na výlet s dětmi | Dům přírody Blaníku

A hurá na další kulturní vložku, než se vrhneme na nějakou tu knížku 🙂 . Dnes pro Vás mám tip na další výlet v kraji Blanických rytířů 🙂 . Vyrazili jsme na něj z Farmy Blaník, kde jsme byli v červenci na poneštofkové dovče. Krom toho, že se vám nechce opustit farmu, nebude se vám chtít domů ani z výletů.

A proč jsme vlastně utekli z farmy, když jsme mohli být celý den ve farmaparku mezi zvářátky a hřištěm? Hledali jsme v té výhni stín pro Nelinku, která byla těsně po neštofkách. Tak pojďte zabalit batůžky a hurá s námi. 

Z Farmy Blaník jsme se autem přiblížili pod horu Blaník, odkud jsme si naplánovali celodenní výlet právě na horu Blaník. Cesta slibovala les, tedy dostatek stínu pro Nelču a taky Dům přírody Blaníku, který jsme ani ve snu nečekali, že bude tak krásný, takže z jednoho výletu jsou teď články dva. Tenhle Dům si ho zaslouží 🙂 .

Zastávka před výšlapem na horu Blaník

Vedle Domu přírody Blaníku je parkoviště, na kterém jsme nechali auto. Z farmy bychom se sem jinak špatně dostávali. Na zajímavosti kraje jsem se moc těšila, protože jsme jeden takový Dům již navštívili a moc se nám v něm líbilo. Byl tedy o dost větší, ale pro nás zase o dost dál. Možná si na článek pamatujete?

Dům přírody | KrasoKrásy krok od Macochy – tady kuk

Dům přírody Blaníku

Tenhle útulný domek představuje nám, návštěvníkům, přírodu CHKO Blaník a národního geoparku Kraj blanických rytířů i slavnou blanickou legendu o spícím vojsku. Najdete tu expozici věnovanou přírodním, geologickým a kulturně historickým zajímavostem Podblanicka. Blíže poznáte některé typy přírodních stanovišť v oblasti, rostliny, které zde rostou a živočichy, kteří zde žijí.

Tip: Před návštěvou si doporučuji shlédnout divadelní hru Járy Cimrmana – Blaník 😀

Úsměvnou formou se seznámíte s legendou o blanických rytířích – průvodcem a maskotem Domu přírody Blaníku je blanický rytíř. Dům přírody nabídne jak hravé prvky pro děti, tak hlubší informace o regionu. Začali jsme venku, kde pro holky byly hry sice těžší, ale s naší pomocí si z toho (snad 😀 ) i něco odnesly.

Pokud se na horu Blaník vypravíte (výlet je to skvělý, i když se pochopitelně nevyhnete stoupání = unavíte děti, tradááá 😀 ), rozhodně si ho naplánujte tak, abyste si mohli alespoň hodinku pobýt právě tady. Nakoukli jsme okýnkem, vytáhli peněženky a vypravili se hledat pokladnu. Tam na nás milý pán koukal trochu udiveně, že za co chceme platit 😀 , takže vstup je zdarma či za dobrovolný příspěvěk, který jsme Domu moc rádi nechali.

Největší úspěch od dětí sklidila 3D mapa celého kraje, kde jste si pomocí tlačítek vybrali, co chcete vidět, a v kraji se vám rozsvítilo světýlko, kde se vámi vybrané místo nachází 🙂 . My si tak ukázali právě Blaník a rozhlednu na vrcholu, kam jsme ten den zrovna šli.

Domek je celý moc příjemný a útulný, krásně zabydlený a lesní 🙂 . V rohu na vás vykukuje sojka práskačka, nebo třeba ježci a jiná lesní drobotina.

A když my si četli zajímavosti, které budem na děti chrlit cestou nahoru na horu 🙂 , holky se jaly voskovek a reliéfů, které si tak hezky vytlačili do papíru a doma založili do deníků.

Největší ovace si zasloužili vážka a šídlo, které jsme si odvezli hned v několika barvách 😀 .

Nezapomenout u pána narazit vše co jde (a že toho jde!), koupit turistickou známku a objednat mamince kafe 😀 . To je moje mlsání místo sladkého, ze které mi bylo v tu dobu jinak dost špatně, takže jsem se na hořké kafe s mlíkem vždy třepala jak závislák na perník. A kafe? Žádný automat, pán udělal lepší než kdejaká kavárna 🙂 Děkujeme!

A co ti blaničtí rytíři?

