Je tady! | Prosvicovací hra Malý hvězdář

Několik měsíců čekání a hlavně práce, ale je konečně tady a velká vlna z vás bude moc touto karetní hrou obdarovat děti už teď po Jedličkou. Hra vznikla jako soutěžní projekt do jarní soutěže s CUT Blogem a zaujala vás na tolik, že stálo za zvážení udělat jich víc. Co se ale nepovedlo je ulehčení práce a zrychlení výroby, protože u všech 120 ks, které teď máme, musel někdo stát a kartu po kartě vyřezávat 😀 . Jo, smekám před Jitkou. Prosvicovací karty Malý hvězdář ale dostaly kvalitnější podobu a vy jako fanoušci mého blogu jste první, kdo si je může pořídit.

obsah balení malý hvězdář

Baterku mají rády asi všechny děti a hry s ní jsou ještě lepší. V sadě Malý hvězdář si s dětmi rozbalíte 23 karet.

První karta vás ke hře přivítá.
Další 4 jsou zástupci ročních období. Na nich dětem vysvětlíme co je pro oblohu v daném ročním období typické a řekneme si, jaká souhvězdí v danou dobu na obloze najdeme.
Samotných souhvězdí, které si můžete s baterkou prosvítit a vytvořit si tak v pokojíčku své vlastní nebe, těch je v balíčku rovnou 18.

Karty jsou rozměrově větší než běžné hrací. Je to proto, aby s nimi byla snadná manipulace a taky aby byl promítnutý obraz co nejhezčí. Limitovalo nás už jen to, že se karty musí vejít do krabičky 😀 .

samolepky pro třídění

Takhle už obsah balíčku vypadá 🙂 . Barevně jsou označeny karty s informacemi k danému ročnímu období. O čem jsem se ale ještě nezmínila jsou samolepicí kolečka, které v každé krabičce najdete. Barevně ladí s kartami ročních období a díky těmhle kolečkům si můžete jednotlivá souhvězdí označit.

Já je holkám nalepila do levého spodního rohu, aby si mohly kolečko vždy palcem schovat a při svícení hned neviděly, do jakého ročního období se díváme. Při hře pak mohou poznávat a hádat, zda je promítaná obloha zimní, letní, podzimní neb třeba jarní.

tip: Kdo samolepky lepit nechce, může si nechat karty úplně neoznačené. Právě proto jsme karty nechali k dotvoření dle vlastní chuti.

jde se na věc, hvězdáři

Samotné svícení jen pak ta nejhezčí hra. Na chvíli u nás přebila i večerní čtení pohádek, ale k tomu jsme se rychle vrátili a spíš si večer dřív uklidíme, abychom stihli obojí 🙂 . Zatímco dvouleté Julince se nejvíc líbí efekt prosvicování, čtyřletou Nelu už baví hádat a hledat.

Přiznám se ale, že budeme muset ještě dost trénovat 🙂 . V létě na chalupě jsme pozorovali hvězdy několikrát a věřím, že to příští léto už se budeme bavit o mnohem větších podrobnostech a zkoumat ze stanu víc než jen ta nejznámější souhvězdí 🙂 .

poděkování jitce a pikle.cz

A teď to nejdůležitější. Možnost sehnání téhle hry. Vzhledem k tomu, že zabírá veliké množství času její výroba, je momentálně k dispozici 120 sad. Pokud o ně ale bude velký zájem a zmizí, bude i naší prioritou nějaké další kusy dodělat.

Moc děkuji Jitce z webu PIKLE.CZ, že se do hry pustila a mému původnímu soutěžnímu nápadu dala opravdickou formu a hru vyrábí, řeže (to né já 😀 ) a dává možnost dalším dětem, aby doma rozzářily své pokojíčky…

pozn.: Zadní strana krabičky je u nás už dost jetá, protože se s ní nějaký čas mazlíme, ale to podstatné tam vidíte 😀 . Tip na vyndavání karet z krabičky je úsměvný – stačí prostě poslechnout větičku „Skrz prst skrz otvor… 😀 ) 

Kde koupit hru malý hvězdář

V současné době jsou prodejní místa dvě. Jedna na e-shopu PIKLE.CZ, kde je v sortimentu i oblíbený Kufříkov, lapače a krabičky na první zoubky. Nebo na e-shopu FORART.cz,, právě díky němu a plotrům je totiž možné, že se hra rozšíří mezi více dětí. Můžete tam mimo jiné sehnat i veškeré doplňky a potřebné materiály k řezacím plotrům a lépe tak dosáhnout i na poštu zdarma.

Prodejní cena je a bude všude stejná a to 390 Kč.

