Dětské království #4 | Zdravé spaní

Jsem tu zase a se mnou čtyřka. Další díl z našeho pokojíčkového seriálu. Myslela jsem si, že v téhle době už bude pokojíček hotový a já si tady budu smolit několik článků naráz. Jako klasická rekonstrukce ale nejsme bez zádrhelu, takže dnešní článek je vysoce aktuální :-). V soutěží o pytel NANA Party vás většina očekávala v dnešním článku bytový textil. Trochu vás zklamu, protože i když se tu mihne, je ten dnešní text hlavně o zdravém spaní dětí a o tom, jak vybrat matraci, zda dát dětem polštáře nebo třeba o peřinách a dalších výhercích. V závěru nechybí ani další soutěž :-).
 
Víc než jen ochotně, chodí teď holky po obědě spát :-D. Do nového se chodí vždycky líp, že? Však já si nedělám iluze, ono je to hodně rychle přejde. :-). Využila jsem jedno tohle spaní, vyfotila vám párkrát Nelinku v době, kdy ještě není tma tmoucí, takže dnes si můžete přečíst něco na téma my a výběr pro spaní našich dětí. Tohle je historicky první spaní holek na nových matracích, i když už je doma nějaký ten pátek máme :-). A byl výjimečný, do příjezdu nových postýlek je zase uklidíme a snad už to bude každým dnem a dračice půjdou spát do svého :-).

Výběr dětské matrace

Jaká by měly být a co by měla splňovat dětská matrace? To jsem zkusila sepsat v několika bodech. Článek je psaný pro maminky předškoláků a školáku, na ty kojenecké matrace jsem přísná byla též, ale třeba snímatelný potah jsem neřešila. Takhle jsme tedy vybírali matrace my a na tohle všechno jsem dávala pozor. Matrací dle těchhle kritérií seženete větší množství :-).

Nová 

Každé dítě by mělo dostat svou vlastní matraci. To v jaké postýlce dítě spí nemá dle mého až takovou váhu jako matrace, na které odpočívá. U postele je samozřejmostí, aby byla zdravotně nezávadná, ale to hlavní dělá matrace. Velice často se na bazárku potkáme s tím, že spolu s postýlkou prodává původní majitel i matraci. Neberte ji, dejte peníze do nové. Každé dítě by mělo mít tu svou a nejde jen o to, zda ji předchozí majitel nepočůral nebo neproležel.

Středně tvrdá až tvrdá

Páteř dítěte je měkká a není zcela vyvinutá, je důležité dbát na správnou tvrdost matrace. Matrace pro dítě by neměla být zónová, jako se vybírá pro dospělé. Dítě se po matraci stěhuje a předem daných zón by stejně nedovedlo účelně využít.

Pokud bude matrace příliš měkká, dítě se do ní  celé „zaboří“ a po dobu spánku bude páteř vystavena nefyziologické poloze. Ten samý případ nastane, pokud bude matrace až příliš tvrdá, opět páteř nedostane správné polohy pro zdravý vývoj. Vybraná matrace by tedy měla být středně tvrdá až tvrdá, měla by mít jistou elasticitu, aby byla zajištěna optimální podpora pro páteř dítěte.

Je mi jasné, že tohle se při výběru na internetu špatně zkouší, takže vybírejte matrace podle stupně tvrdosti uvedených výrobcem. Pokud pořizujete matraci starším dětem, které ji budou mít více let, doporučuji někde matraci ozkoušet.

Snímatelný a pratelný potah 

Přikrývky a potahy matrací je třeba prát. Jednak je to samozřejmostí co do hygieny, zadruhé předcházíte rizikům spojených s alergiemi a nežádoucím reakcím organizmu dítěte. Každá přikrývka, povlečení, ale i potah matrace by měl být pratelný na 60°, jen s výhodou pokud lze i na 90°C.

Dobré odvětrávání

Pokud nebude mít matrace možnost proudění vzduchu, tedy dobré odvětrávání, případně budete-li ji zapínat do neprodyšných chráničů matrací, bude se v ní zadržovat vlhkost. Sledujte při výběru i tenhle faktor. Je lepší připlatit za matraci s odvětráváním než řešit vlhkost koupí neprodyšného nepromokavého prostěradla.

Je výhodou pokud má každá strana odlišné vlastnosti 
(kojenecká/dětská nebo dětská/juniorská) Tohle rozhodně  není nezbytné, ale ušetří to na financích za matrace. Pokud již kupujete matraci pro předškoláka, kterého ale chcete dát do klasické velké postele, bude i pro vás úspornější, když vlastnosti matrace bude mít jedna strana přizpůsobené dítěti, po otočení už ale bude vhodná pro juniora. Taková matrace vydrží delší dobu a  bude pořád splňovat maximální oporu pro páteř dítěte.
 

Matrací, které budou splňovat tato kritéria je hodně a cenově je pořídíte (při velkém rozměru 190-200cm délky) cca od 1800Kč. Jak jsem už psala, spaní dětí nás v dětském pokojíčku stálo nejvíce peněz. Lépe řečeno, rozhodli jsme se investovat právě sem. Pro ukázku matrace, které jsme vybrali my.

