Když je dárek dárkem na druhou

17.11.2016 in Pozvánky, Tipy - 3 Comments
Jsem ráda, že jsem na tenhle článek nezapomněla. V hlavě ho mám už pěkně dlouho, ale pořád se ne a ne dokopat to vše sepsat do jednoho cancu. Na vlně inspirace už tady jedeme dlouho, vlastně už od doby, kdy bylo venku 31°C, jsem tu strašila a vyhrožovala sněhem :-). Dnes bych ráda předala alespoň někomu z vás nápad, jak udělat radost na druhou. I samotný dárek, který pořídíte může být dárek, co bude dárkem na druhem. Tak pojďme spolu probrat trochu mocnin.

Vybírat dárky dětem není lehké, ale co teprve těm dospělcům? Zkuste nedávat peníze do obálek, nevyzvídat dva měsíce den co den otázkami „Tak co vlastně od toho Ježíška chceš?“ ale vzít to do vlastní ruky a pořídit „něco s přidanou hodnotou“. Tady máte pár tipů na krásné dárky nám velkým, které rozhodně potěší ;-).

Dělat DOBRO. je radost

Moc bych chtěla poděkovat Zuzce, kamarádce, která se rozhodla dělat DOBRO. dřív, než bude vše pod sněhovou peřinou a já tak dostala svůj první vánoční dárek už v listopadu. Nejen že mě to strašně potěšilo, ale dárek, který udělal radost mně, potěší samotného autora balíčku.
ZOOT., moderní a úspěšná firma na trhu s módou má „na vedlejšáku“ ještě kolekce, o  kterých vám tu čas od času píšu. Sekce DOBRO. v sobě nese projekty, které podporují neziskové firmy a hravé nápady. Ve spolupráci s firmou ZOOT. si vytvoří vlastní produkty, které ZOOT. designově zpracuje a vytvoří – výtěžek z prodeje pak jde komplet na výrobní náklady a neziskovce.
Kolekcí v téhle sekci je hafo a jsou nejen stylové, takže potěší i chlapa, ale mají i právě tu přidanou hodnotu, onen příběh, který se za každou kolekcí schovává.
A tak šála, která mě bude hřát, pomůže i některé dámě kolem padesátky, která nenašla v dnešní době uplatnění, protože TECHNIKA. Sweeter sdružuje ženy v předdůchodovém věku, které mají potíž s hledáním zaměstnání.Pletařky spojuje láska k jehlicím a vlně a z jejich rukou vznikají krásné výrobky, které si můžete v rámci DOBRO. kolekce zakoupit a udělat radost sobě i těmto ženám. Každá jedna má za sebou svůj příběh a každá je ráda, že může spojit svůj koníček s přivýdělkem. I nám se bude asi jednou hledat práce hůř než je tomu teď, kdy končíme školy, odcházíme z mateřské a ještě stíháme dohánět okolní tempo.

„Sweeter není jen obyčejný svetr.“
Zkuste se do téhle sekce mrknout a třeba nějakou drobnůstkou udělat radost těm velkým, pro které je tak těžké dárky vybírat. Pár DOBRO. projektů jsem vybrala, ty které se mi líbí a kde vyberu i já dárečky pod jedličku, které přidám k těm vyrobeným, které s holkama chystáme :-).
 • DOBRO. jde NaFilm – nevím jestli jsem vám o tom někdy dřív psala, ale mám bratra, který není ani o celý rok starší než já a ten nejen že vystudoval filmovou školu, ale je v téhle filmové branži poměrně úspěšný. Cestuje po zahraničí, točí dokumenty, ale i filmy a jeho přítelkyně je téměř dostudovaná herečka a fashion blogerka, kterou možná znáte – Beata a její blog Fashion picanteria. Asi proto mi tahle část DOBRO. sekce padla okamžitě do oka a v téhle sekci budu vybírat. Za kolekcí stojí parta mladých lidí, kteří by rádi dali vznik muzeu českého filmu a kulturně vzdělávacímu centru, které u nás doposud chybí. Povedenou kolekci najdete v e-shopu TADY.
 • MammaHELP – #udelejuzel – Víte k čemu slouží uzel? Abychom na něco nezapomněly. A kampaň „udělej uzel“ nám má  připomenout, abychom nezapomněly na prevenci. Dělat uzel jde na čemkoli a motat je mlže i každý muž či partner. Kolekce je v e-shopu TADY.
„Uzel provaz zkrátí, ale život prodlouží“

Ivana Chýlková
 • Sahám si na ně každý měsíc. Prsakoule – další designově super kolekce, kterou možná znáte a ani nevíte, že za ní stojí designéři ZOOTu. Tehdy vás bylo na mém facebooku pouhých 300 kousků, takže při téhle příležitosti bych strašně ráda zrecyklovala jeden článek a pokud vás tenhle „hešteg“ zaujmul, mrkněte na samostatný článek o neziskovce Loono, za kterou stojí má kolegyně z medicíny – Katka. Zase pecka tip na dárek pro mlaďochy a nejen pro ně. Triko, ale i tašku či batůžek můžete zakoupit a projekt tak podpořit TADY.

Kompletní výběr produktů ze sekce DOBRO. můžete najít TADY – pokud by někdo raději vybral podle designu než příběhu ;-).

