náš letošní Ježíšek | Opičí dráha, každý měsíc jinak

Na dnešní článek jsem se moc těšila 🙂 . Je to jako těšit se na Ježíška, i když jsem už velká. Tentokrát to totiž bude Ježíšek pro naše holky a já dnešním článkem odpovím na častý dotaz, co bude hlavním dárkem k Vánocům 🙂 .

Stejně jako poslední dva roky zpět si dáváme stejné pravidlo, pravidlo tří dárků. Jeden bude velký a dva menší jako třeba knížka nebo něco, co si holky samy přejí 🙂 . Na Štědrý den tak každá rozbalí dárky tři. A tím hlavním bude taková malá domácí tělocvična, kterou vám tady ukážu právě teď.

A protože jste mi v dotazech na vánoční objednávky jmenovali právě i Antonii&Emmu, domluvila s autory stavebnice a celého sortimentu slevu, která předčila má a asi i vaše očekávání 🙂 . Pro všechny čtenáře blogu a jejich přátelé je tu sleva ve výši 12% na celý sortiment. To příjemné ale je, že slevy se sčítají, takže když na webu už jsou slevy 13-25%, vám se těch 12% ke slevě ještě přičte 🙂 .

Nový showroom Antonie & Emma

Když jsme minulý víkend odjížděli do Jizerek (Dům Jonáš – krása, kterou už na blogu máte k přečtení), stavili jsme se za Mladou Boleslaví, kde má úplně nově otevřený showroom česká firma Antonie&Emma. V reálu jsme si tak chtěli prohlédnout jejich unikátní stavebnici FABER, kterou jsme vybrali k Vánocům. V neposlední řadě jsme chtěli vidět reakci holek. A ta se povedla na jedničku 🙂 .

Antonie&Emma

Celkem šest nadšenců dává dohromady tuhle kreativní, dřevěnou, zábavnou a interaktivní stavebnici, která neslouží jen k hraní, ale také má pro děti velkou přidanou hodnotu 🙂 . Vše co na fotkách vidíte, se dá rozložit na malé části a přehledně uložit do stojanu, takže si každý doma může poskládat opičí dráhu svou, aniž by musela třeba musela být navrtaná do zdi nebo aby zabírala jen tolik místa, kolik doma máte.

FABER – Ribstolím na hony vzdálený

Když jsem posílala nadšeně fotky kamarádce, nedošlo mi, že na první pohled se může prostor zdát jako obyčejná tělocvična s ribstolema (žebřinama chcete-li 🙂 ) . A to ak vůbec není.

Součástí stavebnice FABER je právě takovýhle „žebřinový díl“, který se pomocí dřevěných šroubů smontuje a připevní. Je tedy na vás, jaký výsledek si z toho sestavíte. Taky z toho cítíte, že tátové budou ve svym živlu 😀 ?

Jakmile si sestavíte „žebřinový základ“, můžete si ho vymazlit mnohým příslušenstvím. Pověsit na něj houpačku, žebřiny krom stěny dát i do prostoru, připevnit lana, TRXy nebo cokoli budete chtít 🙂 .

Julinka měla zprvu dost respekt z horizontálně položených žebřinek, ale protože na jejich konci byla dlouhá klouzačka, rozhodla se to risknout a další půlhodinu už to tam frkala jak profík 😀

I klouzačky jsou součástí stavebnice FABER, takže kdo má děti milující klouzání, snadno si ji vytvoříte doma. Z poctivého bukového dřeva, od české firmy a snadno sbalitelné, že nebude překážet. To je velká výhoda, když se nejedná o jeden kus dřeva 🙂 .

Snadná montáž, přestavby i vkusný pozůstatek po zrušení

My se rozhodli, že jednu část žebřin přiděláme ke stěně a zbytek zkusíme hnát trochu do prostoru, protože v pokojíčku jinak není extra místa. Tento díl stavebnice FABER má skvěle vychytané ukotvení do stěny, protože až se jednou rozhodnete žebřiny zrušit, nezůstanou vám díry ve stěně, ale elegantní dřevěný věšáček 🙂 , kdy na šroub pověsíte cokoli bude třeba 🙂 .

