Egypt s dětmi | A to jste se nebáli?

26.11.2017 in Dr. Máma, Tipy, Výlety - 600 Comments

Co byste řekli na to, kdyby bylo dnes venku kolem třicítky a slunečno? Sci-fi, že? 😀 Ale pojďme si ho tu dnes spolu udělat, protože se vrátíme do Afriky a vememe vás s sebou. Nemálo komentářů, ale i emailů, bylo v září cíleno na naši dovolenou na jiném kontinentě. Vyjeli jsme s holkama do Egypta a vy se ptáte. Nebáli jsme se? Co ty průjmy? A nebylo tam na děti moc vedro? Tak dnes bych to tady všechno ráda sepsala, protože to usnadní dotazy na další rok 😀 . Všichni se tam totiž plánujeme vrátit.

Šestnáct dní v Africe. Není to moc?

Místo pro dovolenou jsme letos měli vybrané už v lednu. Bylo nám dost jedno kde to bude, ale měli jsme svá kritéria.

1./ Teplo a počasí! Nutnost číslo jedna, kterou vyžaduje především maminka. Rovnou vám řeknu, že celá tahle dovolená byla tak trochu sobecky hlavně pro mě. Miluju vedro, stejně jako moje mamka, se kterou jsme jezdili každý rok do horoucích pekel. Dětem by bylo dost podobně i na Mácháči a táta by rozhodně raději Norsko 😀 , ale je to za celý rok můj vysněný odpočinek a moc děkuju rodině, že tohle snáší. I když pro holky to trest rozhodně nebyl 😀

2./ Dovolená na dva týdny, finančně únosná. Jet někam s dětmi k moři na týden by byla obrovská škoda a potvrdilo se nám to i letos. Vrátím se k tomu ještě dál 🙂 . Vybalit a začít za pět dní znovu balit na cestu domů nechci. Zas na to ale musím při mateřské nějak vydělat, že?

3./ Alespoň jedna klouzačka u bazénu. Holkám to stačí. Nepotřebují veliké aquaparky, aby se zabavily, ale zase není na dva týdny úplně pohoda, aby tam nebylo nic 🙂 .

4./ All inclusive stravování. Může se to někomu jevit jako snobárna, ale s dětmi rychle pochopí každá rodina, že jet na dovolenou, kde musíte dětem zajistit dostatek vody a jídla není snadné. Rychle si spočítáte, že svačiny a voda se při žravosti našich dětí rovná druhé dovolené, takže tohle byla podmínka.

5./ Liduprázdno. A tady už se zase dostáváme k té sci-fi části. Namixovat všechny požadavky do jedné reálné dovolené se zdálo nemožné. Nakonec jsme ale našli 🙂 . A bylo to tak fantastické, že se vrátíme zase.

Jak na dovču bez lidí

Aby bylo liduprázdno, musíte jet v červnu, září nebo říjnu. Aby tam ale bylo teplo a slunečno na 100%, musí to být (z finančně dostupných zemí) Afrika. Tam je navíc příznivé to, že většina hotelů je baby-friendly, takže klouzačky jsou snad úplně všude. All inclusive je tam pak zcela běžnou záležitostí a přísun jídla a pití po celý den je zaručený, takže ani holky nijak nestrádaly.

Já se na tohle období vždy moc těším a už teď plánuju další rok. Obrovská náhoda byla, že jsem loni vybrala hotel, který navštívili moji rodičové dva roky zpět. Netušili jsme to ani jeden, a když se to provalilo, měla jsem ty nejlepší reference a rady právě od nejbližších 🙂 .

Zvykačka na vodu a klouzajdy

Dva týdny dovolené nebyl u táty velký problém a co jsme nečekali, byla adaptace holek. První týden nám totiž vlezly jen na ty klasické malé klouzačky. Julinka (2 roky) první 4 dny vůbec. Cachtala se jen s kyblíkem v brouzdališti a osmělovala se.

Raději s sebou chtěla místo pásečku mít kruh, o který se opírala jak o bojku 😀 . Ke konci prvního týdne, kdy už by končila týdenní dovolená, začaly se holky otrkávat a najednou poznaly kouzlo klouzaček a malých tobogánů.

Hotel, který jsme si vybrali měl totiž svůj vlastní aquapark, ve kterém byl ještě i jeden malý pro ty naše prťata. Měl své kratší tobogány, „pršící houby“ a klouzajdy.

S každým dalším dnem pak holky lezly na větší a větší klouzačky, přestaly se bát, že někde nestačí. Od půl roku obě dvě chodily na plavání, takže potopit se pro ně v našem bazénu na plavání nebyl problém. Tady to ale prolomily až později. Povedlo se ale taky 🙂 .

Druhý týden už Nela jezdila nejen na klouzačkách, ale i tobogánech hlavou dolů, sama se potápěla a lovila v bazénu mořská zvířátka, která jsme si přivezli.

Tady zdravím čtenářku blogu Janču (a její děti Nelinku a Jůlinku – ano jmenují se stejně 😀 ), kteří hotel na náš tip navštívili o měsíc později a psali nám z Egypta nadšené zprávy. Mám radost, že se líbilo i vám 🙂 .

Do Afriky, ale ne k bazénu?

Pochopitelně jsme ale nejeli k moři, aby ten čas byl proplavaný a proklouzaný v bazénu. Nevýhoda našeho hotelu ale byla, že moře nebylo hned u něj a pláž nebyla úplně taková, jaká by se líbila nám i dětem. I tak jsme ale dny dělili a část trávili u moře, část u bazénů. Holky lovily mušle, prozkoumaly hvězdice, ale i živé kraby.

Jak si můžete všimnout, hodně jsem vždy řešila ochranu dětí. Vždy jsme natírali několikrát denně krémem (OF 50+), stříkala jsem jim ho i do vlásků a zásadně se naučily nosit sluneční brýle. Zvykly si na ně a mimo klouzačky a tobogány je hezky nosily všude.

A co ta Faraonova pomsta?

A jestli jsem se bála průjmů? Bála jsem se, že by nám průjem znesnadnil stravování a případné radovánky ve vodě. Nebála jsem se ale, že by jsme si s ním neporadili. Jednak je v místě hotelu pohotovost s česky mluvící sestřičkou, jednak dbáme na prevenci a jsme zásobení léky na případnou pomoc.

