Těch hraček! | Chci být vaše dítě, Míšo!

Je to tu 🙂 . Poslední článek před Ježíškem, ale snad ne ještě před koncem roku 🙂 . Věřím, že jediný kdo dnes ještě shání dárky jsou partneři, ale vy už máte svojí pohodičku. U pohádky, u perníčku nebo třeba svařáku. V kruzích mateřských se teď neustále točí otázka na počty dárků dětem a výsledky jsou překvapivé. Některé rodiny mají pro děti dárky dva, jiné ale klidně patnáct. A víte co? Ani jedno není buď dobré nebo špatné.

Vždy totiž záleží na dětech. A protože já své děti znám, vím jak to má být u nás, aby byla rovnováha mezi radostí a pozorností, které jsou děti dárkům schopné věnovat.

Chci být, Míšo, vaše dítě

Strašně důležitá věc, kterou bych si přála abyste všichni věděli je, že u holek se spousta hraček jen protočí a po pohrání jde dál. Hry se u nas udrží většinu půl roku a jakmile se hra s nimi stava jednoduchá a automatická, pošleme je dál. Nesyslíme. Nejedna z vás totiž v adventním kalendáři psala „Chci být v příštím životě vaše dítě, Míšo“, ve smyslu, že holky mají spoustu těch krásných hraček, které tady vidíte.

Pravdou ale je, že holky mají všechny knihy, které tu vidíte. Ostatní hračky jsme si půjčili, pohráli si a zase je poslali dál. Při té příležitosti jsem je ale vyfotila a dala je sem pro vás. Víte, aby blog inspiroval širokou skupinu maminek, je fajn tu toho ukázat víc. Na druhou stranu já sama cítím, že jak se zahrabáváme do přílišného množství hraček, nemůžeme doma dýchat a i kvalita hry se tím snižuje. Soutěží na blogu je ale hodně a děti už vědí, že „tohle je jiným dětem, maminko“. Nedělá jim pak potíž si prohlídnou věc a poslat jinam.

Tip: Udělej místo pro nové dárky. Funguje to u nás líp než kdy jindy. Pod představou nových dárků od Ježíška se holky opravdu umí rozhodnout, co si nechat chtějí a co klidně pošlou dál. každý rok tak děláme místo na nové hračky a letos zvládly holky úplně samy vyřadit asi 2 knihy a 10 vkládaček nebo puzzlí. 

Proč u nás víc dárků nefunguje

I pro to všechno mají holky pod stromkem vlastně 4 dárky. Jeden bude společný a tři každá pro sebe. Zjistila jsem totiž,…

…že větší množství hraček nám dělá potěchu jen krátkodobou.
…že pro velké množství knih pak neznáme ani jednu pořádně (proto si je v pokojíčku střídáme až po přečtení a k dispozici mají holky asi 12 knížek plus 5 leporel, zbytek je v knihovně vysoko).
…že když máme doma míň hraček, mnohem víc chtějí děti ven.


…že když nemáme všechno nač si ukážou, daleko víc se těší na návštěvy, kde „to jiné“ mají.
…že čím je hračka modernější a propracovanější, tím míň při hře holky zapojí hlavu svou (důvod, proč jsem nepořídila Lego vláčky, které samy jezdí, ale raději dřevěné auto, se kterým se budou dít divy podle jejich vlastní hlavy
🙂 )

…že Štědrý večer je kvalitnější, když si rozbalíme tři dárky, se kterými si zbytek večera hrajeme spolu. 

Taky to nebylo hned

Ale i já jsem k tomu musela dojít. První Vánoce, když byl Nele necelý rok, měla těch dárku hroznou hromadu. Téměř nám u rozbalování usnula. Druhé její Vánoce už jsem si říkala, že je větší a víc si to užije. No, akorát snědla víc balicího papíru. Třetí Vánoce už i babičky viděly, že když dá každá jeden nebo dva dárky, holky si je vážně užijí. A tak jsme po těch letech na modelu „pár dárků“.