Protože jsme s manželem oba hodně vysocí a podle všeho i naše holky takové budou, protože si od narození frčí po 90.percentilu :-), nečekaly plotýnky na stáří a daly o sobě bohužel vědět už teď. Matrace jsme pro nás dva vybírali dlouho, dvakrát jsme vraceli, protože jsme po třech týdnech na matraci zjistili, že tohle prostě není ono, i když se nám zdálo, že bude. Nakonec jsme oba skončili u matrací značky Träumeland a máme je oba dva již 3 roky. Spokojení jsme oba a to máme každý matraci jinou, takže i pro holky jsme začali hledat tady, i když jsou cenově tyhle matrace určitě náročnější.

Matrace splňují vše, co jsem popsala výše. Trochu jsem doufala, že ty dětské a juniorské půjdou prát na 90°, což se nekonalo, ale splňují alespoň tu nutnou 60ku a to nám stačí. Sympatické nám bylo už to, že matrace jde pořídit v úplně libovolném rozměru, což pro nás bylo důležité, jelikož matrace, které jsme si s manželem pořizovali museli mít na šířku jen 85cm a v tomhle rozměru jste výběrem hodně limitování. Nemusíte, poptejte se jestli vámi vybraná matrace jde zakoupit v atypickém rozměru – většinou totiž jde a nikde viditelně to psané není.

Holkám jsme do pokoje koupili postele, které už chceme, aby jim vydržely na hodně dlouho. Mají tedy délku 200cm a tady je třeba se vyhnout pocitu, že pro velkou dospěláckou postel je nutná i taková matrace. I v tomto rozměru se dělají dětské a tady dobu nepředbíhejme. Hmotnost a výška dítěte je úplně jiná než u dospělého, takže i nároky na matrace jsou jiné, z toho důvodu je třeba vybrat tu určenou dětem i při tomto rozměru.

Holky budou spát na matraci Vollmond od výše jmenované firmy Träumelad. Materiál matrace, je ve všech diskuzích probíraná a chválená elastická pěna vyráběná za studena. Našla jsem ji téměř v každém článku psaném na téma takových matrací. Dětská strana matrace je vhodná pro děti od 12kg do 35kg. Jakmile se tedy holky vykrmí do 35kg, otočíme matraci na druhou stranu, která je juniorská, a je na tuhle váhu stavěná.

Potah matrace je snímatelný, pratelný a je nepromokavý, takže se počítá s tím, že v tomhle věku (i při rozměru matrace 200cm na délku) ne každá noc dítěte bude suchá. Není potřeba na ni pořizovat další nepromoková a často neprodyšná prostěradla, při nehodě prostě hodím do pračky. Potah na matraci se dá díky zipu rozepnout na dvě části. Zip tedy obkružuje kompletně celou matraci. Pokud se stane v noci nehoda, rozepneme povlak, spodní stranu přendáme nahoru a získáme čas na vyprání znečištěné strany potahu. Později obě části spojíme zase zipem a ochrana matrace bude zase ze všech stran.

Matraci jsme objednali na e-shopu Ondálek – najdete ji zde.
 

Teď jen myslím na to, jestli by dítě bylo schopné říct „Maminko, mně se na té matraci dobře nespí, tamta byla lepší“. Protože já to tak měla. Vážně jsem úplně nadala IKEA matraci, kterou ale naši kamarádi moc chválili :-/. Možná tohle děti neřeší, stejně jako dost dětí dokáže nosit boty i o dvě velikosti menší než je jejich noha. Já jen můžu doufat, že se jim spát bude dobře a že matrace vážně vydrží dlouho.

Přikrývky a jejich oblečky

Na tohle jsem se moooc těšila :-D. Na ten výběr. Ono je totiž tak strašně moc krásy, ale o té asi hlavně jindy, protože jste mě moc překvapili, jak stojíte o článek k bytovému textilu, tedy tomu dětskému. Dnes je to spíš o té pediatrii, správnému výběru a tak tomu bude i u pokrývek. Nicméně už tady prozradím, že holky dostaly tohle naprosto dokonalé povlečení Tellkiddo. Kdo máte rád tenhle jednoduchý a stylový design, poradím, že ho hledejte na e-shopu Bebis. Mají jich více a vůbec té stylové krásy je tam mnohem a mnohem víc.

Stejně jako u matrace se dívám u přikrývek a textilu do postele, aby byl pratelný a pokud dovolí i 60°, bude to jen výhoda. Pokud máte doma alergika nebo vy sami jste atopici, astmatici nebo už se léčíte pro nějaký druh alergie, doporučuju na tohle koukat extra důkladně. Jakmile vybíráte povlečení, dejte pozor na rozměry, protože ne každé „velké“ povlečení má rozměr klasických peřin. Bohužel, kolikrát se mi stalo, že jsem vybrala povlečení a pak bych musela doma upravovat nebo si zaplatit za jeho zmenšení, aby pasoval holkám na deky.

