Darovačka | Jak jsem si vyrobila hru!

Já už ani nevím jak je to dlouho, kdy mě oslovila Jitka z CUT blogu s nabídkou, zapojit se do kreativní výzvy na jejím blogu. Byl tehdy ještě sníh a já věděla, že mnou vyfasovaný termín je až na květen, takže je vám asi jasné, s jakou vážností jsem do tohohle úkolu nastoupila :-D. No, přiblížilo se to a my měly první setkání. Každý z blogerů si vybral materiál a mně byl samozřejmě nejbližší papír. První myšlenky šly směrem zařizování pokojíčku holkám, ale když jsem postřehla, že Jitka se nebrání ani většímu a náročnějšímu dílu, vybalila jsem na ni svůj pradávný nápad :-). A on tady dneska je. Holky děsně baví a je vyhotoven ve dvou kopiích, takže kromě nás tuhle hru dostane ještě jeden z vás :-).

Celá soutěž spočívala v tom, že já si vymyslím návrh a Jitka spolu s plotrem vyřeší tu vyhotovovací část. Plotr Silhouette Cameo3 je mašinka, kterou si propojíte s počítačem a v intuitivním programu si pak vytvoříte téměř cokoli, co budete chtít touhle mašinou vyřezat do, v mém případě, papíru. Plotr ale nejen řeže, já využila i to, že se umí postarat o kresbu a vlastně celé hrací karty vytvoří.

Největší kus práce bylo nakreslení všech souhvězdí v počítači, v programu Silhoutete Studio (program je ke stažení zdarma a je v češtině). Každá kartička je ručně malovaná přes PC, není tedy stažena nikde přes Etsy a podobné. S Jitkou jsme si daly pár večerních seancí nad weby planetárií a astromap … no a první kousky už se rýsovaly :-).

Návod na výrobu viz CUT Blog – TADY
Ke mně se pak dostaly polotovary, ale tááák krásné. Pro karty jsem vybrala čistou bílou barvu. A protože jsme se rozhodly, že vyřezaná souhvězdí rozdělíme do více kategorií, je ke každé i úvodní barevná kartička s textem.

Všechno co na hromadě vidíte, je vyrobeno a dolepeno námi. Od kartiček až po samotnou krabičku. Trochu jsem bojovala s tím, abych přenesla vyřezaný nápis „Maly hvězdář“ na krabičku a ještě jej nalepila rovně, ale povedlo se. Spolu se zlatými hvězdičkami pak působí jako takové kapesní vydání Malého prince :-).

A tady je. Hotové balení vůbec první hry, kterou jsem si takovou dobu přála, ale řezat hvězdičky skalpelem…to by mě šlehlo dřív než by holky došly pro baterku :-D.

Malý hvězdář

Hra je určena všem malým i velkým, kteří si rádi hrají s baterkou, mají rádi noční oblohu a občas před spaním rádi sní.  Nejznámější souhvězdí naší oblohy tak, jak je u nás rozdělila sama příroda a jak jsou u nás viditelná. Rozdělily jsme je do 4 ročních období plus malou skupinku tvoří ty, které jsou u nás viditelné po celý rok :-).

V ručně vyrobené krabičce najdete

První uvítací karta, která celou malou hvězdárnu představí.
Čtyři barevné karty vás uvítají v ročním období
Hrací karty s vyřezaným souhvězdím
Barevné „čuflíky“. Samolepky v barvách ročních období, aby bylo možné si kartičky polepit a rozdělit do ročních období.
Jaro, léto, podzim a zima. Čtyři roční období popíší úvodní kartičky. Co je pro dané období typické a jaké souhvězdí v balíčku máte?

Samotné kartičky jsou z pevného papíru, vyšší gramáž zajistí, že snad ani ručky Julinky karty jen tak neponičí a budou sloužit hezkou dobu :-). Každou kartičku nakreslil a vyřezal plotr Silhouette Cameo3. Tohle si člověk doma na koleni neudělá. Mohla bych leda místo hvězdiček udělat dírky a mít tak nasvícená kolečka, ale znáte jaký jsem hnidopich :-D.

Bylo hezké si všechny souhvězdí projít, zavzpomínat na tu romantiku pod stanem, kdy jsme večer měli čas na zírání na nebe. Dnes usneme dřív než děti :-D. Ale pozor, náš táta je z kartiček nadšený, takže teď s holkama před spaním trénují, abychom je spolu pak na chatě všechny našli – tedy ty, které vidět budou :-).
Nejmenší skupinou jsou souhvězdí, které jsou nad horizontem po celý rok a zahlédneme je v každém ročním období. Jde o tyhle dvě krasavice, kde Malý a Velký vůz zná asi každý a jsou součástí právě těchto karet :-).
A tady už můžete vidět naši hotovou, polepenou sadu. Já holkám na každou kartu nalepila tečku značící roční období, kam patří. Záměrně jsem ji dala do levého spodního rohu tak, aby se dala snadno palce zakrýt a můžou z toho mít takovou hádačku, až budou mít chuť a zájem. Lepící čuflíky máte v balíčku zvlášť, takže pokud si karty nebudete chtít označit, nemusíte :-).
Jde se na to. Holky mají v pokojíčku své temné nebe každý den i ve dne. Z fotky to není úplně poznat, ale v pokoji je úplné denní světlo. Místo pohádky před spaním si teď svítíme, protože holky jsou zamilované do počítání hvězdiček, no a zrovna teď je před sedmou ještě parádní světlo. Naším nebem je tabule, kterou jsme holkám dali do hracího koutku a vůbec mě tehdy nenapadlo, jak prima bude tohle místo mít.
Doma už se u nás poznají medvědice a najdou se tak oba vozy. A že máte děti starší? Krom tohohle svícení můžete před děti položit plakát s celým nebem a dát jim podle kartiček konkrétní souhvězdí hledat. Taková další proměna z pár obyčejných kartiček :-).
Julinka miluje ségru, to víte, Logicky tak dělá všechno po ní a i když si nejsem jistá, zda ví co počítání je, do pěti už umí :-D. Večer si tak počítají hvězdičky, střídají se u svícení a ukazují si, která je větší nebo menší. Jooo, to porovnávání už jim asi zůstane 😀 chudáci zeťáci :-D.
Holky je čas jít spát. Setmělo se, baterka už začíná vynechávat a i když venku se hvězdy teprve „zažehnou“, my je musíme uhasit :-).
Já Jitce moc děkuju, že mi pomohla zrealizovat nápady a sny, holkám se totiž cokoli s baterkou moc líbí a na chaloupce pak budeme všichni čtyři ležet v trávě, ukazovat si na nebe a hledat. Tak, jak si to pamatuju ze svého dětství i já :-).
 
