Dům Jonáš | Být v Jizerkách jako doma

Než na blog veliké přijde poděkování a rozdávání výher z MAMAblogu roku, kde jste nás znovu posadili na samotný vrchol, vezmu váš na náš poslední víkend do hor 🙂 . Majitelka Pavla nás pozvala do mé domoviny a vrátit se zpět do Jizerek bylo parádní ze všech úhlů. Počasí, bydlení, roční období, babi a děda, nula bacilů s sebou 🙂 . Pojďte se podívat na nejkrásnější rodinné ubytování Jizerek, kde jsme doposud byli.

Dům Jonáš je kouzelným místem, kde se cítíte jako doma. Nádherně zařízené apartmány tu mají hned dva. V druhé polovině baráčku pak bydlí manželé – expražáci, kterým už se nelíbilo muset za přírodou daleko, a tak se rozhodli svůj život obrátit a přestěhovat se sem – do Janova nad Nisou 🙂 .

Krásný, nový, útulně zařízený Dům Jonáš je především rájem pro každou 2 až 5-člennou rodinu, která s sebou veze nějaké to dítko 🙂 . Víc baby-friendly místo si totiž představit neumím a věřím, že to z článku půjde cítit. Budu se snažit 🙂 .

Všichni čtyři jsme přijeli v pátek večer a nezbývalo víc energie než jít rovnou do postelí 🙂 . Hned ráno jsme ale vstali do slunečného podzimního dne, s modrou oblohou, padajícím listím a roupama, kam to dneska vyrazíme 🙂 .

Díky vlastní kuchyňce, kterou jsme měli v apartmánu, jsme si mohli dopřát snídani „jako doma“. Kuchyňka je plně vybavená včetně mikrovlnky a myčky, takže si tu uvaří i pětičlenná rodina. A mezitím, co budete stát v kuchyni…

…děti budou ve svém království. Prostorná herna, kterou máte hned před dveřma a je společná pro oba apartmány. My měli štěstí, protože hořejší mezonetový byteček byl prázdný, takže jsme nechávali naše dveře nonstop otevřené a měli zároveň soukromí a holky herničku 🙂 .

Jonášova výjimečnost? V detailech!

Manželé Jurečkovi to mají nastavené asi jako my. Každý víkend utíkali z Prahy za přírodou, poznali mnoho míst, spali na mnohých penzionech, hotelech a za ty roky zkušeností už přesně věděli, co jim na cestách kde chybělo. A to všechno díky tomu nechybí u nich, v Jonášovi.

V koupelně najdete dětské prkýnko, nočník i stupínek. V ložnici zábranu na postel, takže se vám v noci dítě neskulí a snad poprvé jsme ta nemuseli stěhovat nábytek 😀 .

Když je čas jít do hajan, velcí mají pré

Moc se mi líbilo, že bylo hezky a rozumně oddělené spaní a obývák s kuchyní. Ložnice byla maličká, krásně prosvětlená a nebyl důvod, aby byla větší. Většinu času jsme totiž trávili (venku pochopitelně 😀 ) v obývacím pokojíku propojeném s kuchyní a sem šli pouze spát. Holky si zalezly ve svých 19 hodin, my se přidali až přišel čas i nám 🙂 . Na vtipně poučnou knížku se můžete podívat na blogu do loňského adventního kalendáře 🙂 .

knihovnička | A pak se to stalo – tady klik

Když je ráno dřív než myslíš

A veliké plusové body? To jsou žaluzie, které si automaticky stáhnete a zatemníte si tak, že je v ložnici hrobová tma. Díky tomu nám holky spaly téměř o hodinu dýl. A když na mě Julinka „v noci“ hlásila „mami já mám hlad„, nezapomněla jsem jí bleskurychle odpovědět „Juli spi, snídaně bude až ráno“ 😀 . Jo, jenže ono už bylo sedm pryč 😀 . Takže na žaluzie bacha 🙂 .

