Memonik | Když nám oči neposlouží

Jaký jste měli víkend? My sice unudlaný, protože Nelinka se ještě nevzpamatovala z minulého týdne ve školce, ale hlavu si s tím nelámeme. Stihli jsme toho dost i doma a vyzkoušeli si jednu novou hmatovou společenskou hru. Byla to úplná náhoda. Nedávno jsem totiž byla za maminkami v Karlových Varech, kde jsem učila první pomoc zaměřenou na děti 🙂 . Cestou na autobus jsem pak u nádraží potkala malou galerii, ve které byla výstava Designéři dětem. Tam byla. Moc hezká a taky originální společenská hra Memonik. A tu vám tu dnes nejen ukážeme, ale i rozdáme.

Jak už jsem psala, celé to byla dost náhoda. Hru jsem si ohlídla ve Varech, kde se mi líbila z celé výstavy úplně nejvíc. Pak jsem zabrousila na web Proprcky.cz, kde jsem holkám vybírala do adventních kalendářů FU.FO Vánoční příběhy a ona tam byla. Memonik hra je na dosah a díky Veronice, která tenhle vymazlený e-shop vlastní, jsme ji mohli zkusit a věnovat ji vám.

Jak už jste možná postřehli, hra vyzkouší především jeden z vašich i našich smyslů a tím je hmat. Takových her, kdy slouží k orientaci a poznání jen ruce, těch doma moc nemáme. Pro holky to byl zážitek a hlavně legrace, i když jsme si pravidla hry upravili podle svého.

Memonik je hmatovým pexesem nebo třeba Černým Petrem. Hrací sada obsahuje 18 párů hmatově originálních destiček. Jednotlivé destičky jsou vyplněny materiály, které děti ve svém okolí mohou snadno potkat a naučíte se je nejen rozlišovat pohledem, ale brzy i bez pohledu – pohmatem.

V téhle Memonik-krabičce je přidané ještě nádherné autorské kartonové pexeso a 4 škrabošky na oči. Ty si nasadí až 4 hráči, kteří se dají do hry 🙂 . Julinka měla ještě před půl rokem problém se zavázáním očí. Připravili jsme tehdy pro holky v lese pokladovku, kde si po splnění dobrodružných úkolů vybojovaly svůj poklad ke Dni dětí (článek s pokladovkou najdete tady: Den dětí – Zážitková hra na Rysí stezce)

V každém případě dnes už potíž nebyla a ač jsme na konci hry zjistili, že si Julinka dost poradila po svém, byla už s ní a škraboškou fakt legrace 😀 .

Jde se na hru

Všech 36 karet jsem vyskládala na stoleček před holky. Nejdřív si pěkně okoukly o co půjde a pak jsme si přečetli pravidla. Správně najít pohmatem stejné páry. My si prvně omrkli veškeré materiály a zjistili jsme, že v krabičkách najdeme různé druhy koberce, smirkl papír, alobal, plastovou fólii, kůži, korek nebo třeba dřevo a silikon. Je jich tam vážně dost a právě proto jsme si pravidla upravili.

Na tenhle stůl se mě v mailech často ptáte. Stejně jako celý koutek pro holky je z Ateliéru Girafa a je vážně praktický. Na lavici se vejdou holky vedle sebe a většinu her hrajeme právě u něj.

18 materiálů z našeho okolí

Dokud si nezkusil hru i náš táta, mysleli jsme si, že rozpoznání některých materiálů bude dost snadné a opak byl pravdou. Jako nejtěžší jsme vyhodnotili rozpoznat od sebe hmatem korek a kůži. Na fotce vidíte, že pexeso je krásné a různorodé i vizuálně, takže se dá hrát i bez škrabošky 🙂 .

A máme tady první kolo. Julince jsme vybrali prvně jen 4 destičky. Úkol zněl jasně. Vem všechny do ruky a zkus najít, jestli jsou tam dvě stejné 🙂 . Vidět ségru jako slepce se Nele nad míru líbilo 😀 . Možná vás děti v tomhle momentě hodně překvapí. Julinka, která je dračice a nezastaví se u ničeho, si s každou destičkou v prstech krásně pohrála. Opravdu pečlivě se snažila poznat každý kousek.

Není pak náhoda, že se jí zdařilo dvě stejné najít. V kole druhém už jsme jí do výběru přidali destiček víc. Úkol zůstal stejný. My jsme tedy nehráli klasické pexeso, ale spíš jsme si zkoumali, jestli se zadaří prstíkům najít ten správný kousek.

Hra se mi vážně líbí. Především bych ji uvítala v dětských klubech, rodinných centrech, dětských kavárnách nebo třeba školičkách. Děti jsou nadšené, když jejich kamarád nevidí a děti se najednou strašně soustředí, jakmile jim vyřadíme jeden z důležitých smyslů – zrak 🙂 .

Nelinka byla skvělá. Hned v první kole jsme jí nasadili destiček víc a Memonik zdolala dost hravě 🙂 . Asi nejoblíbenější destičkou holek byl umělý trávník, který poznaly na první dobrou a byl asi nejvýraznějším materiálem, co se hmatu týče 🙂 .

Memonik, ale i jiné společenské hry nejsou jen o tom, aby se cokoli procvičilo. Ano, vyzkoušíme si hmat, pozornost, trpělivost, jemnou motoriku, ale taky nás jako rodinu udrží na dost dlouhou chvíli spolu. Seděli jsme u hry všichni čtyři, občas dokonce přiběhla i kočka 😀 .

Vem Memonik k babi a dědovi

Cílovka tady nejsou zdaleka jen děti. Hra je určena velkým, ale taky seniorům, kterým by hra mohla pomáhat v udržování toho mentálního zdraví 🙂 . Ehm, mluvím tady o seniorech a na následující fotce je náš táta 😀 😀 😀 Tohle si slíznu, ne že ne 😀 .

Tátovi jsme to doma pěkně osolily. Nešetřily jsme ho a vytáhly všech 32 destiček. Nandal škrabošku a holky podaly pomocné ruce. Nelinka si od něj najité dvojice brala, Julie je pak nosila a rovnala do krabičky 🙂 .

A jedno varování 😀 . Pokud se k Memoniku dostanete a budete ho někde zkoušet hrát, zpozorněte před Julinčinou taktikou. My to zjistili až dost pozdě, ale mělo nás to hned napadnout. Julie se v hledání moc často nemýlila 😀 .

Strkala si destičky do klína, a pak vynesla soud „ano jsou / ne nejsou, stejné“. Až po několika kolech nám poradila, že spodem škrabošky vidí 😀 , když si vsune destičky skoro do gatí.

Byla to fakt legrace. Veru, děkuju vám za možnost hru vyzkoušet. Moc krásně jsme ji zase zabalili a jednomu z vás ji dnes chceme darovat 🙂 . Věřím, že se u ní budete bavit a nezapomeňte zaškraboškovat i vaše tatínky. Když to nebude bavit je, tak jejich děti rozhodně ano. Těch xichtíků a posunků co něj budou dělat 😀 .

Hru vůbec nemusíte spojovat se zrakově postiženými, ale kdybyste náhodou chtěli dětem povědět i o kamarádech, kteří třeba nemají to štěstí, že si neprohlídnou krásu a barvy kolem nás, mám pro vás doporučení.

Vidím, nevidím z Národního

Minulý rok jsme s Nelinkou začali chodit do Národního divadla na Novou scénu, kde mají přímo program her pro děti a první návštěvou byla hra Vidím nevidím. Ta je o nevidomé dívce, která ale světlo a barvy světa v závěru spatří. Bylo to krásné a celý článek o tomhle našem divadle si můžete přečíst tady: Děti a emoce – poprvé v Národním.