Různorodé doplňky k „žebřinám“

K FABER stavebnici vytvořili autoři i další proprietky, které z opičí dráhy podobné tělocvičně, udělají hravou herničku 🙂 . Úměrně k věku si pak každý může zvolit, co děti bude nejvíc bavit.

Víš co? Di se klouzat…

TOP doplňkem je rozhodně skluzavka. Libovolně dlouhá, jak se vám bude chtít. Moc se mi líbí, že malou klouzačku můžete pořídit už dětem kolem roku a jak rostou, dají se díly stavebnice FABER postupně dokupovat a stavebnice a opičí dráhy pak doma rostou spolu s dětmi 🙂 .

V eshopu se dřív kupovaly jednotlivé díly a z těch jste klouzačku složili. Dnes už je na e-shopu i několik klouzaček sestavených:

Pikler skluzavka FABER – tady klik
Její součástí je žebřinkový trojúhelník pikler

Skluzavka FABER – tady klik
Místo žebřinového dílu jsou ke skluzavce schůdky

Horolezci, horolezkyně, horolezčata…

Pokud máte doma prostor, přikoupíte žíněnku a máte horolezčata, můžete si doma vytvořit vlastní stěnu s úchyty. Překvapilo mě, že ani nemusí být celá připevněná ke stěně a holkám se na ní líbilo. Úchyt, který ji nahoře drží ve stěně je právě „pozůstatek á la věšáček“ až se rozhodnete žebřiny za x let odstranit.

Tuto stěnu najdete v eshopu jako samostatný produkt: tady klik

Maluju a miluju…

Z doplňků ke stavebnici FABER holky moc bavila tabule, což se dalo čekat a my děkujeme Honzovi v showroomu, že jim někde podpultově našel nějakou tu křídu 😀 . A tip pro všechny, kdo by ji domů chtěli, ale nechcete doma špínu z kříd, na doma už jsou křídy bezprašné, takže tabule doma nejsou žádný problém – sami je máme 🙂 .

Tabulový díl v eshopu najdete tady – klik

Ozubenci s abecedou

Na speciální děrovanou desku, kterou najdete na eshopu jako Plug and play desku, si můžete přidělat ozubená kola, speciální dřevěnou kuličkodráhu, číslice a písmena nebo ji můžete mít za stolem a pověsit na ní všemožné kyblíčky na pastelky, tužky, lepidla a udělat dětem krásný dřevěný kreativní koutek. To mě moc zaujalo v krátkém videu, kde se celá stavebnice představuje.

Krátké video, kde se nádherně ukáže variabilita FABER stavebnice – tady klik

Pojďme složit opičí dráhu – každý měsíc jinak

A jdeme ze stěny do prostoru. Tady ukázka do pokojíčků, kde nebudou žebřiny připevněny do stěny. Postavit se dá například Pikler trojúhelník FABER, a to díky speciálním trojúhelníkovým spojkám.

Malý pikler trojúhelník FABER – tady klik

Kdo má doma místa víc a chtěl by dětem udělat do herny domeček, je tohle ta nej varianta, když není doma místa extra moc. Na vršek si pak jako střechu můžete položit horolezecké desky s úchyty, na jeden bok domečku tabuli a na ten druhý bok třeba desku s kuličkodráhou, písmenky nebo třeba ozubenými koly 🙂 .

Domeček FABER – tady klik

Velikánské plus je, že si dráhu snadno přestavíte. Není ničím lepená, vše si šroubujete sami pomocí dřevěných šroubů. Když to vaše trpělivost snese, klidně každý týden můžete mít dráhu jinou 😀 . A nebo postavíte jednou a už s tím nikdy nehnete 😀 i to je varianta.

Z klouzačky můstek. „Bacha na krokodýly!“

Tady ukázka hraní holek asi po 45 minutách 🙂 . Z Pikler trojůhleníku a domku si nakonec holky udělaly ostrovy, vzaly klouzačku a obojí si propojily 🙂 . Vznikl jim můstek nad propastí a až by je to jednou omrzelo, stačí sundat na jedné straně klouzačku a zase se jít klouzat 🙂 .