Adoptuj mě – ZOO Praha

Tohle byl krásný dárek. Tehdy jsme ještě neměli děti (to byly časyyyy 😀 ) a k Vánocům jsme od kamarádů dostaly certifikáty, že jsme si adoptovali zvířátko ze ZOO. Znamenalo to, že díky tomuto dárku dostane jeden tvoreček jídlo na celý rok, navíc u něj po celý jeden rok byla cedulka s naším jménem. Bylo to krásný a já vůbec nevěděla, že tahle možnost je.
Na stránkách pražské ZOO jsem našla jak na to a jestli máte někoho, komu by tohle udělalo radost jako tehdy nám, směle do toho. Je pochopitelné, že každý tvoreček toho potřebuje jiné množství a asi ne každý máme na to, abychom si adoptovali žirafu, ale něco menšího se tam najde taky :-D.
Seznam zvířátek, které můžete adoptovat ať vy samy nebo třeba jako dárek pro někoho najdete TADY. U každého zvířete najdete, kolik činí poplatek k adopci a taky jaké benefity se k danému zvířeti váží. My měli adoptovanou želvu (protože jsme tehdy sami doma jednu měli, tak aby měla někde trochu ségru 🙂 ) a krom certifikátů a všech informací o ní, jsme dostali i speciální rodinné vstupenky do ZOO pro adoptivní rodiče :-).
Tak co se třeba do ZOO vybrat a nechat děti, aby z vámi vybraných zvířátek zvolily to, které sobě nebo jiným adoptujete? Mně se tahle myšlenka strašně moc líbí a za nás můžu říct, že jsme z dárku měli radost, i když jsme tehdy nebyly daleko za pubertou 😀 …ano tak dlouho už se svým mužem jsem :-D.

Strom splněných přání

A jestli rádi pomáháte, ráda bych přidala k tomuhle článku ještě dvě pozvání. I v letošním roce pořádá před Vánocemi měsíční sbírka Strom splněných přání nadace Dejme dětem šanci. Na webových stránkách máte možnost vybrat konkrétní dárek z přání dětí, které jsou v dětských domovech.
Předvánoční sbírka probíhá již od 11.11. až do 12.12.2016
Přání dětí najdete TADY.
Web sbírky s informacemi je ZDE.
Pokud tedy máte kačku navíc a rádi byste pomohli, můžete doma s dětmi vybrat někoho, komu jeho přání splníte a díky vám bude mít svého vysněného Ježíška i on či ona.

Pozvánka na LUFTOVÁNÍ

Máte doma věci, které jste rok nepoužili, děti vám z nich vyrostli nebo si s nimi již nehrají? Všechny můžou dostat druhou šanci. Vy si proluftujete byt a jiným moc pomohou.
Letos již posedmé se koná dobročinný bazar jehož výtěžek půjde na podporu Dětského krizového centra v Praze.
Projekt Luftování nejvíc podpoříte vánočním úklidem, kdy pustíte pořádný luft do svého bytu a co se už nehodí vám, sbalíte do pytle a ten donesete 2.12.2016 do prostor bistra Famagusta. V dalších dnech, tedy o víkendu 3. a 4.12. si sem pak naopak můžete přijít nakoupit nebo se pokochat krásným prostorem.

Pokud se do Famagusty vypravíte, můžete si tam zakoupit i něco po mých malých vinohradských dámách, kam spolu s kamarádkou jeden pytel pošleme :-). Zbavte se čehokoli co je v dobrém stavu… Nejen oblečení, ale hračky, fusaky, kočárky, praktické věci – donést můžete cokoli, co myslíte, že někomu ještě hezky poslouží.

Teeeeda to zase bylo delší než jsem myslela, takže pardon, že možná nestačila pravidelná kávička, ale všechno jsem to tu chtěla mít. Mějte se krásně a moc doufám, že letos nebudete mít problém vybrat dárečky ani dospělým a třeba si spolu s Luftováním vyklidíte doma nejednu skřínku :-).
Krásný sváteční den přejeme

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Monika Pestrová 18.11.2016 at 7:47

  Míšo, to je skvělý článek. Moc děkuji za inspiraci. O adopci v ZOO víme – mamka v s dětmi v družinř pravidelně každý rok adoptují želvu, protože mají jedno "želví" terárium v družině. Moc mě zaujal ten projekt ZOOTu a taky "provětrat" byt se chystám 🙂 Takže děkuji za tipy!!! 😍

  • Míša 18.11.2016 at 13:32

   Mony jsem moc ráda, že se to někomku hodí 🙂 Já sama jsem z toho nadšená a pořídím tam velkým dárky. Je moc fajn, že máš k dárku i letáček, kde je ke kolekci nějaký příběh nebo alespoň cedulka, kde je znát, že to není triko háemka apod. Navíc třeba SWEETER přišel v hezké krabici a stačí zabalit :-). Tak hezky pořiďte a super, že tu adopci znáš, mně se to moc líbí jako projekt :-). Těším se na společné Luftování 🙂

 • Zuzana 24.11.2016 at 9:47

  Máme velkou radost, že s náma letos vyluftujete! Těšíme se 🙂 Luft♥vání

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×