Festival MINI, můj pokojíčkový lov!

17.11.2016 in Pozvánky, Tipy - 5 Comments
Od dubna už uběhla fůra vody a druhé číslo úspěšného prodejního festivalu MINI se blíží. Kdo nestihl či nepostřehl ten první, určitě vás zvu a zkusím nalákat na ten podzimní. Pod jednou střechou se totiž v centru Prahy sejde parádní sbírka vystavovatelů a s výběrem si dali záležet. Přes 70 prodejců, kteří se budou chtít vytáhnout tím nejlepším a pro vás možnost vidět vše naživo, na což se osobně těším právě já. V příštím roce máme s holkama velké plány, takže někdo může shánět dárečky pod jedličky, druhý zase na splnění pokojíčkových snů…

Letos už to určitě nestihneme, ale v tom následujícím roce je v plánu předělávka pokojíčku mých malých vinohradských dam. Obě mi odrostly z miminčích měsíců a už si zaslouží nějaký ten svůj prostor, svůj kouteček a vůbec vše se bude šoupat a měnit :-). Ano, hádáte správně, náš táta vrní blahem a skáče nadšením každou minutu času, kdy se na tohle téma bavíme :-D. Jenže já už chci, musím. Komoda s přebalovákem půjde pryč, nakonec budou i nové postele a já pořád bojuju s myšlenkami zda palanda nebo bude mít každá tu svou… krom výmalby se bude měnit téměř vše. A právě proto se na festival chystám hlavně za tou pokojíčkovou inspirací.

Nábytek a návrhy pokoje

Strašně ráda jsem, že v Kafkově domě bude možnost navštívit Atelier Girafa. Pokukuji po nich už opravdu hodně dlouho a návrhy jejich pokojíčků jsou ve většině případů tím, čeho bych ráda dosáhla u holek. Čisté, útulné, ale barevné. Nic proti černé a bílé, já je mám také ráda, ale spíš v doplňcích. Do pokojíčku mi ty barvy ale prostě patří a tak stěny zůstanou béžové a doplnit je chci právě bílou a růžovou v různých odstínech. Atelier Girafa tedy bude určitě jedna z našich prvních zastávek.

 

Když jsem se ptala holek na palandu, Nelinka samozřejmě sáhla po těch, které měli v katalogu klouzačku místo schodů :-D. Nooo to nevím koho pak přinutím spát dole. Inspiraci na palandy najdu na festivalu Mini i v obchůdku s názvem Devoto.

 

 

Poslední z mých top pokojíčkových profíků je potom Space for kids. Pokud palanda, tak tady bych si dokázala vybrat a lehké by to nebylo. Náš táta je zatím pro tuhle varinatu, vybrat palandu, protože úspora místa je jednoznačná a taky už se nemusí člověk držet jen té zajeté představy „dvě postele spojené žebříkem“. Tady se tedy taky ještě ukáže…

 

 

 Holkám chceme pokojíčky upravit tak, aby už nebylo nutné je v úplně blízkém časovém horizontu upravovat. Ráda bych jim tedy pořídila trochu větší stolečky, u kterých si budou tvořit a kreslit. Pořád jim tam samozřejmě zůstane jejich ikeácký mini kamarád LACK, ale už bych chtěla, aby měly prostor i do budoucna.
Rozhodně se tedy na festivalu podívám na Chytré židličky do pokoje. Holky tedy mají u jídelního stolu každá svou rostoucí, ale tu jim tam plánujeme nechat, takže rostoucí židle k většímu stolu do pokojíčku je určitě variantou.

 

Doplňky do pokojíčku

 

A pak už to budou hlavně ty malé radosti, které se na místě budou líbit i holkám. Doplňky do pokojíčku. Na festivalu jich bude fůra, tak jsem vybrala alespoň pár z nich, které se mi líbí zpracováním i příběhem :-).Rozhodně se pokochám v Nordic day, kde bude plesat mé oko snad úplně nad vším!

