Z domu! | Penzion u hastrmana

Tak hraček a knih jsme měli v poslední době na blogu hodně, tak co zase vyrazit ven? Dnes to ale nebude do slunečna a třicítek, protože většinu pobytu nám pršelo, ale nedalo se nic dělat. To je tak, když si usmyslíte, že do Vánoc prostě chcete mít doma vymalováno 😀 . A já chtěla, moc. Plánovala jsem to už minulý rok, ale celé se to komplikovalo dírou ve střeše, kdy nám začalo téct stropem do bytu. To pak není úplně vhodná doba na nějaké malířské kreace. Přes rok se to ale vyřešilo a my konečně po tolika letech doma přemalovali tu svítivě žlutou barvu na příjemnou krémovku.

Penzion u hastrmana

V době malování ale bylo nutné zmizet. Zabalit holky, a byt ve kterém nešlo být, jsme na tři dny opustili. Konečně je tak na blogu i inspirace vám, kteří míříte směr Praha a nechcete s dětmi bydlet v centru. To my nechtěli, takže jsem googlila až vygooglila Penzion u hastrmana. Není v centru, ale zase není daleko hromadnou dopravou, je to penzion malý a má i nějaké to vířivé koupání. Top 🙂 .

V pondělní podvečer jsme dojeli na Panský dvůr v Dolních Počernicích. Přivítala nás milá slečna na recepci a rovnou odeslala směr „náš pokojíček“. No, co dodat. Fotka mluví za vše.

Pro děti jsme tam měli zvlášť pokoj, ale vysvětlete dětem, že nebudou spát na té „palandě“ pod stropem 😀 . Takže jsme krásný pokojík nechali netknutý a holky do něj vběhly jen na večerní koupačku.

p.s. Ne ne, nebála jsem se že spadnou 😀 . Holky se samy o sebe dost bojí, jsou klidné a nahoru se chodilo jen na večerníček a spát. Navíc tam vždy někdo byl unich.

Tělocvična místo apartmánu

Už podle fotek na webu jsem věděla, že místo bude krásné, ale tuhle podkrovní postýlku nám vybíral někdo jak naschvál 😀 . Nakonec jsme nahoře spali všichni 4 a bez problému by se nás tam vešlo i šest (Co, táto? Bráchy holkám? 😀 ). Pro holky byl celý náš apartmán dost atraktivní záležitostí, protože žebřík posloužil jako žebřiny a podlaha jako kluziště.

Takže mamino sorry, ale capáčky si zase ukliď. „My jsme Bílá a Hnědá (to myslej Anna a Elza 😀 ) a deme se klouzat“ 😀

Často se ptáte, kde hledám tipy na knihy, hračky nebo penziony a výlety. Je to všude možně 🙂 . Na pobyty ale opravdu ráda využívám slevové portály. Tam je to totiž promenáda hotelů, kde si navíc vyfiltrujete jen ty „vhodné pro děti“ a ještě je tam vždy hromada fotek, mapa kde je najít a všechny údaje včetně webů a kontaktů.

Tenhle jsem našla právě na Slevomatu a doporučuju portál využívat jako inspiraci. Nemusíte tam nic koupit, kolikrát si něco najdete i jinde, ale máte tam vyfiltrovanou inspiraci. Já s holkama tam navíc v průběhu příštího roku budu psát tipy na výlety, takže by se mohla ta inspirace ještě víc rozšířit. Líbí se mi hlavně kultura pro děti a babyfriendly ubytování.

I tento penzion je přes voucher na Slevomatu. Najdete ho TADY 🙂 

Knihovna v ponorce

A co uvítaly holky krom tělocvičny? Knihovnu a originální okna, do kterých si chodily číst jak do ponorky 😀 . Knihovnička byla vážně originální, měli jsme tam sbírku asi 50ti kuchařek vyloženě v retrostylu. Holky to naprosto fascinovalo, takže místo pohádek jsme četli třeba encyklopedii houbových pokrmů 😀 .

Snídaně ranních ptáčat

Co je pro nás často problém a byl i tady, to byl začátek snídaně. Pobyt jsme měli se snídaní v místní restauraci, ale ranní dlabanec se otevíral až od 9 hodin. Byla možnost si ho objednat i dříve na pokoj, ale to využíval jen náš táta, který musel brzy ráno odcházet do práce.

Vyřešily jsme to s holkama elegantně. Ráno jsme si udělaly klasika svou kaši s ovocem a na devátou už šly všechny tři do restaurace jako na svačinu.

Panský dvůr je nádherné místo. V jednom areálu pak najdete penzion, pivovar a taky restauraci Al Mulino. Právě sem jsme chodily na ranní svačiny, které byly od 9 do 11 hodin.

Dětský koutek AL Mulino

Když jsem v úterý vykoukla z okna a viděla ten neustávající déšť, bylo mi to strašně líto. Proč muselo vyjít takové počasí zrovna na dny, které jsme na téhle „mini-dovolené“? Proto jsme si protáhly „druhou snídani“ a využily jsme dětskou herničku, která je v restauraci o jedno patro níž než snídaně.

Očekávat můžete stoleček, nějakou knihu, vkládačky, pastelky a omalovánky, razítka nebo jiné figurky. Na zemi ležel ještě vyfouklý skákací hrad menších rozměrů 🙂 . Jen asi hodinu nás holky přemlouvaly, ať jim to nafoukneme 😀 .

Snídaně pro nás byly úplně dostačující. Bylo tam dost lákadel, které holkám nedávám, jako třeba sladké koláče, croissanty a vafle. Ale bylo dostatek všeho, co si holky dopřávají. Bílé jogurty, lupínky, muesli, ovoce, na slano pak spousta zeleniny, sýry i šunky. Myslím, že si vybere snad každý. A kdo ne…

…ten to udělá jako já 😀 . Krom všeho vystaveného má restaurace i snídaňové menu, ze kterého se dalo k snídani bezplatně cokoli objednat. My s tátou si ujížděli na vejcích s mozzarelou a teplým chlebem z pece.

Snídaňová svačina

U holek to vždy vyhrál jogurt a nějaké lupínky s ovocem jako bonus. Vzhledem k ročnímu období a počasí jsme navíc svačily v restauraci úplně samy, což bylo super. No stres jestli někoho nerušíme 🙂 . Kafe jsem vypila teplé!

Baby-friendly restaurace

Na základě dětského koutku „ve sklepě“ restaurace 😀 by se dalo asi označit nálepkou BF. Co ale o téhle nálepce rozhodlo, byla jednak dětská jídla, která nebyla „smažák“, a pak tohle místo u našeho stolu. 🙂 Akvárko. Ale nebylo to obyčejné akvárko (už zase to S tebou mě baví svět 😀 ).

Hele, (h)umři!

Tohle se denně plnilo od nuly. První večer bylo prázdné. Druhý večer se nastěhovali krabi, a u poslední naší snídaně do něj přifrčela humří rodina. Bylo to konzumní akvárko a holky naprosto fascinovalo.

Když se pak ukázal pan „manažer?“ a Julie na něj spustila „hele, umři“ 😀 , doufala jsem, že pochopil co mu chce říct 😀 .

Bára v šatníku aneb Shark in the park

Aby ale i v dnešním článku bylo „něco navíc“, hodí se sem připojit další pozvání na Dětský festival mini, který bude první prosincový víkend v OD Kotvě na Náměstí republiky. Spolu s velkým množstvím vystavovatelů tam totiž bude i maminka Bára, která stojí za značkou Shark in the park.

Na blogu mám čas od času nějaké to dětské oblečení a za Báru dávám ruku do ohně. Oblečení téhle značky nám drží přes všechny výlety, výšlapy do korun stromů na Lipně, přes školkové testování Nely a i každé mé praní bere bez jediné úhony.

Pokud se chystáte na festival mini (a dnes se tam několik z vás dostane zdarma), zastavte se u stánku Shark in the park a tyhle věci osahejte. Přes internet totiž hlavní benefit, kvalitu, nepoznáte a ta chytne naprvní dotek. Minulý rok Nela zrušila jedny klasika kalhoty ve školce za měsíc. Žralok drží beze změn a ještě ho s klidem podědí Julinka.

