milé ŠimiDo | Skřítci z Malevilu

Páteční články mám ráda a víte proč? Většinou v nich totiž vzpomínám a výletnicky se ladím na následující dny 🙂 . I dnešní pátek tak bude patřit tipům kam vyrazit, kde si užít ticha, přírody, kde uspokojit touhu hřišťovou i zvířecí a ještě si tam dobře naprat pupek 😀 .

Vítejte na Malevilu. Resort, který nabízí víc než jen prostory pro firemní akce a sportování. V Lužických horách, kam to nemáme z chalupy daleko je i krásná „rodinná“ ZOO, kam se chystáme už dva roky na výlet. Konečně se to povedlo a my v Malevilu strávili víkend 🙂 .

Jako v Noemově arše zde domov mají lamy, pštrosi, holubi, pávi, osli, ovce, kozy, papoušci, mývalové, morčata, fretky, kočky, husy, kachny, králíci, koně, poníci 🙂 . U brány si dětí do místní pokladničky vstupné 25 Kč a vyrazí se seznámit a pokecat.

V téhle horní části ZOO jsme byli několikrát denně. Když jsme zrovna netrajdali po nádherném okolí, neprocházeli se k hradu skrz upravené golfové hřiště nebo neskákali na trampolíně, byli jsme právě tady 🙂 .

A že je ZOO propojená s místním parkem á la botanickou zahrádkou, stalo se z toho místo, kde se hladilo, krmilo, četlo, nebo prostě jen tak válelo 🙂 .

Do ZOO na Malevil

Když jsme si ubytování vyhlídli, plánovala jsem nám do okolí hned několik výletů. Kdybych ale věděla, jak se holkám od zvířátek nebude chtít, ušetřila bych si čas u počítače 😀 .

Julinka se nadchla do koní a lam, zvířátka k nám běhala jen co jsme vešli a kola jsme holkám vezli tak trochu zbytečně, protože jsme nakonec na větší výlet ani nevyrazili. Nečekejte velikou ZOO s atrakcemi a stánky, v téhle zahradě budete totiž nejspíš sami 🙂 a to ticho tam!

Na procházce, těch nebylo nikdy moc

Resort Malevil je obrovský „ranč“, který přiláká nejrůznější klientelu. Pokud máte rádi sport, můžete si s dětmi zahrát tenis, na písčitém kurzu pinknout volejbal, domluvit si projížďku na koních, půjčit si tady kola a vyjet do okolí nebo využít krás okolí a vyjít si po svých 🙂 .

A když bude krásně, zahlídli jsme vedle hlavní budovy i venkovní bazén, takže po sportu se tu můžete koupat, z bazénu uvidíte na dětské hřiště a do restaurace coby kamenem dohodil 🙂 .

Vzpomínám si, když se Julinka ptala, jestli bude v ZOO hřiště 😀 . Nene Juli, tady ne, to pak máte trampolíny u restaurace, ale tady se podíváme jen na zvířátka. Nu, vyřešila si to po svém 😀 .

Lamy, koně, kozy i oslík…

Mazlíkem víkendu byly holkám určitě lamy. Ty přišly k plotu hned, jak si všimly, že vcházíme do areálu 😀 . Všude je psáno, že se zvířátka nemají krmit, tak jsme se snažili i holky s trávou trochu usměrňovat a krmení si pak alespoň přes plot užily u koziček, u kterých byl na krmení automat s křupkama 🙂 .

Pokud nejste z druhé strany republiky, doporučuju sem zajet třeba na půlden. Užijete si ZOO, děti si ji projdou až úplně nahoru přes botanickou zahradu, kde se hezky zhoupnou, nakrmíte si kozičky, pohladíte koníky a lamy,…

…a pak si můžete dát oběd v místní restauraci, kde výborně vaří. Děti vyběhnou na hřiště, okouknou místní fretku, dva mývaly, kteří se neustále řežou 😀 a když vyjde počasí, bude to moc povedený den. A jestli máte čas, klidně tu jako my vydržte víc dní 🙂 .

A že umíte nebo se pokoušíte o golf? Tady najdete hřiště a nadšence podobného ražení. My tuhle hru neovládáme, moc pro nás není (my raději ten minigolf 😀 ) , ale kdybyste viděli, jak byly holky nadšené z těch vozíčků, které jezdily po hřišti. A z létajících míčků a vlaječek…

Každý den jsme vyjeli na kole skrz hřiště a (sedíc pod břízou a loupajíc hrášky z lusků 😀 ) pozorovali hráče.

První ZOO s pohoupáním a knihovničkou

Čím je milá místní ZOO? Krom zvířátek je to taková relaxační zahrada. Jednou jsme tam šli cíleně se jen pohoupat a číst 😀 . A nene, vlastní knížky jsme si do zahrady nenosili.

Možná už jste je někde zahlídli, možná je máte dokonce přímo u vás. Maličké budky, ve kterých jsou knížky a pocestní si je mohou číst. Kdybych věděla, že budou i tady, vzala bych do ní z domova nějakou dětskou 🙂 .

Malevilská knihovnička v botanické zahradě je plná knížek pro veliké, což ale dětem vůbec nevadilo. Máme teď doma období, že je baví všechno do kola „číst“a bohatě jim stačí občas nějaký ten obrázek, kterého se chytí a už „jedou“ 😀 .

Ale pojedete-li se a máte doma knížku po dětech, určitě tady své místečko ráda najde. A bude se tady mít v tom klidu excelentně 🙂 .

ŠimiDo – uloveno na mini

Dnešní článek je plný ZOO-fotek. Jenže kdybyste viděli, kolik sem jich sem nedala 😀 . Víc už jsem jich smazat nemohla 😀 . My jsme sem totiž jeli přímo z Dětského festivalu mini, který ten pátek otevíral brány v pražských Holešovicích. Proto jsme na něm byli tak krátce, čekal nás celý víkend na Malevilu 🙂 .

