zimní | 13+1 tip co na hory s dětma

Jsme zpátky 🙂 . Minulý týden jsme si všichni užili ladovskou zimu v Krkonoších a já si vždycky tak užívám, že jsme všichni spolu, že zapomenu, jak nemám ráda mráz 😀 . Z hor se nám domů nechtělo nikomu a v Nelinka se nám vůbec poprvé rozplakala, že nechce domů. Dokud mám vše v živé paměti, chci si tady uložit jeden článek pro sebe.

Na hory se totiž vydáváme každý rok a já pokaždé něco zapomenu doma. Letos prvně se to ale nestalo 🙂 . Měli jsme všechno. Nic nechybělo a dokonce jsme nic netáhli zbytečně. Proto jsem udělala takový suma sumárum přehled všeho užitečného a navíc jsem vám nakonec přidala soutěž, která potěší milovníky sněhu 🙂 .

TIP 1: Oblečení, které zvládne počasí i děti

Oblečení jsem letos neřešila a týden před odjezdem mi došlo, že Julinka nemá na lyže vůbec nic! Po Nele dědí veškeré zimní oblečení, ale je větší než bývala touto dobou Nelinka, takže už dětí Nelči loňské oblečení. Jenže Nele ještě loňské zimní souprava je, takže když jsem chystala věci, zjistila jsem, že nemám co Julince nachystat. Zachránil mě starý dobrý Lidl, kde jsem v eshopu našla úplně poslední oteplováky a k nim vzala rovnou bundu. A musím tleskat. Komplet nestál ani 900 Kč a zvládl hory na jedničku. Bunda se mi zdála hodně slabá, ale s trikem a flaeskou to bohatě stačilo.

Nelinka má z minulého roku několikanásobně dražší komplet Lego wear ze ZOOTu a to je prostě top. Může chumelit, lejt, padat trakaře a nic. Hodně dobré jsou k němu především rukavice a bunda je spíš kabátek, takže vydrží více let 🙂 .

TIP 2: Helma, protože ta je základ

Co jsem holkám objednala také až před horama byly lyžařské helmy. Určitě víte, že ty na kolo nejsou pro zimu vhodné (a to ne kvůli mrazu 😀 ), a i když se dají v půjčovně zapůjčit, chtěla jsem aby je holky měly i na saně či kolo. Velkou výhodou objednání během zimy je, že už je většinou vše ve slevě. Vzala jsem helmy téměř nejlevnější a posloužily velice dobře. Najdete je v e-shopu Proděti.cz a i původní cena byla hezká, teď už je luxusní 🙂 .

Nely růžová helma je k zakoupení tady – klik. Julinky červená od stejné značky k sehnání zde – klik.

TIP 3: Bez lyžařských brýlí by to letos nešlo

Ač jsem chvíli váhala, zda to není pro malé děti hloupost, objednala jsem lyžařské brýle. Koupila jsem je na stejném e-shopu a pokud bychom je neměli, Julinka by s lyžováním sekla už první den. Takovou chumelenici jsem nezažila dlouho, a to jsem holka z hor 😀 . Vichr, bílá tma a to byl první den holek ve školičce. Chvíli holky fascinovalo, že vidí všechno oranžově, ale bavilo je to a vánice přestala být problémem. Velikostně jim budou ještě několik let.

Lyžařské brýle jsem koupila ve výprodeji tyhle – klik.

TIP 4 a 5: Pod helmu už leda kukla, do batohu spolehlivá termo-lahev

Minulý rok jsem ještě neměla moc zkušeností, takže jsem holkám dala na lyže obyčejné čepice a byla to hrůza. Bambuli ani háčkovanou kytku do helmy zrovna dobře prostě nedáte 😀 . Hned na jaře jsme pak pořídili kukly z Unuo.cz a ty nosíme jaro a podzim na kolo pod helmu. Na zimu pak bájo pod helmu. Neklouže do očí, hlavu drží krásně v teple. Má přesah na krk, takže ji zaděláte pod mikinu nebo bundu a nikam nefouká vítr.

Za pár korun a prostě boží vynález. Už jsem se sháněla po nových, aby vydržely i přes rok a mám čerstvé info, že budou úplně nové, vychytanější a mají být během 14ti dnů. Takže já vyhlížím – předpokládám totiž, že jako všechno i kukly z Unua zmizí velice rychle 🙂 .

Letos jsem z Unuo.cz přiobjednala holkám rukavice – každé tři páry (cena super a jsou silnější než ty klasické prstíkovky co seženete všude) plus zimního kulicha. Z těch jsou ony nadšené moc. Do kapsy jsme používali ohříváček na ruce. Naštěstí nebyl moc potřeba, jen když měl skibus 15 minut zpoždění a my čekali v mrazu u Svatého Petra. Pod oteplováky jsem doobjednala bambusové punčošky. Nepoužívám žádné jiné už od loňské zimy. Nežmolkují, dokonale hřejí a příjemně se natahují – holky zvládnou samy.

Kukly z minulého roku objednány tady – klik.

Termolahev – ta tu byla nedávno v recenzi a zase křičím veliké ano. Teplo na svahu po celou dobu, neteče, není horká na omak a holkám stačila tato 210ml (máme 2ks). Recenzi na tuhle lahev najdete v odkaz tady.

Moc navíc děkuju čtenářce Pétě, která mi poslala moc hezkou fotku a vzkaz jak jsou spokojení se stejnou lahví, kterou na základě recenze pořídili. Vzkaz i fotku jsem moc ráda přidala k původní recenzi termolahve PURA 🙂 .

Termolahev PURA od Likegroup je k dostání například tady – klik.

TIP 6: Kupovat dětem lyže nebo zbytečnost?

To záleží na tom, kolik lekcí chcete na svahu absolvovat. Pro úplně malé děti je ideální 1 hodina ve školičce za den. Většinou je součástí školiček i půjčovna, kde se dá vybavení vypůjčit. Tak jsme to dělali my. Helmy jsme koupili, ale lyže a boty půjčujeme. Když ale posčítám půjčovné, trochu lituju, že jsme nešli do lyží svých. Pozor na to, že ne všude se dá půjčit set na lyžařskou hodinu (pokud ano, je to většinou 190-350 Kč na lekci za set bot a lyží).

Trochu nás pak rozhodilo půjčovné ve Špindlu ve Svatém Petru, kde není jiná možnost než vypůjčení na celý den. To už jsme byli rázem 800 Kč v mínusu za dvě děti. Doporučuju si toto zjistit podle areálu, kam chcete jet. V Harrachově se nám ale vždy vyplatilo půjčit. Cena 200 Kč za pár na lekci je fajn a ještě vám seřídí lyže podle váhy dětí (j dobré tenhle údaj vědět 🙂 ).

TIP 7: Vrhnout se na výuku sám nebo lyžařská školka?

I přesto, že manžel je dobrým lyžařem (já ovládám spíš to prkno 🙂 ), je většinou pro děti lepší začátek ve školičce. Tam to totiž dítko nevzdá při první pádu. Opravdu se nám osvědčila ta autorita třetí osoby. Já ve školce byla po celou dobu a vím, že pokud bych měla Nelu v ruce já, už by mi po rozcvičce a vyšlapání kopce řekla, že chce svačinu 😀 . Takhle si holky osvojily základy, ví co s nohama a i s námi už bude ta jízda zábavou, od které nebudou utíkat za jídlem 🙂 .

TIP 8 a 9: Kosmetika do mrazu a energie po výkonu

Kosmetika. Po čas roku nepoužíváme téměř nic. Na hory jsem s sebou ale vezla placentu na rty (žádný mix z mé placenty od porodu 😀 nýbrž ta na rty z lékárny 😀 ). Na obličej speciální krém do mrazu, který vyrýbí Hipp a jako pojistku pak od Biodermy PeriOral krém. Je výborný na exantém okolo pusinky, když se děti hodně olizují v mrazu. U nás naštěstí nebyl třeba. V Praze už jsem ale letos mazala. Nemá žádnou chuť, dětem nepřekáží, nemá žádné aroma a vážně pomáhá.

Po každé školičce se holky těšily k batohu. Jídlo, které zvládnou i v rukavicích a okamžitě jim dodá nějakou energii, to jsou cucíky. Je úplně jedno jaké značky, dokonce si je doma můžete sami uvařit a naplnit s nimi kapsičky (prázdné prodává i DMko). Já měla s sebou tyhle od Hippu, protože jsou dost veliké a nedoslazované, což se snažím vybírat vždy. Doma je holky nejedí, ale na výlety a vůbec v zimě jsou super.

