rozdáváme | Rok ve školce i ve vaší knihovně

22.5.2018 in Hraní, Knihovna - 200 Comments

Tak na tuhle knížku se těší nejedna z vás 🙂 . Po fotoreportu z festivalu Mini, kde jsem psala o nákupech, tipech a radostech posledního ročníku, jste na mě valily spoustu dotazů. Favoritem se stala určitě nová kniha Rok ve školce, z nakladatelství HOST, a já se vůbec nedivím 🙂 . Celou jsem jí pro vás nafotila a dnes ji můžu někomu z vás dokonce věnovat 🙂 .

Knihu Rok ve školce najdete přímo u nakladatelství tady – klik.

Kdo z vás má knižní tipy na blogu rád, ten určitě nepřehlídnul staší sestru tohoto leporela – Rok v lese. Překrásné leporelo, kde najdete jednu lesní scénu, která se 12x promění a ukáže vám, jak vypadá v ten který měsíc v roce 🙂 .

Recenzi knížky Rok v lese najdete na blogu tady – klik.

Dnešní druhý díl děti seznámí s rokem ve školce. Naše Julinka si jí našla jako poklad na konci velkého výletu, který vůbec poprvé jela na šlapacím kole, takže to si odměnu rozhodně zasloužilo 🙂 .

Na první straně se v knize seznámíte s hlavními aktéry. Koho budete potkávat v průběhu celé knihy? V komiksové bublině se každý z dětí představí jednou větou a vaším úkolem pak bude děti ve třídách sledovat. Co dělají, jak se chovají, jaké to vlastně v té školce bude 🙂 ?

Vítejte ve školce

Julinku čeká v září nástup do mateřské školky, kam chodí i Nelinka a musím říct, že se neskutečně těší. Už teď zná všechny paní učitelky i paní ředitelku, zná třídy, ráda chodí na ty miniaturní záchůdky 😀 a miluje vyzvedávání Nelinky.

Obzvlásť, když jí paní učitelka (děkujeme naše paní učitelko 🙂) dovolí, že si tam může před vyzvednutím ségry chvíli hrát.

V knize uvidíte klasické kalendářní měsíce, ale od září do června, a projdete důležité události, které dítko ve školce zažije. A jako se budou střídat školkové akce, střídají se v knize i děti, jejich chování a kamarádi.  Poznáte zlobivce, uvidíte borčus, učitele i upravené žáčky, kteří čekají až pan fotograf konečně cvakne 🙂 .

Nocujeme ve školce

A první nocování ve školce? To je určitě pořádná zkušenost. U téhle stránky se snažíme s holkama bavit o zážitku, kterým přenocování ve školce rozhodně je, masky k halloweenu se přiznám, že malinko ignorujeme a věřím, že si holky takovou noc s kamarády jednou pořádně užijí 🙂 .

Nocují už vaše děti ve školce?

Kniha je nádherným, pevným leporelem, které nezničí ani roční dítě. Pevné desky a každá další stránka odolá snad každé tlapce. A ač kresbami se mi líbí více kniha Rok v lese, obsahově je tahle naprosto dokonalá.

Najdete v ní totiž všechno a je jen na vás jako rodiči, kterou situaci využijete a s dětmi si vysvětlíte 🙂 .

Advent v naší školičce

Vánoce ve školce a čas, který je před nimi, mají rády nejen děti, ale i jejich maminky. Hodně se zpívá, je co krásného vyrábět, děti cestou ze školky pobrukují koledy, i když často mixujou dvě nebo tři do jedné. Je to krásné období, na které se po létě začínám vždy těšit 🙂 .

V knize se děti převlečou za tři krále, Kuba s Lucinkou ozdobí strom, vyrobí spoustu dekorací a vy si tu zase hledáte toho kamaráda, kterého jste si na začátku knihy vybrali. Číst si můžete knihu úplně po svém.

My si vždy určíme jedno dítko, a to pak hledáme na všech stránkách a pozorujeme kde co dělá, s kým si hraje, jak se chová a povídáme o něm 🙂 .

Když je ve školce karneval, za co půjdeš ty?

Bez pochyb důležitou akcí jsou vždycky karnevaly. Ať už masku koupíte nebo vyrobíte doma, děti si takové akce užijí a domů se vrací plné zážitků 🙂 . Školka bez karnevalu nebo tématického dne, kdy se děti zahalí pod masku, to by snad ani nešlo.

Neztratíš se cestou ke školce?

Oddychovou a trochu jinou stránkou je v knize ráno, kdy se máte s dětmi dostat do školky. Dávejte pozor na uzavírky a objížďky. Zjistíte totiž, že dojet do školky není vůbec snadný.

Je vidět, že v téhle školce neřešily žádné obvody a spádovost dětí 😀 .

Den s prarodiči a zoubkové divadlo

Besídky. No jéééje, to je jasná věc 🙂 . Okamžik, kdy chodí maminky ronit do školek slzy 😀 . V knize věnovali den prarodičům, takže si najdete děti a jejich babičky a dědečky jak pozorují zoubkové divadýlko.

Hurá na zahradu!

Školka bez venkovní zahrady a hřiště by se asi nezamlouvala nikomu, tak ani v knize Rok ve školce nebudete trčet jen v té malé třídě. Děti se dostanou ven nejen na podzim, ale i v zimě, takže co se děje, co je největší zábava a kdo a proč zůstal ve třídě?

Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy…

Jak se přelomí roční období, začnou se třídy zase krášlit. Kniha začínala podzimem, stejně jako školní rok dětí a přes Vánoce se přehoupne do prvních jarních dnů.

Superhrdina Petr to ve třídě rozjede na skejtu, Kristýnka s Majdou dostaly za úkol udělat krásnou jarní nástěnku a venku jde paní učitelka Květa utopit s dětmi Moranu 😀 .

A co budoucí herec Dominik? Tomu se vede ve školce moc dobře, protože si s vozíčkem může vyjet raz dva i po schodech, kam jezdí tuze rád, protože první patro ukrývá krásnou hernu plnou hraček (a bordelu 😀 ) .

Borčus ve třídě

Tak jak se vám líbí? Mě pořád trochu omejvá z toho šílenýho borčusu, který ve třídě je, ale na druhou stranu, uklizená knížka by rozhodně nebyla reálna a ani tak zábavá 😀 . Přichází na řadu duben a s ním Velikonoce 🙂 .

Pavla, která miluje vystřihování a lepení, se pustila do malování kraslic, zlobivci Roman a Martin zase trápí Nikolku pavoukem a v herně je borčuš k pohledání 😀 .

Paní učitelky, vážně máte ve třídě i takový čurbes během dne? Klobouky dolů 🙂 .

A blíží se nám konec školního roku. Je tu květen a s ním i potopa v koupelně, za kzerou stojí známá firma. Moc se mi líbí, že když přijde Nelča s něčím, co se ve školce dělo, s velkou pravděpodobností takovou situaci v knize najdeme. Akdyž ne úplně stejnou, hodně podobná tu byla určitě 🙂 .

Nelinka je mezi dětma spíš klidná a uzavřená, víc pozoruje a vyhledává děti klidnější, takže mi pak doma povídá, co se dělo, kdo co prováděl a koho musela paní učitelka napomínat 😀 . A když přišla ze školky smutná, že jsou na ní kluci zlí 🙁 , i to jsme si nakonec díky téhle knize mohli ukázat a snáz si o tom povídat tak, aby i Nelinka pochopila, co jí chceme vysvětlit.

Vám moc děkuju za rady, které jste mi tehdy na instagramu psali, když jsem byla z jejího smutku posmutnělá i já. 

Je tu dětský den!

Červen zakončuje poslední měsíc školní docházky a sami vidíte, že knihu využijete na x různých způsobů. Je jen na nás, kolik toho použijeme. Můžete ji jen prohlížet, mohou ji prohlížet samotné děti, ale dobře poslouží i ve chvíli, kdy děti přijdou s nějakým zážitkem, smutkem nebo radostí.

