Z domu! | Penzion u hastrmana

Tak hraček a knih jsme měli v poslední době na blogu hodně, tak co zase vyrazit ven? Dnes to ale nebude do slunečna a třicítek, protože většinu pobytu nám pršelo, ale nedalo se nic dělat. To je tak, když si usmyslíte, že do Vánoc prostě chcete mít doma vymalováno 😀 . A já chtěla, moc. Plánovala jsem to už minulý rok, ale celé se to komplikovalo dírou ve střeše, kdy nám začalo téct stropem do bytu. To pak není úplně vhodná doba na nějaké malířské kreace. Přes rok se to ale vyřešilo a my konečně po tolika letech doma přemalovali tu svítivě žlutou barvu na příjemnou krémovku.

Penzion u hastrmana

V době malování ale bylo nutné zmizet. Zabalit holky, a byt ve kterém nešlo být, jsme na tři dny opustili. Konečně je tak na blogu i inspirace vám, kteří míříte směr Praha a nechcete s dětmi bydlet v centru. To my nechtěli, takže jsem googlila až vygooglila Penzion u hastrmana. Není v centru, ale zase není daleko hromadnou dopravou, je to penzion malý a má i nějaké to vířivé koupání. Top 🙂 .

V pondělní podvečer jsme dojeli na Panský dvůr v Dolních Počernicích. Přivítala nás milá slečna na recepci a rovnou odeslala směr “náš pokojíček”. No, co dodat. Fotka mluví za vše.

Pro děti jsme tam měli zvlášť pokoj, ale vysvětlete dětem, že nebudou spát na té “palandě” pod stropem 😀 . Takže jsme krásný pokojík nechali netknutý a holky do něj vběhly jen na večerní koupačku.

p.s. Ne ne, nebála jsem se že spadnou 😀 . Holky se samy o sebe dost bojí, jsou klidné a nahoru se chodilo jen na večerníček a spát. Navíc tam vždy někdo byl unich.

Tělocvična místo apartmánu

Už podle fotek na webu jsem věděla, že místo bude krásné, ale tuhle podkrovní postýlku nám vybíral někdo jak naschvál 😀 . Nakonec jsme nahoře spali všichni 4 a bez problému by se nás tam vešlo i šest (Co, táto? Bráchy holkám? 😀 ). Pro holky byl celý náš apartmán dost atraktivní záležitostí, protože žebřík posloužil jako žebřiny a podlaha jako kluziště.

Takže mamino sorry, ale capáčky si zase ukliď. “My jsme Bílá a Hnědá (to myslej Anna a Elza 😀 ) a deme se klouzat” 😀

Často se ptáte, kde hledám tipy na knihy, hračky nebo penziony a výlety. Je to všude možně 🙂 . Na pobyty ale opravdu ráda využívám slevové portály. Tam je to totiž promenáda hotelů, kde si navíc vyfiltrujete jen ty “vhodné pro děti” a ještě je tam vždy hromada fotek, mapa kde je najít a všechny údaje včetně webů a kontaktů.

Tenhle jsem našla právě na Slevomatu a doporučuju portál využívat jako inspiraci. Nemusíte tam nic koupit, kolikrát si něco najdete i jinde, ale máte tam vyfiltrovanou inspiraci. Já s holkama tam navíc v průběhu příštího roku budu psát tipy na výlety, takže by se mohla ta inspirace ještě víc rozšířit. Líbí se mi hlavně kultura pro děti a babyfriendly ubytování.

I tento penzion je přes voucher na Slevomatu. Najdete ho TADY 🙂 

Knihovna v ponorce

A co uvítaly holky krom tělocvičny? Knihovnu a originální okna, do kterých si chodily číst jak do ponorky 😀 . Knihovnička byla vážně originální, měli jsme tam sbírku asi 50ti kuchařek vyloženě v retrostylu. Holky to naprosto fascinovalo, takže místo pohádek jsme četli třeba encyklopedii houbových pokrmů 😀 .

Snídaně ranních ptáčat

Co je pro nás často problém a byl i tady, to byl začátek snídaně. Pobyt jsme měli se snídaní v místní restauraci, ale ranní dlabanec se otevíral až od 9 hodin. Byla možnost si ho objednat i dříve na pokoj, ale to využíval jen náš táta, který musel brzy ráno odcházet do práce.

Vyřešily jsme to s holkama elegantně. Ráno jsme si udělaly klasika svou kaši s ovocem a na devátou už šly všechny tři do restaurace jako na svačinu.

Panský dvůr je nádherné místo. V jednom areálu pak najdete penzion, pivovar a taky restauraci Al Mulino. Právě sem jsme chodily na ranní svačiny, které byly od 9 do 11 hodin.

Dětský koutek AL Mulino

Když jsem v úterý vykoukla z okna a viděla ten neustávající déšť, bylo mi to strašně líto. Proč muselo vyjít takové počasí zrovna na dny, které jsme na téhle “mini-dovolené”? Proto jsme si protáhly “druhou snídani” a využily jsme dětskou herničku, která je v restauraci o jedno patro níž než snídaně.

Očekávat můžete stoleček, nějakou knihu, vkládačky, pastelky a omalovánky, razítka nebo jiné figurky. Na zemi ležel ještě vyfouklý skákací hrad menších rozměrů 🙂 . Jen asi hodinu nás holky přemlouvaly, ať jim to nafoukneme 😀 .

Snídaně pro nás byly úplně dostačující. Bylo tam dost lákadel, které holkám nedávám, jako třeba sladké koláče, croissanty a vafle. Ale bylo dostatek všeho, co si holky dopřávají. Bílé jogurty, lupínky, muesli, ovoce, na slano pak spousta zeleniny, sýry i šunky. Myslím, že si vybere snad každý. A kdo ne…

…ten to udělá jako já 😀 . Krom všeho vystaveného má restaurace i snídaňové menu, ze kterého se dalo k snídani bezplatně cokoli objednat. My s tátou si ujížděli na vejcích s mozzarelou a teplým chlebem z pece.

Snídaňová svačina

U holek to vždy vyhrál jogurt a nějaké lupínky s ovocem jako bonus. Vzhledem k ročnímu období a počasí jsme navíc svačily v restauraci úplně samy, což bylo super. No stres jestli někoho nerušíme 🙂 . Kafe jsem vypila teplé!

Baby-friendly restaurace

Na základě dětského koutku “ve sklepě” restaurace 😀 by se dalo asi označit nálepkou BF. Co ale o téhle nálepce rozhodlo, byla jednak dětská jídla, která nebyla “smažák”, a pak tohle místo u našeho stolu. 🙂 Akvárko. Ale nebylo to obyčejné akvárko (už zase to S tebou mě baví svět 😀 ).

Hele, (h)umři!

Tohle se denně plnilo od nuly. První večer bylo prázdné. Druhý večer se nastěhovali krabi, a u poslední naší snídaně do něj přifrčela humří rodina. Bylo to konzumní akvárko a holky naprosto fascinovalo.

Když se pak ukázal pan “manažer?” a Julie na něj spustila “hele, umři” 😀 , doufala jsem, že pochopil co mu chce říct 😀 .

Bára v šatníku aneb Shark in the park

Aby ale i v dnešním článku bylo “něco navíc”, hodí se sem připojit další pozvání na Dětský festival mini, který bude první prosincový víkend v OD Kotvě na Náměstí republiky. Spolu s velkým množstvím vystavovatelů tam totiž bude i maminka Bára, která stojí za značkou Shark in the park.

Na blogu mám čas od času nějaké to dětské oblečení a za Báru dávám ruku do ohně. Oblečení téhle značky nám drží přes všechny výlety, výšlapy do korun stromů na Lipně, přes školkové testování Nely a i každé mé praní bere bez jediné úhony.

Pokud se chystáte na festival mini (a dnes se tam několik z vás dostane zdarma), zastavte se u stánku Shark in the park a tyhle věci osahejte. Přes internet totiž hlavní benefit, kvalitu, nepoznáte a ta chytne naprvní dotek. Minulý rok Nela zrušila jedny klasika kalhoty ve školce za měsíc. Žralok drží beze změn a ještě ho s klidem podědí Julinka.

Pohádková kolekce WOOD NIGHT

Jako máma holek jsem ocenila novou kolekci, protože se v ní objevily živé barvy. Mám je moc ráda, což už víte z mých fotek. Ty se taky snažím mít veselé a barevné, protože takový svět dětí prostě je. Báře tenhle krok moc chválím a na dotaz, co bylo podnětem k nové kolekci Svět nočních zvířat v lese zareagovala odpovědí:

Svět nočních zvířat v lese mě napadl už před nějakou dobou, to téma mi přijde takové pohádkové. Sleduju trendy na danou sezónu a tohle mi tam najednou zapadlo, a tak jsem to začala rozvíjet do větších detailů. I barevnost je vždycky ovlivněná trendy, ale zároveň do toho vstupují i tužby zákazníků, kteří chtějí oblékat své děti vesele.

Není to ale vždycky pravidlo, v kolekci se objevuje i hodně noční tmavě modré. Mám tu barvu hrozně ráda a krom toho si myslím, že je neuvěřitelně praktická. Je tmavá, což ocení snad všechny mámy a dá se velmi dobře kombinovat s jinými barvami, ať už jsou holčičí nebo pro kluky. Zbytek kolekce jsou syté až pestré odstíny, které ráda kombinuju s modrou ležérního kompletu. Některé kombinace, které si zákazníci vyberou, mě mile překvapí a inspirují dál.”

Stejně ale jinak

Já se snažím holky neoblékat úplně stejně, i když to ne vždy vyjde, protože ony chtějí  mít “to co má ségra”. Vybírám ale tak, aby mi na fotkách nevznikal hotový cirkus. Vy si to ne vždy uvědomíte a někomu to možná přijde úchylný, ale fotky dělá i právě souhra barev na nich. Navíc já vždy poznám holky naprvní pohled. Kouknu a v houfu dětí mi ony dvě hned svítí 🙂 .

A kam se Shark in the park posunul nebo bude posouvat?

“S každou kolekcí se vždycky snažím posunout o něco dál. Zdokonaluju detaily jako jsou labely, zapojuju netradiční kousky oblečení jako třeba teplou kuklu s oušky. Nebo jsem začala dělat víc prototypů. Je to o tom, že si pěkně vyladím střih podle svých představ, a taky zjistím, jak se při šití chová materiál, co je třeba zbytečně náročné na šití nebo co líp vychytat.

Fukce, praktičnost, styl

Jedna věc je design, ale další je u dětí mnohem důležitější, a to je funkce. Snažím se tyhle dva aspekty propojit. Hodně přemýšlím, jak bude oblečení pohodlné v pohybu, kde jakou kapsu děti využijí nebo co dát do pasu, aby kalhoty nepadaly. A to všechno musí vypadat stylově. Oblečení je tak dost univerzální, dá se nosit na hřiště i do školy nebo školky. Zároveň je ušité kvalitně z poctivých materiálů, takže opravdu vydrží. Za ten rok a půl co Shark existuje, mám stoprocentně kladné ohlasy. 

V téhle kolekci jsem nově použila celopotisk. Je to jednoduchý, ručně malovaný vzor, který je pak sítotiskem přenesený na látku. Připomíná zvířecí srst nebo jehličí nebo třeba kůru stromu, při troše představivosti se tahle struktura v lese objevuje všude možně. Tematicky i graficky ladí k obrázkům, které jsou na tričkách a mikinách.

Tak si na mini nezapomeňte tohle (oblečení, ne Báru 😀 ) pohladit. Z našich českých značek řadím kvalitou, ale i vzhledem na top. Když spočtu kolik Pepco a Lidl legín Nela prodřela, dostanu se rychle na cenu Sharka.

Neprší, honem ven

Jééé, není možný? Vážně nám přestalo před obědem lejt, takže jsme se navlíkly a honem ven. Okolí je tady totiž moc krásné.

Co jsem psala o tom, že se snažím holky neoblíkat stejně? 😀 Jojo, někdy to nevyjde. Hned vedle Panského dvora je Počernický rybník. Pokud jsme někam šly, bylo to vždy sem nebo na hřiště, která jsou v přilehlém parku. Já byla na holky sama, protože byly všední dny a táta v práci, ale kvůli počasí bychom stejně nejely nikam dál.

Softshellové soupravy najdete na UNUO.CZ

Místní zvířena

Nevím jestli je specialitou restaurace Al Mulino králík, ale věřím že ne. Tihle fešáci totiž byli před penzionem a navíc měl každý svůj pokjíček a jméno. Chodili jsme za nimi vždy cestou na jídlo nebo procházku a holek oblíbenec byl jednoznačně Matteo 🙂 (tipla bych proto, že měl červené pítko 😀 ).

Zvířectvo jsme si ale nenašly jen v králíkárně. Vyhlídlo si nás vodní zvěrstvo, které obývá Počernický rybník a brzy jsme vyrazily na nákup pro svačinu kačenám a labutím.

Jen nás zahlídly, mastily takovou rychlostí, že jsem váhala jestli jsou rozmazlený krmením místních nebo vážně hladový.

Konečně nekrmíme jen sebe

Taky vaše děti při krmení kačen rohlíkem nakrmily sebe a ne zvěř? U nás to bylo zlaté pravidlo. Ještě loni Julinka na Náplavce brečela, když jsem po ní chtěla, aby ten rohlík pro kačeny hodila kačenám 😀 . Letos (mám ten pocit) je nenapadlo strčit to do pusy sobě 🙂 .

Krmení nám ale překazilo krápání a čas, takže i vzhledem k jedný odpolední jsme frčely do pokojíčku chrnět. Všechny jsme si zalezly na horní spaní a já si řekla “tady pracovat nebud” a dáchla si s holkama 🙂 .

Jestli existují nějaké ty energie, že je vám někde líp a někde hůř, já je vnímám dost výrazně. V tom podkrovíčku se mi spalo jako nikde 🙂 .

Wellness u hastrmana pro otužilce

O vnitřním téplém bazénku jsem věděla předem. O tomhle ale vůbec. Penzion má své vlastní wellness, které jsme využily hlavně kvůli počasí. Holiny jsem holkám nevezla a po neustálých deštích se mi s nimi na výšlap nechtělo.

Navíc jsme konečně všechny zdravé, takže jsme si užily bazénů. Dokonce si holky vybraly, že chtějí do toho venku. Bylo 5°C venku, v bazénu pak 38°C. Hned u bazénu je sauna, do které jsme se šly na chvilku prohřát, jinak jsme v kulichách a plavkách brouzdaly vířivkou 🙂 .

Sauna a bazén pod střechou

Od 12 do 17 hodin se dá zaplatit privátně, že ji máte jen pro sebe nebo můžete využít od 17 do noci, kdy už je veřejná a může přijít kdokoli. Byl to zážitek, za který vděčíme nepřízni počasí 🙂 . Lepší než kdyby tu byla dětská herna. Z pohledu holek určitě.

Otužování je sice věc skvělá, ale odsud podsud, takže jsem nás brzy pakovala dovnitř. Tam byl menší bazén (vířivka), kde obě holky stačily a mně ubyl stres (dvě děti ve vodě na jeden pár rukou).

Vezla jsem s sebou ale pěnové pásky, takže jsem si mohla bez stresu udělat venku i nějakou tu fotku do alba. Obě holky s nimi zdatně “plavou”.

Svítíme si na dobrou noc

V podvečer už se nám vrátil “domů” i táta a já si trochu odfoukla. Před apartmánem je mikrovlnka, čaje i káva a máte tam i svou lednici. Nacpali jsme si tam vše na naší první snídani, anebo luxusní bramboračku od maminky (rozuměj mně 😀 ), kterou jsme si ohřáli druhý den, abychom nemuseli žít jen restauračně.

Večer jsme si pak dělali rodinou chvilu na palandě 🙂 . To byla atrakce v pokoji, která byla nejvyužívanější. Vezli jsme s sebou Tulletky (knihy od autora Herve Tullet) a ty už určitě znáte.

Pokud náhodou ne, tak se podívejte na náš knižní tip na blogu, kde si o ně stále ještě můžete zasoutěžit. Knížky jsou to krásné a pro děti hodně poutavé, protože to není úplně klasické čtení 🙂 .

Holky v sedm zalehly, já si připravila článek na další den pro vás a táta si prohlížel fotky z wellness, o který přišel kvůli práci. Společně jsem pak zalehli na horní postel mezi holky a kdyby nemusel vstávat do práce, spalo by to všechno ještě teď 🙂 .

Další dobré ráno

Středa ale byla jako z pohádky. Do deseti hodin jsme se měli vystěhovat z pokojíčků, takže jsme vyrazili do bláta hned ráno a otestovali místní park. Je vážně veliký a jsou v něm rovnou dvě hřiště. Jakoby se tam ale zastavil čas a byl teprve říjen.

Všude ještě zářily barvy. Nelinka má šplhací období, takže pokořila nejeden strom a Julinka stávkovala, že jsem doma nechala její rukavice 🙂 .

Na dvě hřiště v místním parku

Pokud by chtěl někdo výletovat a poznávat Prahu, není to žádný problém. Přímo před penzionem je totiž autobusová zastávka, která vás doveze na metro na Palmovce. Auto si tak můžete nechat u penzionu a neřešíte parkování v centru. Spoje jsme si našli na www.idos.cz.

I já s holkama jsem tam i zpět domů jela od nás autobusem. Dvě děti, kufr a batůžek, který HOLKY nutně musely nést. Je asi jasné, že ptačí batoh jsem vedle kabelky táhla na ramenou já 😀 .

Julinku víc zaujalo zadní hřiště. Druhé, které je dál, ale poměrně “na dohled” od penzionu. Venkovní posilovna totiž byla top a hlavně, měla pogumovaná držadla, takže absence rukavic nebyla problém 😀 .

Krom posilky tam bylo (durch promáčené) pískoviště a Nely šplhací pavučiny. Nevím jestli tam nikde nikdo není běžně, ale zase další místo, kde nebla ani psí noha.

A je vymalováno! Jedeme domů.

Ve středu nám volali z domova, že “je vymalováno”. Malovat si doma zvládáme i sami, ale vzhedem zadělávání prosáklin z rozbité střechy, jsme to celé nechali na malířích. Navíc jsme dělali centrum bytu, takže vše bylo nastěhované u holek v pokoji a dnes ráda vzpomínám na nové zážitky, které si holky z Panského dvora odnesly.

Za stravu a střechu nad hlavou (ehm a co wellness?)

S holkama se snažíme mluvit dost otevřeně. Vždy jim říkáme, co za každou dovolenou stojí. Že je to práce táty nebo má, že žádný výlet není jen tak a musíme se na něj prací podílet. Bylo tak strašně hezké, že najednou chtěly pomoct, aby už jsme zase mohli někam jet 😀 . No peníze to nevydělá, ale je to tak strašně krásný.

Obě se chytily hadrů a pomáhaly nám doma uklízet borčus. Já sundala kartony a igelity, třikrát vytřela a holky s hadříkama umývaly lišty a flíčky od barvy. Hurá, máme vymalováno 🙂 a ještě větší hurá, máme i uklizeno a nastěhováno.

Strašně bych přála každému, aby si čas od času užil “něco jinak”. A jestli k tomu můžeme přispět i my, budu moc ráda. Já každou první pomoc v příštím roce propojím s víkendem (někde se ty brigádnické výdělky utratit musí 😀 ) a díky Slevomatu pošleme na dovolenou občas i někoho z vás. A co jsem vybrala dnes? Víkendový pobyt pro rodinu, který vám budu normálně snad závidět 😀 .

Vyražte do kouzelného Hobitína nebo na MINI

Za devatero horami a devatero řekami, v rozlehlém přírodním areálu v obci Libchavy v podhůří Orlických hor stojí Apar­tmány na vršku, které si děti oblíbily pod názvem Hobitín. Dobrou noc tady dávají nejen lišky, ale také jeleni, kteří tu žijí, k odpočinku vás ukolébá šumění stromů, a když se pozorně zaposloucháte, možná uslyšíte i absolutní ticho.

Od Slevomatu dnes tedy  jedna rodina obdrží: víkendový pobyt ZDE, pro dvě dospělé osoby a dvě děti, se snídaněmi a piknikovým košem.”

Další tři z vás pak dostanou vstupneku na Dětský prodejní festival MINI, který proběhne první víkend v prosinci v OD Kotva v Praze. A pozor, jsou vypsané doprovodné programy a plní se rychlostí blesku, tak mrkněte 🙂 .

Gratulujeme: Irena Durdilová, Hanka Kámen úrazu, Barbora Folková

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku:
Jak vybíráte ubytování pro vaše dovolené? Rozhoduje cena, lokalita?
Je provás důležitější vnitřní vybavení a zázemí penzionu nebo atraktivní okolí kam vyrazit na výlet?
 🙂

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, napiš pod jakým jménem a zařadíme tvé jméno do losování zase 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v pátek 8.12.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

Míša

All posts

614 Comments

 • Barbora Jastrzembská 27.11.2017 at 20:49

  Vybíráme dle lokality, klidné prostředí, pochopení a vyžití pro děti a dle recenzí. Barajastrzembska@gmail.com

 • Barbora 27.11.2017 at 20:53

  Za nás jednoznačne lokalita a atraktivita okolia, potom sa hľadáju už len prijateľné ceny a 100percetne musí byť s raňajkami:)

 • Dyba 27.11.2017 at 20:56

  Nejdříve vybíráme lokalitu a pak hledám ubytování, které splňuje naše potřeby, tři malé děti, tak idealně apartman s malou kuchyňkou, zahrada, zábava pro děti a idelně i snídaně. Naprosto nadšení jsme byli v Penzionu Keramika u Jinřichova Hradce. A pak už vybírám program v okolí, střídáme zábavu pro děti s věcmi, které bychom chtěli vidět s manželem. Hned bych jela na dovolenou 🙂

 • Kamila 27.11.2017 at 20:56

  Důležité pro nás je aby byl v ubytování klid. Momentálně s malým vybíráme pobyty v apartmánech, kde můžeme sami vařit. Hledáme vždy takové místo, aby byly v okolí pěkné možnosti výletů. Rádi jezdíme opakovaně na tatáž místa 😉

 • Zuzana Brožová 27.11.2017 at 20:57

  Pobyt vybírám podle hlavně podle ceny a recenzí hostů. Místo je také velmi důležité, ale jelikož máme auto, tak není problém na nějaký výlet kamkoli dojet.

 • Zdeňka 27.11.2017 at 20:57

  Hledame vzdy vhodne zazemi pro deti. Cena urcite rozhoduje, ale dulezitejsi je opravdu spise to, abychom meli vse, co deti potrebuji. A kdyz je jeste okolo zajimave prostredi, je to bonus navic.

 • Nikola 27.11.2017 at 21:01

  Ještě jsem nikde na dovolené nebyla, protože se snažíme teď šetřit a žijeme u rodičů.Kdybych si mohla vybrat, tak by pro mě bylo prioritní vnitřek a hlavně jídla…Po té by mě zajímala okolí. 😉

 • Eliška 27.11.2017 at 21:01

  Tedy, to je zase krásný článek!
  My ubytování vybíráme podle lokality, kterou chceme navštívit, aby v dojezdové vzdálenosti bylo co podniknout. vybavení a vzhled penzionu pro nás doteď nebyl moc důležitý, stačilo nám zatím msíto na cestovní postýlku. Jak syn ale roste, rostou pomalu i naše nároky. Na příští léto už to bude zase o něčem jiném. Budeme muset hledat opravdu baby friendly místa, která budou útulná a hlavně bezpečná, v případě nepříznivéhpo počasí nabídnou třeba i nějakou alternativu ve smyslu dětské herničky nebo bazénu. Každopádně když se chce, tak hezká dovolená se dá strávit i pod stanem, což máme také v plánu 🙂

 • Petra 27.11.2017 at 21:03

  Dovolenou vybíráme hlavně podle míst, které chceme vidět. A od toho se odvíjí i výběr ubytování. Je to dovolená, tak si dopřáváme veškerý komfort, na který zrovna máme chuť. Vybavení z části důležité je, ale nebojíme se improvizovat. Přeci jen je to není “doma”, čili “všední”. Ale pokud se vracíme z krásného výletu, chceme si i krásně odpočinout v příjemném prostředí. No prostě shrnu to: pohodlíčko, ale ne za každou cenu. 🙂

 • Míša Drozdová 27.11.2017 at 21:04

  S dětmi se radikálně změní priroty toho, kde složit hlavu, jak vybírat, aby bylo vše potřebné po ruce. Řekla bych, že první je to, kdy se na dovču jede – období, dle toho řeším, zda je potřeba nějaké to venkovní a vnitřní hraní pro děti. Dále dostatek místa v pokoji, abychom tam nebyli jako sardinky 😀 a výlet se dá udělat defakto vždy. Je třeba jen motivace a mít s sebou zapáleného sběratele turistických známek, který tím naočkuje i děti – ty pro změnu sbírají turistické samolepky do deníčku. Vždy se nám povedlo najít kompromis, ale je fakt, že když nějak jedeme, hledáme, čtené, necháme se inspirovat 🙂 celkově zázemí pro rodiny s dětmi je pro nás prioritou 🙂

 • Soňa R. 27.11.2017 at 21:04

  Pro nas je vzdy rozhodujici lokalita a okoli. Do penzionu ci hotelu se chodime z 90% jenom vyspat. 😀

 • Zuzana 27.11.2017 at 21:05

  Ubytovanie na rodinne vylety vyberame hlavne podla deti, aby sa tam citili prijemne, mali dostatok vyzitia v peknom aj zlom pocasi, a aby sme prilis nerusili ostatnych (nezdetnych:-))

 • Nikola Nekvapilová 27.11.2017 at 21:05

  Od té doby, co máme děti, tak vybíráme ubytování tak, aby co nejvíce vyhovovalo právě jim. Takže je důležité zázemí, v okolí nějaké hřiště a výlety, kde se jim bude líbit a nebude třeba dlouho cestovat.
  IG nikolson_n

 • Klara 27.11.2017 at 21:06

  U nás jednoznačně vítězí okolí, moje děti musí ven, nebo by to nikdo nepřežil, můj muž říká, že hotel pro ně není, no jsou to venkovní tvorove 😉

 • Karolína 27.11.2017 at 21:06

  Při výběru dovolené samozřejmě řešíme cenu, služby hotelu a lokalitu – zda jsou v dosahu i nějaké aktivity v případě nepříznivého počasí. A já požaduji polopenzi, abych si dovolenou mohla užít naplno. 😁

 • Irena Durdilova 27.11.2017 at 21:07

  Jeep Míšo to jste se trefila do noty, tady za humny v Dolních Počernicích bydlíme. Takže to tu znám moc dobře a třeba jen na výlet určitě doporučuji. Počernický park je skvělý a z restaurace Léta Páně si nechávám vozit polední menu, když s malým miminkem nestihnu uvařit. Jinak ubytování vybíráme ze zkušenosti jen apartmány, pro malé děti se nám soukromí a svoboda rozhodování v kolik a kde budeme jíst vyplatilo nejvíce. Každoročně jezdíme do Itálie k Lago Di Garda…to je naše srdcová záležitost. Jinak vybíráme spíš dobrodružství a výlety, válení nás baví jen chvilku. A určitě jezdíme mimo sezónu, dokud můžeme. Na festival mini se chystám a moc se těším.