Obě se dívají, ale spolu vidí

Do divadla v Praze to ale možná nemá každý úplně kousek, a tak doporučím i jednu moc krásnou knihu, která neskončí jen jedním dílem. Máme ji úplně krátce, takže nemáme přečtenou, ale už po kousku vím, že se bude líbit. Moc hezké ilustrace a srozumitelně ukázaný svět bez oček 🙂 .

Děkuju všem, kteří jste se účastnili prvního týdne našeho adventu na blogu a já díky vašim komentářům denně trávím večery na blogu. Nejen psaním 🙂 .

Nažhav prstíky na Memonik Soutěž ukončena

Memonik je unikátní společenská hra. Jde o hmatové pexeso, které mohou hrát stejně i plnohodnotně vidoucí i nevidomí, lidé hovořící různou řečí, zda senioři společně s dětmi. Memonik se dá použít i jako senzorická či výchovná pomůcka (například při Montessori výchově).

O univerzálním charakteru Memoniku svědčí nejen certifikáty od odborných porot, ale i běžných lidí. Tento výjimečný koncept byl oceněn cenami za design  –  slovenskou Národní cenou za design a českou cenou Talent designu.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jaké máte rádi deskové nebo společenské hry? Dětské, klidně i nedětské. 🙂 

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

790 Comments

 • Tereza 12.11.2017 at 20:37

  U nás právě frčí starý dobrý Dostihy a sázky… 🙂

 • Beata 12.11.2017 at 20:38

  Mame radi dostihy,klasicke clovece nezlob se, rozne kartove hry

 • Katka sramkova 12.11.2017 at 20:39

  Ahoj, ja zboznuji deskové hry, kdy hazis kostku a jdes pres Polička- na některém si vytahnes kartu- jdes vpřed, vzad, stojis, obcas trefis zkratku obcas skluzavku zpet… Nevim proc, ale mam to rada uz od mala a dokonce jsem ji pak vytvářela pro bratrance
  Dekuji, Katka (sleduji Fb i instagram)

 • Petra 12.11.2017 at 20:43

  Člověče, nezlob se – i varianta pro dospělé 🙂,Z pohádky do pohádky, Monopoly a Dostihy a sázky. U posledních dvou jsme se se sestrami vždy pohádaly až do krve, takže rodiče měli radost🙂.

 • Kateřina Kolářová 12.11.2017 at 20:43

  Za mě Sázky a dostihy 🙂 Nepřekonatelné 🙂 sleduji na FB.

 • Hanka 12.11.2017 at 20:44

  Super hra je Samaja 😉 sleduji na FCB i IG a sdílím

 • Hany 12.11.2017 at 20:44

  U nas frci pexeso. Ted jsme koupili cerneho Petra, ale hrajeme ho obracene. Komu zustane ten vyhraje 😉Pak mame balancni lodicku se zviratkama od PlanToys
  Sleduju F i I

 • Michaela 12.11.2017 at 20:44

  Naše dcera je zatím na společném hry malá. I když tohle mě dost nadchlo, protože myslím, že to můžou zkusit hrát i docela make děti. Jinak my máme moc rádi Dixit 🙂

 • Bohdana Pejchalová 12.11.2017 at 20:44

  jsme velmi hráva rodina,ale bohuzel se nestihame mic casto schazet ve vicero lidech a dcerka se teprve chystá na svoje první deskovky, každopádně máme stále velmi oblíbený bang a quoridor,který se skvělé hraje í ve 2;)

 • Lada 12.11.2017 at 20:46

  Jůů, to je ale krásná hra! Děkuji za další tip! Jinak my ještě dětské deskové hry ještě nemáme, ale s manželem máme rádi Evropu a Česko 🙂 A když je nás víc, tak Osadníky z Katanu. L.

 • Tereza 12.11.2017 at 20:46

  Já hrozně ráda hraji Dixit 🙂 a Jungle Speed 😉 ale nepohrdnu ani klasickým Člověče nezlob se 😀

 • Lucie Cizkova 12.11.2017 at 20:46

  U nás, dospěláků, frčí hra Mars. U dětí, dětské activity, pexeso, Zajíc v pytli a Double. A blog sleduji hlavně na fb.

 • Soňa R. 12.11.2017 at 20:47

  Deskove hry so synom zatim nehrame. Nas maly je jeste malicky ale uz po nejakych pokukujeme. A co sa tyka nas dospelych tak nejvic vedou Activity.

 • Aneta Šajtarová 12.11.2017 at 20:48

  Já mám moc rada Aktivity. S rodinou I s přateli jsme mnoho večerů strácili právě u této hry. S dcerkou teď hrajeme krtečkovu Moji první hru.

 • Anna Nováková 12.11.2017 at 20:48

  Jeee to je krásná hra! 🙂 já miluju deskovku “kamionem po evropě” 😀 a dcerky jsou na to zatím malé,ale doufám,že je bude bavit i double,a brzo si to zkusime 🙂 odebiram,lajkuju,sdilim! 🙂

 • Barbora Dočkalová 12.11.2017 at 20:48

  S detskymi hrami budeme teprve zacinat (syn 2r 3m), mam pripraven brainbox mini. No a z mladi, bavila me strasne hra soudruhu,nezlob se (a legendarni ukol : nosis dlouhe vlasy, jdi o 5 poli zpet :))

 • Verca 12.11.2017 at 20:48

  Dcera ma teprve dva a trictvrte roku, tak zatim hrajeme jen pexeso a clovece nezlob se s obrazky misto cislic 🙂

 • Pavlína Rytířová 12.11.2017 at 20:49

  Krása. 🙂 My jsme doma deskoví maniaci. Zimní večery trávíme u her. Z dětských her je výborná hra Ranč. A jinak máme Carcassone, Monopoly, 7 divů světa a velmi náročnou hru Civilizace.

 • Katka 12.11.2017 at 20:49

  U nás je oblibene hodne pexeso a dětské clovece nezlob se s obrázky.. z tech nedetskych mame rádi aktivity nebo dostihy..

 • lucie 12.11.2017 at 20:49

  Dobrý večer u nás se hraje často dětské loto a naše starší holčička miuje dostihy a sázky a monopoly.Kráný večer.

 • Bara Molkova 12.11.2017 at 20:49

  Detske zatim zadne nemame, jedeme max jednoduche puzzle nebo vkladacky, ja osobne mam rada Scrabble, Dostihy a sazky a Activity. Memonik se mi libi moooc!

 • Dana 12.11.2017 at 20:49

  Zatim se snazime a zaciname…vsechny spolecenske hry drive nebo pozdeji konci placem nebo so dcerka stanovi vlastni pravidla. Ale my to dame, uz se to zlepsuje, Jezisek urcite prinese nejakou dalsi hru a urcite to bude jen a jen lepsi 😉

 • zuzana fidlerová 12.11.2017 at 20:49

  Nejraději máme hry a hračky od djeca,mindok….a pak takovou tu klasiku ještě po nás už začleňujeme…jako pestrý šašek, smolíček pacholíček atd..

 • Helča 12.11.2017 at 20:50

  U nás se nejvíc hrají Berušky, ale i Clověče nezlob s@e už syn celkem chápe.
  Já mám ale nejraději karty, od prší, přes Žoliky až po Pasians (to když už se mnou nechce hrát nikdo jiný :D)

 • Adéla 12.11.2017 at 20:50

  Přiznám se, že na deskové hry jsem nikdy nebyla. Ani jako malá a ani teď se na ty nedětské netřesu. Dnes je ale v dětské sekci takový krásný výběr, že bych se zlákat dala a těším se až k tomu syn doroste. Tohle je teda opravdu hra krásná a poznamenal vám si ji na seznam hraček k zakoupení v příštích letech.