Každý ví, že v Africe je potřeba dávat pozor na místní vodu. Nepít ji a zuby čistit ve vodě balené nebo nepolykat místní. Už méně lidí ví, že některé hotely myjí ovoce a zeleninu v jejich místní vodě a průjmy si tak můžete odnést z normálního oběda, kde si dáte hrozno, které kuchtík umyl pod kohoutkem. O tomhle hotelu jsme věděli, že tady to nehrozí. Vše myjí ve vodě pitné. Prevencí je ale jíst ovoce loupané, které se nemusí mít (pomeranče, mandarinky, melouny,…).

Pozor je třeba dávat ale i na to, aby se ve velkém horku nepilo moc vychlazených nápojů, které způsobí právě ten střevní diskomfort. Týká se to hlavně ledu, který se s oblibou dává do alka i nealka nápojů. Nedávali jsme tedy vůbec.

Místní sirup, lepší než naše léky

Co ale u dětí člověk neohlídá, to je voda v bazénu. Ta pochopitelně pitná není a děti ji standardně pijí. Bohužel. Právě proto jsem si hned první den vyžádala od delegáta sirup Antinal. Mají i prášky, ale ty jsou pro dospělé. Děti užívají sirup, který si dáte do lednice v případě potíží popíjíte. Můžete dávat i preventivně, ale není chuťově nic moc, takže většina dětí chtít nebude.

Pokud si ho v Egyptě budete kupovat v lékárně, dáte za něj 15 Eur cca. Pokud si o něj ale řeknete delegátovi, přiveze ho z města za 2 Eura. Tak jsem to udělala hned první den a sirup zůstal nevyužitý 🙂 . Ani jedna z holek průjem neměla, a to jsme nebyli žádní sterilové. Jedli jsme vše, včetně vody v bazénu 😀 . Jen zuby jsme čistili ve vodě balené.

Sluníčko nad rovníkem

Ano sluníčko je v Egyptě ostré. Avšak dost dobře vychází s podmínkou „liduprázdno“, takže červen, září a říjen už to žádná drsárna nebyla. Stačilo mazat padesátkou a jen první tři dny víc chránit ramena, hlavu a raději se koupat v jednodílných velkých plavečkách.

Respektovala jsem ale to, že holky nebudou chodit na slunko od 12 do 15 hodin. Nebyl to vůbec žádný problém, protože ony ještě po obědě obě spí, takže si dávali dvacet i s tátou. Tady přicházel můj čas 🙂 . Přečetla jsem za dva týdny v těchhle pauzách 4 knihy, dala si kafe, které jsem vypila teplé 😀 (konečně…a vedro venku mi bylo fuk) a konečně jsem v bazénu i plavala 😀 . To se s dětma prostě nestane 😀 .

Bazén jsme měli hned před domečkem (ano žádný pětipatrový hotelový komplex) a bylo v něm vždy tak 5 lidí (včetně holek), ne víc 🙂 . První se budívala Nelinka, kterou táta obšlehl krémem a vypustil ke mně. Společně jsme pak čekali i na ségru s taťkou.

Polední spánek hodně pomáhal nejen mně, ale i holkám a strašně se těšily každý den k vodě. Ještě dva týdny po příjezdu domů se mě Julinka po probuzení ptala, jestli jdeme k bazénu 😀 . Pusinka 🙂 .

Konec legrace, jde se dom

Odpoledne byla bazénová část dne a tu nám přerušilo až 17.30 na hodinkách, kdy se vypnula voda v aquaparku a klouzačky přestaly téct. Do šest jsme se pak ještě plácali u bazénu, a pak hurá do sprch a chystat se na večeři. Taky milujete, když nemusíte řešit jídlo? Ty dva týdny bez plotny…uaaa vraťte čas 😀 .

Znovu se vrátíme

Pak tu byla samozřejmě otázka politické situace a rizika spojená s teroristickými útoky, ale tady tuhle část já házím na tátu. On se v téhle části pohybuje, informuje a denně ji řeší v práci, takže tohle rozhodnutí bylo na něm.

My si jen připlatili pojistku, abychom mohli i týden před odletem změnit destinaci. To pokud by byla špatná nebo riskantní situace. Před odjezdem mě ale táta ujistil, že je větší pravděpodobnost, že nás přejede auto než riziko útoku v místě, kde budeme.

Moc jsem chtěla na všechny vaše dotazy odpovídat, ale omlouvám se, že jsem nestíhala reagovat. Po příjezdu mě čekalo 169 nevyřízených emailů a to jsem s sebou měla počítač a reagovala už od rovníku. Proto tenhle dnešní článek.

Vím, že většina z vás by do takové destinace jednoduše nejela, ale pro mě je to část z roku, kdy vylezeme z lesa nebo města a nic neřešíme, protože tam jsme daleko od práce i povinností a vždy se vrátím a úplně prázdnou hlavou (a plným kufrem špinavých věcí 😀 ). Tak pojďme soutěžit.

Balíček na léto, nejen k moři Soutěž ukončena

Vybrala jsem vám do dnešní soutěže balíček, který podle mého dává velký smysl. Můj důraz je na ochranu dětí v létě. Vůbec ale ne jen u moře. Do tří let mažu i u nás holky padesátkou. Top produkty za celé léto tedy byly opalovací krémy. Od narození sázím na Biodermu, a to si ji kupuju. Nikdo mi ji prosím nedává, že jako ty si ta blogerka 😀 .

Letos prvně jsme s sebou měli i sluneční brýle, protože je holky přijaly a nesundavaly z očí. proto je tu máte do balíčku i vy. Budete si moct vybrat libovolný kousek KiETLA brýlí, o kterých jsem psala recenzi na blogu: Pitný režim a praktické letní vychytávky. Jsou to brýle skvělé, nezničitelné a oči 100% chránící.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jakou velikost a barvu si vyberete v případě výhry (hledej tady – klik) ? 🙂

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, napiš pod jakým jménem a zařadíme tvé jméno do losování zase 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

600 Comments

 • Lucie vytiskova 26.11.2017 at 21:33

  Uvažovala jsme letos nad jejich koupí. Jsou skvělé ale dcera byla malá. Volila bych velikost jokaki tedy 18-30 měsíců a barva cream. Úžasné

 • Beata 26.11.2017 at 21:39

  vybrala by som velikost 4-6 rokov a barbu „sky blue“

 • Petra 26.11.2017 at 21:39

  Velikost 4-6 roků a barvu kteroukoliv modrou.