 • Katerina Kmecova 27.11.2017 at 21:07

  Dulezite pro me jsou zejmena lokalita a vybavani a zazemi ubytovani-tedy to,zda jsou zarizeni i na male deti, abych nemela pocit,ze jsme s malym ditetem spis na obtiz nez vitani hoste.

 • Adéla 27.11.2017 at 21:07

  Vybíráme dle lokality, ceny i vybavení pokojů a hotelu, aby bylo vše čisté.

 • Veronika 27.11.2017 at 21:07

  Ahoj, rozhoduje samozrejme vse zminene…misto vyhovujici detem…moznost shlednout okoli a rozumna cena 😀

 • michala 27.11.2017 at 21:08

  Az doted jsme ubytovani vybirali hlavne podle mist v okoli, ale predpokladam, ze tohle se s narozenim syna zmeni, a nase pristi dovolena se bude ridit podle zazemi a vhodnych aktivit pro deti. Dekuji moc za tip na ubytovani

 • Veronika 27.11.2017 at 21:10

  Dokud jsme nemeli dceru, vybirali jsme dle destinace. S dcerou rozhoduje vzdalenost destinace, ubytovani a zarizeni, hlavne aby tam bylo pro deti vyziti.

 • Lucie Ketzerova 27.11.2017 at 21:10

  My jsme zatim vsichni byli poprve na Lipne, kam manzel jezdi uz odmalicka. Ale snazili jsme se najit kompromis. Aby tam bylo co delat pri desti, pri peknem pocasi, cenove aby nas to take nezruinovalo. A abychom to zvladli i s nasim ctyrmesicnim 🙂

 • Svatava Štefanová 27.11.2017 at 21:10

  Dobrý večer, u nás to musí být kombinace obojího…jak zázemí, tak okolí…vzhledem k tomu, že máme zatím jen jednu dcerku, je velké plus, když jede více rodin s dětmi…:)

 • Martina 27.11.2017 at 21:12

  Při volbě dovči jdeme od lokality a možností výletů.. Nicméně typ, cena a možnosti ubytování hrají taky roli.. Prostě vše dohromady tak, aby nám ubytování umožňovalo dobře fungovat a užívat si v poklidu krás okolí , celé dovči a sebe navzájem:-)

 • Zuzana 27.11.2017 at 21:12

  Já vybírám naše minidovolené velmi ráda právě na Slevomatu – mám vytipované lokality a rozhoduju se podle aktuální nabídky ubytování, která by byla vhodná pro celou naší rodinu.
  Sleduji FB i IG (zuzanacerna)

 • Eva Hrubá 27.11.2017 at 21:12

  záleží co od dovoelné chceme. Pokud chceme do přírody s kamarády skauty, tak nám stačí dřevěná chata. Ale čím jsou děti starší potřebují víc prostoru, takže tento ověřený penzion je super. v zimně se chystáme na hory tak doufám že budu moc podat dobrou recenzi.
  soutěžím i na fb a instagramu

 • lucie 27.11.2017 at 21:13

  Pro nás je důležitější lokalita než cena a určitě místo,kde je možnost výletů.Během léta se stejně chodí domů až večer do postýlky 😀 Hodně si pronajímáme třeba domek v lokalitě,kde chceme na výlet.Je to pro mě nejpohodlnnější s dětmi.Vlastní koupelna,kuchyňka a ještě i zahrádka pro děti a večer na grilování….a máme i pejska takže může jezdit s náma 😀

 • Katka 27.11.2017 at 21:13

  Pro výběr dovolené jsou důležitá všechna uvedená kriteria. Řekneme si, kam chceme, a pak už zbývá jen najít hezké a čisté ubytování, které se vleze do rozpočtu 🙂 a taky tam musí být hlavně volno, protože větsinou vybíráme na poslední chvíli 🙂 (instagram: Katerina.jakl)

 • Mirjanka 27.11.2017 at 21:13

  Snazime se vybirat podle lokality a ubytovani. Precejen dovolena ma byt neco jineho, nez co ma clovek doma. Takze vybirame zajimava mista na vylety a sportovni vyziti. Samozrejme hraje roli i ubytovani a v neposledni rade i cena. V poslednich letech vybirame hlavne podle recenzi. Nekolikrat jsme jeli na dovolenou podle tipu z blogu a vzdy jsme byli spokojeni.

 • Blanka Nedvědová 27.11.2017 at 21:13

  Dobrý večer,
  od té doby co jsme 3, tak je pro mě nejdůležitější zázemí pro děti – jídlo, herna, možnost výletů, příroda. Ubytování bývalo prioritou dříve, i teď je ale pro mě důležité – na dovolenou se nejezdí tak často, tak ať si to hezky užijeme se vším všudy 🙂 Děkuji

 • Petra Němcová 27.11.2017 at 21:13

  Bydlime kousek od Dolnich Pocernic a celeho Pocernickeho parku, je tam krasne a vetsinou i dost plno..Hlavne v lete a pri hezkem pocasi..ale v nasem nejblizsim okoli to proste nema konkurenci..
  Pri vyberu dovolenych nejdrive vymyslime lokalitu a nasledne vybirame dle ceny. Drive rozhodovala hlavne moznost vyletu, nyni se zajimeme i o zazemi a vhodnost pro deti.
  Petra Nemcova (IG: petullan)

 • Mirka 27.11.2017 at 21:14

  Rozhodně rozhoduje vnitřní vybavení a okoli pro výlety.
  Ig: Miroslavamirec

 • Lada 27.11.2017 at 21:14

  Při výběru ubytování u nás hraje roli nejvíce okolí. Přeci jen jedeme s tím, že se chceme někam podívat a užít spíše věci venku. A samozřejmě pak také cena. Vaše tipy na ubytování jsou opravdu moc krásné, avšak fotka z žebříkem do postele mě šokovala. Jak se “tvoří” opatrné a klidné děti? V takovém apartmánu bych se nemohla dojít ani vyčurat 😀 Tak třeba za pár let zmoudří a my si ho také užijeme. Děkujeme.

 • Eva Padrtová 27.11.2017 at 21:14

  Dobrý večer, když vybíráme dovolenou rozhoduje co vlastně chceme na dovolené dělat a v jakém složení jedeme. Za naší rodinu nejvíc rozhoduje co je v okolí, co se kde děje a co budeme dělat. Vnitřní vybavení neřešíme, co potřebujeme si dovezeme a nebo nějak vymyslíme, jezdíme hodně nízkonákladovky, vlastní vaření a spartanské ubytování, hlavně že něco poznáme a jsme spolu. Díky za články Eva

 • Helča 27.11.2017 at 21:14

  Krásný!
  My teď před pár dny vybírali krátkou dovolenou na horách. Taky přes slevomat. Cena rozhoduje částečně, prostě pokud je lokalita hezká a ubytování odpovídá, tak si připlatíme. Určitě ale rozhoduje zázemí pro děti. Máme 2, takže jsme teď vybírali s ohledem na ně 🙂

 • Dana Charvátová 27.11.2017 at 21:14

  Popravdě, my moc nevybíráme. Co se syn narodil, byli jsme z vlastní iniciativy jen jednou, přes nějaký slevový portál. Jinak jsme většinou byli někým pozváni, takže za nás to zařídili dobří přátelé 🙂 Kdybych teď chtěla někam jet, tak určitě budu hodně hledět na to, jestli jsou zařízení pro děti, ale hlavní je oblast, ať poznáme něco hezkého. Cena je taky důležitá, my zase nějak velké nároky na bydlení nemáme, přeci jen jsme spíš venku než zavření uvnitř. Jo a na mini se určitě opět nedostanu, takže bych chtěla soutěžit o ten pobyt.

 • Sylvie 27.11.2017 at 21:15

  Dobrý večer, dokud sme byli bezdětní rozhodovala hlavně lokalita. Teď, co máme děti jezdíme hlavně na rodinnou chatu, ale když jedeme jinam, tak rozhoduje i vnitřní vybavení a vzhledem k tomu, že sem na mateřské, tak i cena.

 • Marie Zikmundová 27.11.2017 at 21:15

  Tak zatím vždy rozhodovala lokalita a atraktivita okolí, ubytování sme hledali vždy co nejlevnější (ale nějaký minimální standart mít muselo:-)).. syn je ještě malý, takže zatím to stále ještě moc neřešíme.. Rádi jezdíme přes Airbnb, jsou tam velmi sympatické místa.. Až bude prcek větší tak už to bude náročnější, ale myslím, že stále bude převažovat atraktivita okolí nad ubytováním. Stejně většinu času trávíme venku a na pokoj se chodíme v podstatě jen vyspat.. Sleduji fb i IG (unholly.polly).

 • Adela 27.11.2017 at 21:16

  Pro mne hrála důležitou roli lokalita, okolí. Pro manžela to pohodlí uvnitř. Připouštím, že s dětma se ty moje prefence mění a pomalu se k tomu zázemí také přikláním. Ale stále, hlavně v zahraničí, je mi milejší domácí airbnb než velké hotely.
  Nakonec..stejně se nejdříve vybere to okolí-kam se vůbec chce jet a až potom se hledá ubytování.
  Ig schovanka

 • Jani 27.11.2017 at 21:19

  Dovolenou vybíráme podle mista, kam se chceme podivat a s tim spojenymi možnostmi výletů a ruznych aktivit. V samotném hotelu /penzionu oceňujeme bazén a také dětský koutek v restauraci, protoze máme deti ještě malinke.

 • Monika Plonková 27.11.2017 at 21:19

  Tohle ubytování je jednoznačně báječné!! Hned mě napadlo – tam prostě musíme jet, tak doufám, že nám to vyjde 🙂 Dovolenou vybíráme především dle lokace, aby bylo v okolí spousty možností na výlety a v druhé řadě teprve hledíme na atraktivní vnitřní vybavení ubytovani. IG – monika_plonkova

 • Jana 27.11.2017 at 21:19

  Posledních několik let moc ubytování na dovolené neřeším, většinou je trávíme po chalupách přátel :-). Ale až se rozhodneme někam vyjet, bude vzhledem k omezeným prostředkům důležitým kritériem cena, ale hlavní bude asi okolí a to, co se na daném místě bude dát dělat. Na vybavení a zázemí až tak nesejde, jsme skromní a skladní, i když je nás pět :-).

 • Libka Smyčková 27.11.2017 at 21:20

  My se rozhodneme pro lokalitu a pak koukáme dost na cenu. Jinak je pro nás důležité okolí. Jako zázemí nám stačí čistota, ale nepotřebujeme luxus.

 • Pavla 27.11.2017 at 21:20

  Teda takovou postel mít na dovolené, tak je už nikam nedostanu 😁 U nás vždy rozhoduje při výběru lokalita, vybavení, okolí penzionu a hlavně zda je to tam vhodné pro děti a vždy ráda přivítám, když jsou tam i recenze od předchozích lidí 😉

 • Andrea 27.11.2017 at 21:20

  U nás rozhoduje hlavně lokalita. Většinou se nám nahromadi přání, kam chceme jet a poté hledáme 😊 na bookingu je i spousta recenzí 😊cena je pro nás také důležitá, ale ne rozhodující.
  Okolí a atrakce v blízkosti ubytování jsou pro nás nejdůležitější. Na ubytování se většinou chodíme jenom vyspat 😊

 • Hana Beránková 27.11.2017 at 21:21

  Dneska pro mě složitá otázka. Dovolenou vybíráme tak, aby se líbila nám všem, tedy pěkné prostředí v okolí, možné výlety pro děti, za nepříznivého počasí možnost vnitřní zábavy, ne nutně přímo v místě ubytování samotného, ale v dojezdu. A ubytování vždy pro děti přátelské. Většinu času se snažíme trávit venku, tak aby to nebylo na rušném místě, kde projede za den desítka aut.

 • Jana Herrmannova 27.11.2017 at 21:21

  Dulezite je pro nas vsechno: vybaveni, stravovani, okoli na vylety. Nejdulezitejsi jsou ale recenze a doporuceni, podle toho se orientuji asi nejvic.
  Na instagramu: jana.herr

 • Lucie 27.11.2017 at 21:21

  Jako vždy parádní článek, neznám vyloženě interiér Pánského dvora, ale celý komplex s Al Mulinem a restaurací Léta Páně a pivovar velmi dobre. Už jako malá jsem chodila s mamkou na procházky do přilehlého parku z Černého Mostu, kde jsme bydleli, a kdysi viděla, jak se tam venku v trávě vdává nevěsta. A ikdyz jsem byla malá, věděla jsem, že to tak chci taky. V té době tam restaurace nebyly, jen rozpadly mlýn, ze kterého je teď pizzerie Al Mulino. A v roce 2013 se mi sen splnil a na malém nádvoří nad restaurací Léta Páně jsem se vdala. Omlouvám se za vzpomínku a delší příspěvek☺Každopádně, když vybíráme dovcu, je pro nás důležité asi vše, co jste zmínila v soutěžní otázce v různém poměru, nejvíce asi zázemí, hlavně teď, když máme dceru a taky možnost vyžití v okolí úměrně jejímu věku. Rádi s dcerou cestujeme a vyletime.☺

  • Míša 27.11.2017 at 23:05

   Jeee tak to je krásné. Naopak moc děkuju za tenhle komentář 🙂 Muselo tam být krásné místo na svatbu <3

 • Petra Hečová 27.11.2017 at 21:22

  Tak penzion vypadá nádherně. Je těžký vybrat dovolenou, aby vyhovovalo všechno všem. Na každé, kde jsme byly nám nakonec něco nesedělo. Až letos jsme byli nadšení. Šumava, penzion U černého kohoutka. Pro rodiny s dětmi vřele doporučuji. Největší výhodou bylo venkovní hřiště s minizoo, pravidelné krmení oveček. Prostě bomba. Příští rok jedeme zase 🙂 instagram petra.hecova

 • Katka 27.11.2017 at 21:22

  O ubytování u nás rozhoduje cena, ale také vybavení. Lokalitu vybíráme jako první a poté ubytování splňující naše požadavky.
  Sleduji vás také na IG (vovo.ka)

 • Adéla Bělunková 27.11.2017 at 21:22

  U nás v rodině je důležitá jak cena, tak i lokalita – takže kompromis. Pro dovolenou strávenou v Čechách je pro nás rozhodující hlavně atraktivní okolí – vždycky vyrážíme z bodu A do všech světových stran 😉

 • Naděžda 27.11.2017 at 21:23

  Chceme především klid – to znamená, že volíme spíš apartmány, kde nehrozí úplná blízkost hlučných sousedů. Cena samosebou rozhoduje a lokalita musí být zajímavá a lákavá pro děti i dospělé. Jo! A vždy chci mít v okolí i “mokrou” variantu :o) Tuhle výhru bych si vážně moc přála… tfuj tfuj tfuj! :o) Fandím vám i na insta jako bobule_obla. Krásný večer vám všem :-*

 • Petra Pavlickova 27.11.2017 at 21:23

  Nejdriv vyberu lokalitu,pak hledam ubytovani,kde neni problem bezlepkova strava a pak z tech vyslednych vybiram nejvic vhodny pro deti.Nove bude kriterium 2 dospely a 3 deti…coz taky nebyva jen tak.

 • Marcela 27.11.2017 at 21:23

  Tohle bude prvni rocnik Mini, na ktery se nepodivam, mame uz dlouho naplanovanou cestu do Brna :/ takze bych radsi soutezila o zajezd 🙂 nejprve vzdy vybiram lokalitu, kam chceme jet, vzhledem k atraktivite vyletu. Teprve potom me zajima vnitrni/vnejsi vybaveni ubytovani. Hriste venkovni i vnitrni jsou vzdy vyhoda, ale chceme se vzdy nekam kouknout ven a deti si vyhraji s cimkoliv a kdekoliv, takze to nestavim na prvni misto 🙂 sleduji na ig jako marcelaxurbanova

 • Vladka 27.11.2017 at 21:24

  Určite u nás rozhoduje cena.. vzhľadom k tomu, že sme mlada rodina začínajúca od piky s plánom stavby baracku.. lokalita je i nie je dôležitá.. všade sa nájdu krasne miesta. A vybavenie ubytovania? Od narodenia deti jedine baby friendly miesto, kúpanie je bonus abejaka dostupna zaujímavosť, kam sa dá dôjsť pešo..

 • Martina 27.11.2017 at 21:24

  Když vybíráme dovču, zohledňujeme úplně všechno. I když významnou roli hraje cena a možnosti vyžití v okolí..Prostředí, kde bydlíme zase tolik neřešíme..jsme přizpůsobiví a věčně trávíme čas venku ve slunci i v dešti 🙂

 • Iva 27.11.2017 at 21:25

  Máme 3 děti a hodně mi záleží, aby vše bylo co nejvhodnější právě pro děti, ať už vybavení a nebo možnost výletů v okolí. Váš dnešní tip vypadá opravdu nádherně 🙂 Na Instagramu sleduji jako sallome13

 • Renáta Hovorikova 27.11.2017 at 21:25

  U nas o dovolené rozhoduje především tatinek truhlář,který věčně nemá čas☺Rádi vybíráme podle lokality a necháme se trochu rozmazlovat,ale tak max.jednou za rok.Jeste nedávno se starší syn děsně bál virivky i koupání,tak to s wellness bylo složité,malá roční dcerka ale vodu miluje,tak to už snad bude veselejší ☺ peníze bohužel roli hrají,ale někdy je třeba zavřít oko a užít si ☺

 • Tana S. 27.11.2017 at 21:25

  No u mne hraji roli vsechny aspekty v otazce. S prckem vice dbame o vnitrni vybaveni, kdyz je venku hnusne, at to neni nuda aspon. A taky mame radi, kdyz je neco pobliz, na co se da kouknout 🙂

 • Markéta Němčanská 27.11.2017 at 21:26

  My si první vytipujeme lokalitu a tam hledáme baby friendly ubytování, takže pro nás je hodně důležité je zázemí hotelu a vnitřní vybavení…

 • Hanka 27.11.2017 at 21:26

  Pri vyberu dovolene je pro nas dulezita vzdalenost a okoli je asi to hlavni. Ubytovani –
  proste at se nejak dobre vlezeme 😊

 • hanca 27.11.2017 at 21:26

  Ubytování vypadá parádně! Pro nás je důležité spíš okolí a zabavení dětí 🙂 Už se těším až konečně doděláme dům a vyrazíme na dovolenou. Zatím děláme jen celodenní výlety z domova, ale i tak je to bezva a hlavně změna.

 • Kateřina Horáková 27.11.2017 at 21:26

  Dobrý den Míšo,
  díky za další hezký tip na ubytování. Když my někam vyrážíme na výlet i s noclehem, hledím na to, aby tam bylo čisto, dobré jídlo, přičemž aby se s nimi dalo domluvit případně i na nějakou úpravu pro děti, máme rádi wellness a malá miluje plavání, tak aby se přímo v hotelu nebo v okolí dalo něco podobného podniknout, no a v neposlední řadě se samozřejmě díváme na lokalitu a co se tam dá podniknout.
  Sleduji na instagramu jako katerinahorak.
  Hezký večer

  Kateřina

 • Pavlína Lolloková 27.11.2017 at 21:26

  Letos jedu s dcerkou na první dovolenou, a to do Jesu bez stresu (a bez tatínků), tak to bude dobrodružné. A doufám i plné srandy. Jedeme totiž parta maminek s malými dětmi, z nichž některé uvidím poprvé. Rozhodující bylo, že do toho se mnou jde i kamarádka s obdobně starou dcerkou (20 měsíců moje, 23 její) a další dvě naše kamarádky. Tak za týden vyrážíme do Jeseníků, na malé výpravy v okolí, uondat děti, večer povídat a popíjet. A samozřejmě rozhodovala i cena, že si to z rodičovské mohu dovolit.

 • Blanka Pavelková 27.11.2017 at 21:28

  Ubytování vybírá většinou manžel. Je to podle možností pro děti, jídlo pro děti a pro manžela (v tomto já náročná nejsem) a v neposlední řadě rozhoduje čistota. Na tom fičím já. Nemusí být luxus, no čistota za zlatého bludišťáka.

 • Zuzana Kudrnová 27.11.2017 at 21:28

  U nás určitě rozhoduje vždy výhled, na ten je náš tatínek úplně posedlý :-D. Ale jinak hlavně zda se dá dítko zabavit uvniř, ale i kam s ním vybavit. Většinou ale primárně vybereme místo, podle aktivit, kterě se dají dělat kolem a pak teprve vybíráme penzion dle toho, jak je baby friendly :-)- JInak Hastrmana znám, neb bydlíme v Počernicích a jejich lázně mám moc ráda. Penzion jsme nevyzkoušelyi Jinak v areálu pivovaru je ještě dětské centrum Veselý čertík. taky moc fajn:-).

 • Petra M 27.11.2017 at 21:29

  Dovolenou vybíráme tak, aby mělo uvnitř herničku, kvůli špatnému počasí, protože jen na pokoji nebo v restauraci bychom to s našima čertama nedali. Dále je super, když je venku aspoň malinké hřišťátko. Jako bonus pak je bazén. A samozřejmě cena. Přijde mi, že některé baby friendly hotely nasazují cenu, která zrovna pro rodiče, když je maminka na mateřské, není absolutně reálná. Lokalita v ČR ani roli nehraje, protože máme auto a můžeme se přiblížit, kam potřebujeme a hlavně – u nás je na každém rohu něco zajímavého.

 • Kateřina 27.11.2017 at 21:29

  Pro ubytování jsou důležité všechny vypsané body😁 Hlavně tedy baby friendly personál, protože pokud ten se nepovede, je vše v háji. Myslím, že dnes se hodně turistických atrakcí i ubytovacích zařízení snaží zaměřít na rodiny s dětmi a pro nás jen dobře. A jen poznámka na okraj, soutěž je do 8.12., ale festival už 1.12…. 😊

 • veronika horáčková 27.11.2017 at 21:30

  u nás je dovolená hlavně o tom, abychom byli s kamarádama, takže většinou jezdíme na deskoherní akce…
  jiank když jedem jinak, tak většinou recenze apod.

 • Monika Mikulova 27.11.2017 at 21:30

  Vybiral vzdy hlavne okoli, aby bylo zajimave. Priroda, pamatky, vyziti pro deti. A take je dulezite kriterium wc s koupelnou v pokoji a bohuzel i kuchynka kvuli dcerine alergiim.

  • Monika Mikulova 29.11.2017 at 7:32

   Poprosim vas, o listky nesoutezim 🙂

 • Le 27.11.2017 at 21:30

  Rozhoduje místo i cena.. možnosti v okolí.. pěkné ubytování, ale zvládneme i stan:)

 • Gabriela L. 27.11.2017 at 21:30

  Na dovolenou jezdíme 5-7 rodin a rozhoduje u nás cena a lokalita. Vnitřní vybavení moc neřešíme, musí být hlavně atraktivní okolí.

 • Kateřina 27.11.2017 at 21:30

  Mám 3 kluky, penzion by zbořili,jezdíme zásadně do kempu 🙂 Tam mám ráda rozumné sociálka, stín u stanu a koupání plus výlety…

 • Helena 27.11.2017 at 21:31

  Ahoj,
  my vybíráme tak, aby byli spokojené děti, pak jsme spokojení I my… takže zatím prostě vede hotel babička se zahradou, bazénem, zvířátky…
  Hezký den!
  Helena

 • Adéla Vejvodová 27.11.2017 at 21:31

  Od te doby, co jsou děti, je hlavním kritériem, aby hotel měl vnitřní i venkovní dětský koutek, čím více je baby friendly, tím lepší. Možnost výletů, které jsou atraktivní pro děti, je pak příjemným bonusem a nad cenou přivíráme oči 😉
  Na IG sleduji jako vejvodova.adela a na FB jako Adéla Vejvodová.

