7.den | okolo Sázavy | Cyklovýlet s přírodní koupačkou

Náš tradiční výlet za sázavským dobrodružstvím je tady 🙂 . Už tady na blogu je dvakrát (trochu jinak), ale letos poprvé je o trochu delší, protože je na kolech. Kdo už nějaká kola či odrážedla máte, možná budete rádi 🙂 . Na tomhle výletě je totiž všechno. Kola, zábava, přírodní koupání, přívoz přes Sázavu, fajn jídlo a cesta vlakem 🙂 . Pojedete dnes s námi? Pojďte se v tom adventním počasí vrátit na chvilku do léta.

Hned na úvod tu hrdě oznámím, že holky už jsou zase větší 😀 . S tím souvisela rotace dětských kol. Nelinka jezdila ještě do loňského roku na kole Early Rider, které je neskutečně lehké a místo řetězu má řemen. Už tehdy jsme věděli, že pro ní bude váha kola hodně důležitá a cenu kola jsme bez jediného váhání obhájili faktem, že Nela na kole bude dvě sezóny a ještě kolo podědí druhé i třetí dítě. Rázem jsme se dostali na cenu úsměvnou a o tom, že se pak ještě investice vrátí v prodeji jsme nepochybovali.

Příklad: První Julči kolo WOOM 2 – cena 7900 Kč. Jezdila na něm dvě sezóny, naučila se jezdit ve třech letech za 45 minut. Po dvou sezónách prodáno za 6900 Kč. Na ultralehkém kole tak jezdila za 1000 Kč, najela přes 200 km hlavně si kolo zamilovala.

Letos se tak kolo přeneslo na Julinku, které je akorátně a byl čas Nelince vybrat kolo větší. Výběr jsme nechali na ní. Vzali jí do Cyklospecialit v Praze, odkud máme všechna kola. Dnes by byla mým velkým favoritem na kolo i nová značka lehkých kol RESCAL, též s řemenem a super váhou.

Nela sáhla po své nejoblíbenější barvě – fialové, ve které jsou kola WOOM. Je to vlastně stejné kolo, na kterém začínala Julinka, jen je už velké a krom několika cenťáků už mu přibyla i převodovka 🙂 . Stačil jeden výlet a a za hodinu už věděla jak na řazení. Stále je pro ní snazší dávat si převod těžší než se vracet k nižšímu, ale zápěstí už se značně zlepšilo 🙂 .

Nela 6 let – kolo WOOM 4 – tady klik

A ač jsme kolo vyzvedli na jaře, přišel místo prvního cyklovýletu zápal plic a ruku v ruce s ním pak série neštovic 😀 . Reálně jsme se tak ke kolu letos dostali až koncem léta. Užili jsme si ale výletů hned několik a obzvlášť jeden Šumavský, který byl neskutečně krásný, mě mrzí, protože zůstal v počítači, který „shořel“ a nemám z něj ani ťuk, který bych vám ukázala.

Tak zabalit batůžky (jo, má fialová lady 😀 ) a můžeme vyrazit směr Sázava. Mlsačky, helmy, rukavice, pití – zabaleno. Tak už jen dofouknout pneušky a jedeme.

Mimochodem asi jeden z posledních výletů, kde holky jsou na kolech a my bez. Už to totiž byl dost sprint je občas stíhat 🙂 .

Z Mirošovic k Sázavě – vyrážíme!

Okruh, který jsme si zvolili začíná na vlakovém nádraží v Mirošovicích. Můžete si sem dojet vlakem nebo využít parkoviště, které u nádraží je a dojet sem autem. Vracet se totiž budeme zase sem 🙂 .

První kousek cesty sice vedl obydlenou částí, kde projelo nějaké to auto, ale jde o krátký úsek (cca 600 m), který brzy opustíte a zajedete směr divočina 🙂 . Terénem to není výlet pro úplně začínajícího jezdce, na druhou stranu obě holky sedí prvně na novém (každá větším) kole po x měsících pauzy a výlet ujely bez obtíží obě. Odrážedel bych se nebála vůbec 🙂 .

Když se tak dívám na tyhle fotky z výletu s břichem v devátym měsíci 😀 , přemýšlím o jaru. Chtěli jsme s holkama začít jezdit společně všichni, ale mimčo ještě nějaký čas nebude moct do sedačky a vozík za kolo už mi přijde jako fakt „velká věc“. Takže pokud někdo máte zkušenosti, řešili jste na tomhle rozcestí to samé, budu ráda za komentáře 🙂 .

Pámelníkovou cestičkou – kolik jich sestřelíš?