Je tomu už dávno, co se na hoře Blaník odehrála veliká bitva. Odvážní bojovníci se nechtěli nepřátelům vzdát. Bojovali statečně, ale nakonec podlehli přesile. Jeden po druhém padali rytíři v třpytivých brněních z koní, jednomu po druhém vyklouzl z ruky meč. Boj skončil, vítězové jásali, rozdělali ohně a hodovali. Pak usnuli tvrdým spánkem. Ale ráno, když se probudili, užasli. Tam, kde ležela těla obránců, nebylo nic, jen holá zem. Mrtví rytíři zmizeli … Jak se to mohlo stát? Kdoví! Ani lidem v okolí Blaníka tahle otázka nedala spát – kam se jen bojovníci poděli?

Holky je zbytek dne hledaly a obcházely každou skálu volajíc na rytíře 😀 .

„Myslím,” řekl jeden starý muž, „že nezemřeli. Myslím, že se propadli do hory, tam spí a čekají, až přijde jejich chvíle – aby se pomstili.“ Že to řekl ten nejmoudřejší ze vsi, lidé mu rádi uvěřili. A další události jim daly za pravdu – na Blaníku se totiž začaly dít prapodivné věci. Tak se ztratil pasáček. Ovce přišly samy domů, bez něj, smutně pobekávaly. „Jistě spadl někam do propasti,“ usoudili lidé, „nebo jej roztrhaly divé šelmy.” A prohlásili chlapce za mrtvého. Jaké ale bylo jejich překvapení, když se po roce pasáček ve vsi zase objevil! Přiběhl na náves, celý udýchaný, a křičí:

A jak to bylo dál?

„Nebudete tomu věřit, ale viděl jsem blanické rytíře!” „Skutečně? Povídej, jak to bylo?” „Ztratila se mi ovečka, ta pěkná, s černou hlavou a bílýma nohama. Šel jsem ji hledat do lesa a najednou … najednou se přede mnou otevřela skála.“ A když pasáček nahlédl do průrvy, spatřil podzemní chodbu. Zvědavost mu nedala, dodal si odvahy a šel dovnitř. Byla tam tma, přidržoval se rukou stěny, až se ocitl ve veliké síni. „Tam hořel oheň a kolem stolů seděli rytíři v plné zbroji. Hlavy měli položené na rukou a spali. A na mě také padla dřímota … “ vyprávěl pasáček.

Posadil se na lavici, pak si na ni lehl a za chvíli usnul. Vzbudil jej veliký hřmot – to rytíři vstávali, brousili meče, vyváděli koně ze skály. Pasáčka si nevšímali, jako by tam nebyl. Ten běžel honem chodbou ven – a domů. Jakpak mohl vědět, že ho už oplakali, že prospal ve skále celý rok?! I jiní lidé tvrdili, že statečné bojovníky zahlédli. Nebo aspoň slyšeli ve skále řehtat jejich koně. Pročpak ti rytíři ze skály čas od času vyjíždějí? uvažovali pak. Snad se cvičí v boji, aby jim koně nezeslábli, meče nezrezavěly. Potom se vracejí do Blaníku a odpočívají, sbírají síly. Až bude v naší zemi nejhůř, vyjedou na pomoc. Postaví se v třpytivých brněních nepřátelům – a bezpochyby je zaženou.

S menšími dětmi doporučuji poklop otevírat společně 😀 . Na první otevření a nahlédnutí měla i Julča chuť zdrhnout na Blaník 😀 .

Suvenýr, o který jsme rychle přišli

S holkama jsme se domluvili, že jim něco z místních krás koupíme, ale ne a ne si vybrat jen jednu věc. Tak jsme zvolili strategii druhou. Každé jednu vzpomínku na Dům koupíme a druhou vám zaplatíme, ale doma nám od sebe z kasičky penízky dáte. Nelinka si to rozmyslela a nechtěla už nic 😀 , ale Julinka si vybrala ještě Blanické omalovánky a dokonce mi nabídla, že mě pozve na kafíčko 😀 .

Dušička malá ještě netuší, že jedno kafe je za x omalovánek 😀 .

Holky si každá vybrala jednu lesní tužku s píšťalkou a cestou si popískávaly, i když měly co dělat, aby kopec ušlápy 🙂 . Co už bylo milé míň, že Nelince někde tužka vypadla z boční kapsy batůžku, a i když jsme jí cestou zpět hledali, nepodařilo se to. Ano, mohli jsme se stavit pro další, ale výchovné už by to tolik nebylo a v šesti letech už věřím, že z toho nějaké to ponaučení má. Jen těch slziček 🙁 .