Přikrývky. Nějak mě nenapadlo, že si z menších postýlek holky moc nedonesou, takže vlastně úplně vše se pořídilo od nuly. Řešila jsem tedy krom matrace i výběr peřin a překvapilo mě, kolik možností je. Ve výsledku jsem krom pratelnosti sledovala ještě i hmotnost matrace a zda je celoroční, slabá nebo silnější na zimu.

Tady se mi nepodařil jeden krok, ale na štěstí šla výměna snadno vyřešit. Objednala jsem holkám přikrývky přes internet na webu povlečení Matějovský. Peřiny jsem chtěla celoroční, aby je měly holky ideálně pořád a já nemusela moc řešit. K celoročnímu používání jsme objednala Premium Line Thermo deky, které mají gramáž 500g/m čtvereční. Ideální přes net, ale pozor že na malé děti bude hodně těžká. Julinka by to ve 20 měsících nedala. Takže tady jsem měnila za tu lehčí variantu a vyšli mi maximálně vstříc.. Pro mě jako velkou ideální peřina. Menším dětem doporučuju za sebe slabší Premium Line letní peřinu. (Oba druhy jsou materiálem polyesterové peřiny a jsou vhodné i pro citlivější a alergické jedince)
 

Polštář ano nebo ne?

Máte-li doma drobka, který ještě ani do školky nenastoupil, určitě žádná polštář ani nepotřebuje. Nicméně asi každé takové dítě už ho má, protože to vidí u nás větších a časem si o něj samo řekne. Je dobré pamatovat na fakt, že by měly děti ležet na rovném povrchu, právě pro zdravý vývoj páteře, takže pokud dítěti polštář dáme, měl by to být spíš polštář/nepolštář.

U nás už i Julinka si ho vydyndala, ale já to vyřešila nejlevnějším (téměř prázdným) polštářem v IKEA, který nestál ani 50Kč. Jakmile na něj položí hlavu, zmáčkne se polštář až k matraci a efekt je stejný, jako by ležela bez něj a její touha po „počtáku“ je ukojena. Určitě není potřeba, aby mělo dítě drahý polštář z anatomicky tvarovatelné paměťové pěny apod. Nicméně pokud taková chcete, vybírejte extra z té kategorie kojeneckých/dětských polštářů, aby byly dělané přímo malým dětem.
Spaní na holky zatím čeká a ještě je máme v původních postýlkách, ale jakmile k nám dorazí hotové postele, budou se nadšeně stěhovat, protože ony si tuhle on-line rekonstrukci užívaj moc :-D. Chvíli byl pokoj skladiště, pak se celý vyprázdnil a byla z něj tělocvična s ozvěnou (Nelinka se díky tomu naučila nejen KOPENELEC – ruzuměj kotrmelec – ale dokonce udělá i stojku o stěnu a z ní pak svůj slavný kopenelec 🙂 aaach já pyšná máma „za mlada sportovkyně“), teď už tu máme krabice, které čekají na smontování a to je baví nejvíc. Šroubováky, šroubečky…tak snad žádný neztratíme :-D.

Zdravé spaní máme za sebou, já jsem moc ráda, že se sem konečně dostalo, protože jsem o něm chtěla napsat už dřív, takže konečně splněno a doufám, že někomu z vás ušetřím práci při hledání kriterií, na které se soustředit, až přijde vybírání i na vás.

A protože minule tu byla soutěž, pojďme si říct, kdo si od nás dnes něco odnese. Vyhlášení ale bude hned dvojí a krom výhry krásného papírového pytle od NANA Party, bych dnes předala ještě mega balení LEGO Duplo Cesta kolem světa, protože to souvisí se soutěží dnešní :-). Stíháte jak to myslím? Já moc ne, vzhledem k tomu, že ručičky na hodinách už dávno minuly půlnoc :-D.

 Výherce papírového pytle s trojúhelníky, od NANA Party se stává, a my GRATULUJEME

EVA KRASULOVÁ

Vzhledem k výhře, o kterou se bude hrát dneska, předáváme konečně i LEGO Duplo Cestu kolem světa a GRATULUJEME

TEREZA ŠEBESTOVÁ

Nooo a nebojte, už bude konec :-). Teď už jen malá soutěž pro ty, kteří vydrželi až do samotného konce. E-shop Feedo.cz mi pro vás daroval parádní LEGO BOX, které jsou vidět i na fotce v tomhle článku :-). My je milujeme, schovají všechno LEGO, takže jeden z vás si bude moc vybrat velký box podle vlastní nálady z nabídky TADY.

