Dětské království #1 | Barvy barvičky

Já už vás tak dlouho namlsávám a pořád tu nic není, že? Vůbec to není tím, že by nebylo o čem psát, naopak se toho děje kolem nás tolik, že čas nadešel až dnes. Holky mají momentálně vystěhovaný pokojíček a dělaly se krásné a našim očím líbivé barevné změny :-). Trochu se to zdrželo, protože truhláři ještě maličko bojují s postýlkama, ale já věřím, že je už čas to tu trochu rozjet. Proto dnes máte možnost vidět první díl našeho pokojíčkového seriálu a trochu poradím, že se během několika dílů bude i moc hezky soutěžit. Tak hurá na barvičky…

Dlouho jsem přemýšlela, čím tenhle seriál zahájit a rozhodla jsem se, že dnes ještě do té naší nory nenakouknete :-D. Chtěla bych vám postupně ukázat, jak jsem tenhle projekt plánovala od samého začátku. Třeba taky nějakou tu rekonstrukci plánujete, tak se vám to bude hodit. Ostatní se určitě rádi pokochají pokojíčky, které mají děti hlavně v cizině či katalogu :-D.

Tím nejdůležitějším, co stálo na úplném začátku totiž byla barva. Ujistit si, že vím, do jakých barev pokojíček budeme tlačit. Holky mi toho ještě moc neporadí, takže pořád je to hlavně na nás jako rodičích. Nelinka mi řekne svou oblíbenou barvu, co dva dny je to nějaká jiná :-D.

Pobyla jsem tedy pár večerů na instagramu a pinterestu a postahovala si do počítače obrázky, které se mi líbí a mohou pomoci v rozhodování. Několik mých oblíbených variant tady uvidíte…schválně, co myslíte, že jsem vybrala s holkama já? 🙂

NORDIC – favorit katalogů a blogerek

Tyhle barvy, které vlastně barvy nejsou jsou neskutečně moderní, ještě víc fotogenické a dnes moc oblíbené. Najdete je na každém rohu. Když si hodíte do vyhledavačů heslo „dětský pokoj“, bude snad v kterémkoli jazyce k vidění nordic. Za sebe říkám ano, i mně se moc líbí. Už vidím ty krásné čisté fotečky.

Někomu to přijde chladné a nedětské, nicméně je pravda, že takto naklizené je to jen na fotky a během dne je i tenhle pokojíček veselý…pokud tedy rodiče těchto dětí nevyznávají black&white i na poli hraček.

Rovnou ale napovím, že tuhle variantu u nás nehledejte. Pokojíček sice vymýšlíme hlavně my velcí, nicméně děti do toho mluvit smí a za sebe neznám jediné dítě, které by si z dnešních fotek v článku vybralo tenhle pokojíček. Takže tenhle by bavil maminku, holky ale ne takže se jde dál :-). A co vy, líbí se nordic vám?

Je čas pustit sem špetku barev

Veselejší nordic nejen chlapečkům

Tohle je řešení pro všechny maminky, ve kterých se pere touha po čistotě, ale zároveň chtějí uspokojit dětskou touhu po barvičkách. Pokojík nemusí být nutně z černé a bílé. Stačí černou doplnit odstíny jedné libovolné barvy a trochy šedé. Vše k sobě krásně ladí, pastelová barvička udělá jen světloučký nádech, ale pokojíček určitě zútulní.

Pokud víte, že na barevné kombinace moc nejste a trochu žijete v domnění, že ve výsledku z toho stejně vznikne cirkus, můžete to buď vzdát nebo se řídit barevnými paletkami. Jsou chytré a usnadní vám autoři fůru práce. Jsou v nich seřazené barvičky, které k sobě hezky ladí a netrefíte vedle, když budete vše ladit do barev v jedné paletce.

Pro ukázku vždy přikládám paletku k pokojíčků v tomhle článku.

Čistý a veselý zároveň

Tahle barevná kombinace mě zaujala moc. Je sice v mých očích víc pro kluka než holku, ale ani holčikám by v nich nebylo špatně. Kombinuje se tu už víc barev, takže tady už je jasné, že pokojík bude vypadat líp uklizený, což je jen v noci 😀 ale je veselý, krásný, dětský a pořád stylový.