Je trošku vopruz, jak se umí sourozenci vzájemně dráždit, takže Julinčino „Škoda, že si jí ztratila“ – oznamujíc se svou zelenou v puse, bylo lehce týrající 😀 .

Krásná výstava a film dle vlastního výběru

Po projití spodku (ne spodků 😀 ), se vypravte ještě do horního patra, které je krásné a já se tu rozseděla, že se mi na Blaník ani nechtělo 😀 .

Holky našly podobiznu maminky, která „jééé hele ta je taky těhotná“ nepotěšila 😀 , ale dětské oko upřímnosti, chápu a nezbývá si jen doufat a tvrdit, že je to stav dočasný 😀 .

Zuby mám teda ale rozhodně lepší 😀 !!! A jestli jsem to já, pak vedle mě je táta a ten mě baví snad ještě víc (netěhotnej = ne dočasnej stav 😀 ) .

Na velkém plátně si můžete vybrat dokument, který má jen pár minutek a ten si společně pustit. Videa jsou moc krásně zpracovaná, takže jsme jich stihli před výstupem na Blaník víc. A vidíte ten nátřask tady? No výlet podle mého gusta 🙂 .

Při odchodu se nezapomeňte zvěčnit do návštěvní knihy. Z července tam pak najdete i podpis holek, tak se k nám připojte 🙂 .

S domem se loučíme, procházíme ještě venkovní altánek, ve kterém je geologická expozice a který holky moc zajímal, i když bych to vůbec předem neřekla.

Moc se jim líbily tyhle cedule, které znázorňují jednotlivá období a náš vývoj z opičáků 🙂 .

A dál? Můžete zamířit domů nebo jako my – na Blaník!

A tímhle skončila naše návštěva Domu přírody Blaníku. Pokud budete pokračovat jako my – na Blaník – možná zvažte, zda si Dům nedat jako odměnu po sestupu. My se tady totiž tak příjemně rozseděli, že já byla jedna z prvních, která (v duchu pochopitelně 😀 ) kňourala, že se jí tužit svaly a vynášet mimčo na Blaník, nechce 😀 .

8. soutěž: Vybavte děti batůžkem z promaledobrodruhy.cz

A když jsem přemýšlela, co do dnešního okýnka, volba byla jasná. Byl to totiž jeden z posledních výletů, kde si Julinka balila věci do svého (jí už malého) batůžku Deuter a my začali řešit, jaký další vybereme. Tak co kdybyste si dnes u Pro malé dobrodruhy vybrali batůžek vy? A co když vám řeknu, že je jedno jaký a můžete vybírat z celé sekce dětských batohů?

Tip na náš článek: Naše batohy | Do čeho si balíme na výlety? – tady kuk

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Který dětský batoh poputuje k Vám 🙂 ? Vybírejte tady – vložte odkaz!

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí na čtvrtou adventní neděli 23.12.2019 v 20 hodin,  1 výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

156 Comments

 • Simona Loňková 16.12.2019 at 18:40
 • Martina H. 16.12.2019 at 18:42

  Tenhle je úžasný! V holčičí verzi pro dceru.
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/

 • Hana 16.12.2019 at 18:45
 • Lucie 16.12.2019 at 19:11
 • Gabriela Gaudlova 16.12.2019 at 20:23

  Tenhle batoh by urcite moc potesil nasi malou velkou turistku <3 https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30l-violet/

  • Lucie 22.12.2019 at 21:09

   Dětský batoh Deuter Waldfuchs 14 l vinovy, to je asi favorit.

 • Petra 16.12.2019 at 20:30

  Jeden batoh jsme právě naší nejstarší pořídili, ale je to předškolačka, tak bych vybírala již batoh školní, pravděpodobně tento https://www.promaledobrodruhy.cz/skolni-batoh-boll-smart-22-l-2019/. Ale nejprve bychom jej rádi dojeli vyzkoušet (zda tento nebo ten menší).

 • Jolana 16.12.2019 at 20:33
 • Helena 16.12.2019 at 20:33

  Vzhledem k tomu,ze nechodi jeste ani do skoly,ale uz je natolik vysoka pro 20L,tak bych si vybrala tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/skolni-batoh-deuter-strike-30l/, pripedne tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-ranger-38-52-truered/

 • Martina 16.12.2019 at 20:37

  https://www.promaledobrodruhy.cz/skolni-batoh-boll-school-mate-18-l-artwork/

  Miso, tipy od vas jsou moc skvele.uz mame jeden boll, nuz, celovka bude, prost super a diky moc!