Právě proto se mi líbí víc než díl Rok v lese. Ten je sice krásný, ale aplikace do každodenního života je mnohem menší 🙂 .

Hurá na prázdniny!

Je čas se rozloučit 🙂 . Celý školkový rok na konci června skončí, prázdninový režim ale ve školkách funguje též, takže jako poslední stranu v knize najdete právě to prázdninové dovádění na hřišti 🙂 . Knihu jsem se snažila nafotit zase úplně celou, abyste si ji mohli prohlédnout dřív než po ní někde sáhnete a já si myslím, že se vám bude líbit, stejně jako mně 🙂 .

Odnes si z Nakladatelství HOST tuhle krásku

Nakladatelství Host Brno moc děkuji, že mi věnovali výtsk i pro vás, takže komu se hodí, hurá na ní. Je to totiž super dárek ke Dni dětí pro všechny budoucí školkáčky. Julinka už tu svojí má 🙂 . Chcete jii vy? Tak pojďte soutěžit 🙂 .

Knihu Rok ve školce najdete přímo u nakladatelství tady – klik.

kniha Rok ve školce

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle upozornění vždy, když na blogu přibude nějaký článek. 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jak jste zvládli odevzdání dětí do školek vy?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 27.5.2017 v 17 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

200 Comments

 • katerina Vitu 22.5.2018 at 8:23

  Ještě nemám dítko skolkou povinné, ale už teď jsem na to zvědavá 🤣

 • Radka 22.5.2018 at 8:38

  Starší dcera před tím než šla do školky chodila do jeslí . Jak šla poprvé do jeslí, tak jsem měla slzy na krajíčku a vlastně i u té školky 🙂
  Samozřejmě byli to smíšené pocity a mnohdy jsem si říkala, že bych chtěla být muškou nebo tam mít web kameru, jak jsem byla zvědavá jak se tam má. Mladší dceru to všechno teprve čeká a asi to nebude jiné 😉

 • Jana Herrmannova 22.5.2018 at 8:39

  Odevzdani do skolky nas teprve ceka, proto by se nam kniha hodila 🙂 zatim jsme zkouseli hlidani v herne, ale moc to nedopadlo. Tak to chceme do zari natrenovat a vypravet si o tom.

 • Eva 22.5.2018 at 8:43

  Teprve nás to v září čeká! 🙂

 • Pepe Peťula 22.5.2018 at 8:44

  Staršího jsem obrečela a stejně brečíval on.Mladší je jiný,už teď vím,že bude spokojený a zvažujeme školku od 2let,děti mu chybí,na procházkách utíká do školky,dává mi školu už teď 🙂

 • Katerina Kmecova 22.5.2018 at 8:45

  Nas to ceka taky v zari, i kdyz zatim jen na 2 dopol, takze jsem zvedava, jak to zvladneme.

 • Pavlína Martinů 22.5.2018 at 8:46

  Školka nás letos také čeká, takže jsem na předání zvědavá, zatím se moc těší a na den otevřených dveří jsem ji nemohla dostat pryč.

 • Jana 22.5.2018 at 8:46

  školka nás teprve čeká a sama jsem zvědavá, jak dcera a já to zvládneme 🙂

 • Veronika 22.5.2018 at 8:49

  Nás to teprve čeká od září, ale doufám, že to zvladneme a dcerka se bude i nadále těšit.

 • Lucie Humlová 22.5.2018 at 8:49

  U nás to naštěstí proběhlo bez problémů, malá se neskutečně těšila a od prvního dne byla nadšená… Já šla se slzičkama, klasika 😂 Ale měli jsme doma v té době tříměsíční prďolku, takže jsem neměla čas smutnit 😉

 • Jana Černotová 22.5.2018 at 8:52

  Starsi chodi do skolky druhym rokem a zacatky (vlastne cely prvni rok) byly narocne. Kazde rano plac, chytla ne za nohu a ne a ne se pustit, ja pak doma vycitky, ze ji tam davam…Ale brecela jen pri tom louceni, pak byla v pohode, tak jsme to nevzdavali…po prezdninach druhy rok zacala bez place a tak uz to zustalo 🙂 Mladsi je uplne jina povaha, vice do vetru, breci, ze nemuze taky zustat ve skolce 😀 Ted byl zapis, tak uvidime jestli nam ho vzali, sbad jo. On se tesi do skolky a ja po peti letech doma se uz i do prace tesim 🙂

 • Lucie 22.5.2018 at 8:54

  Já zatím svého syna do školky dát neplánuji. Od září možná začne chodit do dětské skupiny na tři dopoledne. S klasickými školkami nesouzním. Předpokládám, že do skupiny zvládnu syna odevzdávat v pohodě, ale to se uvidí v září 😉

 • Veronika Budínská 22.5.2018 at 8:55

  Opět krásná knížka! Máme doma Rok v lese a i tato by se nám v naší knihovně líbila 🤗 u staršího to bylo dost uplakané a trvalo mu to více jak měsíc 😢 vyzvedávala jsem ho po obědě, jinak ve školce byl potom v pohodě i spolupracoval. Ale jakmile si našel ve školce kamaráda bylo ze dne na den po breku. Do školky se těšil a začal tam i spát. No a v září už nás čeká nástup do školy 🙈 Ten mladší půjde k zápisu příští rok, tak doufám, že nástup pro něj bude v pohodě hned od začátku 🙏

 • Lucie 22.5.2018 at 8:57

  U nás to proběhlo naštěstí úplně bez problému, malej je rad mezi dětmi, jsou pro nej mnohdy víc než rodiče, takže si to tam užíval. Jsem za to strašně rada, nevěděla bych, jak ho namotivovat, kdyby se mu tam nelíbilo.

 • Verca 22.5.2018 at 8:57

  U nas az moc dobre 🙂 Dcera mi ani nedala pusu a se slovy: “Tak ja jdu” odbehla do tridy 😂 Ale vidim na zahradu z balkonu, tak jsem ji venku celou dobu smirovala, jak to zvlada 🙂

 • Karolína 22.5.2018 at 8:59

  Měla jsem to štěstí, že jsem mohla s dcerou chodit do školky „na zvykačku“ už půl roku před jejím nástupem. Napřed jsme tam byly společně, později tam byla třeba 2 – 3 hodiny týdně sama, takže při samotném nástupu šla do prostředí, které znala. Díky tomu jsme byly v klidu obě a obešlo se to bez slziček.

 • Peta 22.5.2018 at 9:02

  Nádherná knížka, nedočkavě jsem ji už vyhlíželi !!! máme Rok v lese a tohle nám nesmí chybět 🙂 první dníky ve školce byly náročné pro nás oba…:) a chvilku nám oběma trvalo než jsme si zvykli 🙂

 • Verča 22.5.2018 at 9:02

  U nás byl nástup do školky bez problémů, babička v jedné pracuje a tak ji tam už dřív brávala na čumendu, malá věděla do čeho jde a moc se těšila 🙂 no a já měla v září těsně před porodem, takže jsem byla za tu chvíli klidu ráda 😀

 • Petra 22.5.2018 at 9:05

  Syn zatím do školky nechodí, ale bude to hodně těžké, jelikož trávíme spolu hodně času. Bude to těžké víc pro mě. On má rád děti a je společenský, zato já budu muset být bez něj…. Ale ještě rok budem spolu doma, tak abych se pomalu začala připravovat, že?

 • Hanka 22.5.2018 at 9:06

  Já docela dobře, ještě mě to čeká jednou 🙂

 • Lucie 22.5.2018 at 9:06

  Tak my jsme se vcera dozvedeli, ze nasi Johanku do skolky prijali a v zari nastupuje. Momentalne u ni vede knizka Ema ve školce a tuhle urcite poridime anebo vyhrajeme? 😀

 • Mirka 22.5.2018 at 9:08

  Tohle téma je pro nás právě aktuální. Dcera nastoupila do skolky ted, v květnu. Zatim na 2 dny v tydnu. Bala jsem se, je v kolektivu neznámých hodne nesmela. Necha se zatlacit do kouta. Ale zatim to vypadá dobre, skolku zvlada pekne a az na louceni, ktere je takove posmutněle, se ji ve školce libi.
  Článek komentuju na vašem fb.