K dalším super vychytávkám řadím místnost v chodbičce, která přes jaro a léto slouží k úschově kol či kočárků, v zimě pak jako lyžárna, kde máte i sušák na lyžáky. Na nás tam čekala možnost vypůjčit si na výlety dětské krosny, …no je to vychytané a je vidět, že to mají manželé Jurečkovi se svými kluky vážně v malíku 🙂 .

V herně najdete velikou nástěnku, na které je vše. Tipy na výlety, odkazy, restaurace, mapy, trasy, jízdní řády autobusů, hesla na wifinu, ceník sauny, praní a sušení…servis všeho druhu 🙂 . A kdo bude bydlet nahoře, ten může nechat celou noc svítit schodiště ledkovými pásky a má jistotu, že nebude nikde ve tmě šátrat rukama a nohama 🙂 .

Velkým francouzským oknem jsme si každé ráno užívaly mrazivé pohledy na barevné stromy a podzimní oblohu a po svačině jsme vyráželi směr Jizerské hory a vyšli si třeba Mravenčí stezkou nahoru na Královku, kde se zrovna konala halloweenská akce. No dlouho jsme tam nepobyli a mazali zase dál 😀 . Ale o tom v samostatném článku s tipem na výlet zase jindy.

Že je to tu v detailech dokonalé se všimnete i v okolí Jonáše. Moc mile nás překvapilo (A je to letos poprvé!), že se tu třídí odpad. My s tím máme všude trochu problém, protože doma dost vše třídíme a na výletech holky lehce mate, že je všude koš jen jeden. My to řešíme tak, že si na pokojích vždy odpadky třídíme sami a pak je někde cestou vyvezeme a roztřídíme. Tady prvně to vyřešené bylo a já za to neskutečně tleskám 🙂 .

A že přijedete s kočárkem? Je s tím počítáno a všude se s ním hezky dostanete, tahat schody netřeba 🙂 .

Mami, můžem ven?

Jakmile bylo břicho plné, byl čas vyrazit ven. Další body sbírá Jonáš za své bezprostřední okolí. Na velké a prostorné zahradě je dětské hřiště, na které vidíte skrz okna přímo z apartmánu. Holky tam ráno vyrazily a já si mohla vypít kafe a dosnídat v hodně laxním tempu 😀 .

Pak už jsem musela zvednou zadek, abych vám to hřiště vůbec vyfotila 😀 .

Manželé Jurečkovi mají dva kluky, kteří jsou na chlup stejně staří jako jsou naše holky. Hračky venku se tak dětem líbily a paní Jurečková moc hezky vyprávěla, jak celý koncept bydlení a pronajímání naučil její kluky dělit se o hračky a komunikovat a kamarádit se se spoustou dalších dětí, které sem zavítají 🙂 .

Pískoviště, vozový park, trampolína, domeček a velký svah, na kterém se bude v zimě senzačně bobovat. Teď se tady holky proháněly na plastových motorkách a užívaly si všeho, co už doma nemají 😀 .

A nová zábavná disciplína? Trampolína a s balónama 😀 . Že by bylo fajn je dát stranou ale Julča vehementně ignorovala a že padá jak pytel šlupek jí bylo dost egal 😀 .

Bedřichov hned za zatáčkou

Kdo Jizerky znáte, tak víte, že Bedřichov je centrálním bodem jak pro pěší, cyklo i lyžařské výlety. Na běžky i sjezd, na pěší i kolo. My si odsud vyšli Mravenčí stezku, okoukli dřevěná zvířátka a hlavně si užívali ty podzimní barvy 🙂 .

Obě holky si to spokojeně šlapou v softshellkách od UNUO – tady klik

Nahoře na Královce už byla kosa pořádná, tak jsme byli rádi, že mají holky alespoň ty rukavice. Za fučení jsme ale byli rádi. Proč?

Poprvé jsme se totiž dostali k tomu, že s sebou vezeme draka a nezapomněli jsme ho přihodit do batohu 🙂 . Ale že bychom byli extra úspěšní, to rozhodně ne 😀 . Nevím jestli se někomu podařilo dostat „kapsičkového“ draka z Tchiba do oblak, ale nám už druhý rok ne 😀 .