 • Klara Marova 16.12.2019 at 20:40
 • Jitka 16.12.2019 at 20:42
 • Petra 16.12.2019 at 20:45

  Pro syna bych chtela zeleny batoh Deuter piko s dinosaurem https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-pico-5l-2018/

 • Jana 16.12.2019 at 20:47
 • Verca 16.12.2019 at 20:50

  Libi se mi tento batoh, delam si na nej zalusk uz par mesicu 🙂 https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-crocus-12-l/

 • Míchadla G. 16.12.2019 at 20:51

  Deuter waldfusch 14l v tmavěmodre barvě.

 • Petra V. 16.12.2019 at 20:52

  Dobrý večer, Miso, děkuji za další skvělý tip na výlet. Na hoře Blanik jsme naposledy byli s manželem před 4 lety. Byli jsme ve 3, ale syn byl ještě schovaný u mě v bříšku, takže se do Vašich pocitů při vyslapu na horu dokážu vcítit, taky jsem si to tenkrát pěkně odfunela:0). Dnes už jsme 4 a výlet si určitě zopakujeme. A výběr batohu je jasný, synovi by moc slušel a líbil se mu zelený Deuter Waldfuchs 10L. Hezký vecer. Petra V.

 • Ivona Nováková 16.12.2019 at 20:56
 • Lucie Reichová 16.12.2019 at 20:57

  Krásný tip na výlet, díky za něj. Já už delší dobu pokukuju po tomhle batohu https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-truered-12-l/ 😁 díky a krásný advent ❤️

 • Pavla 16.12.2019 at 20:58

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-sioux-15-dutch-blue/ Deuter i Boll jsou fakt paradni,asi se mi nejvic libi tenhle.

 • Soňa  Zemanová 16.12.2019 at 21:00

  Ahoj,

  trak jsem si zkontrolovala odběr. Už je to dávno co jsem si příhlásila. Občas mi do emailu něco přijde, ale loni mi třeba každý článek spadl do emailové schránky..Letos jen něco.

  Blaník, Vlašim stojí za návštěvu..
  Příště se vydejte na Malý Blaník, navštívit Mnicha. Teď tam probíhá rekonstrukce. Ale v létě tam bude moc příjemná procházka. Vyrazit se dá z Louňovic pod Blaníkem. V Louňovicích najdete muzeum včelařství. A nebo navštívit Kondrac a farní muzeum.

  Batůžek by se moc hodil Amálce. Na léto už nebude mít do čeho balit své věci na naše expedice.

  Amálce by se hodil tento mamutí batoh https://www.promaledobrodruhy.cz/batoh-mammut-first-trion-18-imperial-inferno/

 • Ivča 16.12.2019 at 21:02

  Dcera by byla nadšená z toho s motýlky https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-crocus-12-l/ 🙂

 • Markéta Michálková 16.12.2019 at 21:02

  Děkuji za článek i soutěž a vybírám „váš“ Mammut https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-mammut-first-trion-12-l/ – přijde mi peckovní.

 • Veronika Fonodyova Bomborová 16.12.2019 at 21:05

  Nádherný a inspirativní článek. Dekuji. Můj favorit je tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-gogo-xs-petrol-kiwi-13l/

 • Eva Janečková 16.12.2019 at 21:06

  Krasny clanek.
  Ja bych brala pro dceru urcite tento…https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs–10-l/

 • Zdenka 16.12.2019 at 21:07
 • Veronika 16.12.2019 at 21:08

  Také se už poohlížíme po větším batohu a já osobně mám tajný tip – takže určitě bychom na výlety užili tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-trapper-18-l-boysenberry/

 • Tereza 16.12.2019 at 21:08
 • Marie Gregorová 16.12.2019 at 21:09

  Výlet vypadá skvěle a těším se, že tam v budoucnu s dětmi zavítáme. Já bych synovi vybrala tenhle modrý https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs–10-l/

 • Radka 16.12.2019 at 21:10
 • Buroška 16.12.2019 at 21:11

  Ahojky Míšo, vždy se na tvé články a tipy na výlety moc těším! Jsou totiž parádní 🙂 Pro Cipíska bych si vybrala tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/ v modré barvě, ta je jeho oblíbená. Krásný předvánoční večer přeji.