MUDr. Michala Knězková

All posts

243 Comments

 • Míša 2.5.2017 at 21:49

  Teda paráda, to si ráda zasoutezim… Míša (misha88@seznam.cz)

 • Anonymní 2.5.2017 at 22:16

  Úžasný, moc se mi hra líbí, ráda bych o ní soutěžila, jen nemám facebook:-(. Kamila

 • Michaela Palatova 3.5.2017 at 5:02

  Ahoj Míši,zase super nápad,vypada to luxusne.mipal@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 6:17

  Tak tohle vypadá opravdu skvěle a moc ráda se zúčastním soutěže 🙂 V létě se s dětmi chystáme poprvé stanovat, a už živě vidím, jak ležíme ve stanu s baterkou a těmihle vymazlenými kartičkami 🙂 (zuzlicek077@seznam.cz)

 • Pavla Netíková 3.5.2017 at 6:18

  Tohle je úžasný nápad, nevím, jestli by to udělalo větší radost mně nebo našim dvěma cacorám 🙂 ale úplně nás vidím v létě na zahradě, jak si to v chatičce promítáme na strop zachumlane ve spacích…díky za super inspiraci… netikova.pavla@gmail.com

 • Radka H. 3.5.2017 at 6:27

  Vypadá to úžasně a dávám na seznam, co pořídit dětem 🙂
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Markéta K. 3.5.2017 at 7:14

  Pokud nevyhráli😉 určitě to pořídím. Miluji hvězdy a ty romantické noci pod nimi😉
  (Bladym@seznam.cz)

 • Veruberu 3.5.2017 at 7:14

  1) fanouskem Mk life jsem uz dlouho
  2) to same u Cut blogu
  3) ten plotr je teda uzasna masinka! A vy jste holky neuveritelne krativni! Fakt klobouk dolu! Takovyto originalni hvezdar bysme moc rady vyhraly!
  4)splneno

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:15

  Nádherná hra, to by bylo přesně pro mé kluky, byli by nadšeni!
  Iveta
  medif@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:15

  Och och ooooch..tohle nutne potrebuji a musim mit 😀 Manzel za mlada vedl astronomicky krouzek, byl by z toho nadseny mozna vic jak ja, prima zpusob jak syna privest k pozorovani hvezdicek 🙂 Budu nam drzet palce 🙂 Petra (pivonkova.petra@gmail.com )

 • Adri T 3.5.2017 at 7:19

  Velmi pěkné a úžasný nápad.S malý se na hvězdy dívame.Moc se mu to líbi.Přes den je pak hledá na obloze.A říká"není ".Děkuji za inspiraci
  adrisulcova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:20

  Krásný nápad! 🙂 Katka Bednářová, kacii.karesova@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:21

  Nádherné,dcera miluje hvězdy,vždy pozoruje dalekohledem.
  Určitě bych chtěla pro ni vyhrát.
  p.s.všechny body splněny
  (stepankapac@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:23

  Teda to je paráda! To nutné potřebujeme 🙂 Nepremýšlíte o velkovyrobe?
  kalousovaluc@seznam.cz

 • Alena Králová 3.5.2017 at 7:23

  Miso, krasna hra! Opravdu. V prvni chvili jsem mylela, ze jsi udelala magneticke hvezdicky a ty pak podle obrazku lepite na tabuli a skladate si souhvezdi doma. Je to krasne. Ja opravdu na obloze nenajdu nic jineho nez dva vozy. Nikdo me k tomu nikdy nevedl a ve skautu si nejak nepamatuji, ze by se to rozebiralo. Obcas me to mrzi a tak mam v mobilu aspon skymap a hledam si nazvy pres ni.

 • Tereza P 3.5.2017 at 7:27

  Tak to je velká krása, jste úžasné! Já bych si hru klidně i koupila pokud bude někdy v prodeji. Máme svítící období, frčí u nás prosvetlovaci knížky a tohle by byl další krásný kousek. Jsem nadšena, třeba se štěstí usměje! Tereza reza.r@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:29

  Krása, to mě oslovilo okamžitě a věřím, že by se hra líbila nejen dětem, ale celé naší rodině. Skláním se před tou úžasnou tvořivostí. dekuji za vsechny, kdo si budou moci s vasi hrou pohrat! kami.bolfova@gmail.com

 • Lenka Dvorská 3.5.2017 at 7:30

  Ráda se přidám do soutěže o tak kreativní hru. Hned se mi vybavilo moje dětství! Děkuji za to. (leeerinka@gmail.com)

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:31

  Krásné, zrovna v pondělí jsme byli s dětmi v planetáriu. Hra by se nám hodila 🙂 katerinaf@centrum.cz

