Penzion U Sebastiana | Pohoda v srdci přírody

24.7.2019 in Ubytování, Výlety - 4 Comments

Prázdniny na blogu jsou za námi. Nebyly úplně plánované, ale Nelinky neštovice a první trimestr k tomu, to byla kombinace, nad kterou se mi nedařilo úplně statečně vyhrávat. V červenci už ale přišel velký nádech 🙂 .

Druhý trimestr je o poznání lepší, holky (ťuk ťuk) též a ač by bylo „správný blogerský“ vyfotit se s číslicovými balónky a oznamovat narozeniny velkolepě, oslavila jsem je s holkama v poklidu na farmě. Ty neplánované prázdniny teď zpětně cítím jako obrovskou baterii, která mě nabila a já tu dnes sedím s chutí a radostí, protože máme „na kontě“ moc hezký červenec a postupně vám ho sem celý naservírujeme 🙂 . Doufám, že se těšíte.

Dnes se ale vrátíme zpět, na první výlet po zápalu plic a na poslední dva dny před neštovicema 😀 . Jak jsem vám už psala, rozhodli jsme se, že letos zkusíme trochu víc prozkoumat Šumavu a další její objevování začalo v Penzionu U Sebastiana. Místem, které naprosto dokonale vystihuje mou představu o klidné dovolené.

Penzion U Sebastiana – intimčo v srdci přírody

Trochu netradičně dnes začnu z pohledu dětí 😀 . Už cestou se holky vyptávaly, jestli tam bude hřiště, jestli tam mají zvířátka, jestli budou spát samy nebo snámi… Odpovědi přišly hned po vstupu do zahrady 🙂 .

Penzion U Sebastiana je kouzelným místem, kde se opět a zas potvrdilo, že pokud se o ubytování starají přímo majitelé, dostane celý pobyt úplně jiné kouzlo. Často se pak setkáváme s tím, že jde o manžele, kteří utekli z velkého města a dnes žijí s dětmi na maloměstě či dokonce úplném venkově.

Rodinné apartmány pro pocit „jako doma“

U Sebastiana je naprosté soukromí. V celém penzionu je ubytovaných jen pár rodin, se kterými se potkáváte na zahradě. Všichni ale byli přes den na výletech, takže jsme se prakticky potkali jen při večerním opékání buřtů 😀 .

Vítejte u nás…

Pokojíky nebo spíš apartmány jsou zařízeny tak, aby vám nechybělo vůbec nic. V bezprostřední blízkosti není obchod ani restaurace, jen nádherná krajina, koně a krávy, a tak všichni ocení, že si můžou pohodlně uvařit. Kdo ne, ten si dojede nebo dojde 3 km do restaurace (nebo na zmrzku) v Nýrsku a je spokojený též 🙂 .

Dobře vím, že z řad čtenářek tu mám i hodně maminek, jejichž děti mají speciální potřeby. Radostně tak vítaly články na tipy jako byl v jizerkách Dům Jonáš nebo na Vysočině Penzion Na Bělisku. Tak přesně tohle místo je tím, kde vám bude dobře na Šumavě.

Obývací pokoj jsme měli v apartmánu moc krásně vyřešený. Propojený s kuchyní a centrem, kde jsme trávili čas, pokud jsme nebyli venku na výletech. Ten víkend vyšlo totiž naprosto neskutečné počasí.

Když říkám apartmán plně vybavený, tak si vážně nevzpomenu na nic, co by mi tu chybělo i při dovče dlouhé týden a víc 🙂 . Vyperete si, uvaříte, usušíte a velký dík i za koše na tříděný odpad, které ještě pořád nejsou skoro nikde.

Spaní v oddělených pokojích

Apartmán byl hodně prostorný a pojal by i dvě rodiny, takže my měli holky v pokojíčku, kde měly intomčo a nebyly rušeny tátovým chrápáním (které u nás určitě není, protože o tom by se přece psát nemělo 😀 ).

Na průzkum do zahrady

A přichází ráj všech dětí a tak trochu prekérka rodičů, kteří plánují cestovat a výletničit 😀 . Holky vyrazily na průzkum ještě v pátek večer. Hřiště proběhly, všechno ozkoušely a pak hurá do „mami, co je za těma dveřma“ 🙂 .

Ve velké stodole na zahradě najdete takovou rodinnou půjčovnu. Jsou tam různá autíčka, formulky, ale i klasická kola, která můžete v rámci výletničení využít. Holky osedlaly za víkend úplně všechno 😀 .

