do Krkonoš | cyklo-drama na Horní Mísečky

Krásné ráno 🙂 . Dnes vás vezmeme s sebou na hory a dáme skvělý příklad, jak své děti zničit a užít si krásný večer jen ve dvou (pokud ovšem zvládnete nezničit sebe) 😀 . Naše poprvé na jaře. To byly Krkonoše, které jsme s holkama v premiéře navštívili bez sněhové peřiny. Rozhodně jsme neplánovali zůstat jen u hotelu, takže jsme si našli parádní okruh 🙂 .

Necyklo-výlet na kolech

Jediné čím se, prosím, neinspirujte jsou kola, odrážedla nebo kočárky 😀 . Brzy pochopíte proč. Od hotelu byly v plánu Horní Mísečky, kde jsme podle mapy tušily, že bude nějaké to stoupání, ale pak se zase“povezeme“ polovinu trasy z kopce. A tak jsme dle terénu u našeho hotelu (hezká lesní cesta) vyrazili na kolech.

Alespoň mapa slibovala, že našich 6 km, které máme v plánu jsou „cyklostezky“.

od Lesany na Horní Mísečky

Od hotelu Lesana, kde jsme bydleli, je cesta pěkná lesní, pak se jde kousek po málo frekventované silnici. Zbytek výletu je ale terénem dost cyklo-drama 😀 . Už od Lesany začnete stoupáním, které je dlouhé asi 3,5 km.

My se vydali s dětma 3 a 5 let a smekáme před nima všechny klobouky, protože ani nepíply a na konci nám odpadly bez jediného „dobrou“.

Recenzi na ubytování v Hotelu Lesana najdete tady – klik.

Jestli máte děti zvyklé výletničit nebo už jsou starší než ty naše (5 a 3 roky), bude se vám tenhle okruh moc líbit. Trasa je dlouhá asi 6,5 km a od hotelu Lesana si vystoupáte na Horní Mísečky, kde děti odmění stylové „lesní hřiště“ 🙂 .

Národní park v celé kráse

Cestou nám KRNAP ukazoval to nejkrásnější co má, takže já po x letech zase viděla Podběl na každém kroku, sedaly před nás Babočky a to TICHO! Právě z tohohle výletu jste mohli číst „mezi řádky“ v článku Proč jet tak, kde NIC není? a já děkuju za tak milé reakce na něj. Všechny fotky jsou právě z „dnešní“ túry.

Článek Proč jet tam, kde NIC není, najdete na blogu tady – klik.

Tak trochu dřina 😀

A tady už jsme asi v polovině cyklo-dramatu, kdy nám došla voda a my na sebe s tátou neustále posunkama ukazovali, že ty dvě nám brzy pošlou do háje 😀 . Tu trasu znát předem, měnila bych výlet kvůli Julince. Bya by to ale škoda, protože ji celou zvládla a byla na sebe pořádně hrdá.

… i když dotazy „kdy už pojedu na kole“ byly na můj vkus víc než časté 😀 .

K našemu tekutému štěstí jsme ale po chvilce narazili na studánku, takže jsme mohli dočerpat vodu a vytáhnout další jídlo, kterého bylo třeba hodně. To proto, že 3 km v tomhle chtělo časté zastávky. Jen tak šly holky s úsměvem (a táta si dal měnší cyklo-fitko) 🙂 .

Sklon cesty pod Nelinkou mluví za vše 😀 .

Na medvědí stezce

Hurá jsme nahoře. Jakmile vyjdete na kopec, přivítá vás velký dřevěný medvěd 🙂 . To proto, že tohle místo je součástí Medvědí stezky, kterou rodinám nachystal KRNAP. Tahle naučná stezka je dlouhá 8,5 km a v provozu je přes celé léto, kdy jsou v provozu lanovky.

Jak jinak, než se vás zavede až na Medvědín, kde najdete nádherné dětské hřiště. My bohužel byli v mimo-sezóně, takže na nás čeká Medvědín příště 🙂 .

Přečtete si ceduli, odpovíte na otázku, sezobnete další kus svačiny na dřevěném odpočívadle a děti vám jistojistě utečou na hřiště, které je dnes vedle 🙂 .