 • Marie 3.5.2017 at 7:32

  Tak to je naprostá paráda! Hvězdy u nás v rodině hrají velkou roli, Velký vůz nás nějak zázračně provází celým naším vztahem a stal se naším symbolem. Tuhle hru bysme si tedy užili úplně všichni! Opravdu krásný nápad 😉 Bude se dát kdyžtak někde koupit? 🙂
  mujfialovysvet@hotmail.cz

 • Vera 3.5.2017 at 7:33
 • Anonymní 3.5.2017 at 7:34

  Je to moc hezký nápad. A protože s mým štěstím stejně nevyhraju, tak by mě zajímalo, jestli je v plánu vyrábět sadu k prodeji? (lucius.p@centrum.cz)

  • Anonymní 3.5.2017 at 7:35

   a na FCB jsem Lucky Zháčkovánky 🙂

 • Renata Ševčíková 3.5.2017 at 7:37

  Tak tohle je opravdu pecka, to by se mi moc líbilo a snad i klukům 😉 (pavlikovaRenata@seznam.cz)

 • Darina Jelínková 3.5.2017 at 7:42

  Tak to je teda krásná hra. To by se dětem (a nejen jim) moc líbilo 🙂

 • petronelaf 3.5.2017 at 7:42

  Užasný nápad! <3 Len tak dalej
  pfujerikova@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:46
 • Anonymní 3.5.2017 at 7:47

  No tak tohle je teda luxus!Terka terinaj@seznam.cz

 • Unknown 3.5.2017 at 7:55

  To je nadherne. Musim zkusit stesti 🙂
  ninocka@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:57

  Bezvadné. Rádi si zasoutežíme, ale když nevyhrajeme, určitě moc rádi pořídíme pokud budete vyrábět na prodej. Hezký den. Němcovi
  macek-mp@seznam.cz

 • Eva Kudeljnjaková 3.5.2017 at 7:57

  Taaaaak krasna hra!My by jsme ji chteli moc a jestli je jen trochu sance,ze je mozne vyhrat diky komentare,tak do toho i s mym malym prckem jdeme!:)Uz proto,ze na to,kolikrat jsem byla v hvezdarne,tak poznam jen Velky vuz,Cassiopeu a Pas Orionu…a to je bidne malo na tu nocni krasu,ktera nas obklopuje…;)(evakudeljnjakova@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 7:57

  To je uzasny napad 🙂 .Ja bych byla stasna a syn nadseny,kdybychom tyto karticky vyhrali.Hvezdy miluje.V lete na chalupe je pozorujeme,jsou krasne videt,neni tam tolik svetla,co ve meste.Jana
  Janca.Duskova@email.cz

 • Kateřina Vacková 3.5.2017 at 8:08
 • Anonymní 3.5.2017 at 8:10

  Nadherne. Moc si preji mit hru doma. Dekuji za soutez. Anetta.Bubenickova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:12

  Klobouk dolů,to je krása!!! Ronwain33@gmail.com

 • Jana Chichi 3.5.2017 at 8:12

  To je úžasnééé, taky chceme soutěžit! :o)

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:16

  Pro Matěje by to byl skvělý dárek.janina.net@seznam.cz

 • misa vecerka 3.5.2017 at 8:16

  Každý večer teď máme s dětmi svítící chvilku, svítíme do knížek od Svojtky, na zeď s promítací baterečkou, hrajeme si se stíny. Vámi vyrobené kartičky jsou úžasné, výborný nápad a skvěle vyrobeno.
  asimbe@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:17

  Tak si říkám, že by to byl dárek spíš pro mě, než pro dcerku 😀 Krásně zpracované 😉 Případně se též hlásím ke koupi 🙂
  Krásný den. Zdeňka (pospisilova.zd@seznam.cz)

 • Pepe Peťula 3.5.2017 at 8:24

  Tají se mi dech,úžasné!To je něco,co by bavilo i mého osmileťáka a oslovilo i téměř devítiměsíčního akčňáka,už vidím ty večery v posteli v ložnici 🙂 My ji nutně potřebujeme!!!! 🙂 🙂 Ke Dni dětí zkouším vyrobit staršímu stolní hru,takže toto beru jako "znamení",že dělám dobře 🙂 Krásný Máj celé rodince 🙂
  kopasova.petra@seznam.cz

 • AP 3.5.2017 at 8:26

  Z takove krasne prace, me srdce plesa. Hvezdy jsou skvele ucitelky. Kdyby se dalo sehnat ke koupi, rada poridim. Kransy den. (Prochazkova.anezka@gmail.com)

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:27

  Úžasný nápad…libusak@centrum.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:29

  Zdravím, jste moc šikovné, opravdu pěkné a originální,byl by to dárek nejen pro mou holčičku,ale i manžela,ktery takovýto originality ma taky rád ��opravdu skvělý nápad a pěkné zrealizovan. Mirka Vosicka (tami sara@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:37

  Jů, naprostá nádhera!! Taky se na to už delší dobu chystám, ale takhle krásně bych to nikdy neudělala. Kvetahan@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 8:41

  Krásný návod i s odkazy pro ty, co mají touhu tvořit. Jen mít více velikostí děrovačky hvězdiček a času. A tak se přidávám k dotazu: Bude výroba ve "velkém"? magali(zavinac)email.cz

 • Renata Cvancigerová 3.5.2017 at 8:42

  krasne ako vsetko, doma by isto potesilo
  chrrenka@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:00

  Opravdu nádhera nádherná:)… evika2.h(zavinac)seznam.cz

 • Simona L. 3.5.2017 at 9:03

  Nádhera, jste moc šikovné!! Já chci soutěžit:-) s.littnerova(zavinac)gmail.com

 • Aneta Švábová 3.5.2017 at 9:07

  Opět podařený soutěž, 7 nás by byla prima, vloni jsme měli perfektní zážitek z erupce na slunci, které jsme pozorovali v malé hvězdárně v Úpici. Kontakt je madlovaanet@gmail.com.