 

Vyhraj LEGO BOX na hračky od Feedo.cz

1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life
2/ Do neděle 19.2. napiš komentář pod tento článek nebo na FB,
Jakou barvu boxu si vybereš? – vybírej TADY
(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)
3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x
4/ NOVINKA – pokud nás sleduješ na instagramu (mk_life.cz) zařadíme tě do slosování gratis ještě jednou!
MUDr. Michala Knězková

All posts

96 Comments

 • Anonymní 12.2.2017 at 15:30

  Diky za tip na matraci 🙂
  Lego box-tmave zeleny by se hodil.
  taniciatko@seznam.cz

 • Kateřina Šikýřová 12.2.2017 at 15:34

  Líbila by se mi barva světle růžová.
  Sdílím na FB jako Katka KaTka
  Na instagramu sleduji jako Kettr
  katka.sikyrova@gmail.com

 • Radka H. 12.2.2017 at 15:42

  Díky za rady a tipy, které s ebudou určitě hodit 🙂
  Box světle růžový.
  Sleduji na FB a Instagramu(RaduliH).
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Adéla V. 12.2.2017 at 15:46

  Tuhle značku matrací vůbec neznáme, díky za rozšíření obzorů. 😉 Taky jsme vybírali hodně dlouho.
  Boxik by se nám hodil šedivý. 😊
  adela.prsalova@gmail.com

 • Lucie Nováková 12.2.2017 at 15:53

  Super rady, plánujeme nový pokojíček pro naši princeznu,barvy pastelové, box aqua by nám krásně ladil 🙂 luciecb@seznam.cz

 • Radka Eliášová 12.2.2017 at 16:04

  Lego boxy jsou pecka. Vybiram si bily. Sleduji na fb i ig.
  Radu.eliasova@gmail.com

 • Irena Durdilová 12.2.2017 at 16:14

  Výborný článek…box by se líbil žlutý �� irena.durdilova@seznam.cz

 • Martina Šlapáková 12.2.2017 at 16:20

  Pěkný článek. 😉 brzy budu kupovat novou matraci pro miminko. Pro nás tři jsme kupovali matrace a přikrývky v září při stěhování 😍😍 Box bych chtěla šedý aby ladil do Tadikova pokojoku.

 • Zuzana Černá 12.2.2017 at 16:24

  Výběru matrací jsem věnovala velkou pozornost – a každé dítě má svoji novou.
  Lego box bychom už využili – líbil by se mi asi světlě zelený.
  Sleduji fb i insta. zcernala@gmail.com

 • Anonymní 12.2.2017 at 16:25

  Jé nám by se hodil světle zelený.
  Hana a Magdalenka
  hana.dlouha125@seznam.cz

 • Petra Setničková 12.2.2017 at 16:33

  svetle zeleny box by byl perfektni. setnickova@centrum.cz

 • Sawas 12.2.2017 at 16:35

  Svetle zluty. a.saj@centrum.cz

 • Anonymní 12.2.2017 at 16:53

  Líbil by se nám azurový. Lucie Cvetlerová lucily@seznam.cz

 • lucie 12.2.2017 at 16:58

  napsat komentář do neděle 29.1.??
  sleduji fb i instagram.
  box by se nám hodil šedý.
  díky
  lucie
  eiben@post.cz

 • Anonymní 12.2.2017 at 17:07

  Míšo, to povlečení je prostě nádherné!!! Interiérový design mám hodně ráda, takže články o proměně pokojíčku mi kálply do noty. My jsme měnili pokoj asi před rokem a už je přichystaný pro malého školáka 🙂 Hrozně to letí! Jsem velká faninka nordic stylu, ale u sebe doma to přece jen neumím udržet jen v černé a bílé. Alespoň to není jak z katalogu, ale výsledkem je náš osobitý styl v kterém se cítíme dobře. No a ke stvrzení svých slov jsem místo stylové šedé vybrala světle zelenou krabici. 🙂 Kristee

 • Sam 12.2.2017 at 17:13

  matrace úžasný …. budeme je také muset obnovit, takže rady přijdou vhod a jaký boxík? Přece světle zelený 🙂
  ivetahanova@email.cz

 • Jitka 12.2.2017 at 17:15

  Super inspirace na výběr matrace, u nás se pomalu začíná s dětským pokojíčkem, a proto to tu teď hltám jedním dechem 🙂
  Box by se nám nejvíc hodil v barvě aqua 🙂
  Sledujeme stále a všude 🙂
  PS: nechci rýpat 😉 ale nemá soutěž končit spíš 29. února? 🙂

 • Anonymní 12.2.2017 at 18:08

  Světle Zelený….libusak@centrum.cz

 • Lucie Procházková 12.2.2017 at 18:12

  Hezký večer,nám by se do pokojíčku hodil světle zelený boxík, vypadají teda moc pěkně 🙂
  lucie_prochazkova@centrum.cz

 • Martina Hepnerová 12.2.2017 at 18:30

  Pěkný večer, box by se mi líbil zelený (světlý). Díky Martina fejlkova@seznam.cz

 • Anonymní 12.2.2017 at 18:43

  Dobrý večer, ďakujem za radu ohľadom matracov.
  A lego box svetle zelený, azurovy alebo žltý by bol úplne skvelý…Teda najlepšie všetky tri��
  Slávka Púčková
  Salvija@szm.sk

 • Anonymní 12.2.2017 at 18:49

  Dobrý večer, nám by se líbil světle modrý ! 🙂 martinkovateerka@seznam.cz

 • Anonymní 12.2.2017 at 18:54

  Moc Vás zdravím i holky:), nám by se líbil světle zelený. Pěkný večer, Eva Medvecká, medvecka.eva@seznam.cz

