6.den | na výlet s dětmi | útulná ParaZOO ve Vlašimi

paraZOO Vlašim

Pátky patří výletům 🙂 . Minimálně já si každý pátek plánovala, kam s holkama vyrazíme a i když adventní čas už většina trávíme spíš poklidně, výletů tady se nevzdám. Minimálně proto, že blog je tak trochu kronikou, podle které pak zvládám dodělat i alba papírová 🙂 . Dneska bych vás ráda vzala do malé ZOO, která je ale maličko jiná. A tolik potřebná!

Z Blaníku do paraZOO ve Vlašimi

V červenci letošního roku jsme si udělali po neštofkách krásný víkend na Farmě Blaník. Stihli jsme v okolí hned několik výletů, z nichž jeden „turisticky náročnější“ 😀 bude také součastí tohohle adventního kalendáře. Na cestě domů jsme si ale udělali zastávku, která nebyla dlouhá, ale moc krásná a užitečná.

Slyšeli jste nědy o tom, že existuje oproti klasické ZOO a ZOOkoutkoutcích i takzvaná paraZOO? Jednu takovou mají ve Vlašimi 🙂 . Hlavním posláním této ZOO je seznámit malé i velké návštěvníky se zvířaty žijícími kolem nás, seznámit je s příčinami jejich ohrožování vlivem činnosti člověka a především pak poukázat na možnosti prevence zraňování živočichů.

V téhle ZOO jsou zkrátka zvířátka vcelku běžná, z našeho okolí. Rozdílem ale je, že „záchranou“ člověka se dostala do našeho lidského světa, ze kterého už je nejde vypustit zpět do přírody, protože už by si tam dnes neporadila. Jsou tu samozřejmě i „kousky“, které se zranily a zásah člověka byl nutný (zamotání do elektrického vedení, ohradníků, poranění po střetu s autem aj.), ale těch je méně. Nejvíce zvířat tady skončí právě tím, že se my lidé snažíme pomoci a ve výsledku tím zapříčiníme nemožnost vrátit tyhle drobky zpět do přírody.

Co vám budu povídat. Tím, že nejde o zebry žirafy a slony, ale vcelku běžné tvorečky, které v přírodě poměrně potkáme, zalíbila se holkám asi nejvíc tahle úvodní cedule 😀 , a pak teda veverka, které zcela evidentně na něčem jede. Běhá po svém výběhu bez jediné zastávky pořád dokola a mně bylo nevolno jen z toho pohledu na ní 😀 .

ParaZOO je moc hezká a útulná. Hned při vstupu máte možnost nahlědnout na jednotlivá hnízda ptáků. Kdo jak bydlí, jak velké to „lóže“ vlastně potřebuje a když se podíváte vzhůru, uvidíte i jednotlivé ptáky a rozpětí jejich křídel v letu. Některé bych nechtěla potkat „face to face“ 😀 .

Vydrýsku, ukaž se nám!

Vydry říční jsou po oblíbeném večerníčku (u nás raníčku, večer se jen čte) Vydrýsek, jedním z oblíbenců v každé ZOO. Tady jsme na ně ale měli smůlu. Ať jste se tu zastavili kdykoli, vyhlíželi ze všech úhlů, tak vydrýska ne a ne najít. Takže pokud jste tu byli nebo se třeba vypravíte, určitě držím palce, ať máte víc štěstí než my 🙂 .

Pokud se vám nepoštěstí, tak ale nebojte. Děti si velice rychle vylepší náladu hned za první zatáčkou, kde je pro ně připravené i venkovní hraní. My teda neměli moc štěstí na počasí, protože nám ten den pršelo, ale holky se tady stejně zastavily 🙂 .

Hravé prvky součástí paraZOO

Nejrůznější motanice, dřevěné otočné skládačky, pískoviště a další. Pro děti od batolat až po předškoláky 🙂 . Na pokladně si můžete zakoupit za asi 10 Kč herní kartu a vydat se na cestu „Hledáme vydříky“ (ta živá nám nevyšla, tak možná cena útěchy 😀 ). Zpestřete si návštěvu paraZOO hledací a znalostní hrou. Pokud to sem nemáte daleko a přijdete vícekrát, vydříků si sesbíráte víc 🙂 .

Každý vydřík má pro Vás trochu jiný úkol. Všechny odpovědi na otázky zjistíte přímo v paraZOO, když budete dobře hledat. Splněný úkol přineste ukázat opět do pokladny paraZOO. Za správnou odpověď dostanete odznáček (placku) s obrázkem vydříka do vaší sbírky. Při jedné návštěvě je možno získat jen jednoho vydříka. Vydříky je možno plnit v libovolném pořadí.

