Z Afriky | šnorchlování na ostrově Mahmya

Vánoční nebude ani trochu, ale pro mě je to pohlazení po duši. Ze ztracených dat se mi podařilo obnovit některé fotky, z již formátovaných karet z foťáku, a mám neskutečnou radost, že “je mám”. Takže to tu letně zaspamujeme a alespoň si dáme zase nějaké “teplejší okýnko” 😀 , když se internety hemží balícími papíry a plápolajícími svíčkami na adventních věncích 🙂 . Co říkáte?

Výprava za opravdovým šnorchlováním

Letos poprvé jsme si řekli, že s holkama i v rámci „lehárkové dovči“ někam vyrazíme. Nelinka necestujte úplně bez obtíží, taky Kinedryl byl na každém kroku s námi, takže jsme to prubli 🙂 .

Důkladná bazénová přípravka

Plánem letošní dovči, kdy jsme byli na tři týdny u moře, bylo plavání. Naučit Nelinku plavat líp než zmákla loni, znovu si připomenout potápění a lovení a zkusit prvně nějaké to šnorchlování 🙂 . Nemalým překvapením pro nás ale bylo, že začala pod vodou plavat spolehlivě i Julinka a dala si na jeden nádech i 4 metry bazénu!

Největší zásluhu na tom mají boží lovicí hračky, které jsme letos i loni vezli. Dřív jsem holkám brala do vody jen figurky, které byly dost těžké na to, aby klesly na dno. Teď jsme vezli speciální lovící rybky (u loňska) a kolíky (ty jsou pecka!) a nedá se to srovnat.

Lovící kolíky (5 ks za 249 Kč) jsem přihodila do objednávky a je tu super tip i na Vánoce dětem kamarádek!

Kolíky jsou ještě o level výš než ryby (tvrdý plast), protože jsou gumové a na dně krásně stojí. Nela je tam dokázala lovit i z hloubky 1,6 m. Oproti rybkám jsou navíc kolíčky měkké, takže za nás rozhodně kolík.

Obě naštěstí nemají z vody ani potápění strach, takže lovením si zvykly dostatečně zadržovat dech a Nelinka už metala pod vodou kotouly (Nely označení: Mami, hele KOPENELEC 😀 ) vpřed i vzad.

Šnorchlování mimo bazén aneb slano v puse!

Byl to risk, ale vyplatil se. K moři jezdíme vždy v září, jen letos nám to nevyšlo, takže jsme prvně byli v hlavní sezóně. Lodí jsme odplouvali hodně ráno, abychom na ostrově byli fakt celičký den. Dalo se tak vypustit Nelinku víc do slunka a všichni, které moře po neštovicím potká, nebojte se. Moře na hojení kůže pomáhá, jen nezapomenout kůži skutečně poctivě chránit.

Abychom nemuseli Nelinku každou hodinu celou mazat, oblékli jsme jí do UV plavek a netušili, že se do nich zblázní i Julča 😀 . Pro nás ale jedině dobře. Nelča chodila v dlouhém rukávu, Juli v krátkém a mazalo se jen to, co z plavek kouká.

UV sety Didriksons jsme vzali o číslo větší, byly pohodlné a ani jsme je 3 týdny neměnili za jiné.

Ale mazat často a poctivě 🙂 . Dnes má Nelinka (po skutečně ošklivém průběhu s návštěvou infekčního oddělení) jizviček jen pár, které byly hodně hluboké a na kráse jí rozhodně neubírají 🙂 .

Ani jeden rok holky moc nedávaly, když jim natekla mořská voda do pusy. To není na šnorchlování zrovna výhra 😀 . Ale když viděly, o co přijdou, když se pod hladinu nepodívaj, rozhoupaly se.

Na lodi jsme si za 2 dolary koupili krásné leporelo s fotkami ryb, které můžeme ve vodě potkat. U některých byly vykřičníkem, že se na ně nesmí sahat (To by fakt někdo dělal? 😀 ) a tam byly! Ryby, které holky musely vidět: Nemo a Dory 😀 . Rozhodnuto, slano nevadí, jde se pod vodu.

Mahmya na obzoru

Ostrov Mahmya je méně profláklou turistickou oblastí hodinu cesty od Hurghady v Egyptě.  Každý tip, který k nám na výlety s dětmi šel, směřoval na Giftun, od kterého nás ale odradit místní delegát.

Že to tu vypadá jak v Karibiku byla pravda.

