Bruno. „To je tam jak jezdí šaliny?“

Náš poslední víkend byl na cestách. Konečně se nám podařilo domluvit termín semináře První pomoci a my vyjeli za maminkami do Brna. Běžně holky nikam netaháme, protože Nela není zrovna pohodový spolujezdec. Hodinu před autem kinedryl a stejně ji bedlivě střežím a stalkuju celou cestu :-D. A protože mi vždy říkáte, že je škoda, že tipy na výlety nejsou pro Moravu, tak tohle nebyl zrovna výlet, ale navštívili jsme v pátek Bruno family centrum a a za sebe musím říct, že takové bych chtěla mít v Praze. Takže tip na zimní den určitě ano!
Moc děkuju všem maminkám, které se zašly podívat a poslechnout si seminář na téma První pomoc pro maminky. Řekly jsme si snad vše důležité, probraly i méně důležité a vše kolem nás doplňovaly lezoucí a štěbetající děti. Na veškeré semináře, které pořádáme spolu s Feedo.cz si je maminky mohou přivézt a je to, nebo zatím vždy bylo, moc fajn.
Tentokrát se na seminář zaskočily podívat i milé blogerky z Moravy, takže moc děkuji za fotečku Vendy z blogu Bejbyblog a taky za milé seznámení s Jančou z blogu Blog zrzky. Na oba dva se určitě v čase volna podívejte, protože jsou to milé maminky a moc ráda se k nim i já dívám.
Po semináři, který byl v centru Brna jsme se vydali směr Brno – Slatiny – snad to píšu dobře, kde je rodinný park. Není mu ani rok a je to na něm znát. Vůbec ne nevychytaností, ale naopak tím, že není vůbec zničený :-D.

Naším plusem byl i fakt, že jsme tam dojeli ve všední den a ne o víkendu. Nemůžu tedy posuzovat, ale řekla bych, že to pak bude asi jiná kávička, když ta bude mraky pobíhajících ratolestí :-).Nelinka zaplula do pavučin, jak jim ona sama říká a já „musela za ní“. Doteď nechápu, že jsou v tom děti schopné běhat :-D. Ježiš to byl barefoot :-D. Asi za to může moje váha, ale na nohy jsem měla co dělat. Po chvilce už ploskám odumřela senzitivní inervace a vcelku to i šlo.
Co nás ale zaujalo už u pokladny bylo, když nám paní řekla, že krom nafukovacích lodiček je úplně vše dělané i pro dospělé! První park, kde můžete na každou houpačku, do každého auta, nafukovačky nebo právě do pavučin. Nosnost je pro všechny a park dělá dokonce víkendy pro dospělé. Hned jsem manželovi navrhla, že až zase dojde na jejich každoroční teambulding, tak ať odpískají popíjení v putice a zajedou sem. Nějaký chytrák to tu zase otočí, že dělám komusi propagaci, ale je mi to jedno. Nemusím ji dělat, ale chci. Bylo to boží a představa, že děti spí a já s lidma třeba z práce mám tenhle park pro sebe – tohle stmelí kolektiv, ne dvě dvanáctky v putikách :-).

Zatímco si Nelča lezla pavučinou, Juli se rozhodla zašít v patře pro malé děti. Je to samostatný park/herna pro ty úplně nejmenší a i vstup se dá koupit zvlášť jen sem. 
Líbí se mi, že většina hraček tu byla ze dřeva, žádné zbytečné nepěkné a poničené plastové hračky, všeobecně hraček nebylo moc a všem stačily. Julinka se chopila nákupního vozíku, protože ví, že než se jde klohnit, musí se to jídlo přeci koupit :-D. Čím ale v tom krámě platila netuším a raději se neptám …čorka jedna malá :-D.
Po nákupech hurá do kuchyňky. Byla skvostná a konečně se do ní vešly holky obě, aniž bych musela řešit, která má stát u sporáku a která u dřezu :-). Sice by se nám domu nevešla ale …co Juli, čorko naše? 😀 Ba ne, to bychom nepronesli.
Co si uvaříš, to si taky sněz. V areálu byla vlastní restaurace, kde se dalo koupit vše od koláčků a dortíků až po velká jídla a holkám chutnalo. Ono kde jim nechutná, že. Nelinka si vybrala nějaké těstoviny s a la rajskou omáčkou, Julinka mi snědla všechnu bramborovou kaši a pak se dala do tátové tortily.
Poprvé ve svém životě Juli nešla po obědě spát. Byla tak nabuzená, že by neusnula. Seminář jsem měla od 10 do 12 hodin a tak už do parku by měla jít Julča rovnou spát. Kočárek jsme si mohli vzít dovnitř a je to tam tak obrovské, že nikomu nepřekážel, ale madam to zapíchla až v 16:30 v autě cestou do hotelu.