Pohádková kolekce WOOD NIGHT

Jako máma holek jsem ocenila novou kolekci, protože se v ní objevily živé barvy. Mám je moc ráda, což už víte z mých fotek. Ty se taky snažím mít veselé a barevné, protože takový svět dětí prostě je. Báře tenhle krok moc chválím a na dotaz, co bylo podnětem k nové kolekci Svět nočních zvířat v lese zareagovala odpovědí:

Svět nočních zvířat v lese mě napadl už před nějakou dobou, to téma mi přijde takové pohádkové. Sleduju trendy na danou sezónu a tohle mi tam najednou zapadlo, a tak jsem to začala rozvíjet do větších detailů. I barevnost je vždycky ovlivněná trendy, ale zároveň do toho vstupují i tužby zákazníků, kteří chtějí oblékat své děti vesele.

Není to ale vždycky pravidlo, v kolekci se objevuje i hodně noční tmavě modré. Mám tu barvu hrozně ráda a krom toho si myslím, že je neuvěřitelně praktická. Je tmavá, což ocení snad všechny mámy a dá se velmi dobře kombinovat s jinými barvami, ať už jsou holčičí nebo pro kluky. Zbytek kolekce jsou syté až pestré odstíny, které ráda kombinuju s modrou ležérního kompletu. Některé kombinace, které si zákazníci vyberou, mě mile překvapí a inspirují dál.“

Stejně ale jinak

Já se snažím holky neoblékat úplně stejně, i když to ne vždy vyjde, protože ony chtějí  mít „to co má ségra“. Vybírám ale tak, aby mi na fotkách nevznikal hotový cirkus. Vy si to ne vždy uvědomíte a někomu to možná přijde úchylný, ale fotky dělá i právě souhra barev na nich. Navíc já vždy poznám holky naprvní pohled. Kouknu a v houfu dětí mi ony dvě hned svítí 🙂 .

A kam se Shark in the park posunul nebo bude posouvat?

„S každou kolekcí se vždycky snažím posunout o něco dál. Zdokonaluju detaily jako jsou labely, zapojuju netradiční kousky oblečení jako třeba teplou kuklu s oušky. Nebo jsem začala dělat víc prototypů. Je to o tom, že si pěkně vyladím střih podle svých představ, a taky zjistím, jak se při šití chová materiál, co je třeba zbytečně náročné na šití nebo co líp vychytat.

Fukce, praktičnost, styl

Jedna věc je design, ale další je u dětí mnohem důležitější, a to je funkce. Snažím se tyhle dva aspekty propojit. Hodně přemýšlím, jak bude oblečení pohodlné v pohybu, kde jakou kapsu děti využijí nebo co dát do pasu, aby kalhoty nepadaly. A to všechno musí vypadat stylově. Oblečení je tak dost univerzální, dá se nosit na hřiště i do školy nebo školky. Zároveň je ušité kvalitně z poctivých materiálů, takže opravdu vydrží. Za ten rok a půl co Shark existuje, mám stoprocentně kladné ohlasy. 

V téhle kolekci jsem nově použila celopotisk. Je to jednoduchý, ručně malovaný vzor, který je pak sítotiskem přenesený na látku. Připomíná zvířecí srst nebo jehličí nebo třeba kůru stromu, při troše představivosti se tahle struktura v lese objevuje všude možně. Tematicky i graficky ladí k obrázkům, které jsou na tričkách a mikinách.

Tak si na mini nezapomeňte tohle (oblečení, ne Báru 😀 ) pohladit. Z našich českých značek řadím kvalitou, ale i vzhledem na top. Když spočtu kolik Pepco a Lidl legín Nela prodřela, dostanu se rychle na cenu Sharka.

Neprší, honem ven

Jééé, není možný? Vážně nám přestalo před obědem lejt, takže jsme se navlíkly a honem ven. Okolí je tady totiž moc krásné.

Co jsem psala o tom, že se snažím holky neoblíkat stejně? 😀 Jojo, někdy to nevyjde. Hned vedle Panského dvora je Počernický rybník. Pokud jsme někam šly, bylo to vždy sem nebo na hřiště, která jsou v přilehlém parku. Já byla na holky sama, protože byly všední dny a táta v práci, ale kvůli počasí bychom stejně nejely nikam dál.

Softshellové soupravy najdete na UNUO.CZ

Místní zvířena

Nevím jestli je specialitou restaurace Al Mulino králík, ale věřím že ne. Tihle fešáci totiž byli před penzionem a navíc měl každý svůj pokjíček a jméno. Chodili jsme za nimi vždy cestou na jídlo nebo procházku a holek oblíbenec byl jednoznačně Matteo 🙂 (tipla bych proto, že měl červené pítko 😀 ).

Zvířectvo jsme si ale nenašly jen v králíkárně. Vyhlídlo si nás vodní zvěrstvo, které obývá Počernický rybník a brzy jsme vyrazily na nákup pro svačinu kačenám a labutím.

Jen nás zahlídly, mastily takovou rychlostí, že jsem váhala jestli jsou rozmazlený krmením místních nebo vážně hladový.

Konečně nekrmíme jen sebe

Taky vaše děti při krmení kačen rohlíkem nakrmily sebe a ne zvěř? U nás to bylo zlaté pravidlo. Ještě loni Julinka na Náplavce brečela, když jsem po ní chtěla, aby ten rohlík pro kačeny hodila kačenám 😀 . Letos (mám ten pocit) je nenapadlo strčit to do pusy sobě 🙂 .

Krmení nám ale překazilo krápání a čas, takže i vzhledem k jedný odpolední jsme frčely do pokojíčku chrnět. Všechny jsme si zalezly na horní spaní a já si řekla „tady pracovat nebud“ a dáchla si s holkama 🙂 .

Jestli existují nějaké ty energie, že je vám někde líp a někde hůř, já je vnímám dost výrazně. V tom podkrovíčku se mi spalo jako nikde 🙂 .

Wellness u hastrmana pro otužilce

O vnitřním téplém bazénku jsem věděla předem. O tomhle ale vůbec. Penzion má své vlastní wellness, které jsme využily hlavně kvůli počasí. Holiny jsem holkám nevezla a po neustálých deštích se mi s nimi na výšlap nechtělo.

Navíc jsme konečně všechny zdravé, takže jsme si užily bazénů. Dokonce si holky vybraly, že chtějí do toho venku. Bylo 5°C venku, v bazénu pak 38°C. Hned u bazénu je sauna, do které jsme se šly na chvilku prohřát, jinak jsme v kulichách a plavkách brouzdaly vířivkou 🙂 .

Sauna a bazén pod střechou

Od 12 do 17 hodin se dá zaplatit privátně, že ji máte jen pro sebe nebo můžete využít od 17 do noci, kdy už je veřejná a může přijít kdokoli. Byl to zážitek, za který vděčíme nepřízni počasí 🙂 . Lepší než kdyby tu byla dětská herna. Z pohledu holek určitě.

Otužování je sice věc skvělá, ale odsud podsud, takže jsem nás brzy pakovala dovnitř. Tam byl menší bazén (vířivka), kde obě holky stačily a mně ubyl stres (dvě děti ve vodě na jeden pár rukou).

Vezla jsem s sebou ale pěnové pásky, takže jsem si mohla bez stresu udělat venku i nějakou tu fotku do alba. Obě holky s nimi zdatně „plavou“.

Svítíme si na dobrou noc

V podvečer už se nám vrátil „domů“ i táta a já si trochu odfoukla. Před apartmánem je mikrovlnka, čaje i káva a máte tam i svou lednici. Nacpali jsme si tam vše na naší první snídani, anebo luxusní bramboračku od maminky (rozuměj mně 😀 ), kterou jsme si ohřáli druhý den, abychom nemuseli žít jen restauračně.

Večer jsme si pak dělali rodinou chvilu na palandě 🙂 . To byla atrakce v pokoji, která byla nejvyužívanější. Vezli jsme s sebou Tulletky (knihy od autora Herve Tullet) a ty už určitě znáte.

Pokud náhodou ne, tak se podívejte na náš knižní tip na blogu, kde si o ně stále ještě můžete zasoutěžit. Knížky jsou to krásné a pro děti hodně poutavé, protože to není úplně klasické čtení 🙂 .

Holky v sedm zalehly, já si připravila článek na další den pro vás a táta si prohlížel fotky z wellness, o který přišel kvůli práci. Společně jsem pak zalehli na horní postel mezi holky a kdyby nemusel vstávat do práce, spalo by to všechno ještě teď 🙂 .