Stejně jako jiné maminky ale kupuju dárky, protože jsem z věcí nadšená já. A tak jich mám ve skříni momentálně asi 10 pro každou. Než ale dát všechny najednou, rozdám je během roku. Ano, klidně jen tak. Bez svátku nebo narozenin. A že není příležitost? Vymyslíme jí.

Zase uděláme dětem pokladovku v lese (jako na Rysí stezce tady – klik) nebo cestu za pokladem ve tmě. Vymyslíme důvod, proč si dárek zaslouží. Takže na všechnu tu krásu ze skřínky si holky počkají a já se držím na pevné uzdě 😀 .

A že právě vaše dítě si nejvíc užije 15 dárků? Proč ne. Každé dítě je jiné a třeba prostě u vás jsou Vánoce tou dárkovou explozí, na kterou se těšíte i vy ze svého dětství. Tak či onak, mějte překrásné Vánoce a ať ty dny nejsou jen o dárcích, ať už jich bude kolik kdo chce 🙂 .

Co zabalím sama sobě

Děláte to? Já dřív ne, ale letos už si zabalím dáreček i sama sobě. Jednak si myslím, že si ho zasloužím, jednak chci mít pod tím stromkem taky alespoň ty tři kousky 😀 . Já si koupila letos knížku, krásnou knížku. A vůbec by mě nenapadlo, že ji najdu v Ikee, když jsem byla vybírat gauč. Kdo ji ještě neviděl, tak jsem se snažila z ní nafotit vážně dost stran, abyste viděli, že je skvělá 🙂 .

Snad všechny hry, které uvnitř najdete znáte. Znáte je z doby, kdy jste byly malé holky. A proč kupovat knihu, kde je návod na vlaštovky, nebe peklo ráj nebo schovku a skákání gumy? Jednak je to připomínka dětství, na které moc ráda vzpomínám, jednak jsou to hry, které znáte, ale doma vás prostě nenapadnou.

Mile mě potěšilo, že jsem ji v Ikee našla a otevřela. Cena byla neuvěřitelně pěkná, pro členy Ikea family o 50 Kč hezčí a zpracovaná je strašně krásně. Budu ji vozit na dovču na chalupě, otevřeme si jí doma a všimněte si, že k většině her budete potřebovat jen rodinu či kamarády a váš čas.

Takže můj dřívější pocit, že děti musí rozbalovat krabice plné smysluplných a kreativních hraček, které je budou rozvíjet… rozvinou se podle svého a „učit“ je bude jednou ta škola. Teď je čas náš a mám ho já i ony.

Cizí děti a čas na vlastní pravidla

Na vyrůstání na vesnici, kde jsme u babičky trávili každý víkend s mamkou i bráchou, bylo fajn, že nikdy nejste sami. Tohle mě na dětství holek moc mrzí, že jsou vlastně samy. Ano ve školce je hodně kamarádů, ale tam je hra daná. Školky už musí mít nějaká pravidla a nikdy to nebude stejné, jak když se sešly děti ze vsi a společně si odhlasovaly hru. Tu si podle vlastních pravidel hrály a posouvaly na jinou úroveň.

I proto jsem strašně ráda, že se holky navzájem mají a v té Praze nejsou jedináčkem, který tu spontánní hru moc nezná. Vymýšlejí, kooperují a často je naše školková docházka totální bídou, protože vidím jak jsou spolu spokojené, jak si vymyslí věci, o kterých mně se nezdá a mám je ráda pospolu.

I když řeknu vám, že od Mikulášcké si nonstop hrají, že jedna druhou někam strká. Nejčastěji je to do pytle, ale už jsem zaslechla i vězení, popelnici nebo peklo. No, většinou to skončí brekem, že Julinka do popelnice nechce 😀 .

Tak jestli se vám knížka líbí, přikládám vám šouplátko 🙂 . Můžete s jí prolistovat, i když zdaleka jsem nefotila stránky všechny. Her je tam mraky a bude to knížka, kterou si v neděli rozbalím pod stromečkem já a užasle v ní budu znovu listovat 🙂 .

