adventní | Proč nezveme čerty a pečeme pro radost

Jak to bylo v prosinci loňského roku? Tenhle článek se mi strašně líbí, líbil se i vám a zaslouží si svoji recyklaci, protože spousta z vás ho vlastně nezná :- ) Je o našem adventu, který si spolu užíváme, o tom jak moc spěchu do něj vnášíme a co patří mezi naše tradice. Letos nám to přerušilo marodění, ale už zbývá jen pár dní na dobrání ATB a zase budeme všichni s úsměvem na tváři 🙂 .

Tradiční čertovinky

Nebudu mlžit a rovnou s pravdou ven. Domů si čerty nezveme. Důvod je velice prostý. Domov je místo, které je nejbezpečnější pro mě i naše děti. I když je to tradice a plně ji respektuji, domů k nám nechodí a chodit nebudou.

O čertech si čteme v pohádce, jezdíme se na ně dívat a letos prvně (2017) je měla Nelinka ve školce (letos 2018  už se přidává u Julinky premiera) . Myslím, že to úplně postačí. Nerada bych, aby se děti v noci bály, že pro ně přijde čert a i když já sama z toho trauma z dětství nemám, moc dobře pamatuju ten strach 🙁 . K nám domu tedy nechodí, ale básničku pro Mikuláše se učíme a vždy mu ji někde povíme.

Nelinka měla ve školce čertíkovský den, kdy všechny děti vyrazily za čerty a bylo veselo 🙂 . Připravovali jsme ji na to asi týden, protože loňský rok byl ve školce v duchu čarodějek a tehdy tříletá Nelinka úplně nevstřebala paní uklizečku, která měla hodně věrohodný kostým. Plakala ten den ve školce, doma a prvně v životě řekla, že pak do školky nechce.

Ten rok navíc byl ale moc znát a letos už věděla, že jde jen o hru. Že žádní čerti nejsou.

Čekání na Nelinku

Chvíle, kdy Nelinka pobíhala ve školce a hrála si, já s Julinkou jsme obrážely hřiště, vánoční trhy na Jířáku, knihovnu kde je teď pusto prázdno a taky už jsme začaly trochu šlechtit byt. Nemám žádnou bujarou výzdobu, protože to mám jako s balením na dovču.

Balit (zdobit) mám ráda moc, ale vybalit (odzdobit) mi pak trvá hooodně dlouho 😀 . Takže letos vážně střídmě.

Ještě na začátku měsíce jsme doma malovali, takže jste na blogu mohli číst o našem útěku do Počernic, kde jsme pobyli tři dny v Penzionu u hastrmana. Po malování úklid a konečně vánoční dárek pro maminku 🙂 . Náš gauč, který je starší než já se odebral do věčných lovišť a mně se splnil sen o promazlených Vánocích.

Televize u nás přes den neběží, takže je to pro holky dost svátek, ale k Vánocům pohádky prostě patří a my už si konečně můžeme rozložit gauč, natahat do něj peřiny a pustit si nějakou tu naší. Máme za sebou Lotrando a Zubejda a už plánujeme další oblíbené.

Milý Ježíšku,…

Každé ráno si holky rozbalí adventní kalendář. Otevřou si další okýnko a v něm je na lístečku nějaký úkol nebo třeba omalovánka. Tu když vybarví nebo úkol splní, můžou si z pytlíčku vyjíst sušené ovoce. Jeden z prvních úkolů od Mikuláše byl pochopitelně dopis pro Ježíška 🙂 .

Byla to letos dost zábava a já byla napnutá až do samého konce. Nelinka už svá přání neměnila a do dopisu si nakreslila tři přání. Moc by chtěla kuličkodráhu, protože ji zná ze školky a my doma žádnou nemáme. I když jednu jsme si vyrobili z trubek, které jsme našli u popelnic 😀 (no fakt, mrkněte tady, kdo nepamatuje: To jsme tak šli okolo popelnic aneb z odpadu kuličkodráha ).

Krom toho má na seznamu ještě knížku, konkrétní není a pak prstýnek :-). Za pár let bude ten seznam asi úplně jinde 😀 .

Julinka do dopisu kreslí Ježíška. Prý má určitě dlouhé nohy, když bude všude tolik sněhu 😀 .

A Julinka? Ta prosim vás změnila svá přání. V listopadu byl hlavní hřeb přání jogurt. „Dnes“ ale do dopisu napsala, že by si přála „kaši s takovýma těma ulepenýma rozinkama„. Absolutně nevím co tím myslí a jak se s tím Ježíšek popere, ale věřím mu 😀 . Krom toho by ráda knížku, a pak nějakou hru. Moc má ráda „Nešťourej se v nose“, takže nějaká společenská jí snad pod stromkem přistane :-).

Koledy tradičně a česky

Na besídku do školky se Nelinka učila hned 5 koled. Domů jsme koupili koledy krásně zpracované. Kühnův dětský sbor vydal už druhou kolekci Zpívej s námi a tentokrát jde o Nejkrásnější vánoční koledy. Koupila jsem je na začátku adventu v Luxoru a mají je tam pořád (jojo zas sem byla slídit v dětském 😀 ) .

Vyfotila jsem vám i zadní stranu, abyste viděli seznam koled. Uvnitř je pak knížečka, kde máte ke všem koledám slova, takže se s dětmi můžete naučit i ty, které vy sami neznáte 🙂 . Docela výzva, tak nějakou zkusíme.

Kolik cukroví pečete?

To je moc dobrá otázka. Já mám ráda Vánoce a sladký miluju bohužel až moc. Dávno už jsem se naučila, že dvacet druhů cukroví ze mě lepší mámu neudělá, takže se přiznám, že loni jsme měli druhy tři, letos si jedeme perníčky a jsme tuze spokojené. Moje maminka je kuchařka, která celý život vařila dětem a je přesně tou, která dělá na Vánoce xy druhů, takže nám krabičku (pro nás velké) vždy doveze a ke kafi něco vždy najdeme. Jsem jí za to tuze vděčná.

Jsem hodně puntičkář, takže se snažím mít vše na 100%, ale sama jsem překvapená, že tady mi vůbec nevadí být tím lenochem, který si udělá co stihne. Je mi líto trávit Vánoce za plotnou a troubou, když můžu být s holkama, takže my si pečeme jen pro zábavu. Z poloviční dávky si uděláme perníčky, dáme si nějaký ke snídani, nějaký jako dezert po obědě a výroba perníčků je zábavným programem, který k Vánocům patří.

A nemít mamku, která tak nadšeně peče? Klidně bych si našla nějakou babičku nebo paní v důchodu, která peče domácí cukroví a bude ráda za korunu navíc. Ten čas já totiž neprosedím u telky u kadeřnice nebo počítače. Ten čas, který bych stála v kuchyni si investuju mnohem líp a jsem sama spokojenější. Navíc bych všechno to cukroví pak spucovala já 😀 takže lepší mít doma jen ten perník 😀 .

Holky se toho chopily ve velkém a moc je to bavilo. Prvně jsme nepekly v kuchyni, ale svěřila jsem jim obývák 😀 . Mohly tak dobře sedět a vydržely si s těstem hrát, že zpracovaly celou várku těsta, kterou jsem jim dala.

Julinka se neustále ptala jestli už tenhle perníček může sníst 😀 , ale i když vím že hodně lidí těsto ukusuje, nějak jsem je raději přesvědčila, že počkáme až to projde tou troubou 😀 .

