Dětské království #5 | Na kávě s designérem

Konec zdržovaček a tajů :-). Konečně tu jsem s dalším pokračováním a věřím, že se vám bude líbit. Krom toho, že máte možnost vidět co jsem pro holky vybrala, můžete si ještě přečíst rozhovor s paní Monikou, která spolu s manželem, stojí za stylovou firmou Atelier Girafa. Snažila jsem se vyptat na praktické věci, na vše co jsem řešila a taky vám ukážu, že ta mentolová tapeta u nás nebyla hned úplně jasná :-).

Zatímco fotka nad tímhle textem ukazuje, jak vybavujeme pokojík holkám, fotka pod tímto textem je prosincový stav. Na Dětském festivalu Mini jsem v listopadu potkala paní Moniku a holky v jejich koutku trávily nemalou chvíli. Já jejich nadšení sdílela, i když před manželem jsem tuhle úchylku decentně krotila :-D.

Po festivalu jsem pak měla vybráno a domluvila si společné vybavování pokoje právě tady, v Atelieru Girafa. Než skončil loňský rok, byla jsem přesvědčená, že malovat nebudeme, tudíž jsme s paní Monikou vše ladily k variantě růžové a béžové stěny. Shodly jsme se na koláži v růžové, ale mně se to přes Vánoce rozleželo a nakonec jsme zvolili tapetování a výslednou koláž v mentolové barvě :-).

Co říkáte, líbí se vám? Rozhodně bude spolu s hračkama mnohem barevnější, takže jako základ za nás ideál a holky jsou nadšené :-).

Chci moc poděkovat paní Monice, která si udělala čas a zodpověděla všechny mé otazníky. Třeba se vám rozhovor šikne. Pro každého, kdo již stránky zná tak ještě jeden tip. Já byla zprvu hodně omezena výběrem na e-shopu, než jsem se dověděla, že tam je všeho jen minimum. Funguje na webu katalogový prodej, takže si stačí jednoduše prolistovat katalog – KLIK a vybrat vlastně z mnohem většího sortimentu. A teď už se pojďme ptát :-).

Dobrý den Moniko, mohla bych Vás, jako všechny hosty na blogu, požádat o nějaké představení? Kdo jste a co děláte?

Jsme malá rodinná firma, která se zaměřuje na dětské pokoje. Naší prioritou je individuální přístup. Vycházíme z toho, že děti i rodiče ovlivňuje prostředí, v kterém se nachází už od útlého věku. Dokonce prenatální prostředí v nás vyvolává emoce a ty mají významný podíl na kvalitě našich myšlenek a činů, tedy na kvalitě našeho života.
Já osobně miluju, když hračky a doplňky nejsou pěkné jen pro děti, ale dělají radost i mně. Když si s nimi děti zrovna nehrají, vystavím si je a jsou součástí dekorace.Jako eshop prodáváme mnoho zajímavých doplňků a hraček, ale i nábytku od předních evropských výrobců se zaměřením na design, kvalitu a funkčnost. Dále však pracujeme také jako výrobci nábytku na míru a přání, jako designeři a realizátoři celých pokojů, včetně stavebních úprav. V našem showroomu se s námi můžete přijet poradit a prohlédnout si kvalitu a design výrobků i naší práce.

Já Vás objevila Dětském festivalu MINI a zaujal mě především dokonale laděný sortiment. Jaký je postup, když bych chtěla pomoci s pokojem u nás?

Pokud si budete přát od nás vybavit a zrealizovat dětský pokojíček, rádi přijedeme na zaměření. Prostory si prohlédneme a s vámi si popovídáme o představě, kterou máte. Představa však není podmínkou, rádi uděláme několik variant náladových koláží, které vám předložíme a můžeme pomalu představu utvářet společně budeme hledat barevné kombinace, vhodné produkty, rozmístění,… V rámci finančního rozpočtu pokojíček navrhneme a zrealizujeme od barvy na stěně, tapety až do posledního detailu.
Snažíme se o co nejčistší styl, a tak se nesnažíme pokojíčky přeplácat a zároveň cenově klienta zruinovat 😀 Řídíme se heslem: méně znamená vice, … Ne vždy je ale již hotový nábytek vhodný a tak nabízíme i možnost navrhnout nábytek na míru, včetně vizualizace. Poté ho samozřejmě vyrobit a namontovat. Vzhledem k manželovu stavebnímu zaměření jsou možné i stavební úpravy.

Pokojíček dcer je v našem bytě největší místností. Je vhodné ho dělit na nějaké části, kde bude mít každá svou funkci nebo tohle až moc řeším? 🙂

Mnoho odborníků doporučuje mít zóny v pokoji, ale všichni dobře víme, že dítě si hraje všude a se vším :-), kde mu to zrovna vyhovuje nebo se mu to líbí.  Já doporučuji zaměřit se na útulné prostředí, které dítě inspiruje. Například při výběru hraček kladu důraz na to, aby podporovaly dětskou fantazii. Rozhodně (jako příklad) nedoporučuji kuchyňku se vším všudy , dostačující je “polotovar” a ostatní si dítě domyslí .

