adventní | Proč nezveme čerty a pečeme pro radost

adventní | Proč nezveme čerty a pečeme pro radost

Jak to bylo v prosinci loňského roku? Tenhle článek se mi strašně líbí, líbil se i vám a zaslouží si svoji recyklaci, protože spousta z vás ho vlastně nezná :- ) Je o našem adventu, který si spolu užíváme, o tom jak moc spěchu do něj vnášíme a co patří mezi naše tradice. Letos nám to přerušilo marodění, ale už zbývá jen pár dní na dobrání ATB a zase budeme všichni s úsměvem na tváři 🙂 .

Tradiční čertovinky

Nebudu mlžit a rovnou s pravdou ven. Domů si čerty nezveme. Důvod je velice prostý. Domov je místo, které je nejbezpečnější pro mě i naše děti. I když je to tradice a plně ji respektuji, domů k nám nechodí a chodit nebudou.

O čertech si čteme v pohádce, jezdíme se na ně dívat a letos prvně (2017) je měla Nelinka ve školce (letos 2018  už se přidává u Julinky premiera) . Myslím, že to úplně postačí. Nerada bych, aby se děti v noci bály, že pro ně přijde čert a i když já sama z toho trauma z dětství nemám, moc dobře pamatuju ten strach 🙁 . K nám domu tedy nechodí, ale básničku pro Mikuláše se učíme a vždy mu ji někde povíme.

Nelinka měla ve školce čertíkovský den, kdy všechny děti vyrazily za čerty a bylo veselo 🙂 . Připravovali jsme ji na to asi týden, protože loňský rok byl ve školce v duchu čarodějek a tehdy tříletá Nelinka úplně nevstřebala paní uklizečku, která měla hodně věrohodný kostým. Plakala ten den ve školce, doma a prvně v životě řekla, že pak do školky nechce.

Ten rok navíc byl ale moc znát a letos už věděla, že jde jen o hru. Že žádní čerti nejsou.

Čekání na Nelinku

Chvíle, kdy Nelinka pobíhala ve školce a hrála si, já s Julinkou jsme obrážely hřiště, vánoční trhy na Jířáku, knihovnu kde je teď pusto prázdno a taky už jsme začaly trochu šlechtit byt. Nemám žádnou bujarou výzdobu, protože to mám jako s balením na dovču.

Balit (zdobit) mám ráda moc, ale vybalit (odzdobit) mi pak trvá hooodně dlouho 😀 . Takže letos vážně střídmě.

Ještě na začátku měsíce jsme doma malovali, takže jste na blogu mohli číst o našem útěku do Počernic, kde jsme pobyli tři dny v Penzionu u hastrmana. Po malování úklid a konečně vánoční dárek pro maminku 🙂 . Náš gauč, který je starší než já se odebral do věčných lovišť a mně se splnil sen o promazlených Vánocích.

Televize u nás přes den neběží, takže je to pro holky dost svátek, ale k Vánocům pohádky prostě patří a my už si konečně můžeme rozložit gauč, natahat do něj peřiny a pustit si nějakou tu naší. Máme za sebou Lotrando a Zubejda a už plánujeme další oblíbené.

Milý Ježíšku,…

Každé ráno si holky rozbalí adventní kalendář. Otevřou si další okýnko a v něm je na lístečku nějaký úkol nebo třeba omalovánka. Tu když vybarví nebo úkol splní, můžou si z pytlíčku vyjíst sušené ovoce. Jeden z prvních úkolů od Mikuláše byl pochopitelně dopis pro Ježíška 🙂 .

Byla to letos dost zábava a já byla napnutá až do samého konce. Nelinka už svá přání neměnila a do dopisu si nakreslila tři přání. Moc by chtěla kuličkodráhu, protože ji zná ze školky a my doma žádnou nemáme. I když jednu jsme si vyrobili z trubek, které jsme našli u popelnic 😀 (no fakt, mrkněte tady, kdo nepamatuje: To jsme tak šli okolo popelnic aneb z odpadu kuličkodráha ).

Krom toho má na seznamu ještě knížku, konkrétní není a pak prstýnek :-). Za pár let bude ten seznam asi úplně jinde 😀 .

Julinka do dopisu kreslí Ježíška. Prý má určitě dlouhé nohy, když bude všude tolik sněhu 😀 .

A Julinka? Ta prosim vás změnila svá přání. V listopadu byl hlavní hřeb přání jogurt. “Dnes” ale do dopisu napsala, že by si přála “kaši s takovýma těma ulepenýma rozinkama“. Absolutně nevím co tím myslí a jak se s tím Ježíšek popere, ale věřím mu 😀 . Krom toho by ráda knížku, a pak nějakou hru. Moc má ráda “Nešťourej se v nose”, takže nějaká společenská jí snad pod stromkem přistane :-).

Koledy tradičně a česky

Na besídku do školky se Nelinka učila hned 5 koled. Domů jsme koupili koledy krásně zpracované. Kühnův dětský sbor vydal už druhou kolekci Zpívej s námi a tentokrát jde o Nejkrásnější vánoční koledy. Koupila jsem je na začátku adventu v Luxoru a mají je tam pořád (jojo zas sem byla slídit v dětském 😀 ) .

Vyfotila jsem vám i zadní stranu, abyste viděli seznam koled. Uvnitř je pak knížečka, kde máte ke všem koledám slova, takže se s dětmi můžete naučit i ty, které vy sami neznáte 🙂 . Docela výzva, tak nějakou zkusíme.

Kolik cukroví pečete?

To je moc dobrá otázka. Já mám ráda Vánoce a sladký miluju bohužel až moc. Dávno už jsem se naučila, že dvacet druhů cukroví ze mě lepší mámu neudělá, takže se přiznám, že loni jsme měli druhy tři, letos si jedeme perníčky a jsme tuze spokojené. Moje maminka je kuchařka, která celý život vařila dětem a je přesně tou, která dělá na Vánoce xy druhů, takže nám krabičku (pro nás velké) vždy doveze a ke kafi něco vždy najdeme. Jsem jí za to tuze vděčná.

Jsem hodně puntičkář, takže se snažím mít vše na 100%, ale sama jsem překvapená, že tady mi vůbec nevadí být tím lenochem, který si udělá co stihne. Je mi líto trávit Vánoce za plotnou a troubou, když můžu být s holkama, takže my si pečeme jen pro zábavu. Z poloviční dávky si uděláme perníčky, dáme si nějaký ke snídani, nějaký jako dezert po obědě a výroba perníčků je zábavným programem, který k Vánocům patří.

A nemít mamku, která tak nadšeně peče? Klidně bych si našla nějakou babičku nebo paní v důchodu, která peče domácí cukroví a bude ráda za korunu navíc. Ten čas já totiž neprosedím u telky u kadeřnice nebo počítače. Ten čas, který bych stála v kuchyni si investuju mnohem líp a jsem sama spokojenější. Navíc bych všechno to cukroví pak spucovala já 😀 takže lepší mít doma jen ten perník 😀 .

Holky se toho chopily ve velkém a moc je to bavilo. Prvně jsme nepekly v kuchyni, ale svěřila jsem jim obývák 😀 . Mohly tak dobře sedět a vydržely si s těstem hrát, že zpracovaly celou várku těsta, kterou jsem jim dala.

Julinka se neustále ptala jestli už tenhle perníček může sníst 😀 , ale i když vím že hodně lidí těsto ukusuje, nějak jsem je raději přesvědčila, že počkáme až to projde tou troubou 😀 .

No jee to bylo radost, když prvně ochutnávaly své vlastní cukroví. Vtipná byla Nelinka, když viděla perníčky po vyndání z trouby. Prý proč nejsou bílé 😀 . Myslela tím, proč nejsou pomalované bílou polevou 😀 . Tak takovou troubu bych si líbit nechala.

A co nás čeká a nemine?

Zase si s holkama dojdeme pro Betlémské světýlko. Já pro něj chodím od svých asi deseti let a hoří nám doma každé Vánoce, takže se pro něj už pomalu chystáme. Holky jdou každý rok jak permoníčci s lucerničkou a stal se z toho náš Vánoční zvyk. Tradice, které si chceme doma udržet a pěstovat rok co rok.

O Betlémském světýlku jsem tady na blogu psala článek loni. Co to je, odkud je a proč se rozváží po celém světě? Na článek můžete skočit tady: Vánoční tradice . Informace o světýlku najdete také na webu www.betlemskesvetlo.cz a tam se dočtete, že právě minulou neděli 17.12.2017 bylo rozvezeno i po naší republice a už si pro něj můžete dojít i vy 🙂 .

Vánoční stromek hezky spolu

Na zdobení stromečku se i letos chystáme společně. Vím, že v mnohých rodinách ho nosí Ježíšek, ale my máme tuhle tradici moc rádi. Jednak nemusím já po noci tajně zdobit strom, jednak je to program, který děti strašně baví. U nás se tedy zdobí stromeček, který se rozsvítí a Ježíšek nás tak mnohem snáz najde.

Vím, že je teď populární i vytváření stop v bytě moukou nebo třeba sněhem ve spreji. Někdo dokonce dává mléko a sušenky za okno. Přiznám se, že nad ničím se nesnažím ofrňovat, ale stejně jako neslavíme Halloween nebo Valentýna, neděláme ani z Ježíška Santu.

Holky znají z knížek Ježíška jako miminko, které létá, takže velké sněhové stopy by je spíš mátly a do dopisu mu holky daly dvě rozinky. Každá jednu za sebe. To Santa si ty sušenky a mlíko rád dá, proto vypadá jak vypadá, ale on pak nemusí nikam lítat 😀 . Však už o něm holky ví, máme ho ve vánočním leporelu Co se děje o Vánocích, které jsem nafotila tady.

Přidáme i něco nového?

Určitě. Krom pouštění lodiček, které se holkám poslední dva roky moc líbilo, si přidáme i další tradice. Máme nejednu moc hezkou knížku o tradicích, takže si holky vyberou, my zhodnotíme bezpečnost (olovo Julince neplánuju poskytnout 😀 ) a hurá na ně.

Naše druhé lodičkování (rok 2016)…

A o rok později, o kus větší, o mnoho zážitku bohatší (rok 2017)…

Věřím, že jsou důležité. Ač si to moc neuvědomujeme, je to něco společného celé rodině, něco s čím se počítá každý rok a jako celek pak vnímáme Vánoce jako tu krásnou událost, která není jen o rozbalování dárků, ale i o procházce pro kapra, o zdobení, o pečení, o zpívání, o bruslení…no a s dětma, s těma je to všechno je krásnější 🙂 .

A kdo se těší na náš letošní adventní kalendář a advent celkově, nebojte i z něj článek přijde, jen si na něm musíte počkat 🙂 

adventní okýnko: Zpívejte s námi hned pro 2 z vás

Máme je rády, hrají u nás i v létě, všechny mají uvnitř krom CD i slova písní a Kühnuv dětský sbor nemá v atmosféře konkurenci 🙂 . Doufám, že i vám se budou líbit.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co si přejí vaše děti letos od Ježíška?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu 5.12.2018,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

387 komentářů

 • Aneta 18.12.2017 at 16:15

  díky za krásný článek! my doma marodíme, takže to s tím pečením nepřeháním. stromek máme už nazdobený, abychom si ho řádně užili, je mi vždy pak smutno, když stojí v bytě jako připomínka Vánoc, které už byly. Mj. máte krásný adventní svícen, super kousek. A obdivuju, že vám lodičky ze skořápek plavou, ty naše šly loni ke dnu, musím se letos polepšit a ideálně je někde koupit, aby to nebyly potápky.

 • Lucie 18.12.2017 at 16:27

  Míšo,
  Díky moc za tip na CDčko s koledama, to mi nějak uniklo! Hned jsem to objednala, ať natrénujem na Vánoce..
  První CD Zpívejte s námi u nás hraje pořád dokola (Dcera zpívala úvodní “Tluče bubeníček” i pro Mikuláše a hned chtěla pokračovat druhou “Pec nám spadla” 🙂
  Článek a fotky jako vždy nádherné!

 • Kateřina 18.12.2017 at 16:40

  Tak já si letos dělala velké plány, co všechno během adventu podniknem, když už nemám doma miminka, ale místo toho se střídáme s nemocemi a zůstalo jen u těch pohádek…

 • Jana Bystroňová 18.12.2017 at 16:57

  Děkuji za další krásný článek vonící pohodou a vánoční atmosférou 🙂

 • Lenka Červeňová 18.12.2017 at 17:23

  Pěkný článek a fotky. Moc se mi líbí, jak si ten předvánoční čas užívate v poklidu. 😊 úplně to na mě dýchlo, proč se pořád někam honím, není to potřeba.
  Díky za tip na CD s vánočními koledami. Pěkné české nám doma chybí. S tím cukrovím máte pravdu. Upekli/vyrobili jsme asi 12 druhů, ale občas to je o nervy 🙂 mám sice dva pomocníky 🙂 – kluky 5 let a 20 měsíců, manžel mi také pomáhal slepovat a zdobit, u perníčků to vzdal po 5. kousku 🙂
  Vánoce jsou hlavně o společně stráveném čase a zážitcích. Ani dárky ani množství cukroví to neovlivní. Díky 😀😀

 • Jeannette Tesařová 18.12.2017 at 17:27

  Krásný článek :).
  U nás se taky domů čerti nezvou, nezvala jsem je ani synům a ti byli mnohem průbojnější a malá se bojí i bez toho, aby sem rok co rok nakouknul čert. Letos jsme byly v Pekle na Čertovině, máme to kousek, ale dřív jsem se bála, jak by to snášela. Byla statečná, ale pokaždé, když jedeme kolem, hlásí, že do pekla už nepůjdeme. Týden před mikulášskou ve školce špatně spala a ve dne mě ujišťovala, že do školky přijde legrační čert. Mikulášskou si užila, dokonce s čerty přikládala pod kotel, v noci si to pak užila ještě jednou (a já s ní) a od té doby je naštěstí klid.
  Přejeme vám krásné a pohodové svátky.

 • Lenka 18.12.2017 at 18:40

  Míšo, ani nevíte, jak moc se těším až mi dcera trochu povyroste a budeme si s ní moct vánoce užít. Teď jí bude na štědrý den 5 měsíců, takže zatím nemá smysl ani mít stromeček. Jinak kupodivu jsem zvládla 6 méně pracných druhů, z toho dvoje nepečené koule, ty jsem koulela po večerech u seriálu 🙂 díky za tip na koledy, příští rok se budou hodit. Ježíšek k nám letos přiletí s krmící židlí, dle vaší rady z kurzu. Já dělala každoročně v prosinci velký úklid, ale letos na něj prdím a místo mytí oken zatáhnu závěsy a radši si budu hrát s dcerou… a taky tajně doufám, že mi ježíšek nadělí poukaz na úklid domácnosti 😀 Užívejte svátky. L.

 • Verca 18.12.2017 at 18:49

  Krasny clanek,pohodove svatky cele tve rodince Miso.