No jee to bylo radost, když prvně ochutnávaly své vlastní cukroví. Vtipná byla Nelinka, když viděla perníčky po vyndání z trouby. Prý proč nejsou bílé 😀 . Myslela tím, proč nejsou pomalované bílou polevou 😀 . Tak takovou troubu bych si líbit nechala.

A co nás čeká a nemine?

Zase si s holkama dojdeme pro Betlémské světýlko. Já pro něj chodím od svých asi deseti let a hoří nám doma každé Vánoce, takže se pro něj už pomalu chystáme. Holky jdou každý rok jak permoníčci s lucerničkou a stal se z toho náš Vánoční zvyk. Tradice, které si chceme doma udržet a pěstovat rok co rok.

O Betlémském světýlku jsem tady na blogu psala článek loni. Co to je, odkud je a proč se rozváží po celém světě? Na článek můžete skočit tady: Vánoční tradice . Informace o světýlku najdete také na webu www.betlemskesvetlo.cz a tam se dočtete, že právě minulou neděli 17.12.2017 bylo rozvezeno i po naší republice a už si pro něj můžete dojít i vy 🙂 .

Vánoční stromek hezky spolu

Na zdobení stromečku se i letos chystáme společně. Vím, že v mnohých rodinách ho nosí Ježíšek, ale my máme tuhle tradici moc rádi. Jednak nemusím já po noci tajně zdobit strom, jednak je to program, který děti strašně baví. U nás se tedy zdobí stromeček, který se rozsvítí a Ježíšek nás tak mnohem snáz najde.

Vím, že je teď populární i vytváření stop v bytě moukou nebo třeba sněhem ve spreji. Někdo dokonce dává mléko a sušenky za okno. Přiznám se, že nad ničím se nesnažím ofrňovat, ale stejně jako neslavíme Halloween nebo Valentýna, neděláme ani z Ježíška Santu.

Holky znají z knížek Ježíška jako miminko, které létá, takže velké sněhové stopy by je spíš mátly a do dopisu mu holky daly dvě rozinky. Každá jednu za sebe. To Santa si ty sušenky a mlíko rád dá, proto vypadá jak vypadá, ale on pak nemusí nikam lítat 😀 . Však už o něm holky ví, máme ho ve vánočním leporelu Co se děje o Vánocích, které jsem nafotila tady.

Přidáme i něco nového?

Určitě. Krom pouštění lodiček, které se holkám poslední dva roky moc líbilo, si přidáme i další tradice. Máme nejednu moc hezkou knížku o tradicích, takže si holky vyberou, my zhodnotíme bezpečnost (olovo Julince neplánuju poskytnout 😀 ) a hurá na ně.

Naše druhé lodičkování (rok 2016)…

A o rok později, o kus větší, o mnoho zážitku bohatší (rok 2017)…

Věřím, že jsou důležité. Ač si to moc neuvědomujeme, je to něco společného celé rodině, něco s čím se počítá každý rok a jako celek pak vnímáme Vánoce jako tu krásnou událost, která není jen o rozbalování dárků, ale i o procházce pro kapra, o zdobení, o pečení, o zpívání, o bruslení…no a s dětma, s těma je to všechno je krásnější 🙂 .

A kdo se těší na náš letošní adventní kalendář a advent celkově, nebojte i z něj článek přijde, jen si na něm musíte počkat 🙂 

adventní okýnko: Zpívejte s námi hned pro 2 z vás

Máme je rády, hrají u nás i v létě, všechny mají uvnitř krom CD i slova písní a Kühnuv dětský sbor nemá v atmosféře konkurenci 🙂 . Doufám, že i vám se budou líbit.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co si přejí vaše děti letos od Ježíška?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu 5.12.2018,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

387 Comments

 • Aneta 18.12.2017 at 16:15

  díky za krásný článek! my doma marodíme, takže to s tím pečením nepřeháním. stromek máme už nazdobený, abychom si ho řádně užili, je mi vždy pak smutno, když stojí v bytě jako připomínka Vánoc, které už byly. Mj. máte krásný adventní svícen, super kousek. A obdivuju, že vám lodičky ze skořápek plavou, ty naše šly loni ke dnu, musím se letos polepšit a ideálně je někde koupit, aby to nebyly potápky.

 • Lucie 18.12.2017 at 16:27

  Míšo,
  Díky moc za tip na CDčko s koledama, to mi nějak uniklo! Hned jsem to objednala, ať natrénujem na Vánoce..
  První CD Zpívejte s námi u nás hraje pořád dokola (Dcera zpívala úvodní „Tluče bubeníček“ i pro Mikuláše a hned chtěla pokračovat druhou „Pec nám spadla“ 🙂
  Článek a fotky jako vždy nádherné!

 • Kateřina 18.12.2017 at 16:40

  Tak já si letos dělala velké plány, co všechno během adventu podniknem, když už nemám doma miminka, ale místo toho se střídáme s nemocemi a zůstalo jen u těch pohádek…

 • Jana Bystroňová 18.12.2017 at 16:57

  Děkuji za další krásný článek vonící pohodou a vánoční atmosférou 🙂

 • Lenka Červeňová 18.12.2017 at 17:23

  Pěkný článek a fotky. Moc se mi líbí, jak si ten předvánoční čas užívate v poklidu. 😊 úplně to na mě dýchlo, proč se pořád někam honím, není to potřeba.
  Díky za tip na CD s vánočními koledami. Pěkné české nám doma chybí. S tím cukrovím máte pravdu. Upekli/vyrobili jsme asi 12 druhů, ale občas to je o nervy 🙂 mám sice dva pomocníky 🙂 – kluky 5 let a 20 měsíců, manžel mi také pomáhal slepovat a zdobit, u perníčků to vzdal po 5. kousku 🙂
  Vánoce jsou hlavně o společně stráveném čase a zážitcích. Ani dárky ani množství cukroví to neovlivní. Díky 😀😀

 • Jeannette Tesařová 18.12.2017 at 17:27

  Krásný článek :).
  U nás se taky domů čerti nezvou, nezvala jsem je ani synům a ti byli mnohem průbojnější a malá se bojí i bez toho, aby sem rok co rok nakouknul čert. Letos jsme byly v Pekle na Čertovině, máme to kousek, ale dřív jsem se bála, jak by to snášela. Byla statečná, ale pokaždé, když jedeme kolem, hlásí, že do pekla už nepůjdeme. Týden před mikulášskou ve školce špatně spala a ve dne mě ujišťovala, že do školky přijde legrační čert. Mikulášskou si užila, dokonce s čerty přikládala pod kotel, v noci si to pak užila ještě jednou (a já s ní) a od té doby je naštěstí klid.
  Přejeme vám krásné a pohodové svátky.

 • Lenka 18.12.2017 at 18:40

  Míšo, ani nevíte, jak moc se těším až mi dcera trochu povyroste a budeme si s ní moct vánoce užít. Teď jí bude na štědrý den 5 měsíců, takže zatím nemá smysl ani mít stromeček. Jinak kupodivu jsem zvládla 6 méně pracných druhů, z toho dvoje nepečené koule, ty jsem koulela po večerech u seriálu 🙂 díky za tip na koledy, příští rok se budou hodit. Ježíšek k nám letos přiletí s krmící židlí, dle vaší rady z kurzu. Já dělala každoročně v prosinci velký úklid, ale letos na něj prdím a místo mytí oken zatáhnu závěsy a radši si budu hrát s dcerou… a taky tajně doufám, že mi ježíšek nadělí poukaz na úklid domácnosti 😀 Užívejte svátky. L.