Nádherný bílý písek, průzračné moře a ten život pod vodou! Největší zážitek pro našeho tátu. Rovnou jsme si řekli, že tenhle výlet bude hlavně pro nás velké a jestli to holky budou sabotovat pod vodou, můžou si hrát na břehu 🙂 .

Všechny děti si mohly hned na břehu ostrova vypůjčit malé vestičky, aby je moře snáz nadnášelo, velcí si mohli půjčit komplet vybavení včetně šnorchlu a ploutví. Oblékli jsme holky a hurá najít příjemné místo.

Než jsme se na tenhle výlet vypravili, hodně jsme se ujišťovali, že budeme mít po celý den k dispozici stín. Holky u moře držíme od 12 do 15 hodin vždy ve stínu.

U Nelinky jsme byli obzvlášť důkladní. Stínu bylo dost a ještě nás zachraňovalo SOMBRÉRO 😀 .

Sobréro byla záležitost, ze které se chlámem ještě dnes. Nelinka má totiž hodně velkou hlavu, takže žádný dětský klobouček jí není. Před odjezdem jsme šli ještě dokoupit krémy a cestou potkali takový ten krámek á la “hrabošárna” kde HO Nela viděla 😀 . Zamilovala se do nějvětšího klobouku a navíc jí na hlavu sedl, tak tedy dobrá 😀 .

Pokud na Mahmayu někdy pojedete, možná HO (sombrerýno) tam najdete 😀 . Prožil s námi celou dovču a jeho cesta se s naší rozdělila právě tady. 

Schválně, že by z Nely byla slušná Bridget Jones? 😀 Jen teda naše Nela není v tomhle momentě sjetá houbičkama 😀 (myslím).

Julinka už je na tom s obvodem hlavy docela obdobně, ale ještě pořád zvládla UV klobouček KiETLA, se kterým chodila všude včetně vody, protože už měla obličej hodně vysušený a okolí očí jí pak na slunku pálilo, čemuž slano z moře nedělalo extra dobře. Ten den by to bez kloboučku nešlo – rozhodně čepky k moři nepodceňte.

Co dál vozíme vždy, i když užíváme dle svého, je nafukovací kruh. Klasicky na plavání ho nepoužíváme, mnohem lepší službu nám vždy udělal pěnový pásek, na který nás naučili už na plavání, když holky chodily jako miminka a pak dál do cca 3 let.

Je ale skladný a dá se využít na mnoho způsobů 🙂 .

Je to skvělá bojka, na které se ve vodě válím i já (Olaf si letos pěkně máknul, ale ani pode mnou 2v1 to nevzdal a přežil 😀 ).

Navíc měly holky radost, že Olafovi splní to jeho nadšení z léta 😀 .

Musím říct, že celý výlet byl až nad naše očekávání super. Nelinku chytil podvodí svět tak, že s tátou odjela i na jedno šnorchlování na otevřené moře, já s Juli si válela šunky na břehu, nikdo se nespálil, nic nám nechybělo a hlavně už se nestalo, že bych si řekla „tyjo škoda, to musíme příště vzít“.

Domů jsme odjížděli až okolo šesté hodiny, pořádně vypražení a udržujíc děti, aby nám neusly cestou 😀 .

Na cestování a přesuny jsem si zvykla brát s sebou kartičky- různé. Knížku máme hned přečtenou a pro kinedrylovou Nelču to není nic vhodného do busu či na loď. Karty jsou ale super. Před odletem jsem objednala víc druhů karet (bude o nich samostatný článek 🙂 ) a všechny byly anglické.

Holkám jsem pak vyfiltrovala karty, které se nás aktuálně týkají a bylo to super, zábava i užitečnost v jednom 🙂 .

Tak posílám poslední pozdrav a závan horkého vzdoušku, raduju se, že jsem alespoň nějaké fotky zachránila (moc by mě mrzely) a posílám k vám další adventní soutěž 🙂 .

Adventní okýnko: Co z článku by se hodilo nebo zaujalo?

A/ Sluneční brýle KiETLA
B/ UV plavky Didriksons
C/ Lovící kolíčky
D/ Anglické karty
E/ UV klobouček KiETLA
F/ plavecký pás Aronet
G/ dětské brýle se šnorchlem

Jednoho z vás pak budeme moct obdarovat 🙂 .

