrajeme Sázky a dostihy, které jsem jako dítě milovala…Z novějších her Activity, Ubongo, Labyrint…a s dcerkou teď frčí pexeso 🙂

 • Rienka 12.11.2017 at 21:35

  Ahoj,
  juuuj hier mame neurekom, ale tato MEMONIK, to nam veru chyba. Este pred tym, nez som ju zaregistrovala, tak som ju chcela, alebo obdobu vyrobit sama, no skutek utek :D.
  Perfektne, oblubene hry:
  Haba Moje první hra: Ovocný sad
  Djeco – BATA – WAF
  Mudra sova – pexeso pro usi / navlekej, necekej
  Mindok – Farebny kod / Noc a den
  Lotto

  Krasne darceky su tu, uz ako sama inspiracia a kto vyhra, tak moze byt len cely bez seba.
  Sledujem Fcb a tiez i zdielam: Renata Cvancigerová Chrenovská
  Pekny vecer dievcata

 • Vjerca 12.11.2017 at 21:35

  Pokud se štěstí neusmeje teď..musím koupit!!! zní to dokonale a už vidím jak na Vánoce sedíme s prarodicema a hrajeme 😀😀😀😊😊😊 a jinak osobně miluju Osadníky z Katanu a Kloboučku hop 😆😆😆 krásný den a vzhůru do dalších her a výher 😊

 • Daniela Mašková 12.11.2017 at 21:36

  Moje nejoblíbenější je Pojď si hrát, takové to člověče s obrázkama 🙂
  (sleduju i na fb)

 • Radka 12.11.2017 at 21:36

  S dětmi rádi hrajeme Dobble, Černého Petra, Kvarteto, Člověče, Z pohádky do pohádky…. Od Ježíška dostanou Tik tak bum. My dospělí se bavíme u Time´s up nebo Activit.

 • Jana 12.11.2017 at 21:36

  U nás vede desková hra Pictureka! Kterou vřele doporučuji všem. Jde o hledání obrázků z karet na herním poli a i když to vypadá složitě, děti překvapí a nakonec jsou lepší než dospělí. 😉

 • Eliška Rozšafná 12.11.2017 at 21:36

  Moc rádi hrajeme člověče nezlob se a pexeso 🙂

 • LadyBird 12.11.2017 at 21:37

  Pěkný den, tohle je opravdu moc hezká hra… Deskové hry máme doma moc rádi. S manželem hrajeme Česko nebo Evropu, také jiné, oddechovky… Čmeláček začíná do tajů her vstupovat také. Díky za možnost účasti. Pěkné dny, Peťka.
  Sleduji instagram i facebook.

 • Kateřina Mejtská 12.11.2017 at 21:37

  Dobrý večer, tak naše nejoblíbenější hra je momentálně pexeso a hra naschovávanou.
  Ale tahle hra vypadá bezvadně. Sdílím Vás na Facebook.
  Kaca.val@seznam.cz

 • Lucie 12.11.2017 at 21:37

  Hry co máme rádi jsou : osadníci a cluedo (ty jsme hráli s manželem, kdysi) , twister, grabolo, activity pro děti, kloboučku hop s dětmi. Hra z dětství je Dostihy a sázky a manžel měl rád Kamionem po Evropě. Zvažovala jsem ještě logopedickou hru a hry Lucie Ernestové, ale hledím někoho , kdo zná. V práci se mi líbí Logico a Příběhy z kostek.

 • Monika Rajňáková 12.11.2017 at 21:38

  Doma už jednu hmatovku máme, a to drevenou od Vilacu, která dceru moc baví. Jinak pexesa, clovece, potom Superfarmář a protože dcera miluje Karkulku, máme karetní hru od Djeca Karkulka a ta je pro malou asi top.

 • Lucka Chlupová 12.11.2017 at 21:38

  Doma máme rádi hlavně deskové hry.kluky baví smart hry,různé motaiky,klasika Člověče apod.Nová hra by nám určila udělala radost.

 • Jana 12.11.2017 at 21:38

  Syn zatim na deskovky jeste neni, ale z meho detstvi klasika Dostihy a sazky, Monopoly, Fantom a Clobrdo 🙂

 • Johana 12.11.2017 at 21:39

  Tak Memonik velká paráda!

  Já ráda hraju Actvity nebo třeba Dobble a ještě jednu hru, u které si teď nevzpomenu na název – chvilku koukáte na kartičku, a pak dostanete otázku ke kartičce…no je to na paměť…asi vidíte, jak dobře mi to jde 😀

 • Lucie Šitrová 12.11.2017 at 21:39

  U nas frci detske clovece nezlob se a jezisek prinese Ubongo 😊.

 • Andrea 12.11.2017 at 21:40

  U nas je oblubene Clovece, nehnevaj sa, Tucniaci na lade, Albi – V kocke, ci spolocenske hry od Haby. O tejto hre som uz pocula a velmi ma zaujala. Je nadherne spracovana. A vdaka vasmu clanku som si na nu opat spomenula. Dakujem

 • Petra 12.11.2017 at 21:40

  U nás teď vede Človíčka, nezlob se. Se starším synem už jsme zkoušeli černého Petra a prší. A bavilo ho to……s mladším hrajeme pexeso….no a s manželem u nás vede scrabble a Osadníci z Katanu…. Sleduji i Fb a Instagramu 😉

 • Iva 12.11.2017 at 21:41

  S dětmi zatím člobrdo pro nejmenší a manželem si rádi zahrajeme třeba Scrable

 • Janka 12.11.2017 at 21:41

  Opět nádherné kousky, kde na to všechno chodíte? 🙂 Já pak nevím, co bych pro naši malou Danielku chtěla dřív 😀 Hmatové pexeso musí být super, sranda je to i pro dospělé, to vím, jelikož jsem povoláním speciální pedagog v MŠ a podobné pexesa jsme si vyráběli. Hráli jsme to ten den s paní učitelkama až do zavíračky školky 😀 Co se jiných společenských her týče, tak u nás vede (a vždy se bere všude s sebou) dobble. Pro naši malou je to ale pořád dost náročné, a tak jsem jí našla jednodušší verzi se zvířátky na netu. Už jen zalaminovat a vystřihnout :)Krásné dny přeje Janka

 • Jana & Dominik 12.11.2017 at 21:42

  Čerstvě tříletého syna baví spousta věcí, ale v tomto směru byl doteď nehrací. O Vánocích otestujeme chytrá pexesa od Albi a klasiku, hru Pojď si hrát 🙂

 • Zuzana 12.11.2017 at 21:43

  U nás jsou společenské hry hodně oblíbené. Nejčastěji hrajeme doble, pexeso, černého petra, dámu, padající opičky, balanční hru a spoustu jiných. Na vánoce si dcera přeje logické pexeso od Mindoku a mi se ještě líbí grabolo, ale tahle hra vypadá super a asi jí ještě zařadím na seznam 🙂

 • Míša 12.11.2017 at 21:44

  Prakticky jakékoliv hry a doufám, že prckové tohle nadšení se mnou budou sdílet. Zatím zkoušíme jen pexeso s upravenými pravidly, ale chystám se udělat Člověče, nezlob se ve verzi pro barevnou kostku, tak uvidím, jestli prcka zaujme 🙂

 • Daniela Beckova 12.11.2017 at 21:44

  Na memonika jsem uz taky koukala a hladila si jeho povrchy, hrozne se mi libi! 😊 Doma mame dost her a obliba se meni hlavne tim, jak starsi dcera roste. Mezi stálice patri karty, kostky, dobble a v posledni dobe Ypsilonie jako priprava na vyjmenovana slova. Na mladsi dcerku ceka hra Muj prvni ovocny sad od Haba, ktera ma uzasne drevene ovoce, prijemne na dotek a dostatecne veliké pro batolatka 😊 https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/2078/muj-prvni-ovocny-sad

 • Iva 12.11.2017 at 21:44

  Pekny vecer, moc radi mame Carcassone!

 • Michaela Moravcová 12.11.2017 at 21:45

  Ahojky, u nas deti s deskovkama teprve začínají, ale ja naprosto jako dite ujížděla na dostizích! Jee, jak ja se tesim, az je budeme s klukama hrát 😊
  Dekuju za soutěž, FB i Ins sleduju, Míša

 • Iveta 12.11.2017 at 21:45

  S dvouletou dcerou zatím domino, kdy skládáme jen kostky vedle sebe a boříme, a Kloboučku hop 🙂

 • Ivana 12.11.2017 at 21:46

  U nás vede Člověče, nezlob se. Jen se u toho občas čertíme :).

 • Monika Mikulova 12.11.2017 at 21:46

  Dekuji za uzasny tip na hru! Ostatne jako pokazde se trefite do nasi noty.
  Vzdy jsem mela rada Sazky a dostihy (mene jiz mi rodice 😀 ), Cerneho Petra, domino, pexesa a Mikado. S 3letou dcerou, ktera bude asi hrac po me, ujizdime na Strasidlech ze skrine, na balancnim krtkovi, clobrdu (zase k Krteckem) a Beruskach a hrach od pani Ernestove (zatim jen zvirecich).
  Sdilim na FB

 • Barbora Nečasová 12.11.2017 at 21:48

  Jako dítě jsem milovala smolicku pacholicku, musíme ho pro malýho koupit. Jinak mám ráda klasické člověče nezlob se a už se nemůžu dočkat až Tobi vyroste a budeme moct dohromady hrát.

 • Martina Barnikova 12.11.2017 at 21:48

  U nas vedie Scrabble a I know a nesmieme zabudnut na Dostihy a sazky 🍀😉

 • Elizabeth Venkrbcová 12.11.2017 at 21:48

  Ahoj. Se synovci nejčastěji hrajeme karty prší, záchod (ten má velkýýý úspěch), pexeso a taky hru Oslí ocásky . Doma s manželem a kamarády pak např. Scrabble, Ubongo.

 • Mishifufu 12.11.2017 at 21:48

  Miluju Dixit, je to pro me upln nejlepsi hra. A pak jeste Timeline, ten vetsinou taky bavi vsechny. Dobble je dobrý pro dospělý v pokročilejších hodinách oslavy..hry pro deti zatim nefrčíme, ale tohle vypada moc dobre! Jinak sleduju i na fb a insta.

 • Drahuše Poborska 12.11.2017 at 21:49

  Nejradsi se synem hrajeme pexeso, mame drevene i latkove, ale hmatove jeste me 🙂 Jinak klasika Dostihy a sazky s prateli, karty nebo hra Cesko v otazkach a odpovedich

 • Karla Zupková 12.11.2017 at 21:49

  Ahoj, hra vypadá parádně!!! My máme moc rádi dětské hry od Lucie Ernestové, jinak klasické pexeso, pro dospělé asi nejvíc Aktivity 🙂 Sleduji vás i na fb jako Karla Pyszková.

 • Katka Röslerová 12.11.2017 at 21:49

  Máme doma sluchové pexeso a s tím je taky legrace. Jinak jako nedětské hry jsou oblíbené karty a kostky.
  Na fb sleduji.

 • IIveetaa 12.11.2017 at 21:50

  Máme rádi hry od Lucie Ernestové. Jsou opravdu moc povedené. Podobnou hru od Memonik jsme zkoušeli u dětské logopedky, ke které docházíme a dceři se moc líbila. Bylo by super, jí vyhrát 🙂

 • Kateřina Valdmanová 12.11.2017 at 21:50

  Hry obecně mám ráda. Bavi mne karty ale právě hodně deskové hry od člověče nezlob se, přes dostihy, aktivity, AZ kvíz a jiné vědomostni hry, třeba také jungle…těším se moc až Madlenka bude spolupracovat 🙂 zatím se moc nedaří 😀

 • Markéta 12.11.2017 at 21:50

  Julie je velmi vynalézavá, ostatně jako děti bývají. Překvapí nás i při běžných úkonech řešením, jež dospělý svou “pokročilou logikou” nemá možnost vymyslet, ne-li pochopit. Z deskových her jsme se se synem zatím dostali pouze k Člověče, nezlob se 🙂 Své dětství mám spojené s hrou Dostihy a sázky.

 • Klára 12.11.2017 at 21:53

  Rada hraju hru Ceskoslovesky film a pak Activity. Těším se, az budem moct hrat junior 😊

 • Maia Soukupová 12.11.2017 at 21:53

  U nás frčí pořád pexeso, různých motivů a taky kvarteto a černý Petr… takže hlavně karetní hry no a monopoly je baví, ale to jsme ještě nikdy nedohráli do konce 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 21:54

  Hra vypada uzasne!!! My zatim se starsim synem(4roky) hrajem “Clovece, nezlob se” a pexeso. Jeste se mu libi Monopoly, ale myslim ze na to ma jeste chvili cas. Docela se mu zalibila i karetni hra Double, tu zvlada velmi dobre. Az bude vhodna chvile, chtela bych mu ukazat hru Dixit. Verim, ze se mu bude libit tak jako me. 🙂

 • Ingrid Fikerlová 12.11.2017 at 21:58

  Já osobně na společenské hry moc nejsem, ale ráda si s dětmi zahraju pexeso, kvarteto a svého času jsem ráda hrávala karty, třeba kanastu.

 • Silvie 12.11.2017 at 21:58

  U nas doma vede mezi detskymi Umi prase letat a kdyz se nas sejde vice dospelych, tak vedou Aktivity …papa a hezky vecer S.

 • MAR MAR 12.11.2017 at 21:59

  Hry jsou pro mě a mou sestru svátkem a skvěle stráveným společným časem. Vypisovat, kolik jich máme, byla bych tu do zítra, takže jen pro inspiraci pár, pro všechny věkové kategorie:
  Příšerky ve skříni, Mrňousci, Malý princ, Milostný dopis, Kyklády, Patchwork, Kurýr, Dědictví, Risk, Ohello, Jaipur, Galaxie a moc moc dalších
  (Všechny jmenované hry jsou pro DVA a více hráčů)
  P.S.: už teď se nemůžu dočkat, až do her zapojíme syna, zatím však musíme hrát, až když usne, protože by to bylo na stejno, jako kdybychom do hry přibraly tornádo v krabičce 😁

 • Markéta 12.11.2017 at 22:00

  S těch děckých máme rádi Černého Petra , Človicku nezlob se, pexeso . S těch pro dospělé Český film a Activity

 • Kristína Šteflová 12.11.2017 at 22:00

  My jsme celkem hravá rodinka 😀 Holky mají rády pexeso, Člověče nezlob se, Doble, Zámecké schody. Nejstarší dcera občas hraje hry od Ernestové nebo Goblíci jedlíci. No a my s tátou hráváme Carcassone, Osadníky, Galaxy trucker, Robo really, Bang, Šalingrad, Dixit… A hra mého dětství byla Dostihy a sázky 😀
  Sleduji FBi Ig

 • Martina Wágnerová 12.11.2017 at 22:01

  Dobry vecer, u nas doma mame zatim nejradeji pexeso, ale vic jak hra dcerku zatim zajimaji jen obrazky. Na Vanoce nam Jezisek nadeli Djeco-cesticka se zviratky,na kterou jste zde napsala krasnou recenzi a timto i dekuji za super tip 😉

 • Libka Smyčková 12.11.2017 at 22:02

  S detmi radi hrajeme klasicke pexeso a navlekani kulicek (jmenuje se neco jako Navlekej, necekej!, ale nejsem si jista). Nedetske hry radi hrajeme Vysoke napeti a Pandemic, ale obe jsou jiz pro starsi..
  FB – Libka Ve Smyčce

 • Klára 12.11.2017 at 22:03

  U nás frčí Scrabble, Activity a Dobble. Dobble máme ve více variantách, aby tématicky navazovali na aktuální události (vánoční, velikonoční, podzimní….) a také v různé náročnosti, aby mohli hrát různě staré děti.