Prostředí paraZOO je moc útulné, domácí a svým vstupným pomáháte téhle záchranné stanici, která se tu stará o zvířatka i jinak zdravá, ale zkrátka nevypustitelná. Na všechny obyvatelé hezky vidíte, ZOO si projdete do hodiny celou a pak je jen na vás, jak dlouho si tu pohrajete nebo prostudujete jednotlivé výběhy 🙂 .

Zvířecí obyvatelé  paraZOO pochází většinou z volné přírody. Byli přijati do Záchranné stanice, ale bohužel neměli štěstí a nemohou se již vypustit.  V důsledku příliš komplikovaných zranění či nevhodného odchovu lidmi mají trvalé následky, pro které by se v přírodě již sami neuživili.

Zimní krmení se pomalu blíží

A protože už se zima pomalu blíží a v paraZOO byla tahle moc hezká cedule, vyfotila jsem ji sem pro vás, kteří každoročně sypete ptáčkům 🙂 . Najdete na ní čím krmit a třeba pak budete přes okno pozorovat ptáky jako my. Nejradši je má naše Kesinka (sedmiletá kočka), která loni prvně nestartovala ke krmítku, ale začala už si ptáčky jak stará dáma užívat jen pozorováním 😀 .

U nás teda můžeme krmit vždy jen do chvíle, než naše krmítko objeví městský holub 😀 . To nám pak legrace konči a krmítko zase vymetáme 🙁 .

Někde červy a larvy jedí, ale já se přiznám, že mi bohatě stačilo koukat na ně na cedulkách 😀 . A že jich tu mají požehnaně.

Bohužel, vydrýsek jen u stopaře

No provokovali nás celou návštěvu 😀 . Vydrýsek všude, ale ve vodě ne. Tak si ho holky alespoň „vyrazily“ do písku. Stopy zvířat v razítkové podobě znají z parku Mirakulum, kde je vždy bavily. Tady si je můžete orazit taky.  A že to do toho mokrého písku šlo raz dva. Alespoň nějaká výhoda toho uplakaného počasí.

A protože teplo bylo krásné, jen ta voda z nebe nepříjemná, stačila holkám na triko jen nepodšitá bunda z Unua, u kterých jsme doplnili zásobu na další podzim a úspěšně v nich holky tráví podzim ve školce. Teď prvně začínáme „přezouvat“ na teplejší svršky 🙂 .

Proč jsem tu? Často naší vinou!

Asi prvně jsem si pročítala v nějaké ZOO cedule. Klasicky si čteme jen jméno zvířete a o koho jde, ale tady se mi moc líbí, že je na cedulích i příběh, jak se sem dané zvíře dostalo. Dočtete se, které bylo zraněné, proč nemá křídlo nebo jiný důvod, proč bydlí v téhle stanici 🙂 .

Ehm, ano, cestou zpátky si dáváme asi 186. pokus o vydrýska 😀 . No, nemusím asi psát jak to dopadlo. Nezbeda!

Tolik potřebná paraZOO Vlašim – info

Doufám, že se vám tenhle tip z Vlašimi líbil. Ještě radši budu, když se třeba cestou kolem zastavíte, protože je malá, milá, ale hlavně užitečná. Dozvíte se i jak pomáhat zvířeti, když jej najdete v přírodě. Že naší nejlepší možnou pomocí je kontaktování záchranných stanic, ne rovnou balení zvířete a odvoz. Víte, že se tu dá i ubytovat? A tady pár praktických informací k výletu:

webová stránka paraZOO – http://www.parazoo.cz
Facebook fun page – tady klik
adresa paraZOO – Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim
ubytování v paraZOO – tady klik
ceník vstupného 50 Kč / dospělák – podrobněji tady klik

A teď se musím smát. Vkládám vám odkaz na jejich stránku na facebooku a jaké je úvodní foto? Žádné, je tam dokonce video. ON! Vydrýsek hrajícící si s míčky, provokatér. No, stavíme se tam příští rok cestou na Blaník znovu 🙂 .

6. okýnko: Zvířecí článek, zvířecí výhra – od Chytré opičky

Co vybrat za výhru? Už jsme tu měli dětskou knížku, vstupenky na festival, knihy pro maminky, tlakoměr a ještě tu nebyla žádná moc hračka. Tak co říkáte, že si jí dnes vyberete sami? S Luckou z e-shopu Chytrá opička jsem se domluvila, že si jí můžete vybrat sami. Z celé zvířecí kategorie tak vyberte tu, která se hodí k vám, věku dětí nebo prostě vkusu 🙂

Fotka je jen ilustrační, vyberte si cokoli ze zvířátkové kategorie – tady klik

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Kterou hračku ze zvířecí kategorie pošle Chytrá opička k vám 🙂 ? Vybírejte tady!

