Skinners | dětské ponožkoboty do vody i na skálu

Už je to pár týdnů, co se nás pět toulá napříč Kanárskými ostrovy a myslím, že teď už můžu zcela objektivně zhodnotit „boty do vody“, které jsme si v březnu zvolili jako botami „do nepřízně“ a prvně vezli někam ponožkoboty.

Tam, kde bosá noha nemůže, protože…pohodlí, nebezpečí, bolest, nutnost přezůvek… Upřímně? Když vešly ponožkoboty Skinners na trh, rovnou jsem je zavrhla, že „tohle pro nás není“ 😀 . Tak dnes omluvný verdikt…

Jako první ze čtyř ostrovů, které jsme si dali za cíl na naší pětitýdenní cestě, jsme navštívili Lanzarote. Pokud vám bude někdo říkat, že tam fouká, berte tuhle DŮLEŽITOU informaci na větší váhu než já 😀 . On to totiž není úplně obyčejný větříček!

Úplně nejsme nadšenci plážového povalování, protože to se všemi dětmi reálně nejde. Tedy ne těmi našimi (bez nich by se táááák válela 😀 ). Vydržely by to pár hodin a zbytek dne bychom vymýšleli zábavu „co na pláži“. Volíme tedy způsob cesty kočovným stylem. Stěhujeme se, každý den jsme někde jinde a poznáváme.

Rychle jsme poznali, že krom větru jsou na Lanazarote pláže a koupání jiné, než u Středozemního moře. Chlad, kameny, skaliska, spousta nádherných tvorů, vše s možností zkoumání leda v botech. A tak hned první den na ostrově, kdy jsme šli pozdravit oceán, jsme vybalili „boty do vody“ponožkoboty Skinners.

Proč ponožkoboty Skinners a jak velké?

Volba na Skinners padla proto, že potřebujeme vézt patery pro nás všechny a skladnější „boty“ neznám. Skoro jako na následující fotce respektují nohu, jsou pohodlné, dostatečně prostorné i pro nohu naší ploutvonožky Nelinky a podrážka je prostě skvělá.

Neprořízl jí ani nejostřejší korál, skála…jen na toho ježka jsme v nich zatím nešlápli, tak tam nemohu hodnotit 😀 .

Nás všech 5 jsme ponožkoboty nejprve zkusili a všichni jsme je brali prakticky o číslo menší než boty. Tedy dá se říct, že jsme tady nebrali ten nadměrek 12 mm, který běžně u bot bereme. Důvod byl hlavně ten, že jsme potřebovali, aby na noze dobře držely, nespláchly je velké vlny a trochu jsme se báli, jak budou reagovat na noze mokré. Ztěžknou? Nebudou padat?

A udělali jsme dobře. Neztěžkly, k noze se ve vodě přicucly, ale nepadají a nejsou těsné. Takže doporučuji nebrat moc velké, pokud máte v plánu je mít ve vodě 🙂 . Půlcenťák navíc se u nás jeví jako ideál.

Nevýhody: Tak připraveno, můžeme do vody!

Nevýhody ponožkobot Skinners? Našli jsme… jednu 😀 .

Studený Atlantský oceán vyhrál nad ponožkobotama 1:0 😀 . Nepřehřály ho. Nečekejte neopren, sakra studenou vodu, když nezasvítí sluníčko, ani botka do vody nezmění 😀 . Což jsme od ní tedy ani nečekali…

Holky si je nechávaly na noze i na místech, kde se bosky dalo pohybovat jen dost pomalu, protože pláže jsou na Kanárech nejrůznějšího složení. Mimochodem u nás v ČR je máme v plánu brát v batohu i jen tak na výlety, kdy po čase na kole a odrážel bude fajn dojít výlet „bez bot“.

Využila jsem je už i v herně, kde bylo povinné se přezouvat. Holky díky tomu nemusely. A v kabelce nezabraly místo jako třeba bačkory.

Jako na každou teplotu vody si po chvilce zvyknete, tak i tady se to dá 🙂 . Jen to pro nás v dubnu nebylo na koupání v řádu hodin, ale spíš minut. A jak na vodu si holka docela rychle zvykla…

…tak ty protivný vlny jí rozčilovaly ještě po čtyřech týdnech 😀 .

Ne každému to ale bylo proti gustu. Starší holky byly naopak rády, že je voda divočejší a víc si v ní dokázaly užívat a tím se i zahřát 🙂 . Hlavně Nelinka je v tomhle vodomil a umí si s mořem povídat i hodinu sama 😀 .

