jak slouží bunkr | Válecí radost z Vánoc

Léto poskočilo ke svému konci a zase se začnou řešit Vánoce a plány na největší jiskry v dětských očích 🙂 . A tak dnes přidávám slíbenou rekapitulaci z Vánoc posledních, kdy hlavním dárkem byl BUNKR. Naše holky si do dopisu Ježíškovi napsaly o domeček pro panenky. A Ježíšek? Ten to nějak celé pochopil jináč a za panenky považoval právě holky naše. Domek totiž přinesl, ale pro ně 😀 .

Když na ty fotky dneska koukám, začínám se na Vánoce zase těšit. Letos je dětem 0, skoro 3, 7 a 9. A to už ty Vánoce budou božské. Ona Violka má neuvěřitelnou schopnost „radovat se“ a nadšení ukazovat do všech stran, což si na ní nesmírně užívám 🙂 .

Mým nejlepším dárkem z loňských Vánoc byl týden na horách. Je to tak, dávno už mi neudělá takovou radost žádný materiální dárek, protože mi ho stejně někdo hned poslintá, rozkouše, zabaví nebo ztratí 😀 . Takže možnost jet na krásné místo a být jen s nimi, to je pro mě to pravé aaaaaach 🙂 .

Pohybové dárky pro všechny

Violce donesl Ježíšek tuhle šplhací krásu a udělal moc dobře. Celkově u nás zatím vždy vedou dárky pohybové, protože je děti používají celý rok a je jim dost jedno, jaké je zrovna roční období 🙂 .

Knížky přečtou, jídlo snědí, hraček moc nedostávají, protože z nich vyrostou nebo brzy přestanou bavit. O oblečení ani nemluvím 😀 . Takže Utukutu dřevěný triangl Climbou, tam se Violce Ježíšek krásně trefil do noty.

 Dnes putuje mezi pokojíčkem a kanceláří, kde mám běhací pás já a můžeme tak společně chodit cvičit 🙂 . V reálu jsem se ale furt těhulila nebo rodila, takže jsme toho procvičeného času moc neměly, ale to se změní! No fakt 😀 . Doufám.

A vaše Vánoce o jídle nejsou? Kdyby fotky mohly mluvit, tak z téhle by šel jásot alespoň hodinu 😀 .

BUNKR – náš dům pro panenky

Ale zpět k tématu. BUNKR – promyšlený systém matrací, který může sloužit jako gauč, postel pro přespávací kamarády nebo hrad, zámek a bunkr dle aktuální nálady. Společně s ním poslal Ježíšek i plakát s návodem, aby měly malé panenky inspiraci, co se z matrací dá vše postavit.

A tak se u nás stavilo hned na Štědrý den.

Hodně rychle holky zapomněly na přání z dopisu a z matrací měly obr radost. O dost menší ji měl ale Tom, který už viděl, jak to nepůjde doma nikam složit a budeme o to všude zakopávat 😀 . Ach ty Ježíšku!

I to si ale brzy sedlo, protože jsme pro matrace našli místo a během „nestavících chvilek“ slouží holkám jako čtecí a válce kout. A nezabral vlastně žádné extra místo. Naopak si teď holky berou knížky a nemusí si s nimi chodit do postele nebo ke stolu, ale jsou všechny spolu 🙂 .

Stavím, stavíš, stavíme

Celé jaro se u nás doma intenzivně řešila architektonická studie, kterou jsme dávali dohromady, abychom před létem mohli začít stavět ten náš opravdový dům. Takže asi není úplně překvapením, že právě bunkry v nejrůznějších tvarů domů u nás byly v kurzu.

Horší už ale bylo, že dvouletá Violka kopírovala starší holky a skákala z nich jak osmiletá 😀 . Z matrací vykouzlíte klouzačky, mosty, podlézačky i přelézačky nebo třeba skokanský můstek. Joo, sen každý mámy 😀 . Ale jakou radost z toho měly ony.

Čtecím koutem v době klidu

Tady se mi podařilo zachytit BUNKR v klidové fázi, což hlavně v zimě, kdy jsme byli často doma, nebylo zrovna snadný. Holky si ho skládaly takhle ke knížkám a trávil tam čas nejeden z nás.

Aktuálně s ním mám ale jednu nemilou vzpomínku. Tou je nocování u holek v pokojíčku na zemi, když jsme měli všichni akutní gastritidu. Jojo, obešlo nás to všechny a jednu z holek v noci, kdy 7x zvracela.

To nás bunkr zachránil, že jsme tam nemuseli ležet na parketách, ale pohodlně se vyspali a mohli jí pomáhat a hlídat.

Praktický, příjemný a v mnoha barvách

Matrace mají sundavací potah, takže to snadno hodíte do pračky a v nabídce je x barev potahů, takže si vybere vážně každý. Ježíšek byl milosrdný a zvolil holkám tenhle s květinovým vzorem. A na něm nevidíte flek žádný, ani při gastritidě 😀 .

A co rozhodlo u mě, proč jsem si chtěla BUNKR od Ježíška rozhodně nechat? Holky už mají kamarádky ze školky a školy a už milují společné večery, když k nám některá přijde na přespání. A to dřív bylo peklo, protože jsme neměli spací místo navíc a položit jednoho nebo všechny na zem už mi nepřišlo tak fajn.

Teď máme doma vlastně dvě sací místa navíc. Matrace nejsou žádným měkkým molitanem, ale plnohodnotnou matrací, takže se na ní spí dobře i nám (jojo gastritida to prověřila 😀 ) a holky mají místa pro kamarádky.

Ty přijdou večer na hry, kouknou na stěně na film, který si promítnou promítačkou a pak společně odpadnou právě na matracích Bunkru 🙂 .

Suma sumárum, za nas moc příjemný Ježíšek, kterého využívají holky v mnoha ohledech a často. Snad tam najdou místo i pro Beníka 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Jitka K. 5.9.2022 at 12:53

  Tak to je PECKA! To jsem viděla kdysi na Pinterestu. Vyrábí se asi i v zahraničí (???) a vůbec jsem netušila, že je to k sehnání i tady u nás.

  Senza, děkujeme za nápad. Ježíšek promyslí.

  Jitka

  • MUDr. Michala Knězková 10.9.2022 at 22:28

   Hezký den, Jitu,

   ano i v zahraničí se podobný koncept vyrábí, ale tento je vyrobený přímo tady v ČR 🙂 . Jsem ráda, že jsme byli inspirací.

   Krásný den
   Míša, holky a Ben

 • Irena Nesvačilová 5.9.2022 at 16:22

  Milá Míšo,
  moc děkujeme za tenhle váš článek, protože doma vedeme vskutku vášnivé diskuze. Partner bunkr doma nechce právě z obav, které měl váš manžel. Třeba právě tohle rozhodne a přesvědčím ho, že je to skvělá věc. Naši kluci by z toho byli paf. Denně staví ze všeho co najdou a já vždycky trnu, co všechno vytahej a já to budu dva dny uklízet 😀 . Děkuju vám a trochu hloupě se zeptám, nebudete opět zařizovat slevový kód na tyto matrace?

  Děkuji
  Irča

  • MUDr. Michala Knězková 10.9.2022 at 22:27

   Hezký den, Irenko,

   moc děkuju za tak milý komentář a jsem ráda, že třeba pomůžu k radostnému a poblázněnému příštímu roku 😀 . Manžel už ho přijal jako dalšího člena rodiny 😀 . Kód zatím nevím, ale doporučuji si přihlásit odběr slevových kódů dole v zápatí blogu. Pak Vám budou chodit všechny domluvené kódy do emailu 🙂 .

   Máváme

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×