 • Lenka 22.5.2018 at 9:09

  Stále ještě čekáme na výsledky přijímacího řízení. Takže jak dopadne první odevzdání do školky se můžu jen domýšlet. Snad s úsměvem a třeba nám pomůže i knížka Rok ve školce 🙂

 • Kateřina Račáková 22.5.2018 at 9:12

  Knížka je krásná 😍 nás právě čeká školka od září, takže by nám pomohla v přípravě a aby si dcerka mohla představit, jak to ve školce chodí a co ji tam čeká 😊

  • Míša 14.6.2018 at 22:27

   Kati Gratulace od nás 🙂
   Doma bude veselo právě s tímhle leporelem.
   Poprosím o adresu, kam výhru zaslat.
   Míša a holky

 • Lenka 22.5.2018 at 9:13

  Nastup do skolky sa u nas konal v dvoch rokoch. Zaciatok bol narocny pre nas obe. Trvalo to asi 3 tyzdne, kym nastal zlom a isli sme do skolky s usmevom 😆

 • Mirka Matuskova 22.5.2018 at 9:14

  Zvládli jsme to perfektně. Chodila jsem s dcerkou 14 dni na zvykani a hodne to pomohlo. Byla jsem v jine mistnosti nez deti a kdykoli dcerka potrebovala, prisla se pomazlit. Postupne jsme zkracovali dobu, kdy jsem tam byla, az me nepotrebovala vubec.

 • Veronika 22.5.2018 at 9:14

  Dobrý den, Míšo,
  se starší ratolestí jsme to zvládli v pohodě. Dcera byla zvyklá na „miniškolku/dětskou skupinu“, takže jsme věděli, že pár hodin bez nás zvládne. Navíc se do „velké“ školky moc těšila. S druhou dcerou nás to teprve čeká, tak uvidíme 🙂

 • Lucie Humlová 22.5.2018 at 9:16

  U nás to naštěstí proběhlo bez problémů, dcerka se strašně těšila a to nadšení jí vydrželo od září až doteď 😊 Já jsem teda šla se slzičkama 😂, ale měli jsme doma tehdy tříměsíční prďolku, takže jsem neměla čas smutnit 😉

 • Andrea S 22.5.2018 at 9:17

  Jooo, tak tuhle knizku musim mit. 😀 taky syna ceka nastup do skolky v zari a tohle by bylo moc fajn. 🙂

 • Eva 22.5.2018 at 9:18

  Syn nastupoval do školky ve trech,apul letech, chodili jsme na zvykani a postupně navysovali cas strávený ve školce az do oběda, asi měsíc jsem ho vyzvedavala po obědě a pak si sám rekl, ze tam chce spát a úplně bez problémů. Mladší dceca se do skolky moc těšila, chtela za synem přece taky chodit do skolky. Kdyz jsme syna vyprovazeli do školky, pani ucitelka obcas nechala dceru pohrat si s ostatnimi detmi, takže když pak nastupovala, bylo vse bez problémů a chtěla tam rovnou spát. Nase deti se vzdy do školky těší.

 • Petra 22.5.2018 at 9:18

  Čeká mě to v září a pevně věřím, že těch slziček bude co nejméně a to na obou stranách 😉

 • Sylva Sejpková 22.5.2018 at 9:19

  Vypadá parádně 🙂 u nás ten den „D“ přijde v září u Sofinky, takže nás to odevzdání do školky teprve čeká. Sofi se do školky ohromně těší, bude zatím chodit jen na dopoledne – ještě budu doma s mladší Juli, tak ať se ještě pořádně užijeme 🙂 myslím, že nástup do školky bude horší pro mě než pro Sofi – hlavně takovéto to smíření se s tím, jak strašně rychle holky rostou….

 • Kateřina Kolářová 22.5.2018 at 9:21

  Nás školka teprve čeká, ale knížku Rok v lese v lese máme moc rádi, takže si myslím, že tato by měla taky úspěch.

 • Gabriela Hamplová 22.5.2018 at 9:23

  Skolka nas taky ceka od zari, takze knizka by se hodila😉

 • Lucie 22.5.2018 at 9:23

  Ač jsem ve školce pracovala moje starší dcera tam nechodila, bohužel teď je zákon, že Předškolák musí povinně, což je právě syn a on do školky nechce…

 • Kateřina Horáková 22.5.2018 at 9:24

  Dobrý den Míšo,
  Díky za nafocení knížky, chystám se ji taky kupovat, protože moje holčička se taky chystá od září do školky, tak třeba se na nás usměje štěstí. 😊 Jsem zvědavá jak to zvládne, ale myslím, že dobře, protože se tam těší. Máme školku hned vedle domu a hřiště, takže děti často sleduje a když jsme nesli přihlášku, mohla s podívat dovnitř a moc se jí tam líbilo. Takže teď už nám zbývá jediný „problém“, konečně ji nějak odplenkovat 🙈, což je zatím problém, i když rozumu na všechno ostatní má za tři děti. Tak snad to nějak přes léto klapne. 😄🙏

 • Katka 22.5.2018 at 9:29

  Když šel před rokem do školky syn (4roky), tak celkem špatně. Jemu se do školky moc nechtělo,i když ten první den už se pak těsil. I přes to jsem to pak obrečela. Bylo mě to tak nějak i líto, že už ho nemám jen pro sebe, že už to není to moje „miminko“, že už nám něco končí… na druhou stranu jsem si říkala, že to pro něj bude fajn změna.. no i teď si ho dost nechávám dost doma a chodí po obědě,ať si ten čas můžem ještě užít společně než nastoupím do práce. Teď v září nastupuje dcera (3roky) a u ní to vnímám už lépe. Má jinou povahu, je otrkanější a společenštější, školku i učitelky díky bráchovi zná, nemám o ní takový strach… tak snad to opravdu zvládne v pohodě. Ale kdybych si mohla dovolit ten komfort nechat si i ji doma do 4let,udělala bych to. Ten čas s dětma se vrátit nedá.

 • Klára Matzkeova 22.5.2018 at 9:33

  Jeeee, soutěžím!!! 🙂 Ta moje malá cacorka jde od září poprvé do školky a hrozně se těší, tak doufejme, že ji to nepřejde a bude to všechno dobré. Asi to obulim víc než ona! A knížka by nám udělala velkou radost, protože Rok v lese máme taky a milujeme ho… 🙂

 • Luci 22.5.2018 at 9:39

  Dcera začala chodit do školky letos v září – na dva dny v týdnů. Myslím, ze to pro mě bylo těžší než pro ni. Vybrali jsme montessori školky, kde je max 12 děti na 2 „paní učitelky“. Dětem se tak mohou více věnovat a je to klidné a příjemné prostředí.

 • Marie Gregorová 22.5.2018 at 9:41

  Nás čeká první den ve školce v září. Synovi budou v tu dobu 2 roky a 7 měsíců, já se těším, i jsem z toho nervózní. Těším se proto, že je společenský, za dětmi se těší, jejich společnost vyhledává a s mámou a malou ségrou se doma už nudí. Už se těším, jak mi bude o nových zážitcích povídat 🙂 I když vím, že tam bude spokojený, mám i trochu strach, jak si tam zvykne a jestli ho tam nebudou starší děti zlobit 🙂 Ale toho se bojí každá máma! Knížka je krásná a určitě ji pořídíme 🙂

 • Olga 22.5.2018 at 9:43

  Zatím náš školka teprve čeká, tak jsem zvědavá, jak ji syn zvládne. Zatím je dost zvědavý.

 • Petra 22.5.2018 at 9:45

  Přestože se Emma do školky těšila, prostředí znala (máme školku naproti domu :)), tak samozřejmě se to bez pláče neobešlo. Dokonce později jsem se dozvěděla, že pár dnů proplakala snad celý den. Naštěstí se to zlomilo a teď už je to v pohodě. Občas samozřejmě má stav, kdy se jí ráno nechce, ale musí.