Materiály, které se v pokoji nachází jsou také důležité. To čím se dítě obklopuje v dětství, může hrát významnou úlohu v jeho dospělém životě. Také klademe velký důraz na úložné prostory, protože více než rozdělení prostoru vidím větší smysl ve schopnosti udržet pořádek. Nejlépe samotným dítětem. Pořádek má opět velký vliv na náš vývoj.

Pozorujete nějaký trend v barevnosti? Jaké jsou u klientů oblíbené barevné kombinace, které jsou ve výsledku vážně pěkné?

To je složitá otázka, nám se ozývá pouze určitá skupina klientů, u které letí šedá, mint, pastelové barvy nebo také černo bílá … sami výrobci každý rok přicházejí s novými kolekcemi vzorů i barev. Určitě doporučuji volit nadčasové varianty a vyhnout se dětským idolům na každém výrobku.

Co když potřebuju do pokoje uložit sestřičku a brášku? Dá se vyjít vstříc oběma?

V dnešní době je mnoho možností, jak barevně vyřešit pokoj pro sourozence opačného pohlaví a co se týká rozmístění, určitě bych to nechala na individuálním poradenství dle potřeb klienta. Podle věku a prostorových možností lze najít určitě vhodné řešení pro všechny.

Dětský pokojíček by měl být dostatečně světlý, ale i tak se nevyhneme světlu umělému. Nějaké tipy od Vás?

Dobré světlo řešíme především v souladu s psacím stolem a potřebami školáků. Pokud je to možné, vybereme pro dětský pokoj co nejsvětlejší místnost. Pro psací stůl je ideální poloha u okna a ideálně s přístupem světla zprava. Neméně důležité je umělé osvětlení pokoje.
 

Při základním návrhu už je potřeba vědět, kde jaké světlo bude, aby zbytečně nevznikaly komplikace s montáží světel a tažením kabelů. V dětském pokoji by nemělo chybět stropní světlo, lampička na čtení u postele, lampička na psacím stolu a popřípadě noční světýlko s regulovaným osvětlenímUrčitě nedoporučuji v noci nechávat svítit, popřípadě jen velmi tlumené světlo. I tak doporučuji, poté co děti usnou, zhasnout, aby se nenarušoval správný vývoj mozku. V případě, že to jinak nejde, tak bych byla spíše pro řešit dětský strach než nechávat svítit světla. Je dobré vybírat opět s myšlenkou pro delší využití a vyhnout se postavičkám a dětským motivům.

My Vás s dcerami potkaly na Dětském festivalu Mini, můžeme Vás potkat i někde jinde?

Na jarním MINI účast bohužel neplánujeme, momentálně ani na jiných podobných akcích. Vidět nás můžete v našem showroomu, kam každého po předešlé domluvě zveme na dobrou kávu. Showroom najdete hned na D11 cestou do krásných lázeňských Poděbrad, kam si poté můžete udělat příjemný výlet s rodinou. 15 min z černého mostu a jste u nás. 😀 Rádi vás uvítáme, i o víkendu.

Děkuji za Váš čas a už se moc těším, až bude pokojík hotový a já tam snad budu chodit spát s holkama :-).

Tak už konečně víte, jak bude laděný náš pokoj. Chtěla bych, aby pokojíček byl na první pohled právě čistý, aby v něm hrála hlavní roli mentolová, bílá a dřevo. Za tu dobu, co dětem pokojík předěláváme, se pohybuji v několika inspiračních FB skupinách a asi byste nevěřily, jak na sebe umí být maminy vzájemně zlé.

Za naší kombinací si stojím a všem těm, které nadávají ostatním (a není jich málo), že dětem patří pestré barvy, tak těm jen jediné. Tahle kombinace u nás vyhrála hlavně proto, že má na dítě uklidňující účinek (stejně jako jiné pastelové barvičky). Holky nejsou divoké, ale Nelinka měla jako menší slabší poruchu pozornosti a už tehdy nám bylo řečeno, že prostředí, ve které je nejčastěji je důležité. Mělo by být klidné, nemá v něm být moc rušivých podnětů a i to rozhodlo.

Pokud ale máte doma dítko, které naopak potřebuje stimulaci, pestřejšími barvami toho dosáhnete. Jen pozor, že v takovém pokoji je pak náročnější třeba učení se a dělání úkolů. Nenapadlo mě, jak tohle může nálady a pocity u dítěte ovlivňovat. My tedy klidníme :-).