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí na třetí adventní neděli 15.12.2019 v 20 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

187 Comments

 • Adéla Bystřická 6.12.2019 at 16:00

  Kdyby se to povedlo, tak bereme Motorická dřevěná hračka – Djeco – Prošívací zvířátka 🍀

  • Lenka 6.12.2019 at 22:12

   Vybrali bychom drevena sroubovaci zviratka 🙂

  • Petra 8.12.2019 at 23:13

   Vybrala bych Hmatej a najdi farma

  • Kateřina 11.12.2019 at 19:12

   Myslím, že by si syn rád postavil puzzle s 3D brýlemi.

 • Lucie 6.12.2019 at 16:25

  Vybrala bych Hmatej a najdi-farma.

 • Katka 6.12.2019 at 16:38

  No u nás by to vyhrál vláček se zvířátky, s tím by si hrály obě děti 🙂

 • Martina H. 6.12.2019 at 17:44

  Jů, to jsou krásné výhry! Já bych brala skládací farmu v kufříku.

 • Tereza 6.12.2019 at 17:45

  Pexeso – Ludattica – Roztomilá zvířátka – 40 dílů

  • Hana Procházková 6.12.2019 at 22:04

   Drevena farma s příslušenstvím….tu by nase 3leta dcerka s radosti privitala. Zmena oproti klukovskym hrackam, ktere sdili s bratrem.

 • Radka 6.12.2019 at 17:45

  Domů by se hodilo Loto, bingo, pexeso – Ludattica – Zvířátka 🙂

 • karolina 6.12.2019 at 17:47

  tolika nádherných hraček ze je těžké vybrat jen jednu 😆 chytrá opicka má proste super hračky .Ted bychom si vybraly tuto magnetickou skládačku https://www.chytraopicka.cz/p/drevena-magneticka-skladacka-vilac-farma-80-dilu

  • Barča V. 7.12.2019 at 7:23

   Moc děkuji za tip na krásný výlet! A pokud bych mohla vybírat, byla by to hračka Zvířátka v kruhu od Djeca.

 • Ivana 6.12.2019 at 17:48
 • Eva 6.12.2019 at 17:50

  Nám by udělala radost stolní hra Djeco Barevná cestička se zvířátky.

 • Bára 6.12.2019 at 17:54

  Hmatej a najdi – farma

 • Lucie Kostolanská 6.12.2019 at 17:55

  Pro nás určite hru Hmatej a najdi farma 😊

 • Iva Bidmonova 6.12.2019 at 18:01

  Dobry vecer. Nas synek budeme mit brzy 3 roky a urcite by se mu moc libila farma 👍

 • Jana Ko 6.12.2019 at 18:02

  Nám by se hodila papírová zvířátková věž od djeca..

  • Lucie 6.12.2019 at 18:28

   Největší radost by určitě udělala dřevěná šroubovací zvířátka:-)

 • Květa 6.12.2019 at 18:07

  Určitě bych vybrala Dřevěná motorická hra – Vilac – Hmatej a najdi – Farma. Využila bych ji i pro děti ve školce.

 • Katka 6.12.2019 at 18:14

  Pěkný večer, vybrala bych Krabičkovou věž Djeco pro našeho nejmenšího:)

 • Iva Sedláčková 6.12.2019 at 18:16

  Zaujala me skládací farma v kufříku…na cesty pro naše tři nezbedniky by to bylo super.

 • Petra 6.12.2019 at 18:17

  Věž ze zvířátek nebo Prošívací zvířátka. 🙂

 • Lucie 6.12.2019 at 18:19

  Jako případnou výhru bych si vybrala dřevěnou věž ze zvířátek Le Toy Van, kterou bychom využili jak pro tříletou dceru, tak pro mladšího ročního syna.

 • Jana Seidlová 6.12.2019 at 18:25

  Mně by se pro nejmladší líbila Dřevěná motorická hračka – Djeco – Šroubovací zvířátka.