 • Eva 22.5.2018 at 9:46

  Dva starší jsem dávala do školky ve čtyřech letech a je to podle mě ideální věk, kdy je dítě připravené zvládnout celodenní odloučení. Obě byly nadšené a chodily do školky rády a já byla taky klidná, že nemusím prožívat ranní pláč. Nejmladší šel teď ve třech letech a zvládal to nejhůř, ale postupně to bylo lepší a lepší a teď chodí s úsměvem.

 • Pavlína Lolloková 22.5.2018 at 9:47

  Teprve jsme podávali přihlášku. Ale už jsem párkrát využila hlídání v manželově pracovišti, no zatím jsem nikdy nešla z dosahu. Dcerka je komunikativní, s dalšími dětmi to skvěle zvládla – ale když měla být jednou hlídána sama, špatně to nešla. Po hodině ale nechtěla odcházet a s tetou se držela cestou ven za ruku 🙂
  Knížka by se nám moc líbila.

 • Jaroslava 22.5.2018 at 9:48

  Školka nás teprve čeká,zatim jsme zvládli zápis a dal uvidíme.Pravděpodobný nástup nás čeká od ledna,nejspíš zatím 3x týdně.Uvidime😊

 • Erika 22.5.2018 at 9:51

  Skolka se nas bude tykat az pristi rok, ale uz ted jsem zvedava jak to dopadne. Dokonce jsme zasli na den otevrenych dveri do skolky co mame nejbliz k domovu :).

 • Martina Opletlová 22.5.2018 at 9:51

  Rok v lese máme a je úžasná. Dcerka, která zatím do školky nechodí, ji má moc ráda. Rok ve školce bych brala jako přípravu na školkový život, který nás brzy čeká. A připravit nepotřebuje jen dcerka, ale i rodičové:)

 • Hana Misery Charvátová 22.5.2018 at 10:01

  Zatím nijak, dverka do školky nechodí a jestli bude chodit, tak aai jen na pár hodin v týdnu pro zpestření a pokud najdu nějakou vhodnou kontaktní školku třeba s montessori prvky. Věřím, že by to zvládla, má ráda společnost, ale zatím nemám důvěru v tento institut 😁 Každopádně knížka by byla super, máme Rok v lese, tak určitě do sbírky tuto pořídíme.

 • Andrea 22.5.2018 at 10:02

  Začátek školky(jesliček) sme obrečeli oba ale zjistili jsme ,že líp ranní loučení probíha s tatínkem.teď to miluje a kolikrát nechce domů

 • Kateřina 22.5.2018 at 10:05

  Nás čeká školka v září, tak se chystáme a povídáme si o ní už teď. Přiznám se, že by nám tahle knížka docela pomohla. 🙂

 • Marie 22.5.2018 at 10:06

  Nástup do školky nás čeká v září, takže bychom knihu využili k povídání o školce a těšení se na ni:-)

 • Salvija 22.5.2018 at 10:09

  Dobry den,
  moj starsi syn zvladol nastup do skolky uplne bravurne, bez strachu, bez obav, s usmevom na tvari a s radostou v ockach. Je pravda, ze som ho na skolju pripravovala, mala som obavy, pretoze som mala termin porodu rovnaky, ako Riskov nastup do skolky…nakoniec mladsi prisiel na svet trosky skor, tak vsetko dopadlo nad ocakavanie!
  V septembri nastupuje do skolky moj mladší, to bude asi trosisku ina kava. On je velky maminkar a bez mami ani na krok…pri jeho priprave na skolku, by sa nam teda knizka naramne hodila:)
  Zelam vsetko dobre a krasne leto!

 • Irena Doktorová 22.5.2018 at 10:10

  První tři rána byla náročná, i když asi největší problém bylo to, že se najednou brzo vstává. Pak už to malý zvládl, ve školce se mu líbí, má rád děti 🙂

 • Adela Moravcova 22.5.2018 at 10:15

  zatím syn nikam pravidelně nedochází, ale minulý týden měl zůstat sám s chůvou v herně, zatímco jsem šla na seminář a nakonec byl na semináři se mnou 😀

 • Eva 22.5.2018 at 10:28

  Jé zrovna včera jsem na knížku koukala v knihkupectví a přemýšlím, zda ji koupit synovi, kterého školka teprve čeká za rok nebo dceři, která je už ve školce jako doma. Takže pokud ji tedy nevyhraji tady 😉 tak to stejně nevydržím a koupím ji už v létě dceři k svátku, aby to těšení do školky po prázdninách bylo o to větší.
  Jinak dcerka ještě jako 18ti měsíční batole dostala s nástupem do soukromé školičky Tulletku The good morning game a tak jsme si pak dlouho vyprávěly, co musíme ráno ráno zvládnout a kdy přijde loučení. Dcerka nástup zvládla skvěle. Ale asi je to hodně o povaze. Syn zatím chodí jen 1x týdně a i když ve školce nepláče a nakonec se mu tam líbí, odloučení zvládá těžce.

 • Lenka 22.5.2018 at 10:34

  Před nástupem do školky starší dcerky jsme doma oba shlédli povídání na Nevýchově a to nás dost nasměrovalo. Týden před tím jsme vyrobily s dcerkou tabulku – na každý den jedno políčko. Dcerka si ji sama vyzdobila. Každé ráno si vybarvila jedno políčko, aby věděla, kdy už to bude. O školce jsme si hodně povídali, hlavně pozitivně, nikdy jsme školkou nevyhrožovali (věty typu však počkej, oni tě ve školce naučí). V den D jsme ráno oblíkli sváteční šaty a všichni celá rodina vyrazili. Ve školce jsme s dcerkou byli asi půl hodiny než nás sama vyšťouchala ven ze třídy, že je tu fajn, že si bude hrát a máme přijít později. Slzička mi ukápla. Týden chodila domů po obědě a pak si sama řekla, že tam bude i spát. Takže nástup do školky bez potíží. Teď nás to čeká s druhou dcerkou a půjdeme na to stejně. Uvidíme jak to dopadne.

 • Jana Svobodova 22.5.2018 at 10:37

  Čeká nás to teprve letos v září a už teď vím, že to bude horší pro mě.

 • Eva 22.5.2018 at 10:41

  Dcera chodila do školičky jen půl roku, kvůli nemocem a stěhování si teď užívá půlrok prázdnin 😀 a od září nastoupí společně s mladším bráškou do nové školky, kam se oba těší 🙂 Téměř určitě první den obrečím, už v září jsem bulela víc než moje holčička 🙂 Přišlo mi líto, že už to není moje malé miminko, že to tak rychle uteklo a je z ní velká slečna.

 • Petra Kadlecová 22.5.2018 at 10:48

  Pro mě byl konec mateřské těžký – přestože mám svou práci ráda, bavilo mě být chvíli pro změnu doma a taky jsem doufala, že bude delší. Syn je v svých 4 letech pragmatik – raději by byl doma, ale když ráno probereme všechny možnosti, jdeme a loučíme se v poklidu. Nadšené vítání je pro nás oba odměnou. Vloni při nástupu nám pomohla podobná kniha od Svojtky, a tato vypadá ještě lépe.

 • Katka 22.5.2018 at 10:53

  Starší syn do školky chodí rád, ale z počátku moc nadšený nebyl. A když jsem viděla, že se mu tam moc nelíbí, cestou ze školky jsem měla slzy v očích. Po pár dnech se to naštěstí změnilo a do školky se těšil. Mladšího to teprve čeká, tam se obávám, že bude větší problém.

 • Baru 22.5.2018 at 10:57

  Ač už skoro čtyřletý, je stále doma s maminkou a mladší ségrou, protože v naší školce se holt spádovost řeší :/
  Slib, že jej přijme v průběhu školního roku, bohužel paní ředitelka nemohla dodržet, protože to nikdo z přijatých nevzdal.
  Škoda, tak moc jsem se těšila na jednoduchý nástup v průběhu školního roku, kdy jsou ostatní děti už zvyklé se v šatně převlíknout, dát pusu a jít. Takhle nás čeká nástup v září, kdy všude kolem bude spousta slziček, a tak se obávám, že ač se do školky těší, protože tam má spoustu kamarádů, tak se přidá k plačícímu okolí, a to rozbrečí nejen mě, ale i mladší ségru, která si na školku ještě chvíli počká….

