dětské Jaro venku | 20 nezbytností, které máme při ruce

Míšo, neměla byste tip pláštěnku, ve které děti nebudou upocené po pěti minutách? A co je to za piknikovou deku, kterou vozíte, že vám na ní není teď chladno? A vy máte lahve stejné jako děti? Otázky a emaily od vás jsou různé, ale na začátku každého ročního období jsou si dotazy víc a víc podobné 🙂 . Proto jsem se rozhodla na začátku každého ročního období poslat dětem zážitkovou hru, kterou tady stáhnete a pro vás takový přehled toho, co upřímně užíváme, máme rádi a kupujeme.

Jsou to všechno osvědčené věci. Můžete se inspirovat konkrétně, nebo třeba jen tématicky a cokoli si sehnat úplně od jiné značky nebo třeba uznáte, že něco takového pro vás vůbec není. Tak to prostě a jednoduše škrtněte a vemte si z dnešního článku zase jen to své 🙂 . Tohle dvacatero je přehled toho, co využíváme my a na jaře to zase pofrčí.

Jste na blogu dýl? Rozhodně neuvidíte věci prvně. Jakmile totiž najdu co mi vyhovuje, tak to neměním a jedeme v tom dál 🙂 .

dvacatero pro malé dobrodruhy

Než ale začnu samotným seznamem (achjo to zas bude dlouhý článek 😀 , snad máte čas) mám tip pro všechny, kdo jste z Prahy nebo tudy budete projíždět. Kurzy první pomoci pro rodiče mám v Praze na Florenci, a to jen kousíček od obchůdku, který jsem objevila a jsem z něj paf, protože jako by se vybavil podle našeho blogu.

Úplně poprvé jsem na jednom místě viděla vše, co máme rády a já to objednávám z x e-shopů. Krom kamenné prodejny mají i eshop, ale vy kteří chcete věci zkoušet nebo omrknout, rozhodně posílám do krámku Pro malé dobrodruhy! Na základě mé návštěvy jsem jim poslala tak vychvalný email, že se tetelí asi ještě teď a moc doufám, že společně něco vymyslíme, protože je to má krevní skupina.

Za tohle doporučení mě skutečně nikdo neplatí (ale dali holkám perníčky a to se cení 😀 ) , abych předešla dotazům. Doporučuju omrknout. 

Pro děti i sebe mám ráda věci spíš outdoorového typu, i když víte, že šaty a parádu holky nosí též. Většinu času jsme ale venku, v bahně a na stromech 😀 , takže na jednom místě můžete na Florenci zkusit vše nám podobné: UNUO softshellové soupravy, KiETLA brýle, PURA lahve, dětské batohy značek Deuter a Boll, které dle mého nemají ve světě dětských batůžků konkurenci a dokonce i OPINEL nože, které jsme letos prvně holkám svěřili. To vše se dá objednat za jednu poštu, a to jsem na jednom místě ještě neviděla.

Co jinde k vidění není, mají kategorii Mamky pohodářky – tady klik 

Za pomoc při výběru batůžků a trpělivost s holkama děkuju téhle Dobrudružce Evě. Protože byla první, od koho si Nelinka vybrala cokoli nerůžového a nefialového 😀 . A byl to šnorchl! Jdeme trénovat na moře. 

A když se později Nelči ptám, zda je skutečně spokojená a nekývla jen proto, že to po ní chtěla cizí paní, tak Nelinka prohlásila: „Ne a mami není to modrá. To je mořská. S tou nebudu v moři děsit rybičky“
😀 😀 😀 Takže takovéhle taktiky tam na děti maj.  No, toliko k mému dobrodruh-nadšení a jdeme na to.