 • Hanka Houšková 6.12.2019 at 18:28

  Pro nás zvířátková věž Le Toy Van

 • Ingrid Malá 6.12.2019 at 18:33

  Djeco hra s kostkami by se nám moc líbila. A díky za článek, i když většina výletu je pro nás z Brna docela z ruky, tak mě to pokaždé děsně motivuje 🙂

 • Lucie Serbousková 6.12.2019 at 18:48

  Pěkný večer Míšo, jednou jsme s dětmi také byli v podobné zoo (záchranné stanici) a přesně jak jste psala, čtení cedulí – zjištění odkud se vzali, bylo moc fajn. Dnešní výhra je skvělý nápad a zatím nevím, zda se rozhodnout pro hru Vilac Hmatej a najdi – farma (tuhle hru mám totiž v záložkách, kam si ukládám tipy na dárky pro děti, jen v jiné verzi) a nebo dřevěnou hru Petitcollage Duha se zvířátky a kostkou 🙂 ta vypadá také moc dobře. Lucka

 • Soňa 6.12.2019 at 18:55

  Děti by zaujaly dřevěné magnetky.

 • Petra 6.12.2019 at 18:56

  Nám by udělala radost hra Hmatej a najdi :-).

 • Markéta P. 6.12.2019 at 19:03

  Pro holky bych vybrala „Dřevěná motorická hra – Vilac – Hmatej a najdi – Farma“, protože už ji plánuji fakt mooooc dlouho koupit a stále to odkládám pro jiné záležitosti, tak třeba ji vyhraji a konečně ukončím tuhle honbu za jednou hračkou 😀

 • Petra 6.12.2019 at 19:18

  Opět mnoho typů na dárky. Pro dítě kamarádů bych vybrala Puzzle – Djeco – Lesní zvířátka a pro naše holky, které skrz mě pomalu začínají pronikat do světa šití bych pořídila https://www.chytraopicka.cz/p/motoricka-drevena-hracka-djeco-prosivaci-zviratka

  Díky za tip na výlet 😉

 • Veronika Mlejnková 6.12.2019 at 19:30

  Nám by se libila Vilac Hmatej a najdi – Farma 🙂

 • Hana 6.12.2019 at 19:36

  Dřevěná motorická hra – Vilac – Hmatej a najdi – Farma

 • Katka Kozlová 6.12.2019 at 19:39

  Vybrala bych Hmatej a najdi – Farma, ideální hračka na rozvoj pozornosti.

 • Eva Hrubá 6.12.2019 at 19:39

  Jeee super web! Já bych brala skládací farmu v kufříku.

 • Katerina Valdmanova 6.12.2019 at 19:44

  Já bych pro dcerku vybrala toto 3D puzzle 🙂 https://www.chytraopicka.cz/p/puzzle-s-3d-brylemi-petitcollage-zviratka-100-dilu

  Puzzle miluje a tohle má ještě něco navíc 🙂

 • Šárka 6.12.2019 at 19:44

  Největší radost by celé rodině udělala výhra Dřevěná motorická hra – Vilac – hmatej a najdi – farma.

 • Lenka 6.12.2019 at 19:45
 • Hana 6.12.2019 at 20:02

  Libi se mi Stolní hra – Djeco – Barevná cestička se zvířátky. I diky Vasi recenzi na webu 😊 Vyhrali bychom si vsichni 🙂

 • Kamila M. 6.12.2019 at 20:08

  Líbila by se nám magnetická skládačka vilac, farma. V pára zoo jsme byli vloni poprvé a úplně super, též doporučuji
  😊

 • Viktorie 6.12.2019 at 20:13

  Dřevěná magnetická skládačka – Vilac – farma, 80 dílů.

 • Míša Č. 6.12.2019 at 20:22

  Krasny tip na vylet!

  Jinak bychom chteli Hmatej a najdi, poslali bychom pak do nasi skolky.

 • Eliška 6.12.2019 at 20:42

  Již delší dobu pokukuji po společenské hře pro nejmenší, proto bych si jako výhru zvolila Stolní hru – Djeco – Barevná cestička se zvířátky 🙂

 • Veronika R. 6.12.2019 at 20:42

  Vybrala bych Vilac – Hmatej a najdi – Farma, brousím si na ni zuby už delší dobu, moc by potěšila. 🙂

 • Markéta K. 6.12.2019 at 20:44

  Dřevěná hračka – Le Toy Van – Věž ze zvířátek

  V jiné variantě je už máme a jsou super 🙂

 • Hana 6.12.2019 at 21:00

  Vybrala bych hru od Djeco Barevná cestička se zvířátky.