Další dobré ráno

Středa ale byla jako z pohádky. Do deseti hodin jsme se měli vystěhovat z pokojíčků, takže jsme vyrazili do bláta hned ráno a otestovali místní park. Je vážně veliký a jsou v něm rovnou dvě hřiště. Jakoby se tam ale zastavil čas a byl teprve říjen.

Všude ještě zářily barvy. Nelinka má šplhací období, takže pokořila nejeden strom a Julinka stávkovala, že jsem doma nechala její rukavice 🙂 .

Na dvě hřiště v místním parku

Pokud by chtěl někdo výletovat a poznávat Prahu, není to žádný problém. Přímo před penzionem je totiž autobusová zastávka, která vás doveze na metro na Palmovce. Auto si tak můžete nechat u penzionu a neřešíte parkování v centru. Spoje jsme si našli na www.idos.cz.

I já s holkama jsem tam i zpět domů jela od nás autobusem. Dvě děti, kufr a batůžek, který HOLKY nutně musely nést. Je asi jasné, že ptačí batoh jsem vedle kabelky táhla na ramenou já 😀 .

Julinku víc zaujalo zadní hřiště. Druhé, které je dál, ale poměrně „na dohled“ od penzionu. Venkovní posilovna totiž byla top a hlavně, měla pogumovaná držadla, takže absence rukavic nebyla problém 😀 .

Krom posilky tam bylo (durch promáčené) pískoviště a Nely šplhací pavučiny. Nevím jestli tam nikde nikdo není běžně, ale zase další místo, kde nebla ani psí noha.

A je vymalováno! Jedeme domů.

Ve středu nám volali z domova, že „je vymalováno“. Malovat si doma zvládáme i sami, ale vzhedem zadělávání prosáklin z rozbité střechy, jsme to celé nechali na malířích. Navíc jsme dělali centrum bytu, takže vše bylo nastěhované u holek v pokoji a dnes ráda vzpomínám na nové zážitky, které si holky z Panského dvora odnesly.

Za stravu a střechu nad hlavou (ehm a co wellness?)

S holkama se snažíme mluvit dost otevřeně. Vždy jim říkáme, co za každou dovolenou stojí. Že je to práce táty nebo má, že žádný výlet není jen tak a musíme se na něj prací podílet. Bylo tak strašně hezké, že najednou chtěly pomoct, aby už jsme zase mohli někam jet 😀 . No peníze to nevydělá, ale je to tak strašně krásný.

Obě se chytily hadrů a pomáhaly nám doma uklízet borčus. Já sundala kartony a igelity, třikrát vytřela a holky s hadříkama umývaly lišty a flíčky od barvy. Hurá, máme vymalováno 🙂 a ještě větší hurá, máme i uklizeno a nastěhováno.

Strašně bych přála každému, aby si čas od času užil „něco jinak“. A jestli k tomu můžeme přispět i my, budu moc ráda. Já každou první pomoc v příštím roce propojím s víkendem (někde se ty brigádnické výdělky utratit musí 😀 ) a díky Slevomatu pošleme na dovolenou občas i někoho z vás. A co jsem vybrala dnes? Víkendový pobyt pro rodinu, který vám budu normálně snad závidět 😀 .

Vyražte do kouzelného Hobitína nebo na MINI

Za devatero horami a devatero řekami, v rozlehlém přírodním areálu v obci Libchavy v podhůří Orlických hor stojí Apar­tmány na vršku, které si děti oblíbily pod názvem Hobitín. Dobrou noc tady dávají nejen lišky, ale také jeleni, kteří tu žijí, k odpočinku vás ukolébá šumění stromů, a když se pozorně zaposloucháte, možná uslyšíte i absolutní ticho.

Od Slevomatu dnes tedy  jedna rodina obdrží: víkendový pobyt ZDE, pro dvě dospělé osoby a dvě děti, se snídaněmi a piknikovým košem.“

Další tři z vás pak dostanou vstupneku na Dětský prodejní festival MINI, který proběhne první víkend v prosinci v OD Kotva v Praze. A pozor, jsou vypsané doprovodné programy a plní se rychlostí blesku, tak mrkněte 🙂 .

Gratulujeme: Irena Durdilová, Hanka Kámen úrazu, Barbora Folková

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku:
Jak vybíráte ubytování pro vaše dovolené? Rozhoduje cena, lokalita?
Je provás důležitější vnitřní vybavení a zázemí penzionu nebo atraktivní okolí kam vyrazit na výlet?
 🙂

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, napiš pod jakým jménem a zařadíme tvé jméno do losování zase 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v pátek 8.12.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

614 Comments

 • Barbora Jastrzembská 27.11.2017 at 20:49

  Vybíráme dle lokality, klidné prostředí, pochopení a vyžití pro děti a dle recenzí. Barajastrzembska@gmail.com

 • Barbora 27.11.2017 at 20:53

  Za nás jednoznačne lokalita a atraktivita okolia, potom sa hľadáju už len prijateľné ceny a 100percetne musí byť s raňajkami:)

 • Dyba 27.11.2017 at 20:56

  Nejdříve vybíráme lokalitu a pak hledám ubytování, které splňuje naše potřeby, tři malé děti, tak idealně apartman s malou kuchyňkou, zahrada, zábava pro děti a idelně i snídaně. Naprosto nadšení jsme byli v Penzionu Keramika u Jinřichova Hradce. A pak už vybírám program v okolí, střídáme zábavu pro děti s věcmi, které bychom chtěli vidět s manželem. Hned bych jela na dovolenou 🙂

 • Kamila 27.11.2017 at 20:56

  Důležité pro nás je aby byl v ubytování klid. Momentálně s malým vybíráme pobyty v apartmánech, kde můžeme sami vařit. Hledáme vždy takové místo, aby byly v okolí pěkné možnosti výletů. Rádi jezdíme opakovaně na tatáž místa 😉

 • Zuzana Brožová 27.11.2017 at 20:57

  Pobyt vybírám podle hlavně podle ceny a recenzí hostů. Místo je také velmi důležité, ale jelikož máme auto, tak není problém na nějaký výlet kamkoli dojet.

 • Zdeňka 27.11.2017 at 20:57

  Hledame vzdy vhodne zazemi pro deti. Cena urcite rozhoduje, ale dulezitejsi je opravdu spise to, abychom meli vse, co deti potrebuji. A kdyz je jeste okolo zajimave prostredi, je to bonus navic.

 • Nikola 27.11.2017 at 21:01

  Ještě jsem nikde na dovolené nebyla, protože se snažíme teď šetřit a žijeme u rodičů.Kdybych si mohla vybrat, tak by pro mě bylo prioritní vnitřek a hlavně jídla…Po té by mě zajímala okolí. 😉

 • Eliška 27.11.2017 at 21:01

  Tedy, to je zase krásný článek!
  My ubytování vybíráme podle lokality, kterou chceme navštívit, aby v dojezdové vzdálenosti bylo co podniknout. vybavení a vzhled penzionu pro nás doteď nebyl moc důležitý, stačilo nám zatím msíto na cestovní postýlku. Jak syn ale roste, rostou pomalu i naše nároky. Na příští léto už to bude zase o něčem jiném. Budeme muset hledat opravdu baby friendly místa, která budou útulná a hlavně bezpečná, v případě nepříznivéhpo počasí nabídnou třeba i nějakou alternativu ve smyslu dětské herničky nebo bazénu. Každopádně když se chce, tak hezká dovolená se dá strávit i pod stanem, což máme také v plánu 🙂

 • Petra 27.11.2017 at 21:03

  Dovolenou vybíráme hlavně podle míst, které chceme vidět. A od toho se odvíjí i výběr ubytování. Je to dovolená, tak si dopřáváme veškerý komfort, na který zrovna máme chuť. Vybavení z části důležité je, ale nebojíme se improvizovat. Přeci jen je to není „doma“, čili „všední“. Ale pokud se vracíme z krásného výletu, chceme si i krásně odpočinout v příjemném prostředí. No prostě shrnu to: pohodlíčko, ale ne za každou cenu. 🙂

