rozdáváme | Laboratoř malého průzkumníka

Konečně se podařilo vše rozběhnout. Určitě jste si všimli, že nastal den G (dpr.. 😀 ) a i mně to trochu šachovalo blogem. Už jsem ale zpět a o to víc článků vám postupně vložím 🙂 . Dnes mám pro vás rovnou krásnou domácí laboratoř a dál se poneseme na vlně výletů a knížek 🙂 .

Když mi přišla nabídka, zda bychom s holkama nechtěli zkusit dětský mikroskop, letmo jsem ho přeběhla očima a nevěnovala mu pozornost. Čekala jsem plastovou hračku á la vysavač, mikrovlnka nebo sekačka na trávu 😀 . O to větší bylo překvapení, když jsem zjistila, že jde o opravdický mikroskop, který je dětem pouze uzpůsoben. Barvou, vahou, ovladatelností…

Nevím jak jste na tom byli v dětství vy, ale já co si pamatuju, trávila jsem maximum času venku s bratrem, skautem nebo jen tak na zahradě u babičky, kde jsem pomáhala se zahradou, měla svůj zahradní domeček, kde jsem mohla i spát a mým nejoblíbenějším předmětem byla přírodověda.

Tahle láska se proměnila v biologii, ta (i přes nutnou fyziku a chemii) přešla v medicínu a dnes se vracím na začátek spolu s holkama 🙂 .

Dětský mikroskop a jeho premiera

Svůj vlastní mikroskop jsem doma nikdy neměla, ale na gymplu byly hodiny s mikroskopem TOP. Co pak prvák na medicíně, kdy dva roky trávíte u mikroskopu při histologii a patologii. Jsem trochu mimoň, protože ač tyhle předměty většina budoucích lékařů doslova nenávidí, ja jé milovala 😀 .

A tak jsem s velkým nadšením přijala nabídku na hraní s dětským mikroskopem značky Levenhuk, a ta radost, když ho holky nepustily z ruky a prohlížely vše, co jim pod ruku přišlo, ta mě zahřála na srdci 🙂 .

Mikroskop LabZZ s experimentální sadou Levenhuk K50

Mikroskop s originálním designem Levenhuk LabZZ umožňuje zvětšením 40 – 640x a je určen především pro malé objevovatele 🙂 . Co je ovšem pecka největší, obsahuje experimentální sadu Levenhuk K50, se kterou máte naprosto vše, co potřebujete pro práci s tímhle mazlíkem 🙂 .

Sadička obsahuje uživatelskou příručku „Zábavný mikroskop. Pozorujeme mikrosvět“, ve které je stručně vysvětleno užívání a práce s mikroskopem. Najdete tam podrobně ukázané i preparáty “co vidět”, v příručce jsou i jednoduché pokusy jako třeba experiment s kvasnicemi.

Co se stane, když kvasnice “nakrmíte” sladkou vodou? Nádhera pod mikroskopem 🙂 . A co teprve kapka vody z louže nebo zkyslého kuřecího vývaru hezky zblízka? Cokoli vás fascinuje nebo zaujme, s tím se dá pracovat a zkoumat.

Dále jsou součástí sady: Kleštičky, Líheň pro žábronožky, Mikrotom pomocí kterého dětem nařežete předměty na tenoučké plátky, aby jej bylo možno pozorovat pod mikroskopem 🙂 .

Lahvičku s kvasnicemi, Lahvičku s vajíčky žábronožky, Lahvičku s mořskou solí, Lahvičku s lepidlem pro vytváření vzorků, 5 preparátů: noha mouchy (ta je BOŽÍ 😀 a je holek nejoblíbenější), cibule, stonek bavlníku, kmen stromu a řez z borovice, 5 čistých sklíček, Pipetu a Prachový kryt.

Zvětši si cokoli Tě zajímá

Pod krycí sklíčko si můžete dát, co se vám namane. Oblíbený je kus vlasu, kus nehtu, sliny, zubní plak, kousek kůže, chleba, šunku, pravý a uměle vyrobený med, kousek oblečení, len, bavlnu, vlnu, ale nenecháte bokem ani kus koberce, lina, cihly, soli, cukru nebo prachu, který vymetete pod postelí 🙂 .

A co je nejvíc bomba? Úplně vše co jsem vám vyjmenovala, najdete v příručce experimentální sady, takže vždy vidíte, co máte vidět a taky si k tomu přečtete povídání, které už pětileťáka baví poslouchat 🙂 .

Julinka (3 roky) se chtěla do mikroskopu koukat, líbilo se jí, že vše nemá stejnou barvu ani tvar a holky s napětím čekaly, co jsem jim to tam vlastně dala 🙂 . Opravdické využití ještě rozhodně mít bude, protože mikroskop není hračkou, ale vzdělávacím kouskem, který jsme ubytovali v horní poličce.

Na každém výletu teď ale sebereme něco, co nám mikrotom nakrájí a my si to doma budeme moct prohlédnout 🙂 .

Chcete mít modrého bráchu doma? Pojďte ho vyhrát!

A protože dobře víte, že když dostanu hezkou nabídku a využijeme jí, vždy si vemu další kousek i pro vás, takže můžu jednoho brášku naší Fialky rozdat 🙂 . Aby byl mikroskop co nejvíc univerzální, vybrala jsem modrého krasavce a děkuji za něj e-shopu INFOTO, kde nejen dětské mikroskopy seženete do tisícovky i s experimentální sadou 🙂 .

Mikroskop LabZZ s experimentální sadou Levenhuk K50 najdete v e-shopu zde – klik

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jaký byl váš nejoblíbenější předmět na základní škole?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli  3.6.2017 v 17 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

Míša

All posts

377 Comments

 • Jana 30.5.2018 at 14:29

  Přirodověda :-)) a dodnes vzpomínám, jak jsme v devítce pitvali žížalu 😀

 • Jolana Hrubá 30.5.2018 at 14:29

  Nejoblíbenější předmět byl tělocvik. ⛷

 • Hanka 30.5.2018 at 14:31

  přírodopis, později biologie a chemie 🙂

 • Nikola 30.5.2018 at 14:32

  Z kraje čtení – když už nás nutili číst nezáživnou literaturu, tak mě i to přestalo bavit. Znovu mě to ve škole začalo bavit až na vejšce, kde jsem mohla být pánem svého studia a učit se dle svých potřeb, času a nálady. I za předpokladu, že toho bylo mnohonásobně víc.

 • Petra 30.5.2018 at 14:40

  Nejradši jsem měla češtinu. Ta mi šla sama 🙂

 • Karol 30.5.2018 at 14:41

  Krásná soutěž! O mikroskopu uvažuji pro Klaudinku k 5. narozeninám, tak by se hodil 😀 Jinak nejradši ze všeho jsem měla tělocvik 🙂

 • Tereza Válková 30.5.2018 at 14:44

  Přírodověda, přírodopis, biologie, kterou jsem pak i vystudovala 🙂

 • Nikola 30.5.2018 at 14:44

  Tak na základní to byl dějepis, ale jen díky skvělé učitelce, ne tak kvůli vědomostem 🙂

 • Petra Konečná 30.5.2018 at 14:44

  Muj nejoblibenejsi predmet na ZS byla anglictina, protoze jsme meli fajnovou a hodnou pani ucitelku!:) jinak ten mikroskop je vazne bozi!:) to by bavilo i me si s nim hrat!;)

 • Judita 30.5.2018 at 14:46

  matika:)

 • Lenka 30.5.2018 at 14:46

  ahoj miso, dekuji za dalsi krasny clanek i tip na kvalitni vzdelavaci hracku.
  ja mela na zakladce nejradsi cteni a psani, byla jsem typicka pilna holcicka, co se vyzivala v kudrlinkach – navic jsem mela prupravu od starsi segry, ktera se mnou samozrejme cela predskolni leta hravala “na skolu” a naucila me sama cist a psat jeste pred nastupem do 1. tridy… je lehke mit rad neco, co ti jde a nekdo te za to chvali 🙂
  cteni a psani by byly moje nejoblibenejsi predmety i ted… hmmmm, ze bych si nekde sehnala pisanku?

 • Karolina 30.5.2018 at 14:46

  Já jsem milovala přírodopis a chemii, hlavně laborky. To bylo moje.

 • Pepe Peťula 30.5.2018 at 14:48

  Jednoznačně tělocvik 🙂 jen jsem si byla sebou jistá 🙂

 • Miška 30.5.2018 at 14:49

  Mým nejoblíbenějším předmětem na základce byla přírodověda – přírodopis. Míša

 • Tereza 30.5.2018 at 14:49

  Nejoblíbenější předmět?………. tak asi chemie, ta mi šla výborně 🙂

 • Verča 30.5.2018 at 14:51

  Měla jsem ráda čestinu a výtvarku 🙂

 • Bára 30.5.2018 at 14:51

  Super soutěž! Přírodopis a pak na gymplu biologie, hlavně lidské tělo, ale kvůli obavám z krve a dalších lahůdek studia medicíny nakonec vyhrála farmacie…

 • Tereza Meravá 30.5.2018 at 14:51

  Pro mě byla “top” výtvarná výchova a také jsem měla ráda český jazyk. Obzvláště s oblibou toho druhého jsem mezi spolužáky moc popularity nenabrala, ale záhadně se to změnilo v okamžiku, kdy zjistili, že jsem ochotná diktát napsat přes kopírák a správně použitá íčka a čárky bleskurychle před sebráním rozposlat po třídě:) Mikroskop by mé pětileté udělal určitě radost.