TIP 10: Plány z domu – Ať hory nejsou jen lyžování

Z domova si v klidu z netu připravte plán. Jedete sice na hory, ale malé děti rozhodně nelyžují celý den. Já si připravila na Harrachov i Špindl taky venkovní a vnitřní zábavu, takže nám to ušetřilo hodně času. Žádné moc prodlevy. Školička, oběd, spát po-O a rovnou po vyspání a svačině za výletem. Chystám pro vás článek i s touhle inspirací 🙂 .

TIP 11: Boby, saně nebo cokoli dětem (a tím i vám) výlet usnadní

Nutnost. Do hor kočár netahejte, doporučuju boby, saně nebo „olyžený FirstBike 😀 „. Strašně vám to usnadní cestování a náladu ve smečce 🙂 . Díky obyč bobu jsme zvládli poměrně delší výlety, holky neremcaly a z kopečka se vezly, takže jsme po dlouhé době šly tempem lidí, kteří mají aspoň 1,5m výšku 😀 .

Počítejte, že pěšky ujdou děti míň než třeba na jaře, protože ve sněhu je chůze mnohem náročnější.

TIP 12: Víc než jedny boty

Boty jsem řešila taky na poslední chvíli a fakt jen pro jistotu jsem skočila do sekáče, abych okoukla zimní boty. Obě holky tam vezly s sebou boty s kožichem za cca 150 Kč a dobře jsme udělali. Na boty je na horách dost zápřah a hlavně bylo důležité, aby měly nějaké vysoké. Do našich LBL botek totiž v hlubokém sněhu napadal horem sníh a brek byl tady.

Z druhé ruky nemají boty nic společného s barefootem ani kompromisem, ale jsou to boty na 14 dní v roce. Teplé, pro holky dokonce o 2 čísla větší, takže netlačily, nebyly úzké, ale díky uvazování a kožíšku uvnitř jim neplandaly a chodilo se v nich dobře bez zakopávání a „robotí chůze“.

TIP 13: Do vody! Nezapomeňte dětem pásek, kruh nebo cokoli je podrží 

Pokud si vyberete ubytování, kde mají nějaký bazén nebo se rozhodnete navštívit aquapark, nezapomeňte doma něco, co pomáhá dětem. Ve výsledku to dost pomůže vám. My vozíme pěnový pásek a loni jsem na něj zapomněla. Byl pak trochu problém, když jsem chtěla s holkama do vody a měla jsem ve vodě na ruce obě dvě. To to pak bylo wellness 😀 .

Vitamínová rozmazlovačka: S námi jezdí Bulík

Chacháá kamarádka se mi smála, že jsem uchylná. Proč do hotelu, kde máš polopenzi vozíš Bulíka? 😀 No proto, že naše děti by jedly permanentně. Navíc vstávají klidně v šest a snídaně bývají od 8 hodin. Mně pak stačí jen ovoce a je nám dobře. Navíc jakékoli čerstvé ovoce a vitamíny jsou prostě v zimě základ, takže já vezla s sebou i Bulíka a jel každý den 🙂 . Julinka se teď na fotkách dost často xichtí, tak to plně respektuju 😀 . Má nějaké narciskové období a je to vážně sranda. Nejlepší je, když si myslí, že se nikdo nedívá a dělá na sebe xichty do zrcadla 😀 .

Nezapomeňte, že pro všechny zájemce o Bulíka je při koupi z blogu 5% sleva. Každá kačka dobrá. Kód pro slevu je MKLIFE NB.

Článek o naší lásce k Bulíkovi najdete tady – klik. Samotného Bulíka pak tady – klik (červený v akci).

Tak a teď už nic nezapomeneme

To je zase seznam! A já si říkala, že těch pár věcí bude konečně kratší článek, který vám nesebere moc času. No, omlouvám se 🙂 . Ale kdo došel až sem, pro toho tady mám možnost zapojit se do soutěže. Budete k tomu ale potřebovat dětské odrážedlo FirstBIKE. Proč?

Protože tohle odrážedlo je boží. Nelinka jezdila na Yedoo Too Too C a musím uznat, že Julči FirstBIKE spolknul mnohem víc peněz, ale to příslušenství k němu nám to vynahrazuje. Na horách jsme prvně přezuli a Julči kolo dostalo vlastní lyže. Musím říct, že jsou boží. Jsou dost široké, takže je na nich dítko hezky stabilní. Brzdí se nožičkama, a když jedete s kopce, máte vpředu pro nohy „odpočívátko“.

SOUTĚŽ UKONČENA

Odrážedlo jsme balili s sebou proto, aby jsme měli pojistku, kdyby se Julince její první lyžování nelíbilo. Pak zůstala ve školičce jen Nelinka a já s Juli drandila po procházkách. K tomu ale nedošlo, protože Julince se lyžování líbilo, takže nakonec sloužilo odrážedlo jako dopravní prostředek na výlety. Holky se tak střídaly mezi bobem a kolem. Dnes vám díky eshopu Feedo.cz můžu jeden tenhle set věnovat 🙂 .

Lyžařský ski set na FirstBIKE najdete tady – klik.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co z dětské výbavy je pro vás v zimě důležité? Tipy pro nás ostatní? 🙂 .

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, soutěž se dnes objeví i tam – zapoj se a budeš v losování znovu 🙂 .

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  31.1.2017,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

GRATULUJEME k výhře ELIŠKA GŘEŠKOVÁ

MUDr. Michala Knězková

All posts

153 Comments

 • Petra 24.1.2018 at 1:40

  Dobré rukavice, vysoušeč bot, pěnové ježdíky a šála… Ta nás už 2x zachránila, když se holce rozbil zip u bundy 😀

 • Karolína 24.1.2018 at 5:52

  Za nás nejdůležitější kvalitní rukavice a teplé nepromokavé boty. Ty máme letos zn. Kamik a spokojenost. A pak krém na obličej. Ten máme vitamínový, míchaný v lékárně.

 • Klára 24.1.2018 at 6:56

  Letos jsem nejvíc řešila čepici, porad jsem nemohla trefit velikost, bud padala do oči, nebo byla malá. Nakonec me zachránila česk značka Kama … mrkla jsem na jejich stránky díky vašemu článku a zjistila jsem, ze mají i svůj outlet! Takže mame krásnou čepici z merina za 190,-, rukavice za 90,- a k tomu i rukavice pro me 😉 pro me objev roku … az pojedem příští rok na hory, určitě objednám kukly a rukavice od unuo. Uz od nich mame kalhoty a jsou super. Jen co se nam rozpadne poslední “levné pitko” jdu do pura termosky 👍

 • Lenka K. 24.1.2018 at 6:57

  Naše zimní výbava čítá hlavně boby a sáňky. Ale co je pro mne ještě důležitější, tak oblečení. Ze zkušenosti vím, že je nejlepší mít všechno hned dvakrát. Dvě bundy, dvoje zimní boty, dvoje oteplováky.. o čepici a rukavicích nemluvě. Dítě si totiž rádo hraje i v blátě 😉 Sdílím na FB

 • Pavla Netíková 24.1.2018 at 8:00

  Tak u nás je v zimě důležité spodní oblečení. Starší dcera je hrozná zmrzlina, a tak na horách jsou teplé ponožky do lyžáků povinné. Pokud jí totiž mrznou nožky, tak odmítá cokoli dělat a hledá nejbližší topení 🙂

 • Jana Bystroňová 24.1.2018 at 8:10

  Hezké ráno, děkuji za další článek. Na hory se letos, bohužel, nedostaneme, ale příští rok to musíme napravit 🙂 V zimě je pro mne a mou rodinu nejdůležitější kvalitní oblečení. Zbytek už nějak „doimprovizujeme“ 🙂

 • Lucie Plšková 24.1.2018 at 8:39

  Pěkný článek,díky! Pro nás je důležitá termoska,svačinky,dobrý krém a balzám na rty,náhradní rukavice a na večer zábava:knihy,albi tužka,omalovánky.Dáte tipy na ubytko na horách?Hezký den.