 • Jana 22.5.2018 at 11:00

  Teprve nás školka čeká, tak snad to zvládneme (i s pomocí knížky 😉) bez problémů.

 • Adela 22.5.2018 at 11:10

  První dva měsíce byly krušné, syn ráno plakal, ale pak tam byl spokojený. Teď už je v pohodě a myslím, že se do školky těší, protože tam má kamarády a zajímavý program.

 • Monika Plonková 22.5.2018 at 11:13

  Rok v lese máme doma a netrpělivě čeká na předání ke Dni dětí 🙂 Nástup do školky nás čeká až v březnu 2019, ale musím říct, že je mi z toho úzko už nyní, i když nejsou všechny dny růžové, miluji ty společné chvíle, kdy máme všechen čas na světě a žádné povinnosti.

 • Adela 22.5.2018 at 11:15

  První dva měsíce byly krušné, syn ráno plakal, ale pak tam byl spokojený. Teď už se myslím do školky těší, má tam kamarády a zajímavý program 🙂

 • Petra 22.5.2018 at 11:19

  Syn chodi od dubna do detske skupiny. Snasime to oba spatne, ranni vstavani horor, snidane tez, nechce odejit, pak skemra, aby tam nemusel spat.. No, a prijde do skolky a je uplne v pohode. Jsem doma s mladsi dcerou, o to je zvykani si na skolku tezsi. I nam dvema doma moc chybi, dcera ho cele dopoledne hleda. Rozhodla jsem se pro skolku, protoze jsem citila, ze se s nami syn nudi, ze potrebuje nove podnety, nove zazitky.. A nelituji. Naucil se chodit na zachod, sam se chce oblekat, sam chce jist. Odpoledne se na sebe vsichni tesime a uzijeme si zbytek dne mnohem vic😊

 • Eva Hrubá 22.5.2018 at 11:29

  Parada. Vypada suprove. Rok v lese nam zabaleny ve skriny ceka na příležitost kdy vyndame.

 • Lucie Jakubčová 22.5.2018 at 11:38

  Soutezim na blogu. Naseho Simonka(2,2 mes) to ceka od zari. Zatim ho pri vyzvedavani brasky nemuzu dostat ze skolky, tak uvidime, jak mu to pujde „na ostro“ a me take 🙂

 • Nela 22.5.2018 at 11:40

  Skolka nas ceka od brezna, od zari mam v planu zacit syna na tuto novou zivotni etapu pomalu pripravovat…. a tato knizka by nam v tom urcite pomohla😉 Soutezim na blogu😉

 • Hanka 22.5.2018 at 11:55

  Starší dcera zvládla školku bez slziček a to nastupovala ve dvou a půl letech. Je společenská a těšila se na děti. My jsme s ní tak půl roku před nástupem probírali různé situace, které ji můžou potkat. Vysvětlovali ji, že tam rodiče nebudou… A ptali se ji, jestli to zvládne 🙂 Teď nás čeká nástup mladší dcery a postupujeme stejně. Uvidíme, jak to zvládne ta 🙂

 • Eliška Gřešková😉 22.5.2018 at 11:59

  Víc jsem byla nervózní já, než syn, ale zvládl to skvěle. Je sice víc zdrženlivý, ale chodí tam moc rád. Teď chodí do soukromé školky, ale čekáme na vyjádření od státní, tak se modlíme k přijetí a to podle mě bude další snad jen drobná změna. Knížka je nádherná a určitě ji pak užije i dcera. 😉😊

 • Martina N. 22.5.2018 at 12:03

  Nás to čeká ještě za nákou dobu,ale doufam,ze to bude v pohode.Deti ma Zuzka rada,tak snad to nebude tak hrozne.Horsi to bude asi pro me:)

 • Ivana 22.5.2018 at 12:06

  Zacali sme pozvolna – jeden/dva dni v tyzdni na dopoledne, a prvy den sme v skolke stravili spolu. Absolvovali sme dost velku skolkovu turistiku – vyskusali sme 4 miesta, kym sme nasli zariadenie kde sme spokojni aj my ako rodicia aj dcerka. Ale stalo to za to. 🙂

 • Věra 22.5.2018 at 12:08

  Dcera půjde v září poprvé do školky. U nás to asi bude náročné. Tvrdí, že do školky nechce…. Třeba by jí knížka pomohla, kdyby viděla, co děti ve školce dělají.

 • Pavla 22.5.2018 at 12:09

  Nas to teprve čeká až příští rok 🙂 Ale bude to asi boj. Nejvíc spíš pro mě 😀☺

 • Petra 22.5.2018 at 12:17

  Nás školka ještě čeká, ale myslím, že to těžké bude pro nás obě. Knížka by se nám určitě moc libila. Mohla bych ji pomocí ní trochu ukázat, jak to v té školce bude vypadat. Krásná soutěž. Děkuji za ni.

 • Andrea D. 22.5.2018 at 12:19

  Odchod do školky budeme řešit až příští rok, jestli se tedy syn vůbec dostane! Zatím si to neumím (a asi ani nechci) představit 😉

 • Hanka 22.5.2018 at 12:21

  Ta knížka vypadá úžasné, asi ji pořídim sebou na dovolenou po které naše “velká” slečna nastupuje do školky, kam se neskutečné těší! Snad ji to nadšeni po prvním týdne neopustí! 🙂

 • Míša 22.5.2018 at 12:22

  Odevzdání do školky oplakala víc maminka, než prcek. Prvního září byl krátký seznamovací den a ani tam už sem tomu lumpovi moc nechyběla. Hledal mě jen, když mi chtěl ukázat hračku, co objevil. Takže první oficiální den ve školce se skoro nestihl ani rozloučit a už běžel si hrát 🙂

 • Klára 22.5.2018 at 12:23

  Zvykani probíhalo u dvou děti celkem ok, třetí spontánně začala chodit na dva dny nedávno a úplně v pohodě, od září ji čeká klasika týdenní režim ve státní se ségrou, nemohu tomu uvěřit, že po osmi letech je již udam všechny, čas letí tak rychle…

 • Jitka Mladenkova 22.5.2018 at 12:27

  Nás čeká školka až příští rok, tak tak nejak doufam,ze na to za rok budeme oba vic pripraveni, syn i ja😀..knizka vypada nadherne a urcite by se k vypraveni o skolce moc hodila🙃

 • Alžběta 22.5.2018 at 12:28

  Teprve nás to čeká, ale doufám že vzhledem k tomu, jak rád je tam kde se něco děje, na plavání, cvičení, v herničce apod., to půjde dobře.

 • Kamča 22.5.2018 at 12:33

  Nás to taky čeká až za rok 🙂

 • Katka 22.5.2018 at 12:35

  Nás to teprve taky čeká, tak jsem zvědavá… Ale jak říká moje teta učitelka – 95% dětí to zvládne v pohodě, jenom maminky bulej jak želvy 🙂

 • Míša Drozdová 22.5.2018 at 12:36

  U dcerky to bylo prvně ve dvou a třičtvrtě. Moc se těšila. Byli to jen dvě dopoledne týdně. Postupně jsme trochu bojovali před každým odchodem s domu, ve školce to bylo už úplně v pohodě. Já to těžce nesla. Přechodem do státní školky to pak měsíc trvalo, než si zvykla, ale zapadla tam lépe nežli v soukromé, teď je to už paráda. Syna to teprve čeká, v jeho věku už dcerka do školky chodila, u něj si to ještě neumím představit 😀

 • Eva Šamonilová 22.5.2018 at 12:36

  Dobrý den, my máme jeden nástup do školky za sebou a ještě dva nás čekají. Ten první byl v pohodě, Bělinka se moc těšila a už dva roky je ve školce spokojená. Její mladší sestřička se taky moc těší, půjde už po prázdninách. Snad to taky bude fajn, je zvyklá na děti i společné aktivity z mateřského centra i z dětské skupiny, kde občas bývá. Tak moc doufám, že ji ta skutečná školka nezklame.