 • Jana Herrmannova 26.11.2017 at 21:39

  Vybrala bych bryle 12-30 mesicu, asi sede. Diky za tip 🙂
  Na instagramu: jana.herr

 • Mili 26.11.2017 at 21:41

  Velikost 2-4 roky a barvička Grey. 🙂 Dovolenou jste měli boží! Už se také těším až s dětmi vyrazíme k moři.

 • Blanka Nedvědová 26.11.2017 at 21:41

  Dobrý večer, teda to jsou bomba brýle! Hned bych vyrazila někam k moři! Hodily by se nám brýle pro věk 2-4 roky, barva žlutá nebo růžová. Děkuji za tip, píšu si do diáře 🙂

 • Lucie Kurdiovská 26.11.2017 at 21:41

  Velikost 4-6, barva mentol😊

 • Kačka Kunčická 26.11.2017 at 21:42

  My bychom si vybraly 2-4r barva menthol.
  A na tu dovolenou bych jela hned 🙂
  FB: Kačka Ku

 • Zuzana 26.11.2017 at 21:42

  Bioderma je od narodenia deti aj nasa prva volba. Bryle by sme si prijali farby coral na 4-6 rokov 🙂

 • Libka Smyčková 26.11.2017 at 21:42

  Libi se mi Coral, ale tu by kluci moc nenosili.. Takze Peacock blue.

 • Lucie Humlová 26.11.2017 at 21:42

  2-4 roky a barva cream… Jsou krásné 😉
  IG : lucie.humlova

  • Lenka Štembírkova 30.11.2017 at 23:44

   Velikost 4-6let a barva mentol.

 • Hanka 26.11.2017 at 21:42

  vybrala bych velikost 4-6 roků v růžové barvě… sdílím na FCB (Hanka Kju) a lseduji IG (Hani kju)

 • Jana K. 26.11.2017 at 21:43

  Bioderma, dá se sehnat za hezké ceny na mmb třeba, též používám a její vůně, to je prostě moře..
  Jinak brýle velikost 4-6 a barva? Fešná žlutá 😉

 • Lucie 26.11.2017 at 21:43

  Červené 2-4 roky 🙂

 • Petra 26.11.2017 at 21:43

  Velikost 0-18 mesicu a ruzove🙂

 • Lucie Cizkova 26.11.2017 at 21:43

  Já bych vybrala korálové 3-4 roky. Jinak my dáváme přednost Mallorce. 🙂

 • Majka 26.11.2017 at 21:45

  Hodila by se nám velikost 2-4 roky a barvička Royal Blue 🙂
  IG maruunzeitigova

 • Bára 26.11.2017 at 21:45

  Velikost 2-4 roky a barvu royal blue ☺ sdílím na fb

 • Adéla 26.11.2017 at 21:45

  Hned bych za teplem vyrazila! Už mi to čekají na pěknou ladovskou zimu začíná lézt krkem 🙁
  V případě výhry prosím nejmenší brýlky a žluté 🙂

 • Radka H 26.11.2017 at 21:46

  V případě výhry bych si vybrala velikost 12-30 měsíců v barvě coral.
  Sleduji na FB i IG(radulih)

 • Tereza 26.11.2017 at 21:46

  Menthol a 2-4 roky 🙂 Na IG jsem jako terezaba1

 • hanca 26.11.2017 at 21:47

  Já se teda přiznám, že bych děti do Egypta nevzala 🙂 Byla jsem tam sama jednou, když mi bylo 13 let a moje střeva se z toho vzpamatovávala ještě 3 měsíce 🙁 A to jsem si dávala bacha…
  A brýle bychom brali velikost 4-6 let a barvu Peacock blue.

 • Rienka 26.11.2017 at 21:47

  2-4 roky a zlte 😀
  uuuuu

  • Rienka 26.11.2017 at 21:50

   menim velkost na 4-6 😀 a aj tie vase fialove vyzeraju super hmm 😀

 • Petra Němcová 26.11.2017 at 21:47

  Bryle bych vybrala synovi ve velikosti 2-4 roky a v barve, no tezke vybrat jen jednu, vsechny modre jsou super, i ta mentolova a seda..hmm..vazne nevim 😉
  Insagram follower: petullan

 • Lenka Dostálová 26.11.2017 at 21:47

  12-30m barva coral
  Kdybych brýle pro dceru vyhrála, koupila bych i synovi, aby děcka ladila😃 Syn rád nosi brýle. Ikdyz máme levnější, kupované ale v lékárně.

 • Romana 26.11.2017 at 21:48

  2-4 roky v barvě cream 🙂

 • Šárka 26.11.2017 at 21:49

  Hezký večer, vybrala bych 2-4 roky a barva Sky Blue:-)Šárka

 • Jana Povazska 26.11.2017 at 21:49

  Velikost 2 az 4 roky, barva sky blue.

 • Eva 26.11.2017 at 21:50

  12-30 mesicu, barva sky blue
  Sleduji FB
  IG: eva.mazgutova

 • Le 26.11.2017 at 21:50

  Rozhodla bych se podle případné výhry.. pro jednu z dcer 2-4 nebo 4-6..a asi fialové

 • Johana 26.11.2017 at 21:50

  Znacku vubec neznam, ale libi se mi. Vybrala bych fialove 2-4 roky

 • Jolana 26.11.2017 at 21:50

  V případě výhry bych ráda brýle pro syna – velikost 4-6 let, barva Peacock Blue.

 • Kamila 26.11.2017 at 21:51

  Velikost bychom potřebovali 12-30 měs. a barva se mi nejvíc líbí peacock blue 🙂

 • Veronika 26.11.2017 at 21:51

  Tak s Biodermou plně souhlasím, už od narození holek používám jenom ji a nedám na ni dopustit. Brýle vypadají taky moc fajn, jen se mi pořád nepodařilo dcerku na ně naučit. U té mladší jsem to ještě, vzhledem k věku, neřešila. Možná by tomu pomohlo, kdyby byly v oblíbené žluté barvě 😉 A pro věk 4-6 let.
  Na IG sleduji jako Vervila.