1. Pořádné oblečení do jara i podzimu

Jakmile holky opustily kočár, což bylo u obou v 18 měsících, začala jsem tehdy hledat oblečení, které bude funkční, nebude mi vadit, že se v něm válí po zemi, nebude v barvách, ze kterých nic nevyperu, nebude stát ranec jako třeba dětské boty a zároveň bude nějak vypadat. A měla jsem štěstí. První UNUO objednávka se vydařila, všechno sedlo jak mělo a já byla strašně mile překvapená vysokým pasem u kalhot. Dětem tak nikdy netáhne na záda!

Vám jistě UNUO představovat nemusím, znáte ho z blogu, ale kdo najde článek a nic jiného u nás nečetl, tak ano, za tohle oblečení se postavím. Ani jedna z holek kalhoty ještě nezničila, Julinka dokonce dědí po starší Nelince a soupravy přežívají školku 🙂 . Takže na jaro rozhodně funkční oblečení 🙂 .

Všimněte si, že Julinka nosí kalhoty i takové, ze kterých už vyrostla. Vysoký pas chrání záda a pod nepodšité gatě si bere punčošky. Je to pak super třeba na odrážedlo, zároveň se ale může kdekoli posadit a zadek je v suchu 🙂 .

UNUO oblečení najdete v eshopu – tady klik.
Na webu Pro malé dobrodruhy ho najdete též – tady klik.

2. Konečně sukně do lesa!

Tady jdu možná s křížkem po funuse, ale pro nás aktuálně ještě super věc než se rozběhne teplejší jaro. Máme první sukně, které jsou teplé a praktické na lezení, hraní, skákání a nejrůznější venkovní aktivity. Sukýnky (značka Didriksons) jsou vlastně zimní, jsou celé reflexní, takže Juli hlásá, že se může procházet po silnicích a nikdo jí nepřejede 😀 , ale hlavně jsou fakt teplé.

Dá se v nich pak kdekoli sedět, dokonce bobovat nebo drandit na ježdíkách a možná ji ulovíte ve výprodejích po zimě. Barev bylo víc, ale holky si vybraly tyhle stříbrné, protože se krásně třpytí a to ony v lese nutně potřebují 😀 .

Celá sukně se dá rozepnout od shora až dolů. Zipy jsou z obou stran, takže na lezení si holky samy dělají rajcovní rozparek a když by byla sukně mokrá, lehce se celá na boku rozepne a jako „ručník“ pak přehodí přes topení, kde je hned suchá. Jsou i v maminkovských velikostech, takže ty máme letos poprvé a tu nepřízeň počasí a jisté sychravo si holky vlastně náramně užívaj 🙂 .

Najdete na webu Pro malé dobrodruhy – tady klik.

3. Boty do deště a do louží

Tak tohle je asi věc jasná. Když máme funkční oblečení, nebudou nám stačit jedny celoroční boty. Holky chodí do školky v celoročkách, ale na výlety za deštivého počasí obouvají holinky. Pro hodně široké nožky jsou fajn tyhle Nelinky. Nebojte, mají i „nehnědě“ druhy, ale u Nelči tehdá vedly puntíky a já zase ocenila, že z ní nebude růžový bonbón 🙂 .

Najdete na webu Little Shoes – tady klik.

Julinka podědila Nelinky CROCS holinky, u kterých si hodně cením, že jsou lehké. To ty Nelči jsou dost váha. Juli si tedy jede v CROCSech už několikátou sezónu a zvládne je i širší noha, když vezmete nadměrek. Takže i Nelča je nosila a nejspíš zase bude chtít 🙂 až noha povyroste. Juli jí totiž slušně dráždí svojí růžovkou a Nelinka už si chce věci vybírat sama, takže cokoli vnucovat nemá smysl.

Často najdete ve slevě na webu Urbanlux – tady klik.

4. Negumové a prodyšné pršipláště

Pláštěnky jsme začali řešit až úderem nástupu do školky. My s holkama ve velkém slejváku ven nikdy nelezli a na klasika déšť nám vždy stačilo UNUO. Jenže pak samotné UNUO přišlo s tímhle kabátkem a holky musí mít do školky pláštěnku na každý výlet. Dokonce i loni na Loučeň, když bylo venku 29 stupňů a jasno 😀 .