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co z výše uvedeného by se vám nejvíc líbilo nebo zaujalo?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí na adventní neděli 22.12.2019 v 20 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

153 Comments

 • Lucie 17.12.2019 at 21:07

  Sluneční brýle, už po nich nějakou tu dobu koukám 🙂

 • Buroška 17.12.2019 at 21:07

  Ahojky Míšo 🙂 opravdu to vypadá, jakoby jste byli na dovolené v Karibiku. A dovolená na 3 týdny u moře? To musí být sen 😉 příští léto míříme také k moři, zůstáváme věrní Evropě (nějak se té Afriky bojím) a hodily by se nám určitě sluneční brýle či UV klobouk. Myslím, že na ostatní jsou ještě malí. Děkuji za ohřátí a přeji krásný večer.

 • Lucie Košťálková 17.12.2019 at 21:08

  Sluneční brýle Kietla ❤️

 • Věra 17.12.2019 at 21:12

  Lovící kolíčky. Jen nevím, jestli bych je nemusela lovit sama 😀

 • Lucie Serbousková 17.12.2019 at 21:13

  Pěkný večer Míšo, je to opravdu příjemné se na chvilku odtrhnout od vánoční atmosféry 🙂 o to víc se zase těším na léto a dovolenou u moře 🙂 u nás tedy srpen a Chorvatsko 🙂 a nejvíce by se mi líbil UV klobouček pro Aničku 🙂

 • Martina 17.12.2019 at 21:15

  Slunecni bryle:) diky moc

 • Hana Procházková 17.12.2019 at 21:16

  Míšo, díky za báječný letní článek. Už dlouho se dívám po uv plavkách Didrikson.Vaše články o nich má přečtené a pro citlivou pokožku mých dětí úplně ideální.

 • Barbora H. 17.12.2019 at 21:17

  Starsi dceri by se moc libily slunecni bryle… A teda super zazitky, holky si to podle fotek opravdu uzily (jako asi kazdy vas vylet nebo dovcu, ale tady to z nich primo sala).

 • Anna Hrabinová 17.12.2019 at 21:18

  Nejvíc bychom upotřebili UV plavky a UV klobouček 🙂

 • Marie Formánková 17.12.2019 at 21:19

  Vybrala bych pro děti brýle se šnorchlem. 🙂

 • Bára 17.12.2019 at 21:20

  A) 🙂

 • Katka 17.12.2019 at 21:21

  Jasna volba 😊 anglicke karty 🇬🇧

 • Verca 17.12.2019 at 21:25

  UV plavky pro dceru atopicku, at mazu jakymkoliv opalovacim kremem, vzdy se stejne cela osype

 • Adéla Ž 17.12.2019 at 21:25

  Uv triko didrikson známe a už s náma strávilo celé jedno léto, příští rok je to tedy jasné. Zaujaly mne ale KOLÍČKY. Viděla jsem už podobné potápěcí hračky a chtěla je koupit pod stromeček. Z vodomila se ale za podzim stal vodostrašpytel a nyní i sprchování probíhá s pláčem. Vůbec to nechápu.

 • Martina K. 17.12.2019 at 21:26

  Dobrý den,
  nám by se hodily sluneční brýle Kietla.

 • Petra 17.12.2019 at 21:28

  Při 4 malých dětech se nejvíc bude v létě hodit UV obleček. Ale zaujaly mě i lovící kolíky, protože se starší holky také začínají potápět a moc je to baví.

 • Martina 17.12.2019 at 21:29

  Zaujaly mě anglicke kartičky a kolíky.

 • Eva Engeová 17.12.2019 at 21:30

  Aktuálně vybíráme termosku, ale ono to léto někdy bude, malé budou tři roky a nějaké teplo nás snad čeká, tak by se nejvic hodily brýle.

 • Romana 17.12.2019 at 21:33

  Sluneční brýle

  • Lenka Richterová 18.12.2019 at 11:36

   UV klobouk Kietla

 • Paya 17.12.2019 at 21:35

  Zaujal me plavecky pas, ten by se nam urcite hodil.

 • Jindra 17.12.2019 at 21:42

  UV plavky Didriksons – nádherný vzor a barvy, ideální na vodáckou akci, kam každoročně naše školka vyjíždí. Nehrozila by spálená stehýnka 🙂

 • Lucie Hyková 17.12.2019 at 21:44

  Dobry vecer,zaujaly me ty anglicke karticky.Je to dobry tip na cesty 🙂

 • Hanka Houšková 17.12.2019 at 21:45

  Sluneční brýle

 • Tereza 17.12.2019 at 21:46

  Nejvíc by se nám hodily sluneční brýle tedy varianta A.