 • Jana Fraisova 26.11.2017 at 21:52

  Dobry vecer. Ze bych opet byla prvni? Pro mladsiho bryle mam, takze bych zvolila velikost 4-6 let a barva mentolova, ta se mi libi a starsimu by slusela. Ja teda jsem cestovni lenoch, nerada nekam daleko. Mozna proto, ze oba synove jsou astmatici, a vloni nam propadly zalohy kvuli nemocem 🙁 Taky s manzelem uvazujeme o mori, detem by prospelo, zatim jsme byli jenna horach. Ale cekame, az mladsi zacne chodit, s nositkem nebo kocarem je cestovani jak maly cirkus, kvuli alergiim deti musime varit a to uz tech veci je poradna kupka i kdyz se jede jen na Vysocinu 😉 Ale treba jednou. O to radeji sleduji tipy na dovolenou a na vylety, protoze i unas je krasne a vy mate oko vyhlidnout zajimava mista. Pekny vecer.

 • Blanka Pavelková 26.11.2017 at 21:52

  Tu dovolenou vám přeji i závidím zaroven. Musel to být nádherný relax. Barva je skvělá Peacock Blue a velikost na šest let.

 • Soňa R. 26.11.2017 at 21:53

  Libili by se mi zlute ve velikosti 2-4 let.

 • Jana Radová 26.11.2017 at 21:53

  Jak já jsem se u toho tvého článku teď zasnila a okamžitě bych se vrátila zpět 🙂 jeee, to bylo krásně 🙂 A ještě ti to komentuji jako první, no to je krásná náhoda. Zrovna tento článek. Prostě tohle místo je TOP. Takže i my doporučujeme. Budeme šetřit a snad nám to zase v září nebo říjná bude vycházet 🙂 Jinak brýle v případě výhry by se nám hodily velikost 2-4 roky a barva pink, jak jinak 😀

 • Katka Weberová 26.11.2017 at 21:54

  Royal blue a velikost 4-6let.
  Do Egypta bych se bala jen skrz to co se tam deje, jinak v zari bych tam s detma klidne jela. A neni nic lepsiho nez 2tydny neresit jidlo a nestat u plotny. Dovolena jak ma byt!

  • Katka Weberová 26.11.2017 at 21:54

   A instagram @katkaweberova 😊

 • Michaela Teuchnerová 26.11.2017 at 21:54

  Peacock Blue, 12-30 měsíců 🙂 úplně mě váš článek přenesl do léta a skoro mám pocit, že jsem strávila odpoledne u vody 😉 No nic, jdu na tu adventní výzdobu, když malá konečně spí.

 • Michaela 26.11.2017 at 21:54

  Coral, 4-6 let 😎 Aaaaach, jak ja bych jela za sluníčkem … ☀️🏖 Miluju to! S dcerou jsme u moře jeste nebyli, tak snad příští rok 🤞😊 IG stepanova.michaela

 • Michaela 26.11.2017 at 21:54

  Royal Blue a vel. 4-6 let 🙂

  Já už se Miško taky tak těším na teplíčko, moře, bazény a Matýsek taky. Jsem zvědavá, co vybereme. Zatím to bylo vždy Řecko, teď přemýšlíme nad Egyptem právě. A zrovinka dneska jsme se s mužem bavili, že dovolená bude ne 8 ale 14 dní, tak uvidíme 🙂
  IG: myskyyy.l

 • Pavlína Rytířová 26.11.2017 at 21:55

  OOO. To je lákačka to moře a sluníčko. Ještě, že už máme zarezervovanou dovolenou na příští rok, ale v Chorvatsku. Už teď se těšíme. Vybrala bych velikost 2-4 roky barvy Coral.

 • Barbara 26.11.2017 at 21:56

  ty jsou nadherne. nam by se hodily cerne 4-6roku:) sledujeme ig- barusaatko i fb:)

 • Michaela 26.11.2017 at 21:57

  ahoj Míšo, my už se příští rok taky chystáme k moři, budu mít dost podobné podmínky pro rozhodování, tak jsem zvědavá, kde se nakonec ocitnem, ale chtěli bysme Řecko. Jinak v případě výhry bych si nejspíš jako správná konzerva vzala grey nebo royal blue a velikost 4-6 let.
  Ins sleduju pod michaela_moravcovaa
  Míša

 • Petra Miková 26.11.2017 at 21:57

  Velikost 4-6 let a barva mentol.

 • Mirjanka 26.11.2017 at 21:57

  U nas vede ruzova, takze urcite ruzove ve vel. 4-6let. Diky 😊

 • Petra Hečová 26.11.2017 at 21:57

  Jelikož aktuální velikost brýlí máme, byla bych ráda za tu další. Což je 4-6 let. Barva Pink. Instagram Petra.hecova

 • Petra 26.11.2017 at 21:57

  Červená – coral a velikost 2-4 roky.
  No ja se Egypta už bojím, asi bych tam s dětmi nejela. Ale jak popisujete v článku, zní to velmi lákavě. 🙂

 • Radka Šebelova 26.11.2017 at 21:57

  Barva mentol. Velikost 2-4roky.

 • Eva Kalinová 26.11.2017 at 21:57

  Vybrala bych královskou modř a velikost 2-4roky nebo 4-6let.

 • Martina 26.11.2017 at 21:57

  12-30 měsíců sky blue
  Instagram : mar_tina_ha

 • Kateřina Kolářová 26.11.2017 at 21:58

  Krásný článek. V případě výhry by se hodila velikost 12-30 měsíců v barvě Peacock Blue.

 • Pavlína F. 26.11.2017 at 21:58

  Nám by se líbila velikost 2-4 a barva menthol. ( Maminky oblíbená a po bráchovi by je pak mohla zdědit i ségra;)

 • Veronika Navrátilová 26.11.2017 at 21:58

  S dcerkou jsme ještě na takové velké dovolené nebyli, jezdíme po České Republice a i to nás noc baví. Snad až bude prďola větší, pojedeme i někam dál.
  Jinak hodila by se nám velikost 2-4 a barva Coral 🙂

 • Zuzana Vackova 26.11.2017 at 21:58

  Už chci zase léto! Nebaví mě cpát děti i sebe do zimního oblečení a potom střídavě mrznout venku a potit se v mhd. Vybrala bych velikost 4-6 let a šedou barvu.