 • Romana Ryglová 3.5.2017 at 9:07

  Úžasný, to by mě nenapadlo. Klobouk dolu! 👍 naranja@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:08

  To je krása, rádi se připojíme o tak nádhernou výhru
  Email: Monika.sanovska@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:09

  vesmírně krásné:) Jak si pročítám návod, tak pravděpodobnost, že něco podobného vyrobím je mizivá, tak si raději zasoutěžím:) (argonek@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:10

  To je krása, rádi se připojíme o tak nádhernou výhru
  Email: Monika.sanovska@seznam.cz

 • Miška Fettersová 3.5.2017 at 9:11

  Sdílím, jako všechno od vás. Moc pěkné, my vždycky v létě spíme na terase a před usnutím s dětmi pozorujeme hvězdné nebe a všichni to milujeme. Už aby začalo být teplo. Dělala jsem malé kartičky na prosvěcení baterkou, ale tyhle kartičky jsou super. m.fettersova@seznam.cz

 • Klára Dobrovodová 3.5.2017 at 9:11

  Krásné a nápadité, hned bych se do toho s malym pustila 🙂 (k.dobrovodova@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:12

  S tim by bylo takove srandy! Nase mala miluje uz od narozeni svetylka. Svetlo bylo i prvni slovo a znak, ktery se naucila. Kachnana@email.cz

 • Verulína 3.5.2017 at 9:13

  To je opravdu nádhera 🙂 KavalikovaV@seznam.cz :-*

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:13

  Woow, tohle je úžasné, úžasné. Zlaté ruce! Zkouším štěstí, tohle je fakt skvělá věc a pro děti moc zajímavá!!
  kontakt: p.matulova@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:15

  Já jako maly dostával vždy nebo většinou, a to mi zůstalo v paměti dodnes ��, nějaké dobrodružství. Vždy to bylo ohromně napínavé a zábavné a rád na to vzpominám. Pamatuji si, že jsme třeba s tatou jeli za maminkou do práce a pak jsme ji tajně stopovali ��….. ona o tom samozrejmě věděla a jeji kroky velikou oklikou mířili do cukrárny. Ale ten pocit, že jsme ji na stopě a tajně ji sledujeme byla ohromná. Jindy jsme hledali poklad, ktery samozřejmě už předem na tajne misto tata ukryl. Hledali jsme v nedalekych jeskynich a já našel plechovou krabičku a v ni klíč, mince a odznak ….. dlouho jsme pak spřadali komu to asi patřilo….ve stejném duchu se snažím vymyslet i svym dětem takove dobrodružství. Tentokrát protože už jsou děti o něco větší máme nachystanou únikovou mistnost…. kterou s oblibou hrajeme i na počítači. Jsem zvědav jestli se nam podaří uniknout, ale určitě to bude zážitek.
  aknel.es@seznam.cz

 • Katerina DuKatka Kocmanová 3.5.2017 at 9:23

  Skvely nápad, který jste na rozdil ode mne dotahla do konce a navic v krasném a precizním provedeni! Moc vam fandim a prosim o info, kdyby jste se rozhodla vyrobit dalsi k prodeji – urcite bych koupila! Predem diky,
  (du.katka@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:24

  Míšo, tak to je nádhera! gis-ela@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:26

  teda, co všechno jde vyrobit 🙂 kámoška by byla nadšená, miluje hvězdy 🙂
  Klára Hrábková klarabicikova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:47

  Chystam se s detmi v lete na tabor, ja jako vedouci po 20lete pauze.Rada bych si pro deti pripravila neco zazitkoveho a zaroven vzdelavaciho a tato aktivita by byla pro krasnou letni noc jako delana. Urcite by obohatila zazitky mnoha detem, ale i vedoucim:) rada si o ni zasoutezim a urcite se ji rada inspiruju…xluciferka@centrum.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:55

  Úžasné, parádní, nádherné. Jste šikovné holky 😉 :-).
  Také zkusíme štěstí 😉
  Jitka
  jitkahrncirikova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:58

  To je úžasné 🙂 výborný nápad 🙂 hubackovaveronika@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 9:59

  Tohle je uzasna zabava!moc se vam povedla! Smekam pred vami,kolik casu a urcite trpelivosti pri kresleni hvezdicek jste nad tim museli stravit!ale vysledek je proste paradni! Jste moc sikovni!!!
  Barbara.komarkova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 10:09

  Skvele!!!������Moc se tesime ma vyhru���� (palet@seznam.cz)

 • K dětem světem 3.5.2017 at 10:20

  Bajecny napad, nechcete prodavat, treba na Fleru?

