KURZY 2023: První pomoc dítěti

Zdravím všechny, které tohle téma alespoň trochu zajímá a vítám všechny, kteří mají o kurz zájem 🙂 . Již sedmým rokem pořádám kurzy zaměřené na první pomoc dětem, od základů jako jsou postupy co hlídat a sledovat, když nám dítě spadne, udeří se do hlavy, popálí se, otráví, přes stavy spojené s dušením až po poruchy vědomí a nácvik resuscitace.

Jsem máma tří dětí a moc dobře vím, že úderem narození prvního dítěte začíná strach, který jen tak nezmizí. Nezmizí jistě ani absolvováním nejrůznějších kurzů. Já vám ale pomůžu, aby byl o mnoho menší. Jakmile totiž víme #comamdelat, je všechno kolem včetně nás jistější.

Nespoléhejte na diskuze a články na internetu a pojďte se naučit to, co už 8 let zodpovědně učím. 

Koronavirus nám na téměř rok lehce překazil plány, ale už to zase můžeme rozjet, a to po celé republice. Nehodí se Vám termín, jste z jiného města nebo je pro Vás kurz moc dlouhý? Můžete vyzkoušet unikátní program první pomoci dětem, který společně absolvujeme z pohodlí vašeho domova 🙂 . Je obsahově bohatší a zůstane Vám celý napořád. Kdykoli se tak vracíte, opakujete a za jednu cenu proškolíte i hlídací babičky.

Těším se na případná setkání a povídání s Vámi o všem, oč bude zájem.

Termíny pro rok 2023:

REZERVACE – TADY KLIK

Živé kurzy jsou dva. Každý kurz má 3 hodiny a liší se dle věku vašich dětí.

1. Předporodní kurz O našem miminku

Je prvním předporodním kurzem v ČR a SR, který je zaměřený speciálně na miminko, ne maminku. Většina rodičů dnes monitor dechu pořizuje, ale neuvědomují si, že jde jen o informační jednotku, která jim oznámí problém. Pokud se s problémem nedokážete vypořádat a dítě v případě potřeby resuscitovat, není monitor dechu velkým pomocníkem.

Krom akutních stavů si projdeme i jak na teplotu dítěte a její měření. Jaké jsou účinné metody srážení horeček a kdy už je nutná návštěva ošetřujícího pediatra. Projdeme společně navíc i otázky očkování, kontrol a vyšetření u pediatra a bude dostatek času na všechny vaše dotazy. Vítám nejen maminky, ale i tatínky či celé páry.

On-line video-verzi, která je obsahově bohatší, najdete zde – klik.

Kurzem prošly i maminky, které jistě znáte a já jsem pyšná na to, jak se s domácí resuscitací, která potkala Nikol Štíbrovou Leitgeb, doma Nikol s Petrem poprali. Ona, ale i mnoho dalších maminek mi denně ukazují, že tohle celé má obrovský smysl.

1. Kurz První pomoc dítěti

Tento kurz se týká již klasické prevence a první pomoci a doporučuji jej rodičům dětí od narození do cca 8 let. Probereme na něm vše co bude Vás zajímat. Pokud nejsou konkrétní přání na probíraná témata, povídáme si o první pomoci postupně, od stavů lehčích až po ty nejzávažnější. Snažím se probírané situace cílit na věk Vašich dětí, dovíte se vše od všemožných otrav, odřenin, řezných ran, pádů, úpalů, popálenin přes dušení a až po samotnou kardiopulmonální resuscitaci, kterou si vyzkoušíte.

Jsem lékařka, která kurzy první pomoci pořádá již sedmým rokem a na kurzech budete mít možnost si resuscitaci vyzkoušet na speciálních resuscitačních figurínách. Na jakém místě, jak silně a rychle, jak hluboko nebo jak zachovat chladnou hlavu a nepanikařit. To vše si z kurzu odnesete.

Pochopíte které situace jsou vážné, kdy a také jak zavolat rychlou záchranou službu a jak můžete snadno zachránit život dítěti či dospělému v bezvědomí. Nebo třeba co vozit s sebou v kočárku jako lékárničku pro běžné dny.