 • Katka Šrámková 27.11.2017 at 21:32

  Ahoj, dovolenou vybiram spise podle zajímavosti v okolí….. Až jako druhé je vybaveni ubytováni…
  Děkuji, Katka (instagram ta_kacka)

 • Petra 27.11.2017 at 21:32

  Výběr je vždy souhra několika faktorů – na prvním místě se dívám na možnosti výletů v okolí ubytování, ale i na vybavení hotelu pro případ špatného počasí či únavy. Dalším faktorem jdou pozitivní reference na webu nebo ještě lépe od přátel a známých a pak taky, co si budem povídat – cena. Něco vybrat je proto vždycky tvrdý oříšek 😀

 • Alice Nováková 27.11.2017 at 21:32

  Ubytování vybíráme dle lokality a zejména okolí, výhodou je blízké dětské hřiště, nejlépe v areálu penzionuú hotelu. Areál v Počernicích znám, akorát jsem nevěděla o penzionu, dle popisu velice příjemném 🙂

 • Adéla 27.11.2017 at 21:34

  My si vždycky první vybereme lokalitu, kterou ještě neznáme nebo nás nějak láká a pak začne hledání. Většinou jedeme větší skupina, takže podmínek je několik – Vejdeme se? Co je v okolí? Jaké má ubytování hodnocení na jiných webech? A taky se nám musí líbit. Jídlo většinou neresime, buď si uvaříme, někam zajdeme nebo je příjemný bonus, když je možnost objednat si i večeři 🙂 musím říct, že zatím jsme měli na ubytování opravdu stesti. Vždycky jsme natrefili i já super majitele, kteří se vším vyšli vstříc 🙂

 • Gisela 27.11.2017 at 21:34

  Teca krásně jste malování vyřešili. U nás to bývá kombince obou- vniřku i atraktivity okolí. Nejdůležitější na tom ale je stejně to, že jsme všichni spolu, protože to se stává bohužel málokdy. Sleduji na instagramu jako gis.kv

 • phn 27.11.2017 at 21:35

  100% moznosti vyletu po okoli…

 • Lenka Richterová 27.11.2017 at 21:35

  První velkou dovolenou jsme absolvovali letos v létě. Půjčili jsme si malinký obytňák od dědy a vyrazili na malou okružní cestu po střední Evropě. Kritéria byla jasná: hezký čístý kemp, pěkná příroda, a rozumná vzdálenost mezi jednotlivými “zastávkami”. Všechno ostatní jsme si vezli s sebou 🙂 Několikrát do roka taky vyrážíme na prodloužené víkendy s kamarády a kritéria se mění podle složení rodinek. Nutnost venkovního vyžití ale zohledňujeme vždycky.

 • Radka Šebelova 27.11.2017 at 21:36

  Při výběru dovolené na prvním místě rozhoduje lokalita, co vseuzeme zažít venku. A pak to ostatní uvnitř. Děti se vždy dokáží přizpůsobit. Je fajn mít možnost trochu si uvařit dle potřeb.

 • Hany 27.11.2017 at 21:36

  My hlavne jezdime k babicce, nebo na chalupu ke kamaradum. Kdyz jsme naposledy resili ubytovani na dovoleny ve Spanelsku, chteli jsme kousek od more, cisty apartman za normalni penize. Letos chceme v zimne na hory, tak budu muset zapatrat po nejakych tipech 😉
  Na inst jsem jako hanyjacko

 • Veronika 27.11.2017 at 21:37

  Dobrý den,
  díky tomu, že máme hodně přátel a známých cestovatelů, tak vybíráme ubytování spíš dle doporučení. Nejdůležitější je pro nás zázemí. Lokalitu většinou neřešíme, protože stejně na výlety vyrážíme do různých směrů a dojedeme i autem. Důležité je pro nás pohodové ubytování s příjemným personálem a pohodlným zázemím.
  V.

 • Michaela Moravcová 27.11.2017 at 21:37

  Ahoj Miso, juu, hobitin, na ten jsem na Slevomatu uz taky koukala 😊 U nas většinou vybírám dovolenou ja, resp udelam velice podrobnou selekci a velmi úzký vyber předkládám k diskuzi hlave rodiny 😃 Asi jsem rozmazlená, ale vzdycky se mi musi hotel/penzion libit svym vybavením, ted uz koukam na vhodnost pro deti a kdyz je tam nejaky welnes, tak jedine dobre. V okolí by urcite taky neco melo byt, min v nejake schůdné dojezdove vzdálenosti. Napr penzion v dolních pocernicich, co popisuješ, by se mi líbil moc 😊 Ale mame ho fakt kousek, takze tak se nevydame, ale park znam a je moc krasny 😊
  Jinak Ins sleduju pod michaela_moravcovaa

 • Ingrid Fikerlová 27.11.2017 at 21:38

  My na klasickou dovolenou zatím nejezdíme. Máme dvě fenky rhodéského ridgebacka (7,5 a 11,8 let). Již šest let s nimi jezdíme na psí tábor na stejné místo, bydlíme v chatičce. Dcera tam s námi byla již čtyři léta (poprvé v 7m), syn třikrát (poprvé v 4m). Doufám, že příští léto tam budeme s našim třeťátkem, které čekáme za dva měsíce. To místo milujeme, jak kvůli přírodě, tak celkově kvůli prostředí a i kvůli lidem, se kterými tam jezdíme. Letos jsme i trochu víc prozkoumali okolí dostupné autem a máme řadu typů na výlety, až tam některý rok budeme a nebude tak strašné vedro, na které zatím máme štěstí. A taky se těšíme, až začneme více procestovávat republiku se stanem. Ale celkově to máme tak, že jedeme jen tam, kde s námi mohou naši psi (letos jsme tak prožili úžasný víkend v hotelu Všetice), protože bez nich nikam nejezdíme, dále je důležité, aby to místo bylo někde, kde můžeme dětem vytvořit program, aby se jim tam líbilo, ale to jde téměř všude, když se člověk trochu snaží.

 • Iva Pelikanova 27.11.2017 at 21:38

  Pro nas je důležitá lokalita,pak vybereme na bookingu,nebo slevomatu ubytko a frcime:-)zajima nas okolí,hezka příroda,cíle výletu,pokud je ale ubytko top,pak je to paradni dovca.-)na instagramu sledujeme jako graffivick

 • Lenka Dostálová 27.11.2017 at 21:38

  Dovču vybírám dle zázemí v penzionu. Je pro me důležité mít vlastní kuchyňku. Nevyvářím obědy, ale nechci byt cely den odkázána jen na služby restaurace.
  Prioritou je i vyžití pro děti (herna, venkovní hřiště).
  Tipy na výlety v okolí se najdou vzdy😉. Všude je něco zajímavého.

  Spokojená jsem byla treba na Dolní Moravě (chata Marcelka).

 • Radka H 27.11.2017 at 21:38

  Když vybíráme dovolenou ať už to bylo kdysi bez dětí a teď už s dětmi tak vždy rozhoduje lokalita, co je v okolí no a teď i co je v zázemí penzionu/hotelu. Co se týče ceny, tak vždy zhodnotíme poměr cena/výkon 🙂
  Sleduji na FB i IG(radulih).

 • Janka 27.11.2017 at 21:39

  Tak dovolenou pro nás většinou vybírám já. Aby měla naše malá vše co potřebuje 🙂 Většinou rozhoduje samozřejmě cena, ale také abychom měli pohodlí, teda naše malá aby byla zaopatřená a tak 🙂 V hotelu či ubytování mě nejde ani tak o to, aby tam bylo nějaké vyžití, většinu času trávíme vždy venku nebo do toho konkrétního místa jedeme právě za nějakou akcí, takže tam kde “bydlíme” v podstatě jen spíme 🙂

 • Simona L. 27.11.2017 at 21:39

  Tak u nás asi rozhoduje vše vyjmenované 🙂 Mateřská není zrovna extra výdělečná, takže převažuje cenové kritérium, ale pak určitě možné aktivity nejen v rámci ubytování, ale hlavně okolo, když už někam jedeme, chceme se podívat po okolí a poznat toho co nejvíce 🙂

 • Petra 27.11.2017 at 21:40

  Dovolenou vybíráme podle lokality, ceny a podle hřiště a vyžití dětí 😉 protože máme prcky, tak poslední tři roky u nás v ČR a plánujeme u sousedů v Rakousku. U Hastrmana by se nám určitě líbilo 😉

 • Martina P. 27.11.2017 at 21:41

  Většinou vybírám na poslední chvíli (nejsem plánovací typ), tak je to trochu problém. Vybírám podle lokality, co by v okolí bylo pro holky zajímavé a v dosahu, a následně podle ceny volných nabídek Holky jsou vděčné a šťastné, že jedeme na výlet/ dovolenou, takže nároky na vnitřní vybavení je minimální.

 • Barbora 27.11.2017 at 21:42

  Jé, na Mini se chystám, tak by se vstupenka hodila. Ubytování vybíráme podle ceny i lokality a od té doby, co syn běhá i podle dětského koutku :-). Je to neposeda a najíst se s ním v restauraci, kde pro něj není nějaké vyžití je dost adrenalin.

 • Pavla 27.11.2017 at 21:42

  Mame zatim radi dovolene jen tady po Čechách 🙂 Klidne prostředí, vyžití aby měl náš syn a hlavně aby jsme si tam daly pořádně do nohou 😁👍😊

 • Lucie Kurdiovská 27.11.2017 at 21:43

  Rozhodujíci pro nás je poměr cena/výkon , ale i ubytování samotné…takže vlastně vsechno!:-D

 • Martina S 27.11.2017 at 21:44

  Vybiram hlavne dle doporuceni a take moznosti ubytovani, jsme vetsi rodina, tedy je rozhodujici, zda se do pokojicku vejdeme 😊 A Shark in the park je TOP!

 • Alena K. 27.11.2017 at 21:44

  U nas vyhrává okolí a možnost výletu, teprve pak hledáme vhodné apartmany, v kterých máme větší soukromí. Užíváme si hlavně společné chvíle v přírodě. Ig: alenak1024

 • Pavla Havlíčková 27.11.2017 at 21:44

  Krasne ubytování! Dovolenou vybíráme nejdříve dle atraktivity místa a poté hledame vyhovujici ubytování. Sledují vás na FB – Pavla Havlíčková

 • Lenka K. 27.11.2017 at 21:44

  Pro nás je nejlepší, když můžeme být na dovolené v partě. S podobně starými dětmi, které si spolu vyhrajou, a podobně naladěnými rodiči. Pak už jsou nároky na ubytování jen: zahrada, hřiště či blízký les a dost velká místnost na večerní hraní společenských her / klábosení / popíjení vínka bez dětí :-). Zatím se nám alespoň jedna taková dovolená v roce poštěstila.

 • Jana & Dominik 27.11.2017 at 21:45

  S dítětem požadujeme za přijatelný peníz určitý standard ubytování. Už to není jako dřív, když jsme jezdili jen ve dvou 🙂 Je pro nás důležité vybavení a zázemí penzionu, stejně tak jako dosah zajímavých míst k výletování 🙂 Luxus nepotřebujeme … určitou úroveň ano.

 • Martina 27.11.2017 at 21:45

  Pri vybirani dovolene je dulezita lokalita, ale i cena. Resp. pomer ceny k tomu, co za to v dane lokalite nabizi. A jestli vybaveni penzionu nebo okoli se take tezko rekno, oboji musi nejak souhlasit. Zalezi, co mame v planu delat. Jestli byt treba cely den pryc venku, pak staci jednodussi penzion, jen na prespani. I kdyz i tyto pozadavky se trochu zvysily, od teby doby , co jsme tri. Sleuji i IG @ marmenpepa

 • Martina 27.11.2017 at 21:45

  Pre mna je dolezity pomer ceny a kvality, anzazemie.hotela,hlavne.v zime.ak.by bolo skarede pocasie.deti su este male,staci im.pieskpvisko a hernicka,nijake extra vylety este nemusia

 • Jana 27.11.2017 at 21:46

  Snažíme se hledat zajímavé místo za rozumnou cenu 😉 Interiér ubytování nás zatím moc nezajímá (leda tak aby holky nic nezničily), rozhoduje okolí na výletování.

 • Bara 27.11.2017 at 21:46

  Nejdříve vybereme lokalitu a pak na daném místě hledáme ubytování. Důležité je pro nás okolí, možnost výletů. Ale s dětmi již koukám více i na vybavenost ubytování.

 • Lenka 27.11.2017 at 21:46

  Pri vyberu ubytovani je pro nas rozhodujici prostredi, dale cena, vybaveni a okoli. Co se tyce interieru nepotrebujeme zadny luxus, nevadi nam starsi obycejne vybaveni, hlavne kdyz je cisto. Travime uvnitr hrozne malo casu, v podstate se tam chodime jen vyspat, tak nam staci i neco obyc a levnejsiho. Dulezite je, co vsechno se da delat v okoli v jakemkoliv pocasi 🙂
  Do Prahy na Mini se bohuzel nedostaneme, ale vikend v OH by nas vic nez potesil. Sleduji na FB.

 • Veronika Patočková 27.11.2017 at 21:46

  Dobrý večer,
  u nás rozhoduje cena a lokalita. Protože děti jsou ještě malé, nechceme, aby byla cesta moc dlouhá. A ideálně když jsou v rámci ubytování i nějaká zvířátka :o) Spíše nám jde o okolí, protože na pokoji moc času nestrávíme. Na Instagramu: veronikapatockova

 • Klara Marova 27.11.2017 at 21:47

  Pri vyberu rozhoduje jednoznacne lokalita a ubytovani. Co jezdime s detmi, tak vyhrivane hotelove bazeny (vnitrni nebo venkovni dle rocniho obdobi) nebo jeste lepe aquaparky vetsinou rozhodnou. Bez toho si momentalne dovolenou nedokazeme predstavit.

 • Zuzana 27.11.2017 at 21:48

  Asi nejdulezitejsi hledisko je momentalne lokalita at je kam vyrazit a vybaveni.. aby byla zabava pro deti i nejaka hernicka nejlepe.. pak prichazi do uvah az ta cena 😅

 • Bara 27.11.2017 at 21:49

  Kdyz vybirame ubytovani pro nasi dovolenou,divame se hlavne na vyziti pro deti,zda je v hotelu nebo nekde pobliz nejaka detska atrakce,bazen,v okoli nejake zajimave vylety. V lete se divame spise na venkovni zazemi a v zime vnitrni vybaveni. Cenovy limit si vzdy stanovime,kolik chceme investovat.

 • Martina 27.11.2017 at 21:49

  Ted jsme dlouho dovolenou nevybirali. A ano je pro nas dulezita cena, jelikoz jsem jeste na rodicovske. A kdyz uz bych ted neco vybirala, tak urcite tak, at je to vhodne pro deti. Atrakce a vylety v blizkosti vhodne pro nase deti. To je dulezitejsi nez luxus. Spokojene dite = spokojeny rodic.

 • Renata Ševčíková 27.11.2017 at 21:49

  Asi tak rozumně, trochu cena, trochu okolí, trochu zázemí 😉 Sdílím, komentuji na fb jako Renata Ševčíková a na instagramu sleduji jako sevcikova.renata

 • Bára 27.11.2017 at 21:50

  Párkrát jsme zkusili Slevomat, ale ve všech! případech katastrofa. Ale bude na co vzpomínat 😀 Manžel už se zařekl, že nikdy více. Jednou jsme si dokonce nebyli jistí, jestli paní majitelka není čarodějnice, a báli se zavřít na noc oko s obavou, abychom ho ještě ráno otevřeli 😀
  Jinak vlastně nevím, dle jakého vnitřního nutkání manžel vybírá, cena v tom jisto jistě nehraje, poněvadž za to, co většinou zažijeme, nakonec dáme tolik, co bychom dali za naprosto jinou kvalitu 🙂 Ale jak říkám – zase zažijeme 😀
  PS: Vstupenky na festival by mi byly na nic, určitě bychom se všichni kvůli němu nehnali do Prahy, navíc holky se právě dnes osypaly z neštovic. A navíc – nechci být hnidopich – ale festival je tu avizovaný od prvního do třetího prosince a soutěž končí osmého… To možné nebude vyhovovat ani Pražákům 😀

  • Míša 27.11.2017 at 22:16

   Jeee děkuji za upozornění. Upravím. Nestovicim huraa 😂. Chceme, pošlete ❤. Jinak my měli taky voucher tohle. Tak snad se to změnilo. Hezký večer

 • Alexandra Pavlíková 27.11.2017 at 21:50

  Dost bohužel rozhoduje cena, ale kdyby zázemí pro děti a na výlety nebylo fajn, tak to už tam raději nejedeme 😉 sleduji, sdílím a komentuji na fb jako Alexandra Pavlíková

 • Petra Miková 27.11.2017 at 21:51

  U nás to je poměrně jednoduché. Muž se rád vrací na stejná místa, kde se nám líbilo.

 • barbora 27.11.2017 at 21:53

  Cestujeme rádi, jak před dětmi, tak nyní s dětmi – nyní co máme děti se nám naše požadavky na ubytovní a lokality samozrejmě zmenily. Lokalitu volíme, tak aby tam bylo dětem příjemně a užily si to tam- určitě aby bylo co v okolí poznávat a mohlo se výletit (nevydrželi bychom na dovolené jen sedět u ubytovaní a z okolí nic nevidět). poslední dobou si klidně za ubytování ipřiplatíme, protože máme radi nové modernější zajimavé ubytování. lokalita, cena a vybavení ubytování u nás jde tak ruku v ruce

 • Petra 27.11.2017 at 21:54

  Teď, když máme malou dcerku, tak vybíráme tak, že si najdeme cíl, kam se chceme podívat a snažíme se naplánovat nějaké mezibody, zastávky cestou, aby cestování bylo únosné pro všechny. Na samotné ubytování nejsme nároční, ale když máme nějaké fajné doporučení, tak zvažujeme, kde zakotvíme. S malou dcerkou je lepší penzion nebo chatka, když je to za rozumné peníze, ale v létě jsme s ní bez problému i stanovali. Důležitější je pro nás to, co nabízí okolí. Vaše tipy na ubytování jsou krásné, ale pro nás finančně trochu jinde, i když jednou za rok se taky snažíme vyrazit do nějakého supr penzionu.

 • Pavla 27.11.2017 at 21:54

  ahoj, my aktuálně (hlavně z finančních důvodů) zrovna moc někam nejezdíme, jinak ale vždycky hledám rozumný poměr cena / výkon, rozhodně chci většinou aspoň trochu komfortu, na druhou stranu i přespání v minichatičce v kempu na palandách má své kouzlo za jistých podmínek 🙂
  na ig sleduji jako pavla_rennfri

 • Nikola Šimková 27.11.2017 at 21:55

  Dobrý večer,
  dovolenou vybíráme jak podle ceny, lokalita až tak nerozhoduje, vždy oceníme zázemí alespoň trochu vhodné pro děti, obzvlášť pokud jedeme na delší dobu.
  Sleduji Vás na IG (ID bedlicka) i na FB.

  Přeji pěkný večer.

 • Petra 27.11.2017 at 21:56

  Zatim jsem hledala dost krkolome. Vzdy vim, kam chceme, takze na google mapach vyhledam v dane lokalite ubytovani a pak prochazim jedno po druhem a hodnotin fotky, tj. jak vypada pokoj a koupelna, zda vari a jake toci pivo:) A jestli si deti budou mit kde hrat:-) Ale dlouho jsme nikde nebyli..snad pristi rok.. Zdravim, Petra Fai (na fb i instagramu)

 • Eva Kmochová 27.11.2017 at 21:57

  Super článek jako vždy 🙂 Většinou vybíráme prvně lokalitu, cena aby byla přijatelná, a momentálně je pro nás důležitější vybavení a zázemí ubytování, protože máme dva malý špunty. Můžu doporučit Pohádkovou vesničku na Vysočině, ubytování i strava super. Je pravda, že jsme tam byli s manželem ještě sami, ale chci se tam vrátit i s dětmi 😉

 • Nadja 27.11.2017 at 21:58

  Ono jsou ty věci na řešení proměnlivé, dle aktuálních podmínek. Vlastně jsme rádi za jakýkoli výlet…ať už je spojený s návštěvou rodiny, přátel, nebo je to dovolená…

 • Veronika Bohouš 27.11.2017 at 21:58

  Ubytování nejprve podle lokality. Důležité je co se dá dělat kolem. No a samozřejmě aby ubytování bylo vhodné pro děti. Takže obojí je pro nás důležité…IG bohybohous

 • Martina 27.11.2017 at 21:58

  Vždy nejdříve řešíme lokalitu a v té hledáme bydlení dle našich požadavků. Mám ráda, když je ubytování nakloněné rodinám s dětmi. Hogo fogo vybavení oželíme, jsme radši když je v blízkosti hezké hřiště a možnost vyrazit na výlet. ” Velká ” rodinná dovolená nás ale ještě čeká, obě dcerky (2 a 4 r.) jsou narozené v létě tak tyto léta jsme nikam necestovali a byli rádi, že můžeme vypadnout aspoň na nedalekou chatu s babičkou a dědou.

 • Daniela Mašková 27.11.2017 at 21:58

  Pro nás je důležité asi všechno jmenované 😀 co máme dítě tak je pro nás hodně důležité vnitřní vybavení a zázemí pro děti a samozřejmě také atraktivní okolí na výlety. Vzhledem k tomu, že baby friendly penzionů ještě není tolik, tak na konkrétní lokalitě zase tak nelpíme, ale nižší cena je určitě příjemným bonusem 🙂

 • Katka Weberová 27.11.2017 at 21:59

  Vzhledem k tomu, ze u nas je jedinym prijmem plat manzela, tak cena je dost zasadni. Lokalita take, protoze s malyma detma pojedu urcite radsi do prirody nez nekam pobliz k obchodakum. Vzdy vybirame misto, ktere se da spojit s nejakym bezva vyletem, s necim co deti zaujme, kde se vydovadi. Kouknem zda je pobliz i nejaky ten bazen pro pripad, ze by prselo. Po hotelich moc nejezdime, spise nejaka chalupa, apartman a ten take vybirame dle toho, zda je tam nejaka hernicka, na zahrade nejake vyziti pro deti. Vybaveni pokoje pro nas neni na prvnim miste, berem to tak, ze na pokoj se jdeme jen vyspat (nechapat tak,ze by nam byl jedno spinavy zatuchyly pokoj, ale uplny luxus to byt nemusi), takze pekny pokojicek je uz spis prijemny bonus.
  Instagram@katkaweberova

 • Markéta Kubánková 27.11.2017 at 22:00

  Kritéria pro výběr dovolené jsou místo a možnosti výletů, poznávání okolí, samozřejmě,že ubytování také hodnotím, a to hlavně v duchu baby friendly. V druhém kole se ráda nechávám inspirovat přáteli, nechám si doporučit ubytování, kde byli spokojeni.

 • Ingrid 27.11.2017 at 22:00

  Pěkný článek a krásná soutěž…už se tak těším, až také někam vyrazíme (kdo ví kdy a kam to bude 🙂 )… Dosud jsme vybírali vždy místo, kde “jen přespíme” a budeme si užívat výlety po okolí. Pro dceru už bude ale také důležité i to, jak je místečko na spaní zábavné :). Cena je samozřejmě také rozhodující, ale když se mi prostě něco moooc líbí, tak si i příplatím… Dnes soutěžím o víkendový pobyt, na festival se nechystám (táta jásá :D). Na instagramu sleduji jako inka.mala

 • Dita 27.11.2017 at 22:01

  Moc mile cteni jako vzdy! Ubytko se vzdy snazim přizpůsobit aktualnim potrebam, napr. Zda bereme pejska ci zda chceme na lyze atd. Pochopitelně cena vs. Zazemi a dalsi moznosti v dobrem dosahu pro pripad spatneho pocasi, i kdyz to preci neexistuje, pouze spatne obleceni! Zrovna hledam misto na letni dovolenou, hobitin vypafa suprove! Tak se snad podivame 🙂
  Dita
  xxx

 • Soňa 27.11.2017 at 22:02

  Měli jste mod krásné ubytování! A ta výhra, to by byl nádherný víkend!!
  Co se týká ubytování, tak když jsme neměli děti, tak rozhodovala cena a lokalita, v podstatě jsme chtěli mít jen střechu nad hlavou, celý den jsme totiž výletovali.. S dětma to ted bude jiné. Zatím jsme byli na dovolené když jsem měli jen jedno dítě a jeli jsme v létě, takže jsem vnitřní vybavení neřešili, byli jsme stejně venku. Ale se dvěma malýma dětma se už budu určitě poohlížet po něčem více baby friendly, něco s dětským koutkem a s venkovním hřištěm.

 • Dasa Kovalova 27.11.2017 at 22:03

  Místo vybíráme tak, aby nam tam bylo spolecne Dobře a pohodove. Zalezi na lokalitě a vybaveni ubytování a sportovnim vyziti. Syn mel 2 roky, tak je to vse pro nás pokazde jiné, nové, krásné.

 • Soňa Zemanová 27.11.2017 at 22:03

  Ahoj.

  Na lokalitě ani tak nezáleží, cena nesmí být přemrštěná . Koukám jestli je tam zázemí pro děti. Zajímají mě recenze.
  Vybíráme si spíše apartmány, aby tam byla vybavená kuchyňka. A hlavně dostatek zajímavých míst v okolí.
  Kdybych vyhrála vstupenku, ráda ji přenechám další mamince. Jsem mimopražská a bez řidičáku.

  Sdílím, sleduji, komentuji.
  Instagram: maminkarebelka

 • Aneta 27.11.2017 at 22:04

  Kdysi jsem vybirali hlavne podle lokality a za co nejlepsi cenu. Ted uz se snazime vybirat i s nejakym vyzitim pro deti, ale vubec se nam to nedari tak jako Vam. Pokud bychom vyhrali listky na mini, tak je radi prenechame nekomu dalsimu, protoze se do prahy ted nedostanem.
  Ig:ancia_bajcia

 • Eliška Gřešková 27.11.2017 at 22:05

  Krásný večer Míšo. Když vybíráme dovolenou, tak musí splňovat obě varianty. Chceme, aby okolí bylo krásné a zároveň se chceme uvnitr cítit dobře, příjemně. Na jídle hodně lpime, ale momentálně ho s dětmi nevyhledavame. Raději si ho vezmeme s sebou. Cena by měla byt přijatelná a ne přemrštěna. Sleduji Ig (elisakgresik)

 • Hanka 27.11.2017 at 22:09

  Při výběru rodinné dovolené jsme ochotni si i připlatit.Důležitá je poloha hotelu,jeho zařízení a služby dětem.

 • Marie 27.11.2017 at 22:10

  Super clanek. Ja vybiram presne podle takovych clanku😂😉. Mam rada kdyz o miste vim z pohledu maminky s prtaty. Vetsinou mamky samy nejlepe zhodnoti misto. Cena samozrejme rozhoduje. Mam vyzkousene, ze ubytovani i jidlo pod jednou strechou… hlavne na jare a na podzim to oblekani a prebihani z jedne casti komplexu do druhe je pro me vycerpavajici. Hernu ani nepotrebujeme, naucila jsem se, ze kdyz jedeme autem, balim velkou zasobu hracek. Vetsinou jezdime 2 – 3 rodiny, takze deti se navstevuji na pokojich a hracky si pujcuji. Jen posledni den travime hodinu tridenim, co komu vlastne patri😂. I presto si je pak nasledujich 14dni vracime😂😂.