Pláštěnky jsou lehoučké, prodyšné, negumové, softshellové a že jsou světlé? Nelinka v něm loni seděla v borůvčí a letos ho v článcích z výletů uvidíte zase. Schválně se můžete přesvědčit, že ta světlá barva není překážkou. Taháme je po lese, bereme je i jako větrovky, když jdeme někam po hřebeni, kde bude víc foukat a super 🙂 .

Pokud jsou našité, najdete je na UNUO tady klik.

5. Pořádné batohy na všechny poklady

Proč máme nosit na celodenní výlet vše my, když máme navíc doma ještě dvoje mladá a zdatná záda 😀 ? Holky převzaly zodpovědnost a své věci si nosí samy. Začaly s tím sice už loni, ale tam jsme je často nechali běhat i bez nich. Letos už chceme, aby si na každý výlet batoh braly. S výběrem jsme proto letos byli hodně poctiví, sledovali dTest a vše možné a máme je.

RECENZI NA BATŮŽKY NAJDETE NA BLOGU UŽ BRZY, DŮKLADNĚ JE ZKOUŠÍME

Určitě si zaslouží samostatný článek, jen jsem je nestihla pořádně nafotit, aby bylo vidět vše, co k nim chci ještě napsat, takže zatím si z dneška vemte batoh jako jeden z bodů, který beru jako důležitou součást seznamu. Jak vyberete vy může být jiné, protože je jasné, že každý máme k batůžkům jiná kriteria. Pro nás to byla funkčnost, ergonomičnost, váha, cena a v neposlední řadě (u holek v té první 😀 ) vzhled.

JULINKY DEUTER – TADY – KLIK + NELINKY BOLL – TADY – KLIK

6. Do čeho tu vodu a čaj nalijem?

Na jaro ještě pořád vládne PURA termoska, protože s sebou vždy nosíme teplý čaj. Naplníme s ním vždy obě lahve. Do jedné dáme pití v teplotě „pitelné“ a tu mají holky na dopoledne. Do druhé pak nalijeme čaj hodně vařící a víme, že odpoledne bude akorátní 🙂 . PURA termosky nosíme dětem v batohu my a ve svých batozích si holky nosí lahev Contigo s brčkem, ve které mají vodu.

Recenzi na PURA lahve najdete na blogu – tady klik
PURA lahve i s výměnným pítkem najdete na eshopu – tady klik

Hodně jste se ptali, z čeho pijeme my s tátou, tak moje je tahle půllitrová krasavice ALFI. Lahvový článek nachystám taky zvlášť, ať k tomu můžu napsat víc, ale jde o termolahev, u které mi strašně vyhovuje pítko, ze kterého se pije. Dá se měnit i otáčecí „sosáček“, je lehounká a v případě, že do ní nalijete horké pití, není z vnějšku horká. Ideál 🙂 .

Termolahve ALFI, včetně dětských, najdete na e-shopu – tady klik

7. Sluníčko ukaž se, já očka chráním

Jaro dělá pokusy a sem tam už se ukazuje sluníčko. Jsem moc ráda, že si holky na brýle zvykly, sama za sebe nesouhlasím s tvrzením, že děti nemají nosit sluneční brýle a naopak jsem s několika očaři konzultovala výběr a všichni se shodli na tom, že dětské je hodně citlivé a brýle by mít mělo. Proto na nich trvám u moře, při sluníčku na horách v zimě, a pak kdykoli na ně holky mají chuť – ne při bouřce 😀 .

Podobně jako je tomu u UNUO oblečení, měli jsme štěstí první volby, když se nám první dětské brýle dostaly do rukou právě tyhle KiETLA. Z toho důvodu už je neměníme, není to v plánu a i podle fotek si můžete na blogu všimnout, že třeba Nelinka má jednu velikost už tři roky 🙂 . Julinka začínala na menších, ale byla to z mé strany trochu hloupost a mohla mít rovnou tyhle větší též, i když na ně ještě neměla věk dle názvu brýlí.