 • Pavlína Rytířová 24.1.2018 at 8:46

  Co je důležité vzít s sebou na hory zjjistíme až za měsíc. Sama jsem zvědavá na co zapomenu a co bude navíc. Každopádně děkuju za seznam. Samozřejmě bereme sáně a boby. A jako začátečníci i kočárek. 🙂

 • Lucie Humlová 24.1.2018 at 8:47

  U nás je v zimě nejdůležitější spodní košilka, sama bez ní nedám ani ránu a i malou učím, že když jí bude teplo „na hřbet“ 😉, bude jí teplo na celé tělo 😉 Jo a pak taky nákrčník, bez toho taky nevylezeme 😉

 • Nikola Nekvapilová 24.1.2018 at 8:49

  U nás je výborný pomocník bambucke máslo.

  IG nikolson_n

 • Jana Nováčková 24.1.2018 at 8:52

  Spodní merino vrstva, náhradní rukavice a ponožky, dvoje boty. A sáňky. Bez nich by nemělo ani cenu na hory jezdit, protože bychom se dostali max. 50 metrů od lanovky.

 • Jana Herrmannova 24.1.2018 at 8:54

  Za me je dulezite spodni obleceni, krem a luj na rty a nejvic asi ty bryle, bez nich jsem vyrizena hlavne ja 🙂

 • Šimonova máma 24.1.2018 at 8:58

  Pro maminku je nepostradatelná část zimní výbavy kvalitní oblečení, zejm. boty, kombinéza a rukavice, které nepromoknou…😂
  U našeho juniora jsou nepostradatelnou výbavou jeho boby, pořádný kopec a rodiče v zápřahu 😂😂 ❤

 • Kateřina 24.1.2018 at 8:59

  Určitě dobrá nálada, ten zbytek se vždy nějak vyřeší. Minule jsme při jednodenním lyžařském výletu zapomněli dcerky bundu doma a zjistili to až na místě. Zachránili nás v lyžařské škole, kde nám půjčili instruktorskou (koupit se na místě nedala a jet domů by bylo se slzami). Zážitek z lyžování v bundo-šatech byl maximální, dcerka nadšená. A navíc poučená, že vše se dá vyřešit.

 • Jana 24.1.2018 at 8:59

  Ja dbam na nohy v teple,takze kvalitni ponozky a boty,to je zaklad.

 • Renata 24.1.2018 at 9:00

  My jsme tedy ještě s lyžemi nezačali, ale když vidím Juli jak v pohodě zvládá, tak už možná také zvážíme. Jinak pro nás jsou v zimě nejdůležitější rukavice na pořádnou koulovačku a boty s goretex membránou, pak můžeme dovádět ve sněhu i v kalužích jak se nám zlíbí. Letos to ale vypadá na pořádné sáňky jen na horách 🙁 Moc zdravíme, R+K

 • Danamazan@gmail.com 24.1.2018 at 9:04

  U nas jsou nejdůležitější dobra obuv,proto jsme investovali letos to kvalitni,jak pro dcerku 4roky tak i pro toho naseho rocniho draka co se uci chodit,pak samozrejme tepla bunda nebo kombineza.sala,čepice a rukavice ikdyz ty porad nekde hledam ze deti si je radi vyslekaji a nekde odlozi :), sdilim na fb i insta

 • Kateřina 24.1.2018 at 9:06

  Hlavně dost rukavic. Ač kupujeme nepromokavé, kluci je vzdy brzo „proužívají“ 🙂

 • Vendula 24.1.2018 at 9:08

  Nepromokavé a pořádné boty rukavice a kombinéza 🙂

 • Lenka 24.1.2018 at 9:08

  U nas nesmi zadnou zimu chybet poradna merino kulkicka, nejlepe oboustranna. Investice se kazdorocne vyplati!

 • Lada 24.1.2018 at 9:11

  Povinna výbava pro deti na zimu? No krome výše zmineneho hlavne gumove bonbonky do kapsy jako motivace 😀 Takto jsou schopni zdolat nejednu prekazku 🙂

 • Karolína 24.1.2018 at 9:19

  Nejdůležitější jsou teplé boty a nepromokavé kalhoty, v těch se dá jezdit i bez bobů a ježdíkū 😁 pro syna jsou nejdůležitější 30let staré boby s volantem 😀

 • Lucie 24.1.2018 at 9:23

  Za nás je zatím zimní výbava na sáňky a boby, a nejdůležitější je mít teplé boty a nepromokavé oblečení dcera má kombinezu od Pidilidi a mladší syn Lidl, boty Syn Bogs dcera Ricosta s membranou nebo Demar Mammut to jsou super zateplene holinky hlavne kdyz snih uz tolik nedrzi a taje a taky do brecky jsou super, nosi je hlavne do skolky, Pak termoska foogo aby deti nepili v zime studene. Šálu moje děti nemusí, tak používáme nakrčníky ty nikde nepřekáží.

 • Aneta 24.1.2018 at 9:24

  Porizujem vzdy jeden komplet termopradla a vlnene ponozky :). Ted jen cekame az zima dorazi i do nizin, at to ppradne vyuzijem. Ig.: ancia_bajcia

 • Jana 24.1.2018 at 9:28

  Nejvíc řeším oblečení,boty ( vše i náhradní) a krém na obličej do mrazu.

 • Proprepiaf 24.1.2018 at 9:31

  My teď byli na bobech a jako fakt by se nám hodila pikniková deka 😀 Děti bobovaly my dospěláci si neměli na kopci kam sednout. A sváča na bobech děti pak taky moc nebavila (jako sedět na bobech). Nebyli jsme v žádném ski areálu nebo tak, ale na kopci u lesa za vesnicí 😉

  • HankaJ 24.1.2018 at 10:42

   Souhlas 😀

 • Hanka 24.1.2018 at 9:33

  Boty a oblečení 😉

 • lucie 24.1.2018 at 9:36

  mám holky 3,5 a 0 let 🙂
  se starší lyžuji, bruslím… zkoušíme vše
  a veškeré vybavení kupuji v sekáčích a na bazarech, už jsem koupila i kombinézu za 30kč, která stála na netu nová 3500.
  nějak si nedovedu představit, kolik bych musela utratit, kdybych kupovala všechno nové 🙂
  sleduji inst, komentuji na fb.
  lucie eiben

 • Veronika Skalská 24.1.2018 at 9:46

  Pro mě je moc důležité mít pro dítě teplou bundu a kombinézu, čepici, nákrčník, rukavice a dobrý krém proti větru a mrazu 🙂

 • Petra 24.1.2018 at 9:46

  U nás dobrá kombinéza – letos z lidlu a super. A taky dostatečná zásoba rukavic, protože když je sníh, musí se na něj pořád sahat:-)

 • Alena Hájková 24.1.2018 at 9:49

  Tak my jedeme klasiku kombinéza, čepice, rukavice a kvalitní krém do mrazu. Zatím malá nelyžuje, ale chodí s tatínkem bruslit, takže jsme pořídili helmu, kvalitní brusle a oteplovačky.

 • Nikol 24.1.2018 at 9:58

  Tak u nas urcite termoska s teplym cajem a nahradni rukavice.Kubik uz celkem dobre chodi,ale ve snehu se porad nejak radeji vali a batoli,i kdyz posledne uz krasne chodil.

 • Klára 24.1.2018 at 10:00

  Tak důležité jsou teplé a nepromokave rukavice, do sněhu navleky pres boty

 • Lucie 24.1.2018 at 10:05

  Článek mě úplně navnadil a jak zimni dovolene nevyhledavam, tak bych s detmi jela hned 🙂
  U nás zaklad boty a rukavice.. čepice nemame úplně vychytane, takže tip na kuklicky je super! Dekuji 😉

 • Veronika 24.1.2018 at 10:13

  Urcite tepla nepromokava bunda a kalhoty, sala, cepice a nepromokave vyssi boty 🙂 A jidlo, to s tim nasim zroutem musime mit v kazdem obdobi 😂

 • Bára 24.1.2018 at 10:27

  Jee take jsme si uzivali horskeho vzduchu minuly tyden. A ridili jsme se heslem: „Sucho a teplo“, takže vždy jsem s sebou na vylety nosila alespoň jedno náhradní oblečení. S sebou jsme meli pro deti také dvoje botky, sustakove rukavice na placání se ve sněhu, teplou čepici (naštěstí jsem sbalila i kuklu, kterou syn využil na lyžovacku pod helmu – helmu jsme si půjčovali i s lyžemi), nakrcnik (za mě praktičtější než sala) a několik šroubovavacek a ovocných tyčinek na posílení po náročném výkonu. No a boby pro každé dítko nesměly chybět:-).