 • Dita 18.12.2017 at 18:54

  Moc příjemné čtení: -) každopádně jako vždy!
  Hozene to mame podobně! Čerti k nam domu nechodí ze stejneho důvodu pocitu bezpečí! Ale určitě se na ne jedeme někam podívat! Loni a letos to byl Šramkuv statek plny predvanocni atmosfery!
  Stromecek zdobime take spolu, tedy spise nase dcera s tatinkem 🙂 krasna tradice na druhou adventni nedeli 🙂 no a cukrovi? Letos jeden druh! Linecké jsme stihly o vikendu a jeste si udelame vanocku na štědrý den! Cely advent v duchu pohody a klidu s heslem n8c se nesmi prehanet!!!
  Hezky vecer
  Dita

 • Milka 18.12.2017 at 19:07

  Díky bohu za takový článek, jsem šťastná, když vidím, že si to někdo může udělat po svém a užít si advent i Vánoce krásně v poklidu.

 • Lucie 18.12.2017 at 19:12

  Děkuji, krásný článek. Holky mají krásné dětství. Čerta domů taky nepouštíme, ale máme kompromis – se sestrou společně zveme čerty a Mikuláše k babičce a oni vědí, že přijde v tolik a tolik a taky jim říkáme, že jsou to převlečení lidé. I tak mají respekt. Takže čerti stojí venku a dovnitř smí jen Mikuláš a Anděl, přečtou dopis na míru, kde připomenou obojí, dobré i špatné. Navíc řešíme i narozeniny syna v půlce adventu. Tak je těžké vybrat vhodné dárky, aby se jich nesešlo moc. Letos dokud zdraví dovolilo, jsme o víkendu zařadili vždy zážitek – trhy s teplým moštem a trdelníkem. Muzeum se zvířátky u okolí. Chtěla jsem trochu vánoční zážitky, tak snad se podaří ještě něco vymyslet na sobotu. Stromeček musíme ozdobit společně až 24. protože loni se ptaly děti stále dokola. Přejeme hodně zdraví

 • Marcela 18.12.2017 at 20:02

  Cd s koledami mame taky a holkam se nejvic libi ta o vlkovi a koze 😀 cukrovi mam dve z polovicnich davek a vic nebude. A nase nova tradice od lonska je stravit posledni predvanocni vikend v klidu a pohode na chalupe na horach. Je to ptoste parada 🙂 krasne svatky preji 🙂

 • Kateřina Bednářová 18.12.2017 at 21:21

  Děkuji za článek, ze kterého pohoda prostě dýchá. 🙂 Mějte krásný a poklidný zbytek adventu a i nadcházející svátky! Katka

 • Eliška Gřešková😉 18.12.2017 at 21:26

  Krásný večer Míšo, u nás letos jsou také napečené jen perníčky a po pravdě se mi je ani nechce zdobit, protože mi už tak přijdou sladké, ale pár jich ozdobíme.
  Minulý týden jsem si také šla do knihkupectví pro tuto nádhernou knížku plných krásných koled. Denně už taky posloucháme. 😂😂
  Máte to naprosto dokonalé 💖

 • Vanda 18.12.2017 at 21:29

  Krásný článek ☺️ Konečně mám pocit (i díky pohádce v TV, když ctu tento článek) ze se Vánoce blíží… Na začátku prosince jsem měla mnoho plánu, hlavně s cukrovim, ale po 14dnech, kdy se nic nedělo 😄 jsem tu myšlenku rada opustila a nadšeně fandím babicce u trouby ☺️🏆 ve čtvrtek snad poslední pracovní den, a pak huráaaa na předvánoční se těšení a pripravovani ☺️✨

 • Vera 18.12.2017 at 21:47

  Moc dekuji za nadherny clanek! Obdivuji vzdy Vase fotky, mate je krasne ostre a barevne. Nechtela byste napsat clanek o foceni? Nejake tipy jak fotit deti ci jaky pouzivate program na upravu fotek? Moc se mi Vas styl libi a rada bych se k nemu priblizila. Hezky adventni vecer. 🙂

 • Jana F. 18.12.2017 at 21:48

  Vidim, ze ne kazdy miluje odklizeni vyzdoby, stejne jako ja 🙂 Letos minimalisticky, stoly mam od Mikulase napecene, o vikendu jsme dali linecke a pernicky. Misto vence mame ctyri svicky a stromek nazdobime spolecne s detmi den pred Stedrym dnem. U nas je tradice, ze vyzdoba se rusi na Tri krale. Adventni kalendar mame sity mnou, plneny stejne jak vy susenym ovocem a rozstrihanym obrazkem z casopisu Puntik. Prohlizime leporelo Zima a CD s pisnickami mam objednane, ale stale jeste ticho po pesine. Tak poustim koledy, co mam na jinem, nejsou asi tak hezke, ale ucel plni vic nez dobre. Chodime davat slunecnici ptackum do lesa do krmitka. Nechci pro deti hekticke Vanoce. Syn letos chtel na trhy, tak jsme byli na Svobodaku, ale pak rikal jen maminko, lidi moc, zkoukli jsme stromecek a sli.

 • Jana 18.12.2017 at 21:55

  Moc dekuji za článek. I já se letos snažím naplnit předvánoční období zážitky, ne stresem z povinnosti. Adventní vyletovani nám, pravda, trosku kazi marodeni, ale nejak se s těmi bacily popereme. “Rozsvitili” jsme několik stromků, prošli si trhy, pečeme spolecne (3 druhy budou stačit), dům nám voní po svickach, skladame adventní puzzle, zpívame koledy, úklid moc neresime a těšíme se na Ježíška. Klidne Vánoce všem😉.

 • Andrea 18.12.2017 at 22:19

  Krasny clanok, plny pohody a vianocnej atmosfery. My sme doma chori, tak sme si este pecenie nestihli vychutnat. Zatial sme len stromcek ozdobili. Ale deti z neho mali a maju velku radost. Vianocna besiedka nas este len zajtra caka. Hadam na nu dcerka uz zvladne ist. No a to pecenie este hadam tiez zvladneme. Vase dievcata mi velmi pripominaju tie moje 😀 Uz sa tesim, az budu cele od muky 😀 a budu ziarit stastim pri peceni a zdobeni medovnickov… tiez sa chystame piect len 3 druhy 😀 Myslim, ze je to tak akurat. Prajem vam krasne Vianoce a dievcatam, nech im Jezisko donesie to, co si praju 😀

 • Markéta Šmídová 18.12.2017 at 22:38

  Krásný článek. Je vidět i skrz ty fotky ta pravá vánoční atmosféra. Já letos pekla cukroví prvně. Mám 4druhy, a zabralo to mi to dokupy asi 4hodiny. Možná i min ale 14mesicni dcerka intenzivně pomáhala/skodila . dárky už mám davno, takže si taky užíváme. Poustime si koledy, zpivame a tesime se az bude mít tatka dovolenou a bude doma s námi. Přejí Vám krásny zbytek adventu a Vanoce

 • Haňulka Salátová 19.12.2017 at 0:01

  U nas je to skoro stejne ☺ Mikulase a spol domu take nepoustim, vytvarim bezpecny domov. Certama nestrasim. Kdyz nekdo zacne, rikam, ze zadni neexistuji, ze jsou to prevleceni lide. Jestli s tim ma nekdo problem, je uz jeho vec…mame napecene pernicky a rohlicky, dnes udelane kulicky ala rafaelo a tim to asi konci 😂 uklid bude na posledni chvili, nejak nemam na nej cas, ani energii. Od vcerejska mame ozdobeny stromecek. Vubec mi nevadi, ze je driv, kdyz si to dcera prala. Jeste dnes dozdobovala a asi ozdoby necham jeste vytazene, aby mohla kazdy den jeste neco pridat, kdyz ji to bavi 😀 za nas prejeme krasne a pohodove Vanoce 😊

 • Petra Hečová 19.12.2017 at 7:25

  Krásný článek, moc děkuji. Já jsem letos cukroví také omezila, přestože mám velkou pomocnici 🙂 (tak osobě mluví Emma, když mi pomáhá), protože díky její pomoci všechno trvá jednou tak dlouho 🙂 Ale za to máme vanilkové rohlíčky, které vyrobila sama, pár kousků lineckého, které jsem z jejich rukou zachránila 🙂 Pěkný zbytek adventu a krásné Vánoce.

 • Jindra 19.12.2017 at 8:17

  Skleněná mísa je na lodičky pěkná. To zkusíme.

 • Kačka 21.12.2017 at 0:59

  Krasa jako vzdy! Miso, ja to mam tak nejak podobne jako vy a moc se mi libi hlaska varujici pred prehnanym vanocnim uklidem “24.12. chodi Jezisek a ne kontrola z hygieny!”😂 s 15mesicnim miminem pokousejicim se rozchodit letos nemame stromecek, ale jen “vyzdobu”, protoze na Jeziska budeme stejne u babicky hlidat ten jejich!😉 no a od peceni me ta nase holka spis taha ke knizkam, takze druhy mam taky jen 3, ale za to uz vim, co ma v pline mys!😂😍😇

 • Michaela Giercuszkiewiczová 1.12.2018 at 14:05

  Nejvíce si přeje poradny doktorský kufřík a taky ji buď naděleno, tak pak už budem jen marodit a myslím, že o nás bude dobře postaráno.

 • Jana 1.12.2018 at 14:05

  Naše holky opakuji už od léta jedno přání – dvě konkrétní sestavy Lego Duplo (už jsou koupené 🙂). Ale dopis ještě nepsaly, tak jsem sama zvědavá, jestli ještě něco přibude 🙂.

 • Alena 1.12.2018 at 14:14

  Letos je to u nás poprvé, co dcerka vymyslela nějaká přání a jsou dosti různorodá 🙂 Chtěla by růžovou koloběžku, robota, obrázek s tučňákem a koníka 🙂

 • Tereza 1.12.2018 at 14:15

  Kluci si přejí garáž na auta 🙂

 • Jana Považská 1.12.2018 at 14:16

  Konkretni prani sym nema, hlavne nejake darecky, je jedno co😀

 • Petra 1.12.2018 at 14:16

  Náš Kubík je zatím nenáročný, chce autíčko…

 • Lucie Klozová 1.12.2018 at 14:19

  Naše děti si ted přeji vsechny společně křečka s klecí a zradlem.. jak to Jezisek provede, zatím netuším 🙂

 • Zuzka 1.12.2018 at 14:20

  Coma jsme těch tradic moc neudržovali, tak bych je chtela se cvrčkem trošku ozivit, snad nám pomůže vaše inspirace, ikdyz můj muž to trošku bojkotuje. A jelikož jsme letis poprvé malovali včera dopis pro Ježíška, za který nám přes noc donesl adventní kalendář,tak jsem zvědavá, jak si s tím přáním poradí: obdélník, maso, modrou, a kohouta který byl v podobě razítka 🙂

 • Simona Loňková 1.12.2018 at 14:21

  Myslím, že aktuální přání je, aby se sourozence nenarodil 😁

 • Jana Herrmannova 1.12.2018 at 14:21

  Bude to domecek, duplo a knizky 🙂

 • Eva Janečková 1.12.2018 at 14:24

  Krasny clanek. Nad Vasimi clanky se, Miso, vzdy uplne rozplyvam a je to vzdy takove male odreagovani.
  Pernicky budu s dcerou pect pristi tyden a je to jako ukol v adventnim kalendari, kde najde i formicku andelicka. Na syna, ktery mel v listopadu rok, jsem nezapomnela, najde tam medvidka. Ten mi ale bude pomahat z zidlicky.
  A co si budou prat od Jeziska? Dcera by chtela domecek pro panenky a syn se radostne usmal.
  Takze myslim, ze Jezisek vse splni.
  Krasny pohodovy a vanocni cas, Eva 🙂

 • Zuzana 1.12.2018 at 14:24

  Zrovna dnes jsme také psali Ježíškovi, jako první úkol z adventního kalendáře. Dcerka si přeje panenku, která pláče a čůrá a postýlku pro ní a dvouletý syn si přeje úplně všechno. 😀 Ale nejvíc bagr a volvo. Dnes je to díky tomu sněhu opravdu kouzelné.

 • Monika Moravcová 1.12.2018 at 14:27

  Krásný článek, děkuji!! Já už vánoce cítím na každém kroku :). Dnes jsme se starší dcerkou upekly perníčky, tak už nám to doma krásně voní 🙂 Starší dcerka si od ježíška přeje vláčky Lego duplo a mladší (15 měsíců) je to zatím úplně jedno 😀

 • Hanka 1.12.2018 at 14:28

  Dárky už máme doma, maximálně se koupí ještě co nás trkne do nosu na trzích. Co si přeje dcera nevím, zítra budeme “psát” dopis.

 • Petra 1.12.2018 at 14:29

  Krasne pocteni 😊 Starsi syn (5let) si preje Lego minecraft a mladsi dostane od Jeziska Duplo. Samozrejmosti jsou pro oba kluky knizky 😉

 • Lenka 1.12.2018 at 14:32

  Syn si moc přeje autíčko. Je mu jedno jaké, ale hlavně aby nějaké dostal. Doma jich máme mraky a asi to stále ještě nestačí. A dcera si moc přeje mikrofon a kouzelnou hůlku, věří, že si s ní bude moct vykouzlit co bude chtít.

 • Katka Röslerová 1.12.2018 at 14:39

  Děti Zpívejte s námi milují a pouštíme si písničky v PC, CD koled by se moc hodilo 🙂
  Pětiletý syn si přeje jeřáb a nějakou stavebnici a 3,5leté dcera to stále mění a protože nezná reklamy a do hračkářství nějak nechodíme, tak to zatím bylo přání nových hodin, polštáře a tak, podle toho, co viděla, když se po bytě rozhlédla 🙂

 • Katka 1.12.2018 at 14:39

  Aktuálně chce puzzle, protože jí nejvíc baví. Ale ono se to ještě změní… 😀

 • Darina 1.12.2018 at 14:39

  Krásný článek. Starší dcerka si přeje “zvířátkovou” panenku. Trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, o co jde. Mladší chce cokoliv s Peppou.

 • Darina 1.12.2018 at 14:41

  Krásný článek. Starší dcerka si přeje “zvířátkovou” panenku. Mladší chce cokoliv s Peppou.

 • Lenka 1.12.2018 at 14:42

  Uz dlouho vytrvale opakuje, ze si preje trumpetu. No snad to po Vanocich prezijeme 😁

 • Štěpánka 1.12.2018 at 14:45

  Domecek pro panenky

 • Andrea Petrová 1.12.2018 at 14:46

  Dcerka má jasno – šlapací kolo 🙂

 • Barbora H. 1.12.2018 at 14:47

  Dcerka si preje jednorozce a knizky, mrnous dostane tatrovku.

 • Kveta Hanakova 1.12.2018 at 14:49

  Dcera si preje mikroskop a Barbie s duhovymi saty

 • Jindřiška 1.12.2018 at 14:52

  Nase dcerka je jeste mala na to,aby mi rekla,co si preje.Verim tedy,ze ji udela radost kazdy darecek,ktery pod stromeckem najde.A nam udela velkou radost,ze v tomto veku jiz bude Vanoce hezky vnimat a uzivat si je s nami ❤🎁🎄.