 • Martina 6.12.2019 at 21:04

  Nám by se líbila “ Dřevěná motorická hra – Vilac – Hmatej a najdi – Farma“;-)

 • Aneta Procházka 6.12.2019 at 21:06

  Pokud by se nám posařiˇo vyhrát, tak Ele by se určitě moc líbila Dřevěná magnetická skládačka – Vilac – Farma – 80 dílů 😊

 • Verča R 6.12.2019 at 21:08

  Dekuji za skvělý tip na vylet. Já bych pripadne vybrala Hmatej a najdi od Vilacu.

 • Lucie Košťálková 6.12.2019 at 21:24

  Farmu v kufříku ❤️

 • Barbora H. 6.12.2019 at 21:26

  Moc se mi libi Vez ze zviratek a verim, ze by z ni byli nadseni prcci i nase slecna.

 • Kateřina Spurná 6.12.2019 at 21:26
 • Martina Křížová 6.12.2019 at 21:38

  Dobrý den,
  kdyby se na mne usmálo štěstí, tak bych chtěla pro děti Grafomotorické domalovánky Zvířátka k dokreslení.

 • diona.ea 6.12.2019 at 21:39

  Líbilo by se nám hmatej a najdi

 • Jindra 6.12.2019 at 21:41

  Líbí se mi dřevěná farma s příslušenstvím. Vypadá to, že by se dala i připojit k vláčkodráze.

 • Veronika Hamplová 6.12.2019 at 21:42

  Krabičkovou věž se zvířátky jsme viděli na Festivalu Mini a moc se nám líbils už tam 😊 ❤️

 • Dana Müller-Mazan 6.12.2019 at 21:49

  https://www.chytraopicka.cz/p/drevena-hracka-le-toy-van-vez-ze-zviratek na tuto věž jsme se s dětmi dívali je krásná. Sdílím

 • Eva Mezerová 6.12.2019 at 21:53

  Nevim proc, ale vzdycky se mi libi snad to nejdrazsi ze sortimentu 🙂 tentokrat je to Drevena farma s prislusenstvim

 • Jana 6.12.2019 at 21:58

  Pokud bych vyhrála, líbila by se mi Dřevěná hra – Petitcollage – Duha se zvířátky a kostkou

 • Verca 6.12.2019 at 22:00

  https://www.chytraopicka.cz/p/drevena-farma-s-prislusenstvim-legler Tahle farma se mi moc libi, deti by urcite zaujala take

 • Vendula 6.12.2019 at 22:01

  Nám by se líbila tato.hra a měla by využití u obou dětí https://www.chytraopicka.cz/p/drevena-motoricka-hra-vilac-hmatej-a-najdi-farma

 • Lenka 6.12.2019 at 22:01

  Albi knizku svet zvirat

 • Marie Formánková 6.12.2019 at 22:03

  Vybrala bych si skládací farmu v kufříku. 🙂

 • Míša 6.12.2019 at 22:04

  Líbí se mi mimo jiné Hmatej a najdi 🙂

 • Marie Smáková 6.12.2019 at 22:08

  Krásné hračky, obě děti by mohlo bavit Lotto, bingo, pexeso-Ludattica.

 • Jindřiška 6.12.2019 at 22:08

  Moc by se mi líbilo Hmatej a najdi :).

 • Barbora Vaňková 6.12.2019 at 22:13

  Libi se nam magnetické skladacky.

 • Jitka J.Š. 6.12.2019 at 22:14

  Líbí se mi stolní hra – Djeco – Barevná cestička se zvířátky, ta by měla u obou dětí úspěch 🤩 ale jako mimo 😉 ty stránky jsem neměla vidět 😂

 • Kamila 6.12.2019 at 22:17

  Dobrý den, těžké vybrat. Nejvíc zaujala stolní hra djeco barevná cesta pro zvířata.

 • Raduš Šmitalová 6.12.2019 at 22:17

  Nam by se libila drevena farma. Syn ted stale stavi nejake ohrady z kostek pro zviratka, tak ted by to mel opravdove 🙂

 • Jana 6.12.2019 at 22:18

  Magnetická skládačka 😊

 • Adriana 6.12.2019 at 22:20

  Dřevěná zvířata – safari.

 • Marcela 6.12.2019 at 22:22

  Nemůžu se rozhodnout mezi Hmatej a najdi a Albi knihou 🙂 ale spis tu hru 🙂

 • Veronika Vilímová 6.12.2019 at 22:25

  Moc se mi líbí dřevěná zvířátka od Petitcollage, už jsem po nich pokukovala dříve 🙂

 • Katka W. 6.12.2019 at 22:31

  My bychom braly hru Animo Dice. Společenské hry jsou teď u nás v kurzu, tuhle bychom mohly hrát všichni – jinak zabavit čtyřletou a sedmiletou jednou společnou hrou je čím dál obtížnější.