 • Adéla 24.1.2018 at 10:30

  Oproti oblečení do města mi přijdou nejzasadnejsi opravdu nepromokave boty a vrchni oblečení. Pod tim davam na horach klasicke vrstveni, at je teplo 🙂

 • Haňulka Salátová 24.1.2018 at 10:31

  Nase vybava – sane, boby, brusle a malem bych zapomnela, dulezita je hokejka 😀aby s tatinkem mohla Julinka hrat hokej, tedy jestli zamrzne rybnicek. Noo a jelikoz nevim, jestli pojedeme na hory, tak zatim to je vse. Pak dulezite je teple obleceni a doplnky, zimni boty. Jinak by byla Julince zima 😁 a protoze letos zatim neni velka zima, tak jezdi na odrazedle, bohuzel je tedy nema do snehu.. Kristianek se zatim jen nosi, jemu staci fleesovy overalek a teplo od maminky 😊 😍

 • Jitka Bokrosová 24.1.2018 at 10:38

  No když už na hory s dítětem nebo s dětmi, tak je důležité je mít dobře vyspalé 🙂 ruce, nohy v teple a v neposlední řadě záda. Oblečení řeším vlastním šitím nebo si kupuji termoprádlo od firmy Panthy ( mají úžasné termoprádlo i pro děti a nově pro kojence)

 • Pavla 24.1.2018 at 10:40

  Nejdůležitější je obleceni Kvalitni a teple oteplovaky, svetr,zimni boty,čepice a rukavice. Aby byl malý co nejvíce v suchu a teple 🙂 A samozsamozřejmě nesmí chybět na zimni radovanky boby a saňky 🙂
  JinakSdílím moc děkuji za skvělý článek 🙂

 • HankaJ 24.1.2018 at 10:45

  Tak mému dítěti ke štěstí stačí hromada čistého sněhu do kterého si dřepne a sní ho tolik kolik se do ní vejde. Tak pak je pro nás nejdůležitější teplé oblečení, dvoje rukavice…jo a ještě se nám hodilo náhradní oblečení jelikož se naše slečna (2r.) z toho množství sněhu počůrala:)

 • Peta 24.1.2018 at 10:45

  Náhradní oblečení 🙂 a nejlépe asi vše (nejenom oblečení 🙂 mít dvakrát…což moc nejde, že 🙂 helma, šála, nákrčník, rukavice, opalovací krém (už jsme jednou dopadli jak jedno velke prezrale tomato 🙂 a moc díky za tip na „first bike snow version“ :-)))) super inspirace!!! Mejte se holkama krasne, mavame z Francie 🙂

 • Míša Drozdová 24.1.2018 at 10:46

  Míšo, skvělý článek! Plný zajímavých tipů. Též jsme byli minulý týden na horách, takže o té fujavici a kopy sněhu víme 🙂 byla to nádhera. To tady u nás děti prostě nezažijí. Jinak co se týče toho nejdůležitějšího co na hory, tak určitě oblečení a dvakrát. I když letos nebylo potřeba, ale známe to, Kdo nebylo náhradní oblečení, určitě by bylo potřeba. Jinak Lidl zimní oblečení bylo super. Poměr cena výkon úžasné 🙂 Co se mi letos osvědčili, byli teplousi do bot. Obe děti jsou hodně potivé a i když byli náhradní boty, tak teplousi jeli na plné obrátky 🙂 skvělá záležitost, kterou přes zimu používám téměř denně.

 • Dominika 24.1.2018 at 10:48

  U nás je nejdůležitější klasika… Zimní bunda, oteplováky, lyžařské vyšší rukavice a dobré boty. Vždy nám stačí jen jedny i když se brodí ve sněhu. JInak co se lyží týče, tak doporučuju spíš celosezonní půjčovné. Každý rok půjčujeme na sezonu na zličíně za tisícovku. Je to kompletní seřízený set lyže, boty a helma. Na jaře vracíme a zase měníme za půjšení kola. Za nás úplně super!!

  • Míša 24.1.2018 at 12:20

   Domi MOC děkuju, tohle je pecka a vůbec jsem o tom nevěděla. To už jsme dávno za půjčovné dali. Moc děkuju 🙂

  • Martina 31.1.2018 at 21:17

   Kde je prosim ta pujcovna?

 • Monika Mikulová 24.1.2018 at 10:54

  Poradne ponozky, boty, capka, rukavice a nezarezavajici se kalhotky 🙂 a vysousec obuvi

 • Soňa Zemanová 24.1.2018 at 11:03

  Co z dětské výbavy je pro vás v zimě důležité? Tipy pro nás ostatní? :

  Mám sepsaný seznam už tři roky a podle toho jedu. Balíme se do dvou krosen a co nedáme na záda, dáme na sáňky.
  Pro mě je důležíté kvalitní oblečení. Náhradní oblečení a oblečení na chalupu. Termoska na čaj. Nikdy nesmím zapomenout čelovky pro děti. Letos jsem jim ještě koupila v Lídlu svící led náramky. Takže je nepřejede skutr. A každý si do svého baťůžku balí plyšáka na spaní a náhradní rukavice a svačinku.

  Komentuji na Instagramu i na Facebooku(sdílím).

 • Stepanka 24.1.2018 at 11:06

  Myslim, ze neni co dodat, krasny clanek a dekuji za tip na kukly pod helmu!

 • Eliška Gřešková 24.1.2018 at 11:07

  Ahoj Míšo, u mě je prioritou oblečení, aby dětem nebyla zima. Letos jsem synovi sehnala podvlíkačky. V Lindexu měli komplet kalhoty i mikinu a syn v tom lítá celou zimu. Obleče si to sám, takže ve školce se nemusi nervovat s punčocháčema. Bundu a kuklu jsem pořídila v Tchibo. Mají tam senzační materiál. Syn je v bundě už druhým rokem. Ráda tam nakupuji i softshelove bundy.
  Děkuji za tip na punčochy a rukavice 😉😉
  Lyžařský ski set vypadá parádně 😊

 • Dana 24.1.2018 at 11:15

  U nas je na zimu nepostradatelna vybava od Reimy 😉 IG: Dana S D

 • Mirka Vošická 24.1.2018 at 11:25

  Úžasný článek,ukládam mezi oblíbené- vše krásné sepsano 😊u nás jsou důležité kvalitní rukavice,teplé oblečení a dobrá nálada na hory 🤣fitst bílé máme,tak zkusíme štěstí 😋děkuji za článek pá Mirka Vošická (tami.sara@seznam.cz)

 • Pavlína Martinů 24.1.2018 at 11:26

  Poslední dobou oceňuju termosku, vždycky jsme bez ní pořádně vymrzly a musely dřív domů.

 • Zuzana Brňová 24.1.2018 at 11:38

  Tak když opomenu oblečení a boty, tak jsou to sáňky a boby. Posledních pár týdnů z toho oblečení je pro nás nepostradatelná kukla. Dcera totiž nechce bundu ke krku, ani šálu a tohle je naše spása.

 • Kristyna 24.1.2018 at 11:51

  Dle meho je hodne dulezite mit dobrou cepicku nejlepe kuklu aby nenafoukalo do usi. Helmu na ochranu hlavy a kvalitni krem na ochranupred slunickem ale i mrazem. Na hory bych asi nevyrazila bez kvalutniho termopradla. Mame termopradlo jak pro syba tak pro nas dospele a bez toho si nedokazu predstavit jaka by nam byla zima 🙂

 • Jana Radová 24.1.2018 at 11:51

  U nás fičí letošní zimu termo prádlo z Lidlu, které holky hrozně rády nosí a vyžadují ho někdy i doma jen tak 🙂 A pak je to určitě balzám na rty, protože Nelinka je na to extra náchylná a rty jí dost praskají a vysušují se. 🙂

 • Nikola 24.1.2018 at 11:57

  Pevné nervy pro maminku, ideálně večerní svařák … Protože nutnost čůrání po nastrojeni všech vrstev je pro silnější povahy, obzvláště pokud za 5 minut jede autobus …

 • Helča 24.1.2018 at 11:58

  Kvalitní oblečení a boty určitě 🙂 Letos jsem ale prvně řešila výjezd na hory s miminem (10m)… a to jsem si nemohla vynachválit saně s ohrádkou, fusakem a “jakoby kočárkovým” madlem. Takže jsem dceru vozila pohodlně před sebou a třeba z kopce mi nikam neujížděla, jako kdybych ji vezla na provaze. Ona díky tomu celé vycházky krásně spala a syn mohl nerušeně blbnout ve sněhu 🙂

 • Radka 24.1.2018 at 12:07

  Pro nás je nejdůležitější čepice. Malá je zvyklá nosit skoro za každého počasí. V zimě pořádně teplou a v létě slamák.

