bydlíme na horách | Resident Harrachov

Tak jdeme na zimní články 🙂 . Tenhle týden tady nechám pár zmínek k Harrachovu a dnes to bude tip na ubytování 🙂 . Na první letošní hory jsme odjeli dost narychlo a nestačili ani vybavit auto řetězy. Není tedy divu, že nás potkala v Harrachově ta nejhorší vánice 😀 . Vyrazili jsme z Prahy těsně po obědě, aby holky po cestě spaly, ale to nám zrovna dvakrát nevyšlo, protože se nám Julinka probrala po 15 minutách s brekem a probrala i Nelu. Joo, bylo veselo.

Resident Harrachov

Dovolenou jsme plánovali dost na poslední chvíli, takže byla místa dosti plná a my si tak pobyt rozdělili na tři dny v Harrachově a další tři ve Špindlerově Mlýně. Jako první nás hned ve středu přivítal Resident Harrachov. 

Už jsme čtyři plnohodnotné kusy, takže jsme se ubytovali v apartmánu. Součástí byla kuchyňka s mikrovlnkou a drobným vybavením, hlavní pokoj s manželskou postelí a dětský pokojíček byl oddělený. Dovolená jak má být 🙂 .

Holky ale rozhodně nejvíc ocenily ošatku s jablíčky, na která se okamžitě vrhly, táta zase uvítací dopis s heslem na spolehlivě fungující wifi 🙂 . Hned za ošatkou bodovala televize, ve které běžela lákadla Residentu Harrachov 😀 . „Jéé mamí jeskyně, hele bazééén, kdy se jdeme koupat?“

Bydlení na první tři dny

A protože Julince jsou dva roky a jezdí ještě všude zdarma, čekala na ní dětská postýlka. V té už sice rok nespí, ale nebyl problém dát Julču do klasické postele v pokoji pro děti. Náš apartmán byl přímo v hlavní budově, kde je v přízemí recepce. My si vždy vyšli nebo výtahem vyjeli do druhého patra. To záleželo na nacpanosti pupků nebo znavenosti z lyží 😀 .

Pokud se ubytujete v apartmánu, můžete jako rodina stolovat a stravovat se přímo v pokoji. Uvaříte si, dětem ohřejete příkrmy a nejste závislí na stravování v restauraci, což se mi moc líbí. Náš pobyt byl se snídaní, ale protože jsem nechtěla trávit dny na horách vařením a holky už se najedí i v restauraci, dokoupili jsme k pobytu ještě večeře. Obědy jsme si dávali buď na svahu nebo právě na pokoji.

Dětský pokojík byl zvlášť a jediným problémem byly zábrany na postele, aby nám holky večer nespadly. Na to už jsme ale zvyklí, takže na jednu stranu jsme použili právě onu dětskou postýlku, na druhou stranu jsme daly Nele dvě židle a spalo se jedna báseň až do rána 🙂 . Kolikrát si říkáme, že když třeba někdo přijde vyměnit ručníky a vidí ty naše přestavby, musí se buď vyděsit nebo hrozně smát 😀 .

Cestou dávných lyžařů

Vážně skvělé bylo, že i když je možnost příjezdu a ubytování až od 16 hodin, pokoj byl už ve tři hodiny volný. Interiér je úplně skvostný a děti rozhodně zaujmou světelné tabule na chodbách, kde svítí krásné, tradiční, černobílé fotky lyžařů a lyžníků z hodně dávné doby 🙂 . My se hned po příjezdu nabalili do oteplováků a vyrazili do sněhu.

Vtipné bylo jak nám holky udiveně hlásily „týýýjo toho sněhu“, když jsme byli asi 50 km za Prahou 😀 . A jak zíraly, když jsme skoro neviděli auto, které okamžitě zapadalo na parkovišti před Residentem :-). Po roce konečně sníh a Julinka už není takové mimino jako loni. Po lásce ke klouzání na bruslích jsme ale tušili, že jí se sníh bude líbit moc.