 • Martina Nováčková 17.12.2019 at 21:47

  Krasne fotky! Byla by jich opravdu skoda.
  Kietla bryle mame a jsou peckovni, sle uz bychom potrebovali o velikost vetsi, takze bych brala brýle 😉🍀

 • Nikola Nekvapilová 17.12.2019 at 21:47

  Sluneční brýle

 • Eva 17.12.2019 at 21:50

  Já bych si přála UV plavky, protože se v létě chystáme poprvé s dětmi k moři a malé bude 15 měsíců, tak budu určitě pořizovat 🌅

 • Paja K. 17.12.2019 at 21:50

  Steli by nejvice potesil Olaf:D ale protoze v nabidce neni,jeji dalsi oblibena vec – mami,sviti,bejlicky dej:) tak volim slunecni bryle kietla;)

 • Lena Pol Nová 17.12.2019 at 21:57

  Moc mě zaujaly a zároveň by mě potěšily B) UV plavky Didriksons. Mám od nich zimní bundu, ta je perfektní, tak věřím, že i plavky pro malého by byly supr 🙂

 • Radka H 17.12.2019 at 21:57

  A/ Sluneční brýle KiETLA

 • Petra Vychodilova 17.12.2019 at 21:59

  Nejvíce bychom využili B) uv plavky didriksons

 • Jana 17.12.2019 at 22:00

  UV plavky 🏖

 • Tereza 17.12.2019 at 22:00

  To je dovca! Hned mě to zahrálo) těším se na léto! Úžasné věci, moc mě zaujalo UV oblečení a kolíky na vylov

 • Barča V. 17.12.2019 at 22:10

  S tím mým světloučkým mrňouskem bych určitě uvítala B) UV plavky.

 • Míša 17.12.2019 at 22:11

  Jak a to koukám, tak výbavu máme téměř kompletní- brýle hračky na lovení, plavecký pás, sluneční brýle… Snad by se hodil ten klobouček 😉

 • Katy 17.12.2019 at 22:13

  Plavky jsou nádherné, pro nás ale víc využitelné by byly brýle, ty jsou také super 😉 a dovča musela být úžasná!

 • Petra W. 17.12.2019 at 22:13

  I když jsou před námi nejkrásnější svátky v roce, hned bych hupsla do teplého léta 😁 velkou radost by nám udělaly kolíčky, Emma se letošní prázdniny také naučila potápět a sama plavat, tak by se na zdokonalování určitě hodily.

 • Zdenka 17.12.2019 at 22:15

  Sluneční brýle 😊

 • Monika Moravcová 17.12.2019 at 22:16

  Jeee, to musela být krásná dovča 🙂 hned bych se do tepla vypravila 🙂
  Moc by se mi líbilo B) Uv plavky pro moje potápky 🙂

 • Monika 17.12.2019 at 22:16

  Ačkoooo 🙂

 • Klara Marova 17.12.2019 at 22:17

  Super článek. Miluju letní počasí a cestování:-)
  Jednoznačně nejvíce by se nám hodily UV plavky Didriksons.

 • Veronika 17.12.2019 at 22:18

  Líbí se mi
  A/ Sluneční brýle KiETLA a D/ anglické karty

 • Lenka Štembírková 17.12.2019 at 22:20

  Radost by urcite udelat snorchl s brýlemi, protoze u nas holky 5 a 2,5 snorchluji i ve vane, kde maji muj stary😁

 • Marie Gregorová 17.12.2019 at 22:24

  Já bych byla moc ráda za sluneční brýle Kietla, synovi budou 4 roky a už by potřeboval větší 👍

 • Jana Habaskova 17.12.2019 at 22:31

  My už bychom v létě konečně využili plavecké brýle se snorchlem.

 • Hana Misery Charvátová 17.12.2019 at 22:32

  Nejvíc bych brala lovící kolíky, protože Sofi plave od prvních pár týdnů (vaničky a pak plavání v bazénu) a se synkem jsme začali vlastně hned jak jsme se vrátili z porodnice. Zatím vypadá, že ho to baví, tak snad bude taky taková kachna jako já a dcera 🙂

 • Petra 17.12.2019 at 22:33

  no já bych pro syna brala uv plavky, je ve vodě víc než ve vzduchu, tak mazání dlouho nevydrží.