 • Ivana 12.11.2017 at 20:51

  DOma rádi hrajeme společenské hry. Už od dětství mám ráda dostihy a sázky. V posledních letech jsme si oblíbili Aktivity nebo hru Double. Hmatová hra ve vašem článku vypadá naprosto perfektně 🙂

 • Tess 12.11.2017 at 20:51

  Hrajeme pexeso klasicke i home made hmatove a obcas hry od Lucky Ernestove…ale synek spis “ divoci“, verim, ze cas zklidneni nas taky ceka:-))

 • Radka H 12.11.2017 at 20:51

  Hra vypadá úžasně a hned ji píšu na seznam tipů na dárky 🙂 Od kamarádky jsme nedávno dostali zase Pexeso pro uši a taky si při něm všichni užíváme 🙂 Mezi oblíbené společenské hry u nás momentálně frčí Monopoly junior, člověče nezlob se, pexeso, domino a pexeso pro uši.
  Sleduji na FB i IG(radulih).

 • Aneta 12.11.2017 at 20:52

  Můj manžel je Angličan a jeho celá rodina hraje karty, společenské hry pokaždé když se všichni sejdeme!
  S partou na horách jsme si dospělaci zahráli aktivity a byla to sranda. Teď se synem hrajeme monopoly Var 3 syna první společenská desková hra a vydrželo jsme u toho docela dlouho!

 • Michaela 12.11.2017 at 20:53

  Matýskovi jsou tři roky, takže u nás frčí pexeso. Máme i papírové i dřevěné a oboje má moc rád. K Vánocům bychom chtěli pořídit človíčku nezlob se nebo podobnou první deskovou hru 🙂 a z dospěláckých si rádi zahrajeme monopoly, cluedo, activity 🙂

 • LenkaK 12.11.2017 at 20:53

  S dcerou (17 měsíců) zatím zkoušíme jen pexeso. Pro mě největší vzpomínka z dětství je právě pexeso (ovoce a zelenina – to jsem naprosto milovala ), dále malované člověče nezlob se, které jsem nejvíc hrávala s dědou (hodně podváděl😉) a s kamarádkou jsme nejvíc hrály Smolíček Pacholíček a Kloboučku hop. Napsat tento komentář byl pro mě úžasný návrat do dětství a vzpomínka na nejlepší babičku s dědou (brečím jak želva)

 • Zuzana 12.11.2017 at 20:53

  U nas zatial vedie loto a domino, toto pexeso by urcite zabodovalo 🙂

 • Romana Kašpárková 12.11.2017 at 20:53

  No jeje, já jsem hrací člověk 😊 baví mě vše od pexesa až po schovavanou 😊 se synem zatím nic nehrajeme, bude mít tři roky a nevydrží u ničeho. Já jen tiše doufám, že ho hry budou za pár týdnů či roků bavit 😊 mám nějaké v záloze pod stromeček, co jsou od tři let, tak uvidíme. Ja mam nejraději hru Česko a Scrabble 😊
  Sdílení na fb, instagram @romiqeu 😉

 • Lucie 12.11.2017 at 20:53

  Pexeso,Dobble,Člověče nezlob se.

 • Anna 12.11.2017 at 20:53

  Na dětské zatím nedošlo, z dospěláckých máme rádi hry založené na spolupráci, např. Robinson Crusoe. Akorát je to hra náročná na čas i pozornost, takže… naposledy jsme hráli ještě za bezdětna a na další hru si podle všeho ještě pár let počkáme 😀

 • Veronika Mlejnkova 12.11.2017 at 20:54

  To vypadá opravdu parádně 🙂 náš Maty ještě na společenské hry moc není, ale my s manželem máme rádi Brainbox od Albi, Activity, Ubongo a Ducha od Mindok 🙂 sleduji a sdílím na fb 🙂

 • Petra Pavlickova 12.11.2017 at 20:55

  Mame radi dospelackou hru Infarkt,Aktivity a Evropa Z detskych Double.

 • Radka 12.11.2017 at 20:56

  Syn je jeste moc maly, takze zatim hrajeme deskovky jen my s manzelem. Bohuzel vetsina je pro vice nez dva hrace, tak kdyz se nas sejde vic, velmi radi hrajeme Osadniky anebo Pictomanii.

 • Klara 12.11.2017 at 20:56

  Super inspirace, to asi musím mít;). Jinak u nás děti zahrají zatím člověče nezlob se a to se dost zlobí, kdyz je někdo vyhodí;). mě baví ubongo, vždy na chatě bych to mohla hrát pořád;).

 • Jana Herrmannova 12.11.2017 at 20:56

  Zatim s detmi v rodine pexeso, ale kamkoliv jsme mezi dospele privezli Dobble, tak jsme slavili velky uspech a vsichni se dobre bavili 🙂

 • Barbora 12.11.2017 at 20:57

  S manzelem mame moc radi Farmare a Logik 🙂 se synem zatim hrajeme jen pexeso se zviratky 🙂

 • Lenka Benesova 12.11.2017 at 20:58

  U nás momentálně frčí Dobble, dospělácká verze, ale 5ti letý v pohodě zvládá. Na Vánoce plánujeme pořídit Příšerky ze skříne, které by měly zvládnout i naše mladší děti. A také tanec s vejci. Memonik se mi líbí moc a věřím, že by se u nás u něj zabavili všichni.

 • Zuzana Vacková 12.11.2017 at 20:58

  Rádi hrajeme všechny možné hry. Máme zvládá klasické Člověče, nezlob se, když se soustředí, převálcuje nás v pexesu. Dospěláci si u nás rádi zahrají Česko nebo Párty alias.

 • Šárka 12.11.2017 at 20:59

  Hezký večer, jako dítě jsem milovala Z pohádky do pohádky, mám jí schovanou doma a občas vyprudím manžela:-) S dcerou zatím hrajeme pexeso:-)Šárka

 • Pavlína 12.11.2017 at 20:59

  Společenské hry máme v rodině moc rádi, zatím hlavně ty dospělácké (Activity, Osadníci z Katanu, …) , ale už se těším, až syn doroste do věku, kdy si budeme moci zahrát s ním – kromě těch klasických je teď takové množství her, že nebudu vědět, co dřív vybrat 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 20:59

  Dobrý večer Míšo, to je skvělá myšlenka 🙂 Zrovna jsme si vyrobily sluchové pexeso, hmatové by mohlo následovat 🙂 A vlastně by šlo hrát i „voňavé“ pexeso 🙂 U nás se starší, tříapůlletou, dcerkou momentálně nejvíc hrajeme Z pohádky do pohádky a Carcassone – a docela často, všechny nás to moc baví. Krásný večer 🙂

 • Danca (na fb) Morningstar 12.11.2017 at 20:59

  Dobrý den,
  To vypadá úžasně! <3
  Společenské a deskové hry dětské mám mo ráda od Haba – Monza, Hoppe Reiter, Tier auf Tier… Ale náš junior to zatím úplně nedocenil 🙁
  Nedětské máme od Albi Svět, Evropu, Česko, Český film, I Know… Taky je skvělý Munchkin nebo Bang, ale to už jsme dlouho nehráli 🙁
  A šachy, v nich ale věčně dostávám klepec.
  Mějte se krásně!
  D.