 • Soňa 1.12.2018 at 14:52

  Amálka si moc přeje pod stromečkem boty na atletiku a velké puzzle
  A Maxík 🙂 kombajn a stavebnici

 • Eva Starustkova 1.12.2018 at 14:54

  Ještě se teprve s Vánocemi seznamuje a vánoční praní nemá ale těším se na příští rok ze spolu už jeziskovi napíšeme:)

 • Jitka 1.12.2018 at 14:59

  Krásný článek na začátek adventu 😍 úplně to na mě dýchlo vánoční atmosférou 😍
  U nás je letos obr přání autojeřáb červený 😁 takže Ježíšek se zapotil a sehnal i v požadované barvě 🙂

 • Katrin 1.12.2018 at 15:01

  Krásně napsaný adventní článek, který na mě dychnul takovou naladu, že mám hned chuť vstát a upéct pernicky 🙂 Jinak náš syn 2,5 roku říká, že dárečky nosí Ježek a moc si přeje velký jeřáb a bagr. S dětmi jsou ty Vánoce kouzelné…

 • Iveta Jilkova 1.12.2018 at 15:05

  K Vánocům si přejí: jednorožce, Bezzubku a překvapení. Vše ideálně živé 🙂

 • Vendula 1.12.2018 at 15:06

  moc hraček ale nejvíce kolo

 • Aneta 1.12.2018 at 15:08

  Kamion s auty a trenky s Mickeym – to je u nás hit 😉

 • Adéla Bělunková 1.12.2018 at 15:15

  Zrovna dnes jsme “psali” dopis, už je v obálce a vystavený za oknem na balkoně 😊
  Nevím jestli vám to můžu napsat, je to určeno jen pro Ježíška, ale snad nám to odpustí, a i přesto přání splní😁🎄
  Dcerka (3,5roku) by si přála mluvící panenku, lego a hnědé auto😂

 • Katka 1.12.2018 at 15:15

  Hezký den, náš Adámek (2r) si přeje mašinu. Když vidí obrázek se stromečkem a dárky,tak hlásí,že je tam mašinka. Je -li dárků víc,jsou tam vagóny 🙂 Taky máme dárky z obrázku rozdělené – pro maminku mašinka,pro tatínka mašinka,pro brášku (v břiše) mašinka 🙂
  Tak to má Ježíšek zatím docela jednoduché. Dostane Lego Duplo Tomáše a myslím,že ostatních dárků netřeba 🙂

 • Hanka 1.12.2018 at 15:15

  Ten náš tříletý chlapec chce od Ježíška Lego nákladní mašinku. Péct se chystám také jen pro zábavu a doufám, že bude kdy. Zatím totiž válčíme s bacily a kvůli tomu jsem už ani nestihla ušít pytlíky na adventní kalendář, co jsem chtěla vytvořit. Naštěstí jsem měla v zásobě kalendář s pohádkama na každý večer.

 • Maru Formánková 1.12.2018 at 15:16

  Synovi jsou čerstvě dva, tak mu to je tak nějak jedno, ale myslím, že jakékoliv auto, traktor nebo bagr ho potěší. A dcera si přeje jednorožce, mořskou pannu a nějakou hru.

 • Hanka 1.12.2018 at 15:17

  Kluci opět auta a Lego 😁

 • Petra 1.12.2018 at 15:18

  U nás vede panenka( Barbie) česací a ponici. A oblečení pro panenky, abychom je mohli převlikat.

 • Hana Lorencová 1.12.2018 at 15:23

  Opici. Živou 😊 To teda Ježíšek nesplní, ale přinese plyšovou náhražku.

 • Katka 1.12.2018 at 15:23

  Letos si přeje spidermana a dinopark, nelehky úkol pro Ježíška:)

 • Marketa Pavlikova 1.12.2018 at 15:33

  U nas ma starsi Julinka podobne hezka prani, jako mela Vase Julinka tehdy 🙂 je to takova kombinace slov, ze z toho Jezisek neni moudry, takze zvolil krasnou Velkou pout od Dupla, Vecernicek od Albi, saticky s kolovou sukynkou, ktere se poradne toci a helmu Abus na kolo. Mladsi Anicka pak dostane interierovou skluzavku s balonky v mensim nafukovacim kruhu, protoze je to nase male torpedo, ktere by jezdilo nejradeji po hlave klidne i ze skrine….

 • Martina 1.12.2018 at 15:35

  U nas Jezisek prinesie kolobezky❤

 • Paja 1.12.2018 at 15:37

  Stelinka (za chvili 1,5) nema o Vanocich asi jeste sajn,ale rozhodne ji potesi nejaka pekna zviratkova knizka,prohlizi a pozaduje cteni skoro porad:) a ja si pro zmenu preju,aby nas vanocni strom prezil Stelinky nalet:D tak uvidime,komu se prani splni;)

 • Martina H. 1.12.2018 at 15:40

  Co si naše malá přeje- netuším! Moc toho ještě nenamluví a ze slov umí akorát ahoj, houby, auto a kolo. Nic z toho ale nedostane :-D, pod stromečkem jí čeká dřevěná kuchyňka.

 • Jana K. 1.12.2018 at 15:50

  Tak u nas si holky prejou hlavne Lego!

 • Lucie Serbousková 1.12.2018 at 15:51

  Pěkný den Míšo, s tím cukrovím to máme stejně 😁 perníčky, pro manžela vosí hnízda a někdy linecké. Pro atmosféru stačí a aspoň se nám to tu pak neválí. Já sama cukroví moc nejím a ten čas radši věnuji odpočinku (pokud to jde) a nebo hraním s dětmi. Koledy vypadají moc pěkně. Sice máme nazpívané Lucií Bílou, ale přemýšlím, že pořídíme nové…takže děkuji za tip. Ráďa si přeje hlavně lego minecraft, kostým hrdiny a angličtinu od kouzelného čtení a pro malou sestřičku nějakou zvukovou hračku 😊

 • Lenka F. 1.12.2018 at 15:53

  Dcera si přeje každý den něco dalšího a dalšího a píše Ježíškovi zásadně sama 😀 Jsou ji tři, takže dělá čárky, těžko vyčíst, co který den vlastně chtěla :D…ale fakt hodně si přála a dlouho o tom mluvila, jak mne, tak manželovi, noční lampičku zvířátka, a tak ji tedy dostane :o))))

 • Barbora Vaňková 1.12.2018 at 15:55

  Nas syn je jeste maly, takze svoje prani zatim nema? Ale tesime se, az zacne dopisy psat a tesit se na splneni svych prani.

 • Lucka 1.12.2018 at 16:00

  U nás by se pod stromečkem mohla objevit koloběžka a nějaká ta Svojtkovina – moc děkujeme za tipy!!! I čert nechá za oknem knížky z edice Moje malé příběhy – Úklid a Svačina – dobře ví, kde máme rezervy 🙂 Též děkuji za nápad s úkoly v adventním kalendáři, slepili jsme společně z ruliček stromeček a takto nemusím řešit, že do něj všechny drobnosti nenacpu, třeba opravdický kokosový ořech… mějte se krásně!

 • Lucie 1.12.2018 at 16:03

  U nas si preje Duplo a cokoliv s morskou pannou. Tak uvidime, co ten Jezisek přinese. 🙂

 • sylva Pikulova 1.12.2018 at 16:16

  Chteli jsme si uzivat snih a vse okolo vanoc, bohuzel jsou po 14 dnech opet nemocne. Vetsi si moc preje kliniku pro panenky.

 • Veronika 1.12.2018 at 16:18

  U nás je letos hlavním tématem “válecí pytel”. Otázka jestli ho Ježíšek donese je na pořadu každého dne už někdy od prázdnin 🙂 Jen nevím kam ho schováme aby nebyl objeven dřív než příjde ten správný čas 🙂

 • diona.ea 1.12.2018 at 16:18

  Ještě si nepřeje nic, protože tomu ještě nerozumí. Ale už se těším, jak bude dárečky rozbalovat, na tu dětskou radost v očích.

 • Veronika 1.12.2018 at 16:26

  Nejstarsi – kapesni nuz, stojan na noty, knizku, auto a tak ruzne uz dlouho pridava a ni si nepamatuje. Holky saty, panenky, knizky…. pokazde uz tak par mesicu kdyz neco strasne chcou a zrovnajim to neplanuju koupit (takze casto) jim reknu, at si o to reknou Jeziskovi – oni poprosi a tim na tom uz dale nelpi :-).

 • Jana Šlesingerová 1.12.2018 at 16:33

  Starší dcera si hrozně moc přeje první malovatka a laky, když jí to maminka nechce koupit.😉

 • Jana 1.12.2018 at 16:34

  Bude to houpací prkno a knížky, podle přání dcery – těšíme se ;.-

 • Michala 1.12.2018 at 16:36

  Myslim, že kdyby Ian mohl mluvit, chtěl by čokoládu…hoodně čokolády:) dostane Spectru od Utukutu, tak snad ho to uspokojí:) Děkuju za tip na koledy a přeju hezký advent!

 • Bohdana Pejchalová 1.12.2018 at 16:41

  Krasny článek. Pernicky milujeme.a mame nejenom svoje tak i z rodinneho centra,od babicek,a stejne nam asi nezbydou na svatky:) dcerka letospiprve zacina mit povedomi o jeziskovi..nebylo prumo od jeziska,ale moc chce truhlu na poklady:))

 • Pavlína Nedvědová 1.12.2018 at 16:44

  Máte “to” krásné. I my máme takové “svoje vánoční tradice a svoje Vánoce”. Trávíme Vánoce i s rodiči a prababičkou, takže je nás spousta. Pro nás k Vánocům patří také pečení perníčků, rozsvěcování vánočního stromu ve městě nebo vánoční vytrubování na Štědrý den, ale máme i spoustu dalších tradic. Kluci si přejí Duplo a starší syn také kuchyňku a sněhule. Už se těším na ta rozzářená očka.:-)

 • Iva Sedláčková 1.12.2018 at 16:47

  Syn si přeje netopýra s jedním křídlem :-). Vůbec netuším kde to vzal ale budu muset asi nějakého ušít :-))))

 • Eliška 1.12.2018 at 16:47

  Děkuji opět za krásný článek a tip na tradici s betlémským světlem. Letos to asi ještě necháme, ale příští rok už by to mohlo pro syna něco znamenat. Naopak mě zarazily ty santovské stopy v bytě. Ačkoli pohádky se Santou se mi dříve líbily, tak dárky u nás prostě nosí Ježíšek a tak to i zůstane.
  A co by si přál náš dvoulěťák? Moc nemluví, ale určitě ho potěší koleje s vláčky a auto – sanitka.

 • Tereza Beza 1.12.2018 at 16:50

  Dcerka si přeje konika Little pojmy a cesaci panenku:-) a synek? Ten stále miluje svůj vysavač a miminka 😀 my pečeme tak 5 druhů, letos chci zkusit zdravější, bez mouky:-) a jako Vy Miso, stromek zdobím s detmi a je to super:-) moc je to bavi. Tereza B.

 • Darina 1.12.2018 at 16:50

  Krásný článek. Starší dcerka si přeje zvířátkovou panenku. Trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, o co jde. Mladší chce cokoliv s Peppou.

 • Jaroslava Rychtecká 1.12.2018 at 16:51

  Naše triletacka není panenkovsky typ… ale miluje dinosaury, takže si preje velkou figurku dinosaura a knížku. Vlivem školky ale pred 14ti dny překvapila a preje si také mluvící panenku 😊 Stejně to uvedla do dopisu pro Ježíška 😊 Vše už je v naší vánoční skrýši připraveno😁

 • Simona 1.12.2018 at 16:53

  Zatím je dcera ještě malá, takže její přání jsou nám utajena. Ale snad se jí budou líbit ty, co vybrala máma.

 • Jaroslava Pastorová 1.12.2018 at 16:56

  Mě celkem zaujalo přání mladší dcery, která už asi měsíc chce jojo.

 • Alena H. 1.12.2018 at 17:01

  No starší dcerka nejspíš všechno co viděla v reklamě a té mladší je to jedno, stejně má raději věci, které dostanu já.

 • Zuzka 1.12.2018 at 17:04

  Kluci chtějí prolejzačku 🙂

 • Pavlína Mézlová 1.12.2018 at 17:04

  Děti si od Ježíška přejí termo láhve Pura, povlečení s Tlapkovou Patrolou a elektronickou stavebnici.

 • Katerina Kmecova 1.12.2018 at 17:06

  Syn ma letos poprve vlastni prani, a to trojici kytara, kolobezka, budka pro ptacky.

 • Ninocka 1.12.2018 at 17:13

  Starsi syn chce jerab. A Jezisek uz ho ma pripraveny. 🙂 Knizky take dostane. A pro mladsiho uz mame take knihy a par drobnosti.

 • Jana Seidlová 1.12.2018 at 17:17

  U nás starší namaloval raketu a lupu, mladší bzu (= včela)

 • janka 1.12.2018 at 17:25

  Dcerka si preje plastelinu, knizku, fixy a magnetickou tabulku 🙂

 • Jitka Tykalová 1.12.2018 at 17:30

  Přeje si transformera a lego 🙂

 • Misa 1.12.2018 at 17:52

  Musím říct, že se ještě nevyjádřily…:) Ale sad si s tím nějak poradíme…

 • Kača M 1.12.2018 at 18:02

  Dcera si přeje Tlapkovou patrolu a k tomu tu jejich centrálu. Já pro ni mám teda krásné knizky i hračky. Kabelku pro mě i ji. Ale dárek,co si přeje nakonec stejně dostane. Tatinek neodolal.

 • Jana 1.12.2018 at 18:07

  U syna je to každoročně lego, dceři je to zatím jedno.

 • Michaela 1.12.2018 at 18:20

  U nás frčí pořád lego, ale z dupla už přecházíme na ty minikosticky 😊 jinak různý kravinky, ale hodně přemýšlíme o pony, z ty jsem od tvého článku nadšená 😉

 • Janča 1.12.2018 at 18:24

  U nás si syn přeje jedině velký zelený traktor 🙂 no… uvidíme 🤫

 • Veronika Budínská 1.12.2018 at 18:32

  Krásný článek. Taky čerty domů nezveme a cítíme to přesně jako vy. Chodíme za nimi a nebo je měl ve školce. Teď je ve škole a i tam mají pro děti připravenou mikulášskou. Od Ježíška si starší přeje auto na ovládání a lego. Ten mladší by se spokojil i s angličákem 😆

 • Daniela Mašková 1.12.2018 at 18:32

  Dcerka ještě naštěstí žádné přání nemá.. Dostane velkou panenku, aby se měla o koho starat a samozřejmě další duplo do sbírky 🙂

 • Lucie Mokrejsova Zmundova 1.12.2018 at 18:37

  Betlémské světlo asi taky zavedu jako tradici, přečtu si o něm a pripravim se 🙂 Nás ctyrletak si id Ježíška přeje, jak jinak, velkyho zavodaka. V plánu jsem ho neměla, ale seženu snad nějaký z bazarku. Protože si přál zavodaka i na narozeniny v polovině září, dostal ho a na konci září už neměl křídlo, během října přišel o obe zrcátka, takže moc peněz do nej dávat nechci, ale zas mu chci splnit praní.