Prolistuj si knihu Pojďme si spolu hrát

Knížka (LATTJO kniha) se dá koupit jistě ve všech domech IKEA. Jinde nejspíš moc ne. S Ikea Family kartou je za 199 Kč, bez ní o 50 dráž. Ikea kartu si ale můžete sami udělat kdekoli v Ikee. Odkaz na knihuje tady: KLIK.

pojdme_si_spolu_hrat_ikea
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-001
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-002
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-003
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-005
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-006
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-007
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-008
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-009
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-010
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-011
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-012
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-013
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-014
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-015
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-016
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-017
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-018
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-019
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-020
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-021
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-022
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-023
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-024
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-025
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-026
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-027
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-028
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-029
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-030
pojdme_si_spolu_hrat_ikea-031
previous arrow
next arrow

Čím jsem obdarovala své neděti

Z řad kamarádek a spolužaček mám nejbližších jen pár lidí, se kterými se před Vánocema scházíme. Nejčastěji jsem dělala s holkama sušenky, které jsme daly do hezké sklenice, další rok pak perníkové chaloupky. Letos se přiznám, že na kreativitu nebyl úplně čas, respektive věnovala jsem ho spíš tomu vánočnímu povalování 🙂 .

Už jsem tu několikrát zmiňovala jak mi chybí vůně a většina mých dětných kamarádek to má stejně. Od doby co se holky narodily máme doma vše neparfemované, nenavoněné a já to přitom tak miluju. Tuhle touhu uspokojil aromadárek, který potěšil lektorku jógy i masérku a amulety Kantu (naštěstí) neznaly.

Amulety jsou domácí aromaterapií.  Provoní domov přírodní vůní čistých éterických olejů. Dřevěná část je ručně vyřezávané indické dřevo s pradávnými symboly. Kameny, barvy, dřevo a vůně společně tvoří energetický zářič, který má pozitivně působit. Tak uvidíme 🙂

Pár kapek přiložených éterických olejů se nakape na dřevěnou část amuletu a pověsí na místo, které chcete provonět. Každý amulet má navíc vlastní význam, takže se dá dárkem hezky zacílit. První reakci mám od kamarádky, která má masérský salón a u té „to pojede“ bez přestání 🙂

Na různé druhy amuletů se můžete podívat tady – klik.

Mám velkou radost, že jsem letos stihla Vánoce pochystat ke vší spokojenosti. Myslím si, že holky budou nadšené, protože letos prvně už „si přály“ a je co plnit. Navíc už obě cítí to tajemno kolem Ježíška a já tak musím daleko víc hlídat, aby doma nebyl k vidění třeba zbytek balicího papíru nebo jmenovky.

Jmenovky jsou mimochodem to poslední, co mi chybí a vrhnu se na dnes večer. Poprvé totiž nebudeme mít jmenovky s fotkou. Holky už své písmeno poznají a já mám v plánu udělat rozbalování letos trochu jiné. Dárky jako takové vlastně jmenovku mít ani nebudou. Tak snad to dnes stihnu 🙂 .

Mějte překrásné Vánoce, ať očka září, ať se Ježíšek trefí do snů vašich dětí a užívejte si tyhle dny, protože to je asi z celé zimy to nejkrásnější období. Pak už se zase začneme těšit na letní dovolené 😀 .

Máváme a jdeme zdobit tu naši kouzelnou Jedličku.

Míša, Nela a Julie

MUDr. Michala Knězková

All posts

31 Comments

 • Jitka Jurkovicova 22.12.2017 at 16:12

  Pekny clanek Miso. Dekujeme a prejeme Vam spokojene Vanoce, at si je s rodinou hezky a hlavne ve zdravi uzijete u pohadek a sviticiho stromecku 😉

 • Eliška 22.12.2017 at 16:43

  Krásné Vánoce i Vám.
  U nás také frčí knihy. Pod stromečkem budou čekat na našeho ročního synka 4, zabalila jsem je zvášť, aby to alespoň trochu vypadalo, že přecijen něco dostal. Pak bude mít ještě 2 hry a jednu hračku. Ale je to jak píšete, radost z těch dárků mám momentálně já a už se těším, až je se synem budeme prozkoumávat.