A na téhle cestě už jsme nepotkali ani živáčka. Auto žádné, povrch super a tak jsme trochu potrénovaly nová kola. Z pámelníků jsme sebrali kuličky, použili je místo kuželů a holky mezi nima zkoušely slalom, v řadě druhé pak zkusily všechny kuličky rozmáznout přejetím 😀 . Přežily – kuličky i děti. Sem tam se nějaká podařila.

Celý výlet má cca 10 km. Ale tím, že ho jedete na kole nebo odrážedle, zbyde vám ještě dost času na koupání, oběd i cestu zpět 🙂 . My právě přijíždíme do bodu 3 na mapě. Pomalu vjíždíme směr les, kde byla na kratší dobu cesta trochu horší.

Na vině byli těžaři, kteří tam cestu zhuntovali těžkými stroji, takže možná už tady potkáte terén o moc hezčí 🙂 . I tak šlo ale vše projet a nebylo třeba z kol sesedat.

Tohle nám teď asi na chvíli končí. Zase se výlety začnou víc soustředit na terén a ty mé oblíbené lesní výlety nebudou s kočárkem úplně v kurzu. Takže kdo máte kočárek a na terén se hodně musíte soustředit, tak nebojte, určitě tady během příštího roku budou výlety kočárkové 🙂 .

Nosit určitě chceme, ale ne celý den, takže i když si nošením na výletech určitě pomůžeme, nebude to úplně bezkočárově.

Lesní terén za námi, průjezd tunelem před námi 🙂

Slíbila jsem, že na tomhle výletu toho mají děti hodně atraktivního. Máme za sebou vlak, terénní jízdu a před sebou aktuálně parádní dlouhý tunel – nebojte, je se světlem na konci 😀 .

Holky ho omrkávaly celou sváču, my vyhodnotili nulový provoz za to nejlepší co v tunelu chcete a holky vyzvaly k hlasitému zpěvu po celou jízdu 😀 .

Po modré přes mikešovy Hrusice

Po projetí tunelem se už pomaličku blížíme Sázavě. Tam si holky už propojí naše předchozí výlety s tím dnešním. Já s pupkem byla koncem výpravy, táta stíhal draka Julču, která s větším kolem získala i větší tempo a na jedno šlápnutí nám ujela tak, že jsme museli popoběhnout 😀 .

Mimčo bude slušný vyklepánek a jen doufám, že nebude trvat na tom, že se po porodu bude chtít pořád tak naklepávat. Já s ním totiž doma běhat nebudu 😀 .

Pokud bude vaše tempo pomalejší, přijíždíte do první obydlené části, kde už se dá naobědvat a někam si zajít. My se nakonec rozhodli, že ač bylo poledne, ukojíme pupky jen oříškama a sušenným ovocem z mlsačky a vydržíme si na oběd až k Sázavě (1,5 km), která nebyla tak daleko. Restauraci u plovárny už totiž známe, tak jsme se těšili 🙂 .

Už zase drandím přes kaluže

A jsme ve finále. Když je motivace jídlem, hned se jede rychleji, takže jsme šlápli do pedálů, já nasadila vysokou naklepávací 😀 a za rohem už jsme poznávali okolí Sázavy a místní plovárny.

Už kolikrát jsme na našich výletech potkali skupinky cyklistů. Těch co jezdí ten špinavý extrém. Hlava nehlava, cesta necesta a většinou na nich svítí jen oči, protože zbytek je pod blátem 😀 . Tak měla Nelinka radost, že už je taky „velká cyklistka“, když pár kalužema prosvištěla jako oni 🙂 .

Sázavské koupaliště s převozníkem potřetí!

A jsme tu. Plavky máme v batůžcích a ač je září, vypadá to tu tak božsky a počasí vyšlo nádherné, že už se holky těší směr voda. První ale bude jídlo. Přes Sázavu se dá přebrodit (dospělákovi byla voda po pas) nebo přejet přívozem. My si každoročně tu jízdu tam a zpět uděláme, protože je to pochopitelně jak atrakce na pouti 😀 .

Jízdé nezrujnuje 😀 .

Přívoz využíváme, ale jen kvůli obědu. Restaurace je totiž na druhém břehu. Na cestu zpět se pak vydáváme zase z plovárny. Milý pan převozník je tu rok co rok stejný, pořád mu nemizí úsměv ze rtů a jezdí dle potřeb, takže jsme vlastně nikdy dlouho nečekali.

Oběd na plovárně a honem do vody

Při čekání na oběd jsme vyndali hádankové sešity a balíček minipastelek, které holky dostaly někde v pojišťovně, takže nám to čekání hezky uteklo. Vopruz byly jen ty vosy, které mají babí léto bohužel taky rády.