 • Johana 27.11.2017 at 22:10

  O tom, kam pojedeme rozhoduje vsechno zminene. Musi to byt cenove pro me zvladnutelne, musi tam byt vyziti pro deti nebo zajimava mista na vylety. Zazemi ubytovani prizpusobene detem je pak bonus, ktery uvitam, ale pokud neni nebyl by to duvod proc na dane misto nejezdit. Uvitam kdyz je na pokoji napriklad varna konvice (moje kafe, eliscino mliko) nebo kdyz se da na miste pujcit postylka.

  Doufam, ze soutez nekonci opravdu az 8.12….to ten mini festival asi nestihneme 🙂

 • Leni 27.11.2017 at 22:10

  dekuji za opet paradni clanek, pokazde zasnu, jak jste podnikavi. ja jsem hrozne vdecna za tyhle tipy, protoze ja kdyz jen tak neco googlim, tak nikdy nic nevygooglim a konci to tim, ze jsem nastvana, ze jsem googlenim stravila hrozne zbytecneho casu a nic.
  kdyz jsem nemela deti, bylo mi jedno, kde prespim, dulezite bylo, s kym jsem a co se bude delat. ale od te doby, co deti mam, tak mam mnohem vetsi naroky na vse. mam rada ciste penzionky nebo apartmany, musi to tam byt vkusne atd. no proste aby mi nebylo lito penez a aby to tam deti bavilo a i ja mela pohodli. ale kvuli ms bezlepkove diete se porad trochu zdraham nekam vydat, tak vyhledavame zatim spis apartmany s vlastni kuchyni (ale pak celou dobu jen varim). nejcasteji ale jezdime na chatu 🙂
  instagram: lenka.scholleova

 • Romana 27.11.2017 at 22:10

  My vybirame vzdycky nejaky kompromis…. Aby ubytovani bylo alespon trochu uzpusobene pro deti, aby v okoli bylo kam jit, co by deti zabavilo, aby nam uvarili dietu bez mlika a vajec a aby to nestalo majlant 🙂
  Fcb romana krejci

 • Martina 27.11.2017 at 22:10

  Dobrý večer Míšo, to vypadá skvěle, až je mi skoro líto, že jsme pražští a malovat nepotřebujeme 🙂 My dovolenou vybíráme podle doby, místa a ubytování s možnostmi hraní pro děti a vždycky tak, aby bylo možné jezdit na spoustu výletů 🙂

 • Zuzana Landová 27.11.2017 at 22:11

  Od doby, co mame maleho Vojtu, tak dovolenou vybirame jemu “na miru”, aby to zvladl a aby se mu tam libilo. A tak uz byl v 7- mi mesicich na chate v Krkonosich, v 11-ti mesicich v Italii u more. Rozhoduje vetsinou lokalita, ale za “rozumnou” cenu. Drive pro nas byvalo dulezitejsi okoli nez vybaveni daneho ubytovani, ale kvuli diteti se to nyni obraci, respektive jsou pro nas obe varianty dulezite…

 • Pavla Konečná 27.11.2017 at 22:11

  Tak u nás se plánuje dovolená podle počtu kešek v dané lokalitě :-D, kde nic není, manžel odmítá jet :-¨. Jakmile najdem vhodnou lokalitu s dostatkem keší, tak se hledá levné ubytování. Ubytování musí být čisté a stačí postele a skříň a nějakou společenskou místnost. soutěžém na fb, na ig papapa7828

 • Tereza Cechova 27.11.2017 at 22:12

  Vylety s detma,neznam nic krasnejsiho 😊a podle ceho vybiram?tak vzhledem k tomu,ze mam tri kluky(1,4,6)tak hlavne podle toho,aby ram bylo pro kazdeho neco😊kdyz uz nekam jedem,chceme si to uzit se vsim vsudy,takze ubytovani,kde je zazemi pro deti,v okoli je co videt a kdyz je dobra kuchyne,je to bonus pro naseho tatinka,ktery je veliky gurman😊ja jsem s nima spokojena vsude,kde se libi jim😍 na insta:tereza cechova radtkeova

 • Pavlína Martinů 27.11.2017 at 22:12

  Pro nás je hlavní místo a možnosti výletů, poznávání okolí, ubytování také hodnotím, a to hlavně v rámci baby friendly. Také se ráda nechávám inspirovat přáteli, nechám si doporučit ubytování, kde byli spokojeni.

 • Dana 27.11.2017 at 22:12

  Popravde pro me je dulezita souhra vsech vyse zminenych faktoru 😉 Ale nejvic vybirame podle toho, jak se tam bude libit nasi male 😉 IG: Svobodova Dvorakova Dana

 • Veronika Kohoutová 27.11.2017 at 22:13

  Když vybíráme dovolenou záleží nám jak na ubytování (zázemí pro děti; popř. wellness), tak i na okolí, abychom měli možnost kam vyrazit na výlety. Většinou volíme prodloužené víkendy v Čechách, takže cena není až tak vysoká jak v zahraničí.

 • Veronika Mlejnkova 27.11.2017 at 22:13

  Já vždycky vybírám hooodně dlouho, protože je pro mě důležité uplne všechno 😀 v lete aby se bylo kde koupat, kam chodit na výlety, na jídlo a vnitřní vybavení taky, preferujeme spis apartmány s kuchynkou, aby měl malý vlastní pokojíček, protože má velice lehké spaní a kdybychom spali všichni v jednom pokoji, tak bychom asi museli chodit spat v 8 hodin společně sním 🙂 sleduji a sdílím na fb 🙂

 • Shalva Tess 27.11.2017 at 22:15

  Cestujeme radi na domaci pude, napric celou republikou. Podle zajimavych lokalit, prirody nebo akce k videni. Nejradeji travime cas venku, ale pod sirakem nebo pod stanem jsme jeste nebyli:-) Dobrodruzne leto nas ceka nasledujici prazdniny:-) Soutezime i na fcb Shalva Tess

 • Jolana 27.11.2017 at 22:16

  Na žádné dovolené jsme nikdy nebyly.
  Pokud můžeme, jedeme za rodinou do jesenických hor.
  Málo se vidíme, tak by mi přišlo líto jezdit někam jinam. Pro děti je, myslím, důležitější, že vidí babičku a dědu.
  Uvidíme časem …. rádi bychom v létě k moři.

 • Andrea 27.11.2017 at 22:17

  U nás rozhoduje okolí – příroda. Jsem ochotná jet do obyčejného ubytování, když bude okolo krásná příroda. Naše děti se zabaví sami, nepotřebují animační programy. Jídlo řešíme vlastním vařením, abychom byli časově flexibilní. Snídaně není náročná, oběd někde na cestě na výletě a večeře se střídá restaurace a vlastní tvorba. Tudíž vyhledáváme soukromé ubytování. Ať už v zahraničí či v ČR. Vždy jezdíme na vlastní pěst.

 • Lucie 27.11.2017 at 22:18

  Při výběru hledáme zázemí pro děti. Je fajn mít pro ně nachystané peřiny,ručníky,atd. Balení je pak jednodušší.😊 Vyžití v okolí je podmínkou.

 • Tereza Frieserova 27.11.2017 at 22:18

  Vzdy zalezi, za jakym ucelem na dovolenou jedeme. Pokud za kulturou, prohlidkou mesta, turistikou, kdy vim, ze v objektu budeme jen prespavat, tak jsem na vyber nenarocna. Pokud za odpocinkem, pak si radi priplatime a vyhledavame objekty s lepsim vnitrnim vybavenim, wellness, apod. Hodne nyni vyuzivame spani v soukromi, kdy si pronajimame cely byt, abychom meli sve soukromi (maly nikoho nebudil svym nocnim placem) a treba i kuchyn, kde muzu malemu neco uvarit.

 • Tereza 27.11.2017 at 22:19

  U nás je to asi kombinace všeho. Ale prvotním měřítkem je lokalita, vybíráme takovou, kde to moc s manželem neznáme. Rádi objevujeme nová místa 🙂 Pak přijde na řadu výběr ubytování a zde určitě hraje roli jak cena, tak vybavení pro děti. Prostě nějaký dobrý kompromis.
  Na IG jsem jako terezaba1

 • Hanka 27.11.2017 at 22:20

  Pobyt vybíráme podle lokality a následně rozhoduje cena, víc nám záleží na okolí, než na vybavení penzionu,protože jsme většinou celé dny pryč 😉 sleduji a sdílím na FCB i na IG (Hani Kju)

 • Verča S 27.11.2017 at 22:20

  Kdyz vybíráme výlet nejprve máme vybrané místo kam u nějakého důvodu chceme. Poté začnu pátrat po ubytovani. Musím říct, ze většinou se nám zadari a jsme spokojeni. Hobitin neznáme, takže pokud by jsme vyhráli moc rádi vyrazime 😉

 • Andrea 27.11.2017 at 22:20

  Přestože máme děti už velké,tak s námi pořád na dovolenou jezdí.Začátkem července vždy pod stan na Mácháč s partou,o prázdninách na 14 dní na dovolenou.Na pobyt do zahraničí od cestovky,ale hodně si zařizuji i sama.Koupim letenky ,objednám ubytko přes booking nebo airbnb a frčíme

 • Bára 27.11.2017 at 22:22

  My vybíráme podle věku. Loni jsme byli u moře na klidnějším místě, kde jsme si užívali pohodu a jelikož měl náš malý teprve půl rok, tak jeho jediná činnost byl spánek v lesíku u pláže ☺ a letos jsme jeli na místo, kde byly i bazény a jiné atrakce. Ze začátku se zdálo,že maly nebude chtít do bazénu ani moře, ale jelikož jsme tam byli skoro 3 týdny, tak se skvěle otrkal ☺rádi jezdíme do zahranici na delší dovolene, aby se ta cesta vyplatila😊 sdílím na fb a víkendový pobyt vypadá skvěle!

 • Martina 27.11.2017 at 22:24

  U nás rozhoduje jak cena, tak i doporučení. Lokalita je samozřejmě také důležité, protože podle ní plánujeme výlety po okolí.

 • Tereza 27.11.2017 at 22:24

  Jak si ctu clanek, nemuzu se dockat snidane 😊 u nas zalezi podle rocniho obdobi. Pokud to venku jeste jde, je pro nas dulezita lokalita, v jakem kraji to bude, co nam ta lokalita muze nabidnout. Hrozne radi poznavame lokalitu na kole, tak k tomu povedeme i syna. Pokud je vsak sychrave a zimni pocasi, je pro nas dulezite vybaveni hotelu ci penzionu a vybirame podle toho, co nam muze nabidnout. P.S. tatinkovi nesmi chybet dobre jidlo, vino a pripadne i nejaky bazenek. Naposledy jsme byli prekvapeni z Polska, kde jsme navstivili termaly z druhe strany Snezky. To jeste bez syna. Dopoledne jsme vysli na vychazku, poznat okoli a odpoledne jsme ulehli do bazenu. Sdilim na fb a inst terezakrestova

 • Blanka 27.11.2017 at 22:24

  Nejdřív si vybereme lokalitu a pak podle finančních možností zbytek, z ubytovani jsem ochotna hodně slevit (děti jsou nadšené i ze stanu), ale důležité jsou možnosti daného místa. Miluji cestování a poznávání. Ovšem jednou za čas bych se za luxesnější ubytování pro rodinu s dětma nezlobila 😀

 • Kamila 27.11.2017 at 22:26

  U tydenni letni dovolene vice bereme zretel na zazemi pro deti. Ale u vikendovych vyletu prespime treba ve stanu.

 • Lenka Hermanová 27.11.2017 at 22:26

  U nás se poslední dva roky točí vše kolem rekonstrukce, takže jsem s dětmi zatím na žádné dovolené nebyli. Pokud to jde, moc rádi s dětmi výletíme. Dříve jsme s mužem jezdili hlavně na čundry, jen s batohem na zádech, spali jsme v lese… Příští léto chceme naplánovat a zkusit první čundr i s našimi dětmi, doufám, že to budou milovat stejně, jako my 😉 Instagram: herminaeleonora

 • Jitka Jurkovičová 27.11.2017 at 22:26

  Ach, po otevreni a precteni dalsiho okenka bych jela na vylet kamkoli 🙂 Jinak vybirame dovolenku po CR dle doporuceni, vyziti okoli, hlavne pro deti a take i ceny. Sleduji FB.

 • Martina Šmerdová 27.11.2017 at 22:26

  Cestujeme rádi, nyní s děti výhradně po ČR – (zatím)… Máme rádi hory, v létě i v zimě. Vždy vybereme nejprve lokalitu a tedy i místa kam se chceme podívat a poté hledáme ubytování, které vybíráme především tak, aby bylo vhodné pro děti, ale také cenově přijatelné. V Hobitíně jsme už byli a MOC rádi bychom se tam zase vrátili, je to tam parádní!!!!

 • Vanda 27.11.2017 at 22:27

  Když už vybíráme (poslední dobou to není bohužel moc 😔) tak v první radě je místo pobytu(jak daleko to máme od našeho domečku-když to není týdenní dovolená), vybavení ubytování, cena a když všechno klapne koukám kam na výlety ☺️ Letos by jsme si prali s manželem nadělit welness pobyt, tak uvidíme, jak se nabídne hlídání a nabídky 😁☺️✨

 • Jeannette Tesařová 27.11.2017 at 22:27

  Dovolené trávíme pravidelně u mojí mamky nebo přítelových rodičů, takže toho k řešení moc nemáme. Ubytování je jasné a okolí známe, takže většinou víme, kam vyrazit, i když v dnešní době častých změn je pořád co objevovat i na známých místech.

 • Kateřina Klimentová 27.11.2017 at 22:29

  Výběr začíná vždycky asi lokalitou, jestli je také něco v okolí kam se můžeme podívat . Ale zas tak důležité ti není, hlavní je se tam cítit hezky. Pak určitě ta cena hraje velkou roli. Dal asi koukám na to, aby to tam děti bavilo ( hernicky, dětský koutek, hřiště) to jsou pro nás důležité faktory.

 • Karolína Dvořáčková 27.11.2017 at 22:30

  Nejraději bychom vyhráli Víkendový pobyt 😍
  Když vybíráme ubytování, rozhoduje cena, jídlo, které nám někdo uchystá a pak také zázemí pro děti…:-) Ale už tááák dlouho jsme nikde nebyli, že bychom si ten Víkendový pobyt zasloužili vyhrát 🍀
  Sleduji Vás na instagramu (karolinadvorackova) i facebooku a sdílím 😉

 • Radka 27.11.2017 at 22:30

  U nás rozhoduje lokalita, ubytování může být klidně “jednodušší”, stejně jsme pořád v tahu a poznáváme krásy okolí 🙂 IG radkastara

 • Ivana 27.11.2017 at 22:34

  Ja vetsinou resim problem ubytovani.. Najit cenove rozumny apartman, ktery by mel aspon jednu uzaviratelnu loznici.. at dame deti spat a mame si kde s tatinkem popovidat 🙂 je docela veda. Naposledy se nam to vsak podarilo u hradu Zvikov. Je tam skutecne nadherne.

 • Michaela Teuchnerová 27.11.2017 at 22:34

  My prvně vybíráme lokalitu a pak řešíme ubytování. Je pro nás teď s dcerou důležité, přeci jen v tom místě člověk tráví více času (odpolední spánek, večerka). Bohužel mi přijde, že vyloženě baby friendly ubytování tu zatím moc není.

 • Daniela Beckova 27.11.2017 at 22:34

  No já se snažim skloubit vsechny faktory najednou a to je pak mazec! Fajn lokalita za prijatelnou cenu, okolí jako stvořené pro výlety a ted kvuli nasi nejmladsi je dulezite i vnitrni vybaveni, teda hlavne vybavenost pro malá batolátka. Zijeme ve velkomeste a tak doufam, ze uz budeme zase vic výletovat, jak mimco povyrostlo. Nejake pekne misto v prirode s farmou a zviratky, to by bylo to pravé!

 • Books Of LadyBird 27.11.2017 at 22:38

  Hezký den, dovolenou vybíráme především podle lokality, ubytování musí splňovat několik podmínek a být baby friendly. Čmelda je dost aktivní a nevydržel by za nepříznivého počasí zavřený v pokojíku, proto se zajímám také co se nachází v místě nebo kolem místa ubytování. Ubytování vypadá nádherně! Už jsem o něm kdysi četla… 🙂 Vyrazila bych hned! 🙂
  Pěkné dny, Peťka 🙂
  Na instagramu sleduji jako Booksofladybird.

 • Míša M. 27.11.2017 at 22:40

  Dobrý večer, chci se zeptat, festival už je tento týden a soutěž končí až 8.12 nebo jsem něco špatně pochopila? Pěkný večer. M. 🙂

 • Katka 27.11.2017 at 22:41

  Tak u nas zatim jednoznacne rozhoduje okoli – chodime po vyletech. Ale mam v planu dostat nas na nejakou dovolenou do hotelu s bazenem, hernou, atd a hlavne PLNOU PENZI. Nemuset chvili varit je muj sen 😉

 • Verca 27.11.2017 at 22:42

  V Hobitine jsme byli minuly rok s nasim 1,5 roku starym synem a moc jsme si to tam uzili a ubytovani, taky muzeme jen doporucit, takze by jsme se tam radi podivali opet znovu 🙂 pri vyberu dovolene hraje velkou roli zazemi pro deti, nejake vyziti pro ne (trampolina, bazen) a lokalita, kdyz nas zaujme nejake misto kam by jsme se chteli podivat, tak az pote hledame jake je v blizkem okoli ubytovani 🙂

 • Verca 27.11.2017 at 22:43

  IG sleduji jako vachovaverca

 • Zdenka Zavadilíková 27.11.2017 at 22:43

  Při vybírání dovolené je pro nás nejdůležitější lokalita: nejdřív si vyhlédneme, co chceme vidět a co bude bavit dospělé i děti a potom hledáme v okolí vhodné ubytování. A občas do toho zapojím i možnost platit firemními benefity. 🙂 IG sleduji pod stejným jménem.

 • Vendula 27.11.2017 at 22:47

  Ubytování vypadá perfektně. My se snažíme při výběru vždycky zhodnotit poměr cena X výkon. A spíš abychom co nejvíc viděli a měli atraktivní okolí, i za cenu třeba o něco horšího ubytka.

 • Jitka Mladenkova 27.11.2017 at 22:47

  My mame radsi ubytovani v soukromi, v apartmanu nez hotel. Hledame klidne, prijemne a ciste prostredi,protoze kdyz si hrajem na zemi,vymetem podlahu jedna dve🙂

 • Kateřina Mejtská 27.11.2017 at 22:48

  Dobrý večer, cena je určitě důležitá. Ale nejvíc se zaměřím na zázemí pro malé děti.,dětský koutek pro děti, hřiště, atd. Nejlepší je hotýlek, který je přímo určený pro děti. A že všeho nejlepší někde blízko přírody. Ať se můžou ti naši dva tajtrlici v běhat a unavit.
  Katka

 • Iva Sedláčková 27.11.2017 at 22:49

  U nás rozhoduje vybavení…máme k synovi ještě malá dvojčátka..takže nyní dáváme přednost ubytování bez schodů, zázemí pro děti jako dětské koutky a hřiště, možnost se pohybovat s kočárkem a hlavně lokalita, okolí, které je bude bavit….pak samozřejmě cena….

 • Jana Radová 27.11.2017 at 22:49

  U nás je důležité při výběru, aby bylo ubytování vhodné pro děti, aby bylo kvalitní jídlo a čisté ubytování/na to si trochu potrpím a chci aby to bylo opravdu čisté a hezké a příjemné, prostě aby jsme se tam cítili jako doma) . Dále cena a taky, aby to nebylo úplně na druhé straně republiky, protože Juli je ještě dost malá, tak to by se nám nechtělo. Pak hlavně jaké vyžití je v okolí a aby to vyžití bylo vhodné pro rodinu s dětmi 🙂

 • Veronika 27.11.2017 at 22:50

  Posledních pár dovolených jsem vybírala právě přes Slevomat. Většinou se snažím zkombinovat místo, které jeste neznáme i s ohledem na cenu. A co se týče zázemí, tak je důležité oboje. Aby bylo co podnikat s dětmi a zároveň musí být ubytování dostatečně pohodlné a vhodné pro malé děti. Proto se mi právě líbí i Slevomat, vždycky projedu recenze a to mi pomůže v rozhodování.
  Na IG sleduji jako Vervila.

 • Pavlína Nedvědová 27.11.2017 at 22:50

  Teda, i takové krásné výhry jste pro nás připravila…? Ráda cestuji i s dětmi, těm změna prostředí naštěstí nevadí a spí kdekoli. Většinou rozhodují možnosti trávení času a bohužel cena. Ale když člověk chce, zábavu si vždycky najde, jen někde trošku snáz…;-) Díky a opět sdílím…:-)

 • Katka 27.11.2017 at 22:51

  S dcerou se výběr dobolené úplně změnil. Důležité pro nás je zázemí pro děti, vhodné dětské aktivity v okolí a pohodlí. Také biocentrum uvažujeme nad plánováním cesty. Naštěští se v poslední době s baby friendly místy roztrhl pytel, takže je z čeho vybírat 🙂

  Sleduji na IG jako kacahorova.

 • Petra Z. 27.11.2017 at 22:53

  Při výběru koukáme snad na všechno, vybavení, umístění, okolí… ale nejdůležitější je přečtení aktuální recenze, jelikož se nám často stalo, že na stránkách hotelů či penzionů vše vypadalo skvěle a nakonec na místě to bylo hrozné.

 • Veronika Camfrla 27.11.2017 at 22:53

  Ubytování i okolí vybíráme vždy tak, aby jsme měli využití a krásný pobyt jako my dospělí tak i prcek 🙂 Přece jen se náš svět točí jen kolem toho našeho malého špunta, takže když je spokojený on, tak jsme VŠICHNI 🙂
  Jméno na Instagramu: verunkacamfrla (Veronika Camfrla)

 • Majka 27.11.2017 at 22:54

  Zatim jsme s malym jeste nebyli ubytovani jinde, nez u rodiny nebo znamych, takze nemohu zcela odpovedet, ale rekla bych, ze dulezite jsou vsechny zminene aspekty.
  IG maruunzeitigova

 • Veronika O. 27.11.2017 at 22:55

  Nektera nase kriteria: Tri postele, stravovani formou svedskych stolu (kvůli dcery alergii na vejce), zajimavy prostor vevnitr i venku pro deti i pro nas, rodice. A to v dobrem kompromisu vzhledem k cene. Napr. ted zimni dovolenou jsme si vybrali lokalitu a pak podle map jsem projizdela penziony a hotely a vybirala. Jindy jsme zase lokalitu zvolili az na základě ubytovani sehnaneho taky na slevomatu.
  Za soutez dekuji. Festival je uz tento vikend, ale Vy to mate s tim losovanim 8. 12. urcite nejak chytre vymyslene, ze? 😉
  V sobotu budu zrovna v Praze, tak to treba klapne.

 • Paulína 27.11.2017 at 22:56

  Myslím, že mnohým mladým rodinkám to na dovolenku nevyjde…my sa tešíme na čas,keď si budeme môcť vybrať 🙂 zatiaľ to istia kamaráti či rodina…

 • Hani 27.11.2017 at 22:59

  Obvykle bud doporuceni od znamych nebo asi prevazne booking hodnoceni… clovek se jiz parkrat spalil a s detmi se mu moc spalit nechce. Finance jsou samozrejme taky dulezite, ale za dobrou

 • Lucie Humlová 27.11.2017 at 23:02

  Při výběru si většinou řekneme, kam chceme vyrazit a podle toho hledáme. Hraje pro nás roli typ ubytování, strava, zázemí pro děti a možnost výletů a dalšího vyžití…
  IG : LUCIE.HUMLOVA

 • Lucie Humlová 27.11.2017 at 23:04

  Při výběru si většinou řekneme, kam chceme vyrazit a podle toho hledáme. Hraje pro nás roli typ ubytování, strava, zázemí pro děti a možnost výletů a dalšího vyžití… Cena je samozřejmě také důležitá…
  IG : LUCIE.HUMLOVA

 • Martina 27.11.2017 at 23:05

  Je pro nás důležité okolí, příroda, možnosti výletů atd. je ale pravda, že na vybavení a pohodlí se taky dívám, líbí se mi útulno, kdy se vracíme z výletu a čeká na nás příjemné prostředí a pro případ, že by nevyšlo počasí a museli bychom zůstat třeba celý den v penzionku. Nejraději kupuji víkendové pobyty a dovolené na slevových portálech, dají se tam sehnat moc hezké dovolený. 🙂

 • Lucie vytiskova 27.11.2017 at 23:08

  Co se nám narodila dcera,tak vybíráme hlavně vhodnost pro děti. Zajímá nás hodně venkovní vyžití,ale také v případě nepřizne počasí, vnitřní vyžití. Což je někdy těžké skloubit. Máme rádi přírodu. U nás zlatá střední cesta, i cena ovlivňuje rozhodnutí. Ale pokud někam opravdu chceme , jsme ochotni si připlatit

 • Petra 27.11.2017 at 23:09

  Hlavní plánovač dovolených je manžel. Máme 3 děti (skoro 4-2 a 3m), ale i tak nám jde hlavně o atraktivní okolí – zajímavosti pokud možno v dochozí vzdálenosti, nějaké vybavení uvnitř bereme jako bonus 🙂

 • Luci 27.11.2017 at 23:12

  U nás rozhoduje tak nějak vše dohromady. Koukáme hlavně na ubytování, pokud nemáme vybranou konkrétní lokalitu. U ubytování vybírám právě i podle vybavení vhodného pro děti – může se stát, že bude ošklivo a nebudeme moct ven a co pak s dětmi, aby se neunudily. Na Hobitín už jsem kdysi koukala, vypadá moc pěkně. FB sleduji a sdílím.