Z okna apartmánu jsme se dívali přímo na sjezdovku. Je to malý kopec, který je úplně super pro malé děti. Je tam možnost zaplatit dětem instruktora a je vybavený provazovou lanovkou. Nebyl tam nátřask, je to vážně malé a soukromé plus pro rodiče stěžejní info – na vrchu je kiosek s výborným svařákem 😀 .

Před hotelem není vyloženě hřiště, ale holky si oblíbily chaloupku, která ty nejmenší zabaví i zapadaná sněhem 🙂 . Tady už začíná být vidět, proč jsem včera psala o vysokých botách 😀 . Kdo jste nečetl článek o našich tipech co s sebou na hory, doporučuju se vrátit sem – klik – najdete tam totiž i krásnou soutěž k lyžím na FirstBike 🙂 .

Jde se do bazénu a (máma do) sauny

Součástí pobytu jsme měli i vstup do bazénu a solné jeskyně. Čas na bazén si rezervujete u milé slečny na recepci a my měli štěstí, že všichni byli na lyžích a v bazénu jsme tak byli úplně sami. Co vám budu povídat, děti si udělají prolézačku ze všeho…

…takže jednoznačně bodovaly schody a zábradlí. Hned vedle bazénu jsou dvě sauny, kam jsme se na střídačku chodili hřát my velcí 🙂 . Už z toho důvodu nezapomeňte dětem kruh nebo pěnový pásek, aby zvládl jeden rodič (otec pochopitelně 😀 ) případně i víc dětí, když je druhý rodič (samozřejmě my maminy) v sauně.

Voda byla příjemně teplá, takže nikdo neklepal bradičkou a hodina nám nakonec byla málo 🙂 . Lyže, bobování, bazén…asi nemusím zmiňovat, že tak dobře nám holky hodně dlouho neusínaly. Pokud si vyberete ubytování bez bazénu (je jich dost málo, které už nějaký nemají), tak doporučuju navštívit ve Špindlu aquapark, tam utaháte nejen sebe, ale i dítka.

V mínus prvním patře hlavní budovy je hezky ukrytá dětská herna. Tady jsme si vždy počkali na večeři. Dopoledne jsme trávili na svahu v lyžařské školičce, na oběd jsme jezdili „domů“ spát a po obědě pak bazén nebo solná jeskyně. O lyžích v Harrachově vám ale napíšu samostatný článek, protože školek je tam víc a my prošly rovnou dvě, které jsem dost pečlivě vybírala už z Prahy.

Herna v mínus jedničce

Většinou jsme končili kolem páté svůj program a až do večeře si holky chodily hrát sem. V herně je hezky teplo, čisto, nepřelidněno (většinou s námi tak další 1-2 děti) a radost z vláčkodráhy, kuchyňky a prolézaček s balónky byla veliká.

Jde se na jídlo

Na snídani a večeři jsme chodili do místní restaurace. Ráno bylo bufetovou formou, takže si děti vybíraly samy. Byla možnost nabrat si nakrájené kousky ovoce a tady se přiznám, že ovoce na nás bylo málo. Jednak předkrájené a smíchané, takže si holky nevybraly co chtějí, ale musely vzít mix, jednak byla větší nabídka snídaní hlavně slaných. Dětem to je ale naštěstí jedno, takže posnídaly pečivo se sýry, šunkou a zeleninou.

Plusové body dávám za obyčejný bílý jogurt namísto ovocných umělých jogurtů, které jsou v hotelích dost často a já je dětem nedávám.

Večerní menu bylo skvělé a nikdy jsme neodešli hladoví. Z jídelního lístku byla daná polévka na každý den, hlavní chod jste si mohli vybrat ze dvou jídel a vždy následoval dezert. Nepraktické je, že večeře pro dvouleté dítě je stejně drahá jako pro dospělého, ale zase plusové body dávám za možnost objednat dětem jednu večeři napůl. 