A jak jsme si dřív dávali v restauraci tři velká jídla a ze zbytku měl táta jídlo své čtvrté, to už přestalo tohle léto fungovat 😀 . Nejenže už by mu nic nezbylo, ale holky mu pravidelně jedí i tu polívku, kterou si chudák jedinou vzal pro sebe 😀 .

Nekecám, ony mají porce jak my a ještě se zeptají na přídavek 😀 .

A jde se do vody. Namazáno máme, převlečeno do plavek taky a vůbec poprvé si holky za letošek oblékly plavky dle sebe. Kvůli neštovicím totiž byly léto v UV oblečení, Nelinka dokonce s dlouhým rukávem, a to už jsme v září a po dovče u moře mohli nechat doma 🙂 .

Tohle co dělají při čekání na přívoz – to si dávaj miminko do nosítka 😀 .

Sázavské pocachtání, letošní poslední

Tenhle výlet si naplánujte do hezkého počasí. Opravdu to je úplně jiný level, když celou první polovinu výletu víte, že si vlezete do vody a užijete Sázavu 🙂 .

Poprvé jsme Nelču nemuseli šikanovat ze slunka do stínu, voda nebyla žádná ledárna a já (krom focení 😀 ) měla čas i na kafe na trávě. Parádní je, že je polovárna na super místě. Každý rok je tady úplně akorát vody.

Nikde se vám děti neponoří, mají vody hezky po kolena – max zadek – a nebylo třeba ani žádných bot do vody. Lázeň jsme ukončili asi po hodině cachtání, aby si holky ještě proběhly malé hřiště, oschly a prozkoumaly okolí. Bez průzkumu totiž ony domů nepojedou, takže už si na něj vyhrazujem v plánu čas 😀 .

Převlíkárny s překvapením

Tím nejlákavějším tu pro ně byly převlíkárny. Nelinka si myslela, že to jsou bytečky 😀 , tak jsme je vyslali na pořádný průzkum a vůbec jsme netušili s čím přijdou!

Mamiiii, tady je KNIHOVNA. Nelinko to tam asi jen někdo zapomněl knížku nebo časopis, ne? No tak se pojď povívat. Hele a ono fakt 😀 .

V jedné z kabinek je parádní sbírka knih. Dokonce i holek oblíbená Honzíkova cesta tam byla. A tím se nám začal načítat skluz mimo plán 😀 . Snad nám ten vlak neujede. S knihovnou jsme totiž v lese nepočítali. Jezdíme sem na výlet od narození Nelinky, ale o knížkách jsme netušili. A zrovna pro ty naše dvě čtenářky, to je víc než koutek s hračkama.

Tak po knihovně rychlé pohoupání a holky, musíme jet!

Zastávka před odjezdem vlaku

Tahle je naše tradiční. Od koupaliště k vlaku to není daleko. Jede se i po hezké silnici v chatařské oblasti, kde auto projede jen čas od času. Před hospodou u nádraží je pak tenhle kamenný plácek, kde si děláme pravidelně společnou „samospoušťovou“ 🙂 . Tak tady už je nás pět, i když to malé se projevuje jen mou prostorovou výrazností 😀 .

Jestli vám zbyde čas nebo ujede vlak (jako nám 😀 – no jo, knihovna), tak u hasičárny a obecního úřadu máte krásné hřiště. Je nové, v dřívějších letech tu nebylo, tak se stavte. Na další vlak jsme čekali vlastně celou dobu tady.

Tak zase ahoj za rok – to už ale v pěti

Ale každý den i výlet někdy končí, tak i tím náš první cyklovýlet na velkých kolech skončil. Dorazili jsme na nádraží a za pár minutek už byl tady.

Ze Čtyřkol pak můžete jet buď zpět do Prahy – odkud jste jeli celý výlet na kolech nebo se vrátíte zpět do Mirošovic, kde jste si na parkovišti u zastávky nechali auto 🙂 .

Moc doufám, že se vám dnešní výlet líbil. Já měla velikou radost, když se jedna z vás zastavila na festivalu mini a povídala, že máte tyhle výlety rádi. Že jste nějaký zkusili a že se podle nich skutečně dá jet 🙂 . To mě těší, protože výlety tady budou vždycky. Holky si je totiž moc rády připomínají a není výjimkou, že si je spolu čteme třeba v čekárně u doktora nebo ve frontě na poště 🙂 . A co k dnešnímu adventu?