  • Tereza Meravá 30.5.2018 at 14:55

   A ráda bych komentovala a sdílela na FB, ale ještě to tam jaksi není:D jsem asi moc rychlá, což? 😀

  • Míša 14.6.2018 at 22:26

   Tereeeez 🙂 my MOC gratulujeme, doma si uděláte radost touhle sadou.
   Prosíme o adresu kam výhru zaslat.
   Míša a holky

   • Tereza Meravá 9.7.2018 at 22:32

    Tak už jsem si všimla i tady, děkuji! Tereza Meravá, U výstavby, 597/2a, Praha 10, dolní Měcholupy, 10900. Díky!!!!

 • Kristyna 30.5.2018 at 14:51

  Vytvarka 🎨 a angličtina

 • Adéla 30.5.2018 at 14:53

  Přírodopis, ale i český jazyk literatura. Krásný mikroskop, děti na to mám ale ještě velmi malé. Snad časem.

 • Hana Procházková 30.5.2018 at 14:54

  Míšo, nejoblibenejsim ptedmetem byl dejepis,jelikoz jsem se jako pubertacka zamilovala do naseho mladeho, cerstve vystudovaneho, pana ucitele. Dodnes mi ale v pameti utkvely jen ty nejzakladnejsi letopocty a udalosti.

 • Alena Trechová 30.5.2018 at 14:54

  Tak to mě zajímaly společenské vědy. Ale příroda staršího syna hodně zajímá a baví, je po tatínkovi 🙂 Raději čteme encyklopedii, než pohádky. Takže mikroskop by byl bomba! 🙂

 • Petra 30.5.2018 at 14:56

  Asi nej byl přírodopis

 • Ivona 30.5.2018 at 14:57

  Moc mě bavila literatura, ale zajímavé věci se dají najít snad v každém předmětu 🙂

 • Taťána 30.5.2018 at 14:59

  Angličtina a přírodopis 🙂

 • Radka 30.5.2018 at 15:01

  Nejoblíbenější předmět? Asi chemie, když už jsem byla i na olympiádě 🙂 Ale měla jsem ráda a kroužek chemicko-biologické praktika.

 • Martina 30.5.2018 at 15:02

  Nejraději jsem měla tělocvik a výtvarku 🙂

 • Anna Solivajsová 30.5.2018 at 15:02

  Výtvarná

 • Klára Hrábková 30.5.2018 at 15:05

  nejraději jsem měla biologii….a pak jsem studovala veterinu,takže mikroskop byl jasná volba….syn od malička miluje zvířátka, hmyz a všechno by zkoumal,takže by to byl dokonalý dárek. Sice je ještě malý,ale myslím, že takový mikroskop by nás doma nadchnul všechny. 🙂

 • Veronika 30.5.2018 at 15:05

  Mikroskop vypadá skvěle, miluju všechno možné zkoumání a pokusy 🙂 můj oblíbený byl přírodopis a chemie 🙂

 • Jana 30.5.2018 at 15:05

  Matika a hlavně výtvarka 😊

 • Radus Smitalova 30.5.2018 at 15:05

  Nejoblibenejsi predmet byla dlouhou dobu matematika a prirodopis 🙂

 • Lenka K. 30.5.2018 at 15:05

  Matematika – přišlo mi to jednoduché a logické, stačilo jen dodržet správný postup 🙂 Teď už bych na to koukala jak jelen na vrata.

 • Svetlana T. 30.5.2018 at 15:06

  Muj nej predmet byla francouzstina a anglictina, chodila jsem na jazykovy gympl, takze jeste aby ne:-) a laska k jazykum me stale neopousti. Dcera je vsak zapalena do prirody a zkouma v hline kazdou zizalu, tak snad ji laska k prirode neopusti. Mikroskop je paradni vec, to by bavilo i me:)

 • Misa 30.5.2018 at 15:06

  Ja mela nejradsi psani slohu,ale takova chemie,kdyz se delaly pokusy byla taky prims 🙂

 • Ludmila Sedláčková 30.5.2018 at 15:06

  nejoblíbenějším předmětem byl přírodopis.
  A zájem o přírodu/zvířata mi zůstal do dnes 🙂

 • Marcela Slavíková 30.5.2018 at 15:07

  Matematika

 • Eva S. 30.5.2018 at 15:07

  Muj nejoblibenejsi predmet na zakladni skole byla prirodoveda, na gymplu biologie a ted je ze me parazitolozka :-).

 • Renata Ševčíková 30.5.2018 at 15:07

  U mne to byla matematika a modrý krasavec by byl pro naše kluky (taky 5 a 3) úplně super 😉 Komentuji na fb a sdílím jako Renata Ševčíková 😉

 • Bara 30.5.2018 at 15:07

  No tak ale tohle chci! Moc! Na zakladce asi telocvik 😀, a matika, at jsem uprimna. Ale vystudovanou mam odbornou biologii a nasledne ekologii. Svym malym cpu pod nos taky uplne vsechno, az si obcas rikam, jestli je to spravne. Ono kdyz uz opravujete pani ucitelku ve skolce… 😀

 • Jana 30.5.2018 at 15:08

  Milovala jsem dejepis ❤

 • Alexandra Pavlíková 30.5.2018 at 15:08

  Já měla nejraději tělocvik 😉 Na fb mám nasdíleno i okomentováno pod svým jménem.

 • Míša Drozdová 30.5.2018 at 15:09

  Výtvarka, jediný předmět, na který jsem se nemusela drtit a byla jsem v něm chválená 😀

 • lucie 30.5.2018 at 15:09

  Ze začátku psaní a potom výtvarná výchova a přírodopis.Na střední fyzika. 😀

 • Sylva Sejpková 30.5.2018 at 15:10

  vypadá parádně 🙂 u nás frčí lupa, tak by byl mikroskop level výš 🙂 ve škole… to je těžký… bavilo mě cokoliv poznávat a číst 🙂 takže přírodověda, přírodopis, zeměpis, dějepis (dokud po mně někdo nechtěl letopočty) z části i chemie (hlavně jednotlivé prvky a informace o nich, vzorečky už byly bléé :)) a pak výtvarka 😀 papír je láska od mala 😀

 • Zuzana Kudrnová 30.5.2018 at 15:10

  No jasně, že tělocvik a přírodověda nebo biologie. Dodnes si pamatuju na pěstování trepky a mikroskopování slupek cibule. Nevím, nevím, kdo by měl z výhry větší radost :-D.

 • Lucie 30.5.2018 at 15:11

  Čeština byla nejoblíbenější. A pak hodiny biologie.

  • Lucie 30.5.2018 at 15:13

   sdílím Lucky Zháčkovánky

 • Kateřina Vítů 30.5.2018 at 15:11

  Jednoznačně tělocvik 😀

 • Markéta Josefusová 30.5.2018 at 15:14

  Angličtina 🙂

 • Martina Vondráčková 30.5.2018 at 15:14

  Mě nejvíc bavila angličtina.

 • Dita Márová 30.5.2018 at 15:14

  Milovala jsem mikroskopy 😄 a jako předmět chemii 😍

 • Klára Zindulková 30.5.2018 at 15:15

  Já měla ráda hodně předmětů – matiku, češtinu (kromě litetatury) a přírodovědu 🙂 A i kdybychom nevyhráli, tak asi vím, o co budeme psát Ježíškovi 😀

 • Martina Nováčková 30.5.2018 at 15:15

  Och ten je presne pro nas! Uz se tesim, az maly jeste koysek povyroste a budeme delat prvni chemicke pokusy a zkoumat prvni preparaty pod mikroskopem! Takze u me je predmet jasny – prirodoveda a chemie 🙂

 • Lenka 30.5.2018 at 15:15

  Výtvarná výchova 🙂

 • Vendula Karafiatova 30.5.2018 at 15:16

  Krasny mikroskop! Moc me bavil prirodopis a vytvarna vychova:-).

 • Marie 30.5.2018 at 15:16

  Matematika a zeměpis

 • Klára Zindulková 30.5.2018 at 15:17

  Můžu se zeptat, co je to za pastelky na jedné z fotek? 😀 Vypadají skvěle 😀

  • Míša 30.5.2018 at 15:22

   Klárko jsou to tyto 🙂 . Kupovala jsem jepro Julinku k poslednímu Ježíšku.

   Jsou silné, trojhranné a jako plus jsou vždy v podobných okolních odstínech. Jí to baví a pastelka pak na papíře zanechává různobarevnou stopu. Pak je tam blender (tuha bez pigmentu, která dokáže smíchat jednotlivé barvy a zjemnit přechody), ořezávátko a guma na gumování :-). Délka pastelek je 122 mm, tuha má průměr 5,6 mm.

   Já je našla u nás v malém papírnictví 🙂

 • Petra 30.5.2018 at 15:17

  Na základce byl mým nejoblíbenějším předmětem asi přírodopis, ale tam mi nevadil víceméně žádný předmět. Na gymplu už by to bylo jednoznačnější 🙂

 • Katka 30.5.2018 at 15:18

  Tělocvik 😂 a dějepis. Ale to jen proto,ze jsme vždy k dané látce hráli divadlo. Super způsob učení.
  Hokusy pokusy milujeme. Furt musime neco vymýšlet. Takže to by byl super dárek k narozkám ❤

 • Adriána 30.5.2018 at 15:18

  Já měla nejraději tělocvik 🙋

 • Nikol 30.5.2018 at 15:18

  Měla jsem rada dějepis.

 • Petra 30.5.2018 at 15:18

  Prirodoveda. Na zkoumani veci pod mikroskopem jsem se vzdycky tesila, taky jsem pri tom praskla nescetne krycich sklicek 😉

 • Katka 30.5.2018 at 15:19

  Já milovala tělocvik. Katka

 • Blanka Stastna 30.5.2018 at 15:19

  U mě vedl dějepis 🙂 díky za super soutěž!