Mějte se krásně a brzy tu budou nějaké knížky, už i botky na jaro, protože nám právě dorazily (a jsou božíííí), plus budu ráda, když se zapojíte do společného článku a pošlete mi nějaký tip, kde se vám na dovče líbilo. Konkrétní ubytování (penzion, hotel, kemp, apartmán, cokoli). Já pak sestavím článek právě z těchto vašich tipů a vzájemně tady uděláme seznam ozkoušených míst, který využijeme všichni :-). Tak na mklife@seznam.cz, do 15.3. Krásný den

MUDr. Michala Knězková

All posts

12 Comments

 • Veruberu 1.3.2017 at 8:35

  Miso vybrali jste nadhernou barevnou kombinaci. Taky milujeme pastelove barvy a cisty styl. Pokojik nasi dcery je v kombinaci svetle ruzove – sede – a bile a techto barev se drzime. Je to radost v nem travit cas! Pusobi na nas prijemne, ciste, harmonicky a vypada porad jako novy.
  Mimochodem jako doplnek mame taky ten bily vesacek ve tvaru hvezd co je na vasem prvni obrazku a i zbytek doplnku je ve dreve od Kids Concept 😉 Takze jsme nastejne vlne 🙂

  Uz dlouho se ho chystam nafotit, i jako inspiraci pro dalsi maminky, tak az toho budu mit, tak vam poslu odkaz 🙂

  Mejte se

  V.

  • Míša 1.3.2017 at 19:49

   Veru moc dekuji za milý komentář :-). Jsem rada, ze tu mam ctenare stejne vlny 🙂 to mam pak pocit, ze se vysledky budou libit nejen nam 🙂 Hezky vecer

 • Kaca 1.3.2017 at 9:14

  Naprosto souhlasím. Prepestre prostředí mi přijde, že spíše děti přestimulovava! Sama plánují černobílý základ s pastelovými barvami. Máme tak laděný celý byt!

  • Míša 1.3.2017 at 19:50

   Kaci dekuji za koment a teda super, ze mate tak utulny cly byt. Holek pokoj je nas prvni na ceste za rekonstrukcemi 🙂

 • Anonymní 1.3.2017 at 9:25

  K jedovatým maminkám na FB:vím a věřím ��. U nás řešíme pomaličku transformaci pokojíčku předškolaček na školačku a předškolačku, takže jsme oslovili firmu a byt.architektkou a dala jsem dokupy návrh. Pokojíček je totiž u nás nejmenší místnost, bohužel. Kdyby byl největší, musel by být průchozí do kuchyně (místo obýváku, což je blbost) a nebo středně velký, s jedním oknem a balkónem,místo ložnice. A to nechci, protože balkón ubírá světlo a hlavně je tam místo jen na jeden stůl a to také nechci.Navíc hodně suším prádlo venku a nepřestanu ani se sušičkou. Takže postupně bude vše na míru. Momentálně jedeme v bledě modrých stěnách (2 do tvaru L) a bílo-modrých Stuva skříňkách,které nahradí vestavná skříň za pár let.Nijak obrovská – další velkou skříň plánujeme do loznice.Moje mi ehm nestačí a počítám, že ani holkám ta jejich časem nebude. Jako…holka s jedním tričkem? Postel vzniká právě teď a s ní započne éra javoru. Hračky to barevně rozdivočí až až. Krtek na stěně je fajn, ale někde jinde a ne u nás doma. �� Přestavbám zdar! Klára/Limetka

  • Míša 1.3.2017 at 19:51

   Limet dekuju moc za komentar, udelal mi velkou radost 🙂 S tim balkonem uplny souhlas, mame to take tak. Akorat balkon ma obyvak, tak je to lepsi varianta, ze holky maji velky pokoj bez nej.

 • Resch 1.3.2017 at 11:23

  Taky se přidávám do klubu pastelových pokojíků 🙂 Malá má zatím pokoj v kombinaci světle šedá – světle zelená – růžová a bílo-světle dřevěný nábytek, ale čeká nás stěhování a nové zařizování, tak hledám inspiraci ( shodou okolností taky na několika FB skupinách a chvílema nestačím koukat, co všechno internet snese 🙁 ) Máme doma raubířku, takže klidnit – alespoň v pokojíčku – je třeba a mám pocit, že pojedeme v dost podobných barvách 🙂 A už teď se těším/ jsem zvědavá na reálné fotky pokojíčku 🙂

  • Míša 1.3.2017 at 19:51

   Skvele! Moc dekuju za komentar a jsem rada, ze opet stejna pastelova vlna 🙂 Juli je taky rebel, takze ten uklid je pak kazdy den dost bojkot 😀

 • Michaela 2.3.2017 at 6:25

  Uzasne barvicky, pokojíček bude nádherný. Ta mentolova se mi libi vic a vic, to bude mit manžel radost 😂 Tesim se na dalsi foto

 • Anonymní 2.3.2017 at 7:05

  Míšo to bude tak krásný! A tenhle eshop jste mi ukazovat neměla, manžel nebude nadšený, protože to vypadá na novou závislost. Mějte se hezky

 • Petra Šebestová 2.3.2017 at 7:43

  Děkuji za inspiraci, co nevidět se musíme taky pustit do dodělávek pokoje. Už tam nebude jen jedna dcerka, ale brzy obě 😉

 • Kateřina Maršíková 2.3.2017 at 8:05

  Chci být Vaše dcera 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×