FOTOreport | jarní festival MINI

11.5.2018 in Dr. Máma, Pozvánky - 1 Comment

Teda tohle byl den s velkým D. Ne úplně plánovaně jsme se totiž rozhodli, že vyjedeme na víkend zase výletničit o nějakou tu stovku kilometrů od domova, a sešlo se to ve stejný termín jako Dětský festival mini. Byl to tedy dneska hodně fofr, a tak nebyl čas ztrácet čas a hned brzy ráno jsme vyrazily směr Holešovice v Praze.

A protože fotku z tramvaje jste (pokud sledujete náš instagram 🙂 ) viděli ve stories, rovnou odpovím na nejčastější dotaz i tady 🙂 . Jééé, co to mají holky za šatičky? 🙂

Praktické a nové, od Almarky

Holky je mají nové, mají je větší než obvykle (Nela 5r má velikost 6-7 let, Juli 3 roky má 4-5 let) a ač modrá není u nás hitem, milují je. Šaty jsou z e-shopu Almarka, který patří milé mamince Lucce a možná ji znáte jako blogerku či maminku z instagramu jako „Život po třicítce“ 🙂 . Krásné fotky, styl hodně blízký mému a e-shop je jejím koníčkem.

Dětský festival mini

Mývalí šaty s širokou sukní jsou od ne zrovna známé značky Maybe4baby a opět se shodl top můj i holek. Za mě super barva, střih, a špína na nich rozhodně nebude jen tak vidět 😀 . Za holky pak vedou obrázky, to že jde o šaty a fakt, že se v nich můžou válet kdekoli 🙂 .

V eshopu jsou na šaty aktuálně vysoké slevy a právě tyhle jsou se slevou 20%. Pokud byste ale chtěli z eshopu cokoli nakoupit, domluvila jsem pro vás s Luckou až dokonce tohoto měsíce slevu 10% při nákupu na Almarka.cz skódem: MK10

Mývalí šaty najdete na eshopu tady – klik

Dětský festival mini aneb módní jaro

Dvě tramvaje, pěškobus a jsme tady 🙂 . Dlouho jsem váhala, zda jít s holkama nebo bez, protože jsme měly jen dvě hodiny před odjezdem na víkend, ale vzhledem k tomu, že stejně nebyla možnost hlídání, bylo rozhodnuto a jedině dobře pro nás všechny 🙂 .

První zastavení a zase to Utukutu

Hned jak jsme vlezly do prostor Továrny, spatřily holky na konci haly hotový ráj. Jojo, to si zas Utukutu natáhlo deku 😀 . Jsem moc ráda, že se nám podařlo odchytnout nejen prázdnou hernu, ale i samotnou Gábi z Utukutu.

Má první věta „Kolikrát jsem si říkala, jestli prkno nebo houpačku. Holky by si ale asi houpání dlouho neužily“. V ten moment Juli zasedla a už to jelo 😀 . Houpajdové období tady u nás totiž frčí o 106.

Houpací prkno doma máme a článek o něm najdete tady: Půl roku s ním.

Z dílny skřítků pro mé skřítky

Na každém ročníku dechberoucí stánek, to je Šimido. Já naprosto miluju a fandím všem, kteří se do nečeho pustí s vervou, příběhem, věří v sebe a svoji tvorbu a vydrží. Tihle manželé jsou tomu dokonalým vzorem a jejich svět skřítků je něco famózního.

Poznali jsme samotnou Irenku, která na dílnu skřítků dohlíží se svým mužem a jsou to doslova pohodkové bytosti :-). Už jen to, že při návštěvě nemluví s vámi, ale s vašimi dětmi, že si vždy dovezou na mini i malé skřítky a nedochází jim trpělivost, když je každý skřítek nebo jeho auto co minutu v jiném rohu stánku:-D .

Holky si pohrály, každá si odnesla tašku s dílem skřítků a já vám hned prozradím, že první den našeho výletničení tady holky celý proběhaly ve skřítkovském! A jsou tááák k umuchlání:-). Jen počkejte 😀 .

Kus dřeva na zub

Zase. Zase vnadí mě i děti na tyhle dobroty, kolem kterých projdete a pusa je rázem plná slin 😀 . Opět nechyběly krásné dřevěné dobroty Bajkajlaj

Magda a její nejkrásnější vzory

Za kým chodím na mini pravidelně a kdo by mi tam nejvíc chyběl? Je to určitě Magda a její Nadoma a naven. Nikdy nezapomenu na první balíček s puntíkatýma harémkama od Magdy a nezapomenu ani na těšení, které přijde po každé mé objednávce. Ta poslední neměla konkurenci 😀 . Krááása a kdo řekne „jej to ne,to je bílé“ ten nezkusil.

Dokonalý jarní vzor je takový borčus na bílé, že na něm není vidět nic. Písek ani oběd 😀 . Věřte mi, holky v nich běhaly nejednou a ani poslední návštěva ZOO (3x hřiště a 2x kydanec od jídla 😀 ) jim neublížil. Na mini máte možnost mít z téhle krásy kraťásky!

Co budu dnes šít?

