Naše zábava na cesty

20.2.2017 in Hračky, Hraní, Knihovna - 5 Comments

Dobré zprávy na obzoru, doma se to s přestavbou pokojíčku pohnulo a už ve středu budeme mít doma postele :-). Tak moc se na ně těším. Takže momentálně rozmontováváme palandu, ve které jsem jako malá spala já :-). Tu si holky nechají na spaní u babičky, takže hurá tak kde palanda vyrostla a s ní i já. V tomhle mezičase jsem si řekla, že protřídím fotky v PC a udělám si trochu pořádek ve složkách a hle. Narazila jsem na tyhle z dovolené, o kterých jsem tehdy naslibovala jak napíšu….a? No omlouvám se, nějak to neproběhlo, takže jsou tu dnes. Cestovní zábava, kterou s sebou vozíme. Všude a rádi :-).

Bylo to dlouhé zvažování, jestli s sebou loni do Afriky tahat tolika knížek a čtecí zábavy, no a nakonec jsme byli šťastní. Kdo tu blog četl už v loňském roce ten ví, že se nám počasí extra nevyvedlo a téměř celou dovolenou jsme si hráli :-D.

Domalovánky Na prázdninách

Krom klasika knih jsme s sebou měli i pár těch interaktivních a moc se nám zalíbily. nejvíc asi tyhle domalovávací kartičky Na prázdninách.

Balíček obsahuje 50 speciálních, oboustranných kartiček a speciální fix k tomu. Ano fix, zděsila jsem se a taky hned druhý den ho měla Julie na gatích :-D, ale vypral se, tak body nahoru.

Kartičky na sobě mají fůru her a činností, které zvládla tehdy tříletá Nela, ale dost z nich nezvládne ještě dnes, kdy jí budou 4. Věkový rozsah je dle mého předškoláci – ideál.

 

Fixem děti plní úkoly, které kartičky připravily a někdy je to náročnější na jemnou motoriku, jindy zase na představivost. Pamatuju, že tohle bludiště nás mile překvapilo, protože jsem nečekala, že se s ním Nela tak hezky popasuje.

Jakmile máte splněno, stačí kapesníčkem nebo lehce přejet a kartička je připravena na další použití. Pokud by se vám stalo, že děti fix vymalují nebo špatně zavřou a on vyschne, kupte fix na tabuli, ne alkoholový liháč :-).
Hodně u Nelči bodovala kartička s letadlem, protože v září letěly obě holky prvně v životě letadlem, takže z toho zážitku žijí ještě dnes :-). Tady bylo úkolem dokreslit letadlu okna, nicméně vyfiknout můžete i ptáky nebo bouřku :-).
 

Kartičky stály do dvou set korun, navíc s námi pocestují i letos. Prima téma na dovču, dají se používat opakovaně a jsou z tvrdšího papíru, takže ani Julinka jim loni moc „nenandala“.

Krom těchhle prázdninových domalovánek je v Nakladatelství Svojtka naleznete i ve formě třeba zvířecí. Ty jsou taky moc fajn, ale na Nelu tehdy ještě těžké. Takže ty zařazujeme až letos :-). Domalovánek s fixem má Svojtka hned osmero provedení, včetně logických hádanek a procvičování paměti. Nevím proč, ale už jen ta forma, asi že je to změna proti knize, děti zaujme a baví :-).
 

Samolepková Farma

Druhým, nekartičkovým tipem, jsou samolepkové sešity. Ale tady pozor, tenhle není jen nalepovací. Opět je převážně pro děti 3+, ale Nelinka si ho daleko víc užije až letos. Je v něm už i fůra dopisování, snaha o písmena, logické rébusy a hádanky. Prostě sešit, ve kterém si Nela v Africe našla zatím hlavně to nalepování.

Přes tisíc různých samolepek, další úkoly,… Většina nalepovacích úkolů je dělaná formou siluet. Není to tedy jako v sešitu o krtkovi, který jsem vám tu ukazovala, kde si děti podle fantazie nalepují co kam chtějí.
 