 • Kateřina Bednářová 12.11.2017 at 21:00

  Tak tohle je pecka! Mám asi zatím favorita adventního kalendáře, tuhle hru prostě potřebujeme – nejen domů, ale využiju ji i v turistickém oddíle a myslím, že bude u dětí slavit velký úspěch 🙂 Jinak s naší osmiměsíčňandou hrajeme tak maximálně na schovku, ale s manželem milujeme hru Time’s up, kterou si v partě kamarádů taky trošku modifikujeme, resp. upgradujeme.. Sleduju na fb i ig (bednar_ka) a sdílím. Krásný večer!

 • Klára Hrábková 12.11.2017 at 21:00

  tak s prckem teď nejvíc hrajeme domino….se zvířátkama a taky dopravní prostředky..máme dřevěné a je super…a já měla jednu dobu odně ráda Activity, s partou jsme se u toho dokonale zabavili na x hodin…skoda, snad se k tomu zase nekdy vrátime 🙂

 • Michaela 12.11.2017 at 21:00

  U nas ted vede domino, černý Petr, tam je problem, ze malá toho cerneho Petra proste chce mít i když ví, ze prohraje 😅 Pexeso, loto… a brain boxy od Albi 😉

 • Petra Vraníková 12.11.2017 at 21:00

  U nás momentálně vede pexeso a domino 🙂 jinak se mi moc líbí zvířátkové hry od Lucky Ernestové 🙂 a z těch dospěláckých Dostihy a sázky a Aktivity 🙂

 • Hana 12.11.2017 at 21:00

  Memonik vypada moc dobre, vubec jsem hru neznala. Doma konecne zaciname hrat spolecenske hry se starsim, zatim klasicke jako clovece, pexeso, zizalky a podobné. Konecne, protože ja miluju deskovky, tak mam konecne s kym hrat 🙂
  Sleduji i na FB.

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 12.11.2017 at 21:00

  Máme rádi : Hádej kdo jsem!, Člověče nezlob se…., Dobble, Samaja (doporučuji), Čtyři roční období,
  starší syn mám rád Autoevropu, Dostihy a sázky, Dixit, Ubongo, Vlajky Od Albi, Černý petr….

 • Markéta 12.11.2017 at 21:00

  Zatím jedeme dřevěné pexeso se zviratky, ale moc už se těším, až Mája ještě trochu povyroste a budu mít parťáka na celou radu dalších her.

 • Petra_JD 12.11.2017 at 21:01

  My s manželem jsme v době bez dětí hráli s partou všechno, co jsme sehnali. Klasiku – Osadníky, Dixit, a pak jsme zkoušeli plno her, u kterých už nevím názvy, chodili jsme pravidelně na týden deskových her :). S dětmi jsme si teď oblíbili vyprávěcí kostky a Brain box.

 • Jana Bystroňová 12.11.2017 at 21:01

  Hezký večer,
  moc ráda hraju Activity a člověče 🙂 A tahle vypadá úžasné. I když ji nevyhrajeme, tak by šlo něco podobného vyrobit z domácích zásob 🙂

 • Petra 12.11.2017 at 21:01

  Opět nádherná inspirace, kam vy na to chodíte? 😀
  U nás teď holky baví hra podobná, jen poslechová (zvukové pexeso).
  Petra

 • Marie Zikmundova 12.11.2017 at 21:02

  Se synem hrát deskové hry zatím nejde, takže znám zatím jen ty dospělácké. Oba s manželem nás společenské hry moc baví, naštěstí i zbytek rodiny a kamarády, takže hrajeme poměrně často.. nejradši máme asi teď už klasiku – Osadníky, nebo třeba Zeměplochu, Carcassonne, Dixit… Jinak moc děkuju za tip na „pexeso“, pokud nevyhraju, určitě napíšu Ježíškovi, protože syn teď strašně rád zkoumá různé materiály a z tohoto by mohl být opravdu nadšený..😊Sleduji i fb😊

 • Renata P-ova 12.11.2017 at 21:02

  nase deti miluji hru Pirati z karibiku, nejakou starou, kterou jsme dostali jeste za bezdetna a vubec nas nebavila. jen se hazi kostkou a sbiraji zlataky, otaceji karty. je jednoducha a deti se na ni naucily pocitat 🙂

 • Petra 12.11.2017 at 21:03

  My máme moc rádi Dixit pro krásné ilustrace a netradiční způsob hry.. 🙂

 • Gisela 12.11.2017 at 21:04

  U nás děti zbožňují pexeso a šachy.

 • Hani 12.11.2017 at 21:04

  Deskove hry mame moc radi, jen to dodrzovani pravidel je horsi… Meli jsme moc radi od Haby – Millys Lernzoo. Dnes uz spise klasika Clovece nezlob se a samozrejme pexesa.

 • Nikola Šimková 12.11.2017 at 21:05

  Dobrý večer,
  z dětských her u nás frčí pexeso, aktivity pro děti a Dobble.
  A my s manželem rádi hrajeme Carcassonne, Scrabble, Bang, Infarkt – což je fakt sranda – a z těch, co jsou nadýl, třeba Shoguna.

  Sleduji Vás na FB i IG, pěkný večer, Nikola.

 • Radka 12.11.2017 at 21:05

  Krasne pexeso. I nápad využít třeba se seniory.
  Se synem(3 roky) zatím hrajeme taky pexeso, domino, kloboučku hop. A já se těším třeba na Carcassonne.

 • Kateřina Horáková 12.11.2017 at 21:05

  Dobrý večer Míšo,
  díky za další bezva tip, někdy už vážně nevím, co za zábavu vymýšlet a vaše články jsou vždycky super inspirace. Jinak já mám od malička nejradši staré dobré Dostihy a sázky. 😊
  Tak ještě jednou díky a těším se na další článek. 😊

 • Monika 12.11.2017 at 21:05

  My s manželem rádi hrajeme Carcassonne nebo Agricolu. S dcerkou zatím jen pexeso a obrázkové loto.

 • Luci 12.11.2017 at 21:05

  My deskové hry milujeme, teď nedávno jsme jich zas několik pořídili, už se těšíme, až budou děti větší a budou moct hrát s námi. Dcera se teď učí hrát pexeso a začíná jí to dost bavit. Pamatovaka má teda dobrého. (FB sleduji a sdílím)

 • Veronika 12.11.2017 at 21:06

  Tak zrovna pexeso (tedy to klasické) patří mezi naše oblíbené hry, tohle by byla super obměna. Jinak máme rádi i klasiku – dětská verze Člověče, nezlob se a z novějších pak dětské Dobble 🙂

 • Markéta Ž. 12.11.2017 at 21:06

  Opět vydařený tip na další dárek…:) děkujeme moc. U nás frčí – karty – černý petr, prší, kvarteta a potom montessori – mohu doporučit: http://montessorihracky.cz/cs/stavebnice/1482-zabavna-hra-vratka-vez-jenga-barevna-4013594099738.html a tuto: http://montessorihracky.cz/cs/motoricke-hracky/1619-balancni-zaba-4020972073570.html. Určitě se chystáme i na další. sleduji vás i na fcb.

 • zuzka 12.11.2017 at 21:06

  S malym zatim hry nehrajeme,ale jezisek uz letos donese zviratkove hry od l.ernestove. zkousime djeco domino. Ja jsem minovala sazky.pekny vecer

 • Eva Šírová 12.11.2017 at 21:06

  Zatim toho moc neni. Spis karetni hry. Pexeso, dobble, cerny petr…..