 • Aneta Procházka 16.12.2019 at 21:12
 • Martina 16.12.2019 at 21:19
 • Aneta 16.12.2019 at 21:25

  Dětský batoh Deuter Schmusebär 8 l, samozřejmě ruzovy:)

 • Simona 16.12.2019 at 21:26

  Mockrat diky za super vyletni tip 🙂 Martinkovi bychom k tretim narozeninam vybrali tento od Mammuta https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-mammut-first-trion-12-l/

 • Veronika Mlejnková 16.12.2019 at 21:26

  Nám se líbí tento v modré barvě Dětský batoh Deuter Waldfuchs 10 l 🙂

 • Monika Moravcová 16.12.2019 at 21:26

  Bezva inspirace na výlet, moc díky!! 🙂
  Pro starší dcerku bych vybrala https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-sioux-15-purple/

 • Barbora H. 16.12.2019 at 21:32

  Zvolili jsme Boll jako skolni batoh pro nasi prvnacku a jsme maximalne spokojeni. Takze na vylety bychom urcite vybrali tuto znacku a typ Falcon.

 • Marie Zikmundová 16.12.2019 at 21:34
 • Aneta 16.12.2019 at 21:34

  Byl by to tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/batoh-mammut-first-zip-dark-pacific-8l/
  Objednala jsem nejakym omylem 16l a uz do Jeziska nestihnu vymenit 🤦‍♀️

 • Raduš Šmitalová 16.12.2019 at 21:37

  My dame na Vase zkusenosti 🙂
  Aktualne by se nam nejvic hodil tento https://www.promaledobrodruhy.cz/batoh-ferrino-spark-23-l/?a_box=jafes6vd, pripadne pak pro syna tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs–10-l/

 • PetraD 16.12.2019 at 21:39

  Syn má do školy Boll School Mate, tak bych ho ráda i pro dceru…budoucí prvňačku 🙂

 • Dana Müller-Mazan 16.12.2019 at 21:40

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-littlelife-big-dinosaur-6l/ syn miluje auta a dinosaury takže jasná volba 💕sdílím na fb, děkuji za krásnou soutěž 💕

 • Adriana 16.12.2019 at 21:47

  Tenhle pro dcerku https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-koala-truered-10l-s-plysakem-myskou/. A za rok už by ho zdědil bráška. 🙂

 • Ivona 16.12.2019 at 21:53

  Pro malého syna by se nám líbil batoh: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-littlelife-dinosaur-2l/ 🙂

 • Katka 16.12.2019 at 21:57

  Máme už Deuter junior pro dceru a naprostá spokojenost. Pro syna by se nam líbil : https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-koala-lime-10l/
  Díky za krasný článek

 • Jana Dušková 16.12.2019 at 22:01
 • Veronika 16.12.2019 at 22:01

  Líbil by se mi pro dcerku tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-schmusebar-magenta-8l/ bude mit 3 roky a batoh uz potrebuje,tak mapuji jaky koupit

 • Eva Mezerová 16.12.2019 at 22:01

  Nam by se asi nejvic libil tento: Dětský batoh Deuter Waldfuchs 10 l v modre barve 😉

 • Veronika Paterová 16.12.2019 at 22:11
 • Petra Vychodilova 16.12.2019 at 22:16

  Vybrala bych tento. Moc děkuji za Vaše články a skvěle tipy https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/

 • Petra P. 16.12.2019 at 22:17

  Parádní tip na výlet, děkuji. Na jaře určitě vyrazíme.
  Do tohohle batohu by se mohla dcerka sbalit i na víkendový výlet nejen s turistakem.
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30-l-turquoise/

 • Kateřina 16.12.2019 at 22:19
 • Tereza 16.12.2019 at 22:20

  Všechny jsou krásné a vybrala bych tento v modré:
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-junior-denim-navy-18-l/

 • Lena Pol Nová 16.12.2019 at 22:30

  Peo malého by se mi líbil tento želví batůžek:
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-cedar–12-l/

 • Michaela Kratochvílová 16.12.2019 at 22:33

  Výlet vypadá opravdu super, na farmě Blaník jsme byli a tam se nám moc líbilo, takže sem se taky určitě vydáme 😉
  Batoh mám už dlouho pro syna vybraný tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

 • Michaela Hanáková 16.12.2019 at 22:44

  Krása pročítat 🙂
  Dcerky favorit je tento 30 litrů, na skauty mám už jeden velký, tento by se hodil na menší tůry 🙂
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30l-violet/

 • Jitka Šteflová 16.12.2019 at 22:50
 • Hana Brabcová 16.12.2019 at 22:51

  Synovi by se moc hodil tento batoh https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-sioux-15-turquoise-15-l/ stávající batoh už má malý a mladší sestra by ho ocenila více

 • Haňulka 16.12.2019 at 22:52

  Dcera dostane na Vánoce ten, co má Nelinka na zádech. A protože jsem procházela celý e-shop, koukala se mnou i Julinka a už si vybrala i batoh do školy. Takže vím, kterým se trefím 🙂 a je toooo:
  https://www.promaledobrodruhy.cz/skolni-batoh-boll-school-mate-18-l/

 • Martina Teislerová 16.12.2019 at 23:03

  Pro naši Kiki by se mi líbil stejnojmenný https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/, ale favoritů mám více a nakonec by stejně poslední slovo měla dcerka😉

 • Jana M. 16.12.2019 at 23:05

  Zdravím, synovi bych vybrala tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30l-dutch-blue/ 🙂 soutěžím na fb jako AnajMA.

