Hravý vláček Cyklohráček

My teď museli být dva týdny doma, protože se nám nějak kupily nemoci, ale zablesko se (snad?) na lepší časy a v neděli jsme po dlouhé době opustili domov. A hned se z toho vyloupl super tip i pro Vás. Třeba někdo rád využije. Z Masarykova nádraží totiž vyjíždí každý víkend speciální vlaková souprava, přezdívaná Cyklohráček. Už podle svého názvu je jasné, že je určen cyklistům a taky dětem. Několik vagónu za sebou, v každém něco jiného. Výletujete-li tedy i jinak než autem, určitě vyzkoušejte!
Vlaková souprava vyjíždí každý víkend z Prahy a končí ve Slaném, kde na Vás (a vlastně i nás) čeká dobrodružná cesta za zlatým pokladem. Dva vláčky vyjíždí tam, dva se vrací zase v odpoledních a večerních hodinách zpět. Zde odkaz na jízdní řád a vše kolem.
A čím je tenhle vlak tak speciální? Je plný her a hraček, zábavy pro děti všech věkových kategorií, má svoji vlastní cyklohráčkovou tetu, která se stará o zábavu, poskytne informace o výletech i trase a ještě dětem rozdá spoustu dárečků.
Naprostý top byl pro holky vagón s balónkovým bazénem. Domů jsme ho totiž záměrně nepořizovali (stačí nám doma uklízet denně lego a jiné hračky), takže téměř celou jednu hodinu jízdy plavaly holky v mičudách :-D.
Asi bylo i veliké štěstí, že s námi jelo jen pár dětí, takže nebyl problém dosáhnou všech hraček, mít prostor v bazénku, pohoupat se na pytlových houpačkách, složit si skládačky, pohrát s vláčkodráhou nebo se vypůjčit knížku.
Pro starší děti je tu další vychytávka. Určitě znáte klasické stolečky ve vlaku. Tyhle jsou navíc pěkně vytuněné :-). Na každém stolku byl herní plán jiné hry a bylo na Vás, zda si zahrajete člobrdo nebo třeba Elfíkovu cestu a jiné deskovky. Kostky, figurky nebo karty Vám na požádání rozdá cyklohráčková teta v zelené čepici a červeném cyklohráčkové triku.
Deskovky jsou na holky zatím moc, takže my si užívali hlavně té víc hmatatelné zábavy. Krom bálónkoviště se holky často bavily interaktivními deskami, kde si užívala pořádně i Julča.
Snad každé dítě vláček fascinuje. Někdo s ním jezdí denně, někdo jen příležitostně a některé školkové dítě ho zná jen z knížek. Ohromná škoda. Určitě nějakým vlakem vyražte, a pokud se Vám směr Slaný líbí, Cyklohráček doporučujeme.
Občas jsme si na zastávkách přeběhli mezi vagóny, protože cesta byla vcelku dlouhá. Tam na nás čekaly další hračky a hodně oblíbená knihovnička. Knihy, to je velká oblíbenost. Všechny byly „cestovatelské“ a měly fajn výletnickou tématiku, to se hodilo.
Cestou můžete samozřejmě vystoupit kde se Vám zachce a udělat výlety dle svého.
Na téhle mapce najdete celou trasu a u každé zastávky máte i tipy na výlety, které se tu dají podniknout. Cykloháčkem se tedy můžete vozit celé léto, protože výletů je tu víc než dost.
Tady v odkaze najdete seznam možných výletů a okruhů, popsanou náročnost a vůbec vše kolem.
My nasedli na Masarykově nádraží a nechali se odvést do Kovár, odkud jsme si udělali svůj výlet, který zvládla „ujít“ i Julinka. Sice to bylo courání na celý den, ale lepší než se pařit v Praze. Večer jsme dojeli domů okolo půl osmé a odpadly jsme všichni čtyři. Ale o samotném našem pěšo-kočářím výletě zase příště.
 A pamatujete na zmínku o cyklohráčkové tetě? Tady je ta naše :-). Byla skvělá, dětem se moc líbila a aby ne, když jim nosila dárečky, razítkovala na ruce i obličej a ještě byla zdrojem karet a figurek :-). Julinka od ní dostala i svou první reflexní pásku, takže už i ona splňuje veškeré nové vyhlášky a na silnici ji nikdo nepřehlédne.
Pokud dojedete až do Slaného, je tam krom dobrodružné cesty za pokladem i pár hezkých míst k návštěvě a z vlaku si odnesete slevové kupóny, které tu můžete využít. Budete mít 2,5 hodiny času, abyste stihli zpětný Cyklohráček domů.

 

Vypadá to celé zábavně a hravě? Je to tak, ale velký pozor! I v tomhle vláčků potkáte „štiplístka“ takže nezapomeňte koupit jízdenku :-D. Děti dostanou skvělou dětskou, vy tu obyčejnou a ve vláčku ji pak předáte té správné povolané osobě :-D.A že u Vás Cyklohráček nejezdí? Mrkněte na jiné vláčkové výlety, které jsou pro rodiny s dětmi – ZDE.

 Mějte se krásně a nezapomeňte vzít děti na výlet vláčkem. Jen vy, mapa, velká svačina a spousta výletnické zábavy. A jak jinak, že i tady se dá najít něco nedomyšleného, co by se dalo vylepšit. Za mě je to jediné „Jak mám sakra vysvětlit holkám, že ne každý vláček je cyklohráček?“ 😀 Jak příště zmíním, že jedeme na výlet vlakem, jako první jim samozřejmě naskočí tahle vzpomínka. Vypadá to, že nějakou chvíli nás budete potkávat mezi Prahou a Slaným 😀
MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Zdeňka Vašková 12.7.2016 at 6:48

  Cyklohracek super, taky se nám moc líbil 🙂 a tobě to s holkama na fotce taaak sluší 🙂 Jinak k nám letos Ježíšek přinese už nějakou tu deskovku jelikož pexesových mačů už začínáme mít s tatínkem dost. Za poslední měsíc naše top zábava 🙂

 • Míša 12.7.2016 at 7:23

  Super 🙂 My máme sady deskovek po nás, Nela je zvládne, ale kuli Jule hledáme trochu jinou zábavu protože pro ni to ještě není. Na Vanoce bych ale chtela poridit nejakou interaktivni, kde by i Julca uz trochu neco zvladla. Kam jste cyklohrackem jeli?

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×