 

Břichopas – originální značka šikovné Marie Mrňávkové. Jsou roztomilé, jsou originální a moc líbivé :-).

 

 

Nadčasové doplňky značky Vitra, za kterými jsou designéři velkého formátu. Na místě bude tentokrát k vidění „jak pantonka junior na svět přišla“ což bude stánek pro židličku Panton junior…., na jejich webu je pak fůra další hezké inspirace, která mě baví.

 

 

Zastavím se mrknout na dřevěné předměty do dětských pokojíčků u vystavovatele Wooli, který nekamarádí s plastem. Tabule, věšáky, hodiny či tabule. To zas bude krásy, že přijdu domů a nebudu o nich rozumnější :-D. Taky to tak máte? Vysním si v hlavě jednu svou variantu, nakouknu na trochu inspirace a jsem na začátku :-D.

 

Hmmm mám toho v plánu hodně. A protože to myslím vážně a opravdu potřebuju načerpat co nejvíc inspirace a využít té možnosti, že uvidím věci živě či se o nich budu moct pobavit s vystavovateli aniž bych musela projíždět po Praze showroomy, tak s sebou beru krom holek i tátu. Kdyby ale ne, je možnost na místě využít o víkendu hlídání dětí. To abyste mohly nakoupit nějaký ten dáreček pod jedli a junior vám při tom nekoukal pod ruku :-).

 

Festival Mini bude oproti jarnímu v centru Prahy nedaleko Staroměstského náměstí. Nohy veďte v poslední listopadový víkend do Kafkova domu, který sice není zrovna přátelský ke kočárkům, protože není nízkoprahový, ale se vším organizátoři počítají a na místě vždy pomohou. Jestli ale máte možnost uvázat prcky do šátku či nosítka, já bych to tak vyřešila a s kočárem se asi ani netahala :-).
Vyrazíte na ten podzimní festival také? Jelikož mám velkou radost, že jsem se mohla stát ambasadorkou tohoto festivalu, už brzy si tu zahrajeme i o několik vstupenek na tuhle událost. Takže vyhlížejte adventní kalendář, už tuto neděli startujeme a brzy tu budou i lístky a něco navíc :-).

Praktické informace

Termín konání 25.-27.11.2016
Web festivalu Miniwww.festivalmini.cz
FB stránky festivalu – TADY
Adresa konání: Nám. Franze Kafky 3, Praha 1, mapa ZDE
Doprovodný program – rezervace workshopů a dílniček TADY
Vstupné – jednotné, na celý víkend – 130kč, děti do 12 let zdarma
otevírací doba:
pátek 10:00 až 20:00
sobota 10:00 až 20:00
neděle 10:00 až 18:00
Krásný zbytek posledního dne v práci 🙂
Vaše

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Radka H. 18.11.2016 at 9:39

  Děkuji za inspiraci 🙂 Taky už různě pokukuji po pokojíčku pro naše dvě slečny i když ta mladší je zatím ještě miminko….

  • Míša 18.11.2016 at 10:24

   Díky moc za komentář 🙂 Já myslím, že na zařizování pokojíčků ani není daný věk, já bych jim je krášlila pořád :-). Tak ať hezky vyberete a jestli máte možnost se festivalu zúčastnit tak se těšíme spolu s vámi 🙂

 • Lenka 18.11.2016 at 17:31

  Och, keby to bolo u nas blizsie, hned by som sla. Drzim palce aby ste vybrali krasne, vesele, prakticke veci

 • Anonymní 19.11.2016 at 13:01

  Mrzí mě, že se tam asi nedostanu. O chytré židličce přemýšlím dcerce k psacímu stolu, budeme příští rok dělat pracovní kout pro prvňačku. Tak budu ráda za referenci. Hezký víkend Gisela

 • Učitelka Hanička 21.11.2016 at 17:49

  Já určitě vyrážím a už se moooc těším, jen se trochu obávám, že vybílím účet… 😀

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×