Mezi známé tváře už patří určitě i Co budu dneska šít, takže i tady si můžete vybrat. Jitka Čechová přišla s novým konceptem látkových hraček a doplňků pro děti: “Učím se šít a vy můžete se mnou! Vytvářím pro vás předtištěné střihy s originálním designem. Takové 3 v 1 – látka, střih a motiv.“

Tak dlouho až nebudou

Jó, já fakt tak dlouho přemýšlím, že si pořídím černé písmenkové šaty od Mile, které jsou vidět všude a jsou božské, že až se konečně rozhoupu, nebudou už nikde 😀 . Jenže mně černá vůbec nesluší a nesedí, tak to posouvám a posouvám, ale když ony jsou! Na mini je přivezl eshop Wildmini.cz

Sama ředitelka festivalu Mini, Tereza Bruthansová v nich dnes přivítala návštěvníky festivalu 🙂 .

Tohohle Hosta domů pozvat chcete

Můj další úlovek z mini? Boží sourozenec dětského leporela Rok v lese. Jeho ségra se jmenuje Rok ve školce a na mini ho mezi vší krásou otevřelo brněnské nakladatelství Host. Jednu jsem si odnesla a už tenhle víkend ji dostane Julinka, kterou v září čeká školka, za první svůj cyklovýlet na šlapacím kole a úkoly, které během něj bude plnit :-). Nebojte, i Nelinka svůj poklad určitě získá.

Herní ráj a spousta novinek

KidTown. Achich ouvej pro každého, kdo děti vzal 😀 . Tady to bylo samé „tohle, jééé to chci, mamííí hele ten míč nemáme, a ty puzzleeee 😀 . Jojo, i holky se tam zatoulaly. Já ale měla aspoň čas vše projít a uznávám, že neokoukaných věcí tam bylo hned několik.

Julinku tam fascinovaly koule, které v sobě měly třpytky různých barev. Po zatřesení koulí pak levitovaly uvnitř a je fakt, že svůj uklidňující efekt to mělo i na mě. Hned to ale přerušila Nelinka svým „maminko, heleee... 😀 „.

Zhluboka nadechnout a ….ááááách

Krásný, útulný a vymazelný stánek s OOH NOO značkou a nejen tou, to bylo dnešní Arki. A kdo na něj dnes zavítal, mohl potkat samotnou majitelku, architektku Evu, které dává obchodu tu velikou duši a vkus.

Krom doplňků do pokojíčku, najdete na stánku i krásný černý kočárek pro malé princezny nebo posezení do pokojíčku 🙂 . A viděli jste to jejich kolečko? Hned bych naložila tašky a holky by to ještě tuze rády odvezly domů místo mě 😀 .

Odpočinek, worhshopy a batůžky

Pokud máte hodně malé děti nebo na festivalu trávíte hooodně času 😀 , přijde vhod klidová zóna, která je připravena v boční místnosti. Na konci chodbičky uvidíte nové dětské batohy Braasi industry, a také jsou zde workshopy a doprovodný program 🙂 .

Čuník do dětského pokojíčku

Zařizování pokojíčku pro malé miminko bych si dokázala užít 🙂 . Určitě by opět vedla bílá, krémová či barva dřeva a stánek Chic by pig se mi moc líbil.

Čas na odbočku – mini pokračuje

Z hlavní prostorů s největším počtem prodejců se ale ještě vydejte i na odbočku u vstupenek. Tam totiž najdete další krásy a výborný kafe 😀 . Mimochodem sledujete, jak Julinka od zkoušení ve stánku Šimido už sukni nesundala? A jak je boží už i takhle pod šatama! 🙂

Petinka pro hravý prstík

V menší místnosti jsou koncentrovaní boží vystavovatelé. Holky hned skočily do krajního hravého stánku Petinka, kde se zabaví úplně každé dítě, které na mini dorazí 🙂 .

Kuličkodráhy, panty, kolečka, rozsvicedla, zhasínadla, barvy, petlice…je tu všechno 🙂 .

Kde baví domácí práce nejvíc?

Jakmile ale u Petinky zhasly, šup sbalit Kufry do Kufříkova 😀 . Pikle dovezlo zase zásobu všeho krásného a jejich stánek je spíš hracím koutkem, kde vy máte čas okouknout sousední módní kousky značky Cila a děti zatím vyperou prádlo, pověsí na šňůru nebo…

Hvězda festivalu 😀 

…nebo neodolají a rozsvítí kouzelnou oblohu! Malý hvězdář. Hra, která nesmí na letní prázdniny chybět nikomu. Na noc pod stanem na prázdniny u babičky nebo na přespávání u kamarádů ze školky 🙂 . Tak je tam, a dokonce jsem dnes jednu sadu holkám podepsala:-D …oujééé celebrita 😀 .

Jak hra vznikla z nápadu do soutěže: Výzva s Cutblogem – jak jsem si vyrobila a jak neuvěřitelné holky z Pikle hru dostaly na svět:  Je tady – prosvicovací hra Malý hvězdář

Novinkou na festivalu je potom krabice Menarche. Tak se označuje první dívčí menstruace a holky se toho nebojí. Já jim moc fandím, doufám, že stará tabu jimi přestávají být a určitě se o novince časem rozepíšu víc, protože i já jsem hrdou majitelkou dvou holčiček.