My si zbytek pátku vyvalili šunky do lehátek, odkud byl výhled na zahradu a hřiště, takže jsme jen koutkem oka pozorovali, že tam holky jsou a absolutně nás nepotřebujou 😀 .

Tímto článkem bych nechtěla jen předat inspiraci vám, ale poděkovat manželůmLucie a Radomil Hrabětovi – z penzionu U Sebastiána a podpořit každého z vás, kdo sdílí nebo si pohrává s myšlenkou, že takové laskavé prostředí vytvoří.

Každou takovou návštěvou se totiž ujistíme v tom, že hotely, animační programy ani resorty, ani zdaleka nepřekonají tenhle typ pobytu.

Už ani nevím jakým zázrakem se povedlo zahnat holky ze zahrady, ale „prdelkové pexeso“ na tom rozhodně mělo velký podíl 😀 . Boží dřevěné pexeso, ve kterých se u nás vedlo klání a končili jsme u něj každý náš šumavský den 🙂 .

Tak dobrou noc a těšte se na další dva dny. V tenhle moment jsme holky namlsali programem sobotním, za kterým se skrývali jejich milovaní koně! Letos porpvé a po tolika nemocech 🙂 .

Dobré ráno! Tak kde máme ty koníky?

Pension U Sebastiána nenabízí jen možnost krásného soukromí, hřiště s trampolínou a vozový park ve stodole, ale máte možnost se projet na koních, které vlastní sousedé. Stačí se domluvit, že chcete a možnost tu je pro každého z vás.

To, že už holky nemohly dospat a ráno stepovaly na balkóně, to asi nemusím ani zmiňovat 😀 .

A musíme být v té ohrádce?

Slečna Katka si vzala holky do parády, rozdala helmy a nebyla problém ani změna plánu. Holkám se úplně nechtělo chodit jen dokola v ohradě a Julinčino „A do lesa nepůjdem?“ 😀 bylo vzato v potaz.

Něco pro mě. Ono asi pro každého, že? Tak dokonalý obzor máte z každého úhlu. Občas se někde pasou krávy, jindy narazíte na koně a jít na procházku jde i jen tak, bez jakéhokoli plánu. Tím naším dopoledním byla projížďka 🙂 .

Kdybyste se ocitli v blízkosti Nýrska a byli tu třeba jen na jeden den, můžete využít Katky a koníků též. Stačí pak jen zavolat a předem se domluvit, tak vám tu nechávám telefonní kontakt a když to vyjde, přejeme krásnou projížďku 🙂 .

Jízdy na koních – KATKA: +420 775 505 576

Mít koníka není jen o vyjížďkách

Když jsme jeli na koně kdysi s holkama prvně, nějak nám přišlo v pořádku, že se holky svezou a mají tu svou dětskou radost a jiskry v očích. Jak jsme ale koně vyhledávali častěji, oba jsme viděli, že už jízdy berou jako samozřejmost a tehdy jsme navštívili koňskou školičku na ranči v Kostelanech. Tady nám Katka udělala obrovskou radost znovu 🙂 .

Když projížďka holkám skončila, nabídla nám, že můžeme jít s ní a o koníky se postarat tak, jak to potřebují vždy, když se na nich dojezdí.

Holky hřebelcovaly, česaly, povídaly si s Katkou o kopytech a důvodech, proč její koně nemají podkovy a naprosto dokonale to celé podtrhlo myšlenku takového pobytu. To je podle mého ten nejlepší animační program, které může dítě mít 🙂 .

A protože vozit a odmakat si celé dopoledne je dřina, během který jednomu vyhládne tak, že by nejradši zábradlí sežral… 😀

…přišlo závěrečné pomazlení a pochutnání. Koňský keksíky! 😀

Ucaprtat nožky před spaním…

Odpoledne jsme ještě vyrazili na procházku „jen tak“. Prošli jsme si okolí penzionu a k našemu údivu sesbírali tolik hub (a hlavně praváků 🙂 ), že jsme mohli na další večer holkám udělat z nudných smetanových těštovin s kuřetem i vytuněnou hříbkovou verzi 😀 .

A to jejich srdíčko jak plesalo, když si s každou houbou vytáhly z batůžku tu svojí „rybičku“ (no to už dávno ne, tohle je OPINEL, který už určitě z blogu znáte) a o každého kouska se hezky postaraly 🙂 .