RECENZI NA BRÝLE NAJDETE NA BLOGU TADY – KLIK

Úplně bych se tím proto neřídila a pokud má vaše dítě třeba 3 až 4 roky, nebrala bych nutně brýle z kategorie 2-4. Všimněte si na fotce Julinky, která nemá hlavu á la lebkoun a v den třetích narozenin má na očích brýlky 4-6 let. Právě proto je i fajn, když se dají někde zkusit.

SEŽENETE JE V ESHOPU TADY – KLIK

8. K vyvalení a po-O chrupku v přírodě

Poslední výlet do Českého ráje, který přistál na blogu tento týden vyvolal vlnu dotazů na piknikovou deku, kterou vozím a děti na ní venku leží i v březnu nebo třeba říjnu. Máme ji už několik let, tady na fotce je s námi na dovolené na Vysočině. To místo mimochodem MOC doporučuju – jde o Kukyho les a Penzion Na Bělisku. Mám od vás na to místo i moc krásnou zpětnou vazbu, tak kdo neví kam v létě, tady je oáza a klid 🙂 .

Značku La Millou najdete na eshopu – tady klik

Pikniková deka je to La Millou. Je to značka polská, ale neuvěřitelně kvalitní. Julinka má od té samé značky i peřinu a polštář v posteli. Deka je uvnitř všitá k povlaku, takže se při praní nemění tvar. A ta pikniková? Je velká, teplá a zespoda deky je nepromokavá vrstva, takže není problém se vyvalit ráno během rosy nebo třeba po dešti, když se udělá dobře.

Julinka i dnes ještě chodí po obědě spát a usne, takže na celodenní výlety jezdí deka s námi a po obědě následuje odpočinek 🙂 .

9. Mám svůj první opravdický nůž

Co jste na blogu zatím ještě neviděli, to jsou nože OPINEL. Možná tuhle značku znáte, protože v nožích je to opravdový velikán 🙂 . Letos poprvé je dostaly i holky mají naší velkou důvěru.

Na houby, na klacky, na ořezání špičky na klacku, až si půjdou opíct svůj buřtík na výletě… 🙂 . Jsem sama zvědavá. Zatím to hlídáme a holky mají radost, že mají už i svůj.

Co je na tomhle noži skvělé, je dětský! Výrobce na to fakt myslel, takže má pojistku, aby se nemohl sám otevřít ani zavřít. Má kulatou špičku, takže vlastně žádnou špičku nemá, ale pozor, nenechte se zmást – je ostrý. Je tedy nutné děti učit kde se držet dá, jakým směrem smí „řezat“ a kam už nesahat. My začali lekci na klacíkách nebo třeba svačině 😀 .

Tip ke dni dětí: nože najdete na webu Pro malé dobrodruhy – tady klik.

10. Mami vzbuď se!  Na výletě, v kempu i pod širákem

Haha tohle je spíš takový vychytávkový bod, který strašně doporučuju jako dárek kamarádkám, trempům, výletníkům, kempařům, vodákům a všem, kteří si s vámi v civilizaci zajdou na kafe 😀 . Kafujete a zároveň jezdíte do míst, kde vám ráno to kafe fakt nikdo neudělá?

Když jsem to viděla prvně, nechápala jsem to kouzlo do detailu jako dnes. Sáček stojí „pár“ korun, stačí ho zalít horkou vodou a kvalitní kafe máte v cukuletu. Je to přesně ten dárek, který když darujete, tak nikdo neohrne nos s myšlenkou „ježiš dala mi pytlík kafe“, ale řekne wow 🙂 .

Já už ho chystám na léto kamarádkám a paní učitelkám, protože sáček je recyklovatelný a můžete ho používat opakovaně. Výslednou kávu můžete nalít do hrnku nebo pít rovnou ze sáčku a na výběr je dokonce z více druhů kávy.