(a)HOJDAvak nás pobere všechny

Zatímco budou děti prát v kufříkově prádlo, využijte žlutého (dospěláckého) Hojdavaku a relaxujte 🙂 . Jéééj jak já bych ho doma vítala. Akorát se trochu bojím, že bych po uložení holek zalehla a vstala až ráno s budíkem (rozuměj s dětma) :-D.

Nejmaskovanější kolotoč

Tak já vám nevím. Dělají to jen moje děti nebo i vy jdete na záchod s oběma, kdy čůrat chce jen jedno a jakmile vylezete a ujdete 50 metrů, potřebuje nutně zase to druhé? 😀 Takže při naší (už 4.) cestě na záchod jsme ale aspoň objevily kolotoč 😀 . Jojo, to veliké bílé kolo, které ve venkovní uličce potkáte, na tom se můžete povozit 🙂 .

A tady je! Hany s Drobátky pro má robátka

Když už jsme měly většinu za sebou, rozzářily se mi oči, protože jsme zastavily před stánkem slovenské umělecké zlatnice Hany H. Kašičkové, jež se zaměřuje na autorský šperk s příběhem. Změřily jsme tam holkám měřidlem prstíčky a už se těšíme na krásné prstýnky z kolekce Drobátka.

Jsou decentní a na prstě neuvěřitelně krásné. Prst jsme změřily prsteník a časem skončí prstýnek na malíčku 🙂 .

Očekávaná, chtěná a už teď úspěšná

Kdo na ní čekal, přiznejte 🙂 . Já se na knihu Gastrokroužek těšila MOC, takže hurááá. A víte, že na mini si jí můžete koupit autorsky podepsanou? Najdete ji na stánku Kitchenette 🙂 .

Brýle, lahve a neskuteční manželé ze Slovenska

Z pozvánky znáte a určitě neminete. Řeč je o milém manželském páru ze Slovenska, který se svým obchodem Likegroup přiváží na mini brýle francouzské značky KiETLA…

Kuk na článek jak vybírat a kdy můžete pořídit 1.sluneční brýle.

…a naše oblíbené lahve PURA, od kterých milejeme termolahve. Ty ovšem budou frčet i přes léto, kdy budou super lahví, která udrží pití (a zmrzlinůůů 😀 ) i ve třicítkách pitelné a osvěžující 🙂 .

Po Hláškách jdem na Momentky

Na našem Facebooku jsem jako součást pozvánek na festival mini vložila soutěž o tři knížky Dětské hlášky od Bloque. Krom hlášek ale na festivalu potkáte novinku Momentky. Pro každý týden je tu prostor pro fotku a nejzajímavější momenty týdne. Tak kdo si bude plnit rok do knihy, už nikdy nezapomene „to hlavní“? 🙂 Já budu, bude to skvělý pomocník, jak jednou dohnat alba holkám a mít info po ruce 😀 .

U večeře s holkama každý víkend vybereme „co se nám stalo zajímavého (nejedlajsem ve školce čočku, Pepíček se domě zamiloval a chosí se mnou ve dojici, maminka spálila brambory na páře 😀 ) “ a Momentky to budou důležité podle nich. Deníček tak dostane jiné grády, bez pochyb 😀 .

Lavly-káry z pozvánek

A pozor, náš závěr vedl za Zuzkou do Lavly, kterou jsem moc ráda poznala osbně. Prohlídnete si na stánku houpačku Mada in Lisbon, můžete se projet na odrážedle, zkusit si nejkrásnější šapací kolo a děti zasednou do koutku, kde si pomalují podložky bezprašnou křídou nebo (jako mé holky) budou fotit kolemjdoucí krásným dřevěným foťáčkem 😀 .

Pobrat tašky, jdeme domů

Těch tašek, takový sprint a my máme 45 minut do odjezdu. O tom, že doma nebylo nic sbaleno ani nemluvím 😀 . Naštěstí měl ale i táta v práci zpoždění, tak jsme stihly vše pobalit a vyrazit na spaní po obědě vstříc dalším zážitkům 🙂 .

Teď už tady všichni spí, máme se krásně a zítra ráno vyrážíme na cyklo-výlet. Tak držte palce, ať dají víc než 3 km 😀 . Na šlapacím kole to bude pro obě zítra 4.posazení, tak doufám, že kola nepotáhneme v ruce my 😀 .

Kdo nebyl na mini dnes, tomu doporučuju ještě zítra mezi 10 a 19. hodinou Továrnu navštívit :-). Užijte si zbytek víkendu a my máváme od lam, osla, koz a ovcí 😀 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

 • Jana 18.5.2018 at 11:34

  Krása střídá nádheru 🙂 Míšo, mohla byste udělat pak fotoreport z Rok ve školce? Nebudou děti smutné, že pak nebudou mít ve školce třeba kočku? Rok v lese je naprosto boží a máme doma a doporučujeme kde chodíme (i váš blog teda) 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×