 • Verca 18.12.2017 at 18:49

  Krasny clanek,pohodove svatky cele tve rodince Miso.

 • Dita 18.12.2017 at 18:54

  Moc příjemné čtení: -) každopádně jako vždy!
  Hozene to mame podobně! Čerti k nam domu nechodí ze stejneho důvodu pocitu bezpečí! Ale určitě se na ne jedeme někam podívat! Loni a letos to byl Šramkuv statek plny predvanocni atmosfery!
  Stromecek zdobime take spolu, tedy spise nase dcera s tatinkem 🙂 krasna tradice na druhou adventni nedeli 🙂 no a cukrovi? Letos jeden druh! Linecké jsme stihly o vikendu a jeste si udelame vanocku na štědrý den! Cely advent v duchu pohody a klidu s heslem n8c se nesmi prehanet!!!
  Hezky vecer
  Dita

 • Milka 18.12.2017 at 19:07

  Díky bohu za takový článek, jsem šťastná, když vidím, že si to někdo může udělat po svém a užít si advent i Vánoce krásně v poklidu.

 • Lucie 18.12.2017 at 19:12

  Děkuji, krásný článek. Holky mají krásné dětství. Čerta domů taky nepouštíme, ale máme kompromis – se sestrou společně zveme čerty a Mikuláše k babičce a oni vědí, že přijde v tolik a tolik a taky jim říkáme, že jsou to převlečení lidé. I tak mají respekt. Takže čerti stojí venku a dovnitř smí jen Mikuláš a Anděl, přečtou dopis na míru, kde připomenou obojí, dobré i špatné. Navíc řešíme i narozeniny syna v půlce adventu. Tak je těžké vybrat vhodné dárky, aby se jich nesešlo moc. Letos dokud zdraví dovolilo, jsme o víkendu zařadili vždy zážitek – trhy s teplým moštem a trdelníkem. Muzeum se zvířátky u okolí. Chtěla jsem trochu vánoční zážitky, tak snad se podaří ještě něco vymyslet na sobotu. Stromeček musíme ozdobit společně až 24. protože loni se ptaly děti stále dokola. Přejeme hodně zdraví

 • Marcela 18.12.2017 at 20:02

  Cd s koledami mame taky a holkam se nejvic libi ta o vlkovi a koze 😀 cukrovi mam dve z polovicnich davek a vic nebude. A nase nova tradice od lonska je stravit posledni predvanocni vikend v klidu a pohode na chalupe na horach. Je to ptoste parada 🙂 krasne svatky preji 🙂

 • Kateřina Bednářová 18.12.2017 at 21:21

  Děkuji za článek, ze kterého pohoda prostě dýchá. 🙂 Mějte krásný a poklidný zbytek adventu a i nadcházející svátky! Katka

 • Eliška Gřešková😉 18.12.2017 at 21:26

  Krásný večer Míšo, u nás letos jsou také napečené jen perníčky a po pravdě se mi je ani nechce zdobit, protože mi už tak přijdou sladké, ale pár jich ozdobíme.
  Minulý týden jsem si také šla do knihkupectví pro tuto nádhernou knížku plných krásných koled. Denně už taky posloucháme. 😂😂
  Máte to naprosto dokonalé 💖

 • Vanda 18.12.2017 at 21:29

  Krásný článek ☺️ Konečně mám pocit (i díky pohádce v TV, když ctu tento článek) ze se Vánoce blíží… Na začátku prosince jsem měla mnoho plánu, hlavně s cukrovim, ale po 14dnech, kdy se nic nedělo 😄 jsem tu myšlenku rada opustila a nadšeně fandím babicce u trouby ☺️🏆 ve čtvrtek snad poslední pracovní den, a pak huráaaa na předvánoční se těšení a pripravovani ☺️✨

 • Vera 18.12.2017 at 21:47

  Moc dekuji za nadherny clanek! Obdivuji vzdy Vase fotky, mate je krasne ostre a barevne. Nechtela byste napsat clanek o foceni? Nejake tipy jak fotit deti ci jaky pouzivate program na upravu fotek? Moc se mi Vas styl libi a rada bych se k nemu priblizila. Hezky adventni vecer. 🙂

 • Jana F. 18.12.2017 at 21:48

  Vidim, ze ne kazdy miluje odklizeni vyzdoby, stejne jako ja 🙂 Letos minimalisticky, stoly mam od Mikulase napecene, o vikendu jsme dali linecke a pernicky. Misto vence mame ctyri svicky a stromek nazdobime spolecne s detmi den pred Stedrym dnem. U nas je tradice, ze vyzdoba se rusi na Tri krale. Adventni kalendar mame sity mnou, plneny stejne jak vy susenym ovocem a rozstrihanym obrazkem z casopisu Puntik. Prohlizime leporelo Zima a CD s pisnickami mam objednane, ale stale jeste ticho po pesine. Tak poustim koledy, co mam na jinem, nejsou asi tak hezke, ale ucel plni vic nez dobre. Chodime davat slunecnici ptackum do lesa do krmitka. Nechci pro deti hekticke Vanoce. Syn letos chtel na trhy, tak jsme byli na Svobodaku, ale pak rikal jen maminko, lidi moc, zkoukli jsme stromecek a sli.

 • Jana 18.12.2017 at 21:55

  Moc dekuji za článek. I já se letos snažím naplnit předvánoční období zážitky, ne stresem z povinnosti. Adventní vyletovani nám, pravda, trosku kazi marodeni, ale nejak se s těmi bacily popereme. „Rozsvitili“ jsme několik stromků, prošli si trhy, pečeme spolecne (3 druhy budou stačit), dům nám voní po svickach, skladame adventní puzzle, zpívame koledy, úklid moc neresime a těšíme se na Ježíška. Klidne Vánoce všem😉.

 • Andrea 18.12.2017 at 22:19

  Krasny clanok, plny pohody a vianocnej atmosfery. My sme doma chori, tak sme si este pecenie nestihli vychutnat. Zatial sme len stromcek ozdobili. Ale deti z neho mali a maju velku radost. Vianocna besiedka nas este len zajtra caka. Hadam na nu dcerka uz zvladne ist. No a to pecenie este hadam tiez zvladneme. Vase dievcata mi velmi pripominaju tie moje 😀 Uz sa tesim, az budu cele od muky 😀 a budu ziarit stastim pri peceni a zdobeni medovnickov… tiez sa chystame piect len 3 druhy 😀 Myslim, ze je to tak akurat. Prajem vam krasne Vianoce a dievcatam, nech im Jezisko donesie to, co si praju 😀

 • Markéta Šmídová 18.12.2017 at 22:38

  Krásný článek. Je vidět i skrz ty fotky ta pravá vánoční atmosféra. Já letos pekla cukroví prvně. Mám 4druhy, a zabralo to mi to dokupy asi 4hodiny. Možná i min ale 14mesicni dcerka intenzivně pomáhala/skodila . dárky už mám davno, takže si taky užíváme. Poustime si koledy, zpivame a tesime se az bude mít tatka dovolenou a bude doma s námi. Přejí Vám krásny zbytek adventu a Vanoce