 • Lenka Hajnová 22.5.2018 at 12:43

  Bylo to náročnější než jsem si myslela. Velmi těžké období pro nás všechny. 😅

 • Jana 22.5.2018 at 12:46

  Ja pocitala se zvykanim a treti den mi dcerka rekla, at uz pro ni nechodim tak brzo, ze tam chce spinkat s ostatnima detma.

 • Lada 22.5.2018 at 12:46

  Myslím, že to syn zvládl lépe, než já! Teď mě to čeká ještě jednou s dcerou, ale u té vím, že se jí tam nechce. Bohužel musí. Tak snad jsme holky šikovné a dame to. Jinak knizku uz jsem tuhle chtěla koupit, tak třeba se mi vyplatilo počkat:-) Děkuji!

 • Dasa Tomaskova 22.5.2018 at 12:48

  Nas skolka ceka az pristi rok v breznu. Museli jsme ale uz k zapisu a byli jsme se ve skolce i podivat. Maly nadseny vubec nebyl. Treba casem dospeje. Jeste ma chvili cas. Ale pokud bude plakat, uz ted vim, ze to nebude vubec lehke ani pro me. Myslim si, ze druhorozeni maji v tomhle vyhodu. Maji to okoukane od starsiho sourozence a prijde jim to prirozenejsi. Proto jsem uz ted poridila knizku Flandil ve skolce a tahle by se urcite take hodila. Mame jeste nastesti dost casu to nejak zpracovat:-)

 • Zlata Kopecká 22.5.2018 at 12:51

  Školka dcerku teprve čeká od září. Vybírali jsme pečlivě, ne stylem dám ji do té nejbližší.
  Bude v přírodě, na zahradě, zvířátka okolo.
  Žádné paní učitelky, ale milé průvodkyně dětstvím.

 • Eliška Dadáková 22.5.2018 at 12:54

  Syn bude mit za sebou 1. školkový rok. Par tydnu mu trvalo nez si zvykl, ale nakonec tam chodi moc rad. Za rok nas to ceka s mladsim 🙂

 • Soňa Novotná 22.5.2018 at 12:54

  Školka nás čeká od září, zatím se dcera hodně těší. Uvidíme jaká bude realita 😉

 • Andrea Mertová 22.5.2018 at 13:07

  V zari nas to ceka poprve s prvnim synem. Myslim, ze to budu nest tezce, uz ted se mi po nem styska, sice mam doma dalsi dva, ale to poprve je asi nejhorsi. On se naopak strasne tesi, tak snad se mu tam bude libit 🙂

 • Pavla 22.5.2018 at 13:14

  Nástup nás teprve čeká, snad to proběhne v klidu a bez pláče. K tomu by nám pomohla i tato kniha 🙂

 • Veronika Przybylová 22.5.2018 at 13:27

  Dcerku jsem do skolky odevzdavala se smisenymi pocity. Vedela jsem, ze v kolektivu deti bude stastna, nicmene odlouceni od maminky jsme obe dve nesly prvni dva tydny tezce, pri louceni vudy se slzickami v ocich. Pak se situace uklidnila a od te doby chodi dcerka do skolky moc rada.

 • Miru 22.5.2018 at 13:36

  Krásný den 😊 odevzdání do školky mělo hladký průběh,uvidíme co druhá,která je zatím na mě hodně fixovana 😚starší sestru knihy máme a je krásná 😊tak tahle bude určitě taky dobrá !!Mirka Vošická (tami.sara@seznam.cz)

 • Zdenka Zavadilíková 22.5.2018 at 13:43

  Nás to čeká v září, tak jsem zvědavá… a proto je pro nás tato kniha vysoce aktuální. 😉

 • Hana Šurkovská 22.5.2018 at 13:46

  Odevzdání do skolky byl proces 🙂 příprava maluvkou, jak probíhá vstavani a cele ráno a loučení ve školce, syn poté kresbu doplnil ještě důležitým detailem a to tím, ze po o si ho maminka vyzvedne 😉

 • Martina 22.5.2018 at 13:47

  Dobrý den Míšo. Mala je ve školce od 2,5 roku. Nejdříve docházela 2-3 tydne do soukrome školičky, kde ji to nesvedcilo a postupne se to zhoršovalo. Nakonec jsme museli školičku změnit a nyní je spokojena.

 • Katy 22.5.2018 at 13:47

  Dcerka ještě do školky nechodí, ale těší se 😉 Ve školce jsme se párkrát byly podívat na akcích a většinou pak nechce domů 😉 A já? Vidím to jako čas na to se plně věnovat jejímu mladšímu bráchovi…

 • Jana 22.5.2018 at 13:51

  Do školky chodil syn vždy rád i předání proběhlo v pohodě. Bohužel nám od září toto klidné školkové období už skončí.

 • Simona 22.5.2018 at 14:00

  Školku máme teprve před sebou, ale kniha je perfektní pomůckou, jak dítě alespoň trochu připravit, co ho čeká. A navíc pro mě, milovnici knih, je tohle must have do naší knihovny 🙂

 • Karolína 22.5.2018 at 14:04

  Prvního dnu ve školce, jsem se trochu obávala, jestli nebude syn brečet, i když se moc těšil. Ráno jsme ho tam odvedli a ani se s námi neměl čas rozloučit a když jsme si pro něj po obědě přišli, tak tam 3deti brečeli, dvě že chtějí maminku a nás Ondra, že nechce jít domů. Utekl ke stolu, kterého se pevně držel, že nikam nejde, že tam chce zůstat 😁

 • Veronika 22.5.2018 at 14:12

  Nás to čeká v září, zatím jen na dva dny v týdnu na dopoledne do dětského klubiku, ale už teď se toho bojím, jak to oba zvládneme 🙂

 • SP 22.5.2018 at 14:21

  Nejdříve jsem zvládala dobře, protože jsme si na zvykání dali půl roku před mým nástupem do práce, nejdříve jsem chodila s malým do školky, pak si sám řekl, že zvládne dopoledne sám a pod. Ale 14 dní před nástupem do školky obrat, malý začal natahovat a zvládala jsem to velmi špatně. Soutěžím na blogu.

 • Petra Bemová 22.5.2018 at 14:27

  Naše Sára měla před par dny 3 roky a do “velké školky” jak tomu sama říká začne chodit v září. Už třičtvrtě roku chodí 2x týdně na dopoledne do soukromé školičky. Trochu jsem se toho bála, protože byla vždycky na mě docela fixovaná, ale zvladla to bez jediné slzičky. Teda dokud jsme neměli jít domů, to chytla hysterák, ze domů nejde. To zopakovala ještě dvakrát a od té doby se mnou chce i domů (musíme to teda vzít oklikou a nejlépe ji na něco ještě nalákat, ale je to bez pláče)

  Od té doby, co zjistila, ze se dostala do státní školky, se mě každý den ptá, jestli už tam může jít. Tak snad ji to pak vydrží 🙂

  A Rok v lese máme a je to úžasná kniha. Sama si ji ráda prohlížím. Člověk se toho hodně dozví 😂
  Rok ve školce bude určitě taky super.

 • Petra 22.5.2018 at 15:02

  Školka teprve naše holky (4 a skoro 3) čeká od září, tak je to u nás aktuální téma.

 • Hana Dlouhá 22.5.2018 at 15:10

  Nás to teprve teď bude čekat. A vůbec nevím jak to zvládneme dcera i já. 🙁

 • Květa Hanáková 22.5.2018 at 15:16

  Obe dve deti nesly nastup do skolky spatne. Tri mesice plakaly a ja ze zacatku s nimi. Jsem rada,ze to mame za sebou. Dcera jeste chodi do skolky a uz se tam tesi.