Ani jedna z holek by celé tříchodové menu nesnědla. Takhle nám vždy donesli jeden talíř navíc a holkám jídlo milá servírka sama naservírovala.

První den si po zelňačce daly holky výborný guláš a celou večeři zakončily jablečným štrůdlem. Druhý večer pak byla možnost vyměnit hlavní chod za místní pizzu. Využili jsme toho my s tátou, děti uzobly od nás, ale jinak si dobrovolně ponechaly kuře na paprice. Strašně moc chválím místní kuchyni. Výborné jídlo, dezerty nepřeslazené, polévky jemné a luxusní káva 🙂 . Vše šlo psát na účet pokoje a zaplatit až při odjezdu.

Baby-friendly maličkosti

Tak málo stačí a takovou službu to udělá. Když děti dojedly, my většinou ještě snědeno neměli, takže jsem čekala sprint a naházet to do sebe. Vždy ale přišla milá slečna servírka, která holkám donesla kelímek s pastelkama a nějakou tu omalovánku. My se tak mohli v klidu najíst a já i vypít kávu.

A pokud máte kafe rádi večer, když děti usnou, nebyl vůbec problém si kafe odnést s sebou na pokoj. Za to další body plus ode mě 🙂 .

Solný relax

Další odpoledne jsme si zpestřili v hotelu solnou jeskyní. Je ve vedlejší budově Residentu Harrachov a já dost váhala, zda to tam holky vydrží. Nooo, zachránila nás kouzelná žlutá krabice 😀 . Vidíte ji tam vzadu na fotce?

Byla v ní dětská leporela s krtkem, kostky a nějaké figurky, které chytly holky (nic takového doma nemají, leda legáčky 😀 ) a hrály si skoro 45 minut. Jakmile začaly lumpačit, pojaly jsme regeneraci za dokončenou a pelášili do herničky, kde jsme zase chvilku počkali než byly večeře 🙂 .

My ještě nechceme…

Problém celé dovolené byl, že se holkám pořád nechtělo pryč. Jeli jsme lyžovat, nechtělo se jim „domů“. Šli jsme do bazénu, nechtělo se jim na pokoj. Šli jsme bobovat, nechtělo se jim…už rozumíte, že? 😀 Takže super dovolená, ale přesto pořád bylo slyšet „My ještě necheme…“ 😀 . Rychle jsme ale zjistili, že na jídlo je utáhneme vždy.

Plus Julinka návrat do hotelu nakonec přijala dobře, protože ještě víc než lyžování jí chytlo pucování 😀 . Krom bot vysmejčila i celou chodbu a byla spokojená.

Bylo prostě skvěle. Hlavně drobnosti, které utvářely celý pobyt byly obrovským přínosem. Dřív by mě to nenapadlo, ale takové maličkosti jako omalovánky, dětské židle, kafe na pokoji a vlastní pokoj pro děti, to všechno dělá z pobytu dovolenou a ne pečovatelák o děti ze strany rodičů 😀 .

A prosím vás, já holkám vážně pobrala oblečení dostatek, ale ony se odmítaly vysvléct z těchhle medvídkových mikino-šatů, takže je uvidíte snad na všech fotkách ze všech dní 😀 . Nutno poznamenat, že guláš na nich neskončil, takže jsem svolila. Miluju na nich tu délku, jsou teplé a ještě s roláčkem. Mají je teď nové z Dupetoshopu, takže je jen tak nevysvlečou :-D.

Dupeto je značka dvou maminek a šesti dětí, které vyznávají hlavně praktičnost a pohodu. Děti tahají lesem, látkují, šátkují, takže dle toho je uzpůsobený i celý sortiment. Praktické barvy i střihy. Rostoucí oblečení se mi líbí moc. Mám na zkoušku i softshellové gatě pro Nelinku a vypadají super. Pro kluky mě zaujala i merino kategorie, tak mrkněte 🙂 .