Moc se těším na zpětnou vazbu od vás, doufáme že se hra bude líbit a nenechávejte si hraní jen pro sebe. Máte instagram? Budeme rádi za označení #jsemmalyhvezdar a za další sdílení téhle nové hry, která vznikla jen na základě vašeho velkého zájmu 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

13 Comments

 • Lucie 11.10.2017 at 21:58

  Dobrý den,

  pro jak staré dítka hra je, prosím?

 • Jana H. 11.10.2017 at 22:41

  Objednáno :-). Koukání na hvězdy mám moc ráda, ale dlouhodobě poznám jen Velký vůz. Takže už se těším, jak se hravou formou něco přiučím i já. A asi by mi ani nevadilo, kdyby hra děti nezaujala, budu si svítit klidně sama :-D.

 • Simona L. 12.10.2017 at 12:16

  Už když o hře vyšel první článek, toužila jsem hru mít. Teď už mám objednáno a těším se, jak s malou budu trávit večery 🙂 Díky moc

 • Buroška 13.10.2017 at 15:04

  Wow, vypadá skvěle, jen škoda, že už není 🙁

 • Zuzana 16.10.2017 at 14:16

  Dobrý den,
  tak jsem probrouzdala všechny odkazy (2), kde se hra dá objednat, ale pozdě… Prosím, prosím… Hlásím se o tři kousky! Existuje něco jako „pořadník“ zákazníků?
  Díky za odpověď popř. za zápis k čekatelům… 😉

  • Míša 18.10.2017 at 22:22

   Dobrý den Zuzi, ano ano hra bude ještě do Vánoc určitě. Jednu várku ještě stíháme. Pokud chcete dostat mail jakmile bude naskladněno, vyplňte tady na blogu formulář Hromadné objednávky (stačí mail) Najdete ho úplně dole tady na blogu 🙂 Jakmile bude hotovo, dojde email. Děkuju a máváme

 • Hana 17.10.2017 at 0:08

  Dobrý den, budete je mít do Vánoc skladem?

  • Míša 18.10.2017 at 22:20

   Dobrý den Hani, ano určitě bude ještě další várka. Pokud chcete dostat mail, jakmile bude naskladněno, prosím vyplňte email úplně dole zde na blogu, najdete tam formulář Hromadné objednávky 🙂 Krásný den

 • Markéta Šmídová 20.10.2017 at 21:33

  Teď mi přišel mail, že mi přijde hra v pondělí. Mám hroznou radost. Jelikož jsem stihla objednat asi v nějakým mezidobí, kdy hra došla, ale ještě šlo předobjednat. Dceři je rok, takže hru bude mít určitě na později. Ale i manžel mi pochválil objednávku. Nápad se mu moc líbí. A tímto Vám chci poděkovat za skvělí nápad. Už se moc těším až budeme moct s dcerkou koukat na hvězdy a i my s manželem se něco nového přiučíme. Jen tak dál:)

 • Simona L. 23.10.2017 at 21:19

  Tak dneska hra dorazila domu a hned jsem nakoukla a vyzkoušela 😊 Opravdu super. Jak z těch hvězd jsou na stěně skoro květy, které se i točí vůbec nechapu😊 Jen bych se chtěla zeptat, zda mate nějaký tip na to, jak mít prosvícení co nejostrejsi – jako třeba mate vy na fotce. Protože ať svítí zblízka, zdaleka na blízký povrch či na vzdáleny, souhvězdí je dost rozmazane. Díky moc

  • Míša 23.10.2017 at 22:03

   Milá Simčo, moc děkuji za zpětnou vazbu. Celé to svícení záleží na baterce, kterou svítíte. Zkuste schválně vyměnit a uvidíte. Mně se nejvíce osvědčila ta z telefonu (blesk foťáku). Světlo musí být hodně disperzní. Pak funguje dobře i některá lampička dětí na stole. Původně jsme chtěli hru vyrábět i s baterkou, ale právě se nám nepodařilo za snesitelnou cenu najít baterku, která by byla vhodná na svícení. Držím palce a doufám, že bude bavit celou rodinu 🙂 Míša

 • Petra 28.10.2017 at 23:25

  Jestli ještě bude, stavím se do řady. Dneska dcerka přišla s tím, že si vyrobíme souhvězdí, tak jsem si vzpomněla na Váš blog… a pozdě :/
  Díky, Petra

  • Míša 28.10.2017 at 23:28

   Dobrý den Peti, ano hra ještě bude v dalším kole . prosím vyplňte úplně dole tady na blogu formulář Hromadné objednávky 😊 jakmile bude na skladě, dojde vám email. Krásný den

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×