 • Míša Drozdová 27.11.2017 at 21:04

  S dětmi se radikálně změní priroty toho, kde složit hlavu, jak vybírat, aby bylo vše potřebné po ruce. Řekla bych, že první je to, kdy se na dovču jede – období, dle toho řeším, zda je potřeba nějaké to venkovní a vnitřní hraní pro děti. Dále dostatek místa v pokoji, abychom tam nebyli jako sardinky 😀 a výlet se dá udělat defakto vždy. Je třeba jen motivace a mít s sebou zapáleného sběratele turistických známek, který tím naočkuje i děti – ty pro změnu sbírají turistické samolepky do deníčku. Vždy se nám povedlo najít kompromis, ale je fakt, že když nějak jedeme, hledáme, čtené, necháme se inspirovat 🙂 celkově zázemí pro rodiny s dětmi je pro nás prioritou 🙂

 • Soňa R. 27.11.2017 at 21:04

  Pro nas je vzdy rozhodujici lokalita a okoli. Do penzionu ci hotelu se chodime z 90% jenom vyspat. 😀

 • Zuzana 27.11.2017 at 21:05

  Ubytovanie na rodinne vylety vyberame hlavne podla deti, aby sa tam citili prijemne, mali dostatok vyzitia v peknom aj zlom pocasi, a aby sme prilis nerusili ostatnych (nezdetnych:-))

 • Nikola Nekvapilová 27.11.2017 at 21:05

  Od té doby, co máme děti, tak vybíráme ubytování tak, aby co nejvíce vyhovovalo právě jim. Takže je důležité zázemí, v okolí nějaké hřiště a výlety, kde se jim bude líbit a nebude třeba dlouho cestovat.
  IG nikolson_n

 • Klara 27.11.2017 at 21:06

  U nás jednoznačně vítězí okolí, moje děti musí ven, nebo by to nikdo nepřežil, můj muž říká, že hotel pro ně není, no jsou to venkovní tvorove 😉

 • Karolína 27.11.2017 at 21:06

  Při výběru dovolené samozřejmě řešíme cenu, služby hotelu a lokalitu – zda jsou v dosahu i nějaké aktivity v případě nepříznivého počasí. A já požaduji polopenzi, abych si dovolenou mohla užít naplno. 😁

 • Irena Durdilova 27.11.2017 at 21:07

  Jeep Míšo to jste se trefila do noty, tady za humny v Dolních Počernicích bydlíme. Takže to tu znám moc dobře a třeba jen na výlet určitě doporučuji. Počernický park je skvělý a z restaurace Léta Páně si nechávám vozit polední menu, když s malým miminkem nestihnu uvařit. Jinak ubytování vybíráme ze zkušenosti jen apartmány, pro malé děti se nám soukromí a svoboda rozhodování v kolik a kde budeme jíst vyplatilo nejvíce. Každoročně jezdíme do Itálie k Lago Di Garda…to je naše srdcová záležitost. Jinak vybíráme spíš dobrodružství a výlety, válení nás baví jen chvilku. A určitě jezdíme mimo sezónu, dokud můžeme. Na festival mini se chystám a moc se těším.

 • Katerina Kmecova 27.11.2017 at 21:07

  Dulezite pro me jsou zejmena lokalita a vybavani a zazemi ubytovani-tedy to,zda jsou zarizeni i na male deti, abych nemela pocit,ze jsme s malym ditetem spis na obtiz nez vitani hoste.

 • Adéla 27.11.2017 at 21:07

  Vybíráme dle lokality, ceny i vybavení pokojů a hotelu, aby bylo vše čisté.

 • Veronika 27.11.2017 at 21:07

  Ahoj, rozhoduje samozrejme vse zminene…misto vyhovujici detem…moznost shlednout okoli a rozumna cena 😀

 • michala 27.11.2017 at 21:08

  Az doted jsme ubytovani vybirali hlavne podle mist v okoli, ale predpokladam, ze tohle se s narozenim syna zmeni, a nase pristi dovolena se bude ridit podle zazemi a vhodnych aktivit pro deti. Dekuji moc za tip na ubytovani

 • Veronika 27.11.2017 at 21:10

  Dokud jsme nemeli dceru, vybirali jsme dle destinace. S dcerou rozhoduje vzdalenost destinace, ubytovani a zarizeni, hlavne aby tam bylo pro deti vyziti.

 • Lucie Ketzerova 27.11.2017 at 21:10

  My jsme zatim vsichni byli poprve na Lipne, kam manzel jezdi uz odmalicka. Ale snazili jsme se najit kompromis. Aby tam bylo co delat pri desti, pri peknem pocasi, cenove aby nas to take nezruinovalo. A abychom to zvladli i s nasim ctyrmesicnim 🙂

 • Svatava Štefanová 27.11.2017 at 21:10

  Dobrý večer, u nás to musí být kombinace obojího…jak zázemí, tak okolí…vzhledem k tomu, že máme zatím jen jednu dcerku, je velké plus, když jede více rodin s dětmi…:)

 • Martina 27.11.2017 at 21:12

  Při volbě dovči jdeme od lokality a možností výletů.. Nicméně typ, cena a možnosti ubytování hrají taky roli.. Prostě vše dohromady tak, aby nám ubytování umožňovalo dobře fungovat a užívat si v poklidu krás okolí , celé dovči a sebe navzájem:-)

 • Zuzana 27.11.2017 at 21:12

  Já vybírám naše minidovolené velmi ráda právě na Slevomatu – mám vytipované lokality a rozhoduju se podle aktuální nabídky ubytování, která by byla vhodná pro celou naší rodinu.
  Sleduji FB i IG (zuzanacerna)

 • Eva Hrubá 27.11.2017 at 21:12

  záleží co od dovoelné chceme. Pokud chceme do přírody s kamarády skauty, tak nám stačí dřevěná chata. Ale čím jsou děti starší potřebují víc prostoru, takže tento ověřený penzion je super. v zimně se chystáme na hory tak doufám že budu moc podat dobrou recenzi.
  soutěžím i na fb a instagramu

 • lucie 27.11.2017 at 21:13

  Pro nás je důležitější lokalita než cena a určitě místo,kde je možnost výletů.Během léta se stejně chodí domů až večer do postýlky 😀 Hodně si pronajímáme třeba domek v lokalitě,kde chceme na výlet.Je to pro mě nejpohodlnnější s dětmi.Vlastní koupelna,kuchyňka a ještě i zahrádka pro děti a večer na grilování….a máme i pejska takže může jezdit s náma 😀

 • Katka 27.11.2017 at 21:13

  Pro výběr dovolené jsou důležitá všechna uvedená kriteria. Řekneme si, kam chceme, a pak už zbývá jen najít hezké a čisté ubytování, které se vleze do rozpočtu 🙂 a taky tam musí být hlavně volno, protože větsinou vybíráme na poslední chvíli 🙂 (instagram: Katerina.jakl)

 • Mirjanka 27.11.2017 at 21:13

  Snazime se vybirat podle lokality a ubytovani. Precejen dovolena ma byt neco jineho, nez co ma clovek doma. Takze vybirame zajimava mista na vylety a sportovni vyziti. Samozrejme hraje roli i ubytovani a v neposledni rade i cena. V poslednich letech vybirame hlavne podle recenzi. Nekolikrat jsme jeli na dovolenou podle tipu z blogu a vzdy jsme byli spokojeni.

 • Blanka Nedvědová 27.11.2017 at 21:13

  Dobrý večer,
  od té doby co jsme 3, tak je pro mě nejdůležitější zázemí pro děti – jídlo, herna, možnost výletů, příroda. Ubytování bývalo prioritou dříve, i teď je ale pro mě důležité – na dovolenou se nejezdí tak často, tak ať si to hezky užijeme se vším všudy 🙂 Děkuji

 • Petra Němcová 27.11.2017 at 21:13

  Bydlime kousek od Dolnich Pocernic a celeho Pocernickeho parku, je tam krasne a vetsinou i dost plno..Hlavne v lete a pri hezkem pocasi..ale v nasem nejblizsim okoli to proste nema konkurenci..
  Pri vyberu dovolenych nejdrive vymyslime lokalitu a nasledne vybirame dle ceny. Drive rozhodovala hlavne moznost vyletu, nyni se zajimeme i o zazemi a vhodnost pro deti.
  Petra Nemcova (IG: petullan)

 • Mirka 27.11.2017 at 21:14

  Rozhodně rozhoduje vnitřní vybavení a okoli pro výlety.
  Ig: Miroslavamirec

 • Lada 27.11.2017 at 21:14

  Při výběru ubytování u nás hraje roli nejvíce okolí. Přeci jen jedeme s tím, že se chceme někam podívat a užít spíše věci venku. A samozřejmě pak také cena. Vaše tipy na ubytování jsou opravdu moc krásné, avšak fotka z žebříkem do postele mě šokovala. Jak se „tvoří“ opatrné a klidné děti? V takovém apartmánu bych se nemohla dojít ani vyčurat 😀 Tak třeba za pár let zmoudří a my si ho také užijeme. Děkujeme.