 • Petra 30.5.2018 at 15:19

  Urcite vytvarka a telocvik 🙂

 • iveta vojáčková 30.5.2018 at 15:20

  bavila me od prvni tridy cestina ,hlavne cetba a stale nove knizky,coz me zustalo dodnes i kdyz uz mam vnuky,v pozdejsim veku to byla biologie a botanika a muj nejstarsi vnuk,ktery je ted ve druhe tride je jako ja -zajima ho cetba-jeho hlavne encyklopedie a vse co se tyka prirody a zivota vubec,cte uz od svych 4 let a od doby kdy zacal cist zajima se o vsechno

 • Michaela Kratochvílová 30.5.2018 at 15:20

  Zeměpis a tělocvik 🙂

 • Romča 30.5.2018 at 15:22

  Přírodopis. Když se bralo lidské tělo, propadla jsem tomu a jasná volba pak bylo zdravotnictví :-). A přírodověda na prvním stupni, ptz tam byla často právě práce s mikroskopem!!! Tak me bavil, že mi ho mamka na tajnacku (vychovatelka šd) nosila domu a já zkoumala psi blechy a desítky dalšího materiálu :-).

 • sona.min 30.5.2018 at 15:23

  Ja milovala litraturu. 🙂

 • Barbora 30.5.2018 at 15:23

  Na zakladce jsem milovala zemepis- pani ucitelka to proste umela podat a nadchnout uplne kazdeho, i ty nejvetsi flakace (natoz sprtku jako ja :-D). Dokonce nas prihlasovala i do ruznych soutezi, takze jsem se diky ni zucastnila i nataceni v televizi…

 • Marketa 30.5.2018 at 15:23

  Angličtina…a to tak moc, ze jsem ji vystudovala a teď ji sama učím.

 • Eli 30.5.2018 at 15:23

  Muj nejoblibenejsi predmet byl dejepis. Mikroskop je skvely, moje dcera by ho urcite vyuzila. Uz ted chodi vsude s lupou:)

 • Veronika foto vp 30.5.2018 at 15:24

  Moc krasny clanek a jeste hezci vyhra. Mam pocit, ze vychovavame doma budouci botanicku a nebo lekarku, mikroskop by se nam opravdu ale opravdu hodil. I ja bych ho vyuzila. Samotnou me treba zajimaji ty kvasnice 🙂 Jinak moje oblibene predmety na ZS? Urcite literatura a sloh. Pak vytvarka a zemepis. I kdyz krom matiky a fyziky me bavilo asi vsechno. Krasny den. A tfuj tfuj tfuj 🙂 (Sdilim na fb. Foto Vp.

 • Romana 30.5.2018 at 15:24

  Pokud nepočítám přestávky, tak tělocvik.

 • Peta 30.5.2018 at 15:24

  Matematika a biologie 🙂 v těsním závěsu pak dějepis a fyzika :-))))

 • Verca 30.5.2018 at 15:24

  Miso, to je dobrej tip…tak ja jdu soutezit 😂…jako mala jsem mikroskop mela a porad do nej cucela, jsem blba, ze me to nenapadlo…fyzika a chemie byly moje top predmety a tahlo se to i na stredni…to bys do me nerekla, co? 😂

 • Jana Seidlová 30.5.2018 at 15:25

  U mě vedla matematika 😉

 • Helča 30.5.2018 at 15:25

  Na základní škole byla nejvíc top výtvarná výchova. Spíš na střední mě pak chytla pedagogika 🙂
  Dětský mikroskop jsem jako dítě měla a v sadě byly dost podobné vzorky. Syna by určitě bavilo pozorovat svět víc zblízka 🙂

 • Kateřina Hartmanová 30.5.2018 at 15:26

  čeština a čtení jsem knihomol a potom hudební výchova

 • Lucie Zimová 30.5.2018 at 15:27

  Matematika a dějepis, na který jsme měli skvělou učitelku 🙂

 • Monika 30.5.2018 at 15:27

  Nejoblíbenější byla přírodověda. Hrozně mě bavilo poznávání kytek a všech rostlin :).

 • Simona 30.5.2018 at 15:32

  Mikroskop je teda opravdu bozi. Biologie byla vzdycky top 🙂

 • Lenka Červeňová 30.5.2018 at 15:34

  Nejvíce jsem měla ráda češtinu, přírodopis a dějepis. Češtinu jsem šla pozdeji i studovat. Mikroskop je krásný dárek. Děkujeme za soutěž. Třeba se štěstí usměje. Využili bychom s naším pětiletým synem. Objevovat nás baví 😊

 • Zuzana 30.5.2018 at 15:36

  Na základní škole jsem měla určitě ráda chemii a dějepis 🙂 Díky za další skvělou soutěž.

 • Jaroslava 30.5.2018 at 15:36

  Nejoblíbenější byl asi telocvik,ale když jsme měli laboratoře a poskytli nam mikroskopy,tak to byla pecka😊

 • Míša 30.5.2018 at 15:41

  na základce asi čeština, později zeměpis 🙂

 • Libka 30.5.2018 at 15:41

  Nejoblíbenější byl jasně tělocvik a v závěsu matematika.

 • Hanka 30.5.2018 at 15:45

  Asi čeština 🙂 A mikroskop vypadá super! Hanka

 • Veronika 30.5.2018 at 15:45

  vytvarka a telocvik.

 • Jana 30.5.2018 at 15:46

  Na základce mě nejvíce bavila hudební výchova a český jazyk!

 • Hana Lišková 30.5.2018 at 15:47

  Časem se to měnilo, ale čeština byla oblíbená vždy.

 • Sarka 30.5.2018 at 15:48

  Matematika a zemepis:-)sarka

 • Vlasta 30.5.2018 at 15:49

  Na základce mě bavila matika a chemie, ale na gymplu se to úplně otočilo na humanitní vědy 😂

 • Jana 30.5.2018 at 15:50

  Asi čeština.

 • Katka 30.5.2018 at 15:51

  Jednoznačně čeština, dodneška jsem strašnej grammar nazi 😀

 • Karolína 30.5.2018 at 15:52

  Na základce jsem měla ráda zeměpis a přírodopis (protože zvířátka a kytičky, že jo). Ale když se k tomu začala motat chemie, na kterou jsme měli učitelku, z níž na mě jde ve snech hrůza dodnes, odradilo mě to od dalších přírodovědných oborů. Nakonec jsem se vydala úplně jinou cestou. Ačkoliv jsem dějepis na základce nesnášela, vydala jsem se nakonec studovat právě historii v kombinaci s hudebkou na pajďák. A to jen díky tomu, že jsme na střední měli naprosto super profesora (mimo jiné velmi pohledného:-D).
  Mikroskop by malého určitě nadchnul:)

 • Hanka 30.5.2018 at 15:53

  Já měla rada francouzštinu a fyziku a pak taky prirodopi. Ten mikroskop je super, naše holky jsou tedy na nej ještě asi malé, ale… do budoucna super tip na dárek!

 • Martina Eignerová 30.5.2018 at 15:54

  Můj nejoblíbenější byl dějepis, později dějiny umění .Nu zkusím štěstí v soutěži.
  Když nevyhrajeme časem u nás určitě přibude už kvůli tomu, že ho denně v práci používá manžel.
  Ten se snad už od narození naší Maki(34 měsíců)chystá na koupi “dospěláckého” ani jsme neměli tušení, že existuje opravdu funkční mikroskop v dětské verzi 🙂

 • Pavla 30.5.2018 at 15:57

  Super tip, diky za nej. Ja mela nejtadi zemepis a telocvik. Na vysokou jsem pak sla na geografii. Pavla.valkova@post.cz

 • Petra 30.5.2018 at 15:57

  Nejraději jsem měla výtvarnou výchovu 🙂
  FB Petra Vojtěch

 • Alena 30.5.2018 at 15:58

  U me prirodoveda a vypada to, ze dcerka bude po me, venku zkouma vse zive 😃

 • Lenka 30.5.2018 at 16:00

  Mě bavil tělocvik 🙂

 • Marie Gregorová 30.5.2018 at 16:01

  Já milovala cizí jazyky a zeměpis. Ta láska mi vydrželo do střední, dostala mě na vysokou školu a do zahraničí, kde jsem díky jazykům měla tu nejlepší práci na světě 😊

 • Aneta 30.5.2018 at 16:03

  Nej předmět a teď si už několik desítek minut prostě nevzpomenu,jak přesně se jmenoval,ale byl předmět navíc, bylo to takové technické/geometrické kreslení a to mě moc bavilo. Musela se používat matika a geometrie a vznikaly naprosto úžasné obrazce. A měli jsme na to naprosto boží paní učitelku. A mikroskop věděl na gymplu. Koupili jsme dětem zda je zaujme,ale je to spíš hračka,i když mohu mouchy také má a zvětší,ale asi považujeme o této poradně sadě,tamta bavila,ale má své limity ….🤔 A narozeniny se blíží…😇 Na fb jako Aneta Švábová

 • Lenka Silná 30.5.2018 at 16:04

  Mne vytvarka, ale deti se snazim vest k co nejširším tématům a.oborum aby si dokazali vybrat, co je bude bavit a cemu se venovat.

 • Míša 30.5.2018 at 16:07

  Nejvíce mě bavil český jazyk.

 • Tereza 30.5.2018 at 16:07

  Tělocvik 😉

 • Hana 30.5.2018 at 16:08

  Chemie!

 • Dana 30.5.2018 at 16:10

  Měla jsem ráda od každého něco, jako favority bych označila – němčinu, dějepis, zeměpis a biologii. Z té mě bavila mineralogie, botanika a hlavně genetika.

  D.

 • Eva Nolčová 30.5.2018 at 16:12

  NEJ byl asi dějepis.