 • Katka Kozlová 1.12.2018 at 18:37

  To byl moc krásný článek. Přiznám se, že jsem vyloženě vánoční typ, miluji tu atmosféru, když chodíme s dětmi cinkat do zvonkoveho průvodu nebo zpívané koledy. Dnes jsme také otevřeli první šuplík domácího adventniho kalendáře, kde byla první figurka do betléma a hádanka. K vánocům si syn přeje hru, kde se soupeři tvoří bludiště a Bleska McQeena a holčičky chtějí princeznu Jasmínu a já si přeji, aby jsme si to všichni užili:)

 • Pavla 1.12.2018 at 18:46

  Opet dalsi koleje 🙂 Vlacek je nesmrtelny… Ale potesilo me, kdyz jsem syna (3,5roku) nabadala, ze by si mohl prat jeste neco a on mi rika: maminko, to je jeden balicek, ale je v nem moooc koleji, to je moc darecku, vis 🙂

 • Anet V 1.12.2018 at 18:51

  Krásný článek 🙂 Holky si přejí nový panenky, starší dcerka aktovku a mladší batuzek do školky:)

 • Haňulka Salátová 1.12.2018 at 18:58

  Julinka si přeje postýlku pro panenky (a dostane palandu, ať se ji do ni vleze víc panenek) a knížky k Albi tužce. Kristianek sám ještě nic neřekne, ale porad chodí s tužkou a pouští písničky z dopravy, tak dostane vlastní Albi tužku a knížky 😊

 • Andrea 1.12.2018 at 18:59

  Starší syn si přeje krabici plnou věci na tvoření 😀 a mladší plyšového krtka. Už máme připraveno a užíváme adventní pohodu. Díky za super článek..

 • Jana 1.12.2018 at 19:04

  U nás je přání jasné. Kolo a štěně. Kolo bude k narozeninám a štěně bude během roku. V plánu bylo tak jako tak. Takže Ježíšek snad zaboduje jinak, vlackodrahou a žehličkou s prknem

 • Efcza Lexa 1.12.2018 at 19:06

  Pěkný článek Míšo! Taky pečeme pro radost – hlavně perníčky. A pod stromeček si děti přejí lego a panenku. Dostanou k tomu knížku a novou postýlku .)

 • Michaela Kratochvílová 1.12.2018 at 19:17

  Syn si přeje šlapací kolo a lego duplo hasiče, takže kolo Woom už čeká schované ve sklepě a lego už ma Ježíšek také zabalené 🙂

 • Veronika Mlejnková 1.12.2018 at 19:27

  Matyášek si přeje kamion, protože aut nemá správný kluk nikdy dost 🙂

 • Kateřina Klimentová 1.12.2018 at 19:28

  U nás je letos velké přání a to dům pro panenky, tak jsem zvědavá jak se s tím jezisek popisuje 😉 Jinak jsme také začaly péct cukroví a opravdu víc jak čtyři druhy dělat nebudu. Takhle nám to stačí a malá pomůže 🙂

 • Jitka 1.12.2018 at 19:29

  Krasny clanek. Ja s klukama na jejich rozkaz upecu vanilkov rohlicky a ze senjich pulka sni pri obalovani v cukru neresim. Vanice jsou jen jednou ta rok 😉 a linecke a rad starsi. A pro nejstarsiho tatinka parizke rohlicky a pro maminku rafaelo kulicky. Ale take vse v polovicni davce.

 • Martina Leontýnka Amalka 1.12.2018 at 19:29

  Leontýnka přišla ze školky s tim ze chce Hatchimals (ani poradne nevím jak se to pise :-/ ) drží ji to už měsíc ….ví že my bychom ji nic takove normalne nekoupili,tak veri ze Ježíšek ji to 🐣přinese. ..a asi jo no 🙁 fakt je ze se hrozne těší ze ho bude mit pod stromečkem nemluvi o ničem jiném. ..a ja nemam to 💜 ji ho nekoupit. Chtěla knizky (najde Gerdu, Pinochia…) brusle na led.Nejake šatičky (každý den má bud sukni nebo šaty je to holka paradiva 😀 Potěšilo me ze si vzpomela na sestřičku a říkala že když Amálka ještě neumí malovat tak ze ji něco namaluje k sobe do dopisu ať Ježíšek donese i něco Ami )

 • Petra Konečná 1.12.2018 at 19:39

  Dcera si preje panenku-miminko (brecici, kakaci atd:))) a kocarek, ve kterem ho bude vozit;) syn jeste nemluvi;)

 • Markéta K. 1.12.2018 at 19:40

  Tak u nás je to s přáním podobné jako u Julinky… Ke 2. narozeninám (měsíc zpátky) si přála šťávu a k Vánocům od té doby furt tvrdila, že chce dostat vodu. Když jsem s ní tento týden zasedla ke psaní dopisu pro Ježíška, prohlásila že chce jablíčko. Na mé další nápady o co by si mohla napsat mi jen hlásila “to už máme maminko”. Takže v tom má jasno 😀

 • Bara 1.12.2018 at 19:44

  Krásný článek! Syn ještě nemluví, ale Ježíšek mu donese odrážedlo. 😉

 • Lucie 1.12.2018 at 19:49

  Syn (2 a 3/4 roku) si od Ježíška přeje Vánoce a dárky 🙂

 • Lenka Červeňová 1.12.2018 at 19:54

  Mladší syn si přeje digitální pokladnu a starší syn Lego classic kostky na kolečkách a podložku.

 • Zuzana Neumannová 1.12.2018 at 19:58

  Naše je ještě malá,ale slovo Mimi u nás jede takže panenka pod stromek udělá snad radost.Jinak krásný článek.

 • Jana 1.12.2018 at 19:59

  Knížečka s koledami vypadá opravdu krásně, opět knižní typ, který si musím poznačit 🙂 A dárky, které si holky přejí?Julinak první a poslední věc kterou si prý přeje jsou ponožky 😀 Je to prostě holka praktická a Nelinka ta si přeje kokina a mobil, když už je ta předškolačka, jak sama stále opakuje. Je to už velká holka. Ale tento dárek je mi jasné, že je i trochu přinesený ze školky 🙁 Příští týden chceme napsat Ježíškovi, protože jsme to ještě nestihly, tak jsem zvědavá, co to bude protentokrát až se bude psát dopis 😀

 • Lenka 1.12.2018 at 19:59

  Syn si moc přeje dalekohled na zkoumání krajiny na procházkách, pak samozřejmě knížku a deskovku, ty miluje. Dcera si zatím nepřeje nic, ale syn jí vybral další krásné plínky od Unuo 🙂

 • Veronika Skalská 1.12.2018 at 20:04

  Dcerka nám to ještě neumí říct, ale všude kde jsme jde prvně ke kočárkům s miminky, takže my máme jasno

 • Anzet 1.12.2018 at 20:05

  Koledy plánujeme letos nejenom pouštět, ale i zpívat. Tyto jsou super.
  Syn si přeje lego, je legomaniak. Dcera interaktivni miminko.

 • Katka 1.12.2018 at 20:05

  Dopis Ježíškovi jsme zatím nepsali, to nás ještě čeká, ale adventní kalendář už máme pověšený. Jsem zvědavá, co na něho 3-letý syn ŕekne.

 • Erika 1.12.2018 at 20:13

  U nas uecite potesi auto, lego, nebo rozsireni na vlacky z Ikea.

 • Lucie 1.12.2018 at 20:22

  Náš chlapeček ještě nemluví, takže výběr je jen na Ježíškovi:).

 • Veronika 1.12.2018 at 20:22

  Dobrý den. Naše 2 léta dcerka si přeje mrkací panenku s vlasky a kolo 😉

 • Tereza 1.12.2018 at 20:24

  Díky za milý článek. Starší syn si přeje lupu a ten mladší velké kolo s přehazovaním rychlostí. Jsem zvědavá, jak se to Ježíškovi podaří umístit pod stromeček 🙂

 • Renata 1.12.2018 at 20:25

  Dopis jsme psali včera. Byla tam stavebnice, motorka a raketa… Typicky klucik, tak uvidíme, co Ježíšek nadeli.Moc se na to těším.

 • Petra Bemová 1.12.2018 at 20:26

  Mladší dcera je moc malá, ta si sama ještě neřekne a starší jsme trochu navedli 🙂 Byli jsme dneska vyzkoušet kolo (které nechá Ježíšek u babičky) a nechtěla z něho slezt. Řekli jsme ji, ze by mohla napsat Jeziskovi, aby ji takové kolo nadělil a ona nadšeně souhlasila. Pak sama od sebe řekla, ze by chtela jeste nějakou knížku, na což jsme velice pyšní 🙂

 • Eva 1.12.2018 at 20:27

  Syn si přeje dárek(2 roky) a dceruška předpokládám, bude spokojená, když i nadále poteče od maminky mlíčka, co hrdlo ráčí.

 • Jana 1.12.2018 at 20:30

  Dcerka si přeje cokoliv s prasátkem Pepinou a ročnímu synovi je to jedno. Dceru ale stejně budou bavit nejvíc bráchovy hračky 🙂

 • Majda 1.12.2018 at 20:31

  Míšo, z celého článku úplně dýchají Vánoce! Naše mimčo si zatím o dárek napsat, namalovat ani říct ještě neumí, takže letos má Ježíšek zcela volnou ruku 😉

 • Pavlína Štefanová 1.12.2018 at 20:34

  My jsme psaly Ježíškovi o kytaru,mikrofon,knihu a poníka…živou kočičku Ježíšek nenosí, snad:-)

 • Tereza 1.12.2018 at 20:38

  Nas maly jeste nepise dopis Jeziskovi, ale urcite mu udela radost odrazedlo 🚲 taky se snazime uzivat cas pred Vanoci, je to nas spolecny cas, kdy spolu muzeme tvorit, pect nebo chodot na prochazky a divat se na vyzdobene mesto 🌟

 • Hana 1.12.2018 at 20:44

  Snažila jsem se Majdě vysvětlit co jí čeká a co by chtěla….a dostala jsem z ní jen odpověď že chce hračku červenou nebo modrou 😀

 • Milena 1.12.2018 at 20:46

  Mam dve dcery uz skolni, takze u nas “frci” L.O.L. panenky, o ktere si holky napsaly. Mam ale tuseni, ze Jezisek prinese i Albi knizky a hlavne velky globus 😀

 • Pavla 1.12.2018 at 20:50

  Syn si přeje něco s Mimonema. Plyšového nebo na baterky. Takže určitě pořídíme nějakého. 😊

 • Anna 1.12.2018 at 20:53

  Mala si přeje nemocnou panenku. Kašle a červenají jí tváře. Je k ní doktorský set. Má ji sestřenka a naše Eliška o ní pořád mluví🤗

 • Andrea Mertová 1.12.2018 at 20:59

  Darecky 🙂 to je jediny co jsem z nich dostala 🙂

 • Romana 1.12.2018 at 21:01

  Kočku (dcera 2.5).

 • Jitka K. 1.12.2018 at 21:03

  Naše dcerky si přejí brečící panenku a skákací gauč pro panenky 😀

 • Dasa 1.12.2018 at 21:04

  Malá dudlík, větší vodovky..ale pod stromem ttoho najdou mnohem víc. Mimo jiné i Utukutu prkno se slevou od vás 😀

 • Martina 1.12.2018 at 21:05

  Já mám taky ráda takový poklidný adventní společný čas a postupné milé přípravy a těšení se:-) U nás se zatím nějak moc nerozjelo “co si přeji k Vánocům”, tak je to spíš na nás.. Ale jedna věc z dcerky vypadla – přála by si klávesy… A mě k nim vybrala růžové bubny:-)) Asi abychom si udělali domácí kapelu.. Sousedi a táta budou jistě rádi;-)

 • Aneta 1.12.2018 at 21:07

  Dneska jsem psaly dopis, ve kterém dcera prosí o vláček a skákací balón.

 • Terka 1.12.2018 at 21:08

  Jsou docela skromni. Dcera knížku o červené Karkulce, šneka na natahování a nějaké překvapení a syn dráhove auto na ovládání a knížku a hrnek. Ale on furt chodí s dalšíma novýma vecma 😀

 • Jiřka 1.12.2018 at 21:10

  V roce a půl těžko říct, co si přeje, nejspíš houpačku, psa a opravdové miminko s kočárkem 🙂 Vánoční písničky by určitě potěšily taky, muziku miluje.

 • Veronika 1.12.2018 at 21:11

  Kluci si preji drevene koleje pro vlacek a masinku na ovladani, z ktere nejsem moc nadsena, protoze si myslim ze to brzy odnese🙈

 • Iveta 1.12.2018 at 21:20

  Dcera si letos přeje domecek pro panenky a pro brachu autíčko 😉

 • Lucie 1.12.2018 at 21:20

  Dcera 2r jeste nic, ale syn 5let chce plysovou hrusku, mlynek na modelinu a discokouli 🙂

 • Monika Plonková 1.12.2018 at 21:21

  Když jsem se zeptala 2,5 leté dcerky, co by chtěla pod stromeček odpověděla “panenku” a na doplňují otázku jakou “pěknou”, takže úkol pro Ježíška je jasný 😀

 • Ivona 1.12.2018 at 21:22

  Syn si letos přeje nějakou knihu (protože ta prostě pod stromečkem být musí), policejní lego a prázdné papíry na kreslení. 🙂 A v adventním kalendáři máme letos 24 andílků k vystřihování, tak snad přinesou klid a pohodu!

 • Petra 1.12.2018 at 21:27

  Cokoliv s Barbie

 • Eva Mezerová 1.12.2018 at 21:29

  Nas prcek jeste nemluvi, ale jelikoz ma rad cokoliv, co ma kola a muze delat “brm, brm”, tak mu prinese neco takoveho. A pak samozrejme nejake ty knizky, protoze je mama miluje a doufa, ze bude maly po ni 😀

 • Květa 1.12.2018 at 21:30

  Naše holky teď mají Barbie období, takže kloubové Barbie v pohybu nebo s kouzelnými vlasy vedou. Navíc jsou naše holky momentálně posedlé tričky s měnícími obrázky s flitry a milují šaty (nejlepší jsou samozřejmě ty, u kterých se točí sukně).

 • Petra Bartošová 1.12.2018 at 21:33

  Puzzle, plyšáka Mimoně a panenku

 • Katka 1.12.2018 at 21:37

  Článek krásný, úplně mi mluví z duše, že Vánoce jsou o dětech a čase stráveném s nimi. Magdalénka si přeje od Ježíška lego se zvířátky a protože je to hračka i pro dospělé, tak dostane rovnou Cestu kolem světa a radost bude mít i tatínek s maminkou. 🙂

 • Hana Procházková 1.12.2018 at 21:48

  Míšo, syn si k Vánocům přeje robota. Takže jsme s tatínkem pečlivě vybírali, aby i pro nas byl smysluplný a alespoň trochu vkusný. A dcerka je na přání malá, ale dostane batůžek( mimochodem jsem ho dostala od vás a chvíli ho syslila doma ve skříni) to je totiž u nás doma vec, o kterou se děti přou. Syn ho nosí do školky a dcerka mu ho bere a chce ho sama vzít…takže nastal ten pravý čas pro batůžek.