 • Miso, jdes mi s tim primo do kramu, okecala jsem to na FB, ze te vsude sleduju rikat nemusim vid? Ha a ty matrace, no je to vtipny, paradni tip 😉 🙂

 • Anonymní 12.2.2017 at 19:00

  Dekuji za tipy, urcite se inspirujeme ;-). Holky jsou boží! Moc jim to sluší!
  Lego box by se nam hodil syte ruzovy :-). dvopavla@gmail.com

 • Anna Kapcová 12.2.2017 at 19:01

  Tá světle růžová by se nám mooooc moooc hodila.anicka.kapcova@gmail.com

 • Katka Roslerova 12.2.2017 at 19:08

  Díky za cenné informace o matracích! Box by se hodil fialový.
  Katerina.roslerova@seznam.cz

 • Anonymní 12.2.2017 at 19:12

  Velký box by se nám hodil, do malého už se kostky nevlezou ☺ Líbí se mi azurová barva. Iva Cyrany, Ivuska.v@atlas.cz

 • Klára Zindulková 12.2.2017 at 19:18

  Děkuji za tip na matrace 🙂 box bychom brali šedý nebo žlutý 🙂
  klarkakrejcova@seznam.cz

 • Jarmila N. 12.2.2017 at 19:47

  Matraci budu brzy resit, syn ma 2,5. Uz jsem neco procitala ale prijde mi to jak spanelska vesnice. Dekuji za tip na znacku kterou jsem dosud neznala.
  Legobox je pekny, barevne si nejsem uplne jista, styl pokojicku neni jeste uplne vyreseny….ale koberec bude do zelena (silnice) tak box asi azurovy, aby nezanikl.
  Jarmila Novackova, sleduji vsude 🙂 tacek01@seznam.cz

 • Renata Šablaturová 12.2.2017 at 19:55

  Pro nás šedý, skvělé informace o spaní dětí, budeme také brzy řešit. moc děkujeme!
  renata.sablaturova@gmail.com

 • libie 12.2.2017 at 20:26

  Světle zelený. FB – Libka Ve Smyčce
  smyckova.lib@gmail.com

 • Michaela Kratochvílová 12.2.2017 at 20:45

  Matraci pro syna právě řešíme,takže super článek 🙂
  Lego box by se nám hodil buď světle zelený nebo azurový 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Lenka Pejšová 12.2.2017 at 20:47

  K nám by se hodil světle žlutý. len.srb@post.cz

 • SpaceSusi 12.2.2017 at 20:49

  Lego box světle růžový, sleduji na FB i IG 🙂
  K článku – velmi pěkně popsané, my zrovna mezi svátky/v lednu řešili to stejné a došla jsem ke stejnému závěru. Zarazilo mě, že spousta e-shopů psala o některých matracích, že jsou pro děti od narození, ale přitom byly zónové apod. Hledala jsem snad celé svátky každý večer nějaké informace a vhodný matrac pro dvouletou dceru a nakonec jsme vybrali taky oboustranný… 🙂 S podobnými vlastnostmi jaké má ten váš…
  A polštář naše malá taky chce, ale vždy se z něj hned sveze a spí kdekoliv jen ne s hlavou na něm 😀

  • Michaela 26.7.2017 at 12:11

   Dobry den, mužu se zeptat, jakou jste vybrali? Diky

 • Anonymní 12.2.2017 at 20:51

  aqua!

  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

 • Jane 12.2.2017 at 21:20

  Sleduju i na Instagramu a barvu volím aqua! 🙂

 • Anonymní 12.2.2017 at 21:31

  Světle růžová je jasná volba:-) a sdilim:-) debbie@post.cz dekuji

 • Vik R 12.2.2017 at 21:32

  Miso, diky. Skvely clanok. Za mna box sedy. Viki viktoria133@hotmail.com

 • Zupkova Karla 12.2.2017 at 21:33

  Perfektní článek! Děkuji za inspiraci. Lego máme taky rádi, box se mi líbí žlutý nebo šedý. Kaja.zupkova@seznam.cz.

 • Aneta Švábová 12.2.2017 at 21:42

  Ju sice by se tam všechno naše lego nevešlo, máme naštěstí dost babiček a dědečka kteří ho těm našim raubirum rádi daruji, ale toužím zatím hlavně je po limetkovem. Tento. Článek super, jen bohužel u mě s křížkem po… Slečna naše si přála pokojíček od Ježíška a my ji to pomohli splnit. Matrací jsme ji erhält dělat přímo od výrobce a velice milé mě překvapila i cena. Naše matrace jsem. Jela vybírat osobně. Máme je tři roky a super. Nyní jsem byla nucena udělat nákup po telefonu, ale paní poradila a pomohla s výběrem pro dítě a tak nějak jsem se já i ona sešla s vaším článkem. Jen ten nepromokavý potah nemají ale. Ale mají speciální potah. Pekny vecer

 • Anonymní 12.2.2017 at 21:46

  barvu bych vybrala azurovou. verca.dolezalova@seznam.cz

 • Lucie J. 12.2.2017 at 22:24

  Děkuji za velice užitečný článek! Box bych vybrala zelený.
  Na instagramu sleduji jako Lucccik
  johanikova.l@email.cz

