MAXI-narozeniny Maxipsa Fíka

Musím vymyslet lepší systém na vyhledávání vhodných akcí, jak pro děti tak pro nás velké, protože se zásadně o akci dovím v den konání, v lepším případě den před. Tak se stalo i o téhle výstavě, a protože se nám moc líbila a trvá až do poloviny července, napíši o ni i sem, abych usnadnila hledání Vám ostatním. Maxipes Fík, náš velký raníčkový (my nesledujeme večerníčky) kamarád oslaví narozeniny. Zase a znovu, další a další oslava, kterou jsme za poslední dva měsíce zvládli :-D.

Z raníčků je u nás nejoblíbenější asi Jája s Pájou, Kluci kočičí a Maxipes Fík s kamarádkou Ájou. Abych vysvětlila náš pravidelní raníček. Když byly Nelince dva roky, začali jsme po večeři pouštět klasika večerníček, protože na čtení pohádek v posteli ještě nedokázala udržet pozornost. Jak ale byla starší a knihy dostaly svůj smysl, jeli jsme chvíli jak večerníček, tak i pohádku z knížky. Jenže. Nelča už byla nabažená z večerníčku a pozornost byla opět ta tam. Rodinná rada rozhodla, že večerníček zmutuje v raníček, a ten se bude konat kolem snídaně, pohádka z knížky pak bude po večeři jediným programem. A ono to vážně funguje a to skvěle. Knížky a pohádky Nelča vnímá, pamatuje si je a dokonce si úryvky přes den sama vypráví 🙂
Jakmile na mě Google vyhodil tuhle radostnou událost a já s nadšením zjistila, že ještě nejdu s křížkem po funuse, plán na neděli byl jasný. Právě tu minulou neděli jsme navštívili Villu Pellé, která pořádá výstavu Jiřího Šalamouna „Divoké narozeniny Maxipsa Fíka“.
Parádní na ní bylo, že to byla komorní MAXI-oslava. Vše na ní bylo MAXI, ale žádná přelidněná zahrada ani fronty u obrázků na výstavě. Ke všemu jsme se dostali, vše si mohli vyzkoušet a tady je pár obrázků, abychom Vás trochu namlsaly.

 MAXI-puzzle

Hned jak jsme vlezli do areálu, Nela spustila „tady nevidím žádné hlačky“ :-D. No, hračky tam nebyly, ke hraní toho ale byla spousta. V samotné ville se konala výstava, v zahradě pak doprovodný program, o který nám kvůli dětem šlo asi nejvíc. Obrázky jsou překrásné, ale ocení je přeci jen spíš dospělák. Pro holky bylo na trávě pár skvělých míst. První naše zastávka byla u MAXI-puzzlí, které si děti mohly vybarvit a pokreslit dle svého. 

 

 

Julču nejvíc zaujal „háááá“ (její označení pro jakoukoli psovitou šelmu 😀 ) a tak sedla Fíkovi do úsměvu a alespoň předstírala malbu. Přeci jen se mi nechtělo jí otevřít akrylovou barvu, kterou by v prvé řadě nacpala do krku. Nelča už se zapojila lépe a něco málo na puzzle zvěčnila.

Kreativní Agátin svět

Nelu ale ještě víc zaujal stůl obsypaný dětmi a fůrou kreativního materiálu. Fixy, voskovky, nůžky, lepidla, a …„mamiii panenkaaaaaa“. Jakmile jsme se překonali fázi zvídavého pokukování, chopily se nás dámy v modrých tričkách a ukázaly, jak si můžeme vyrobit svou vlastní panenku a tu si pak odnést domů. Nevím zda to byla náhoda, u stolu tou dobou seděly hned dvě Agátky… nebo se v Agátině světě každý stane Agátkou? My neznáme osobně ani jednu, takže mě to docela pobavilo :-).

 

 

Nelča si vybrala, panenku, i když na výběr byli i chlapečci, vzaly jsme voskovky a ty nejsilnější fixy a jaly se díla. S vybarvováním jsem musela pomáhat, protože to zatím není naše nejsilnější parketa, ale s nadšením si pak Nelča panenku polepila samolepkama. To teď u nás frčí hodně.

 

Panenka vybarvená, polepená, zvolily jsme šaty namísto kalhot a teď ještě pospojovat…

 

… s tím pomohla slečna v modrém a my dostaly panenku, která byla prvním výtvorem, který jsme tvořili mimo domov a do kterého se Nelinka víc zapojila. Aby jsme se tou nádherou pochlubili i ostatním, pověsili jsme jí do místní sbírky na stromek a při odchodu si jí měli vyzvednout.

 

No, nevyšlo, my pospíchaly na plavání a na panenku úplně zapomněli :-D. Takže až uvidíte u Villy na větvi panenku, neměla smutky ani trápení, nevisí tam z vlastní vůle 😀 Byla naše a my si ji vyrobíme zase jindy.

Poklad Jiřího Šalamouna

Když jsme proběhli část zahrady, přišel čas na kulturní vložku. Tom zůstal s Julí venku a já s Nelinkou se zašla podívat na obrázky pana Šalamouna. Kresby jsou báječné, ale jak říkám, děti ocení spíš další z programů, který na nás čekal i ve Ville.

 

Udělali jsme tedy rychlé kuk do okýnka – bylo tak rychlé, že jsem vděčná alespoň za část obličeje 😀 a utíkaly za křikem, protože ten přeci znamená zábavu a děti… to oč asi Nele šlo především.