 • Iva Bidmonova 12.11.2017 at 22:04

  Zrovna dneska jsem dostala chut zahrat si scrabble☺ jinak mame hry moc radi. Aktivity, sazky a dostihy, clobrdo 😄

 • Kami 12.11.2017 at 22:09

  My jsme s mužem deskovkám propadli už několik let zpátky. Vedou u nás kooperativní hry, u kterých musíme společně se spoluhráči přemýšlet nad tím, jak tu hru porazit. A čím víc se u toho vaří mozek, tím líp 😀 Obzvláště teď na rodičáku jsem za tyto hry vděčná – ač není moc příležitostí, kdy si zahrát, tak je moc fajn aspoň takhle občas vidět, že ta hlava umí pořád ještě myslet a taky je to bezva relax. Pokud bych měla jmenovat konkrétněji, tak v posledním roce to je například Velká kniha strašlivých čar nebo různé únikovky.
  S prckem hry ještě hrát nejdou, ale už se opravdu moc těším, až jejich čas přijde 🙂 Zatím aspoň všude možně sonduju, jakými hrami a jak by se dalo začít. Jinak, co jsem viděla a měla možnost vyzkoušet, tak se mi z dětských vážně hodně líbí hlavolamy od Smart Games. Ty baví (a mnohdy dají zabrat) i mně 😀
  Sleduju na FB a sdílím.

 • Rosňa 12.11.2017 at 22:09

  Ta hra vypadá super, jsme celkem hravá rodina, s dětmi to rozjíždímr zatím pomalu, od Detoy ala Člověče. Loni nám přinesl Ježíšek První hru (s krtkem), letos donese nějakou ala Kimovku.

 • Majka 12.11.2017 at 22:10

  Z detskych znam diky neteri zatim jen Loupeznici, treste se! Ze sveho detstvi si vzpominam, meli jsme jen Clovece, nezlob se, Kloboucku, hop a Dostihy a sazky. A stacilo to 😀 Destive vikendy ve znameni her s rodici, dodneska si vzpominam!

 • Alena Přerostová 12.11.2017 at 22:10

  Dobrý večer, u nás jsou deskové hry velmi oblíbené. Pexeso, Activity, Dostihy a sázky, Monopoly, Dobble, Člověče. nezlob se. A starší dcera už je ve druhé třídě, a když už umí i sčítat, tak jsem ji v létě naučili kostky, ty nás moc baví.

 • Verca 12.11.2017 at 22:11

  Nás Ondra je zatím na hry míč malý, ale my s manželem si moc rádi zahrajeme nějakou deskovku, ikdyz teď po narození syna to už není tak často 😊mezi naše oblíbené patří napr. Aktivity, Alias Party, Escape, Krycí jméno , sleduji na FB i na IG 😊

 • Jája Juaritos 12.11.2017 at 22:11

  Můj manžel je velký fanda deskovek, takže postupně rozšiřujeme arsenál (30 her), momentálně vede Mice and Mystic, ale mě nejvíce baví Agricola nebo Talisman. S dětmi hrajeme Doble.

 • EL 12.11.2017 at 22:12

  Ahoj, máme rádi hry od Lucie Ernestové… 🙂 … sleduji tě na fb. EL

 • Kateřina Weberová 12.11.2017 at 22:13

  Na podobném principu máme hru u babičky, tuším že je to od firmy Ravensburger. Dítě si nasadí papírovou škrabošku a z pytlíku vybírá předměty (pila, klíč, klobouk,… ) , které jsou udělané z tvrdého papíru a opravdu taková hra zláká i dospělého 🙂 U nás je už nějakou dobu oblíbené člověče nezlob se, žížaly, dětské aktivity. A my dospěláci, když vyrazíme s partou na dovolenou, si rádi zahrajeme Alias, Aktivity nebo Česko.

 • Hanka 12.11.2017 at 22:14

  Pexeso je jasný, ale manžel mě vždycky porazí. Tak mu to musím oplatit v Carcassonne. S malou ještě nic pořádného nehrajem, ale těším se třeba na dobble. Sleduju fb i insta. Hezký start do nového týdne 😉

 • Lenka 12.11.2017 at 22:16

  U našeho 4letého hodně frčí všelijaké hry, kde musí s figurkou někam dojít a hází kostkou (Člověče, Žížalky, Pospíchej pomalu, apod.), Dáma a Tři prasátka.
  My s mužem máme rádi vědomostní hry – Česko, AZ kvíz, atd.

 • Le 12.11.2017 at 22:16

  Activity, Dixit, Bang,..a pexeso 🙂

 • Alena Trechová 12.11.2017 at 22:16

  Míšo, moc děkuji za tip 🙂 S deskovkami teprve začínáme a už se těším až děti povyrostou a zahrajeme si třeba Dostihy a sázky. Se synem teď hrajeme “Pojď si hrát” a moc ho to baví. Je tam krteček a hlavně: figurky se dají nasadit na prsty 🙂

 • Marcela 12.11.2017 at 22:18

  Z her pro deti i dospele je skvely Blokus, ale uz se skoro neda sehnat. Mimo to treba Timeline a Doblo 🙂 jinak klasika pexeso, clobrdo, cerny petr, domino.

 • Blanka 12.11.2017 at 22:19

  Pěkný večer,

  u nás máme rádi klasiku, asi nikoho neinspiruji, ale je to tak – Člobrdo, Dáma, manžel hraje šachy. Karty. Hugo je ještě prďola, ten nehraje zatím nic. Akorát nám na nervy 😀
  B.

 • Ivona 12.11.2017 at 22:19

  Jé, těch je :). Před dětmi jsme s manželem hráli deskovky opravdu hodně, teď se k tomu dostaneme tak jednou do měsíce. Staršího už občas baví hry jako paní Pavouková nebo deskové z Krtečkova souboru her, ale má tendence podvádět, tak je to zatím takové spíš pro srandu :). Moje neoblíbenější dospělácké jsou Agricola, Bang!, Carcassone a dost ujíždím na vědomostních – Česko, Evropa, Svět, Film. A když trávíme večer s přáteli, nesmí chybět Activity :). Už se moc těším až budou děti ve věku, kdy s nimi budu už trochu plnohodnotněji hrát deskovky :). Sleduji vás i na IG – ivon_hr.

 • Simona L. 12.11.2017 at 22:19

  Tak tahle hra vypadá mega luxusně. Já preferuji hry vědomostní a logické. S malou pomaličku zkoušíme pexeso a tajně doufám, že bude po mně a jakmile vytáhnu Česko nebo Evropu bude ve svém živlu 🙂 Ale na to máme přecejen dost času

 • Eva S. 12.11.2017 at 22:19

  My mame radi grabolo, doble, klasicke clovece nezlob se. Pro dospele concept, aktivity nebo hru jidlo s.r.o.

 • Lenka Dundáčková 12.11.2017 at 22:20

  Uz od mala mam rada sazky a dostihy 🙂 ale nikdo to se mnou moc hrát nechce, protože to je vždy na dlouho:-D ted mam rada activity 🙂 a uz se těším az si budeme hrat se synem :-)Sleduji i na IG.

 • Veronika Kohoutová 12.11.2017 at 22:21

  Nejradši hrajeme Dobble. Je to bezva hra pro všechny věkové hráče. Hraji ji s babičkou (76) a malý syn (2) už začíná taky 🙂 (Sleduji na FB)

 • Zuzana 12.11.2017 at 22:21

  Rádi si s manželem zahrajeme Quarto – skvělé na logické uvažování a taktiku. I když teď moc času na hry nezbývá. Ale už se těším, až děti trochu dorostou a začneme “pařit” alespoň pexeso 😉
  Odebírám a sleduji, kde se dá (zuzanacerna)

 • Kamila 12.11.2017 at 22:25

  Máme moc rádi hru Duch, Quirkle a Agricola. Taky Activity, Bang… Je toho spousta 🙂

 • Lenka 12.11.2017 at 22:25

  Já mám ráda aktivity a vždycky jsem milovala sázky a dostihy. Čekám až malý povyroste, aby jsme společně mohli konečně také něco začít hrát. Zatím ho baví tak na schovávanou a z pexesa si zatím vybírá obrázky, které se mu líbí. 🙂

 • Blanka Nedvědová 12.11.2017 at 22:25

  Jakou malou mě hrozně bavily Dostihy …., na ty si ještě ale počkám 🙂 Takže zatím u nás v malé míře jen pexeso a časem se uvidí….
  Děkuji

 • Jitka Kubickova 12.11.2017 at 22:26

  Super hra.dekuji za napad. my mame kluky mensi tak zatim jrajeme se starsim jednoduche hry od Djeca napriklad Bingo cestovani a nebo od Granny Bim Bam nebo Kolecko a spol.

 • Jana F. 12.11.2017 at 22:26

  Mame radi hry od Ernestove, jsou pekne ilustrovane. Pak jeste Duhu od Granny. Jako dite jsem mela nejradeji Sazky a dostihy, v dospelosti Aktivity.

 • Katka 12.11.2017 at 22:29

  Dobrý večer, tak tahle hra vypadá skvěle!! S dvouletou dcerou hrajeme zatím Loto a tohle by nás určitě hrozně bavilo! Tak třeba se poštěstí 🙂

  Sleduji na FB i IG.

  Katka

 • Lucie Humlová 12.11.2017 at 22:30

  U nás momentálně vede pexeso, na víc se s tříletou dcerkou ještě necítíme… Zrovna dneska dostala od návštěvy karetní hru Kurník, ale po přečtení pravidel jsem usoudila, že na ní máme ještě hodně času 😀

 • Veronika 12.11.2017 at 22:31

  Super hra je Dixit,je to spis pro starsi deti nebo dospelaky.A ja dekuju za dalai super clanek.Achjo,potrebuju vsechno.Pokusim se pro dcerku alespon vyrobit.

 • Lenka 12.11.2017 at 22:33

  Jako krátkozrakou ocmařku mi je myšlenka nezrakového pexesa fakt blízká. Vím, že i malému by se to líbilo; znáš možná knihu/tv seriál Mimi a Líza ? Tam je kapitola Tety z pexesa a pointa je právě v něčem takovém 🙂
  Jinak z deskových her funguje cokoliv, v čem se běhá pumprdlíkem a háže kostkou. Na klasické člověče má z rodiny trpělivost je babí, já třeba preferuju hady a žebříky a snažím se malého naučit dámu.
  (iG @farbakl)

 • Barbara 12.11.2017 at 22:35

  Tuhle hru ještě neznáme,ale skvělý nápad pro dáreček 🙂 děkuji!
  U nás se hrají hry od značky Mindok (Duch, Noemova archa, Piráti), pexeso, dobble, dostihy a sázky junior…

 • Zuzka 12.11.2017 at 22:37

  My zatím jedeme jen v pexesu a poohlížíme se dál.
  Pěkný den

 • Leni 12.11.2017 at 22:38

  divim se, ze me to pokazde prekvapi, kdyz v kazdem vasem clanku najdu neco, co “proste musim mit”, ale tohle hmatove pexeso je proste pecka! a takova rodinna idylka z tech fotek dycha. moc krasny tip a kez bych vyhrala!
  my se ted do stolnich her dostavame, dcerka (3 roky cerstve) miluje domino a takovou uzasnou hru s plastovou veverkou, ktera chnape zaludy, kterou nam dovezla kamaradka z ameriky. jinak mame spoustu pexes, tu prvni stolni hru, o ktere jste taky psala, a hadanky dracka fracka a prvni kviz.
  ja osobne moc rada hraju hru “soudruhu nezlob se” od ivana mladka, ale nikdo ji se mnou nechce hrat, protoze je nekonecna 😀 pak take osadniky z katanu, scotland yard a ubongo. ale rada si zahraju temer vse, jen prosim ne aktivity!!!
  instagram: lenka.scholleova

 • Kacka 12.11.2017 at 22:39

  Za svobodna me hodne bavily Activity, nasi kluci zatim zadnym hram s pravidly moc nedaji.

 • Jana 12.11.2017 at 22:40

  U nás je oblíbené klasické pexeso nebo Dobble. nejčastěji hrajeme s návštěvou 😊

 • Katka 12.11.2017 at 22:43

  Deskové hry u nás doma milujeme, asi od 3 let dcery máme nejoblíbenější Veselé hry od Lucie Ernestové, Ježíšek přinese její Zvířátkové hry, tak se moc těšíme. Skvělé jsou i Three little pigs od Orchard Toys. Před Vánoci má vyjít i retro edice Dlouhý, Široký a Bystrozraký s dřevěnými figurkami, té asi neodolám. Ještě doporučuju brožuru od Martina Vlacha Hravé počítání (dá se sehnat do 50Kč) – seznamuje děti s čísly formou bludišť, doplňovaček, sudoku atd, + obsahuje 2 zábavné deskové hry a 1 karetní (zvládá už tříleťák). Z dospěláckých her je naší nejoblíbenější Carcassone.

 • Jaroslava 12.11.2017 at 22:46

  Nádherná hra😊 my s malou zatim hrajeme pexeso a domino,dal jsme se zatim nedostali,ale Ježíšek donese Berušky,tak jsem zvědavá jestli zaujmou.
  Sledujeme i FB

 • Zuzka Kovářová 12.11.2017 at 22:48

  Ja zboznuju Cattani a Dostihy a sazky.

 • Veronika 12.11.2017 at 22:48

  Dcera spol. hry teprve objevuje. Nejvic ji asi zatim bavi Cerny Petr, Loto, Dobble, Clovece s obrazky misto cisel, Domino a Pexeso. A uz dlouho si prohlizime karticky ze Svet v kostce od Albi.

 • Muzikova Karolina 12.11.2017 at 22:48

  Zatim jeste oblibene spolecenske hry nemame, syn si k nicemu zatim moc nesedne, ale manzel ted poridil hru Farmar a Dobble, tak zacneme s tim 🙂

 • Veronika 12.11.2017 at 22:51

  U mas frci pexeso a domino, ale toto Vase pexeso je fakt uzasne

 • Markéta Šmídová 12.11.2017 at 22:55

  Já deskové hry milují a moc se tesim az dcerka doroste do věku kdy si budeme moct hrát. Jako mala jsem milovala pexeso, člověče nezlob se a karetní hry a ted řadí hrajeme dominion, osadníky, aktivity, a různé vědomostní hry

 • Petra 12.11.2017 at 22:55

  Bavily nás vždycky Dostihy nebo “Skrebl” . Už se těšíme, až budeme hrát s juniorem třeba “člobrdo”.

 • Mája 12.11.2017 at 22:57

  Deskovky, to je naše.. krom těch profláklých mi teď přišlo do ruky třeba vědomostní pexeso od Albi, krásné provedení pohádkovýc míst.. 😍
  Anebo Exploding kittens – to je dost morbidní, jen pro dospělé, ale hrozně vtipné!

 • Michaela Morávková 12.11.2017 at 22:58

  Tahle hra se mi moc líbí. Mám nevidomého syna (6 let), vím tedy jak moc těžké je najít něco co vyhovuje. Výborné je, že jsou krabičky zasazené v mřížce.
  Dokud syn viděl měl oblíbenou hru perníková chaloupka, dobble, pexeso. Teď převažují slovní hry nad těmi deskovími, tak třeba to právě tahle hra změní.

 • Petra Sísová 12.11.2017 at 22:58

  Máme doma hry od Granny Malou velkou myšku, Duhu. Momentálně šli deskovky stranou, protože nás roční František má své herní pravidla😃Ovšem díky za tento tip,nadělím nám ji pod stromeček. Věřím,že bude mít úspěch u nás všech.
  Hezký večer

 • Veru 12.11.2017 at 23:00

  Zatím hrajeme Člověče nezlob se pro děti, pexeso a hru Duha😊 Sleduji na Fb a Insta.

 • Luba 12.11.2017 at 23:05

  U nás momentálne hráme Carcassone. Dcérka konečne dorástla a zdá sa že zdieľa naše nadšenie pre tuto hru 🙂

 • Andrea 12.11.2017 at 23:08

  Vyštrachala jsem svou oblíbenou hru z dětství: Smolíček a teď hrajeme denně ☺. Oblíbené jsou také hry Djeco. Díky Andrea

 • Martina Skočovská 12.11.2017 at 23:11

  Za sebe si pamatuju na Dostihy a sázky, Člověče nezlob se a karty. Děti mám zatím malé, tak jsem zvědavá jaké hry nás postupem času zaujmou. Na fb sdílím a sleduji jako Martina Skočovská.