 • Andrea Daňková 6.12.2019 at 22:40

  Hmatej a najdi

 • Buroška 6.12.2019 at 22:44

  Ahojky Míšo, moc krásný tip na výlet, vůbec jsem nevěděla, že taková ZOO existuje 😉
  Hračku bych vybrala Duhu se zvířátky a kostkou.
  Pěkný večer přeji.

 • Zuzka 6.12.2019 at 22:49

  Moc by se mi pro děti líbila magnetická mapa světa od Vilac

 • Eva 6.12.2019 at 22:55

  Drevene magnety Vilac.

 • Ivana 6.12.2019 at 22:56

  Vlašim máme veľmi radi! Dcérka už je tam ako doma, takže si ZOO prechádza už v podstate sama.
  Spomedzi hračiek som vybrala Hmatej a najdi

 • Gabi 7.12.2019 at 0:15

  Skládací farma v kufříku. Některé další hračky už màme 😀.

  • Helena 7.12.2019 at 6:56

   Duha se zvířátky a kostkou.

 • Jana Habaskova 7.12.2019 at 0:27

  Už dlouhou pokukuji po hře little circuit.

 • Helena 7.12.2019 at 6:57

  Duha se zvířátky a kostkou.

 • Terez 7.12.2019 at 7:40

  Kreativní sada se samolepkami – Djeco – Ozdob zvířátko.

 • Aneta 7.12.2019 at 8:04

  Uz dlouho pokukuji po drevenych zviratkach-petitcollage-safari, takze bych mela vybrano hned.

 • Hanka jonakova 7.12.2019 at 8:40

  Nám výšce líbila kouzelná knížka svět zvířat

 • Marie Zikmundová 7.12.2019 at 8:49

  Už nějakou dobu pokukuju po Dřevěná motorická hra – Vilac – Hmatej a najdi – Farma, takže pokud by se podařilo vyhrat,byla bych nadšená.. jinak děkuju za super tip na výlet, já zase doporučím Záchrannou stanici Pasíčka v Železných horách, kde můžete vidět třeba rysa, lišku, medvídka mývalovitého a spoustu dalších 🙂

 • Martina Opletalová 7.12.2019 at 9:21

  Přála bych si od Chytré opičky pro svou dcerku buď dřevěný vláček s dráhou, anebo puzzle s 3D brýlemi. To mě nadchlo natolik, že i když nevyhraju, asi si ho koupím. Tedy, dcerce! 🙂

 • Daniela Mašková 7.12.2019 at 9:33

  Já bych vybrala Dřevěná magnetická skládačka – Vilac – Farma – 80 dílů, to by užily obě moje holčičky 🙂

 • Zuzana Tillerová 7.12.2019 at 9:45
 • Karolína Dvořáčková 7.12.2019 at 9:56

  Dřevěná motorická hra – Vilac – Hmatej a najdi – Farma 🍀

 • Hana Misery Charvátová 7.12.2019 at 9:57

  Nedávno jsme kupovali k narozeninám pro syna kamarádů Hmatej a najdi kyblík. Sofii se to tak moc líbilo, že říkala, že by to sama chtěla, ale u nás už Ježíšek nakoupil, tak kdybychom to vyhráli, bylo by to fajn 😁

 • Michaela 7.12.2019 at 10:11

  Moc by se mi líbil dřevěný slon na kolečkách.

 • Jana 7.12.2019 at 10:17

  Nam by se hodila dřevěná magnetická skládačka farma, takový typ hračky ještě nemáme. Díky za fajn tipy na výlety i různé vychytávky

 • Radunka 7.12.2019 at 10:17

  Nám by se líbil doktorský kufřík

 • Barbora Liskayová 7.12.2019 at 10:28

  Vybrala byt som si Hmatej a nájdi 🙂

 • Dana šoporová 7.12.2019 at 10:44

  Pěkné výhry 🙂

  Líbí se mi – Dřevěná šroubovací hračka – Djeco – Zvířátka (slon, želva, šnek, ryba)

  Dana

 • Lucie Chmielová 7.12.2019 at 10:56
 • Martina Boučková 7.12.2019 at 11:08

  vsechny jsou uzasna ale moc se nam libi Hmatej a najdi

 • Paja K. 7.12.2019 at 11:26

  Hmatej a najdi mam wish listu uz nejaky ten patek,tak urcite tu!:)

 • Karolina 7.12.2019 at 12:48

  Drevena zvirarka Safari.