 • Vanda 26.11.2017 at 21:58

  Naše holky brýle miluji. Naposledy jsme šly v brýlích a zimní bundě, čepce do školky 😱😄 na leto se nám hodí velikost 4-6 a 2-4 a barvicky – jemně růžové a nebo žluté ☺️ Letní dovolenou 2018 bych chtěla trávit u moře (byla bych tam i já s holkama poprvé) tak uvidíme, čím nás překvapí tatínek 😄✨

 • Olii 26.11.2017 at 21:59

  Prosim Jokakds 4-6 let; barva Royal blue 😉

 • Michaela Kratochvílová 26.11.2017 at 21:59

  Jee hned bych jela někam za sluníčkem :)) v Egyptě jsem byla před 3 roky a bylo to tam super, snad se mi podaří přemluvit přítele abychom jeli někam za teplem, jinak vyrazím sama se synem :))
  Vybrala bych si 2-4 roky, barva menthol.
  IG mk_michaela30

 • Katka 26.11.2017 at 21:59

  Potřebovali bychom velikost 2-4roky, tmavě šedé nebo mentolové. V létě jsem se snažila synovi brýle vyzkoušet a případně pořídit, ale nepodařilo se. Tak snad příští léto.

 • Zuzka 26.11.2017 at 22:00

  Barvy jsou krásné všechny. Vybrala bych žluté, 4-6let

 • Sylvie 26.11.2017 at 22:01

  Dobrý večer, v případě výhry prosím o brýle ve velikosti 12 – 30 měsíců, barva mentol. Brýle mám už pro starší dceru a sme moc spokojení.

 • Karol 26.11.2017 at 22:01

  Vypadají parádně! Vybrala bych si velikost 4-6 a barvu Pink 🙂

 • Michala 26.11.2017 at 22:03

  Dekuju moc za tip na dovolenou i opalovaci kremy. Bryle uz mam na seznamu pro Ianka na pristi leto- v pripade vyhry bych vybrala velikost 0-18 mesicu, ale barva to je jejda problem:) mentolove nebo svetle modre? Nebo tmave modre?…

 • Marcela 26.11.2017 at 22:04

  Pokud bychom vyhrali, budu muset hnedle jedny prikoupit 😀 velikost 2-4 roky dvakrat, mozna jedny uz ve vel. 4-6 let. Barvicky mentolova a ruzova, ty nejoblibenejsi nasich princezen 🙂

 • Aneta 26.11.2017 at 22:04

  Vzala bych 2-4 roky abarvu peacock blue. Na ig :ancia_bajcia

 • Katka 26.11.2017 at 22:05

  Pěkný večer, vybrala bych si pro malou brýle velikost 2-4 roky v růžové barvě. Jinak se teda musím přiznat, že děti moc nemažu. Na koupaliště nechodíme a přes poledne do těch tří stejně spinkají. Takže pokud nemají zrovna napuštěný bazének na dvoře, tak krém nevytahuju. Ale kloboučky a kšiltovky milujem 🙂
  Instagram: katkubal

 • Ilona 26.11.2017 at 22:07

  Menthol 2-4 roky

  • Ilona 26.11.2017 at 22:11

   Váš článek o Africe jsem přečetla jedním dechem a doufám, že se jednou podaří vyrazit na takovou dovču i nám 😉

   • Ilona 28.11.2017 at 22:38

    (ig: ilke2015)

 • Kateřina Klimentová 26.11.2017 at 22:07

  Zase bezva čtení díky. Výhra by byla zase super barvicku bych vybrala Coral ta je taková letní a velikost 4-6 let.

 • Jana & Dominik 26.11.2017 at 22:08

  Peckovní brýle! A navíc nerozbitné! Domča by byl frajer v brýlkách barvy Peacock Blue / vel. 4 – 6 🙂

 • Lenka Hermanová 26.11.2017 at 22:09

  Příští rok snad pojedeme s dětmi někam na dovolenou, ale Egypt mě tedy nenapadl, možná nad ním po přečtení článku začnu uvažovat. Brýle jsou tedy úžasné. Pro staršího syna by se hodily ve velikosti 2-4 roky a barva žlutá, ta je krásně veselá 🙂 Instagram: herminaeleonora

 • Vjerca 26.11.2017 at 22:09

  Royal Blue vel. 2-4 roky a Pink 4-6let. Brýle jsou bomba, dětičky si na ne z moře taky zvykly. V Egyptě jsme nikdy nebyli, zatím 2x Chorvatsko. Každopádně to asi po přečtení článku prehodnotim a dala bych si v říjnu prodloužené leeeto ☺

 • Petra 26.11.2017 at 22:10

  Krásná dovolená 😍 hned bych taky někam za teplem vyrazila 😀 My byli letos v Bulharsku a také se nám moc líbilo 😉
  Velikost bychom potřebovali 4-6 let a barvičku Sky Blue.

 • Marika V. 26.11.2017 at 22:11

  Mame mensiu velkost, ale Julinka z nich vyrastla, takze velkost 2-4 roky. A kedze ich teraz podedi Alicka tak aby spolu ladili tak farba PINK ♥️…pekny vecer prajeme

 • Katka Röslerová 26.11.2017 at 22:11

  Vybrala bych menthol 4-6let 🙂 na fb sleduji

 • Jana Kobzová 26.11.2017 at 22:11

  Vybrala bych velikost 2-4 roky v barvě menthol .)

 • Soňa 26.11.2017 at 22:12

  Tu dovolenou závidím, také bych se jela hned někam ohřát 🙂 A all inclusive, to si snad ani neumím představit ! Brýle jsou krásné, nám by se líbili tmavě modré, velikost 4-6 let.

 • Janka 26.11.2017 at 22:13

  Teda, nádherná dovolená a pro mě by byla asi také jako na míru 🙂 Miluju vedro :)Děkuji za tip, určitě bych neřekla, že to jde i s dětmi a opravdu celkem snadno. My se do Afriky teď určitě chvíli nedostaneme, protože čekáme druhé mimi, ale do budoucna bych o tom uvažovala 🙂 V případě výhry bychom si vybrali velikost 2-4 roky a barvu krémovou 🙂

 • Michaela Novotna 26.11.2017 at 22:14

  Taky se letos chystame k mori..tak jeste uvidime, jakou zvolime destinaci. Ja byvh chtela strasne recko. Krasna barva bryli je Peacock blue a nebo menthol. Velikost bych volila 12-30mesicu, aby nam chvilku vydrzeli. ;)sdilime a koukame i n FB a INs ( michelle.novot)

 • Eva K. 26.11.2017 at 22:15

  Děkuji za skvělý tip na brýle. Vybraly bychom růžové 2-4 roky.