 • Irena 12.11.2017 at 23:12

  Dobry den, u nas se starsim synem hrajem Dobble, clovece, damu, c erneho petra, Zachod, hadanky Dracka Fracka a mladsi dcera se k nam prida na pexeso a domino. S muzem pak klasicke karty a monopoly.. Chystame se poridit akrivity a Jezisek prinese hru Vesmir od Albi.

 • Mirka 12.11.2017 at 23:14

  Neco podobného jsem zkousela s dcerou. Do misek jsem naskladala, nasypala, nalila…ruzne veci, ktere potkamavame kolem sebe. Vodu, travu, testoviny, mys(nasi domaci, nechytala jsem ji ve sklepe). Nejednalo se o pexeso ale takovou poznavacku.

 • Karolína Dvořáčková 12.11.2017 at 23:14

  S dcerkou zatim hrajeme pexeso obrazky nahoru a loto 🙂
  No a s dospelaky nejvice pokr – bez penez jen s zetony 😉
  Sleduji Vas na Instagramu i Facebooku a sdílím 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 23:16

  Mam rada party alias a pexeso😉

 • Kristýna Hurychová 12.11.2017 at 23:17

  Milovala jsem Dostihy a sázky. Jinak máme doma oblíbený i obyčejný pexeso a se sestřenicema (5 a 9) ráda hraju kvarteto 🙂
  Ač jsem dospělá a mám už svou dceru, tak hry s dětmi mám ráda 🙂 je to sranda

 • Markéta Š. 12.11.2017 at 23:19

  Dcera má nejraději pexeso a Příšerky ze skříně, ale pravidla zatím vydrží jen jednu hru 🙂
  A já už myslela, že mám dárky tak nějak rozmyšlené, a vy tohle 🙂 Zkusím to navrhnout ještě babi, to by se dětem moc líbilo.

 • Misa 12.11.2017 at 23:20

  Jeee tak zrovna nedavno jsem na tuto hru koukala a moc se mi libila jen ta cena…i kdyz chapu my si doma radi hrajeme nejcasteji pexeso, clovece nezlob se, tik tak bum, jenga vez,v posledni dobe jsme si zamilovali hry od Lucie Ernestove, kde se zabavnou hrou deti zaroven uci a procvicuji… , ubongo prinese Jezisek ted ho mame pujcene a bavi velou rodinu to same carcassonne to jsme hrali zrovna dnes proste hry nas momentalne opravdu bavi a hrajem kazdy den

 • Radka 12.11.2017 at 23:26

  Jako malá, jsem nejraději hrávala sázky a dostihy. Později Activity, Bang a podobné hry. Moje dcerka, je zatím na podobné hry malá. Zatím ji baví jen pojmenovávat obrazky na pexesu a snad se i brzo dopracujeme ke správnému stylu hry.

 • Markéta 12.11.2017 at 23:27

  U nás frčí Člověče nezlob se, Activity a Dostihy 🙂 Tahle hra vypadá naprosto úžasně a je to opravdu skvělej nápad.

 • Petra Sosnovcova 12.11.2017 at 23:28

  Děti z Carcassonne!! 🙂

 • Šárka Sikorová 12.11.2017 at 23:35

  U nás je teďkom v oblibě Lego Duplo – autíčka na všechny způsoby. Potěšila by nás ale i Cesta kolem světa. Sledujeme taky na fb.

 • Martina krehelova 12.11.2017 at 23:36

  Tak toto je uzasna hra. Hrajeme zvukove pexeso ale hmatom bez zraku sme este nehrali. Mame radi pexeso, puzzle, sazky a activity.

 • Tereza Meravá 12.11.2017 at 23:38

  To je ale nádherná hra. Hmatovku už jednu máme, a to Zajíce v pytli, zrovna dnes ji manžel s dcerou hráli! Jinak má dcera ráda Dobble, Černého Petra, Kvarteto a nově miluje klasický karetní ,záchod’:) My dva dospěláci občas hrajem šachy, Osadníky, poker, prší nebo kanastu a když je výjimečně hodně času, i staré dobré Dostihy a sázky;)

 • Michaela Večeřová 12.11.2017 at 23:42

  Starší syn má hodně rád hry od Lucie Ernestové, zatím máme dvoje Zvířátkové a Veselé, jinak klasika pexeso a obrázkové člověče… u nás valí téměř každý den.

 • Zuzana Pataky 12.11.2017 at 23:43

  U nás vždy vedly Dostihy, Člověče nezlob se a karty Kanasta a Prší, zkusila jsem Bang a super. Dcerce jsme pořídili prozatím velké pexeso, ale zatím jen obrázky prohlížíme (má dva roky).

 • Eva 12.11.2017 at 23:45

  My máme Ovocný sad a Nakupování od Haba. Ale náš skoro triletak nemá moc trpělivost, tak uvidíme, jestli se to časem zlepší.

 • Veronika Camfrla 12.11.2017 at 23:50

  Mikulášek 2,5 roku – TAKŽE NEJLEPŠÍ JE MOMENTÁLNĚ PEXESO (DŘEVĚNÉ), DOMINO A PODOBNÉ HRY.. Ježíšek nám přinese ZAJÍČEK SVÉ JAMCE 🙂

 • Věra Havlíčková 12.11.2017 at 23:52

  milujeme carcassone. sice co jsou děti není čas, ale jednou zas bude.

 • Klára D. 12.11.2017 at 23:54

  Krasna hra, mala ma lehce pres 2 roky, tak zatim upravuji jen pexeso a loto.. Mam pripravene zvukove pexeso a tohle je velka parada. Nas dospele bavi aktivity, jenga, zemeplocha a dalsi.. Hodne jsme hravali carcassone a bang..Jen uz je nejak mene energie;-) Sleduji vas na fb i ig;-)

 • Lucie Chmielova 12.11.2017 at 23:56

  Máme rádi dětské společenské a stolní hry, lotto, černý Petr, pexeso,… Sleduji na FB i instagramu. Sdílím na FB Lucie Chmielová

 • Alexandra Pavlíková 13.11.2017 at 0:00

  Ahoj, u nás jede dooble, baví mě i děti, sdílím a sleduji na fb pod svým jménem Alexandra Pavlíková

 • Renata Ševčíková 13.11.2017 at 0:01

  Synovi se moc líbí hra Samaja Zvídavá planeta a i mě se líbí 😉 Sleduji a sdílím jako Renata Ševčíková

 • Alice 13.11.2017 at 0:05

  Moc krásná inspirace. S malou hrajeme zatím jen pexeso a domino. Těším se, že na Vánoce přibudou další hry. Já hrála nejraději Dostihy a sázky a s prarodiči karetní hry. Sleduji na FB

 • Petra M 13.11.2017 at 0:06

  U nás jsme trochu limitování nejmladším členem rodiny, takže hrajeme domino, dobble, pexeso. Chystáme se na člověče nezlob se 🙂

 • Jana 13.11.2017 at 0:06

  Hrajeme grabolo a celkem chvíli máme první deskovku člověče nezlob se od djeco, je krásně ilustrovaná. Hmatové pexeso vypadá úžasně! Sleduji i na fb.

 • Barbína 13.11.2017 at 0:12

  No, naše oblíbené jsou takové ty klasiky Dostihy a sázky, Aktivity, Česko, Evropa, Kansata, Žolíky, Prší.. 🙂

 • Marťa 13.11.2017 at 0:13

  Syn se zatím učí pexeso a obrázkové člověče – někdy mám pocit, že už to nikdy nepochopí 😂 jako malá jsem ráda hrávala Dostihy a sázky, halmu a s babi jsme o prázdninách mastily žolíka o padesátníky. Hodně dobré jsou pro větší partu Activity – ty jsme minule hráli v pěti dvojicích, posilnění alkoholem a vzpomínáme na tu srandu dodnes 😁
  Sleduji a sdílím na FB

 • Veronika 13.11.2017 at 0:15

  U mě vždy vedli strategické hry typu osadníci, carcasone. Teď na ně není moc času, ale už se těším až začneme nějaké příhodné hrát s naši malou skoro tříletou cacorkou 🙂

 • Andrea 13.11.2017 at 0:16

  Krásný den přeji. U nás frčí klasika pexeso. Dcera je ještě malá. Kdybych měla vyjmenovat naše hry pro dospělé, byl by to dlouhý seznam. Hry milujeme 🙂

 • Petulla 13.11.2017 at 0:25

  Dobrý večer, u nas jede pexeso, clovece nezlob se a já jako dítě milovala dostihy 😊

 • Martina Pospíchalová 13.11.2017 at 0:33

  Mám a vždy budu mít ráda Dostihy a sázky. Těším se až budu s holkama hrát sluchově pexeso,které dostaly k narozeninám. Na Vánoce plánují hry od Lucie Ernestove.

 • Silvia 13.11.2017 at 0:54

  Co si z minula vybavuji bavila mně hodně hra Dostihy a sázky, a karty. Po přečtení článku jsem si uvědomila že by jsme se k hraní deskovek už taky mohli u nás doma vrátit 🙂

 • Michaela Wagnerová 13.11.2017 at 0:57

  My máme rádi klasické hry jako Člověče nezlob se, Černý Petr, Pexeso. Tady tato hra mě ale hodně zaujala.

 • Vasia 13.11.2017 at 1:02

  Moje uplne prvni oblibena deskova hra jako dite bylo Monopoly. Dnes mam deskove hry stale moc rada a vedou u nas Dixit, Tokaido, Koncept! 🙂 Memonik vypada bajecne!

 • Marie 13.11.2017 at 1:25

  S manželem máme oblíbené activity, scrabble a věž. S malým prďolkou poznáváme kouzlo pexesa, puzzle, vkládaček.

 • Lenka H. 13.11.2017 at 1:40

  Tahle hra je skvělá, něco podobného jsem před lety vyrobila pro děti v družině, tu už vzal čas, ale děti ji hrály moc rády. No a doma? S deskovkami jsme strávili hodně večerů a volných chvil, mezi nejoblíbenější patřilo pexeso (to měla nejradši Monča, byla v něm nepřekonatelná), Z pohádky do pohádky, Člověče, nezlob se! Dáma, Mlýn, Labrint, Dostihy a sázky (tady byl zas nedostižný Kuba), jeden čas jsme hodně hráli Vrchcáby, jo a nesmím zapomenout na karty. Teď, i když jsou děti velké, mají deskovky stále oblíbené (dokonce si je dávají navzájem pod stromeček, mají z nich stejně velkou radost, jako když byly malé). Takže je hrajeme stále rádi, sedneme večer ke stolu a rozdáme si to v kartách, dostizích, Česku……

 • Martina Teislerová 13.11.2017 at 1:42

  Hry milujeme, i když poslední dobou není moc čas hrát… Jinak hodně u nás frčely activity, Carcassonne, Tash kalar, dostihy a sázky, Poštovní kurýr, Citadela atd😉 teď se těším na ty dětské, až dcerka trochu povyroste😉

 • Lenka Palmová 13.11.2017 at 2:22

  My hrajeme Scrabble a Monopoly. Dětské hry zatím nemáme. Sleduji i na Fb.

 • Sarka 13.11.2017 at 2:33

  Aliass vede 🙂 z dětských bylo top ručně malované človeče na drevene desce metr krát metr!

 • Kveta 13.11.2017 at 5:27

  S dcerou hrajem zatim Clovece nezlob se,pexeso,cernyho petra a se synem Cesko otazky a odpovedi.

 • Zdeňka 13.11.2017 at 5:28

  Na cesty si moc radi vozime deskove hry od Lucie Ernestove, pravidla si take nekdy domyslime, kdyz narazime na situaci, ktera popsana neni. Dobble potom hodne bavilo i naseho dedu . Hodne nas bavi hry od Albi. Kdyz se syn naucil pocitat, moc rad hral Raz dva, je tam smycka, ve ktere se muzete tocit opravdu dlouho. A syn se kupodivu ani nezlobil, ze nemuze ven, naopak se dost bavil. Moc se libilo i Ubongo, tam deti nadchlo sbirani drahokamu. A pro dvouletou jsme poridili od Djeca kooperacni hru od Djeca. Obsahuje nadherne figurky zviratek a hra nejvic bavi devitileteho syna. Nakonec v laznich jsme s detmi nejradeji hrali karetni verzi Umi prase letat.

 • Martina 13.11.2017 at 5:44

  U nás teď frčí Černý Petr:)

 • Pavla Havlíčková 13.11.2017 at 5:51

  V době, kdy byly malé naše děti, jsme nejvíc hráli klasické Člověče, nezlob se! a Dostihy a sázky. Sledují vás na FB.

 • Lenka Dostálová 13.11.2017 at 6:15

  Syn (4r) objevil kouzlo Člověče, nezlob se. Hrajeme několikrát denně. Líbí se mu i Kloboučku, hop, Černý Petr, kvarteto a pexeso. K Vánocům chci koupit Pexeso pro uši od Pexi.

 • Monika Plonková 13.11.2017 at 6:31

  Jako dítě jsem nejraději hrála Dostihy a sazky a Člověče nezlob se si občas zahrajeme i dnes. S dcerkou zatím nehrajeme žádné hry. Sledují vás na IG.

 • Tereza Beza 13.11.2017 at 6:32

  Nádherná hra, sice jsem si rekla, že moc hraček kupovat nebudu, ale tato se mi moc a moc líbí, že o ní budu uvažovat!! Děkuji za tyto tipy a představení nových krásných her a hraček…. u nás se moc hry nehrají, ale dcerka ma moc ráda pexeso, naučila se ho krásné hrát a Ježíšek ji donese 1. Hru od Krtecka, kde je smeska her pro děti od 3.let:-) sdílím i na FB – TERA BEZINKA

 • Eliška 13.11.2017 at 6:36

  my máme moc rádi hru od Haby ovocný sad ale Šíma už roste tak budu rozšiřovat deskové hry o starýho dobrýho smolíčka pacholíčka,člověče nezlob se s obrázkama a moc se mi líbí i hra hmatej a najdi..a teda tahle hra se mi taky moc líbí…vůbec netušim jak to udělám abych se vešla jen do pěti dárků pod stromeček když mi sem dáváte takový krásný tipy 😀

 • Magdaléna Zemanová 13.11.2017 at 6:37

  Syn má Králíka Kuka, ale frčí pexeso a Clobrdo. Já mám ráda Dixit a vyrostla jsme na Sázkách a dostizích…. Ty bych si zahrála ráda 😊

 • Paja Klimova 13.11.2017 at 6:50

  Tak tahle hra je bozi! Dokud jsme byli jen dva,kazda sobota byla hraci… mame plny suplik pod gaucem a jednu skrinku v obyvaku a uz se nemuzeme dockat,az to nase piskle do nejakych her doroste.Z detstvi vedou rozhodne dostihy,ve kterych mi pritel teda pokazdy rozdrti:-D a ted nas bavi hodne Agricola,Udoli kralu a Cestujeme po hradech a zamcich:) Ale neni ted moc casu,takze spis vytahnem pexeso a nebo Jengu 🙂
  sdilim,odebiram,sleduji:)

 • Katka 13.11.2017 at 7:02

  Pěkné ráno, naši prckové jsou na deskovky ještě malí, tak jen my s manželem si občas dáme Scrabble nebo Česko. Ale jako děti jsme nejčastěji hráli Z pohádky do pohádky a později Dostihy a sázky. A jako téměř dospělí jsme s kamarády na všemožných grilovačkách a pyžamopárty hráli Aktivity 🙂 Už se těším, až budem s děckama hrávat…
  Sleduji i fb.

 • Veronika 13.11.2017 at 7:08

  Zaciname zkouset pexeso. Sleduji FB a IG.

 • Lucie Binarová 13.11.2017 at 7:10

  Starší syn (5 let) má nejraději karetní hry od Djeca,taky Monopoly Junior a Děti z Carcassone. Mladší syn (4 roky) rád hraje Příšerky ze skříně, Tři prasátka od Mindoku a poslední dobou i různé balanční hry.