Ze stavebnice FABER jsem nadšená a právě ona bude hlavním dárkem pro holky k Vánocům. Aktuálně propočítáváme místo a přesně vymýšlíme jak to celé bude. Já se nebráním ani variantě mít jí nějakým stylem v obýváku. Já bych si na ní mohla večer „pohrát“ s TRXama a přes den na ní pověsit Hojdavak nebo jinou válecí houpajdu 🙂 . No těšim se jak malá na Ježíška 😀 .

FUTU – Koník, pdrážedlo a houpací prkno v jednom

Co mě mile překvapilo a bude asi bavit vás, kteří máte ještě děti kolem 0,75-3 let, to je houpací koník FUTU. Věděla jsem, že existuje, ale mile mě překvapilo jeho poslání. Koníka vytvořili v Antonie&Emma jako takovou ikonu našeho dětství, protože tou houpací koník jistě je.

Vytunili ho ale natolik, že dítě začíná na houpacím koníkovi, později odendá spodní houpací prkno a přidá kolečka, která jsou součástí setu. Rázem je z koníka odrážedlo a houpajda. A co s koníkem dál?

Když koníka montujete, všimněte si sedátka, které v sobě nese hezkou myšlenku. Je to taková ukrytá schránka, ve které je schovaný rodný list koníka.

Rodný list si vyplníte, připíšete na něj dědice, kterému koníka v rodině pošlete dál a do zbytku šuplíčku můžete ukrýt třeba staré fotky. V době, kdy jste na koníka posadili dítě poprvé 🙂 . Koníček pak putuje rodinou a já si umím představit, jak by se mi líbilo teď vybalit koníka a probírat fotky, na kterých sedí moje mamka, když jí nebyl ještě ani rok 🙂 . Tohle se fakt povedlo 🙂 .

Koník FUTU – na eshopu různé varianty tady – klik

Možnost slev pro nás i k vám 🙂

A protože jste mi v dotazech na vánoční objednávky jmenovali právě i Antonii&Emmu, využila jsem návštěvy showroomu a domluvila s autory stavebnice a celého sortimentu slevu, která předčila má a asi i vaše očekávání 🙂 . Pro všechny čtenáře blogu a jejich přátelé je tu sleva ve výši 12% na celý sortiment. To příjemné ale je, že slevy se sčítají, takže když na webu už jsou slevy 13-25%, vám se těch 12% ke slevě ještě přičte 🙂 .

Akce bude trvat od dneška a taková sleva není vůbec častá, takže kdo se nemohl rozhoupat nebo o takovém dárku reálně uvažuje, využijte ji. Často mi pak po akcích chodí emaily, zda jde ještě prodloužit, nepůjde. Děkuji za pochopení 🙂 .

Slevová akce suma sumárum

Akce platí na celý sortiment Antonie&Emma 🙂

Výše slevy je 12% a přičítá se k již daným slevám na e-shopu

Odkaz pro objednávání: www.antonieemma.cz
Doba trvání akce: 26.10.- 5.11.2018
Doručení nejpozději do 7.12.2018

Slevový kód: MKLIFEVANOCE

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Katka 26.10.2018 at 15:59

  To je parádní! … a proto… slevový kód na nový dům by se tu nenašel?? Tohle do našeho bytu nenarvu 😭

  • Míša 26.10.2018 at 17:22

   😀 😀 však ani my nebudeme mít tělocvičnu 😀 . Plánujeme jeden pruh žebřin, tak to na místo tak náročné nebude.
   Ale sleva na dům, hmmm líbilo by se 😀

   Krásný víkend

 • Hanka R. 2.11.2018 at 11:05

  Krásný nápad, objednáno :-). Děkujeme za slevu.

 • Tereza 3.11.2018 at 10:53

  Moc děkujeme za slevu. Na opičí dráhu tu sice nemáme místo, ale objednali jsme aspoň houpací prkno. Snad udělá radost.
  Celý koník je taky lákavý, ale šikovný děda už nám vyrobil před rokem.

 • Dandule 4.11.2018 at 8:20

  Škoda jen, že teď dělají hranaté šprušle. S těmi kulatými bych to brala určitě. Místo máme a pro malou by to bylo super, pořád teď někde šplhá.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×