 • Marta 17.12.2019 at 22:43

  Nej jsou bryle, protoze ty vzdy pri vybavovani tak nejak spadnou do kategorie „vlastne je tak uplne nepotrebujeme“, ale pritom mit je, tak je vyuzijeme na 100%. Jinak krasny clanek, krasne fotky, a hlavne to „proti vanocnimu proudu“ mne zaujalo, ze soutezim take 🙂

 • Veronika Mlejnková 17.12.2019 at 22:44

  Nám by se hodil plavecký pás 🙂

 • alžběta 17.12.2019 at 22:48

  nám by se nejvíce hodil F/ plavecký pás

 • Alena Hájková 17.12.2019 at 22:49

  vybrala bych B) UV plavky, dcerka roste jako z vody a příští rok bude potřebovat 100 % nové

 • Veronika Paterová 17.12.2019 at 22:58

  Využili bychom anglické karty.

 • Dana Müller - Mazan 17.12.2019 at 22:59

  Juuu krásný článek, hned bych se vydala za teplem 💕 u nás by se hodili ÚV plavky tak B, syn je atopik a dcera má citlivou pokožku, tak tohle řešíme a tyhle plavecky mě zaujali. Sdílím 🥰

 • Lucie Johaníková 17.12.2019 at 22:59

  Jeee, Míšo, já bych hned jela k moři 🙂 Já bych nejvíce uvítala anglické karty.

  Děkuji za soutěž a přeji krásný předvánoční čas

 • Barbora Vaňková 17.12.2019 at 23:02

  Libi se nam UV plavky.

 • Vanilka Bourbon 17.12.2019 at 23:39

  Hodily by se nám UV plavky Didriksons – dcera toto léto pojede poprvé na moře na jachtu, tak bude potřebovat pořádnou ochranu proti slunci.

 • Viktorie 17.12.2019 at 23:45

  Sluneční brýle. Ty co máme dětem moc nepadnou, tak bych ráda zkusila jiné.

 • karolina 17.12.2019 at 23:53

  Moc pěkný článek, ostatně jako vždy 🤗
  V září jsme byly na Lanzarote a nějaké holčičky tam měly přesně tyto kolíčky a dceři se moc líbily a pořád je chtěla lovit, takže by ji moc potěšily jako dárek. A nebo také by se nám hodily UV plavky, těch není nikdy dost a není nad ochranu děti před spálením 😘

 • Katerina valdmanova 17.12.2019 at 23:58

  Rozhodne sluneční brýle 🙂

 • Míša Drozdová 18.12.2019 at 0:02

  Krásný a tak hřejivý článek 🙂 příjemný osych od vánočního shonu 🙂 Čeká nás příští rok větší výlet za pořádným sluníčkem a tak oblečení k moři / vodě od Didriksons by se nám opravdu moc hodilo 😉 Užívejte co nejklidnějšího adventu.

 • Martina Teislerová 18.12.2019 at 0:07

  Nejvíc asi sluneční brýle 😉
  Ladyhawke@email.cz

 • Zdena B 18.12.2019 at 0:17

  Dětské sluneční brýle Kietla, další plus, že jsou od Pro malé dobrodruhy, naš oblíbený e-shop. 🙂

 • Michaela Kratochvílová 18.12.2019 at 0:19

  Jelikož nám vykradli auto a vzali mi přebalovací batoh, kde měl syn brýle Kietla a od té doby si je moc přeje znovu koupit, takže za nás určitě brýle 🙂

 • Michala 18.12.2019 at 0:46

  rozhodně UV plavky

 • Ella Nová 18.12.2019 at 0:51

  Mne taak chybi more 🙂 urcite bych uvitala bryle, protoze jsou skvele. Meli jsme minule leto, ale „kdosi“ je hazel do kabelky ke klicum a autickum a poskrabaly se 🙁 ale pujdeme do nich znovu. Hezky advent cele rodince

 • Irena Durdilová 18.12.2019 at 1:30

  Kolíčky😊

 • Marketa K. 18.12.2019 at 1:32

  A-slunečni brýle Kietla

 • Veronika Vilímová 18.12.2019 at 1:51

  U nás by to byly sluneční brýle Kietla, protože ty už druhým rokem používáme. Hned v závěsu jsou uv plavky, vypadají úžasně 👍

 • Tereza 18.12.2019 at 6:02

  Dobry den, Miso, za nas asi UV plavky😊

 • Iveta 18.12.2019 at 6:02

  Plavky jsou krásné, nicméně mě nadchly
  C/ Lovící kolíčky

 • Lenka 18.12.2019 at 6:42

  Nejvice bych ocenila slunecni bryle;-)

 • Adéla Vejvodová 18.12.2019 at 6:56

  Líbily by se nám UV plavky.