  Společenské hry dostávají kluci ke každým Vánocům a narozeninám a hrají moc rádi.

 • Martina 13.11.2017 at 7:11

  Máme rádi Ubongo, a nějakou novou hru se chystáme pořídit pod stromeček.

 • Petra Jedličková 13.11.2017 at 7:19

  Ze společenských her u nás vede jenga věž, i když v poslední době ty kostičky kluk spíše využívá jako domino. A taky Kampak, mašinky. U nás by to bez mašinek skoro ani nešlo a v této hře aspoň potrénuje pravou a levou stranu.

 • Mirjanka 13.11.2017 at 7:20

  U nas vede drevene pexeso z tchiba, potom mame spoustu her z Djeca. Holky miluji i loto a klasicke Clovecw nezlob se. Hmatove pexeso jsme nezkouseli, ale sluchove ano. Je taky super. Diky.

 • Martina Machková 13.11.2017 at 7:21

  U nás se nejčastěji hrají Osadníci z Castanu, pak Bobří banda a Listreto. No a s dětmi nejčastěji pexeso, člobrdo, zkoušeli jsme i pexetrio, ale to je zatím hodně složité (i pro nás dospěláky, musím uznat 🙂

 • Haňulka 13.11.2017 at 7:32

  My mame doma zatim klasiku Clovece, nezlob se v obrazkove verzi. Pak hry s cisly, pismeny, pexesa. Jedno je dost oblibene, drevene, vyrobene tetou ☺ a ted pribudou nove, ale az pod stromeckem 😊 tato hra je zase dalsi inspiraci do sbirky her 😀 po jednom vasem upozorneni na fb, pisi, ze na Ig vas sleduji pod jmenem Haneloore. Jsem si vubec neuvedomila, ze tam jsem jinak 😀 asi zkusim nahrat stejnou profilovku, jak mam na fb. Jen na to nesmim zapomenout 😁

 • Tereza Müllerová 13.11.2017 at 7:33

  Dospěláckou mám ráda pylos, jen jí teď moc nemám s kým hrát, uvažujeme pořídit Dostihy a sázky, to byl požírač mého dětského času se ségrama a celým klanem bratranců a sestřenic , ale s dětičkama teď jede hlavně pexeso a domino:)Sledujeme Ig i Fb:)Terka

 • Andrea Harhajová 13.11.2017 at 7:33

  zbožňovala jsem jako dítě dostihy a sázky ale nikdo z rodiny to se mnou nechtěl hrát 😀 k složitějším deskovým hrám jsme se se synem ještě nedopracovali ale začínáme pomalu pexesem a puzzle.. fb sleduji

 • Lenka Jarošová 13.11.2017 at 7:35

  Děkujeme za pěknou soutěž. Já z dětských her mám ráda klasické pexeso 🙂 Máme pěkné dřevěné a to je nejoblíbenější hra 🙂 Z dospěláckých mám moc ráda Osadníky z Katanu a Bang 🙂 Sleduji na FB jako Lenka Jarošová a @moje_tvoreni_muj_relax, Přeji krásný den

 • Irena Durdilová 13.11.2017 at 7:39

  To je opravdu moc hezká hra, díky za tip. U nás zatím frčí jen pexeso a domino v upravené verzi, časem určitě zkusíme něco dalšího.

 • Adéla 13.11.2017 at 7:39

  Výborná hra je Koncept. Není pro malé prcky, ale po úpravě pravidel nebo vymýšlení nových kartiček by se asi taky dala využít. Cílem je uhádnout slovo, větu nebo třeba přísloví. A k tomu slouží hrací deska s malými obrázky, symboly. Které se postupně spojují tak, aby spoluhráči napověděly správnou odpověď. Špatně se do komentáře popisují pravidla, ale jestli budete mít možnost vyzkoušet, určitě neváhejte 🙂

 • Lenka 13.11.2017 at 7:41

  Parádní hra. Rádi hrajeme Scrabble, Aktivity, Monopoly nebo Sázky a dostihy (dospěláci). Se synem pexeso nebo loto 🙂

 • Lucka 13.11.2017 at 7:48

  U nás frčí pexeso, ale koukala jsem na bezva hru Umí prase létat, která přistane letos pod stromečkem…jinak hmatový pexeso vypadá super 🙂 Lucka

 • Jindra 13.11.2017 at 7:49

  Mě jako malou bavil Fantom Prahy a Dostihy&sazky, teď mě zaujala netradiční hra Dix it, o nejnovějších nemám ponětí. Včera nám přišel Králík Kuk, tak uvidíme, jak si s ním poradíme.

 • Petra Němcová 13.11.2017 at 7:50

  Me pro male deti zaujaly Smart hry od Mindoku, ty mame v planu poridit v nejblizsi dobe. A z tech dospelackych mame radi Jungle speed, Jengu, Evropu, Cesko a spousty dalsich 😉

 • Zuzana Zárecká Kašparová 13.11.2017 at 7:51

  Ahoj, u nás frčí Kloboučku hop se žabkami, a dále syna hlavně baví hry typu Paní pavouková, nebo taková ta hra jak ti plácne na obličej šlehačka když prohraješ (nevím název) 😂

 • Hana Hospodková 13.11.2017 at 7:57

  Ahojky…:)
  Tak z dětských her to byl Kloboučku hop, Smolíček pacholíček, blechy a pohádková pexesa. Jako starší děti jsme pak trávili hodiny a hodiny u Dostihů a sázek a Talismanu. Jako dospělí máme stolní hry rádi pořád – doma jich máme pomalu k padesáti, možná trochu víc.
  Děkuji za soutěž.
  Hanka H.

 • Tereza 13.11.2017 at 7:58

  Krasna ukazka!!!!! Zaujala me hra nejen pro deti, ale jak pisete…i pro seniory a tim nemyslim tatinky 😁 my s malym zatim nemame zadne hry, ale chci mu usit velke destke pexeso, kterym zacneme. Videla bych to pak na hru V kostce, kde jsou i pismenka apod. a ve vyssim veku na Carcassonne. Ale mame doma i Dostihy a sazky, sachy, apod. Urcite bych chtela vyzkouset i nejakou hru vytvorit, tak uvidime 😁

 • Anička B. 13.11.2017 at 8:02

  Ahoj Míši, hra vypadá moc dobře, něco podobného jsme těd s dětmi vyráběli, ale bylo to pexeso zvukové:-) do kindervajíček jsme nasipali různá zrníčka, rýži, pohanku a pak jsme jen zkoušeli jestli najdeme pár:-) Hrasu super,akorát trošku messy, když otevřeš vajíčko a všude se rozprskne jeho obsah,haha.

 • Tereza 13.11.2017 at 8:06

  Syn (3,5) dostal nedávno svoji první deskovku Pojď si hrát,tak se mu moc líbí. K Vánocům dostane ještě Zvířátkové hry od L. Ernestové. My dospělí máme rádi Česko nebo třeba Party alias.

 • Helča 13.11.2017 at 8:07

  Z dětských her u nás zatím frčí klasické Pexeso, Člověče nezlob se, zkoušeli jsme i Z pohádky do pohádky nebo Žebříky a žížaly. K Vánocům dostanou holky soubor her Večerníček ilustrovaný Zdeňkem Smetanou, tak doufám, že jsem nešlápla vedle 🙂 Her pro dospělé máme doma opravdu hodně, protože jsme s manželem a mými rodiči tak trochu hrací maniaci (i když s dětmi už na to tolik času není). Vědomostní hry od Albi jsou jistota, takže nám doma nechybí Česko, Evropa, Svět, USA nebo Film. Naposledy ale přišel můj brácha se skvělou hrou od Mindoku Krycí jména, u které jsme vydrželi vážně dlouho a určitě se k ní budeme hodně vracet (varianta hry s obrázky je zatím schovaná v krabici na Vánoce) 🙂

 • Lucie 13.11.2017 at 8:09

  Dcera je ještě malá, tak u nás je teď nejoblíbenější pexeso.

 • Tana S. 13.11.2017 at 8:12

  S malym jedem pexeso, my velci mame radi activity.

 • Ivana Nováková 13.11.2017 at 8:14

  Rádi hrajeme pexeso a Člověče nezlob se.

 • Adéla Bělunková 13.11.2017 at 8:15

  Jsem velmi hravý typ 😊 Doma máme spousty her – nejoblíbenější Activity (i speciál), Scrabble, Česko, Český film, Světový film, Česká hudba, Monopoly, Alias, Sázky a dostihy….
  S malou zatím hrajeme dřevěné pexeso a puzzle, letos pod stromeček dostane Moji první hru s Krtečkem, tak snad se bude líbit 😁

 • Jana Petříková 13.11.2017 at 8:25

  Dobry den, my mame nejrdeji Mrnousky, klasicke Clovece nezlob se, stary dobry Logik a nejvice se nasmejeme u Vypraveni s krteckem :))
  Sleduji a budu sdilet na Fb 🙂
  Pekny den!

 • Veronika 13.11.2017 at 8:27

  Skvela hra, moc by se mi libila pro me prdolky. My zatim hrajeme clovece nezlob se s obrazky, ale je to pro starsi dceru jeste dost dlouhe a nevydrzi se soustredit do konce.

 • Eva Kalinová 13.11.2017 at 8:29

  Jako malá jsem zbožňovala Člověče nezlob se, pexeso, kvarteto, Černého Petra. Jako dospělá mám ráda Activity, Česko, Evropu, Filmy. Z dětských deskovek máme zatím obrázkové Člověče, pexesa, Lotto, Double, ale deti jsou na to zatim male. Sleduji na FB, Eva

 • Eva 13.11.2017 at 8:37

  U nás jednoznačně mezi dospěláky Activity..:)

 • Věra 13.11.2017 at 8:38

  Velice máme rádi Carcassonne s pravidly nebo si jen tak stavíme cestičky a města :-), máme rádi obrázkové karty, kloboučku hop, z pohádky do pohádky. Snad Ježíšek letos donese něco nového 🙂

 • Martina Eignerová 13.11.2017 at 8:40

  My máme s mužem nejraději asi hru čarodějky (zeměplocha Terryho Pracheta) dětské hry zatím nemáme odzkoušené žádné, ale protože naší starší lásce už bude na vánoce 2 a 5m chystáme se to pokořit a vyzkoušet. Zatím jen přiřazujeme kartičky od Djeco Malé asociace které jsou pro děti od 2 a půl roku a my hrajeme po svém.

 • Nikol Horáková 13.11.2017 at 8:41

  Vždy mě bavily Monopoly. Pak taky desková Hra o trůny (s dospělákama) 😀 s maličkým máme rádi pexesa, lotta a binga. Sleduji, odebírám, budu sdílet

 • Kateřina 13.11.2017 at 8:43

  Všem hrozně moc doporučuju hry od Lucie Ernestová (například 4 veselé hry). Kupovala jsem je loni synovi na 3. narozeniny a i když píše, že jsou pro starší děti, tak to zvádl a jsou fakt NÁDHERNÉ !!!

 • Martina N. 13.11.2017 at 8:45

  Míšo pro starší děti je skvělá hra Dominion a Osadníci z Katanu.

 • Anna Michlová 13.11.2017 at 8:47

  Synovi jsou tři roky, takže tam s hrama teprve začínáme. docela ho baví krtkovské člobrdo, pak dobble kids a pexeso. A my starší máme rádi Ubungo, Bang, žolíky, Zeměplochu, Dixit apod.

 • Věra 13.11.2017 at 8:47

  V dětství jsem se sestrou často hrála Dostihy a sázky a karetní hry.
  Dceři jsem nedávno koupila k Vánocům Zajíce v pytli, snad se jí bude líbit. Ještě máme uspávací hru Hurá do postýlky, ale dcera zatím jen prohlížela kartičky, tak jsem ji schovala do skříně. Měla bych ji zkusit zase vyndat 🙂

 • Pavla 13.11.2017 at 8:48

  Krycí jména, pro dospělé. 🙂

 • Kateřina 13.11.2017 at 8:52

  Z dětských her, hrajeme s holkama (2, 4) samozřejmě klasické pexeso a obrázkové člověče nebo Povím ti mami. S tou starší už si užíváme hry jako Dobble, Děti z Carcassonne, Grabolo 3D.
  Z těch dospěláckých u nás v poslední době frčí Krycí jména 🙂

 • Oznam 13.11.2017 at 8:53

  podobné pexeso jsme řešili v práci, dá se vyrobit z víček od sklenic a vlastním materiálem, ale tohle je víc profi 🙂 Jinak zatím hry nehrajeme, ale u nás rodičů vede carcassone a podobné hry. Sleduji na fb i Ig.

 • Lenka Valová 13.11.2017 at 8:53

  My zatím hrajeme jen zviratkove loto a pexeso, ale dcera ještě nemá 3 roky a dlouho u toho nevydrží. Už se ale těším, až nějaké hry vytáhneme.

 • Petra 13.11.2017 at 8:57

  My jsme pravě na začátku, dceru začalo bavit hrát pexeso, takže teď to hrani her teprve rozjedeme 🙂 Sleduji na FB i IG.

 • Lenka Quintero 13.11.2017 at 8:58

  Teď už i se 4 letým synem zvládáme hrát Dixit. skvělá pro dospělé, ale líbí se i dětem. Jsou tam krásně ilustrované karty.

 • Andrea 13.11.2017 at 9:00

  Ahojky, naše 4,5 letá dcera se mnou ráda “hraje” Scrabble 🙂 Sestavuje “slova” a děsně jí to baví. I když si s ní pořádně nezahraji, aspoň se naučí pár písmenek 🙂 Jinak dětské deskové hry musíme koupit, u nás spíš frčí pexeso a puzzle.

 • Jana 13.11.2017 at 9:01

  S dvouletou dcerou se právě učíme hrát pexeso. U rodičů jsou nejoblíbenější aktivity a Sázky a dostihy.Sleduji i FB 🙂

 • Barbora 13.11.2017 at 9:01

  U nás, v rodine a blízkom okolí je veľmi obľúbená hra Dixit

 • Natalia Tureková 13.11.2017 at 9:08

  My dospěláci milujeme Sázky a dostihy a Aktivity. Už se nesmírně těším, až nám do nich holky dorostou. Starší ráda hraje člověče nezlob se a mladší s námi hraje na postřeh. Nejradši by ty figurky snědla 🙂 Sleduji FB i IG a sdílím 🙂

 • eva Suchomelova 13.11.2017 at 9:22

  Nejraději mám carcassone 🙂 A s dcerkou tři roky hrajeme hádej kdo a domino 🙂 IG:Evulineek FB:Eva Nějaká sdílím 🙂

 • Michaela Kratochvílová 13.11.2017 at 9:26

  Se synem hrajeme zatím jen pexeso nebo domino, jsou mu dva roky, takze v nasi upravene verzi 🙂 jinak s pritelem mame moc radi deskove hry, mame jich doma spoustu. Mezi me nejoblibenejsi patri Osadnici, I know a letos jsem zvedava jakou hru najdu pod stromeckem 🙂
  Sleduji na FB i IG

 • Andrea 13.11.2017 at 9:27

  Dcera začíná s pexesem a my máme rádi Dostihy a sázky a Člověče 😊
  sledují i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Monika Sahebová 13.11.2017 at 9:28

  Detske zatim nehrajeme, chystame.se na ovocny sad. Z klasickych me bavily Dostihy a.sazky 🙂

 • Naďa 13.11.2017 at 9:30

  S dětmi zatím oblíbenou nemáme, ale my větší máme rádi Ubongo 🙂 Sleduji na FB a sdílím

 • Tereza Vykydalová 13.11.2017 at 9:32

  My máme moc rádi deskové a společenské hry v podstatě od té doby, co jsme se dali s manželem dohromady. Mezi nejoblíbenější patří Poštovní kurýr, Ticket to ride, Carcassonne, 7 divů světa, Dixit atd.