Najdete na webu Pro malé dobrodruhy – tady klik.

11. Jauvajs! Ukaž, to zvládneme a jede se dál

Základ každého výletu. Omlouvám se, že jsem s tou prevencí dost prudič, takže pokud tu dnes nejste poprvé, určitě už tohle víte. Všem výletníkům doporučuju vozit s sebou alespoň základní lékárničku. Ošetříte si s ní veškerou laickou první pomoc a netřeba kvůli sedřeným kolenům nebo pádu z kola hned končit výlet a valit na chíru 🙂 .

My jsme si trochu přetvořili klasickou lékárničku, což je takový ideál rodinné lékárničky. Když si totiž koupíte tu „před-sestavenou“, nebudete v ní mít léky ani dezinfekci. Zkrátka nic, co brzy expiruje. Často tam jsou obvazové a krycí materiál, nůžky a pinzety, šátek a další užitečnosti. A takhle sestavenou lékárničku si pak můžete snadno doplnit sami. Já v ní mám navíc:

dezinfekci, která při styku s pokožkou nepálí  – Asept, Neocide, Detol
(nedoporučuji Bethadine – musí se před užitím ředit)
antihistaminika – Zirtec, Zodac či Fenistil kapky plus gel
ophtalmoseptonex na výplach oček, kdyby se do nich dostal písek nebo jiné nečistoty
uchošťourky – skvělé na vyndání klíštěte

Stejnou lékárničku, kterou my používáme jako základ na výlety mají i zde 

Ruku v ruce jde s lékárničkou i jeden z posledních článků, a to Aplikace ZÁCHRANKA. Je zdarma, zachraňuje životy a na jaro ji opět beru jako nutnost!

Na celý článek k téhle aplikaci a návod jak se lokalizovat záchrance – kuk sem

12. České dráhy nejedou? Neva máme luštění!

Na výlety se snažíme netahat nesmysly. Věřím, že hřištěm a hernou pro děti už je les, rybník, potok nebo prostředí kam jedeme. Co ale vozíme vždy, to jsou v batůžku sešity. Každá si vždy vybere jeden, který je s různými úkoly a ten vozíme „kdyby náhodou“. Nejednou se nám totiž stalo, že České dráhy zapomněly, že mají vozit lidi, nevyslali vlak a my čekali víc jak 1,5 hodiny na nádraží. To pak vymýšlíte co se dá a sešity jsou na krácení chvilek pro nás fajn řešením 🙂 .

Naše oblíbené sešity jsou od Svojtky:

Tři kozlíci rohatí tady klik
Mášenka a tři medvědi tady klik

14. Karetní hry nejen na cestu a večery

Na malé výlety, kdy jsme na jeden den na výletě je zrovna často nenosíme, ale jakmile jedeme jen na dva dny, vždy balíme karetní hry. Vždycky taky máme nějakou v autě, kdyby se stalo, že zase budeme někde čekat. To se stalo přesně tady, kdy Nelinka 5 minut před cílem začala hlásit, že bude zvracet. Následovala tedy hodina klidu na kraji lesa než zabral Kinedryl a my mohli dojet těch 5 minut 😀 .

Karetní hry jsem vám chtěla naskládat už sem, ale to by ten článek neměl konce, takže už to mám dané samostatně a i toho se dočkáte 🙂 . Budou v něm tipy na tyhle hry, které jen hodíte do batůžky, nezaberou místo a zabaví. Všechny s námi Juli hrála od cca 2 let 🙂 a baví obě holky i dnes.

15. Co najdu, to beru a doma prozkoumám

Jaro volá, oprašujeme laboratoř 😀 . Pokud máte doma lupu nebo mikroskop, rozhodně je čas tyhle „hračky“ vytasit. Venku už to pučí, vše se probouzí a my si domů začínáme nosit úlovky, na které si pak doma hezky posvítíme. Kdo máte lupu, určitě ji vemte ven. Děti moc baví vidět mikrosvět z blízka 🙂 .

