MINI festival | loňský vítěz má svůj showroom

12.10.2017 in Dr. Máma, Pozvánky, Tipy - No Comments

Mateřská dovolená. Většině se vybaví pobíhání kolem a s dětma. I já to tak po většinu času mám, ale poslední rok už mám i víc času, kdy se o děti postará někdo jiný. Co si ale budeme povídat, většinu takového času trávím kurzama první pomoci všude možně, dva večery v týdnu pak běháním (bez a kolem dětí 😀 ). Minulý týden mě pozvalo na kurz jedno milé mateřské centrum v Černé hoře a protože mi spoj domů jel až v podvečer a já byla sama v Brně, vyrazila jsem odpoledne za „nejlepším obchodem“ posledního ročníku Dětského festivalu MINI. Arki má totiž v Brně svůj showroom a já si říkala, že si osahám zase další kousky, které znám jen z e-shopu.

Koho z vás pokojíčková tématika zajímá, prozradím vám, že tenhle článek už slouží jako má první pozvánka na letošní festival Mini. Je mi ctí být pro festival ambasadorkou, a tak tu až do prosince budete potkávat takovéhle ochutnávky. Spousta z vás je loni měla ráda, protože to do Prahy na festival nemáte kousek, tak dnes trocha z pokojíčkových témat.

Arki store v Brně

Showroom nebo chcete-li Arki store najdete v části Brno-Bystrc a slouží nejen jako kochárna, ale taky výdejové místo. Vzhledem k tomu, že Arki nemá v sortimentu jen dětské zboží, je showroom plný také krásného nádobí, knih a právě těch designových hraček

Na kávě s architektem

Já měla největší štěstí, protože když jsem na místo dorazila, byla tam přítomna sama majitelka celého e-shopu. Paní Eva není klasický model „maminka na mateřské, co chtěla jít jinou cestou“ 🙂 jak to velmi často bývá. Eva je architektkou, která si v průběhu mé návštěvy odskočila na stavbu 🙂 a Arki je její dítě, kde shromáždila vše co se jí líbí.

To je myslím dost jedinečné. Ve spoustě e-shopů najdete věci, které jsou prostě in a zaujmou široké množství lidí. Arki to tak nemá a jede si striktně to své. Takže když nahlédnete do e-shopu, je v něm jen to, co majitelé znají, přečetli, z čeho jí a co třeba mají pro děti své 🙂 .

Až je mi maličko líto, že jsem je objevila díky Dětskému festivalu Mini teprve na jaře. V showroomu se mi samozřejmě líbily boží kočárky, dřevěné boxy na hračky, ale taky krásné hračky nebo LAVMI doplňky

(LAVMI tapetu mají holky v pokojíčku, dost náhodou se mintová tapeta s kuřátky jmenuje Julie 🙂 ).

slovinská maminka s oohnoo

Pro co si Arki pamatuje asi mnoho z vás jsou jejich OOHNOO (čti „ono“) kolekce do dětských pokojů. Tahle značka nemá nikterak dlouhou tradici a stojí za ní právě klasicky vzor – slovinská maminka na mateřské 🙂 . Dřevěné kostky mám doma, akorát je mají holky s bílým textem. Tak pro doplnění tady ještě černé a moderně červeno-zářivé 🙂 .

tip: Hrací podložka je asi můj top, kdybych měla doma raubíře.

Originální knihovna

Na prohlídce v Arki store jsem byla sama, a tak byl čas si krásně vše projít. Baterka ve foťáku ale selhala, tak tu je jen to, co jsem stihla vyfotit 🙂 . U regálu s knihami jsem si prolistovala Mumínky, knihy z Baobabu a zas mám jasnou představu, co nám doma chybí a časem musí být 😀 .