  S dcerkou (necelých 2,5 roku) hrajeme rádi Loto, Pexeso. Zkoušíme i Domino a stavíme cestičky a města z Carcassonne. Kolem 3. narozenin bychom chtěli zkusit nějaké klasiky typu Člověče nezlob se a tak. Máme vybrané pak ještě i Příšerky ze skříně.
  Už se moc těšíme, až si s námi bude hrát i ty naše dospěláčtější hry (i když třeba s upravenými pravidly).

 • Pavlína Mézlová 13.11.2017 at 9:33

  My hrajeme jen dětské Člověče nezlob se a začínáme pexeso, jiné hry s dětmi zatím nezvládáme – musíme počkat, až děti ještě vyrostou a budou je bavit i jiné hry 🙂 Toto hmatové pexeso ale vypadá dost dobře, to by je mohlo bavit 🙂

 • Alžběta 13.11.2017 at 9:34

  Dobble, skvělé je i dětské provedení se zvířátky, ale má méně kartiček. Pro větší děti a dospěláky Krycí jména se slovy nebo obrázky.

 • kristee 13.11.2017 at 9:34

  Podobné hmatové pexeso máme pro děti v práci a musím potvrdit, že to není nic lehkého. U nás jsou teď na vrcholu Labyrint, Ubongo, Doble a já vzpomínám na Robo rallye, které jsme hrávali s Tomem, tu nejspíš budu muset pořídit i domů 🙂 Kristee

 • Lenka 13.11.2017 at 9:36

  Krásná hra 🙂 podobnévyužívámev práci s nevidomými lidmi, ale pravda, doma jsem to ještě nezkusila 🙂 U nás frčí lego, pomalu začínám se zaváděním pexesa a podobných jednoduchých her 🙂

 • Radka 13.11.2017 at 9:53

  Už přes rok se těším, až pořídím první deskovou hru. Mám vyhlédnuté krásné loto, ale zatím pořád cítím, že nenastal ten pravý okamžik. Syn je docela neposeda a zatím moc dlouho u ničeho nevydrží 🙂 Z dospěláckých deskovek doporučuji Tipni si od Albi. Sleduji na FB

 • míša 13.11.2017 at 9:53

  U nas frčí Double a pexeso a pro dospělé Carcassone a Česko.

 • Karolina 13.11.2017 at 9:58

  Paradni hra…diky za recenzi! My mame radi hru Jidlo s.r.o., party alias, dostihy, scrabble, cinskou damu… letos mam pod stromecek objednanou hru pro me a manzela Tajemstvi srdce a mysli a uzasna hra Samaja potesi manzelovi mladsi sourozence (10,13). Jeste jsem objevila krasnou hru Babicko, dedecku…Jak to tenkrat bylo?. S Beatkou jsme vcera objevily drevenou hru s houbickama na poznavani barev, nazev bohuzel nevim, ale moc ji bavilo hazet kostkou ☺️ K+B

 • Honza Kropáč 13.11.2017 at 10:01

  Bez dětí Dixit, s dětmi Double

 • Květa Sedláčková 13.11.2017 at 10:01

  Kromě pexesa a puzzle mají naše holky rády zvířátkové hry (sedlovka se čtyřmi figurkami a hrací kostkou) – je tam hra ředitel zoo se zábavnými úkoly, hra na lišky a zajíce nebo třeba upovídaní papoušci, kde děti musí napodobit zvuky zvířat…
  Na fb sleduji jako Květa Sedláčková

 • Jitka Elicerová 13.11.2017 at 10:17

  My s deskovkami začínáme, takže u nás frčí pexeso i několikrát denně 🙂 Sleduji i fb

 • Martina 13.11.2017 at 10:30

  Naše holky (3 roky) začalo bavit klasické pexeso, ale upravili jsme si pravidla. Jinak my dospěláci hrajeme rádi Cashflow, Česko, Aktivity a Dobble. 🙂

 • Andrea D. 13.11.2017 at 10:47

  To vypadá jako skvělá hra. Já jsem celkově hodně hravej typ a baví mě skoro všechno, tak se těším, až prcek dojde do věku, kdy ho to bude taky zajímat.
  Jako malá jsem milovala Kloboučku hop, Člověče, Dámu, Mlýn, Domino, Pexeso, různé karetní hry – Prší, Kvarteto, Černý Petr, Záchod, Červená,… různé karetní kouzla…
  V pozdějším věku mě pak bavila kanasta, žolíky, Soudruhu nezlob se, Sázky a dostihy,… ráda jsem si vymyslela i svoje vlastní hry s vlastními pravidly.
  No a za poslední dobu bylo favoritem asi Carcassone, Vikingové, Osadníci a Bang.
  Sleduju na FB i na instagramu.

 • Veronika 13.11.2017 at 10:56

  Tak koukám, že jsme jedni z mála, co hry moc nehrají. Teda občas pexeso, nebo něco z Puntíku. A párkrát karty, budu to muset asi zavést. Tohle pexeso vypadá nádherně. Ja zapomněla ještě slepá baba u nás jeden čas letěla 😊. Jsem i na FB. Veronika

 • Michaela Novotna 13.11.2017 at 11:09

  Ja jsem jako dite milovala Kloboucku hop a Dostihy a ted mam moc rada Doble..je u toho strasna sranda. Sdilim na Fb a sledujeme na INs 😉

 • Daniela 13.11.2017 at 11:16

  z detských u nás frčí hlavne pexeso, Miško je zrovna vo veku kedy ho to strašne baví. My dospeláci čas od času pozveme kamarátov a zahráme Bang alebo Aktivity.

 • Katka 13.11.2017 at 11:19

  U nás frčí zatím jen pexeso, ale už se těším, až děti budou dost staré na karty. Hodlám znova zavést tradici z našeho dětství – u babičky se o víkendu po večerech hrávaly žolíky o desetníky, sešlo se nás i osm a moc rádi na to vzpomínáme. A taky to byly moje první vydělané peníze 🙂

 • Ivana P. 13.11.2017 at 11:32

  u nás doma frčí pexeso, domino, člověče nezlob se a domácí tichý bowling z filcu od morrows:-) díky za soutěž!ivana s kolektivem:-)

 • Romana Navrátilová 13.11.2017 at 11:34

  Opět moc děkuji za tip, u nás frčí hry na způsob člověče nezlob se a karetní.

 • Nikol 13.11.2017 at 11:38

  Detske zatim zadne,preci jen nam je rok,ale dospelacke mame a hlavni favoriti jsou Activity,Monopoly a Scrable.Sleduji na fcb i na IG jako nikolik22

 • Soňa Zemanová 13.11.2017 at 11:40

  U nás frčí pexeso, domino se zvířátky, malá velká myška a kulíškové.

  Sleduji a sdílím na fb.

 • GS 13.11.2017 at 11:56

  Zatím je dítko na deskovky malé. Ale jako máma se velmi těším, až nějakou dáme na stůl a budeme hrát celé dny a noci. 🙂

 • Petra Kadlecová 13.11.2017 at 12:03

  Doma se synem (necelé 4) jsme si oblíbili stolní hry od Lucie Ernestové – jsou hezky provedené, pohádkové a skladné, tak je bereme i na cesty. Máme taky hmatovou hru Zajíc v pytli – je víc na poznávání tvarů a pak hrajeme obrázkové domino a pexeso – ale to zatím zkracujeme a taky “blechy”. Když jsem hlídala děti sourozenců, měly rády karty všeho druhu, dámu, člověče nezlob se, mlýnek, šachy,kloboučku hop, z pohádky do pohádky, aktivity, carcason…dixit.
  Sleduji i FB

 • veronika horáčková 13.11.2017 at 12:16

  no za nás je to těžké, máme doma 150 deskových her 🙂 ale jinak z českých letos asi vede Mars teraformace od Mindoku a Blood Rage od rexíků

 • Any Vodrazkova 13.11.2017 at 12:19

  Těch krásných her je moc. Tenhle týden je u nas oblíbená hra bomba 🙂 jsme na fb i insta 🙂 díky

 • Bára M. 13.11.2017 at 12:19

  Krásný den, hra vypadá parádně. My zatím hry moc nehrajeme, snažím se vysvětlit prckovi pravidla pexesa, ale zatím dost neúspěšně 🙂 ale už se těším, až se do hraní pustíme, mám tu připravené loto, tak ho asi brzy zkusím vytáhnout a uvidíme, zda bude mít úspěch 🙂 sleduji i fb a instagram, Bára

 • Jitka Křížková 13.11.2017 at 12:21

  No tedy,opět hromada komentářů, krásný článek a pěkná soutěž, tak se není čemu divit 🙂
  Já jsem jako dítě hrozně ráda hrála sázky a dostihy, připadalo mi to vše promyšlené a mohli jsme ji hrát hodiny a hodiny…
  S dětmi nejvíc hrajeme pexeso, což je sice taková klasika, ale máme jich hromady s různými obrázky a tak je to stejně pokaždé jiné.
  A máme moc rádi double, nebo i černého petra, kde jsem ovšem černým petrem pokaždé já :)) Na Vánoce máme v plánu pořídit nějakou super společenskou hru pro všechny a tak je dnešní článek opravdu bezva a přišel i ve správná čas. děkuji Míšo

 • Denisa 13.11.2017 at 12:22

  Na hraní dětských deskových her se teprve připravujeme, prcek je ještě malý. Z dospěláckých Člověče, nezlob se a Scrabble.

 • Kaca 13.11.2017 at 12:22

  Z dospelackych her urcite Dixit, Bang, ale i stara dobra kanasta nebo zoliky. A z detstvi jednoznacne Kloboucku hop 🙂 !

 • Barbora Veselá 13.11.2017 at 12:29

  Dostihy a sázky. Nic moc originálního, ale já ji vždycky bratrancům hrozně záviděla a moc si ji přála 🙂

 • Viki Cervena 13.11.2017 at 12:33

  U kamosky mame aj s detmi casto vecierky s hrou. Bavi nas hlavne Rumikub. Male hry od Djeca a hrozne ma bavil Dixit. Sledujem aj FB

 • happy mum 13.11.2017 at 12:35

  Ahoj Míšo, strašně se mi líbí fotky na blogu. Někdy se přistihnu, že ani nečtu články, ale koukám se. Opravdu krásné fotky. Mají vždy atmosféru. Naši kluci mají rádi hry od Djeco teď nejvíce REALLY, pak od Lucie Ernestové ty jsou asi top.
  Tahle hra se mi opravdu moc zalíbila. Líbí se mi jak je variabilní. Pro malé i velké!! supr neznala jsem ji. díky za inspiraci.

 • MP 13.11.2017 at 12:39

  Jako děti jsme od rodičů každé vánoce dostávali jednu společenskou hru a jetště ten den jsme ji u stromečku spolu hráli. Ráda na to vzpomínám a doufám, že v této tradici budu pokračovat i v mé nové rodině. Děti zatím milují klasické pexeso. Mě nejvíc baví Osadníci. Sledujeme FB

 • Marcela Němcová 13.11.2017 at 12:40

  Míšo, jak Vy to děláte, že vždycky narazíte na tak bezva misto, hru nebo cokoli!? U nás máme rádi deskovou hru Proroctví, ale neni pro děti, takže než si ji se synem zahrajeme, ještě si docela počkáme. Díky za bezva recenzi.

 • Alena K. 13.11.2017 at 12:46

  Hra vypada velmi zajímavě 😊. U nas zatím vede “Bang”, dětské hry nas teprve čekají 😊.

 • Dana 13.11.2017 at 12:52

  U nás hrajeme zatím jen ty dospělácké – Dostihy a sázky, Bang, iKnow (Česko), Labyrint, Story Cubes, Dobble, klasické žolíky, prší … a určitě jsem na něco zapomněla 🙂

  Sleduji na FB.

 • Adéla 13.11.2017 at 12:58

  U nás vede pexeso 🙂

 • Veronika Patočková 13.11.2017 at 12:59

  Dobrý den,
  syn je na deskovky ještě malý, ale u nás v rodině jednoznačně máme rádi Aktivity. To se nasměje celá rodina a některé historky se kolují už léta. Třeba jak moje 80 -letá babička předváděla hraboše polního :o) Sleduji FB i Instargram

 • Markéta K. 13.11.2017 at 13:02

  Hry hrajeme s dětmi (synovci 12 a 7 let a neteří – 3 roky) každý víkend. Kluci si nejvíce oblíbili Osadníky z Katanu. Vždy jeden víkend přijedou oni k nám a druhý zase jedeme my k nim. Já se švagrovou si dáme kafíčko a kluci si hrají (i můj manžel a také švagr). Malá neteřinka pak pomáhá uklízet (ženská se nezapře) figurky, když kluci dohrají. Je to vždy moc příjemný čas a je fajn, že min. na 3 hodiny všichni odloží mobili, počítače a tablety a věnujeme se všichni sobě navzájem.

  Sleduji a sdílím na FB a také na Instagramu.

 • Monika 13.11.2017 at 13:06

  Super článek, hra vypadá skvěle! U nás frčí Člověče, nezlob se a mimo deskovek často hrajeme pexeso, double a kostky s příběhem :).

 • Veronika 13.11.2017 at 13:09

  U nas vedou Dostihy a sázky junior. Dcera 8l. dostala pexeso s fotkami rodiny, tak to docela baví i brášku 2r. 🙂 sleduji fb i instagram @akinurev

 • Adéla Hřebíková 13.11.2017 at 13:09

  U nás poslední dobou vede klasické pexeso a člověče nezlob se.

 • Adéla Vejvodová 13.11.2017 at 13:12

  Dcera má ráda Poznávej barvy a pak dřevěné pexeso. Sleduji na fB jako Adéla Vejvodová a na IG jako vejvodova.adela

 • Martina 13.11.2017 at 13:16

  Hmatové pexeso je super, pracuji se seniory a také jsme ho do Domova pořizovali, ale v menším provedení (vyzkoušejte třeba i chuťové nebo čichové pexeso – jde vyrobit i doma :-). Jinak naše holky zatím zkouší pexeso obrázkové (2 roky), baví je hrát kámen, nůžky, papír :-). Těším se, až zasedne celá rodina u stolu a zahrajeme si třeba staré známé Dostihy nebo Osadníky (na to si ještě nějaký rok počkáme 🙂

 • Monika 13.11.2017 at 13:20

  Kluci mají přes 2 roky a zatím u takových her moc nevydrží..spíš ty knížky, něco zatloukat a z her menší puzzle nebo domino. Ale my si dáme občas rádi dobble a se známými Activity.

 • Petra 13.11.2017 at 13:30

  Hra vypada moc pekne a napadite. S dcerkou zatim hrajeme jen pexeso, moc pekna hra pro trosku starsi je Rush Hour, kterou jsme dostali. Na desce jsou podle nakresu na karticce poskladana ruzna auta a my mame za ukol jejich posouvanim udelat prostor pro vyjezd zmrzlinarskeho auta z desky ven. K dispozici jsou karticky s ruznou obtiznosti, takze se zapoti i dospelaci (ja teda urcite). Nase triletanda zatim jen sklada podle obrazku na karticce auta na desku.
  My dospelaci milujeme deskovky obecne, nejradsi mame asi Osadniky, Pandemic, Dixit…

 • Eliška Dadáková 13.11.2017 at 13:31

  V létě jsme si se známými zahráli Krycí jména a tuto hru si urcite poridime. A se synem hráváme pexeso a domino. Myslím,ze Memonik by byla super změna 🙂

 • Jana Patočková 13.11.2017 at 13:33

  Moc krásná hra. Jde vidět, že si to holky hezky užily.
  My rádi hrajeme Nezlob se človíčku a cink junior.

 • Bara K. 13.11.2017 at 13:38

  Máme rádi Člověče nezlob se, pexeso a černého petra. Víc jsme zatím nezkoušeli, mladší brácha všechno rozhazuje :)) Tahle hra vypadá super, navíc bychom si ji zahráli všichni. Sleduji na FB.