Recenzi na mikroskop, který mají holky, najdete tady klik

16. Jarem v pohybu – na motorce, odrážedle či kole

Bez čeho si ještě nedovedu představit jaro? To je určitě cokoli, co dětem pomáhá v pohybu. Sice to znamená, že výlet musíme víc zaměřit při plánování na terén, ale ujedeme už pěkný kus a i na odrážedlech holky zvládaly i 10 km, a to bylo Julince 2,5 roku. Kola hodně pomůžou 🙂 .

Do loňska nám holky milovaly ještě i velké koloběžky, ale protože na nich neujedou velké vzdálenosti a obě už umí na šlapacím kole, budeme tyhle velké „frndy“ dávat pryč 🙂 .

Jsou v TOP stavu, tak kdyby někdo chtěl popojíždět po městě a okolí, tak dejte vědět.

Loni na jaře holky dostaly svá první kola a jezdíme. Letos přesedlává Nelinka na větší model s převodovkou (uuff, jsem zvědavá 😀 ) a Julinka dědí Nelinčino původní kolo Early Rider. Na Nelču čeká WOOM 4 ve fialové barvě, tak už se těšíme.

Obě holky jezdí na lehoučkých kolech z obchodu Cyklospeciality.cz

17. Už od motorky nezapomínám helmu!

Základ, který doporučuju učit všechny. Jakmile jedu, mám helmu. A je úplně jedno, že z plastové motorky si dítě pravděpodobně nepřizabije. Jakmile děti mají od roka na hlavě helmu, přijde jim to tak automatické, že by je nenapadlo ji někdy nevzít. Takže u nás základ už od 1 roku 🙂 .

18. Co ještě? Přeci pořádný plán kam vyrazit!

Plánování je má parketa, takže si vždy něco vymyslím a díky tomu si ten výlet prožívám i několik dní předem 🙂 . Vždy u výletu se snažíme, aby šlo o okruh, takže se vracíme do bodu, odkud startujeme. Pak sledujeme terén, převýšení (pokud jedeme na kole) a možnosti občerstvení po cestě, protože s tím dost souvisí, kolik toho táhneme na zádech 🙂 . Na jaře ještě ne, ale v létě pak sleduju i potoky, kde se dá vykoupat a balíme navíc třeba i plavky.

A jestli se vám nechce trápit plánováním, zkuste se podívat, jestli to nemáte blízko někam, kde jsme s holkama už byli, protože výletů tady už mám dost 🙂 . Na mapě vidíte barevně odlišené vlaječky. Červené domečky jsou články s tipem „kde se ubytovat“, modré vlaječky jsou výlety za sportem a zábavou či sportem, ty zelené výlety jsou pak všechny za přírodou, do které prcháme snad každý víkend 🙂 .

19. Když je plán, jsou i zážitky

Taky máte děti, kteří milují hry, vybarvování, zaškrtávání a spíš než chaos si užívají plnění úkolů? Pokud ano, můžete si od nás stáhnout zážitkovou hru Zažij JARO a omrknout, co si společně můžete zažít. Jsou to všechno maličkosti, pro které se jaro úplně nabízí a třeba si tak zařadíte do života s dětmi i činnosti, které jste doposud nezkoušeli 🙂 .

STAHUJ HRU: ZAŽIJ JARO

20 Cyklohráček – Už cesta je výletem

A posledním bodem jara je pro nás Cyklohráček. Už s ním máme za sebou tři sezóny a letos začínáme další. Je to vláček, který jezdí na trase mezi Prahou a Slaným, má spoustu zastávek a z každé se dá udělat s dětmi krásný výlet. My jich prošly hned několik, některý i na kole, jiný do ZOOparku, na Okoř nebo prostě jen tak na procházku.