Bezpečný cyklovýlet se neobejde bez parádní helmy

Není krásnějších a líp padnoucích helem, než mají právě Cyklospeciality. A vy si v dnešním okýnku můžete jednu dětskou helmu vybrat 🙂 . Řeknu vám, že mě upřímně mrzí, že holky už mají tři roky ty samé helmy, když vidím ty parády, co se prodávají dnes 😀 . Ale u Nelinky už to vypadá, že hlava bude v helmě poslední sezónu, tak třebaaa 😀 . Jakou helmu si vyberete?

Pozor, obrázek je jen ilustrační, vybírejte v eshopu, kde je helem skutečně hoooodně 🙂 .

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Kterou dětskou helmu pošlou Cyklospeciality k vám 🙂 ? Vybírejte tady!

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí na první adventní neděli 15.12.2019 v 20 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

138 Comments

 • Kamila M. 10.12.2019 at 20:09

  Díky za tip na výlet! Helma se na líbí nutcase sky flyer 👍

  • Monika M. 12.12.2019 at 23:06

   HELMA ABUS – HYBAN – BRILLIANT PURPLE

 • Petra 10.12.2019 at 20:10

  Super článek. Lyže letos budou kvůli mimču složitější, ale na kolo už se moc těším. Používáme vozík. Respektive manžel raději používá sedačku a já vozík: je stabilnější a když bylo třeba, dalo se na něj zaháknout i kolo prostřední jezdkyně a ta si chvíli odpočinula v sedačce nebo vozíku. Za mě skvělá věc ! A letos bude několik premiér:
  Druhorozená povýší na větší kolo, mladší prvně přesedlá z odrážedla na kolo a mimin se bude vozit 😉 už se na to mooooc těším.

  • Petra 10.12.2019 at 20:21

   A přilbu děti mají, i když Head in the Clouds je nádherná. Ale já bych zasloužila novou 😀

  • Katka 10.12.2019 at 20:49

   Pěkný večer, máme doma červené kolo woom, takže ta červená woom helma by potěšila. Na ty barevné moc nejsem, ale ta berušková je moc hezká 🙂

   • Vendul 13.12.2019 at 21:33

    Helmy jsou super! Synovi by se libila Nutcase Outer space.

 • Ivča 10.12.2019 at 20:10

  No to by bylo těžké rozhodování :). Synovi by se líbila určitě nějaká s vesmírem, takže buď SPACE CADET MATTE nebo CONSTELLATIONS, dcerka by byla unešená z berušky 🙂

 • Zdenka 10.12.2019 at 20:11

  Těžko si vybrat 😍 ale asi pink lemonade nebo mráčky.

 • Iva Sedláčková 10.12.2019 at 20:18

  Zdravím.. rozhodně Nutcasd – sky flyer
  🙂

 • Romana 10.12.2019 at 20:18

  Bumblebee

 • Lenka 10.12.2019 at 20:19

  Jelikož naší Jasmince přinese Ježíšek nové červené kolo Woom a na novou helmu už mu nezbylo, tak bych si pro ni přála právě ladící helmu Woom M v červené barvě 😍 https://www.cyklospeciality.cz/detske-helmy-na-kolo/detske-helmy-na-kolo-woom/detska-helma-na-kolo-woom-m-barva-cervena

 • Marie Gregorová 10.12.2019 at 20:19

  Já bych pro syna vybrala ABUS YOUN-I – SPARKLING BLUE 🙂

 • Radka H 10.12.2019 at 20:20

  Všechny jsou parádní, ale brala bych Dětskou helmu NUTCASE – Flutterby Street.

 • Martina 10.12.2019 at 20:20

  Modra woom..Miso moc dekuji, diky vam si kluk zamiloval svoje kolo woom a letos trojku dedi segra a on dostal k narozkam woom4…moc dekuji, jeho radost byla nekonecna a laska k jezdeni na kole taky♥️

 • Kateřina Bednářová 10.12.2019 at 20:25

  Přilby jsou bozi! Já bych si tam asi vybrat ani nezvládla, jak se mi líbí všechny 😀 Ale myslím, ze naše cyklistika by brala buď Pink Lemonade nebo Blue birds and bees… 🙂 Díky za tip, příští rok už budou cyklovylety nejspíš aktuální, radi využijeme 🙂

 • Markéta K. 10.12.2019 at 20:28

  Nutcase- tin robot

 • Kateřina 10.12.2019 at 20:28

  Na kolo Woom se chystame taky, hlavne na vase doporuceni. Helmy jsou krasne, vybrala jsem Nutcase cherry blossom.