On-line verzi, která je obsahově bohatší, najdete zde – klik.

Domů si každý účastník odnese: 

Manuál první pomoci, ve kterém jsou probírané situace základně popsané, jsou zdůrazněny důležité kontakty a já věřím, že si maminky odnáší i pocit jistého nadhledu, připravenosti a pocitu, že v případě nutnosti budou vědět jak zasáhnout.

  Pokud máte zájem se kurzu zúčastnit, rezervujte si termín v rezervačním systému, dotazy prosím na e-mailovou adresu.

zivekurzy@comamdelat.com

Kde se kurzy první pomoci konají a co stojí?

Kurzy se budou konat v centru Prahy (JUST HOME Šrobárova 13, Praha 3 Flora) a ve velkých městech po ČR a jsou zpoplatněny částkou 1390 Kč včetně certifikátu. Veškeré materiály kurzu jsou zahrnuty v ceně. Pokud na kurz ale půjdete s partnerem či kamarádkou, pro dvojici vás kurz vyjde výhodněji: 2490 Kč.

Co když se na poslední chvíli nebudu moct účastnit?

Kdyby vám to nevyšlo a nemohli byste se dostavit, mějte na paměti, že do týdne před začátkem konání kurzu vám kurzovné zpět vrátím celé. Pokud kurz kurz později, nemůžeme již kurzovné vrátit, ale místo můžete přenechat kamarádce, babičce či jinému náhradníkovi. Kurz on-line formou je předtočený, u něj můžete objednat a ihned začít – z pohodlí domova 🙂 .

Věnujte kurz jako dárek

Mamince, kamarádce, nastávající mamince, těhotné kolegyni

Partnerovi, nastávajícímu tatínkovi, manželovi či kolegovi v očekávání 🙂 

Pro tatínky mám i speciální termíny jen pro táty:  ROK 2023: termíny zatím nejsou,
kde: PRAHA
 OD 18 DO 20.30, JUST HOME Šrobárova 13, Praha 3 Flora

Všechny dárkové poukazy najdete v e-shopu zde – klik.

MUDr. Michala Knězková

All posts

21 Comments

 • Alice G. 7.2.2017 at 7:34

  Dobrý den Míšo,

  už jsem dvakrát psala na Váš mail, že bych se chtěla přihlásit do kurzu 23.8. v Olomouci. Nevím jestli mail nedošel, nebo jen spadl do nevyžádané pošty.

  Děkuji moc Alice
  alice.gazarova@seznam.cz

  • Míša 7.2.2017 at 7:58

   Dobrý den, přihlášky jsou všechny zodpovězeny, tak musel zapadnout. Omlouvam se. Místo vám rezervuji v semináři od 14h. Krásný den a budu se těšit

  • Alice G. 7.2.2017 at 11:58

   Děkuji moc,také se budeme těšit.

 • Unknown 13.6.2017 at 6:56

  Dobrý den,prosím o přihlášení do Brna 14.7.,Lucie Ačaiová tel 606208732, kirsche@centrum.cz. Děkuji

 • Haňulka Salátová 12.12.2017 at 18:10

  Skoda, ze ve Znojme seminar nebude 🙁

 • Tereza Krestová 19.2.2018 at 19:11

  Dobrý den, přihlašovala jsem sebe a kamarádku na 2.3. do Uherského Hradiště, ale bohužel kurzy byly plné. Nabídla jste nám možnost kurzu 1.3.. Hned jsem Vám odepsala, že budeme rády, když nám kurz rezervujete. Bohužel mi zatím nedošla odpověď nebo jsem ji přehlédla. Tak se omlouvám za dotaz, zda máme rezervaci na 1.3.do Uherského Hradiště nebo ještě ne. Moc se těšíme a jsem ráda, že uvítáte i do našeho kraje.