 • Lucie L. 26.11.2017 at 22:16

  Biodermu mohu za nás také jen doporučit, používám stejné přípravky pro sebe (Bioderma Photoderm Bronz sprej a Photoderm After Sun mléko) i pro dceru (Photoderm Mineral SPF 50+ sprej). Sluneční brýle jsme letos ještě nepoužívali, ale na příští letní sezónu chci také již pořídit a ráda bych právě značku Kietla. Vybrala bych si velikost 12-30 měsíců a růžovou barvu 🙂

 • Kateřina Horáková 26.11.2017 at 22:17

  Dobrý večer Míšo,
  upřímně musím říct, že nadšení z Egypta po dvou dovolených tam moc nesdílím, byť šlo o dovolené luxusní. Naopak se nám moc líbilo v Turecku v oblasti Side, nádherné čisté pláže, antické památky, výborné jídlo i služby v hotelu i vyžití pro děti a na konci září klídek i super počasí. Brýle bych si vybrala ve velikosti 2-4 roky v barvě Pink.
  Díky za další článek a přeju hezký den

  Kateřina

 • barbora 26.11.2017 at 22:18

  krásně sepsaný článek 🙂 …tyhle brýle známe jsou super, tak by se nám hodili ted i pro syna 🙂 brali bychom velikost 12-30 měsícu v barvě menthol 🙂

 • Věra 26.11.2017 at 22:18

  Prosím velikost 2-4 roky ve žluté barvě 🙂

 • Hanka 26.11.2017 at 22:19

  Líbily by se mi brýle 12-30 měsíců v barvě Coral.

 • Barbora 26.11.2017 at 22:20

  Uplne jste me nalakala k mori.Hotel vypada uzasne a to vyziti pro deti je uzasne.
  Bryle jsou krasne.Moc by se mi libila velikost c.2 a barva peacock blue

 • Jani 26.11.2017 at 22:20

  Velikost 4-6 let a barva peacock blue. Bylo by krasne, kdyby se na nás usmálo štěstí s tímto balíčkem ☺

 • Soňa Zemanová 26.11.2017 at 22:21

  Ahoj.
  Super článek o Africe.
  Brýličky vypadají úžasně… vybrala bych velikost 2-4 roky a barvu peacock blue

  Sdílím, sleduji, komentuji 🙂
  Instagram: maminkarebelka

  PS: zatím nekomentuji, článek na FB nevidím

 • Lenka Dundáčková 26.11.2017 at 22:22

  Krasna soutěž, vse by se nam na léto hodilo, jelikoz se s malým poprve chystáme j moři:-) velikost pro syna 12-30 měsíců a barva Peacock Blue, ta by se mu mohla libit:-) sleduju i na IG jako dundackovalenka.

 • Radka 26.11.2017 at 22:24

  Hned bych jela do tepla 😀 Potřebovali bych brýle coral 2-4r 🙂

 • Lenka Richterová 26.11.2017 at 22:24

  Díky za super prosluněný článek. Hned bych se sbalila a jela někam za teplem 🙂 V případě výhry bych prosila velikost brýlí 2-4 roky a barvu Coral. Pěkný večer

 • Dasa Kovalova 26.11.2017 at 22:26

  Krasne napsáno. Po Vánocích chceme zase začít vybirat letní dovcu a taky se nám zamlouvá stejna destinace jako letos. Byli jsme na Rhodosu a pro nás s 1,5letym prckem to byl v červnu raj. Navíc víme, co od daného mista očekávát☺.
  Brylky ve vel 2-4 v barvě Peacock blue bud vyhrajeme nebo poridime sami😂jsou moc krásne. U nás taky vítězi Bioderma.

 • Kateřina Kolářová 26.11.2017 at 22:27

  Velikost 2-4 roky, barva mentolová. Děkuji za tip na dovolenou v teple 😉

 • Vladka 26.11.2017 at 22:30

  Páčili by sa nám mentolové vo veľkosti 4-6.. Chlapci sú holt velkohlaví ako ja😂

 • Zdenka Zavadilíková 26.11.2017 at 22:31

  Vybrala bych velikost 2až4 roky, barva korálová. 🙂 IG sleduji pod stejným jménem.

 • Petra 26.11.2017 at 22:32

  Barvu bych vybrala Pink a vel. 2-4 roky. Příští léto se k moři už chystáme, tak bychom balíček pěkně využili. P.

 • Renata P-ova 26.11.2017 at 22:32

  AAAch uplne bych jela k mori… 🙂 bryle by se nam libily 4-6let asi ruzove nebo fialove

 • Helena Pandulova 26.11.2017 at 22:32

  ❤ Mě se moc líbí barvička Coral a velikost na 3 roky ❤ Jsou krásné 😉😊😍

 • Adéla Bělunková 26.11.2017 at 22:32

  Egypta jsem se vždycky tak trochu bála, ale po přečtení Vašeho článku začínám o něm uvažovat 😉
  Pokud bychom vyhráli, tak nám se líbí brýle pink/vel. 2-4 roky 🙂

 • Dita 26.11.2017 at 22:32

  Hezky nedelni vecer,
  Netrpelive tu cekam na vecerni cteni 🙂 tak jsem se dockala! Nevim co si pocnu od prosince, kdyz jsem si ted zvykla na prispevek kazdy vecer!
  Kazdopadne bych pro svou princeznu brala Coral nebo pink 4-6 let ! A jeste vybrat tu dovcu 🙂
  Diky Dita
  xxx

 • Kateřina 26.11.2017 at 22:34

  Díky za soutěž, vybrala bych JokaKid’s 4-6 roků v barvě pink.

 • Martina Wágnerová 26.11.2017 at 22:36

  Dobry vecer, nam by se hodily ruzove 2-4 let 😉

 • Hanka 26.11.2017 at 22:36

  Krásně jste si to užili! A já jen sním o tom, že bych nemusela 16 dní řešit jídlo, achhhhh. Velikost by se hodila 2-4 roky. Koukám i na insta o.k.hanicka Hezký večer

 • Andrea 26.11.2017 at 22:40

  Vybrala bych velikost 2-4 roky a barvu krasne koralove červenou 😊

 • Lenka 26.11.2017 at 22:42

  Článek je úžasný, hned bych se vydala, kdybych nebyla taková posera… informace máme pouze z médií, to znamená, že jsme vystrašení a z domu se mi těžko podaří partnera dostat… :-/ 🙂 Biodermu používám jak pro dceru, tak pro celou rodinu od jejího narození a neměnila bych! no a brýle jsou teda stylovečka… šedé nebo růžové, věk 2-4.
  Sleduju i na FB a IG

 • Dana Charvátová 26.11.2017 at 22:42

  Dobrý večer, nám by se hodily žluté ve velikosti 4-6 let.