  • Monika Ch. 10.12.2019 at 23:20

   Děkuji za tip na výlet.
   Přilby jsou všechny krásné.Naší princezně by se určitě líbila ta s motýlky. ☺

 • Lenka PL 10.12.2019 at 20:31

  Nejvíc se mi líbí HELMA NUTCASE – CHERRY BLOSSOM, ale je to těžký vyber, krásne jsou…

 • Adéla Ž. 10.12.2019 at 20:33

  U nás to teda zatím na kolo ve 3 letech není. Stále jen motorka, odrážedlo s odporem. 🙁 Doufám, že to někdy klapne.. pro syna jako motivaci Abus youn i grey lightning.

 • Lucie Buriánková 10.12.2019 at 20:38

  Přilby jsou krásné. Jelikož bych helmu věnovala do našich sociálních služeb líbila by se mi neutrální, jak pro kluka tak dívku. Vybrala jsem tedy: BUS youn-i – Velvet Black – MIPS

 • Barbora Vaňková 10.12.2019 at 20:45

  Líbí se nam helma Outer Space s vesmirnym motivem.

 • Petra 10.12.2019 at 20:48

  Já bych pro syna vybrala Outer Space :-).

 • Niki 10.12.2019 at 20:48

  Nutcase mají parádní, těžko bych se rozhodovala.

 • Vendy 10.12.2019 at 20:49

  U nás by to vyhrála dětská helma NUTCASE – Flutterby Street.

  • Lucie 11.12.2019 at 15:22

   U nás by vyhrála woom m fialová. 🙂

 • Jana 10.12.2019 at 20:56

  Moc hezký článek. Helma R2 rock black by byla super.

 • Eva 10.12.2019 at 20:58

  Pro moji malou milovnici sov jedině helmu NUTCASE – Owl Party 🙂

 • Míša Č. 10.12.2019 at 20:59

  Jee diky za tip, to mame blizko! Ale teda v tomhle pocasi tyhle fotky…grr chci leto! 🙂 A helmu Nutcase Skyflyer.

 • Aneta 10.12.2019 at 21:00

  Krásný článek, hned bych nasedla na kolo a vyjela, Sázava je nádherná. U nás je oblíbená trasa Poděbrady Nymburk. Kdybych si vybírala pro sebe chtěla bych Black Space, no holčičí očka by brali Lotsa Love:)

 • Michaela Kratochvílová 10.12.2019 at 21:02

  Jelikož syn dostal teď k narozeninám novou helmu, tak bych vybrala pro dceru Adélku FLUTTERBY STREET a super tip na cyklovýlet, jsme z Uhříněvsi, takže to do Mirošovic máme vlakem kousíček :))

 • Ingrid 10.12.2019 at 21:05

  Tyjo, to jsou nádherné helmy 😍… Na jaře máme v plánu tu naši 3,5 letou slečnu take vice vytáhnout na kolo. A budou to také trasy kocarko-kolo, tak když budu mít nějaký tip, dám vám také vědět :)… jinak výběr helmy nejde udělat špatně a vybrala bych Cake pops.

 • Markéta P. 10.12.2019 at 21:11

  Děkuji za tipy! První helmy pro holky jsem, Míšo, kupovala na Vaše doporučení od značky ABUS. Starší Julinka už nám z ní letos vyrostla, takže na jaře budu kupovat novou (Pokud se nepoštěstí a nevyhraji ji tady 😀 )
  Líbila by se mi tato (protože naše dcerka taky upřednostňuje fialovou).
  DĚTSKÁ HELMA ABUS YOUN-I – SPARKLING PURPLE

 • Jana Habaskova 10.12.2019 at 21:15

  Kdybych vybírala podle sebe tak…ale dceri by se líbila Flutterby Blossom

 • Lenka 10.12.2019 at 21:16

  To koukam, kolik je barevnych a hlavne obrazkovych helem. Venku na detech vidam jen klasicke jedno/dvoubarevne. Mladsi syn bude na jare novou helmu potrebovat, tak by se nam vyhra hodila. Libi se mi Abus a barvu by si Tobik vybral nejspis zelenou 🙂

 • Martina Nováčková 10.12.2019 at 21:18

  Ty jo pecka tip na výlet! U Sázavy bydlíme, jen teda u jiné části toku 😀
  Helma by se líbila tato, mládě má období superhrdinů 🙈
  https://www.cyklospeciality.cz/helmy/detska-helma-abus-youn-i-blue-mask/

 • Zuzana Tillerová 10.12.2019 at 21:19

  Dcerka zatím jezdí s kolečky, ale doufáme, že se brzy odhodlá i bez nich 🙂 V téhle jsem se „shlédla“ u vašich holek :)) https://www.cyklospeciality.cz/helmy/detska-helma-abus-youn-i-sparkling-purple-2/#nutcas

 • Aneta 10.12.2019 at 21:21

  Libila by se mi (a hlavne dceri :-)) Abus youn-i-sparkling pink

 • Barča V. 10.12.2019 at 21:27

  Syn se učí jezdit na kole a helmu si rve stále z hlavy dolů. Tak třeba by ho taková Woom M přesvědčila, že je dobrý nápad mít ji na hlavě… Vůbec, když si to s láskou rozkotli z každého kopce 😁

 • Syl Va 10.12.2019 at 21:27

  Potřebovali by jsme stejnou jakou má sestřička DĚTSKÁ HELMA ABUS YOUN-I – SPARKLING PURPLE, aby měli holky stejne.