 • Katarina 16.12.2019 at 23:07

  Uz od septembra vyberame. Dcere by sa pacil tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

 • Veronika Vilímová 16.12.2019 at 23:10

  Mě by se nejvíc líbil tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30l-violet/
  Myslím, že naše čerstvá skautka by ho plně využila. Už jsme se nechali inspirovat výběrem nože Opinel 🙂 Tak jsem zvědavá, jak bude spokojená. Děkuji moc.

 • Vendul 16.12.2019 at 23:15
 • Lucie Košťálková 16.12.2019 at 23:17

  Moc by se mi pro dcerku líbil https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/
  a děkuji za krásný tip na výlet 🙂

 • Jana Habásková 16.12.2019 at 23:39

  Za nas tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-koala-crocus-10l-s-plysakem-myskou/. Na Farmu Blanik i do okoli se doufam jeste vratime. Je to tam nadherne.

 • Lucie 17.12.2019 at 0:03

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-turquise-12-l-s-plysakem-myskou/

  🙂

  Mohl by ho podedit i mladsi braska a hodil by se k narozeninam, ktere nas cekaji hned po vanocich. 🙂 Dekuji za hezky tip na vylet, zvlast to liduprazdno me láká. 😀

 • Veronika 17.12.2019 at 0:09

  Ačkoli máme doma Boll nejmenší, tak bych ráda zkusila Deuter (modrý nebo zelený, nechala bych výběr na dcerce), chodí do lesní školky a za chvíli bude třeba jej vyměnit za větší.
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs–10-l/

 • Jindra 17.12.2019 at 0:12

  Vidím to tak, že by byl ideální od příštího roku: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

 • Ella Nová 17.12.2019 at 0:16

  Jee, z obchudku uz mame maly batuzek Boll s myskou, tak mozna bychom vybrali ten vetsi. Anebo Deuter. Ale urcite bychom je skocili vyzkouset at vime jak padnou. Hezky advent Vam i cele rodince

 • Gabi 17.12.2019 at 2:26

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs–10-l/

  Holky dostanou batůžky k Vánocům,ale menší bude ještě veliký,tak bychom potřebovali nějaký pro čtyřleté dítě.

 • Lenka 17.12.2019 at 6:30

  Vybrala jsem tento 😀https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-osprey-jet-18-strawberry-red/

 • Hanka Houšková 17.12.2019 at 7:01

  Nám by se aktuálně nejvíc hodil batoh Ferrino Spark 23 l, v černé barvě.

 • Barča V. 17.12.2019 at 7:01

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-kufr-taska-na-koleckach-littlelife-wheeled-kids-suitcase-dinosaur-20l/ ten by byl dokonalý k cestování vlakem, na výlety i k babičce do Krkonoš.

 • Tereza 17.12.2019 at 7:23
 • Žaneta Bašistová 17.12.2019 at 7:34

  Krasny clanek, dekujeme za inspiraci. Jelikoz mame batuzky z leta nove, tak pripadnou vyhru prenechame dalsim.

 • Michala Kartusková 17.12.2019 at 7:50

  Krásný tip!
  Vybrali bychom si tenhle batůžek:
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/

 • Eva Kadlecová 17.12.2019 at 8:20

  Dobry den,
  moc pěkný tip na výlet,jen si asi budeme muset počkat,jestli bude nase dubnatko snaset nositko nebo šátek..
  Nam se pro staršího syna moc libi tenhle:https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/

 • Lenka PK 17.12.2019 at 8:39

  Vybrala bych Deuter Waldfuchs 14l🙂

 • Bára 17.12.2019 at 9:00

  Z tohoto https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-littlelife-rabbit-2l/ byl nadšený náš 1,5 letý při návštěvě obchodu Pro malé dobrodruhy – skoro už to vypadalo, že bez něj neodejdeme 😎. Inu, “hopi-hop”🐰

 • Monika 17.12.2019 at 9:01
 • Jana Seidlová 17.12.2019 at 9:13
 • Tereza 17.12.2019 at 9:30

