MINI lákadlo | Shark in the park

tento týden se na Balabenku sjedou přední čeští a slovenští tvůrci dětské autorské tvorby. Dětský festival mini bude plný nejen fashion inspirace a nebude chybět ani Bára a její, rok stará značka, Shark in the park. Maminkám chlapečků asi neušla a maminkám holčiček bych ji ráda představila dnes. Téměř každý vystavovatel na festivalu mini dorazí se svou novinkou a my u toho chybět nebudeme. Kdo má chuť na hosta na blogu, udělejte kafe a pojďte si přečíst, jaké bylo mé posezení s Bárou.

Jedno páteční dopoledne jsme se s holkama zabalily a vydaly do malého pekařství nedaleko od nás. Takový kousek to totiž máme k Báře, která je autorkou celé značky a jak se dovíte v rozhovoru, stará se o téměř vše úplně sama. Je to mamina jako většina z nás, která si ale řekla, že si mateřskou obohatí a narodilo se druhé její dítě. Značka Shark in the park.

Pokukovala jsem po ní delší dobu, už proto, že jako ambasodoři festivalu mini tohle prostě děláme :-D. Z loňského roku jsem ji ale zaškatulkovala do klučičí sekce a až letos, kdy je z Nely slečna, jsem si řekla, že do toho jdeme.

V průběhu článku vás budou provázet fotky mých holek, které na sobě mají právě oblečení od této značky. Zatímco Julince sluší barvy holčičí, na Nele už se mi neskutečně líbí tahle klukovina. Modrá v kombinaci s šedou a bílou je top a na celé kolekci mě zaujala úplně nejvíc, i když se to tam zablejskne i růžovou.

Děkuji Báře, která si i před mini, kdy všichni ještě makají na plné obrátky, našla čas a odpověděla na několik otázek, které zajímaly mne, a které si ke kávě dáte rádi i vy :-).

Ahoj Baru, můžeš nám představit kdo je vlastně za značkou

Shark in the park, kolik lidí se na tvorbě podílí a jak to vlastně chodí u Vás?

Myšlenka založit vlastní značku, ve mně dřímala už nějakou dobu. Jen mi nebylo úplně jasné, o čem vlastně bude, jaké oblečení bych ráda dělala tak, že se tím budu živit a bude mě to bavit napořád. Pak přišel na svět náš syn a bylo to jasné.

Při brouzdání internetem a hledání vyladěných, vkusných a zajímavých kousků, mi začalo být líto, že něco takového nenajdu u nás v Česku anebo velmi málo. Znala jsem pár slovenských značek a spoustu dalších zahraničních, které dělají kvalitní a vkusné věci, ale v Česku nebyl nikdo, kdo by zapadl do mých představ. A myslím tím malého výrobce, který dává svým kolekcím osobitý charakter.

Vznikl tedy Shark in the park, značka, kterou si od základu buduju sama. To znamená, že všechny kolekce si navrhuju, kreslím vlastní obrázky, vybírám materiály, připravuju podklady pro výrobu. Někdy dokonce šiju prototypy, usnadňuje to pak práci s šicími dílnami, které jsem si našla tady v Česku.

Samozřejmě je v takové firmě spousta další práce, jako je marketing, focení produktů, tvorba webu, vyřizování objednávek atd. To všechno zatím dělám sama, ale musím zmínit, že bez pomoci mé rodiny by to nešlo. Takže se dá říct, že jsme taková malá česká rodinná firma.

Jak dlouho už značka na trhu je a byl původní záměr stejný jako dnes nebo se posouváte?

Na trhu jsme přibližně jeden rok. Za tu dobu jsem zjistila, že nejsem jediná, kdo hledá pro své děti stylové oblečení bez komerčních postaviček, které by lahodilo oku malých nositelů i jejich rodičů. Moji zákazníci jsou skvělí, někteří mi zpětně píšou, jak jsou oni i děti spokojení. Takže se držím původního plánu a pokračuju dál.