P.S.: Taky si před váma musí partneři schovávat jídlo? 😀 Prej jediná možnost, abych mu to v noci při práci nesežrala. No dovol??? 😀 Takže další praktická poznámka, trezory maj velký dost 😀 .

Praktické informace

web hotelu – http://www.residentharrachov.cz/
Facebook fun page – tady
Adresa Residentu: Harrachov 569, 512 46 Harrachov
Využili jsme slevy na ubytování, voucher přes Slevomat – v nabídce tady
Polopenze 200 Kč/os.

MUDr. Michala Knězková

All posts

11 Comments

 • Petra 25.1.2018 at 7:14

  vypadá to tam báječně

  • Míša 25.1.2018 at 13:16

   Peti děkuju, doporučuju na každé roční období, i když ta zima je tu asi prostě dražší. Nám se to vyplatilo, že jsme chytli termín přes Slevomat. Zima se vždy plní rychle. Krkonoše ale dáme určitě i na jaře nebo v létě.

 • Gis 25.1.2018 at 7:16

  Tak to vypadá na opravdu krásnou dovolenou po všech stránkách. A mikinky už jsem chtěla vloni objednat a pak jsem na ně úplně zapomněla, tak děkuji za připomenutí a určitě to napravím 🙂 Holkám moc sluší.

  • Míša 25.1.2018 at 13:15

   Gis děkuju, bylo moc krásně. A mikiny vážně úžasné. Já se setkala s jednou z tvůrkyň teď v Brně, kde jsem měla kurzy a z kalhot i mikinek jsem nadšená. Opravdu je vidět, že je vymyslely mámy. Vydří několik let, jsou teplé, barvy všechny praktické a navíc super vypadají. Holky v nich běhaly po hotelu jen s punčoškama a byly super. Rolák ke krku je navíc hezky ohrnovací, ale většinou si holky hrály na schovku a zalézaly dovnitř 😀 Klasika. Jak dopadl foto-výběr? Jsem moc zvědavá 🙂

   • Gisela 25.1.2018 at 18:08

    Míšo, písnu na fcbk 🙂

    • Gisela 25.1.2018 at 18:12

     Nebo spíš na mail 🙂

 • Martina 25.1.2018 at 7:55

  Hotel pozname,boli sme tam v lete a vo vsetkom s vami suhlasim.Leto bolo zaroven skvele aj na vela prijemnych aktivit v meste-vlacik k vodopadom atd…takze som si vdaka vasmu clanku pospiminala.A misi,vas nazor na solnu jaskynu? Ma to vyznam alebo iba komerce? Vdaka

  • Míša 25.1.2018 at 13:13

   Jee Marti tak to jsem ráda, že jste také byli spokojení 🙂 . Já jsem plná dojmů ještě teď. A ubytování ve Špindlu se nám taky moc podařilo 🙂 . Rozhodně se do Krkonoš vrátíme na jaře nebo v létě, protože ten potenciál to má obrovský. Těch výletů co bych tam nachodila…jen ty boby už holkám moc nepojedou 😀 Solná jeskyně se přiznám, že zatím extra zkušenosti nemám. Doporučuje se pro děti s alergiemi a respiračními obtížemi, ale že bych vyděla zlepšení se říct nedá. Rozhodně tím člověk neublíží a je to příjemný relax 🙂

 • Martina 25.1.2018 at 8:38

  Hned bych jela!

  • Míša 25.1.2018 at 13:11

   A jak já bych se vrátila. Ten návrat je vždy mazec. Táto do práce a realita všedních dní je tu 😀 . Ale na jaře se těch výletů všichni najezdíme… 🙂

 • Marcela 30.1.2018 at 21:11

  To vypada opravdu krasne! Dekuji za tip! Ukladam 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×