 • Hana Ferynova 22.5.2018 at 15:25

  Školka nás čeká od září, ale syn chodí rok do malé Monte školičky. První měsíc byly slzičky asi hodinu po mém odchodu a mě to bylo strašně líto, ale když jsem ho po příchodu viděla šťastného s dětmi tak mi to vynahradilo. Po 2 měsících školičkovani jsem na prichodnou musela nosit sladké úplatky, abych ho vůbec dostala domu 🙂 tak snad ve školce, kterou jsem mu vybrala bude stejně šťastný 🙂

 • Eva Lejsková 22.5.2018 at 15:40

  Starší syn se do školky moc těšil, předtím chodil do jesliček párkrát v týdnu. Ale ani tam nebyl problém, poprvé tam vběhl a ani se nerozloučil, naměkko jsem z toho byla spíš já. Ve školce se mu moc líbí, má tam kamarády a prima učitelky. Teď od září nastupuje mladší sestřička, do jesliček moc chodit nechtěla, ze začátku, ale pak se taky těšila mezi děti a tety 🙂 Teď už se do nové školky (kam chodí i brácha) těší, tak uvidíme, jak jí to půjde naostro i se spaním 😀

 • Kateřina Bednářová 22.5.2018 at 16:12

  Nás školkové loučení teprve čeká, ale už teď je mi jasné, že mnohem hůř než Terka to ponesu já 🙂 Máme doma společenskou cácorku, takže jakmile dorazíme na hřiště nebo do dětského koutku, přestane máma existovat a je ve svém živlu. Zato já si neumím představit, že už nebudeme celé dny spolu 😀 Knížka vypadá skvěle, určitě ji pořídíme, stejně jako Rok v lese. Díky za tip!

 • Renata 22.5.2018 at 16:54

  Patřím mezi ty šťastné maminky, jejichž děti chodí od začátku do školky s chutí a bez slz. Alespoň u Prvniho se to podařilo. Teď čeká nástup dcerku a to o něco dřív, než jsme čekali. Ta se těší, tak pevně doufám, že jí to vydrží.

 • Adéla Bělunková 22.5.2018 at 17:47

  Tak toho se právě bojím… a v září nás to čeká😱 Do doby než se mi narodila dcera jsem byla spíš tvrdší povahy…jen tak mě nic nerozházelo, ale teď? Teď brečím i u reklam (šestinedělí u mě stále neskončilo 😂).
  Tak v září budu držet palce hlavně sobě😉

 • Nikola Šimková 22.5.2018 at 19:16

  Já jsem to obrečela, děti úplně v pohodě 🙂

 • Maja 22.5.2018 at 19:49

  Nas školka teprve čeká, malá ma 2,5 r, ale zrovna včera jsme si tuto knížku prohlížely v knihkupectví a mala byla nadšená :)) Rok v lese už máme, a prohlížíme ji velmi často :))

 • Anna Michlová 22.5.2018 at 19:57

  Nevěděli jsme, zda nám syna vezmou do státní, tak od 2,5let chodil 2x v týdnu na dopoledne do soukromé, aby se oťukal a my viděli, jestli to vůbec půjde. Prvních pár návštěv se netěšil, ale pak už dobrý. Za to já to obrečela. 😀 Od září se dostal do státní, tak už byl za mazáka, ale i tak mají v naší školce měsíční adaptační program, takže to pro ně snad je v poklidu a pohodě, i když pro pracující rodiče drsný.

 • Jana Janštová 22.5.2018 at 19:58

  Muj starsi syn sel letos v lednu,chodi rad,ale ma problem s jednou z ucitelek,kdyz je tam rano,hned vim,ze bude plac. Neni zla,ale vylozene nesympaticka i mne. 🙁 jinak myslim,ze vse zvlada dobre,pripravovali jsme vypravenim a pozitivnim motivovanim-deti,hracky,nove znalosti… mladsi syn ma nastoupit od zari do jeslicek,neni tak zavisly,tak myslim ze to probehne dobre. Ale knizka vypada suprove,radi bychom rozsirili sbirku v knihovnicce 😉

 • Iva Pelikanova 22.5.2018 at 20:13

  Mě to teprve čeká,ale už teď se děsím,protože jestli bude Terka po mne,tak to budou galeje…🙈

 • Katka K. 22.5.2018 at 20:34

  Moje Zuzi půjde do školky stejně jako Vaše Julinka až v září. A zatím mám pocit, že to zvládne líp než já. Ten čas moc rychle letí…
  Jinak Rok v lese máme moc rádi, takže pokud tuhle nevyhrajem, stejně ji pořídíme.

 • LenkaK 22.5.2018 at 20:37

  Dcera jeste do skolky nechodi. 4. cervna bude mit 2 roky, tak by to byl krasny darek k narozeninam, abychom na skolku zacali postupne pripravovat. Jinak Rok v lese naprosto miluje.

 • Zuzka 22.5.2018 at 20:49

  Stále bojujeme 🙂 proto by se nám knížka moc hodila. Máme jednu hodnou a jednu přísnější paní učitelku a když přebírá ta méně oblíbená…no to je vždy rušné ráno, ale nakonec vždy jde, zvládne to, kluk náš statečnej!

 • Marcela 22.5.2018 at 20:55

  Nejstarší to zvladala špatně, my s ni, tak je nakonec stále doma. Druhorozená nepůjde, i když má teď tři, je vidět, ze není připravena, nerada tráví čas s lidmi které zna málo, natož vůbec. A dvojčata jsou ještě malička, tak tam se jednou uvidí, ale budou dvě, tak to třeba zvládnou lépe 🙂

 • ŠIMONOVA MÁMA 22.5.2018 at 20:59

  U nás je nástup do školky aktuální téma 😊👉 Čeká nás totiž už v září 😊 Myslím, že malý to ponese statečně, narozdíl od maminky 🙈😂😂 Přiznám se, že svádím boj sama se sebou…Nemůžu uvěřit, že z miminka už je chlapeček a vcházíme do další životní etapy 😕

 • Adéla 22.5.2018 at 21:01

  U staršího syna jsem to oplakala, přece jen najednou miminko, které bylo pořád se mnou, zůstalo celé dny ve školce. U mladšího mě to čeká za dva roky.

 • Zuzana Till 22.5.2018 at 21:12

  Předání taky ještě neproběhlo, zatím hlídají jen babičky 🙂 Ale kolektivy dětí vyhledává, tak snad to bude dobré 🙂 Kniha by se určitě hodila, Rok v lese je velice oblíbený!

 • Markéta 22.5.2018 at 21:16

  Syn se do školky moc těšil, od zápisu se každé ráno ptal, jestli už dnes jde do školky… Chodí od září a stále bez pláče a spokojený 🙂

 • lucie 22.5.2018 at 21:21

  školku jsme obě oplakaly, nakonec jsme dospěly k tomu, že když dcera nechce, nechodí.
  chodí, když chce za kamarády. jinak je s námi doma. spokojení jsme všichni.

 • adri 22.5.2018 at 21:33

  Nás školka čeká také v září budeme od září chodit jen na pul dne tak to snad naše malá
  Zvladne. Byla se mnou u zápisu se podívat jak to tam vypadá a líbilo se ji tam nechtěla jít domu tak snad v září bude vše OK. Přeji hezky den

 • Anna Znojilová 22.5.2018 at 21:36

  Syn snášel začátky ve školce hodně špatně a postupem času otrávil každě všední ráno i mně. S brekotem jsme chodili téměř 3 měsíce. Doufám, že u druhého to nebudu muset zažívat znovu.