 • Martina Jurkova 12.11.2017 at 21:06

  Od roku a půl hrajem s Leontynkou pexeso,ted má 3,5 let a frčí všechny kartičky a většinou i vyhrává :-/ 🙂 Má ráda i kloboučku hop …ted ji baví počítat tak zkoušíme Člověče nezlob se.Hledam po bazarech deskovou hru Perníkova chaloupka a Dlouhý, Široký a Bystrozraky …tyto si pamatuji z dětství.Bohuzel doma už je nemáme 🙁

 • Lucie 12.11.2017 at 21:06

  Jako male jsme se segrou a babickou hravaly klasicke deskovky jako mlynek, dama, halma …. ted hrajeme s prateli obcas Dixit 🙂 S detma zatim nic, zacneme asi s Clovece, nezlob se. A s muzem obcas hrajem neco jako scrabble.

 • Vendy 12.11.2017 at 21:07

  U nas vede carcassoonne, jak pro mensi, tak i pro vetsi deti 🙂
  Sleduju FB i IG 🙂
  Dekuju V.

 • Veronika 12.11.2017 at 21:07

  .Skvělá párty hra je Time´s up! Pro děti Dobble:-)

 • Vanilka Bourbon 12.11.2017 at 21:09

  Moje první oblíbené hry byly pexeso a Pochlub se (obrázkové Čověče nezlob se). Už se těším, až dcera ještě kousek povyroste a budeme je hrát spolu! Hmatové pexeso by byl krásný začátek 🙂
  Sleduji FB.

 • Markéta Waas 12.11.2017 at 21:09

  U nás nejvíce jede Člověče, nezlob se! a nebo Velká malá myška (hra o protikladech), tu holky hrají moc rády

 • Kateřina Vacková 12.11.2017 at 21:10

  U nás Monopoly, Sázky a dostihy, Česko, Smolíček Pacholíček.

 • Marie 12.11.2017 at 21:10

  U nas se snazime hrou vzdy neco rozvijet. Proto tedy moc dekujeme za tip. Pokud se nepostesti, urcite hru koupime. Ted nej jsou u nas vypraveci kostky – spousta fantazie a srandy. Jinak jenga vez na jemnou motoriku a mikado. Na slozitejsi hry jeste nemame vek.😂 dekujeme za clanek. sledujeme na fb a sdilime.

 • Bára 12.11.2017 at 21:10

  Osobně mám hrozně ráda snad všechny hry, které se mi kdy dostaly pod ruku, s rodinou na chatě vždycky všichni (verze pro 6 lidi a k tomu aspoň další 4 divaci 😀) hrajeme Člověče, nezlob se a strašně se u toho bavime. Už se moc těším až bude náš malý zralý na (nejen) deskové hry ☺ zatím máme pouze hru Chytání rybiček, která má velký úspěch a pod stromečkem bude čekat Balanční želva ☺

 • Lenka debbie 12.11.2017 at 21:11

  Mame radi Osadnici z Catanu anebo Deti z Carrcanssone apod. Rady vyzkouzime i tuto novou hru.:-) fb debbie debbiova

 • Monika K 12.11.2017 at 21:11

  Ta hra vypadá opravdu dost dobře 🙂
  U nás je nejoblíbenější Moje první obrázky od Albi (zatím máme ale svá pravidla ) a Dobble 🙂

 • Bára 12.11.2017 at 21:11

  Osobně mám hrozně ráda snad všechny hry, které se mi kdy dostaly pod ruku, s rodinou na chatě vždycky všichni (verze pro 6 lidi a k tomu aspoň další 4 divaci 😀) hrajeme Člověče, nezlob se a strašně se u toho bavime. Už se moc těším až bude náš malý zralý na (nejen) deskové hry ☺ zatím máme pouze hru Chytání rybiček, která má velký úspěch a pod stromečkem bude čekat Balanční želva ☺ sdílím na fb

 • Marzb 12.11.2017 at 21:12

  Dnes je tooolik vizuálně krásných a nápaditých deskových či společenských her… jen mít více těch korunek 🙂 Moc se těším, až dcera doroste do tohoto období (děkuji za tip na Little circuit od Djeco). Klasikou pro nás zůstává Člověče nezlob se!, ale v poslední době v rodině jede Activity!. U babičky jsme hodně hrávali Ovečky a vlka… Prostě soudržnost při hraní takových her je jejich nedocenitelný benefit a není nad to tyto chvíle vyhledávat a užívat si jich :o)

 • Markéta Chovancová 12.11.2017 at 21:12

  Naše 3 letá Pavlínka má ráda deskovku Ovocný sad od firmy Haba a Červenou karkulku od Mindoku. 🙂 tahle „hmatovka“ vypadá skvěle!

  sleduji profil i na Facebooku, díky za to, že jste 🙂

 • Dyba 12.11.2017 at 21:14

  Carcassonne Junior a v tuto chvíli milují prší, děti objevily kouzlo karet 🙂

 • Eliška 12.11.2017 at 21:16

  Hezký večer Míšo, Nelinko, Jůlinko. Vy jste tak úžasná a nádherná rodinka. Hra memonik mě díky článku velmi zaujala. Jelikož syn chodí do školky, kde je max. 13dětí a mají individuální přístup, hru bych jim ráda zapůjčila. Ono, když je venku nepříznivé počasí, tak by se mohly zabavit. S mým 3letým synem docela často hrajeme hru Duha a Kloboučku hop.
  Sleduji fb a Instagram.

 • Lucie Skřejpková 12.11.2017 at 21:17

  Děkujeme za soutěž a inspiraci! Dětské stolní hry u nás ještě moc nehrajeme, syn je ještě malý. Ale s manželem máme třeba moc rádi BANG! a Munchkin. 🙂

 • Klára Zindulková 12.11.2017 at 21:17

  Z dětských her zatím začínáme s pexesem a krtkovým Člověče, nezlob se! s obrázky… Já jako dospělá miluju hru Activity a Krycí jména 🙂 Ale ve finále si vystačíme s kartami 😉 Sdílím a sleduji 🙂

 • M. Antonová 12.11.2017 at 21:17

  Jako dítě jsem milovala hru Z pohádky do pohádky, ale momentálně nic nehrajeme. Čekáme, až syn doroste a myslím, že zrovna tahle hra by ho již nyní zaujala. (Sleduji FB)

 • Veronika 12.11.2017 at 21:18

  To je naprosto skvělá hra! Miluji Scrabble, to zatím s prcky nejde :-). tak válčíme Pexeso, to od Djeca je skvělé.

 • Tereza Frieserova 12.11.2017 at 21:19

  Jeeje, tech je 🙂 Stalici jsou u nas ale Osadnici z Katanu a Bang. Kdyz hrajeme s muzem jen dva, pak vytahneme treba Rim, Draci srdce nebo Patchwork. Herni vecery mam moc rada a tesim se, az synek doroste do deskovych her.

 • Ingrid 12.11.2017 at 21:19

  Aa, to je úžasná hra! Ještě si na ni (jako i na ostatní hry) asi rok počkáme, ale už teď se mi líbí :). Doma jsme si vytvořili svým způsobem podobné „zvukové“ pexeso. Z 8 malých flaštiček vznikly 4 dvojice, v jedné dvojici jsou kamínky, v jedné mince, v jedné dřevěná korálka a jednu dvojici zatím stále obměňuji – naposled tam byly vršky, teď tam jsou od podzimu kaštany :). Zabaví nás doma každá taková „blbina“ :).

 • Sylvie 12.11.2017 at 21:19

  Dobrý večer, jako bezdětná sem měla asi nejraději hru Aktivity s kamarády. Teď s malými dětmi začínáme pexeso, obrázkové domino a Člověče, nezlob se. Máme také hmatovou hru, kdy se podle obrázku na kartičce hledá v pytlíku dřevěná figurka. Je to sranda, ale velmi těžké. Sleduji i na Fb. Děkuju za Váš čas.