  Hezky den, my jsme z Moral, pro nas Je to trosku z taky, ale rada sleduju Vase vylety! Pro na si holcicku bych vybralahttps://www.promaledobrodruhy.cz/batoh-mammut-first-trion-18-imperial-inferno/

 • Zuzka Lepařová 17.12.2019 at 9:58

  Na Farmě Blaník i v domě přírody jsme byli vloni na dovolené a moc se nám tam líbilo, i když nám moc nevyšlo počasí. Doufám že i letos vybereme něco pěkného. Batůžek jsem vybrala Dětský batoh Boll Roo cedar 12 l. -děkuji

 • Katka Röslerová 17.12.2019 at 10:21

  Teď máme doma 2 malé „Bolly“ a jeden větší Deuter 🙂 Ty malé jsou úžasně lehoučké, mají 2 zapínací pásky, ale jsou opravdu jen na drobnosti nebo malý výlet se školkou. Tak by se nám hodil další větší batoh, třeba https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-crocus-12-l/

 • Katka 17.12.2019 at 10:30

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/ Ten modrý je moc hezký.

  O farmě jsem slyšela, že je tam fakt hezky, možná to taky vyzkoušíme. 🙂

 • Martina Nováčková 17.12.2019 at 10:40

  My uz koupili na vase doporuceni Mammut batoh 12l, takze by se bam do vybavy hodil ještě jeden vetsi 😉
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30-l-turquoise/

 • Marie O. 17.12.2019 at 11:06
 • Pavlína 17.12.2019 at 12:05
 • Paja K. 17.12.2019 at 12:44

  Stelinka ma zatim jen na paradu a pripadne hracku beruskovou Minnie 2 l,navic trosku lenochod,takze bych brala do zasoby,az zjisti,ze chozeni je vlastne super:D libi se mi tenhle:
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-schmusebar-8-l/

 • Kača M. 17.12.2019 at 13:17
 • Monika Plonková 17.12.2019 at 13:34

  Na základě vašeho článku o batozích, dostane naše starší dcerka stejný batoh jako má Julinka 🙂 tak pro mladší bychom zvolili tento, i když ta ho ještě nějaký čas potřebovat nebude.
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-pico-5l-2018/

 • Pavla 17.12.2019 at 14:13

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-trapper-18-l-cedar/ nám by se líbil tenhle, pořídila jsem minulé léto staršímu Falcon, ale krapet jsem to přehnala s velikostí, tenhle vypadá subtilněji tak by se hodil

 • Katka 17.12.2019 at 14:17

  Krásný den, výlet na Blaník máme už dlouho v plánu.
  Batůžek https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-falcon-boysenberry-2/
  by potěšil.

 • Iva 17.12.2019 at 14:57

  Krásný článek, úplně z něho dýchá taková pohodová atmosféra 🙂 Pro šestiletou dceru bych vybrala asi tento

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

  Pokud vše dobře dopadne, na jaře by měla mít sourozence, takže maminka už nebude tahat všechno za ní a tenhle by se jí určitě líbil, protože vybírá hlavně dle bary, povolené jsou růžová a fialová 😀

 • Hana Procházková 17.12.2019 at 15:35

  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-sioux-15-dutch-blue/ Už jsem se na nej dívala pod jedličku, ale to by bylo předárkováno. Ale v únoru ma syn narozeniny, takze by byl darek vyresený.

 • Kamila 17.12.2019 at 16:03

  Dobrý den, pro nás určitě little life big dinosaura 6l

 • Ingrid Malá 17.12.2019 at 16:58

  Je, to jsou skvělé batohy. Nevím, proč chci vždy čekat na léto s vyletama 🤷… Tento by stál určitě za to i v zimě 😊… Batoh bych vybrala tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-kikki-8-l/ v červené barvě 👌

 • Eva 17.12.2019 at 19:00
 • Hana 17.12.2019 at 19:43

  Nam by se na vylety s Pionyrem hodil tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-fox-30/

 • Martina Křížová 17.12.2019 at 21:33

  Dobrý den,
  pro syna by se mi líbil tento batoh, protože už vyrůstá ze svého od Boll.
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

 • Eva Engeová 17.12.2019 at 21:38

  Měly se do budoucna líbil tenhle https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-sunflower-12-l-s-plysakem-myskou/ ale už dřív seděl víc deuter, tak tuším, že pokud by madam dostala na výběr, tak vyhraje růžový https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-schmusebar-8-l/

 • Marie Formánková 17.12.2019 at 21:41
 • Petra 17.12.2019 at 21:58
 • Eliška 17.12.2019 at 22:08