 • Marcela 1.12.2018 at 21:53

  Syn klasicky lego, autíčka, vláčky. A dcerka si zatím o nic neříká, tak to bude muset Ježíšek pořešit sám

 • Kristýna M. 1.12.2018 at 21:55

  Kluci jsou traktorovi, tak by pod stromečkem nesměl chybět traktor a k němu příslušenství (hlavním přáním je balíkovač). A pak taky hry a knizky😉

 • Zuzana 1.12.2018 at 21:59

  Holky si najviac zo vsetkeho praju kolobezku a panenku s oblecenim.

 • Eva 1.12.2018 at 22:01

  Syn si přeje vždy a ke každé příležitosti bagr 🙂 tak rozšíříme sbírku bagrů.

 • Lucie Skřejpková 1.12.2018 at 22:05

  Děkujeme za soutěž. 🙂 Unás je v dopisu pro Ježíška bagr a zvířátka a hodně autíček.

 • Lucie Košťálková 1.12.2018 at 22:08

  U nás se zatím dopis pro Ježíška nepsal, ale dcerka si přeje housličky 🙉, panenku, knížky… Ale přání se skoro denně mění 😉

 • Nikola Šimková 1.12.2018 at 22:10

  Asi tak každý druhý den něco jiného 😀 Nicměně v dopise stojí u dcery např. princeznovské šaty, sliz a přeměňovací jednorožeč, o kterém naprosto netuším, co tím myslí 🙂 Syn by si přál kromě slizu (ségra je holt kápo :D) kostým želvy ninja, lego, plyšového draka a “lítacího zlobiváka, co jde zapnout” 🙂

 • Zuzana Till 1.12.2018 at 22:11

  Vyloženě přání ještě říct neumí, ale vzhledem k tomu, jak miluje houpání všeho druhu, houpací prkno by bylo super. Manžel slíbil, že ho vyrobí, tak jsem zvědavá :))

 • Dita 1.12.2018 at 22:14

  Sekačku hrneček a bačkůrky 🙂

 • Soňa 1.12.2018 at 22:18

  U nás si kluci přejí samozřejmě mašinky a koleje a vše kolem, jako interaktivní závory, tunely apod. A pak také samolepky a knížky podle filmu Auta.

 • Ella Nová 1.12.2018 at 22:18

  Maly si jeste o darky rict neumi, ale nejvic casu aktualne travi s autama (a to tatka neodolal) a s knizkami (a mamka neodolala), takze volba byla jasna. Plus nemel temer zadna zviratka, tak jsme to museli napravit. Preji krasny adventni cas a dekuji za inspiraci, my si tradice s malym teprve vytvarime, ale dost veci citim podobne.

 • Andrea Gajdosova 1.12.2018 at 22:23

  Krásny článok. Vychutnala som si ho tak ako pred rokom 😊 Vianoce sa nám blizia, treba spomaliť a užívať si predvianočný čas s deťmi a rodinou. U nás sa už Ježiškovi list písal a obe deti si priali lego friends a knižky od Albi 😊

 • Verča S 1.12.2018 at 22:28

  Syn si letos přeje kuchynku, nejdřív jsme si říkali ze ne, ale jelikož máme teď nové holcicku, takže by jsme ji stejně jednou kupovali tak ji nás malý kuchařik dostane 🙂 Jinak u nás ještě par dni bez maminky, která je ponorena v knihách a od středy už si snad zacneme taky společně uzivat adventu a teseni se na Vánoce, letos poprvé ve čtyřech 🙂

 • Eliška 1.12.2018 at 22:29

  Maly si preje kamion s autami. 🙂

 • Šárka Totová 1.12.2018 at 22:34

  Našeho syna aktuálně zajímají nejvíce bagry, traktory a dinosauři takže je jasný co bude mít od Ježíška. 🙂 Jinak CD máme taky ale ty Lidové písničky moc hezký.

 • Kata 1.12.2018 at 22:38

  Syn je ještě maly a nemluví, takže za něj vybiram já ( vlackodrahu 🙂 ) a dcera si přála babyborn a duplo minnie butik 🙂

 • Monika MIKULOVÁ 1.12.2018 at 22:41

  Panenku, mikrofon a hru

 • Martina 1.12.2018 at 22:43

  Dcerce jsou 2,takže zatím si nic nepřeje, ale vím, že knížka jí udělá radost vždy 😉

 • Vendy 1.12.2018 at 22:46

  Dcerka je ještě maličká, takže letos je to vše na ježíškovi 🙂

 • Libka Smyckova 1.12.2018 at 22:47

  Mladsi chce datle a starsi nevi.

 • Lenka 1.12.2018 at 22:48

  Nas starsi syn si preje x veci na ovladani – od auticka na jezdeni doma pres traktor, ve kterem by on jezdil venku, po stan, ktery se po zmacknuti cudliku sam postavi a pak i slozi, dale by rad rozsiril drevenou vlackodrahu a take chce hru Lodni bitva. Mladsi syn by rad panenku, jerab a auto na ovladani 🙂

 • Hanka 1.12.2018 at 22:51

  Syn si preje nakladni auto a dalsi koleje k vlackodraze.

 • Renáta Hovorikova 1.12.2018 at 22:52

  Syn by rád rybářské vybavení a dcerka zatím neumí říct.. Ale nejradši to,co starší brácha 😂

 • Vanda 1.12.2018 at 22:54

  Letos to je výživné ☺️ Jednou chce Edi všechno andělské, na druhy den zase všechno s Annou a Elzou, ale pořad vede kouzelnická hůlka s klobouk 🤩 Julínka chce všechno co starší segra 😒😄 ale jedno největší prani je cokoliv z měkkoušů s premenovacim motivem(flitry které se pohlazenim ruky mění barvu, celkový vzor) 😄😁

 • Renata Ševčíková 1.12.2018 at 22:55

  Kluci si přáli bagr a vysílačky 😉 Na fb sdílím a komentuji jako Renata Ševčíková

 • Eva Šamonilová 1.12.2018 at 22:56

  My jsme včera našli loňský dopis Ježíškovi a na prvním místě tam byla česací hlava. Stejně jako letos. Tak snad už letos příjde. Prostředí (3,5) se ještě nevyjádřila, ale vzhledem k tomu, že se převléká několikrát za den, sukýnka jistě potěší. Hlavně aby byla točivá. Nejmladší zatím nemluví 🙂
  Zítra otevíráme první adventní okénko, v kterém bude velká tuba tempery a půjdeme zmalovat (rozumějte vyzdobit 🙂 pokojíčkové okno.

 • Gabi 1.12.2018 at 23:11

  Z menší jsme to ještě nevytáhli a větší si nakreslila černou parní mašinku na dřevěné koleje.

 • Veronika Šarochová 1.12.2018 at 23:11

  Naše dvouletá Štěpánka má letos první přání od Ježíška a přeje si hlavně nějakou panenku, cokoli s Peppou a i na impuls maminky Kouzelné čtení od Albi 🙂

 • Nikol 1.12.2018 at 23:15

  Morskou pannu (3,5leta) a rtenku😂jinak kuhnuv detsky sbor mame s lidovkama👍

 • katrinas 1.12.2018 at 23:15

  Naše dcerka (1,5 roku) sice ještě psát neumí, ale dopis namalovala a mně ho vysvětlila. Přála si plavky a míč, nějakého zajíčka (zajíčci jsou teď hodně v kurzu) a knížku (milovnice knížek je po mně). Ježíškovi už letos společně nazdobíme stromeček, tak snad ji nezklame.

 • Lenka Kovařčíková 1.12.2018 at 23:16

  To mě starší dítko miluje knihy a letos si obzvláště přeje od Ježíška knihu Houby – podivuhodné skutečnosti ze života hub, o kterých jste neměli tušení. Ale k tomu ještě dostane knihu Kde domov můj 😉

 • Kristýna Háblová 1.12.2018 at 23:18

  My píšeme dopis pro Ježíška zatím tím stylem, že z katologu hraček vystřihujeme a lepíme, co by si syn přál…a tento rok probíhal výběr tak, že jsme na okno mohli položit přímo celý katalog 😀 Ale nakonec nejvíc top bylo lego, chodící pejsek a samozřejmě pořádné auto.

 • Petra 1.12.2018 at 23:21

  Naše dcerka moc ráda zpívá – i koledy (Hajdom, hajdom, fidlidom už nás teď frčí😂), tak by to byla super výhra.
  Od Jeziska si přeje panenku Frozen a modelinu 😍

 • Jolana 1.12.2018 at 23:35

  Dcera Ježíškovi nakreslila obrázek a prohlásila, že za všechno, co jí donese, bude šťastná.
  Syn si přeje spinner a detektor kovu.
  Přeji krásný předvánoční čas.

 • Vendula Sliwka 1.12.2018 at 23:39

  Lego ledove kralovstvi a knihu justynku a asistencniho jendorozce. Jsou tri roky ale mluvi o tom uz od cervna 😍

 • MarieSmáková 2.12.2018 at 0:04

  Syn by si přál “superný” auto,nejraději celý integrovaný záchranný systém:-)))

 • Lenka Hermanová 2.12.2018 at 0:41

  Starší syn (skoro tříletý) letos poprvé maloval dopis pro Ježíška. Namaloval cisternu a motorku s pánem. A vždycky, když kolem nás cisterna projede, tak řekne ,,Maminko, takovouhle bych chtěl cisternu”, tak snad jí dostane 🙂 A mladší syn (tomu budou dva) by si příl batůžek, jako má bráška. A díky staršímu bráškovi, který je často jako jeho mluvčí víme, že by chtěl náklaďák a motorku. Knížky oba kluci milují, takže to je u nás sázka na jistotu.

 • Tereza Vykydalova 2.12.2018 at 1:01

  Díky za krásný článek! Dopis Ježíškovi jsme psaly v pondělí – největší přání 3-lete dcery balanční medvídek (hračka pro miminka😁, ale Ježíšek ho určitě donese, už jen proto, že něco podobného dostane i 8 měsíční dcerka). Pak nějaká knížka, hra… Největším dárkem bude houpací prkno, ale o tom ani neví, že existuje. Uvidime z čeho bude mít největší radost.

 • Buroška 2.12.2018 at 3:15

  Ahojky Míšo ☺ Jsou to první opravdové Vánoce s Cipískem, kdy z toho něco bude mít (a já se na ně nesmírně těším!). Povídali jsme si o Ježíškovi a má jasno: ‘pich pich, tajo a puh’ (rozuměj Ježíšku, prosím traktor s pluhem – ta dětská logika, spojil si Ježíška a ježka 😂).

 • Eva Hrušková 2.12.2018 at 4:27

  Syn toho tatim jeste moc nenamluvi, ale chtel by každopádně nake “mnami” (to chce porad), huuušš (vlacek), auto, bagr a u toho jeho slovni zásoba končí 🙂

 • Petra 2.12.2018 at 7:18

  Jé, tyto písničky máme moc rádi. Koledy teda neznáme, ale lidovky pouštíme hodně často. Krásné je výtvarné zpracování. Náš mladý pán psal Ježíškovi o vláček a koleje, kamion a letadlo.

 • hanka 2.12.2018 at 7:37

  super článek, u nás máme celé svátky hodně minimalistické, od výzdoby po zvyky i dárky… ale postupně kluky zapojuji do různých zvyklosti a tak nějak si hledáme naší cestu. Pečeme jen trošičku, pro tu atmosféru. A Ježíškovi si nakreslili (5) robotanka a (3) robomeka (rozuměj robo nákladák na auta).

 • Helena Kotrchová 2.12.2018 at 7:48

  Lego, Albi tuzku a knihy – delsi dobu,takze to prinese. Ale kazdy den si pak preje dalsich asi 20 veci,ktere vidi kolem sebe 😂 Barbie karavan, Jeleni dum… to ma ale smulu 👻

 • Irena Durdilová 2.12.2018 at 7:54

  Krásný článek Míšo, mluvíte mi z duše. U nás se letos psalo Jeziskovi o kolo se šlapkama😀

 • MaGa 2.12.2018 at 7:59

  Garáž pre autíčka a k tomu poriadne auto :-).

 • Martina 2.12.2018 at 8:20

  Dcera si letos napsala dopis úplně sama. Nejlepší jsou perly jako “plastovího koně” (myšleno Schleich) a “štěstí na závody” (to nevím, kde bude Ježíšek shánět:-) děkuji za soutěž

 • Zuza 2.12.2018 at 8:22

  U nás letos šlapací kolo!;-)

 • Terka 2.12.2018 at 8:25

  Syn říkal, že dopis psát nebude, že mu stačí formule. Nakonec dopis napsal a chce černou formuli. A u kamaráda si vyzkoušel Albi tužku a o tu si napsal taky. Tu už jsme měli koupenou předtím, tak aspoň jednu přání splníme, černou formuli se nám zatím sehnat nepodařilo ; )

 • Maria Soukupova 2.12.2018 at 8:28

  syn hada, letajici ryu a masku a dcera doktorsky set… nekde u vas tusim i nejaky clanek o doktorskem setu byl, nebo se pletu?

 • phn 2.12.2018 at 8:30

  Je v prvni tride a nejvic chce pero se spickou:-)
  Mladsi je to zatim jedno..

 • Lucie 2.12.2018 at 8:42

  Moc krásný článek, děkuji,u nás letos je největší přání myška ze zverimexu (hračka pro psy😂), nevím co dceru tak nadchlo😏každopádně ji hodně baví různé kvízy a hry, takže těch bude mít letos více.

 • Lenka 2.12.2018 at 10:17

  Dcerka má 20 měsíců, takže Vánocům a dávání dárků pod stromeček ještě nerozumí, sama toho také moc nenamluví, ale určitě si přeje, abychom byli spokojení a veselí, hlavně zdraví (letos jsme dvakrát málem přišli o tatínka). Dostane pod stromeček stavebnici, knížky, nějaké oblečení a věci na malování. Hodně hraček či aktivit jí vyrábím sama a mají větší úspěch než věci kupované. Možná dopis zkusíme namalovat…Děkuji za článek a přeji poklidné prožití adventu 🙂

 • Pavla 2.12.2018 at 10:30

  Starší má jako veliké přání auto na dálkové ovládání, ale zatím mu splněno nebude, s malým raplem doma nejsme schopni zabezpečit aby přežilo déle než 5 minut 😀 naštěstí to chápe a věřím, že zklamání nebude 🙂

 • Markéta 2.12.2018 at 10:54

  Na perníčky se teprve chystáme. Moc se na to spolecne pečení těším. Snad jen nám to nějaký bacil nezhati.
  Dcerka si přeje od Ježíška domeček pro panenky.

 • Marie 2.12.2018 at 10:58

  Díky za pěkný tip na CD. U nás se dnes pustíme s kluky do výroby adventního vence… Dřív nebyl čas. Tak snad se ta předvánoční nálada dostaví.
  Kluci si prejou autíčka a v pátek viděli v obchodě tu lego Duplo masinku, co umí i covuat a byli z ní nadšeni.