 • Veronika N. 12.11.2017 at 21:20

  Moc ráda si zahraji Dostihy a sázky, bohužel skoro nikdy nevyhraju ( proč??? ). S dcerkou ještě deskovky nehrajeme, ale Ježíšek ji jednu donese, tak jsem zvědavá, zda se jí bude líbit 🙂

 • Renáta Hovorikova 12.11.2017 at 21:20

  Milujeme Osadníky z Katanu,Carcassone,Střelené kachny,Dobble,Bang, Farmáře…Syn s námi hraje snad od čtyř let a dětské verze nebyly nikdy třeba 😊

 • Petra Miková 12.11.2017 at 21:20

  Máme doma hrozně moc deskových her a každou chvíli nějakou novou pořídíme. Přes legendární dostihy, různé vědomostní (Svět, Film, Česko) až po strategické (Osadníci z Katanu, Hra o trůny). Pro syna jsem letos objevila kooperativní hry – vlastní výroby, kde se na konci nemůže stát, že se zlobí, že nevyhrál.

 • Darina 12.11.2017 at 21:22

  S dětmi máme rádi klasické hry jako je ČLověče, nezlob se!, pexeso nebo Kloboucku, hop! Nejnověji jsme přidali karetni hru Černý Petr. Ta nás moc baví, zvlášť když se čtyřletá dcerka na konci hry raduje, že „vyhrála“, protože jí v ruce zůstal Černý Petr😁

 • Simona P. 12.11.2017 at 21:23

  Vtipná je hra Soudruhu, nezlob se – od Ivana Mládka. A zábavné je třeba Ubongo 🙂

 • Karolína 12.11.2017 at 21:23

  Náš Vašík je ještě malý na deskovky, ale už se těším, jak společně budeme hrát. Já jsem jako děcko zbožňovala Dostihy a sázky, pexeso s obrázky z Večerníčků a klasické Člověče. Později pak Česko, Aktivity, Osadníci z Katanu a Carcassone:)

 • Tereza Cechova 12.11.2017 at 21:23

  Minuly rok,jsem byla s klukama v nemocnici,takze jsme si udelali zasobu her a nejvic jsme si tam uzivali Kurnik,1,2,3,Orech,Dooble,Tik,tak Bum,ty jsme mohli hrat porad dokola😊

 • Lenka Pejšová 12.11.2017 at 21:23

  U nás zatím hrajeme hlavně pexeso a domino. Tohle by se nám určitě líbilo.

 • Blanka Pavelková 12.11.2017 at 21:24

  Tak momentálně u nás frčí Double všech typů (star wars, Dory, klasika i pro malé ). V práci jsem si kdysi ď kolegy užívala hru Osadníci z Katanu. To byly časy, že jsme se i do práce těšili . A teď máme rádi i například Carcasone. Taky pexesa, chytání rybek . Hry prostě milujeme !

 • Martina Novackova 12.11.2017 at 21:24

  Tak pokud mám vybrat jednu nejoblíbenější pak Talisman 🙂

 • Soňa 12.11.2017 at 21:25

  Hrajeme moc rádi deskové hry, tedy spíš jsme hráli před dětma 🙂 a ted se těšíme, až povyrostou a zahrajeme si s nima. Starší má rád počítání, takže s ním od 3,5 let hrajeme klasické člověče nezlob se. Pexeso, domino nebo Dobble ho zatím moc nezaujaly , doufám, že časem jim přijde na chuť a mám v plnu koupit nějaké dětské deskové hry, tak snad ho to bude bavit!

 • Gabriela L. 12.11.2017 at 21:26

  Dobrý večer, u nás se momentálně hraje Člověče nezlob se, Žebříky a Pexetrio.

 • Katy 12.11.2017 at 21:26

  Dětských her zatím moc nemáme – jen Carcassonne pro děti (ten je super) a
  Lotto s krtečkem, ale té naší kočce budou teprve dva a moc trpělivá není, tak Lotto jen hledáme dvojici a skládáme. a Carcassone začínáme stavět cesty a najít stejně barevného panáčka. Dříve jsme hodně hráli a karetních i deskových her máme doma aspoň 30, tím že jsem i nějakou dobu pracovala v obchodě s deskovými hrami, tak máme toho hodně vyzkoušeného a to podle nás nej i doma. Z her nejen pro děti jsou u nás nejvíc hrané hry: Dobble (postřehovka, hledání dvojic), Túry můry (zábavná podváděcí), Samurajský meč (Bang v eastwern stylu a lepším systémem hry), Citadela (strategická), Timeline (vědomostní tipovací), Záchranáři (kooperativní hra) a pak až v závěsu jsou klasiky typu Osadníci z Katanu, Carcassonne, člověče nezlob se atd.

 • Martina Svobodová 12.11.2017 at 21:26

  Rádi hrajeme jakoukoliv hru, od člověče nezlob se, přes různé karty a pexeso, activity, logické hry, povídací hry až po dcerou vymyšlené hry. A jsou to ty nejhezčí okamžiky, protože jsme spolu a užíváme společný čas, ikdyž někdy se dcera (teď už 6 let) rozzlobí, že nevyhrává. Ale i to k tomu patří 😉

 • Lenka Hermanová 12.11.2017 at 21:27

  Z nedětských jsou to vědomostní – Česko, Evropa… Milujeme klasické dětské hry jako je Člověče nebo Z pohádky do pohádky nebo pexesa 😉

 • Radka 12.11.2017 at 21:28

  S naší tříleťandou začínáme hrát pexeso a člověče, ale už těším, až povyroste a budeme hrát třeba sázky a dostihy, což byla pro mě v dětství top hra…

 • Míša Drozdová 12.11.2017 at 21:29

  Teda, to je krásná hra to pohmatové pexeso 🙂 Jinak my máme rádi Bang a kamarády večer u vína 😀 Sami ve dvou je skvělá hra Ticket to Rudé Nordic Countries. Jinak dcerka ráda hraje Pojď si hrát (forma člověče nezlob se), Dobble a nové jsme v pátek vybalili Kloboučku hop a to mě překvapilo. Oční hra, kterou snad líp zvládá náš dvouleťák. Tak jsem ráda, že máme hru pro oba 🙂

 • Markéta Sližová 12.11.2017 at 21:29

  Já mám ráda Aktivity, akorát se při hraní někdy vynoří soutěživá část mé osobnosti a není to pěkné:D ale pracuju na tom:)

 • Míša Drozdová 12.11.2017 at 21:29

  Teda, to je krásná hra to pohmatové pexeso 🙂 Jinak my máme rádi Bang a kamarády večer u vína 😀 Sami ve dvou je skvělá hra Ticket to Rudé Nordic Countries. Jinak dcerka ráda hraje Pojď si hrát (forma člověče nezlob se), Dobble a nové jsme v pátek vybalili Kloboučku hop a to mě překvapilo. Konečně hra, kterou snad líp zvládá náš dvouleťák. Tak jsem ráda, že máme hru pro oba 🙂

 • Hanka 12.11.2017 at 21:29

  Dětské i nedětské společenské hry milujeme.Ty nej dospělácké jsou Aktivity.A s naší Emi(3,5 letou) hrajeme nejčastěji pexeso,loto,rybičky na magnet,Den a noc.A chystáme se do budoucna určitě kupovat další.Tuto hru Memonik jsem teď viděla poprvé a moc se mi líbí.