  Děkuji Tereza Krestová

  • Míša 20.2.2018 at 12:32

   Dobrý den Terez, omlouvá se, momentálně je kolagyně nemocná a na emaily jsem sama, tak odepisuji co to jde. Počítám s vámi a mám vác v kurzu 1.3. 🙂 Ještě před začátkem dorazí podrobnosti ke kurzu. Hezký den a budu se těšit. Míša

   • Tereza Krestová 21.2.2018 at 8:44

    Moc děkuji za info a těšíme se 🙂

 • Monika 21.3.2018 at 8:10

  Mate v planu do budoucna zaradit ostravu? Jsem z karvine a vsechna mesta kde se seminar kona jsou pro me z ruky. Dekuji za inf

  • Míša 26.3.2018 at 8:59

   Dobrý den Mony,
   Ostrava byla v prosinci, takže teď dostala přednost další města. Ale pokusím se zase zařadit, když o ní bude zájem ☺.

   Krásný den.
   Míša

 • Jana Nenutilová 26.4.2018 at 10:56

  Dobrý den. Rezervována jsem si u vás místo na 30.11 ve Zlíně. Už jsem jednou byla , ale ráda si zopakuju. Můj dotaz zní. Nepřišlo mi potvrzení o účasti , mám tedy místo rezervované + mohl by jít i manžel? Ačkoli jsme Pražští, bydlíme ve Zlíně a ani jeden z termínu v Praze bohužel nebudeme.Děkuju, krásný den a těším se

 • Zuzana 3.3.2019 at 22:48

  Dobry den,
  Chtela jsem se zeptat,zdali planujete i zarazeni kurzu behem vikendu?

  • Míša 4.3.2019 at 20:35

   Dobrý den Zuzi,

   mně by to vůbec nevadilo, ale tak nějak sai říkám, že kdo by přišel? 😀
   A když víkend, tak jaký čas? Třeba neděle večer? Nerada bych tím někomu vzala víkend a aby byla pravděpodobnost, že budete mít čas.
   Děkuji
   Míša

 • Katka 18.1.2022 at 1:28

  Zdravím, jaká je prosím průměrná/maximální kapacita osob na kurzu první pomoci v Praze?
  Děkuji za odpověď, Katka

  • Míša 31.1.2022 at 23:03

   Hezký den, s ohledem na opatření v rámci COVIDu je to nyní 25 osob.

   Hezký den

 • Kateřina 18.2.2022 at 17:02

  Dobrý den, máme koupené 2 vstupenky na tuto neděli 20.2.2022 v Brně a bohužel jsme dnes zjistili, že jsme pozitivní. Moc jsme se těšili a nerada bych, aby nám kurz propadl. Jde to prosím nějak řešit? Děkuji

  • Míša 18.2.2022 at 22:39

   Hezký den, Kati 🙂

   poslala jsem Vám email, COVID je nečekán a nezván, rozumím 🙂

   Krásný den
   Míša

 • Lada Vosahlo 19.12.2022 at 22:45

  Naprosto vyborny kurz! Dostal jsem to jako darek k narozeninam a budu-li uprimny tak jsem si rikal, co jsem sakra udelal :-). A jakmile kurz zacal, tak jsem byl prekvapeny jak mluvou lektorky (pardon doktorky, ale ono je to vlastne jedno v tomto pripade) tak prednesem a i obsahem. Naprosto vyborny! Dekuju.

  Rika se, ze nejlepsi reklama je spokojeny zakaznik – nu, gratuluji, ze me jste si udelala chodici reklamu 🙂

  • MUDr. Michala Knězková 8.4.2023 at 23:13

   Krásný den,

   ani nevíte, jakou mi udělá radost, když za mnou přijde po kurzu nějaký partner. To je totiž daleko těžší, než když přijde žena 🙂 . Takže Vaše reakce tady, udělala mi opravdu radost a za to moc děkuju.

   Nesmírně mě těší, když mají kurzy přesah a skutečně pomáhají.

   Mějte krásný den a ideálně ať nic z kurzu nebude nikdy třeba 🙂

   Míša

 • Kateřina 27.12.2022 at 14:29

  Dobrý den, budete pořádat během příštího roku i kurzy v Ostravě nebo v Olomoucí? Děkuji za odpověď.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×