 • Eva Tomšovicová 24.1.2018 at 12:27

  Ocením určitě oteplováky co mají dole gumu a ta jde dát pod botu. Tak kalhoty nelezou nahoru přes botu a nepadá do bot sníh.

 • Katerina Kmecova 24.1.2018 at 12:45

  Pri prvnim pobytu na horach byly nepostradatelne boby a prisun jidla pro maleho otesanka 🙂

 • Zuzka 24.1.2018 at 12:47

  Dekuji za super článek, určitě ho příští rok vyhledám az nnekam vyrazime na hory. Unas letos tedy první zima kterou si aktivně užíváme, ale určitě nepromokavá kombineza , teple boty a rukavice. Zbytek se vzdycky nějak vyřeší… Uz vloni jsme vyřešili čepici obyč flees za 40kc poměrně tenkou, tak akorát na jaro ci podzim a k tomu mi ji babicka opletla ( vpodstate udelala ještě jednu i se šňůrkami která na ni padne a zároveň ji pevně drží), Letos jsem jen povolila zahnutý lem fleesu ( protože vloni byla dost navysoko) a používáme i letos do větších zim. Boty jsme poridili fake camper z Aliexpress za 400,- a jsme spokojení, uvidim co příští rok, to už prece jenom bude chodec na 100%.

 • Jana 24.1.2018 at 12:54

  V zimě je toho důležitého víc než v létě: krém na obličej, kvalitní boty, čepice a rukavice. Až to odešlu, tak mě určitě napadne ještě plno dalšího 😊

 • Nikola F. 24.1.2018 at 12:55

  K tomu všemu praktickému jako kvalitní oblečení, suché boty, nepromokavé rukavice,…ještě dobrá nálada, pevné nervy a plná peněženka 😀

 • Barbora 24.1.2018 at 13:04

  Pro nás jsou nejdulezitejsi poradne boty, nepromokave rukavice a predevsim nakrcnik- ten potrebujeme vlastne od podzimu do jara.

 • Blanka Stehlíková 24.1.2018 at 13:05

  U nás nejdůležitější nepromokavé boty, padnoucí čepice (hlavně na uši) a nepromokavé teplejší rukavice. Mohu se zeptat, kolik je přesně holčičkám? kdy poprvé zkusila lyžovačku ve školičce? Moc díky!

  • Míša 24.1.2018 at 13:38

   Dobrý den Blani, holkám je 2,5 a 4,5 roku, obě šly prvně tu zimu, kdy jim bylo právě 2,5 roku. Julinka byla letos úplně poprvé. Nelu první rok lyže moc nezaujaly, takže jsme dali jen jednu hodinu ve školce. Loni jak lyžovala sama, tak také nic moc. Jezdila, ale že by se prala, aby mohla jít na lyže to ne. Letos už ale super a byly 4 hodiny ve školičce za 4 dny. Plus Julinka prvně a tu to chytlo hned, takže už taky byla ty 4 hodiny a ještě na jedny hory jedeme, takže jim zase dám každý den 1 hodinu oběma 🙂

 • Zuzana 24.1.2018 at 13:14

  Nejdůležitější jsou pro mě dobré boty – kupuji vždy jedny kvalitní s membránou a pak jedny náhradní (třeba Lidl). A dobrý tip jsou podle mě nákrčníky – nikde do nich nefouká, nepřekáží a taky se tak snadno neztrácí.

 • Martina Kubice 24.1.2018 at 13:20

  Pro malou dceru tepla kombineza, fusak a plastenka na kocarek. Pro vetsiho syna teple obleceni, helma, bryle a lyze nebo boby.

 • Jana Janštová 24.1.2018 at 13:26

  Dekuji za fajn clanek! 🙂 u nas plati – najezene dite,spokojene dite! Takze krom kvalitnich bot a nezbytneho nakrcniku s sebou vzdy nosim nejakou ovocnou kapsicku nebo tycinku,aby klukum nedosla trpelivost 🙂

 • Květa Sedláčková 24.1.2018 at 13:30

  Pro mě je na zimní dovolené s dětmi nejdůležitější mít s sebou minimálně dvoje oblečení i boty. Vzhledem k tomu, že máme tři malé děti (5, 4 a 1 rok), nejčastěji volíme ubytování v apartmánu s vybavenou kuchyní, kde můžeme pohodlně chystat svačinky dětem a v případě potřeby si i sami něco třeba k večeři uvařit.
  Sdílím na fb pod jménem Květa Sedláčková

 • Jana Stecová 24.1.2018 at 13:30

  Za mne hlavně boty (máme Bogs a jsou super, zatím nepromokly a nožky vždy teplé), rukavice, čepice (dceři už druhou zimu ideálně sedí hm) a pak bunda+kalhoty a kombinéza. Tu máme z Lidlu a za tu trochu peněz je úžasná! A pak ještě coldcream. K narozeninám dcera dostane First bike a tak výhra by se nám neskutečně hodila. To by bylo na sněhu radosti 😊 sdílím i na fb

 • Kristýna Hury Hurychová 24.1.2018 at 13:35

  Urcite nahradni obleceni. Kvalitni tepla cepice, krem na tvare 🙂
  A teply caj sebou 🙂
  Rada zasoutezim i na fb

 • alice 24.1.2018 at 13:51

  na hory se s Kubou (2,5 let) letos chystáme porvé, tak jsem zvědavá, jako nejdůlezitejší mi prijdou teplé nepromokavé boty a teplé oblečení, výhra by se nám na hory hodila 🙂 first bike nadělil ježíšek, alice

 • Adéla 24.1.2018 at 13:59

  Náš prcek je ještě v bříšku, takže výbavu na hory zatím není třeba řešit. 🙂 Ale určitě budu jednou kupovat kvalitni nepromokavé věci a všechno povezu alespoň 2x, aby bylo pořád jedno suché připravené k okamžitému použití. Co si ale pamatuji z hor z dětství, určitě bude potřeba myslet i na hry a hračky pro odpolední zabavení.

 • Jana M. 24.1.2018 at 14:00

  No důležitější…….to je dost ošemetná otázka…….pro mě určitě kvalitní nepromokavé a hřejivé oblečení. A pokud mám vybrat jen to nejdůležitější, tak to by asi byly kvalitní nepromokavé a teplé boty a rozhodně nepromokavé rukavice – letos jsem vsadila na rukavice Reima Ote s membránou a musím zatím říct, že jsou super (ovšem ta pálka za ně už tak super není) ostatně ani kombinéza a bunda od firmy Reima, které má syn již druhou sezonu nejsou z nejlevnějších, ale patří k těm kvalitnějším. A pokud jsme někde mimo „civilizaci“ tak určitě termoska na pití a jídlo. 🙂 Sdílím na fcb jako AnajMA

 • Vanilka Bourbon 24.1.2018 at 14:00

  Krom dvou párů teplých bot a rukavic je u nás nezbytností kukla (máme dvouvrstvou bambusovou od Bamboolik), protože se krásně vleze pod helmu i do kapuce, neškrábe na čele a nepadá! No a pak taky teplý vlněný elastický bederní pás pro mě, jako prevence „spodního“ nachlazení 😉

 • Jana 24.1.2018 at 14:02

  Letos jsem nejvíc řešila kombinézu a kvalitní boty. Což si myslím, že jsme zvládli. Krém na obličej od weledy a hurá na bob 🙂 letos je v plánu první lyžovačka, takže díky za tip na helmu:-)

 • Markéta Chovancová 24.1.2018 at 14:07

  Funkční oblečení, boby, sáňky a hlavně i hračky z léta z pískoviště jsou u nás v zimě must have! 🙂 Jinak ty zimní nastavce na first bike vypadaji skvele, naše malá first bike má, to by byla unešená uplně.