 • Haňulka Salátová 19.12.2017 at 0:01

  U nas je to skoro stejne ☺ Mikulase a spol domu take nepoustim, vytvarim bezpecny domov. Certama nestrasim. Kdyz nekdo zacne, rikam, ze zadni neexistuji, ze jsou to prevleceni lide. Jestli s tim ma nekdo problem, je uz jeho vec…mame napecene pernicky a rohlicky, dnes udelane kulicky ala rafaelo a tim to asi konci 😂 uklid bude na posledni chvili, nejak nemam na nej cas, ani energii. Od vcerejska mame ozdobeny stromecek. Vubec mi nevadi, ze je driv, kdyz si to dcera prala. Jeste dnes dozdobovala a asi ozdoby necham jeste vytazene, aby mohla kazdy den jeste neco pridat, kdyz ji to bavi 😀 za nas prejeme krasne a pohodove Vanoce 😊

 • Petra Hečová 19.12.2017 at 7:25

  Krásný článek, moc děkuji. Já jsem letos cukroví také omezila, přestože mám velkou pomocnici 🙂 (tak osobě mluví Emma, když mi pomáhá), protože díky její pomoci všechno trvá jednou tak dlouho 🙂 Ale za to máme vanilkové rohlíčky, které vyrobila sama, pár kousků lineckého, které jsem z jejich rukou zachránila 🙂 Pěkný zbytek adventu a krásné Vánoce.

 • Jindra 19.12.2017 at 8:17

  Skleněná mísa je na lodičky pěkná. To zkusíme.

 • Kačka 21.12.2017 at 0:59

  Krasa jako vzdy! Miso, ja to mam tak nejak podobne jako vy a moc se mi libi hlaska varujici pred prehnanym vanocnim uklidem “24.12. chodi Jezisek a ne kontrola z hygieny!”😂 s 15mesicnim miminem pokousejicim se rozchodit letos nemame stromecek, ale jen “vyzdobu”, protoze na Jeziska budeme stejne u babicky hlidat ten jejich!😉 no a od peceni me ta nase holka spis taha ke knizkam, takze druhy mam taky jen 3, ale za to uz vim, co ma v pline mys!😂😍😇

 • Michaela Giercuszkiewiczová 1.12.2018 at 14:05

  Nejvíce si přeje poradny doktorský kufřík a taky ji buď naděleno, tak pak už budem jen marodit a myslím, že o nás bude dobře postaráno.

 • Jana 1.12.2018 at 14:05

  Naše holky opakuji už od léta jedno přání – dvě konkrétní sestavy Lego Duplo (už jsou koupené 🙂). Ale dopis ještě nepsaly, tak jsem sama zvědavá, jestli ještě něco přibude 🙂.

 • Alena 1.12.2018 at 14:14

  Letos je to u nás poprvé, co dcerka vymyslela nějaká přání a jsou dosti různorodá 🙂 Chtěla by růžovou koloběžku, robota, obrázek s tučňákem a koníka 🙂

 • Tereza 1.12.2018 at 14:15

  Kluci si přejí garáž na auta 🙂

 • Jana Považská 1.12.2018 at 14:16

  Konkretni prani sym nema, hlavne nejake darecky, je jedno co😀

 • Petra 1.12.2018 at 14:16

  Náš Kubík je zatím nenáročný, chce autíčko…

 • Lucie Klozová 1.12.2018 at 14:19

  Naše děti si ted přeji vsechny společně křečka s klecí a zradlem.. jak to Jezisek provede, zatím netuším 🙂

 • Zuzka 1.12.2018 at 14:20

  Coma jsme těch tradic moc neudržovali, tak bych je chtela se cvrčkem trošku ozivit, snad nám pomůže vaše inspirace, ikdyz můj muž to trošku bojkotuje. A jelikož jsme letis poprvé malovali včera dopis pro Ježíška, za který nám přes noc donesl adventní kalendář,tak jsem zvědavá, jak si s tím přáním poradí: obdélník, maso, modrou, a kohouta který byl v podobě razítka 🙂

 • Simona Loňková 1.12.2018 at 14:21

  Myslím, že aktuální přání je, aby se sourozence nenarodil 😁

 • Jana Herrmannova 1.12.2018 at 14:21

  Bude to domecek, duplo a knizky 🙂

 • Eva Janečková 1.12.2018 at 14:24

  Krasny clanek. Nad Vasimi clanky se, Miso, vzdy uplne rozplyvam a je to vzdy takove male odreagovani.
  Pernicky budu s dcerou pect pristi tyden a je to jako ukol v adventnim kalendari, kde najde i formicku andelicka. Na syna, ktery mel v listopadu rok, jsem nezapomnela, najde tam medvidka. Ten mi ale bude pomahat z zidlicky.
  A co si budou prat od Jeziska? Dcera by chtela domecek pro panenky a syn se radostne usmal.
  Takze myslim, ze Jezisek vse splni.
  Krasny pohodovy a vanocni cas, Eva 🙂

 • Zuzana 1.12.2018 at 14:24

  Zrovna dnes jsme také psali Ježíškovi, jako první úkol z adventního kalendáře. Dcerka si přeje panenku, která pláče a čůrá a postýlku pro ní a dvouletý syn si přeje úplně všechno. 😀 Ale nejvíc bagr a volvo. Dnes je to díky tomu sněhu opravdu kouzelné.

 • Monika Moravcová 1.12.2018 at 14:27

  Krásný článek, děkuji!! Já už vánoce cítím na každém kroku :). Dnes jsme se starší dcerkou upekly perníčky, tak už nám to doma krásně voní 🙂 Starší dcerka si od ježíška přeje vláčky Lego duplo a mladší (15 měsíců) je to zatím úplně jedno 😀

 • Hanka 1.12.2018 at 14:28

  Dárky už máme doma, maximálně se koupí ještě co nás trkne do nosu na trzích. Co si přeje dcera nevím, zítra budeme „psát“ dopis.

 • Petra 1.12.2018 at 14:29

  Krasne pocteni 😊 Starsi syn (5let) si preje Lego minecraft a mladsi dostane od Jeziska Duplo. Samozrejmosti jsou pro oba kluky knizky 😉

 • Lenka 1.12.2018 at 14:32

  Syn si moc přeje autíčko. Je mu jedno jaké, ale hlavně aby nějaké dostal. Doma jich máme mraky a asi to stále ještě nestačí. A dcera si moc přeje mikrofon a kouzelnou hůlku, věří, že si s ní bude moct vykouzlit co bude chtít.

 • Katka Röslerová 1.12.2018 at 14:39

  Děti Zpívejte s námi milují a pouštíme si písničky v PC, CD koled by se moc hodilo 🙂
  Pětiletý syn si přeje jeřáb a nějakou stavebnici a 3,5leté dcera to stále mění a protože nezná reklamy a do hračkářství nějak nechodíme, tak to zatím bylo přání nových hodin, polštáře a tak, podle toho, co viděla, když se po bytě rozhlédla 🙂

 • Katka 1.12.2018 at 14:39

  Aktuálně chce puzzle, protože jí nejvíc baví. Ale ono se to ještě změní… 😀

 • Darina 1.12.2018 at 14:39

  Krásný článek. Starší dcerka si přeje „zvířátkovou“ panenku. Trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, o co jde. Mladší chce cokoliv s Peppou.