 • Hanka 22.12.2017 at 16:54

  Krásné svátky a hodně pohody a úspěchů v novém roce 😘

 • Petra 22.12.2017 at 17:09

  Krásné Vánoce všem. Pěkný článek. Mají holčičce je 7 měsíců, takže letos těch hraček hodně nebude, ani si je ostatně zatím moc neužije, takže jsem před Vánoci krotila obě babičky, aby nenakoupily kopu zbytečností, protože beztak jí zatím spíš než jakékoliv hračky zajímá všechno ostatní kolem. Už se ale těším, až bude vetší a budu ji moc pořídit hračky a knížky, o kterých jsem se dočetla na blogu. Některé už jsou beztak schované ve skříni a čekají, až do nich doroste : ).

 • Hanka 22.12.2017 at 17:44

  Míšo , mám dotaz k tomu amuletu, máte srovnání například s aromalampou, co provoní více? jsou nádherné, ale cena celkem vysoká oproti olejickum a aromalampe. Díky.

  • Míša 22.12.2017 at 19:44

   Hani děkuju za dotaz. Já se jen bojím, že tady nedokážu úplně dobře odpovědět. Aromalampy jsem totiž měla dvě. První byla úplně skvělá, ale ztratila se při mém stěhování z Liberce do Prahy. Tady jsem si pořídila druhou a ta je zklamání. Intenzitou mi amulet přijde stejný jako ta lampa. Uvidíme jak často bude třeba dokapávat na dřevo. Líbil se mi jako forma na dárek. Kamarádce to v salonu bude navíc i dobře vypadat a nikde se nic nevylije.

   • Renata P-ova 22.12.2017 at 20:12

    Ja doporucim aromalampu do zasuvky,elektrickou,funguje i jako lampicka a poustim si ji pred spanim nebo u cteni. Je skvela.

    • Renata P-ova 22.12.2017 at 20:14

     Je od Nobilis,modra..

    • Míša 22.12.2017 at 20:15

     Reni, jak se to třeba chová v koupelně, prosím? Já si do ní dřív brala klasika svíčky, do doby než jsem při čtení ucítila zápach škvařících se vlasů 😀 😀 😀 Já si do koupelny nic elektro neberu, tak vůbec netuším. Nikdy jsem zásuvkovou nezkoušela. Mám je vždy někde vysoko na polici, aby k tomu nechodily holky, tak možná proto mě to vůbec nenapadlo 🙂

 • Verča S 22.12.2017 at 18:15

  U nás se také snažím aby Vánoce nebyly o darkach. Jen ty babičky nám ty pocty dárku nějak navysuji 🙂Přeji vám krasne a poklidne Vanoce

 • Hani 22.12.2017 at 18:17

  Krasne svatky Miso!

 • Helča 22.12.2017 at 18:23

  Já se krotila a stejně syn bude mít pod stromkem dárků asi 10 😀 Stejně tak jeho mladší sestřička (tady je tedy důvod prostý, chci aby obě děti mely dárků stejně).
  Na druhou stranu v těch dárcích jsou hlavně knížky, Lego, puzzle, oblečení a nějaké to autíčko 🙂
  Dcera má zabalené hlavně oblečení, asi 2 hračky a pak knížky. Její dárky pak završí Tiché kuželky od Vás 😍 (které jsme vyhráli)

  Tak hlavně aby si to deti užily, náš syn už je celý natěšený. Snad bude radost veliká 🙂

  Veselé Vánoce Vám i holkám! 😉

 • Petra Francová 22.12.2017 at 18:56

  Holky vedu ke skromnosti, pocházím ze šesti dětí, i když bych holkám mohla dovolit vše, jsem pro minimalismus. Holky najdou každá své miminko (ano, mají pouze jednu panenku starou jak jsou ony samy) a společně knížky a společenskou hru. Důležité je si věcí vážit, mít touhy a přání, … a to je v kvalitě a né kvantitě. Zdraví Petra

  • Petra Francová 22.12.2017 at 18:57

   KRÁSNÉ VÁNOCE!