 • Adela B. 27.11.2017 at 23:14

  My máme to štěstí, že máme v rodinně 2 chalupy, kde trávíme většinu dovolených. Penziony hledáme jen výjimečně nebo vybíráme hotel k moři. Samozřejmě lokalita hraje roli, ale co máme děti, tak jezdíme jen do baby-friendly hotelů, aby nikoho naše živé holky nezaskočily :).

 • Markéta K. 27.11.2017 at 23:14

  Nejdříve vybíráme lokalitu, kam bychom se chtěli podívat a pak prostě hledáme ubytování, které by nám vyhovovalo. Na cenu se samozřejmě koukáme taky, aby to nebyl vyloženě Hilton 🙂 Vzhledem k tomu, že naší dcerce je teprve 1 rok, je pro nás důležité také zázemí. Potřebujeme mít alespoň 2 pokoje, abychom nemuseli chodit spát rovnou s ní, ale mohli strávit večer i spolu.
  Letos jsme ještě na možnosti dovádění dcery nekoukali, jí bylo jedno kde se plazila :-), ale příští rok už budeme muset koukat i na to, kde jí pořádně zabavit tak, aby si to pěkně užila.

 • Hanka 27.11.2017 at 23:16

  U nás většinou rozhodne nakonec cena. A podle toho to pak vypadá 🙂 Páč když člověk vybere něco do dvou litrů na víkend… Ale zas máme unikátní zážitky. Třeba naposled jsme byli v hotelu, kterej po našem odjezdu zbourali. Jako fakt 😀 Psali na jejich stránkách, že jsou před rekonstrukcí, ale tahle je tak trochu kompletní. No, ale kdo se takovým zážitkem může pochlubit??
  Dnešní výhra je opravdu lákavá! Víkend by byl boží a na Mini se chystám tak jako tak, tak bych měla o nějakou tu kačku na útratu navíc 😉
  insta o.k.hanicka

 • Pavlína F. 27.11.2017 at 23:18

  Snažíme se zkombinovat všechny výše uvedené možnosti a najít z toho to nejlepší;) ale asi přece jen trochu převažuje v rozhodování možnosti výletů v okolí:)

 • Andrea 27.11.2017 at 23:20

  S dětmi se výběr dovolené úplně změnil 😀. Vše teď dopředu plánujeme-vylety, kde se dobře najíst, kulturní akce pro děti,… Penzion na Vršku je naše srdcovka..můžu všem jen a jen doporučit..Děkuji Andrea

 • Andrea S 27.11.2017 at 23:22

  My vybíráme dovolenou většinou na portále booking.com. Většinou si zvolíme místo, kam se chceme podívat a pak hledáme nabídky. Orientujeme se i cenou. Pokud je v hotelu nebo okolí nějaké hřiště, je to fajn. Ale vždy vozíme hračky i z domova a ty na zábava doma vystačí. Musím však říci, že letos nám počasí dopřálo a nikde jsme neměli ošklivě. na IG ajasalvetova na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Dita 27.11.2017 at 23:24

  Krásný večer, my jsme se naučili podnikat skoro veškeré výlety 3 rodiny hromadně. Známe se z VŠ a máme obdobně staré děti, takže značka ideál :-). Vždy volíme vhodné ubytování pro děti na bázi doporučení od přátel či lovíme po internetu. Nutností místa je i jeho atraktivní umístění s množstvím možnýh výletů do okolí. instagram ditule_b

 • Nikola Heyerova 27.11.2017 at 23:27

  Jednou jsme vybírali dle recenzi a reklam a nikdy víc … Vranovská plaz byla jednou z nejhorších dovolených …
  Nejlepší dovolenou naopak bylo asi půlroční vybírání Turecka a skončili jsme na thassosu, kterej jsme do te doby neznali ani jménem … 7 let pote jsme se tam za bedliveho dozoru dvou vílecek vzali.

 • EL 27.11.2017 at 23:31

  Ahoj, moc krásné místo…. u nás rozhoduje příroda-okolí-místo-výlety, cena… EL

 • Iva Bidmonová 27.11.2017 at 23:40

  Od te doby co mame naseho prcka sledujeme hodne parametru: velikost postele, moznost detskych postylek, snidane, detske koutky a hriste, pristup s kocarkem… a cestujeme kvuli zajimavym cilum 🙂

 • Markéta Chovancová 27.11.2017 at 23:41

  Vybíráme hlavně podle doporučení, tipů co kde najdeme, na cenu se díváme též, rádi si užíváme, máme rádi čisto a komfort, ale snažíme se o nejlepší poměr cena vs. kvalita. A to i co se týká vybavení penzionu (s dětmi už se díváme, aby byla v hotelu aspoň herna apod.) a samozřejmě i možností na pořádné výletování po blízkém okolí.

  Jinak sledujeme i na FB, moc děkujeme za další skvělé tipy! 😉

 • Karol 27.11.2017 at 23:43

  Dovolené nevybíráme, protože na ně nejsou finance ale každoročně jezdíme na několik dní stanovat na soukromý pozemek s partou stejných lidí a to si užíváme maximálně. Jelikož jsem sama od mala zvyklá stanovat i v bojových podmínkách, tak toho zas tak moc neřešim 😀

  Instagram sleduji pod přezdívkou Kerolka89

 • Zuzana Vacková 27.11.2017 at 23:45

  Vybirame podle lokality, zazemi pro deti, ceny…

 • Marika V. 27.11.2017 at 23:50

  My vyberame podla lokality, ake su tam moznosti vyzitia deti…ci uz deti do troch rokov, alebo tych teenrocnych…tym je to pre nas narocnejsie…a aj ked najstarsia Linduska s nami nebyva tak je sucast rodiny a nikdy sme nesli na dovolenku bez nej…snazime sa aj program prisposobit tak aby si to vsetky tri baby uzili :-)…samozrejme ze zalezi aj na cene….a este na sluzbach v hoteli, pripadne moznostiach samostatneho stravovania…raz sme si to nezkontrolovali…hotel babyfriendly…a na izbe len rychlovarna kanvica..nikde moznost zohriatia mlieka, vody, jedla…sme behali do kuchyne v noci, rano…ale boli ochotni…takze odvtedy kontrolujeme aj tuto vec ;-)..PS: u nas ma tatinko hlasky ze braceka pre sestricky 😉

 • Monika 27.11.2017 at 23:55

  Vybíráme dle lokality a především i kvůli zázemí pro děti, vyžití venku i uvnitř. Ideálně pokud je v blízkosti les a zvířata :).

 • Adela 28.11.2017 at 0:00

  Kdyz vybirame dovolenou je pro nás stěžejní destinace, lákají nás zajímavá místa, kde je co k vidění/prožití. Neradi jsme na jednom místě déle; valeci dovolena nas zatim nelaka..snažíme se danou lokalitu “vysat” co se zážitků (i gurmanskych) týká. Ubytování a stravu resime podle typu dovolene, pokud jsme nekde delsi dobu, musime se citit prijemne a mit zazemi i pro dite; v idealnim pripade volíme all inclusive. Pokud cestujeme autem , resime ubytováni cestou v den a místě, kde chceme přespat. Hlavne je potřeba si dovolenou naplno užít;)

 • Jana 28.11.2017 at 0:00

  Díky za tip, také se inspirujeme na slevomatu a sem tam i neco koupíme a vyjedem a k tomu je nejlepší číst recenze, protože ne vždy realita odpovídá tomu co nabízejí přes internet. A jinak někdy je fajn být na retrochaloupce a užívat si přírodu a okolí, ale jednou za čas je fajn i si dopřád luxusnější ubytování. 🙂

 • Vendula Sliwka 28.11.2017 at 0:01

  Prvně vybíráme dle lokality. Co nás zajímá kam bychom chtěli a pak teprve hledáme ubytování. Většinou přes nějaké ubytovací portály dle hodnocení a ideálně se snídaní:-). Co se týká samotného interiéru tak to většinou neřešíme a přizpůsobuje se. Dvouletá dcera je v tomhle ohledu skvělá a skoro nic ji nedělá problém.

 • Ivet 28.11.2017 at 0:07

  Na prvním místě u nás rozhoduje lokalita, pak kapacita a vybavení ubytování neb často dovolenkujeme v partě několika rodin s dětmi :).

 • Věra 28.11.2017 at 0:15

  většinou vybíráme první lokalitu, kam se chceme podívat, poté hledáme vhodné ubytování pr naši rodinu se 2 velmi malými dětmi. Je pro nás důležité, abychom se cítili dobře a domů si odvezli skvělé zážitky

 • Dari 28.11.2017 at 0:28

  Vybirame podle doporuceni znamych, nekdy na slevovych portalech. Zalezi nam na pekne prirode okolo hotelu, na dobrem jidle a zabave. Velmi radi cestujeme a poznavame nova mista.

 • silvia 28.11.2017 at 0:30

  Rozhodně lokalita, klidná nejlépe mimo sezónu, s dostupností “atrakcí ” jak v okolí, tak v místě pobytu v případě nepřízně počasí

 • Dari 28.11.2017 at 0:31

  Vybirame podle doporuceni znamych, nekdy na slevovych portalech. Zalezi nam na pekne prirode okolo hotelu, na dobrem jidle a zabave. Velmi radi cestujeme a poznavame nova mista.

 • Martina Eignerová 28.11.2017 at 0:34

  Já se přiznám, že na dovolené jako takové jsem zatím byla jen jednou v životě s manželem, než jsme se vzali. Lokalitu vybíráme podle okolí, hlavně hrady, a zámky to nás moc baví. Co máme děti byli jsme zatím jen jednou a to loni s dcerou v roce na taneční dovolené na Orlíku a ve chvílích volna jsme zase courali po okolních památkách.
  Teď už bych vybírala pouze baby friendly.

 • Beata 28.11.2017 at 0:37

  Vsetk vam zminovane je podla mne dulezite ale pre nas je pridaniu hodnotou atraktivna lokalita a vybavenie aby sme nemusli ist z domu nabaleni

 • Alžběta Žižková 28.11.2017 at 0:41

  Prvni vybirame lokalitu, pote se ridime dle ceny. Vybaveni a sluzby penzionu pro nas nejsou zasadni, dulezite je okoli. Ale to je dano asi tim, ze jezdime jen v lete, kdy se da byt venku temer cely den

 • Lucia 28.11.2017 at 1:21

  Najprv si spolocne s muzom vyberieme lokalitu, porom uz ja s prihliadnutim na cenu, vyberam ubytovanie, prioritne s dobrou polohou a peknym okolim. Vetsinou sme v interieri malo, takze ten u mna uplne nerozhoduje.
  Sledujem instagram l.d

 • Martina krehelova 28.11.2017 at 1:55

  Dovolenku vyberam najprv podla lokality. Mame radi prirodu, lesy, rybniky, prechadzky. . Perfektne je, pokial je hotel bf, pretoze na vylete chcem, aby sme si uzili nielen my s manzelom ale aj dcerka 3roky- takze urcite hernicka, ihrisko. Zaroven mame radi dobre jedlo a potom je to znacka ideal 😊

 • Tereza 28.11.2017 at 2:39

  S dětmi jezdíme hlavně k babičce a dědovi nebo do Prahy. Pro mě je důležitá lokalita a dostupnost toho co hodlám na místě dělat/poznávat, pochopitelně cena, resp. poměr cena/výkon 🙂 Vždy se dívám na recenze, hlavně abych se vyhnula nepříjemným překvapením, která třeba z propagačních materiálů nejsou zřejmá.

 • Hana 28.11.2017 at 3:55

  Take casto vybiram dovolene na Slevomatu. Nejdřív si urcim oblast a v ni vybiram hotel. Snazim se vybrat takovy, aby nebyl drahy, byl blizko uzlu turistickych cest a dalo se přímo z nej podnikat vice vyletu. Od doby, co mame deti, koukam prave i na vybavenost hracim koutkem a hriste, ale neni to podminkou. Pokud najdeme moznost rodinneho pokoje, je to znacka ideal. Je jich ale minimum.

 • Anna H. 28.11.2017 at 4:09

  Nejdrive vybirame lokalitu, poté ubytovani dle vybaveni a atrakci v okoli, recenze a cena 🙂

 • Dominika 28.11.2017 at 5:31

  Ahojte holky. Nejdrive vybirame lokalitu kam chceme vyrazit a potom hledame vhodne ubytovani. Nejradeji mame ubytovani v klidne casti. Ubytovani od te doby, co mame deti prizpusobujeme samozřejmě jim. Takze se snazime vybirat misto, kde je zazemi pro deti, krasna priroda a vana ( nase deti nesnaseji sprchovani 😀 ). Dekuji za tip na ubytovani. Do Prahy se chystame pristi rok, tak urcite vyuzijeme 😉. Sledujeme te na fb i ig dominikasindelkova. Mejte se krasne Dominika

 • Hanka 28.11.2017 at 6:03

  Ubytování vybíráme především podle lokality a možnosti různých výletů, s přiměřenou cenou a zázemím ☺️

 • Lenka Palmová 28.11.2017 at 6:32

  Nejdříve vybíráme lokalitu, potom hledáme ubytování, aby nám vyhovovalo a důležitá je i cena.

 • Martina 28.11.2017 at 7:01

  Vybíráme dle lokality, a hlavně ty místa, které mají hromadu atraktivit v okolí. Milujeme Jižní Moravu, takže dost často směřujeme právě tam. Ubytování volíme jednoduché, nepotřebujeme extra vyžití v ubytovacím zařízení, protože ty volné dny máme od rána do večera nabité k prasknutí právě atraktivitama, které jsou přizpůsobené naší princezně. Od mala miluje hrady, zámky, zříceniny – to proto, že jsme jí to včas naučili a hlavně jí každý takový výlet zpříjemňujeme naší vlastní vymyšlenou hrou – Putování za princeznou. Když mluvím o té Moravě – tak boží pro děti je zámek Milotice, holčičky si tam můžou půjčit kostým a převléct se za princezny a to je prostě zážitek k nezaplacení, a nebo taková Stezka bosou nohou, taky super záležitost pro děti 🙂 Sledujeme i na INSTG – maciceksta

 • Radka Žižková 28.11.2017 at 7:02

  Jelikož hledám letní dovču “až” kolem dubna a to pro tři rodiny, nikdy si moc vybírat nemůžu, ale vždycky to nakonec dopadlo dle našich představ. Nejdřív si určíme lokalitu a pak se hledá. Důležité pro nás je určitě venkovní vyžití pro děti, zajímavé výletní cíle v okolí a buď možnost stravování nebo aspoň mini kuchyňka.. FB Radka Fejksová, instagram: radka.fe

 • Hana 28.11.2017 at 7:05

  Od té doby co máme děti se u nás priority při výběru úplně změnili, teď je to o tom, aby se tam hlavně líbilo dětem,aby si měly venku, kde hrát, aby to tam bylo bezpečné a bylo možné i někam zajít/zajet na zajímavý výlet… na Hobitín jsem nedávno náhodou narazila a zařadili jsme si ho do seznamu, kam by se dalo na jaře s dětmi jet 🙂

 • Jana K. 28.11.2017 at 7:09

  Nevařit, zabavit děti a nezruinovat se! Celkem těžké, ale dá se 🙂

 • Petulla 28.11.2017 at 7:13

  Krásné ráno, tak určitě je pro nás důležitá cena i lokalita. Dále je pro mě důležité, aby v okolí bylo cokoliv pro děti – herna, dětský koutek, nebo pak bazén atp. , ať v případě nepříznivého počasí netrčíme na hotelu – ale jak říká moje babička – není špatného počasí, je jen špatně oblečený turista = podle toho se řídíme 🙂 Hezký den.

 • Barbora Heděncová 28.11.2017 at 7:16

  Minidovolené a výlety vybíráme především podle lokality a okolního vyžití pro děti. Snažím se hodně o různorodost, abychom mohli alespoň trochu improvizovat podle počasí a nálady. Vždy musí být blízko nějaké hřiště, les, voda (ať už bazén nebo přírodní), k tomu muzeum, rozhledna nebo hrad. A kostel- neboť dcerka je prostě kostelofil… Také si předem vždy najdu restaurace v okolí, kde mám jistotu, že si dcera vybere, s jídlem u to u nás není úplně hitparáda. Ale zatím se nám každá dovča vydařila.

 • Andrea 28.11.2017 at 7:30

  U nas rozhoduje hlavne lokalita, vybavenie penzionu a potom aj cena. A ak by som mala vybrat medzi vnutornym vybavenim a zazemim penzionu a atraktivnym okolim, kam vyrazit na vylet, je to tak 50 na 50 😀

 • Lenka Dundáčková 28.11.2017 at 7:40

  Víkendové dovolené vybíráme většinou stejne jako vy na slevovem portale :-)uz se těším na nejake vase tipy na Slevomatu:-) nejdřív vybírám podle lokality a pak podle vybavení. Ted co mame syna jsem narocnejsi na zázemí, aby se tam i on zabavil 🙂 Sleduji i na IG jako dundackovalenka.

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 28.11.2017 at 7:47

  První vybíráme lokalitu, kam chceme jet a potom cenu a jestli je hotel baby friendly ..atd…hřiště, bazén atd…. záleží kam chceme a co cheme dělat 🙂 jinak sdílím a sleduji na Instagramu Radka ramík

 • Miška Roušarová 28.11.2017 at 7:55

  Dovolenou vybíráme hlavně dle lokality a atraktivity okolí. Rádi jezdíme na výlety a hlavně na kole, tak koukám jestli jsou v okolí cyklostezky. Máme tři malé děti tak volím ráda ubytování s kuchyňkou, možnost něco malého dětem i uvařit. Pískoviště, trampolína atd. jsou super, ale našim dětem stačí i potůček a kousek lesa.

 • Lenka 28.11.2017 at 7:59

  Vzhledem k veku nasich deti (2,5 a 10) je pro me nejdulezitejsi atraktivita pro oba dva! Takze ubytovani resim az nasledne, prvotni je zabava… Letos jsme treba navstivili v Polsku vesnici, kde se spalo v teepee a byly nadsene obe deti-dcera dodnes, kdyz vidi teepee nadsene krici-tam sme byli!!!😊Ubytovani casto resim pres Slevomat a nebo Booking

 • Veronika Mildnerová 28.11.2017 at 8:09

  U nás je rozhodující lokalita, jaké jsou možnosti okolí – kam se dá vyrazit za jakéhokoli počasí. Hodně si pročítám informace ohledně spokojenosti ostatních lidí. Pokud se nám v místě líbí vracíme se tam 🙂 S malou jsme ještě nikde v hotelu nebo apartmánu po české republice nebyli. Bydlíme kousíček za Prahou (vlastně je to ještě Praha, ale je to vesnice) proto své víkendy trávíme u nás na “vesnici” nebo vyrážíme na výlety. Tento rok nebyla ani žádná dovolená v letních měsících, tak snad to vyjde v příštím roce.
  Instragram: veronikamild

 • Katka Dušková 28.11.2017 at 8:19

  ROzhodně lokalita a cena u výběru dovolené hrají hlavní roli. Dáváme přednost apartmánům bez jídla, protože s malým prckem je nějaké kulturní stravování stejně spíš za terest. Ale letos už to bude určitě mnohem lepší :-). Je skvělé, když je možnost dítě někde venku vypustit bez strachu, že ho zajede auto. Příjemným bonusem je pak oddělená ložnice – v naší přítomnosti malá vstává se svítáním, což na letní dovolené fakt nechceš 😉

 • Dagmar 28.11.2017 at 8:19

  Vyber dovolene se nam ted s prichodem deti lehce zmenil. Zatimco pred detmi jsem nemela problem stravit delsi cas na kole nebo v horach pod stanem, s varicem a zasobami v batohu ci aute, tak s detmi si chci na dovolene odpocinout. Takze misto volime tak, aby bud v miste ubytovani nebo alepson v rozumnem dosahu chuzi byla restaurace, kde se pohodlne najime i s detmi (ne jist smazak cely tyden), aby bylo v okoli rozumne vyziti pro deti (bazeny, sankovaci kopce…) a hlavne abychom se tam vesli se vsemi kamarady a jejich detmi, protoze sami s detmi jezdime minimalne. Cena v podstate dulezita neni, nejezdime tak casto jako vy.

 • Lenka Benesova 28.11.2017 at 8:20

  Nejprve vybereme lokalitu a pak hledáme ubytování vhodné pro tří malé děti. Idálně apartmán nebo malá chata s více pokoji. Zázemí pro děti je také důležité. A samozřejmě se snažím vybírat dle recenzí nebo doporučení. Kdyby byla možnost výhry, preferovala bych Hobitin, jelikož Prahu máme dost z ruky :).

 • Jana Bystroňová 28.11.2017 at 8:20

  Pro mne je nejdůležitější vyžití pro děti. Ale pořídili jsme si pidi chatičku, která má vše co potřebujeme – hlavně nádherné okolí, přírodu a klid bez wifi 🙂

 • Buroška 28.11.2017 at 8:26

  Ahojky Míšo.a holky 😉 dokud jsme byli jen dva (+ pes), rozhodovala lokalita a cena, bylo celkem jedno, kde spíme (ano, i šváby jsme zažili, brr). Co se narodil Cipísek rozhoduje nejdříve lokalita, kam chceme jet a co vidět a poté hledám kvalitní ubytování s hernou a vyžitím, kdyby bylo škaredě. 🙂

 • Pavla 28.11.2017 at 8:27

  Kombinace všeho – cena, lokalita, vybavení, možnosti pro děti.

 • Míša 28.11.2017 at 8:36

  I když máme kluky 3.5, tak na dovolené vždy jezdíme s cílem = třeba do Krkonoš chodit po horách, do Frankenjury lízt po skalách. Takže ubytování je, aby bylo kde hlavu složit, nemusí to být nic speciálního. Letos jsme byli v září na Sardinii pod stanem a byla to úžasná dovolená a kluci si kempování moc užili. Důležité je, aby bylo dost zajímavých míst/atrakcí na výlet pro děti ( Maty: dopoledne pojedeme na výlet ke skále a odpoledne na jinej výlet jinam, jo? Kuki: Jooo, já chci do tý jeskyně na toho medvěda, co umřel dávno dávno.)

 • Pavla 28.11.2017 at 8:40

  Milá Míšo, moc vám děkujeme, že nás berete na dovolenou s sebou. Co mě ale zaujalo asi nejvíc je móda maminky Báry. Shark in the park jsem neznala a nechápu, že jsem si ho nikde nenašla. Tahle nová kolekce je krásná a vy jste holčičkám vybrala moc dobře. Udělala bych to podobně a to mám holku a kluka 🙂 . Takže děkuji. Na Mini se chystáme a lístky by nám udělali taky radost. Zbylo by na oblečení u paní Báry 😀 . Mějte se a těším se na další článek. Pavla

 • Radka 28.11.2017 at 8:56

  Dovolenou vybíráme podle lokality. Samozřejmě se ohlížìme na cenu a aby v případě škaredého počasí, mělo dítě nějaké vyžití.

 • Lucie Šitrová 28.11.2017 at 8:57

  My se vždy nejdřív rozhodneme, kam chceme jet a pak rozhodím sítě – recenze, slevomat, booking. Jelikož máme dva hodně živé kluky, vybíráme takové ubytování, kde by nikomu moc nevadila jejich živost a neposednost. Takže tato recenze se mi velice líbí a až nebude,e vědět kam by, rádi využijeme 🙂

  Sleduju i na IG jako lucik_68

 • Oznam 28.11.2017 at 8:58

  Tak my jako první zkoušíme vybírat lokalitu a hned pak, notebooky možná jako první ubytování. Musí být bezbariérové, což je dost komplikace. I když nějakou noc pod stanem a na zemi v klubovně už jsme taky zvládli, ale je to dost na úkor dovolené. Teď máme mimčo a já se těším že příští rok bychom mohli někam vyrazit a užít si moc první all in dovcu. Ale stejně to nakonec dopadne jinak 🙂 Jinak moc se nám líbilo ve spanelsku, tam jsou baby i vozík friendly dost. Sleduju i na Ig jako evaengeova a na Fb.

 • Monika Rajňáková 28.11.2017 at 9:03

  U nás rozhoduje vybavení jak pro nás, tak pro děti, ale samozřejmě také cena, takže vybíráme to nejlepší za dobrý peníz.

 • Kačka Kunčická 28.11.2017 at 9:05

  U nás je důležité vše zmiňované. Potřebujeme dobrou a dostupnou lokalitu, většinou nemáme k dispozici auto, takže aby se tam dalo dojet i jinak.
  Máme rádi čisté a moderní prostředí, takže to také rozhoduje. Když si chceme jet odpočinout, je důležitý i wellnes a s dětmi už i nějaká strava. Minimálně polopenze.
  FB: Kačka Ku

 • Tereza Müllerová 28.11.2017 at 9:28

  U nás hraje hlavní roli cena, nejčastěji jsme někde pod stanem, nebo u známých…V hobitíně byla sestra s dětmi a moc si to pochvalovali…

 • Daniela 28.11.2017 at 9:34

  Tak my v létě jezdíme k moři pod širák, letos jsme byli celý měsíc ;-). Loni jsme byli tři měsíce na plachetnici. A když už se někde ubytováváme, tak řešíme hlavně okolí, i když některé základní věci, jako svůj záchod a sprchu tedy vždy chceme 😉 Každopádně ta vaše dovolenková palanda byla parádní 😀

 • Adéla Šimková 28.11.2017 at 9:39

  Nejdřív vybíráme lokalitu. Na jaře se chceme podívat do Liberce. Pak hledáme ubytování, většinou podle recenzí a fotek. Důležité je vybavení pro děti, strava. Peníze jsou taky důležitým kritériem, většinu času trávíme stejně v okolí či na výletech. Líbí se mi v okolí Liberci penzion Uko nebo Peklo. Vyhrát tento pobyt by bylo super.