Cyklohráček má hravé vagóny, kde se dětem líbí, protože jsou v nich hračky, knížky, balónky, houpajda a je to taková příjemná hodina až dvě, kdy si holky cestu užívaj a pro nás lepší než kinedrilovat Nelču a vozit děti autem 🙂 . Tak jestli neznáte, zkuste.

Třeba se tam letos potkáme a pozdravíme 🙂 . V letošní sezóně Cyklohráček přidal své zastávky a od minulé soboty už zase drandí. Jen pozor, pokud bude azurové nebe, bude v něm napráskáno 😀

Cyklohráčkové výlety na blogu:

Hravý vláček Cyklohráček tady klik
Putování do ZOOparku Zájezdtady klik
Okoř s kouzelnou pochodovkoutady klik

No teda UUUFF, jste tu ještě někdo? Jestli ano, tak zase další potlesk, ale snažila jsem se. Tohle jsou asi zásadní body našeho jarního výletničení. A já připravím podobného rázu článek i na léto, protože tam to bude zase o trochu jiné. Dost věcí odhodíme, několik přidáme a jestli pro nás máte tip na další jarní vychytávky, které máte vy, ráda si je přečtu v kalendář. Pro mě je to rozhodně kafe v sáčku a reflexní sukně holek 😀 .

Krásný den

MUDr. Michala Knězková

All posts

14 Comments

  • Lucie 27.3.2019 at 20:32

    Ty jo, super tipy. Nejvíce jsem nadšená z kávy k probuzení rodičů. Super nápad. A pak budeme muset pořídit brylicky. Jen jste mi dala brouka do hlavy s tou velikostí. Dceři budou 2 v září, tak asi na léto vezmu rovnou už velikost 2-4, i když je drobek. Snad je hned někde při prvním výletu neztratíme. 🙂 Děkujeme za fajn článek

    • Míša 28.3.2019 at 0:05

      Hezký večer Luci,

      děkuju za hezká komentář. Kafe je luxusní 😀 a brýle? Za sebe už bych vzala 2-4 roky. Ty totiž vydrží dlouho. Nám ty první byli chvilu a Julinka po sezóně hned měnila, což u té ceny brýlí není úplně vhodné.

      Mají vzadu i možnost dát šňůrku, která se stahuje, takže jde spíš o šířku obličeje, aby jí brýlky nepřesahovaly přes okraje a hezky chránily očka 🙂 .

      Našla jsem tabulku velikostí, tak se na ten rozměr schválně podívejte 🙂
      https://likegroup.eu/wp-content/uploads/2019/03/CZ_KiETLA-prirucka-velkosti.pdf

      U brýlý je maličký rozdíl v šíři. V tabulce je hezky vidět kde měřit 🙂 . Brýle v kategorii 2-4 mají na šířku 105mm co se týče rozpětí. Předešlá kategorie je 0,5cm rozdíl jen.

      Tak hezky vyberte přeju
      Krásný den
      Míša a holky

      • Zdenka 30.3.2019 at 15:59

        Děkuji za fajn shrnutí, máme to podobně 😉 Pořídili jsme brýle Kietla, jsou vychytané. Ale opravdu doporučuji vyzkoušet, vzhledem i k ceně. Synovi, kterému byly v lednu 3 roky, jsem vzala velikost 2-4 roky a má je „na knop“, měl z nich i otlačený nos. Naštěstí má mladšího bráchu 😉
        Přeji pěkné jarní dny.

  • Kovalova Dagmar 27.3.2019 at 20:54

    Míšo😍, děkuji za opět úžasný clanek😉spoustu věcí jsme už díky vašim nápadům a tipům využili a ne jinak to bude i po dnešním clanku😂
    Každopádně bych mela zájem o vámi nabízenou kolobezku😉.
    Děkuji za informaci, zda je to stále aktualni☺
    Kovalova Dasa

  • Martina 27.3.2019 at 21:17

    Dobrý večer Míšo,
    děkuji za vyčerpávající článek. Měla bych zájem o koloběžky, potřebuji přemisťovadla pro svá pětiletá dvojčata….