 • Eva Padrtová 27.11.2017 at 21:14

  Dobrý večer, když vybíráme dovolenou rozhoduje co vlastně chceme na dovolené dělat a v jakém složení jedeme. Za naší rodinu nejvíc rozhoduje co je v okolí, co se kde děje a co budeme dělat. Vnitřní vybavení neřešíme, co potřebujeme si dovezeme a nebo nějak vymyslíme, jezdíme hodně nízkonákladovky, vlastní vaření a spartanské ubytování, hlavně že něco poznáme a jsme spolu. Díky za články Eva

 • Helča 27.11.2017 at 21:14

  Krásný!
  My teď před pár dny vybírali krátkou dovolenou na horách. Taky přes slevomat. Cena rozhoduje částečně, prostě pokud je lokalita hezká a ubytování odpovídá, tak si připlatíme. Určitě ale rozhoduje zázemí pro děti. Máme 2, takže jsme teď vybírali s ohledem na ně 🙂

 • Dana Charvátová 27.11.2017 at 21:14

  Popravdě, my moc nevybíráme. Co se syn narodil, byli jsme z vlastní iniciativy jen jednou, přes nějaký slevový portál. Jinak jsme většinou byli někým pozváni, takže za nás to zařídili dobří přátelé 🙂 Kdybych teď chtěla někam jet, tak určitě budu hodně hledět na to, jestli jsou zařízení pro děti, ale hlavní je oblast, ať poznáme něco hezkého. Cena je taky důležitá, my zase nějak velké nároky na bydlení nemáme, přeci jen jsme spíš venku než zavření uvnitř. Jo a na mini se určitě opět nedostanu, takže bych chtěla soutěžit o ten pobyt.

 • Sylvie 27.11.2017 at 21:15

  Dobrý večer, dokud sme byli bezdětní rozhodovala hlavně lokalita. Teď, co máme děti jezdíme hlavně na rodinnou chatu, ale když jedeme jinam, tak rozhoduje i vnitřní vybavení a vzhledem k tomu, že sem na mateřské, tak i cena.

 • Marie Zikmundová 27.11.2017 at 21:15

  Tak zatím vždy rozhodovala lokalita a atraktivita okolí, ubytování sme hledali vždy co nejlevnější (ale nějaký minimální standart mít muselo:-)).. syn je ještě malý, takže zatím to stále ještě moc neřešíme.. Rádi jezdíme přes Airbnb, jsou tam velmi sympatické místa.. Až bude prcek větší tak už to bude náročnější, ale myslím, že stále bude převažovat atraktivita okolí nad ubytováním. Stejně většinu času trávíme venku a na pokoj se chodíme v podstatě jen vyspat.. Sleduji fb i IG (unholly.polly).

 • Adela 27.11.2017 at 21:16

  Pro mne hrála důležitou roli lokalita, okolí. Pro manžela to pohodlí uvnitř. Připouštím, že s dětma se ty moje prefence mění a pomalu se k tomu zázemí také přikláním. Ale stále, hlavně v zahraničí, je mi milejší domácí airbnb než velké hotely.
  Nakonec..stejně se nejdříve vybere to okolí-kam se vůbec chce jet a až potom se hledá ubytování.
  Ig schovanka

 • Jani 27.11.2017 at 21:19

  Dovolenou vybíráme podle mista, kam se chceme podivat a s tim spojenymi možnostmi výletů a ruznych aktivit. V samotném hotelu /penzionu oceňujeme bazén a také dětský koutek v restauraci, protoze máme deti ještě malinke.

 • Monika Plonková 27.11.2017 at 21:19

  Tohle ubytování je jednoznačně báječné!! Hned mě napadlo – tam prostě musíme jet, tak doufám, že nám to vyjde 🙂 Dovolenou vybíráme především dle lokace, aby bylo v okolí spousty možností na výlety a v druhé řadě teprve hledíme na atraktivní vnitřní vybavení ubytovani. IG – monika_plonkova

 • Jana 27.11.2017 at 21:19

  Posledních několik let moc ubytování na dovolené neřeším, většinou je trávíme po chalupách přátel :-). Ale až se rozhodneme někam vyjet, bude vzhledem k omezeným prostředkům důležitým kritériem cena, ale hlavní bude asi okolí a to, co se na daném místě bude dát dělat. Na vybavení a zázemí až tak nesejde, jsme skromní a skladní, i když je nás pět :-).

 • Libka Smyčková 27.11.2017 at 21:20

  My se rozhodneme pro lokalitu a pak koukáme dost na cenu. Jinak je pro nás důležité okolí. Jako zázemí nám stačí čistota, ale nepotřebujeme luxus.

 • Pavla 27.11.2017 at 21:20

  Teda takovou postel mít na dovolené, tak je už nikam nedostanu 😁 U nás vždy rozhoduje při výběru lokalita, vybavení, okolí penzionu a hlavně zda je to tam vhodné pro děti a vždy ráda přivítám, když jsou tam i recenze od předchozích lidí 😉

 • Andrea 27.11.2017 at 21:20

  U nás rozhoduje hlavně lokalita. Většinou se nám nahromadi přání, kam chceme jet a poté hledáme 😊 na bookingu je i spousta recenzí 😊cena je pro nás také důležitá, ale ne rozhodující.
  Okolí a atrakce v blízkosti ubytování jsou pro nás nejdůležitější. Na ubytování se většinou chodíme jenom vyspat 😊

 • Hana Beránková 27.11.2017 at 21:21

  Dneska pro mě složitá otázka. Dovolenou vybíráme tak, aby se líbila nám všem, tedy pěkné prostředí v okolí, možné výlety pro děti, za nepříznivého počasí možnost vnitřní zábavy, ne nutně přímo v místě ubytování samotného, ale v dojezdu. A ubytování vždy pro děti přátelské. Většinu času se snažíme trávit venku, tak aby to nebylo na rušném místě, kde projede za den desítka aut.

 • Jana Herrmannova 27.11.2017 at 21:21

  Dulezite je pro nas vsechno: vybaveni, stravovani, okoli na vylety. Nejdulezitejsi jsou ale recenze a doporuceni, podle toho se orientuji asi nejvic.
  Na instagramu: jana.herr

 • Lucie 27.11.2017 at 21:21

  Jako vždy parádní článek, neznám vyloženě interiér Pánského dvora, ale celý komplex s Al Mulinem a restaurací Léta Páně a pivovar velmi dobre. Už jako malá jsem chodila s mamkou na procházky do přilehlého parku z Černého Mostu, kde jsme bydleli, a kdysi viděla, jak se tam venku v trávě vdává nevěsta. A ikdyz jsem byla malá, věděla jsem, že to tak chci taky. V té době tam restaurace nebyly, jen rozpadly mlýn, ze kterého je teď pizzerie Al Mulino. A v roce 2013 se mi sen splnil a na malém nádvoří nad restaurací Léta Páně jsem se vdala. Omlouvám se za vzpomínku a delší příspěvek☺Každopádně, když vybíráme dovcu, je pro nás důležité asi vše, co jste zmínila v soutěžní otázce v různém poměru, nejvíce asi zázemí, hlavně teď, když máme dceru a taky možnost vyžití v okolí úměrně jejímu věku. Rádi s dcerou cestujeme a vyletime.☺

  • Míša 27.11.2017 at 23:05

   Jeee tak to je krásné. Naopak moc děkuju za tenhle komentář 🙂 Muselo tam být krásné místo na svatbu <3

 • Petra Hečová 27.11.2017 at 21:22

  Tak penzion vypadá nádherně. Je těžký vybrat dovolenou, aby vyhovovalo všechno všem. Na každé, kde jsme byly nám nakonec něco nesedělo. Až letos jsme byli nadšení. Šumava, penzion U černého kohoutka. Pro rodiny s dětmi vřele doporučuji. Největší výhodou bylo venkovní hřiště s minizoo, pravidelné krmení oveček. Prostě bomba. Příští rok jedeme zase 🙂 instagram petra.hecova