 • Sylva Sejpková 28.11.2017 at 9:42

  Dovolenou v našich luzích a hájích jsme vždy vybírali na slevových portálech. Je to přesně, jak jsi psala, je tam parádní výběr a “vše na hromádce” 🙂 V dobách bezdětných jsme spíš hledali podle lokality a poměru výkon-cena, neb jsme stejně celé dny trávili po výletech s hafinou (jo, to byl jediný požadavek – ubytování muselo být dog friendly 😀 a s dětma už je to víc i o tom ubytování, kdyby náhodou nevyšlo počasí, aby tam bylo dost zábavy, aby se výlety daly zvládat i jen pěšourem po okolí (starší bez kinedrylu nedá víc, jak 3 km rovné silnice) 🙂 Takže teď, už bez hafiny, neřešíme dog friendly, ale hlavně baby friendly ubytování… Hobitín vypadá fantasticky, asi to taťkovi budem muset nastínit 😀 A Míšo, jsem hrozně ráda, že nejsem “postižená” oblíkáním holek tak, aby to bylo hezký na fotkách, sama 😀 manžel se mi vždycky smál (než viděl fotky) a babičky nechápavě kroutí hlavou 😀

 • Hanka 28.11.2017 at 9:47

  Rozhodujeme se podle kombinací všeho – lokalita, baby friendly ubytování, atrakce v okolí. Pak také rozhoduje cena a dostupnost.

 • Barbora Veselá 28.11.2017 at 9:50

  Jsem trochu náročná, chci všechno – zajímavé místo, dobré vybavení, dobrou kuchyni, možnosti výletů a samozřejmě okuknu i reference…
  Instagram – barca.ves

 • Martina Wágnerová 28.11.2017 at 9:50

  Dobry den, u nas je to tak, ze nejdrive vybereme lokalitu a pak v ni vybereme vhodne ubytovani, co splnuje nase kriteria, coz je urcite mit hezky a cisty pokoj. Divame se jestli je v blizkosti ubytovani i nejake vyuziti pro deti. Auto mame vetsinou k dispozici, takze neni problem jet na vylet i nekam dal. Parkrat jsme byli hodne zklamani z ubytovani i stravy, ze si tedka davame pri vyberu dost zalezet…

 • Eva 28.11.2017 at 9:57

  Horní Počernice jsou hned vedle, takže až nám budou v domě měnit okna, vím, kam se na ten čas uchýlit – díky za tip! 🙂 Jinak na dovolenou bych vyrazila hned, když se koukám na fotky těch kouzelných míst 🙂 Pro výběr ubytování na dovolená samozřejmě rozhoduje v první řadě lokalita, zda je to místo vhodné pro děti a na cenu se musíme dívat také. Pokud jedeme v letním čase, rozhoduje spíše to, co je venku a pokud víme, že počasí nebude ideální a budeme hodně času trávit i vevnitř, bereme to v potaz…

 • Kateřina 28.11.2017 at 10:03

  S dětmi jsme změnili přístup k výběru. Kromě lokality se teď snažíme vybírat i baby friendly místa, nejméně s polopenzí, abychom měly pohodlný pobyt a já si taky odpočinula. Vzhledem k vrtkavosti počasí si dáváme pozor, aby bylo součástí i nějaké vnitřní vyžití (herna, bazén…). Samozřejmě, když je dobrá parta, tak děti jsou nadšené i z pobytu ve spartanské horské chatě, kde to tedy není vůbec baby friendly, ale jedeme parta s malými dětmi, vyjdeme si navzájem vstříc, rozdělíme úkoly a tak nějak počítáme, že bude všude spousta trpaslíků 😀

 • Alžběta 28.11.2017 at 10:06

  Vybírám brouzdáním po netu a čtením recenzí. Důležitá je pro nás hlavně atraktivní lokalita, aby bylo kam vyrážet na výlety. Cena nesmí být přemrštěná, ale za kvalitu si ráda připlatím. Přeci jen, na dovolenou rodina nejezdí každý den (rodičovská se nepočítá 😀 ). Se synem jsme zatím byli i kvůli kojení jen bez stravy, ale už se těším na další dovču, kde už si dopřeji komplet i s jídlem 😉
  Insta dabetule

 • Dana 28.11.2017 at 10:08

  Vždycky nejdříve vybíráme lokalitu a místa, která bychom chtěli vidět.. až poté hledáme vhodné ubytování 🙂

  D.

 • Haňulka Salátová 28.11.2017 at 10:08

  U nas hraje bohuzel hlavne cena. Mysleli jsme si, jak letos pojedeme na hory, byly by ro prvni Julinciny a nepojedeme 😢 ale treba se situace zmeni a budeme si moci treba dovolit aspon vikendovou dovolenou. Fb, ig – Haneloore

 • Katka L. 28.11.2017 at 10:11

  Vybirame pode lokality a vhodnosti ubytovani pro deti.
  IG:rozevlata

 • Jindra 28.11.2017 at 10:11

  Většinou jako první vymýšlím část republiky, kde jsme ještě nebyli. Teprve na druhém místě začnu zkoumat okolní možnosti vyleteni. Většinou mi stačí vědomí, že je blizko les nebo voda a pak ubytování. Tam hledám hlavně kuchyňku. Nerada se vazu na konkrétní čas jídel.

 • Petra Kopecká 28.11.2017 at 10:15

  My vždycky vybíráme prvně lokalitu a s rostoucím dítětem následuje nejbližší okolí (dětské hřiště, možnost bazénu v okolí), ale taky jídlo. Třeba vloni jsme chtěli Jeseníky nebo Beskydy a nakonec jsme jeli do Krkonoš (asi se nám ty priority nějak pomíchaly :-D). Vzhledem k tomu jak si manžel plánuje v práci dovolenou je to vždy spíš “last minute”. Většinou vybíráme na slevových portálech, nejde ani tak o cenu, ale líbí se mi přehlednost, jednoduchost a rychlost vyhledávání a hlavně recenze lidí, kteří tam byli před námi.

 • Eva Kalinová 28.11.2017 at 10:31

  Od té doby, co jsme si pořídili chatu, tak na víkendy nejezdíme. Je to ale škoda. Dříve jsme vybírali hlavně ubytování s vhodným zázemím pro děti (hernička, jídelní židličky, postýlka a hřiště), ideálně s bazénem či vířivkou v případě nepříznivého počasí, v okolí dostatek možností pro výlety, kvalitu stravování a v neposlední řadě cena. Nejezdíme tak často, proto si raději za pohodlí připlatíme.

 • Veronika 28.11.2017 at 10:55

  vždy vybíráme hlavně podle zázemí, kvůli synovi . Jinak pokud to jde, jezdíme jen se spacakem a celtou. Jsem citluvka na čistotu takže když už někam jedeme musí to být top 🙂 a tedy, samozřejmě koukáme i na okolí.

 • Kateřina Vítů 28.11.2017 at 10:58

  My vybíráme dovolenou podle lokality a často na doporučení/dobré recenze od známých a přátel 🙂
  IG: katuskavitu

 • Alice 28.11.2017 at 11:01

  Ahoj:-)
  Lokalita a v ni krasny utulny penzionek s vyzitim pro deti a poradnou snidani kterou takhle “venku” milujeme…bez ni by to nebylo ono 😀

 • lucie 28.11.2017 at 11:12

  samozřejmě rozhoduje vše výše psané – lokalita, cena, zázemí pro děti.. – záleží kam zrovna míříme a co hledáme.
  někdy nám stačí stan a kadibudka, někdy máme chuť na vířivku 😉
  sleduji fb, komentuji, sleduji inst (lucie.eiben.cz)

 • Jana 28.11.2017 at 11:13

  Za nás rozhoduje určitě lokalita a vnitřní vybavení a zázemí. Přece jen kdyby nevyšlo pocasí. Když je krásné a počasí vyjde tak výlet se dá udělat i jako procházka a poznání po okolí. 😉
  Sleduji FB i IG.

 • Lenka 28.11.2017 at 11:20

  Nejprve si vyberu lokalitu, pak už podle zázemí daného penzionku, hotýlku a podobně. S malým dítětem je důležité, aby mělo nějaké vyžití a aby celkově to byla opravdu dovolená a relax a ne nic jiného.

 • Nikol 28.11.2017 at 11:23

  Pri vyberu ubytovani sleduji pomer cena/kvalita.Nejsme s manzelem narocni a hlavne vetsinou nam ubytovani opravdu slouzi jen na spani.Nyni se to ale zmeni.Synek bude vetsi,takze kriteria budeme muset zmenit.A urcite budem vyhledavat baby friendly.V pripade vyhry by se mi libil Hobitin,do Prahy se do Vanoc nedostanu.Sleduji na IG(nikolik22) i na fcb

 • Marketa Pravdová 28.11.2017 at 11:25

  Snazíme se najít kompromis mezi cenou/vzdalenosti/zazemim pro deti a na moznosti výletů koukáme vzdy – radi poznavame nova mista:-) Nasím českým topem je zatím hotel Peklo:-)

 • Ivana 28.11.2017 at 11:28

  Vždycky nejprve zvolíme místo kam se chceme podívat a v jeho okolí pak hledáme vhodné ubytování. Dáváme na celkový dojem – musí se nám to prostě líbit z venku i zevnitř 😀 . Cena rozhodně není na prvním místě podle čeho volíme….a dost dáváme na doporučení kamarádů s dětmi…. zatím se nám to osvědčilo ;)…
  Hned bych někam vyrazila 😀

 • Zuzana Zárecká Kašparová 28.11.2017 at 11:34

  Ahoj, my vybíráme hlavně podle atraktivity okolí, aby bylo kam jezdit do okolí na výlety, aby se dalo kam jít na procházku, a zároveň aby bylo i přímo v místě ubytování nějaké pěkné hřiště 😊 na ig tě sleduji jako @zuza_nka , a prosím nemám zájem o vstupenky na Mini (bohužel to už letos do Prahy nestíháme 😢 ).

 • Jana Seidlová 28.11.2017 at 11:39

  Do doby před dětmi (před třemi lety) jsme na ubytování moc nekoukali, vyspali jsme se i pod širákem, důležitá byla atraktivita přírody. S dětmi, ale je teď u nás na prvním místě vyžití pro děti, jak venku, tak uvnitř pro případ hnusného počasí, nebo dovyvádění se večer. A protože s přítelem milujeme hory, tak nejčastěji hledáme ubytování právě někde v nich.
  Sleduji i na fb

 • Martina Barnikova 28.11.2017 at 11:44

  Vyberame podla doporucenia, inak obrazkom neverim 🙂 a nasledne ide cena a sluzby. ☺️🙋🏻

 • Ludmila 28.11.2017 at 11:49

  Bez deti jsme vybirali podle toho, co chceme videt a ubytko nam bylo dost jedno, stacil levny hostel na prespani. Ted se synem zazemi resime vic, ale stale je to pro nas vetsinou jen misto na prespani a jinak travime cas mimo. Takze asi je pro nas nejdulezitejsi co je okolo, nez zazemi penzionu/hotelu.

 • MP 28.11.2017 at 12:10

  U nás je cestování složité. Děti nevydrží dlouho v autě, navíc nikdy nikde jinde než doma nespaly. Na dovolené jsme byli jen jednou a to bylo takové testovací jen na dvě noci navíc v dojezdové vzdálenosti domů v případě, že by vznikl problém. Vybírali jsme především krásné prostředí v zámeckém stylu (děti milují princezny) a pro děti atraktivní prostředí dostupné z hotelu/penzionu.

 • Olga Miletínská 28.11.2017 at 12:18

  Ubytování s dětmi vybírám většinou podle výletů do okoli. Na samotné ubytovací prostory nejsme nároční. Ovšem jednou za čas vyrazíme i na dovolenou spojenou s wellness.
  Na Instagramu sleduji jako vorlovoolivka.

 • Lucie Johaníková 28.11.2017 at 12:31

  Při výběru je to tak nějak kombinace všeho – lokalita, baby friendly, doporučení kamarádů, cena… A nejvíc je stejně přístup personálu. Když jsou majitelé/provozní atd. milí a je vidět, že je jejich práce baví, tak i to nejobyčejnější ubytování má najednou svoje kouzlo. A naopak, protivný personál dokáže zkazit dojem i z luxusního hotelu. Poslední dobou mi přijde, že se to i v Česku hodně zlepšuje a většina lidí je milých a nevadí jim ani trošku (občas trošku hodně) hlučné děti.
  Sleduji i na instagramu jako Lucccik

 • Anna Znojilová 28.11.2017 at 12:32

  Výlety vybíráme vždy podle okolí, aby jsme mohli podniknout výlety, které budou děti bavit. Zkušenosti s ubyvováním mimo domov nemáme, ale asi by pro mě byla taky důležiá stránka vybavenost ubytování a jaké možnosti rekreace nabízí, v případě kdyby bylo venku škaredě, tak aby děti nudou hotel nezničily 😀

 • Klára 28.11.2017 at 12:36

  Já si nejdříve vyberu konkrétní lokalitu, a pak hledám ubytování, které by pro nás bylo přijatelné uživatelsky, pro děti bezpečné, luxus nepotřebuji, prostě nějaký kompromis.

 • Denisa 28.11.2017 at 12:44

  U nas se rozhodujeme podle obou kriterii – jak lokalita, tak cena. Vybirame si objekty, ktere jsou male, dulezita je oplocena zahrada 🙂
  Stejne tak je to s vnejsim a vnitrnim vybavenim. Kdybych vsak mela vybrat bud vybaveni objektu, nebo atraktivita okoli, beru atraktivitu okoli. Dovnitr se chodivame vetsinou jen najist a vyspat.

 • Veronika 28.11.2017 at 12:50

  Opět krásný článek a já si uvědomila, že jsme teď zas dlouho s dětmi nikde nebyli. Vybíráme především podle atraktivity místa, vzhledem k tomu, že máme 2 děti, staršího kluka, snažíme se vybírat lokality s možností sportovního vyžití 🙂 ale určitě si i my s manželem pochutnáme na dobrém jídle a navštívíme zajímavá místa s dětmi. Zkrátka pro každého něco na míru a ostatní se obohatí. Cena je samozřejmě další kritérium, ale není úplně rozhodující, víme, že kvalitu je lepší si připlatit.

 • Karolína 28.11.2017 at 13:04

  Dosud jsme plánovali dovolenou hlavně podle lokality a spaní bylo v autě, pod širákem, pod stanem. Poslední léto jsme to už trošku poupravili kvůli ročnímu prckovi. Objednali jsme penzion v místě, kde jsme chtěli výletovat. Ale penzion to byl jen na přespání, takže žádný luxus a vychytávky jsme neřešili, protože jsme stejně celé dny byli pryč. Příští léto už ale malej bude o trochu větší, a tak musíme začít vybírat tak, aby tam byl nějaký ten dětský koutek, hřiště, vhodné stravování atd… aby si to užil pořádně i on:) Cena je samozřejmě taky ke zvažování… Dáme si nějaký strop a v rámci toho hledáme.
  Sledujeme a sdílíme na FB. Sleduju i na Instagramu:Karca.drnovska
  Díky za další inspirativní článek 🙂

 • jarcca 28.11.2017 at 13:19

  Nejdůležitější je pro nás venkovní vyžití! Ale snažíme se vždy najít ubytování aby se nám tam podařilo najít i náhradní program v případě špatného počasí. A to krásné prostředí je velký bonus na konec! 🙂 Sleduji a sdílím na Fb Jarcca Jarunka

 • Marcela Němcová 28.11.2017 at 13:20

  U nás se vybírá podle ceny a vybavení. Místo je většinou jasné (nejprve víme kam a pak vybíráme kde tam složit hlavu). Jsme většinou rádi za wi-fi a neplacené parkoviště, ale teď co máme nového malého člena rodiny je nám wi-fi fuk, hlavně když je tam dětský koutek a nejlépe i hřiště.

 • Zuzka 28.11.2017 at 13:21

  Krásný článek!Samozřejmě se mi kritéria od té doby co mám děti, hodně změnily!Taky záleží v jakou roční dobu jedeme:) Rozhodující je vždy cena a vybíráme z ubytování co jsou baby friendly a mám ráda,když jsou něčím odlišné a nabízí něco co jiné ne.

 • Lenka 28.11.2017 at 13:22

  Dobrý den, my nejdříve vybíráme lokalitu a teprve potom hledáme ubytování, přijatelné hlavně pro děti. Někdy dáme na doporučení ostatních.

 • Tereza Maršálková 28.11.2017 at 13:27

  Ahoj 😉 Vybíráme podle všecho najdenou. Nejprve vybereme lokaci. Kam chceme jt aby v okoli bylo co dělat, kam vyrazit. Poté je důležítá cena. Interier hotelu nebo apartmánů moc neřešíme. Většinou jde jen o přespání. Ale je jasný, že teď, s mimčem koukáme víc na interier a vybavení hotelu, než dřív. Dětské hřiště nebo dětký koutek je vždy veliké plus. 😉

 • Eliška Dadáková 28.11.2017 at 13:29

  Dovolenou vybíráme podle vyžití pro děti. V létě urcite nesmí chybět dětské hřiště a velké plus je i bazén. V zimě jsem rada,za dětský koutek uvnitř, aspm nějaký malý. Aby si měly deti kde pohrát, když se čeká na jídlo…doulezite jsou i vylety po okolí, přece nebudeme celou dovolenou trávit na hotelu.

 • Míša 28.11.2017 at 13:31

  Plánujeme dle atraktivity lokality, aby bylo kam vyrazit s dětmi a aby pro ně bylo alespoň nějaké zázemí, nevyžadujeme žádný luxus, ale BF prostředí je důležité 🙂 Roli hraje samozřejmě i cena.

 • Zuzana 28.11.2017 at 13:37

  Nejprve vybereme lokalitu a potom ubytování, aspoň trochu baby friendly:-)

 • Monika 28.11.2017 at 13:39

  Když byli ještě kluci menší, rozhodovalo spíš vybavení a restaurace, teď už se to začíná přesouvat k tomu okolí a pěkné ubytování je super bonus navíc 🙂

 • Peta 28.11.2017 at 13:44

  Děkujeme moc za super mega inspirativní čánek (ostatně jako vždy:). Na prvním místě sedivame na lokalitu, možnosti vyletu, zajima nas take vnitrek 🙂 a s dětmi ted, jestli jsou baby-friendly nebo nikoli 🙂 sledujeme na FB a mavame

 • Misa 28.11.2017 at 13:47

  na fcb sdilim i sleduji, ig tez (mishatosha).

  Dulezitejsi je pro nas okoli, ale samotne ubytko taky nemuze byt uplna bida ze jo..

 • Katka 28.11.2017 at 14:04

  Jeee…Apartmany na vrsku, tam je tak krasne. Letos jsme tam byli na dovolene…krasa, klid a mili lide. Vetsinou vzdy vybirame prvni lokalitu a pak ubytovani, i kdyz letos jsem dostala tip na Apartmany, takze bylo vybrano. Od te doby, co mame dcerku, tak je pro nas dulezite vsechno 🙂 kvalitni ubytovani, strava, priroda, zajimava mista v okoli… ale cim jsme starsi, tak spise volime mensi hotely,mista, kde je vetsi klid a soukromi, nejlepe bez internetoveho a telefonniho spojeni 🙂 Instagram: katpet2016

 • Kateřina Kolářová 28.11.2017 at 14:28

  Snažíme se skloubit atraktivitu okolí a pohodlí ubytování 😉 sleduji na FB.

 • Marie 28.11.2017 at 14:31

  Milá Míšo, Při výběru dovolené nejprve řešíme kam chceme vlastně jet. Poté v dané lokalitě vybíráme ubytování v přiměřené finanční relaci. Nepotřebujeme moc, protože většinu dne jsme stejně mimo ubytování. Snídaně jsou pro nás ale příjemným bonusem, obvzláště od doby co máme prcka. Obědy a večeře jsou pro nás pasé, neb se nedokážeme vrátit na danou hodinu jídelní. Samozřejmě bych neopovrhla ubytováním s baby friendly 😉 Prcek stejně ke všem činnostem přivolává nás oba, takže se mu věnujeme i tak. Ale uvidíme letos. Začalo u nás období čám (sám) a i s hraním už si dost vystačí. Opět děkujeme za super článek a inspiraci. Marie

 • Verča 28.11.2017 at 14:34

  Vybirame misto na dovcu hlavne podle toho, aby bylo v miste pobytu co podniknout a kam vyjet do blizkeho okoli na vylety. Je lepsi, kdyz je to apartman s kuchynkou, abych mohla male neco uvarit, kdyz je potreba. Takze podle toho vybirame taky. No a cena nesmi byt premrstena. Je dobre mrknout i na nejake recenze.

 • Kateřina Pelikánová 28.11.2017 at 14:37

  Jen jsem se chtěla zeptat, když soutěž končí 8.12., jak píšete v článku, jak to bude s těmi vstupenkami na mini, který je teď o víkendu? Místo vybírám hlavně podle lokality ale cena hraje samozřejmě taky důležitou roli. Vybavení je pro mě spíše okrajové, pokud je tam nějaký přijatelný základ, beru to tak, že co nejvíce času strávíme venku.
  Na Instagramu Vás sleduji jako kvakik.

 • Drahuše Poborska 28.11.2017 at 15:05

  My preferujeme dva typy dovolene. Jedna dovolena, vetsinou tydenni, kam jezdime s prateli a stejne starymi detmi. Vybirame si samostatny dum, ktery je v okruhu cca 2-3 hodin cesty od domova, s hezkym a cistym zazemim a vybavenim pro deti. Takto mame oblibene misto pod Jestedem, kousek od Liberce, ale s velkou zahradou a lesem za okny. Druhy typ ubytovani je hotel s polopenzi,opet baby friendly, coz nam plne splnuje maly hotel Peklo, opet kousek od Liberce, na konci vesnice, v okoli jen lesy.

  drahusepoborska instagram

 • Lenka Pejšová 28.11.2017 at 15:15

  Sledujeme hlavně lokalitu a okolí. Pokud je u ubytování ještě nějaké to hřiště nebo dětský koutek, je to příjemný bonus. I cena ale hraje roli. IG pejsovalenka

 • Michaela Pušová 28.11.2017 at 15:20

  Vybirame pokud mozno ubytko s kuchynkou,abychom nebyli zavisli na restauraci a s vnitrnim vyzitim pro deti pro pripad spatneho pocasi.Jinak samoztejme v lokalite zajimave na vylety po okoli.

 • Jana Považská 28.11.2017 at 15:22

  Vybíráme podle obojího, samozřejmě lokalita musí být atraktivní, ale také už koukáme na zázemí pro děti, dětský koutek, atd.

 • Barča 28.11.2017 at 15:32

  U nás rozhoduje jak cena, tak lokalita a krásy okolí. Vnitřní vybavení moc neřešíme, protože se snažíme na výletech a dovolených “doma” moc nebýt. A taky rozhoduje možnost ubytování psů, protože hlídání pro našeho psího miláčka se shání hůř.
  instagram – barcakovarikova

 • Martina 28.11.2017 at 16:05

  my vybereme lokalitu, kam se chceme podivat a pote hledame ubytovani – cena versus kvalita, prijemne prostredi a dobre jidlo, …

 • Lenka F. 28.11.2017 at 16:08

  My si v posledních letech zvykli vše rezervovat přes booking.com (myšleno cestování po Čechách, Slovensku a Polsku, dál jsme to přes booking zatím nezkoušeli, s malou zatím cestujeme jen u nás:) Místo máme vždy jasné a poté si filtrujeme ubytování dle hodnocení, chceme, aby mělo většinou 9 a více…když nevybereme, tak to snížíme na 8 a více, ale pod tuto hranici nejdeme. Taky záleží na ceně, úplně nemůžeme dát třeba 5000 za jednu noc;) Trváme na wifi (ale ta je stejně už snad všude:) a parkovišti nebo alespoň bezproblémovém parkování v okolí, což se tedy ne vždy povede:( Vyloženě netrváme na baby friendly hotelu, ale když je, tak to je pro nás super bonus navíc. Ale jasně, že když rozhodujeme třeba mezi třemi favority, tak zvolíme např. ten, který má dětský koutek nebo hřiště před penzionem apod. 🙂 Btw. na slevomat občas pro inspiraci taky juknem:)…a jinak mám moc ráda i vaše tipy, nejednou už jsem o nich manželovi nadšeně hlásala;)))…dnešní tip je taky pecka…a krmení kačen u nás probíhá dost podobně, dcerka se nadlábne taky :D:D:D
  FB okomentován pod profilem Lenka Fořtová (Cichá)
  IG sleduji jako cichulak – Lenka F.
  Sdílím veřejně na svém FB profilu

 • Lucie Chmielova 28.11.2017 at 16:16

  Hlavním kritérium je klid, příroda, zvířata- koníci, kvalitní strava, hezké a čisté ubytování. Sleduji na instagramu luciechmielová, sdílím na FB Lucie Chmielová

 • Radka 28.11.2017 at 16:22

  Vybírám většinou podle lokality, až pak hledám vhodné ubytování. Důležité pro mě je hlavně to, aby tam bylo čisto, na luxusu nelpím 🙂

 • Milada 28.11.2017 at 16:22

  My vybíráme asi dle všech těchto kriterií. Hlavní ale je okolí na výlety a vyžití pro děti. Letos to asi budou Hostýnské vrchy anebo Krušné Hory.

 • Lucie Binarová 28.11.2017 at 16:26

  Dovolenou vybírám podle lokality a jejího okolí. Je pro mě důležité, abychom nemuseli jezdit daleko a měli v okolí zajímavá místa na výlety. Také mi záleží na zázemí v penzionu, aby byl vhodný pro děti. Sdílím na facebooku, IG binarovalucie

 • Veronika 28.11.2017 at 16:43

  Vybiram prvni lokalitu, kam se chceme podivat a pak hledam ubytovani, je pro nas dulezite, aby jsme se v nem citili dobre a libilo se nam. IG Veronika Veskrnova

 • Ivana 28.11.2017 at 16:45

  Díky moc za tip. Vypadá to na moc fajn dovolenou. My vybíráme ubytování podle toho, jestli je tam nějaké vyžití pro děti. Od té doby co máme malého upřednostňujeme ubytování s dětským koutkem, ale jsou pro nás nejdůležitější venkovní aktivity, abychom se zabavil. Ideálně když je v hotelu i nějaký wellnes nebo bazén pro děti.