  • Eva Mezerová 27.3.2019 at 21:41

    Jako vzdy uzasne tipy! Vse, cim jste me pokazde inspirovala, si poctive vypisuju a strezim do doby, nez nas prcek vyroste, aby to pak vyuzil 🙂 a ze toho uz par listu je 😀
    Jen me mrzi, ze pri hledani jsem nejak nemohla najit tu vasi super piknikovou deku 🙁 asi uz ji prestali vyrabet (i kdyz nechapu proc)…objevila jsem jen 2 samotinke kusy a ty barvicky mi moc nepadly do oka 🙁 kdyby byl nekdo v lovu uspesnejsi, budu rada za odkaz
    Ale nechci koncit pesimisticky. Takze moc dekuju za tipy na vse mozne i nemozne, a budu se tesit na clanek o hrach na cesty 😉

  • Monika R. 27.3.2019 at 22:01

    Opet velke diky za takovy souhrn tipu. V unuo obleceni jedem taky. My navic doma jeste hodne oblikame jako zakladni vstrvu veci outlast (ceske znacky little angel). Libi se mi, ze obleceni je pruzne a krasne sedí na telicko a je funkcni! 🙂

  • Martina H. 28.3.2019 at 8:49

    Wow, tak to je super počin tenhle článek! Sice jsme na spoustu věcí ještě „malí“, ale tipy ukládám dozadu do hlavy a k článku se budu postupně vracet. Ale už se těším na letošní výletničení, oproti loňsku už toho malá mnohem víc ujde a hlavně už jí spoustu věcí opravdu zajímá!

  • Magda 28.3.2019 at 9:24

    Děkuji za super článek a inspirace 🙂 Taky nějak nemůžu najít tu piknik deku, snad se zadaří 🙂 Mám takovou poznámku k helmám a plastovým motorkám 🙂 Syn v 1,5roce drandil na plastové odrážecí motorce, samozřejmě s helmou (máme stejný názor jako vy) a vysekal se tak důkladně, že z toho bylo šití v puse, velký otřes a odřený obličej a dle doktorů bylo velké štěstí, že tu helmu měl, jinak by byl i otřes mozku….

  • Magda 28.3.2019 at 9:27

    A ještě k tomu kafi … Máme tady takovou lokální záležitost dvou nadšenců, Dripit se jmenuje, moc dobrá káva, mají i decaf pro kojící a super vymyšlené jednorázové překapávačky 🙂

  • Míša 28.3.2019 at 9:56

    Úžasné tipy, některé beru jako samozřejmost, ale některé jsou pro mne novinka. Každopádně děkuji za skvěle sesumírovaný tahák na jaro a těším se na letní. Děkuji

  • Lidka 31.3.2019 at 23:19

    Díky za fajn článek a tipy! Něco využíváme a něco je pro mě úplná novinka a zvážím do výbavy. Synek dostal zelený Opinel, zatím ho nadšeně testoval na ovoci doma a doufám, že brzo využijeme i venku. Batůžek nosí cca od dvou let, už má druhý od Bollu a nedám na ně dopustit. Jako nekafař jsem kafe v pytlíku aspoň nadělila a mělo úspěch. Nadchla mě outdoorová sukně, jen musím ještě vydržet, než se naše cácorka naučí chodit :-).

  • Petra 2.4.2019 at 22:00

    Téda, ta káva je super věc. To určitě pořídím manželovi 😀 a hodně se těším na recenzi lahviček na vodu, mám jich pár v hledáčku, ale ještě si s nákupem počkám. Díky moc

  • Jana 2.5.2019 at 11:13

    Skvělý článek, za který Vám moc děkuji!

  • Leave a Reply

    Vítejte u nás na blogu!

    Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

    Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

    Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

    Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

    Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

    Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

    Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

    Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

    Kam za námi

    Nejnovější příspěvky

    MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

    MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

    Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

    ×