 • Maria 2.12.2018 at 12:14

  Dceři je 15 měsíců ještě si o nic neřekla 😉

 • Jana 2.12.2018 at 12:55

  Pohodový článek, paráda! Malá ještě nemluví. Kdyby mluvila, tak by asi chtěla zase zavést kojení i přes den.

 • Alena Trechová 2.12.2018 at 13:09

  Starší syn si přeje hasičské auto. Dvojčata jsou ještě malá (1,5 r.), tak jsme vymysleli přání za ně. Synovi velkou tatru na ježdění a dceři panenku. A museli jsme napsat i o lego 🙂 To si ale přejí všichni dohromady.

 • Veronica 2.12.2018 at 13:35

  Vsechno co zrovna vidi 😀 to jen slysim to nutne potrebuji a tady to taky. Ale nejvic si preje pokladnu at si s dedou hraje na obchod 😉

 • Andrea D. 2.12.2018 at 13:55

  Jedno z vánočních přání, které se zatím nemění, je jeřáb 😉

 • Magda 2.12.2018 at 14:02

  Ahoj Míšo, letos jsem se rozhodla, že si chci užít nejen Vánoce, ale celý advent, takže jsem s chystáním začala brzo (což mi není vůbec podobné), většinu dárků už mám koupených a cukroví objednané. Bude bezlepkové a bez cukru, tak mi tolik nebude vadit, když se do něj pustí i děti. Pořád je držím velice zkrátka co se týče sladkostí. Perníčky jsou u nás základ, tak ty jsme si upekli sami, abychom provoněli byt. A dopis pro Ježíška teprve budeme psát, ale určitě v něm bude garáž a auto. Přeji hezký a pohodový advent i u vás.

 • Petra 2.12.2018 at 14:09

  Skoro 5letá si přeje panenku s vlasama, co může česat a nějaké šaty. Mladší (3 a půl roku) si přeje každý den něco jiného. Miluje krtka a modrou barvu, tak ještě něco musím vymyslet. A nejmladší (16m) zatím ještě přání nemá. Zrovna po nějakých koledách koukám.

 • Hanka 2.12.2018 at 14:10

  Syn letos prekvapil chce smazak, jit do kina a pak poslat penize na unicef pro deti do afriky! 😉 haanyy@seznam.cz

 • Eva K. 2.12.2018 at 14:24

  Krásný článek, díky za něj 🙂 Naše maličká zatím vnímá hlavně ta světýlka, takže bude stačit když Ježíšek přinese hezký rozsvícený stromeček. Ale třeba synovec v tom má jasno, chce všechno z katalogu Pompo 😁

 • Hanka 2.12.2018 at 14:37

  Nejsem uplne nadsena, ale preje si detska malovatka, nevim jak se s tim popasuju… u babicky totiz vykramovala malovani a ta ji od te doby necha sem tam udelat carku, nalakuje nehtik… mne se to moc nelibi.. ale treba to zakamufluju barvami na oblicej 🙂

 • Lukáš Lukiss 2.12.2018 at 15:26

  Dcerka nám to ještě sama neřekne, ale vypozorovali jsme zálibu v panenkách, takže letos jednu dostane i s celou výbavou.

 • Julie 2.12.2018 at 15:32

  Živé zvířátko.

 • Zuzana Kudrnová 2.12.2018 at 15:37

  Nejvic by si pral ctyřkolku, jelikoz videl, jak na ni jezdi kluk od sousedu. Ale Jezisek uprednistnuje pohyb aktivni, nikoliv pasivni…. takze mu vnuknul, aby si pral loutkove divadlo… no vim, asi je to trochu nefer…. ale mne se ty elektricke ctyrkolky fakt nelibi 🙉🙈🙊.

 • Martina 2.12.2018 at 15:56

  My letos budeme psat (asi dnes) Jeziskovi o kolo se slapkami, po kterem dcera (2 a 3/4) uz od leta touzi (bude to jak jinak nez Woom 🙂

  S tipem na CD jste me moc potesila, protoze uz si tyden rikam, ze musime nejake poridit. Takze ho jdu rovnou objednat a kdybychom nahodou vyhrali, budeme mit prima darek pro nektere z deti v rodine 🙂

 • Helena K. 2.12.2018 at 16:01

  Děkuji za hezký článek a přeji vám krásný advent hlavně bez nemocí. Tip na CD s vánočními koledami se teď hodí, zrovna nějaké nazpívane dětmi sháním, mladší dcera strašně ráda zpívá. Dopis Ježíškovi jsme ještě nepsali, ale starší dcera pořád mluví o Lego friends a mladší si přeje sukýnku. Krásnou první adventní neděli

 • Petra 2.12.2018 at 16:43

  Filípek (2 roky) si přeje bonbon a pampelinu (plastelínu).. moooc pampeliny 😂

 • Janka 2.12.2018 at 16:53

  My jsme doma také právě domarodili 🙂 Tyto písničky mají děti moc rády a pouštíme si je na Youtube, takže za dáreček bychom byli moc rádi 🙂 Jinka naše Danielka si přeje letos duhovou houpačku a Tomášek (půl roku) ji dostane také 🙂 Teda letos to bude u nás jeden krásný společný dárek 😀

 • Zuzana 2.12.2018 at 16:57

  Syn nakreslil letos první dopis Ježíškovi a prý si přeje motorku na hraní a sněhuláka :o)

 • Renata 2.12.2018 at 16:59

  Hezký den, ráda jsem si znovu přečetla článek o adventu. U nás doma se to pořád ladí… Docela mě pobavilo dilema mého syna, který nechce, aby domů přišel čert, ale zároveň chce, aby přišel Mikuláš a něco mu přinesl. 🙂 Jinak na Vánoce si děti udělaly docela slušný seznam, ale nejvíc se čeká na růžovou koloběžku a na předškolácký stůl.

 • Vendul 2.12.2018 at 17:02

  Můj syn má věk i schopnosti pro jízdu na kole, chtěli jsme koupit

 • Vendul 2.12.2018 at 17:07

  Můj syn má věk i schopnosti pro jízdu na kole, chtěli jsme mu koupit nejake super, ale mluvi jen o bagru a kole nechce ani slyšet! 😉

 • Zlatka 2.12.2018 at 17:15

  Starší syn si přeje spoustu věcí – flétnu, autodráhu, inosaura.. to mladší nakreslil jen sluníčko pro Ježíška a prý nějaký knoflíček by si přál. Tak uvidíme jak to dopadne 🙂

 • Marie Gregorová 2.12.2018 at 17:50

  Syn si přeje žlutou motorku a popelarske auto s popelnicema 🙂

 • Martina Walczysko 2.12.2018 at 18:14

  Dárků si přál děti hodně, tak napíšu jen ty nej – starší dcerka si přeje volací hodinky a kouzelnickou sadu, mladší plyšového tuleně a velké překvapení 🙂

 • Sylva Sejpková 2.12.2018 at 19:18

  nás se Sofi prvně čekají čerti ve školce, tak jsem zvědavá…. Sofi si přeje zpívající panenku a Juli sněhuláka Olafa….

 • Lenka H. 2.12.2018 at 19:25

  Zatím nevíme, co si přeje, protože je malá, ale chystám se ušít teepee 🙂

 • Lucia 2.12.2018 at 19:27

  Koloběžku 🙂

 • Lenka Sedláčková 2.12.2018 at 19:29

  Naše 4,5 letá Eliška si preje mikrofon , kytaru, kouzelné čtení a pro bráchu 1,5 velký bagr na písek 😊

 • Martina 2.12.2018 at 19:40

  Starší dcerka ( 5 let) si přeje Lego Friends a mořskou vílu a mladší (3 roky) pochopitelně chtěla úplně to stejné aby náhodou nebyla pozadu :o) .

 • Martina 2.12.2018 at 19:40

  U nás je to stavebnice mine craft. A ti mladší dva se zatím nevyjadřují, zatím jsou moc malí 🙂

 • Martina 2.12.2018 at 19:42

  To je dneska nádherná výhra. Starší dcerka ( 5 let) si přeje Lego Friends a mořskou vílu a mladší (3 roky) pochopitelně chtěla úplně to stejné aby náhodou nebyla pozadu :o) .

 • Daniela 2.12.2018 at 19:46

  Náš Honzik zatím žádný přání nemá má čerstvě dva roky, ale na Vanoce dostane bratříčka nebo sestřičku ❤❤❤

 • Eliška Gřešková 2.12.2018 at 20:01

  U nás syn má zajímavé přání, které se pořád mění. Nicméně by chtěl Woodyho z Příběhu hraček.

 • Andrea 2.12.2018 at 20:05

  Ahojky, naše 5,5 léta dcera má v dopise namalovaného koně a bonbóny. Jako kůň to zdaleka nevypadá a bonbóny vypadají maximálně jako koníkovy koblížky 😂

 • Petra Zh. 2.12.2018 at 20:09

  Jééé CDčko mám v plánu koupit už asi 14 dní, kdy ho nějaká maminka doporučovala na Montessori bazaru 🙂 Dcerce je 2,5 takže úplně sama ještě nenapíše Ježíškovi, ale dostane kameny – tip od Vás a i jsem využila slevu 🙂 tak se těšíme a budeme na Vánoce v Tatrách stavět a skládat 🙂 Jinak od babičky dostane vláčkodráhu, protože děda se chce vrátit do dětství 🙂
  Krásný 1. advent 🙂

 • Barbora Liskayová 2.12.2018 at 20:11

  Naša je na úrovni toho jogurtu a ešte babanu (banán) 🙂 Verím, že pripravená kuchynka ju tiež poteší.

 • Hanka 2.12.2018 at 20:19

  Ctyrleta si preje veci a knihy s oblibenymi postavickami. Prvnacek si preje lego, figurku mamuta a 20 milijonu (pisu jak bylo v dopise) korun. A taky do dopisu napsal nejake prani pro ostatni cleny rodiny.

 • Markéta Němčanská 2.12.2018 at 20:28

  Syn (5let) si přeje kytaru a lego a dcerka (2 roky) si přeje růžové autíčko a pejska 🙂

 • HUŠKOVÁ ZDENA 2.12.2018 at 20:31

  Emče jsou teprve 4 měsíce, tak si přejeme za ní.

 • Zdenka 2.12.2018 at 20:34

  Náš skoro tříleťák zatím nic konkrétního nevyslovil. A to dnes jsem s ním chtěla malovat obrázek, co by se mu líbilo. Na to, že je dost upovídaný, skončili jsme u verze “nějaký dárek”. Dostane vláčkodráhu, tabuli na malování a nějakou knihu.

 • Petra 2.12.2018 at 20:42

  Letos jsou to první Vánoce, co si Emma fakt něco přeje. A je to koník s hribatkem pro panenku. Tuto věc viděla poprvé v hračkářství někdy v září, kdy ji babička koupila panenku za statečnost u paní doktorky. Takže když mi přání před měsícem řekla, chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, co to vlastně je 🙂 takže toto se ji splní. Jinak samozřejmě cokoliv vidí, tak říká, že to ji třeba Ježíšek přinese 😉

 • Hana 2.12.2018 at 20:46

  Anicka si hlavne preje dvojdilne plavky s podprsenkou (6 let) 😂

 • Tereza S. 2.12.2018 at 20:46

  Syn si preje lego:) ale Jeziskovi nepsal, protoze si nemohl vzpomenout, co by vlastne chtel:)

 • Adela Vejvodová 2.12.2018 at 21:04

  Dcera je velmi skromná a přeje si jen plyšového pejska. Akorát už jich má doma asi pět :-/

 • Milena Buřinská 2.12.2018 at 21:10

  Naše děti si přejí mikrofony pro jejich neustálá pěvecká vystoupení, plyšáky / no, kam za chvilku s nimi? Bude pak rozdávando/. Lego, toho není nikdy dost a nové fixy.

 • Radus 2.12.2018 at 21:15

  Cd znám, moc se mi líbí, pouští se hodně ve školce, ale už mi jedna kamarádka řekla, že je to moc depresivní pro děti :). Jinak naši kluci tradičně lego- vlak , autodráhu Carrera, masky , na přestrojení, garáž

 • Lucie Buriánková 2.12.2018 at 21:16

  Mám staršího školáka. Ježíškovi už nepíše, rovnou svá přání vyvěšuje na lednici, ať to máme pěkně na očích. Přeje si herní počítač, což vzhledem k financím zůstane nesplněno 🙁 Ježíšek ale nadělí společenské hry, kníhy, stavebnici, doplňky k mobilu a zážitek.

 • Michaela 2.12.2018 at 21:17

  Nase 2,5 letacka si preje lego duplo vlaček a “bejbinku” to je nazev pro vsechny panenky 😂a nase 5 leta chce jednorozce lunu a vlastne trictvrte katalogu z hračkarstvi 😂 ale v tom mnozstvi nezapomnela na darek peo maminku tatinka pejska a zbytek rodiny 😍

 • Štěpánka 2.12.2018 at 21:27

  Kolo a koloběžku.

 • Michaela Pušová 2.12.2018 at 21:38

  Tříletá dcera si řekla jen o blíže nespecifikovanou knížku, roční si zatím říká jen o tátu (oblíbené slovo) 😀 takže to máme letos jednoduché 🙂

 • Veronika 2.12.2018 at 21:43

  Elinka si zatím nic nepřeje, ale kdyby jo… určitě by to byla nějaká knížka 🙂

 • Karolina 2.12.2018 at 21:57

  Spoustu věcí, auto na ovládání, transformery, lego, ale i woodyho a buzze z Toy story 🙂

 • Renata 2.12.2018 at 22:09

  Dvouletá dcera nám tento týden vůbec poprvé řekla přání, co by chťěla od Ježíška pod stromeček. Přeje si oranžovou plastelínu 🙂

 • Jolly 2.12.2018 at 22:14

  U nás si naše šmudlinka asi zatím ni nepřeje, nebo to aspoň ještě neumí říct, ale ani neví moc co jsou to Vánoce, ale myslím, že letos by to už mohla zjistit:) má 17 měsíců. Ale myslím, že panenka miminko by se jí moc líbila, protože strašně miluje miminka a taky pejsky:)

 • Iveta Ptáčková 2.12.2018 at 22:19

  Skvělý adventní dárek. Už delší dobu mám na CD zálusk, takže by bylo skvělé ho vyhrát. Dcerka si přeje k Vánocům pejska, co plní povely – takže jsme vybrali pejska Lucy 🙂

 • Hanka 2.12.2018 at 22:26

  Moc krásný článek.Od léta se u nás nemluví o ničem jiném než o kole a přilbě.Tak snad to ten Ježíšek unese.

 • Petra M 2.12.2018 at 22:30

  Oba si přeji knížku a překvapení 🙂 Syn ještě hru a dcera vílu.

 • Iva 2.12.2018 at 22:32

  Naše parádnice si přejí šaty a mladší dcerka by moc chtěla živého králíčka.

