My tři a on

Vítám vás a za nás všechny chci říct, jak rády jsme, že jste zatoulaly až sem k nám. Mé jméno je Míša a jsem především máma. Máma dvou neuvěřitelných holčiček, které mi během pár let dokázaly obrátit žebříček hodnot vzhůru nohama 🙂 . Ze skautky a extraligové volejbalistky jsem nakonec vyrostla v dětskou lékařku a sny si plním právě teď.

Žebříček hodnot je rázem vzhůru nohama

S manželem jsme se potkali v mých 15ti, takže už jsme spolu polovinu mého života. V dubnu 2013 se k nám přidala nádherná panenka, s očima jako studánky, která je milá, klidná, milující, svá a hlavně naše – Nelinka. A že se říká, že od porodu své dítě bezmezně milujete? Já se téhle lásce musela učit a každým měsícem, kdy s námi Nelinka byla, byla i tahle láska silnější. Jak moc nám dala zabrat jako malé miminko, tak moc nám to všechno vrátila a vrací každý den, s každým svým úsměvem 🙂 .

Čtyřlístek štěstí je kompletní

Díky štěstí a klidné povaze Nelinky, troufli jsme si po dvou letech na další přírůstek a v březnu 2015 náš čtyřlístek štěstí doplnila Julinka. Beran, který se do všeho vrhá po hlavě, rozsvítí místnost jen do ní vejde a čertíky v očích má už celé tři roky 🙂 .

Dva týdny před jejím narozením jsem začala tvořit a plnit tenhle blog, takže je důkazem, že byla opravdu moc hodné a hodně spavé miminko 🙂 . Stejně jako Nelinka, vrací nám to i Julinka každý den 😀 .

První blog jen v kruhu rodinném

Tak to jsou ony, to jsme my tři. Těsně před porodem Julinky jsem v březnu 2013 založila tenhle blog, abych mohla sdílet fotky převážně se svou rodinou. Postupně se sem ale začalo nabalovat víc a víc lidí, psali krásné zprávy, ptali se na naše výlety, hry, Vánoce a dárky a psaní mě začalo naplňovat den ode dne víc a víc 🙂 . Dnes jsou mé nejoblíbenější právě ty večery, kdy je doma úplné ticho, všechno spí a já si upravím fotky z výletů a zážitků, všechno tady krásné sepíšu a díky blogu tak prožiju vše znovu.

Má velká vášeň přišla s ní

S příchodem Nelinky přišla i touha vyrábět pro ní foto-album a mou láskou se stal Project Life. Ručně lepené a zdobené album, které doprovází příběhy. Na blogu se mu věnuje veliká část a pro maminky na mateřské je to skvělý a užitečný koníček 🙂 . S tím přišlo i pořízení prvního foťáku. Do té doby jsem nic v ruce nedržela, takže za dnešní fotografie vděčím svým dětem 🙂 .

Mým prvním fotoaparátem byl Canon EOS 1100D, což byl jeden z nejlacinějších. K němu jsem si koupila jeden portrétní objektiv a vystarala si s ním celé 4 roky. Minulé léto jsem si k třicátým narozeninám ale polepšila a v současné době jsou na blogu pořízeny fotky aparátem Canon EOS 6D. 

Článek k mé foto-výbavě najdete na blogu tady – klik

Medicína i při mateřské

Krom toho, že jsem máma dvou krásných a zdravých holčiček, jsem povoláním dětská lékařka. V současné době jsem v předatestační přípravě, kterou jsem přerušila rodičovskou dovolenou. Ani na té dovče ale nezahálím 🙂 a snažím se učit rodiny jak na první pomoc dítěti.

Díky kurzům první pomoci zaměřenou na děti jsem proškolila již 2500 rodičů a další stále přibývají. Je to jeden ze způsobů jak zůstat IQ-fit a zároveň dělat to, co mě moc baví.

O čem si u nás počtete?

Na našem blogu tak najdete články ze všeho, co se našeho života týká. Jsme mladá a aktivní rodina, takže blog se plní spoustou výletů ať už pěších, cyklo nebo třeba naším puťákem na kanoi 🙂 . Najdete tu tipy na smysluplnné hry či hračky a naší velkou láskou jsou knihy. Snažíme se dětem ukazovat krásy všeho, co alespoň trochu ovládáme a díky nim zkoušíme i my překonávat své vlastní hranice.

Vaším přáním jsou navíc i články osobní a já slibuji, že se pokusím nějaké pro vás napsat. Nejsem si jistá, že takové budu umět psát, ale určitě se o to pokusím 🙂 .

Láska k dětem je to, co mě vede k napsání každého článku, protože díky psaní můžu každý náš výlet, dovolenou, hraní nebo zážitek prožít znovu. Naprosto jsem propadla focení, takže ač nemám žádný fotokurz za sebou ani před sebou, snažím se fotky posouvat ku předu a vždy jich najdete plný článek.

Nic nedokáže zachytit okamžik lépe a díky fotografii si připomenu přesný pocit, který jsem v danou chvíli měla a prožila.

A pak je tu ještě ON!

Blog je sice hlavně o nás třech, ale nic by nebylo bez něj! Náš táta, můj muž, přítel, partner a nejlepší kamarád, kterého mi život přihrál. Jsem si jistá, že lepšího tátu jsem pro holky vybrat nemohla a on je tím, kdo mi tohle všechno umožňuje. Kdo stíhá naše tempo, kdo se zapojuje 100% svého volného času a sdílí s námi třemi veškerý svůj volný čas.

Lékařka MAMAblogerkou roku

A protože se přiblížila doba mé domácí konečné a Julince jsou 3 roky, bude mě čekat nějaký ten návrat zpět do pracovního procesu. Netuším jaké to bude, jak si zvykneme všichni 4 na nový režim, ale věřím, že stále budete na blogu sledovat jak se máme, co podnikáme a zda jsme se z toho všichni nezbláznili :-).

Děkuju všem, že tu s námi jste a nikdy nepřestanu být vděčná za poděkování, které jste nám dali v roce 2017 a tím je zlaté místo v anketě MAMAblog roku, protože to je pro mě obrovský dík za všechno tohle, co tu děláme.

Vítejte u náš na blogu!

Tohle jsme my. Mladá lékařka a hlavně máma na rodičovské, táta, který zvládá ženskou tlupu a naše tři dcery, kterým se snažíme dopřát dětství, na které budou rády vzpomínat. Vítejte na blogu - o všem co nás naplňuje a baví.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×