 • Darina 1.12.2018 at 14:41

  Krásný článek. Starší dcerka si přeje „zvířátkovou“ panenku. Mladší chce cokoliv s Peppou.

 • Lenka 1.12.2018 at 14:42

  Uz dlouho vytrvale opakuje, ze si preje trumpetu. No snad to po Vanocich prezijeme 😁

 • Štěpánka 1.12.2018 at 14:45

  Domecek pro panenky

 • Andrea Petrová 1.12.2018 at 14:46

  Dcerka má jasno – šlapací kolo 🙂

 • Barbora H. 1.12.2018 at 14:47

  Dcerka si preje jednorozce a knizky, mrnous dostane tatrovku.

 • Kveta Hanakova 1.12.2018 at 14:49

  Dcera si preje mikroskop a Barbie s duhovymi saty

 • Jindřiška 1.12.2018 at 14:52

  Nase dcerka je jeste mala na to,aby mi rekla,co si preje.Verim tedy,ze ji udela radost kazdy darecek,ktery pod stromeckem najde.A nam udela velkou radost,ze v tomto veku jiz bude Vanoce hezky vnimat a uzivat si je s nami ❤🎁🎄.

 • Soňa 1.12.2018 at 14:52

  Amálka si moc přeje pod stromečkem boty na atletiku a velké puzzle
  A Maxík 🙂 kombajn a stavebnici

 • Eva Starustkova 1.12.2018 at 14:54

  Ještě se teprve s Vánocemi seznamuje a vánoční praní nemá ale těším se na příští rok ze spolu už jeziskovi napíšeme:)

 • Jitka 1.12.2018 at 14:59

  Krásný článek na začátek adventu 😍 úplně to na mě dýchlo vánoční atmosférou 😍
  U nás je letos obr přání autojeřáb červený 😁 takže Ježíšek se zapotil a sehnal i v požadované barvě 🙂

 • Katrin 1.12.2018 at 15:01

  Krásně napsaný adventní článek, který na mě dychnul takovou naladu, že mám hned chuť vstát a upéct pernicky 🙂 Jinak náš syn 2,5 roku říká, že dárečky nosí Ježek a moc si přeje velký jeřáb a bagr. S dětmi jsou ty Vánoce kouzelné…

 • Iveta Jilkova 1.12.2018 at 15:05

  K Vánocům si přejí: jednorožce, Bezzubku a překvapení. Vše ideálně živé 🙂

 • Vendula 1.12.2018 at 15:06

  moc hraček ale nejvíce kolo

 • Aneta 1.12.2018 at 15:08

  Kamion s auty a trenky s Mickeym – to je u nás hit 😉

 • Adéla Bělunková 1.12.2018 at 15:15

  Zrovna dnes jsme „psali“ dopis, už je v obálce a vystavený za oknem na balkoně 😊
  Nevím jestli vám to můžu napsat, je to určeno jen pro Ježíška, ale snad nám to odpustí, a i přesto přání splní😁🎄
  Dcerka (3,5roku) by si přála mluvící panenku, lego a hnědé auto😂

 • Katka 1.12.2018 at 15:15

  Hezký den, náš Adámek (2r) si přeje mašinu. Když vidí obrázek se stromečkem a dárky,tak hlásí,že je tam mašinka. Je -li dárků víc,jsou tam vagóny 🙂 Taky máme dárky z obrázku rozdělené – pro maminku mašinka,pro tatínka mašinka,pro brášku (v břiše) mašinka 🙂
  Tak to má Ježíšek zatím docela jednoduché. Dostane Lego Duplo Tomáše a myslím,že ostatních dárků netřeba 🙂

 • Hanka 1.12.2018 at 15:15

  Ten náš tříletý chlapec chce od Ježíška Lego nákladní mašinku. Péct se chystám také jen pro zábavu a doufám, že bude kdy. Zatím totiž válčíme s bacily a kvůli tomu jsem už ani nestihla ušít pytlíky na adventní kalendář, co jsem chtěla vytvořit. Naštěstí jsem měla v zásobě kalendář s pohádkama na každý večer.

 • Maru Formánková 1.12.2018 at 15:16

  Synovi jsou čerstvě dva, tak mu to je tak nějak jedno, ale myslím, že jakékoliv auto, traktor nebo bagr ho potěší. A dcera si přeje jednorožce, mořskou pannu a nějakou hru.

 • Hanka 1.12.2018 at 15:17

  Kluci opět auta a Lego 😁

 • Petra 1.12.2018 at 15:18

  U nás vede panenka( Barbie) česací a ponici. A oblečení pro panenky, abychom je mohli převlikat.

 • Hana Lorencová 1.12.2018 at 15:23

  Opici. Živou 😊 To teda Ježíšek nesplní, ale přinese plyšovou náhražku.

 • Katka 1.12.2018 at 15:23

  Letos si přeje spidermana a dinopark, nelehky úkol pro Ježíška:)

 • Marketa Pavlikova 1.12.2018 at 15:33

  U nas ma starsi Julinka podobne hezka prani, jako mela Vase Julinka tehdy 🙂 je to takova kombinace slov, ze z toho Jezisek neni moudry, takze zvolil krasnou Velkou pout od Dupla, Vecernicek od Albi, saticky s kolovou sukynkou, ktere se poradne toci a helmu Abus na kolo. Mladsi Anicka pak dostane interierovou skluzavku s balonky v mensim nafukovacim kruhu, protoze je to nase male torpedo, ktere by jezdilo nejradeji po hlave klidne i ze skrine….

 • Martina 1.12.2018 at 15:35

  U nas Jezisek prinesie kolobezky❤

 • Paja 1.12.2018 at 15:37

  Stelinka (za chvili 1,5) nema o Vanocich asi jeste sajn,ale rozhodne ji potesi nejaka pekna zviratkova knizka,prohlizi a pozaduje cteni skoro porad:) a ja si pro zmenu preju,aby nas vanocni strom prezil Stelinky nalet:D tak uvidime,komu se prani splni;)

 • Martina H. 1.12.2018 at 15:40

  Co si naše malá přeje- netuším! Moc toho ještě nenamluví a ze slov umí akorát ahoj, houby, auto a kolo. Nic z toho ale nedostane :-D, pod stromečkem jí čeká dřevěná kuchyňka.

 • Jana K. 1.12.2018 at 15:50

  Tak u nas si holky prejou hlavne Lego!

 • Lucie Serbousková 1.12.2018 at 15:51

  Pěkný den Míšo, s tím cukrovím to máme stejně 😁 perníčky, pro manžela vosí hnízda a někdy linecké. Pro atmosféru stačí a aspoň se nám to tu pak neválí. Já sama cukroví moc nejím a ten čas radši věnuji odpočinku (pokud to jde) a nebo hraním s dětmi. Koledy vypadají moc pěkně. Sice máme nazpívané Lucií Bílou, ale přemýšlím, že pořídíme nové…takže děkuji za tip. Ráďa si přeje hlavně lego minecraft, kostým hrdiny a angličtinu od kouzelného čtení a pro malou sestřičku nějakou zvukovou hračku 😊

 • Lenka F. 1.12.2018 at 15:53

  Dcera si přeje každý den něco dalšího a dalšího a píše Ježíškovi zásadně sama 😀 Jsou ji tři, takže dělá čárky, těžko vyčíst, co který den vlastně chtěla :D…ale fakt hodně si přála a dlouho o tom mluvila, jak mne, tak manželovi, noční lampičku zvířátka, a tak ji tedy dostane :o))))

 • Barbora Vaňková 1.12.2018 at 15:55

  Nas syn je jeste maly, takze svoje prani zatim nema? Ale tesime se, az zacne dopisy psat a tesit se na splneni svych prani.