 • saui.dj 3.5.2017 at 10:24

  Máte super nápady:-) Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 10:30

  Krásný nápad. Ráda si o tak krásnou výhru zasoutěžím. Případně bych i koupila. (veronikaolejnikova@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 10:31

  Teeda, tohle vyhrát, to by byla paráda 😀 Tohle by stálo za to začít prodávat. Jana (jana.stecova@email.cz)

 • Jana Radová 3.5.2017 at 10:41

  Jako vždy Miši pecka 🙂 pospisilovaja@seznam.cz Chtěla bych mít takové nápady jako ty, jsi úžasná 🙂

 • .. 3.5.2017 at 10:43

  Kam na ty nápady chodíte 😉 skvělé
  Fb Michaela Škodová
  Email:misa.skodova@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 10:59

  "soutěžím na MK" (mujmailzaneta@seznam.cz) S pozdravem Žaneta

 • DD 3.5.2017 at 11:02

  Uzasny napad! ☺️ Treba se na nas usmeje stesti, preji krasny den 🌸 Danasvob@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:03

  Díky za inspiraci
  andrea.petrov@seznam.cz

 • tria 3.5.2017 at 11:04

  Tak to nemá chybu 😃. Super nápad – budeme doufat ve výhru 😊. Andrea.p@centrum.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:05

  Úžasný nápad!!!
  lenka-prochazkova@post.cz

 • Martina Palackova 3.5.2017 at 11:05

  Úžasné! To by mojich 2 výmyselníkov určite potešilo a aspoň by sme natrénovali súhvezdia pred splavom a spaním v stane. Martina martina_toskova@yahoo.com

 • Lenka Brichackova 3.5.2017 at 11:07

  To je krásný nápad a velice originální 🙂 L.Brichackova@seznam.cz

 • Katerina Tumova 3.5.2017 at 11:12

  Senzační a parádní provedení! Smekám! A ráda zasoutěžím. kacka@toomich.cz

 • Markéta Kuzebauchová 3.5.2017 at 11:13

  Teda Míšo, to je krása…moc hezký nápad a už vidím jak bych s touto krásnou hvězdárnou nalákala ty 3 rarachy (neteř a synovce) na spaní u nás. (Marketa.Musilova@seznam.cz;FB Markét Kuzebauchová)

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:13

  Krásná!!! warjana@gmail.com

 • Unknown 3.5.2017 at 11:15

  Vypada to bajecne.Uz zhavime baterku. Muselo to dat neuveritelne prace, ale urcite to stalo za to. Barborka.s@centrum.cz

 • Klára Zindulková 3.5.2017 at 11:15

  To je úžasné!!! Nechcete mě adoptovat? 😀 Co na tom, že mi táhne na třicet, já bych si u vás vyhrála a byla bych faaakt strašně hodná 😀
  klarkakrejcova@seznam.cz

 • Bohdana Rihova 3.5.2017 at 11:27

  Wowww. Úžasný nápad.krasna ruční práce. Už se vidím,jak si s ní hrajeme všichni s dcerou a tatou. tttrable@gmail.com

 • Hanka K. 3.5.2017 at 11:33

  parádní nápad pro malé i velké! haanyy@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:37

  Tedaaa, to je bozi, fakt super napad…my chceme takyyy….holcicky by byly nadsene, ale i maminka, konecne by pronikla do taju souhvezdi
  (pet.strnad@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:41

  Tak tohle se vám holky moc povedlo. Boží. Také milujeme koukání na hvězdy, takže soutěži na-zdar!
  (petule.c@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:42

  SUPER napad, syn hvezdy miluje, tak by
  Se hodilo. Ke dni deti vyrabi manzel nasemu Michalkovi zahradni domecek a ja do nej vyrabim z kartonu nabytek. Ivanaulreichova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 11:46
 • Hanka Růžičková 3.5.2017 at 11:47

  Parádní…hanickkka@seznam.cz

 • On Meadow 3.5.2017 at 11:55

  Wow…❤❤❤ kat.raskova@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 12:15

  Krásné:-) j.mur@atlas.cz

  • Anonymní 3.5.2017 at 12:18

   Na fcb Pečoun Pečovatel:-)

 • Anonymní 3.5.2017 at 12:18

  Boží!!! Konečně by na našich zdech přibyly smysluplnější stíny než jen ta prstová zvířátka ;-))))
  anna-mazurova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 12:27

  krásné nápady, šikovné ručičky, báječné tipy !! Díky za Váš blog. Katka
  katkaroz@seznam.cz

 • Unknown 3.5.2017 at 12:39
 • Anonymní 3.5.2017 at 13:30

  To je super krásný nápad 🙂 Naše holky promítaní na zeď milujou 🙂
  Kristína (Tinka333@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 13:32

  Teeda to je parádní nápad! Určitě by nám to udělalo radost. Holky chodí svítit i přes den baterkou do koupelny 🙂 v.z@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 13:39

  Hezký nápad na tmavé zimní večery. srb.lucie@sezanm.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 13:50

  Parádní. Mooc by se nám líbilo. Malý usíná jedině s baterkou. Teď by místo ostražitosti mohl i poznávat souhvězdí 🙂 Dá se i někde zakoupit? D.Krivankova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 14:25

  Taková hra by se mi líbila a klidně bych si jí koupila. Já sama poznám jen vůz…asi velkej. 😀 luciecumrikova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 16:29

  Jednoduchý, ale vychytaný nápad �� vvav@atlas.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 16:41

  Super hra! Děkujeme. :)Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 16:44

  Nádhera ! Nic takového jsem neviděla. Prima nápad. Precizní práce. Zábavná a poučná hra. Hodně štěstí ! kmotlova@seznam.cz

 • Kaca 3.5.2017 at 16:45

  Nadhera…úplně jsem se zasnila 🙂 Zaviram oči a začínám si přát 😉 katvald@centrum.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 17:18

  Tak to je vážně pecka. Zuziii.pupiii@seznam.cz
  Pokud nevyhraji je možné poslat info o prodeji i jen jako pdf. Děkuji

 • Karolína S. 3.5.2017 at 17:48

  Nádherná "hra", dokonalé zpracování, jednoduchý, ale vychytaný design… Bude v budoucnu možnost koupě? Protože tohle opravdu NUTNĚ potřebujeme. usatakomba@gmail.com

 • Karolina Bohmová 3.5.2017 at 17:57

  Krasna prace! Tez mne zajímá, zda bude moznost koupi. Dekuji. Kainkova.k@gmail.com