Report z dětského festivalu mini najdete tady -klik.

Holky z festivalu odjížděly strašně nadšené. Dostala je houpačka Utukutu s Gabčou a hned vedle sousedící dílna skřítků ŠimiDo, kde jsme si vyzvedávali již připravený balíček. Už na cestu se holky vypravily ve skřítkovském a já se znovu zamilovala.

ŠimiDo je skřítek, kterému daly vznik děti manželů Irenky a Petra. Jejich Šimon a Dorotka jsou za kouzlem téhle jedinečné dílny 🙂 .

Neuvěřitelně pohodlné, strašlivě krásné a na dětech až nebezpečně roztomilé 🙂 . Dokud jsem neviděla oblečení na holkách, přišlo mi krásné a originální. Když si ho ale oblékly, prvně jsme se s holkama dostaly všechny na úplně stejnou vlnu. Určitě to znáte.

Maminka by vybrala z nabídky obchodů vždy něco jiného než děti 😀 . ŠimiDo nás ale dostalo všechny (jen tátovi je to buřt 😀 ).

E – shopu ŠimiDo se věnuje originální dětské módě, hračkám a doplňkům do dětských pokojů . Pro mě největším lákadlem je právě originální oblečení, ale i krásné hračky a doplňky se skřítkovskou a lesní tématikou.

Všechny výrobky jsou vyráběny s láskou a respektem k dětem, šetrné k přírodě a 100% hand made. Kdo se na festivalu mini i Irenky a jejího muže zastavil, musel se do světa skřítků nechat zatáhnout  🙂 .

Strašně moc se mi líbilo, že při návštěvě ŠimiDo stánečku mluvili Petr s Irenkou přímo s holkama, vyprávěli jim o dílně skřítků, kteří jim oblečení ušili a myslím, že i díky tomu „všemu okolo“ holky nechtěly sukně sundat celý den 🙂 .

Moc tleskám myšlence na minimalizaci vzniku odpadu a využívání recyklovaných materiálů, kterým dává ŠimiDo reUSE nový význam. 

Krásný, praktický a kouzelný…

ŠimiDo je skřítek, který má svůj vlastní svět. V osadě nad řekou, od lesa na dohled, skřítek se narodil kouzelný na pohled. Malý tak, že by se dospělému do dlaně vešel, ale velký dost, aby nás potěšil. Na jaře zasévá, v létě v mechu lehává, na podzim listy barvívá a v zimě se rád zachumlá.

Do skřítkovských kapucek se teď holky schovávají s nadšením 🙂 .

Nelinka si sama vybrala lehoučké bambusové tričko se skřítkovskou kapucí. Barva je teď u ní jednoznačná, takže tu nejvíc holčičí už házela do tašky 😀 . Komu by oblečení padlo do oka, nebojte se vzít dětem klidně o velikost delší.

Bambusové tričko s kapuckou najdete tady – klik.

Když jsem ho Nelince hodně natáhla, zasahuje až pod zadeček, ale zase se dá dobře i vyhrnout a drží v pase. Díky tomu vydří opravdu dlouho a bambus je navíc neskutečně příjemný, takže mají trika holky hodně oblíbená.

Košilatou sukni najdete tady – klik.

Sukně byla hodně pokus omyl. Já si přála krátké, ale holky pak všude roztahují nohy a ukazují vše co pod sukní je 😀 , tak jsem se s paní Irčou domluvila, že raději dáme velké. Nemohla jsem zvolit lépe! Přiznám se, že by mě nikdy nenapadlo je kupovat a sama bych je nevybrala.

Jsou to ale nejkrásnější sukně, které teď holky ve skříni mají 🙂 . A ta jejich radost, že se v nich můžou válet, běhat bosé na farmě nebo si je vzít v Praze, kde se na pak každý usmívá a culí (asi jako já teď 😀 ) .

Julinka má černý puntík

Julinka si u skřítků vybrala krom růžového bambusového trička ještě tenhle velký puntík. Tohle triko bych chtěla i pro sebe 😀 . Je božské a bohužel už nebylo dost materiálu, aby se dalo ušít pro Nelinku. Na eshopu už je pro nás jen v moc malé velikosti 🙁 .

Tričko s velkým puntíkem najdete tady – klik.

Dlouhá sukně je pak stejně kouzelná i na Julince 🙂 . Tmavě modrá sázka na jistotu, na které není vidět ani bláto, má krásné knoflíčky na zapínání a Julinka si jí při chůzi drží jako Popelka, když utíkala z plesu :-D.

No to sem se tu zase rozpovídala. Tak z dneška závěr? 

Určitě přijměte pozvání do Lužických hor na Malevil a rozhodně mrkněte i na dílnu skřítka ŠimiDo, který umí i krásné mikiny nebo třeba softshellové bundy. A hlavní poznávací znamení? Skřítkovská kapucka všude, kde to jde.

Praktické info k Malevilu

webová stránka – https://www.malevil.cz
Facebook fun page – tady klik
adresa resortu – Heřmanice v Podještědí 280, 471 25 Jablonné v Podještědí
vstupné ZOO – 25 Kč

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Eliška Hrubá 25.5.2018 at 10:21

  V Malevilu jsme byli už několikrát a máme to tam rádi!! holky maj krásný oblečky a objednám si už jen proto že vlastníci firmy maj stejně pojmenované děti jako my 😀 a to jsem si myslela že takový jména nikdo nemá 😀

 • Misa 5.7.2018 at 15:11

  Míšo, jaké mají holky velikosti triček?

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×