 • Anonymní 12.2.2017 at 23:41

  Boxik bych si prala sedy �� neomrzejici klasika ke všemu. Na Fb a Ig sleduji ☺️ super tip, moc diky. Hned jdu vse okouknout.
  Miska.f@atlas.cz
  Misa

  • Anonymní 12.2.2017 at 23:42

   Misa Friedrichova a ig mi_sheila

  • faia 13.2.2017 at 6:52

   Byla jsem moc zvedava, jak jste poresila polstar.. Protoze ac mame detske povleceni, tak s rozmery polstare jako pro dospeleho.. Proste nenasla jsem povleceni s rozmery 150×200 + 50×60. Takze diky za tip za Tellkiddo;-) Kdybyste vedela jeste o nejakem vyrobci, budu rada. Box modry❤ Petra (petrafai@gmail.com)

 • Anonymní 13.2.2017 at 0:57

  Světle zelený. Tris@seznam.cz

 • Anonymní 13.2.2017 at 7:43

  Nam by se hodil ruzovy. Zuzankat@seznam.cz

 • Petra Pětíková 13.2.2017 at 8:21

  Super, za článek jsem moc ráda. Akorát teď matraci řešíme, pořizujeme větší postýlku, zatím pořád dětskou, kvůli prostoru, ale i tak sháním nějakou kvalitní matraci, tak si mi aspoň rozšířila obzory 🙂 Líbí se mi aqua boxík, ale do pokojíčku by se nám hodil světle růžový.
  petulane@seznam.cz

 • Anonymní 13.2.2017 at 9:43

  Nám by se moc hodil světle zelený.
  veronika.sleglova@seznam.cz

 • Renata Pavlíková 13.2.2017 at 9:53

  Ahoj, nám by se hodil žlutý box.
  Matrace zrovna taky řešíme, tak jsem ráda za všechny informace.
  PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Eva 13.2.2017 at 10:15

  Já bych brala asi jiný, ale dcerce by se určitě líbil růžový ;). Škoda že není fialový, na tom bychom se shodly obě :).
  Sdílím na fb jako Jesenická Liška. Díky. Eva Jandová

 • Anonymní 13.2.2017 at 10:24

  Take uz o nich dyl uvazuju klukum prvni co me napadlo no jasne ze cervenej ale ten zelenej…a malyho oblibena barva zelena vse musi byt zeleny ;). Toto by byla vyhra a hodila by se kdyz zachvilu slavime jiz 4roky…
  Lenka Adamcová-Kovaříková i na fb
  L.marjanka@seznam.cz

 • Unknown 13.2.2017 at 12:24

  Diky za clanek, ktery se bude brzo hodit az budeme vybirat matraci do ''velke'' postele. Boxik by se synovi urcite libil svetle zeleny. Barborka.s@centrum.cz

 • Romana Dobiášová 13.2.2017 at 12:44

  Ahoj. Jsem ráda, že mám na chvíli taky pokoj a matrace s tím spojené za sebou. Do sbírky boxů by se nám hodil bílý 😉
  dobiasova.r@mail.com

 • Jitka Křížková 13.2.2017 at 14:07

  Matrace už máme vyřešené, ale i tak zajímavý článek. Nám by se hodil růžový nebo i světle zelený 🙂 pěkné Jitka K (smallion@seznam.cz)

 • Blog Zrzky 13.2.2017 at 14:32

  Ahoj Míšo, já soutěžit nepotřebuju, boxíky doma taky máme, ale chci se zeptat, jaké budou mít holky postele, jestli to teda nebude téma dalšího článku?? Já nad tímto pořád hodně přemýšlím, klasika, nad sebou, ??? A ještě se chci zeptat, jestli sis to namýšlela sama, nebo jste využili nějakého architekta? Díky a moc vás zdravíme, Jana

 • Anonymní 13.2.2017 at 17:57

  Hezký článek. Nám by se hodil box bílý. gis-ela@seznam.cz

 • SweetLife 13.2.2017 at 19:03

  Zrovna jsme dodělali dcerce pokojíček, vlastně mě mrzí, že články začali vycházet až potom 🙂 Každopádně by se nám do něj moc hodil růžový 🙂 Krásný večer Lenka (lenka.kotrousova@gmail.com)

 • Anonymní 13.2.2017 at 20:14

  Tak cca za rok nas bude taky cekat premena pokojicku,tak nasbiram inspiraci 🙂 ,dekuji.
  Box bych brala svetle zeleny.
  FB Jana Dušková
  Janca.Duskova@email.cz

 • Renáta Vyk 13.2.2017 at 21:32

  Nám by se hodil box barvy aqua. Děkujeme za inspiraci a rady.
  Sdílím na FB i sleduji na Instagramu 🙂
  renwas@seznam.cz

 • Anonymní 13.2.2017 at 21:40

  Lego box by se hodil červený 😉 Super článek ohledně matrací! helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchová)