 • Helena 18.12.2019 at 7:07

  Slunecni bryle Kietla.

 • Lucie Jeglíková 18.12.2019 at 7:13

  Ahoj Míšo, mě nejvíc zaujaly anglické kartičky a lovící kolíčky. Plavání mají obě mé děti rády a potápění milují 🙂 a angličtina se hodí v každém věku :))

 • Katka Jachnová 18.12.2019 at 7:14

  Zase krasny clanek!😍 dekuju Miso..uz chybi jen recenze hotelu – tak snad priste!😉 mne se moc libi UV sety Didrickson..jen koukam, ze holky mely pod sukynkama jeste kratasky a ty uz asi v nabidce eshopu nejsou..kazdopadne zase skvele vychytavky – moc dekuju za inspiraci!😃

 • Šárka 18.12.2019 at 7:24

  Děti by nejvíce zaujaly lovící kolíčky.

 • HANKA 18.12.2019 at 7:26

  Opravdu me zaujaly UV plavky.

 • Petra Kejha 18.12.2019 at 7:42

  Dobrý den, nejvíce mě zaujaly sluneční brýle. Chybí mi léto!!!
  Přeji krásné svátky 🙂

 • Hana 18.12.2019 at 7:45

  UV plavky jsou boží 🙂 pruhy jsou super 😁

 • Pavlína 18.12.2019 at 7:49

  Nám by se nejvíce líbily sluneční brýle KiETLA 😊

 • Eva Kadlecová 18.12.2019 at 7:54

  Dobry den, krásný článek v tomhle ne příliš peknem pocasi..Syn ma necele tři roky a dela mu problem i osprchovat si hlavu,takže vase potápějící se holčičky obdivuji..Nam by se nejvíc hodily slunecni brýle.. Hezký předvánoční cas

 • Andrea S. 18.12.2019 at 8:01

  Juu úplně nádherné fotky Míšo!
  Holky už jsou tak velké! Syn je taky milovník moře s potápění. Lovící kroužky by byli za nás top!

 • Eva 18.12.2019 at 8:03

  Sluneční brýle. Krásný vánoční čas přejeme!

 • Dana 18.12.2019 at 8:04

  Zvolila bych lovící kolíčky. Na plavání je máme, tak by to bylo super mít jednu sadu i „na doma“.

 • Marie Zikmundová 18.12.2019 at 8:19

  Nám by se hodily Dětské sluneční brýle Kietla Jokala 2-4 roky (šedá);-)

 • Jana 18.12.2019 at 8:41

  Brýle se šnorchlem 😊

 • Ivona Nováková 18.12.2019 at 8:43

  Moc by se hodily sluneční brýle. Tyto jsou super. Syn je má rád, ale už potřebuje větší. 🙂

 • Aneta 18.12.2019 at 8:59

  Hodily by se sluneční brýle

 • Zuzana Tillerová 18.12.2019 at 9:38

  To je nádhera! Už se těším, až taky holkám ukážeme moře 🙂
  Za nás rozhodně A :))

 • Pája 18.12.2019 at 9:46

  U nás by zvítězily lovící kolíčky. Máme rybky a v létě v bazénu byly pořád.

  • Andrea 21.12.2019 at 9:02

   Sluneční brýle by byly super.

 • Ivana 18.12.2019 at 9:46

  UV plavky by sa hodili. Ušetrili by sme si starosti s krémovaním 🙂

 • Jana S. 18.12.2019 at 9:57

  Nejvíce se mi líbí UV plavky Didriksons.

 • Zuzka Pataky 18.12.2019 at 10:08

  Sluneční brýle 😊

 • Ingrid Malá 18.12.2019 at 11:04

  Ach, ty lovící kolíčky by byly skvělé, prosím 🙂

 • Katka 18.12.2019 at 11:47

  Nejvíc by se asi hodil uv kobouček – jinak krásné fotky!

 • Martina H. 18.12.2019 at 12:17

  My bychom využily uv plavky na příští sezónu! Fotky krásné, je dobře, že se zachranily!

 • Veronika 18.12.2019 at 12:19

  Určitě sluneční brýle. Už na ně mám nějakou dobu spadeno, takže vyhrát je by byl super bonus.