 • Sarka 13.11.2017 at 14:04

  u nas bohuzel deskove hry jeste nefrci:/ ale jako mala jsem milovala Dostihy a sazky a ted uz se dva roky tesim, az se mnou konecne nekdo zacne hrat hru Timeline:D:D ale nikdo se do toho nehrne a popravde ani nevim, kde bych ted na to vzala cas:D

 • Lucie 13.11.2017 at 14:10

  Dcerka (28 měsíců) nejraději hraje hru Moje první hra (s Krtečkem) a pexeso 🙂

 • Jana K. 13.11.2017 at 14:12

  Smolíček pacholíček
  Pochlub se
  Mozaiky
  Vlastně cokoliv 🙂 kde jsme u toho všichni..

 • Pavlína Martinů 13.11.2017 at 14:13

  U nás teď vede Kloboučku, hop!

 • Jana Panáčková 13.11.2017 at 14:18

  Já miluju klasické dostihy a sázky. Je to moje vzpomínka na dětství.

 • Lenka Ludinova 13.11.2017 at 14:18

  Kdyz jsem nemela deti, zboznovala jsem Agricolu.
  Deti jsou jeste male,takze zatim u nas vede sada “Moje prvni hry”.
  Sleduji i na ig jako dancing with the devil.

 • Pavlina 13.11.2017 at 14:28

  U nás zatím pexeso, domino, loto, vše buď s originál nebo upravenými pravidly.

 • Míša M. 13.11.2017 at 14:30

  Dobré odpoledne, ještě před tím než se nám narodila dcera, jsme hráli deskovy neustále. Máme jich doma přes 25 :), takže si můžeme otevřít půjčovnu. Vyjmenovávat je všechny nebudu… ale hodně velká klasika jsou Osadníci, jsou i ve verzi Junior. Pro děti i dospělé CINK.. Cinkání by určitě bavilo… a slyšela jsem samou chválu na Dixit. A z karetních pro dospělé 6 bere… No a pomalu budeme kupovat dětské. Pod stromeček mám schováno Hmatej a najdi :). Krásný zbytek dne. M.

 • Anetab Švábová 13.11.2017 at 14:32

  Máme moc rádi jak klasické prší, tak teď. Monopoly Junior. A co je super je brain box příroda od Albi, ale budou fajn I jiné z této edice. Máme kikiriky od ravensburger a to je též paráda, baví to děti i co chodí na návštěvu. A super je carcassonne, hrajeme my dospělí a ansehen naty 6,hraje základ a nebo si tam jen tak krajinu staví pro radost a baví ji to. Tam máme základní verzi a snad všechny možné doplňky dokoupené, i rozšíření z Německa Jsem Jedno dovezla když tu ještě nebylo 😂😇 sdílím a věřím, toto je moc povedený Kalender, už druhý rok hraju a věřím že to štěstí se jednou usměje 😉

 • Kateřina Pelikánová 13.11.2017 at 14:44

  S dcerou zatím zkoušíme hru Berušky, ale zatím jen přendavat kuličky, jinak máme rádi společenské hry jak vědomostní – Evropa apod., tak klasiku Dostihy a sázky, osadníky, vlakem po Evropě, karetní hry a další, byť s dítětem je času výrazně méně 🙂

 • SImona 13.11.2017 at 14:46

  S manželem máme moc rádi deskovky, bohužel s narozením dcerky je času mnohem méně. A my už se těšíme, až bude dcerka starší a začne hrát s námi 🙂 Mezi naše oblíbené patří hry Osadníci, Carcassonne, Doba kamenná, Bang. A pokud jsme jen sami dva, tak máme v poslední době rádi hru Sabotér.

 • Martina 13.11.2017 at 14:48

  u nas frci kloboucku hop a vsemozna pexesa :))

 • Lenka F. 13.11.2017 at 14:51

  Dcera je ještě na deskovky malá, ale já jako malá milovala a miluju dodnes Člověče, nezlob se a Pexeso:) Jinak manžel s kamarády hraje deskové hry dodnes, nejraději má Dobyvatelé vesmíru, Carcassonne a Osadníky z Katanu 🙂
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá), na IG jako cichulak – Lenka F.

 • Venduli 13.11.2017 at 15:03

  Se synkem začínáme jednoduche pexeso a člověče nezlob se. My dospěli mame rádi osadníky z katanu a dixit.

 • Ludmila 13.11.2017 at 15:09

  S manzelem mame deskovky moc radi, se synem 3.5roku trosku zaciname. Frci u nas hra Zelvy, ktere jdou pro salat, s upravenymi pravidly, aby zvladal i syn. Memonik vypada moc dobre, diky za tip.

 • Barča 13.11.2017 at 15:10

  U nás se nejvíc čte, takže ze společenských her u nás zatím projde právě to pexeso (ještě úplně ne podle pravidel).
  Sleduji i na FB

 • Michaela Pušová 13.11.2017 at 15:18

  S dvouletou dcerou jsme žádnou společenskou hru zatím nehráli, ale jinak s kamarády nejvíc hrajeme aktivity.

 • Vendula 13.11.2017 at 15:22

  Dobrý den, u nás je deskových her plná skříň a oblibě se těší každou chvíli nějaká jiná. Momentálně frčí Paní Pavouková, Jozin z Bažin (tím se totiž chce stát naše starší holčička, až bude dospělá), Tři prasátka a taky karty. U těch ale starší Lotynka trochu podvádí 😉 A s mladší ( 2 roky) hrajeme dětské Loto a dětské pexeso. A vyrobily jsme si sluchové pexeso a taky j někdy dost fuška přiřadit k sobě dva páry.

 • Lucka 13.11.2017 at 15:23

  Tak my jsme velcí hráči. her máme už skoro sto. Preference se střídají. Rádi prokládáme hraní standardních her hrami kooperativními, tedy všichni hrajeme proti hře. Trochu to tlumí vášně našich soutěživých chlapců. My máme rádi hru Stanice paranoia, ale vás by Míšo mohla zaujmout hra Pandemie, kde se hráči společně snaží vynalézt lék a zachránit svět

 • Eva Riesnerova 13.11.2017 at 15:27

  Nášho syna teraz baví Domino, ale ja osobne nedám dopustiť na šarády, resp. Aktivity 🙂 Eva

 • Jana K. 13.11.2017 at 15:37

  Vzhledem k tomu, že náš prcek je teprve půlroční, tak společenské hry pro děti budeme teprve objevovat. Ale hry, které máme rádi jsou activity – já zbožňuju vysvětlování a agricolu – manžel má rád strategické 🙂 …a z těch dalších alias, krávy nebo třeba krycí jména.

 • Lenka 13.11.2017 at 15:46

  U nás vede dřevěné pexeso a Zvířátkové hry od Lucie Ernestové 🙂

 • Kateřina Vítů 13.11.2017 at 15:57

  Za mne jsou top takové ty naučné, typu Česko, Svět, Český film apod. No a samozřejmě Sázky a dostihy, ty miluju už od dětství 😀

 • Claire 13.11.2017 at 16:04

  Dalsi paradni tip na darek 🙂 dekuji!!
  U nas zatim vede domino a klasicke pexeso, ale rekla bych, ze tohle by melo taky veliky uspech 😍😊
  Fb Claire de Lune, Ig Yeemanjaa

 • Pavlína Nedvědová 13.11.2017 at 16:12

  Pěkný den,
  mám ráda takové hry, s nápadem… My hrajeme hry docela často (pexeso, Ubongo, Vlaky….) – i dospělácké, i dětské. Každý rok na Vánoce nás čeká jedna pod stromečkem. Loni to byla třeba hra Hotel. Letos dostane Matýsek 2,5 roku Člověče, nezlob se, co se v něm místo počítání posouvá podle obrázků (troška nostalgie z dětství:-).

 • Kamila 13.11.2017 at 16:26

  Máme rádi pexeso, Umí prase létat, Aktivity, balanční hry.

 • Lenka Červeňová 13.11.2017 at 16:30

  Máme doma Double kids se zvířátky a loni jsme od Ježíška dostali 4 veselé hry od Lucie Ernestové. Doporučuji, je jich více druhů podle věku a jsou cenově dostupné. Letos Ježíšek donese 4 dobrodružné hry. Až děti povyrostou pořídíme Dostihy a sázky.

 • Veronika Mildnerová 13.11.2017 at 17:02

  Opět úžasný tip na dárek nejen k Vánocům – moc se mi líbí, jak se u her Vaše rodina baví 🙂
  Doma si zatím nejvíc vyhrajeme z pexesem, malá (2,5 roku) je spíš na pohybové hry (proto vymýšlíme různé tanečky, opičí dráhy, cviky a tak). Byla bych moc ráda, kdyby se u něčeho zastavila. Hra memonik mne, ale opravdu hodně zaujala a mám v plánu ji v budoucnu pořídit.

 • Karolína 13.11.2017 at 17:04

  Milujeme deskové hry, s dcerou nejčastěji hrajeme Pexeso, hry od Haby (neznám jejich názvy v češtině), Safari, Dynamické lotto, Dobble a když náhodou máme čas na dospělácké, tak většinou volíme vědomostní – Evropa, Svět.

 • Kačka Kunčická 13.11.2017 at 17:11

  My máme doma moc rádi Dixit.
  FB: Kačka Ku

 • Lenka 13.11.2017 at 17:30

  klasika pexeso, ale jinak kvarteto, človeče nezlob se a sázky a dostihy

 • Jana 13.11.2017 at 17:34

  Nejradeji mame Clovece nezlob se a pexesa.

 • Jana 13.11.2017 at 17:37

  Se svagrovymi jsem se naučila monopoly a ty se mi líbi dost. Pak jsou super aktivity,jen není moc příležitosti je hrát.

 • Dita 13.11.2017 at 17:43

  Hezky vecer 🙂
  Konecne chvilka klidu na precteni noveho prispevku! Hra vypada fakt zajimave, jak pisete do skolek by byla tez super! Hlavne na procvicovani pozornosti jak pisete a naucit se vnimat svet kolem nas take jinak!
  Jezisek nam prinese Kolecko a spol., geometricke tvary a tvoreni utvaru z nich a pak dve deskove hry z UK ( Hoot owl Hoot a I can do that) obe velmi oblíbené takze uz se tesime na ty dlouhe zimni vecery u jednoho stolu!
  Dita
  xxx

 • Lenka 13.11.2017 at 18:01

  Společenské hry všeho druhu mám ráda od dětství, kdy jsem vydržela dlouhé hodiny hrát Sázky a dostihy, Kris kros, Černého petra, Kanastu, Žolíky, Prší, Pexeso, Domino, Člověče nezlob se, Dámu… a vydrželo mi to dodnes, stále mám nejradši Sázky a dostihy a Monopoly. Nové hry mi obvykle připadají moc překombinované nebo složité, ale Memonik vypadá zajímavě, díky za tip.

 • Markéta K. 13.11.2017 at 18:17

  Já jsem za klasiku – Člověče nezlob se 🙂

 • Petra 13.11.2017 at 18:26

  Jeste si takto nehrajeme😊 Jako dite jsem silene rada mastila karty a hodne jsme hrali “jmeno-mesto”, pozdeji me bavil Scrabble. Diky za tip na Memonik a ostatnim komentujicim za tip na hry od L. Ernrstove😊 Sleduji fb i instagram jako Petra Fai

 • Adriana 13.11.2017 at 18:29

  Juuu, toto by nas hodne potesilo, Jezisku 🙂
  Jinak nejvic se s detmi zabavim u Double. Oni jsou tak rychle, ze ja nestihnu ani zaregistrovat co tam jsou za obrazky. Nasmejeme se hooodne 😀

 • Hana Dlouhá 13.11.2017 at 18:36

  My máme rádi Dixit, Activity, Bang! a Jungle speed

 • Lenka T. 13.11.2017 at 18:39

  Dobble Kids, Monopoly Junior, pexeso, Člověče nezlob se, Hladové rybičky….a Ježíšek zase nějaké nové přinese…
  l.tailorka@gmail.com

 • Ivet 13.11.2017 at 19:05

  Klucí jsou ještě malí, takže frčí pexeso, domino a loto, těším se na hru dobble.

 • Yvette 13.11.2017 at 19:11

  Máme rádi Barvínka, nebo takové různé kartičky s úkoly či hry, které jsem detem vyrobila já. Já mám ráda Dixit a myslím, že už brzy ho začnu hrát alespon s tou 5ti letou. Sleduji i na FB. Děkuji

 • Hanka 13.11.2017 at 19:38

  Syn miluje Krtečka, tak zatím hrajeme dřevěné pexeso s Krtečkem a deskovku Pojď si hrát (taky s krtečkem).

 • Eva Hruba 13.11.2017 at 19:41

  Z detskych zatim par jako pexeso, dostihy, cvok. Z tech dospelackych jich je hafo. Poradame nebo se ucastnime casto deskovych veceru…saboter, strelene kachny, munckin, chnapni pejska, bombicka, zamky.

 • Míša Štr. 13.11.2017 at 19:54

  Dětské hry pomalu začínáme (dcerky 5 a 2,5 let), člověče nezlob se, pexeso, domino. Z dospěláckých máme rádi Monopoly, Česko a Osadníky. Sledujeme i na FB

 • Michaela 13.11.2017 at 20:07

  Hrajeme spoustu deskových her – počínaje pexesem a člověče nezlob se až po hry dospěláčtější – Česko, aktivity, party alias a mnoho dalších..:)

 • Alice Nováková 13.11.2017 at 20:08

  Zase super tip 🙂 u nas dětské ještě nefčí, z dospělých Cacassone, Osadníci z Catanu a Bang!

 • Michaela Hofericová 13.11.2017 at 20:09

  Moc děkuju za tip! Vypadá úžasně a je prima, že by bavila obě děti i mě. U nás se klasické deskovky moc nehrají. Ale téměř denně vytáhneme Hádej kdo nebo větší bere (máme příšerky, něco podobného dělá i djeco a hrajeme s tříletou i šestiletým). Občas dobble, občas ubongo. Taky mě zaujala hra Blocus, ale nedá se už moc dobře sehnat… A pak občas vytáhneme Make and break.
  Sleduji na fb i instagramu.

 • Buroška 13.11.2017 at 20:09

  Ahoj holky 🙂 hra vypadá opravdu parádně! My dospělí rádi hrajeme vědomostní hry (Česko, Svět, atd.) a Activity. Se synkem zatím nejsou deskovky aktuální, ale už se ba ně mooc těším 😉

 • Jana Šrumová 13.11.2017 at 20:16

  My hrajeme snad všechno…:D u syna je hodně oblíbená Zajíc v pytli, já hry miluju, takže hrajeme hodně a často.

 • Ivana 13.11.2017 at 20:18

  Nase deti su zatial dot male na deskove hry.. teda ak neratam pexeso… ale tato by podla mna nasla uplatnenie 🙂 Ako bezdetni sme hravali napr. Citadelu, Winehandler alebo Magic.

 • Hanka 13.11.2017 at 20:23

  U nás jsou oblíbené Zvířátkové hry od Lucie Ernestové, ale rádi hrajeme i kvarteto, či Černého Petra. Úspěch má i Grabolo nebo Dobble 🙂 H.

 • Lucka 13.11.2017 at 20:23

  Uz od malicka miluju vsechny karetni hry, prsi a jeste radsi zoliky. Jeste ted nekdy s nasima o vikendech hrajeme 🙂 Pak urcite Dostihy a bavi me i Aktivity.

 • Lucie Bílková 13.11.2017 at 20:27

  Člověče, nezlob se a Aktivity 🙂

 • Tereza Spirhanzlova 13.11.2017 at 20:29

  My s manželem milujeme klasické deskovky jako Osadníci z Katanu nebo Carcassonne. S dětmi už bohužel nemáme čas hrát a děti jsou na hraní zatím malé. Se starším synem 2,5r zkoušíme hru Pojď si hrát. Je to vlastně Člověče, nezlob se bez počítání. Taky zkoušíme pexeso, ale s upravenými pravidly (obrázky nechávám odkryté a hledáme dvojice).