  Díky za tip, sledujeme i na FB 😉

 • Helena 24.1.2018 at 14:10

  Nejdůležitější je být v teple, takže nákrčník, čepice a rukavice – několikery., zimní krém na obličej a teplé pití. A když je sníh, nosit s sebou kus mrkve, aby nebyl sněhulák bez nosu 😉

 • Dita 24.1.2018 at 14:14

  paradni clanek!! diky za tipy 🙂 nwvim co dodat, hlavne vzit ssebou dobrou naladu a vse ostatni uz se nejak podda, ze? kazdopadne zimni verze firstbike nema chybu !!!
  Dita

 • Eva M. 24.1.2018 at 14:23

  Moc děkujeme za tip na lyžařský set. Ani jsem nevěděla, že se dá k odrážedlu dokoupit. Tak snad se nám poštěstí a za měsíc budeme na horách využívat 🙂 Máme děti v podobném věku a malý bude letos taky poprvé na lyžích, tak jsem zvědavá, zda ho to chytne. U nás je nezbytná výbava teplé rukavice a boty. A taky pořádná svačina, když dojde energie.
  Sdílím i na FB.

 • Adéla 24.1.2018 at 14:28

  U nás jedou v zimě zatím jen sáně- nechodící pinďour, ale už se moc těším až ho jednou budeme učit na lyžích. Takže nezbytnost je teplej fusak a velká trpělivost. Je mu téměř 17m a sám je vzteklej, že ho po čtyřech všude lézt nenechám.
  Děkuji za tip na kukličky, unuo mám moc ráda, budu rovněž vyhlížet.

 • Maruška 24.1.2018 at 14:28

  Pro nás nejdůležitější kvalitní boty (Máme keen a jsem moc spokojena),termopradlo,rukavice, sáňky a lopata. A dobrá termoska

 • Denisa Jenčovská 24.1.2018 at 14:32

  Jéé, first-bike máme doma, ale lyžičky na něj nééé! A vypadá to náramně, naši malou by to taky určitě bavilo 🙂 Pro nás je nej – teploučké botky a oblečení včetně rukavic, ty jsou někdy pěkný oříšek…(větší – 9 roků – už ujíždí i na termoprádle)…

 • Hana Dlouhá 24.1.2018 at 14:45

  Pro mě je to kvalitní oblečení od spodního prádla po kombinézu, které se dá vrstvit podle potřeby. a taky boty a s těmi stále bojuji a hledám nějaký ideál ráda se inspiruji. Dostala jsem tip na holínky s ovčí vlnou uvnitř ale nevím no….

 • Soňa Mašková 24.1.2018 at 14:55

  Hlavně hodně rukavic 🙂

 • Adéla Šimková 24.1.2018 at 15:27

  Hory nás čekají příští týden. Nejdůležitější jsou pro mě nepromokavé boty, čepice a rukavice. Mladší syn má super nepromokavou kombinézu z Rakouska a staršímu jsou oteplováky z loňského roku a bundu má taky do velké zimy. Určitě zabalím nějaké léky kdyby náhodou. Po přečtení Vašeho článku beru ještě ty bambusové punčochy a termo láhev.

 • Petra 24.1.2018 at 16:07

  U nás je to teplá a nepromokavá kombinézka.

 • Martina F 24.1.2018 at 16:31

  U nás hlavně kvalitní boty. Teplé ponožky, nepromokavé rukavice a čepice, která perfektně sedí, takže z ní nelezou uši ven, ale ani nepadá do očí. Vždy máme jednu kombinézu a jedny oteplováky s bundou. To je pro nás takový základ.

 • Iva Pelikánová 24.1.2018 at 17:05

  My letos jeli se sedmiměsíční Terezkou poprvé,takže pro nás byl základ pořádná kombinéza,fusak a sáňky s opěrátkem,ty jsme využili opravdu nejvíc!!!!!

 • Eva 24.1.2018 at 18:36

  Kvalitní oblečení včetně košilky a kukly nebo nákrčníku a rukavic, zimní nepromokavé botky, vše 2x 🙂
  Krém, boby, sáňky 🙂

 • Sylvie 24.1.2018 at 19:52

  Dobrý večer, u nás určitě kvalitní nepromokavé rukavice, oteplovacky, bunda, boty, vše po dvou. A na sníh nezbytně nějaký sněžný stroj.

 • Michaela Kratochvílová 24.1.2018 at 19:54

  Super článek a moc děkuji za tip na helmu, určitě pořídíme. Lyže k firstbike chceme dát Matymu k svátku, možná dostane už dřív, aby je stihl využít 🙂 Na hory pojedeme s Matyášem už po třetí, takže pro nás důležité hlavně oteplováky (letos jsem poprvé nepořídila kombinézu, tak jsem zvědavá zda to bude v pohodě 🙂 ) zimní bunda, několikery rukavice, čepice, kukla, zimní boty máme dvoje, ale na hory jsem pořídila taky jen /obyčejné/ tak snad to všechno v pohodě zvládneme 🙂 Boby a sáně jsou samozřejmostí :))

 • Pavlína F. 24.1.2018 at 20:28

  Nejdůležitější je nepromokavé oblečení a boty. Ve druhé řadě pak nějaká lopatka, se kterou se dají stavět všechny sněhové výmysly.

 • Markéta Sližová 24.1.2018 at 20:55

  Nepromokava kombineza, dcera se vecne nekde vali a ja nemam strach, ze bude mit mokra zada.

 • Martina :D 24.1.2018 at 21:29

  za nás termopradlo a poradne boty 🙂 pokud jsou deti v teple, tak je vsechno v suchu a pohode 😀

 • Adéla Vejvodová 24.1.2018 at 21:33

  No teda, vůbec jsem nevěděla že k First Biku, který máme, jsou i lyže!! Pecka! Jinak Já doporučuji vymazlene sáně Picollino se stříškou a fusakem.
  vejvodova.adela_seznam.cz

 • Blanka Nedvědová 24.1.2018 at 21:37

  Myslím, že od noh to začíná… – takže se vždy snažím, aby nohy byly v teple…. Děkuji Blanka

 • Lenka Hermanová 24.1.2018 at 22:48

  Na první hory s dětmi se teprve chystáme. Staršímu synovi budou teprve dva roky, takže lyžování zkusíme příští rok, snad se mu bude líbit stejně jako nám. Letošní výbavu už asi nebudeme moc doplňovat. Všechno oblečení máme dvakrát, aby měli kluci suché na převlečení, určitě přibalíme termoprádlo, sáňky a boby. Máme dva otesánky, takže určitě nesmím zapomenout termosky na jídlo. Moc děkuji za článek

 • Deni 24.1.2018 at 23:15

  Pro nas jsou nejdulezitejsi teple boty a nepromokave obleceni, protoze na snehu se to vzdycky protahne! Jedine s cim bojuji jsou rukavice, kvalitni a padnouci detske rukavice ne a ne sehnat.. povetsinou padaji (nebo do nich leze snih) nebo jsou tak dlouhe, ze se nedaji navleknout aniz bysme celou bundu nemuseli svlekat. Ani jsem nevedela, ze na first bike existuji lyziny, to by u nas urcite bodovalo! 🙂

 • Dita 24.1.2018 at 23:54

  No letos jsme hory s partou proměškali kvůli neštovicím :-(, snad ještě vyrazíme. Nejvíce jsme všal vloni řešili rukavice, oteplovačky a konečně jsme objevili i baječně padnoucí a teplou čepici. Šálu malá nesnáší, tak alespoň nákrčník. U nás zatím nejvíc frčí pekáč/boby snad zkusíme už i ty lyže, tlačit však nebudu :-).

 • Andrea 25.1.2018 at 0:38

  Pre nas je najdolezitejsie nepremokave a teple oblecenie a topanky, rukavice, dobra svacinka :-), termoska s cajom, sane alebo boby a na vecer nieco pre zabavu, dobra knizka, omalovanky…

 • Petra Hadač 25.1.2018 at 3:16

  Pro nas to jsou boty. I pres zimni snih, kazda kaluz, bahno je potreba radne prozkoumat…takze u nas musi byt 2 zimni botky a 1 snehule.

 • Martina 25.1.2018 at 8:10

  Pro mne asi nepremokave obleceni a dobre boty. riesit na svahu mokre nohy,studene ruky,by mi asi skazilo naladu.krem by som urcite zabudla,kedze cez rok nepouzivame,tak vdaka za tip.