Po kuchyňce bylo druhé TOP určitě v bazénu s balonkama. I když bylo tohle patro pro ty menší děti, tak jsme vlastně hodně času zůstaly právě tam a ani Nela neměla pocit, že by o něco přicházela. Ale když už máme vstup do celého prostoru, čas od času jsme to šli prubnout :-).
Návštěvníci, kteří sem jdete přes zimní měsíce, máte smůlu s návštěvou venkovního areálu. Nela tam viděla krásné pískoviště a pak spoustu cestiček, po kterých v létě jezdí dětská autíčka, která se tam dají půjčit. Takže jsme alespoň slintali přes okno. Příští rok tam přibude i nějaký vodní park, který se tam zrovna teď budoval, takže to bude opravdu moc krásné. Na celý den bez remcání bych tam byla s holkama :-D. Pokud někdo znáte taková místa v Praze a blízkém okolí, tak mi prosím dejte tip.
Já si tentokrát moc užila i to, že jdeme někam ven, kde nebudou dřepět v bahně a písku a mohla jsem dát holkám na sebe i něco jiného než „gatě bahnilky“. Podle fotek to možná vypadá, že jsou za dámy, ale celé sety jsou z příjemné teplákoviny, takže jim bylo jako by byly v tepláčkách a mikče a bonus pro mě, že je to prostě oku lahodící :-).

Oba sety jsou výtvorem značky MIRAU a doufám, že se mi podařilo je hezky barevně nakombinovat. Mám trochu problém objednávat něco, kde nevidím přímo výsledek, takže vybrat si barvy a velikosti a ještě si představit holky vedle sebe, to byl oříšek :-).
Nela
Kabát / Mirau.sk
triko / H&M
Kdo uhádne jak se říkalo bludišti z těchhle žluťáků? Bylo to banánoviště :-). Moc se to líbilo hlavně Julince, jenže tím metelila vždy tak rychle, že jsem neměla nejmenší šanci to stihnout vyfotit. Díky za tu klidnou dušičku Nelu 😀 jinak by tady ty banány visely samotný :-).
A tyhle fotky jsem sem nejdřív vůbec neplánovala dát, jenže na našem instagramu se vám líbily, tak přidávám pro možnou kochačku :-).

Tu uprostřed dám manželovi do peněženky, až bude holkám vyhrožovat čertem. To pak nebude spát nejmíň týden :-D. Ony nám ty dvě panenky asi vážně budou stačit :-).
Julie
kabátek / Mirau.sk
triko / H&M

Ta touha Julči byla nepřekonatelná, ale nesplnitelná. Tenhle bazén s ještě hezčíma loďkama se jí neskutečně líbil, ale byl až pro větší. Vlastně ani Nelinka ještě moc nedokázala řídit a chudák pán z ní byl tak trochu udýchaný :-D. Točila se na místě a jezdila zcela nekoordinovaně sem a tam :-D. Do bazénku se dával žetonek, který se koupí na pokladně ještě zvlášť a platí na lodičky a autodrom, tyhle dvě atrakce nebyly v ceně vstupného. Ta dvacka navíc zato ale určitě stojí :-).
Zásek. Kdo by netoužil po tom, zavřít děti do trampošky? Nooo já si to užila :-D. Jsem ráda, že byla prostorná a holky se nezranily, ani nedošlo k žádnému bolestivému kotrmelci. Nela to mu říká „jdeme na klokana“, protože tam tak hopsá, ale řekla bych že je to trochu urážka té krásné zvěře.
Pod celým prostorem hlavní haly je pak podzemí – podzemní nory. Dospělák tam musí být přikrčený, protože mají asi 130cm, ale dalo se tam i nám velkým dobře běhat :-). Tam se líbilo hlavně našemu tátovy, holky z toho byly trošku poprděné :-). Je to síť „jak čisté kanáliště“ :-D, kde si hledáte chodbičku a vždy vylezete někde jinde v parku. Děti tam běhaly jak splašené.