 • Adela B 2.12.2018 at 22:39

  Naše holky si přejí lego friends a oblečky na panenky … dětem se ty dárky ještě vybírají dobře 🙂

 • Míša 2.12.2018 at 22:44

  Díky za tip na CD 🙂 dcera si přeje pejska a syn lego, auto na ovládání, robota, laserovou hru , Ježíška by strhnul 🙂

 • Eva 2.12.2018 at 22:49

  Syn ještě své přání vyslovit neumí, ale asi by to bylo něco jako “mlíčko na dobrou noc” 😀 Tak to dostane a taky dřevěnou houpačku, tak snad se Ježíšek trefí 😉 Děkuju moc za objevení těchto překrásných koled, už několik let hledám a nenašla jsem tak krásné, jako tyto! Moje přání Ježíškovi je tedy jasné 🙂

 • Míša 2.12.2018 at 22:51

  Starší si frčí na autickach Bruder, nejradši by zaskrtal celý katalog, ale k mému nadšení má rád i knížky, takže pod stromeček bude od obojího něco. Dopis pro Ježíška sme ještě nezvládli. A mladší bude nadšená z čehokoliv, hlavně když to skončí kojením teď spaním 😀

 • Šárka 2.12.2018 at 22:56

  Syn chce zlute auto:) chce jen auta..same auta, same auta…mame jich doma pres 100 (jeste po tatinkovi) a stale to nestaci:D

 • Ivana 2.12.2018 at 23:02

  U nás bola dlho na pretrase “stavebnica”, a až pred pár dňami som sa dopočula o kočíku pre bábiky. Stavebnicu si dcérka rozbalila dnes na narodeniny, tak kočík bude asi pod stromčekom.

 • Elizabeth Venkrbcová 2.12.2018 at 23:03

  Skoro dvouletý syn ještě moc nemluví….ale když jsem se ptala, tak vedou knížky a autíčka. 😉 Hrozně rád má hudbu, tak věřím, že i cd by ho moc potěšilo. .-)

 • Lenka B. 2.12.2018 at 23:09

  jelikoz mu bude rok, nevim co si preje. ale cekaji na nej knizky a drevene provlekacky a puzzle

 • Jana Svobodova 2.12.2018 at 23:15

  Dcera si přeje auto na dálkové ovládání.

 • Katerina Pipalova 2.12.2018 at 23:18

  Letos si moje dcera uz straaasne dlouho preje jedinou vec a tou je pokladni kasa. Kdykoliv jdeme kamkoliv kde ji maji na hrani nebo ji prodavaji, je z ni unesena…..

 • Radus Smitalova 2.12.2018 at 23:28

  My máme ještě to super období, kdy si syn nejvíc ze všeho přeje být s rodinou. Vždy když se ho zeptám, co si přeje k narozeninám/ Vánocům, tak je to babi, děde 🙂

 • Veronika 2.12.2018 at 23:45

  Miso diky za dalsi skvely clanek ⭐️ Dcera (4r) si letos preje dostat jojo 😁🤷🏼‍♀️ Tak snad Jezisek jeji prani vyslysi 😂
  Jinak pokud bych si neco mohla prat i ja, tak by to bylo zdravi mych deti, jelikoz jsme neustale na hromadce a vubec si neuzivame adventu 😕
  Sleduji pres email, komentuji na fb a sdilim 🍀🍀🍀

 • Markéta 3.12.2018 at 0:01

  Dcery se tento rok shodly – hru IceCool

 • Lenka K. 3.12.2018 at 0:10

  Naše holky si přejou většinu z hraček co si zrovna prohlížím na webu. Ale lyže a mobil je samostatné přání naší šestileté (ale ani jedno asi nedostane – lyže radši na týden půjčíme a na mobil je ještě malá). Mladší zatím nic konkrétního, teda nejlépe všechno.

 • Ivona 3.12.2018 at 0:46

  Syn je ještě moc malý, aby si něco přál. 😊

 • Pavla FJ 3.12.2018 at 3:40

  U nás si přeje silnici :)))

 • Pavla FJ 3.12.2018 at 6:53

  Malý si letos přeje silnici :)))

 • Petra 3.12.2018 at 7:33

  Kubíček si letos přeje myčku na autíčka, transformera (vůbec nevim kde k tomu přišel, asi školka) a 3D puzzle botičky na pastelky .-) Ale jako hlavní dárek dostane kolo a robota, který vypráví o vesmíru, o který se už přes rok strašně zajímá a ví o něm víc věcí jak já….třeba co se Phobos a Deymos a který z nich spadne v budoucnosti na Mars :-O Petra

 • Kristýna 3.12.2018 at 8:10

  Ještě zatím nic (2 roky);D

 • Klára Tošovská 3.12.2018 at 8:33

  Máme kluky 2/5/7 a letos to bude pro starší první šlapací kolo. Jsou trošku pomalejší, nejstarší to ještě asi nedá, ale bylo by mu líto, kdyby ještě neměl a mladší bráška ano. Moc to nepřeháníme, pár autíček a knížek je každý rok 🙂

 • Kateřina Kolářová 3.12.2018 at 8:45

  Starší si přeje vláčkodráhu (což mu s radosti splníme) a mladší (3 měsíce) je zatím spokojená s maminkou.

 • Lucie 3.12.2018 at 8:52

  Kuličkodráha, flitrové triko a vypadá to na další tatrovku.

 • Jitka 3.12.2018 at 9:03

  Po tomto CD už jsem koukala, když jsem ho zahlédla na jednom e-shopu. Letos bude první pečení s asistencí dcerky, na to jsem zvědavá 😀 Ještě si neumí říct, co by pod stromeček chtěla, ale v hračkárně se vrhá na kočárky a žasne nad panenkami, tak je to asi jasné 🙂

 • Hana Svobodová 3.12.2018 at 10:13

  Moc milý článek! Dcera si přeje panenku miminko, lego, loutku a syn ještě nemá z Vánoc rozum. Ale dcerka za něj rozhodla, že když má rád vláčky, že by mohl chtít vláček. Takže jakmile se řekne Vánoce, tak syn začne dělat š-š-š.

 • Veronika V. 3.12.2018 at 10:55

  Tak starší má sepsány celý seznam, ale nejvíc si přeje kolébku pro panenky. Ta mladší je skromnější, chce dům pro panenky a podlahu pro panenky, tak jsem zvědavá, jak Ježíšek zvládne tu podlahu 😀

 • Veronika Patočková 3.12.2018 at 11:09

  Starší syn je blázen do Pořárníka Sama, takže si přál jeho auto a skutr. Mladšímu je teprve rok a čtvrt takže jeho přání nám zůstávají skryta, ale rád hasí s bráškou, tak to vidím taky na nějaké hasičské auto.

 • Miška 3.12.2018 at 11:14

  Naše dcerka si přeje sníh (má jezdit se školkou na lyže a miluje zimu) a pak koloběžku. Starší syn si přeje zimní návleky na kolo, knížku o vlacích a vlak Lego City a mladší syn si napsal o fotbalový dres, brankářské rukavice a branky. Zdraví Míša

 • Kaja Nowakova 3.12.2018 at 11:36

  Syn, jako čerstvy tříletak, si přeje najít pod stromeček první šlapací kolo 🙂

 • Leni 3.12.2018 at 12:30

  já se neodvažuju zeptat 😀 máme na zítra v adventním kalendáři úkol napsat ježíškovi, ale strašně se toho bojím, protože se děsím, že tam dcera nakreslí něco, co absolutně nebudu schopna sehnat (a nebo to nebudu chtít sehnat) a ona pak bude zklamaná 🙁 vždycky se jí snažím nasměrovat nějakým směrem (alá dárky, co už mám pro ni dávno schované ve skříni), ale nevim nevim… zatím řekla, že by si přála plyšovou rybičku dori (protože se jmenuje dorotka a říkáme jí dori), tak to jí ráda splním. a mladší zatím nemluví 🙂

 • Eva Kmochová 3.12.2018 at 13:33

  Naštěstí si zatím ještě nic nepřejí 🙂

 • Eliška Dadáková 3.12.2018 at 13:41

  U nas si kluci preji Nakladni vlak od Lego duplo a na seznamu nesměl chybet bagr:-D

 • Lenka Pěnkava Kotroušová 3.12.2018 at 13:52

  Ještě jsme Ježíškovi nepsali, většinu dárků jsem vybrala já a jeden co si dcera napíše, bych jí ráda pořídila. Uvidíme, zda tam bude něco reálného 🙂 Letos mimo jiné dostane dcera mikroskop, a tip jsem našla samozřejmě u Vás, takže děkuji 🙂

 • Hanka 3.12.2018 at 14:00

  Krasny clanek plny vánoční atmosféry a teseni se na Vanoce 😊 S certy to mame stejne, doma je to nejbezpecnejsi misto, a proto sem certi nesmi. Nemam ani rada straseni certy, rikame si, ze certi jsou jen v pohadkach. Loni jsme se sli projit ven a nejake mikulasske skupinky jsme potkali a ja si rikala, ze takto to bohatě staci. Mikulas v mych ocich by mel mit prirozene charisma s tou spravnou spetkou autority, andilek by mel byt ztelesnenim dobra v nas a čerti predstavuji naše svědomí. Ale v kazdem pripade by Mikulas mel byt ten, kdo ma nad certy moc a ne jak je dnes casto videt, ze certi divoci a Mikulas stoji vzadu a certi si z nej nic nedelaji. To k tem certikum 🙂
  No a darecky.. letos je na seznamu prani treba dalekohled a lampicka nocni oblohy 😊

 • Lucie Kuchařová 3.12.2018 at 14:10

  Bagrrrr 🙂

 • Veronika 3.12.2018 at 14:14

  U nás budou Vánoce poprvé letos trochu jinak, což je asi největší splněný dárek pro mě. Nechtěla jsem trávit Vánoce ve třípokojovém bytě v paneláku a tak jsem si vybrala krásnou chalupu k pronájmu na celý týden. Co se týče pečení, letos to přehánět nebudeme a protože sebou na pobyt bereme jednu babičku, tak ta poctivě peče. Ohledně dárků mé dcery, byla prý strašně skromná a říkala maminko já chci letos jenom robotického pejska. A ten už je naštěstí doma.

 • Kateřina 3.12.2018 at 14:40

  “Psát” dopis Ježíškovi je vždy náročná situace. Předloni dcera kreslila a nejednou začala strašně plakat. Dobrých 20 mi trvalo, než jsem z ní dostala, že se bojí, že Ježíšek nepozná, co namalovala. Loni zase měla najednou problém, vejít se do limitu tří přání, pořád dopis předělávala – nakonec to vyřešila, že domalovala přání i za svou mladší sestru. Letos se teprve chystáme. Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat..

 • Veronika Plevová 3.12.2018 at 15:02

  Pod stromečkem bude kuchyňka, protože obě naše děti (2 a 4 roky) milují hry na vaření, pečení a stolování, a kdekoliv nějakou kuchyňku mají, hned se k ní hrnou:) Jinak čerty domů taky nezveme!

 • Katarina 3.12.2018 at 15:07

  Nas syn si zela auticko na dialkove ovladanie a cisternu 🙂

 • Lucie 3.12.2018 at 15:35

  Vaše děti mají skromná a hezká pranicka. Syn si přál aktovku, nakonec ji chce k narozeninám za pár dní. Chtela jsem , aby ji vyzkoušel. Teď chce rycek, lopatku, motyku…a kukly motýlů, ale ty dodávají až na jaře.Dcera by si přála pro panenku auto. Saty pro sebe jako pro princeznu. Chtěla by tablet, který má sestřenice, ale má jen 4 roky a tak vysvětluji,že ještě ne.Jde to těžce.

 • Iva 3.12.2018 at 15:59

  Dcera by si přála cokoliv od Barbíny…. Barbínky, sanitku, kadeřnictví, karavan… samá skromná přání 😀 😀

 • Kateřina Spejchalová 3.12.2018 at 18:06

  Dvouleťáček si přeje LEGO a čtyřletý postavičky z Tlapkové patroly a pro sebe a brášku policejní vysílačky a hasicí přístoj ♥

 • Pavla 3.12.2018 at 18:34

  Starší Vojtíšek (3,5 roku) si přeje každý den něco jiného, ale většinou jde o auta, traktory a vlaky. Mladší Zorka (16měsíců) nechává výběr na mě 😉 ale moc se ji líbí kniha Kde je pan sova, na kterou jsme narazili v knihovně, a proto už má v dopise podobnou Kde je pan Jednorožec. 😀

 • Alice 3.12.2018 at 19:06

  starší klouček má dva roky, tak ty přání zatím neznáme 🙂

 • Petra Kadlecová 3.12.2018 at 19:58

  auto, auto, auto, auto – závodní, hasiče, terénní a asi je dostane, protože narozeniny má jen pár dní předem a velikou rodinu, co na něj myslí.

 • Tereza Špirhanzlová 3.12.2018 at 20:05

  Syn si opět vybral vláčkodráhu. Sice máme už plnou krabici kolejí, ale když vláčky – tak vláčky 🙂

 • Michaela Kárová 3.12.2018 at 20:20

  Náš kluk si přeje knížky o hasičích s otvíracími okýnky, myslím, že to Ježíšek zvládne. Pěkné dny, Michaela.

 • Kateřina Vítů 3.12.2018 at 20:25

  náš malý ještě nemluví, ale určitě by to byl vláček, kdyby to mohl vyslovit 🙂

 • Dáša 3.12.2018 at 20:56

  U nás traktor Fend 😀 a valník. Když jsem říkala, že už se Vánoce blíží, tak mi povídá…blíží se ke mně traktor Fend 😀 Vánoce s dětmi jsou opravdu krásné!

 • Hana Misery Charvátová 3.12.2018 at 21:15

  Živého pejska a LEGO. No… asi dostane jenom to LEGO 😁 (já chci psa taky, muž je proti, protože by s ním musel chodit ven alespoň občas)

 • Jana 3.12.2018 at 21:15

  Obe deti si přeji kolobezky a batuzky, syn navíc Lego a dcerka domeček pro panenky.

 • Jana Habasko a 3.12.2018 at 21:19

  Panenku se zachodem:)

 • Marta 3.12.2018 at 21:29

  Našemu mrňousovi je teprve 10 měsíců, takže dopis ježíškovi ještě nepsal, ale koledy by se nám moc líbily.

 • Pavlína Rytířová 3.12.2018 at 21:38

  U nás dárky prozatím vybiráme my. Už se na to rozbalování těšíme.

 • Jana Habaskova 3.12.2018 at 21:49

  Panenku se zachodem

 • Noemi Vankova 3.12.2018 at 21:56

  Tak tohle CDcko si urcite poridime, protoze jsem dneska zjistila, ze jediny koledy na CD mame doma od Lucky Bile a ty kluky teda vubec nebavily! 😉 A nas starsi syn (4r) si preje boby s volantem a autodrahu a mladsi pak bagr nebo valec Rolik.. :))

 • Karolína 3.12.2018 at 22:00

  Naše slečny budou psát Ježíškovi teprve zítra. Zatím si zaškrtaly 90% hraček z celého katalogu .-) Ale myslím, že nakonec si napíší určitě o Lego, panenku L.O.L. Surprice a lyže nebo koloběžku. Nechám se překvapit.