Dost knih jsem ale ostudně nikdy neviděla, tak jsem si tam chvilku připadala jako v knihovně 🙂 . Pokud se budete chtít zajet do obchodu podívat, je otevřeno ve všední dny, ale vždy po předchozí domluvě. Tak holky z Brna čapněte kamarádku a máte to tam soukromě k dispozici 🙂 .

sarjaton oblíbenosti

Vzpomínáte na jeden z letních článků? Mohli jste tam vidět náš prázdninový oběd na chaloupce a tohle krásné nádobí Sarjaton, které si kupuju po kouscích. Někdo sbírá přívěsky od Pandory, já si sbírám hrnky, misky a talířky 😀 . Na policích je polovina kolekce, chybí tu ta přenádherná pudrové růžová, na které si ujíždím já. I tak ale ty stromečkové vzory jsou můj top a nejlíp z nich chutná kakao 😀 (kde je smajlík čuněte? )

Iitalla v podkroví

K prohlídce podkrovíčka, kde je vše na několika metrech čtverečních mi paní Eva nabídla čaj a jak jinak než že servírovaný v porcelánu Iitalla 🙂 . Jak už to tak ale bývá všude, ne vždy jedu na stejné vlně, takže bohatě zdobené kolekce nejsou úplně můj šálek kávy. Třeba časem dozraju… 🙂 .

Na druhou stranu si umím představit, že když na tohle někdo má to pravé oko, tak vhodným nakombinováním z toho může být slušná paráda. Já ale takové oko nemám a spíš bych měla na stole tu divočinu 😀 .

Arki na Designbloku

Dovolím si ještě jedno pozvání, kterým je Designblok. Ale jak už to tak bývá, místem konání je zase ta Praha. Kdo by tam ale cestu měl, Arki tam bude právě s porcelánem Iitalla, takže můžete osahat a pomazlit se.

tip: Designblok se koná v termínu 26.-30.10.2017 na Výstavišti v pražských Holešovicích.

Haa, konečně jsem si prolistovala i knihu Mapy, což je další velkoformátový hit. Nele už by se líbil moc, na dva roky starou Julii je to ještě brzy. Pamatuju si ale, že při výběru do adventního kalendáře jste tuhle knihu zmiňovaly velice často 🙂 .

Hračka z dětství

Druhý nejčastěji zmiňovaný dárek do adventního kalendáře, který na blogu chystám, byly tiché kuželky. Nebo právě tenhle koník Morrow. Prozradím, že bude k vidění a osahání i na Mini, tak kdo bude, nepřehlédněte a mrkněte.

Paní majitelka Eva o něm moc hezky povídala. To byste ale museli slyšet 🙂 . Představa o téhle hračce je, že je to právě TA hračka, kterou si dítě nese celé dětství, se kterou spí, kterou vozí na prázdniny k babičce, a kterou si bude pamatovat při návratu do dětství.

Je pravda, že jsem se dřív snažila, aby holky měly nějakého svého usínáčka. Něco, co budou mít rády, co budou tahat s sebou a přiznám se, že ani jedna z nich k žádné hračce nijak nepřilnula. Nevím, možná je to tím, že jich mají moc? I když se snažím vše redukovat a mít nějakou zdravou míru. Až teď mají holky každá jednu panenku, tak uvidíme jak jim vydrží a přilnou.

Já si třeba pamatuju na medvídka pana Mr.Beana, kterého měl můj bratr a kdybych se ho zeptala na nej hračku, kterou si pamatuje, určitě řekne TOHO medvěda, i když už je mu víc jak třicet let a váli se u našich polorozpadlý (ne bratr 😀 ).

Tak to je z mé strany kousíček Brna, který jsem stihla před nasednutím do busu směr domovina. Příště už tam budu mít zase děti, takže to je procházka po showroomech víc sci-fi 😀 . Při odchodu se mi probral foťák ještě na jednu fotku, tak jsem stihla tuhle. Cena z Dětského festivalu mini, která byla udělena právě Arki.

dětský festival mini

A abych nezapomněla ještě tu důležitou myšlenku dneška. Ráda bych vás pozvala na jeden víkend do Prahy. Jde o první víkend v prosinci, kdy se do obchodního domu KOTVA sjedou nejlepší prodejci a tvůrci z naší a sousední republiky. Zase je tu a budou mu patřit celá dvě patra v Kotvě. Prodejní Dětský festival Mini.

web festivaluwww.festivalmini.cz
novinky na fun page na Facebooku
termín 1.-3.12.2017

veškeré info tady

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×