 • Andrea 13.11.2017 at 20:37

  S dětmi nejraději hrajeme pexeso, domino a “Krtečkovo člověče nezlob se” 🙂

 • Iveta Ptáčková 13.11.2017 at 20:57

  Celá rodina milujeme deskové hry. S dcerkou začínáme hrát pexeso, lotto od Granny a Černého Petra a k Vánocům dostane dětské člověče nezlob se a dětskou verzi Dobble. Sleduji na FB (a sdílím) i na IG 🙂

 • Ivana R. 13.11.2017 at 20:57

  U nás vede Djeco. Nejvíc asi červena karkulka karetní hra😉

 • Andrea S 13.11.2017 at 21:00

  Se synem zatím hrajeme domino, ulehčený princip pochopil již v 18m. S manželem jsme ale jinak vždy hráli Ligretto – karetní hra na postřeh a dále neás baví vědomostní hry od Albi jako je Česko, Evropa atd….na FB Andrea Ajca Salvetova

 • Petra 13.11.2017 at 21:06

  Dobrý večer,
  my jsme s kamarády nadšeni z Pandemie, u které hráči nesoupeří mezi sebou, ale snaží se porazit hru. Vřele doporučuji!
  Hezký večer
  Petra
  Sleduji Vás na IG: cllowie

 • Verča 13.11.2017 at 21:07

  Jako malá jsem chodila hrávat ke kamarádce Dostihy a sázky a jako dospělá (než přišly děti) jsme ujížděli na Osadnících z Katanu. Teď s dcerkama frčíme na pexesu a kvartetu (u kterého máme zatím upravenější pravidla). (Verča Sembolová)

 • Lucie Tomandlová 13.11.2017 at 21:08

  S dětmi zatím pexeso a dětské člověče nezlob se(místo teček jsou na kostce a na herním plánu obrázky ). S dospěláky nejraději Dixit – je to snadné a jsou to krásné obrázky.

 • Verča 13.11.2017 at 21:16

  Ahoj!
  Milujeme aktivity, naše dospělácké , lehce poupravené aby zvládli i naši špunti. A my paříme TIMES UP 🙂

 • Jitka Jurkovicova 13.11.2017 at 21:18

  Jako mlada jsem mela nejradej Dostihy a Clovece. Nic moc taky nebylo 😉. A ted s detma hrajeme Domino, pexeso a Dooble 😁

 • Katka R. 13.11.2017 at 21:20

  Se synem (2 roky) zatím frčíme na pexesu, a pak na hrách od značky Granna (Zajíc v pytli, Domečky…), Ježíšek se chystá nadělit nové, tak se těším…No a my s manželem si rádi zahrajeme karetní hru Fazole, Krycí jména, Dixit….no je toho hodně 🙂

 • Jeannette Tesařová 13.11.2017 at 21:26

  Včera jsem to nějak nezvládla, tak snad nevadí. U nás jsou asi nejoblíbenější hry typu hadi a žebříky. Už jsme zkoušeli několik verzí, ale princip je vždy stejný. A taky pexeso, ale to malou nejvíc baví na počítači.

 • Martina 13.11.2017 at 21:27

  Zatím jsme na deskovky a společenské hry malé (už se těším, až budeme moct hrát spolu s malou), ale jinak s rodinou hrajme double, activity, dostihy a sázky. Hmatové pexeso je super, moc se mi líbí a i kdybych neměla štěstí, mám v plánu ho koupit. 🙂

 • Iva Cyrany 13.11.2017 at 21:29

  Naše dítko ještě k deskovým hrám nevyrostlo, ale už se těším až ten věk přijde.. s rodiči jsme hry hráli hodně, od clovce přes dostihy a sázky, osadníky, scrabble… A hmatové pexeso je krásne!!!

 • Marketa Juřicová 13.11.2017 at 21:33

  Dobble a tato by se nam taky desne libila ☺ sleduji i na fb

 • Verča 13.11.2017 at 21:36

  S tříletou dcerou hodně hrajeme pexesa, loto a Cestičku se zvířátky (Djeco) a Ovocný sad (Haba). Ježíšek přinese člověče od Legler, tak se už těším na změnu 🙂 Z “dospěláckých” her miluju Scrabble a Dostihy a sázky, ale na to už teď nějak není čas 🙂

 • Míša 13.11.2017 at 21:37

  Dětské zatím jen pexeso…..

 • Zuzka 13.11.2017 at 21:39

  My asi nejvíc hrajeme hry od Lucky Ernestove a pexeso.

 • Jana Chichi 13.11.2017 at 21:39

  Miluji spolecenske,rodinne,proste deskove hry.zatim s klukama (3roky a rok)zkousim Clovece,nezlob se, ale ja se nemuzu dockat,jak mi dorostou do Sazek a dostihu,Aktivit a Time ‘s upu..-)

 • Jana 13.11.2017 at 21:46

  Před dětmi jsme hráli s manželem skoro porad. Nejvíc frčely Scrabble a Carcassone. S dětmi teprve začínáme. Staršího deskovky zatím moc nechytly… zkousime pexeso, domino, clovece, chytání rybiček. Mladší by uz chtěla taky hrát,ale podle svých pravidel (pobourat,rozhazet,případně ochutnat), což bracha těžce nese… snad bude za par let lip😉. Domácí verzi Memoniku se chystám uz par týdnu vyrobit,ale zatím jsem to nejak nezvládla. Snad k Mikuláši?Sleduji fb😉.

 • Aneta Němečková 13.11.2017 at 21:46

  dospělácká nás pohltila hra KELTIS, dětská zatím pexeso a dobble

 • Hanka S. 13.11.2017 at 21:52

  Dcerka je na deskové hry ještě malá, ale už se moc těším, až je budeme společně hrát, já je totiž miluju! Od klasického Člověče nezlob se!, po Ubongo, Fantoma, Activity. Jako malá jsem milovala pexeso a Kloboučku, hop! Zajímavá hra je 13. komnata.

 • Jana Stecová 13.11.2017 at 21:57

  Za mne Carcassone, Osadníci z Katanu, Bang. Ale vzhledem k věku našeho potomka, tak momentálně jen pexeso. Ale máme i zvukové pexeso a to je také fajn. Sledují na fb a mailu.

 • Zuzana Till 13.11.2017 at 21:58

  Krásný večer, z deskovek máme rádi třeba Carcassonne, Galaxy Truckera nebo Agricolu. Ty jsme hrávali (ještě než přišla dcerka) asi nejčastěji. Budeme rádi, když budeme mít hru, do které se budeme moct zapojit všechny. Na ty, co máme doma, je 19měsíční dcerka přeci jen ještě moc malá, i když by je určitě ráda prozkoumala 🙂
  Body 1, 3 a 4 splněny 🙂

 • Jarmila N. 13.11.2017 at 22:00

  Pavlik ma tri takze zatim u nas jede max.pexeso, chytani rybicek nebo puzzle 🙂 Kdyz to veznu z sirsiho uhlu tak me na oslavach bavily Aktivity a Tik tak bum. Brachovo osmileta dvojcata jsou ted inspirovana televizi a preji si od jeziska Tvoje tvar ma znany hlas.
  Jinak ja budu mit detstvi vzdy spojene s zolikama a autobusem o desetniky 😀

 • Jana Radová 13.11.2017 at 22:17

  U nás jede nejvíce Pexeso a Člověče nezlob se 🙂

 • jarcca 13.11.2017 at 22:23

  Já dětství miluju Dostihy a sázky a vypadá to, že syn bude po mě! 🙂 Na FB sleduji a sdílím jako Jarcca Jarunka

 • Jana Dřevjaná 13.11.2017 at 22:33

  Dcera miluje puzzle, takže převážně skládáme 🙂 ale boduje u nás i pexeso na všechny možné způsoby… u Klasických dětských deskovek ještě moc dlouho nevydrží nebo si rovnou nastolí “svá” pravidla….

 • Lucia 13.11.2017 at 23:33

  U nas pexeso, dobble a magicky labyrint a ked deti spia na chatach vyberame aktivity a bavime sa cela partia, zensky tim proti muzskemu. Chlapi nemaju sancu
  Sledujem insta ako L.d

 • Bara 13.11.2017 at 23:35

  Doporucuju Sardinky. U nas leti. Kazda kamoska, ktera prijde na navstevu za Annou, se ji domaha. Jinak holky maji moc rady “spaci hru”, presny nazev ted nevim, mozna Dobrou noc?… Jde o to, ze si na stridacku odebiraji karty od mamy – nebo taty – do doby, nez mezi nima nenajdou kartu s polstarkem, kartu s perinkou a kartu s plysackem pro panenku v postylce, aby mohla pekne spat. Na ostatnich kartach je znazornene, co jim rodic “provede” – zlechta je, da jim moc pusinek, motyli polibek, eskymacky… Clovek se s nima muze ponuchnat i tak, proto bych sama neverila, jaky uspech hra muze mit, dokud jsem to nezazila u holek…

 • Jana 13.11.2017 at 23:51

  Pexeso a domino. Sdílím na FB, sleduji na IG (malicek.vypravuje)

 • Iva Sedláčková 14.11.2017 at 0:05

  U nás zatím vedou Activity 🙂

 • Olga Salvanou 14.11.2017 at 0:08

  U nas se mame pro deti zatim jedinou deskovou hru a to Rozhybej svuj jazycek, ale jinak my s manzelem radi hrajeme hry typu Aktivity nebo jakekoliv trivia hry nebo Scrabble. A kdyz nemame zadnou deskovou hru pri ruce, tak milujeme hrat treba Pantomimu -hadani filmu. Memonik vypada uzasne, to by holky urcite bavilo.

 • Laduš 14.11.2017 at 0:53

  Plním resty a jdu soutěžit i dnes. Doma mám malého skoro 2 roky starého synka, tak zatím žádné stolní hry nehrajeme. To spíš maminka s tatínkem hrají dostihy, když syn usne 😀 Ale věřím, že i tato nádherná hra by se ujala 😍 Sleduji na Fb i Insta.

 • Markéta 14.11.2017 at 1:30

  S 2,5 letou dcerkou zatím hrajeme pexeso a domino. Pak zkoušíme nově Smart car od Smart games a vyprávěcí kostky od Albi. Z těch her, které jsme si oblíbili s mužem ještě před narozením potomka, tak musím jmenovat: Duch, Jungel Speed, Dixit, Amos slova na cesty, Česko na cesty a samozřejmě Aktivity.

 • Jana 14.11.2017 at 2:00

  S dětmi zatím moc nehrajeme, ale jinak my dospěláci hrajeme s přáteli moc rádi třeba Bang!, Aktivity, 6 Bere, Vysoké napětí a další :-).
  Sleduji i na facebooku :-).

 • Kristy 14.11.2017 at 7:05

  My ted s dcerou Hrajeme Kurnik. Jako mala jsem mela rada klasiku Sazky a dostihy a pak jsem nekde hrala Osadniky z Katanu coz se mi take libilo.
  Sleduji vsude,ale pri rolovani na.konec komentaru je mi celkem jasne, ze sance na.vyhru je nulanula nic 😀

 • Petra Kopecká 14.11.2017 at 7:55

  Dcera je zatím na klasické společenské hry malá. Začínáme s pexesem, kdy pouze vyhledáváme dvojice. Ale zásoba dospěláckých her je u nás veliká. Když se na to dívám, říkám si kolik peněz v tom je!!! Takže za nás Černé historky, Osadníci z Katanu, Carcassonne, Český film/hudba (zvlášť pak party verze), Tipni si, hit loňských Vánoc Krycí jména (máme tu obrázkovou verzi) a co mě uchvátilo je Telepatie. Kupovali jsme ji jako dárek příbuzným a letos ji Ježíšek přinese i nám.

 • Denisa Jenčovská 14.11.2017 at 8:35

  Tak u nás oblíbené Doble, Dostihy a sázky, Activity pro děti, karty… Sleduji na FC jako Dendy Malá.

 • Martina 14.11.2017 at 9:21

  Tu hru znám a chtěla bych ji mít doma :). My máme rádi hry. S manželem jsme hráli docela často a taky se těším, že budeme hrát s dětmi. Carcassone je klasika 🙂

 • Katarína Pavličová 14.11.2017 at 9:28

  S neterkami radi hrame Dobble, Pexeso a Clovece samozrejme musi byt 😊 inak dospelaci si radi zahrame Aktivity a Slovensko..

 • Marie 14.11.2017 at 9:31

  Můj 6 letý syn je maniak. Vlastně jinak volný čas netrávíme než u her. Nemám ráda ty, u kterých nemusíme přemýšlet a jenom záleží na kostce, kdo vyhraje. Takže u nás hrajeme karty – žolíky a prší. Dámu a šachy, Ubongo, Logik, Sčítání aj.

 • Zuzana 14.11.2017 at 9:43

  S se synem zvládáme zatím jen pexeso a snažím se, aby pochopil skládání podle obrázku u hry Den a Noc. Ale moc moc moc se těším, až bude starší a my oprášíme naše deskovky, na které teďka není moc čas. S manželem jsme x let hráli deskovky na turnajích, v herním klubu atd. Krásný to čas….
  Jinak moc rádi máme Vládce podzemí, Agricolu, Zámky šíleného krále Ludvíka, Puorto Rico, Galaxy Trucker a teďka se chystáme prozkoumat Scythe. Samozřejmě až bude čas:D

 • Naděžda 14.11.2017 at 9:45

  Míšo, tohle je inspirace jako hrom!!!! Díky za ni! Pravděpodobně ji objednám kamarádům, milovníkům společenských her, jako společný dárek pro celou rodinu! A když ji u vás nevyhrajem pro nás, objednám jeden kousek i nám – jsem z ní opravdu nadšená! :o) My zatím hrajeme domino, první krtečkovu hru a pexeso… ale to vyhrávání a prohrávání je někdy vážně potíž :o) Krásný den, Naděžda

 • Katka 14.11.2017 at 9:46

  Máme rádi Double, pexeso a Člověče nezlob se.
  Sleduji ma FB i IG

 • Kacka 14.11.2017 at 9:59

  Cluedo, kamionem po Evrope a Carcassonne

 • D-žejn 14.11.2017 at 10:05

  Deskovek i karetních her máme doma pro děti několik, ale kupodivu u nich nejvíc frčí pexeso a lotto.
  Sleduji na FB i na Insta

 • Petra 14.11.2017 at 10:08

  U nás frčí klasika Dostihy a sázky, ale oblíbili jsme si i Joungle Speed

 • Petra 14.11.2017 at 10:28

  Detske hry jeste nevedeme, kdyz nepocitam klasicke pexeso,ktere Kubajs stejne bojkotuje a podvadi u toho 😀 Ale k Vanocum ma napsano o jednu hru od Djeca 🙂 Ale my s manzelem mame hry radi moc ..ja mam nejradsi vedomostni jako Svet, Evropa…pak vede klasika Osadnici, Carcassone a ze specialnich her asi Arkam Horror 🙂 Petra

 • Veronika Przybylová 14.11.2017 at 10:37

  Máme rádi klasiku – člobrdo, prší, dostihy a pak ještě aktivity

 • Katka Křechová 14.11.2017 at 10:43

  Syn zatím deskové hry nehraje. Takže za mě určitě Double, Dostihy a sázky, Aktivity, Český film a Člověče nezlob se. Sleduji na FB.

 • Tereza Suková 14.11.2017 at 10:52

  Loni pod stromeček dostal kluk hru Mašinky. Když nepočítám pexeso, tak tuto hru má hrozně moc rád. Je jednoduchá a podle nálady lze vybrat, jaká varianta se bude hrát. Hlavně díky ní se naučil strany (levá a pravá). Jinak my s mužem si k večeru rádi zahrajeme šipky.

 • Kateřina 14.11.2017 at 12:09

  My máme doma takovou srdcovku – Blafuj. 🙂 Vážou se k ní úžasný vzpomínky. :)) S prckem zatím hry jako takové nezkoušíme, ale hmatové pexeso mě, pravda, nenapadlo. Supr nápad a vypadá krásně provedené. Zauvažujeme nad ním. 😉

 • Petra Chmelíčková 14.11.2017 at 12:51

  Dobrý den Míšo, u nás, když jsme ještě neměli děti vrčelo Česko a Aktivity. Teď s dětmi hrajeme člověče a teď máme novou hru Duha. Sleduji a sdílím na FB. P.