 • Míša Drozdová 26.11.2017 at 22:43

  Bezvadný a v těchto chladných dnech, krásně sluenčný článek 🙂 Letos jsme byli poprvé též letecky a bezvadná dovča, jen jsem se koupali, odpočívali a jedli 😀 K moři jsme už s dětmi byli loni poprvé (jezdíme na sever Německa), ale letos poprvé letadlem a do více teplé krajiny 😀
  Kietla je super. Letos je děti měly též a velmi rádi je nosily (nosí i doma :-D) a musím je fakt pochválit. Jsou skvělé! Budu doufat, že letošní velikost ještě dcerce bude a na příští rok se určitě hodí pro syna, velikost 2 – 4 roky, barva menthol 🙂 Hezký den!

 • Monika Bokišová 26.11.2017 at 22:43

  Vsechny jsou krasne, ale u dcerky vede ruzova. Velikost 4-6 roku.
  Meli jste se krasne!

 • Kristyna 26.11.2017 at 22:44

  Libili by se nám brylky v mentolove barvě velikost 2-4roky.
  Ig: krissponer

 • Zuzka 26.11.2017 at 22:46

  Brýle jsou skvělé,má je starší syn,tak bych je brala i pro toho mladšího ve vel.0-18mes.a v nějaké hezké modré,třeba menthol,děkuji:)

 • Veronika Mlejnkova 26.11.2017 at 22:46

  Dovolenou u moře moc závidím, také bych si nechala líbit 🙂 ale na Lipne bylo taky hezky 🙂 brýle by se nám hodily 12-30 měsíců, royal blue 🙂 sleduji a sdílím na fb 🙂

 • Maia Soukupová 26.11.2017 at 22:47

  Zní to jako skvělá dovolená, dáte i tip na hotel? Jinak velikost brýlí 4-6let a barva Pink. Děkuji 🙂

 • Ivana 26.11.2017 at 22:48

  Už aby bylo léto 🙂 Líbily by se mi modré brýle velikost 2-4 roky.

 • Jana 26.11.2017 at 22:49

  Všechny barvy jsou krásné! Pro naše kluky bych asi vybrala mentolovou a žlutou.

 • Barbora Jastrzembská 26.11.2017 at 22:49

  Krémové 2 až 4 roky. Taky letos máme za sebou cestu do Afriky, ale Tunisu. Měli by jste slyšet to vše co všichni říkali….. Nebojíte se, to jedete s malou? Na celých 15 dní? Jste normální? A byla to naše nejlepší dovolená. Barajastrzembska@gmail.com

 • Bára 26.11.2017 at 22:50

  Jo tak to je těžká otázka. Já bych volila mentolové, Aninka by brala růžové, Julinka žluté a nejmladší ségra ještě nemluví, ale brzy bude mít názor též… Asi velikost největší – 4-6 (a doufala bych, že opravdu vydrží všechno a dožijí se i využití mladšími sourozenci) a barvu mentolovou 😀

 • Haňulka Salátová 26.11.2017 at 22:50

  Bohuzel dcera uz davno spinka, jinak bych se ji zeptala na barvu. Rada si vybira veci na sebe sama 😁 a ted dilema. Ma tri a pul roku a kterou velikost? 2-4 nebo spis 4-6 😀 ma uzsi hlavu tak mozna ty mensi nebo radsi vetsi a ze do nich doroste. To jsou ale starosti 😂😂 fb, ig-Haneloore

 • Marie 26.11.2017 at 22:50

  Míšo, vybrala bych velikost 2-4, barvu mentol. Děkuji

 • Lucie Plšková 26.11.2017 at 22:53

  Díky za článek- vrátil mě zas do léta a zrovna už přemýšlím o letní dovolené😀 Prosím vel.2-4r a barva Peacock blue

 • Kaca 26.11.2017 at 22:56

  Takove bryle bych potrebovala taky 😀 .. letos sem znicila dvoje v batohu. Libi se mi peacock blue, 2-4 roky.

 • Eliška Gřešková 26.11.2017 at 22:57

  Krásný večer Míšo, Nelinko, Jůlinko. Tak na takovou dovolenou se jednou taky těším. My jsme byli se synem v Řecku a byl tam podobný resort. Hlavně vše uděláno pro děti.
  Ja bych vybrala velikost 2-4roky a barva Menthol. 😉
  Sleduji Ig (elisakgresik).💖

 • Klára Toša 26.11.2017 at 22:58

  Menthol 4-6 pro dva starší.. nejmenší k tomu ještě nedorostl 😉

 • Drahuše Poborska 26.11.2017 at 22:58

  S detmi se chystame snad pristi rok, tak diky za tip.
  Velikost bryli 2-4 roky a barva klucici, trwba grey nebo royal blue

  drahusepoborska instagram

 • Zuza Vesela 26.11.2017 at 23:00

  Vybrala bych si velikost 4-6 let, barva menthol.

 • Jana 26.11.2017 at 23:00

  Miso, Biodermu jsem letos také zvolila, tak jsem rada, ze jste mi můj výběr (jako maminka i dětská lékařka) potvrdila. Jen kdyby se ty naše deti ochotněji mazaly… Brýle bychom zvolili v barvě Sky blue, velikost 4-6 let. Dekuju za návrat do léta, potesil😉.

 • yansanm 26.11.2017 at 23:03

  V pripade vyhry bychom si vybrali skye blue 2-4 velikost,sleduji na instagramu yansanm

 • Adéla 26.11.2017 at 23:03

  Líbily by se mi brýle velikost 2-4roky, barva pink.

 • Ingrid 26.11.2017 at 23:04

  Tenhle clanek hezky zahral :). Vybrala bych bryle velikosti 12-30 mesicu a barva Sky blue. Na instagramu sleduji jako inka.mala

 • Andrea 26.11.2017 at 23:04

  Velkost 2-4,royal blue 🙂 Andrea.H.

 • Bohdana Pejchalová 26.11.2017 at 23:05

  Dceri by se sikl k plavkam sky blue a vel 2;) inst jako tttrable.

