Babyhouse | Ráj kam se budete chtít přestěhovat

Dnešní článek jde za vámi s inspirací, kam vyrazit s dětmi na dovču. Další místo, kde se vám bude rozhodně líbit, kde budete mít krásné soukromí a děti svůj ráj na zemi. Babyhouse bych přirovnala ke krásnému Domu Jonáš, který už spousta z vás navštívila, jen je na druhém konci republiky 😀 . Třeba konečně potěším vás, kteří máte blíž moravské kouty naší republiky 🙂 . Pojeďte s námi dnes na místo, kde lišky dávaj dobrou noc a spí se tu s nimi jako nikde jinde!

Apartmány Babyhouse

Apartmány Babyhouse jsou naprosto plnohodnotné byty, které máte vybavené stejně nebo dokonce líp jak doma 🙂 . Jsou zaměřené na rodiny s dětmi, takže hned v úvodu děti skočí do pokojíčku, odkud je bude dost těžké dostat. Že jste už o Babyhousu četli? Může být, článek tu totiž byl v lednu, ale ohřál se tu jen týden, než se někomu podařilo mi ho z blogu vymazat, spolu s dalšími šesti. Takže pro pár z vás opakování, pro zbytek novinka.

Hned několik z vás mi psalo, že sem na základě doporučení vyrazilo, tak napište, jak se vám líbilo v tomhle dětském ráji?

Holky chytly hrací slinu hned po příjezdu a my se jim ani trochu nedivili. Cesta do Dolní Lomné nás stála 6 hodin v autě. Rozhodně to za ně ale stálo. Byl leden a naším plánem bylo naučit děti lyžovat. Celkem jsme v Beskydech trávili 6 dní (s jedním přesunem) a musím říct, že se nám to povedlo. Byl to poslední pobyt, který jsme zvládli, než nám Nela tak ošklivě zdravotně odpadla. Na konci dovči ale obě jezdily na velké sjezdovce a já se pyšnila jak páv 🙂 .

Královsky krásný a prostorný byt

Rodinný dům Babyhouse nabízí ubytování pro rodiny s dětmi ve třech bytech. Dva byty, v přízemí a druhém patře, oba o rozloze 100 m2. Každý má oddělené ložnice a 2 koupelny, obývací pokoj, plně vybavenou kuchyň a dětskou hernou.

Díky krásné a skvěle vybavené kuchyňce jsme si připravili snídani i svačiny na svah, na oběd si zajeli někde cestou na výlet a večeři jsme si zase připravili všichni společně „doma“. Super varianta pro všechny, kdo pak nechtějí mít za stravu velké výdaje po restauracích nebo mají malé děti, kterým v restauraci moc nevyberou. Tady nechybí nic. Od nádobí pro děti, přes mikrovlnku, lednici a mrazák až po jídelní dětskou židli 🙂 .

Obývák s kuchyní a dvěma ložnicema

Oba větší byty jsou uzpůsobené tak, aby se do nich plnohodnotně vešly 2 rodiny.  Každá z ložnic má totiž možnost dvou přistýlek, takže pokud máte kamarády, se kterými chcete vyrazit, tady budete vrnět blahem všichni společně 🙂 .

Obývací pokoj s kuchyní pak máte jako společný prostor, ale koupelnu i ložnici svou.

Holky prvních patnáct minut jen prolézaly bytečkem, kde že to tam všechno je a jak to vypadá 😀 . Takže pojďme se mrknout na první pokojíček. Julinka z něj za námi chodila večer do obýváku, takže tenhle šmírující obličej už vylezl z pelechu a ne a ne spát, když vedle je v pokojíčku tolik nových hraček 😀 .

Růženkový pokojík pro holky

První ložnice je krásná červeno-růžová. Působí, že je malá a útulná, ale v případě potřeby zpod postele vysunete ještě dvě přistýlky nebo vám sem na vyžádání dají dětskou postýlku včetně všech lůžkovin 🙂 .

Tohle místo bylo nakonec královstvím holek. Byly rády, že spí spolu, a že mají svoje intimčo. Já pak byla ráda, že tady zvládly spát rozhodně dýl než doma a občas bylo třeba je budit, abychom nezaspaly ranní školičku na svahu 😀 .

Světlý cihláček pro nás větší

Protože jsme jeli na tyhle prázdniny sami, měli jsme celý byt jen pro sebe. Druhou ložnici jsme tak obsadili my s tátou. Zase jsou pod postelí přistýlky, které v případě potřeby vysunete a vyspíte se tady klidně 4 🙂 .