 • Pralinka Ma 3.5.2017 at 17:57

  Smekám! Úžasný nápad a fantastický výsledek. Bylo by hezké mít souhvězdí doma. Kluci by si to určitě užili. No a přiznám se, že já taky 🙂

 • Anonymní 3.5.2017 at 18:00

  Nádhera! To by bylo něco pro ty mé ratolesti �� (kacud2@seznam.cz)

 • Anonymní 3.5.2017 at 18:10

  Zatial sledujeme len mesiac a slnko, evidentne rozdireme aj o hviezdy. Dik za typ!;) sales.merino@gmail.com

 • Radka Rybáková 3.5.2017 at 18:36

  úžasné….moc ráda si zasoutěžím o tuto krásnou aktivitu 🙂 úplně se vidím, jak s dětmi hledáme pak i ve skutečnosti 🙂

 • Irena Durdilová 3.5.2017 at 18:53

  Nádhera, nemám slov. Prostě super. irena.durdilova@seznam.cz

 • Eva Sklářová 3.5.2017 at 19:00

  Úžasné a dokonalé!!! sklarova.eva@atlas.cz

 • Kacka 3.5.2017 at 19:26

  Wau, Míšo krásné.
  k.kata@centrum.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 19:31

  Teda Míšo, to je úplná paráda!!! Hra se moc povedla! Skvělý nápad a super provedení. Jsi fakt moc šikovná, krásné… Kristee

 • Anonymní 3.5.2017 at 19:37

  Krása!!! Můj dětský sen se stal skutečností!! marketa.j@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 19:40
 • nikajen 3.5.2017 at 19:46

  Soutěžím moc neverim, ale musim se pozastavit a napsat Vám – jaký to super nápad a stylové provedení. Krasa, gratuluju!:-) Veru (nikajen@gmail.com)

 • Veru M 3.5.2017 at 19:52

  Pokud to plánujete někdy opakovat, případně prodávat (a já bych si to hnedle koupila) líbila by se mi i verze na černém papíru s bílým nápisem a klidně i těmi zlatými hvězdičkami.

  Úplně Montessori 🙂 Fakt nádhera!

  veronikamachurova@gmail.com

 • Marcela Urbanová 3.5.2017 at 20:03

  Chystam se na komentar od rana a ted nevim, jestli jsem ho sem dala nebo ne 😀 je to nadhera a rada se pridan k hronadne objednavce techto karet, pokud bychom nemely stesti a nebyly vylosovane. Svicebi baterkou u nas vede, at uz jen tak nebo prosvecovani knizek, promitani pribehu apod. Holkam by se urcite libily 🙂 marcelaxurbanova@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 20:04

  No tak to je patadni napad.Bellinka si pousti zelvicku s hvezdickami a je z ni vzdycky uplne paf.Myslim,ze tahle uzasna hra by ji i sestricku urcite nadchla.Budu doufat,ze se stesti tentokrat usmeje na nas.A kdyby byl napad i prodavat daldi tyto hry,urcite bychom ji poridili.
  Zaneta,Bells a Nancy
  zanys@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 20:21

  U nás je teď baterka velký hit a tato hvězdičková hra by jistě měla velký úspěch! Krásná práce. Lenka (lenka.benesova@gmail.com)

 • Zita Hájková 3.5.2017 at 20:23

  Míšo, vy jste fakt hvězda…nádhera⭐️
  zitahajkova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 20:30

  Dokonalost sama. Obdivuji takovou kreativitu a zručnost. �� (drongova.katerina@seznam.cz)

 • Paulínka Hríbiková 3.5.2017 at 20:36

  súťažííme!!! paulahribik@gmail.com

 • Lenka 3.5.2017 at 20:55

  V giveaways nemívám štěstí, ale jestli by se toho vyrobilo více kusů, budou se dát koupit 🙂 farbakl@yahoo.com

 • Pája Zielonková 3.5.2017 at 20:58

  Soutěžím! Dvojčátka by měli radost :)… Jste úžasná! Moc Vás obdivuji. Pavla.zielonkova@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 21:01

  Jee, to by se dceři líbilo! Máme tatínka obdivovatele nebe s obr dalekohledem, dcera zřejmě podědila jeho nadšení a ve svých třech a půl letech umí odvykladat celou sluneční soustavu.. Zato do pěti nenapocita 😛
  Krásný nápad! Zdenka
  Rysova.zdenka@seznam.cz

 • Lenka Glim 3.5.2017 at 21:01

  Hvězdy miluji od dětství….krásný způsob jak učit děti. Soutěžím. L.kmoskova@seznam.cz

 • Ida Peťková 3.5.2017 at 21:06

  Skvělý nápad a krásné zpracování, takže zkouším taky vyhrát 😉

 • Lucie Vrbová 3.5.2017 at 21:08

  Soutěžím… vrbovalucie@email.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 21:32

  To je takova nadhera!!! Ovsem mluvim hlavne za sebe, jelikoz mne hvezdy fascinuji a na nocni oblohu bych dokazala koukat celou noc. Kazdopadne i mne by nadchlo, kdyby byla tato hvezdna krabicka casem k zakoupeni!

  michaela.zalabakova@gmail.com

 • Libor a Petra 3.5.2017 at 21:33

  Teda, to je super! Hra vypadá skvěle, moc se povedla, rozhodně bych uvažovala o prodeji, myslím, že tu je více než jeden zájemce:) Já osobně děkuji i za objevení nového blogu, protože se mi moc líbí!

 • 1veronicka3 3.5.2017 at 21:35

  Super nápad, mít hvězdné nebe doma v pokoji :), to by se nám líbilo. Každopádně pokud budete vyrábět ve větším množství rada zakoupim :).