 • Pavlína 30.5.2018 at 16:12

  Přírodopis

 • Lucie Kilianova 30.5.2018 at 16:13

  U mě vedla čeština prakticky až do státnic 🙂 ale bavilo mě i zkoumání všeho druhu. Tak třeba jsem mamce vzala pračku pilnickem na nehty, abych viděla, co je pod tou barvou, nebo udělala díru do zdi na záchodě a zkoumala jsem vrstvy pod omítkou. Prostě poklad. Ale syn už mi to vrací. U ožižlaného kuchyňského stolu se na mě provinile podíval a povídá, že chtěl vědět, co je pod povrchem. Bude mu šest. Asi nás taky ještě leccos čeká 🙂

 • LenkaV 30.5.2018 at 16:14

  Snad se osmileté gymnázium (tenkrát ještě sedmileté 🙂 počítá jako ZŠ 🙂 Můj nejoblíbenější předmět byla angličtina a biologie (pozorování trekek bylo top 🙂

 • Kateřina Kolářová 30.5.2018 at 16:16

  Matematika, fyzika a chemie.

 • Dana S. 30.5.2018 at 16:17

  Tak u mne to byl dějepis.
  Mikroskop jsem měla přes 25 lety doma takový ten školní, byl vyřazený, protože koupili nové. Byl v dřevěné bedně, a nevím co se s ním stalo, při stěhování někam zmizel a už jsme ho nenašli. A malé bych to objevování chtěla dopřát také, protože to zkoumání zvětšenin je prostě boží.

 • Život s capartem 30.5.2018 at 16:24

  Já měla nejraději přírodovědu na 1. stupni a potom přírodopis na 2. stupni. A nakonec jsem skončila na technické škole 🙂

 • Lenka 30.5.2018 at 16:28

  Tak takovy mikroskop bychom opravdu radi meli doma 😉 zatim bychom se bavili vic s mužem, ale mala je hodne zvídavé ditko, urcite by zkoumala kazdy drobek.
  Me vzycky bavila matika, prirodopis a vychovy 😉

 • Zuzana 30.5.2018 at 16:28

  Vždycky to byla výtvarná výchova:)

 • Jana 30.5.2018 at 16:30

  Na základce tělák a výtvarka. Na gymplu pak ještě zeměpis. Ale obecně záleželo spíš na učiteli .. takže v 5. matika, v 7. chemie .. to mě ale na gymplu znechutili.

 • Pavla 30.5.2018 at 16:31

  Rozhodne prirodopis, proto jsem se rozhodla ho ucit 🙂

 • Zdenka Zavadilíková 30.5.2018 at 16:32

  Jednoznačně přírodopis, takže tuto soutěž nemůžeme vynechat. 😉

 • Jana Herr 30.5.2018 at 16:34

  Asi cestina, protoze mi sla 🙂 a dejepis byl zajimavej 🙂

 • Pavla 30.5.2018 at 16:41

  Nejoblíbenější byla hudební výchova 🙂 Pak došlo i na dějiny a to už vedla spíše matematika 🙂

 • Karolína 30.5.2018 at 16:44

  Top byla matematika a později přírodopis. 🙂 Kvalitní mikroskop v provedení pro děti je super tip, za který moc děkuji.

 • lucie 30.5.2018 at 16:47

  matika 🙂 a vytvarka 🙂
  fb lucie eiben

 • Klára 30.5.2018 at 16:56

  VV jeden obrazek co ostatni meli za hodinu me trval i nekolik hodin a moc me to bavilo.

 • Lucia 30.5.2018 at 16:57

  Prirodoveda ma bavila lebo co sme si pisali to sme si aj kreslili kvetinky piestiky zviera ludske telo a pod aj ked to bolo dost tazke.. ale najradcej som mala tie predmety kde sme mali dobru ucitelku ☺

 • Veronika Patockova 30.5.2018 at 16:57

  Dejepis :0) A dodnes historii miluju.

 • Petra D. 30.5.2018 at 17:03

  Všechny přírodní vědy🙂.

 • Ludmila 30.5.2018 at 17:05

  U mne to byla chemie, kterou jsem i dal vystudovala na stredni, na VS uhnula k biochemii a potom se dal posounula smerem k molekularni biologii v onkologii na doktorate. Zustala jsem ve vedeckem prostredi a vdecim ta to svoji chemikarce, kterou jsme v sedmicce vsichni svorne nesnaseli, kdyz na prvni hodine rozebrala celou periodickou tabulku prvku a chtela ji po nas na priste znat, ale behem par hodin nas dokazala zaujmout, ze behem jeji ery na nasi ZS slo studovat chemii nekolik lidi. A mikroskop je super…venovali bychom ho do nasi montessori skolky, zrovna jsme se s pedagogy bavili na zahradni slavnosti o tom, ze by nejaky potrebovali, ale chteli by nejaky poradny, ne plastovou hracku…tak si drzim palce, ze treba tentokrat vyhrajeme…

 • Lucie 30.5.2018 at 17:11

  Nejraději jsem měla tělocvik a výtvarku 🙂 A ještě nepovinný předmět – španělštinu 🙂

 • Andrea 30.5.2018 at 17:12

  Já milovala dějepis :). Super soutěž. Díky 🙂

 • Kateřina 30.5.2018 at 17:15

  Angličtina a Prirodopis.

 • Michaela Navrátilová 30.5.2018 at 17:15

  Já měla na základní škole nejraději češtinu a zeměpis.
  A tyto záliby mi zůstaly dodnes – rádi s rodinkou cestujeme (hlavně po horách) a večery, když moje dcerky usnou, trávím nejraději u knihy.
  Mikroskop vypadá skvěle, jak už bylo napsáno výše, pokud nevyhrajeme, napíšeme ježíškovi 🙂

 • Markéta 30.5.2018 at 17:16

  Děkujeme opět za úžasný článek a žároven tip…. Abych nezapomněla odpovědět na otázku nejoblíbenější byl pro mě dějepis… I když za mě jsme měli málo novodobých dějin. Sleduji vás i na fcb.

 • Bohdana Pejchalová 30.5.2018 at 17:17

  Mne nejvic bavil telocvik a literatura a matematika a francouzstina..vlastně cela zakladka byla hooodne v pohode..diky Vam ted sedim u kadernika a konecne mam trochu cas zavzpominat jake to byly krasne a vesele roky jesze bez mobilu,dekuji:)

 • Lucie Mikova 30.5.2018 at 17:20

  Ja mela nejradeji vytvarku, ale koukat do mikroskopu me bavi i ted 😉

 • Eva M. 30.5.2018 at 17:21

  U mě to byl přírodopis, zeměpis a tělocvik 🙂

 • Hana Dlouhá 30.5.2018 at 17:22

  Můj byla občanka a ZSV . 😁

 • Martina N. 30.5.2018 at 17:37

  Muj nejoblibenejsi predmet byl dejepjs.Mam rada historii dodnes a i jsme meli skveleho ucitele.
  Martina N.

 • Anna 30.5.2018 at 17:53

  Tělocvik, výtvarka a matematika byly stálice. Obliba ostatních předmětů se odvíjela od osobnosti vyučujícího…

 • Zuzana Brňová 30.5.2018 at 17:55

  Milovala jsem dějepis. Všechny ty letopočty a osobnosti. Dějiny hltám dodnes.

 • Lenka 30.5.2018 at 17:55

  Asi literatura , když jsem byla malá strašně ráda jsem četla a pak asi matika, což teď nechápu:-)

 • Jitka 30.5.2018 at 18:00

  Na základce asi žádný, ale na střední biologie a chemie. A stala se ze mě učitelka těchhle předmětů 😀

 • Zuzana Zárecká Kašparová 30.5.2018 at 18:03

  Ahoj, mě nejvíce bavil úvod do dějepisu – pravěk atd 😊 a potom přírodopis 😉 ostatní předměty byli nuda, ale na tyhle dva jsem se fakt těšila 😊

 • Jana Svobodova 30.5.2018 at 18:10

  Nejoblíbenější bylo čtení.

 • Lucie 30.5.2018 at 18:33

  Na základní škole mě asi nejvíc bavila čeština a dějepis. Tenhle mikroskop je nádherný a kluci přišli nedávno celí nadšení ze školky, když zkoumali v mikroskopu. Určitě by se jim moc líbil.

 • Tereza 30.5.2018 at 18:34

  Fyzika 🙂

 • Aneta 30.5.2018 at 18:38

  Na zakladni skole me asi nejvic bavil telocvik. Mikroskop vypada skvele, urcite do budoucna poridime pokud nevyhrajem.

 • Iva Sedlackova 30.5.2018 at 18:41

  U me byla nejoblíbenější matematika, protoze mi šla 🙂 a neměla jsem z ni špatne známky 🙂

 • Veronika 30.5.2018 at 18:42

  Pro mě rozhodně biologie na základce, na střední fyziologie a na vejšce fýza a anatomie :)). Měli jsme na tyhle předměty super kantory, takže výuka byla o to zábavnější 🙂

 • Lenka Prudká 30.5.2018 at 18:45

  Biologie 🙂

 • Lucie 30.5.2018 at 18:49

  Na základce ani nevím 🙂 z dětství si skoro nic nepamatuju 😉 v 11 jsem sla na gympl a byla to oproti základce desna změna ! Ale určitě vedla franina, protože to byl šílenej chaos, střídali se nám profesoři a u jednoho nebyla výjimkou hodina stravena pobihanim venku, to jsme byli ve svým živlu, ofiko za školou ve škole 😀

 • Kateřina Valdmanová 30.5.2018 at 18:52

  Rozhodně výtvarka 🙂

 • Buroška 30.5.2018 at 18:58

  Ahoj Míšo 😊 s oblíbeností předmětu jsem to měla stejně jako ty, nejdříve přírodověda a přírodopis, pak biologie a na medicíně byla histolka a patolka TOP, až jsem chvíli nad patologií přemýšlela ☺ uvidíme, co bude bavit Cipíska, ale kdyby šel tímto směrem, zahřálo by mě to u srdce. Přeji tobě i holkám krásný večer ☺

 • Jana V. 30.5.2018 at 18:59

  Nejraději jsem měla český jazyk. Měli jsme hodnou paní učitelku.