Prázdninová večeře na čmoudu

Příroda, krávy, koně, hřebelcování, houbaření a na závěr dne buřty. Tohle je takový můj letní ideál, na který chci, aby holky vzpomínaly 🙂 .

Někdo si děláte s rodinou krásné snídaně, jiné máte rády nedělní večer u společenské hry, já miluju tyhle „chalupářské“ víkendy, kdy je celý den jiný než v Praze, kdy nemusíme obout boty, kdy nám v noci smrdí vlasy na polštáři kouřem od ohně 😀 .

Aaaa první klíštěcí úlovky roku

Ale joo, jasně že tam je vždycky ňáký ale 😀 . Od února jsme byli prakticky doma, protože byl permanentně někdo nemocný, a pak se rozjela eskapáda s Nelinkou. I tak jsme ale za víkend stihli nasbírat prvních 5 letošních klíšťat 😀 .

A přesně jak učím všechny rodiče na kurzech, tak děláme i my. Jakmile klíště najdu, vyndavám ho HNED. I přesto, že si musím odendat buřta od pusy 😀 .

Tak kam to bude zítra? Co třeba k jezeru za čertem?

Tak tohle byly první dva dny ze čtyřech, které jsme měli v Penzionu U Sebastiana. A aby ten dnešek nebyl tak dlouhý, zařadíme dnešní článek do kategorie mezi nejkrásnější ubytování s dětmi a další článek bude o následujících dvou dnech, kdy jsme vyrazili na výlet po krásách Šumavy 🙂 .

Praktické info k Penzionu U Sebastiana

webové stránky penzionu: http://usebastiana.cz
Facebook funpage: tady klik
adresa penzionu: Hodousice 32, 340 22 Nýrsko
rezervace koníků – Katka: 775 505 576
videoukázka O penzionu: tady klik

TIP: Často mi píšete, zda poradím místo, kam může víc spřátelených rodin s dětmi. Tak ROZHODNĚ SEM! Budete nadšení 🙂 .

Mějte se krásně a my se moc těšíme, že tu spolu budeme zbytek léta výletničit. Všem děkuju i za zprávy k miminku a nebojte, vše je jak má být, screeningy hlásily jen dobré zprávy a holky už se těší.

Dokonce už vymyslely, že u nich pod stolem v pokojíčku je místo, které miminku věnují na postýlku 😀 . Tak uvidíme co z nich ještě během následujících měsíců vytáhnu 😀 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Petra V. 25.7.2019 at 8:42

  Milá Miso, v sobotu to bude týden co jsme se my a další 4 rodiny našich kamarádů vrátili z týdenního pobytu u Sebastiana. A byl to krásný týden, do puntíku splňoval vše o čem píšete ve Vašem článku. Jezdíme v tomto složení už několik let, ale myslím že budu mluvit za všechny (děti i dospělé), že u Sebastiana to bylo prostě nej:0). Mějte se krásně užívejte léta i teseni se na nový přírůstek do rodiny. P.

  • Míša 25.7.2019 at 19:09

   Jééé Peti,

   moc děkuju za Váš komentář. Každý článek dosáhne vyšší váhy, když se k němu přidávají i další recenze. Nezrcadlí pak článek jen mé subjektivní dojmy, ale jsem v tom hned dvě. Moc tedy děkuji i za ostatní a jsem moc ráda, že jste si to užili. Za mě prostě dokonalé dny mimo město. Plánujeme se tam vrátit ještě i na zimu, tak se těšíme už teď.

   Máváme z Liberce 🙂
   Míša a holky

 • Katka 26.7.2019 at 11:03

  Nečetla jsem tady kdysi, že dvě děti a konec? Docela jasně si vybavuju, že jsem si říkala, že kdo jinej by jako měl zachraňovat tu porodnost, když ne mladý holky, že to nemůže zůstat na starejch rašplích, jako jsem já 😀 Tak gratuluju ke změně názoru 😉

  • Míša 26.7.2019 at 19:37

   Zdravím Katko 🙂

   Ano ano četla, byl to ale názor muže 😀 (tehdy), ale on už od začátku věděl, že ho (názor 😀 ) dlouho neudrží. Vlastně od začátku vztahu jsme věděli, že oba chceme velkou rodinu, jen jsme si nikdy jasně nedefinovali, co to velká rodina je. Moc děkujeme za gratulaci.

   Krásný den
   Míša

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×