A tak jsme skončili na vedlejším hřišti, holky prolezly pavučinama co jim ruce dovolily a hurá z kopce zase zpět do Bedřichova. Ono to totiž na fotkách vypadá krásně, ale bylo nahoře 5°C 😀

Dům Jonáš – praktické info

webové stránky – www.dumjonas.cz
Facebook fun page – rezervace – tady klik
adresa pro Dům Jonáš – Janov nad Nisou 96, 46811 Janov nad Nisou

A perlička na závěr? Víte proč Jonáš? Jonáš bylo připravené jméno pro třetího syna pana a paní Jurečkových, ale stavba tohohle domu je tak vyčerpala, že už na živého Jonáše nedošlo a nedojde 😀 . A jaké bylo alternativní jméno pro eventuální dceru? Žádné! Manžel prej holky neumí 😀 .

Manželům Jurečkovým děkujeme za krásný víkend. Juli posílá pusu klukům, že se podělili s radostí o své hračky a důležitá zpráva pro vás. Tím, že je Dům Jonáš poměrně mladíček, je volná kapacita bydlení na jarní prázdniny i konec letošního roku 🙂 . My nemůžeme než doporučit!

MUDr. Michala Knězková

All posts

9 Comments

 • Tereza 25.10.2018 at 21:06

  Báječný tip na dovču, jsme asi náročnější, když požadujeme přesně to, co vidím v popisu a na fotkách, protože dost často se s tímto nesetkáváme, i když šlo o vyhlášený baby friendly hotel:-( toto vypadá nááádherně a snad i klidně, zkusíme, děkuji Míšo. Zdraví Tereza:-)

 • Vasia Brejchova 25.10.2018 at 21:11

  Už tam máme rezervaci a nemůžu se dočkat!! Vypadá to skvěle, děkujeme moc za to doporučení! 🙂

 • Eliška Gřešková 26.10.2018 at 9:12

  děkuji za krásný tip, Míšo. Moc rádi se ubytujeme u Jurečkových 🙂

 • Kača M. 26.10.2018 at 9:22

  Krásné!!! opravdu dobře vymyšlené

 • Lucie 26.10.2018 at 10:08

  Zapsáno v notýsku, vypadá to dobře. Koukám, že ,,buletík“ jede s vámi.

  • Míša 26.10.2018 at 10:12

   Hezké ráno Luci 🙂

   Je to tak, taháme ho všude. Je to rychlé, chutná to a přes podzim a zimu je to takový náš boj s těma školkovýma nudlema 😀 . Nejsem si jistá, zda ho někdy vyhrajeme, ale když zrovna nejedeme někam na víkend vlakem, tak ho s sebou máme 🙂 .

   Míša a holky

 • Verča 22.11.2018 at 15:48

  Dekuji za skvely tip na prodloužený vikend. Po CR moc necestujeme, ale tohle se mi libi :).

 • Marcela 18.11.2021 at 10:51

  Krasne rano preji! Tento clanek jsem si ulozila v pameti hned po zverejneni a natolik mi tam utkvel, ze jsem si na nej vzpomnela i po trech letech, kdy jsme hledaly s kamaradkou ubytovani pro nas a 4 male deti. Ted uz muzu potvrdit, ze to je opravdu raj! Nadherne misto, skvele vybaveni a opravdu mila a sympaticka pani majitelka. Deti byly nadsene, tohle je presne ubytovani, ktere rodina s malymi detmi hleda! A i ja si prisla na sve pri vecerni relaxaci v saune 🙂 A to hriste na Kralovce 😮 wau! Moc dekuji za vsechno co s nami ctenari sdilite Miso! Ctu vas od uplneho zacatku, sice ziji v zahranici, ale vase tipy si poctive ukladam pro nase dovolene v CR! A to nemluvim o tom, kolik darecku jsem diky vasim tipum poridila 😆 Marcela

  • Míša 2.1.2022 at 0:37

   Jeee moc zdravím za hranice a děkuju za tak krásný komentář. Že jste si našla čas 🙂

   V letošním roce mám v plánu se k blogu zase více vrátit, tak mě moc těší, že tu stále jste a ráda se vracíte 🙂

   Moc máváme já i holky.

   Míša

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×