 • Zuzana Vacková 30.5.2018 at 19:04

  Nejoblibenejsi predmet asi hudebka.

 • Lada 30.5.2018 at 19:11

  No přiznám se, že asi žádný 😀 Ale kdybych nějaký musela vybrat, tak asi zeměpis a hra na konci každé hodiny, kdy stáli dva u mapy a kdo dřív najde zadaný stat/mesto/reku/pohoří… Jinak teda pecka, máme doma malého vedatora, takže tentokrát bych se asi radosti pocurala, kdybychom vyhráli. Díky i tak. Lada

 • Vladka 30.5.2018 at 19:13

  Ahoj Mišo, vďaka za ďalší inšpiratívny článok! Najradšej som mala prírodné vedy- matiku, neskôr fyziku a biológiu človeka, vlastne i nemčinu..

 • Adéla Bělunková 30.5.2018 at 19:20

  Výtvarná výchova a pracovní činnosti 🎨✂😊

 • Nikola Nekvapilová 30.5.2018 at 19:30

  Asi telocvik a angličtina.

 • Eliška Gřešková 30.5.2018 at 19:30

  Krásný večer Míšo, to je parádní dárek do soutěže. 😉😉 Já měla ráda přírodopis, protože naše třídní nám spoustu věcí vysvětlovala v reálu, nejen z knížek a rádi jsme chodili do jedné pracovní třídy plné mikroskopů, tak to byla vždy skvělá hodina, co mi dala hodně. No a pak ty oddechové hodiny, jako telocvik, pracovky, vytvarka…

 • Verča S. 30.5.2018 at 19:32

  Jůů, tak ten je boží. Taky jsem milovala na gymplu laboratorky, kdy jsme mohli zkoumat mikroskopem – cibule a trepka byly nejlepší.
  A oblíbený předmět na základ byla výtvarka. Verča S. (sdílím i na FB)

 • Klara Marova 30.5.2018 at 19:33

  Zemepis

 • Martina V 30.5.2018 at 19:42

  My jsme meli uzasneho pana ucitele telocviku, takze telocvik 🙂

 • ustarana 30.5.2018 at 19:45

  Ja milovala zemepis. Ale syn (7let) si k narozeninam pral mikroskop. Koupila jsem mu jej, ale je teda nic moc. A navic mu po mesici prestalo sviti svetlo. Moc bych si pro nej tenhle prala.

 • Michaela 30.5.2018 at 19:50

  nejvic me bavila prirodoveda a bavi me stale a vypada to ze bude bavit i nase deti 🙂 o mikroskopu uz dalsi dobu uvazuju to by bylo neco pro starsiho syna, ktery jde do prvni tridy a nejspis bychom se o nej pretahovali vsichni 😀

 • Marketa Pravdová 30.5.2018 at 19:52

  Jednoznačně zeměpis:-)

 • Tereza 30.5.2018 at 19:57

  Nejraději jsem měla angličtinu.

 • Lucie 30.5.2018 at 20:05

  U mě jednoznačně tělocvik 🙂 a úplně nejradši, když jsme byli venku. Pohyb mám ráda od mala a skvělá třídní, která nás na tělesnou výchovu měla, tomu ještě více pomohla…hodiny byly super.

  • Lucie 30.5.2018 at 20:09

   Lucie Serbousková 🙂

 • Maia Soukupová 30.5.2018 at 20:17

  Matematika 🙂 Asi to bylo i skvělou pani učitelkou, moc jsem za ní vděčná 🙂

 • Aneta 30.5.2018 at 20:21

  Telocvik se pocita?!:)Ale neee,bavila me chemie,prakticka cast(laborky).

 • Hana 30.5.2018 at 20:23

  Nejoblíbenější předmět na ZŠ byla přírodověda, která mi zustala az do dospělosti. Jsem zvědavá na své děti, jak moc je bude bavit pozorovat svět a uz ted se tesim, ze si to (snad)…spolu užijeme.

  • Martina 1.6.2018 at 9:24

   Čtení, vlastiveda a dejepis.. biologie člověka taky dobry, ale neznají a trepky, to mě nebralo;) Ale mikroskop je frajersky! S tím by to mohlo být zajímavější:)

 • Misa 30.5.2018 at 20:23

  telocvik 😀

 • Lucie 30.5.2018 at 20:25

  Tak za mě čestina a tělocvik. Jinak děkujeme za super tip na dárek, blíží se sedmé narozeniny syna a určitě mikroskop ocení.

 • Lenka 30.5.2018 at 20:30

  Ja mela nejradsi matiku a prirodovedu, fyzika taky nebyla spatna 🙂

 • Lenka 30.5.2018 at 20:30

  U mně vedla výtvarná výchova, hudebka a v českém jazyce literatura 👍 sdílím na FB

  • Lenka 30.5.2018 at 20:31

   Na FB jako Lenka Kovařčíková 😉

 • Katerina Kmecova 30.5.2018 at 20:30

  Ja mela nejradeji vlastivedu a nemcinu.

 • Aneta 30.5.2018 at 20:32

  Matematika, později chemie:)

 • Barbora 30.5.2018 at 20:33

  hezký den. já jsem zbožňovala literaturu a výtvarku. Byla jsem takový kreativní nezmar. A dodnes si živě pamatuju, mimo tyto předměty, jak jsme krájeli žížalu a vypracovávali laboratorní listy 🙂 cervenkova.barbora@seznam.cz, na Fb sleduji jako Barbora Francová

 • Michala 30.5.2018 at 20:43

  Ja jednoznacne matematiku!a vydrzelo mi to i na dalsi stupne skolstvi

 • Květa Hanáková 30.5.2018 at 20:45

  Muj nejoblibenejsi predmet byl cesky jazyk.

 • lucy 30.5.2018 at 20:52

  za me telocvik

 • Vendula 30.5.2018 at 20:55

  Já jsem měla rádá chemii a hudebku 🙂

 • Petra Sixtova 30.5.2018 at 20:56

  Muj nejlepsi predmet byla chemie 🙂 bavili me pokusy,sestavovani chemickych vzorcu atd.

 • Petra 30.5.2018 at 20:59

  Tělocvik a přírodopis. To mě bavilo 🙂

 • Monika Sahebová 30.5.2018 at 21:04

  Dejepis:-)

 • Jana Tichá 30.5.2018 at 21:06

  Tělocvik. Moc by se nám mikroskop hodil. Jana T.

 • Pavlína Lolloková 30.5.2018 at 21:07

  Jej, já byla ve škole ráda (aspoň na základce), nejraději jsem měla asi češtinu.

 • Jana Radová 30.5.2018 at 21:09

  Nejoblíbenější byl tělocvik a přírodopis 🙂

 • Jana 30.5.2018 at 21:10

  Rozhodně přírodopis, taky jsem skončila ve zdravotnictví 🙂

 • Erika 30.5.2018 at 21:10

  U mne vedla fyzika a matika :]

 • Zuzana Bláhová 30.5.2018 at 21:15

  Matematiku, hlavně asi proto, že jsme na ni měli skvělou učitelku. Dodnes na ni ráda vzpomínám.

 • Vendula 30.5.2018 at 21:20

  Mikroskop je úžasný, píšu si ho na seznam tipů 🙂 Moje oblíbená byla matika, ale ono vždycky záleží na paní učitelce jak ten daný předmět podá….

 • Viktorie 30.5.2018 at 21:21

  Dějepis a přírodopis, na střední se pak přidala angličtina.

 • Petra 30.5.2018 at 21:21

  Na ZŠ? Asi se to v case dost menilo..podle toho, kdo nas ucil ci jakou jsme probírali latku.. Dneska vzpominam se slzou v oku na vsechny..jaka to byla krasna leta! Musim-li vybrat..bavil me zemepis, matematika, vytvarka..telocvik..a z krouzku dramatak 😉

 • Květa 30.5.2018 at 21:21

  Na základní škole to byla matematika, stejně jako na střední, a na VŠ ji vystřídala statistika a matematické metody v ekonomii

 • Marcela 30.5.2018 at 21:22

  Měla jsem ráda biologii a dějepis. Díky a krásný den, Marcela (na fb Marcela Zemanka)

 • Nikola 30.5.2018 at 21:24

  Ve škole mě bavily všechny výchovy a přírodopis, zeměpis 🙂

 • Lucie 30.5.2018 at 21:26

  Milovala jsem tělocvik a pak pracovní činnosti (pozemky, vaření), chemii a biologii. Sdílím na FB (Lucie Chmielová)

 • Lucie 30.5.2018 at 21:28

  To je těžká otázka. Z každého předmětu jsem měla ráda něco. Také záleželo na učiteli. Nevim ale asi vedla biologie a chemie – hlavně laborky, a taky jsem milovala výtvarku. FB sdílím.

 • Pavlína 30.5.2018 at 21:35

  čeština, literatura

 • Alžběta 30.5.2018 at 21:35

  Matematika. A nej předmět Anety z komentu v 16:03 se pravděpodobně jmenuje deskriptivní geometrie 🙂

 • Michaela 30.5.2018 at 21:37

  Na základní škole mě nejvíc bavila matematika. Přírodopis jsem nenáviděla, a proto jsem vystudovala genetiku a molekulární biologii 😀 biologie mě totiž začala bavit až na střední díky úžasné paní profesorce, která nás učila 🙂 doufám, že se mi povede lásku k přírodě i vědě předat i dceři 🙂

 • Markéta Sližová 30.5.2018 at 21:37

  Čeština a dějepis:)

 • Bara 30.5.2018 at 21:41

  Na základce mi nejvíce bavila matika, ale nejvíce vzpomínám na dějepis na střední. Měli jsme perfektniho učitele.