 • Monika Bokišová 28.11.2017 at 16:52

  Vsechno musi byt baby frienfly. Lokalita musi byt zajimava pro deti, aby je vylety zaujaly, a kdyz se vratime z vyletu, musi byt nejake vyziti u ubytovani. Idealne nejaka ekofarma apod.

 • Hana Hospodková 28.11.2017 at 16:52

  Ahojky…:)
  Tak my vybíráme místa k dovolenkování pro mnohé docela neobvykle, protože se orientujeme podle atraktivnosti “kešek”. Momentálně se snažíme splnit výzvu, najít ve všech kruhových výsečích od středu republiky alespoň jednu kešku – no, už jsme skoro ve třetině a dá se předpokládat, že příště zamíříme na Vysočinu.
  Lákají nás místa s dostatkem cyklostezek a zoologické zahrady a zooparky v dosahu.
  Děkuji za atraktivní soutěž.
  Hanka H.

 • Lucie Skřejpková 28.11.2017 at 17:08

  Děkujeme za hezký článek. 🙂 My vybíráme ubytování podle toho, co je v okolí k vidění. Klidně jedeme pod stan, do kempu, kde je třeba jen studená voda venku a suchý záchod. 😀 Líbí se nám i úplné pohodlí v hotelu, ale stejně upřednostňujeme ten klid někde v lese pod širákem. Nebo třeba horská chata k pronajmutí. 🙂

 • Lucia 28.11.2017 at 17:08

  Vybíráme dle lokality, aby se dcera měla kde vybláznit, pak v kritériích následuje kvalita ubytování a cena

 • Jana 28.11.2017 at 17:55

  Nejdřive vyberu lokalitu a pak teprve hledam vhodne ubytovani podle ceny a urovne bydleni…
  Sleduji na FB (okomentováno a sdíleno) a na IG (malicek.vypravuje).

 • Adéla Moravcová 28.11.2017 at 17:57

  SKoro vždy nakonec vybíráme přes slevomat a jiné portály. zázěmí i výlety musí být tak nějak v rovnováze. Jedno bez druhého je nanic 🙂 sleduji jako @adellines

 • Aneta 28.11.2017 at 18:23

  Letos jsme tak dlouho hledali dov, až jsme nikam nejeli 🙂 Jinak rozhoduje dojezdová vzdálenost, cena, možnost vyžití / zabavení ratolesti a množství turistů kolem nás 🙂 P.S. sdílím na FB

 • Petra Francová 28.11.2017 at 18:51

  U nás nejčastěji vybírá lokalitu manžel, já si hlídám zázemí pro děti, polopenzi a samozřejmě cenu 🙂 IG: plakaty4radost

 • Květa Hanáková 28.11.2017 at 19:19

  Dovolené vybíráme většinou přes slevové portály. Vyberu si lokalitu, pak podle recenzí hledám ubytování, cena je také důležitá. Dnes bych chtěla soutěžit jen o víkendový pobyt. Sleduji Vás i na IG: kvetoslavahanakova

 • Julie 28.11.2017 at 19:22

  Dovolenou určitě vybíráme s ohledem podle možností vyžití volného času pro děti, jako je hřiště a podle babyfriendly prostředí ubytování.
  Jen upozornění – Festival Mini je už ted v pátek 1.12, ale soutěž končí až 8.12. Děkuji. Julie

 • Ivana R. 28.11.2017 at 19:38

  Vybíráme hlavně podle lokality, co je v okolí zajímavého pro děti😉

 • eva Suchomelova 28.11.2017 at 19:49

  My výbíráme hodně podle lokality, přece jen sedět iks hodin v autě není pro děti zrovna to pravé ořechové 🙂 A často se i koukáme na slevomat byli jsme díky němu v Beskydech a bylo to fantastické _:) FB:Eva Nějaká IG:Evulineek

 • Lenka L. 28.11.2017 at 20:00

  Musi to byt tak nejak v rovnovaze, ale cim jsem starsi, tim chci vic komfortu. Hledam na booking.com.
  Sleduji i na IG jako dancing with the devil.
  Krasny den

 • Zuzana Bláhová 28.11.2017 at 20:17

  Ahoj Míšo, o dovolené rozhoduje mix věcí, určitě lokalita, zázemí vhodné pro děti, finanční dostupnost a taky blízkost lékařské péče (jojo musíme na to dávat pozor). Díky za úžasný článek! Pěkný večer. Hobitín by byl vážně super, ukládám si do oblíbených 🙂

 • Andrea 28.11.2017 at 20:25

  vybirame podle lokality a samozrejme ceny. premyslime stale kam pujdeme kdyz bude prset a kde si vecer otevreme flasku vina, kdyz synacek konecne usne, takze idealne obyvak s loznici 😀

 • Michaela Novotna 28.11.2017 at 20:29

  U nas hodne rozhoduje lokalita..kdyz je nadherna lokalita, tak jsme ochotni i priplatit. Drive jsme vybirali hlavne podle vyletu a okoli. A od te doby, co je prcek, tak musime koukat i na vybaveni ubytovani, hlavne detsky koutek :)))) sdilime a koukame na FB i Ins (michelle.novot)

 • Tereza 28.11.2017 at 20:38

  Hezká inspirace:)) my jezdime do Rakouska, je tam nádherná příroda, míli lide, hory a spousta atrakci:)) nemáme rozpočet na vice výletů nebo dovolených, ale v horách si to vždy užijeme… Jak pod stanem, tak v našem oblíbeném penzionku:) líbil by se nám výlet do hobitina:))

 • Barbara 28.11.2017 at 20:42

  pro ns je rozhodujici okoli, vylety, dostupnost, aktivity, ne ani tak penzion, tam chodime jen spat.) sledujeme ig (barusaatko) i fb:)

 • Martina 28.11.2017 at 20:50

  Nejprve si vybereme místo, kde chceme trávit dovolenou, naplánujeme výlety po okolí, i dešťové varianty. Ubytování máme rádi s polopenzí, oběd vždy nějak pořešíme podle situace. Naposledy jsme byli 3 noci na Hotelu Křemešník – krásné cyklotrasy, příroda, statek se zvířaty, projížďky na koních, lezení po stromech, spoustu stezek a město Pelhřimov si holky také krásně užily i kulturně 🙂 I když jeden den propršel, užili jsme si to náramně 🙂

 • Eva Přibylová 28.11.2017 at 20:53

  Ahoj Miso, ubytovani vybirame dle recenzi, aby byl hlavne baby friendly a nabizel nejake vyziti primo pro deti na ubytovani nebo v blizkem okoli.
  Sleduji na Fb i IG (eva_mom_of_2).

 • Magdaléna Vlachová 28.11.2017 at 21:02

  Dovolenou a s tím spojené i ubytování vybíráme nejprve podle lokality, většinou volíme místa, kde jsme ještě nebyli a je tam něco hezkého k vidění. Pak se snažíme vybrat ideálně něco vhodného pro děti. Cena taky rozhoduje, ale není to to nejdůležitější.
  Vždy když čtu články, jak jste někde byli, vzpomenu si na naší rodinnou dovolenou v Penzionu u Hrádku (Lukov, Znojmo). Myslím si, že by se vám tam určitě líbilo.. 🙂

 • Aneta Němečková 28.11.2017 at 21:11

  my si nejdříve vždy vybíráme lokalitu a aktivity a potom ostatní.

  inst: anet.nemik

 • Věra 28.11.2017 at 21:13

  Pro nás je důležité okolí, výlety, dětské hřiště a aby bylo ubytování na klidném místě. Rozhodující je samozřejmě i cena za ubytování.

 • Veronika 28.11.2017 at 21:17

  My vybíráme dle prostředí a pak teprve koukáme na ubytování, ale také hraje důležitou roli 😉 díky za inspiraci v článku

 • Lucie L. 28.11.2017 at 21:17

  Prvotní je pro nás při výběru dovolené lokalita a dle té zjišťujeme možnosti ubytování. A když nás něco hoodně nadchne, tak skousneme i vyšší finance (ale samozřejmě jsme radši, když je cena za ubytování co nejmenší). Jako bezdětným nás spíše zajímalo wellnes vyžití a interiér, nyní se koukám hlavně na to, jaké je zázemí pro děti a co se s nimi dá podnikat v okolí.

 • Bara K. 28.11.2017 at 21:20

  Všechna Vámi zmiňovaná kritéria výběru destinace beru v úvahu, cenu, místo, tedy nejbližší okolí a pak hlavně atmosféru ubytování, dám tedy hodně na recenze. Hobitín vypadá kouzelně 🙂

 • Katka Šormová 28.11.2017 at 21:21

  Dobrý den Míšo, u nás pro výběr dovolené je nejdůležitější snad vše dohromady. Nejdřív vybírám lokalitu a vhodné výlety, a pak teprve příjemné ubytování (dobrý spánek je základ). Poslední dobou však vybíráme místa mimo sezónu, aby tam nebylo moc lidí a měli jsme klid.

 • Sarka 28.11.2017 at 21:21

  my uz vybirame jen podle deti:) kdyby se tam detem nelibilo, tak si to neuzije nikdo:) vybirame zasadne vetsi apartmany, abychom tam male trochu utahali, kdyby to venku neslo..:) okoli je taky dulezite, ale zatim nam staci chodit na obycejne prochazky a ostatni dojet autem. Na cenu hledime, ale pokud nas neco opravdu nadchne, tak si radeji priplatime:)

 • Hana Dlouhá 28.11.2017 at 21:26

  Vybereme místo, kam chceme jet na výlet a potom vybíráme ubytování. U toho je vždy rohodující cena. Dcera už je docela velká, takže už se s ní nebudu bát jet pod stan. Tím můžeme jet kamkoliv za dobrou cenu a ještě to bude velké dobrodružství 🙂

 • Jana Braunová 28.11.2017 at 21:41

  Snažíme se vybírat blízká místa, ale taky rádi vyrážíme tam, kde jsme ještě nebyli. Vždycky koukáme na okolí, ale hlavně na vybavení, a to kvůli dětem. Takže hřišťata, herna nebo aspoň větší a bezpečný prostor. Cenu sledujeme taky. Často si s přáteli pronajímá.e baby friendly chalupy, pokaždé jinde.

 • Petra Jedličková 28.11.2017 at 21:44

  Já nejdříve vybírám lokalitu podle toho, co je v okolí, jaké zajímavé výlety se dají podniknout… Pak si vybereme ubytování – nastavím si, co chci aby splňovalo (zázemí pro děti, procházky po okolí…) a pak už to beru podle ceny a nebo u čeho mě zaujmou fotky. Slevomat také hodně využívám, je tam spousta inspirace.

 • Zuzka Hájková 28.11.2017 at 21:44

  S Matýskem jsme měli zatím dvě dovolené – první v chatce a druhý pod stanem 🙂 nejsme příliš nároční a chceme, aby se synovi líbilo taky hlavně v přírodě… samozřejmě tam vždy musí být koupání s přístupem do vody i pro malé prcky 🙂 pokud bychom vyhráli lístky na dětský festival, přenecháme je dalšímu v pořadí, protože se do Prahy určitě nedostaneme a bylo by škoda, kdyby propadly (akorát příliš nechápu, jak mohou být výherci vyhlášeni až 8.12., kdy už bude po festivalu 🙂

 • Kristína šteflová 28.11.2017 at 21:49

  Prvním filtrem je lokalita – řekneme si, kam bychom chtěli jet a začne vybírání. Pak je pro nás důležité možnosti výletů a vyžití v okolí – varianty pro slunečno i deštivo. Pokud to má být delší rodinná dovolená (delší než víkend), tak je pro nás důležitá možnost mít s sebou psa – je to přeci jen člen rodiny a naše nejstarší “dítko” :-D. Při ubytování hledáme pokoje, kde se vlezeme se 3 dětmi 🙂 Vybavení hotelu pro nás není až tak podstatné, trávíme zde čas hlavně při jídle (snídaně, večeře) a jinak jsme většinou v terénu.
  Sleduji FB i IG 🙂 Kristína

 • Tereza Meravá 28.11.2017 at 22:01

  Vybíráme podle možností v okolí, na ubytování nároční nejsme, chodíme se tam jen vyspat:). Jen volíme vždy polopenzi, abychom se nemuseli moc starat o jídlo. A na zahraničních dovolených nejraději all inclusive:D Jsem na FB i IG:)

 • Olii 28.11.2017 at 22:03

  Vybirame dle moznosti v okoli a ubytovani musi mit oddelene spani od obyvaci casti ;).

 • Marcela 28.11.2017 at 22:04

  To je nahodicka, zrovna kdyz jste publikovala clanek, tak jsme sedely s holkama v restauraci Leta Pane hned za pivovarem 🙂
  Ubytovani vybiram podle lokace a ceny, do ted jsem resila hlavne okoli, ale co princezna roste, tak koukam i na indoor moznosti, kde by se ji libilo.

 • Monika Nešverová 28.11.2017 at 22:04

  Většinou zvolíme lokalitu, kam bychom se chtěli aktuálně podívat, předběžně naplánujeme výlety na zajímavá místa a pak se snažíme podle recenzí vybrat ubytování, které je vhodné i pro malé děti. Vybavení nás samozřejmě velice zajímá, cena pak bývá rozhodující.

 • Aneta 28.11.2017 at 22:11

  Dovolené vybíráme především, aby sme byli v přírodě, aby bylo pestré okolí. Ubytování vybíráme hlavně podle toho aby bylo přátelské pro děti , samozřejmě podle lokalty, dle toho za jakým účelem jsme si dovolenou vybírali. Vybavení je pro nás také důležité, máme rádi domácké přírodní prostředí s poctivými majiteli a super snídaněmi 🙂 A v neposlední řadě cena. Vše z toho je důležité.

 • Alice Gažarová 28.11.2017 at 22:15

  U nás rozhoduje jednoznačně lokalita. Pak samozřejmě i cena. Od té doby, co máme děti, tak nás zajímá i interiér, hlavně aby byl čistý.
  Sleduji na FB (Alice Gažarová) a IG (AG_Alice)

 • Romana Kašpárková 28.11.2017 at 22:29

  Krásný článek, ještě krásnější penzion. Píšu si ho do poznatek, díky 😊
  My hledáme podle více kritérií. Nejdřív si vybereme oblast, aby bylo se synem kam vyjet na výlet, vidět něco zajímavého a rozšířit tak nás turisticky denicek, pak vybíráme většinou penzión či apartmánu podle vybavení pro děti – aby bylo alespoň pískoviště či skluzavky a kuchyňka 😊
  Sdílím na fb, instagram @romiqeu 😊

 • Zuzana 28.11.2017 at 22:30

  Vetsinou vybereme oblast,ktera nas zajima a pak hledame ubytovani na kterem nam az tak moc nezalezi. Hlavne sledujeme co je v okoli a co zajimaveho bychom mohli poznat a navstivit 🙂

 • Ilona 28.11.2017 at 22:35

  Vždycky jsem plánovala výlety podle toho co jsem chtěla navštívit…ubytování (ať stan nebo penzion) jsou až na druhém místě… když je nás teď víc jak malé množství 🙂 tak už pro nás hraje velkou roli cena. (ig: ilke2015)

 • Simona 28.11.2017 at 22:44

  Dovolenou vybíráme hlavně, aby tam bylo vyžití pro naši malou. Tzn. musí být vnitřní hernička. ne vždy vyjde počasi. ideálně, když jsou u hotelu prolézačky, houpačky…. a pak cena. a nakonec už jen doufat, že budou vhodné volné termíny.

 • Martina 28.11.2017 at 22:46

  Nejvíc dám na osobní doporučení “podobně postižených”, tedy rodin s dětmi:-) Ti většinou nejezdí do Hiltonu a tam, kde by se nedalo nic podniknout. Ráda poznávám nová místa i se vracím na ta osvědčena.

 • Michaela Dostálová 28.11.2017 at 22:52

  Při výběru rozhoduje cena ale i recenze, už několikrát se nám osvědčilo si přečíst reference dopředu a nebýt tak překvapení. Záleží jak na vybavení, tak i kam je možné se podívat..:)

 • Veronika 28.11.2017 at 23:14

  Zajima nas cena a hlavne atraktivnost pro deti – hriste, detske koutky….

 • Petra 28.11.2017 at 23:30

  Dobrý večer Míšo,

  moc nerozumím tomu, jak může nýt soutěž ukončena 8.12., když Mini je 1. – 3.12. Výhry jsou odděleně?

  Lokalitu k dovoleným vybíráme podle vyžití v okolí, vybavení penzionu/hotelu, finanční náročnosti a s ohledem na cestování s batoletem, i podle vzdálenosti od domova.

  Hezký večer

  Petra

  Ig: cllowie

  • Míša 29.11.2017 at 8:27

   Dobrý den 😊 Ano mini vyhlasim už zítra ❤

   • Petra 29.11.2017 at 22:46

    Děkuji za odpověď. 🙂
    Přeji hezký večer.

 • Pavlina 28.11.2017 at 23:57

  U nás rozhoduje pěkné vybavení a zázemí, a zejména neturistická lokalita, kterou si sami rádi prozkoumáme. Hobitín máme už delší dobu jako jedno z míst na seznamu “must visit”.

 • Lenka Králová 28.11.2017 at 23:58

  Teď dlouho dovolená nebyla. Ale když jedeme, tak většinou nějaká chata. Vybavení nám stačí úplně základní, žádný luxus nevyžadujeme. Přeci jen travime většinu času mimo ubytování. Takže pro mě důležité, aby v okolí bylo nějaké vyžití, místa na procházky a v rozumném dosahu třeba aquapark, kam se dá jít při neprizni počasí.

 • Bara 29.11.2017 at 0:34

  Od doby co mam maleho syna je pro me rozhodujici “baby friendly” aspekt…. jsem ochotna pak delat i kompromisy s cenou a lokalitou.
  Vybaveni hotelu/ penzionu je take dulezite, minimalne slovo “herna” budi pozornost… 🙂🙂🙂 pro pripad destiveho pocasi…

 • MAR MAR 29.11.2017 at 0:37

  Obojí jde ruku v ruce, chtě nechtě. Špatné ubytování přeci jen kazí dojmy z krásného okolí a nutí nějak přetrpět pobyt uvnitř. Takže asi tak.

 • Barbora 29.11.2017 at 0:46

  ubytovani pro rodinne vylety vybiram tak,aby se nam libilo.Bylo baby friendly a hlavne v okoli bylo hodne mist,ktere muzeme navstivit.Davame prednost ubytovani v prirode pred mestem

 • Monika Sahebová 29.11.2017 at 1:01

  Vybiram lokalitu a pak vhodne ubtovani, podle ceny. Jezdine ale malo a do zhranici vubec.

 • Kristýna 29.11.2017 at 1:29

  Dovolenou vybíráme hlavně podle okolního prostředí, přírody, možností výletů po okolí. Roli určitě hraje i vhodnost ubytování pro děti 🙂

 • Míša 29.11.2017 at 1:51

  Řešíme hlavně okolí, snažíme se být co nejvíc venku..

 • Anicka 29.11.2017 at 5:11

  Ubytování vybírám dle nevimčeho 😃
  Musí se mi to samozřejmě líbit a nesmí ti být moc drahé. Když mě ale něco okouzlil tak í cena jde stranou.
  Takže vybíráme spíše podle vyžití kolem.
  Poslední dovolená byla v penziónu poblíž naší babičky 😃
  Ale originální byla naše svatební cesta, což měl být jen oddychovy víkend bez dětí že slevomatu. Jenže tam jsem narazila na Beskydy. A při prohlížení Beskyd jsem narazila na hotel Maměnka. A bylo jasno 😃😃

 • Aneta 29.11.2017 at 6:58

  Vybíráme dle lokality , ale i zázemí . Musí se nám líbit jak okolí tak místo kde budeme spát , jist, atak… máme rádi přírodu ale i město 🙂

  Soutěžím na blogu, fb, instagramu

 • Jana 29.11.2017 at 8:10

  Dovolenou nebo pobyt vybírám podle ceny a i vzdálenosti. Nemám problém dojet dal,ale cena je důležita.Pak Mé hlavně zajímá vyuziti kolem pro děti.Například farma nebo zoo nebo sportovní vyuziti jako hřiště, popřípadě volny pohyb na zahradě apod.Wellnes je super a to by se líbilo jen me.Ale s ditkem jsou priority jinde 😊

 • Dana Mazankievicova 29.11.2017 at 8:15

  S detma jsem ještě neabsolvovala zadny pobyt,vzdy jen vylet na jeden den.ale tento rok uz syn vetsi tak chceme cestovat na dyl.vybirat budem rozhodne jak prostredi tak i vybavenost hotelu pro deti a nejaky atrakce pro ne v okoli.sledují fb a insta mullermazan,sdilim

 • Jaroslava Duskova 29.11.2017 at 8:20

  Nas vyber dovci zacinam asi rozhodnutim, kde by se nam mohlo libit, kde to deti bude bavit, jestli jsou tam nejake fajn turisticke cile, ktere holky oceni. Ubytovani resim hlavne z hlediska ceny a resim i jak se tam kdyztak zabavime, kdyz nam nebude pocasi prat, ale vzdy mame nejake hry a par hracek s sebou, takze se neorientuju dle detskych koutku ap., ale byli jsme na dovce takto jen jednou, vetsinou jezdivame k babicce do Bratislavy, tak mozna budu zprehonocovat 🙂
  Sleduji IG jako jariinka a fb tez

 • Petra 29.11.2017 at 8:42

  Vybirame pouze lokalitu. Jiz nekolik let mame obytnou dodavku, takze spime i s detma v aute a je celkem jedno, kde zastavime. proste tam, kde se nam libi 🙂 Sleduji na FB.

 • Hana S. 29.11.2017 at 8:51

  Všechny výše uvedené aspekty hrají při výběru dovolené roli, ale na prvním místě je pro nás lokalita. Až když se nadchneme pro nějaké místo a jeho okolí, hledáme vhodné ubytování. Požadavky na něj se pak mění s požadavky a nároky syna. Dnes už se snažíme najít ubytování, které má venkovní hrací prvky a v ideálním případě k dispozici kuchyňku.

 • Jana Chichi 29.11.2017 at 8:55

  Oddechovy cas travime hlavne v baby friendly prostredi,dost pomahaji recenze.diky za super tip. .o)

 • Pavlína 29.11.2017 at 8:56

  Nejdůležitější je lokalita, kterou máme naplánováno navštívit. Pak hledáme ubytování, kde je samozřejmě důležitá cena. Popravdě zase tak často nikam nevyrážíme, ale když už, určitě vždy se snídaní a večeří. Obědy většinou někde v terénu, podle toho kam jedeme na výlet. Interiér je důležitý, ovšem ne nejvíce. S dítětem jsme ještě nebyli, pojedeme snad příští rok.
  Odebírám, sleduji FB a komentuji, sleduji Instagram (pauline_h1) a sdílím

 • Anna Kočovská 29.11.2017 at 9:01

  My jsme v tomhle asi trochu netradiční, protože na velkou letní dovču jezdíme zásadně tak, že spíme v autě (máme peugeot teepee) a přesunujeme se tam, kde se nám to líbí. Vaříme si taky sami, takže i když jsme v létě projeli celou jižní francii až do andory, tak nás dovolená nezruinovala. Jo a máme čtyři děti. 😉
  Sleduji vás i na fb (jako Anna Ko). 😉
  Díky
  Anna

  • Míša 29.11.2017 at 9:07

   Aničko nádhera. Kdyby holky zvládaly dobře auto a nezvracelo se unás za každou zatáčkou, taky bych si tohle uměla užít. Úplně se to hodí k vašemu příjmení 😀 . Krásný den

 • Michaela Kratochvílová 29.11.2017 at 9:40

  U nas většinou ubytování zařizuje přítel, mě to většinou dává jen ke schválení 🙂 u nás rozhoduje hlavně lokalita a co se nachází v okolí, pak se také díváme na cenu a samozřejmě recenze. Nejen že musíme vybírat ubytování vhodné pro děti, ale ještě aby tam mohl i náš pes, takže je to někdy složitější 🙂 Ale zatím, kde jsme byli tak to bylo super a nemůžu si stěžovat 🙂
  IG mk_michaela30

 • Jana Faixová 29.11.2017 at 9:41

  Rozhodujeme podle lokality, aby v okolí bylo co vidět a navštívit. Důležité je i zázemí. Hlavním kritériem je možnost vzít si s sebou psa, zda je hotel baby friendly a plusové body jsou za možnost užívat neomezeně wellness 🙂
  instagram: Januliinkab
  fb: Jana Bošinová

 • Veronika 29.11.2017 at 9:49

  Rozhodně lokalita!! Máme rádi hory a lesy😊 ubytování není zas tak důležité. Zvládneme spát i ve stanu :):) sledujeme fb i instagram

 • Anna Nováková 29.11.2017 at 9:51

  Ubytování vybírám kombinací všeho výše zmíněného. Hlavním faktorem je samozřejmě vybavenost, dostupnost a cena – jezdíme autem, ale přece jen je s dětma už potřeba a lepší být v centru dění, čili aby byly hlavní body programu dostupné třeba jen pár minut a ne další hodinu 😀 🙂 jinak hobitín ze slevomatu znám, ale ještě jsme se tam nikdy nevydali, ale z obrázků si ho pamatuju 🙂 na insta jako anna.ema.novakova

 • Misa 29.11.2017 at 10:00

  Za mne je idealni vsechno skloubit dohromady – zajimavou lokalitu pokud mozno bez davu turistu (pro nas to jsou Beskydy a Javorniky), hotel ktery nabidne zazemi pro deti (idealne hraci koutek v jidelne a bazen) a je prijemny i pro rodice. Taky je dovolena mnohem prijemnejsi kdyz je hotel gastronomicky na urcite urovni.Cena samozrejme neni uplne zanedbatelne kriterium ale jelikoz nejsme moremilci tak si jednou rocne doprejeme lepsi tydenni dovolenou tady doma a pak nekolik mensich spise s kamarady a jejich rodinami, tam se kriteria na kvalitu ubytovani klidne snizi protoze kdyz se sejde fajn parta je skvele vsude 🙂

 • Monika 29.11.2017 at 10:01

  Kdyz je teplo, ezdime na dovci a vylety Multivanem, takze vybirame kempy podle detskeho zazemi 🙂 Vzime a na podzim jezdime podle lokalit a doporuceni 🙂
  na ig sleduji jako monikop

 • Petra Bartošová 29.11.2017 at 10:03

  Vybirame urcite podle pomeru cena/kvalita/baby friendly. Driv pro nas bylo dulezite nejake bavicko v okoli a rusno😀

 • Simona 29.11.2017 at 10:06

  Dovolenou vybíráme především podle dětí. CHceme pěkné čisté ubytování a dostatek výletů a vyžití pro děti v okolí 🙂

 • Tereza Válková 29.11.2017 at 10:17

  Dobrý den, rozhodujeme se vždy tak nějak komplexně – nejdříve vybíráme místo, které by se nám líbilo, pak hotel, který by měl být baby friendly, u nás rodičů je “podmínkou” snídaně, tu si vždy užíváme… 🙂 Jinak žádné speciální nároky nemáme.