V prvním patře jsou totiž tématické místnosti, ve kterých se dají pořádat narozeninové oslavy (karaoke, vesmírná, princeznovská,…) a my tam jednu takovou zrovna chytli, takže kolem nás vždy proběhla celá banda a v podzemí to vřelo :-).
Poslední svezení před odjezdem a budeme muset frčet. Vybrali jsme si totiž hotel až v Blansku, ale o tom až zas jindy, protože už teď tady je fotek a řádkůůůů.

Na autodrom byl opět potřeba žetonek, my se tak zbavili těch posledních a byl nejvyšší čas dát holky do autosedaček a vyrazit. Obě vytuhly téměř okamžitě – Julinka fakt ještě na parkovišti. 
Konečně první recenze na prima místo i pro vás, kteří to máte k nám ku Praze daleko a jestli budu v Brně zase seminářovat, určitě nějaký tip ještě přibude. Teď se nám bohužel za celý víkend moc nepodařilo nic, protože nám Juli problila celou jednu noc a druhý den odpadla, ale o tom jindy ….jen si na to vzpomenu a je mi zle :-).

Ale co je vtipné :-D. Tom říkal holkám, že v Brně se neříká tramvaj, ale šalina. Takže o víkendu pořád šalina sem, šalina tam. Pak jsme ale navštívili BRUNO park a Nela nějak vytěsnila název samotného města. Od té doby jsem seminář „jedné pomoci“ (tak jí Nela říká :-D, jedné a první je přeci to samé) pořádala v Bruně a to je tam jak jezdí šaliny, kdyby někdo z vás netušil :-D.

Praktické info

Web rodinného parku: http://www.brunofamilypark.cz/
Ceník vstupného
Co je super? Platí se jen za děti.

Pááá a mějte se krásně.
Plus se nezapomeňte těšit na neděli, kdy startuje mega adventní kalendář – pro Vás.
MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • VERONIKA (MIAUK) 15.11.2016 at 13:51

  Centrum vypadá úžasně a holčičkám to zase tak sluší!:-) … Nebudou v budoucnu nějaké kurzy i ještě kousínek dál, třeba na Hané?:D

  • Míša 15.11.2016 at 13:53

   Veru moc děkuju za koment. Právě chystáme plán na další rok a ráda bych třeba jednou za čtvrtletí někam vyjela nebo i třeba co dva měsíce. Napište jaké město by se hodila (ideálně větší, aby se posbíralo více maminek) a já ho nadhodím do plánu 🙂

 • Radka H. 15.11.2016 at 16:18

  Hezky napsané a holčičky jsou šmrncovní 🙂 Díky za tip na prima oblečení a za recenzi Bruna. Jsme z Brna a ještě jsme tam nebyli, takže tam někdy musíme konečně vyrazit, zvlášť teď v zimě bude horší vymyslet pro tu starší nějaký program… Jinak v jsme se viděli na semináři, za který ještě jednou moc děkuji. Mějte se hezky.

 • Brno mame sice bliz jak ty, ale o tomhle jsem vubec netusila, az pojedeme pro boticky, tak tam musime stopro jit, super tip…mas to zmakly proste vsude 🙂

 • Blog Zrzky 15.11.2016 at 21:55

  Míšo, děkuju za milá slova, ráda jsem tě poznala osobně. Představ si, že my v Brunu ještě nebyli 🙂 Ale tak jsi mě nabudila, že vyrazíme. Krásné fotky, ty "zrcadlové" nemají chybu. Mějte se hezky a už žádnou problitou noc!

 • Anonymní 15.11.2016 at 21:59

  No to je báječné! Brno máme za rohem a tohle místo vidím prvně. Koukala jsem i na jejich internetové stránky a bude se tam strašně líbit našemu Matymu, oslavil teď 11 roků. Moc děkujeme a teda ty vaše holčičky jsou zas tak překrásně vymóděné. Vy to s těma hadříkama prostě umíte. Díky za odkaz a rozšíření obzorů, nechcete mi obléknout kluky? Pěkný večer a těšíme se na okýnky v kalendáři, snad ta je něco i kluků. Lucka

 • MakaArt 16.11.2016 at 6:51

  Opäť pohodové a krásne čítanie, fotky ako tradične úchvatné ❤

 • VERONIKA (MIAUK) 19.11.2016 at 22:11

  Nejde mi to okomentovat jako odpověď, tak zkusím tady dolů… a navrhuju Olomouc:-)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×