První pod-jedličková inspirace

10.7.2016 in Hračky, Hraní, Vánoce - 7 Comments
A dneska budu za šílence, ale já to tak prostě mám. Je to u mě aktuální každé léto a i když nesnáším koledy znějící v nákupních centrech už v září, já sama si chystám Vánoce každý rok už v létě. Dělala jsem to vlastně vždycky, ale co máme děti, neodvažuju se už ani v listopadu ven do nákupáčů. Mohli byste namítnout, že to přeci můžu objednat vše přes net a částečně máte pravdu. Já to tak i dělám :-). Jenže v listopadu už je trochu stres vracet zboží a čekat na nové, takže já se prostě dívám už v létě a ve skříni se mi kupí první „podjedličkové“ balíčky. Tenhle bude na seznamu Julince a když přišel, utřela jsem hodně velkou slinu!

Možná se to některým rodičům daří zvládat lépe než nám, ale u nás je Juli prostě tak trochu chudák. Je to teda spíš v našich očích, protože jí je to úplně šumák, ale druhé dítě je prostě profi „dědič“. Holky jsou od sebe přesně dva roky a pohlaví totožné, takže Julinka jede v Nelči kolejích už od plenek. Většinu věcí, které pro ni „jsou“ už doma jednou máme a je nesmysl je pořizovat znovu. Řekla jsem si, že alespoň jedna roční událost ale bude její, něco nového a ideálně i užitečného. No a co dát Julince? Jako první mě samozřejmě napadlo korýtko! Milovnice jídla si zaslouží svůj servis. V lednu tedy odhodí svůj poděděný plastový, stokrát omyčkovaný Avent servis a dostane tuhle vymazlenou sadu :-).

 

Já, zvyklá házet do myčky poděděný Avent, byla jsem hodně překvapena váhou tohoto nádobí. Je podstatně těžší a bytelnější, na první omak prostě dokonalé! A že jsem vybrala zvláštní barvu? Mentolová a šedá jsou mé hodně oblíbené. Holky mají doma většinu věcí v klasicky holčičích barvách a tenhle set to dokonale rozrazí.

 

Nádobí je vyrobeno z melaminu, klidně se dá dávat do myčky, ale pozor – není určeno do mikrovlnné trouby. Nám to nevadí, takže se bez tohohle benefitu obejdeme.
V sadě je velký talíř, rozdělený přihrádkou, miska, vidlička a lžíce, froté bryndák a naprosto úchvatný mentolkový hrneček, který bych jí okamžitě stáhla pro sebe, kdyby nebyl ta malý :-D. Máš štěstí, holčičko :-).

 

Jupííí, první balíček putuje do „podjedličkové skrýše“ a teď bude na řadě Nelinka a manžel. Tam to bude trochu horší. I když, Nelča už má jednu objednávku na poště, takže jestli bude ucházející, určitě Vám ji tu ukážu 🙂

 

Sadu značky BÉABA jsem pořídila ZDE.
Přišla rovnou v tomhle dárkovém balení a určitě vracet nebudeme.
Krásné pondělí přejeme.
MUDr. Michala Knězková

All posts

7 Comments

 • ty mi to neuveris, ale ja zrovna vcera chtela neco podobneho objednavat 😀 😀 :-D…diky za tip, toz nas senor bude mit stejnou sadu jako Juli 😀

  • Míša 11.7.2016 at 12:05

   Já budu vteřinu dělat překvapenou 😀 Chceš? Já to nechápu, kudy jde ta naše společná vlna?

 • Limetka 11.7.2016 at 7:07

  Klárka jí od roka z porcelánu, mně melamin k srdci nepřirostl. Obrázky se oloupaly a to měly myčku vydržet…měli jsme ale jinou značku. Ať se Juli dobře papá!

  • Míša 11.7.2016 at 12:06

   Limet to jsem zvědavá! Uvidíme po myčkování. Já už vím, že plast ne a Juli je teda ďábel, takže té porcelán zatím ne. Nela mohla od mimina klidně, u Julinky leda nerozbitné zatím.

 • Lucie Michková 11.7.2016 at 7:26

  my jsme do vínku dostali tescoma dětský nerezový příbor a porcelánovou sadu, takže u nás je jasno,ale ta mintová je dokonalá

  • Míša 11.7.2016 at 12:07

   Luci porcelán jsem taky zvažovala, ale ten Nelince, Jel zatím nedůvěřuju :-D. Ta barva je, vid? 🙂

 • Aneta Patikova 11.7.2016 at 19:28

  Jsem ráda, že nejsem sama takový blázen, který už střádá plány a nakupuje. Muž se mi vždycky směje a pak je rád. U nás jsou dárky tento rok už jasné. Holky dostanou komplet nový pokojíček a starší kolo a mladší odráželo.
  Jinak sada je moc hezká 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×