 

Z dítěte filmařem

V jedné části výstavy byl nenápadný koutek, u kterého ale bylo pořád plno. Byly to dva stolky, kde na prvním byla spousta modelíny a na druhém pak fůra techniky.
U prvního stolku jsme si s Nelčou sedly a zkusily si modelovat co se nám líbilo. Až později nám došlo, že to co modelujeme, bude součástí filmu. Ano, to co jsme si uplácaly z modelíny, se u druhého stolku naučilo pohybu.

 

Vše se položilo na připravený papír, který shora snímal foťák. Bylo tedy třeba dělat výtvory 2D, aby si mohly na papír „lehnout“ a slečna mohla pomoci dětem postavičky zanimovat.

 

Přes počítač nám pak vyrobila příběh z našich osobních spatlanin a takhle pořád dokola. Co děti vytvořily, to se dalo do pohybu. Parádní nápad a zaujal snad každé dítě školkového věku a výš.

 

Pořádná MAXI-hopsaná

Jakmile jsme byly uvnitř hotové, běžely jsme najít taťku s Julčou. Tady byl první problém výstavy. Neli dostala hysterický záchvat, že chce zůstat u modelíny a horko těžko se jí táhlo ven. Když ale my řekly, že jdem na pět minut na obrázky a uvnitř zůstaly minut dvacet, že? Situaci zahránilo představení skokana z hopsej.cz, který měl s sebou celý stánek s hopsacím arzenalem. Půjčit se dalo cokoli, ale bylo to spíš pro dospělé (Kde že jsem na tom vyfocena? 😀 Nooo, já musela hlídat foťák, takže vás toho pohledu ušetřím :-D). Skoky, otočky, roznožky, dokonce i salta nám hopsáček předvedl a snad každé dítko pozorovalo se zatajeným dechem.

 

Julči MAXI-veget

…každé, až na tu naši druhou :-D. Ta už lehce odpadávala, protože bylo neskutečné vedro. Našla si na zahrádce malý domeček, do kterého si vlezla a já upalovala za ní, aby tam něco nerozbila. To jsem ale netušila, že v domečku není co rozflákat.

 

Byla to luxusní odpočívárna, bylo v ní prázdno, protože děti zíraly na hopsej.cz a tak jsem Julču mohla posadit do houpajdy, zazpívala mi své „hooo, hoo“ :-D, a pak se svalila jak pytel šlupek :-D. Tenhle pohled znamená „jojo mámo, si na dobré cestě, ještě dvakrát houpni a je ze mě dudek“ :-D.
To ale nééé, my musíme na plavání, takže rychle Julču z relaxárny ven a najít pro ní program. Nebyl naštěstí daleko.

 

MAXI-komix

Když jsem zmiňovala, že všechno bylo komorně MAXI, je to tak. Krom puzzlí tu byl na trávě i MAXIkomiks. Začínalo se na prázdných bublinách a děti si ho mohly komplet vytvořit podle sebe. Juli si dovolila do komixu vstoupit a co tam prožila ví jen ona sama :-).

 

 

V každém případě se tu ale už mohla zapojit. Sáhla po nejchutnějších tužkách, ochutnala zda disponují optimální kvalitou a dětem pomohla alespoň MINI-příspěvkem do MAXI-komiksu.

 

Kulturní vložka se spoustou dětské zábavy. Na takovou kulturu se chodí jedna báseň. A pokud budete mít cestu Prahou nebo nevíte kam děti vzít, tady se nám líbilo. Vyvalíte se do trávy, pokocháte krásnou villou, a když se trefíte do správného data, budete mít i pestrý doprovodný program.

Praktické info

Vše můžete sledovat přímo na stránkách villy:
Konkrétně o této výstavě se dočtete víc:
Nedělní oslava s doprovodným programem se jmenovala Mumraj v zahradě I. a stála nás 90Kč za dospěláka. V programu je vypsán už i Mumraj v zahradě II a to na 19.6.2016.
Pro starší děti 5 let je pak krásný workshop jak na animaci krok za krokem. Všechny údaje ale najdete na webu villy a dovíte se o výstavě mnohem víc.
Villa Pellé je fajn přístupná, je to jen kousíček od metra Hradčanská.
 
Kultura pro měsíc květen splněna a už je čas začít přemýšlet o červnu. Pokud nám máte co doporučit, budu jedině ráda. Snížíte mi tím totiž pravděpodobnost, že se o akci dovím pozdě a za to díky.
Toť dnes od nás z Vinohrad :-). A pokud máte ještě minutku navíc a dnešní článek se Vám líbil, až do 1.6.2016 nám můžete dát hlas v soutěži zajímavých MAMAblogů. Hlasovat můžete až jednou denně a každičký jeden hlas je naším osobním úspěchem!
Děkuji Vám!
 

HLASUJ ZDE!

kategorie Lifestyle: MK Life

 

 

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Jeee to je bezva, my musime taky zagooglit a zacit to poradne sjizdet :-D…super napad s tim ranickem, vecernicek absolutne nestihame a
  Filipka zajima vzdycky jen ranni program. Zadna klasika, ted kouka na nejakyho lisaka v 6:45 na nove a predtim jel na ogym a skodicich…nejvyssi cas na krtecka a maxipsa fika

  • Míša 29.5.2016 at 11:00

   😀 jééé no tak to holky ještě klasika program v telce neměli. Zatím je televize jenom na ty raníčky, což máme klasika večerníčky. Ještě máme v zásobě Rákosníčka, Rumcajze, Hurvínka …na to ještě nedošla řada. Nelču chytly večerníčky až když jí byly cca 2 roky, takže máme ještě velkou zásobu. Juli tím jeholt krmená už teď 😀

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×