 • Lucka 1.12.2018 at 16:00

  U nás by se pod stromečkem mohla objevit koloběžka a nějaká ta Svojtkovina – moc děkujeme za tipy!!! I čert nechá za oknem knížky z edice Moje malé příběhy – Úklid a Svačina – dobře ví, kde máme rezervy 🙂 Též děkuji za nápad s úkoly v adventním kalendáři, slepili jsme společně z ruliček stromeček a takto nemusím řešit, že do něj všechny drobnosti nenacpu, třeba opravdický kokosový ořech… mějte se krásně!

 • Lucie 1.12.2018 at 16:03

  U nas si preje Duplo a cokoliv s morskou pannou. Tak uvidime, co ten Jezisek přinese. 🙂

 • sylva Pikulova 1.12.2018 at 16:16

  Chteli jsme si uzivat snih a vse okolo vanoc, bohuzel jsou po 14 dnech opet nemocne. Vetsi si moc preje kliniku pro panenky.

 • Veronika 1.12.2018 at 16:18

  U nás je letos hlavním tématem „válecí pytel“. Otázka jestli ho Ježíšek donese je na pořadu každého dne už někdy od prázdnin 🙂 Jen nevím kam ho schováme aby nebyl objeven dřív než příjde ten správný čas 🙂

 • diona.ea 1.12.2018 at 16:18

  Ještě si nepřeje nic, protože tomu ještě nerozumí. Ale už se těším, jak bude dárečky rozbalovat, na tu dětskou radost v očích.

 • Veronika 1.12.2018 at 16:26

  Nejstarsi – kapesni nuz, stojan na noty, knizku, auto a tak ruzne uz dlouho pridava a ni si nepamatuje. Holky saty, panenky, knizky…. pokazde uz tak par mesicu kdyz neco strasne chcou a zrovnajim to neplanuju koupit (takze casto) jim reknu, at si o to reknou Jeziskovi – oni poprosi a tim na tom uz dale nelpi :-).

 • Jana Šlesingerová 1.12.2018 at 16:33

  Starší dcera si hrozně moc přeje první malovatka a laky, když jí to maminka nechce koupit.😉

 • Jana 1.12.2018 at 16:34

  Bude to houpací prkno a knížky, podle přání dcery – těšíme se ;.-

 • Michala 1.12.2018 at 16:36

  Myslim, že kdyby Ian mohl mluvit, chtěl by čokoládu…hoodně čokolády:) dostane Spectru od Utukutu, tak snad ho to uspokojí:) Děkuju za tip na koledy a přeju hezký advent!

 • Bohdana Pejchalová 1.12.2018 at 16:41

  Krasny článek. Pernicky milujeme.a mame nejenom svoje tak i z rodinneho centra,od babicek,a stejne nam asi nezbydou na svatky:) dcerka letospiprve zacina mit povedomi o jeziskovi..nebylo prumo od jeziska,ale moc chce truhlu na poklady:))

 • Pavlína Nedvědová 1.12.2018 at 16:44

  Máte „to“ krásné. I my máme takové „svoje vánoční tradice a svoje Vánoce“. Trávíme Vánoce i s rodiči a prababičkou, takže je nás spousta. Pro nás k Vánocům patří také pečení perníčků, rozsvěcování vánočního stromu ve městě nebo vánoční vytrubování na Štědrý den, ale máme i spoustu dalších tradic. Kluci si přejí Duplo a starší syn také kuchyňku a sněhule. Už se těším na ta rozzářená očka.:-)

 • Iva Sedláčková 1.12.2018 at 16:47

  Syn si přeje netopýra s jedním křídlem :-). Vůbec netuším kde to vzal ale budu muset asi nějakého ušít :-))))

 • Eliška 1.12.2018 at 16:47

  Děkuji opět za krásný článek a tip na tradici s betlémským světlem. Letos to asi ještě necháme, ale příští rok už by to mohlo pro syna něco znamenat. Naopak mě zarazily ty santovské stopy v bytě. Ačkoli pohádky se Santou se mi dříve líbily, tak dárky u nás prostě nosí Ježíšek a tak to i zůstane.
  A co by si přál náš dvoulěťák? Moc nemluví, ale určitě ho potěší koleje s vláčky a auto – sanitka.

 • Tereza Beza 1.12.2018 at 16:50

  Dcerka si přeje konika Little pojmy a cesaci panenku:-) a synek? Ten stále miluje svůj vysavač a miminka 😀 my pečeme tak 5 druhů, letos chci zkusit zdravější, bez mouky:-) a jako Vy Miso, stromek zdobím s detmi a je to super:-) moc je to bavi. Tereza B.

 • Darina 1.12.2018 at 16:50

  Krásný článek. Starší dcerka si přeje zvířátkovou panenku. Trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, o co jde. Mladší chce cokoliv s Peppou.

 • Jaroslava Rychtecká 1.12.2018 at 16:51

  Naše triletacka není panenkovsky typ… ale miluje dinosaury, takže si preje velkou figurku dinosaura a knížku. Vlivem školky ale pred 14ti dny překvapila a preje si také mluvící panenku 😊 Stejně to uvedla do dopisu pro Ježíška 😊 Vše už je v naší vánoční skrýši připraveno😁

 • Simona 1.12.2018 at 16:53

  Zatím je dcera ještě malá, takže její přání jsou nám utajena. Ale snad se jí budou líbit ty, co vybrala máma.

 • Jaroslava Pastorová 1.12.2018 at 16:56

  Mě celkem zaujalo přání mladší dcery, která už asi měsíc chce jojo.

 • Alena H. 1.12.2018 at 17:01

  No starší dcerka nejspíš všechno co viděla v reklamě a té mladší je to jedno, stejně má raději věci, které dostanu já.

 • Zuzka 1.12.2018 at 17:04

  Kluci chtějí prolejzačku 🙂

 • Pavlína Mézlová 1.12.2018 at 17:04

  Děti si od Ježíška přejí termo láhve Pura, povlečení s Tlapkovou Patrolou a elektronickou stavebnici.

 • Katerina Kmecova 1.12.2018 at 17:06

  Syn ma letos poprve vlastni prani, a to trojici kytara, kolobezka, budka pro ptacky.

 • Ninocka 1.12.2018 at 17:13

  Starsi syn chce jerab. A Jezisek uz ho ma pripraveny. 🙂 Knizky take dostane. A pro mladsiho uz mame take knihy a par drobnosti.

 • Jana Seidlová 1.12.2018 at 17:17

  U nás starší namaloval raketu a lupu, mladší bzu (= včela)

 • janka 1.12.2018 at 17:25

  Dcerka si preje plastelinu, knizku, fixy a magnetickou tabulku 🙂

 • Jitka Tykalová 1.12.2018 at 17:30

  Přeje si transformera a lego 🙂

 • Misa 1.12.2018 at 17:52

  Musím říct, že se ještě nevyjádřily…:) Ale sad si s tím nějak poradíme…

 • Kača M 1.12.2018 at 18:02

  Dcera si přeje Tlapkovou patrolu a k tomu tu jejich centrálu. Já pro ni mám teda krásné knizky i hračky. Kabelku pro mě i ji. Ale dárek,co si přeje nakonec stejně dostane. Tatinek neodolal.