 • Veronika Patočková 22.5.2018 at 21:42

  Nás školka teprve čeká. Snad už v září, ještě nevíme výsledky. Myslím si, že by nám kniha mohla v mnohém pomoci, protože synovi se moc nechce. Prý proto, že jsou tam děti. No tak snad to nějak přežijeme. :o)

 • Lucia 22.5.2018 at 21:59

  Syn, uz predskolak, si to poctivo odplakal a doteraz place po kazdych prazdninach, alebo dlhsej pauze. Mladsia dcera nastupila do zabehnuteho kolektivu, a aj ked som mala obavy, perfektne zapadla a okrem 3 preplakanych dni v druhom tyzdni, ked pochopila ze to je uz nastalo, chodi do skolky s radostou. A mne chvilku trvalo, kym som si zvykla ze mozem ist po ulici bez toho, ze by som nedrzala dieta za ruku…

 • Martina 22.5.2018 at 22:05

  Předloni zvládla starší dcerka nástup do školky bez problémů, ve třídě měla 2 holčičky se kterými se už znala a to nástup hodně ulehčilo. Ona je velmi kamarádská tak si brzo našla další kamarádky. Pár slziček ale bývalo odpoledne, když jsem nestihla přijít včas než se stěhovali do jiné třídy nebo šli na zahradu. V září nás čeká nástup do školky s mladší dcerkou. Výhoda je, že už zná prostředí školky ale i tak jsem na to zvědavá. Kéž by to bylo v pohodě jako u starší.

 • Lenka Fau 22.5.2018 at 22:08

  My minulý rok moc nezvládli – po čtyřech dnech tam dcera už nechtěla – jsem doma s mladší, tak nevadilo. Letos zkoušíme znovu s kamarádkou, tak snad to vyjde…

 • Daniela 22.5.2018 at 22:12

  Starší dcera chodila nějakou dobu do jeslí. Kromě prvního dne, kdy jsme se měli podle sester z místnosti nepozorovaně vytratit, což malá trochu obrečela, to bylo celkově v pohodě, a tím pádem nástup do školky taky.
  S mladší nás to teprv čeká a nevim, jestli si tentokrát nepopláču spíš já 😀

 • Monika MIKULOVÁ 22.5.2018 at 22:32

  Starsi dcera chodi zatin jen 1x tydne na 4hodiny. A po 4 navstevach s mensim brekem, ji nechavam s klidnym srdcem. Predtim to byla muka…spis pro me 🙂

 • Jana Radová 22.5.2018 at 22:49

  Nelinka zvládala školu moc dobře, těšila se na děti a na společnost, takže to bylo super. S Julinkou nás to teprve čeká od ledna, možná sem tam od září, takže uvidíme, ale budu doufat, že to, že tam bude mít ségru, bude jen k dobru a bude vše probíhat bez slziček 🙂

 • Šárka 22.5.2018 at 22:59

  Nás do školky nevzali, než mu budou tři roky snad se uvolní místo. Mám s toho docela strach, syn je na tom docela lépe. Když jsme byli u zápisu tak se vrhl na hračky a bylo mu jedno jestli tam jsme nebo nejsme. 🙂

 • VercaS 22.5.2018 at 23:10

  Určitě hur než syn 🙂. První den jsem si ho měla vyzvednout v půl 12 a už od jedenácti jsem preslapovala před jesličkama. Když jsem ho tam dávala zadržovala jsem slzy, abych před nim neplakala, ty mi začaly téct až na po rozloučení naštěstí. A takhle to mam každé září 🙂

 • Tereza Spirhanzlova 22.5.2018 at 23:17

  Školka nás čeká snad od září, zatím ještě nevíme výsledky zápisu. Jinak jsme teď dostali od německých přátel Ein Jahr im Wald a je super 😀 Ještěže tam toho textu moc neni 🙂 Tak když Rok ve školce nevyhrajeme, budu ho muset koupit 🙂

 • Pavla 22.5.2018 at 23:17

  Náš malý bude mít teprve 18 měsíců, takže do školky času dost. Před pár týdny jsme ale doprovázeli synovce k zápisu. Oba kluci si tam krásně hráli o objevovali poklady v regálech a skříňkách. Byla jsem z toho celá dojatá, strašně rychle rostou, spoustu toho umí..ach.. až půjde náš malý do školky poprvé, určitě to obrečím.
  Knihu bych ráda pro synovce, do školky je přijat, tak trochu motivace a přípravy neuškodí 🙂

 • Blanka Stastna 22.5.2018 at 23:21

  Krasna kniha! U nas probihala v pohode adaptace v soukrome skolicce, als prechod do statni byl sila…chtelo to jen cas a trpelivost, ale mela jsem dost….

 • Andrea 22.5.2018 at 23:22

  V září nastupujeme do školky a už teď si o ní hodně povídáme, ze zápisu jsme si odnesli krásné dětské výrobky a všichni na nás byli hodní. Jsem sama zvědavá, jak to v záři dáme. V tuto chvíli se syn moc těší a já pevně věřím, že mu to nadšení vydrží 🙂

 • Kateřina Valdmanová 22.5.2018 at 23:37

  Madlenka začala do školky chodit teď v květnu a snadné to nebylo a není 🙁 přestože vždy byla a je velmi společenské dítko, najednou je spíše tichá a nesvá, když ji tam vedu, prdelku malou. Drží se mne za nohy a nechce, ale pak si den vždy užije. Jen jídlo nad velmi trápí, je dosti vybíravá a tak mnohdy celý den nejí :(. Snad se to brzy zlepší.

 • sarka 23.5.2018 at 0:02

  Teprve nas skolka ceka… byly jsme to omrknout jen 1x a super hodinka

 • Aneta 23.5.2018 at 0:26

  Ceka nas to v zari. Mam z toho celkem obavy. Syn si nechce hrat s jinymi detmi a s dospelyma komunikuje jen obcas a to jen kdyz mema za zady. Ale verim ze do zari do toho jeste trochu dozraje a bude to v pohode.

 • Veronika 23.5.2018 at 6:41

  První dcera mela vstup do školky bez problémů, přišly jsme a mala mi říka mami jdu si umyt ruce a jdu si hrát 😀 ji rikam dej mi aspoň pusu,tak mi dala pusu a šla si hrát. U druhé dcery si myslím že to tak hladce asi neproběhne, ale ještě máme na to rok ,tak snad si taky proběhne v pohodě.

 • Petra 23.5.2018 at 6:55

  Školka nás teprve čeká, ještě máme čas. Syn vsak miluje knížky, tahle vypadá moc pěkně. Už na knížku rok v lese jsem koukala a snad časem pořídíme.

 • Irena 23.5.2018 at 6:56

  První dcera jeden měsíc ráno proplakala, tak jsem ji předala a utekla, aby mě neviděla, pak už se jí líbilo, tak že nechtěla domů:-) Druhá nastupuje letos a strašně se těší, tak uvidím.

 • Helena Janásová 23.5.2018 at 9:50

  Já nástup dcery do školky oplakala, ona byla ve svém živlu. Po měsíci chození se to bohužel otočilo, ráno krokodýlí slzy, ale skvělé paní učitelky nám velmi pomohly a vždy ráno měla s nimi tulící hodinku 🙂

 • Guna 23.5.2018 at 10:33

  Kristianek nastupuje do školky v září, tak zkusím soutěž, ale pokud to nevyjde, asi stejně pořídím knihu do knihovnicky. Samozřejmě, zatím nemám odpověď, jak zvládám ho odevzdat do školky, jenom jak myslím, že to zvládat budu 🙂 Kristianek už trochu školku a učitele zná, byli jsme tam na jarní uklizeci brigádu a loni na oslavu letního slunovratu. Moc se mu tam líbí, je nadšený z jurty (je to lesní školka), z potoku a houpačky. A vůbec je to dítě, pro které žádné počasí zatím nebylo špatné. Takže zatím jsem v klidu, vybrali jsme mu školku se skvělými učiteli, ostatní děti tam chodí moc rádi a čeká ho tam spoustu dobrodružství. Tak uvidíme na podzim 🙂

 • Martina Boukalová 23.5.2018 at 10:53

  Skolka nas teprve ceka, ale kniha je super napad, jak se na to pripravit 😊

 • Šárka 23.5.2018 at 12:23

  Nás školka letos čeká, tak uvidíme jak nám to dopadne 🙂 Knížka nás s dcerou zaujala, že si můžeme o školce povídat a přitom koukat na obrázky.

 • Pavlína Rytířová 23.5.2018 at 13:09

  Školka nás teprve čeká a to minimálně až za rok. Ale takovéto knížky milujeme. Rok v lese už máme, tak potřebujeme i rok ve školce…