 • Veronika 10.12.2019 at 21:28

  Díky za tip – k článku i do e-shopu se určitě vrátím 🙂 U nás by určitě měla úspěch berušková – „Ladybug“.

 • Paja K. 10.12.2019 at 21:28

  Protoze Stelinka je v prekladu hvezda,ja bych pro ni brala hvezdickovou helmu ABUS YOUN-I – GREY STAR:)
  PS:Honzikova cesta je moje milovana knizka detsvi,vzdycky jsem pak nutne chtela chleba s maslem a vajicko na mekko do misticky:)

 • Andrea 10.12.2019 at 21:29

  Matoušek si vybral tuto: https://www.cyklospeciality.cz/helmy/detska-helma-little-nutty-sky-flyer/
  Tak mu držím pěsti 😘.

 • Tereza 10.12.2019 at 21:30

  Krásný výlet 😉 u nás kolo moc úspěch nemá, ale letos přinese Ježíšek parádní koloběžku, tak snad zaboduje.
  Jinak helma se mi líbí DĚTSKÁ HELMA NUTCASE – SKY FLYER. 😉🍀

 • Barbora 10.12.2019 at 21:31

  Ke kolu by nám ladila helma Abuse – Sparkling green 🙂

 • Eva Mezerová 10.12.2019 at 21:39

  K 2.narozeninam syna planujeme koupit odrazedlo, takze by se nam helma moooc hodila 🙂 a libi se tato: DĚTSKÁ HELMA NUTCASE – SKY FLYER

 • Eva 10.12.2019 at 21:44

  Tak helmu bychom nutně potřebovali. Naše mrně má zatím takovou poděděnou jen na motorku a příští rok už to vypadá na odrážedlo, větší akci a tudíž lepší helmu. Ale pořád se pohybujeme v mikrovelikostech- takže Nutcase a za dceru Petal Power, ale já bych raději něco neutrálnějšího. Třeba už přelezeme k větším velikostem a bude větší výběr vzorů (:

 • Eva 10.12.2019 at 21:46

  Vybrala bych helmu pro syna – DĚTSKÁ HELMA WOOM M v modré barvě 🙂

 • Petra 10.12.2019 at 21:46

  U nás přilba jakákoliv oranžová nebo modrá. 🙂

 • Katka 10.12.2019 at 21:48

  Jednoducha woom M v modre 😊

 • Lenka 10.12.2019 at 21:48

  DĚTSKÁ HELMA ABUS YOUN-I – SPARKLING GREEN – MIPS

  Libi se nam tato

 • Jana 10.12.2019 at 21:55

  Starší dceři by se hodila HELMA ABUS – HYBAN – BRILLIANT TYRKYS

 • Markéta Michálková 10.12.2019 at 21:57

  Syn kvuli tomu, ze nechce nosit helmu, odmita jezdit na odrazedle, coz me moc mrzi. Tak treba by nejaky paradni vzor jeho vztah k helme zlepsil 🙂 A treba by mu pomohla od Nutcase ve vzoru Outer Space, Space Cadet Matte nebo Head in the Clouds. Jinak paradni tip na vylet, hlavne ta koupacka – dekuji 🙂

 • Andrea Daňková 10.12.2019 at 21:59
 • Vanilka Bourbon 10.12.2019 at 22:01

  Aby syn nezdědil všechno růžové, hodila by se třeba NUTCASE – HEAD IN THE CLOUDS 🙂

 • Veronika Vilímová 10.12.2019 at 22:03

  Teda to je náročný výběr, helmy jsou parádní, ale asi by to vyhrála DĚTSKÁ HELMA ABUS YOUN-I – CHERRY HEART. Pokud bych ovšem k výběru přizvala dcery, asi by to dopadlo zase jinak 😊
  A výlet vypadá skvěle, jen škoda, že to máme tak z ruky…

 • Jolana 10.12.2019 at 22:10
 • Jana 10.12.2019 at 22:26
 • Buroška 10.12.2019 at 22:30