 • Klára Holá 30.5.2018 at 21:46

  Ahoj Míši, poprvé soutěžím, moc hezký článek!!! Milovala jsem dějepis. Naše třídní uměla vše skvěle odvyprávět jako pohádku a nadšení pro dějepis mi zůstalo 🙂

 • Eva 30.5.2018 at 21:47

  Matematika.

 • Martina 30.5.2018 at 21:47

  U mě vedl jednoznačně tělocvik, přírodopis a čeština. Výtvarkava pracovky taky byly fajn 😊

 • Kateřina Bednářová 30.5.2018 at 21:49

  No to je paráda! Takový mikroskop bych brala i já 😀 Na základce byla asi nejvíc TOP matika, škoda, že mi tu lásku k číslům zabila na gymplu paní “profesorka”…

 • Martina 30.5.2018 at 21:50

  Čeština, tělocvik, zeměpis, přírodověda a dějepis. Taky pracovky a vytvarka. Nemusela jsem matiku, ale to spis kvůli učitelce.

 • Markéta Polášková 30.5.2018 at 21:59

  Angličtinu, češtinu a dějepis. Vše nejspíš díky úžasným učitelům. polaskova-marketa@seznam.cz

 • Marketa 30.5.2018 at 22:05

  Měla jsem to podobně jako vy. Milovala jsem přírodopis.

 • Karla Zupková 30.5.2018 at 22:07

  Za mě taky přírodověda 🙂 Mikroskop vypadá parádně!

 • Andrea 30.5.2018 at 22:23

  Najoblubenejsia bola vytvarna vychova a anglictina 😀

 • Markéta J. 30.5.2018 at 22:33

  Na základce jsem měla ráda všechny předměty, ale nejlepší asi matika.

 • Katka Burianová 30.5.2018 at 22:34

  Ač jsem dcera sadaře a květinářky, tak přírodověda to nebyla :), a nebo jen chvílemi, kdy se probíralo téma, které mě zajímalo. Také se v tom bohužel negativně projevila osobnost paní učitelky. Syn je mikroskopem nadšený a šetří si na něj v prasátku, takže výhra by byla pro něho 🙂

 • Jana 30.5.2018 at 22:38

  Asi cestina a vytvarka. Krasny mikroskop!

 • Martina Prokopová 30.5.2018 at 22:39

  Míšo, tohle je pecka, díky za tip. Vzhledem k naší momentální klidové poloze by se nám mikroskop vyloženě hodil, na ten jsem teď nepřišla, ale hádám, že Sári by byla nadšená 🙂 To věčné sezení ji už vážně nebaví… Já měla ráda dějepis (protože mne zajimal a naše paní učitelka byla famózní, zlatá a dodneška se potkáváme, to se ani nedá vypovědět…). Od sedmé třídy jsem chodila na povinně volitelná praktika z chemie a náš pan učitel, mj. velitel školní požární bezpečnosti) s námi třeba vyráběl krakováním benzín. Naprostá paráda – a i legrace, když to klukům vzadu celé chytlo a pokřikovali na sebe, jak to mají hasit, aniž by se pan učitel obtěžoval jít jim na pomoc O:-).

 • Irena 30.5.2018 at 22:44

  U mě vedl přírodopis a výtvarná výchova.

 • Lucie Humlová 30.5.2018 at 22:44

  Já jsem vždycky milovala češtinu, hlavně díky lásce ke knížkám a na střední účetnictví, kvůli jeho logice 😊

 • Soňa Mašková 30.5.2018 at 22:45

  Nejoblíbenější byla přírodověda, později biologie a tak jsem jí také pak i vystudovala 🙂 Mikroskop je úžasný, také jsem mikroskopování milovala, tak mi to připomnělo, že bych dětem měla také nějaký pořídit.

 • Lenka Hermanová 30.5.2018 at 22:48

  Na základce to bylo všechno, škola mě moc bavila 😉

 • Monika MIKULOVÁ 30.5.2018 at 22:49

  To je bozi! Take jsem milovala mikroskop a i diky tomu prirodovedu!

 • Lucie 30.5.2018 at 22:50

  Hm. Asi hudebku 🙂

 • Petra 30.5.2018 at 22:54

  Výtvarka! Díky za krásnou soutěž a tip na případný dárek. Zdravím, Petra

 • Helena Kotrchová 30.5.2018 at 22:55

  Zemepis.

 • Romi Zvonařová 30.5.2018 at 22:59

  To je jasnačka – výtvarka, tělák a angličtina 🙂

 • Jana Stecová 30.5.2018 at 22:59

  Dějepis. A ten mne velkou oklikou taky zavedl k medicíně 😁

 • Janka 30.5.2018 at 23:03

  Od zakládky jsem milovala dějepis, tazo láska mi vydržela do teď. Postupně se přidala i chemie ( Fb Janka Dan-ova)

 • Martina 30.5.2018 at 23:04

  Matematika a fyzika:) a pak klasika tělocvik a vytvarka. Díky za tip na pěkný dárek.

 • Tereza 30.5.2018 at 23:11

  Dějepis a přírodopis, zejména díky učitelkám, které jsme na tyto dva předměty měli. A na pokus s trepkami (a nemyslím tím bačkory), na ten si pamatuji dodnes. Po ukončení pokusu jsem chtěla láhev plnou breberek vylít do kanalizace a jako na potvoru jsem si kompletně polila nohy. Takže jsem pak chodila pár dní s obavami, že se mi ty potvůrky zabydlí na nohách, a co s nimi vlastně budu dělat. 🙂

 • Lenka 30.5.2018 at 23:24

  Muj nejoblibenejsi predmet nebyl prirodopis, a asi protoze snad ani mikroskopy zakladni skola nevlastnila a byl to tedy pouze popisny predmet, ale mela jsem rada hudebku a dejepis:-) tesime se s holkama na viteze:-) sdilim, fb:-)

 • Martina K. 30.5.2018 at 23:27

  Děkuji za skvělou soutěž….mikroskop by se líbil asi nám všem. Na základní škole jsem určitě měla nejraději matematiku:)

 • Jana 30.5.2018 at 23:28

  Hudebka a psychologie v rámci společenských věd 🙂

 • Jana 30.5.2018 at 23:29

  Nejoblibenejsi predmet cestina.

 • Petra Baumrukova 30.5.2018 at 23:29

  Mě nejvíc bavil tělák, na ten jsem se nemusela učit a nbyly domácí úkoly 🙂

 • Alena 30.5.2018 at 23:34

  Viedla fyzika 🙂

 • Kacka 31.5.2018 at 0:04

  Me bavila vytvarka 🙂 (a vlastne i vse ostatni, krome telocviku a pestitelek)

 • Zuzana Kratinová 31.5.2018 at 0:10

  Na základce jsem mela moc ráda češtinu a biologii. Přírodu a vše v ní miluji dodnes. Mikroskop je boží a myslím, že musí zaujmout snad každé dítě 😉 vzpomínám si, jak jsme zkoumali a překreslovali slupku z cibule. Škoda, že nebylo více času na zkoumání i zajímavějších věci 😉 brožurka jak na to je určitě super inspirací 😊 moc děkuji za soutěž! Dlouho jsem tu nebyla, ale holky rostou jako z vody! Z.

 • Blanka Z. 31.5.2018 at 0:13

  Nejoblíbenější na základce bylo pro mě ze začátku asi úplně všechno:-). A později nejspíš matematika, měli jsme super učitele:-). Přírodopis taky nebyl k zahození, byť nohu mouchy pod mikroskopem nám teda tehdá nikdo neukázal:-)(věčná škoda!:-))

 • Lucka 31.5.2018 at 0:14

  Oblibené předměty byly výtvarka a přírodopis. Díky za soutěž.

 • Monika 31.5.2018 at 0:24

  Matika? Přírodopis! Hlavně žádné dlouhé slohovky. 😁

 • Veronika 31.5.2018 at 0:25

  Vytvarka

 • Teruše Netolická 31.5.2018 at 0:29

  Můj top předmět byl přírodopis. 🙂

 • ALENA 31.5.2018 at 1:31

  Míšo,s tou divností v oblíbených predmetech jsem se poznala.Ja milovala češtinu a úplně nejvíc diktáty a byla jsem vždycky za divnou 😁.

 • LuciRei 31.5.2018 at 3:46

  Anglictina a cestina.

 • Gisela 31.5.2018 at 5:41

  Oblibeny predmet rict nedokazu,bavilo me tak nejak vse.Tedy az na hudebku,kdyz me ucila slecna,se kterou se bracha rozesel.

 • Ivana Lesslová 31.5.2018 at 6:04

  Můj nejoblíbenější předmět byl přírodopis 🙂

 • Eva 31.5.2018 at 6:05

  Určitě tělocvik a někdy čeština (literatura).

 • Denisa Jenčovská 31.5.2018 at 6:08

  U mě také vedla biologie 🙂

 • Zuzana 31.5.2018 at 6:32

  Biologie,měli jsme skvělou učitelku, která se neřídila jen danou osnovou a tak byli hodiny hodně zajímavé.

 • Klára Skýpalová 31.5.2018 at 7:09

  Nejraději jsem měla češtinu a přírodopis, na střední pak anatomii a na vysoké už zůstala anatomie mou srdcovou záležitostí.