  Moc by se nám líbil Dětský batoh Boll Roo crocus 12 l s plyšákem Myškou: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-crocus-12-l/

 • Míša 17.12.2019 at 22:23

  Wow, výběr těžký, ale tentokrát by padla volba na želví batoh pro starší mládě
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-cedar–12-l/

 • Míla Svádová 17.12.2019 at 22:48

  Batůžky na výlety už máme. Oba jsou od značky Boll…inspiroval mě váš článek na blogu 😉.
  Proto bych teď ráda zasoutěžila o batoh školní: https://www.promaledobrodruhy.cz/skolni-batoh-boll-smart-22-l-artwork-collection/?&utm_source=click&utm_medium=webpers&utm_campaign=last_visited_products

 • Viktorie 17.12.2019 at 23:41

  Batoh budeme příští rok vybírat, tak zkusím štěstí (modrý –
  midnight) https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

 • Jana S. 17.12.2019 at 23:58

  Vybrali by jsme si tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-mammut-first-trion-12-l/. Dceři začíná být její batoh už malý, takže výhra by se moc hodila.

 • karolina 18.12.2019 at 0:01

  Moc hezky výlet! Určitě se také podíváme.

  Já bych pro dcerku vybrala tento batuzek s Minnie, protože ji strašně moc miluje a byla by z nej paf
  https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-littlelife-disney-minnie-2l/

 • Katerina Valdmanova 18.12.2019 at 0:08

  Dcera už z batůžkáře též vyrostla a už se do nej nevejde vše potřebné 🙂 Vybraly bychom spolu tento:https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-deuter-waldfuchs-14-l/

 • Lucie Kucerova 18.12.2019 at 3:57

  Pěkný den, hledala jsem batoh jak na kroužky, tak na výlety. Výlet jako vždy máte krásný. Děkuji za inspiraci. Pokud by se usmalo štěstí zkusila.bych tento https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-falcon-turquoise-20-l/?&utm_source=click&utm_medium=webpers&utm_campaign=last_visited_products pokud doskladni, dekuji

 • Iveta 18.12.2019 at 6:12

  Farmu Blaník máme rádi, ovšem o tomto domě jsem neměla tušení, zapisuji a děkuji.
  Batoh bych vybrala k 10.narozeninám https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout–22-30-l-turquoise/

 • Andrea S. 18.12.2019 at 8:31

  Krásné místo, určitě tam také výlet podnikneme. Letos v zimě máme v plánu Hartmanice 🙂
  A batužek je za nás top značka Boll. Syn má těd 6l, ale na výlety nebo u někoho na přespání to nestačí, tak by se mi líbil pro něj větší: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-cedar–12-l/

 • Andrea S. 18.12.2019 at 8:31

  Krásné místo, určitě tam také výlet podnikneme. Letos v zimě máme v plánu Hartmanice 🙂
  A batužek je za nás top značka Boll. Syn má těd 6l, ale na výlety nebo u někoho na přespání to nestačí, tak by se mi líbil pro něj větší: https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-cedar–12-l/

 • Zuzana Tillerová 18.12.2019 at 9:25
 • Jana S. 18.12.2019 at 9:38

  Moc by se mi pro dceru líbil tento batoh: Školní batoh Boll Smart 22 l – Artwork collection

 • Veronika R. 18.12.2019 at 14:46

  Krásný výlet. My byli na Blaníku krátce předtím, než se syn narodil. Budeme ho tam muset někdy brzo vzít. 🙂 Batoh bych vybrala tento – https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-scout-22-30l-cedar/.

 • Verča S 18.12.2019 at 14:47

  Teď máme malý boll a musí říct, že velká spokojenost, tak se asi budeme držet prověřené značky a vybrali by jsme https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-trapper-18-l-turquoise/
  Syn jde od září do školy tak už bídě potrebovat větší.

 • Květa 18.12.2019 at 17:19
 • Zuzana 18.12.2019 at 20:13

  Díky za další krásnou soutěž. Protože jsem tzv. plánovač, tak přemýšlím dopředu, nejdřív měla dcera batoh Deuter, teď má Boll a vždy spokojenost, takže bych do budoucna volila tento: https://www.promaledobrodruhy.cz/batoh-boll-eagle-24/.

 • MarcelaJ 18.12.2019 at 20:34

  Vybrala bych tento batoh https://www.promaledobrodruhy.cz/detsky-batoh-boll-roo-crocus-12-l/ uz mame 8l pro mladší a 10 l pro starší oba od bollu, tak by se hodil jako pokračovací