 • Simona 3.12.2018 at 22:02

  Tak dcera na moji otazku co si preje odpovedela: Neco holciciho. Kdyz jsem se zeptala, co to je, tak rekla: panenky. A kdyz jsem rekla, co jeste, tak odpovedela: traktor! Nevite nekdo o holcicim ruzovem traktoru? 😂😂

 • Marcela Urbanova 3.12.2018 at 22:13

  Nejstarší to neustále střídá, teď zrovna si přeje amulet, prostřední chce panenku, ale tu už dostala k narozeninám, no a dvojčata chtějí hlavně moje prso kdykoliv se jim zlíbí 😂

 • Verča R 3.12.2018 at 22:55

  Roční syn určitě sní o nějakém jídle, je to totiž nás otesanek, který by nejraději od rána do večera něco baštil 😀 Čtyřletá dcera (naštěstí ) žádný vysneny dárek zatím nemá…sem tam se někde něco objeví a ona řekne ” to chci”, ale nic ještě nezopakovala 2 krát, takže to zatím neřeším 😀 mám docela hrůzu z chvíle kdy už začne navazno psát Jeziskovi a prat si něco neexistujiciho nebo (podle mě) naprosto priserneho 😀

 • Míša 3.12.2018 at 23:00

  Děti s přejí……sliz…..

 • Jitka Jurkovičová 3.12.2018 at 23:23

  Starší dcera (6 let) si přeje vše co vidí, ale sama si je vědoma a hlavně říká, že je jí jedno co dostane, hlavně, když budem všichni spolu. Letos budou první velké Vánoce u nás doma s rodinou z manželovy strany, takže přání se jí vyplní 🙂 A jinak si přeje kolo a to už ji čeká ve sklepě 🙂 Menší dcera chce kokino a autíčko 🙂 tak i tam věřím, že to ježíšek zařídí 🙂

 • Lucka 4.12.2018 at 0:00

  Syn má o dárcích jasno – chtěl by autobagr, autojeřáb, bagr, jeřáb… prostě ideálně celé staveniště 😀

 • Markéta Šmídová 4.12.2018 at 5:42

  Terka 2r, si přeje už asi měsíc lego a to chce taky pro maminku a tatínka abychom si i my měli s čím hrát. Minuly tyden k tomu přidala ještě čokoládu, a do dopisu ještě chtěla dopsat mysickovou marmeládou ( asi pochytila z Grufalla:)) . Ježíšek to ještě rozšíří o knihy a hru. Ale s tou mysickovou marmeládou si asi neporadi;)

 • Michaela Gajdorusová 4.12.2018 at 7:30

  Synovi jsou dva a přeje si hlavně auto a vláček.

 • Jitka 4.12.2018 at 8:46

  Kluci si samozrejme preji auta a vse co je pojizdne.:) jinak spolu radi peceme cukrovi a zdobime stromecek

 • Petra 4.12.2018 at 9:07

  Naše dcerka si moc přeje miminko a kočárek. Tak uvidíme, jestli to pod jedličkou bude:)

 • Lucie Plšková 4.12.2018 at 12:41

  Julinka 6let si přeje školní tašku a jednorožce od MLP a syn Honzík (brzy 3 roky)si přeje koníky.

 • Nikola 4.12.2018 at 13:37

  Nas dvouletak je doslova ,,ujety,,na auta,takze dopis jeziskovi mej obrazky jasny,nastesti se mi tam podarilo vtlacit I trochu nasich napadu 😁

 • lucie 4.12.2018 at 14:19

  dcera si preje same saty pro princezny – pro ni, pro panenky… – lociku, tianu… nelepe vsechny
  (a to nepisu, kolik jich uz ma..)

 • Hanka 4.12.2018 at 14:25

  Ježíšek bude letos zřejmě ve znamení Elsy, protože na dopisech není nic jiného než Elsa lego, Elsa postavička, Elsa oblečení… A také hasičské auto

 • Michaela 4.12.2018 at 16:04

  U nás zatím dcerka přání nemá, takže se snažím vypozorovat během roku, co by jí udělalo radost. Letos snad potěší kuchyňka, protože poslední dobou pořád něco vaří a peče 😉

 • Petra 4.12.2018 at 16:04

  Diky…ja u nas doma certy take nechci…a někteří to nechapou …. jinak nase holcicka si nejvic preje knizky a samolepky

 • Pavla 4.12.2018 at 16:13

  Lili si přeje náramek a domeček pro panenky, tak to máme v pohodě. Jen teda jsem koupila domeček a chci ho trochu vytunit (chápej, já něco chci a manžel je kreativní a moc šikovný a ten to bude muset udělat :-D). Loni jsem chtěla senzory blocks, můj výmysl a manžel dělal 😀 https://cz.pinterest.com/pavlakonen/vlastn%C3%AD-v%C3%BDroba/
  a Páťa chce to, co ségra, ale asi by ji stačilo hodně čaje 😀

 • Andrea 4.12.2018 at 17:24

  Emmička domeček pro panenky, Tobiášek dřevěné vlakové nádraží 🙂

 • Marie 4.12.2018 at 19:40

  Moji kluci chtějí cokoliv sportovního. Od kola po míč…

 • Jana 4.12.2018 at 20:23

  Naše holky si ve svém věku ještě velice žádné dárky nevymýšlejí ikdyž mají radost,když něco dostanou. A letos dostanou houpačku Spectra, duhové kostky – díky za slevy, nějakou tu knížku každá a každé jednu malou sadu z Playmobil, jedna koníka s povozem a jezkyní a druhá kočárek pro dvojčata s maminkou, ať mají i něco malého na hraní jen tak do ruky. Tak se těšíme až budou rozbalovat. 😊

 • Zuzana Pataky 4.12.2018 at 20:28

  Letos si dcerka poprvé přeje a to samolepku na skříň s pejsky, opravdovou princeznovskou korunku a mluvící tužku, co má kamarádka (Albi), takže v náročnosti zatím dobré 🙂

 • Linda 4.12.2018 at 20:39

  naše malá 1,5roku ještě sama neřekne co by chtěla, dostane dárky jen cca 3-4, ale určitě se jí budou líbit 🙂

 • Lenka A 4.12.2018 at 20:42

  Naši kluci si dopis letos ještě nepsali, ale Matýsek, ten si každý den hraje na obchod : doma, ve školce, na hřišti.. Tak letošní vánoce budou v tomto duchu. Ježíšek přinese pult s pokladnou, kávovarem, koláčky a dalšími drobnostmi. Tradičně nebude chybět ani knížka a desková hra.
  P. S. České koledy mám moc ráda já 🙂 k pečení cukroví ideální 🙂

 • Michaela Novotna 4.12.2018 at 21:17

  Nas maly prdola si preje nutne MBW, buldozer a dalsi Duplo, abychom mohli stavit veze 😉

 • Nikol Horáková 4.12.2018 at 21:45

  Syn ještě moc neumí dát najevo, co chce, takže vlastně ani pořádně nevíme. Ale autíčko nebo knížečka ho určitě potěší. A při návštěvě hračkářství tam furt tahal jednoho plyšového mimoně, tak jsem tam šla jednou bez něj a už na něj čeká zabalený pod jedličku 🙂

 • Katerina 4.12.2018 at 21:47

  Dcera jeste neumi mluvit, takze ani psat 😀 takze letos naposled (predpokladam ze pristi rok uz by nejake slovicko vyplodit mohla 🙂 muzu vybrat vsechny darky sama, tak jen doufam, ze se ji budou libit a tesim se na priste, az budu plnit konkretni prani 🙂

 • ella 4.12.2018 at 21:57

  Kristýnka chce koníka, nadobíčko a plastelínu – modrou 🙂

 • Barbora Folkova 4.12.2018 at 21:58

  Pečení nás letos ještě čeká, ale už se těším, jak se syn zapojí, v kuchyni mi pomáhá moc rád a spoustu věcí už sám zvládá.
  Hlavni dárek bude u nás kolo. A pak už jen nějaké knížky. Hračky budou určitě u babiček…
  Tohle CD koled neznám, ale určitě bude super, díky za tip.

 • Hanka 4.12.2018 at 22:45

  Článek jsem si s chutí znovu přečetla, pokochala se fotkami:) U nás se ještě Ježíškovi nepsalo, to asi až příští rok..ale když je řeč o tom, co by se synkovi líbilo, tak říká kombajn, tak ten musí pod stromkem být:))

 • Ivana 4.12.2018 at 23:43

  U nás momentálně frčí – Í Á….. takže syn určitě najde nějakého oslíka (v plyšové i knižní podobě)!

 • Lucie 4.12.2018 at 23:44

  Dcera (2 roky) si ještě nic nepřeje a syn (1 měsíc) chce zatím jenom mléko :-)…

 • Petra 4.12.2018 at 23:51

  Naše 22m prďolka si ještě nepřeje nic, ale kdyby věděla, že může, určitě by to byly varhany jako má teta v mateřském centru, kam chodíme. Miluje hudbu, takže tuhle soutěž si nemůžeme nechat ujít. 🙂

 • Jana Ingrová 5.12.2018 at 8:09

  Dcerka 10 chce letos Lego Harry Potter – úplně propadla této sérii, za 3 měsíce přečetla 4 díly.
  Synek 6 chce Lego Nexo Knights a psa.
  No tak to Ježíšek vidí na to Lego…

 • Andrea S. 5.12.2018 at 8:46

  Syn si hrozně moc přeje kytaru a mikrofon. V autě posloucháme CD od dědy a už umí všechny písničky. Jelikož děda hraje na kytaru, tak ta je asi top dárek. A pak chce pokladnu, abychom si doma mohli hrát na obchod.
  a koledy by do auta byli moc fajn. Jezdíem každý týden pryč, tak by se je krásně naučil 🙂

 • Zuzana 5.12.2018 at 9:47

  Naše dcera si samozřejmě přeje hračky, napsala Ježíškovi na první místo Lego friends – něco se zimní tématikou nejlépe 🙂 Také mile Little Pet Shop, s těmi si opravdu hodně vyhraje a moc by si přála i domečel právě pro tyto malé zvířátka 🙂 Díky za soutěž.

 • Karolína Dvořáčková 5.12.2018 at 11:51

  Abych byla upřímná, dětí se zatím neptám a vybírám jim dárky sama (3 a čtvrt roku a 1 a půl roku). Čekám, kdy s tím přijdou sami. Někdo se jich určitě někdy zeptá, co si přejí od Ježíška. Takže moje děti letos dostanou duhovou houpačku, dřevěnou farmu (zvířátka do ní postupně vyndavají každý den z adventních pytlíčků) a knížky: Dívka s havraními vlasy a dvě okýnkové od Svojtky (děkuji za tipy i za slevu). Příští rok se jich třeba už zeptám. Ten mladší by to letos stejně ještě neuměl říct. Děkuji za krásné články 🍀

 • Pavla 5.12.2018 at 13:39

  Syn si přeje od Ježíška robota a kolo. Tak uvidíme o Ježíšek přinese :-).

 • Alice 5.12.2018 at 13:43

  Dcerka si přeje Lego Friends a peněženku (nutně ji potřebuje při hraní s dětskou pokladnou), synovi je to ještě jedno, takže dostane tolik oblíbená autíčka a odrážedlo po dceři 🙂

 • Barbora Žilová 5.12.2018 at 14:40

  Syn si přeje velký kombajn, takže máme nachystaný od Bruderu 😊

 • Marcela Jonáková 5.12.2018 at 16:52

  Starší si přeje miminko s hýbací hlavou a mladší ještě nemluví 😀

 • Martina 5.12.2018 at 19:22

  Dcerce je 6 měsíců, tak mi to ještě nějaký čas nepoví 😁, ale máme pro ni od všeho trochu, teda prakticky všechno na Vaše doporučení, Míšo 😊 vzala jsem to přes knížky, prosvicovací hry, duhové kamínky nebo senzory blocks.

 • Táňa R 5.12.2018 at 19:56

  Starší si přeje kolo s přehazovačkou a taky ho dostane, mladší si nepřeje nic, ale dostane koníka Futu 🙂

 • Mirka 5.12.2018 at 20:54

  kouzelnou hůlku…třeba mi tady někdo poradí, kde takovou sehnat:)

 • Lucie Johaníková 5.12.2018 at 21:38

  Starší si přeje něco pro mladší sestřičku 🙂 to se mu splní. Snad jim ta sourozenecká láska vydrží napořád.

 • Eva Engeová 5.12.2018 at 21:45

  Naše “mimčo” má zatím 15 měsíců-ale jakmile je někde houpačka, tak je to super. Takže dostane starší Spectru a pak určitě nějaké Duplo. No a pak jakýkoliv balík, co se dá rozbalovat 😀

 • Denisa Jenčovská 5.12.2018 at 22:00

  Mladší má splnitelná přání – stavebnici, puzzle… U toho staršího je to horší – prý krajtu, ale tu fakt Ježíšek nedonese 🙁

 • Petra 5.12.2018 at 22:04

  Ctyrletanda si preje Barbie morskou pannu
  Sestiletak touzi po dronu (to ma teda smulu) a pak po plysakovi Paxim z naucneho serialu o vesmiru od ESA (tisicere diky kamosce, ktera tam pracuje a v mistnim suvenyrshopu mi ho koupila a dovezla do Cech). Mimochodem, znate Paxiho? https://www.youtube.com/watch?v=dxbOUNgukPY a dalsi – Jsou to super pribehy a decka to miluji 🙂

 • Darja 5.12.2018 at 22:04

  Syn ještě nemluví, ale překvapivě ma velmi rad knížky, takže určite nebudou chybět..;)

 • Petra 5.12.2018 at 22:17

  Starší dcera si přeje domeček pro panenky a jojo. Mladší ještě vybíráme dárky my 🙂

 • Pajak 5.12.2018 at 23:58

  Krásné CD! Zrovna dnes jsem na něj narazila na eshopu a nechávám si projít jeho koupi, tak to rozhodování mám o něco snazší 🙂
  Dcera zatím svá přání neumí sdělit, tak doufám, že tím co jí nadělíme, jí uděláme radost. Ale takové dítě má radost z každé nové a neokoukané věci 🙂

 • Petra 6.12.2018 at 13:18

  Dcera namalovala Jeziskovi morske panny, kostym Anny z Frozen a Gormity (to ji presvedcil braska, ze nutne potrebuje) 🙂 a syn spolecenske hry a stolni fotbalek.

 • Jindra 6.12.2018 at 15:56

  Ročák dostane zatloukacku a ctyřleťačka si moc přeje měnící triko.

 • Kacka 8.12.2018 at 14:07

  kluk si přeje rozšířit vláčkodráhu, holka chce koníčky

 • Kamila M. 10.12.2018 at 22:05

  Malej zatím nic, jsou mu necelé dva roky a zatím moc nemluví. Ale miluje krtka, tak dostane míč a nálekovou nížku s krtkem. A taky vláčkodráhu, co ho zaujala v herně 😉

 • Napsat komentář

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  Kam za námi

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Nejnovější příspěvky

  Na FB nechybíme, přihlaš se a nic Ti neunikne

  ×