 • Katka 27.11.2017 at 21:22

  O ubytování u nás rozhoduje cena, ale také vybavení. Lokalitu vybíráme jako první a poté ubytování splňující naše požadavky.
  Sleduji vás také na IG (vovo.ka)

 • Adéla Bělunková 27.11.2017 at 21:22

  U nás v rodině je důležitá jak cena, tak i lokalita – takže kompromis. Pro dovolenou strávenou v Čechách je pro nás rozhodující hlavně atraktivní okolí – vždycky vyrážíme z bodu A do všech světových stran 😉

 • Naděžda 27.11.2017 at 21:23

  Chceme především klid – to znamená, že volíme spíš apartmány, kde nehrozí úplná blízkost hlučných sousedů. Cena samosebou rozhoduje a lokalita musí být zajímavá a lákavá pro děti i dospělé. Jo! A vždy chci mít v okolí i „mokrou“ variantu :o) Tuhle výhru bych si vážně moc přála… tfuj tfuj tfuj! :o) Fandím vám i na insta jako bobule_obla. Krásný večer vám všem :-*

 • Petra Pavlickova 27.11.2017 at 21:23

  Nejdriv vyberu lokalitu,pak hledam ubytovani,kde neni problem bezlepkova strava a pak z tech vyslednych vybiram nejvic vhodny pro deti.Nove bude kriterium 2 dospely a 3 deti…coz taky nebyva jen tak.

 • Marcela 27.11.2017 at 21:23

  Tohle bude prvni rocnik Mini, na ktery se nepodivam, mame uz dlouho naplanovanou cestu do Brna :/ takze bych radsi soutezila o zajezd 🙂 nejprve vzdy vybiram lokalitu, kam chceme jet, vzhledem k atraktivite vyletu. Teprve potom me zajima vnitrni/vnejsi vybaveni ubytovani. Hriste venkovni i vnitrni jsou vzdy vyhoda, ale chceme se vzdy nekam kouknout ven a deti si vyhraji s cimkoliv a kdekoliv, takze to nestavim na prvni misto 🙂 sleduji na ig jako marcelaxurbanova

 • Vladka 27.11.2017 at 21:24

  Určite u nás rozhoduje cena.. vzhľadom k tomu, že sme mlada rodina začínajúca od piky s plánom stavby baracku.. lokalita je i nie je dôležitá.. všade sa nájdu krasne miesta. A vybavenie ubytovania? Od narodenia deti jedine baby friendly miesto, kúpanie je bonus abejaka dostupna zaujímavosť, kam sa dá dôjsť pešo..

 • Martina 27.11.2017 at 21:24

  Když vybíráme dovču, zohledňujeme úplně všechno. I když významnou roli hraje cena a možnosti vyžití v okolí..Prostředí, kde bydlíme zase tolik neřešíme..jsme přizpůsobiví a věčně trávíme čas venku ve slunci i v dešti 🙂

 • Iva 27.11.2017 at 21:25

  Máme 3 děti a hodně mi záleží, aby vše bylo co nejvhodnější právě pro děti, ať už vybavení a nebo možnost výletů v okolí. Váš dnešní tip vypadá opravdu nádherně 🙂 Na Instagramu sleduji jako sallome13

 • Renáta Hovorikova 27.11.2017 at 21:25

  U nas o dovolené rozhoduje především tatinek truhlář,který věčně nemá čas☺Rádi vybíráme podle lokality a necháme se trochu rozmazlovat,ale tak max.jednou za rok.Jeste nedávno se starší syn děsně bál virivky i koupání,tak to s wellness bylo složité,malá roční dcerka ale vodu miluje,tak to už snad bude veselejší ☺ peníze bohužel roli hrají,ale někdy je třeba zavřít oko a užít si ☺

 • Tana S. 27.11.2017 at 21:25

  No u mne hraji roli vsechny aspekty v otazce. S prckem vice dbame o vnitrni vybaveni, kdyz je venku hnusne, at to neni nuda aspon. A taky mame radi, kdyz je neco pobliz, na co se da kouknout 🙂

 • Markéta Němčanská 27.11.2017 at 21:26

  My si první vytipujeme lokalitu a tam hledáme baby friendly ubytování, takže pro nás je hodně důležité je zázemí hotelu a vnitřní vybavení…

 • Hanka 27.11.2017 at 21:26

  Pri vyberu dovolene je pro nas dulezita vzdalenost a okoli je asi to hlavni. Ubytovani –
  proste at se nejak dobre vlezeme 😊

 • hanca 27.11.2017 at 21:26

  Ubytování vypadá parádně! Pro nás je důležité spíš okolí a zabavení dětí 🙂 Už se těším až konečně doděláme dům a vyrazíme na dovolenou. Zatím děláme jen celodenní výlety z domova, ale i tak je to bezva a hlavně změna.

 • Kateřina Horáková 27.11.2017 at 21:26

  Dobrý den Míšo,
  díky za další hezký tip na ubytování. Když my někam vyrážíme na výlet i s noclehem, hledím na to, aby tam bylo čisto, dobré jídlo, přičemž aby se s nimi dalo domluvit případně i na nějakou úpravu pro děti, máme rádi wellness a malá miluje plavání, tak aby se přímo v hotelu nebo v okolí dalo něco podobného podniknout, no a v neposlední řadě se samozřejmě díváme na lokalitu a co se tam dá podniknout.
  Sleduji na instagramu jako katerinahorak.
  Hezký večer

  Kateřina

 • Pavlína Lolloková 27.11.2017 at 21:26

  Letos jedu s dcerkou na první dovolenou, a to do Jesu bez stresu (a bez tatínků), tak to bude dobrodružné. A doufám i plné srandy. Jedeme totiž parta maminek s malými dětmi, z nichž některé uvidím poprvé. Rozhodující bylo, že do toho se mnou jde i kamarádka s obdobně starou dcerkou (20 měsíců moje, 23 její) a další dvě naše kamarádky. Tak za týden vyrážíme do Jeseníků, na malé výpravy v okolí, uondat děti, večer povídat a popíjet. A samozřejmě rozhodovala i cena, že si to z rodičovské mohu dovolit.

 • Blanka Pavelková 27.11.2017 at 21:28

  Ubytování vybírá většinou manžel. Je to podle možností pro děti, jídlo pro děti a pro manžela (v tomto já náročná nejsem) a v neposlední řadě rozhoduje čistota. Na tom fičím já. Nemusí být luxus, no čistota za zlatého bludišťáka.

 • Zuzana Kudrnová 27.11.2017 at 21:28

  U nás určitě rozhoduje vždy výhled, na ten je náš tatínek úplně posedlý :-D. Ale jinak hlavně zda se dá dítko zabavit uvniř, ale i kam s ním vybavit. Většinou ale primárně vybereme místo, podle aktivit, kterě se dají dělat kolem a pak teprve vybíráme penzion dle toho, jak je baby friendly :-)- JInak Hastrmana znám, neb bydlíme v Počernicích a jejich lázně mám moc ráda. Penzion jsme nevyzkoušelyi Jinak v areálu pivovaru je ještě dětské centrum Veselý čertík. taky moc fajn:-).

 • Petra M 27.11.2017 at 21:29

  Dovolenou vybíráme tak, aby mělo uvnitř herničku, kvůli špatnému počasí, protože jen na pokoji nebo v restauraci bychom to s našima čertama nedali. Dále je super, když je venku aspoň malinké hřišťátko. Jako bonus pak je bazén. A samozřejmě cena. Přijde mi, že některé baby friendly hotely nasazují cenu, která zrovna pro rodiče, když je maminka na mateřské, není absolutně reálná. Lokalita v ČR ani roli nehraje, protože máme auto a můžeme se přiblížit, kam potřebujeme a hlavně – u nás je na každém rohu něco zajímavého.

 • Kateřina 27.11.2017 at 21:29

  Pro ubytování jsou důležité všechny vypsané body😁 Hlavně tedy baby friendly personál, protože pokud ten se nepovede, je vše v háji. Myslím, že dnes se hodně turistických atrakcí i ubytovacích zařízení snaží zaměřít na rodiny s dětmi a pro nás jen dobře. A jen poznámka na okraj, soutěž je do 8.12., ale festival už 1.12…. 😊

 • veronika horáčková 27.11.2017 at 21:30

  u nás je dovolená hlavně o tom, abychom byli s kamarádama, takže většinou jezdíme na deskoherní akce…
  jiank když jedem jinak, tak většinou recenze apod.