 • Anna Hrabinová 7.12.2019 at 17:24

  Krabičková věž by byla teď právě pro nás 🙂

 • Lucie Buriánková 7.12.2019 at 19:14

  Určitě bych si s neteří vyhrála s Dřevěnými zvířátky – Petitcollage – Safari

 • Lenka 7.12.2019 at 19:40

  Líbila by se mi Dřevěná hra – duha se zvířátky🙂

 • Marcyr 7.12.2019 at 20:01

  Dřevěná magnetická skládačka – Vilac – Farma

 • Michaela K 7.12.2019 at 20:38

  Nám by se líbila Dřevěná magnetická skládačka od Vilac, vypadá moc hezky a líbila by se Matyáškovi i Adélce :))
  Jinak kolem Para Zoo jsme projížděli cestou na Farmu Blaník a právě jsem si říkala jaký to tam asi je, takže děkuji za tip a určitě tam vyrazime na výlet 😉

 • Marie Gregorová 7.12.2019 at 21:13

  U nás by měla úspěch Duha se zvířátky a kostkou 🙂

 • Kateřina Krupová 7.12.2019 at 21:34

  Nejvíce mě zaujala farma, protože ta by zaručeně bavila jak Mišku, tak Dandu: https://www.chytraopicka.cz/p/drevena-farma-s-prislusenstvim-legler

 • Eva Janečková 7.12.2019 at 21:46

  Nam by se libilo Puzzle, pexeso, duo puzzle-farma. To bychom hrali vsichni 😊.

 • Vendul 7.12.2019 at 21:57

  Nám by se hodila skládací farma v kufříku od Vilac.

 • Mária Kučerová 7.12.2019 at 23:51

  Ráda bych byla za Dřevěná hra – Petitcollage – Duha se zvířátky a kostkou

 • Martina 8.12.2019 at 1:36

  Já bych asi nechala vybrat dcerku, pod stromeček už dárky máme, tento by byl narozeninový 😉

 • Simona Loňková 8.12.2019 at 8:55

  Dreveny vláček 💜

 • Pavlína 8.12.2019 at 8:56

  Vybrala bych dřevěné magnety Vilac zvířátka – jsou nádherné 😊

 • Marie 8.12.2019 at 10:26

  Synovi by se určitě líbila Dřevěná farma s příslušenstvím – Legler 🙂

 • Eva Kadlecová 8.12.2019 at 12:11

  Moc se nám líbí dřevěná magnetická skladacka, syn by byl určitě nadšeně i z vláčku see zviratky a farmu..

  Hezkou druhou adventní nedeli

 • Kateřina 8.12.2019 at 13:59

  Líbily by se mi magnetická zvířátka.

 • Zdena B 8.12.2019 at 18:13

  Dřevěný slon na kolečkách – Legler – Jungle pro vnučku, co se narodila do zimy, nádhera. 🙂

 • Eva Kadlecová 8.12.2019 at 18:56

  Moc se nám líbí dřevěná magnetická skladacka..Ale syn by byl nadšený taky z vlacku a z farmy..

 • Zuzana Kudrnova 8.12.2019 at 20:17

  Vybrala bych vez ze zvířátek. Taky jsme v létě byli v záchranné stanici, ale u Příbrami :-). Tyhle projekty jsou skvele !

 • Lena Pol Nová 8.12.2019 at 21:12

  Chtěla bych vyhrát Dřevěnou stavebnici – Legler – Farma, dle popisu super i pro menší děti 🙂

 • Bloud 8.12.2019 at 21:36

  Skládací farma v kufříku, miluju Vilac!:)

 • Iveta 8.12.2019 at 21:54

  Mým synům by se moc líbila Překrásná umělecká kreativní sada – Djeco – Koláže Zvířata
  Vlašim i farmu Blaník máme moc rádi, top je rýžování zlata.:-)

 • Veronika 8.12.2019 at 21:56

  Nám by se moc líbila Kreativní sada – Djeco – Koláže zvířátka.

 • Hanka 8.12.2019 at 22:07

  Moc hezký a pro mě poučný článek, děkuji za tip!
  Nám by se moc líbila Dřevěná hra – Petitcollage – Duha se zvířátky a kostkou 🙂

 • Míša 8.12.2019 at 22:41

  Líbila by se nám dřevěná zvířátka od Petit Collage:)

 • Míla Svádová 8.12.2019 at 23:06

  Z nabídky krásných hraček bych vybrala Lotto, bingo, pexeso -Ludatica- zvířátka.

 • Andrea Gajdošová 8.12.2019 at 23:07

  Vybrali by sme si skladaciu farmu v kufríku – Viac.