Pořád se drží čistého základu s šedou barvou, ale krom modré je tu i má oblíbená horčice. Mimochodem tyhle paletky báječně platí i v oblékání dětí. Většinou tohle vůbec neřešíme, protože se válíme na písku nebo v lese, ale když ta možnost je a plánuju udělat nějaké fotky, přemýšlím o barvě tepláků a trika víc :-D. Takže i tyhle paletky jsou fajn, a právě u kluků je čím dál častější hořčice třeba s námořnickou modrou. Hmmm, nám ten kluk do party prostě chybí :-D.

Odvážnějším tleskám

Tleskám. Tohle je báječný pokojíček, který jsem našla na instagramu. Maminka dokázala spojit barevně pokoj pro kluka i holku, a to suprově. Pokud chcete volit tmavší barvy, je dobré se zamyslet nad tím, kolik světla mi do pokoje přinese okno. Podkrovní pokojíčky s okny na střeše to mají asi nejlepší, my ostatní už musíme trochu kalkulovat.Mé holky měly doposud pokojíček v béžové a růžové barvě. Kdybych mohla zvolit znovu, béžovou bych udělala světlejší a růžovou též. Okno máme sice veliké, ale pokoj je dlouhý a na druhém konci už to byla se světlem bída.

Chcete barvu výraznou, tak ji dejte na jednu stěnu a zbylé stěny vymalujte na bílo nebo hodně světloučkým odstínem barvy. Alespoň to jsem odkoukala od těch katalogových pokojíků :-).

Hurá k princeznám

Nechtěla jsem zanedbat maminky chlapečků, takže jsem je dnes upřednostnila, ale hurá k něčemu něžnějšímu. Pro holky je krásných kombinací fůra. Zase se omlouvám všem, kteří máte rádi syté barvy. Já už se jich přesytila, takže i výběr pro holčičky bude spíš prosvětlený.

Kombinace dřeva, bílé barvy a meruňky je pro holčičku snad každého věku. Myšleno dokud se dá označit za „holčičku“ :-D. Bílá je královna všech pokojíčků a je jen rozumné ji volit tam, kde mi nevadí upatlanost. U nás je to určitě nábytek. Hračky a koberec nepovažuju za tu nej volbu, to leda na tu fotku :-D. Nábytek v bílé barvě měly holky už teď a je super. Dobře se o něj stará a umyla jsem z něj doposud vše. 

Jako bonbón

No ne? Tohle je naprostá slaďárna a díky tomu, že jsou kombinované jen světlé pastelové barvičky, vůbec to nepůsobí jako psychadelický cirkus :-D. Suprové. Teď si mezi tím vším představte rudou červenou karkulku nebo sytě zelenou žábu. Co třeba velkého černého krtka? Všechno krásně hraje dohromady právě proto, že jde o jemné odstíny. Líbí se mi moc!

Neutrální s výrazným prvkem

Pro malé školkou povinné, ale i pro školačku. Pokojíček je v odstínech dřeva, přírodní na bílém základu, ale je v něm krásně zvýrazněný prvek. Sytá postel a pár doplňků udělá z jinak hodně světlého a nebarevného pokojíku úplně akorátní příbytek :-).

Další super nápad a barva se dá samozřejmě měnit podle nálady. Máte kluka, tak místo meruňkové bude krásná tyrkysová, hráškově zelená…prostě stačí mrknout do paletek barev a vybrat tu svou oblíbenou.

Trefila jsem se někomu do noty? Tohle jsou pokojíčky, které inspirovaly mě. Chci, aby pokojík holek byl hlavně a především praktický. Co od něj čekat?

Určitě v něm budou barvy, jen v černé a bílé nejdeme.
Bude finančně náročnější, ale vydrží holkám do puberty (až na malé výjimky)
Nebude katalogový, ale bude v něm několik designových kousků, které mu (snad) dodají styl
Bude v něm dost úložného prostoru, protože aby byl hezký, je třeba mít kam ukrýt bordel 🙂
Bude hodně světlý. Malovat bíle nebudeme, co z toho plyne? Bude dostatek osvětlení.
Postele a matrace, na ty budu klást největší důraz. Postele musí přežít holky a matrace musí být už opravdu kvalitní, protože na ní budou spát na dost dlouho.
V pokoji nebude chybět psací stůl a k němu samozřejmě zdravé sezení.

No a pak požadavek holek – bude v něm prostor, kde si budou hrát a dovádět.

Ehm, takhle to vypadá, že máme prostor srovnatelný s fotbalovým hřištěm :-D. Tak to ne. Tohle všechno dáme na cca 20m čtverečních.

Těšíte se? Tak jaké barvy u nás budou, co myslíte :-).
A sledujte nás facebook, budou soutěže :-).