  Parádní tip na výlet! Máš pravdu Míšo, ten má úplně všechno 🙂 vybrala bych buď helmu Nutcase Ladybug nebo Nutcase Čaje pops. Krásný předvánoční čas

 • Sylva Nekulová 10.12.2019 at 22:31

  Vybrala bych helmu ABUS youn-i – Grey Star, ta ja od jara do podzimu ideální, větrací

 • Dana Müller - Mazan 10.12.2019 at 22:34

  Všechny helmy jsou úžasný ale malej má rád melouny 😂 tak to vyhrála tato https://www.cyklospeciality.cz/helmy/helma-nutcase-watermelon/ byl by s ní nadšený a tím že bude mít narozeniny a dostane odrazedlo tak to bude potřeba jako první helmu pořídíme tuto 👍

 • Marie Formánková 10.12.2019 at 22:36

  Vybrala bych si pro dceru Nutcase Petal power. Ale všechny vypadají skvěle.🙂

 • Karolina 10.12.2019 at 22:37

  Krasny výlet! Určitě se necháme inspirovat a vyrazime. Moc dekujeme za tip.

  No tak ty helmy, ty jsou naprosto dokonale! 🥰 jedna hezčí než druhá! Vybrala bych si jich hned několik! Ale asi ze vsech tuto https://www.cyklospeciality.cz/helmy/detska-helma-baby-nutty-happy-hearts-xxs/

 • Martina 10.12.2019 at 22:39

  Helma se mi líbí berušková Nutcase, ale třeba by dcerka vybrala jinou ;D

 • Jana 10.12.2019 at 22:47

  Urcite ABUS YOUN-I – SPARKLING GREEN – MIPS 😉

 • diona.ea 10.12.2019 at 23:07

  Nám by se hodila dětská helma Nutcase Outer space, velikost XXS

 • Pavlína 10.12.2019 at 23:23

  Synům už jsem na tvé doporučení koupila helmy ABUS, tak teď by si novou helmu zasloužila dcerka – vybrala jsem tuto: https://www.cyklospeciality.cz/helmy/helma-nutcase-diamond-daze-matte-street-2/
  Díky za krásné tipy i výlety.

 • Jana S. 10.12.2019 at 23:29

  Líbí se mi červená helma Woom.

 • Anna Hrabinová 10.12.2019 at 23:32

  U nás by asi vyhrála Lotsa Love 🙂

 • Eva 10.12.2019 at 23:41

  Nám by se líbila helma ABUS youn-i – Cherry Heart. Děkujeme za tip na výlet!
  Krásný a hlavně poklidný adventní čas!

 • VerčaS 10.12.2019 at 23:47

  Letos s nami už začne jezdit naše Terezka, tak bych ji vybrala Nutcase Pops cake

 • Hana Procházková 11.12.2019 at 0:05

  Abus smiley black spaces – ta by u syna vyhrala na plne care. Obdobi vesmiru se pocita na kazdem kroku, cinnosti, kousku oblečení…

 • LuciRei 11.12.2019 at 0:22

  Cherry blossom a nebo Beruška, to sou krásný kousky! Měla bych problém vybrat.

 • Alena Hájková 11.12.2019 at 1:26

  určitě DĚTSKÁ HELMA NUTCASE – HAPPY HEARTS je moc krásná

 • Barbora Liskayová 11.12.2019 at 6:35

  Našej by sa páčila happy hearts 🙂

 • Veronika Skalská 11.12.2019 at 7:07

  DĚTSKÁ HELMA NUTCASE – HAPPY HEARTS ❤❤❤

 • Katka 11.12.2019 at 8:23

  Helma Abus. Asi jsem divná , ale nemám moc ráda ty obrázky 🙊😀

 • Míla Svádová 11.12.2019 at 8:46

  U nás by jistě zabodovala DĚTSKÁ HELMA NUTCASE – LOTSA LOVE 💕

 • Karolína Dvořáčková 11.12.2019 at 9:17

  Nutcase Rainbiw Sky 🍀

 • Dana 11.12.2019 at 9:19

  Tipy na výlety mám ráda. Helma se hodí i k odrážedlu, tak třeba Dětská helma ABUS youn-i – Sparkling Blue.

 • Milada 11.12.2019 at 9:27
 • Iva 11.12.2019 at 10:53

  Díky za krásný tip na výlet. My letos dceři pořizovali fialovou woom. V létě nás nejspíš čeká nové větší kolo, s největší pravděpodobností vyhraje woom.