 • Littlecharm 22.12.2017 at 19:13

  Krasne Vanoce i Vam, Miso! 🙂

  Moc pekne napsany clanek. Moje dvouletacka letos bude mit dva hlavni darky, ktere se doplnuji a pak spis drobnosti, loni toho dostala strasne moc a ani ji cele to rozbalovani nebavilo, predloni byla miminko a to Vanoce prospala, dostala asi jen 2 darecky. Na pristi rok mam vymysleny uz take jeden hlavni darek a zbytek budou opet jen nejake aktualni drobnosti. Mozna se casem take dopracujeme k systemu 3-4 darku, ale to by nesmela babicka s dedou malou rozmazlovat 😂

 • Sylva Sejpková 22.12.2017 at 19:17

  Knížka je super, při nejbližší cestě do Ikea jí ukořistím též 🙂 Jinak přejeme krásné a klidné Vánoce a příští rok hromadu splněných přání a jen to nejlepší 🙂

 • Veronika Foto vp 22.12.2017 at 19:39

  Miso, v prve rade preji krasne svatky. Uzijte si je s rodinou presne tak, jak si prejete. Clanek je hezky, jednoduchy, ctivy a v mnoha vecech s Vami souhlasim. Mame asi podobne deti 🙂 , nase dcerka dostane 4 darky. A ja si koupila take knizku 🙂 Detektivku. Ale ta z Ikei vypada paradne
  Mozna by se mi hodila i do skolky. Krasny den

 • Dita 22.12.2017 at 19:54

  Krasne Vanoce
  …kniha vypada jako super prirucka rekla bych az povinna vybava!
  A s darky to mame podobne, vlastne zadne hracky,jen kniha, leporelo, deskove hry a kreativni sada! No a nove boby a kombineza, tak hura ven za snehem!
  V tom novem roce uz se tesim na super cteni mejte se fajnove 🙂
  Dita

 • Zuzana Vacková 22.12.2017 at 20:20

  I Vám krásné Vánoce, Míšo.
  Mám to stejně – skřín plná dárků pro děti a já se držím na uzdě. Jsem ráda, že jsem se letos udržela (i když ne tolik, jak jsem měla v plánu) a že i tchýně letos nechala dárky na mně. Máme čtyřletou holčičku a rok a půlletého chlapečka, takže skloubit společné dárky není jednoduché. Ani dědění už moc nefunguje (i když syn „vaří“ častěji, než dcera 😀 ). Moc se na to všechno těším…

 • Markéta Šmídová 22.12.2017 at 22:42

  Vám Miso i Vaší rodině přejí taky krásné svátky. U nás Terezka dostane 4darky . vybírala jsem je fakt pečlivě a jsem moc spokojena (kostky, vkladacka, kniha a výtvarná krabice) . po babickach jsem chtěla 1 dárek…bohužel každá babička ma asi 5darků. Přijde mi to zbytecne a vim ze z toho nebude mít ani radost…no snad příští rok to zvládnutí lépe ukocirovat..děkuji za krásné články po cely rok, za inspiraci kterou nám všem davate a čas který psaní blogu venujete. Krásné Vánoce a šťastný Novy rok

 • Luci 22.12.2017 at 23:01

  Moc hezký článek. Přeji Vám i Vaší rodině krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a lásky v roce 2018.

 • Dagmar 23.12.2017 at 6:31

  Jsem rada, ze je ve clanku zminene to, co jsem predpokladala. Ze vetsina tech hracek neni poradne odzkousena a po nafoceni jdou dal. Moc se mne u vas na blogu libi clanek o houpacim prkne „Pul roku s nim“. Ten ma velkou cenu, protoze je videt, jak se u vas prkno chytlo a jak si s nim holky hraji. Tyto clanky mam nejradeji, jsou pro me nejcennejsi, protoze nam pomahaji vybirat osvedcene/smysluplne hracky. Preji krasne vanocni svatky.