 • Monika Mikulova 27.11.2017 at 21:30

  Vybiral vzdy hlavne okoli, aby bylo zajimave. Priroda, pamatky, vyziti pro deti. A take je dulezite kriterium wc s koupelnou v pokoji a bohuzel i kuchynka kvuli dcerine alergiim.

  • Monika Mikulova 29.11.2017 at 7:32

   Poprosim vas, o listky nesoutezim 🙂

 • Le 27.11.2017 at 21:30

  Rozhoduje místo i cena.. možnosti v okolí.. pěkné ubytování, ale zvládneme i stan:)

 • Gabriela L. 27.11.2017 at 21:30

  Na dovolenou jezdíme 5-7 rodin a rozhoduje u nás cena a lokalita. Vnitřní vybavení moc neřešíme, musí být hlavně atraktivní okolí.

 • Kateřina 27.11.2017 at 21:30

  Mám 3 kluky, penzion by zbořili,jezdíme zásadně do kempu 🙂 Tam mám ráda rozumné sociálka, stín u stanu a koupání plus výlety…

 • Helena 27.11.2017 at 21:31

  Ahoj,
  my vybíráme tak, aby byli spokojené děti, pak jsme spokojení I my… takže zatím prostě vede hotel babička se zahradou, bazénem, zvířátky…
  Hezký den!
  Helena

 • Adéla Vejvodová 27.11.2017 at 21:31

  Od te doby, co jsou děti, je hlavním kritériem, aby hotel měl vnitřní i venkovní dětský koutek, čím více je baby friendly, tím lepší. Možnost výletů, které jsou atraktivní pro děti, je pak příjemným bonusem a nad cenou přivíráme oči 😉
  Na IG sleduji jako vejvodova.adela a na FB jako Adéla Vejvodová.

 • Katka Šrámková 27.11.2017 at 21:32

  Ahoj, dovolenou vybiram spise podle zajímavosti v okolí….. Až jako druhé je vybaveni ubytováni…
  Děkuji, Katka (instagram ta_kacka)

 • Petra 27.11.2017 at 21:32

  Výběr je vždy souhra několika faktorů – na prvním místě se dívám na možnosti výletů v okolí ubytování, ale i na vybavení hotelu pro případ špatného počasí či únavy. Dalším faktorem jdou pozitivní reference na webu nebo ještě lépe od přátel a známých a pak taky, co si budem povídat – cena. Něco vybrat je proto vždycky tvrdý oříšek 😀

 • Alice Nováková 27.11.2017 at 21:32

  Ubytování vybíráme dle lokality a zejména okolí, výhodou je blízké dětské hřiště, nejlépe v areálu penzionuú hotelu. Areál v Počernicích znám, akorát jsem nevěděla o penzionu, dle popisu velice příjemném 🙂

 • Adéla 27.11.2017 at 21:34

  My si vždycky první vybereme lokalitu, kterou ještě neznáme nebo nás nějak láká a pak začne hledání. Většinou jedeme větší skupina, takže podmínek je několik – Vejdeme se? Co je v okolí? Jaké má ubytování hodnocení na jiných webech? A taky se nám musí líbit. Jídlo většinou neresime, buď si uvaříme, někam zajdeme nebo je příjemný bonus, když je možnost objednat si i večeři 🙂 musím říct, že zatím jsme měli na ubytování opravdu stesti. Vždycky jsme natrefili i já super majitele, kteří se vším vyšli vstříc 🙂

 • Gisela 27.11.2017 at 21:34

  Teca krásně jste malování vyřešili. U nás to bývá kombince obou- vniřku i atraktivity okolí. Nejdůležitější na tom ale je stejně to, že jsme všichni spolu, protože to se stává bohužel málokdy. Sleduji na instagramu jako gis.kv

 • phn 27.11.2017 at 21:35

  100% moznosti vyletu po okoli…

 • Lenka Richterová 27.11.2017 at 21:35

  První velkou dovolenou jsme absolvovali letos v létě. Půjčili jsme si malinký obytňák od dědy a vyrazili na malou okružní cestu po střední Evropě. Kritéria byla jasná: hezký čístý kemp, pěkná příroda, a rozumná vzdálenost mezi jednotlivými „zastávkami“. Všechno ostatní jsme si vezli s sebou 🙂 Několikrát do roka taky vyrážíme na prodloužené víkendy s kamarády a kritéria se mění podle složení rodinek. Nutnost venkovního vyžití ale zohledňujeme vždycky.

 • Radka Šebelova 27.11.2017 at 21:36

  Při výběru dovolené na prvním místě rozhoduje lokalita, co vseuzeme zažít venku. A pak to ostatní uvnitř. Děti se vždy dokáží přizpůsobit. Je fajn mít možnost trochu si uvařit dle potřeb.

 • Hany 27.11.2017 at 21:36

  My hlavne jezdime k babicce, nebo na chalupu ke kamaradum. Kdyz jsme naposledy resili ubytovani na dovoleny ve Spanelsku, chteli jsme kousek od more, cisty apartman za normalni penize. Letos chceme v zimne na hory, tak budu muset zapatrat po nejakych tipech 😉
  Na inst jsem jako hanyjacko

 • Veronika 27.11.2017 at 21:37

  Dobrý den,
  díky tomu, že máme hodně přátel a známých cestovatelů, tak vybíráme ubytování spíš dle doporučení. Nejdůležitější je pro nás zázemí. Lokalitu většinou neřešíme, protože stejně na výlety vyrážíme do různých směrů a dojedeme i autem. Důležité je pro nás pohodové ubytování s příjemným personálem a pohodlným zázemím.
  V.

 • Michaela Moravcová 27.11.2017 at 21:37

  Ahoj Miso, juu, hobitin, na ten jsem na Slevomatu uz taky koukala 😊 U nas většinou vybírám dovolenou ja, resp udelam velice podrobnou selekci a velmi úzký vyber předkládám k diskuzi hlave rodiny 😃 Asi jsem rozmazlená, ale vzdycky se mi musi hotel/penzion libit svym vybavením, ted uz koukam na vhodnost pro deti a kdyz je tam nejaky welnes, tak jedine dobre. V okolí by urcite taky neco melo byt, min v nejake schůdné dojezdove vzdálenosti. Napr penzion v dolních pocernicich, co popisuješ, by se mi líbil moc 😊 Ale mame ho fakt kousek, takze tak se nevydame, ale park znam a je moc krasny 😊
  Jinak Ins sleduju pod michaela_moravcovaa

 • Ingrid Fikerlová 27.11.2017 at 21:38

  My na klasickou dovolenou zatím nejezdíme. Máme dvě fenky rhodéského ridgebacka (7,5 a 11,8 let). Již šest let s nimi jezdíme na psí tábor na stejné místo, bydlíme v chatičce. Dcera tam s námi byla již čtyři léta (poprvé v 7m), syn třikrát (poprvé v 4m). Doufám, že příští léto tam budeme s našim třeťátkem, které čekáme za dva měsíce. To místo milujeme, jak kvůli přírodě, tak celkově kvůli prostředí a i kvůli lidem, se kterými tam jezdíme. Letos jsme i trochu víc prozkoumali okolí dostupné autem a máme řadu typů na výlety, až tam některý rok budeme a nebude tak strašné vedro, na které zatím máme štěstí. A taky se těšíme, až začneme více procestovávat republiku se stanem. Ale celkově to máme tak, že jedeme jen tam, kde s námi mohou naši psi (letos jsme tak prožili úžasný víkend v hotelu Všetice), protože bez nich nikam nejezdíme, dále je důležité, aby to místo bylo někde, kde můžeme dětem vytvořit program, aby se jim tam líbilo, ale to jde téměř všude, když se člověk trochu snaží.

 • Iva Pelikanova 27.11.2017 at 21:38

  Pro nas je důležitá lokalita,pak vybereme na bookingu,nebo slevomatu ubytko a frcime:-)zajima nas okolí,hezka příroda,cíle výletu,pokud je ale ubytko top,pak je to paradni dovca.-)na instagramu sledujeme jako graffivick

 • Lenka Dostálová 27.11.2017 at 21:38

  Dovču vybírám dle zázemí v penzionu. Je pro me důležité mít vlastní kuchyňku. Nevyvářím obědy, ale nechci byt cely den odkázána jen na služby restaurace.
  Prioritou je i vyžití pro děti (herna, venkovní hřiště).
  Tipy na výlety v okolí se najdou vzdy😉. Všude je něco zajímavého.