  Takže případnou helmu bych věnovala neteři, která na jaře ve 2 letech začne s odrážedlem, a vzhledem k tomu, že miluje zvířátka, tak bych jí vybrala beruškovou https://www.cyklospeciality.cz/helmy/detska-helma-little-nutty-ladybug/ nebo kočičkovou https://www.cyklospeciality.cz/helmy/helma-nutcase-space-cats/

 • Adéla Bystřická 11.12.2019 at 11:35

  Článek je to teda dlouhý, ale jezsr více času zabralo vybrat tu nejhezčí helmu 😀 radost by nám nejvíc udělala tato LITTLE NUTTY – BLUEBIRDS & BEES

 • Martina Boučková 11.12.2019 at 11:44

  Vsechny helmy jsou nadherne ale me teda nejvic uchvatila Helma NUTCASE – Feathered Friends 🙂

 • Lenka Scholleová 11.12.2019 at 11:57

  Já jsem za tyhle výletové tipy také hrozně ráda, je to hotový poklad. Pořád nám ale holky po obědě spí, takže si jich většinu schovávám na dobu, až budeme moct dělat celodeňáky 🙂 Já jsem předloni koupila helmu Abus na vaše doporučení pro starší Dorotku, a jsem s ní maximálně spokojená. Jinou bych nebrala, a vydrží nám ještě dlouho – takže bych vybrala další Abus, tentokrát pro mladší dceru, a barvu bych nechala na ní 🙂

  • Míša 11.12.2019 at 17:44

   Leni většina výletů na blogu je s poledním spánkem 🙂 Juli nám usínala hezky na dece pod stromem a Nelince jsem brala knížku nebo hru a odpočívali jsme všichni. Třeba tady u Sázavy by to šlo taky úplně super 🙂 Máváme 🙂

 • Květa 11.12.2019 at 13:06

  Vybrala bych helmu Nutcase cheeŕry blossom. Ale v případě výhry bych nechala dceru vybrat samotnou. Děkuji za Vaše články 🙂

 • Ella Nová 11.12.2019 at 13:27

  Ja bych asi musela nechat vyber barvy na prdolovi, protoze ja jsem konzerva a vybrala bych jednobarevnou nutcase blue – a ono je to o tech prdolu obcas i skoda kdyz je na vyber z takovych krasnych vzoru 🙂 krasny advent Miso Vam i cele rodince

 • Barbora H. 11.12.2019 at 13:40

  Teeeeda, to se snad ani nedalo vybrat. Kazdopadne nasi slecne by se urcite libila Nutcase- Tin robot.

 • Katka 11.12.2019 at 13:43

  Dceři by se určitě líbila In Bloom, synovi by se určitě líbil Tin Robot.
  Jinak my jsme si s miminem cyklo výlety holt odpustili – vozík za kolo jsem zamítla hned, vždycky jsem litovala ty děti, když jsem viděla, jak to s nima hází… A na silnici mi teda moc bezpečné nepřijdou. Takže my jezdíme jen sedačkou nebo s dítětem, co šlape samo. 😉

 • Veronika R. 11.12.2019 at 14:14

  My na tu cyklistiku vůbec nejsme, ale děti by měly umět jezdit na kole, takže je v tom budeme podporovat. 🙂 Vybrala bych ABUS youn-i – Sparkling Green nebo ABUS youn-i – Sparkling Blue.

 • Kristyna 11.12.2019 at 14:16

  Tak to je skutečně velký výběr! Nakonec bych dceru nechala asi vybrat sama, za mě ale vede klasická Woom v růžové anebo nutcase Bumblebee.

 • Zuzana Lepařová 11.12.2019 at 14:24

  Krásné dětské helmy, ale hlavně bezpečné, a na tom záleží. Vybrala jsem dětem výraznou, aby byly dobře vidět. DĚTSKÁ HELMA R2 DUCKY – YELLOW NEON

 • Míša 11.12.2019 at 16:32

  díky za článek. helma u nás bude aktuální téma na jaře. Moc se mi líbí nutcase nebo woom, design by si vybral syn sám.

 • Iveta 11.12.2019 at 17:00

  Modrou helmu woom k modremu kolu, které vloni přinesl ježíšek 9 letému synovi.😃

 • Zdena B 11.12.2019 at 17:34

  Dětská helma LIMAR 224 S růžová s medvídkem, pro první zážitky na kole, ať se jezdí krásně a bezpečně. 🙂

 • Raduš Šmitalová 11.12.2019 at 17:41

  To je neskutecny vyber, ze mam vazne problem si vybrat. Libi se mi Head in the clouds nebo robot. Jen jsem nikde nenasla rozdeleni podle obvodu hlavy. Budu muset jeste zapatrat 🙂

  </