 • Michal 31.5.2018 at 7:15

  hudebka a fyzika

 • Martina 31.5.2018 at 7:15

  Asi chemie, psala jsem si kartičky s prvky i v latině a strašně mě bavilo se je učit 🙂

 • Katka 31.5.2018 at 7:25

  Zeměpis a fyzika

 • Tereza Spirhanzlova 31.5.2018 at 7:32

  Nejvíc me bavila vytvarka a matika 🙂

 • Soňa Novotná 31.5.2018 at 7:54

  Matematiky, zeměpis díky skvělé učitelce.

 • Marfuška 31.5.2018 at 8:02

  Měla jsem moc ráda češtinu. Na rozdíl od spolužáků jsem nedočkavě čekala na diktáty, ráda psala slohová cvičení, milovala čtení a učení se básniček zpaměti

 • Marcela 31.5.2018 at 8:38

  U město byl rozhodně zeměpis 👍🏻🙂

 • Lucie Johaníková 31.5.2018 at 8:53

  Na základce jsem měla ráda skoro všechny předměty, ale nejvíc mě bavila matika a němčina. Děkuji za krásnou soutěž 🙂

 • Lenka 31.5.2018 at 9:06

  Nejradši jsem měla češtinu a dějepis. Šlo mi to nějak samo, tak možná i proto. Dnes u mě vede příroda a k objevování téhle krásy chci přivést i svého synka.

 • Šárka 31.5.2018 at 9:21

  Mě bavila nejvíce matika a čeština 😉

 • Katka Röslerová 31.5.2018 at 9:22

  Mým nejoblíbenější předmětem byla matematika, byla to určitě zásluha naší paní učitelky a vydrželo mi to až na vysokou 🙂

 • Eva 31.5.2018 at 9:26

  Nejraději jsem měla biologii.. Díky za soutěž.

 • Kateřina Uličná 31.5.2018 at 9:31

  Můj velice oblíbený předmět byla také přírodověda. Vyhrála jsem i olympiády a dodnes pamatuji, jak jsem v zimě chodila pozorovat stopy od zvěře kolem potoka, sledovala zasazený ječmen v několika květináčích a umístěných na různých místech… Uměla jsem poznat rodovým i druhovým jménem neskutečné množství hmyzu, zvířat, rostlin a nerostů… jéé, to jsem si zavzpomínala 🙂 🙂

 • Monika 31.5.2018 at 9:36

  Nejradsi jsem mela prirodopis, vytvarku a anglictinu 🙂

 • Týna 31.5.2018 at 9:56

  Já jsem milovala výtvarnou výchovu!

 • Roman 31.5.2018 at 10:04

  matematika, fyzika

 • Michaela Hanáková 31.5.2018 at 10:15

  Mě bavil asi nejvíce tělák, měli jsme ráznou paní učitelku, která nás učila hlavně k přirozenosti co už se dnes nevídí. Jinak z každého předmětu mě něco bavilo 🙂

 • Míša 31.5.2018 at 11:03

  Biologie a chemie, ale až na gymplu….

 • Hanka 31.5.2018 at 11:18

  Na prvním stupni jsem měla ráda vlastivědu, potom němčinu. A stejně nejradši jsem měla předměty podle toho, co jsme zrovna probírali. Takže někdy vedla chemie…..jindy zase dějepis…atd.

 • Verča 31.5.2018 at 11:37

  Me na prvnim stupni taky bavila nejvic prirodoveda a vytvarka, ale na druhem zvitezila matika a zemepis :). Práce s mikroskopem me ale bavila ještě i na gymplu.

 • Míla 31.5.2018 at 11:58

  přírodopis jen kameny a pak chemie

 • Karolína Dvořáčková 31.5.2018 at 12:39

  Můj nejoblíbenější předmět byl český jazyk 😍
  Sleduji Facebook i sdílím 🍀

 • Pavla H. 31.5.2018 at 13:23

  Já měla nejraději chemii,taky proto jsem šla na střední školu se zaměřením právě na ni a biologii ❤

 • Petra 31.5.2018 at 14:49

  Nejraději jsem měla výtvarnou výchovu a tělocvik.

 • Iva 31.5.2018 at 14:59

  Nejoblíbenější předmět na základce byla čeština, později přírodověda, nám by se mikroskop moc hodil, nejen pro děti 🙂

 • Jana 31.5.2018 at 15:12

  matematika a výtvarná výchova 🙂

 • Mave 31.5.2018 at 16:15

  Samozřejmě příroďák. A následně jsem šla na veterinu. 😀 A dneska si užívám návrat k “A co je tohle za broučka? A housenku? Vylovili jsme pijavici a ta dělá takhle, proč to dělá? A co a proč a proč a proč?” <3

 • VercaS 31.5.2018 at 16:17

  Na základní škole si už nepamatuju, ale asi mi nevadilo nic. Na gymplu to díky naší profesore byla právě biologie, která ovlivnila i moje rozhodni o moji profesi.

 • Radka 31.5.2018 at 16:17

  Na základce to byla asi přírodověda. Díky za krásnou soutěž, resp. za super tip na dárek 🙂

 • Lenka 31.5.2018 at 16:45

  Na základce mě nejvíc bavila čeština 😀

 • Lenka 31.5.2018 at 17:58

  Asi recitace výtvarný kroužek 🌸

 • Julie 31.5.2018 at 18:25

  Byl to zeměpis.

 • Klára 31.5.2018 at 19:25

  Ty jo, tak jsem zjistila, že si nepamatuji, co mě na ZŠ nejvíce bavilo, možná to mohl být zeměpis….

 • Nika Standa Wolframovi 31.5.2018 at 19:54

  přiznávám se, že školu jsem fakt nesnášel, jen přírodopis mi byl blízký – možná proto že jsme s klukama na vesnici byli pořád venku a znali každou kytku, trávu i brouka..

 • Michaela 31.5.2018 at 20:26

  Český jazyk 🙂

 • Michaela Hofericová 31.5.2018 at 20:30

  Nejoblíbenější byla kupodivu čeština. Miluju čtení od malička a díky tomu mi šlo i to ostatní samo. A čtenářské deníky? V těch jsem se vyžívala nejvíc!

 • Markéta 31.5.2018 at 21:01

  Já měla nejraději češtinu 🙂

 • Simona M. 31.5.2018 at 21:06

  Nejspíš matematika 🙂
  A ten mikroskop vypadá úžasně. Komentují i na fb. Držím nám pěsti 🙂

 • Adriana 31.5.2018 at 21:15

  Nejoblíbenější Německy a Anglický jazyk

 • Tamara 31.5.2018 at 21:33

  U mne byl nejoblíbenější dějepis .-)

 • Martina 31.5.2018 at 21:36

  Přírodověda a zeměpis

 • Veronika 31.5.2018 at 21:57

  Přírodopis, chemie a matika a baví stále. Se starší dcerou místo pohádek čteme encyklopedie B-)

 • Lucie 31.5.2018 at 22:23

  Dlooouho jsem přemýšlela – a asi to byla čeština, co mě bavilo – psaní i literatura. A miluji obojí dodnes. Díky za krásný tip na dárek!
  Hezký večer, Lucie

 • Lucia 31.5.2018 at 22:31

  U mna to bolo ako v tom vtipe, prestavka. Potom telesna a vytvarna

 • Jana 31.5.2018 at 22:34

  Nejoblíbenější předmět byla čeština

 • Janina 31.5.2018 at 22:35

  Zeměpis mě bavil vždycky. .

 • Martina 31.5.2018 at 22:39

  Já měla nejraděj výtvarku. A pak češtinu, tělocvik, přírodopis… vlastně skoro všechno, až na fyziku, ale za to mohl rozhodopádně učitel… 🙂 Mikroskop je skvělá věc! Pamatuju si, jak moc mě mikroskopy jako dítě přitahovaly. Všechny ty lupy a hlavně to, co jimi bylo vidět. Mám ho na seznamu dárků a snad ho jednou našim prckům taky pořídíme 🙂

 • Markéta Šmídová 31.5.2018 at 23:01

  Já mela rada skoro vše. Dějepis, zeměpis, matiku, chemii, tělocvik, hudebku, vytvarku, češtinu. Me škola prostě bavila;)

 • Petra Jůzová 31.5.2018 at 23:11

  Nejoblíbenější byla chemie

 • Katka 1.6.2018 at 0:38

  Výtvarka 😀

 • Vanilka Bourbon 1.6.2018 at 1:39

  Matematika a deskriptiva – tam to bylo všechno hezky logické, a taky byly super ty “aha!” momenty, když se něco podařilo odvodit a dokázat 🙂

 • Dana Charvátová 1.6.2018 at 3:30

  Asi čeština, chodila jsem na gympl a tam to byla samá literatura… Dana

 • Iva 1.6.2018 at 7:47

  Vždycky mě bavila matika, potom se k tomu přidala biologie a to hlavně člověk.. A zpětne vzpomínám i na hodiny nad preparáty v histole a patole ráda, i když ke zkoušce jsem z nich, zvlášť z histologie měla obavu ☺

 • Anna 1.6.2018 at 8:12

  Nejradši jsem měla matematiku.

 • Martina 1.6.2018 at 8:41

  Jee tahle cena je můj nesplněný dětský sen, milovala jsem přírodopis/biologii a často jsem si půjčovala domů školní mikroskop, svůj jsem nikdy neměla 😉

 • Blanka 1.6.2018 at 8:42

  Pro mne matematika a přírodopis, oba předměty mne pak provázely a vlastně pronásledovaly i na studiích. Mikroskop vypadá opravdu skvěle!

 • Barča 1.6.2018 at 8:43

  Já měla na základce ráda asi všechny předměty (kromě fyziky teda). Nejvíc matematiku a češtinu. Biologie a chemie mě chytly až na gymplu – holt učitelky a učitelé mají velký vliv.