 • Jana 1.12.2018 at 18:07

  U syna je to každoročně lego, dceři je to zatím jedno.

 • Michaela 1.12.2018 at 18:20

  U nás frčí pořád lego, ale z dupla už přecházíme na ty minikosticky 😊 jinak různý kravinky, ale hodně přemýšlíme o pony, z ty jsem od tvého článku nadšená 😉

 • Janča 1.12.2018 at 18:24

  U nás si syn přeje jedině velký zelený traktor 🙂 no… uvidíme 🤫

 • Veronika Budínská 1.12.2018 at 18:32

  Krásný článek. Taky čerty domů nezveme a cítíme to přesně jako vy. Chodíme za nimi a nebo je měl ve školce. Teď je ve škole a i tam mají pro děti připravenou mikulášskou. Od Ježíška si starší přeje auto na ovládání a lego. Ten mladší by se spokojil i s angličákem 😆

 • Daniela Mašková 1.12.2018 at 18:32

  Dcerka ještě naštěstí žádné přání nemá.. Dostane velkou panenku, aby se měla o koho starat a samozřejmě další duplo do sbírky 🙂

 • Lucie Mokrejsova Zmundova 1.12.2018 at 18:37

  Betlémské světlo asi taky zavedu jako tradici, přečtu si o něm a pripravim se 🙂 Nás ctyrletak si id Ježíška přeje, jak jinak, velkyho zavodaka. V plánu jsem ho neměla, ale seženu snad nějaký z bazarku. Protože si přál zavodaka i na narozeniny v polovině září, dostal ho a na konci září už neměl křídlo, během října přišel o obe zrcátka, takže moc peněz do nej dávat nechci, ale zas mu chci splnit praní.

 • Katka Kozlová 1.12.2018 at 18:37

  To byl moc krásný článek. Přiznám se, že jsem vyloženě vánoční typ, miluji tu atmosféru, když chodíme s dětmi cinkat do zvonkoveho průvodu nebo zpívané koledy. Dnes jsme také otevřeli první šuplík domácího adventniho kalendáře, kde byla první figurka do betléma a hádanka. K vánocům si syn přeje hru, kde se soupeři tvoří bludiště a Bleska McQeena a holčičky chtějí princeznu Jasmínu a já si přeji, aby jsme si to všichni užili:)

 • Pavla 1.12.2018 at 18:46

  Opet dalsi koleje 🙂 Vlacek je nesmrtelny… Ale potesilo me, kdyz jsem syna (3,5roku) nabadala, ze by si mohl prat jeste neco a on mi rika: maminko, to je jeden balicek, ale je v nem moooc koleji, to je moc darecku, vis 🙂

 • Anet V 1.12.2018 at 18:51

  Krásný článek 🙂 Holky si přejí nový panenky, starší dcerka aktovku a mladší batuzek do školky:)

 • Haňulka Salátová 1.12.2018 at 18:58

  Julinka si přeje postýlku pro panenky (a dostane palandu, ať se ji do ni vleze víc panenek) a knížky k Albi tužce. Kristianek sám ještě nic neřekne, ale porad chodí s tužkou a pouští písničky z dopravy, tak dostane vlastní Albi tužku a knížky 😊

 • Andrea 1.12.2018 at 18:59

  Starší syn si přeje krabici plnou věci na tvoření 😀 a mladší plyšového krtka. Už máme připraveno a užíváme adventní pohodu. Díky za super článek..

 • Jana 1.12.2018 at 19:04

  U nás je přání jasné. Kolo a štěně. Kolo bude k narozeninám a štěně bude během roku. V plánu bylo tak jako tak. Takže Ježíšek snad zaboduje jinak, vlackodrahou a žehličkou s prknem

 • Efcza Lexa 1.12.2018 at 19:06

  Pěkný článek Míšo! Taky pečeme pro radost – hlavně perníčky. A pod stromeček si děti přejí lego a panenku. Dostanou k tomu knížku a novou postýlku .)

 • Michaela Kratochvílová 1.12.2018 at 19:17

  Syn si přeje šlapací kolo a lego duplo hasiče, takže kolo Woom už čeká schované ve sklepě a lego už ma Ježíšek také zabalené 🙂

 • Veronika Mlejnková 1.12.2018 at 19:27

  Matyášek si přeje kamion, protože aut nemá správný kluk nikdy dost 🙂

 • Kateřina Klimentová 1.12.2018 at 19:28

  U nás je letos velké přání a to dům pro panenky, tak jsem zvědavá jak se s tím jezisek popisuje 😉 Jinak jsme také začaly péct cukroví a opravdu víc jak čtyři druhy dělat nebudu. Takhle nám to stačí a malá pomůže 🙂

 • Jitka 1.12.2018 at 19:29

  Krasny clanek. Ja s klukama na jejich rozkaz upecu vanilkov rohlicky a ze senjich pulka sni pri obalovani v cukru neresim. Vanice jsou jen jednou ta rok 😉 a linecke a rad starsi. A pro nejstarsiho tatinka parizke rohlicky a pro maminku rafaelo kulicky. Ale take vse v polovicni davce.

 • Martina Leontýnka Amalka 1.12.2018 at 19:29

  Leontýnka přišla ze školky s tim ze chce Hatchimals (ani poradne nevím jak se to pise :-/ ) drží ji to už měsíc ….ví že my bychom ji nic takove normalne nekoupili,tak veri ze Ježíšek ji to 🐣přinese. ..a asi jo no 🙁 fakt je ze se hrozne těší ze ho bude mit pod stromečkem nemluvi o ničem jiném. ..a ja nemam to 💜 ji ho nekoupit. Chtěla knizky (najde Gerdu, Pinochia…) brusle na led.Nejake šatičky (každý den má bud sukni nebo šaty je to holka paradiva 😀 Potěšilo me ze si vzpomela na sestřičku a říkala že když Amálka ještě neumí malovat tak ze ji něco namaluje k sobe do dopisu ať Ježíšek donese i něco Ami )

 • Petra Konečná 1.12.2018 at 19:39

  Dcera si preje panenku-miminko (brecici, kakaci atd:))) a kocarek, ve kterem ho bude vozit;) syn jeste nemluvi;)

 • Markéta K. 1.12.2018 at 19:40

  Tak u nás je to s přáním podobné jako u Julinky… Ke 2. narozeninám (měsíc zpátky) si přála šťávu a k Vánocům od té doby furt tvrdila, že chce dostat vodu. Když jsem s ní tento týden zasedla ke psaní dopisu pro Ježíška, prohlásila že chce jablíčko. Na mé další nápady o co by si mohla napsat mi jen hlásila „to už máme maminko“. Takže v tom má jasno 😀

 • Bara 1.12.2018 at 19:44

  Krásný článek! Syn ještě nemluví, ale Ježíšek mu donese odrážedlo. 😉

 • Lucie 1.12.2018 at 19:49

  Syn (2 a 3/4 roku) si od Ježíška přeje Vánoce a dárky 🙂

 • Lenka Červeňová 1.12.2018 at 19:54

  Mladší syn si přeje digitální pokladnu a starší syn Lego classic kostky na kolečkách a podložku.

 • Zuzana Neumannová 1.12.2018 at 19:58

  Naše je ještě malá,ale slovo Mimi u nás jede takže panenka pod stromek udělá snad radost.Jinak krásný článek.