 • Katka Röslerová 18.12.2019 at 12:19

  Snad se v létě poprvé odebereme k moři s dětmi, tak děkuji za článek s tipy, na co nezapomenout 🙂
  Hodily by se nám brýle.

 • Kača M 18.12.2019 at 12:27

  Líbily by se nám UV plavky. Brýle jsme už podle vás pořídily dávno:-)

 • Kateřina Heryánová 18.12.2019 at 12:39

  Lovící kolíčky bychom rádi vyzkoušeli.

 • Lucie Reichová 18.12.2019 at 12:46

  Lovící kolíčky, a nebo plavky, příští rok už určitě pojedeme sbírat mušličky 😁

 • Jana 18.12.2019 at 12:56

  Hodil by se nam plavaci pas 😉

 • Helena 18.12.2019 at 13:15

  Mně se líbí kolíčky nebo UV plavky. Nemůžu se rozhodnout 😉

 • Kateřina 18.12.2019 at 13:53

  Využili bychom sluneční brýle nebo uv plavky.

 • VerčaS 18.12.2019 at 14:54

  Za nás plavecký pas 🙂 úplně se mi po přečtení článku zastesklo po lete 🙂

 • Monika 18.12.2019 at 15:11

  Potesili by slunecni bryle 🙂

 • Martina Boučková 18.12.2019 at 15:39

  vyúpada to skvele 🙂 nejvic me zaujaly lovici kolicky syn je silenej potapec 😀

 • Adéla Bystřická 18.12.2019 at 16:22

  My potřebujeme všechno 😀
  Ale nejvíc by se nám hodily sluneční brýle. Jedny už jsme měli, ale pak se nějakou záhadou ztratily a konec léta jsme už vystacili s brylema z DM na gumičku. Ale kietla je jiná liga 🙂

 • Květa 18.12.2019 at 17:32

  Líbily by se nám sluneční brýle 🙂

 • Kamila 18.12.2019 at 17:32

  U nás by měly úspěch brýle se šnorchlem.

 • PetKa 18.12.2019 at 17:39

  Nám by se hodili sluneční brýle Kietla. A zaujaly mně i lovící kolíčky, ty asi pro naši malou potápku pořídím.

 • Lenka PK 18.12.2019 at 17:58

  Moc mne zaujal kloboucek, takže bych brala ten. Jinak sombrero je absolutní pecka 😃

 • Marcyr 18.12.2019 at 18:24

  Plavky🙂

 • Vendul 18.12.2019 at 19:19

  Deti by potěšily lovici kolíky.

 • Ivona 18.12.2019 at 19:54

  Nám by se aktuálně nejvíc hodily sluneční brýle. Podle všeho vidím, že jsme jinak docela dobře vybavení, protože většinu z toho, co uvádíte (uv plavky, lovicí kolíky, uv čepičku, šnorchl a brýle), máme doma 🙂

 • Eva Mezerová 18.12.2019 at 20:20

  Plavecky pas Aronet

 • Hana 18.12.2019 at 20:41

  Sluneční bryle Kietla ☺️

 • Zuzana 18.12.2019 at 20:58

  Díky za soutěž, fotečky nádherné. Vybrala bych sluneční brýle, máme také Kietla a už nám začínají být „malé“. Každopádně moře nádherné a holky jsou šikulky.

 • Markéta P. 18.12.2019 at 21:32

  Nádherná dovolená! Musím si to místo někam poznamenat – ta modrá voda a krásný písek, to je můj sen.
  Jako výhra by se mi líbily sluneční brýle Kietla, už po nich pokukuji delší čas.

 • Kateřina Spurná 18.12.2019 at 22:45

  Sluneční brýle Kietla pro dcerku

 • michala kartuskova 18.12.2019 at 23:28

  Krásná dovolená. Určitě bychom vybrali UV plavky!

 • Jana S. 18.12.2019 at 23:33

  Sluneční brýle. Díky za soutěž.

 • Hana jonakova 19.12.2019 at 7:07

  Těžké rozhodování, ale asi dětské brýle se snorchlem, jedny máme a vůbec nesedí, a dceru to dost mrzelo…

 • Lenka 19.12.2019 at 14:29

  Nasi kluci se konecne prestali bat vody a mohli jsme tak zacit chodit na bazen. Starsi syn zkousi plavat a je z toho nadseny. Proto by se nam hodily kolicky na potapeni, aby se zdokonalil i v potapeni. Zatim jen na chvili strka hlavu pod vodu 🙂

 • Lucie 19.12.2019 at 16:16

  Dceři by se líbily brýle. 🙂 A pak hurá k moři – kéž by! 😀

  • Lucie 19.12.2019 at 16:16

   Sluneční myslím.)