S každou kolekcí se ale snažím rozšiřovat nabídku. Například jsem prodloužila velikostní řadu, dokonce mám teď něco málo pro dospělé a budu v tom pokračovat. Spoustu procesů se snažím zefektivnit. I když mám dlouholeté zkušenosti s tvorbou oblečení, učím se dál za pochodu. Plánů je spousta, ale plním je postupně. Jsme pořád ještě na začátku.

Často je problém, že lokální tvůrci šijí pro děti malé,

třeba jen do velikosti 104, jak je to u Tebe, do kolika let u vás mohu děti oblékat?

Momentálně je v naší nabídce oblečení pro děti od 1 do 10 let. Máme pár posledních miminkovských kousků z první kolekce, ale tahle skupina má jiné nároky než děti, které už chodí. Takže se teď soustředím spíš na starší děti a doufám, že se mi podaří velikostní řadu ještě víc rozšířit směrem nahoru.Také se chci víc věnovat dospělým, ale jenom okrajově.

Jak často se narodí nová kolekce, tedy kdy vyhlížet další?

Je to podle aktuální inspirace a nápadů nebo máte kolekce podle sezón?

Mám kolekce podle sezón, takže klasické jaro/ léto, podzim/zima. Spíš se stává, že občas něco došíváme v průběhu sezóny. Jde ale jen o navýšení počtů.

Je možné si oblečení prohlédnou na živo?

Máš kamenný obchod nebo se účastníte nějakých festivalů a výstav?

Myslíme i na zákazníky, kteří si chtějí věci prohlédnout osobně, takže kromě našeho e-shopu lze malou část kolekce vidět i v několika kamenných obchodech, odkaz na ně najdete TADY. Vlastní kamenný obchod nemám, i když by se mi to moc líbilo.

Zatím se ale se zákazníky setkáváme na prodejních výstavách. Nejbližší akce je náš oblíbený festival mini, kde si návštěvníci můžou nakoupit to nejkrásnější pro děti, co český a slovenský trh nabízí. Krom toho tu bude spousta kvalitního doprovodného programu a děti se dokonce budou moci svést na krásném staročeském kolotoči, který bude součástí mini pouti. Pořadatelé si zase dali záležet, tahle akce je s každým ročníkem lepší a lepší.

Na co se můžeme těšit na festivalu mini?

Co bude vaší novinkou, kterou budete představovat?

Na mini představíme naší aktuální kolekci pro jaro/ léto 2017 s názvem The City Jungle. Kolekce je inspirovaná divokou přírodou v tropickém pásmu, což se promítá do barevnosti celé kolekce i do motivů potisků.

 

Odstíny šedé až bílé vyzdvihují jasné barvy, nálada je optimistická. Vedle, mikin a triček s tradičně autorskými obrázky, ležérních sáček a pohodlných tepláčků se můžou návštěvníci těšit i na oblečení pro nadcházející léto jako jsou šaty, sukýnky a kraťasy.

Převážná většina je momentálně k dostání na našem e-shopu, ale některé kousky budou k vidění poprvé na mini. A máme překvápko i pro maminky či starší sestry 🙂 Myslím, že si tu každý může najít své, je na co se těšit 🙂

Děkuji za Tvůj čas a za odpovědi. No a my se těšíme, už v pátek. Je mi totiž jasné, že žhavé novinky budou k vidění hlavně v pátek, o víkendu pak to, co tam nechají páteční návštěvníci :-). Komu se tenhle street z dílny Báry líbí, určitě nezapomeňte na Balabence zaskočit i k jejímu prodejnímu stánku. Máváme a já se jdu zase kurýrovat, ať jsem v pátek na mini v plné polní.

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • pupiart 10.5.2017 at 14:50

  Míšo to jsou takové frajerky!!! Nádhera!!! 🙂

 • Anonymní 10.5.2017 at 20:18

  Už se na mini moc těšíme.Takė vyrážíme s holčičkami hned v pátek odpo ;-).

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×