Počasí i větru tady ujedete

Pokud se na Kanáry budete chystat, tak na nich vidím velké plus. Počasí sice není úplně jistota, ale nebudete-li na jednom místě a využijete možnost půjčit si tady auto 🙂 , tak počasí ujedete.

Na Lanzarote nám pršelo asi každý den. Každý den jsme ale popojeli jinam, kde nepršelo a tam si užívali 🙂 . To samé máte s vlnama. Najdete místa, kde je oceán klidný, kde fouká málo, a pak vyhlášené surfařské pláže, kde to fučí a můžete pozorovat kity nebo právě surfaře na vlnách.

Nepřipravit se o to kouzlo

Léto se blíží, budeme s dětmi všichni vyrážet na víkendy nebo dovolené, tak doporučuju popřemýšlet včas i o možnosti bot do vody. Zjistit si kam jedu, jaký je tam vstup do vody a jaký povrch na mě ve vodě čeká.

Jemný písek a hladké oblázky si víc užijete bosí. Nám se Violka všude hned zouvá. Na horách, na pláži, ve městě na hlavním „korzu“, v restauraci u večeře…všude a pořád 😀 .

Takže jsme byla mile překvapená, že Skinners botky poměrně slušně respektovala…

…asi měla plnou hlavu každé protivné vlnky 😀 .

Na kameny s živočichy, atoly a korály ale pozor. Nechcete si první dny dovči rozříznout nohu jako já v Bulharsku, když jsem byla malá. Hojilo se to pekelně dlouho a namočit to do slané vody byl fakt výkon 😀 .

Neli s Julinkou jsou šplhny, takže ty se kolikrát sebraly a šly zkoumat okolní skaliska. A já často s nimi, protože Violka si tak oblíbila, že jsou holky celý den s námi a ne ve škole, že se jich zuby nehty drží 😀 .

Někdy to stojí všechnu trpělivost, protože věkový rozdíl a dovednosti jsou trochu rozdílné 😀 .

Suma sumárum k ponožkobotám Skinners

Připomínají ponožky, ale ochrání nohy podobně jako boty.
Podrážka pouze 1 mm, která snižuje riziko odření, popálení, pořezání.
Špička, pata (zesílená) a spodek ponožkoboty je protiskluzový.
Díky vysoké elasticitě se přizpůsobí noze, mají prostornou špičku a jsou vhodné i na široké nohy.
Jsou pratelné – takže naprosto bezproblémová údržba.
U Skinners stačí nadměrek 2-3 mm, ale nevadí cca 1 cm. Podobně jako ponožky se přizpůsobí noze.

My jsme si je přivezli z jarní návštěvy Písku, kde je kamenná prodejna Little Shoes. Běžně vše objednáváme on-line, ale po dvou letech COVIDu jsme se do Písku už moc těšili. Co čert nechtěl, ve velikosti holek byly jen jedny růžové 😀 a jak jinak, že je chtěly obě.

Tak jsme to vyřešili mixem. Jedny černé, jedny růžové a každá tady nosí jednu tu a druhou tu 😀 . My s Tomem máme černé oba.

Mějte se krásně! Já jdu plánovat zítřejší toulky po dalším z kanárských ostrovů a zítra máme turisticko-koupací den, tak nejdřív projdeme kus národního parku a na závěr to zaparkujeme u vody 🙂 .

Pohodlnému šlapání zdar 🙂 . V tomhle případě s ním i manžel souhlasí 😀 . Tady moje nevodní, sopečným prachem unavené botky Leguano 😀 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Monika 29.5.2022 at 14:54

  Krásný den, děkujeme za tip. Právě se po botkách k moři rozhlížíme a vzít skinnersky mě vůbec nenapadlo 🤦.
  Chtěla bych Vas ale Míšo poprosit zda prozradíte co za značku úžasných (předpokládám UV) triček mají holky na sobě. No a jestli už má zvědavost nehraničí s drzostí Violky „asi lněné“ šatečky by se nám také hodily 😁

  • MUDr. Michala Knězková 18.6.2022 at 20:15

   Krásný den Moni 🙂

   moc děkuji za milý komentář. Holky mají trika značky Reima, ale teda je potřeba počítat, že sluníčkem a mácháním v moři ztratí tu zářivou barvu. Já s tím počítám, že jsou takhle na jednu sezónu, takže jsem je letos kupovala ve výprodeji. Na druhou stranu vím, že Reima ale má skutečně kvalitní UV ochranu, takže mi to nevadí 🙂

   Šatičky co mají holky ze lnu, ty jsem objednala na Julie store. Miluju je, holky v nich projely jak Sardinii tak letos Kanárské ostrovy a už dva roky jim stále jsou. I když z toho už Violce leze zadek 😀 .

   Moc mávám
   Míša

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×