 • Lenka K. 9.12.2019 at 0:21

  Nám se moc líbí Dřevěná hra – Petitcollage – Duha se zvířátky a kostkou. Pro tříletou ideální hračka.

 • Ella Nová 9.12.2019 at 2:13

  Uz nejakou dobu mam v merku Barevnou cesticku se zviratky, je nadherne zpravovana. A dekuji za dalsi tip na vylet, tuto zoo jsem vubec neznala.

  • Michaela Hofericová 13.12.2019 at 20:17

   Vybrala bych puzzle s 3D brýlemi, vypadá moc zajímavě. Jinak něco podobného, ale ne úplně přístupného veřejnosti máme i v Liberci. Záchranná stanice a útulek Archa. Byli jsme s dětmi ze školky a všechno krásně vysvětlili..

 • Zuzka Pataky 9.12.2019 at 9:24

  Pro syna by se mi líbila nejvíce Magnetická skládačka – Djeco – Zvířátka – 24 dílů.

 • Guna 9.12.2019 at 10:41

  Netušila jsem, že takové zoo existuje. A je to skvělý! Minulé jaro byl syn se školkou v záchranné stanici a průvodce v lesní školce je ve svazu Ochránců přírody a milovník všech živých tvorů. Tak doufám, že děti ve školce se naučí, jak se chovat k zvířatům v přírodě. No a pokud bych si měla vybrat výhru, tak by to byl Little dutch vláček, moc se mi tato značka líbí. Dřevené koleje už máme a právě jenom „klučičí“ verzi vláčku, tak by dcerka měla vlastní.

 • Eva 9.12.2019 at 11:31

  Vybrala bych dřevěný vláček s dráhou a zvířátky, protože by byl pro 8-mi měsíční holčičku, ale ocenil by ho i starší bráška 🙂

 • Lenka F. 9.12.2019 at 12:58

  Favoritů máme několik, ale v případě výhry bych nejspíš zvolila tuto stolní hru: https://www.chytraopicka.cz/p/stolni-hra-djeco-barevna-cesticka-se-zviratky

 • Irena Durdilová 9.12.2019 at 14:49

  Na opičce nějakou dobu pokukuji po Lotu se zvířátky😊

 • Monika Moravcová 9.12.2019 at 14:51

  Nám se moc líbí loto se zvířátky 🙂

 • Alžběta 9.12.2019 at 15:13

  Safari Petitcollage 🙂

 • Marcela 9.12.2019 at 16:32

  Farma od Vilac

 • Lucie Johaníková 9.12.2019 at 17:47

  To jsou nádherné hračky. Nejvíce se mi líbí: https://www.chytraopicka.cz/p/skladaci-farma-v-kufriku-vilac-1

 • Ivona 9.12.2019 at 20:12

  Radost by nám udělala Magnetická skládačka – zvířátka 🙂

 • Karla 9.12.2019 at 21:31

  Nám by se líbila farma v kufříku nebo podlahové puzzle 🙂

 • Petra Pětíková 9.12.2019 at 22:54

  Líbila by se mi hra: Loto, bingo, pexeso – Ludattica – Zvířátka

 • Andrea S. 10.12.2019 at 9:04

  Já bych pro syna volila Puzzle s 3D brýlemi – Petitcollage – Zvířátka – 100 dílů, myslím, že to by ho to bavilo zkoumat. Zoo má rád, každý rok minimálně jednu zoo navštívíme a zvířata Schleich jsou u nás top hračka do vany 🙂

 • Zdenka 10.12.2019 at 16:04

  Dřevěná farma je super!👍

 • Žaneta Bašistová 10.12.2019 at 20:00

  Holky zaujala duha se zviratky a kostkou 🙂

 • Ivča 10.12.2019 at 20:14

  Určitě bych vybrala Hmatej a najdi, na to mám zálusk už nějakou dobu 🙂

 • Martina Nováčková 10.12.2019 at 21:27

  Milujeme hracky od Djeco, loto by bylo krásným dárkem 🍀🙃
  https://www.chytraopicka.cz/p/loto-djeco-zviratka

 • Aneta 10.12.2019 at 21:34

  Magneticka skladaci zviratka vypadaji super 👍

 • Monika 10.12.2019 at 21:50

  Dřevěná zvířátka – Petitcollage – Safari

 • Veronika 10.12.2019 at 22:13

  Nam by se libila kouzelna knizka svet zvirat.

 • Pavlína Nedvědová 10.12.2019 at 23:35

  Vybrala bych pro své synky Loto, bingo, pexeso – Ludattica – Zvířátka, myslím, že u toho by se zabavili oba. 🙂