 • Aneta Kučerová 3.5.2017 at 21:42

  Úžasne, tleskam… moc rady si s rodinkou na hvězdáře zahrajeme 🙂 anetka.sonska@seznam.cz

 • Anonymní 3.5.2017 at 21:43

  Úžasné! Přidávám se s návrhem na prodej např. na Fleru 😉
  Vanilka Bourbon
  pepinna@gmail.com

 • Anonymní 3.5.2017 at 21:51

  Velmi pěkné, čisté… Líbí se mi. Po nějaké době opět opravdový důvod připojit se k soutěžení. FB: Bacini Babies

 • Karolina Hejlova 4.5.2017 at 5:18

  soutěžím na MK 🙂 . Dobrý den. Super jak všechno od Vás. Starší miluje hvězdy. Marně sháním někoho kdo by mě pod hvězdy namaloval reálné obrázky. Zatím jsem nenašla žádnou knihu ani nic na netu kde by něco takového bylo. ssmisek@seznam.cz

  • Karolina Hejlova 4.5.2017 at 5:44

   Jeste se zeptam jestli je to mozne nekde koupit? (Nikdy jsem v zivote nic nevyhrala 🙂 . Tohle je totiz i muj sen a zapasim s tim jak zrealizovat. A dalsi otazka. Kde najdu blog o vyrezavani do jinych materialu?

 • Hana Jacková 4.5.2017 at 5:57

  Tak to je uzasny napad.
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Gabriela vAŠÍČKOVÁ 4.5.2017 at 6:19

  moc hezky vymysleno, provedeno! CHCI VYHRÁT, a to moc! gebin@centrum.cz

 • Pavla Vysoká 4.5.2017 at 6:26

  Nádhera!!! Využila bych nejen doma se svými dětmi, ale i ve škole při prvouce a přírodovědě 😍
  …a nejvíc bych si pohrála s kartičkami sama 😉
  Jste šikulky 👍
  Pavla Vysoká
  (vysokapavla zavinac gmail.com)

 • Anonymní 4.5.2017 at 6:35

  Krásná hra, ráda si o ní zasoutezim (lpribanova@gmail.com). Děkuji

 • Andrea Beránková 4.5.2017 at 6:42

  Bože jak já závidím zručeným a kreativním lidem 🙂 tohle je naprosto úžasné – od nápadu až po krásné zpracování.malá má sice teprve 8měsíců,ale od úplného miminka miluje světýlka, hvězdičky, cokoli blikajícího, tak věřím,že z tohohle by byla nadšená už teď zatím na koukání a později na to poznávání a učení..
  Pokud bude šance časem někde pořídit, tak (v případě,že nevyhrajeme 🙂 ) budu moc ráda,jestli vytvoříte více kusů i pro nemotory jako jsem já,ať můžeme pořídit..
  Krásný den
  Andy1409@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 6:43

  Milá Míšo…moc díky za možnost zasoutěžit si o tak báječnou věc. Všechny baterky doma před našima dvěma "světluškama" nejsou v bezpečí 🙂 Zdraví vás Míša spolu s Julinkou a Madlenkou. (michala.notzlova@seznam.cz)

 • Anonymní 4.5.2017 at 6:48

  Tak to je perfektní nápad! 🙂 Monika (mijovicova@yahoo.com)

 • Romana Dobiášová 4.5.2017 at 6:49

  Taky chceme soutěžiiit! 🙂 dobiasova.r@gmail.com

 • Sylvie 4.5.2017 at 6:52

  Tak to je fakt pecka, jste moc šikovné, skvělý nápad. Ráda se do soutěže o něco tak originálního zapojím. Sylvie sdohnalikova@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 6:52

  Miso proste wau �� super napad, krasne provedeni. Nechcete to holky pustit do prodeje?
  Martina Novackova beelzebub@centrum.cz

 • MrBublinka9 4.5.2017 at 7:05

  Dobrý den, luxusní !!! kdyby se usmálo štěstí moje dcera by zářila štěstím, teď slavila narozeniny, musela jsem koupit i teleskop.. vlastně všechny tři moje holčičky by měli radost 🙂 nikde takovéto kartičky se nedali sehnat a že jsem sháněla.. pokud se neusměje štěstí poprosím o info zda je možnost koupit sadu a za kolik korunek.. jste úžasná moc a moc děkuji.. kontakt: MrBublinka9@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 7:42

  Nechápu, kde berete ty nápady. 🙂 Vypadá to úžasně, jako malá jsem zbožňovala hvězdy a z tohoto bych asi byla úplně vedle. 🙂 Jana Svobodová meskjana@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 8:09

  Super nápad, taky si ráda zasoutěžím 🙂 bara.janova@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 8:17

  Vypadá to úžasně a je to přesně to, co teď potřebuju. Mám syna s AS (forma autismu) a zajímá se o vesmír. Byli jsme v Planetáriu, teď čteme pohádku o sluneční soustavě a s manželem už se rok snaží postavit "hvězdářský dalekohled". Tahle hra by se mi moc hodila a protože nikdy nevyhravam, nepočítàm s tim ani tentokrát – dala by se prosím koupit?
  Děkuji Petra
  bobulex@gmail.com

 • Lucie NESTO 4.5.2017 at 8:46

  Tohle se vážně povedlo, skvělý nápad! Díky za giveaway. lucie.bastova@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 8:47

  Chtěla bych být tak kreativní jako ty!
  Hra by se mi moc líbila.
  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová

 • Anonymní 4.5.2017 at 8:56

  Úžasný nápad! Dcery milují planetárium, tohle by se jim moc líbilo.