 • Monika 12.11.2017 at 21:30

  Tak koupi MEMONIKu už jsem i zvažovala, úplně mě nadchla a to jen z obrázků, bez recenze . Jen to pro nás byla velká investice. Pokud vyhrajeme budeme nadšeni. Z deskových her manžela přemluvím jen k Aktivitám a z dětských se nám líbí Hra s barvami DUHA, kterou jsem pořídila po přečtení recenze na blogu. Byl to bezva tip.

 • Kristyna 12.11.2017 at 21:31

  Máme rádi Aktivity a klasiku Clovece nezlob se.

 • Lucík 12.11.2017 at 21:31

  Zatím se synem hrajeme maximálně „otočené“ pexeso, ale s manželem zbožňujeme deskové hry,!
  (fb: amalka veverka)

 • Helena Kotrchová 12.11.2017 at 21:32

  Miluju Clovece,pochlub se 😍 Hrali jsme ho jako mali a podarilo se mi ho dostat do pucu,tak uz pomalu zkousime hrat i s dcerou.

 • Verča S 12.11.2017 at 21:32

  Když jsme byli ještě bezdětný hráli jsme po večerech rádi různé hry. Carcasone, Agricolu. Teď se postupně ke hrám vracíme, zatím vede domino, u pexesa se ještě trochu svindluje 😀

 • Dasa Kovalova 12.11.2017 at 21:32

  Rádi hrajeme pexeso se synem. Jsou mu čerstvého 2 roky, tak pomalu pokukuji, co by ho mohlo oslovit nyní. Hra vypadá úžasne! Děkuji za tip☺

 • phn 12.11.2017 at 21:34

  Já miluju Activity a Scrabble a a malou hrajeme hodně Člobrdo,ale ne klasický,mám po nás obrázkové:-)

 • Lenka 12.11.2017 at 21:34

  Postupně se vracíme do mého dětství a se synem hrajeme Sázky a dostihy, které jsem jako dítě milovala…Z novějších her Activity, Ubongo, Labyrint…a s dcerkou teď frčí pexeso 🙂

 • Rienka 12.11.2017 at 21:35

  Ahoj,
  juuuj hier mame neurekom, ale tato MEMONIK, to nam veru chyba. Este pred tym, nez som ju zaregistrovala, tak som ju chcela, alebo obdobu vyrobit sama, no skutek utek :D.
  Perfektne, oblubene hry:
  Haba Moje první hra: Ovocný sad
  Djeco – BATA – WAF
  Mudra sova – pexeso pro usi / navlekej, necekej
  Mindok – Farebny kod / Noc a den
  Lotto

  Krasne darceky su tu, uz ako sama inspiracia a kto vyhra, tak moze byt len cely bez seba.
  Sledujem Fcb a tiez i zdielam: Renata Cvancigerová Chrenovská
  Pekny vecer dievcata

 • Vjerca 12.11.2017 at 21:35

  Pokud se štěstí neusmeje teď..musím koupit!!! zní to dokonale a už vidím jak na Vánoce sedíme s prarodicema a hrajeme 😀😀😀😊😊😊 a jinak osobně miluju Osadníky z Katanu a Kloboučku hop 😆😆😆 krásný den a vzhůru do dalších her a výher 😊

 • Daniela Mašková 12.11.2017 at 21:36

  Moje nejoblíbenější je Pojď si hrát, takové to člověče s obrázkama 🙂
  (sleduju i na fb)

 • Radka 12.11.2017 at 21:36

  S dětmi rádi hrajeme Dobble, Černého Petra, Kvarteto, Člověče, Z pohádky do pohádky…. Od Ježíška dostanou Tik tak bum. My dospělí se bavíme u Time´s up nebo Activit.

 • Jana 12.11.2017 at 21:36

  U nás vede desková hra Pictureka! Kterou vřele doporučuji všem. Jde o hledání obrázků z karet na herním poli a i když to vypadá složitě, děti překvapí a nakonec jsou lepší než dospělí. 😉

 • Eliška Rozšafná 12.11.2017 at 21:36

  Moc rádi hrajeme člověče nezlob se a pexeso 🙂

 • LadyBird 12.11.2017 at 21:37

  Pěkný den, tohle je opravdu moc hezká hra… Deskové hry máme doma moc rádi. S manželem hrajeme Česko nebo Evropu, také jiné, oddechovky… Čmeláček začíná do tajů her vstupovat také. Díky za možnost účasti. Pěkné dny, Peťka.
  Sleduji instagram i facebook.

 • Kateřina Mejtská 12.11.2017 at 21:37

  Dobrý večer, tak naše nejoblíbenější hra je momentálně pexeso a hra naschovávanou.
  Ale tahle hra vypadá bezvadně. Sdílím Vás na Facebook.
  Kaca.val@seznam.cz

 • Lucie 12.11.2017 at 21:37

  Hry co máme rádi jsou : osadníci a cluedo (ty jsme hráli s manželem, kdysi) , twister, grabolo, activity pro děti, kloboučku hop s dětmi. Hra z dětství je Dostihy a sázky a manžel měl rád Kamionem po Evropě. Zvažovala jsem ještě logopedickou hru a hry Lucie Ernestové, ale hledím někoho , kdo zná. V práci se mi líbí Logico a Příběhy z kostek.

 • Monika Rajňáková 12.11.2017 at 21:38

  Doma už jednu hmatovku máme, a to drevenou od Vilacu, která dceru moc baví. Jinak pexesa, clovece, potom Superfarmář a protože dcera miluje Karkulku, máme karetní hru od Djeca Karkulka a ta je pro malou asi top.

 • Lucka Chlupová 12.11.2017 at 21:38

  Doma máme rádi hlavně deskové hry.kluky baví smart hry,různé motaiky,klasika Člověče apod.Nová hra by nám určila udělala radost.

 • Jana 12.11.2017 at 21:38

  Syn zatim na deskovky jeste neni, ale z meho detstvi klasika Dostihy a sazky, Monopoly, Fantom a Clobrdo 🙂

 • Johana 12.11.2017 at 21:39

  Tak Memonik velká paráda!

  Já ráda hraju Actvity nebo třeba Dobble a ještě jednu hru, u které si teď nevzpomenu na název – chvilku koukáte na kartičku, a pak dostanete otázku ke kartičce…no je to na paměť…asi vidíte, jak dobře mi to jde 😀

 • Lucie Šitrová 12.11.2017 at 21:39

  U nas frci detske clovece nezlob se a jezisek prinese Ubongo 😊.

 • Andrea 12.11.2017 at 21:40

  U nas je oblubene Clovece, nehnevaj sa, Tucniaci na lade, Albi – V kocke, ci spolocenske hry od Haby. O tejto hre som uz pocula a velmi ma zaujala. Je nadherne spracovana. A vdaka vasmu clanku som si na nu opat spomenula. Dakujem

 • Petra 12.11.2017 at 21:40

  U nás teď vede Človíčka, nezlob se. Se starším synem už jsme zkoušeli černého Petra a prší. A bavilo ho to……s mladším hrajeme pexeso….no a s manželem u nás vede scrabble a Osadníci z Katanu…. Sleduji i Fb a Instagramu 😉

 • Iva 12.11.2017 at 21:41

  S dětmi zatím člobrdo pro nejmenší a manželem si rádi zahrajeme třeba Scrable

 • Janka 12.11.2017 at 21:41

  Opět nádherné kousky, kde na to všechno chodíte? 🙂 Já pak nevím, co bych pro naši malou Danielku chtěla dřív 😀 Hmatové pexeso musí být super, sranda je to i pro dospělé, to vím, jelikož jsem povoláním speciální pedagog v MŠ a podobné pexesa jsme si vyráběli. Hráli jsme to ten den s paní učitelkama až do zavíračky školky 😀 Co se jiných společenských her týče, tak u nás vede (a vždy se bere všude s sebou) dobble. Pro naši malou je to ale pořád dost náročné, a tak jsem jí našla jednodušší verzi se zvířátky na netu. Už jen zalaminovat a vystřihnout :)Krásné dny přeje Janka