Pááá

MUDr. Michala Knězková

All posts

9 Comments

 • Anonymní 1.2.2017 at 8:48

  Mílá Míšo, tak tímhle si mi kápla do noty! Zrovna to řešíme. Už jsem vystěhovala celý pokojíček a vytřídila hračky. Půlka jich ubylo a mám z toho velkou radost. Zatím jsem dala pryč malou postýlku a koberec a máme zatím dočasný pokojík bez nábytku, tedy bez stolů a postele. Je to vlastně skvělá herna. No a teď začínám plánovat tu velkou věc, stejně jako popisuješ, aby to bylo praktické, kvalitní, vydrželo do puberty a zároveň to bylo krásné a vzdušné. U nás to jsou dva kluci na nudli 13m2. Tak to bude zajímavé! Těším se na další inspiraci!! Jitka (Cutblog)

 • Anonymní 1.2.2017 at 8:57

  Tedy já jsem tak moc zvědavá! 🙂 dětský pokoj zařizuji v podobném stylu a brzy budeme přidávat postel pro dcerku, budou jí dva a synovi bylo pět. Bude to tedy výzva, i když zatím jediným požadavkem byly plakáty Transformers. Výhoda je skříň, která nebude v pokojíku ale bojuji s manželem ohledně polic, nemá je v oblibě ale místa moc není… Tak se těším a třeba se i inspiruji. Míša

 • Jitka Křížková 1.2.2017 at 9:01

  Ahoj Míšo, tak jsem tušila, že budeš vybírat v podobných pastelových barvičkách, prostě se to k tobě a holkám hodí a navíc, kdo fotí, ví, že nej jsou super prosvětlené prostory 🙂 Já už si barevnou kombinaci pro malou vybrala a bude podobná tady uvedené slaďárně. Jen bych potřebovala mít na vše více času, představa už je. Každopádně děkuji za další super inspiraci. Jitka

 • Lucie Kučerová 1.2.2017 at 14:52

  Krásná inspirace, také nás brzy čeká. Teď mají bílý s obrázky co jsem jim namalovala na zeď. Líbí se mi bonbon, ale bude muset zkombinovat chlapečka a holčičku. U vás nevím zda odhadnout, neutrální s výrazným prvkem, nebo ta s hořčicovou barvou, ale dle tapety spíš ty barvičky. Děkuji za seriál, budu z něho čerpat, velice ráda. Hodně řeším co na zem. Koberec dostává hodně zabrat a na dřevo by padl celý rozpočet. Tak hledám.

 • Máma bloguje 1.2.2017 at 18:39

  My zrovna zařizujeme pokojíček malému. Právě chystám článek o tom, jak jsme k tomu přistupovali my. V černobílé taky nejedeme, ale scandi styl se nám moc líbí. A úplně nejvíc se mi líbí jeden IG účet, kde paní umí krásně zkombinovat třeba 6 barev. My jsme zatím u tří, ale asi ještě tu hořčicovou přidáme…Těším se na Vaše holčičí pojetí.

 • Učitelka Hanča 1.2.2017 at 19:09

  Sladarna je krasna, ale ja si tam prave toho krtka nebo klasickou paletu vyraznych barev na hrackach moc predstavit neumim… u nas je zatim pokojik hlavne bily, mame otevrene police a tam je na hrackach barev dost, ale uvidime do budoucna, ted je to proste jen herna 🙂

 • Anonymní 3.2.2017 at 8:19

  Pekny clanek.Prave vymyslime pokojicek pro syna a zasekla jsem se u postylky.Porad nevim, jakou mu nechat vyrobit.Tak se tesim na Vasi inspiraci.Snad bude co nejdriv:-) Katka

 • Petra Pětíková 3.2.2017 at 14:46

  Jsem na váš pokojík moc zvědavá Míšo, nás to v létě čeká také, tak se aspoň nechám inspirovat. Nordic styl se mi moc líbí, ale do dětského pokojíku barvy prostě patří. Moc se mi líbí verze bonbón, ale je fakt, že pestré hračky by tam moc neladily. Nejvíc by se mi do pokojíku líbila ta poslední verze, tak jsem zvědavá co jste vybrali. Určitě to budou mít holčičky krásný 🙂

 • Vaneri 7.4.2017 at 11:03

  Všechny jsou krásné. Za mě vede Hurá k princeznám, ale brzy budeme muset zkombinovat kluka a holčičku, takže něco víc neutrálního. Ale myslím, že si tam nakonec ten svůj koutek stejně každý "vybarví" po svém:-)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×