 • Zuzana Bartošová 4.5.2017 at 10:01

  Na letošní vánoce jsme dostali hvězdného průvodce – svítící želvu…ale kam se hrabe na tento úžasný nápad…! Tak tedy poprvé za posledních 15 let zkusím výherní štěstí 🙂
  zuzbartosova@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 10:10

  Mela bych take zajem. Je to krasne. m.mrazici@seznam.cz

 • Lucie Kučerová 4.5.2017 at 10:24

  Děkuji za krásný nápad, jen jsem chtěla poprosit, kde lze koupit? Nemám plotr, kdyby jsem stáhla. Zkusím štěstí, ale již se na nás jednou usmálo, tak hledám i alternativu. luciekucerov@gmail.com

 • Lenka Holešínská 4.5.2017 at 10:51

  Míšo, pokud budete vyrábět další, ráda zakoupím. lenka.holesinska@centrum.cz

 • Unknown 4.5.2017 at 10:55

  Krásné – moc se mi to líbí a ač normálně o nic nesoutěžím 😉 tak to zkusím… nikola.roglova@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 11:27

  To je parááádnííí 🙂 Eva.Auerbachova@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 11:28

  Opravdu super. A tak zkusim zasoutezit 🙂 manimana@seznam.cz

 • Jana Králíková 4.5.2017 at 11:36

  Nádherná, pokud nevyhraji:-) tak až bude k dispozici, také bych koupila. janina.kralik@gmail.com

 • Monika Jandová 4.5.2017 at 12:06

  Tak to je velká paráda!!! Miluji originální a kreativní věci a tohle je přesně ono! Láska na první pohled:) Mám 2leté kluky a z oblohy nesundají oči jak přes den, tak hlavně v noci. Měsíc a hvězdy jsou u nás už rok TOP a my musíme domů, než se vše objeví (jinak by jsme nocovali pod širákem :D). Je to ale nádhera vidět to nadšení a jiskřičky v očích. Ta upřímná radost. A kromě toho kluci rádi různé knihy, které můžeme prosvítit..takže tohle je ideální spojení!!! Božínku jak by to byl ideální dárek k jejich nastávajícím 2hým narozeninám:)) (ale kdyby to nevyšlo, ráda koupím:)) Monicicacek@post.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 12:10

  Teda při čtení vašeho blogu se stydím, že nejsem taky tak kreativní 😀 hra by byla parádní. verca.dolezalova@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 12:21

  Parádní záležitost pro mého malého hvězdáře! 😉
  malinovahana81@gmail.com

 • Soňa Mašková 4.5.2017 at 12:28

  Moc krásné! Doma sice máme mapku oblohy, ale toto by bylo mnohem lepší! Ráda zasoutěžím 🙂 sonka.maskova@seznam.cz

 • Anonymní 4.5.2017 at 12:48

  Krásná hra 🙂 L. Palivcová PalivcovaL@seznam.cz

 • Gabriela Novotná 4.5.2017 at 12:57

  Příjemný čas a díky za inspiraci. Až bude hra na prodej,ráda si jí zakoupím 🙂 Gabriela

  kontakt : dobinka81@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 13:07

  Nadherna prace a pro nas dost aktualni tema 🙂 urcite bychom meli zajem o pripadnou koupi bmishalka@seznam.cz

 • Zupkova Karla 4.5.2017 at 13:12

  To je paráda!!! Klobouk dolů 🙂 pokud by bylo možné zakoupit, hlásím se do řady 🙂 kaja.zupkova@seznam.cz

 • Andrea Machová Holopová 4.5.2017 at 13:26

  Ideální pro budoucího malého skauta 🙂 machova.andrea@post.cz

 • Kristyna Machova 4.5.2017 at 17:45

  Fuuuha. Zavidim vsem kreativcum jejich napady. O to vic si vazim tech, co se sve napady neboji realizovat. Palec nahoru, teda hned vsechny 4 palce, co mam. (Christeene@christeene.com)

 • K dětem světem 4.5.2017 at 17:59

  Krásný nápad, mám zájem i o placenou verzi. děkuji petrazeena@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 18:16

  Ježíši, to je nádhera!! Jste moc šikovná a hra je parádní. andrea.salvetova@hotmail.com (na FB Andrea Ajca Salvetova)

 • Eva Dolejší 4.5.2017 at 18:34

  Krasna prace! Je videt, ze je to delane s laskou 😉 doleje@gmail.com

 • Anonymní 4.5.2017 at 19:04

  Moc pěkný nápad a hezky zpracovaný 🙂 Ráda bych si zasoutěžila schuv@centrum.cz

 • Jitka 4.5.2017 at 19:34

  Míšo, klobouk dolů 🙂 Ty jsi prostě neuvěřitelná 😍 To je taaaak krásné, ach ❤️ moc se přimlouvám za to, aby se hra dostala do prodeje, je to fakt nádhera 🙂
  zkusím štěstí 😉 kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (sleduji vše a všude 😉 )

 • Marek 4.5.2017 at 20:47

  Krásné – moc se mi to líbí 😉 … marek tečka polacok zavinac gmail tečka com

 • Anonymní 5.5.2017 at 0:36

  Nádherné, nádherné. Leah@seznam.cz

 • Anonymní 5.5.2017 at 3:44

  krasné 🙂 zkusíme štěstí
  sim.markova@gmail.com

 • Anonymní 5.5.2017 at 4:30

  Parádní nápad i provedení.Zronekmartin@seznam.cz

 • Zuzana Pavlíčková 5.5.2017 at 5:36

  Opravdu krasna prace, na ktere jsou videt hodiny dřiny. Moc radi bychom take meli sve nebe 🙂 zuzana.pavlicek@gmail.com

 • Anonymní 5.5.2017 at 5:40

  Krasna prace, moc se mi libi. Soutezim pekubi@seznam.cz