 • Dida 13.2.2017 at 21:42

  Pro nás prosím tmavší růžovou….. Postel malá už má, ale super si přečíst.dita.brezinova@seznam.cz

 • Haniny 14.2.2017 at 8:32

  Děkuji za článek..u nás pokojíček také aktuální téma.. sledujeme na fb i instagramu (fliegerhana) a hodil by se nám bílý box.. my totiž malovat budeme a nábytek máme bílý aby nám vynikl 😉 flieger.hana@gmail.com

 • Martina 14.2.2017 at 10:55

  Dobrý den, taky nás v budoucnu čeká zařizování dětského pokoje, takže děkuji za tento typ článků. Box by se nám líbil šedý. Martina, makaface@seznam.cz

 • Unknown 14.2.2017 at 11:29

  Krásný den Vám přeji, konečně článek a web, u kterého si v duchu neříkám věci jako: ,,Nuda, nuda, šeď, šeď, to víš že jo, ty seš úplně mimo a vrať mi ten čas!!!" 😀 😀 😀 Nasdílela jsem ho hned u sebe na FB, v několika maminkovských skupinkách, bo čtení je to zábavné, velmi poučné a NEAFEKTOVANÉ! Což je velká úleva od všech samozvaných přemoudřelých SUPERMANEK SUPERMATEK dnešní doby 😀 😀 😀 Fandím Vám. Barevně nevyhraněná Kačka Blažková chudi@seznam.cz

 • Anonymní 14.2.2017 at 12:29

  Hodil by se nám světle zelený :O) FB Zuzana Bláhová, Isg zubla111 Krásného Valentýna Zuzka zuzanablahova@seznam.cz

 • Alice G. 14.2.2017 at 16:43

  Určitě světle zelený box.
  Alice Gažarová
  IG: ag_alice
  alice.gazarova@seznam.cz

 • Anička 14.2.2017 at 17:06

  Díky za článek. Líbil by se nám box světle zelený 🙂 Anna Polcarová, anli"zavináč"seznam.cz

 • Petra Šebestová 14.2.2017 at 19:43

  Právě tohle řešíme, potřebujeme pro dcerky dovybavit pokojíček, pořídit postele, protože už budou v pokojíčku brzo spolu, a k tomu další vybavení, tak velmi děkuji za článek 🙂 Do pokojíčku by se dcerkám nejvíce hodil box světle růžový 🙂 Sdílím na FB jako Vojtěch Petra Šebestovi, instagram Sebestovi .. petra.sebestova1@gmail.com

 • Verča 15.2.2017 at 8:13

  Matraci pro prcka máme přes půl roku. Je krásně tvrdá. Akorát syn spí většinou se mnou v ložnici a v pokojíčku chrní táta 😀 Výběr matrace jsem neřešila. Moje mamča pracuje ve firmě vyrábějící matrace, takže u nás bylo jasno hned 🙂

  Do soutěže se ráda zapojím. Na lego box totiž letos Ježíšek jaksi zapomněl, tak by se nám jeden určitě hodil 🙂 Na FB sleduji jako Veronika Valová Forétarová, na insta jako Forisverunka. Nikie@seznam.cz

 • Monika Pacáková 15.2.2017 at 8:25

  Děkujeme za další inspirativní článek. Box by se nám líbil světle růžový. pacakovamonika@seznam.cz

 • Lucie Patková 15.2.2017 at 10:48

  Perfektní článek, hlavne ocenuji tipy na co si dat pozor pri vyberu matraci. Ani by me nenapadlo ze se vyrabi mazrace s "obalem" co nepropusti vlhkost a nemusim tak resit nejake igelitove podlozky. Jinak u nas vladne zelena, takze bych vybrala svetle zeleny box. Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

 • Eva Krasulová 15.2.2017 at 12:39

  Děkuji za inspiraci 🙂
  Box by se nám hodil tmavě zelený. Na IG Vás sleduji jako e.krasula. Přeji hezké dny evca.svetlikova@gmail.com

 • Anonymní 15.2.2017 at 14:40

  Díky za super tipy.Moc se mi líbí červený box. hankafb@centrum.cz (FB:Hanka Šafářová Chmelinová)

 • Anonymní 15.2.2017 at 17:51

  Lego to je u nás na denním pořádku, často stavíme a lego je i častým dárkem pro naši Michalku.. Taková bezva krabička by byla velice prakticky pomocník.. Jako správná princezna �� potřebuje růžovou.. Děkujeme zdeniada@seznam.cz Sdílím Zdenka Hrubčikova

 • Anonymní 15.2.2017 at 18:49

  Míšo děkuji za inspirativní článek. Doma také řešíme rekonstrukci pokojíčku pro dceru (20 měsíců) a měníme tak miminkovský pokojíček za ten pro větší slečnu :-). A zrovna výběr matrace je něco v čem doposud neumím chodit. Díky tvým radám už aspoň budu vědět po jakém typu koukat.. 🙂 Noo už se těším až nám pokojíček holek ukážeš celej, protože zatím všechno o co jsi se s námi podělila byla pecka! 🙂
  Z lego boxů bych vybrala ten šedý (i když zvládla bych těch barev nakombinovat i více :-))
  Nicol.10@seznam.cz