  • Míša 23.12.2017 at 10:13

   Moc děkuji za komentář. Myslím,že je dnes obrovské množství hraček, které dítěti dají nejvíc na pár zahrani. Jakmile dítě hru pozná a už ji hraje jen na automat, nemá pro mě význam. Tady na blogu jich mám ale minimum. Většina hraček tady jsou hračky, které jsem doma opravdu měla a chtěla, ale právě ten pulrok. Holky se strašně posouvají a dárky z loňských Vánoc jsou mimo sensory blocks už prostě moc jednoduché. Je tam ale to ALE. Místo v bytě, přemíra hraček, pocit že dítě má mít vše. Všechny hračky vám tu ukazuju po opravdu důkladném výběru. Dal jsme posunuli většinu hraček z adventního kalendáře, ale to proto, že byly pro vás do soutěží. A třeba Memonik v průběhu roku koupím, i já mám pochopitelně své mantinely a jen chci abyste vedeli, že se může zdát jak máme vše. Není to tak. A články hrací sekci, tam jsou věci jen osvědčené, články na věci praktické navíc edituji i třeba po roce, kdy už tu zkušenost mám větší viz třeba boty dětí. Za vším tady si stojím. Mějte co nejhezčí svatky a ať je čas s dětmi zase ten nejhezčí na celých Vánocích 😊

 • Eliška Gřešková 23.12.2017 at 9:43

  Krásný den Míšo, s těmi dárky máte pravdu. Taky se snažím jich davat v rozumném množství, ale zatim jich bylo vic,nez bylo treba. Po pravdě vcera pri baleni jsem zjistila, ze ma darku vic, nez jsem chtela a 2darky jsem vyradila. V kvetnu ma svatek, den dětí… Vyřizování hraček se kterými si nehraje/ jí budu taky zavádět. V létě se budeme stěhovat, takže udělám prvni velkou čistku. Moc děkuji za vaše články, diky nim jsem se ve spouste darku letos inspirovala. Přeji Vám krásné a klidné Vánoce 😘

 • Bára M. 23.12.2017 at 12:48

  Míšo, přeji krásné svátky i Vám, pořádně si je užijte 😉 já mám na počet dárků úplně stejný názor, ale bohužel babička má názor úplně jiný a tak i přes naše protesty má syn pod stromkem dárků moc a myslím, že to má spíš negativní přínos a ani si to rozbalování a štědrý večer neužije, jak by mohl (o nás rodičích ani nemluvím 😀 )

 • Jana K. 23.12.2017 at 19:21

  Super tip na knihu, děkuji 😉

 • Martina 23.12.2017 at 19:22

  Krasné a hlavne pohodove vanoce i Vám 🙂

 • Helena Kotrchová 23.12.2017 at 20:53

  Take prejeme cele Vasi rodine krasne svatky a v roce 2018 hlavne zdravi,pohodu a lasku 😉 P.S. diky za tipy na amulety,dlouho neco takoveho shanim a u mne to bude v provozu mimo domov i v aute 😉

 • Renata 25.12.2017 at 23:16

  Mně ten Váš článek tak potěšil. Zrovna jsem odpočívala, dětem třídila hračky a pod stromečkem si i u nás každý našel čtyři dárky. A bylo to akorát. Každopádně díky za tip na knížku, určitě ji pořídím. Sama bych ji neobjevila, zatím mě nenapadlo ikea knížky nějak procházet, ale vidím, že je to škoda. Klasické hry u nás frčí nejvíc, zatím vede Čaj rum bum, schovka a skákání gumy.

 • Petra Silovská 27.12.2017 at 23:08

  Míšo, krásný článek. Přeji Vám krásné svátky a šťastný nový rok Měla bych na Vás dotaz, máte krásné fotky, čím fotíte ? Děkuji Petra

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 30.12.2017 at 21:59

  Já jako malá dostávala se setrou hodně dárků, ale nepřišlo mi, že bych si jich nevážila, záleží hodně na dítěti. Jinak já také každým rokem snižuji počet dárků. A také často dělám čistku hraček, co už děti nebaví, tak dávám dál. Byla jsem párkrát v Indii a bylo mi moc líto některých dětí, které žily na ulici a žebraly a proto vždy střádám, a když někdo jede ze známých do Indie, tak mu nabalím kufr hraček a potřeb pro děti, které se nám už nehodí, aby jim je rozdali – to byste měli vidět tu radost 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×