 • Jana 1.12.2018 at 19:59

  Knížečka s koledami vypadá opravdu krásně, opět knižní typ, který si musím poznačit 🙂 A dárky, které si holky přejí?Julinak první a poslední věc kterou si prý přeje jsou ponožky 😀 Je to prostě holka praktická a Nelinka ta si přeje kokina a mobil, když už je ta předškolačka, jak sama stále opakuje. Je to už velká holka. Ale tento dárek je mi jasné, že je i trochu přinesený ze školky 🙁 Příští týden chceme napsat Ježíškovi, protože jsme to ještě nestihly, tak jsem zvědavá, co to bude protentokrát až se bude psát dopis 😀

 • Lenka 1.12.2018 at 19:59

  Syn si moc přeje dalekohled na zkoumání krajiny na procházkách, pak samozřejmě knížku a deskovku, ty miluje. Dcera si zatím nepřeje nic, ale syn jí vybral další krásné plínky od Unuo 🙂

 • Veronika Skalská 1.12.2018 at 20:04

  Dcerka nám to ještě neumí říct, ale všude kde jsme jde prvně ke kočárkům s miminky, takže my máme jasno

 • Anzet 1.12.2018 at 20:05

  Koledy plánujeme letos nejenom pouštět, ale i zpívat. Tyto jsou super.
  Syn si přeje lego, je legomaniak. Dcera interaktivni miminko.

 • Katka 1.12.2018 at 20:05

  Dopis Ježíškovi jsme zatím nepsali, to nás ještě čeká, ale adventní kalendář už máme pověšený. Jsem zvědavá, co na něho 3-letý syn ŕekne.

 • Erika 1.12.2018 at 20:13

  U nas uecite potesi auto, lego, nebo rozsireni na vlacky z Ikea.

 • Lucie 1.12.2018 at 20:22

  Náš chlapeček ještě nemluví, takže výběr je jen na Ježíškovi:).

 • Veronika 1.12.2018 at 20:22

  Dobrý den. Naše 2 léta dcerka si přeje mrkací panenku s vlasky a kolo 😉

 • Tereza 1.12.2018 at 20:24

  Díky za milý článek. Starší syn si přeje lupu a ten mladší velké kolo s přehazovaním rychlostí. Jsem zvědavá, jak se to Ježíškovi podaří umístit pod stromeček 🙂

 • Renata 1.12.2018 at 20:25

  Dopis jsme psali včera. Byla tam stavebnice, motorka a raketa… Typicky klucik, tak uvidíme, co Ježíšek nadeli.Moc se na to těším.

 • Petra Bemová 1.12.2018 at 20:26

  Mladší dcera je moc malá, ta si sama ještě neřekne a starší jsme trochu navedli 🙂 Byli jsme dneska vyzkoušet kolo (které nechá Ježíšek u babičky) a nechtěla z něho slezt. Řekli jsme ji, ze by mohla napsat Jeziskovi, aby ji takové kolo nadělil a ona nadšeně souhlasila. Pak sama od sebe řekla, ze by chtela jeste nějakou knížku, na což jsme velice pyšní 🙂

 • Eva 1.12.2018 at 20:27

  Syn si přeje dárek(2 roky) a dceruška předpokládám, bude spokojená, když i nadále poteče od maminky mlíčka, co hrdlo ráčí.

 • Jana 1.12.2018 at 20:30

  Dcerka si přeje cokoliv s prasátkem Pepinou a ročnímu synovi je to jedno. Dceru ale stejně budou bavit nejvíc bráchovy hračky 🙂

 • Majda 1.12.2018 at 20:31

  Míšo, z celého článku úplně dýchají Vánoce! Naše mimčo si zatím o dárek napsat, namalovat ani říct ještě neumí, takže letos má Ježíšek zcela volnou ruku 😉

 • Pavlína Štefanová 1.12.2018 at 20:34

  My jsme psaly Ježíškovi o kytaru,mikrofon,knihu a poníka…živou kočičku Ježíšek nenosí, snad:-)

 • Tereza 1.12.2018 at 20:38

  Nas maly jeste nepise dopis Jeziskovi, ale urcite mu udela radost odrazedlo 🚲 taky se snazime uzivat cas pred Vanoci, je to nas spolecny cas, kdy spolu muzeme tvorit, pect nebo chodot na prochazky a divat se na vyzdobene mesto 🌟

 • Hana 1.12.2018 at 20:44

  Snažila jsem se Majdě vysvětlit co jí čeká a co by chtěla….a dostala jsem z ní jen odpověď že chce hračku červenou nebo modrou 😀

 • Milena 1.12.2018 at 20:46

  Mam dve dcery uz skolni, takze u nas “frci” L.O.L. panenky, o ktere si holky napsaly. Mam ale tuseni, ze Jezisek prinese i Albi knizky a hlavne velky globus 😀

 • Pavla 1.12.2018 at 20:50

  Syn si přeje něco s Mimonema. Plyšového nebo na baterky. Takže určitě pořídíme nějakého. 😊

 • Anna 1.12.2018 at 20:53

  Mala si přeje nemocnou panenku. Kašle a červenají jí tváře. Je k ní doktorský set. Má ji sestřenka a naše Eliška o ní pořád mluví🤗

 • Andrea Mertová 1.12.2018 at 20:59

  Darecky 🙂 to je jediny co jsem z nich dostala 🙂

 • Romana 1.12.2018 at 21:01

  Kočku (dcera 2.5).

 • Jitka K. 1.12.2018 at 21:03

  Naše dcerky si přejí brečící panenku a skákací gauč pro panenky 😀

 • Dasa 1.12.2018 at 21:04

  Malá dudlík, větší vodovky..ale pod stromem ttoho najdou mnohem víc. Mimo jiné i Utukutu prkno se slevou od vás 😀

 • Martina 1.12.2018 at 21:05

  Já mám taky ráda takový poklidný adventní společný čas a postupné milé přípravy a těšení se:-) U nás se zatím nějak moc nerozjelo „co si přeji k Vánocům“, tak je to spíš na nás.. Ale jedna věc z dcerky vypadla – přála by si klávesy… A mě k nim vybrala růžové bubny:-)) Asi abychom si udělali domácí kapelu.. Sousedi a táta budou jistě rádi;-)

 • Aneta 1.12.2018 at 21:07

  Dneska jsem psaly dopis, ve kterém dcera prosí o vláček a skákací balón.

 • Terka 1.12.2018 at 21:08

  Jsou docela skromni. Dcera knížku o červené Karkulce, šneka na natahování a nějaké překvapení a syn dráhove auto na ovládání a knížku a hrnek. Ale on furt chodí s dalšíma novýma vecma 😀

 • Jiřka 1.12.2018 at 21:10

  V roce a půl těžko říct, co si přeje, nejspíš houpačku, psa a opravdové miminko s kočárkem 🙂 Vánoční písničky by určitě potěšily taky, muziku miluje.

 • Veronika 1.12.2018 at 21:11

  Kluci si preji drevene koleje pro vlacek a masinku na ovladani, z ktere nejsem moc nadsena, protoze si myslim ze to brzy odnese🙈

 • Iveta 1.12.2018 at 21:20

  Dcera si letos přeje domecek pro panenky a pro brachu autíčko 😉

 • Lucie 1.12.2018 at 21:20