 • Martina 19.12.2019 at 16:58

  Bryle na Vase doporuceni uz mame 😊, tak asi plavky by se hodily.

 • Splendidka 19.12.2019 at 17:34

  Nejvíce by se nám hodila sada na šnorchlování. Teda, jestli sebereme odvahu a vyrazíme s dětmi k moři i příiští rok :D.

 • Hanka 19.12.2019 at 19:02

  Míšo, na ty fotky se taaak krásně kouká:)) To musel být ZÁŽITEK! Kdyby se na mě usmálo štěstí, líbily by sem i sluneční brýle.

 • Raduš Šmitalová 19.12.2019 at 20:15

  Nad slunecnimi brylemi jsme premysleli uz toto leto, takze na to pristi bychom byli vybaveni 🙂

 • Nikola Krátká 19.12.2019 at 21:09

  My, jako tolik ostatních, uvažujeme o koupi slunečních brýlí 🙂

 • Marie Smáková 19.12.2019 at 23:07

  Pohoda u moře…už aby to bylo:-)hodily by se UV plavky.Diky.

 • Mária Kučerová 20.12.2019 at 8:10

  UV plavky

 • Zuzka Leparova 20.12.2019 at 11:57

  Zdravím, my zatím odvahu s dětmi k moři nemáme, tak vám moc závidím, ale určitě by se nám moc líbily sluneční brýle. Děkujeme

 • Michaela Pušová 20.12.2019 at 14:36

  Sluneční brýle KiETLA už naše holky díky Vašemu tipu mají, hodily by se nám UV plavky Didriksons, Lovící kolíčky a plavecký pás pro mladší 🙂

 • Martina 20.12.2019 at 19:16

  Pro naše 2 potápky by byly super brýle a šnorchl

 • Jana 20.12.2019 at 19:38

  Na základě Vašeho tipu už obě děti brýle KiETLA mají, ale hodily by se nám lovící kolíčky 🙂

 • Petra Pětíková 20.12.2019 at 21:01

  Vypadá to tam jako v ráji 🙂 Sluneční brýle Kietla

 • Aneta Procházka 20.12.2019 at 21:09

  Určitě sluneční brýle. Už loni jsem po nich koukala 🙂

 • Pavla 20.12.2019 at 21:57

  nám by se nejvíc hodily C/ Lovící kolíčky – starší po něčem na lovení z vody strašně toužil už vloni a na další léto bych mu to ráda splnila 🙂

 • Tereza Vykydalova 21.12.2019 at 0:30

  Ziram, jak moc jsou holky šikovné! Asi by se nám nejvíce hodil UV klobouček Kietla.

 • Žaneta Bašistová 21.12.2019 at 8:40

  Nadherna dovolena, holky uz jsou uplne uzasne rybicky.

  Nam by se hodily bud karticky nebo kolicky pro ty moje potapky :-).

 • Helena K. 21.12.2019 at 15:12

  Krásný článek Míšo hned bych šla plánovat už letní dovolenou… Moc se mi líbí UV plavky Didriksons, já to neustálé mazání holek v létě nemám ráda a holky také ne, takže tyto plavky by byly super 😉

 • Milka 21.12.2019 at 20:38

  Našim dětem by se moc hodily C) Lovící kolíčky

 • Eva 21.12.2019 at 21:41

  Hodil by se nam plavecky pas.

 • diona.ea 21.12.2019 at 23:22

  Jednoznačně sluneční brýle Kietla. Máme doma nejmenší velikost, kterou v létě bude mít po dceři syn, sice barva coral, ale co už, ještě tomu nebude rozumět, tak to bude muset přežít v holčičích. A budeme potřebovat pro dcerku koupit větší velikost, jen teď už budu prozíravější a vyberu neutrálnější barvu.

 • Kri 22.12.2019 at 10:37

  UV plavky by se nam hodily

 • Erika 22.12.2019 at 11:47

  Určitě brýle se šnorchlem, vypadají skvěle 🙂

 • Lenka K. 22.12.2019 at 19:35

  Nejvíc by se nám hodily sluneční brýle.

 • MarcelaJ 22.12.2019 at 20:29

  Určitě by se nám nejvíc hodil UV klobouček

 • Lucie 22.12.2019 at 20:59

  Prosíme plavky. 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!