  • Anonymní 15.2.2017 at 18:52

   Na instagramu Tě sleduji pod Nicol7717

 • Klára Zoufalá 15.2.2017 at 22:31

  Zajímavé informace. Sleduju na fb. Lego box by se hodil zelený. zoufalek007@seznam.cz

 • Michaela 16.2.2017 at 20:27

  Ahoj Miso. Dekuju za zajímavé informace a teda povlečení mate vybraný uzasny 😊
  Lego box bych si vybrala azurovy 😊
  Fb i Instagram sleduju.
  Míša
  Michaela_moravcova@centrum.cz

 • Anonymní 17.2.2017 at 6:39

  Take zarizujeme pokojicek a potesi nas svetle modry box.
  Moc dekuji za inspiraci.
  Sleduji i na ig: katerinaspurna a na fb sdilim
  Katerina.Alexova@seznam.cz

 • Veruberu 17.2.2017 at 9:25

  Ahoj Miso ☀️
  opet diky za pekne napsany, ale hlavne uzitecny clanek! 👏🏻 Dceri zacina byt jeji mimi postylka mala a uz zaciname koukat po nove posteli, takze clanek ukladam at ho mam po ruce az se dostaneme k vyberu matrace 😊

  Jinak Lego milujeme a box by nam udelal velikou radost! 🤗 Vybrali bysme svetle ruzovy 🌸

  Sdíleno i na fb!
  mikuskovav@gmail.com

 • Anonymní 17.2.2017 at 10:36

  Díky za možnost sledovat celý proces při zařizování 🙂 My bysme určitě vybrali růžovou! v.z@email.cz

 • Anonymní 17.2.2017 at 17:56

  tak tenhle článek přišel právě včas 🙂 zrovna řešíme deku pro syna do velké postele, kterou má v novém pokojíčku (ještě nedodělaném, takže bedlivě sleduju i ostatní články 🙂
  Lego box se mi líbí světle žlutý
  chrustova.katerina@seznam.cz, na instagramu jako rouckovakaterina

 • Anonymní 18.2.2017 at 22:42

  Vybrala bych si světle žlutý box.
  Sleduju i na instagramu i na FB.
  refugee.ph@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová

 • Michala Kartuskova 15.3.2017 at 23:43

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, podle čeho jste řešili matraci pro miminko? Divala jsem se na matrace Traumeland, ale nebyla jsem schopna nikde dohledat kompatibilitu s monitory dechu. Mohla byste mi poradit, jak jste to řešili vy? Dekuji.

 • Verča 12.1.2018 at 12:14

  Dobry den,
  nevim,jestli odepisete,ale aspon zkusim☺. Divala jsem se na jejich stranky a konkretne u vaseho typu matrace je pouze rozmer 190/90. Ten by ale nesedel do standartniho rozmeru posteli 90/200. Predpokladam, ze asi pri Vasi koupi meli i jine rozmery? Dekuji😉

  • Míša 18.1.2018 at 13:03

   Dobrý den Veru, divate se úplně dobře. My totiž měli postele atypického rozměru, takže jsme potřebovali takovou i matraci. Tato firma se mi líbila právě proto, že jsou schopni udělat matraci i v atypu a dle rozměru nám matraci udělali 🙂 Jsme pořád moc spokojení.

   • Verča 22.1.2018 at 21:22

    Takže jste matrace řešili přes obchod Ondálek a oni přímo Vám zařídili jiný rozměr, než který byl v nabídce? A pokud ano, o kolik byla dražší, než nabízené rozměry? Jak dlouho myslíte, že taková matrace vydrží? Moc Vám děkuji:-) Máte užásný blog!:-)

    • Míša 24.1.2018 at 12:24

     Veru přesně tak 🙂 . Kontaktovala jsem přímo Ondálek.cz Tam mi paní zařídila přes výrobce můj požadovaný rozměr. Oni totiž nemají matrace jako u sebe skladem, ale vše jde od výrobce, takže nebyl problém.
     S matrací jako takovou jsem opravdu moc spokojená. Dětem vydrží hodně dlouho. Zatím spinkají holky obě na dětské straně, Nele pak asi za rok dva už otočíme na juniorskou stranu a na té bude hodně dlouho – je to podle váhy :-). Pak už by přešla rovnou na dospěláckou.
     Teď pro jednu čtenářku vyřizuju přes Ondálka slevu právě na matraci Traumland. Paní už se mi z eshopu ozvala a vše projedná s vedením a dá mi vědět, tak bych Vám ji případně také zaslala.
     Máváme 🙂

     • Verča 12.6.2018 at 13:57

      Dobry den Miso, omlouvam se, ze jeste otravuju☺.uz jsme konecne vybrali postel,tak se vrhame na matraci. Jen jsem se chtela jeste zeptat, z Ondalku mi napsali, ze potah neni nepromokavy a Vy pisete, ze ano. Kde jste si to zjistovala prosim? Naaahodou slevu na matraci jeste mate? Dekuji mockrat a preji hezky den.

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×