 • Verča 25.1.2018 at 8:21

  K zimni vybave urcite u nas patri kombineza, zimni bunda a oteplovaky taky, ale preci jen ta kombineza je v kuse a vic chrani i zada. Ponozky nebo puncochace z merino, rukavicky, nakrcnik a cepice. Nebo kukly vypadaji super, ale zatim jsem nekoupila. A boticky, co nepromoknou.

 • Klara 25.1.2018 at 8:28

  Diky za skcele tipy. Za nas dobre rukavice a oteplovaky. A letos jsme nasi 6ti lete slecne koupili uz i chranic patere.

 • Martina 25.1.2018 at 9:05

  Zatím zkušenosti s dětmi na horách nemám, letos se chystáme jen na 1 den, tak nesmíme hlavně zapomenout sáňky a teplé oblečení i pro nás 😉 ale co mě na horách už párkrát zachránilo je vysoušeč bot 😉 mám z Lidlu a super 😉

 • Martina Wagnerova 25.1.2018 at 9:37

  Nejdulezitejsi je u nas kvalitni, zateplena obuv a rukavice. Na oblicej natrit bambucke maslo, vzit boby a utikat rychle ven nez snih stihne u nas na jihu roztat 😀

 • Kača Nogol 25.1.2018 at 10:31

  Manželova rodina má malou roubenou chalupu v Beskydech a když tam jedeme, máme auto naložené vždycky až po střechu, protože … „co kdyby bylo tepleji = tenčí bunda a kalhoty, co kdyby byl velký mráz = hrubší bunda, oteplováky a boty, co kdyby přišla obleva = vyteplené gumáky a nepromokavé kalhoty, co když si promočí boty, bundu, oteplováky…. apod. = set náhradního všeho, co když se nebude dát jít ven a budeme ho muset zabavit uvnitř = hromada hraček … a dalších asi 100 co kdyby a co když“ 😀 Vynosíme ty tašky do chalupy, která stojí na kopci a nedá se k ní dojet autem, ve finále stejně použijeme sotva jednu desetinu a manžel vždycky brblá na co jsme toho táhli tolik 😀 Jenže znáte to … jednou to nevezmete a na 100% to budete potřebovat 😀 Jinak po kapsách mám vždycky kapesníčky a nějaký dobrý jelení lůj, protože malý má často suché rtíky a v mrazu je potřeba mazat ještě víc .. .takže tohle je můj tip 😉

 • Irena Durdilová 25.1.2018 at 13:54

  Za nás určitě několikery rukavice a min dvoje boty. Na horách jsme byli ve stejném termínu, malá je ale narozená v srpnu, takže ji teprve 2,5 bude, takže jsme zůstali u sání a bobů. Lyže zkusíme za rok, takže moc díky za článek a za tipy. Jo a to celosezónní půjčení lyží co bylo v komentáři je super nápad.

 • Radka Žižková 25.1.2018 at 13:54

  Pro mě je základ dobré boty, čepice a nákrčník. Samozřejmě nesmíme zapomenout knížky a nějakou hru, kdyby počasí nepřálo. (FB Radka Fejksová, instagram radka.fe)

 • Lenka 25.1.2018 at 14:27

  Za nás jsou vynálezem za všechny peníze dětské teplé zimní palčáky na zip… Dva vylety na hory jsme jeli bez nich, protoze jsem je brala jako drahou zbytecnost-pak jsem na ne ale narazula ve výprodeji a jsou bomba!!!! Konec hodinového trefování do palečku 🙂
  Kazdopadne opet dekuji za super tipy-na zacatku brezna jedeme na tyden do Italie, tak se budou vsechny hodit:-)

 • míša 25.1.2018 at 14:29

  Nepromokavé boty, několikery rukavice, čepice, která nepadá do očí, a jelení lůj.

 • Petra 25.1.2018 at 16:14

  Díky za tipy- za 14 dní jedem na hory a budou se hodit. U nás jsou nejdůležitější pořádný rukavice, které nepadají a do kapsy kapesníky na mokrý nosy.

 • Superterik 25.1.2018 at 18:51

  Děkuji za super rady – na přelomu února/března frčíme na Šumavu – první rodinná zimní dovolená (děti 1,5 roku a 3roky)
  Pro mne je důležité, aby děti (nejen ony) byly v teple – tudíž vhodné oblečení :), na kukly od unua se moc těším :).

 • Marzb 25.1.2018 at 19:47

  Pro dceřinu letošní první zimu mimo kočár jsou nejdůležitější nepromokavé a teplé boty + alespoň troje rukavice na převlečení. Ale jak tak čtu, už se trošku „děsím“, jak se nároky budou zvyšovat :oD Dobudoucna ale plánuji zainvestovat do nějakého bambusového spodku, takže min. za tip na bambusové punčocháče mockrát děkuji :o)

 • Michaela Hofericová 25.1.2018 at 20:13

  Pro nás jednoznačně náhradní oblečení (protože může být sebelepší, ale ježdíkování a bobování se vždycky zvrhne a válíme se ve sněhu všichni a to je pak mokro všude. Znám to i ze školky). A letos jsem konečně objevila boty na sníh a jiný už kupovat nebudu. Jsou to demar mammut, vypadají jako holiny s vložkou z ovčí vlny a rozhodně neprotečou. 🙂

 • Renáta Hovorikova 25.1.2018 at 21:14

  Nepromokavé rukavice,termoska Pura,čepice,která dobře sedí,nelezou zpod ní uši a nepadá do očí.Plus lopata na sáňkování ☺

 • Renata 25.1.2018 at 21:31

  Nejdůležitější jsou určitě pořádně boty a celkově udržení dítěte v teple. Ale k zimním sportům určitě jeste helma.

 • Petra Komárková 26.1.2018 at 12:49

  Nejdůležitější výbavou na zimu jsou určitě dobré boty s kožíškem, teplé rukavice, čepice, šála, krém proti mrazu a hlavně sánky at si zimu dokážeme i užít hravě.

 • Martina 26.1.2018 at 18:23

  U nás je základ nohy a ruce v teple tzn. dobré boty a rukavice a dobrá motivující svačina. Malé odměny během dne opravdu dokážou pozvednout náladu.

 • Jana V. 26.1.2018 at 19:45

  určitě kvalitní boty a kvalitní oblečení, bez všeho ostatního se určitě obejdeme, fajn je i dobrá termoska.

 • Lenka 26.1.2018 at 20:14

  za mě hlavně teplé a nepromokavé oblečení a to i boty rukavice čepice, krém na zrádné sluníčko mráz.. a termo láhev, krabička na svačinky 🙂 a u nás lžíce na sníh :_) lepší než sánky,… 🙂

 • Dagmar 26.1.2018 at 21:20

  Tak ja budu pragmatik a na hory nevyrazime bez lekarnicky vybavene na rymu vcetne vysavace k odsavacce a infalatoru. Bohuzel rymu chyti dite temer hned.

 • Viki Cervena 26.1.2018 at 21:24

  Super typy. U nas nepremokave rukavice a boty. Bez nich to nejde. First bike mame a zima v Prahe mu praje. Viki

 • Martina 26.1.2018 at 22:01

  pro nás je důležité teplé oblečení a lahev, která udrží pití dlouho teplé, plus jídlo, to nám nesmí chybět nikdy. 🙂

 • Petra M 26.1.2018 at 22:03

  Dnes jsme se vrátili z hor. Kromě dostatečného počtu náhradního oblečení a hotelu s výkonným topením byla nutnost – termoska s čajem, lopata na ježdění na sněhu, když už lyže neba, parta kamarádů. Jako bonus pak herna v hotelu – dokonce s animačním programem pro děti, dobré jídlo, bazén, vířivka i sauna. Hotel Horizont na Špičáku je super 🙂 Co se týče další výbavy, tak určitě jelení lůj a krém bez vody na obličej i ruce.

 • Lucie Bradová 27.1.2018 at 0:44

  Dobrý den ,
  naše dcerka má teprve půl roku , ale již nyní se vydáváme na hory hned několikrát za zimu.
  Určitě by jsme se neobešli bez nosítka Manduca s kvalitním moira termoprádlem a termo šálo – nákrčník a termobotičky z Mamaji.
  Do hotelu na spaní a odpočívání Maxíka (maxi dráček je maxi zavinovačka z peří pro děti až do dvou let) od p.Kiedronové.
  Dobrá nálada , ochraný krém na obličej a táta nám nesmí chybět :-).

