MINI-pozvání | Sama sobě šperkem

10.5.2018 in Holčičí, Móda - No Comments

A je tu úplně poslední pozvánka na Dětský festival mini, který otevře bránu už zítra v 10 hodin v pražských Holešovicích 🙂 a my tři tam určitě nebudeme chybět. Dnešní pozvání je sice poslední, ale krom dětí beru zítra i foťák, takže rozhodně můžete čekat nějaké ty ozvěny z Mini.

Šperk a krása kam se podíváš

Jarní mini se letos nese v duchu stylu, originality a především toho, co na sebe můžeme obléct, případně čím sebe nebo děti dozdobíme 🙂 . Nebudou chybět šperky a stálicí s nejedním origináním a krásným výtvorem bude i mladá a krásná maminka, která tvoří pod značkou Le petit délice, což by se dalo přeložit jako Malé potěšení 🙂 .

Lenka Ter-Akopowa Poláčková je stylistkou a módní redaktorkou, která ve volném čase (po nocích 😀 ) vyrábí nádherné a osobité náramky či řetízky. A protože jen kousíček od nás měla svůj Pop UP, jela jsem s holkama její tvorbu konečně okouknout. Netřeba zmiňovat, že jsme se domů vrátily všechny tři ověšené Lenčinou prací 😀 .

Maminkám aneb sama sobě

Co nejvíc chytilo mě, jsou maminkovské náramky a řetízky, takže jsem sama sobě předčasně pořídila ke Dni matek řetízek s nápisem MOM. Lenka je má i jako provázkové náramky na ruku a jsou decentním, ale osobním šperkem, který nosím s velkou radostí 🙂 .

Abych koupila sobě a holky nechala stranou by šlo, ale s velkým ohlasem bych se nesetkala 😀 . A tak jsme se domluvily, že si každá vybere z dětských náramků jeden podle vlastní představy a nálady. A jedině dobře, že jsem nevybírala za ně. Sáhly obě po těch, které já bych nechala stranou 😀 .

Šperk s osobním přáním

Lenka se nadchla do těchto šperků kdysi ve Francii, kde podobný náramek zahlédla a právě tehdy si sama nakoupila materiál a rozhodla se, že si ho vyrobí sama.

Příběh šperku je takový, že si při jeho nandavání máte něco přát. Náramek pak zůstává na ruce až do té doby ,než to sám vzdá a odpadne 🙂 . Je to ale hodně dlouhá doba a může trvat několik let než se šňůrka ošoupe a přetrhne. No a až se přetrhne? Pak se vaše přání splní 🙂 . Tak uvidíme…

Pro děti jsem na tajňačku koupila ještě dva sama, každé jeden, který v létě najdou jako poklad na nějakém tom výletu 🙂 . Mají teď velkou radost, že nosí něco, co nesundavají, co s nimi je pořád, a je to „to hezké holčičí “ , kvůli čemu se denně smějí zase víc.

Květnový festival mini je za dvěřmi

Pokud se na dětský festival mini vydáte, rozhodně tenhle stánek nepřehlédněte, protože na ruce všechno vypadá skvostně. Lenka šperky navíc neskutečně ráda pomáhá vybírat při osobním setkání, takže Le petit délice nemá ani vlastní eshop. Není to styl prodeje, který je tvůrkyni blízký a ráda potká každou nositelku šperků osobně na svých Pop UP prodejích nebo festivalech 🙂 .

Šperky Le petit délice můžete objednat jen přes její Facebook či Instagram zde.

Drobátka od Hany, ke Dni dětí

Na mini ještě představí zlaté šperky, které jsou určené pro maminky i holčičky, slovenská umělecká zlatnice Hany H. Kašičkové, jež se zaměřuje na autorský šperk s příběhem. Kolekce zlatíčka (dva propletené prsteny) představují “dva příběhy v jednom filmu, dvě dětičky v jednom bříšku, dve srdce v jedné hrudi a dvě milované osoby v jedné mysli”.

Kolekce drobátka pak tvoří drobné prstýnky s nugetem, na kterém je iniciála jména vašeho dítěte 🙂 , a na ty si brousím zub já. Den dětí se blíží 🙂 .

Šperků bude letos na festivalu hned několik a já jsem tuze zvědavá, co přiveze například zlatnice Lenka Kerlická, která stojí za 27JEWELRY. Šperk podle Lenky není jen ozdoba, ale památka, která má vydržet po několik generací a připomínat silné momenty 🙂 .

Tak zítra přeji všem vystavovatelům a prodejcům, ať mají jen a jen spokojené zákazníky a vám všem, ať se vám na festivalu zase líbí 🙂 .

Od nás dostává vstup zdarma jako výhru ze soutěže Žaneta Amélie Bašistová 🙂 . Gratulujeme

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×