 • Lucie Mikulasova 14.11.2017 at 13:22

  Mame radi deskove hry,tradicni i slozitejsi jako Agricola,i karetni,z nich treba Bang,Citadelu,hry na rychlost. Zatim pouze dospelaci,s detmj teprve zacneme 🙂

 • Veronika 14.11.2017 at 13:23

  Tatínek – senior, dost dobré! :-))) Z her máme nejradši starou dobrou klasiku – Člověče, nezlob se….Dostihy a sázky….Pexeso….Černý Petr. Ale baví nás třeba i Activity nebo trošku strategické Carcassonne či Osadníci z Katanu 🙂 Ale nápad smyslového pexesa je úžasný.

 • Lucie 14.11.2017 at 13:28

  Tak to je opravdu super hra a jestli bych si něco vážně přála, tak právě toto! Jinak zatím jsme u nás doma u dřevěného pexesa, které s tříletým synem hrajeme.

 • Hana 14.11.2017 at 13:52

  Nejstaršímu je 2,5 roku, takže s deskovými hrami teprve začínáme polehoučku koketovat. Nejoblíbenější je pexeso… ze kterého mame spis domino a přiřazujeme shodné obrázky k sobě. Hmatové pexeso by byla jistě zajímavá obměna. Sleduji i FB Hana

 • Tereza 14.11.2017 at 14:07

  Na společenské hry je dítko ještě malé, ale my starší nedáme dopustit na Scrabble,Dobble a klasické tolik. Tahle hra je vážně TOP, moc by se mi líbila. Sledujeme všude…

 • Markéta Němčanská 14.11.2017 at 14:13

  U nás ted vzhledem k věku dětí frčí nejvíc domino, pexeso a obrázkové člověče nezlob se. Na Vánoce mám ale připravené nádherně zpracované hry od Lucie Ernestové a jsem zvědavá, jak se dětem budou líbit, já jsem z nich unešená 🙂

 • Zuzana 14.11.2017 at 14:31

  Hrajeme treba hry od Lucie Ernestove nebo Moje prvni hry.

 • Martina 14.11.2017 at 14:51

  Těším se až začneme s těmi nejjednodušším i hrami jako je člověče nezlob se, pexeso, domino. Jako děti jsme měly rády hru Z pohádky do pohádky.
  Tato senzomotorická hra je opravdu povedená, díky moc za inspiraci.
  Pěkný den. *M*

 • Petra Francová 14.11.2017 at 15:06

  Zdravím,

  Hra nejoblíbenější s dětmi DOUBBLE, pro dospělé AKTIVITY, KRYCÍ JMÉNA, az kvíz.
  Sleduji i na FB.
  Petra

 • Michaela 14.11.2017 at 15:11

  Tak s malou si ještě nic nezahraju, snad u stromečku Pojď si hrát (Člověče s krtečkem) 🙂 Jinak se sestrou si rády zavzpomínáme u jakékoli retro hry–Dlouhý, široký a bystrozraký, Loupežníci, Utekla nám koza… 🙂

 • Veronika 14.11.2017 at 15:12

  Dobrý den, tak u nás jsou momentálně v kurzu karty – od pexesa přes kvarteto, černého petra až k “dospěláckým” kartám. Karbaníme teď každý den. A shodou okolností zrovna o víkendu děti objevily staré Dostihy a sázky. Proseděly u toho celé sobotní (propršené) odpoledne.
  Sleduji i na fb.

 • Lenka 14.11.2017 at 16:10

  V době mého mládí jsme hráli Dračí doupě. Není to úplně deskovka, ale na papír jsme kreslili. Když jsme byli starší, ale stále bezdětní, frčely u nás Activity nebo KrisKros. Co máme děti, hrajeme spíše Kloboučku hop 🙂 To je jediná deskovka, co naše děti mají. Obecně o ně nejeví zájem. Ale tohle paměťové pexeso je opravdu luxusní a věřím, že by si uplatnění našlo.

 • Bára 14.11.2017 at 17:16

  Před narozením syna jsme rádi hráli Česko. A teď stavíme a stavíme, Duplo, Lego, vláčkodráhu. Syn je stavebnicový typ a hry ho nebaví… Ale věřím, že aspoň pexesu přijde jednou na chuť – já ho jako malá chtěla hrát pořád:)

 • Jana 14.11.2017 at 19:51

  Toho staršího baví zatám jen Člověče nezlob se a toho mladšího zatím hry neberou. Já mám ráda Dostihy a sázky a Activity u těch se vždycky pobavíme všichni.
  Soutěž sdílím na fb Jana Kovandová

 • Lenka 14.11.2017 at 20:25

  Pexeso, domino, Kloboučku, hop!, Lotto, Den a noc, zvířátkovou balanční stěnu a puzzle všeho druhu.

 • lucie 14.11.2017 at 20:27

  s hrami teprve zaciname.. pexeso, clovece, karty.
  neco noveho by se nam hodilo
  diky lucie

 • Veronika Olejníková 14.11.2017 at 20:28

  Jsme opravdu hravá rodina a deskovek vlastníme mnoho desítek. Z dětských které jsou teď hranější je např. Yacu Mama (Djeco), 4 veselé hry (Duhová kočka), Dobble. Když se sejde větší společnost, nejdradši sáhnu po Dixitu nebo Telepatii. A tajně doufám, že se Ježíšek dovtípí a pořídí mi novinku od Marie Brožové – Empatia.
  Děkuji za soutěž. Memonik jsem neznala a ráda o něj naši hravou sbírku doplním.

 • Kamča 14.11.2017 at 20:33

  Tak u nás jsou oblíbení Osadníci, a když jsme někde na společné dovolené s celou rodinou, tak vedou určitě Activity. Kamča

 • Bára 14.11.2017 at 21:05

  U nás hodně frčely Activity a DixIt. Se synem hrajeme pexeso a krteckovskou Pojď si hrát.

 • Lucie 14.11.2017 at 21:06

  U nás teď každý večer před spaním musíme hrát nějakou hru. Sice nám to nahradilo večerní čtení, ale zase se po celém dnu všichni společně sejdeme a něco si zahrajeme. Vede Dobble, pexeso (klasické, zvukové, z miminkovského období vyrobené z vršků, koupené i z aliexpressu), to hmatové nám chybí :o)))) hry od Mindoku (Karkulka, logické) a taky černý petr. Jsem ráda, že naše holky rády hrají nejen ty krásné propracované hry, ale také vytahují hry, které jsem jim vytvořila já. Teď už na to není čas a ráda se inspiruji vašimi nápady a tipy.

 • Lenka 14.11.2017 at 21:18

  Dobrý večer, před narozením dětí jsme pořádali herní večery (Bang, Aktivity, Osadníci, Česko atd.). Teď s dětmi nejvíc hrajeme pexeso, černého petra a prší.

 • Viki 14.11.2017 at 21:24

  S dětmi si na hraní deskových her ještě chvíli počkáme, ale pro dospěláky máme rádi Carcassonne. Já mám rády i klasiku jako pexeso, karetní hry (kvarteto, prší, žolíky) nebo člověče nezlob se. Sleduji na fb.

 • Eva Lejsková 14.11.2017 at 21:34

  U nás zatím vede Domino, zkoušíme pexeso a dětské Dobble. Nedávno jsme od babičky dostali retro poklad Smolíček Pacholíček, tak to momentálně vede, děti to hrozně baví:) Deskovky milujeme i my a naši kamarádi a frčí u nás Fazole, Dobble, Aktivity, Krycí jména, Ubongo a Koncept. Teď už se dlouho chystáme na Tzolkin, tak snad nám kolem Vánoc vyjde čas:)

 • Katka 14.11.2017 at 21:50

  Jako děti jsme hrávali Dostihy a sázky, klidně celé odpoledne…

 • Vendula 14.11.2017 at 22:17

  U nás hrajeme docela dost, zvlášť na podzim a v zimě, oblíbená je Doba kamenná a dětská verze Osadníků. Jinak taky kvarteto a Uno.

 • Jana Novackova 14.11.2017 at 22:26

  S prckem je nejlepší honěná. Honíme se teď úplně všude. A doma zkoušíme domino. Jinak u nás dospělých nejraději hrajeme Kamionem po Evropě a Yes.

 • Lenka Lukešová 14.11.2017 at 23:04

  Dobrý den, pro dospělé si ráda zahraji Scrabble a s dětmi zatím klasika člvoěče, balanční dřevěná hra je super, nakupování s Minnie, atp.

 • Helena Janasova 14.11.2017 at 23:45

  Aktuálně j nás frčí pexeso Clovece nezlob se. My starší si užíváme prestrelku u Bang! 😂

 • Lucis 15.11.2017 at 10:23

  Deskové hry máme nejraději takové, co nezaberou moc místa a dají se sbalit na cesty. Hodně cestujeme vlakem a různé hry jsou na cestách top! Memonik vypadá úžasně, myslím, že ho doma nutně potřebujeme 😂 vážně, nadchlo mě to a děkuji za seznámení

 • Marie Škopíková 15.11.2017 at 11:11

  Nejradši máme pexeso=) A z nedětských aktivity a různé vědomostní hry=)
  M.

 • Marie 15.11.2017 at 11:18

  S dětmi (4 a 2 roky) zatím hrajeme hodně pexeso, domino a člověče nezlob se, já si ráda zahraji náročnější hry Carcassone, Osadníci, Agricola apod.

 • Jana 15.11.2017 at 11:31

  Naším favoritem jsou s manželem shodně Dostihy a sázky a vím, že u dětí to nebude jinak 🙂

 • Lenka Kotroušová 15.11.2017 at 11:48

  Tohle hmatové pexeso je naprosto úžasné!:-) Jako dospěláci máme rádi Carcassonne a s dcerkou jsme loni objevili hru Zvířátka na palubu, tak je skvělá a poslední dobou u nás frčí Labyrint.

 • Zuzana 15.11.2017 at 11:52

  Hrajeme hru Gruffalo.

 • Mirka 15.11.2017 at 12:42

  Dobrý den, u synů nejvíce vede Logic, pořídili jsme to synům z nostalgických důvodů a předčilo naše očekávání. Hezké dny

 • Petra V. 15.11.2017 at 13:17

  Milá Míšo, synovi je 14 měíců, takže zatím žádné deskové hry společně nehrajeme, ale už se na ten čas moc těším. Když jsem byla malá nejvíc u nás v rodině frčelo pexeso a člověče nezlob se. U manžela v rodině zase karty, žolíky i prší, hrálo se o sirky :0). Když se sejdeme dnes jak s partou kamaradů, tak s rodinou, jednoznačně vedou Activity a nově Dixit. Sledují a sdílím na FB. Hezký den. Petra.

 • Dana Charvátová 15.11.2017 at 13:36

  My máme zatím jen kloboučku hop z těch dětských a ani to nehrajeme podle pravidel. Ale teď na Vánoce se chystám něco pořídit, protože dospěláckých máme mraky, jen není čas je hrát. U nás asi vede Agricola, já mám teda hodně ráda znalostní, ale nikdo je se mnou nechce hrát…

 • Eva Uldrichová 15.11.2017 at 13:44

  U nás zatím frčí nejvíc loto a bingo.
  Na IG sleduji jako uldrie.
  Děkuji, Eva

 • Veronika Cejnarová 15.11.2017 at 13:56

  S dětmi moc rádi hrajeme hry od Djeco jako Bingo, Malá spolupráce. My Dospělí rádi hrajeme Krycí jména.

 • Irena 15.11.2017 at 14:03

  Nejvíc hrajeme pexeso, člověče nezlob se, dobble, 4 zvířátkové hry, umí prase létat

 • Simona 15.11.2017 at 14:04

  My jsme nedavno objevili Muj prvni ovocny sad, moc se mi libi, ze je kooperativni.

 • Pavlína F. 15.11.2017 at 14:20

  S manželem jsme milovníci společenských her, takže jich máme spousty. Malý si je od nás už teď ve 2,5letech půjčuje, ale hraje si je po svém. Pro rozvoj fantazie doporučuji Dix it- dětská i dospělá verze je fajn. Prostorová představivost pro dospělé je Ubongo 3D- a děti si z kostek mohou stavět cokoliv nebo pro ně pořídit dětskou 2D verzi.

 • Lucie L. 15.11.2017 at 14:51

  Dětské zatím ještě s roční dcerou nehrajeme, ale už se moc těším až začneme, dnes je obrovská nabídka. Ale máme rádi klasické Aktivity, vědomostní Svět, Česko, Evropu nebo třeba Vysoké napětí.

 • Dari 15.11.2017 at 15:27

  Syn ma osm let a tomu uz se libi stolni hry jako Ticket to ride nebo Carcassonne, stravime u techto her i tri hodiny. Dcerka ma ctyri roky a miluje puzzle nebo pexesa a domina. Tato hmatova hra by se ji moc libila

 • Hanka 15.11.2017 at 15:48

  S malým hrajeme zatím jen pexeso, zatím jsme ho ničím jiným nezaujali. My máme rádi aktivity, Scrable a Film.

 • Jana Holubcová 15.11.2017 at 17:47

  My máme teď nejraději Dixit, se synem zkoušíme pexeso.

 • Martina Filipová 15.11.2017 at 18:53

  My často hrajeme zvířátkové pexeso od Djeca. Největší hit je teď karetní hra BataPuzzle, kterou jsme objevili na eshopu Agátin svět. Dcera vydrží zatím u her málo, ale tuhle hru má ráda a vydrží do konce.

 • Věrka 15.11.2017 at 20:31

  krásné pexeso:-) Vím o něm, ale ještě jsem neměla šanci si ho ohmatat 🙂 My milujeme teď Double a často hrajeme UNO a super karetní hru Chodí pešek okolo – to tedy moc doporučuji 🙂

 • Věra 15.11.2017 at 20:51

  u nás vede klasika – člověče, nezlob se, pexeso, domino, mikado, activity a memory box

 • Eva 15.11.2017 at 21:39

  Mám ráda hry zaměřené na vědomosti, i když většinou stejně skoro nic nevím – Česko, Český film, i Know, … Ale nepohrdnu žádnou karetní hrou ani klasickým pexesem (ve kterém téměř vždy prohraji). A taky hry na postřeh. Na studentském bytě jsme často hrávali nějaké společenské hry s kamarády – vždy se nás sešla velká parta a hrály se nejrůznější hry až do pozdních nočních hodin. Doufám, že syn zdědí mou lásku ke společenským a deskovým hrám.

 • Zuzka Hájková 15.11.2017 at 21:43

  Jako dítě jsem strašně ráda hrála Sázky a dostihy. s prckem jsme ještě s deskovkami nezačali. Hra Memonik vypadá skvěle. Sledujeme Vás i na FB (Zuzana Hájková).

 • Lenka Kovařčíková 15.11.2017 at 21:53

  U nás frčí Český film od Albi a Černé historky. Sdílím na FB

 • Renata 15.11.2017 at 23:09

  Děti zatím hry nebaví. Já jich mám naopak ráda spoustu – Krycí jména, Activity, Černé historky… Dalo by se pokračovat dlouho. 🙂

 • Helena 15.11.2017 at 23:50

  Já sama mám ráda člověče nezlob se 🙂 dcerka je na deskové hry zatím malá ale tohle hmatové pexeso je naprosto úžasné a určitě by ji zajímalo 🙂

 • Alena 16.11.2017 at 7:43

  Má oblíbená deskova hra je Dixit,se synem pak nejradeji “paříme” Želví závody.

 • Maria KUČEROVÁ 16.11.2017 at 8:28

  Je toho víc aktivity, z pohádky do pohádky, člověče nezlob se, česko, dostihy a sázky.

 • Kristýna 16.11.2017 at 9:27

  my jsme hodně hraví….takže máme oblíbené cokoliv od člověče nezlob se přes osadníky z katanu, aktivity, carcassone timeline …..atd atd….