  Co se týče oblečení na hory , nejlepší je Helly Hansen a Northland jsou to norské velmi kvalitní firmy a nedáme na ně dopustit celá rodina a né jen přes zimu .

  Jinak malý tip : Ponožky je ideální mít termo a né příliš silné , nebot ve velmi silných ponožkách se nemůže hýbat noha a cirkulovat vzduch . To poté způsobuje zbytečné ochlazování nohou. Náš táta je rozený horal a na ponožky na nás takto vždy apeluje 🙂

 • lucie 27.1.2018 at 11:23

  Základ jak si v klidu užít hory je kvalitní oblečení a termoprádlo 😀

 • Bohdana Pejchalová 27.1.2018 at 15:43

  v hotelu adam jsme take byli, toho casu jeste bezdetni, a snad se tam jeste nekdy podivame:) na horach jsme s dcerou jeste nebyli, ale ven na boby je nejdulezitejsi funkcni pradlo, navleky na nohavice, namazat tvaricky a kapsicku na svacu;)

 • Marta vojkuvkova 27.1.2018 at 19:49

  Urcitem náhradní oblečení, dvoje rukavice,teple pití, svačina,namazat obliceje a tymianku od justu,jo a kapesníky, instagram:yansanm

 • Lenka 28.1.2018 at 16:59

  Nemělo by chybět funkční prádlo. Myslím, že je důležité 🙂

 • Katka 28.1.2018 at 21:12

  Pro nas je nejdulezitejsi kvalitni obleceni, boty a hlavne krem do mrazu. Dcerka ma atopicky ekzem a v zime je pokozka vice namahana, takze urcite krome jiz vyse zmineneho nevyjdem z domu bez kvalitni prirodni kosmetiky.

 • Milka 29.1.2018 at 8:30

  U nás musí být hlavně dobré nepromokavé boty, protože vymeteme všechny kaluže, sněhové závěje i bláto, pokud není sníh, Dále teplé palčákovky, oteplovačky s bundou, máme i kombinézu, krém na papulku a Labello balzám na rty

 • Andrea D. 29.1.2018 at 11:21

  Vracím se sem už mnohem míň často než dřív. Ale stejně mi to vždy nedá a musím dočíst všechny články, které jsem ještě neviděla. Stále z každého dýchá harmonie a pohoda. Zvláštní, že tento typ idylky na mě přesto působí lidsky a povzbudivě, než třeba některé instagramy, které jsem si musela smazat, protože ve mně vzbuzovaly pocit, že můj život nestojí za nic.

 • Markéta 29.1.2018 at 15:11

  Rukavice, několikery, pořád se ty potvory ztrácí, něco jako ponožky. 🙂 Pořádné kukly pod helmy i na chození na výlety. A boty, hodně nepromokavých bot. 😀

 • Martina krehelova 29.1.2018 at 15:50

  Pre nas dolezite je zimne oblecenie, kvalitne rukavice reima a topanky do snehu – mame snehule enfant a super. Potom bambucke maslo na tvar a pery proti mrazu.

 • Marcela 30.1.2018 at 21:28

  Tak to jsem nemela vubec poneti, ze first bike kde predelat na skibob! Tak to jsem hodne prekvapena. Celkove je vybava na hory dulezita, my jsme zatim nejvice resily cepice, protoze mame i takove, ktere slezaji samy z hlavy. to se nastesti dat vyzkouset jiz predem 🙂

 • Pavla 30.1.2018 at 21:28

  ahoj, pro mě je s dvěma klukama základ funkční spodní prádlo a nepromokavá poslední vrstva oblečení + dobré boty (ale tam každý rok tápu a ještě nikdy jsem neskončila úplně spokojená)

 • Petra 30.1.2018 at 21:40

  My se neobejdeme bez kvalitní a pohodlné obuvi a příjemného funkčního prádla. Samozřejmě i další zimní oblečení, když nám není zima, nic nebrání zimním hrátkám 😉

 • Eva Smyčková 31.1.2018 at 7:31

  za nas urcite termopradlo a celkove kvalitni obleceni….

 • Eva 31.1.2018 at 11:08

  Kvalitní oblečení, které vydrží i sněhovou bitvu a udrží děti v teple a suchu! A na poobědový odpočinek s sebou bereme deskovou hru (mám ráda ty od Lucie Ernestové) a Wipe-clean knížky od Usborne 🙂

 • Guna 31.1.2018 at 11:55

  Děkuji za skvělý přehledný článek! U nás zimní aktivity zatím mají spíš podobu dělání stop do sněhu. Ale příští rok určitě zkusíme lyže a moc oceňuji tip o lyžařské skolicce a půjčovně. Jinak v zimě nedám dopustit na vlněné oblečení – bodycka, podvlekacky, kukla, vlněný overal do šátku.. Vím, že dětem nebude horko, ani zima, kdyby se náhodou spotili, jak je to s bavlnou. Nové merino oblečení je drahé, ale Občas se dají sehnat za pár korun v sekacich.

 • Simona 31.1.2018 at 18:42

  Super přehled,určitě využiji. Děkuji. Vždy jsem myslela, že nejdůležitější jsou boty a rukavice. Ale letos si dcerka stále stěžuje, že je jí zima na tělíčko.(když tedy je zima zimou 🙂 ,ne těch 5 či 10 stupňů, a nebo když fouká studený vítr. Takže budu muset přehodnotit bundu 🙁 ještě tedy razím heslo raději víc vrstev….takže bez košilky, nátělníku zásadně v zimně ven nevyrážíme. a ještě…. vše musí být důkladně zakasané.

 • Lenka 1.2.2018 at 9:46

  Boty:)

 • Andrea S 2.2.2018 at 9:48

  Super clanek. My mame zimni oblecenk z lidlu – oteplovaky i bundu pro malyho a je to super. Jinak u nas krom obleceni, rukavic, lyzi a tech zakladnich veci nesmi chybet kyblicek, lopaticky, hrabicky a babovky!! Nadchlo a zabavilo to vsechny det a my si mohli dat v klidu i obcerstveni 🙂

 • Jana Chichi 2.2.2018 at 13:05

  Za nas tedy hlavne rukavice a boty.

 • Sabina 5.2.2018 at 0:00

  Ja jsem miluly rok zapomnela synovi vzit slunecni bryle a ve Svycarskych Alpach me to bohuzel stalo hodne penez poridit mu nove detske bryle. Ale po jednom dni na svahu mel uplne rude oci a ja mu je chtela chranit. Nejdrazsi bryle v historii nasi rodiny:). Bohuzel po pobytu v Harrachove,kde cele 3 dny sněžilo a byla mlha,me ale vubec nenapadlo,ze by mohlo na horach i svitit slunce:))). O opalovacim kremu ani nemluvim. Po navratu z hor se mu na jednom oku vsechny rasy vymenily za bile a to uz mu zustalo. Asi nejaka forma vitiliga a reakce na tak ostre alpske paprsky. Nebo Vas,Miso, napada jina pricina? Dekuji. Letos jsem zase nevzala zadne rukavky do bazenu:) a naimpregnovane nebarefoot boty s goretexem mel po 10 min vzdy uplne promocene.
  Jedeme jeste do Pece,tak treba tentokrat vezmu vse. Dokoupim jeste nejake ty sněhule. Pro nas je tedy zasadni vzit nepromokave boty a obleceni,boby,bryle a krem:)) a pro syna je ted nepotradatelne tvoritko kouli:).

 • Monika MIKULOVÁ 13.3.2018 at 16:15

  🙁 tak pry Unuo kukly uz nebudou

 • Katka Rohlíčková 19.10.2018 at 16:46

  Ahojda holky. Míšo nebude letos nějaká sleva na First Bike a jeho komponenty? Konkrétně ski set? Chtěla bych Maximkovi pod stromeček 🙂 Děkuji, Káťa

 • Misa 7.1.2019 at 23:00

  Vim, ze uz soutez skocila, ale treba se nekomu hodi nase vychytavka. Usila jsem detem jednoduche navleky ze sustaku pod boty na gumicku az pres kalhoty. Tim padem se nema jak dostat snih pod nohavici. Funguje to i kdyz je snih do pasu. Letos mam v planu jeste neco obdobneho vyrobit na rukavice.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům