Budu doktor! | Když doktorský kufřík funguje

Krásný den, pojďte k nám. Výjimečně vás ale nepozveme do pokojíčku, dnes si budeme hrát v ordinaci 🙂 . Nelinka asi nemohla k narozeninám dostat lepší dárek, než kterým je malý a plně funkční doktorský kufřík.

Kdo jste sledoval naše poslední dva týdny, víte, že se na to všechno Nelinka podívala zblízka v sanitě i nemocnici a já věřím, že i díky těmhle „hrátkám na doktora“, má po všech zkušenostech k lékařům vztah kladný 🙂 .

Protože v prevenci a pomoci je velký smysl

Že už dlouho učím a snažím se vést nejen svou rodinu, ale i další rodiny k prevenci, o tom jistě víte 🙂 . Jak ale učit naše děti už odmala, že pomáhat a nebýt lhostejný je nejen správné, ale hlavně naprosto přirozené?

Za poslední měsíc jsme krom výletu sanitkou volali o pomoc i pánovi s epileptickým záchvatem. Kolem něj procházeli lidé a já tehdy musela Nelince odpovídat na její otázky typu „proč tu první pomoc děláme my, když u pána byli první lidé jiní?“.

Ač je to smutný dotaz, jsem strašně ráda, že se zeptala. Že jí přijde přirozené a jasné, že pomáhat se má.

Když hra na doktora není jen o hraní?

Hrát si na doktory (když nejsi puberťák 😀 ) v sobě totiž nese mnohem víc! Všichni přítomní se baví hrou, necháváme se doma olepit, ovázat nebo třeba poslechnout. Co tohle všechno dá krom zábavy ale holkám?

Děti se učí, že pomáhat je správné a samozřejmé.
Pochopí, proč se která vyšetření dělají.
Osahají si vše,co v rukou drží skuteční lékaři.
Naučí se, že i když pomáhám, vždy chráním hlavně sebe!
Nebudou se bát běžných vyšetření, u kterých spousta dětí zbytečně pláče.
Pochopí, že někdy je prostě nutné, podstoupit i ta méně příjemná vyšetření.

Plně funkční doktorský kufřík

Možná jsem trochu stižená povoláním lékařky, možná mám čím dál raději věci praktické a skutečné než ty plastové a umělé. Proč dětem nedat do ruky skutečné náplasti, zkumavky nebo třeba stříkačky, když jim nic z toho neublíží 🙂 ?

A tak už není třeba hledat dětské kufříky mezi hračkami, protože jsem ve spolupráci s KidTownem vytvořila opravdovou sadu pro malé doktůrky, na kterou jsme zařídili i krásné (do všech pokojíků se hodící 😀 ) kufříky.

Doktorský kufřík Budu doktor! je plný všeho, co malý doktůrek bude potřebovat. Nenajdete v něm nic, co by nebylo funkční a skutečně reálné 🙂 .

PŘEDOBJEDNÁVKA:  Doktorský kufřík Budu doktor!

předobjednat lze na KidTown.cz – tady klik
způsob dopravy – osobní odběr na mini, odběr na prodejně či cokoli z nabízených dopravců
způsob platby – cokoli, jen NE DOBÍRKA
pokud nevyzvedáváte na festivale mini, bude rozesílání uhrazených kufříků v týdnu od 20.5.

Co všechno naše malá lékařka potřebuje?

Kufřík ukrývá vše od náplastí, tampónků, obvazu, stříkaček, zkumavek či dřevěných špátlí a kapátka, přes gumové rukavice, roušku, podložku a čepičku až po emitku, plně funkční teploměr či fonendoskop. Pomocí oční tabulky můžete vyšetřit zrak každého pacienta a nezapomeňte, že těm nemocným je třeba vypsat recept s domácí léčbou.

Vše reálné a přesně takové, jaké potkáte u lékaře i vy s dětmi.

To už ti jsou dva? Tak pojď na prohlídku, Jájo.

Co holky bavilo vždycky, to je odcizování mého fonendoskopu 😀 . Teď už nemusí, protože v Doktorském kufříku Budu doktor!, mají svůj, který funguje a ani si neumíte představit, kolik toho už zkoušely poslouchat.

Víte jak zní, když koušeme ořechy, jak škrundá v břiše, když vypijete celou sklenici vody, jakou radost vám udělá, když najdete a slyšíte v těle srdíčko? A ano, Juli už zkoušela poslouchat i prd, když je ještě uvnitř 😀 .  Objevují nový svět a mě strašně baví, být u toho s nimi 🙂 .

Tak se na to podíváme, zakryj jedno očko…

Abychom dětem celou hru na doktora usnadnili, dala jsem dohromady 10 situací, ze kterých vznikly speciální hrací kartyDoktorskému kufříku Budu doktor! Děti tak mají návod na různorodé situace, u kterých si nejprv promyslí, co u pacientů dělat, díky vám pochopí, proč to dělat a následně si pacienta ošetří 🙂 .

Karty vám ale zatím odkrývat nechci, protože kam na ně, zjistí ten, kdo si kufřík zakoupí 🙂 . Poradím vám ale, že už si nastudujte, třeba co s výletníkem, se kterým si v lese líbezně pohrála liška 😀 .

POZOR: Doktorský kufřík Budu doktor! bude v limitovaném množství na Dětském festivalu mini, kde bude vůbec prvně možné jej zakoupit 🙂 . Od dnešního dne jej lze předobjednat. Navolit se dá v e-shopu KidTown.cz osobní odběr na festivale nebo na prodejně, ale najde si kufřík i ten, kdo do Prahy nejede a využil by rád třeba Zásilkovnu 🙂 .

Kufřík není možné objednat na dobírku!

Ajaj, tak tys upadla?

A protože mě většina z vás už zná, asi víte, že já nejsem holka do krámu. Baví mě si tady psát a fotit, výletničit s holkama a vytvářet kurzy a povídání pro rodiče a jejich rodiče 🙂 . Proč tedy mířim na prodejní festival mini?  Protože mi to dává smysl. Potkat zase víc z vás off-line, popovídat si a pozdravit, vypít to luxusní kafe, které tam každý rok je a potkávat se.

To je takové mé osobní předsevzetí, které se snažím držet 🙂 . A protože mě to všechnu musí vždycky především bavit a týkat se i holek, makáme na mini spolu. Na co se můžete těšit krom kufříku?

Dovezeme několik sad rentgenů, kterých ale nebude mnoho, takže do soboty nejspíš nevydrží, a pak slíbené lékárničky, které mi dávají smysl a vy o ně často žádáte 🙂 .

A že  máte děti malé nebo naprosto nedoktórní? Vůbec nevadí, pokud budete mít cestu, stavte se za mnou u stánku, pojďte se podívat a poznat.

Odeberem trošku krve. Moc statečná jsi, holčičko!

Odběrů a rentgenů měla Neli za poslední měsíc nespočet. Dnes už by ta čísla byla krásná i u ní 🙂 . A protože už ví, že to je přesně z těch vyšetření, které jsou nepříjemné, ale strašně důležité, je to asi nejčastější akt její hry 🙂 .

Jdeme vysát Jáju, hlásá na chuděru a já jsem ráda, že nemyslí Julču 😀 .

Zkumavku v kufříku jsme si naplnili vodou, do ní jsem dala pár zrnek potravinového barviva a krev je na světě. Strašně důležitě ji vždy malá lékařka prohlíží (jestli tam neplavou bacily 😀 ), ale protože už ví, že ti raubíři jsou verbež titěrná, ví kam s nimi, aby se neschovali 🙂 .

Pošleme to do laborky, Jájo!

Laborka je další ráj, který se nám v pokojíčku vyloupl. Někdy si to holky rozdělí a laborbába je Julinka, ale výsledek z laborky je vždycky stejný. „Jájo, nevypadá to vůbec dobře“ 😀 😀 😀 Jestli chcete pobavit, najdete videa z hraní u nás na instagramu, kde jsem je uložila do „bubliny“ Budu doktor!

Jste na instagramu? Pojďme se propojit i tam – tady klik

Co dodat na závěr? Asi jen to, že jsem vděčná, že ta antibiotika máme. V opačnym případě by nejen Jája dopadla špatně. Co jsme nezapomněli do kufříků přibalit? Přeci skutečné recepty, aby si mohl malý doktor naplánovat pro své pacienty léčbu 🙂 .

Doporučuju si jeden schovat, ať si je pak můžete libovolně kopírovat a máte jich neomezené množství. Mizí totiž velice rychle, holky jejich vypisování milujou!

Pomohla, naučila i pobavila se

Moc děkuju za krásné ohlasy na Doktorský kufřík Budu doktor! . Mám z něj radost, protože opravdu věřím, že mnohým dětem pomůže před strachem z lékařů a vyšetření. Pobaví je a naučí i základní pravidla první pomoci. Budou vědět, proč je potřeba rány vyčistit, že se někdy musí nabrat krev, ale taky se naučí neskutečně důležitou věc – chránit sebe.  To je učte už teď.

Když ošetřuju kohokoli, kdo není moje rodina, nikdy si nezapomínám vzít rukavice a myslet na sebe! 🙂

No a zatímco Nelinka je taková seriózní lékřka, Julča se rozhodla pro polní nemocnici 😀 . Sterilita nesterilita, hlavně přežít 😀 .

Tip: Taky se vám stalo, že až doma jste zjistili, že vámi koupené náplasti nechávají dětem na kůži zarudlé fleky od lepidla? Nebo vám prošla lékárnička v autě? Hoďte všechno doktůrkům do kufříku, protože právě vaše dítko Bude doktor!

Budu doktor! Zastvate se na mini

A kam za námi? Pokud jste se ještě nepřihlásili a příští neděli máte čas, pojďte s námi na piknik. Vyvalíme se všichni ve Stromovce a užijeme si Den maminek hezky se vší parádou. Čeká na nás i neorganizovaný program a my se moc těšíme.

Komu to nevyjde, můžete nás potkat na Dětském festivale mini, který své brány otevře v pátek 17.5. a v sobotu 18.5. v centru Prahy. Opět se můžeme vidět v obchodním OD Kotva na Náměstí Republiky. Přijdete?

 

 

Však my si vás nalákáme

Vaše děti totiž máme na co nalákat 😀 . Využíváme času a Nelinky zápal plic, takže doma poctivě šňupeme perník 😀 . Vím, že dva víkendy práce a budou možná i za den pryč. Vím, že jsme propásli čarodějnice a buřtu se jen tak nedočkáme, ale kdybyste viděly holky 🙂 .

Přijela mi pomoct mamka až z Liberce,  můj taťka nám učetl Julinku do bezvědomí a i to slunko za oknem nás štvalo čím dál míň.

Zatím (pokud je do festivalu mini nesežeru 😀 ) máme doma po krabicích 520 kousků perníčků a máslových sušenek. Tak teď otázka, zda to bude stačit. Jestli ne, budou děti fasovat až po tom, co před námi snědí růžičku brokolice 😀 .

PŘEDOBJEDNÁVKA:  Doktorský kufřík Budu doktor!

předobjednat lze na KidTown.cz – tady klik

způsob dopravy – osobní odběr na mini, odběr na prodejně či cokoli z nabízených dopravců

způsob platby – cokoli, jen NE DOBÍRKA

pokud nevyzvedáváte na festivale mini, bude rozesílání uhrazených kufříků v týdnu od 20.5.

MUDr. Michala Knězková

All posts

24 Comments

 • Katka 3.5.2019 at 6:54

  Dobré ráno Míšo, skvělý nápad s kufříkem, už se chystám na objednávku. Jen bych ráda i sadu rentgenových snímků, na Mini se bohužel nedostanu, máme malé miminko a bydlíme na druhé straně republiky. Bude třeba možnost ji zakoupit později také na kidtown? Děkuji.

  • Míša 3.5.2019 at 8:28

   Dobrý den Kati, ano pak pujde rentgeny koupit i samostatne 🙂 Zatim jich je omezene mnozstvi, ale v planu jich bude dle zajmu, tak urcite budou 🙂 Dam vedet zase tady, az budou k dispozici 🙂 .

 • Simona 3.5.2019 at 8:55

  Dobry den pani Miso, chapu dobre,ze doktorsky plast neni v kufriku?Je mozne ho take ke kufriku objednat,prip.muzete mi doporucit,kde ke kufriku dokoupit? Dekuji za odpoved.

  • Míša 3.5.2019 at 8:59

   Dobrý den Simi,

   ano správně i pláště budou 🙂 Zatím nevím počet, tak je nikde veřejně neslibuji, ale budou. Jakmile budu vědět víc, dám zase tady a na facebooku vědět 🙂 Holky mají první testovací a dopadly dobře, tak jsou v plánu a snažím se, aby byly též do mini festivalu 🙂

   Krásný den

 • Petra 3.5.2019 at 8:57

  Kufřík vypadá dobře, momentálně je u nás doktorské prostředí bohužel velmi známé,protože celý duben Emma střídavě marodí a uzdravuje se, aby mohla příští týden nastoupit do nemocnice na plánovaný zákrok- nosní mandle. Tak ji musím ukázat vaše malé doktorky 🙂 Letos už má za sebou odběry krve, rentgeny…
  A pokud vás přestane lákat kariéra doktorky, můžete se živit pečením perníčků, jsou parádní

  • Míša 3.5.2019 at 9:02

   Mílá Peti 😀

   vy jste úžasná. Děkuju za tak milý komentář. Máme nejspíš úplně stejnou statistiku nemocí jako vy. Nelinka to samé a též už 4 měsíce čekáme až bude zdravá, protože nás čeká nosní mandle. Nele pak tyhle hry hodně pomáhají. I u odběrů si pak byla schopná povídat se sestřičkou, důležitě jí vysvětlovala vše a už je to snazší.

   Moc držím palce, ať už to máte taky za sebou. Doufám, že Nelinka dobere ATB a na čas bude mít klid od moribundusu 🙂 Zdravíčko i vám, holky. Emmičce velikánské objetí a holky posílají pusinku.

   Míša

 • Katka 3.5.2019 at 9:02

  Tak to je super, kufřík už máme objednaný a na rentgeny si počkáme 🙂 Díky

  • Míša 3.5.2019 at 9:07

   Dám vědět hned, jak budou k dispozici 🙂 Doufám, že bude malý doktůrek spokojený. A vy se připravte na nonstop roli pacienta 😀 . Na nás už snad holky nekoukaj jako na rodiče, ale jsme permanentní pacoši 😀 .

   Máváme všechny tři 🙂

 • Jana 3.5.2019 at 10:06

  Tak už vím po kom jsi tak krásná a holky. 🙂 To jsou geny 🙂

  • Míša 3.5.2019 at 10:11

   😀 😀 😀 děkujeme, vyřídim mamce

 • Martina 3.5.2019 at 16:33

  Tak už máme objednáno 🙂 O rentgeny určitě zájem bude, už se moc těšíme! Taky si myslím, že opravdické nástroje a věci děti vždycky zaujmou víc, než plastové napodobeniny… Chválím skvělý nápad, přesně na něco takového jsme čekali (aniž bychom o tom věděli 😉 🙂

  • Míša 3.5.2019 at 19:46

   Marti moc děkuju za takový milý komentář,

   jsem moc ráda, že se kufřík trefil a doufám, že malý doktůrek bude jásat a vyšetřovat. Jen pozor až na vás bude lepit náplasti 😀 Já už mám vydepilované obě předloktí 😀 . Teď už směj jen na oblečení.

   Krásný víkend
   Míša a holky

 • Anna 3.5.2019 at 23:38

  Dobrý den, je někde uvedeno, co přesně kufřík obsahuje? Našla jsem jen obecný výčet. Děkuji.

  • Míša 4.5.2019 at 0:34

   Dobrý den Aničko,

   ano v článku a pro Vás teď i zde 🙂 :

   Kufřík ukrývá vše od náplastí, tampónků, obvazu, stříkaček, zkumavky či dřevěných špátlí a kapátka, přes gumové rukavice, roušku, podložku a čepičku až po emitku, plně funkční teploměr či fonendoskop. Pomocí oční tabulky můžete vyšetřit zrak každého pacienta a nezapomeňte, že těm nemocným je třeba vypsat recept s domácí léčbou.

   Krásný den
   Míša

   • Anna 4.5.2019 at 12:58

    Děkuji. Tento výčet jsem našla taky. Měla jsem namysli přesný, i co do počtu.

 • Tereza 6.5.2019 at 8:23

  Dobrý den, pokud správně čtu komentáře, bude k doktorskému kufříku další vychytávky? Chtěla jsem ho dnes objednat, ale nevím, zda tedy nemám počkat, abych neplatila další poštovné. Krásný den.
  Pištorová

  • Míša 6.5.2019 at 11:19

   Dobrý den Terez,

   ano ke kufříku ještě přibudou dětské lékařské pláště 🙂 . Na mini festivalu pak bude možnost ještě koupit rentgeny |:-)

   Krásný den
   Míša

 • Michaela M. 8.5.2019 at 21:04

  Dobrý den Míšo, kufřík právě objednán. Myslíte, že pláště už budou i v pátek 17.5. na Mini festivalu? 🙂 Děkuji a těším se na viděnou. Míša

  • Míša 8.5.2019 at 21:14

   Dobrý den Misi,

   právě jsem se dozvěděla, že stíháme a budou 🙂 Půjde i vyzkoušet velikost, tak můžete vybrat 🙂

   Budu se těšit
   Míša

 • Lucie 16.6.2019 at 20:56

  Dobrý den Míšo, prosím Vás, ten stetoskop je nějaký dětský model?
  Díky

  • Míša 16.6.2019 at 23:37

   Dobrý den Luci je klasický, sedí dětem od cca 3 let 🙂
   Míša

 • Hanka 27.11.2019 at 22:58

  Dobrý den, Míšo.
  Lze prosím ještě objednat kufřík?
  Děkuji za odpověď a přeji pohodové dny plné zdraví.
  S pozdravem

 • Petra 28.11.2019 at 14:07

  Dobrý den. Předem díky za skvělý nápad. Jen jsem se chtěla zeptat, jak je stetoskop funkční….uslyší v něm dítě dobře např. tlukot srdce?

 • Petra 29.11.2019 at 19:22

  Dobry den, Miso,
  nemate prosim informaci,zda bude jeste mozne objednat doktorsky kufrik? Na strankach kid town nemohu nalezt.
  Dekuji

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×