 • Kateřina 26.11.2017 at 23:08

  Tak sice nás určitě Afrika nečeká, oba jsme spíš typy na to Norsko 🙂 a dítě tedy v závěsu…ale já mám od malička velmi náchylnou pleť na slunce a tudíž to řeším i v našich podmínkách. Brýle jsou úžasné! Brala bych velikost 2-4 roky, barva Cream nebo Pink.

 • Petra 26.11.2017 at 23:08

  Nevím, jestli to tu teď nebude ode mě dvakrát. Dnes mi to nějak neposlouchá /na FB vůbec článek ještě nevidím, tak nemohu napsat ani sdílet, zkusím si vzpomenout a dokončit zítra/.
  Vybrala bych si pro prostřední dcerku 2-4 roky barvu Sky Blue a případně i pro nejmladší 0-18 v barvě asi menthol nebo růžové.

 • Milena 26.11.2017 at 23:11

  Děkujeme za skvělý tip na dovolenou. Vybrala bych si velikost 4-6 let, barva Coral.

 • Veronika Kovalova 26.11.2017 at 23:13

  Nam se v Egypte take moc libilo, ale byli jsme tam tehdy jeste bez deti.. Tak treba jednou se tam vydame vsichni ☺ V pripade vyhry bych vybrala bryle velikosti 2-4 roky a barvu peacock blue.

 • Tereza 26.11.2017 at 23:19

  Pokud bych vyhrála, vybrala bych vel. 2-4 pink.

  • Tereza 26.11.2017 at 23:21

   A ještě by mě zajímala značka růžových plavek – jsou krásné!

   • Míša 26.11.2017 at 23:44

    Dobrý večer Terez 🙂 Jsou z http://www.carters.com Miluju tuhle znacku a ujizdim na ní již od holek miminčího období 🙂 Krásný večer

 • Míša 26.11.2017 at 23:21

  ještě není rozhodnuto 🙂 2 – 4 roky korálové nebo 4 – 6 sky blue 🙂 Brýle vypadají moc dobře..

 • Katka Lichtenbergová 26.11.2017 at 23:26

  2-4 roky mentol 🙂

 • Alexandra Pavlíková 26.11.2017 at 23:29

  vybrala bych velikost 4-6 let žluté barvy. Sdílím, komentuji a sleduji na fb jako Alexandra Pavlíková

 • Renata Ševčíková 26.11.2017 at 23:30

  Volila bych velikost 4 až 6 let asi mentlovou barvu. Na fb jsem pod svým jménem Renata Ševčíková (sdílím i komentuji) a na instagramu sevcikovarenata.

 • Lenka Králová 26.11.2017 at 23:32

  Nám by se hodila velikost 2-4 roky a barva coral 🙂

 • Tereza Cechova 26.11.2017 at 23:33

  Vybrala bych si 12-30,royal blue😊

 • Zuzana Landová 26.11.2017 at 23:37

  Dobry den, dekuji za krásně napsany clanek a naprosto s nim souhlasim. Ja bych vyrazila k mori do Egypta klidne hned! Jinak bryle by se nam hodily na vek 2-4 roky, barva grey. Dekujeme!

 • Martina krehelova 26.11.2017 at 23:38

  Zase super tip na dovolenku i informacie 😉. Zislu by sa nam okuliare velkost 2-4roky vo farbe cream. Dakjujem a zdielam.i.na fb

 • Hany 26.11.2017 at 23:41

  Zvolila bych velikost 4-6 a barvu sedou
  Sleduji inst hanyjacko

 • Radka 26.11.2017 at 23:42

  Velikost 2-4 roky, pink

 • EL 26.11.2017 at 23:44

  Díky za zajímavý článek. Brýle bych brala růžové, velikosti 4-6.

 • Martina 26.11.2017 at 23:46

  Vybrala by som.si 4-6 r a barva modra.Skoda ze to more nebolo take super ako zvysne veci,all inclusive, baby friendly hotel a more su pre mna zaklad😉

 • Michaela Wagnerová 26.11.2017 at 23:47

  2-4 roky a barva Menthol

 • Vasia 26.11.2017 at 23:48

  Brala bych velikost 2-4 roky, modra barva.
  IG: vasianikolaeva

 • Misa 26.11.2017 at 23:48

  Na fcb sdilim a sleduji, na IG tez (nick: MishaTosha)

  Díky..

  Jo a barvu brýlí asi červenou nebo růžovku..

  • Misa 26.11.2017 at 23:49

   JO a vel. 4-6

 • Michaela 26.11.2017 at 23:48

  Velikost 12-30, barva coral, Moc děkuji za článek pro mě spousta zajímavých informací.

 • Zuzka 26.11.2017 at 23:52

  Dcerce to bude nejvíce slušet v barvě peacock blue velikosti 2-4 roky 😏
  IG Zuzapataky

 • Andrea 27.11.2017 at 0:03

  Vybrala by som si pre 2-4 roky a farba PINK 😀

 • Renata 27.11.2017 at 0:05

  Teda já bych jela za teplem klidně hned! To není fér takový článek před Vánoci 🙂 Na Biodermě jedeme taky hned od narození našeho dítka a to i kvůli ekzému, který měl v prvních měsících a nic nám nepomohlo tak, jako Sudocrem a Bioderma, takže opalovací kosmetika pak byla taky jasná. Jinak by se nám hodila velikost 2-4 roky a barvička žlutá nebo mentolová, ať jsme hezky vidět 🙂 IG: kasitchka

 • Verča S 27.11.2017 at 0:07

  Líbily by se mi peacock blue velikost 4-6 let

 • Lenka K. 27.11.2017 at 0:08

  Brýle jou opravdu krásné. Vybrala bych Menthol pro velikost 4-6 let.

 • Petra Benešovská 27.11.2017 at 0:25

  Člověk se díky fotkám hned přenese zpátky do léta;) Vybrala bych 2-4r, asi žluté..

 • Daniela Beckova 27.11.2017 at 0:25

  Velikost 12-30 mesicu a barva korálová je přesně ona 😊

 • Martina F 27.11.2017 at 0:29

  Líbí se mi 2-4 roky mentolové.

 • Irena Durdilova 27.11.2017 at 0:47

  2-4roky a žluté…. sledují fb i instagram

 • Lucie Chmielova 27.11.2017 at 0:48

  Velikost 4-6, modré. Sleduji na instagramu luciechmielová i na FB Lucie Chmielová. Sdílím.

 • Irena 27.11.2017 at 1:13

  Velikost 4-6 roku, barva menthol.
  Irena.myslikovjanova@seznam.cz