 • Míša 29.11.2017 at 10:27

  V ČR jsme na dovolenou v podstatě ještě nejeli, jen vyletujeme. U moře ubytování moc nerozhoduje. Chodíme se tam jen najíst a vyspat a důležitější je vyžití okolo, voda a možnosti výletů do okolí.

 • Eva Šírova 29.11.2017 at 10:29

  Spise podle moznosti v okoli a u malych deti pro nas bylo dulezite jake a jak postavene jsou postele.

  Ig: sirovae

 • Andrea Dosoudilová 29.11.2017 at 10:43

  Tenhle článek na mě dýchl úplnou pohodu. Spolupráce se Slevomatem je super, budu se těšit na další soutěže. Zatím jsme s prckem absolvovali jen jeden pobyt. Samozřejmě byla důležitá cena a vzdálenost od domu, místo jsme vybírali tak, aby tam bylo od všeho něco, aktivity ve městě, i příroda na dosah. Na instagramu sleduju jako uzivat_si

 • Markéta Waas 29.11.2017 at 10:57

  Vybíráme určitě podle vybavení pro děti (jak vnitřního, tak venkovního), pak podle dojezdu a ceny samozřejmě.

 • Alena Přerostová 29.11.2017 at 11:20

  Dobrý den, to je krásná cena. My vybíráme podle kombinace všeho: vybavení, cena , možnosti výletů. A mám ráda, když je možnost snídaně.

 • Šárka 29.11.2017 at 11:54

  Musí mě to zaujmout… po všech stránkách… Praktické, cenově dostupné s čistým vybavením. Lokalitu jsme řešili vždy hodně, ale ted u roční dcery vidím, že jí bude skvěle i na dvorku/louce prostě všude muže být krásně…

 • Eva 29.11.2017 at 12:17

  Jezdíme docela často a ubytování vybírám převážně na základě doporučení. Vnitřní zázemí je pro nás důležité od té doby, co máme děti a raději si za ubytování připlatím. Preferuji také penziony, které mají venkovní vyžití pro děti (trampolína, prolejzačky), jelikož se snažíme trávit co nejvíc času venku. V létě máme ubytování vyřešené, protože jezdíme karavanem 🙂 Kempy vybírám podle referencí a vyžití pro děti a musím říct, že každý rok se i u nás úroveň zvyšuje. Sleduji na IG jako kamie_6

 • Katerina Pipalova 29.11.2017 at 12:19

  Vybirame dle lokality i ceny. A ridime se bud podle zkusenosti znamych nebo podle recenzi na internetu.
  Sdilim na FB
  Instagram katerina_pipalova

 • Natalia Tureková 29.11.2017 at 12:37

  nejdůležitější je pro nás lokalita, neradi jezdíme daleko. Všude se najde spousta krásných míst, kde trávit volno. Důležité je pro nás jak vnitřní tak venkovní vyžití pro děti. Přeci jen jsou dny, kdy počasí není na venkovní radovánky…. Stravování zatím moc neřešíme, vždycky se najde něco dobrého a zdravého. No a můj sen je all inclusive. Nevařit, nepřemýšlet, nenakupovat, prostě nechat nás hýčkat… 😀
  Sleduji na FB i IG (turenatty) a upaluji sdílet 😀

 • Bara Molkova 29.11.2017 at 12:39

  U nas urcite vitezi lokalita, jak uz misto ubytovani tak i co se da podnikat v urcite dojezdove vzdalenosti. Vyhybame se komplexum a volime spis rodinne penziony. Cena je samozrejme take dulezita.

 • Michaela Benešová 29.11.2017 at 12:46

  Dovolenou vybíráme kvůli malému, tedy aby měl hotel hlavně zázemí pro děti

 • Jana 29.11.2017 at 12:48

  Dovolenou vybíráme dle lokality a následně výhodnou cenu v daném místě. Rozhodující je pro nás okolí a možnosti výletů než vybavení penzionu. Vice nas to táhne na sever než k jižním mořím. Další dovolená bude asi v Norsku 🙂

 • Marketa Juřicová 29.11.2017 at 12:53

  Urcite se nam to musi trosku libit i uvnitr ale rozhodujici je urcite to co se da delat v okoli ☺

 • Michaela 29.11.2017 at 12:57

  Dovolenou vybíráme hlavně podle lokality, dále, co je za vyžití v okolí, nemusí nás to finančně zruinovat, takže tipy od známých či recenze na netu.

 • Misa 29.11.2017 at 13:22

  Pri vyberu je pro nas kombinace vseho. Asi jedine, co zatim vsude chci, je vlastni kuchyne nebo moznost vareni. Nase deti moc nejedi, takze se nevyplati jim kupovat jidla v restauracich a takhle je to zatim v klidu. Letos vlete jssme vyrazili pres airbnb a bylo to moc fajn. Urcite to napresrok udelame znovu. Nejvic mi totiz vadi hromadne bydleni typu kemp nebo hotel.

 • Jaroslava Malcová 29.11.2017 at 13:25

  Tak u nás je to, Míšo, jako u Vás. Zvrací obě naše princezny, takže u nás je to hlavně o místě., aby se tam dalo dojet (a cesta netrvala třeba 4 hodiny) a pak, aby se z toho místa daly dělat výlety ideálně bez použití dopravních prostředků (kromě kola:-)) Máme rádi víc přírodu než města, a zámky bereme na milost, když není nic přírodního v blízkosti. Čím jsme starší (tedy zkušenější:-)) chceme, aby i to ubytovaní bylo hezké, aby se nám tam dobře přebývalo. Máme už vyzkoušená místa a tam se většinou vracíme. sleduji FB.

 • Andrea Mertová 29.11.2017 at 13:29

  Je pro nas hodne dulezita lokalita,hlavne dostatek pesich vyletu,protoze mame dve deti a dva pejsky. Zazemi pro nas neni tak dulezite,prespime kdekoli 🙂 sleduji na insta mertovaandrea

 • zuzana fidlerová 29.11.2017 at 13:51

  Mi na dovolené moc nejezdíme a když tak sama s dětmi a co je dostupné vlakem a nebo busem. Ale jinak jsem vždy ráda když tam je i další vyžití…A jinak ve vnitř je mi vcelku jedno jak to vypadá hlavně když je čisto…

 • Jana Patočková 29.11.2017 at 13:58

  Vybíráme podle lokality a podle vybavení pro děti ,jak vnitřního, tak venkovního. Samozřejmě je důležitá i cena.

 • Helena K. 29.11.2017 at 14:05

  Nejdříve vybíráme lokalitu, kam bychom rádi jeli, pote začínám hledat lokalitu, nejraději vybírám podle doporučení přátel nebo recenzí, důležite je okolí, aby bylo kam vyrazit s holkama a pak nějaké zázemí pro děti v hotelu. Většinou se pak chodíme do hotelu jen vyspat, ale je pravda co máme děti, tak jsme náročnější. Sleduji vás i na FB Helena Kvietkova

 • Yvette 29.11.2017 at 14:09

  My moc po dovolených nejezdíme. spíš je to nízkonákladový čundr nebo nějaké historické slavnosti, jednou za pár let dovolená u moře. Ale i tak mne lákají krásná místa v Čechách, třeba cesta stezkami stromů..Máme rádi přírodu a tak pokud něco vybíráme tak je pro nás důležitá lokalita a s ní možnosti výletů (jsme bez auta takže nejlépe pěších) zároveň však i cena. Takže o krásných interiérech si většinou můžeme nechat zdát. Děkuji za krásný tip, sleduji i na FB

 • Eva J. 29.11.2017 at 14:16

  Dovolenou vybíráme vždy v klidnější lokalitě s krásnou přírodou. Je pro nás důležité vybavení, aby bylo pohodlné a atraktivní nejen pro nás dospělé, ale i děti 🙂

 • Tereza Beza 29.11.2017 at 14:35

  Krásný den Miso, opět nádherne tipy na dovolenou a hlavně obdivuji, jak holky mají v bazénu čepici a nepožadují sladké, když měly možnost na vyber:-) a potom ty “ubrousky”kolem krku, aby se nezaspinily? Už vidím ty naše, jak se snažíme vysvětlit, domluvit a marne: -D …. my se vždy domluvíme, kam chceme vyrazit a potom různé hledám baby friendly, jsme na ubytování asi docela náročný, většinou potřebujeme i vlastní kuchynku, nejlépe aby nebylo moc plno, hodně lidi, děti a v okoli krásné procházky – to deti hodně baví, na veřejné akce moc nejsme. Sdílím na FB – TERA Bezinka

 • Radka 29.11.2017 at 14:38

  Vybíráme dle lokality, kam se chceme jet podívat a až poté, řešíme ubytování. Vybíráme většinou skromnější penziony, na baby friendly prostor se přiznám moc nehledíme 🙂

 • Klára Hošáková 29.11.2017 at 14:54

  My si vždy vytipujeme lokalitu,kam bychom chtěli a co se nám v okolí líbí a pak hledáme ubytování..na cenu vyloženě nekoukáme,ale zatím nám stačilo “obyčejné,jednoduché” ubytování,páč jsme stejně byly celé
  dny po výletech 🙂 Teď máme malé
  miminko,tak budeme možná koukat i na více “luxusu”,hlavně pro maminku 😂
  Sledujeme na FB i IG

 • Hanka 29.11.2017 at 15:01

  Dovolenou vybíráme v klidných až opuštěných částech Čech a poté vyjíždíme na cyklovýlety do okolí. Další kriterium je zahrada s nějakým prvkem pro děti. Třeba letos v letě byla podmínkou trampolína, kterou si syn v létě velmi oblíbil a týden bez trampolíny by asi nevydržel.

 • Hanka Šafářová Chmelinová 29.11.2017 at 15:39

  Pro nás je důležitá příroda v okolí místa kde pobýváme. Velkým plusem jsou i nějaké naučné stezky a památky. Jsme spíš typy pod stan takže vybíráme většinou z kempu. Sdílím na FB.

 • Iveta Holá 29.11.2017 at 15:44

  Naše vybírání jakékoliv dovolené je vždy na dlouho. Nejprve lokalitu, kde hledáme zda je v okolí dost zajímavostí, výletů, obchod s potravinami a lékař. Pak většinou podle toho co chceme za služby při ubytování, bazén, strava, pokoj 🙂 a do toho se to snažíme rozumně spojit s cenou, abychom se vešli do normální ceny. Ale konkrétně letní dovolenou jsme vybírali 2 měsíce 😀

 • Sabina Chlupová 29.11.2017 at 16:05

  Zdravím! Dovolenou vybíráme podle lokality a možnosti výletů. Jinak jsme skromní, vyžadujeme jen čisté pokoje. Dětem je jinak jedno, jak pokoj vypadá. Pokud má ale ubytování hřiště, je to bonus a určite mu dáme přednost. V poslední době hledáme ubytování hodně před Airbnb, abychom nemuseli brát tolik věcí a byla možnost vyprat. Navíc se víc člověk cítí jako doma a nevadí, když děti křičí. Sleduji i FCB

 • Blanka 29.11.2017 at 16:25

  Ahoj,

  no tak to je zase super soutěž!
  My byli vždycky ochotní si připlatit, aby se nám ubytování líbilo. Rádi se i dobře najíme. A aby bylo v okolí co vidět – to je taky důležité kritérium.
  Co máme Huga, je fajn, když je bydlení baby-friendly.
  B.

 • Lenka 29.11.2017 at 16:32

  my nikam moc nejezdíme. ale určite cena a prostředí venku, Určitě nerozhoduje vnitřní vybavení, na dovolené jsme abychom neseděli v pokoji :_) důležité jen aby to bylo vhodné pro děti, z čech milujeme jižní. tam je krásně všude 🙂

 • Jája Juaritos 29.11.2017 at 16:42

  Při výběru dovolené je pro mě důležitým kritériem dostupnost stravovacích zařízení, zásadně odmítám vařit a se třema dětma jsou pro mě důležité i dva samostatné pokoje. Pro nás s miminkem jeden a pro ostatní druhý. Nejhorší věc je být se všema dětma v jednom pokoji i s malým miminkem, které nakonec vzbudí všechny několikrát za noc:-)

 • Lenka Kotroušová 29.11.2017 at 16:43

  Vždycky zvolíme lokalitu a podle toho hledáme ubytování s co nejlepším poměrem cena/design:-D Tyhle úžasné hobotí domky už jsem měla to štěstí navštívit a moc ráda bych tam s rodinou vyrazila ještě jednou, tehdy jsme tam nebyli komplet. Je to tam opravdu krásné, majitel nesmírně milý a skvělé snídaně, vřele doporučuji!:-)

 • Petra 29.11.2017 at 16:57

  Vyberem lokalitu a hledáme a hledáme…. ideální je apartmán s kuchyňkou. Dobrá cena se taky hodí 🙂 Sleduji na FB I IG Petra Bulínová

 • Míša 29.11.2017 at 17:02

  místo dovolené vybíráme často na slevomatu, ale kromě ceny hraje velkou roli i klidné prostředí a dřevěné vybavení interiéru. Vyhledáváme prostě to, co nám ve městě chybí, ty panorámata hlavně =)

 • Petra 29.11.2017 at 17:18

  Nejprve resime lokalitu a v te potom hledame ubytovani vhodne pro rodiny s detmi a nakonec prijde porovnani cen. Driv bez deti pro nas nebyla vybavenost penzionu az tak zasadni, ale s detmi je to uz jinak. O Hobitinu mi basnila kamaradka, tak ho mame taky na seznamu.

 • Klára Toša 29.11.2017 at 18:24

  Ukládám si typy z článků na místa vhodná pro děti, protože máme tři a dost akční, takže aby nevadili i když je samozřejmě držím. Potom od známých co zaslechnu, když se mi líbí lokalita a tak.. 🙂

 • Věrka 29.11.2017 at 19:23

  My dovolenou vybíráme z několika faktorů 🙂 Hlavně musí být v penzionu nebo v okolí něco pro děti – minimálně hřiště:-D Poté výlety v okolí a v neposlední řadě cena 🙂

 • Simona 29.11.2017 at 19:52

  Vybereme si místo, kam bychom chtěli, a pak hledáme přes booking.com, a pak vybíráme podle fotek a možností, které dané ubytování nabízí.
  Z výher volíme jen pobyt v krásném Hobitíně. Do Prahy to máme kus cesty a hlavně daný víkend již máme nabitý, takže bychom vstupenky nevyužily.

 • Petra V. 29.11.2017 at 20:12

  Dobrý večer Míšo, nejčastěji jezdíme společně s partou kamarádů, která tvoří pět rodin s osmi dětmi. Prioritou je tedy pro nás vždy najít ubytování s pěti pokoji, velkou společenskou místností a velkou kuchyní :0). Lokalitu pak vybíráme vždy dle toho, které místo máme ještě “neobjevené”, ale rádi se vracíme i na místa, kde je nám dobře. A i když není vždy lehké a jednoduché se dohodnout, vyrážíme tak i několikrát ročně a já doufám, že nám to dlouho vydrží. Letos poprvé chceme v této sestavě vyrazit i k moři, tak doufám, že nám to vyjde :0). Mějte krásný večer. Sleduji a sdílím na FB. Petra.

 • Nikola 29.11.2017 at 20:20

  Při výběru rodinného pobytu myslíme hlavně na dceru, takže vždy hledáme něco, kde bude dostatečně dost vyžití pro ní.. Proto vybíráme lokalitu, která nabízí možnost krásných výletů po okolí.. Vybíráme pěkný, útulný hotel, který ale zároveň musí obsahovat i vnitrřní zábavu v případě nepříznivého počasí.. My rodiče, když je dcera u babiček si pro sebe vybíráme hlavně luxus odpočinku, relax, masáže, whirpool, sauna.. V takovém případě většinou čas trávíme jen na hotelu a užíváme si společných chvilek jen ve dvou.. 🙂 FCB: Nikola Svobodová IG: Nicol7717

 • Michaela Hofericová 29.11.2017 at 20:22

  Teda, to vypadá krásně! Je spousta hezkých míst, jen o nich vědět, že? My vybíráme určitě podle zázemí, přeci jen, dovolená s dětmi má svá specifika… A pak podle toho, co chceme vidět. Sleduji na instagramu jako michaelahofericova

 • Karolina 29.11.2017 at 20:45

  Nejezdime nikam nejak extra casto, takze kdyz uz vyrazime, tak vybirame spise podle lokality a toho co ubytovani nabizi, nez podle ceny…ale i ta hraje samozrejme svou roli. Dulezite je pro nas aby to bylo baby friendly a dalsim hostum tak nevadila pritomnost deti a ve chvili kdy nemame hlidani pro pejska, tak i animal friendly. Uvitame nejaky detsky koutek, v lete detske hriste, v blizkosti zajimava mista, klid a dobrou kuchyni. Nic z toho sle neni nepostradatelne…nejdulezitejsi je to, ze travime cas spolu jako rodina!

 • Rienka 29.11.2017 at 20:50

  Vyber ubytovania? Hmm
  Nejak to zacina podla recenzii znamych, kde boli, co tam videli a ake su moznosti. Radi si nechame poradit v lokalite prave takto. Ked je lokalita zvolena, podla toho aby nam vyhovovali vylety a ine vyzitie. Pristupuje sa na vyber ubytovania, ak nemame i k tomuto tip od znamych, tak urcite recenzie na znamych portaloch. No a cena tiez trochu, nebudem klamat, ze je uplne bez omedzenia. Ale rozhodne vyberame prijemne zariadenie, s vybavenim pre deti, no a moznost stravovania, alebo apartman s kuchynkou su viac menej samozrejmostou :D. Ked je to este za slusne prachy, tak parada :D, niekedy ked bol clovek sam, tak v podstate stacilo miesto, kde hlavu zlozi a inak sa flakal von, no teraz sa vsetko prisposobuje princeznej a snad coskoro bude i niekomu dalsiemu :D.
  Pekny vecer dievcata

 • Jarmila N. 29.11.2017 at 20:53

  Malej ma tri a prvni dva roky jsme nad dovolenou ani nepremysleli. V noci nespal, plenka, hyperaktivni, hodne hlasity, nejedlik, schopna v noci vstat a konec se spanim….takze nas to vlastne ani nenapadlo. Letos jsme chteli prubnout nekde prodlouzeny vikend a nakonec jsme jeli na chalupu v lese, na samote. Jednak byla prizniva cena, jednak jsme nikoho nerusili a libilo se nam ze bude denne ohynek. Malej to zvladnul, ale pro dalsi roky jsme pouceni – vic koukat na zabavu pro malyho. Byli jsme tam pet dni, jeste v pomerne chladnem pocasi. Rana byla straaaasne dlouha (vstaval v 6), kolem devate jsme vyrazeli denne na vylet (3x zoo, 1x nadrazi, 1x nikam) a odpoledne se tahla. Nam by stacilo grilovat, kecat, bylo tam bozi ticho….. prvni den malyho zajimal les, klaciky, sisky, ohen….druhy den si hral s auty, jezdil na odrazedle…..a pak tri dny tezke nudy….dokola pohadky z flash disku.
  Priste klidne i hotylek/penzion, podminkou bude vyziti pro dite uvnitr i venku, blizko voda/bazen – no a pak aspon trochu rozumna cena 🙂
  Tak uvidime jak budou finance jestli se nekam podivame.
  Insta-jarmilanovackova

 • Stepanka 29.11.2017 at 20:58

  Nejprve lokalitu, pote je cenovy strop a pak ubytovani dle aktualnich priorit podle veku (napr.zviratka na farme, skakanibdo bazenu…)

 • Verča 29.11.2017 at 21:08

  S dětmi má člověk jiné priority, takže určitě nejprve baby friendly hotel, poté lokalita, cena, musí se tam dát něco dělat i za nepříznivého počasí.. Se dvěma dětmi už budu hledat i větší pokoje a nejlépe rovnou rodinné, je to peklo spát s holkama v jedné místnosti 😀

 • Lucie Vasilová 29.11.2017 at 21:09

  My si vždy vybereme lokalitu a ubytování potom manžel ajťák vybírá podle vzhledu webových stránek :-). Ale samozřejmě zohledňuje i cenu a vybavení pro děti :-).

 • Petra 29.11.2017 at 21:24

  My vybíráme vhodné ubytování především podle lokality, co bychom chtěli vidět a zda je v okolí nějaké vyžití 🙂 A velkou roli hraje i “baby friendly” aby byla v hotelu, penzionu trochu zábava pro syna 😉

 • Helena 29.11.2017 at 21:25

  Rozhoduje okolí. Rádi cestujeme na dědinu, kde je klídeček, zvířátka a hodně přírody 🙂

 • karolina N. 29.11.2017 at 21:44

  1. odebírám

  2. Od doby co už nejsme bezdětní, je pro nás baby friendly hotel jako první volba.

  3.FB: sleduji se stejnym emailm
  wiiewiorka – instagram

 • Viki 29.11.2017 at 21:45

  Nejdříve si vyberu lokalitu, kde chceme být a pak hledám ubytování v rozumné dojezdové vzdálenosti od výletních míst. V bezdětných dobách mi bylo jedno, jak vybavené ubytování je, teď upřednostňuji ubytování v soukromí s možností vlastního vaření a koupelnou na pokoji. Při hledání ubytování většinou využívám stránky ceskehory.cz nebo kouknu na nabídku na stránkách dané obce, případně na mapy.cz. Tak jak ráda plánuji výlety, tak zrovna hledání ubytování je nejneoblíbenější část celého procesu a už se těším, až budeme moct vyrazit bez většího plánování třeba pod stan. Snad to bude kluky bavit.

 • Kateřina Bednářová 29.11.2017 at 21:45

  Nejprve volíme lokalitu a v rámci ní pak hledáme ubytování, které bude splňovat požadavky – za nás jsou ale většinou dost nenáročné, nejlepší dovolenou jsme si zatím užili vždycky pod stanem – a to i s (v létě) čtyřměsíční holčičkou 🙂

 • Marie Linhartová 29.11.2017 at 21:55

  Napřed vybereme lokalitu a potom hledáme vhodné ubytování. Loni jsem třeba měla podmínku, že bude u penzionu venku trampolína 😀
  Na ig sleduji jako annieli8.

 • Petra Bemová 29.11.2017 at 21:58

  Zatím jsme ještě nikde na takovém výletě nebyli. Nikdy přes noc. Naše holky jsou od sebe necelé dva roky a mladší je teprve 8m, takže jsme to ještě nestihli. Ale už občas po něčem koukám a hledám inspiraci a kromě ceny je pro mě rozhodující strava, velká postel a lokalita. (Abychom mohli každý den něco podniknout a holky se nenudily). Hobitín vypadá skvěle:) Na instagramu jsem petromilabem

 • Jana Holubcová 29.11.2017 at 21:59

  Nejdříve hledáme podle lokality, aby byly v okolí nějaké zajímavé výlety, pak teprve na ubytování, většinou něco skromnějšího vhodného pro děti…no a nakonec přihlédnem i k ceně.

 • Zuza Vesela 29.11.2017 at 22:12

  V první řadě lokalita, a poté vybírám slušné zázemí hotelu za slušnou cenu

 • Vasia 29.11.2017 at 22:18

  Od te doby, co jsme tri a jedeme nekam jako rodina, pro me pri vyberu ubytovani rozhoduje hodnoceni – vybirala jsem ubytovaci zarizeni s nejvetsim hodnocenim a taky jsem hodne podrobne si procitala recenze a studovala fotky vnitrniho zarizeni… lokalita byla az na druhem miste. Treba na bookingu, kdyz ma nejake ubytko hodnoceni 9.8, tak uz to neco znamena. Hlavni pro nas byl ten komfort, ktery ubytovani nabizi, ale doufam, ze cim starsi deti budou, tim mensi komfort budeme potrebovat a pojedeme treba i pod stan 🙂
  IG: vasianikolaeva

 • Alena 29.11.2017 at 22:22

  Ďakujem za tip. Mysi vyberáme lokalitu podla aktivít v okoli a tiez recenzii od známych. Krásny deň.

 • Michaela 29.11.2017 at 22:36

  U nas asi souvisí všechno se vším… ale jelikož jsem prý velká frfna 😅 A ja teda vím, ze jsem… tak je pro me dulezite ubytování 😇

 • TerezaP 29.11.2017 at 22:41

  Jelikož nejraději jezdíme celá rodina, tak vybíráme místa, která jsou baby a dog friendly. Dále je pro mně důležité okolí, aby se dalo vyjít na kratší vycházku a nemuselo se brát auto.
  Sdílím a sleduji fb 🙂

 • Tereza Spirhanzlova 29.11.2017 at 22:43

  Při výběru ubytování se snažím vždy získat co nejvíc informací. Důležitá je pro mě lokalita i cena. Recenze na dané ubytování. Možnosti, co podniknout v okolí atd. Vždy tedy volíme minimálně polopenzi. A jak poslední dobou jezdíme už s dětmi, zajímám se také o to, co dané ubytko nabízí pro děti.