 • Ivana 1.6.2018 at 8:44

  Biológia. A stala sa z nej láska celoživotná. 🙂

 • Markéta Kubánková 1.6.2018 at 8:46

  Zeměpis a chemie..

 • Daduska 1.6.2018 at 8:59

  Prirodopis, neskor biologia a telesna😊

 • Iva Pelikánová 1.6.2018 at 9:04

  Tělocvik a čeština 🙂

 • Petra 1.6.2018 at 9:11

  matematika

 • Marie Linhartová 1.6.2018 at 9:13

  Myslím, že nejoblíbenější byla čeština 🙂

 • Jitka 1.6.2018 at 9:17

  Dějepis a přírodopis 🙂

 • Lenka 1.6.2018 at 10:13

  Já přírodopis zrovna nemilovala, navíc mě jej v 9. třídě učila vlastní babička, o to hůř 😀
  nejradši jsem měla matematiku, a v těsném závěsu výtvarku, hudebku, počítače, dějepis, angličtinu, fyziku… v podstatě téměř všechno. Až na chemii – ale za to nemohla chudák chemie, ale paní učitelka.

 • Iva 1.6.2018 at 10:22

  mě bavily jazyky, hlavně němčina, a pak i tělocvik, ale jen tehdy, když se nejednalo o atletiku 😀

 • Martina Holičková 1.6.2018 at 10:28

  Můj oblíbený předmětů byl přírodopis, následně biologie a také se to přetransformovalo v medicínu. Histolu jsem měla taky ráda (kromě testů a zkoušek) a občas pod mikroskop propašovala něco jiného, než sklíčka s tkanemi 😎

 • Lucka 1.6.2018 at 10:29

  Čeština, kdybych mohla, bydlím v knihovně 😀

 • Katka K 1.6.2018 at 10:34

  Jednoznacne matematika! 🙂

 • Pavla 1.6.2018 at 10:49

  Určitě prirodopis 🙂

 • Eva Hrubá 1.6.2018 at 11:14

  Skoro vsechny vlastne, uplne nej zemepis.

 • Martina Skočovská 1.6.2018 at 11:50

  U mě vedla výtvarka a později chemie. Na fb soutěžím a sdílím jako Martina Skočovská.

 • Markéta 1.6.2018 at 12:01

  na základce pro mě byl nejoblíbenějším předmětem tělocvik a přírodověda:)

 • Nikol 1.6.2018 at 12:35

  Mym nejoblibenejsim predmetem byl Cesky jazyk,mozna i diky tomu,ze jsem moc rada cetla.Dalsim oblibenym byl prirodopis,priroda mne dokaze fascinovat do dnes.Jsem rada za oblibenost predmetu a skauta,diky jimz muzu prckovi kytky,stromy,ptaky atd. pojmenovat primo a ne obecne,jak to casto slycham v okoli.

 • Katharina 1.6.2018 at 12:41

  Od základní školy mi zůstala láska k němčině. Možná i to je důvod, že jsem ji později vystudovala. I když miluji tvoření, kreslení a všechno s tím spojené, na základce jsem výtvarku překvapivě nesnášela. Neměli jsme dobrou učitelku. Naopak mě bavil i přírodopis / přírodověda, tam byla učitelka perfektní. V hlavě mi z toho ale bohužel moc nezůstalo 😕.

 • Maru Kocianová 1.6.2018 at 13:21

  matematika

 • Zuzka Tesarčíková 1.6.2018 at 13:31

  Biologie 😊

 • Andrea Mertová 1.6.2018 at 14:06

  Nejoblibenejsi byla chemie a biologie,meli jsme skvele ucitele,z predmetu jsem maturovala a taky je to soucast meho zamestnani 🙂

 • Lenka F. 1.6.2018 at 14:43

  za mne český jazyk a literatura, dějepis a tehdy i tělocvik 😀

 • Lenka Jarošová 1.6.2018 at 15:13

  Já měla nejradši dějepis 🙂

 • Lenka Valová 1.6.2018 at 15:20

  Babička byla učitelka češtiny, ale nedá se říct, že bych tuto lásku po ní zdědila 🙂 Nejvíc mě bavil zeměpis a to mi zůstalo dodnes. Mapy miluju. Přírodopis jsem moc ráda neměla, ale teď mě to naopak fascinuje a od té doby, co máme děti, je to pro mě radost a pokaždé, když vyrážíme ven se těším, co zas nového spolu objevíme.

 • Kate 1.6.2018 at 16:42

  Zeměpis , čeština a přírodověda-měli jsme fajn učitele,komika,který nás uměl zaujmout a hodně naučil👍

 • Míra 1.6.2018 at 17:49

  Matika, fyzika a chemie. A baví me dodnes. Snad to bude bavit i mé dvě dcery😊

 • diona.ea 1.6.2018 at 19:37

  Výtvarná výchova 🙂

 • Zuzka 1.6.2018 at 20:04

  Asi přírodopis a čeština 😊
  Mikroskop je úplně super, děkuji za tip.

 • Jiřka 1.6.2018 at 20:46

  Biologie a matematika, obojí mě drželo až na vysokou. Tam ale vedla spíš biologie.

 • Petra S 1.6.2018 at 21:00

  Na základce jsem měla nejraději asi češtinu 🙂

 • Veronika 1.6.2018 at 21:44

  Myslim, že u mě to byla výtvarka. Ale je to tak dávno… 🙂

 • Bloud. Well Bloud. 1.6.2018 at 22:15

  Čeština, ale známku a náladu mi vždycky kazil škrabopis 🙂

 • Veronika Hejlová 1.6.2018 at 22:36

  Ahoj:)můj nejoblíbenější předmět byl nejprve přírodopis a vytvarka,a v druhé polovině ZŠ biologii,chemie a vytvarka:)

 • Barbora 1.6.2018 at 22:36

  Ráda jsem měla přírodovědu a pak ruštinu, i přesto, že mi moc nešla, ale měli jsme skvělou paní učitelku.

 • Petra 1.6.2018 at 22:38

  Výtvarná výchova a matematika 🙂

 • martina 1.6.2018 at 23:20

  slovensky jazyk a telocvik

 • Šárka 1.6.2018 at 23:26

  Prirodoveda a výtvarka. Měla jsem starý mikroskop po dědovi a milovala knížky G.Durella.

 • Gabi 2.6.2018 at 0:09

  Matematika se mi nejlíp učila a přírodopis/biologie byla nejzajímavější. Taky jsem si vybrala zaměstnání s biologií.

 • Mamina Makyna 2.6.2018 at 1:38

  Zeměpis 🙂

 • Jindra 2.6.2018 at 10:57

  Já si užívala každý předmět. Na prvním stupni jsem naštěstí ještě neměla vyhraněný názor. Potom na gymplu vedla biologie a výtvarka.

 • Jana 2.6.2018 at 11:33

  Nejraději jsem měla výtvarnou výchovu, přírodopis a český jazyk.

 • Dáša Kovalová 2.6.2018 at 13:13

  U mě byly top český jazyk a přírodopis. Ten mikroskop je naprosto boží! Super tip na dárek 🙂

 • Dita 2.6.2018 at 17:55

  Jdu zkusit štěstí a i když to nevyjde, tak obratem kupuji malé k narozeninám. Je to parádní nápad.
  Ve škole jsem milovala výtvarku, později jsem chodila i na kroužek malování. Malá též rádala maluje, nedávno vyhrála soutěž v malování….:-)

 • Jiřina 2.6.2018 at 20:30

  U mě přírodopis.

 • Markéta Rudolfová 2.6.2018 at 21:45

  Nejraději jsem mela dejepis a prirodopis, bylo to hlavne ucitelkama, ktere umeli předmět dobre prodat.

 • Adéla Vejvodová 2.6.2018 at 21:55

  Přírodopis a ČJ. 🙂

 • Katka 2.6.2018 at 21:56

  Měla jsem moc ráda zeměpis a radost z plánování tras a cestování mám stále.

 • Petra 2.6.2018 at 22:46

  Já měla ráda matematiku a pak biologii 🙂

 • Magda 2.6.2018 at 23:45

  Ahoj Míšo, asi se muj komentář neuložil, tak pro jistotu ještě jednou 🙂 u me vedla biologie.

 • Misa 2.6.2018 at 23:46

  Dejepis.

 • Jana Limova 3.6.2018 at 0:15

  Měla jsem ráda angličtinu a přírodopis, i čeština mě bavila ☺

  • Lucie 3.6.2018 at 11:08

   Nejoblíbenější předmět se většinou odvíjel od kvality učitele, ale stálicí byly cizí jazyky, hlavně angličtina. Děkujeme za hezkou příležitost a článek.

 • Alice 3.6.2018 at 9:08

  Matematika 🙂

 • Jiřina 3.6.2018 at 14:30

  Jiřina Osladilová
  Měla jsem ráda tělocvik a češtinu.

 • Jiřina Osladilová 3.6.2018 at 14:59

  Jiřina Osladilová

  Měla jsem ráda tělocvik a češtinu. V tělocviku jsem závodně hrála stolní tenis.

 • Janka 3.6.2018 at 15:01

  Janka

  Měla jsem ráda český jazyk a literaturu.

 • Veronika 3.6.2018 at 15:21

  Mým oblíbeným předmětem byla čeština, kterou současné také vyučuji… Ale přírodopis vzpomínám moc ráda i díky mikroskopum… Bohužel na základních školách těchto praktických cvičení v přírodovědných předmětech bývá málo… 🙂

 • Karolína Kaufnerová 3.6.2018 at 16:20

  Já měla nejradši asi zeměpis a matematika taky nebyla nuda 😀

 • Marek 28.9.2020 at 22:26

  Koukám, studuji a jednou budu lékařem (-kou).

 • Leave a Reply

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  ×