Tady už je ten záměr, aby dítě nejdřív pochopilo proč a až pak lepilo. Pro Julču těžké, ale Nelinka měla radost, že našla klíč jak na to :-).

Další stránkou, kterou má tříletá zvládla je spojovačka. Stačilo vysvětlit a už se pak vcelku hezky orientovala a věděla, co to po ní knížka chce. Na dovolené jsme vyplnili cca desetinu sešitu. Teď si ho čas od času bereme a něco zkoušíme, ale jinak si ho šetřím právě na dovči a cesty ven, kdy nevadí, že jej zmuchlám do batohu.


A co Nelinka s úspěchem nalepila, to škodík Julie zase sundala :-D. Nějak se nám doma střetla tahle dvě období a rozčilovaly se holky navzájem.
 
„Nelo nelep to tam.“ 
„Julie co mi to loupeš! :-D. Vrať to!“
 

Tady na ukázku ještě Hledej rozdíly, což já osobně z hádanek miluju nejvíc, takže mám radost, že už i Nelinka tyhle úkoly chápe a hledá s námi :-).

Svojtky Bublinky

Po Farmě přichází známe a oblíbené Bublinky. Někdy během léta totiž vyšla další řada samolepicích Bublinek, takže jsme je zase všechny pobrali a vezli s sebou. Jsou to časopisy, které nezaberou fakt žádné místo a ty už zvládá lepit i dítě starší roku.

 

Psala jsem tu o nich již několikrát a tyhle nové díly jsme měly zase k ruce. Jen kdyby to naše, tehdy 18m staré dítě, chtělo lepit a ne to dostávat dolu :-).

Opět je k sešitům arch plný samolepicích bublinek. Vystačí úplně přesně na úkoly a barevně sedí tak, že u poslední stránky vám zbudou opravdu jen ty, které potřebujete. Pokud si to tam nelepila Julča jak chtěla, že? 🙂

Jeden z tehdy novějších dílů už nebyl jen lepení podle siluety, ale třeba musely už holky poznat, kde je bublinka nahoře a kdy dole. Pro tříleťáky už vcelku brnkačka.

A tak když venku lilo, my se oblékli do pyžam, protože to byl jediný dlouhý rukáv, který jsme tehdy vezli (letos to bude jinak 😀 ), a Bublali si na pokoji se Svojtkou.

 

A do doby, než se k Bublinám dostala Julinka, nám bylo všem moc příjemně :-D.

Bublinky najdete na webu Nakladatelství a zase je to zábavná legrace za pár korun.

 

Tak to bylo slibované okénko, mezi tou naší stavbou a brzy už zase kus z našeho pokojíku :-).

Mějte krásný den a holky mávají z postýlek – ten klid tady je boží!

 

 

Akorát jak vstanou, frčíme dneska k zubaři.
Tak kartáčkům zdar.
MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Petra Hečová 20.2.2017 at 13:54

  Děkuji za připomenutí- nedávno jsem koupila Bubliny, Emma je nemocná, tak hned ja se vyspí, jdeme na ně. Už nevím, co bychom dělaly 🙁

  • Míša 3.3.2017 at 22:49

   Peti moc doufám, že už nemarodíte, my do toho spadly právě teď. Tak vyženeme moribunduse a hurá ven. Už máme totiž skoro vše nalepeno 😀

  • Petra Hečová 10.3.2017 at 20:58

   Od víkendu zdravé jako rybičky 🙂 dokonce pár bublinek zbylo.

 • Blog Zrzky 21.2.2017 at 13:26

  Ahoj Míšo, bublinky máme taky, Klára ráda něco někam lepí a má ráda úkolové sešity. Nicméně super tip na ty mazací kartičky! Mějte se hezky, Jana

  • Míša 3.3.2017 at 22:50

   Ahoj Jani, ty kartičky jsou vážně moc prima. Baví, jsou cestovní a ještě nekonečně použití :-). Už se těším na dovču, že je zase oprášíme. Hezký večer

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×