  Spokojená jsem byla treba na Dolní Moravě (chata Marcelka).

 • Radka H 27.11.2017 at 21:38

  Když vybíráme dovolenou ať už to bylo kdysi bez dětí a teď už s dětmi tak vždy rozhoduje lokalita, co je v okolí no a teď i co je v zázemí penzionu/hotelu. Co se týče ceny, tak vždy zhodnotíme poměr cena/výkon 🙂
  Sleduji na FB i IG(radulih).

 • Janka 27.11.2017 at 21:39

  Tak dovolenou pro nás většinou vybírám já. Aby měla naše malá vše co potřebuje 🙂 Většinou rozhoduje samozřejmě cena, ale také abychom měli pohodlí, teda naše malá aby byla zaopatřená a tak 🙂 V hotelu či ubytování mě nejde ani tak o to, aby tam bylo nějaké vyžití, většinu času trávíme vždy venku nebo do toho konkrétního místa jedeme právě za nějakou akcí, takže tam kde „bydlíme“ v podstatě jen spíme 🙂

 • Simona L. 27.11.2017 at 21:39

  Tak u nás asi rozhoduje vše vyjmenované 🙂 Mateřská není zrovna extra výdělečná, takže převažuje cenové kritérium, ale pak určitě možné aktivity nejen v rámci ubytování, ale hlavně okolo, když už někam jedeme, chceme se podívat po okolí a poznat toho co nejvíce 🙂

 • Petra 27.11.2017 at 21:40

  Dovolenou vybíráme podle lokality, ceny a podle hřiště a vyžití dětí 😉 protože máme prcky, tak poslední tři roky u nás v ČR a plánujeme u sousedů v Rakousku. U Hastrmana by se nám určitě líbilo 😉

 • Martina P. 27.11.2017 at 21:41

  Většinou vybírám na poslední chvíli (nejsem plánovací typ), tak je to trochu problém. Vybírám podle lokality, co by v okolí bylo pro holky zajímavé a v dosahu, a následně podle ceny volných nabídek Holky jsou vděčné a šťastné, že jedeme na výlet/ dovolenou, takže nároky na vnitřní vybavení je minimální.

 • Barbora 27.11.2017 at 21:42

  Jé, na Mini se chystám, tak by se vstupenka hodila. Ubytování vybíráme podle ceny i lokality a od té doby, co syn běhá i podle dětského koutku :-). Je to neposeda a najíst se s ním v restauraci, kde pro něj není nějaké vyžití je dost adrenalin.

 • Pavla 27.11.2017 at 21:42

  Mame zatim radi dovolene jen tady po Čechách 🙂 Klidne prostředí, vyžití aby měl náš syn a hlavně aby jsme si tam daly pořádně do nohou 😁👍😊

 • Lucie Kurdiovská 27.11.2017 at 21:43

  Rozhodujíci pro nás je poměr cena/výkon , ale i ubytování samotné…takže vlastně vsechno!:-D

 • Martina S 27.11.2017 at 21:44

  Vybiram hlavne dle doporuceni a take moznosti ubytovani, jsme vetsi rodina, tedy je rozhodujici, zda se do pokojicku vejdeme 😊 A Shark in the park je TOP!

 • Alena K. 27.11.2017 at 21:44

  U nas vyhrává okolí a možnost výletu, teprve pak hledáme vhodné apartmany, v kterých máme větší soukromí. Užíváme si hlavně společné chvíle v přírodě. Ig: alenak1024

 • Pavla Havlíčková 27.11.2017 at 21:44

  Krasne ubytování! Dovolenou vybíráme nejdříve dle atraktivity místa a poté hledame vyhovujici ubytování. Sledují vás na FB – Pavla Havlíčková

 • Lenka K. 27.11.2017 at 21:44

  Pro nás je nejlepší, když můžeme být na dovolené v partě. S podobně starými dětmi, které si spolu vyhrajou, a podobně naladěnými rodiči. Pak už jsou nároky na ubytování jen: zahrada, hřiště či blízký les a dost velká místnost na večerní hraní společenských her / klábosení / popíjení vínka bez dětí :-). Zatím se nám alespoň jedna taková dovolená v roce poštěstila.

 • Jana & Dominik 27.11.2017 at 21:45

  S dítětem požadujeme za přijatelný peníz určitý standard ubytování. Už to není jako dřív, když jsme jezdili jen ve dvou 🙂 Je pro nás důležité vybavení a zázemí penzionu, stejně tak jako dosah zajímavých míst k výletování 🙂 Luxus nepotřebujeme … určitou úroveň ano.

 • Martina 27.11.2017 at 21:45

  Pri vybirani dovolene je dulezita lokalita, ale i cena. Resp. pomer ceny k tomu, co za to v dane lokalite nabizi. A jestli vybaveni penzionu nebo okoli se take tezko rekno, oboji musi nejak souhlasit. Zalezi, co mame v planu delat. Jestli byt treba cely den pryc venku, pak staci jednodussi penzion, jen na prespani. I kdyz i tyto pozadavky se trochu zvysily, od teby doby , co jsme tri. Sleuji i IG @ marmenpepa

 • Martina 27.11.2017 at 21:45

  Pre mna je dolezity pomer ceny a kvality, anzazemie.hotela,hlavne.v zime.ak.by bolo skarede pocasie.deti su este male,staci im.pieskpvisko a hernicka,nijake extra vylety este nemusia

 • Jana 27.11.2017 at 21:46

  Snažíme se hledat zajímavé místo za rozumnou cenu 😉 Interiér ubytování nás zatím moc nezajímá (leda tak aby holky nic nezničily), rozhoduje okolí na výletování.

 • Bara 27.11.2017 at 21:46

  Nejdříve vybereme lokalitu a pak na daném místě hledáme ubytování. Důležité je pro nás okolí, možnost výletů. Ale s dětmi již koukám více i na vybavenost ubytování.

 • Lenka 27.11.2017 at 21:46

  Pri vyberu ubytovani je pro nas rozhodujici prostredi, dale cena, vybaveni a okoli. Co se tyce interieru nepotrebujeme zadny luxus, nevadi nam starsi obycejne vybaveni, hlavne kdyz je cisto. Travime uvnitr hrozne malo casu, v podstate se tam chodime jen vyspat, tak nam staci i neco obyc a levnejsiho. Dulezite je, co vsechno se da delat v okoli v jakemkoliv pocasi 🙂
  Do Prahy na Mini se bohuzel nedostaneme, ale vikend v OH by nas vic nez potesil. Sleduji na FB.

 • Veronika Patočková 27.11.2017 at 21:46

  Dobrý večer,
  u nás rozhoduje cena a lokalita. Protože děti jsou ještě malé, nechceme, aby byla cesta moc dlouhá. A ideálně když jsou v rámci ubytování i nějaká zvířátka :o) Spíše nám jde o okolí, protože na pokoji moc času nestrávíme. Na Instagramu: veronikapatockova

 • Klara Marova 27.11.2017 at 21:47

  Pri vyberu rozhoduje jednoznacne lokalita a ubytovani. Co jezdime s detmi, tak vyhrivane hotelove bazeny (vnitrni nebo venkovni dle rocniho obdobi) nebo jeste lepe aquaparky vetsinou rozhodnou. Bez toho si momentalne dovolenou nedokazeme predstavit.

 • Zuzana 27.11.2017 at 21:48

  Asi nejdulezitejsi hledisko je momentalne lokalita at je kam vyrazit a vybaveni.. aby byla zabava pro deti i nejaka hernicka nejlepe.. pak prichazi do uvah az ta cena 😅

 • Bara 27.11.2017 at 21:49

  Kdyz vybirame ubytovani pro nasi dovolenou,divame se hlavne na vyziti pro deti,zda je v hotelu nebo nekde pobliz nejaka detska atrakce,bazen,v okoli nejake zajimave vylety. V lete se divame spise na venkovni zazemi a v zime vnitrni vybaveni. Cenovy limit si vzdy stanovime,kolik chceme investovat.

 • Martina 27.11.2017 at 21:49