Jakmile jsme došli až sem, věděli jsme, že výlet bude mít zdárný konec. Jak jinak, vždyť teď nás čekají 3 km cyklostezky z kopce, no hurá. To budem dole hned, mysleli jsme si bláhově 😀 .

Lanovka na Sněžku dnes baví děti

Nejvíc pozornosti měla na styláčském hřišti lanovka, kterou se ještě před šesti lety jezdilo na Sněžku. Dnes už slouží na hřišt jako houpajda a svá nejlepší léta má za sebou 🙂 .

Davy se ale na Horní Mísečky nedraly, takže jsme měli hřiště jen pro sebe. Ale pozor, pár lidí jsme na stejné trase potkali a tvářili se optimisticky, takže to jako výlet vážně není k zahození 😀 . Jen ta kola a kočárky vážně ne.

Myslím, že spoustě rodičům jsme udělali velkou službu, protože když kolem nás procházeli, říkali svým dětem „No podívejte jak malé holčičky jdou a dokonce mají s sebou kola, tak šlapejte“ 😀 😀 😀

Na hřišti si na svý přišly holky (a nejen ony 😀 ) i na klouzajdě nebo stylovém kolotoči s pneumatikovými sedačkami. Pokud trefíte sezónu (my netrefili), tak je tu i restaurace 🙂 . Naštěstí jsme měli zásob dost.

Tři kiláčky z kopce dolů

A hurá dolů. Po velkém stoupání se svezeme zase zpátky k Lesaně. Opět slibují cyklostezku, ale byla místa, kde musíte sesednout a kvůli terénu to děti nedají. Na terénním kole by to ale jistě šlo 🙂 .

Dubnové závěje

Místy jsme tu i na přelomu dubna a května našli haldy sněhu, takže si holky zdolaly horu, sklouzly se a na velký dosavadní výstup rychle zapomněly 🙂 . Jsou to sice maličkosti, ale právě to si z výletů odnesou ony dvě.

Nelinka si sníh užívala až do doby, než jí vlezl do bot 😀 , já jí chytala a čekala, kdy jí podjedou nohy a Julí zdárně zdolávala tající náledí na odrážedle. Tuhle část výletu už teď asi nepotkáte, ale i duben tam nahoře ještě může vonět zimou.

Cestou dolu najdete ledovou, ale moc parádní Assmanovu studánku, kde se nám holky zvládly slušně zráchat 😀 . Štěstí, že „domů“ už to nebylo tak daleko.

Co si dáte dobrého?

Lesní restaurace byla nejlepším hřištěm, takže my jen čekali, co nám šéfkuchař donese pod nos. Opět jsme si tady dotankovali zásoby vody a s jednou litrovou lahví vody jsme prošli celý výlet.

Kopcem dolů, kolem spousty malých vodopádů zamíříte až k hotelu Lesana, kde vyjedete u jejich malého dětského hřiště. Na terásce si tu můžete dát něco k jídlu, pro táty nějaký ten korbel a děti zbytek síly nechají na hřišti 🙂 .

Tak co říkáte, kdo z vás se inspiruje a pošle nám z výletu fotku? 😀 A teď honem, rychle jim řekněte „dobrou noc“, my to nestihli 😀 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Petra 16.5.2018 at 8:43

  My jsme o víkendu vyrazili na Praděd. Emma si vzala odrážedlo, 3 km zvládneme ne? No zvládli, táta nesl Emmu za krkem a až posledních pár set metrů sedla na kolo. Kolemjdoucí říkali, jak je šikovná, že to zvládla 🙂 Táta je ale rychle vyvedl z omylu. Těšil se na cestu z kopce, jak pofrčí sama, ale taky jsme narazili. Rozjela by to tak, že bychom ji hledali kdovíkde. Takže táta ji musel přidržovat, aby nejela moc rychle. Jak byl rád, že mu zase vlezla za krk 🙂 Přírodě zdar 🙂

 • Iveta 16.5.2018 at 9:00

  Míšo, právě jsme se vrátili z Friesovek a i v úterý si kluci hráli se sněhem. 🙂 Iveta

 • Jana 16.5.2018 at 9:10

  Zrovna v pátek odjíždíme do Krkonoš na Benecko. Mísečky známe moc dobře. Ale letos ještě necháváme kola doma. Dvouletá a sedmi měsíční prcek by ty naše výlety ještě nezvládli. Super článek

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×