Moc krásně se podařilo majitelům byty vyčančat. Čím jsem starší, tím víc vidím, že někde mi je dobře, někde ne zas tolik. Často si neumím najít ten důvod proč, ale co už vím je fakt, že dobře je mi tam, kde je hodně světla a světlých barev. I proto jsme doma začali všechny barevné místnosti dávat do bílé či béžové (ano, táta šílí 😀 ) a je mi v nich o moc líp. Tady jsem byla ve svém.

Světlá cihlová ložnice má totiž velké francouzské okno a dveře na terasu, takže světla dost pro všechny. Tuším, že Nelinka tohle „ladění“ bude mít hodně podobné, protože kdykoli jsme neměli program, brala knížku a jejím koutkem byla naše postel 🙂 .

Jde se na průzkum do zahrady

My sem sice vyrazili v lednu, takže tím hlavním byly hry uvnitř, ale upřímně závidím všem, kteří sem uloví termín od jara do babího léta. Zahrada Babyhousu totiž nabízí soukromí a takový ráj pro malé i velké, že si sem neplánujte moře výletů. Zjistíte totiž, že ten pravý odpočinek s přáteli máte tady.

My využívali zahradu vždy mezi lyžováním a slintali nad představou, jak si bude tohle místo vypadat, když tu bude zelená tráva a sluneční paprsky 🙂 .

Co venku najdete, když prozkoumáte místní stodolu, to je krásná venkovní herna v podkroví. Dole tak můžete grilovat a být na zahradě, zatímco děti vylezou do podkrovní klubovny a budou spřádat své tajné plány nebo prostě jen tak vegetit 🙂 .

Hele co to tam mají? Hřiště!

Lákadlem pro děti je krásné nové dětské hřiště, které má (po většinu roku 😀 ) travnatý povrch a je oploceno. Je vhodné jak pro větší děti, tak pro ty nejmenší.

Vy můžete mít děti „na dohled“ z posezení, které je zastřešeno (odsud fotím následující foto 🙂 ) a slouží i za nepříznivého počasí, stejně tak venkovní dětský koutek. Můžete využít i plynový gril či venkovní ohniště. Děti pak zvolí spíš pískoviště plné hraček nebo stolní tenis, který určitě zabaví i vás 🙂 . Rodinné klání může začít.

Specialitou jsou tu i animační programy, během nichž děti tvoří, hrají si, soutěží a baví se. Pokud by vás jelo víc a chtěli jste tuhle službu využít, je třeba se předem domluvit 🙂 .

Nelinka se rozhodla vzít hřiště jako jednu velkou výzvu, protože prošlapovala 45 cm sněhu 😀 a nevím nevím, nakolik byla v závěru spokojená, když jsme dolovali sníh i z kalhotek 😀 . Každopádně nedalo by jí to, aby dojela k tak velkému hřišti a alespoň ho nezkusila pokořit.

A jdeme unavit malá tělíčka (sebe šetříme na večer!)

A tím máme za sebou základní Babyhousovou prohlídku, i když ještě jedna bomba zůstala neodhalená 🙂 . První lyžovačku jsme měli domluvenou až na druhý den ráno, tak abychom děti po cestě autem pořádně protáhli, rozhodli jsme se trochu sněhu odklidit a zpracovat ho na naše první sněhuláky roku 2019.

Ti se povedli a na konci našeho pobytu už hrdě zdobili zahradu a byli tam hned dva (tady ještě mimino v polotovaru 😀 ). Takhle krásně pak svítila zahrada každý večer. Okna z dětského pokoje vedla přímo do zahrady, takže se holky večer kochaly světýlkama a do postele se jim zrovna dvakrát nechtělo. A co že to tam máme vpravo vzadu?

Otužovačka. Hurá do teplých bublinek!

Babyhouse disponuje venkovní vířivkou. Jo, tak tohle bylo vážně něco pro mě. Deset pod nulou a nádherně vyhřátá vířivka, do které se dalo kdykoli skočit. My si tam užívali večery. Nejdřív všichni společně a když šly holky spát, skočili jsme do ní ještě jen my dva.

Proto všem doporučuju, vemte si s sebou chůvičky, i když jsou děti velké nebo jako my si nainstalujte do telefonu aplikaci s dětskou chůvičkou. Pak můžete s klidným svědomím nechat děti spát a vyrazit si ve dvou ven do vířivky 🙂 . Ani jeden večer se holky neprobudily a nám se pak usínalo jak v pohádce.

Přiznám se, že když mi přišla zpráva od jedné z vás, která začínala „Milá Míšo, píši vám z vířivky,…“ trochu jsem se lekla 😀 , ale pak jsem rychle pochopila. Byla to maminka, která se stihla inspirovat už v lednu a vyrazili sem chvíli po nás. Jsem za tyhle zprávy vždycky moc ráda. Děkuju, že si vzpomenete a najdete čas napsat 🙂 .