 • Jana & Dominik 12.11.2017 at 21:42

  Čerstvě tříletého syna baví spousta věcí, ale v tomto směru byl doteď nehrací. O Vánocích otestujeme chytrá pexesa od Albi a klasiku, hru Pojď si hrát 🙂

 • Zuzana 12.11.2017 at 21:43

  U nás jsou společenské hry hodně oblíbené. Nejčastěji hrajeme doble, pexeso, černého petra, dámu, padající opičky, balanční hru a spoustu jiných. Na vánoce si dcera přeje logické pexeso od Mindoku a mi se ještě líbí grabolo, ale tahle hra vypadá super a asi jí ještě zařadím na seznam 🙂

 • Míša 12.11.2017 at 21:44

  Prakticky jakékoliv hry a doufám, že prckové tohle nadšení se mnou budou sdílet. Zatím zkoušíme jen pexeso s upravenými pravidly, ale chystám se udělat Člověče, nezlob se ve verzi pro barevnou kostku, tak uvidím, jestli prcka zaujme 🙂

 • Daniela Beckova 12.11.2017 at 21:44

  Na memonika jsem uz taky koukala a hladila si jeho povrchy, hrozne se mi libi! 😊 Doma mame dost her a obliba se meni hlavne tim, jak starsi dcera roste. Mezi stálice patri karty, kostky, dobble a v posledni dobe Ypsilonie jako priprava na vyjmenovana slova. Na mladsi dcerku ceka hra Muj prvni ovocny sad od Haba, ktera ma uzasne drevene ovoce, prijemne na dotek a dostatecne veliké pro batolatka 😊 https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/2078/muj-prvni-ovocny-sad

 • Iva 12.11.2017 at 21:44

  Pekny vecer, moc radi mame Carcassone!

 • Michaela Moravcová 12.11.2017 at 21:45

  Ahojky, u nas deti s deskovkama teprve začínají, ale ja naprosto jako dite ujížděla na dostizích! Jee, jak ja se tesim, az je budeme s klukama hrát 😊
  Dekuju za soutěž, FB i Ins sleduju, Míša

 • Iveta 12.11.2017 at 21:45

  S dvouletou dcerou zatím domino, kdy skládáme jen kostky vedle sebe a boříme, a Kloboučku hop 🙂

 • Ivana 12.11.2017 at 21:46

  U nás vede Člověče, nezlob se. Jen se u toho občas čertíme :).

 • Monika Mikulova 12.11.2017 at 21:46

  Dekuji za uzasny tip na hru! Ostatne jako pokazde se trefite do nasi noty.
  Vzdy jsem mela rada Sazky a dostihy (mene jiz mi rodice 😀 ), Cerneho Petra, domino, pexesa a Mikado. S 3letou dcerou, ktera bude asi hrac po me, ujizdime na Strasidlech ze skrine, na balancnim krtkovi, clobrdu (zase k Krteckem) a Beruskach a hrach od pani Ernestove (zatim jen zvirecich).
  Sdilim na FB

 • Barbora Nečasová 12.11.2017 at 21:48

  Jako dítě jsem milovala smolicku pacholicku, musíme ho pro malýho koupit. Jinak mám ráda klasické člověče nezlob se a už se nemůžu dočkat až Tobi vyroste a budeme moct dohromady hrát.

 • Martina Barnikova 12.11.2017 at 21:48

  U nas vedie Scrabble a I know a nesmieme zabudnut na Dostihy a sazky 🍀😉

 • Elizabeth Venkrbcová 12.11.2017 at 21:48

  Ahoj. Se synovci nejčastěji hrajeme karty prší, záchod (ten má velkýýý úspěch), pexeso a taky hru Oslí ocásky . Doma s manželem a kamarády pak např. Scrabble, Ubongo.

 • Mishifufu 12.11.2017 at 21:48

  Miluju Dixit, je to pro me upln nejlepsi hra. A pak jeste Timeline, ten vetsinou taky bavi vsechny. Dobble je dobrý pro dospělý v pokročilejších hodinách oslavy..hry pro deti zatim nefrčíme, ale tohle vypada moc dobre! Jinak sleduju i na fb a insta.

 • Drahuše Poborska 12.11.2017 at 21:49

  Nejradsi se synem hrajeme pexeso, mame drevene i latkove, ale hmatove jeste me 🙂 Jinak klasika Dostihy a sazky s prateli, karty nebo hra Cesko v otazkach a odpovedich

 • Karla Zupková 12.11.2017 at 21:49

  Ahoj, hra vypadá parádně!!! My máme moc rádi dětské hry od Lucie Ernestové, jinak klasické pexeso, pro dospělé asi nejvíc Aktivity 🙂 Sleduji vás i na fb jako Karla Pyszková.

 • Katka Röslerová 12.11.2017 at 21:49

  Máme doma sluchové pexeso a s tím je taky legrace. Jinak jako nedětské hry jsou oblíbené karty a kostky.
  Na fb sleduji.

 • IIveetaa 12.11.2017 at 21:50

  Máme rádi hry od Lucie Ernestové. Jsou opravdu moc povedené. Podobnou hru od Memonik jsme zkoušeli u dětské logopedky, ke které docházíme a dceři se moc líbila. Bylo by super, jí vyhrát 🙂

 • Kateřina Valdmanová 12.11.2017 at 21:50

  Hry obecně mám ráda. Bavi mne karty ale právě hodně deskové hry od člověče nezlob se, přes dostihy, aktivity, AZ kvíz a jiné vědomostni hry, třeba také jungle…těším se moc až Madlenka bude spolupracovat 🙂 zatím se moc nedaří 😀

 • Markéta 12.11.2017 at 21:50

  Julie je velmi vynalézavá, ostatně jako děti bývají. Překvapí nás i při běžných úkonech řešením, jež dospělý svou „pokročilou logikou“ nemá možnost vymyslet, ne-li pochopit. Z deskových her jsme se se synem zatím dostali pouze k Člověče, nezlob se 🙂 Své dětství mám spojené s hrou Dostihy a sázky.

 • Klára 12.11.2017 at 21:53

  Rada hraju hru Ceskoslovesky film a pak Activity. Těším se, az budem moct hrat junior 😊

 • Maia Soukupová 12.11.2017 at 21:53

  U nás frčí pořád pexeso, různých motivů a taky kvarteto a černý Petr… takže hlavně karetní hry no a monopoly je baví, ale to jsme ještě nikdy nedohráli do konce 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 21:54

  Hra vypada uzasne!!! My zatim se starsim synem(4roky) hrajem „Clovece, nezlob se“ a pexeso. Jeste se mu libi Monopoly, ale myslim ze na to ma jeste chvili cas. Docela se mu zalibila i karetni hra Double, tu zvlada velmi dobre. Az bude vhodna chvile, chtela bych mu ukazat hru Dixit. Verim, ze se mu bude libit tak jako me. 🙂

 • Ingrid Fikerlová 12.11.2017 at 21:58

  Já osobně na společenské hry moc nejsem, ale ráda si s dětmi zahraju pexeso, kvarteto a svého času jsem ráda hrávala karty, třeba kanastu.

 • Silvie 12.11.2017 at 21:58