Po vířivce byl čas už jen na naplnění pupíků, zuby a hurá do peřin.

Dobré ráno Růženky, je čas vstávat

Rána tady byla krušná. Vstávat se nám z peřin nechtělo, ale protože jsme si naplánovali dost lekcí v Malina ski school, tak jsme museli.

Ráno nám začalo snídaní, kdy si holky vybraly kaši a k tomu toustíky (tenhle „topinkovač“ doma nemáme, tak to bylo haló 😀 ). Po velké snídani si většinou skočily na chvilku do pokojíčku nebo ke knížkám a já zatím balila všechny věci na svah.

Joo Nelinku dostat ze čtecího koutku byla jedna velká výzva 😀 . Tady trochu vidíte to veliké okno, které dělá z cihlové ložnice to krásné světlé místo.

Jde se na svah, lyže čekají

Holkám jsme dali na 6 dní lekce tak, že měly jeden den ranní a večerní lyžování, druhý den jen ranní (zbytek výlet), další den ranní a večerní, další den ranní (a zase výlet). Takže obden byly na svahu 2x denně na hodinu. Za 6 dní pak stihly obě 9 lekcí a po nich obě jezdily na velkém svahu. Vůbec prvně i zažily večerní lyžovačku za tmy, tak to bylo dobrodrůžo 😀 .

Tyhle merino kukličky se nám osvědčily neskutečně. Škoda jen, že jsme museli pak kuli nemocem zbylé hory vše zrušit. Drží ale krásně na hlavě a jsou super teploučké 🙂 . Juli má modrou a Nelča tuto – obojí z Dupetoshop.cz

Před bytečkem si holky před každým odchodem složily své jméno, které jste mi psali, že jste tam potkali ještě dva týdny po nás 😀 , a pak hurá ven.

Pokud tady zvolíte dovolenou v zimě, možností kam na lyže máte fůru. Můžete zvolit nedaleké zahraničí s kvalitním lyžováním nebo místní ski areál Bukovec, kam jsme jezdili i my. Máme to tam neskutečně rádi a jezdíme sem třetí rok.

Pro děti je tu nejmenší svah s provazovým vlekem, super instruktoři a super restaurace. Nelinka hned po prvním dnu mohla na svah větší, Juli tady zůstala dny 3, a pak se též přesunula na střední svah.

Střední svah má pak „kouzelný koberec“, takže pro děti není dřina jet nahoru a už je kopec delší a strmější. Tady obě jezdily až do posledních dnů, kdy je instruktoři povýšili na zkušenější jezdkyně a vzali je na pomu a už velký svah 🙂 .

Měla jsem radost, že i Julinka v ještě ne 4 letech jezdila a nepotřebovala držet, nepotřebovala žádná lana a jiné „vymoženosti“. Jen si jela tu svojí šipku a obloučkovala jak profík 🙂 . K Malina ski school najdete článek už z loňsakého roku, tak kdo by rád, tady přikládám odkaz 🙂 – lyžovačka v Malině

web lyžařské školy – http://www.malinaski.cz
Facebook fun page lyžařské školy – tady klik
ceník lekcí a půjčovného – tady klik

Hurá domů, do toho beskydského domů

Mezi hodinama pak byl čas domů, kam se holky moc těšily. Autem to bylo jen pár minut, takže jsme Nele nemuseli dávat ani Kinedryl a z toho jsem měla radost největší. Chvíle u knih než jsem udělala svačinu a na odpoledne a hurá do peřin.

Tady jsme tedy odpočinek dodržovali s chutí všichni 😀 .

Děkujeme za báječné dny, děkujeme i za to, že je pořád víc a víc míst, kde naslouchají rodinám s dětmi a kde nám cokoli přestává chybět 🙂 . A jestli sem vyrazíte za hezkého počasí a bez sněhu, věřte, že Beskydy jsou neuvěřitelné krásné místo, kde s výlety jen tak neskončíte.

Apartmány Babyhouse – praktické info

webová stránka ubytovnání – http://www.babyhouse.eu
adresa Babyhousu – Dolní Lomná 96, Jablunkov 73991
Facebook fun page – tady klik

Mějte se krásně, výletničte, dávejte tipy i nám a ať vám výlety krásně vychází 🙂 . Přidávám mapu našich výletů. Ty do přírody jsou zelené, za zábavou či sportem a kulturou modré, červené jsou pak tipy na ubytování,  které zatím na blogu najdete 🙂 . Třeba vám mapa pomůže najít výlet právě pro vás 🙂 .

Stačí se vždy prokliknout přes vlaječku do příslušného článku. Mějte se krásně.

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×